لاغری در دو روز

فهرست مطالب

در این مقاله از سایت جراحی معده برای لاغری، سعی داریم تا به بررسی موضوع لاغری در دو روز بپردازیم. چنانچه تناسب اندام برای شما از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد و به این موضوع علاقه دارید، با ما تا انتهای این مقاله، همراه شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه عمل بای پس معده با ما در تماس باشید.

09120174510

امروزه با توجه به شیوه نادرست زندگی و خورد و خوراک، آمار گرفتاران به مشکل اضافه وزن، روز به روز در حال افزایش می باشد. اضافه وزن باعث می شود که بدن فرد، فرم نامطلوبی به خود بگیرد. اولین نشانه اضافه وزن، پدیدار شدن توده های چربی در نواحی شکم و پهلوها می باشد.

اینفوگرافیک لاغری در دو روز

اینفوگرافیک لاغری در دو روز
اینفوگرافیک لاغری در دو روز

این ناهماهنگی ها باعث می شود که افرادی که به اضافه وزن دچار هستند، به دلایل مختلفی تصمیم به کاهش وزن سریع بگیرند.

نمونه برنامه غذای لاغری در دو روز

نمونه برنامه غذای لاغری در دو روز- روز اول
نمونه برنامه غذای لاغری در دو روز- روز اول
نمونه برنامه غذای لاغری در دو روز- روز دوم
نمونه برنامه غذای لاغری در دو روز- روز دوم

موضوعاتی که در این مقاله به آن پرداخته ایم:

شاخص BMI چیست؟

آماده شدن برای کاهش وزن

رژیم دو روزه لاغری

فواید رژیم لاغری در دو روز

چطور رژیم لاغری در دو روز را انجام دهیم؟

سخن پایانی

ایجاد تغییرات عمده در روش زندگی

برای ایجاد یک کاهش وزن سریع، بدون شک نیاز شدیدی به ایجاد تغییرات عمده در روش زندگی فرد می باشد.

علاوه بر تغییر سریع در عادات غذایی، ایجاد تغییراتی در میزان تحرک بدن و نیز تغییراتی عمده در روش زندگی، همگی در سرعت بخشیدن به کاهش وزن، کمک می کنند. به همین دلیل، در نخستین بخش از مقاله لاغری در دو روز به ذکر مواردی که می بایست در تغییر در سبک زندگی به آن ها توجه شود، می پردازیم.

ایجاد تغییرات عمده در روش زندگی
ایجاد تغییرات عمده در روش زندگی

هنگامی که گفته می شود رژیم لاغری 2 روزه و یا 3 روزه، این بدان معنا نیست که در طی 48 ساعت و یا 72 ساعت، فرد به تناسب اندام می رسد. این در حقیقت به این معنا می باشد که این رژیم غذایی 2 روز و یا 3 روز در طول هفته می باشد و بقیه ایام هفته، فرد می بایست از یک رژیم غذایی سالم پیروی نماید.

لازم به ذکر است که یک رژیم غذایی لاغری، تنها در شرایطی کارآمد می باشد که اضافه وزن فرد، در حد قابل کنترل باشد و هنوز به مرحله چاقی نرسیده باشد.

پیروی از یک رژیم غذایی به هدف کاهش وزن، در شرایطی که فرد به بیماری چاقی و یا بیماری چاقی مفرط دچار باشد، نمی تواند تاثیر شایانی بر شرایط فرد و تناسب اندام وی داشته باشد.

لذا برای این افراد، بهترین گزینه، انجام جراحی چاقی می باشد. جراحی چاقی، راهی مطمئن و غیرقابل بازگشت برای افرادی می باشد که از چاقی و چاقی مفرط رنج می برند و تمایل به کاهش وزن، با سرعت بالا دارند.

پیشنهاد می کنیم از پست افسردگی بعد از عمل بای پس معده  و مراقبت بعد از عمل بای پس معده دیدن کنید.

انجام عمل جراحی چاقی، میزان غذای مصرفی به بدن و نیز جذب آن، به میزان قابل توجهی کاهش می یابد

در نتیجه انجام عمل جراحی چاقی، میزان غذای مصرفی به بدن و نیز جذب آن، به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. این عمل، تاثیر شایانی در کم کردن وزن با سرعت بالا دارد. همچنین کاهش وزنی که در نتیجه انجام عمل جراحی چاقی حاصل می شود، دائمی می باشد.

این بدان معناست که فرد مجددا به وزن پیشین خود بازنخواهد گشت و تناسب اندام وی، به صورت دائمی باقی خواهد ماند. در ارتباط با انجام عمل جراحی چاقی و فواید آن برای فرد، با دکتر سلیمی، معتبرترین جراح متخصص در انجام انواع جراحی های چاقی و لاپاراسکوپی، مشورت نمایید.

دکتر سلیمی، با سال ها تجربه در زمینه انجام عمل جراحی چاقی، بهترین گزینه برای انجام این عمل جراحی می باشند. در حال حاضر دکتر سلیمی در شهر تهران مشغول به فعالیت می باشند و مراجعه کنندگان ایشان، از تمامی شهرهای ایران، برای انجام عمل جراحی چاقی و اخذ مشاوره، نزد ایشان می آیند.

در مقاله ای که پیش روی شماست به بررسی موضوع لاغری در دو روز می پردازیم. چنان چه شما نیز دارای اضافه وزن می باشید و به دنبال راهی سریع برای کاهش وزن خود و رسیدن به تناسب اندام می باشید، با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید.

همچنین همزمان با این مقاله، مقاله جنجالی رژیم لاغری برای 25 کیلو اضافه وزن را نیز مطالعه کنید.

شاخص BMI چیست؟

پیش از هر چیز، به معرفی شاخص BMI و تاثیر این شاخص در کاهش وزن می پردازیم. با ما همراه شوید.

شاخص BMI واحدی برای تعیین میزان چربی انباشته شده در بدن می باشد. این شاخص، نشانگر آن است که فرد به چه میزان در بدن خود، چربی انباشته دارد. برای به دست آوردن این شاخص، از میزان نسبت  قد و وزن فرد استفاده می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله محاسبه شاخص توده بدنی و محاسبه bmi دقیق را مطالعه کنید.

شاخص BMI چیست؟
شاخص BMI چیست؟

با توجه به قد و وزن هر فرد، شاخص BMI نیز مقداری متفاوت می باشد. هر چه میزان این شاخص بالاتر باشد، این بدان معناست که فرد، چاق می باشد. دکتر سلیمی، فوق تخصص در انجام انواع جراحی های چاقی و لاپاراسکوپی، در این راستا افرادی را که شاخص BMI در ایشان بین 18 الی 24.9 باشد، افرادی با وزن متعادل معرفی می کنند.

اگر شاخص توده وزنی فرد زیر 18 باشد

اگر شاخص توده وزنی فرد زیر 18 باشد، فرد دارای کمبود وزن است. همچنین افرادی که شاخص توده وزنی ایشان بین 25 الی 29.9 باشد، افرادی دارای اضافه وزن محدود ذکر می کنند.

این افراد، می توانند با بهره گیری از رژیم های لاغری استاندارد و انجام حرکات ورزشی منظم، به تناسب اندام دست یابند. در ادامه، دکتر سلیمی اضافه می کند که افرادی که شاخص توده وزنی ایشان بین 30 الی 34.9 می باشد و به هیچ بیماری مرتبط با چاقی دچار نمی باشند نیز می توانند با بهره گیری از رژیم های لاغری مناسب، به حذف توده های چربی داخل بدن خود بپردازند.

شما در حال مطالعه مقاله لاغری در دو روز می باشید. با ما همچنان تا پایان این مبحث بمایند.

افرادی که شاخص توده وزنی ایشان بین 30 الی 34.9 می باشد

اما دکتر سلیمی، این روش را، یعنی گرفتن رژیم غذایی و ورزش را به افرادی که شاخص توده وزنی ایشان بین 30 الی 34.9 می باشد و به بیماری های مرتبط با چاقی دچار می باشند، توصیه نمی کنند. این افراد با این توده وزنی، در زمره افراد چاق به شمار می روند.

افراد چاق، چنان چه به بیماری هایی نظیر دیابت نوع دو، مشکل فشار خون و انواع بیماری های قلبی و عروقی و بسیاری از انواع بیماری های مرتبط با چاقی دچار باشند، زمان زیادی برای منتظر ماندن برای کاهش وزن به وسیله رژیم غذایی و یا انجام حرکات ورزشی را ندارند.

افرادی که شاخص توده وزنی ایشان بین 30 الی 34.9 می باشد
افرادی که شاخص توده وزنی ایشان بین 30 الی 34.9 می باشد

لذا دکتر سلیمی به این افراد، انجام عمل جراحی چاقی را پیشنهاد می کند. جراحی چاقی، روشی سریع برای کاهش وزن می باشد. با کم شدن وزن و از بین رفتن چربی های اضافی بدن، بسیاری از بیماری های مرتبط با چاقی، نظیر دیابت نوع 2، به صورت کامل بهبود یافته و به تدریج فرد مبتلا به دیابت، دیگر نیازی به مصرف داروهای مرتبط با آن نخواهد داشت.

افرادی که شاخص توده وزنی ایشان بالای 35 ،40، 50 و یا بالاتر باشد

اما در مورد افرادی که شاخص توده وزنی ایشان بالای 35 ،40، 50 و یا بالاتر باشد، تنها راه و سریع ترین راه برای کم کردن وزن، تنها انجام جراحی چاقی می باشد. این افراد در زمره افراد مبتلا به بیماری چاقی مفرط به شمار می روند.

توصیه اکید دکتر سلیمی به افراد مبتلا به بیماری چاقی مفرط برای به دست آوردن سلامتی جسمی و روحی خود، انجام عمل جراحی چاقی می باشد. این افراد، با انجام عمل جراحی چاقی، می توانند به خود زندگی جدیدی را همراه با سلامتی و تناسب اندام هدیه کنند.

مقاله ای که در حال مطالعه آن می باشید، در ارتباط با موضوع لاغری در دو روز نگاشته شده است. از تمامی علاقه مندان به کاهش وزن در کوتاه ترین زمان ممکن، دعوت می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه شوند.

آماده شدن برای کاهش وزن

برای کاهش وزن آن هم با سرعت بسیار بالا، فرد لازم است که تغییراتی را در نحوه زندگی خود ایجاد کند. در زیر به برخی از این موارد اشاره کرده ایم:

آماده شدن برای کاهش وزن
آماده شدن برای کاهش وزن

گام نخست : به کارگیری یک رژیم غذایی اصولی و استاندارد

بدون شک، اولین گام برای کم کردن وزن، تغییر در رژیم غذایی می باشد. برای کاهش وزن سریع، بهترین راه پیروی از یک رژیم لاغری استاندارد می باشد. چنان چه فرد تمایل داشته باشد تا وزن خود را در کوتاه ترین زمان ممکن کاهش دهد، می تواند از روش های ذیل استفاده نماید:

کاهش مصرف کربوهیدرات ها

کربوهیدرات ها موادی لازم برای بدن می باشند. بخش عمده ای از انرژی بدن، از طریق مصرف کربوهیدرات ها به دست می آید. اما در این راستا، باید دقت کرد که مصرف زیاد کربوهیدرات دیگر باعث صرف انرژی نمی شود.

تنها بخش از کربوهیدرات های مصرفی جذب شده و برای مصارف مفید در بدن، استفاده می شود. بخش کوچکی از کربوهیدرات های مصرفی نیز دفع می شوند. اما مابقی این مواد، همگی به چربی انباشته تبدیل می شوند.

بخش عمده ای از چربی تولید شده توسط مصرف زیاد کربوهیدرات ها، در نواحی پهلوها، شکم و اطراف شکم، تجمع می کنند که این امر، در از بین رفتن تناسب اندام، بسیار تاثیر گذار می باشد.

علاوه بر این، مصرف بالای کربوهیدرات ها، در وزن های بسیار بالا، خطرات بسیار زیادی را برای فرد دارای اضافه وزن به همراه خواهد داشت. با تمامی این اوصاف، مشخص است که یک راه آسان برای کم کردن وزن با سرعت بالا و نیز کاهش حجم آب بدن، کم کردن میزان کربوهیدراتی می باشد که در طول شبانه روز مصرف می شود.

کربوهیدرات ها در بیشتر انواع غذاها یافت می شوند

کربوهیدرات ها در بیشتر انواع غذاها یافت می شوند. از جمله مواد غذایی شامل کربوهیدرات، می توان به محصولات لبنی، انواع غلات و حتی میوه ها و سبزیجات دارای نشاسته اشاره کرد. همچنین، میزان قابل توجهی از کربوهیدرات ها را می توان در حبوبات پیدا کرد.

کربوهیدرات ها در بیشتر انواع غذاها یافت می شوند
کربوهیدرات ها در بیشتر انواع غذاها یافت می شوند

البته یک رژیم غذایی استاندارد، حذف تمامی این مواد غذایی را عموماً توصیه نمی کند. بهترین راه برای کاهش مصرف کربوهیدرات ها، حذف آن دسته از غذاهایی می باشد که دارای کربوهیدرات بوده و نیز از مواد مغذی بسیار کمی نسبت به سایر مواد غذایی، برخوردار می باشند.

با کم کردن مصرف کربوهیدرات، بدن از چربی های موجود در ناحیه شکم و پهلوها برای تامین انرژی مورد نیاز بدن استفاده می کند. این امر سبب از بین رفتن چربی ها در این نواحی از بدن می گردد.

لذا می توان گفت که بهترین راه برای سرعت بخشیدن به کاهش وزن، کم کردن میزان کربوهیدرات مصرفی می باشد.

مقاله ای که در حال مطالعه آن می باشید، در راستای ارائه اطلاعاتی مفید در زمینه لاغری در دو روز نگاشته شده است. از تمامی علاقه مندان به داشتن اندامی متناسب و از طرفداران سلامتی جسمی و روحی، دعوت می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه شوند.

تمرکز بر مصرف پروتئین و سبزیجات

مصرف پروتئین های کم حجم و همچنین سبزیجاتی که حاوی میزان بسیار کمی نشاسته می باشند، می توانند تاثیر بسیار شایانی بر کاهش وزن، آن هم با سرعتی بسیار بالا داشته باشند.

لذا در رژیم های لاغری سریع، توصیه می شود که از انواع پروتئین ها و سبزیجات غیر نشاسته ای مصرف شود. البته در این زمینه، می بایست دقت شود که حذف کامل هر یک از این مواد، کار عاقلانه ای نمی باشد.

تمرکز بر مصرف پروتئین و سبزیجات
تمرکز بر مصرف پروتئین و سبزیجات

زیرا هر یک از این مواد، چنان چه به میزان کافی و لازم مصرف شوند، برای بدن بسیار لازم می باشند. برای کاهش وزن، می توان از یک رژیم غذایی که شامل میزان بسیار کمی کربوهیدرات می باشد و در عین حال دارای پروتئین زیاد بوده و نیز غذاهای گیاهی استفاده نمود تا مواد غذایی لازم برای بدن نیز جذب شوند.

از جمله مواد غذایی که دارای میزان کمی کربوهیدرات هستند و در عین حال از پروتئین زیاد و مواد غذایی گیاهی مغذی برخوردار می باشند، می توان به تخم مرغ با پنیر و اسفناج، مرغ با فلفل و پیاز و نخود فرنگی، سالاد کلم با ماهی قزل آلا کبابی، ماست کم چرب با بادام، دو عدد تخم مرغ آب پز، اشاره کرد.

توجه داشته باشید که یک رژیم غذایی لاغری استاندارد، تنها بر لاغری نباید تمرکز داشته باشد

توجه داشته باشید که یک رژیم غذایی لاغری استاندارد، تنها بر لاغری نباید تمرکز داشته باشد. هدف از پیروی رژیم لاغری، به دست آوردن سلامتی و تناسب اندام می باشد.

لذا هر رژیم لاغری که این اهداف را دنبال نکند، مناسب برای پیروی نمی باشد. نکته حائز اهمیت دیگر در مصرف این نوع از مواد غذایی، توجه به شاخص توده وزنی یا BMI می باشد. رژیم لاغری، می بایست متناسب با میزان شاخص توده بدنی فرد باشد.

به گفته دکتر سلیمی، بهترین جراح متخصص لاپاراسکوپی، برای افرادی با شاخص توده وزنی بالاتر از 30 که مبتلا به بیماری های مرتبط با چاقی می باشند و نیز افرادی که شاخص توده وزنی ایشان بالای 35 باشد، انجام عمل جراحی چاقی، امری الزامی می باشد.

جراحی چاقی دارای فواید بسیار زیادی برای این افراد می باشد

جراحی چاقی دارای فواید بسیار زیادی برای این افراد می باشد که از آن جمله می توان به سرعت در کاهش وزن و نیز به دست آوردن سلامتی جسمی و روحی اشاره کرد. از دیگر فواید عمل جراحی لاغری، دائمی بودن آن می باشد.

جراحی چاقی دارای فواید بسیار زیادی برای این افراد می باشد
جراحی چاقی دارای فواید بسیار زیادی برای این افراد می باشد

هیچ یک از رژیم های لاغری این مزیت را به همراه ندارند. اکثر رژیم های لاغری، به محض آن که فرد از پیروی از آنان خودداری کند، وزن از دست رفته مجدداً باز می گردد و چه بسا گاهاً اضافه وزن بیشتر از پیش، گریبان فرد را می گیرد.

شما در حال خواندن مقاله لاغری در دو روز می باشید. با ما همچنان تا پایان این مقاله همراه باشید.

در برخی از موارد، حذف و یا اضافه برخی از مواد غذایی، می تواند عواقب ناگواری را برای فرد به همراه داشته باشد

در برخی از موارد، حذف و یا اضافه برخی از مواد غذایی، می تواند عواقب ناگواری را برای فرد به همراه داشته باشد. پس پیش از شروع به گرفتن یک رژیم غذایی لاغری، اولین گام، اطلاع از شاخص BMI است که نشانگر میزان چربی انباشته شده در بدن می باشد.

برای افراد مبتلا به بیماری چاقی و بیماری های جانبی آن و نیز افراد مبتلا به چاقی مفرط، پیروی از برخی از رژیم های غذایی و یا انجام برخی حرکات ورزشی، ممکن است بسیار خطرناک باشد و در عین حال، نتیجه مطلوبی را نیز برای فرد به همراه نخواهد داشت.

دکتر سلیمی، متخصص با تجربه در زمینه انجام جراحی چاقی و لاپاراسکوپی، بهترین گزینه برای کاهش وزن با سرعت بالا را برای افراد چاق و یا چاق مفرط، انجام عمل جراحی چاقی ذکر می کنند.

با انجام عمل جراحی چاقی، میزان مواد غذایی مصرفی به بدن کاهش یافته و در عین حال، جذب مواد غذایی نیز تا حد قابل توجهی کم می شود

با انجام عمل جراحی چاقی، میزان مواد غذایی مصرفی به بدن کاهش یافته و در عین حال، جذب مواد غذایی نیز تا حد قابل توجهی کم می شود. این عوامل، تاثیر شایانی در سرعت بخشیدن به کاهش وزن دارند و فرد را در مدت کوتاهی به تناسب اندام و سلامت جسمانی می رسانند.

از مهم ترین فواید انجام عمل جراحی چاقی، می توان به دائمی بودن آن اشاره کرد. وزن از دست رفته که حاصل از انجام عمل جراحی چاقی می باشد، برگشت ناپذیر است و دیگر فرد به مشکل چاقی، دچار نخواهد شد.

لذا دکتر سلیمی، برترین گزینه برای کاهش وزن در کوتاه ترین زمان ممکن برای افراد مبتلا به بیماری چاقی مفرط  و یا چاقی همراه با بیماری های زمینه ای که شاخص BMI در آن ها از 30 بالاتر می باشد را انجام عمل جراحی چاقی ذکر می کنند.

در این مقاله، سعی داریم تا در ارتباط با موضوع ” لاغری در دو روز ” اطلاعاتی را در اختیار عزیزان علاقه مند به این موضوع قرار دهیم. اگر شما نیز از علاقه مندان به موضوع ” لاغری در دو روز ” می باشید، با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید.

حذف سبزیجات نفخ آور و کم فیبر

فیبر عاملی در سبزیجات است که تاثیر بسیار زیادی در ایجاد سیری طولانی مدت در فرد دارد. با مصرف سبزیجاتی که در آن ها میزان قابل توجهی فیبر وجود دارد، فرد خیلی زود احساس سیری می کند و این احساس سیری، برای مدت طولانی در فرد باقی خواهد ماند.

عدم مصرف سبزیجات نفخ آور، تاثیر چندانی بر کاهش وزن ندارد اما از بروز مشکلات شکمی جلوگیری می کند و مانع از ایجاد باد شکم می شود. این امر، گرفتن رژیم غذایی را برای فرد آسان تر می کند.

حذف سبزیجات نفخ آور و کم فیبر
حذف سبزیجات نفخ آور و کم فیبر

از جمله سبزیجات نفخ آور، می توان به لوبیا، کلم بروکلی، گل کلم و … اشاره کرد. همچنین همان طور که گفته شد، خوردن سبزیجات در رژیم لاغری، به سبب فیبر موجود در آن ها می باشد. حال اگر در این سبزیجات، فیبر کمی وجود داشته باشد، نمی توانند حس سیری طولانی مدت را در فرد ایجاد کنند.

لذا، مصرف این سبزیجات، به خصوص زمانی که فرد تصمیم دارد با سرعت بالایی وزن خود را کم کند، تاثیر چندانی نخواهد داشت. از جمله سبزیجاتی که دارای میزان کمی از فیبر می باشند، می توان به لوبیا سبز، فلفل و بادنجان، چغندر و هویج، قارچ و خیار و گوجه فرنگی اشاره کرد.

بهتر است مصرف این نوع از سبزیجات را هنگامی که تمایل به کاهش وزن در کوتاه ترین زمان ممکن دارید، حذف نمایید

بهتر است مصرف این نوع از سبزیجات را هنگامی که تمایل به کاهش وزن در کوتاه ترین زمان ممکن دارید، حذف نمایید. البته در این مورد نیز، می بایست توجه داشته باشید که این نوع از رژیم لاغری تنها در شرایطی که شاخص توده وزنی فرد، تنها نشانگر اضافه وزن بوده و به مرز چاقی نرسیده باشد، جوابگو می باشد.

برای افرادی که به مرز چاقی و یا چاقی مفرط رسیده اند، پیروی از این گونه رژیم های غذایی نمی تواند تاثیر چندانی در کاهش وزن ایشان داشته باشد. برای این افراد، بهترین گزینه انجام عمل جراحی چاقی می باشد.

دکتر سلیمی، جراح متخصص در زمینه انجام انواع جراحی های چاقی و لاپاراسکوپی، بهترین گزینه برای انجام این عمل جراحی می باشند. دکتر سلیمی، با بهره گیری از سال ها تجربه خود در انجام عمل جراحی چاقی، با تمامی چالش های این جراحی ظریف آشنایی کامل داشته و متناسب با شرایط فرد، بهترین روش جراحی را انجام می دهند.

همچنین دکتر سلیمی، آماده ارائه هر گونه مشاوره به عزیزانی می باشند که تمایل به دریافت تناسب اندام، با هر شاخص توده وزنی که دارند، می باشد و در این راستا، با صبر و حوصله، به تمامی سؤالات ایشان، پاسخ درست و منطقی می دهد.

مقاله ای که پیش روی شماست، در ارتباط با موضوع ” لاغری در دو روز ” نگاشته شده است. از تمامی علاقه مندان به این موضوع، دعوت می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه شوند.

نمک ممنوع!

شاید شنیده باشید که می گویند نمک باد می آورد! این گفته کاملاً صحیح می باشد. مصرف نمک سبب محبوس شدن آب زیر پوست می شود و آب حبس شده در بدن، باعث بالا بردن وزن می شود.

از طرفی، نمک به همین دلیل، باعث نفخ شکم نیز می شود. لذا مصرف نمک عاملی بسیار منفی بوده و باعث جلوگیری از کاهش وزن می شود. لذا اگر تمایل به کاهش وزن با سرعت بسیار بالا دارید، مصرف نمک را در وعده های غذایی خود، بسیار محدود کنید.

نمک ممنوع!
نمک ممنوع!

از جمله مواد غذایی که در آن ها از میزان بسیار بالایی نمک استفاده می شود، می توان به گوشت فراوری شده و انواع غذاهای منجمد و نیمه آماده اشاره کرد. همچنین در انواع غذاهای کنسروی نیز میزان قابل توجهی نمک وجود دارد.

علاوه بر موارد ذکر شده، در غذاهای فست فودی و رستورانی نیز مقدار زیادی نمک می ریزند. همچنین می بایست مصرف چاشنی های پر نمکی همچون سس گوجه فرنگی، چاشنی های سالاد و … را از گردونه غذایی، حذف نمود.

کم کردن میزان مصرف نمک

حذف این مواد از رژیم غذایی، سبب سرعت بخشیدن به کاهش وزن به صورت بسیار چشمگیری می گردد. کم کردن میزان مصرف نمک، در هر وزنی، امری بسیار مهم می باشد. مصرف نمک برای افرادی که مبتلا به بیماری چاقی می باشند و به همراه آن مشکل فشار خون را نیز دارند، بسیار خطرناک می باشد.

همچنین نمک، برای افراد مبتلا به چاقی مفرط می تواند عاملی کشنده به شمار رود. شاید برای افراد چاق و یا چاق مفرط، عدم مصرف نمک نتواند آن چنان تاثیر شایانی بر کاهش وزن داشته باشد، ام، می تواند از بروز مشکلات شدیدتری جلوگیری نماید.

دکتر سلیمی، علاوه بر توصیه اکید بر کاهش مصرف نمک به افراد مبتلا به چاقی مفرط و چاق که شاخص BMI ایشان در حد بسیار بالایی می باشد، انجام عمل جراحی چاقی می باشد. چاقی، مضرات بسیاری را برای فرد به همراه دارد که با انجام عمل جراحی چاقی، می توان از وقوع عوارض ناشی از آن، جلوگیری نمود و یا آن ها را بهبود داد.

مقاله ای که پیش روی شماست، در ارتباط با موضوع لاغری در دو روز نگاشته شده است. اگر شما از علاقه مندان به این موضوع می باشید، با ما تا انتهای مقاله لاغری در دو روز همراه شوید.

توجه به میزان کالری مصرفی

برای لاغری در دو روز، بدون شک یکی از مهم ترین عوامل که می بایست به آن توجه بسیار نمود، مقدار کالری مصرفی در طول این مدت زمان می باشد. کالری، عامل بسیار تاثیرگذاری در کاهش و یا افزایش وزن می باشد.

میزان کالری مصرفی برای هر فرد، بسته به شرایط جسمی وی، متفاوت می باشد. از جمله موارد تاثیرگذار بر میزان مصرف کالری روزانه، شرایط سنی، جنسیت، وزن فرد و نیز میزان فعالیتی که فرد در طول روز دارد، می باشند.

توجه به میزان کالری مصرفی
توجه به میزان کالری مصرفی

فرد می بایست در نظر بگیرد که به صورت تقریبی و یا دقیق، اگر امکانپذیر باشد، به چه میزان کالری در طول روز مصرف می کند. بر مبنای آن، می تواند به حذف تدریجی میزان کالری مصرفی روزانه خود اقدام کند. با حذف حتی 500 کالری در طول روز، کاهش وزنی فاحش در فرد مشاهده می شود.

البته توصیه اکید می شود که در ابتدای رژیم لاغری خود، به هیچ عنوان بیشتر از 1200 کالری در طول روز را حذف نکنید. کالری، عامل بسیار مهمی در ایجاد انرژی می باشد. لذا چنان چه میزان بسیار زیادی از کالری در طول روز حذف شود، بدون تردید، فرد دچار ضعف، احساس خستگی مداوم و نیز از دست دادن توده های عضلانی خود می شود.

با کاهش میزان زیادی از مصرف کالری، فرد دچار کمبود مواد مغذی می گردد

علاوه بر این موارد، با کاهش میزان زیادی از مصرف کالری، فرد دچار کمبود مواد مغذی می گردد. در این زمینه، توصیه اکید می شود که پیش از کاهش میزان کالری مصرفی روزانه خود، با یک پزشک مجرب تغذیه مشورت نمایید تا یک برنامه غذایی لاغری استاندارد را به شما معرفی نماید.

همچنین کاهش مصرف کالری در افراد چاق، تاثیر زیادی بر کاهش وزن نخواهد داشت. برای این افراد، توصیه می شود که در گام نخست به دکتر سلیمی مراجعه کرده و در صورت بالا بودن BMI خود، اقدام به انجام عمل جراحی چاقی کنند.

پیروی از رژیم های خودسرانه و غیراستاندارد، می تواند خطرات ناگواری را برای این افراد به همراه داشته باشد. هدف اصلی، به دست آوردن سلامتی می باشد. لذا برای رسیدن به این هدف، اولین و بهترین راه، اخذ مشاوره از پزشکان و جراحانی با تجربه، نظیر دکتر سلیمی می باشد.

در این مقاله، در تلاشیم تا اطلاعاتی سودمند را در ارتباط با موضوع ” لاغری در دو روز ” در اختیار عزیزان علاقه مند به این موضوع، قرار دهیم. چنان چه شما نیز از علاقه مندان به داشتن اندامی متناسب و جسمی سلامت می باشید، با ما تا انتهای مقاله لاغری در دو روز همراه شوید.

گام دوم : انجام حرکات منظم ورزشی

در کنار رژیم غذایی، انجام حرکات ورزشی به صورت منظم و ممتد، می تواند تاثیر شایانی بر کاهش وزن داشته باشد. در این راستا، توصیه هایی را به علاقه مندان به کاهش وزن با کمک ورزش داریم. با ما همچنان همراه باشید.

گام دوم : انجام حرکات منظم ورزشی
گام دوم : انجام حرکات منظم ورزشی

انجام حرکات ورزشی به صورت منظم

تنها در صورتی می توان گفت که ورزش کردن تاثیر مثبتی بر کاهش وزن دارد که حرکات آن، با نظم و به صورت ممتد انجام گیرد. یکی از حرکات ورزشی که تاثیر بسیار زیادی بر کاهش وزن دارد، پیاده روی می باشد.

شاید به نظر ساده برسد، اما اگر هر روز 10 هزار قدم راه بروید، تاثیر شگرف آن را روی کاهش وزن خود خواهید دید. البته شمارش تمامی قدم ها کاری دشوار می باشد.

به همین سبب می توان از ابزارهای اندازه گیری قدم شمار کمکی، نظیر برنامه های قدم شماری که روی دستگاه های تلفن همراه نصب می شود، استفاده کرد.

انجام تمرینات قدرتی منظم

انجام تمرینات قدرتی سبک به صورت منظم و روزانه و با توجه به شرایط جسمانی فرد، می تواند در کاهش وزن بسیار مؤثر باشد. البته بهتر است در این راستا، با یک مشاور حرکات ورزشی مشورت شود تا بهترین انواع حرکات قدرتی متناسب با فیزیک فرد، در برنامه ورزشی وی، گنجانده شود.

در این زمینه، حرکات ورزشی نظیر معلق کردن پا در بالا و یا شنا و پهلو را به سمت بالا کشاندن و نیز اسکوات و بسیاری حرکات قدرتی دیگر، برای از بین بردن چربی های ناحیه شکم و پهلوها، پیشنهاد می شوند.

انجام تمرینات ایستایی

تمرینات ایستایی، حرکات ورزشی می باشند که تاثیر بسیار مفیدی بر عملکرد قلب دارند. این تمرینات تاثیر فراوانی بر سوزاندن کالری های مصرفی دارند. این نوع تمرینات، باعث ایجاد عرق بسیار می شوند و با کمک این روش، آب اضافی بدن را دفع می نمایند.

این امر، تاثیر بسیاری بر کاهش وزن دارد. این تمرینات، معمولاً از یک دقیقه دویدن با بالاترین سرعت ممکن آغاز می شود. سپس، 3 دقیقه دویدن آرام تجربه می شود. این روند، تا حدود یک ربع الی 20 دقیقه، به صورت ممتد تکرار می شود.

انجام این نوع از تمرینات، بسیار مناسب برای روز اول رژیم می باشند. دلیل این امر، این است که، تمرینات ایستایی، باعث بالا بردن متابولیسم بدن و سوزاندن کالری و چربی های بدن، برای 24 ساعت می شود.

با بالا بردن متابولیسم بدن، میزان جذب مواد مغذی لازم برای بدن افزایش یافته و مازاد کالری و چربی، سوزانده می شود. به این طریق، سرعت کاهش وزن، بالا می رود.

شما در حال خواندن مقاله ای در ارتباط با موضوع لاغری در دو روز می باشید.

با ما همچنان تا پایان این مقاله، همراه باشید.

گام سوم : تغییر در شیوه زندگی

افزایش وزن یک روزه به وجود نیامده است! اضافه وزنی که فرد دارد، حاصل یک شیوه نادرست زندگی می باشد. با تغییر در روش زندگی، می توان روند افزایش وزن را به کاهش وزن تغییر داد. اما این امر، نیاز به اراده ای قوی دارد.

در این زمینه، لازم است بدانیم که تغییر در روش زندگی، نه تنها برای افرادی که دارای اضافه وزن می باشند و هنوز به بیماری چاقی مبتلا نشده اند، مؤثر می باشد، بلکه برای افرادی که چاق بوده و یا دچار چاقی مفرط می باشند و اقدام به انجام عمل جراحی چاقی می نمایند نیز بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

به گفته دکتر سلیمی، معتبرترین جراح متخصص در زمینه جراحی های چاقی و لاپاراسکوپی، روند زندگی فرد پس از انجام عمل جراحی چاقی، نقش بسیار مهمی را در سرعت بخشیدن به کاهش وزن و حفظ این کاهش وزن به صورت دائمی بازی می کند. لذا تغییر در روند زندگی برای کاهش وزن، بسیار مهم می باشد.

در این زمینه، لازم است توصیه هایی را به علاقه مندان به تغییر سبک زندگی، ارائه کنیم:

نوشابه گازدار و جویدن آدامس ممنوع!

یکی از عاداتی که بیشتر ما به آن دچار می باشیم، جویدن آدامس می باشد. جویدن آدامس به مدت طولانی سبب افزایش میزان هوای ورودی به دهان شده و باعث نفخ شکم می شود. همچنین نوشابه های گازدار نیز عاملی تاثیرگذار بر نفخ شکم می باشند.

خوب است که به جای جویدن آدامس به عنوان خوشبو کننده دهان، از مسواک و یا دهان شویه استفاده کنیم. همچنین به جای مصرف نوشیدنی های گازدار، بهتر است از نوشیدنی های سافت استفاده کنیم.

نوشابه هایی که در آن ها از شکر و یا افزودنی های مضر استفاده نشده باشد. بهترین نوشیدنی، آب می باشد. اما برای داشتن تنوع، می توان از انواع آب میوه های طبیعی و قهوه و یا چای بدون کافئین، استفاده کرد.

در این مقاله، سعی داریم بتا ه بررسی موضوع لاغری در دو روز بپردازیم. چنان چه شما نیز علاقه مند به داشتن اندامی متناسب می باشید، خواندن این مقاله را به شما توصیه می کنیم.

خواب کافی داشته باشید

یکی از عوامل اضافه وزن، نداشتن خواب مناسب می باشد. کم خوابی و یا برعکس خواب زیاد، هر دو می توانند سبب چاقی شوند. همچنین بدخوابی نیز می تواند باعث از دست دادن تناسب اندام شود.

به همین دلیل، بسیار توصیه می شود که در طول شب، خواب کافی داشته باشید. در طول شب، داشتن خواب هفت تا نه ساعت بسیار توصیه می شود. داشتن خواب کافی، تاثیرات بسیار مثبتی بر بدن دارد.

از آن جمله می توان به از بین بردن استرس و بالا بردن میزان انرژی در طول روز اشاره کرد. اما اثر مثبت خواب کافی بر کاهش وزن، کاهش میل به مصرف کربوهیدرات می باشد. با توجه به این که مصرف زیاد کربوهیدرات، عاملی تاثیرگذار بر افزایش وزن می باشد، کاهش مصرف آن نیز تاثیر مثبتی بر کاهش وزن خواهد داشت.

استرس نداشته باشید!

بیشتر افراد، هنگامی که دچار استرس می شوند، به خوردن روی می آورند. جالب است بدانیم که معمولاً اقدام به کاهش وزن تنها در چند روز، باعث نگرانی و استرس می شود. همین استرس باعث می شود که احساس خستگی و بی حالی بر فرد غلبه کند.

استرس نداشته باشید!
استرس نداشته باشید!

داشتن استرس، سبب ترشح هورمون کورتیزول می شود. این هورمون، باعث جلوگیری از کاهش وزن می شود. به همین دلیل اکیداً توصیه می شود که اگر تمایل به کاهش وزن سریع دارید، به هیچ عنوان به خود استرس راه ندهید.

رژیم دو روزه لاغری

رژیم دو روزه لاغری، نوعی از رژیم غذایی می باشد که به آن رژیم 2:5 نیز گفته می شود. معنی این اعداد این است که دو روز را فرد از رژیم غذایی پیروی می کند و پنج روز دیگر، رژیم را به صورت جدی دنبال نمی کند.

دقت شود که معنی رژیم لاغری دو روزه، بدین معنا نیست که فرد در عرض 48 ساعت می تواند به تناسب اندام دست یابد. این رژیم لاغری نوعی از رژیم غذایی می باشد که به صورت ممتد و دنباله دار می باشد و باعث کاهش وزن می گردد.

در مقاله ای که پیش روی شماست، به بررسی موضوع لاغری در دو روز می پردازیم. از تمامی علاقه مندان به این موضوع، دعوت می کنیم تا انتهای این مطلب، با ما همراه باشید.

رژیم دو روزه لاغری
رژیم دو روزه لاغری

رژیم دو روزه لاغری، به چندین هدف طرح ریزی شده است. اولین هدف این رژیم غذایی، بیشترین میزان کاهش چربی می باشد. همچنین در این رژیم لاغری، حفظ احساس سیری و نیز حفظ عضلات، در درجه بعدی اهمیت می باشد.

در این رژیم غذایی، مصرف کربوهیدرات ها برای دو روز محدود می شوند. در این مدت، فرد می بایست از پروتئین ها و سبزیجات کم کالری مصرف کند. سپس در پنج روز بعد، تنها کافیست که از یک رژیم و تغذیه سالم استفاده شود.

از جمله رژیم هایی که برای 5 روز دیگر توصیه می شود که به رعایت آن پرداخته شود، رژیم لاغری مدیترانه ای می باشد

از جمله رژیم هایی که برای 5 روز دیگر توصیه می شود که به رعایت آن پرداخته شود، رژیم لاغری مدیترانه ای می باشد. یکی از مزایای جالب این نوع از رژیم غذایی، عدم نیاز به گرسنگی دادن به خود می باشد.

این رژیم دو روزه، طوری طراحی شده است که فرد تماماً احساس سیری داشته باشد. این امر سبب می شود که افرادی که اقدام به پیروی از این روش می کنند، بیشتر ترغیب به دنبال کردن آن شوند.

رژیم دو روزه، یک برنامه غذایی لاغری با ارزش غذایی کافی و لازم برای بدن می باشد. در این روش، تعداد کالری های مصرفی شمارش نمی شوند. فرد می تواند هر نوع خوراکی را که تمایل داشته باشد، میل کند.

هیچ حس اجباری در این رژیم لاغری وجود ندارد. با پیروی از این رژیم لاغری، تغییرات بسیار مثبتی در روند خورد و خوراک به وجود می آید که با کمک این سبک جدید، نه تنها هیچ احساس گرسنگی در فرد به وجود نمی آید، بلکه فرد در این مدت زمان، وزنش کاهش نیز می یابد.

شما در حال خواندن مقاله ای در ارتباط با لاغری در دو روز می باشید. چنان چه شما نیز به دنبال راهی برای کاهش وزن خود می باشید، با ما تا انتهای این مقاله، همراه باشید.

فواید رژیم لاغری در دو روز

این رژیم لاغری، مزایای بسیاری را برای فردی که از آن پیروی می کند، به همراه خواهد داشت. در زیر به این موارد اشاره خواهیم کرد:

  • کالری مصرفی در این رژیم غذایی در حدی است که فرد به هیچ عنوان احساس گرسنگی نمی کند.
  • این رژیم غذایی لاغری، یک رژیم متعادل از نظر میزان مصرف مواد مغذی به شمار می رود. میزان ویتامین ها، پروتئین ها و نیز مواد معدنی موجود در این رژیم غذایی، بسیار حساب شده و کامل می باشد.
  • دردسرهای آماده سازی وعده های غذایی را ندارد. این رژیم به صورتی طراحی شده است که به راحتی می توان آن را با سبک زندگی امروزی تطبیق داد.
  • این یک رژیم لاغری بسیار مؤثر بر کاهش وزن می باشد. افرادی که از رژیم لاغری در دو روز پیروی می کنند، عموماً به این رژیم لاغری، پایبند می باشند.

این پایبندی سبب می گردد که این رژیم لاغری، به نسبت بسیاری از انواع رژیم لاغری، تا چندین برابر، تاثیر گذارتر عمل نماید و میزان کالری بیشتری را بسوزاند.

  • پیروی از این رژیم غذایی، تاثیر بسیار مثبتی بر کاهش میزان فشار خون، بالا بردن سطح انرژی کلی بدن، بهتر شدن خلق و خوی فرد، کاهش میزان قند خون، کاهش سطح التهاب و استرس و نیز کاهش احتمال ابتلا به انواع بیماری های قلبی و عروقی و نیز کاهش ابتلا به دیابت نوع دو و بسیاری از فواید دیگر را برای بدن به همراه خواهد داشت.
فواید رژیم لاغری در دو روز
فواید رژیم لاغری در دو روز

چطور رژیم لاغری در دو روز را انجام دهیم؟

رژیم لاغری در دو روز، یک رژیم لاغری بسیار ساده می باشد. تنها نکته ای که در این رژیم حائز اهمیت می باشد، مصرف مواد غذایی ذکر شده در این رژیم غذایی، به میزان های ذکر شده در آن می باشد.

در این رژیم لاغری، مقادیری به عنوان حداقل و حداکثر آورده شده است که مصرف خوراکی ها را تنها محدود به همان میزان می کند و تجاوز از این حد را چه کمتر و چه بیشتر، مجاز نمی داند.

چطور رژیم لاغری در دو روز را انجام دهیم؟
چطور رژیم لاغری در دو روز را انجام دهیم؟

شما در حال خواندن مقاله ای در ارتباط با لاغری در دو روز می باشید. با ما همچنان تا پایان این مقاله، همراه باشید.

دقت شود که باید به حداقل مقادیر دقت شود و نباید به هیچ عنوان، مواد غذایی مصرفی، کمتر از میزان حداقل تعیین شده مصرف شوند. به عنوان نمونه، میزان حداقلی برای انواع غذاهای پروتئینی، لبنیات، میوه و سبزیجات ذکر شده است که نباید به هیچ عنوان، کمتر از آن حد مصرف گردد.

رژیم لاغری در دو روز، با جزئیات کامل، به تمامی غذاهای مجاز در آن اشاره کرده است.

به عنوان نمونه، در این رژیم لاغری، مواد غذایی که فرد مجاز به مصرف آن می باشد، در زیر لیست شده اند:

مصرف غذاهای پروتئینی (حداکثر 12 واحد برای بانوان و 14 واحد برای آقایان)

از جمله این مواد می توان به: مرغ، ماهی، تخم مرغ، گوشت بدون چربی اشاره کرد.

مصرف چربی های مفید (حداکثر 5 وعده برای بانوان و 6 وعده برای آقایان)

چربی های مفید مانند : کلزا، روغن زیتون، آجیل، آواکادو و …

مصرف مایعات (حداقل 2 لیتر)

مایعاتی نظیر: آب، چای، قهوه و یا سایر نوشیدنی بدون کالری و بدون قند

  • سبزیجات (حداقل 5 وعده)
  • لبنیات (حداقل 3 وعده)
  • میوه (حداقل 1 وعده)

در این رژیم لاغری، جویدن آدامس به شرط آن که بدون قند باشد نیز مجاز است

در این رژیم لاغری، جویدن آدامس به شرط آن که بدون قند باشد نیز مجاز است. علاوه بر این، جویدن ریشه شیرین بیان نیز بلامانع است. مواد غذایی که در فوق به آن اشاره کردیم، می بایست در دو روز اول رژیم غذایی مصرف شوند.

در پنج روز باقیمانده از این رژیم، عموماً توصیه می شود که فرد از یک رژیم غذایی سالم، استفاده نماید. یک رژیم غذایی سالم، رژیمی می باشد که در آن از مواد غذایی فرآوری شده، به هیچ عنوان استفاده نشود.

در این رژیم لاغری، جویدن آدامس به شرط آن که بدون قند باشد نیز مجاز است
در این رژیم لاغری، جویدن آدامس به شرط آن که بدون قند باشد نیز مجاز است

همچنین یک رژیم غذایی سالم، مثل رژیم لاغری به سبک مدیترانه ای، شامل میوه، سبزیجات، غلات سبوس دار، حبوبات و مغزها، روغن زیتون و ماهی و مرغ و لبنیات کم چرب نیز می باشد. در پنج روز دیگر، مصرف گوشت قرمز کم چرب، البته به میزان بسیار کم، بلامانع است.

از مواد غذایی که به هیچ عنوان در رژیم لاغری در دو روز توصیه نمی شود، مصرف پیتزا، پاستا و سایر انواع فست فودها می باشد. بهتر است که در پنج روز این رژیم، از مواد غذایی که دارای پروتئین بسیار می باشند و نیز دارای فیبر هستند، مصرف شود.

این دو ماده، سبب می شوند که فرد خیلی زود، احساس سیری کرده و برای طولانی مدت، احساس گرسنگی به فرد دست ندهد.

مقاله ای که در حال مطالعه آن می باشید، در ارتباط با نوعی از رژیم لاغری با عنوان لاغری در دو روز نگاشته شده است. اگر تا این بخش از مقاله برای شما، مفید بوده است، با ما تا انتهای این مقاله، همراه باشید.

سخن پایانی

برای دستیابی به تناسب اندام، راه های بسیاری وجود دارد. هر یک از این روش ها، تناسب مسقیمی با شاخص توده بدنی فرد یا همان BMI دارد. این شاخص، نمایانگر میزان چربی انباشته شده در بدن می باشد.

سخن پایانی
سخن پایانی

چنان چه فردی هنوز به مرحله چاقی و یا چاقی مفرط نرسیده باشد، می تواند با بهره گیری از رژیم لاغری و انجام حرکات ورزشی منظم، به صورت همزمان، به وزن مطلوب خود دست یابد. از جمله رژیم های لاغری محبوب، رژیم لاغری در دو روز می باشد که طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده است.

این در حالی است که رسیدن به تناسب اندام، برای افرادی که از بیماری چاقی و یا بیماری های مرتبط با آن رنج می برند و نیز افراد مبتلا به بیماری چاقی مفرط، گرفتن رژیم غذایی نمی تواند چاره مشکل ایشان به شمار رود.

دکتر سلیمی، معتبرترین جراح متخصص در انجام انواع روش های جراحی های چاقی و لاپاراسکوپی، بهترین گزینه برای کاهش وزن سریع را در این افراد، انجام جراحی چاقی بیان می کنند. انجام جراحی چاقی، فواید بسیاری را برای فرد مبتلا به چاقی مفرط به همراه خواهد داشت.

پس از انجام عمل جراحی چاقی، بسیاری از بیماری های مرتبط با چاقی درمان می شوند

پس از انجام عمل جراحی چاقی، بسیاری از بیماری های مرتبط با چاقی درمان می شوند. از آن جمله بیماری ها، می توان به دیابت نوع 2، بیماری های قلبی و عروقی و نیز درمان مشکلات فشار خون و آپنه خواب اشاره کرد.

علاوه بر این، پس از عمل جراحی چاقی، سرعت کاهش وزن بسیار بالا می باشد و این کاهش وزن، برای همیشه باقی خواهد ماند.

در این مقاله، سعی کردیم به بررسی موضوع لاغری در دو روز بپردازیم.

امید است که اطلاعات مطرح شده در این مقاله، برای علاقه مندان به تناسب اندام و سلامتی، مفید واقع شده باشد.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید