عاقبت دنبال کردن پیج های لاغری!!!

فهرست مطالب

مهسا، زنی پر جنب و جوش در اواخر بیست سالگی، همیشه اشتیاق به زندگی داشت. با این حال، او مانند بسیاری دیگر، خود را گرفتار صفحات لاغری در اینستاگرام یافت. داستان او برای بسیاری به عنوان یک داستان هشدار دهنده عمل می کند.

این یک داستان واقعی از 100 ها نمونه ایست که هر روز  با مشکلات جدی عوارض روش های غلط لاغری، به کلینیک دکتر سلیمی مراجعه می کنند.

 

جذابیت دگرگونی فوری

یک روز عصر، وقتی مهسا در فید اینستاگرامش مرور می‌کرد، به صفحه‌ای برخورد کرد که تغییرات چشمگیر کاهش وزن را نشان می‌داد. توصیفات، عکس‌های قبل و بعد، و وعده نتایج سریع او را جذب کرد. این صفحه ادعا کرد که با رژیم مخفی آنها، هر کسی می‌تواند تنها در چند هفته به بدن رویایی خود برسد. (این روزها این مدل پیج ها خیلی زیاد شدن و بسیار هم خطرناک هستند.)

مارپیچ رو به پایین آغاز می شود

مارپیچ رو به پایین آغاز می شود
مارپیچ رو به پایین آغاز می شود

مهسا مشتاق دیدن نتایج، محصولات تبلیغ شده را خریداری کرد. او وعده های غذایی متعادل خود را با شیک ها و مکمل های توصیه شده جایگزین کرد. در ابتدا، او متوجه کاهش وزن شد و اعتماد او را به توصیه های صفحه لاغری بیشتر کرد.

هشدار مهم: از آنجایی که اینستاگرام به استانداردهای E-E-A-T اهمیتی نمی دهد، تعداد فالوور یک پیج اینستاگرامی، به هیچ وجه نشان دهنده علمی بودن مطالب ارائه شده توسط آن ها نیست. لازم است قبل از پذیرش هر موضوع در حوزه سلامت، بدانید که چه کسی و در چه جایگاه علمی این صحبت را مطرح میکند!

عوارض جسمی و روحی

با این حال، با تبدیل شدن هفته ها به ماه، مهسا شروع به احساس عواقب آن کرد. او احساس خستگی می کرد، موهایش شروع به نازک شدن کردند و پوست زمانی درخشانش کدر به نظر می رسید. با این حال، صفحه لاغری برای همه چیز پاسخی داشت – محصولات بیشتر، مکمل های بیشتر.

مهسا هم از نظر روحی شروع به تقلا کرد. فشار برای دستیابی به اندام “عالی”، همانطور که در صفحات لاغری به تصویر کشیده شده است، بر او سنگینی می کرد. او بیش از حد از ظاهر خود انتقاد کرد، که منجر به کاهش عزت نفس او شد.

ندای بیداری

ملاقات با پزشکش باعث توقف سفر مارپیچ مهسا شد. او با کمبودهای تغذیه ای تشخیص داده شد و در مورد آسیب های احتمالی طولانی مدت در صورت ادامه مسیر فعلی به او هشدار داده شد. دکتر سلیمی بر اهمیت یک رژیم غذایی متعادل تاکید کرد و از پیروی کورکورانه از منابع آنلاین تایید نشده هشدار داد.

راه بهبودی

مهسا با حمایت عزیزان و متخصصانش سفر بازگشت به سلامت را آغاز کرد. او صفحات لاغری گمراه کننده را آنفالو کرد و بر تغذیه بدن و ذهن خود تمرکز کرد. او متوجه شد که این صفحات که اغلب توسط افراد سودجو اداره می‌شوند، ناامنی‌های افراد را برای سود پولی مورد سوء استفاده قرار می‌دهند.

نتیجه

نتیجه
نتیجه

داستان مهسا یادآور خطرات اعتماد کورکورانه به منابع آنلاین است. ضروری است که به صفحات لاغری و وعده های آنها با شک و تردید برخورد کنیم و سلامت و تندرستی خود را بیش از هر چیز در اولویت قرار دهیم.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید