کی با قرص زیره و لیمو لاغر شده

فهرست مطالب

در این مقاله از مرکز درمان چاقی تهران سعی داریم در خصوص این موضوع که کی با قرص زیره و لیمو لاغر شده توضیحاتی را ارائه کنیم.

در حال حاضر اضافه وزن بالا به معضلی فراگیر تبدیل شده است و اکثر اشخاص در پی شیوه های متعددی برای از دست دادن وزن هستند و ممکن است این سوال برای آنها پیش آید که کسی با قرص زیره و لیمو لاغر شده تا بتواند با کمک این قرص های لاغری بخشی از اضافه وزن خود را از دست بدهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

در نظر داشته باشید برای افراد با بی ام آی بالا روش های بهتری مثل اسلیو معده و بای پس معده برای لاغری وجود دارد.

همچنین افراد دیابتی باید بدانند که بای پس معده، سریعترین راه درمان دیابت به شمار می رود.

لذا، پیروی از یک برنامه رژیم غذایی مناسب هر چند به شکل تدریجی انجام میشود و شما بایستی زمان بسیاری را به منظور رسیدن به نتیجه مطلوب به آن اختصاص دهید و احتمال دارد قابل برگشت باشد، به همین منظور سعی کردیم در ادامه شما را با انواع جراحی های چاقی و تاثیرات مثبت آن در یک بازه زمانی مشخص بیشتر آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

مقدمه

کی با قرص زیره و لیمو لاغر شده
کی با قرص زیره و لیمو لاغر شده

اینفوگرافیک کی با قرص زیره و لیمو لاغر شده

اینفوگرافیک کی با قرص زیره و لیمو لاغر شده
اینفوگرافیک کی با قرص زیره و لیمو لاغر شده

مصرف مواد غذایی فست فودی، بی تحرکی، مصرف بیش از حد شیرینی جات و مواد غذایی فرآوری شده و در عین حال پشت میز نشینی همیشگی و سایر موارد دیگر سبب افزایش BMI کل بدن و یا بخش خاصی از بدن میشود که این مسئله علاوه بر عدم حس اعتماد به نفس و فاصله گرفتن از اجتماع بر روی سلامتی شما اثرات منفی را برجای می گذارد.

کی با قرص زیره و لیمو لاغری شده

در اغلب سایت ها این موضوع که کی با قرص زیره و لیمو لاغر شده بسیار مواجه شده اید که بیانگر این است که این افراد در پی راهکارهای هستند که بتوانند در کوتاهترین بازه زمانی وزن قابل توجهی را از دست دهند.

بیشتر افراد دارای اضافه وزن بالا سعی دارند که روشی را جهت حذف بافت های چربی انباشته در بدن استفاده کنند که کمترین هزینه را در پی داشته باشد

و به همین منظور از افرادی که با کمک مکمل های لاغری توانسته اند بخشی از شاخص توده بدنی خود را کاهش دهند این سوال برای آنها مطرح میشود که کی با قرص زیره و لیمو لاغر شده و چه بازه زمانی لازم است تا به نتیجه دلخواه دست پیدا کنند.

کی با قرص زیره و لیمو لاغری شده
کی با قرص زیره و لیمو لاغری شده

توصیه می کنیم مقاله عوارض قرص لاغری را مطالعه کنید.

مهمترین دلیل اضافه وزن بالا تعادل برقرار نکردن میان کالری مصرفی و همینطور کالری دریافتی روزانه است. گفتنی است اضافه وزن بالا ممکن است پیامدهای خطرناکی من جمله دیابت، مشکلات قلبی عروقی، انواع سرطان ها نظیر روده بزرگ، پستان و اندومتر رحم، مشکلات عضلانی اسکلتی به خصوص Osteoarthritis ( اوستئوآرتریت) و بیش از ده بیماری دیگر را در فرد به دنبال داشته باشد.

همچنین می توانید با مطالعه قهوه و لیمو برای لاغری و عرق زیره برای لاغری اطلاعات خود را این زمینه کامل تر کنید.

حتما صفحه آبلیمو برای لاغری را هم مشاهده کنید.

عناوین مقاله:

جراحی چاقی چیست؟

هدف از انجام Bariatric surgery (جراحی چاقی) چیست؟

انواع جراحی های چاقی را نام ببرید و در مورد هریک توضیح دهید؟

جراحی چاقی

بهتر است به آن گروه از بیماران دارای شاخص توده بدنی بالا که در پی نظرات کی با قرص زیره و لیمو لاغر شده هستند متذکر شویم که شاید شما با در کنار مصرف این مکمل لاغری و رژیم غذایی مناسب بتوانید بخشی از اضافه وزن خود را از دست بدهید و به وزن ایده آل و طبیعی خود دست یابید اما بایستی خاطر نشان شویم که این لاغری موقتی بوده و در صورت عدم پیروی ممکن است مجدداً با اضافه وزن همراه شوید.

به همین منظور قصد داریم در این بخش از مقاله شما را با جراحی چاقی و انواع جراحی های لاغری که دائمی و پایدار تر هستند بیشتر آشنا کنیم.

جراحی چاقی یا همان Obesity Surgery با ایجاد تغییر در دستگاه گوارشی که اغلب به روش لاپاراسکوپی بر روی فرد انجام میشود به از دست دادن وزن کمک در یک دوره کوتاه کمک بسیار میکند.

پیشنهاد می کنیم از پست خواص عرق زیره سیاه دیدن کنید.

تقلیل جذب مواد غذایی

در حقیقت این متد درمانی با تقلیل جذب مواد غذایی و همینطور کاهش کالری دریافتی و یا هر دو مورد می تواند سبب دستیابی به وزن طبیعی و ایده آل شود.

معمولاً جراحی لاغری به اشخاصی که دارای شاخص توده بدنی شدید هستند بسیار توصیه میشود، به این دلیل که با تغییر در مکانیزم سیستم گوارش امکان برگشت به وزن قبلی را به حداقل می رساند و با داشتن تمرینات فیزیکی مناسب به همراه استفاده از مواد غذایی سالم و کم کالری میتوانید به اندامی که سالها آرزو داشتید دست یابید.

نیاز به توضیح است که چنانچه شخص مبتلا به اضافه وزن بالا با انجام فعالیتهای ورزشی و یا داشتن رژیم لاغری مناسب تحت نظر پزشک تغذیه نتواند وزن قابل توجهی را از دست دهد

تقلیل جذب مواد غذایی
تقلیل جذب مواد غذایی

و یا به دلیل مشکل فوق به اختلالات جدی مربوط به اضافه وزن گرفتار شود، انجام جراحی لاغری توسط مجرب ترین و حاذق ترین جراح چاقی میتواند انتخاب مناسبی به شمار اید.

هدف از انجام جراحی چاقی

شاید با ارزیابی نظرات مصرف کنندگانی که کی با قرص زیره و لیمو لاغر شده به نتایج قابل توجهی در راستای رسیدن به وزن طبیعی دست یابید اما نیاز به توضیح است که هدف از انجام جراحی لاغری بهبود جسمی و روحی بعد از جراحی و همینطور کیفیت زندگی است که میتوان گفت به شکل شگفت انگیزی التیام می یابد.

شخص بیمار با بهره مندی از این شیوه درمانی از مشکلاتی من جمله آپنه خواب شدید، ریفلاکس معده، سکته مغزی، مشکلات قلبی، دیابت نوع 2 و پرفشاری محفوظ خواهد ماند و علاوه بر این می تواند مجدداً حس اعتماد به نفس خود را بدست آورد.

این تکنیک درمانی هنگامی بر روی شخص بیمار انجام می گیرد که وی از طریق اغلب شیوه های طبیعی لاغری و یا پرس و جو در مورد اینکه کی با قرص زیره و لیمو لاغر شده توانسته است وزن چشمگیری را از دست دهد و به نتایج موثری دست یابد.

به این ترتیب هدف کلی از این متد درمانی معالجه و حفظ سلامتی بدن و از همه مهمتر پیشگیری از بروز مشکلات مرتبط به اضافه وزن بالاست.

هدف از انجام جراحی چاقی
هدف از انجام جراحی چاقی

انواع جراحی های چاقی

در این بخش از مقاله کی با قرص زیره و لیمو لاغر شده قصد داریم به انواع جراحی های چاقی بپردازیم و در مورد هر یک از انها با توجه به شیوه عمل جراحی و مراقبت های بعد از آن موارد مهمی را متذکر شویم.

بای پس معده

بالغ بر پنجاه سال است که این تکنیک درمانی به شیوه (Roux-en-Y) برای بیماران کاندیدای این عمل جراحی انجام میشود. Bypass از متداول ترین جراحی های لاغری است که در معالجه چاقی مفرط و همینطور مشکلات مربوط به اضافه وزن بالا بسیار اثربخش است.

لازم به ذکر است که این جراحی از جمله عمل های ساده به شمار نمی آید بلکه با ایجاد تغییرات دائمی بر روی معده و یا روده ممکن است پیامدهای را به دنبال داشته باشد.

بنابراین طبق نظر جراحان متخصص و انجام ارزیابی های لازم چنانچه شما واجد شرایط این متد درمانی جهت رسیدن به وزن طبیعی باشید می توانید با انجام آزمایشات مرتبط قبل از جراحی تحت عمل بای پس معده قرار بگیرید. شیوه انجام جراحی به این گونه است که:

نخستین گام شکاف و محدود کردن معده است. در شیوه فوق بیشترین ظرفیت معده حذف میشود و تنها یک کیسه کوچک در بخش فوقانی معده به جای می ماند. بدلیل پایین بودن ظرفیت معده جدید شما با مصرف اندکی از مواد غذایی سالم احساس پری می کنید.

در گام بعدی بخش نخست دوازدهه (روده کوچک) حذف میشود و سپس مابقی روده به قسمت بالای معده یا همان کیسه جدید وصل میشود تا از این طریق اجازه عبور را به مواد غذایی بدهد.

بای پس معده
بای پس معده

در حقیقت مواد غذایی بخش اعظمی از معده و همینطور قسمتی از روده را Bypass یا دور میزند. در انتها آنزیم های گوارشی و همچنین اسیدهای موجود در معده از کیسه جدید و نخستین بخش دوازدهه، با مواد غذایی مصرفی آمیخته می شوند.

مزایای جراحی بای پس معده

یکی از دلایلی که میتوان در پاسخ به تاثیر کی با قرص زیره و لیمو لاغر شده به متقاضیان این گروه از مکمل های گیاهی متذکر شد، بیان مزیت های این متد جراحی است که شامل:

1)    تقلیل وزن دائمی و طولانی مدت 2) اثربخش در بهبود مشکلات مربوط با اضافه وزن بالا 3) متدی استاندارد و تصحیح شده

در این شیوه جراحی، جراح متخصص بخش اعظمی از معده و دوازدهه را به منظور محدود کردن ظرفیت معده برمی دارد و در انتها به دلیل مصرف کمترین مواد غذایی و از همه مهمتر جذب کمتر آنها در قسمت روده شخص به تدریج با کاهش وزن همراه می شود که مهمترین مزیت این عمل جراحی به شمار می آید.

نکته حائز اهمیتی که در این بخش بایستی متذکر شویم این است که تغییر شیوه عبور مواد غذایی از مجاری گوارشی اثر بسزایی در تقلیل حس گرسنگی و در عین حال حس پر بودن و در نتیجه دستیابی به وزن طبیعی و سالم دارد.

اثر این جراحی بر روی هورمون ها به این گونه است که پیش از اینکه تقلیل وزن انجام شود، میتواند دیابت نوع دو را در افراد بالغ بهبود بخشد که این مورد یکی از مهمترین مزیت های جراحی بای پس معده محسوب میشود.

Laparoscopic Surgery باندینگ شکمی قابل تنظیم

در متد فوق باندی قابل تنظیم در بخش فوقانی معده مانند کمربند شلوار به روش لاپاراسکوپی قرار می گیرد و با باد کردن این باند ورودی معده تنگ تر میشود و در واقع این امر باعث کاهش ظرفیت مواد غذایی دریافتی در شخص میشود.

یکی از تاثیرات مثبت جراحی حلقه گذاری معده نسبت به این موضوع که کی با قرص زیره و لیمو لاغر شده در این است که این باند قابل تنظیم بوده و بعد از رسیدن به وزن ایده آل خارج کردن آن از بدن توسط جراح معالج امکان پذیر خواهد بود.

هرچند این عمل جراحی نسبت به سایر جراحی های چاقی ساده تر است اما شاید اثر کمتری در از دست دادن وزن به همراه داشته باشد.

از مزایای باندینگ معده میتوان به کوتاه بودن زمان جراحی به نسبت دیگر جراحی های چاقی استاندارد و همینطور حداقل دستکاری بر روی سیستم گوارش شخص بیمار اشاره کرد.

گاسترکتومی معده

Sleeve gastrectomy که بیشتر به نام اسلیو معده معروف است، با حذف بخش اعظمی از معده یا به عبارتی هشتاد درصد از ظرفیت معده بر روی بیماران کاندیدای این عمل جراحی انجام میشود. در این متد جراحی در دوازدهه (روده کوچک) تغییراتی ایجاد نمی شود.

لازم به توضیح است که در بین سایر عمل های جراحی لاغری این روش جراحی که به شکل لاپاراسکوپی انجام میشود

سبب حذف تجمع بافت های چربی انباشته و لاغری قابل توجهی می شود و طبق نظر دکتر مهدی سلیمی فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته این عمل جراحی مناسب اشخاصی است دارای بی ام ای بالغ بر چهل کیلوگرم هستند.

گفتنی است این تکنیک جراحی عمل پیچیده ای است که در آن جراح چاقی بر روی ساختار کلی معده تغییرات دائمی را ایجاد میکند که احتمال دارد پیامدهای جانبی را به دنبال داشته باشد.

به این ترتیب چنانچه پزشک معالج شما را کاندیدای مناسبی جهت انجام جراحی اسلیو معده نمی داند، شما بایستی جهت رسیدن به وزن طبیعی از سایر متدهای جراحی استفاده کنید.

شیوه انجام جراحی کوچک کردن معده به این گونه است که:

جراح چاقی به منظور اثربخشی بیشتر این متد درمانی و پیشگیری از روند اختلالات مرتبط به اضافه وزن بالا به همراه حفظ سلامتی بیمار بخش اعظمی از ظرفیت معده را که سبب افزایش وزن بیمار شده است حذف میکند.

به این ترتیب بخش باقیمانده از معده جراحی شده شکل و همینطور اندازه ی شبیه به یک موز را دارد. بهتر است بدانید که در طی جراحی، معده از سایر اندام های پیرامون خود قطع میشود.

تقریباً بین هفتاد و پنج الی هشتاد درصد از حجم معده حذف میشود

همانطور که بیان کردیم تقریباً بین هفتاد و پنج الی هشتاد درصد از حجم معده حذف میشود و آنگاه با کمک منگنه پزشکی و یا بخیه قسمت باقیمانده از معده به همدیگر وصل میشوند.

حال ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که گاسترکتومی معده به چه صورت سبب کاهش وزن میشود؟

اگر شما اطلاع کافی از تاثیر این جراحی برای لاغری داشته باشید دیگر در سایت های مختلف به دنبال این موضوع که کی با قرص زیره و لیمو لاغر شده نخواهید رفت، به همین منظور قصد داریم در این بخش اطلاعات کاملتری را در رابطه با این موضوع در اختیار شما قرار خواهیم داد.

معده جراحی شده، مایعات و همینطور مواد غذایی سالم و مفید کمتری را که شما مجاز به مصرف آن هستید را در خود جای میدهد که این امر علاوه بر تقلیل کالری مصرفی به حجم کمتر مقدار مواد غذایی نیز کمک بسیار خواهد کرد.

تقریباً بین هفتاد و پنج الی هشتاد درصد از حجم معده حذف میشود
تقریباً بین هفتاد و پنج الی هشتاد درصد از حجم معده حذف میشود

جراحی کوچک کردن معده با حذف بخشی از معده که مقدار بسیاری از Ghrelin یا همان هورمون گرسنگی را تولید میکند، بر روی سوخت و ساز بدن اثرات مثبتی را برجای می گذارد.

در واقع برتری این جراحی نسبت به اینکه کی با قرص زیره و لیمو لاغر شده در این است که حس گرسنگی را در فرد تا حد قابل توجهی کاهش میدهد

و با افزایش حس سیری این فرصت را برای بدن شخص فراهم میکند که در یک بازه زمانی مشخص به وزن مطلوبی دست یابد و از همه مهمتر گلوکز خون این گروه از مبتلایان به اضافه وزن بالا را کنترل کند.

مهمترین مزیت های جراحی اسلیو معده

بزرگترین مزیت این تکنیک جراحی که به روش لاپاراسکوپی برای بیماران واجد شرایط این عمل جراحی انجام میشود، لاغری سریع با حداقل پیامدهای جانبی است که این موضوع می تواند بیانگر تاثیر مثبت آن نسبت به کی با قرص زیره و لیمو لاغر شده.

مطالعات انجام شده حاکی از آن است که اشخاصی که تحت عمل جراحی گاسترکتومی معده قرار گرفته اند، بعد از گذشت دوازده ماه بین سی و سه تا پنجاه و پنج کیلوگرم از وزن خود را در پی رعایت از دستورالعمل های پزشکی و همینطور انجام فعالیتهای ورزشی منظم از دست خواهند داد.

ولیکن به همراه این لاغری شما میتوانید فواید دیگری من جمله سلامت قلب و عروق، التیام درد مفاصل و همینطور درمان افسردگی را تجربه خواهید کرد. در واقع شما با بهبود وضعیت قلب و عروق میتوانید از بروز اختلالاتی نظیر سکته مغزی و قلبی و یا غیره پیشگیری کنید.

همینطور پژوهش های پزشکی انجام شده پس از این عمل جراحی کوچک کردن معده حاکی از آن است که ریسک مرگ و میرهای که ممکن است بر اثر بالا بودن کلسترول و یا پرفشاری خون در فرد ایجاد شود تا حد چشمگیری کاهش می یابد.

از دیگر مزیت های کلی جراحی Sleeve gastrectomy عبارتند از:

این متد جراحی لاغری از طریق Laparoscopy و دوربین های مخصوص جراحی برای بیماران کاندیدای جراحی اسلیو معده انجام می شود، بنابراین به ایجاد شکاف های دردناک و یا بزرگ در ناحیه شکم نیازی نیست.

جراح چاقی از هیچ ماده نگهدارنده و یا پروتز همچون جراحی بالون معده و یا باندینگ شکمی در این متد درمانی استفاده نمی کند و همین امر سبب گردیده جراحی Sleeve gastrectomy از مزایای بیشتری برخوردار باشد.

علاوه بر کوتاه بودن مدت زمان جراحی که کمتر از دو ساعت است، بیمار برای گذراندن دوران بازیابی کوتاه مدت در بیمارستان به یک الی دو شب مراقبت های ویژه نیاز دارد.

اغلب بیماران بعد از گذشت بیست و یک روز و با رعایت دستورالعمل های پزشکی و استفاده از یک برنامه رژیم غذایی مناسب و سالم بهبودی سریع خود را بعد از جراحی گاسترکتومی معده را بدست می آورند.

از دیگر مزیت های کلی جراحی Sleeve gastrectomy عبارتند از:
از دیگر مزیت های کلی جراحی Sleeve gastrectomy عبارتند از:

جراحی چاقی بالن معده

یکی از ایمن و مطمئن ترین جراحی های چاقی، عمل بالن معده است، به این دلیل که فاقد از انجام جراحی و یا ایجاد شکافی میتوان ان را به راحتی تحت نظر مجرب ترین جراح چاقی انجام داد.

حتی این تکنیک درمانی در برخی از اشخاص فاقد از بیهوشی عمومی انجام میشود. طبق نظر دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی و متابولیک این عمل جراحی برای اشخاصی که دارای شاخص توده بدنی بین بیست و هفت تا سی و پنج کیلوگرم هستند گزینه مناسبی به شمار می آید.

گفتنی است جراحی فوق برگشت پذیر بوده و شخص بیمار پس از گذشت شش الی دوازده ماه با رعایت از یک برنامه غذایی سالم و استاندارد و داشتن فعالیت های ورزشی مناسب بایستی بالن را از بدن خود خارج کند.

چنانچه فرد به کاهش وزن بیشتری نیاز داشته باشد میتواند دوباره این عمل را جهت رسیدن به نتایج بهتر تکرار کند.

در این تکنیک، از طریق یک لوله از مسیر دهان بادکنکی به معده بیمار وارد میشود

در این تکنیک، از طریق یک لوله از مسیر دهان بادکنکی به معده بیمار وارد میشود. آنگاه با مایع و یا هوا بادکنک جاگذاری شده در داخل معده پر می شود. به این ترتیب بخش اعظمی از معده بوسیله بالن فوق پر میشود و در نتیجه شخص با حس سیری مضاعف همراه خواهد شد که این امر در از دست دادن وزن و دستیابی به وزن طبیعی میتواند گزینه مناسبی باشد.

در ادامه تاثیر این جراحی نسبت به کی با قرص زیره و لیمو لاغر شده بایستی متذکر شویم که:

همانطور که در بخش قبلی بیان کردیم بخش اعظمی از معده توسط بالن پر میشود به عبارتی جهت دریافت مواد غذایی جای کمتری در معده وجود دارد. به این ترتیب شما با دریافت مواد غذایی کمتر در دراز مدت می توانید وزن بیشتری را از دست دهید.

براساس نتایج بدست امده از این جراحی چاقی شما میتوانید بین ده الی سی کیلوگرم از اضافه وزن خود را بتدریج از دست دهید.

در این تکنیک، از طریق یک لوله از مسیر دهان بادکنکی به معده بیمار وارد میشود
در این تکنیک، از طریق یک لوله از مسیر دهان بادکنکی به معده بیمار وارد میشود

مزیت های جراحی چاقی بالن معده

–       این متد جراحی، عملی ساده است که در کمترین زمان توسط جراح چاقی به پایان میرسد.

–       مبتلایان به بیماری های خاص که با مشکلات پزشکی همراه هستند هم تحت نظر جراح متخصص می توانند از مزایای این تکنیک جراحی بهره مند شوند.

–       اشخاصی که تمایل به انجام جراحی ندارند، بالن معده میتواند گزینه مناسبی جهت لاغری و یا از دست دادن وزن محسوب شود.

–       در مقایسه با دیگری جراحی های چاقی که در اتاق عمل و تحت بیهوشی عمومی انجام میشود این تکنیک درمانی هزینه کمتری را در بر دارد.

–       یکی از مهمترین مزیت های جراحی چاقی بالون معده در این است که چنانچه شخص از انجام جراحی پشیمان شود، این امکان را دارد که تحت نظر پزشک معالج بالن را از بدن خارج کند.

جراحی چاقی BPD/DS (دئودنال سوئیچ)

چنانچه تاکنون شیوه های متعددی و یا تحقیقات بسیاری را در رابطه با مکمل های گیاهی من جمله کی با قرص زیره و لیمو لاغر شده را امتحان کرده اید و به نتیجه قابل قبولی دست نیافته اید

و تاثیر آن را در حذف تجمع بافت های چربی موجود در بدن مشاهده نکرده اید، دکتر مهدی سلیمی بهترین و مجرب ترین جراح چاقی و فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته با تخصص و مهارتی که طی این سالها کسب نموده است،

سعی میکند تا بهترین راهکارها را با توجه به موقعیت بدنی شما جهت رسیدن به وزن طبیعی توصیه کند که یکی از شیوه ها duodenal switch و همینطور biliopancreatic  diversion است.

در واقع شیوه فوق میتواند سبب لاغری بیشتر نسبت به جراحی اسلیو معده و یا Bypass شود. جراحی فوق اضافه بر تقلیل وزن می تواند از اختلالات مربوط به اضافه وزن بالا که ممکن است شخص در اینده با ان مواجه شود پیشگیری کند. بطور مثال از بروز مشکلاتی من جمله فشار خون بالا، دیابت نوع دو و یا اختلالات قلبی عروقی جلوگیری میکند.

جراحی چاقی BPD/DS (دئودنال سوئیچ)
جراحی چاقی BPD/DS (دئودنال سوئیچ)

به نوعی جراحی دیودنال سوییچ باعث تقلیل جذب مواد غذایی دریافتی و همینطور ویتامین ها و یا دیگر مواد مغذی میشود.

به همین دلیل شاید شما در پی این جراحی با محدودیت های بعضی از مواد مغذی روبرو شوید، لذا، بعد از جراحی بایستی تحت نظر حاذق ترین متخصصین تغذیه از یک برنامه غذایی سالم و مفید استفاده کنید تا از این طریق ویتامین های مورد نیاز بدن را دریافت کنید.

افراد کاندیدای BPD/DS

1)    جراحان چاقی شیوه فوق را جهت اشخاصی که دارای بیشترین شاخص توده بدنی هستند گزینه مناسبی توصیه می کنند تا با انجام این جراحی چاقی و محدود کردن معده شخص در کمترین زمان وزن قابل توجهی را از دست بدهد.

2)    افرادی که دارای بی ام ای بیش از چهل یا پنجاه کیلوگرم دارند واجد شرایط انجام این عمل جراحی به منظور بهره مندی از مزایای آن و همینطور پیشگیری از روند بیماریهای مرتبط به اضافه وزن بالا هستند.

در مجموع اشخاصی که با مشکلات ریوی، آپنه خواب، دیابت نوع دو، کبد چرب، پرفشاری، اختلالات قلبی عروقی و یا کلسترول بالا مبتلا هستند کاندیدای انجام جراحی چاقی دئودنال سوئیچ می باشند.

مراحل انجام BPD/DS (دئودنال سوئیچ)

این شیوه درمانی جراحی مکملی است که مطابق مراحلی که در زیر متذکر می شویم انجام میشود:

گام نخست: در این مرحله بعد از بیهوشی عمومی بیمار، کوچک کردن معده یا همان اسلیو معده بر روی شخص انجام می شود که همانطور که در بخش قبلی توضیح دادیم تقریباً هشتاد درصد از معده که سبب اضافه وزن شما شده است به روش لاپاراسکوپی از بدن خارج و تنها یک معده لوله ی شکل که شباهت بسیار به موز یا آستین لباس دارد در بدن باقی می ماند.

لذا، با انجام این تکنیک شما دیگر همچون گذشته نمی توانید مواد غذایی بیشتری را در هر وعده میل کنید و در نتیجه کاهش وزن را تجربه خواهید کرد.

گام دوم: بخش بسیاری از دوازدهه که جذب مواد غذایی را برعهده دارد در این مرحله حذف میشود و بخش نخست آن به قسمت پایانی متصل میشود، لذا، میزان مواد غذایی جذبی به کمترین حد می رسد و در نتیجه شخص روند لاغری را سریعتر دنبال میکند.

گام پایانی:

محل پیوستن مجاری صفراوی از محل خود به جای دیگری وصل میشود و این امر سبب می گردد که میزان کالری جذبی دوباره تقلیل یابد.

گفتنی است جراحی دیودنال سوییچ که به عنوان یکی از موثرترین جراحی های کاهش وزن محسوب میشود به دو شکل جراحی لاپاراسکوپیک و یا باز برروی بیماران کاندیدای این عمل جراحی انجام میشود، به این گونه که در روش جراحی باز در سطح ناف شکافی نسبتاً بزرگ جهت انجام پروسه جراحی ایجاد میشود،

اما در شیوه Laparoscopy فقط با ایجاد چندین شکاف به اندازه سه الی پنج اینچ جراح متخصص لاپاراسکوپ و سایر ابزارهای مخصوص جراحی را وارد شکم بیمار به منظور انجام روند جراحی می کنند.

لازم به ذکر است که بطور معمول جراحی های چاقی که از طریق لاپاراسکوپی بر روی بیماران انجام می شود عفونت و همینطور فتق کمتر و در عین حال مدت recovery کمتری را در پی دارد به همین منظور اغلب جراحان متخصص به دلیل فواید بسیار این متد جراحی را به این گروه از بیماران توصیه می کنند.

گام پایانی:
گام پایانی:

مزایای جراحی BPD/DS

دئودنال سوئیچ با محدود کردن مقدار جذب مواد غذایی دریافتی براساس میزان کالری مورد نیاز در طی روز میتواند وزن شما را تا هفتاد کیلوگرم تقلیل دهید و یکی از موثرترین شیوه های لاغری محسوب میشود

و حتی این امکان برای شما فراهم میشود تا طولانی مدت از مزایای آن بهره مند شوید و به وزن ایده آل و طبیعی خود دست یابید. علاوه براین جراحی لاغری فوق در دیابتی ها باعث کنترل وزن میشود.

در مجموع شما بهترین نتایج را جهت رفع اضافه وزن بالا از این طریق بدست خواهید آورد زیرا بیشترین تاثیر را بر روی هورمون های موجود در روده داشته و این امر سبب می گردد که شخص حس سیری مضاعفی را به همراه داشته باشد.

جراحی پلیکاسیون معده

یکی از جدیدترین شیوه های معالجه اضافه وزن بالا که به سبب آن با تا زدن معده و همینطور دوختن آن به سمت داخل معده حالت پلیسه مانند به خود می گیرد و در آن اندازه و ظرفیت معده تقریباً تا هفتاد و پنج درصد تقلیل می یابد.

با انجام این جراحی شخص مواد غذایی کمتری را در هر وعده میل میکند که میتواند تاثیر آن از مصرف اینکه کی با قرص زیره و لیمو لاغر شده است به مراتب بیشتر و پایدارتر باشد.

گفتنی است عمل لاغری پلیسه معده از طریق Laparoscopy بر روی بیماران واجد شرایط این متد جراحی انجام میشود که در آن احتیاجی به ایجاد شکاف های بزرگ در ناحیه شکم شخص بیمار نیست و تنها در طی پروسه عمل، جراح چاقی پنج الی شش شکاف کوچک در برخی از نقاط مورد نیاز جهت انجام جراحی ایجاد میکند

تا با کمک لاپاراسکوپ و دیگر ابزارهای مخصوص پزشکی انجام پلیسه معده را جهت کاهش ظرفیت معده بر روی بیمار انجام دهد. تکنیک درمانی فوق دربردارنده یک الی چند بخش از تا زدن معده و در نتیجه بخیه زدن آن است

که در زمان جراحی و یا همان ساعات نخست تقریباً هفتاد درصد از ظرفیت معده کاهش می یابد. حذف و یا بریده نشدن هیچ قسمتی از معده نکته مهم این متد جراحی است.

جراحی پلیکاسیون معده
جراحی پلیکاسیون معده

اشخاصی که بی ام ای بدن آنها پایین تر از چهل کیلوگرم و بالغ بر سی و پنج کیلوگرم است

در انتها بایستی خاطر نشان شویم اشخاصی که بی ام ای بدن آنها پایین تر از چهل کیلوگرم و بالغ بر سی و پنج کیلوگرم است می توانند از فواید این متد جراحی بهره مند شوند.

در واقع شما با رعایت رژیم غذایی که بعد از جراحی جهت تسریع در روند بهبودی توصیه میشود به شکلی که در چهارده روز نخست مصرف مایعات نرم نظیر ابمیوه، شیر، اب و بعد از آن مصرف سوپ سبزیجات که تنها در هر وعده

شما مجاز به مصرف سه تا چهار ق.غ.خ هستید در کنار انجام فعالیتهای ورزشی منظم و سبک میتوانید کاهش وزن اثربخش تری را نسبت به سایر متدهای لاغری از دست دهید.

مزایای جراحی پلیسه معده

با توجه به اینکه جراحی لاغری فوق تحت بیهوشی عمومی انجام می شود بایستی خاطر نشان شویم که به عنوان یکی از کم خطرترین جراحی های کاهش وزن معرفی میشود که اغلب جراحان چاقی به بیماران واجد شرایط توصیه می کنند.

یکی از مزیت های پلیکاسیون معده کوتاه بودن زمان جراحی است که بین یک تا دو ساعت زمانبر است.

دوران بهبودی موقعیت شخص بیمار با وجود اینکه پلیکاسیون معده به شیوه لاپاراسکوپی انجام میشود، نسبت به دیگر جراحی های چاقی کوتاه تر بوده و شخص میتواند در کمترین زمان با رعایت تمامی دستورالعمل های پزشکی مجدداً به روال زندگی خود بازگردد.

جراحی لیپوماتیک (پیکرتراشی)

از دیگر جراحی های کاهش وزن و زیبایی اندام که در حال حاضر اغلب متخصصین تغذیه اثربخش تر از کی با قرص زیره و لیمو لاغر شده به این گروه از متقاضیان پیشنهاد می کنند جراحی لیپوماتیک است.

در شیوه فوق بافت های چربی انباشته در نواحی من جمله باسن، پهلوها، ران پا و شکم راحت تر به نسبت مصرف قرص های که حاوی لیمو و یا زیره هستند از بدن شخص بیمار خارج میشوند.

گفتنی است چربی خارج شده پس از تصفیه امکان تزریق به سایر بخش های موجود در بدن مانند صورت را دارد. بهتر است بدانید در پیکر تراشی جراحی بر روی شما بیماران عزیز انجام نمی شود و فقط با ایجاد برش های چند سانتی در ناحیه تحت درمان لوله های مرتبط به استخراج چربی کانولا را به لایه های پوست وارد می کنند.

بنابراین شما با پیامدهای بعد از جراحی روبرو نخواهید شد و با دنبال کردن کوتاهترین دوران نقاهت میتوانید به امور روزانه خود بپردازید.

این تکنیک جراحی از متداول ترین جراحی های زیبایی محسوب میشود. فواید متد فوق به شکلی است که اشخاصی که دارای میزان بی ام ای متوسط هستند، فقط لیپوماتیک را به منظور زیبا سازی بیشتر اندام خود انتخاب می کنند.

Lipomatic یکی از بهترین شیوه های کاهش وزن به شمار می آید

با تحقیقات انجام شده میتوان بیان کرد که Lipomatic یکی از بهترین شیوه های کاهش وزن به شمار می آید که با کمترین صدمه به پوست و یا بافت های چربی استخراج به آسانی توسط مجرب ترین جراحان متخصص انجام میشود.

حال با توضیحات بیان شده ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که چه افرادی واجد شرایط انجام جراحی لیپوماتیک هستند؟

لازم به توضیح است که این متد کاملاً شخصی است و به همین منظور هر شخصی بنا بر میل فردی خود میتواند جهت انجام جراحی پیکرتراشی اقدام کند.

Lipomatic یکی از بهترین شیوه های کاهش وزن به شمار می آید
Lipomatic یکی از بهترین شیوه های کاهش وزن به شمار می آید

چنانچه شما با انجام فعالیت های ورزشی مناسب و یا استفاده از یک رژیم غذایی استاندارد نتوانسته اید وزن قابل توجهی را از دست دهید

و تغییراتی را در نواحی نامبرده مشاهده کنید، جراحی لیپوماتیک به مراتب موثرتر از قرص های حاوی زیره و لیمو می تواند در حذف بافت های چربی عمل کند. این تکنیک در رده های سنی بسیار بالا و یا پایین میتواند گزینه مناسبی باشد.

بهترین زمان جهت انجام این جراحی زیبایی بین سی الی پنجاه سالگی اس

طبق نظر دکتر مهدی سلیمی بهترین زمان جهت انجام این جراحی زیبایی بین سی الی پنجاه سالگی است و همانطور که همه شما می دانید انجام آن در دوران بلوغ به دلیل اینکه بدن شخص در حال رشد است به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

لازم به ذکر است افرادی که به مصرف دخانیات عادت دارند، انجام این جراحی برای آنها با ریسک بیشتری همراه است، لذا، بایستی سی روز قبل و بعد از جراحی از مصرف آن بپرهیزند.

دقت داشته باشید که بعد از جراحی به منظور اثربخشی و تاثیرات مثبت این تکنیک جراحی بایستی تغییراتی را در رژیم غذایی خود ایجاد کنید زیرا بی توجهی به این مورد بسیار مهم می تواند اضافه وزن دوباره را در پی داشته باشد.

همینطور جراحی فوق به دلیل تاثیر ماده بی حسی بر روی شیر مادر در دوران شیردهی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

بهترین زمان جهت انجام این جراحی زیبایی بین سی الی پنجاه سالگی اس
بهترین زمان جهت انجام این جراحی زیبایی بین سی الی پنجاه سالگی اس

درصورتیکه شما شیوه های نظیر تمرینات فیزیکی و یا پیروی از یک برنامه رژیم غذایی را در جهت حذف بافت های چربی موجود در نواحی مختلف بدن تجربه و به نتیجه قابل قبولی دست نیافته اید، جراحی زیبایی Lipomatic گزینه مناسبی به منظور برطرف کردن مشکل تجمع بافت های انباشته موضعی معرفی میشود.

الزامات مهم قبل از جراحی لیپوماتیک

بطور معمول در جلسات نخست قبل از جراحی، جراح متخصص به همراه اکیپ جراحی بررسی های خود را برروی نتایج و همینطور اهداف شما از عمل جراحی زیبایی قرار می دهند که در پروسه فوق مشخص میشود

که بر اساس آزمایشات و فراورده های صورت گرفته، شما به چه مراقبت های در زمان جراحی و یا بعد از آن نیاز دارید، حتی حساسیت شما نسبت به نوع دارویی مصرفی نیز ارزیابی خواهد شد.

کلیه سوابق و شرایط پزشکی شخص بیمار در طی جلسات پیش از جراحی مورد بررسی قرار می گیرد و ممکن است رژیم غذایی خاصی به شما توصیه شود.

به این ترتیب اطلاعات فوق این امکان را برای جراح تخصص فراهم میکند تا با در نظر گرفتن تمامی جوانب، بهترین و مناسب ترین انتخاب برای شما بیماران عزیز لحاظ شود تا به نتیجه قابل قبولی دست یابید.

بهتر است شما از تمامی شیوه های بکار برده شده در زمینه این جراحی آگاهی کافی داشته باشید تا بتوانید راندمان موثر آن را در مقایسه با اینکه کی با قرص زیره و لیمو لاغر شده است را انجام دهید.

جراحی لیپوپلاستی (Liposuction)

در حال حاضر از محبوب ترین جراحی های زیبایی که اغلب بانوان و یا آقایان به منظور حذف بافت های چربی پیچیده شده و یا تراشیدن بدن خود از آن استقبال بسیار می کنند، جراحی لیپوساکشن یا همان لیپوپلاستی است. شاید بنا به دلایل مختلف چربیهای مازاد در بعضی از نواحی موجود در بدن تجمع یابند.

بتدریج این تجمع ناخواسته بافت های چربی در برابر رژیم های غذایی و یا فعالیت های ورزشی مقاوم تر خواهد شد. به این ترتیب این تکنیک جراحی زیبایی میتواند در از دست دادن چربیها موثر باشد

و با مکش دستگاه چربیهای که از طریق شیوه های متعدد حذف نمی شوند به آسانی تخلیه میشوند. باید بدانید که لیپوساکشن در نواحی از بدن که بیشترین چربی انباشته در آن موجود است کاربرد بیشتری دارد.

بطور کلی این جراحی مناسب اشخاصی است که از بهبود عمومی بالا، شیوه زندگی فعال، سلامت روانی، چشم انداز مثبت و یا خواص ارتجاعی پوست عالی برخوردار هستند.

البته اشخاصی که دخانیات مصرف نمی کنند و در این راستا انتظارات واقع گرایانه ی دارند کاندیدای انجام این جراحی لاغری به شمار می آیند.

شما نواحی من جمله گردن، کمر، چانه، باسن، قفسه سینه، جلوی ران ها، ساق پا، پهلوها، بازوها، ران ها، بخش های بالایی و پایینی شکم و همینطور بخش های بیرونی و درونی ران ها را می توانید با کمک Liposuction معالجه کنید.

مزیت های لیپوساکشن

در این بخش از مقاله سعی داریم درباره مزایای لیپوساکشن نسبت به تاثیر آن بر روی قرص های گیاهی زیره و لیمو مواردی را بیان کنیم:

در واقع این تکنیک درمانی جراحی زیبایی است که به صورت سرپایی برای بیماران واجد شرایط انجام میشود. ریسک این جراحی بسیار پایین است و پروسه بهبودی ان نسبت به دیگر جراحی های چاقی و یا مکمل های گیاهی سریعتر است.

لازم به توضیح است متقاضیانی که مایلند چربیهای اضافی نواحی نامبرده را از طریق این روش از دست دهند بایستی به این مورد توجه داشته باشند که در پروسه جراحی شما به بستری کوتاه مدت نیاز دارد.

جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی)

در شیوه فوق پوست اضافی و همینطور چربی از شکم شخص بیمار استخراج میشود و در پی ان ماهیچه ها تنگ تر می شوند به این ترتیب می توان بیان کرد که تاثیرات مثبت این جراحی چاقی به مراتب از اینکه کی با قرص زیره و لیمو لاغر شده بیشتر است و شخص می تواند عملکرد آن را درناحیه شکم مشاهده کند.

تکنیک فوق اغلب مناسب اشخاصی است که دارای پوست ارتجاعی هستند و یا بر اثر زایمان با شل شدگی شکم مواجه شده اند.

پیشنهاد ما به شما این است که پیش از انجام این جراحی با متخصصین گوارش و یا جراحان پلاستیک حاذق در این زمینه مشاوره های لازم را انجام دهید. جراحی ابدومینوپلاستی با توجه به بافت های چربی و پوست مشتمل بر جراحی های محدود تر و یا بیشتر است.

جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی)
جراحی زیبایی شکم (ابدومینوپلاستی)

نکته حائز اهمیتی که مجدداً بایستی متذکر شویم این است که در خصوص تامی تاک اطلاعات مورد نیاز را دریافت کنید و در این راستا با در نظر گرفتن شرایط و وضعیت خود جهت تصمیم نهایی ارزیابی های لازم را انجام دهید. دقت داشته باشید که جراحی فوق نبایستی همچون جایگزینی جهت از دست دادن وزن بکار برده شود.

در این نوشتار سعی کردیم به انواع جراحی های چاقی استاندارد و مناسب برای بیماران واجد شرایط طبق نظر دکتر مهدی سلیمی متخصص جراحی چاقی و متابولیک اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم.

برنامه رژیم غذایی مناسب پس از جراحی چاقی

در ادامه این نوشتار به تغذیه پس از جراحی لاغری طبق نظر دکتر مهدی سلیمی فوق تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته که یکی از موارد بسیار حائز اهمیت است می پردازیم.

به این علت که پنجاه درصد از کاهش وزن از طریق جراحی چاقی و مابقی آن به تغذیه سالم و مناسب پس از جراحی Bariatric surgery اختصاص دارد. برنامه رژیم غذایی شما پس از جراحی چاقی دستخوش تغییرات بسیار است به این گونه که:

برنامه رژیم غذایی مناسب پس از جراحی چاقی
برنامه رژیم غذایی مناسب پس از جراحی چاقی

گام نخست

بیمار بایستی تا چهارده روز بعد از جراحی از رقیق شده ی آبمیوه های طبیعی که حجم بسیار انها را اب تشکیل میدهد مصرف کند، البته شخص در این بازه اجازه مصرف ماست و یا شیر کم چرب را نیز دارد.

گام دوم

شخص بایستی به دلیل شرایط معده جدید تا هفته سوم مصرف مواد غذایی نیمه جامد نظیر میکس شده انواع سوپ سبزیجات را ادامه دهد.

گام سوم

با ورود به هفته چهارم بعد از جراحی شخص بیمار با تشخیص پزشک معالج میتواند غذاهای پوره شده و همینطور مایعات غلیظ شده را مصرف کند.

گام چهارم

در این مرحله شما مجاز به مصرف مواد غذایی من جمله میوه های کمپوتی (پخته شده)، سبزیجات و یا گوشت چرخ کرده که به آسانی جویده می شوند، هستید.

لازم به ذکر است که شما موظف به پیروی از این برنامه رژیم غذایی تا دو ماه بعد از جراحی چاقی هستید و پس از آن می توانید دوباره به رژیم غذایی عادی خود برگردید.

البته بایستی دقت داشته باشید که شما پس از جراحی به منظور پیشگیری از اضافه وزن مجدد مجاز به مصرف نوشیدنی های من جمله:

نوشیدنی های کافئین دار، گازدار و یا نوشیدنی های حاوی قطعات یخ نیستید و از همه مهمتر پرهیز از مصرف نوشیدنی با نی به دلیل ایجاد گاز معده نیستید و بایستی جهت رسیدن به وزن طبیعی که سالها آرزو داشتید به تمامی دستورالعمل های پزشکی پایبند باشید.

نکات کلیدی جهت تغذیه پس از جراحی چاقی

دکتر سلیمی جراح چاقی و متابولیک به تمامی بیمارانی که تحت Bariatric surgery قرار گرفته اند نکات زیر را متذکر می شوند:

  •   بهتر است به علت وضعیت جدید معده لقمه ها را کوچک تر و سعی کنید براساس میزان کالری دریافتی مورد نیاز در هر وعده غذا میل کنید.
  •   در زمان میل کردن غذا بهتر است لقمه ها را حداقل تا بیست بار بجوید و بین هر دو لقمه کمی استراحت کنید.
  •   به منظور دی هیدراته نگه داشتن بدن در طی روز بالغ بر هشت لیوان آب بنوشید.
  •   بهترین زمان مصرف آب در این گروه از بیماران تحت عمل جراحی چاقی سی دقیقه پیش و پس از هر وعده غذایی است.
  •   سعی کنید اغلب غذاها را به صورت بخارپز و یا آب پز میل کنید.
  •   حتماً برنامه ریزی منظم جهت مصرف مواد غذایی روزانه خود داشته باشید و سه وعده اصلی غذایی و دو میان وعده را با توجه به کالری مورد نیاز در هر وعده میل کنید. از لبنیات پرچرب بپرهیزید و سبزیجات و میوه های سبک را جایگزین میان وعده های خود کنید.
نکات کلیدی جهت تغذیه پس از جراحی چاقی
نکات کلیدی جهت تغذیه پس از جراحی چاقی

نتیجه گیری

با توجه به عنوان مقاله کی با قرص زیره و لیمو لاغر شده بهترین شیوه های جراحی چاقی را نسبت به این نوع از مکمل های گیاهی در اختیار شما قرار دادیم.

نتیجه گیری
نتیجه گیری

بیماران واجد شرایط جراحی چاقی بایستی بعد از جراحی به تمامی دستورالعمل های پزشکی و همینطور داشتن تمرینات فیزیکی مناسب پایبند باشند تا بتوانند با انجام یکی از شیوه های مناسب جراحی طبق تشخیص جراح متخصص به بهترین عملکرد در کمترین بازه زمانی دست یابند.

در پایان با بهترین پروتئین برای لاغری، آشنا شوید.

https://bit.ly/3xYuJ6L

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید