برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم

فهرست مطالب

از سایت مرکز درمان چاقی تهران، با موضوع برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم در خدمت شما هستیم.

برای لاغری می توانید به دکتر مهدی سلیمی، از برترین جراحان چاقی با 100 ها نمونه عمل موفق در این زمینه مراجعه کرده و نتیجه قطعی بگیرید.

دکتر سلیمی یکی از جراحان چاقی برتر در ایران است جهت دریافت ویزیت با شماره زیر تماس بگیرید:

09120174510

با گسترش روز افزون سبک زندگی شهری و عادات غلط در زندگی شاهد پدیده افزایش وزن در جوامع مختلف هستیم و این زنگ خطر بسیار جدی برای سلامتی انسان ها می باشد.

از این رو این مقاله تدوین شده است تا ببینیم که برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم تا بتوان بسیار سریع از چاقی فاصله گرفت و احتمال ابتلا به امراض مرتبط با چاقی را کاهش داد.

بنابراین اگر می خواهید بدانید که برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم می توانید با ما همراه باشید.

برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم
برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم

دکتر سلیمی یکی از پزشکان متخصص در زمینه درمان مشکل چاقی می باشد که می تواند به شما در مسیر کاهش وزن کمک نماید.

وی توانایی انجام عمل های جراحی لاغری مانند اسلیو معده برای بیمارانی که دارای BMI بالا هستند را دارا می باشند و با تجربه قبلی خود در این زمینه عمل بسیار موفق با درصد خطا و شکست بسیار پایین را ارائه خواهند نمود.

اینفوگرافیک برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم

اینفوگرافیک برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم
اینفوگرافیک برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم

بنابراین اگر شما بسیار چاق هستید و BMI شما بالا است و این قضیه سبب شده است تا ورزش و داشتن رژیم صحیح نتوانسته باشد که کمک چندانی به شما بکند، می توانید به دکتر سلیمی مراجعه نموده و تحت نظر ایشان عمل جراحی لاغری شده و طی مدت کوتاهی پس از عمل وزن خود را به شکل بسیار موثری کاهش دهید.

طبق آمارهای ارائه شده در ده های اخیر و همچنین مشاهدات در سطح جامعه می توان به این نتیجه رسید که چاقی یکی از مشکلات اصلی کشورهای مختلف است و این قضیه بیشتر مرتبط با سبک زندگی مردم و عادات اشتباهی است که آنها در زندگی خود دارند.

مواردی مانند؛ تماشا کردن تلویزیون برای مدت طولانی، استفاده بلند مدت و بدون تحرک از سیستم های رایانه ای و موبایل، رانندگی به صورت دائمی و بسیاری از موارد دیگر جزو مواردی هستند که کم تحرکی و در پی آن افزایش وزن به وجود خواهد آمد، علاوه بر این مصرف مواد غذایی آماده که عمدتا دارای کالری بالا هستند نیز یکی از اصلی ترین عوامل چاقی می باشد.

به این ترتیب این دسته از موارد در کنار هم سبب شده اند تا عصر جدید با افزایش وزن گروه عظیمی از مردم همراه شود که در نتیجه ی این افزایش وزن شاخص توده بدنی بالا رفته و اشباع چربی ها در بدن افراد سبب ابتلای آنها به بیماری های مختلف شده و سلامتی آنها را به مخاطره خواهد انداخت.

داشتن سبک صحیح زندگی

بنابراین در گام اول باید سعی شود که با داشتن سبک صحیح زندگی از به وجود آمدن چاقی اجتناب کرد و به نوعی پیشگیری شود که می دانیم پیشگیری بهتر از هرگونه درمانی می باشد، در گام دوم اگر چاقی وجود داشته باشد باید به کمک روش های مختلف آن را از بین برد تا سلامتی کامل حاصل شده و از بیماری ها جلوگیری شود.

داشتن سبک صحیح زندگی
داشتن سبک صحیح زندگی

در این مقاله به این موضوع مهم خواهیم پرداخت که برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم تا هم از اتلاف زمان و هزینه جلوگیری شود و هم این که کاهش وزن به راحتی در دسترس شما باشد.

فهرست عناوین

برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم

چاقی چیست

BMI چیست

عوارض چاقی و BMI بالا

جراحی های موجود برای BMI بالا

روش های عادی کاهش وزن برای BMI متوسط

زندگی سالم و راههای دور شدن از خطرات چاقی

سخن پایانی

 

برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم

اصولا همه افراد دوست دارند که بدنی با تناسب اندام و وزن مناسب داشته باشند. گاهی اوقات که شاخص توده بدنی یا همان BMI خیلی بالا نباشد فرد می تواند بدون مراجعه به پزشک و تنها با انجام ورزش و رعایت رژیم غذایی مناسب و با مرور زمان به شرط داشتن پشتکار و برنامه منظم وزن خود را به محدوده نرمال برساند.

اما اگر BMI فرد از محدوده مشخصی خارج شده و نتوان آن را توسط روش های عادی کنترل نمود حتما باید به پزشک مراجعه شود. باید دقت شود که برای لاغری به پزشکی مراجعه شود که در این زمینه دارای تخصص کافی باشد و رزومه وی کاملا مرتبط با این موضوع باشد.

در مواردی ممکن است فرد به پزشک عمومی و یا پزشکی مراجعه کند که تخصص وی در زمینه های دیگر است. طبیعتا در این گونه موارد نباید توقع چندانی از نتیجه کار داشت.

برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم
برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم

پیشنهاد می کنیم از پست محاسبه bmi زنان دیدن کنید.

پزشکان متخصص در زمینه لاغری توانایی این را دارند که بیمار را به نحوی راهنمایی نمایند که بیمار خود بتواند وزن را کاهش دهد

پزشکان متخصص در زمینه لاغری توانایی این را دارند که بیمار را به نحوی راهنمایی نمایند که بیمار خود بتواند وزن را کاهش دهد و اگر نیاز بود پزشک می تواند فرد را به سمت انجام عمل جراحی لاغری هدایت و راهنمایی نماید که فرد پس از انجام روش های کاهش وزن مختلف و یا انجام عمل بتواند پس از مدتی وزن خود را به طرز موثری کاهش دهد بدون آن که بخواهد زحمت زیادی را متحمل شود.

در صورت نیاز به پزشک متخصص که در زمینه جراحی لاغری دارای تخصص و مهارت و رزومه بسیار قدرتمند باشد، می توانید به دکتر سلیمی مراجعه کرده و از ایشان کمک بگیرید.

دکتر سلیمی دارای تخصص و مهارت کافی در زمینه لاغری می باشد که بیماران بسیاری را با موفقیت به سمت کاهش وزن موثر تا رسیدن به محدوده وزن نرمال رسانده است و می تواند به شما کمک کند.

چاقی چیست

چاقی شکلی ناخوشایند از بدن انسان می باشد که معمولا در آن تناسب اندام فرد تحت تاثیر قرار گرفته و از بین می رود زیرا چربی ها روی اندام های اصلی آمده و زیر پوست و میان اندام ها رسوب می کنند که در کنار افزایش وزن، مشکلات بسیاری را برای افراد ایجاد می کنند.

ممکن است که چاقی خود بیماری به حساب نیاید اما به خاطر اشباع چربی در بدن، فرد مستعد ابتلا به انواع امراض خواهد شد که این امراض سبب خواهند شد تا فرد با مشکلات فراوانی مواجه شود.

فرض کنید شخصی بسیار چاق است و می تواند سریعا به دیابت، بیماری های قلبی و عروقی، سرطان ها و بسیاری از موارد ناخوشایند مبتلا شود و جان وی در معرض خطرات فراوان باشد.

افزایش آمار چاقی

متاسفانه در سالهای اخیر آمار چاقی بسیار رشد داشته و افرادی که به خاطر چاقی دچار بیماری های مختلف شده و به کام مرگ فرستاده شده اند بسیار زیاد است که این مسئله سبب می شود تا افراد بیشتر به دنبال تناسب اندام مناسب و کاهش وزن و رساندن آن به محدوده وزن عادی باشند.

به همین دلیل روش های مختلف کاهش وزن به شدت توسط افرادی که دارای وزن بالا هستند دنبال می شوند و هزینه ها و مبالغ بسیاری صرف انجام آنها می شود

افزایش آمار چاقی
افزایش آمار چاقی

اما باید در نظر داشت که این هزینه ها به صرفه هستند زیرا بعد از کاهش وزن سلامت فرد تضمین خواهد شد و افرادی که بیمار شده باشند می دانند که هیچ نعمتی بالاتر از سلامتی نیست و انسان همواره باید هدف اصلی خود را بر سلامتی استوار نماید تا بتواند از زندگی خود به حد کافی لذت برده و دچار ناخوشی نشود. زمانی که بدن فرد سالم باشد، روح و روان وی نیز سلامت خواهد بود و بهداشت روان وی نیز تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت.

BMI چیست

شاخص توده بدنی یا همان BMI مقدار عددی می باشد که از فرمول ریاضی حاصل تقسیم وزن فرد برحسب کیلوگرم بر روی مجذور قد وی بر حسب سانتی متر به دست می آید.

اگر این عدد در محدود 20 الی 24.9 قرار گرفته باشد، وزن فرد در محدوده عادی قرار دارد. اما زمانی که عدد از این مقدار بیشتر شود و تا حدود 29.9 برسد فرد دارای اضافه وزن است که بهتر است تا با رعایت سبک زندگی و رژیم غذایی سالم و همچنین افزایش تحرک آن را کاهش داده و به محدوده وزن طبیعی برساند.

اگر فرد این کار را انجام ندهد احتمالا به زودی شاخص توده بدنی وی به عدد 30 رسیده و از این مقدار نیز تجاوز خواهد نمود که در این صورت فرد چاق محسوب شده و می توان گفت که در معرض خطرات مرتبط با چاقی قرار دارد و می تواند به مواردی مانند دیابت، انواع سرطان ها، بیماری های قلبی و عروقی، کبد چرب و بسیاری از موارد دیگر مبتلا شود.

اگر BMI بالا باشد خطر بسیار زیاد است

بنابراین اگر BMI بالا باشد خطر بسیار زیاد است و در مواردی که BMI به مقداری رسیده باشد که نتوان با انجام ورزش منظم و تغذیه صحیح آن را کنترل نمود باید به فکر انجام عمل جراحی بود که این عمل باید توسط پزشک جراح متخصص که در این زمینه دارای تجربه فراوان است و عمل های لاغری زیادی را در کارنامه و رزمه خود ثبت نموده است انجام شود تا از به وجود آمدن خطرات در آینده برای شخص جلوگیری شود.

BMI بالا بسیار خطرناک است و سهل انگاری در رابطه با آن به راحتی می تواند زمینه ساز بیماری و در نهایت مرگ شخص شود، بنابراین هزینه کردن در این موارد اسراف نیست و باید انجام شود زیرا در صورت انجام نشدن عمل برای BMI بالا احتمال خطر بسیار بالا خواهد رفت و می تواند منجر به از دست رفتن جان فرد شود.

اگر BMI بالا باشد خطر بسیار زیاد است
اگر BMI بالا باشد خطر بسیار زیاد است

عوارض چاقی و BMI بالا

چاقی از اصلی ترین علل مرگ و میر است زیرا سبب می شود که با تجمع چربی، سیستم عادی بدن به هم ریخته و ترشح هورمون ها کم و زیاد شود و حدود عادی خود را از دست بدهد که در نهایت سبب بیماری در اندام های مختلف شده در نهایت می تواند نارسایی ها، سرطان ها و در کل بیماری های شدیدی را ایجاد نماید که در بسیاری از موارد قابل جبران نباشد.

چاقی معمولا تعریف خاصی ندارد و اگر مقدار عددی BMI از عدد 30 بیشتر باشد می گوییم فرد چاق است. اگر BMI بسیار بالاتر از این مقدار باشد و فرد برای زندگی کردن با مشکلات فراوانی روبرو شده باشد، مجبور به انجام کاری است که بتواند وزن را کاهش دهد.

کاهش وزن می تواند به کمک ورزش کردن که منجر به افزایش تحرک فرد می شود به همراه کنترل میزان کالری ورودی به بدن انجام شود که این مورد موثرترین و در دسترس ترین راه ممکن برای غلبه بر اضافه وزن است، اما باید دقت نمود که اگر BMI فرد بسیار فراتر از حد کنترل باشد و نتوان به کمک ورزش و رژیم غذایی آن را کنترل نمود به ناچار باید تحت عمل جراحی لاغری قرار گرفت.

عوارض چاقی و BMI بالا
عوارض چاقی و BMI بالا

از آن جایی که شاخص توده بدنی بالا دردسرهای بسیار زیادی خواهد داشت، انجام عمل لاغری برای افرادی که شاخص توده بدنی بالایی دارند به شدت توصیه می شود زیرا این کار سبب خواهد شد که فرد از چنگال مرگ رهایی یابد و پیش از آن که مرگ به وی نزدیک شود، او را از محدوده خطر دور نمود. چاقی و BMI بالا عوارض مختلفی را ایجاد خواهند نمود که در این قسمت به شرح آنها خواهیم پرداخت.

بیماری های قلبی و عروقی

یکی از شایع ترین و اصلی ترین موارد مرتبط با چاقی که در حال حاضر از کشنده ترین عوارض چاقی در جهان می باشد، بیماری های قلبی و عروقی است. همانطور که می دانید قلب اصلی ترین عضو بدن به حساب می آید که اگر تپش در آن صورت نگیرد، بدن حیات خود را از دست خواهد داد. وظیفه قلب و عروق خونی پمپاژ و رساندن خون به تمام اندام ها و سلول های بدن است.

اندام های بدن اگر در دریافت خون مشکل پیدا کنند به راحتی از بین خواهند رفت. چاقی یکی از اصلی ترین عوامل ایجاد بیماری های قلبی و عروقی می باشد و چربی های انباشته شده در بدن و اطراف قلب عملکرد قلب را با اختلال جدی مواجه خواهند کرد.

چربی ها همچنین می توانند در خون و رگ ها تاثیر گذاشته و سبب فشار خون و انسداد شوند

چربی ها همچنین می توانند در خون و رگ ها تاثیر گذاشته و سبب فشار خون و انسداد شوند. از این رو نباید چاقی را دست کم گرفت زیرا می تواند خطرات جانی فراوانی را به وجود آورد. چاقی و چربی ها سبب می شوند تا قلب به مرور زمان عملکرد عادی خود را از دست داده و در تپش خود با مشکلاتی روبرو شود.

به همین علت قلب بیمار شده و مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد که در صورت وخامت حتی می تواند سبب مرگ شخص شود. بنابراین باید دقت کافی و لازم را در این مورد در دستور کار قرار داد تا در صورتی که اضافه وزن وجود داشته باشد بتوان آن مقدار اضافه از وزن را از بین برد. لازم است بدانید که هر چه مقدار BMI بالاتر باشد، احتمال شدت در بیماری نیز بیشتر خواهد شد.

چربی ها همچنین می توانند در خون و رگ ها تاثیر گذاشته و سبب فشار خون و انسداد شوند
چربی ها همچنین می توانند در خون و رگ ها تاثیر گذاشته و سبب فشار خون و انسداد شوند

بنابراین افرادی که دارای BMI بالا هستند به طور قطع باید وزن خود را تا محدود BMI نرمال کاهش دهند تا از خطر مرگ رهایی یابند. BMI بالا معمولا بدون انجام جراحی بسیار دشوار وزن کم می کنند و معمولا در مسیر کاهش وزن شکست خواهند خورد به همین علت برای افراد با BMI بالا توصیه به انجام عمل جراحی لاغری می شود.

کاهش اعتماد به نفس

چاقی باعث می شود تا تناسب اندام های فرد به هم ریخته و فرد ظاهری زشت پیدا کند و همچنین توانایی استفاده از لباس های مورد علاقه خود را نداشته باشد. چاقی در بسیاری از این موارد سبب خجالت زدگی و کم شدن اعتماد به نفس شده و می تواند منجر به آسیب های روانی به فرد شود.

داشتن اعتماد به نفس سبب می شود که انسان زندگی بهتری را تجربه نماید و بتواند تمرکز خود را بر روی کارهای مهمی که برای وی پیش خواهد آمد حفظ نماید اما برخلاف این کمبود اعتماد به نفس سبب می شود تا فرد تنبل شده و خود را سرزنش کند و در نهایت نیز نتواند کارهای خود را به درستی انجام دهد.

اعتماد به نفس معمولا زمانی شکل می گیرد که شخص خود را از هر نظر کامل بداند و بدن وی یکی از اصلی ترین و مشخص ترین مورد در این باره می باشد.

اگر بدن فرد زیبایی و تناسب اندام نداشته باشد به طور حتم این مورد بر روی اعتماد به نفس وی تاثیر مستقیم گذاشته و سبب خواهد شد که فرد دچار کاهش شدید اعتماد به نفس شود.

از این رو افرادی که چاق هستند و می خواهند از شر آن خلاص شده و به تناسب اندام برسند باید نکات مرتبط با کاهش وزن را به طور کامل در نظر گرفته و به آنها عمل کنند تا بتوانند چربی های اضافه بدن را از بین برده و به اندام مناسب دست پیدا کنند.

شما در حال مشاهده مقاله برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم می باشید.

برای افرادی که BMI بالا دارند معمولا جراحی لاغری توسط پزشک توصیه می شود

برای افرادی که BMI بالا دارند معمولا جراحی لاغری توسط پزشک توصیه می شود به این دلیل که معمولا این دسته از افراد چربی های انباشته ای در بدن دارند که سوزاندن آنها بسیار دشوار است و معمولا از بین بدن این چربی ها با انجام روش های عادی کاهش وزن غیرممکن بوده و باید به کمک جراحی لاغری این چربی ها را از بین برد.

دکتر سلیمی یکی از بهترین جراحان کشور بوده که در این زمینه تجربه و مهارت کافی را دارد. اگر که دارای BMI بالا هستید بهتر است با دکتر سلیمی در تماس باشید تا پس از معاینه و تشخیص نیاز به عمل جراحی، تحت عمل قرار گرفته و پس از انجام آن و طی مدت چند ماه پس از انجام عمل بتوانید وزن خود را به حالت نرمال بازگردانید.

برای افرادی که BMI بالا دارند معمولا جراحی لاغری توسط پزشک توصیه می شود
برای افرادی که BMI بالا دارند معمولا جراحی لاغری توسط پزشک توصیه می شود

دیابت

در بدن انسان، هورمونی به نام انسولین وجود دارد که از پانکراس ترشح می شود و وظیفه اصلی این هورمون تبدیل مواد قندی موجود در بدن به انرژی مورد نیاز در سلول های بدن می باشد تا آنها بتوانند انرژی مورد نیاز خود را از طریق مواد قندی در بدن تامین نمایند.

چاقی یکی از عواملی است که با ایجاد اختلال در میزان ترشح این هورمون می تواند سبب انباشته شدن مواد قندی و استفاده نشدن آنها شود که این امر سبب می شود تا مواد قندی به مرور زمان در اندام های بدن رسوب نموده و بیماری دیابت را ایجاد نمایند.

به همین دلیل است که افراد مبتلا به دیابت، از انسولین تزریقی استفاده می کنند تا بتوانند به طور موقت برخی از مقادیر انباشته شده مواد قندی در بدن را تبدیل به انرژی نموده و از حجم مواد قندی موجود در بدن خود بکاهند.

از آن جایی که می دانیم چاقی یکی از اصلی ترین دلایل ایجاد این بیماری است لذا بهتر است که در صورت وجود اضافه وزن، اقدام به کاهش آن نماییم و اگر BMI بدن خیلی بالا باشد حتما باید اقدام به عمل جراحی لاغری شود تا چاقی نتواند بدن را آلوده به دیابت و بیماری های دیگر نماید.

اگر می خواهید درباره دیابت و بارداری بدانید، مقاله زیر را مطالعه کنید:

  1. درمان دیابت بارداری با انسولین
  2. تفسیر آزمایش ادرار در بارداری
دیابت
دیابت

فشار خون بالا

وجود چاقی و وزن بالا یعنی وجود مقدار زیادی چربی در بدن انسان که این چربی ها دارای سلول های تشکیل دهنده ای هستند که این سلول ها زنده بوده و برای

زنده ماندن به مواد موجود در خون شامل اکسیژن و مواد غذایی نیازمند هستند به همین علت قلب برای تامین مقدار خون مورد نیاز برای سلول های مختلف بدن بعلاوه سلول های چربی، مجبور به پمپاژ خون با فشار بیشتری است و این فشار بیش از حد در رگ ها سبب ایجاد فشار خون بالا خواهد شد که در نهایت این مورد می تواند بدن را بیمار کرده و منجر به ایجاد مشکل در قلب شود و حتی منجر به مرگ شخص شود.

بنابراین اگر چاقی در حدی باشد که BMI فرد بسیار بالا باشد، حتما نیاز به مراجعه به پزشک متخصص خواهد بود تا به سرعت در مورد روش کاهش وزن تصمیم گیری شود تا از به وجود آمدن فشار خون بالا جلوگیری شود.

فشار خون بالا
فشار خون بالا

کبد چرب

کبد چرب یک بیماری با پیشرفت چهار مرحله ای است به عبارت دیگر در هنگام تعیین نوع شدت یکی از چهار نوع تعیین می گردد. نوع چهارم این بیماری بسیار خطرناک است و کبد را کاملا از بین خواهد برد به شکلی که کبد نتواند به فعالیت خودش ادامه دهد و می تواند منجر به ایجاد سرطان کبد شود.

ارتباط چاقی و کبد چرب دقیقا شناخته شده نیست اما به نظر می رسد که تجمع بیش از حد چربی ها در بدن کبد را نیز آلوده به چربی نموده و بافت کبد به مرور زمان دچار مشکل می گردد و با پیشرفت این بیماری، بیمار با وضعیت بسیار خطرناکی روبرو شده و این موضوع حتی می تواند سبب مرگ شخص شود.

بررسی کلی بدن به کمک آزمایش یکی از بهترین راههای در دسترس برای افراد است تا بتوانند از سلامت کلی بدن و عدم وجود مشکل در کبد و اندام های بدن اطمینان حاصل کنند زیرا برخی از مشکلات مانند بیماری کبد چرب در مراحل اول خود هیچ نشانه و علامتی را از خود نشان نمی دهند و همین موضوع سبب می شود تا بیماری پیشرفت نموده و درمان آن سخت تر شود.

به همین علت پیشنهاد می کنیم که آزمایش چک کلی بدن انجام شود تا این مشکلات به وجود نیاید. ارتباط کبد چرب با چاقی کاملا اثبات شده است و آمارها تایید کننده آن هستند، بنابراین محدوده BMI افراد باید کنترل شود و اگر این مقدار بسیار بالا باشد، پیش از دیر شدن باید اقدام به انجام عمل جراحی شود.

کبد چرب
کبد چرب

انواع سرطان ها

سرطان ها معمولا بر اثر اختلال هورمونی و تکثیر بیش از حد سلول های تشکیل دهنده بافت ها ایجاد می شوند و می توانند بسیاری از اندام های اصلی بدن را درگیر نموده و در نهایت منجر به مرگ شوند. سرطان ها از جمله خطرناک ترین بیماری های موجود در انسان ها هستند که دلیل اصلی آنها مشخص نیست اما چاقی و اضافه وزن می تواند سبب ایجاد و تشدید آن شود.

طبق آمار و مطالعات علمی انجام شده، در افرادی که BMI بالا دارند درصد ابتلا به سرطان ها نسبت به افرادی که BMI نرمال دارند بسیار بالاتر بوده و می توان گفت که BMI بالا یکی از اصلی ترین موارد در ایجاد و تشدید سرطان ها می باشد.

برای اطلاعات بیشتر، ارتباط چاقی و سرطان را مطالعه کنید.

در این قسمت از مقاله به شرح انواع سرطان ها خواهیم پرداخت تا نحوه تاثیر چاقی در ایجاد آنها شرح داده شود. اما در بین تمام سرطان ها این نکته به نظر می رسد که اختلالات هورمونی که در نتیجه تجمع بیش از حد چربی در بدن است عامل موثر در این قضیه است و برای جلوگیری و درمان سرطان در گام اول باید BMI را به محدوده نرمال بازگشت داد تا روند پیشگیری و یا درمان سرطان بسیار موثرتر پیش روی نماید.

انواع سرطان ها
انواع سرطان ها

سرطان مری

این نوع سرطان که مری را درگیر خود می کند، طبق آمارهای به دست آمده در افراد چاق که BMI بالا دارند بسیار بیشتر است و گفته می شود که وجود این سرطان در افراد چاق دو تا چند برابر بیشتر از افراد عادی است.

از علائم این سرطان می توان به مخاط و مواد آزار دهنده و سوزش و بازگشت محتویات معده به مری اشاره نمود. تمام انواع سرطان ها، ناخوشایند بوده و حتی اگر روش های درمانی نیز انجام شود ممکن است تاثیری روی بیماری نداشته باشند و تنها بتوانند روند پیشروی آن را کند نمایند.

سرطان مری از جمله پرهزینه ترن و آزار دهنده ترین سرطان ها بوده و حتی اگر فرد هزینه بسیاری را برای درمان آن انجام دهد ممکن است موثر نباشد و بیماری ادامه داشته باشد.

بنابراین لازم و ضروری است که پیش از ابتلا به این نوع سرطان پیشگیری از آن انجام شود و می توان گفت که یکی از بهترین راههای پیشگیری از ابتلا به سرطان مری، کاهش وزن اضافه است به ویژه اگر فرد دارای شاخص توده بدنی بالا باشد حتما باید به پزشک جراح متخصص در زمینه لاغری مراجعه نماید.

سرطان کبد

این بیماری از دسته امراض بسیار خطرناک است زیرا در مراحل اولیه خود هیچ زنگ خطری را به صدا در نخواهد آورد و پس از وخامت اوضاع شخص متوجه وجود آن خواهد شد و درمان وی بسیار دشوار خواهد شد.

چاقی از اصلی ترین علل به وجود آمدن سرطان کبد است زیرا چاقی سبب تجمع چربی در کبد می شود و می تواند مراحل مختلفی از کبد چرب را ایجاد نموده و در نهایت نیز منجر به ایجاد سرطان کبد شود.

چاقی از دو جهت می تواند سرطان کبد شود، یکی از طریق ایجاد کبد چرب و دیگری از طریق تکثیر بیش از حد سلول های تشکیل دهنده بافت کبد که در هر صورت این بیماری بسیار خطرناک است و هنگامی که شخص دچار چاقی بیش از حد باشد این نوع از بیماری شدت خواهد گرفت.

سرطان کبد
سرطان کبد

سرطان سینه

سرطان سینه بیماری است که هم مردان و هم در زنان به وجود می آید اما بیشتر زنان را درگیر می کند. طبق تحقیقات صورت گرفته در ارتباط با چاقی و بیماری های مرتبط با آن، نتایج نشان دهنده آن هستند که چاقی می تواند باعث ایجاد سرطان سینه شود و این نوع سرطان در افرادی که اضافه وزن دارند بیشتر مشاهده می شود.

این بیماری در افراد با BMI بالا بسیار شایع تر است از این رو برای کنترل سرطان و یا پیشگیری از وقوع آن حتما باید به پزشک متخصص لاغری مراجعه شود تا با کاهش وزن سریع و به موقع خطرات سرطان سینه نیز برطرف شود. سرطان سینه در صورت وخامت می تواند منجر به مرگ شخص شود.

شما در حال مطالعه مقاله برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم هستید.

سرطان تخمدان

تخمدان یکی از قسمت های اصلی بدن در بانوان است که برای ادامه نسل انسان لازم است و اختلال در آن می تواند سبب ناباروری شود. یکی از اختلالات اصلی که برای بانوان بسیار خطرناک است سرطان تخمدان می باشد که پنجمین نوع کشنده سرطان در میان انسان ها می باشد.

این بیماری هنگامی شکل می گیرد که بدن در قسمت تخمدان، کنترل میزان تکثیر سلول های تشکیل دهنده تخمدان را از دست داده و تکثیر سلول ها شدت می گیرد که در این مواقع میزان سلول ها بیشتر از حد نیاز شده و سبب تورم و زخم در تخمدان می شود که در صورت وخامت حتی می تواند منجر به مرگ بیمار شود.

براساس تحقیقات، چاقی به دلیل به هم زدن تعادل در ترشح هورمون های زنانه در تخمدان، سبب این وضعیت می شود و یکی از اصلی ترین عوامل ایجاد کننده سرطان تخمدان چاقی می باشد. بنابراین در مواردی که BMI شخص بالا باشد حتما باید به پزشک متخصص لاغری مراجعه شود.

سرطان تخمدان
سرطان تخمدان

سرطان پروستات

سرطان پروستات که مردان را درگیر می کند، نوعی بیماری در اثر تکثیر بیش از حد سلول ها ایجاد خواهد شد و بیشتر در افرادی مشاهده می شود که سن آن ها بیشتر از پنجاه سال بوده و اضافه وزن زیاد داشته باشند.

بنابراین این دسته از افراد حتما باید به پزشک متخصص مراجعه نمایند زیرا عدم مراجعه و معاینه و انجام آزمایشات می تواند سبب شود تا بیماری پنهان مانده و فرد را پس از مدتی روانه بیمارستان نماید که آن زمان می تواند برای درمان موثر دیر باشد.

علاوه بر مواد بالا، سرطان های دیگری مانند سرطان رحم، سرطان معده و سرطان های دیگر نیز وجود دارند که در ارتباط مستقیم با چاقی قرار دارند. مهمترین نکته برای پیشگیری از ابتلا به سرطان ها  جلوگیری از اضافه وزن و چاقی می باشد زیرا چاقی از جمله مهمترین عوامل در ابتلا به سرطان ها می باشد.

شما در حال مشاهده پست برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم هستید.

جراحی های موجود برای BMI بالا

همانطور که اشاره شد برای افرادی که دارای BMI بالا هستند معمولا روش جراحی توصیه می شود، زیرا این دسته از افراد نمی توانند به کمک روش های معمول وزن خود را کاهش دهند و کاهش وزن برای این دسته از افراد بسیار دشوار و اکثر موارد غیر ممکن است.

روش های جراحی متنوعی برای لاغری وجود دارند که تمام این جراحی ها یا از طریق جراحی باز انجام می شوند و یا از طریق لاپاراسکوپی که روش جراحی باز دارای خطرات بیشتر، نیاز به برش بیشتر برای دسترسی به چربی ها و اندام های داخلی، خونریزی بیشتر، مدت انجام عمل جراحی طولانی تر، دوره نقاهت طولانی تر و برخی از موارد دیگر است.

جراحی های موجود برای BMI بالا
جراحی های موجود برای BMI بالا

اما عمل جراحی به کمک لاپاراسکوپی برخی از معایب روش جراحی باز را پوشش خواهد داد. برای مثال در عمل جراحی به کمک لاپاراسکوپی نیاز به برش های کوچک که معمولا سه عدد هستند جراحی انجام می شود که نوعی جراحی کم تهاجمی بوده و درد و خونریزی کمتری را در پی خواهد داشت.

در این نوع عمل جراحی مدت دوران نقاهت نیز به مراتب کمتر بوده و بیمار پس از مدت کوتاهی قادر است تا به فعالیت های عادی روزمره خود بازگردد و نیازی به بستری شدن بیشتر از دو روز در بیمارستان نیست و شخص می تواند پس از مدت کوتاهی مرخص شود. این عمل ها به شیوه های مختلف قابل انجام هستند.

مانند عمل به روش اسیلو معده و یا بای پس معده و سایر روش ها که از آنها برای تغییر ساختار معده و روده استفاده می شود تا مقدار مواد غذایی کمتری توسط شخص مصرف شود و فرد اشتهای قبلی خود را از دست داده و در نهایت بتواند وزن خود را با کاهش کالری دریافتی، کاهش چشمگیری دهد.

روش های عادی کاهش وزن برای BMI متوسط

روش های معمول که برای کاهش وزن استفاده می شوند معمولا برای شاخص توده بدنی استفاده می شوند که مقدار آن بیش از حد نباشد. افرادی که دارای اضافه وزن در مقادیر کم هستند و یا چاق هستند اما چاقی آنها شدید نیست می توانند به راحتی طی مدت چند ماه به کمک روش های معمولی کاهش وزن، وزن خود را به محدوده عادی برسانند.

برای BMI متوسط نیازمند عمل جراحی نیست زیرا روش های عادی مانند داشتن برنامه ورزشی منظم به همراه تغذیه مناسب و کنترل شده که کالری بیش تر از حد نیاز را به بدن وارد نکند در مدت چند ماه به مرور سبب سوزانده شدن چربی های اضافه نموده و وزن شخص به مرور زمان کاهش پیدا خواهد کرد.

روش های عادی کاهش وزن برای BMI متوسط
روش های عادی کاهش وزن برای BMI متوسط

استفاده از مواد غذایی که چربی سوز هستند می تواند یکی از موارد کمک کننده در رژیم غذایی باشند اما کلید اصلی لاغری و کاهش وزن مدیریت مقدار کالری موجود در بدن می باشد و هنر شخص در مدیریت مواد غذایی و میزان تحرک و سوزانده شدن کالری های قبلی و فعلی تعیین کننده خواهد بود.

زندگی سالم و راه های دور شدن از خطرات چاقی

اصلی ترین امر در زمینه چاقی و لاغری افراد، سبک زندگی آنها می باشد. ژنتیک و برخی عوامل ممکن است سبب ایجاد اضافه وزن شوند اما مهم ترین عامل در چاقی افراد نوع زندگی آنها و عادات روزمره آنها می باشد.

به همین الان خود دقت کنید که بدون تحرک در حال مطالعه این مقاله هستید، اگر تمام روز به همین شکل پشت سیستم رایانه ای و یا موبایل خود نشسته باشید و تحرک خاصی نداشته باشید و این که هر زمان احساس گرسنگی کردید و یا برای تفریح مقادیر زیادی چیپس، تنقلات و مواد غذایی مانند کیک و یا قهوه شیرین شده با شکر استفاده نمایید مقدار زیادی کالری به بدن خود وارد می کنید بدون آن که بدن بتواند آن را مصرف نماید زیرا شما تحرک ندارید و فقط نشسته اید.

حال تصور کنید که این عادت شما دائمی باشد، نتیجه چیست؟ خب چیزی که واضح است در مدت طولانی این مواد غذایی که مصرف می شوند به همراه کم تحرکی به عادت اصلی تبدیل شده و تجمع کالری این مواد در بدنی که تحرک کمی دارد، سبب انباشته شدن چربی ها در بدن شده و وزن را بالا می برد که در نتیجه آن بیماری های ذکر شده در بندهای قبلی ایجاد شده و جان فرد را با خطر جدی روبرو خواهد کرد.

شما در حال خواندن پست برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم هستید.

زندگی سالم نعمتی بزرگ است

زندگی سالم نعمتی بزرگ است برای سلامتی بدن و روح انسان و باید دقت شود که همواره تلاش شود در زندگی مقدار کافی تحرک وجود داشته باشد و اگر امکان آن وجود داشته باشد برنامه ورزشی منظمی به صورت هفتگی تنظیم شود تا کالری های ورودی و موجود در بدن سوزانده شوند پیش از آن که امکان تبدیل آنها به چربی وجود داشته باشد. سبک زندگی سالم سلامتی را تضمین نموده و امکان ابتلا به بیماری ها در اثر چاقی را به حداقل ممکن خواهد رساند.

زندگی سالم نعمتی بزرگ است
زندگی سالم نعمتی بزرگ است

سخن پایانی

همه ما می دانیم که چاقی در بدن انسان سبب ایجاد بیماری های مختلف می شود و سلامت وی را به خطر خواهد انداخت. چاقی درجه های مختلفی دارد و هرچه میزان انباشته شدگی چربی در بدن بیشتر باشد، شاخص توده بدنی وی مقدار بیشتری بوده و خطرات بیشتری نیز در کمین وی خواهد بود.

ما در این مقاله به چاقی و خطرات مرتبط و راه های کاهش وزن پرداختیم و گفتیم که برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم تا بتوانیم وزن خود را به شکل صحیح و موثر کاهش دهیم.

لطفا پس از مطالعه این مقاله، از پست عسل در رژیم کتوژنیک کنید.

برای BMI بالا فرد باید به فکر انجام عمل جراحی لاغری باشد

برای BMI بالا فرد باید به فکر انجام عمل جراحی لاغری باشد، چرا که وزن زیاد و بیش از حد کنترل نیازمند انجام روش های کاهش وزن برای مدت بسیار طولانی است که از حوصله و توان افراد خارج است و معمولا افراد در این راه شکست می خورند مگر این که انگیزه ای آهنین برای این کار داشته باشند که البته باز هم به ریسک آن نمی ارزد زیرا در طی این مدت بیماری های مختلف بدن را هدف حمله قرار خواهند داد و برای پیشگیری دیر خواهد بود.

به همین دلیل بهتر است که افراد با شاخص توده بدنی بسیار بالا با مراجعه به جراح متخصص با سابقه و رزومه مناسب اقدام به عمل جراحی لاغری نموده و پس از چند ماه وزن خود را به حد مناسبی کاهش دهند.

برای BMI بالا فرد باید به فکر انجام عمل جراحی لاغری باشد
برای BMI بالا فرد باید به فکر انجام عمل جراحی لاغری باشد

اگر عمل جراحی توسط پزشکی که در زمینه عمل جراحی به کمک لاپاراسکوپی دارای مهارت و تخصص کافی است انجام شود، فرد نتیجه بسیار مناسبی خواهد گرفت بدون آن که هیچ عوارض و سختی برای وی به وجود آید.

دکتر سلیمی یکی از موفق ترین جراحان در زمینه لاغری در کشور ما هستند که شما همراهان گرامی به آسانی می توانید رزومه ایشان را بررسی نموده و برای جراحی چاقی اقدام نمایید.

از اینکه تا انتهای پست برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم با ما همراه بودید متشکریم و امیدواریم از خواندن مقاله برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید