آیا حبوبات چاق کننده است

فهرست مطالب

در این مقاله به این موضوع می پردازیم که آیا حبوبات چاق کننده است؟ با شما هستیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انواع جراحی چاقی، با ما در تماس باشید.

09120174510

همه ی موجودات زنده برای زنده ماندن، نیاز به مصرف غذا دارند. ما انسان ها دارای تنوع زیادی در غذاها و موارد در دسترس برای خوردن هستیم. حبوبات یکی از مواد مورد استفاده انسان در غذاهای مختلف هستند و به شکل پخته شده در غذاهایی مثل آش، سوپ و سایر غذاها استفاده می شوند.

مقدمه

آیا حبوبات چاق کننده است
آیا حبوبات چاق کننده است

ما در این مقاله می خواهیم به بررسی حبوبات و نوع تاثیر آن بر بدن انسان پرداخته و بدانیم که آیا حبوبات چاق کننده است یا خیر.

امروزه با به وجود آمدن شرایطی در زندگی انسان ها مواجه هستیم که علاقه به تحرک به شدت کاهش یافته و در کنار این موضوع، اشخاص دوست دارند تا مواد غذایی مختلف با طعم های لذیذ را در زندگی خود داشته باشند.

اینفوگرافیک آیا حبوبات چاق کننده است

اینفوگرافیک آیا حبوبات چاق کننده است
اینفوگرافیک آیا حبوبات چاق کننده است

این دو موضوع در کنار هم سبب می شود تا کالری های زیادی در بدن انسان ذخیره شود و به مرور باعث ایجاد چربی در بافت های بدن شود. ما انسان ها انواع مختلفی از غذاها و مواد غذایی را استفاده می کنیم. یکی از موادی که ما مصرف می کنیم و در غذاهای ما وجود دارد، حبوبات است.

باید بررسی کنیم تا بدانیم میزان کالری حبوبات و میزان چاق کنندگی آن به چه صورت است و باید به چه مقدار از آن در وعده های غذایی هفتگی استفاده کنیم.

کنترل نوع و میزان مواد غذایی

یکی از کارهایی که برای جلوگیری از چاقی لازم است و باید انجام شود، کنترل نوع و میزان مواد غذایی است که وارد بدن می شود. بنابراین ما باید به بررسی دقیق هر نوع ماده غذایی که می خوریم بپردازیم تا بتوانیم ویژگی های آن را بشناسیم.

یکی از دسته مواد غذایی که وارد بدن ما انسان ها می شود، حبوبات است و ما باید بدانیم که آیا حبوبات چاق کننده است یا نه و مقدار مصرف آن به چه اندازه باید باشد.

کنترل نوع و میزان مواد غذایی
کنترل نوع و میزان مواد غذایی

در رابطه با این موضوع که آیا حبوبات چاق کننده است، می توانید با دکتر سلیمی در ارتباط باشید. دکتر سلیمی، معتبرترین متخصص در زمینه چاقی و گوارش می باشد. پس اگر علاقه مند به دانستن این موضوع و به دست آوردن اطلاعات بیشتر هستید، با ما در این مقاله همراه باشید.

در ادامه با ما همراه باشید تا با هم به بررسی این مورد بپردازیم که آیا حبوبات چاق کننده است، تا بتوانیم با چاقی مقابله کنیم.

آیا حبوبات چاق کننده است؟

خیر؛ حبوبات دارای فیبر زیادی هستند و به همین دلیل بخش زیادی از معده را پر می کنند.

به همین دلیل فرد احساس سیری و لاغری دارد.

یکی از دلایل آن آزاد شدن قند موجود در حبوبات است و فرد دیرتر گرسنه می شود.

فهرست عناوین:

تعریف چاقی

بیماری های مرتبط با چاقی

خواص و ویژگی های حبوبات مختلف

آیا حبوبات چاق کننده است؟

رژیم غذایی حاوی حبوبات

راه های کاهش وزن

شاخص توده بدنی بالا و جراحی لاغری

انواع جراحی های لاغری

سخن پایانی

پیشنهاد می کنیم از پست آیا قهوه چاق کننده است و  عسل در رژیم کتوژنیک دیدن کنید.

تعریف چاقی

قبل از پرداختن به این موضوع که آیا حبوبات چاق کننده است، بایستی تعریف درستی از چاقی داشته باشیم. همان گونه که در محیط زندگی خود مشاهده می کنیم، چاقی و مشکلات حاصل از آن، روز به روز در حال افزایش هستند و افراد بیشتری را درگیر خود می کنند.

چاقی، فرم و حالتی از بدن است که در آن، چربی ها در اندام ها و بافت های بدن ذخیره و انباشته شده تا جایی که تناسب اندام را برهم می زند. در این حالت؛ شاخص توده بدنی یا همان BMI بالا رفته و هنگامی که این عدد به مقدار 30 و یا بیشتر برسد، تعریف چاقی را برای فرد داریم.

پیشنهاد می کنیم از پست ارتباط چاقی و سرطان دیدن کنید.

آیا حبوبات چاق کننده است
آیا حبوبات چاق کننده است

شخص باید همواره تلاش کند تا این عدد را در محدوده اعداد 18 الی 24 حفظ نماید

شخص باید همواره تلاش کند تا این عدد را در محدوده اعداد 18 الی 24 حفظ نماید تا دچار چاقی نشود. خطرناک ترین نوع چاقی، چاقی مردانه است که در این نوع چاقی، شخص دچار چاقی و انباشته شدن چربی به ویژه در ناحیه شکم و بالا تنه می شود

و در این حالت اندام های داخلی و حیاتی بدن که بیشتر در معرض خطراتی مثل سرطان هستند، درگیر خواهند شد و می توان گفت که چاقی شکمی بدترین و کشنده ترین نوع چاقی است که امروزه در کشورهای مختلف درمورد آن هشدارهای زیادی داده شده تا مردم سریعا اقدام به کنترل آن نمایند تا دچار بیماری های کشنده نشوند.

شخص باید همواره تلاش کند تا این عدد را در محدوده اعداد 18 الی 24 حفظ نماید
شخص باید همواره تلاش کند تا این عدد را در محدوده اعداد 18 الی 24 حفظ نماید

یکی از بدترین عارضه های چاقی، به وجود آمدن بیماری های قلبی و عروقی می باشد که سبب ایجاد مشکلاتی در قلب و سکته می شود و همان طور که می دانید، سکته قلبی یکی از کشنده ترین بیماری ها در جوامع مختلف می باشد.

پس بهتر است تا با رعایت نکاتی از این مشکلات جلوگیری نماییم. یکی از این نکات تغذیه است و ما می خواهیم بدانیم که آیا حبوبات چاق کننده است یا نه. در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

بیماری های مرتبط با چاقی

چاقی علاوه بر ایجاد افسردگی و برهم زدن تناسب اندام افراد و همچنین کاهش دادن اعتماد به نفس، باعث ایجاد امراض مختلفی خواهد شد. به همین دلیل توصیه می شود تا شخص، شاخص توده بدنی خود را در محدوده مناسب حفظ کند.

چاقی می تواند زمینه ساز بیماری هایی مانند بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، فشار خون، انواع سرطان های کشنده و غیره باشد و مشکلات بسیار زیادی را برای فرد ایجاد خواهد کرد که علاوه بر ایجاد مخارج زیاد برای درمان، سلامتی فرد را به شکل جدی به خطر خواهد انداخت.

در کل دو نوع اصلی چاقی وجود دارد که یکی نوع مردانه (شکمی) و دیگری نوع زنانه (در اندام های تحتانی) می باشد. نوع مردانه چاقی خطرات بسیار بیشتری از نوع زنانه دارد و به همین دلیل باید حواسمان بیشتر به میزان چربی های موجود در شکم و بالا تنه باشد. چاقی می تواند به بیماری هایی که به آن ها اشاره کردیم منجر شود.

پیشنهاد می کنیم از پست چرا چاق می شویم و برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم دیدن کنید.

بیماری های مرتبط با چاقی
بیماری های مرتبط با چاقی

لازم به ذکر است در افرادی که دارای شاخص توده دبدنی بالایی هستند، فقط باید از طریق جراحی چاقی به وزن مناسب برسند. در این راستا می توانید از دکتر سلیمی به عنوان بهترین متخصص انواع جراحی چاقی، کمک بگیرید. در ادامه مقاله آیا حبوبات چاق کننده است، به شرح بیماری های حاصل از چاقی خواهیم پرداخت. با ما باشید.

بیماری قلبی و عروقی

می توان گفت که یکی از اصلی ترین خطرات چاقی برای بدن، به وجود آمدن بیماری قلبی و عروقی است که آمار بسیار وحشتناکی را در مرگ و میر انسان ها ثبت نموده است.

همان گونه که مشخص است و به اثبات رسیده است، هرچقدر که میزان شاخص توده بدنی بیشتر باشد، بیماری در بدن شدت بیشتری خواهد گرفت و هرچه BMI بیشتر باشد، سلامتی در معرض خطرات بیشتری خواهد بود.

بیماری قلبی و عروقی
بیماری قلبی و عروقی
چاقی به مرور زمان سبب می شود تا سلول های چربی تکثیر شده نیاز به دریافت اکسیژن و مواد غذایی داشته باشند

چاقی به مرور زمان سبب می شود تا سلول های چربی تکثیر شده نیاز به دریافت اکسیژن و مواد غذایی داشته باشند و این باعث می شود تا جریان خون در بدن بیشتر شود تا قلب بتواند نیاز سلول های چربی را نیز تامین نماید.

همین فشار خون بالا در طی گذشت زمان سبب می شود تا قلب آسیب دیده و ضعیف شود و در مواردی که چربی خون نیز در بدن به وجود آید، رگ ها و عروق نیز دچار گرفتگی هایی خواهند شد. بنابراین می توان گفت که بیماری قلبی و عروقی و پس از آن سرطان، از خطرات اصلی چاقی هستند.

بنابراین باید دقت کرد و مراقبت نمود تا از چاقی پیشگیری شود و اگر مشکل چاقی بیش از حد دارید، باید به سرعت این مشکل را با روش های جراحی و توسط دکتر سلیمی برطرف نمایید تا بیماری در بدن شما موضع گیری نکند و نتواند برای شما مشکل ساز باشد.

شما باید با رعایت نکاتی مانند انجام ورزش و تنظیم رژیم غذایی خود، اقدام به حل این مشکل کنید و اگر نتوانستید با استفاده از روش های درمانی مرسوم این کار را انجام دهید، می توانید با دریافت وقت ویزیت و مشاوره از دکتر سلیمی و مراجعه به ایشان، اقدام به عمل جراحی لاغری نموده و وزن خود را به شکل موثر و سریع کاهش دهید. کاهش وزن صحیح و موثر، اصلی ترین راه درمان بیماری های موجود در بدن می باشد.

دیابت

دیابت نوعی بیماری می باشد که به دلیل عدم تولید انسولین در بدن و یا عدم توانایی بدن در استفاده انسولین به وجود می آید. انسولین هورمونی است که در پانکراس تولید می شود و وظیفه آن دریافت قند از خون و پخش قند از خون به سلول ها می باشد تا قند تقسیم شده به عنوان انرژی در سلول ها مصرف شود.

بیمارانی که مبتلا به دیابت هستند یا دارای انسولین کم هستند و یا عملکرد انسولین در بدن آن ها به درستی انجام نمی گیرد، سبب می شود تا مواد قندی که مصرف می شود، در خون باقی بماند و به مرور زمان با انباشته شدن مواد قندی در خون آسیب هایی به اندام های مختلف بدن برسد.

دیابت
دیابت

چاقی یکی از عوامل اصلی در به وجود آمدن دیابت است. این بیماری با بیماری های قلبی و عروقی، چربی خون، فشار خون، چاقی شدید، وجود بیماری در فامیل های درجه یک، کم تحرکی و مسائل دیگر در ارتباط است و این موارد در به وجود آمدن آن نقش دارند.

برای جلوگیری از دیابت بهتر است تا محدوده شاخص توده بدنی در حالت نرمال قرار گیرد و در صورت بالاتر رفتن آن از عدد 30 بهتر است تا با تنظیم رژیم غذایی، ورزش و سایر روش ها همچون جراحی توسط دکتر سلیمی، این عدد را کاهش دهید.

طبیعتا با کاهش وزن، روند بهبود بیماری بسیار بهتر پیش خواهد رفت. بنابراین کاهش وزن را جدی بگیرید.

با ادامه مبحث آیا حبوبات چاق کننده است، ما را همراهی نمایید.

فشار خون

فشلر خون یکی از بیماری های مرتبط با چاقی می باشد. اگر فرد دارای چاقی نوع مردانه باشد که چربی ها دور کمر، محدوده شکم و در کل بالا تنه را اشباع کرده باشند، نوع خطرناکی از چاقی بوده و احتمال ابتلا به فشار خون بسیار بالا می رود. احتمال به وجود آمدن فشار خون در افرادی که چاق هستند، چندین برابر بیشتر از افرادی است که وزن عادی و معمول دارند.

همان طور که گفته شد، سلول های چربی به دلیل این که نیاز به مواد غذایی و اکسیژن دارند تا زنده بمانند، نیازمند گردش خون بیشتر در بدن هستند تا این موارد همراه با خون به آن ها برسد. بنابراین فشار خون از حالت عادی بیشتر شده و بیماری فشار خون به وجود می آید.

فشار خون
فشار خون

بنابراین بهتر است که با کاهش وزن به موقع، از بیماری فشار خون پیشگیری کنید و در صورت وجود این بیماری، با کاهش وزن اقدام به درمان آن نمایید. برای درمان چاقی در افراد دارای بی ام آی بالا، مناسبترین راه، انواع جراحی توسط دکتر سلیمی توصیه می شود.

شما در حال مطالعه مقاله آیا حبوبات چاق کننده است، می باشید. با شما هستیم.

سرطان

از دلایل به وجود آمدن بیماری های مختلف و سرطان ها می توان به چاقی اشاره کرد. چاقی و انباشته شدن چربی ها در بدن سبب می شود که اختلال هورمونی در بدن ایجاد شود و کنترل میزان تکثیر سلول در بافت های بدن با مشکل مواجه شود و بدن قادر به کنترل میزان دقیق نخواهد بود.

به همین دلیل تکثیر سلول ها از کنترل خارج شده و تکثیر بیش از حد سلول در اندام های مختلف باعث به وجود آمدن تومورهای سرطانی در اندام های حیاتی و حساس بدن می شود. حال که مشکلات مختلف چاقی را بررسی کردیم، به میزان اهمیت کاهش وزن سریع پی می بریم.

در ادامه نوشتار آیا حبوبات چاق کننده است، به بررسی انواع سرطان هایی که به وسیله چاقی ایجاد می شوند، می پردازیم. با ما باشید.

سرطان
سرطان

سرطان رحم

سرطان آندومتر که به عنوان سرطان رحم نیز شناخته می شود، نوعی بیماری است که در رحم بانوان به وجود می آید و می تواند مشکلات زیادی را برای فرد ایجاد نماید. این مشکل زمانی اتفاق خواهد افتاد که میزان تکثیر سلولی بافت داخلی رحم از کنترل خارج شده و به شدت رشد می کنند.

هرچه شاخص توده بدنی فرد بالاتر باشد، احتمال این که به سرطان آندومتر مبتلا گردد، بیشتر می شود. طبق تحقیقات انجام شده در کشورهای مختلف، مشاهده شده که هرچه افراد چاق تر باشند، بیماری سرطان آندومتر می تواند در آنان شدیدتر باشد.

بنابراین خطر به وجود آمدن سرطان رحم در افراد چاق حدود دو تا چهار برابر بیشتر از افرادی می باشد که وزن عادی دارند. برای پیشگیری از به وجود آمدن سرطان رحم، روش صددرصد وجود ندارد اما به دلیل ارتباط مستقیم چاقی با سرطان رحم، کاهش وزن می تواند در پیشگیری و درمان این عارضه کمک زیادی کند.

شدیدا توصیه می شود که رژیم غذایی سالم و مناسب و همچنین ورزش و فعالیت بدنی و پرهیز از کم تحرکی، در دستور کار افراد قرار بگیرد تا از چاقی و مشکلات پیرامون آن در امان باشند.

سرطان رحم
سرطان رحم

سرطان مری

تحقیقات جدید پیرامون سرطان مری نشاندهنده رابطه مستقیم بین چاقی و سرطان مری می باشد. یکی از دلایل این قضیه می تواند این باشد که به دلیل وزن زیاد، احتمال بازگشت محتویات و اسید معده به مری بیشتر شده و بافت مری دچار آسیب و سرطان می شود.

دلیل دیگر این است که چاقی و سلول های چربی اضافه در بدن باعث اختلال در سیستم تکثیر اندام های بدن می شوند و به دلیل تکثیر بیش از حد سرطان ایجاد می شود.

چاقی احتمال به وجود آمدن سرطان مری را دو تا چهار برابر افزایش خواهد داد. شروع این عارضه به طور معمول از گلو و نقاط ابتدایی مری آغاز شده و باعث ایجاد شدن بیش از حد مخاط و مواد آزار دهنده دیگری می باشد.

این سرطان از دسته سرطان هایی است که بیمار را آزار می دهد و از لحاظ مخارج پزشکی نیز می تواند پر خرج باشد زیرا برای درمان، بیمار باید روش های درمانی مختلفی را انجام دهد. اما انجام این مراحل، تضمینی برای بهبودی نیست و می تواند طوری باشد که تفاوت چندانی ایجاد نکند.

ترک عادت های نادرست

می توان گفت که بهترین راه جلوگیری از این مشکل، ترک عادت های نادرستی مانند مصرف دخانیات، استفاده از مشروبات الکلی، سریع غذا خوردن و پر کردن معده، پر خوری و سایر موارد است. در هر صورت افراد جامعه برای پیشگیری و درمان این عارضه در گام اول باید سریعا اقدام به کاهش وزن کنند.

کاهش وزن سبب می شود تا شرایط به مراتب بهتر شود و خطر احتمالی برطرف شود. رعایت مصرف مواد غذایی سالم و پرهیز از مصرف کلسترول و کالری بالا و داشتن فعالیت روزمره مناسب و ورزش، سبب خواهد شد تا وزن کاهش یافته و خطر بیماری هایی مانند سرطان مری به شدت کاهش یابد.

در صورتی که نتوانستید وزن خود را کاهش دهید و دارای شاخص توده بدنی بالا هستید بهتر است با مراجعه به دکتر سلیمی طی انجام عمل جراحی لاغری، مشکل خود را برطرف نمایید.

ترک عادت های نادرست
ترک عادت های نادرست

سرطان معده

سرطان معده از جمله کشنده ترین انواع سرطان می باشد که در نتیجه تکثیر سلولی بیش از حد و خارج از کنترل بافت معده در اثر اختلال هورمونی ایجاد می شود که چاقی می تواند سبب این اختلال هورمونی شده باشد.

پس از تکثیر بیش از حد سلول های تشکیل دهنده بافت معده، این اندام دچار تورم و به وجود آمدن زخم هایی شده و سرطان معده را ایجاد می کنند. متاسفانه سرطان معده در مراحل ابتدایی هیچ گونه علائمی از خود نشان نمی دهد و پس از پیشرفت بیماری، شخص دچار مشکلات فراوانی خواهد شد.

از آنجایی که چاقی در ارتباط مستقیم با سرطان معده قرار دارد و سرطان معده در شروع بدون علائم است، شدیدا پیشنهاد می گردد تا محدوده عدد شاخص توده بدنی را در حدی کنترل کنید تا این عدد بین مقادیر 18 تا 24 باشد و بیشتر نشود.

سرطان معده
سرطان معده

موارد مختلفی در به وجود آمدن سرطان معده تاثیر دارند

موارد مختلفی در به وجود آمدن سرطان معده تاثیر دارند که می توان به مواردی مانند مصرف مشروبات الکی، مصرف دخانیات، مصرف مواد غذایی ناسالم و غیره اشاره نمود.

چنانچه دارای BMI بالا باشید و با ورزش و کنترل رژیم غذایی خود نتوانید اقدام به کاهش دادن وزن خودتان نمایید، بهتر است زیر نظر دکتر سلیمی اقدام به عمل جراحی لاغری نموده و در مدت کوتاهی وزن خود را به محدوده نرمال برسانید تا از انواع بیماری های مرتبط با چاقی در امان بمانید.

دکتر سلیمی یکی از جراحان و متخصصین ماهر در کشور هستند که با تجربه و مهارت بالا در زمینه انجام عمل های جراحی لاغری، می توانند تضمین دهنده کاهش وزن بدون به وجود آمدن کمترین عارضه و خطر برای شما باشند و به شما کمک کنند تا از چاقی و بیماری های مرتبط رهایی یابید.

سرطان کبد

از جمله مواردی که در ارتباط مستقیم با چاقی بوده و می تواند به وسیله آن به وجود آید، سرطان کبد است. جمع شدن خارج از کنترل چربی و اشباع حجم  کبد از چربی سبب می شود تا کبد از حالت عادی خارج شده و به کبد چرب تبدیل شود.

کبد چرب در دو تا سه مرحله ابتدایی خود علائمی ندارد و در صورتی که عادات غذایی و شیوه زندگی اشتباه ادامه دار باشد، طی مرور زمان، کبد به مراحل خطر و مرگ فرد نزدیک خواهد شد.

سرطان کبد
سرطان کبد

در مرحله ابتدایی، کبد از حالت عادی به کبد چرب ساده تبدیل می شود که این مرحله کاملا بدون مشخصه و نشان و علامتی است و فرد متوجه وجود این مشکل در بدن خود نخواهد شد مگر این که به وسیله انجام آزمایش، قادر به شناسایی آن باشد. اگر نوع اول بیماری کبدی شناسایی نشود، نوع اول به نوع دوم یعنی استناتو هپاتیت  غیر الکلی تبدیل می شود.

در نوع دوم کبد چرب، بافت کبد دچار آسیب و ورم هایی خواهد شد. اگر بیماری کبد نوع دوم نیز درمان نشده باقی بماند و به آن رسیدگی نشود، این بیماری پیشرفت کرده و به نوع سوم یعنی فیبروز کبدی تبدیل می شود.

در این مرحله، زخم های شدیدی در بافت کبد ایجاد می شوند و رگ های خونی نیز به وجود می آیند. رسیدن به مرحله فیبروز کبدی بسیار مرحله نگران کننده ای خواهد بود زیرا پس از این مرحله اگر پیشرفتی در روند بیماری صورت بگیرد، ممکن است بیماری به ناحیه سرطان و کشنده بودن برسد. اگر این مرحله هم درمان نشود، فیبروز به سیروز کبدی تبدیل شده و بافت کبد به مرور زمان از کار افتاده و سرطان کبد ایجاد خواهد شد.

البته چاقی می تواند به وجود آورنده خطر زیادی برای کبد شود و کبد را از کار انداخته و در نهایت سبب مرگ شخص شود. بنابراین بهتر است تا از به وجود آمدن اضافه وزن و چاقی در بدن جلوگیری شود تا این مشکلات در بدن به وجود نیاید.

سرطان کلیه

سرطان کلیه نیز از دسته بیماری هایی می باشد که با چاقی در ارتباط کاملا مستقیم قرار دارد. سرطان کلیه بیشتر مردان را درگیر خود می کند و دلیل آن می تواند چاقی شکمی بیشتر در مردان و مصرف سیگار باشد.

سرطان کلیه می تواند به علت های مختلفی ایجاد شود که شامل دلایلی مانند وجود پیشینه خانوادگی در این زمینه، مصرف نکردن آب و یا مصرف آب ناسالم، سن، جنسیت، منطقه و محل زندگی، وجود اضافه وزن بالا، مصرف برخی از داروها، وجود سنگ کلیه، کار در محیط های خطرناک آلوده با مواد شیمیایی، دیابت، فشار خون و بسیاری از موارد دیگر است.

شاخص توده بدنی بالا سبب می شود تا احتمال به وجود آمدن سرطان کلیه به مراتب بیشتر شود. تحقیقات و مشاهدات به اثبات رسانده است که هرچه فرد، چاقی شکمی بیشتری داشته باشد، میزان احتمال به وجود آمدن سرطان کلیه در وی شدت می یابد.

در نتیجه ی به وجود آمدن سرطان کلیه در بدن، علائمی نیز ایجاد خواهند شد. علائم احتمالی عارضه سرطان کلیه می تواند شامل مواردی مانند درد در قسمت پهلو، بی حالی غیرعادی، وجود خون در ادرار، کاهش وزن، تب و موارد دیگر باشد.

چاقی باعث ایجاد شدن اختلال در عملکرد بدن و هورمون ها میشود

همان طور که گفتیم، چاقی باعث ایجاد شدن اختلال در عملکرد بدن و هورمون ها شده و سبب می شود تا کنترل میزان تکثیر سلول های تشکیل دهنده بافت های بدن از کنترل خارج شود و کلیه نیز یکی از همین بافت های حیاتی است و با تکثیر بیش از حد سلول های آن بافت، دچار زیاد شدن سلول های تشکیل دهنده شده و دچار تورم و زخم هایی می شود و در نهایت سرطان کلیه ایجاد می شود.

یکی از بهترین راه هایی که سبب پیشگیری از این مشکل می شود، کاهش وزن اصولی می باشد. در برخی اوقات که شاخص توده بدنی فرد بالاست، احتمالا وی نتواند به سرعت وزن خود را کاهش دهد و روند کاهش وزن بسیار طولانی می شود.

از این رو برای BMI بالا پیشنهاد می شود تا با مراجعه به دکتر سلیمی و استفاده از روش های جراحی لاغری، اقدام به کاهش وزن موثر و سریع نماید تا قادر به کنترل بیماری های مرتبط با چاقی باشد.

چاقی باعث ایجاد شدن اختلال در عملکرد بدن و هورمون ها میشود
چاقی باعث ایجاد شدن اختلال در عملکرد بدن و هورمون ها میشود

سرطان پروستات

سرطان پروستات که مردان را درگیر می کند، یکی از انواع بیماری است که می تواند به کمک چاقی و سلول های چربی ایجاد شود. این قضیه به اثبات رسیده است که هرچه شاخص توده بدنی یا همان BMI در فرد بیشتر باشد، احتمال به وجود آمدن سرطان پروستات نیز در وی بیشتر است. سرطان پروستات تنها در مردان شایع است و نیازی نیست که بانوان نگرانی در مورد آن داشته باشند.

مردان بهتر است در صورت داشتن سن و وزن بالا به شکل ویژه ای مراقبت های لازم را انجام دهند زیرا احتمال ایجاد شدن سرطان پروستات در مردان مسنی که دارای اضافه وزن بالا هستند، بسیار بیشتر از سایر مردان خواهد بود و در صورت کاهش وزن، به احتمال بسیار زیاد مبتلا به سرطان پروستات خواهند شد.

بنابراین لازم است تا اقدامات لازم برای کاهش دادن وزن برای این افراد انجام شود. چنانچه به موقع وزن کاهش داده نشود، سلول های زیاد چربی در بدن عامل ویژه ای برای تخریب بافت های حیاتی در بدن خواهند بود و سلامت شخص را به شکل جدی به خطر خواهند انداخت.

سرطان پروستات
سرطان پروستات

روش های مختلفی برای کاهش وزن وجود دارند

روش های مختلفی برای کاهش وزن وجود دارند و در صورتی که روش های رایج را امتحان کرده اما نتیجه حاصل نشود، فرد مجبور است تا با انجام عمل جراحی لاغری زیر نظر دکتر سلیمی، اقدام به درمان خود نماید. دکتر سلیمی با داشتن سابقه کافی و مهارت لازم، آماده انجام انواع عمل های لاغری هستند.

یکی از بهترین و معتبرترین جراحان حال حاضر کشور در این زمینه، دکتر سلیمی معرفی می شود. شما می توانید با انجام عمل جراحی توسط دکتر سلیمی، برای همیشه از مشکلات چاقی و امراض خطرناکی که توسط چاقی ایجاد می شود، در امان بمانید.

ادامه نوشتار “آیا حبوبات چاق کننده است” را از دست ندهید.

سرطان پستان

این نوع سرطان بیشتر بانوان را درگیر می کند اما در آقایان هم احتمال به وجود آمدن آن هست اما نه به اندازه ای که در بانوان وجود دارد. سرطان پستان می تواند مشکلات و خطراتی را برای فرد ایجاد کند و در نهایت می تواند کشنده باشد.

بانوانی که در سن یائسگی قرار دارند، اگر دارای وزن زیادی باشند، خطر به وجود آمدن سرطان پستان برایشان بسیار بیشتر خواهد بود.

چاقی و انباشته شدن بیش از حد سلول های چربی در بدن انسان سبب می شود تا بدن قادر به اندازه گیری و محدود کردن مقدار تکثیر دقیق سلول های تشکیل دهنده در بافت های مختلف نباشد و حساب کار از دست خارج شود و تکثیر سلول ها در اندام های مختلف شدت یافته و این قضیه باعث به وجود آمدن توده و تومورهایی در اندام ها شود.

سرطان پستان
سرطان پستان

سرطان پستان یکی از انواع سرطان هایی است که به واسطه چاقی می تواند شدت یابد. بنابراین به افرادی که در سن یائسگی قرار داشته و دارای وزن بالایی هستند، توصیه می شود تا وزن خود را کاهش دهند و همزمان از داروهای تجویزی استفاده کنند.

اصلی ترین راه درمان سرطان ها به ویژه سرطان پستان، کاهش وزن و رساندن محدوده شاخص توده بدنی به مقدار معقول و بی خطر است. پس بهتر است تا با رعایت نکات کاهش وزن و روش های در دسترس، اقدام به کاهش وزن نمود و در صورتی که روش های معمول پاسخگو نباشند، می توان از طریق جراحی لاغری این مشکل را برطرف نمود.

سرطان تخمدان

سرطان تخمدان نیز یکی دیگر از انواع بیماری ها است که چاقی می تواند زمینه ساز و تحریک کننده آن باشد. سرطان تخمدان در بانوان در ناحیه تخمدان ایجاد می شود و می تواند خطرات بسیار زیادی را برای فرد ایجاد کند.

در مواقعی که این بیماری پیشرفت کند، می تواند بسیار کشنده باشد. از آنجایی که مشاهدات و تحقیقات علمی، وجود ارتباط بین اضافه وزن و بالا بودن BMI و سرطان تخمدان را اثبات نموده است، نشان می دهد که هرچه فرد چاق تر باشد، احتمال به وجود آمدن سرطان تخمدان در وی نیز بسیار بیشتر خواهد بود.

چاقی احتمال به وجود آمدن سرطان در تخمدان را چند برابر خواهد کرد. دلیل و علت اصلی ایجاد سرطان تخمدان هنوز مشخص نیست اما به نظر می رسد که اختلالات هورمونی که در بدن ایجاد می شود، باعث خواهد شد که کنترل میزان تکثیر سلول ها در اندام های بدن مانند تخمدان از دست رفته و بافت تخمدان با ازدیاد سلول ها مواجه شود و تورم در تخمدان ایجاد شود که در نهایت منجر به سرطان تخمدان می شود.

ایجاد بیماری سرطان تخمدان

چاقی نیز به عنوان یکی از عوامل اختلال در هورمون ها و از دست رفتن کنترل میزان تکثیر سلول ها، باعث ایجاد بیماری مانند سرطان تخمدان خواهد شد. حال که با نحوه ایجاد سرطان تخمدان به وسیله عواملی مانند چاقی آشنا شدیم، بهتر است تا به کمک روش های گوناگون اقدام به کاهش وزن نماییم تا از خطر چاقی و سرطان تخمدان در امان باشیم.

اصلی ترین روش های کاهش وزن شامل داشتن رژیم غذایی صحیح و مناسب، کنترل میزان کالری دریافتی، تنظیم برنامه ورزشی هفتگی، داشتن فعالیت برای از بین بردن کالری ها و چربی های اضافه بدن می باشند.

در صورتی که فرد با رعایت این موارد نیز به نتیجه مورد نظر خود نرسد، باید اقدام به انجام روش های درمانی پزشکی به ویژه عمل جراحی لاغری نماید تا بتواند از خطر سرطان تخمدان رهایی یابد.

ایجاد بیماری سرطان تخمدان
ایجاد بیماری سرطان تخمدان

خواص و ویژگی های حبوبات مختلف

حال می خواهیم به حبوبات بپردازیم و بررسی نماییم تا ببینیم که آیا حبوبات چاق کننده است یا نه و دلیل آن چیست. در این قسمت به خاصیت ها و ویژگی های انواع حبوبات می پردازیم.

در مورد حبوبات باید بگوییم که این دسته از مواد با داشتن فیبر زیاد و مواد مغذی بالا باید در برنامه غذایی ما به حد کافی وجود داشته باشد. برخلاف تصور اکثر افراد، بسیاری از حبوبات چاقی کننده نیستند و کمک می کنند تا فرد راحت تر لاغر شده و به تناسب اندام برسد.

فیبر موجود در حبوبات سبب می شود تا فرد با دریافت کمترین میزان کالری، احساس سیری نموده و دست از غذا خوردن بکشد. فیبری که در حبوبات وجود دارند، نوعی الیاف گیاهی می باشند که دستگاه گوارش را در عملکرد بهتر کمک می کنند.

خواص و ویژگی های حبوبات مختلف
خواص و ویژگی های حبوبات مختلف

حبوبات به دلیل داشتن حجم زیاد سبب می شوند تا فرد زودتر سیر شود

حبوبات به دلیل داشتن حجم زیاد سبب می شوند تا فرد زودتر سیر شود و حجم معده وی راحت تر پر می شود. این نکته مثبتی است که باعث می شود تا فرد از خوردن غذای اضافی و تنقلات خودداری نموده و به مرور زمان قادر باشد تا وزن خود را به شکل موثری کاهش دهد.

مواد غذایی دیگری مانند دسته نان ها، برنج، سیب زمینی و غیره که قند خود را سریع آزاد می نمایند، سبب می شوند تا به سرعت احساس گرسنگی باز گردد و این موضوع سبب می شود تا مصرف این دسته از مواد باعث شود که فرد، کالری و قند زیادی را دریافت نماید. پس پیشنهاد می شود تا جایی که ممکن است، از حبوبات در برنامه خود استفاده نمایید و کمتر از نان، برنج و سایر مواد در برنامه غذایی استفاده کنید.

همچنین، زمانی که حبوبات مصرف شوند و به عادت تبدیل شوند، باعث خواهد شد که بدن به مواد غذایی که فیبر بالا دارند عادت کند و این موضوع سبب دوری ناخودآگاه فرد از چربی ها و مواد مضر می شود.

آیا حبوبات چاق کننده است؟

این مورد که بیشتر مردم فکر می کنند که حبوبات عامل چاقی است، کاملا اشتباه است و در واقع این قضیه برعکس می باشد و حبوبات لاغر کننده هستند و به افراد چاق کمک خواهند کرد تا در کمترین زمان ممکن، وزن کاهش یابد.

با بررسی کشورهایی که حبوبات بیشتری مصرف می کنند، در می یابیم که حبوبات بسیار مفید هستند و به دلیل فیبر و خواص و ویژگی های آن ها چاقی به راحتی قابل درمان است.

حبوبات با ارزش غذایی بسیار بالا

حبوبات با ارزش غذایی بسیار بالا و پر کنندگی مناسب برای معده، با ورود کمترین مواد مضر برای سلامتی کمک خواهند کرد تا فرد به راحتی وزن کم کرده و به سلامتی کامل دست یابد. پس حبوبات باعث می شود تا فرد به راحتی لاغر شود.

نکته ای که در اینجا وجود دارد، این است که حجم معده به شکلی پر شود که کالری و مواد مضر کمتری وارد بدن شود و حبوبات از جمله این دسته مواد است که با کمترین میزان مواد مضر و داشتن فیبر زیاد، باعث کاهش وزن و سلامتی خواهد شد.

حدودا 160 گرم لوبیا، عدس یا نخود پخته، دارای چهارده گرم پروتئین، نه گرم فیبر، هشتاد میلی گرم منیزیم، پانصد و شصت میلی گرم پتاسیم و بدون حتی یک گرم کلسترول می باشد.

این یعنی با ماده غذایی روبرو هستیم که کاملا ضد چاقی و اضافه وزن است. طبق تحقیقاتی دقیق روی عادت های غذایی امریکایی‌ها، مشاهده شده است افرادی که حبوبات می‌خورند، وزنشان ۳ کیلوگرم کمتر است و اندازه کمر مناسب تری دارند که میانگین استاندارد ۳/۳ کیلو و ۵۴/۲ سانتیمتر اختلاف است.

حبوبات فاقد لیپیو و اسیدهای چرب هستند، به همین علت افرادی که حبوبات مصرف می کنند، ۲۲ درصد کمتر از سایر افراد به چاقی مبتلا می شوند.

حبوبات با ارزش غذایی بسیار بالا
حبوبات با ارزش غذایی بسیار بالا

رژیم غذایی حاوی حبوبات

یکی از بهترین راه های کاهش وزن، تنظیمات برنامه غذایی مناسب است که حاوی مواد و محدودیت های خاصی باشد تا بتواند به فرد برای لاغر شدن کمک نماید. تا اینجا متوجه شدیم که پاسخ این سوال که آیا حبوبات چاق کننده است، منفی می باشد.

اکثر افراد تصور می کنند که حبوبات باعث چاقی و نفخ می شود اما این طرز فکر، کاملا نادرست است. در بیشتر مواردی که سخن از رژیم غذایی به میان می آید، میوه و سبزیجات به ذهن می رسد. استفاده از میوه و سبزی در برنامه غذایی می تواند به لاغری کمک کند اما نباید از حبوبات غافل شد.

این دسته از مواد با داشتن فیبر زیاد و پروتئین کافی و همچنین پر کنندگی معده، توانایی این را دارند تا فرد را بسیار سریع به وزن مورد نظر برسانند. پس حبوبات باید به اندازه کافی در رژیم غذایی وجود داشته باشند.

پروتئین موجود در حبوبات

بررسی ها نشاندهنده این موضوع است که پروتئین سرشار موجود در حبوبات می تواند همانند گوشت مرغ و گوشت قرمز، منبع تامین کننده ای برای پروتئین بدن باشد که این قضیه حتی می تواند حبوبات را در موضوع کاهش وزن حتی از سبزیجات نیز برتری بخشد.

زیرا حبوبات سیر کننده قدرتمندی هستند که باعث می شوند تا بدن نیاز به مواد دیگری را ضروری نداند و فرد به ریزه خواری و مصرف مواد غذایی زیاد تمایلی نخواهد داشت. براساس تحقیقاتی که انجام گرفته، بیشتر انواع رژیم های غذایی، فرد را دلسرد کرده و باعث لاغری نخواهند شد

اما رژیم های غذایی که به طور فراوان در آن ها حبوبات به ویژه لوبیا و عدس وجود دارد، سبب شده اند تا افراد، بسیار راحت به کاهش وزن سریع خود پرداخته و به وزن مورد نظر برسند و از بازگشت وزن به حالت قبل جلوگیری می کنند.

در حالت کلی، رژیم غذایی باید به نحوی تنظیم گردد که فرد بتواند آن را در کل زندگی خود تحمل کند و به اجرای آن بپردازد بدون آن که برای وی خسته کننده و ملال آور باشد.

پروتئین موجود در حبوبات
پروتئین موجود در حبوبات

راه های کاهش وزن

بهترین راه برای پیشگیری و درمان بیماری های ذکر شده که با چاقی در ارتباط هستند، کاهش وزن است. راه های مختلفی برای این کار وجود دارد

اما موثرترین این روش ها، داشتن یک برنامه غذایی مناسب و تمرینات ورزشی منظم هستند که این دو در کنار هم می توانند بهترین و موثرترین راهکار برای کاهش وزن باشند. استفاده از حبوبات در وعده های غذایی به مقدار کافی می تواند به روند کاهش وزن در افراد کمک کند.

هدف این مقاله بررسی این موضوع بود که ببینیم آیا حبوبات چاق کننده است یا خیر و متوجه شدیم که حبوبات علاوه بر این که چاق کننده نیست، بلکه لاغر کننده است. حبوبات با داشتن فیبر و مواد و ویژگی هایی که ذکر کردیم، می تواند روند کاهش وزن را سرعت بخشد.

راه های کاهش وزن
راه های کاهش وزن

اما دقت کنید زمانی که کاهش وزن به کمک راه های سنتی و متداول به نتیجه نرسد، در صورتی که شرایط خطرناک باشد، حتما باید اقدام به انجام راه دیگری کنید. عمل جراحی لاغری بهترین گزینه برای افرادی است که تمام روش ها را امتحان کرده اما شکست خورده اند. عمل لاغری با کمترین عارضه ممکن می تواند حیات دوباره ای به فرد بخشیده و وی را از خطرات چاقی نجات دهد.

شاخص توده بدنی بالا و جراحی لاغری

شاخص توده بدنی یا همان BMI مقدار عددی است که برای تعیین نمودن میزان چاقی و لاغری افراد استفاده می شود. اگر مقدار این عدد بسیار بالا باشد و فرد بسیار چاق باشد، به احتمال زیاد درمان ها و روش های رایج برای کاهش وزن فرد مناسب نخواهند بود و تاثیری روی وی نخواهند گذاشت، یا میزان این تاثیر جزئی و کم خواهد بود.

بنابراین قبل از این که شخص بتواند کاهش وزنی را تجربه نماید، چاقی و بیماری های گوناگون بر وی مسلط خواهند شد. در این حالت، فرد به ناچار تسلیم خواهد شد.

شاخص توده بدنی بالا و جراحی لاغری
شاخص توده بدنی بالا و جراحی لاغری

در این شرایط بهتر است تا فرد اقدام به انجام عمل جراحی لاغری نماید تا بتواند به شکلی موثر و بدون مشکل، اقدام به کاهش وزن نماید. امروزه عمل های جراحی لاغری با کمترین میزان تهاجم و کمترین عوارض ممکن در سرتاسر جهان در حال انجام است.

در کشور ما نیز دکتر سلیمی یکی از بهترین جراحان حال حاضر بوده که دارای تجربه و مهارت کافی در این زمینه هستند و می توانند به افرادی که از چاقی رنج می برند، کمک کرده و آن ها را به وزن ایده آل و مطلوب برساند. در ادامه به عمل های جراحی لاغری خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

انواع جراحی های لاغری

همان طور که دیدیم، چاقی برای سلامتی انسان ها بسیار مضر بوده و می تواند با ایجاد اختلال در بدن، برهم زدن نظم و مختل کردن عملکرد صحیح هورمون ها سبب شود تا بیماری های مختلفی در بدن ایجاد شود.

در صورت وجود داشتن حالت چاقی در بدن و بالا بودن شاخص توده بدنی، فرد باید هر چه سریعتر برای کاهش وزن اقدام نماید. استفاده از رژیم غذایی مناسب حاوی مواد پروتئینی به همراه سبزیجات، میوه ها، حبوبات و سایر مواد غذایی مناسب برای کاهش وزن به همراه نوشیدن آب به اندازه کافی، داشتن برنامه ورزشی هفتگی و پرهیز از کم تحرکی، می تواند برای کاهش وزن به فرد کمک فراوانی نماید. پاسخ به این سوال که آیا حبوبات چاق کننده است، منفی بود و کاملا برعکس است.

حبوبات باید در برنامه غذایی گنجانده شود

بنابراین حبوبات باید در برنامه غذایی گنجانده شود. اما برخی افراد که شاخص توده بدنی بالا دارند و توانایی انجام حرکات ورزشی را ندارند و یا رژیم و ورزش در آن ها تاثیری ندارد، باید راه های دیگری را انتخاب نمایند. بهترین راه برای این دسته از افراد، انجام جراحی لاغری می باشد.

امروزه با پیشرفت چشمگیر علم پزشکی، روش های درمانی و جراحی جدیدی ایجاد شده اند که با کمترین عارضه قادر به از بین بردن اضافه وزن شده و فرد را از خطرات چاقی رهایی می بخشند.

دکتر سلیمی، معتبرترین متخصص انواع جراحی های لاغزی محسوب می شود. در صورتی که فرد از روش های مرسوم کاهش وزن استفاده کرده اما نتیجه نگرفته است و دلسرد شده، می تواند از روش های جدید جراحی لاغری استفاده کند و به هدف خود برسد.

حبوبات باید در برنامه غذایی گنجانده شود
حبوبات باید در برنامه غذایی گنجانده شود

چنانچه شما نیز دارای BMI بالا هستید و از اضافه وزن رنج می برید، می توانید با مراجعه به دکتر سلیمی، به کاهش وزن اصولی بپردازید. از انواع جراحی های لاغری می توان به جراحی های اسیلو معده، جراحی بای پس معده، جراحی بالن معده، جراحی حلقه گذاری، تخلیه چربی به کمک لیپوماتیک و غیره اشاره نمود. در ادامه به شرح برخی از این موارد خواهیم پرداخت.

جراحی به روش لاپاراسکوپی

روش عمل جراحی لاغری، امروزه بیشتر به شکل لاپاراسکوپی انجام می شود که نسبت به روش باز بسیار کم تهاجمی تر بوده و می تواند با کمترین عوارض ممکن به فرد کمک کند.

در عمل باز، طول دوره نقاهت بیشتر است و خونریزی، درد، عوارض و سایر نکات منفی بسیار آزار دهنده می باشد. در عمل لاپاراسکوپی، این موارد بسیار کمتر خواهد بود.

در این عمل جراحی، معمولا سه سوراخ ریز در محدوده شکم ایجاد می شود تا لاپاراسکوپ و ابزارهای جراحی در آن ها قرار بگیرند. دید جراح در این روش به شکل مستقیم نیست و از طریق مانیتور که به دوربین متصل شده است، قابل انجام است.

این دوربین به سر لاپاراسکوپ متصل شده و دید خوبی را از فضای داخلی بدن و اندام های مورد نظر در اختیار جراح قرار خواهد داد و جراح به کمک ابزارهای خود، عمل را انجام می دهد.

جراحی به روش لاپاراسکوپی
جراحی به روش لاپاراسکوپی

اگر بعد از پایان عمل جراحی بیمار بتواند به خوبی نکات مراقبتی پس از عمل را انجام دهد، می تواند بدون عارضه از چاقی رهایی یابد و حتی اگر به خوبی از زخم ها مراقبت کند، احتمال از بین رفتن جای زخم بسیار زیاد است و زخم کاملا بهبود می یابد.

جراحی اسیلو معده

این روش جراحی محبوب ترین روش جراحی در بین عموم است. در عمل اسیلو، حدود هشتاد درصد حجم معده از بدن خارج خواهد شد و به دلیل کاهش حجم کلی معده، فرد دیگر نمی تواند مثل قبل به خوردن غذا بپردازد. بنابراین به سرعت، کاهش وزن را تجربه خواهد کرد.

این عمل جراحی بسیار جدید و مدرن است که باید به وسیله ابزار خاص و در مرکز درمانی مجهز و معتبر انجام شود و جراح در این روش باید دارای تجربه کافی و سابقه درخشان باشد تا بتواند عمل را با موفقیت به پایان برساند.

عمل اسیلو که توسط دکتر سلیمی به روش لاپاراسکوپی انجام خواهد شد، یکی از کم خطرترین و بی عارضه ترین انواع عمل های جراحی لاغری است و همین موضوع سبب شده است تا دارای محبوبیت بسیاری در میان افراد مختلف شده باشد.

جراحی اسیلو معده
جراحی اسیلو معده

افرادی که از مشکل چاقی رنج می برند، به کمک این جراحی دیگر نگرانی برای آن ها وجود ندارد و خواهند توانست تا برای همیشه با چاقی خداحافظی کنند. در روش اسیلو معده، بیمار به راحتی پس از مدتی وزن خود را تا هفتاد درصد، از دست خواهد داد.

عمل لاغری بالن یا بادکنک معده

این روش نیز یکی از موثرترین و کم عارضه ترین عمل های لاغری می باشد. این عمل بدون انجام برش و شکاف انجام می شود که در اکثر اوقات، نیازی به بیهوشی ندارد. این عمل بیشتر برای بیمارانی مناسب است که شاخص توده بدنی آنها بین 27 تا 35 قرار دارد.

این عمل به شکل برگشت پذیر بوده و بالن پس از حدود 6 ماه می تواند برداشته شود. در این عمل، از طریق دهان و به وسیله لوله ای، بادکنک وارد معده شده و پر می شود و با قرار گرفتن این بادکنک و پر شدن آن، حجم معده از آن اشباع می شود و غذای کمتری در معده جا خواهد گرفت و به همین دلیل، فرد با کاهش وزن شدیدی روبرو خواهد شد. این روش تا حدود سی کیلوگرم از وزن شخص را کاهش خواهد داد.

عمل حلقه گذاری گاستریک باندینگ

این عمل برای نخستین بار در سال 2001 در آمریکا انجام شد. در این عمل، حلقه ای از جنس سیلیکون در قسمت بالایی معده قرار خواهد گرفت تا حجم معده و میزان مواد غذایی وارد شده را کاهش دهد. این روش، تاثیر کمتری نسبت به سایر روش های لاغری خواهد داشت. بنابراین محبوبیت چندانی را در میان افراد ندارد.

عمل جراحی بای پس

در این روش، حجم معده و مسیر عبوری غذا تغییراتی خواهد کرد تا کالری ورودی به بدن کاهش یابد.

عمل جراحی بای پس نیز یکی از کم خطرترین و موثرترین جراحی های لاغری می باشد  و پس از انجام آن در مدت کوتاهی، فرد حدود هشتاد درصد از وزن خود را از دست خواهد داد.

به دلیل کم شدن جذب، بهتر است تا برای جبران کمبود ویتامین از مکمل های ویتامین استفاده شود. مصرف قرص ویتامین برای رفع مشکل جذب شدن کم ویتامین الزامی است.

عمل جراحی بای پس
عمل جراحی بای پس

سخن پایانی

همان طور که دیدیم، چاقی یکی از خطرناکترین و چالش برانگیزترین مسائل حال حاضر در جوامع مختلف انسانی است و می تواند به وجود آورنده بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، فشار خون، انواع سرطان ها و مشکلات بسیاری باشد.

بنابراین لازم است تا همه انسان ها در کنترل شاخص توده بدنی خود دقت لازم و کافی را داشته باشند و در صورت داشتن اضافه وزن، به کنترل آن از طریق موارد مختلف بپردازند. از جمله موارد مهم در این مسئله، داشتن رژیم غذایی مناسب و ورزش است که باید به دقت انجام شوند.

در این مقاله، به این سوال که آیا حبوبات چاق کننده است، پاسخ دادیم و دیدیم که بر خلاف تصورات عامه، حبوبات به کاهش وزن افراد کمک می کنند تا کاهش وزن سریعتر انجام شود.

اگر شاخص توده بدنی (BMI) فرد بسیار بالا باشد، احتمالا روش های معمول کاهش وزن پاسخگو نخواهند بود و بیمار باید توسط دکتر سلیمی، اقدام به انجام عمل جراحی نموده و از این طریق بتواند کاهش وزن انجام داده و از محدوده خطراتی که بیماری چاقی ایجاد می کند، دور شود.

عمل های جراحی متنوعی وجود دارد که امروزه در حال انجام هستند و هرچه عمل جراحی جدیدتر باشد، خطر آن کمتر و میزان تاثیرگذاری آن بیشتر خواهد بود.

در پایان اگر شما نیز دارای شاخص توده بدنی بالا هستید و قادر به کنترل وزن خود نیستید، می توانید با مراجعه به دکتر سلیمی، اقدام به انجام عمل جراحی کرده و برای همیشه مشکل چاقی و اضافه وزن خود را از بین ببرید.

https://cutt.ly/XVTfSs3

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید