کره بادام زمینی برای لاغری

فهرست مطالب

در این مقاله به بررسی مصرف کره بادام زمینی برای لاغری می پردازیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

09120174510

بسیاری از افرادی که به چاقی مبتلا هستند، برای این که بتوانند از این مشکل رهایی یابند، به دنبال مواد غذایی و نوشیدنی هایی هستند که به وسیله آن ها بتوانند وزن خود را کنترل کرده و آن را کاهش دهند.

ما در مقاله کره بادام زمینی برای لاغری می خواهیم به بررسی چاقی پرداخته و مشکلات حاصل از آن را بیشتر بشناسیم و در نهایت ببینیم که تاثیر کره بادام زمینی برای لاغری چگونه است و راه های دوری از چاقی را بررسی نماییم.

اگر شما نیز به دنبال دریافت اطلاعات هستید و می خواهید بدانید که کره بادام زمینی برای لاغری چه تاثیری خواهد داشت، با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی را درباره این موضوع به دست آورید.

بهتر است ابتدا با خاصیت بادام زمینی برای لاغری، آشنا شوید. همچنین صفحه رژیم لاغری با بادام را ببینید.

مقدمه

کره بادام زمینی برای لاغری
کره بادام زمینی برای لاغری

در جوامع انسانی، همواره در طول تاریخ مشکلات و بیماری های فراوانی وجود داشته که در محدوده زمانی مشخص باعث می شده تا نسل بشر متحمل خسارات مالی و جسمی فراوانی شود. در زمان های گذشته نیز مشکل چاقی وجود داشته اما این مورد بسیار کم بوده و مشکلی جدی به حساب نمی آمد.

تحرک کم

اما در سال های اخیر که زندگی انسان ها همراه با پیشرفت بوده و انسان به جای داشتن تحرک کافی معمولا سوار بر خودروها و وسیله های مدرن هستند، استفاده از گوشی و پشت میز نشینی های مختلف چه به قصد کارهای اداری و کار با کامپیوتر و غیره، بسیار افزایش یافته و این موارد سبب شده است تا انسان کمتر تحرک داشته باشد.

چیزی که مشخص است، این است که انسان به شکل دائم در حال استفاده از غذاها و نوشیدنی های مختلف است و نمی توان جلوی این موضوع را گرفت.

از طرفی دیگر کم تحرکی سبب خواهد شد که کالری ها و مواد غذایی که به بدن وی وارد می شوند، سوزانده نشوند و به مرور زمان به چربی تبدیل شده و این موضوع سبب چاقی فرد خواهد شد.

تحرک کم
تحرک کم

از آنجا که موضوع مقاله در خصوص چاقی و تاثیر کره بادام زمینی برای لاغری می باشد، لذا توصیه می شود تا از تجربیات دکتر سلیمی نیز در این زمینه بهره مند شوید. دکتر سلیمی، معتبرترین پزشک در زمینه چاقی و بهترین  متخصص انواع جراحی لاغری به شمار می آیند.

در این مقاله، ضمن بررسی مصرف کره بادام زمینی برای لاغری، می خواهیم به موضوع چاقی نیز بپردازیم و مسائل پیرامون آن را بررسی نماییم. پس با ما همراه باشید تا در کنار هم بتوانیم به مقابله با معضل چاقی بپردازیم و بتوانیم این مشکل را مهار نماییم.

کره بادام زمینی برای لاغری مفید است؟

کره بادام زمینی برای لاغری مفید است؟
کره بادام زمینی برای لاغری مفید است؟

 

تاثیر کره بادام زمینی برای لاغری

مدت زمان زیادی از این موضوع می گذرد که این سوال در ذهن انسان ایجاد شده است و انسان می خواهد بداند که تاثیر کره بادام زمینی برای لاغری چقدر است و آیا واقعا با مصرف کره بادام زمینی، می توان لاغر شد یا نه. کره بادام زمینی یک نوع ماده دارای کالری زیاد است.

همچنین می توانید با مطالعه کالری بادام هندی اطلاعات خود را این زمینه کامل تر کنید.

تاثیر کره بادام زمینی برای لاغری
تاثیر کره بادام زمینی برای لاغری

اما چگونه می توان به این موضوع فکر کرد که یک ماده با کالری بالا، برعکس عمل کند و به جای افزایش وزن، لاغری و کاهش وزن را به همراه داشته باشد؟ این موضوع بسیار جالب است و باید بدانیم که دلیل این امر، جذب بسیار آرام کره بادام زمینی است.

این ماده به دلیل خاصیتی که سبب ایجاد حالت سیری در بدن می شود، باعث می شود تا فرد کمتر به سراغ مصرف غذاهای بیشتر برود. بنابراین درست است که خود این ماده دارای کالری زیادی است، اما سبب می شود تا شخص برای مدت بیشتری سیر بماند و نیاز به مصرف غذای بیشتری نداشته باشد.

این ماده غذایی که سرشار از فیبر است

این ماده غذایی که سرشار از فیبر است، به دستگاه گوارش و هاضمه نیز کمک بسیاری خواهد کرد. مصرف کره بادام زمینی در صبحانه سبب می شود تا فرد انرژی کافی را برای فعالیت در طول روز داشته باشد و حتی اگر بعدازظهر چیزی نخورد، احساس گرسنگی به سراغ وی نخواهد آمد.

این ماده غذایی دارای کالری زیادی می باشد. به همین دلیل باید در میزان استفاده از آن دقت نمود. زیاده روی در مصرف کره بادام زمینی می تواند نتیجه معکوس داشته و شخص را دچار اضافه وزن بیشتری نماید.

این ماده غذایی که سرشار از فیبر است
این ماده غذایی که سرشار از فیبر است

پس بهتر است برنامه غذایی به نحوی مدیریت شود که کره بادام زمینی تنها به مقدار مورد نیاز مصرف شود تا بتواند به کاهش وزن کمک کرده و تناسب اندام را به همراه داشته باشد. کلید نهایی در کاهش وزن به وسیله کره بادام زمینی، استفاده درست و میزان به اندازه می باشد.

خواص کره بادام زمینی برای لاغری

یکی از مزایای اصلی کره بادام زمینی، کمک به کاهش وزن است. این ماده غذایی که دارای مقدار مناسبی پروتئین، کالری و چربی های سالم است، دقیقا بر خلاف تصور مردم که فکر می کنند این ماده چاق کننده است، در صورت استفاده به اندازه لازم می تواند لاغر کننده باشد.

اما چگونه این امر ممکن است؟ اولین دلیل این موضوع ایجاد احساس حالت سیر بودن برای شخص به مدت طولانی می باشد. استفاده از کره بادام زمینی باعث می شود تا شخص برای مدت طولانی تری سیر بماند و اقدام به مصرف مواد غذایی خارج از نیاز بدن ننماید.

استفاده از این ماده غذایی در وعده صبحانه، لازم است و می تواند در کاهش وزن کمک کننده باشد. ویژگی و خاصیت دیگر موجود در کره بادام زمینی، ایجاد کردن سطح مناسب در قند موجود در بدن می باشد.

خواص کره بادام زمینی برای لاغری
خواص کره بادام زمینی برای لاغری
ر ساختار این ماده غذایی که دارای شیرینی طبیعی می باشد، مقادیری چربی، کالری و پروتئین وجود دارد

در ساختار این ماده غذایی که دارای شیرینی طبیعی می باشد، مقادیری چربی، کالری و پروتئین وجود دارد که باعث می شود تا قند خون فرد نه بالا برود و نه پایین بیاید و آن را در حد وسط قرار خواهد داد. از طرفی دیگر؛ پروتئین موجود در کره بادام زمینی نیاز بدن به پروتئین را تا حد زیادی جبران خواهد کرد.

علاوه بر موارد ذکر شده؛ کره بادام زمینی باعث تامین انرژی بدن، سلامت قلب، بازگشت وضعیت عضلات بدن به حالت قبل یعنی ریکاوری آن ها می باشد که این موارد برای ورزشکاران بسیار مهم است.

با خواصی که از کره بادام زمینی بیان کردیم، مشخص می شود که مصرف به اندازه این ماده غذایی لازم است اما از طرفی باید در میزان مصرف آن دقت کرد و نباید در مصرف آن از حد اعتدال خارج شد. زیرا در این صورت می تواند منجر به چاقی شود.

نحوه مصرف کره بادام زمینی برای لاغری

بر اساس شواهد و آزمایشات انجام شده، محققان به این نتیجه رسیده اند که مصرف کره بادام زمینی در افراد سبب ایجاد احساس سیری شده و باعث می شود تا غذای کمتری توسط شخص مصرف شود.

کره بادام زمینی باعث می شود تا علاقه مندان مصرف تنقلات به مرور زمان از مصرف آن ها صرف نظر کرده و وزن اضافه آن ها کاهش خواهد یافت. رژیم کره بادام زمینی باعث می شود تا سطح قند و کالری بدن تنظیم شود. به منظور مصرف کره بادام زمینی برای لاغری می توان راه های مختلفی را امتحان کرد. (لطفا از پست عسل در رژیم کتوژنیک دیدن کنید.)

برای مصرف کره بادام زمینی می توان از موارد مختلفی بهره گرفت. مثلا مصرف کره بادام زمینی به همراه سیب، موز، به همراه نان به عنوان ناهار، در وعده صبحانه، ذرت بو داده و غیره. این موارد به شما کمک می کند تا بتوانید به مرور زمان از وزن خود کاسته و بیماری های حاصل از چاقی را به حداقل برسانید.

بهتر است دقت نمایید و در زمان خرید کره بادام زمینی نوعی را تهیه کنید که دارای شکر و مواد افزودنی نباشد. انواعی از این کره وجود دارند که مخصوص کاهش وزن هستند و بهتر است که از این موارد استفاده کنید.

نحوه مصرف کره بادام زمینی برای لاغری
نحوه مصرف کره بادام زمینی برای لاغری

فهرست عناوین:

چاقی چیست؟

چه موضوعاتی باعث به وجود آمدن چاقی می شود؟

مشکلات و بیماری های مرتبط با چاقی

تاثیر کره بادام زمینی برای لاغری

خواص کره بادام زمینی برای لاغری

نحوه مصرف کره بادام زمینی برای لاغری

سخن پایانی

چاقی چیست؟

همان گونه که می دانید، چاقی یکی از حالت های ناخوشایند بدن است که به ویژه در جوامع کنونی بشری در کشورهای مختلف باعث به وجود آمدن مشکلات و بیماری های فراوانی در نسل بشر شده است.

تعریف چاقی را می توان به این صورت بیان کرد که انباشته شدن چربی ها در زیر پوست و اندام های مختلف بدن باعث به وجود آمدن حالتی می شود که تناسب اندام شخص مورد نظر برهم خورده باشد و در کنار آن، اضافه شدن وزن و بالا رفتن شاخص توده بدنی یا BMI نیز وجود دارد.

چاقی چیست؟
چاقی چیست؟

چاقی را می توان نوعی بیماری دانست که شخص علاقه زیادی به کم تحرکی داشته و همواره به دنبال مصرف مواد غذایی ناسالم با میزان زیادی از کالری می باشد که این موارد سبب بیشتر شدن مقدار عددی BMI شده و مطابق با بالا رفتن این عدد، به همان میزان بیماری های حاصل شده بیشتر خواهند بود.

چاقی یکی از خطرناک ترین موارد موجود در جهان است که با ایجاد بیماری های مختلفی مانند مشکلات قلبی و عروقی، فشار خون، دیابت و انواع سرطان ها و موارد دیگر باعث ایجاد آمار شدیدی در رابطه با مرگ و میر افراد شده است که این آمار همچنان نیز در حال افزایش روز افزون می باشد و از این رو کشورهای مختلف، قصد کنترل این معضل در جوامع انسانی خود را دارند تا بتوانند افراد را از خطرات چاقی و مرگ و میر ناشی از آن در امان نگه دارند.

پیشنهاد می کنیم از پست جدول کامل کالری مواد غذایی دیدن کنید.

شاخص توده بدنی(BMI)

شاخص توده بدنی یا همان BMI مشخص کننده میزان چاقی فرد و میزان خطر در کمین وی خواهد بود. این عدد حاصل از فرمول ریاضی به دست می آید که حاصل تقسیم وزن شخص بر مجذور قد وی می باشد و اگر میزان این عدد در محدوده اعداد 18 تا 24 قرار گیرد، ایده آل محسوب شده و بیشتر از این دامنه اعداد، وزن شخص زیاد شده و هنگامی که عدد به 30 برسد، تعریف چاقی را برای فرد انجام خواهیم داد.

چنانچه این عدد به میزان های بالاتری افزایش یابد، شاخص توده بدنی فرد بالا بوده و باید به کمک روش های مختلف اقدام به کاهش وزن نماید تا از مشکلات و بیماری های خطرناکی که به وسیله چاقی به وجود می آیند، پیشگیری شود.

شاخص توده بدنی(BMI)
شاخص توده بدنی(BMI)

چنانچه فرد اقدامی را در راستای پایین آوردن BMI خود تا محدوده نرمال نکند، در مرور زمان بیماری های مختلفی که در ادامه به شرح کامل آن ها خواهیم پرداخت، دچار خواهد شد. چاقی و BMI بالا احتمال ابتلای شخص به این بیماری ها را به شدت افزایش داده و در نهایت می تواند باعث مرگ شخص شود.

درست است که این مرگ در ارتباط مستقیم با چاقی نیست، اما بیماری های مختلفی که به وسیله چاقی ایجاد می شوند، قادر هستند تا فرد را به دام مرگ بکشانند.

به همین دلیل توصیه می شود افرادی که BMI بالایی دارند، حتما تحت نظر دکتر سلیمی قرار بگیرند تا مناسب ترین شیوه عمل جراحی لاغری برای ایشان اعمال شود. در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم که چاقی چه مشکلاتی را به وجود خواهد آورد.

چه موضوعاتی باعث به وجود آمدن چاقی می شود؟

چاقی می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود که مهمترین آن ها کم تحرکی و پرخوری و رژیم غذایی نامناسب است. چاقی می تواند ژنتیکی بوده و یا به علت های مختلفی ایجاد شود.

چه موضوعاتی باعث به وجود آمدن چاقی می شود؟
چه موضوعاتی باعث به وجود آمدن چاقی می شود؟

در نتیجه ی انباشته شدن چربی ها در بدن بر اثر ورود کالری و چربی زیاد به بدن که ناشی از مصرف مواد غذایی و نوشیدنی خارج از حد نیاز بدن می باشد، در صورت نداشتن فعالیت بدنی و یا تناسب نداشتن مصرف کالری و میزان تحرک، به مرور چربی ها در بدن ایجاد و انباشته می شوند که در نهایت باعث به وجود آمدن وزن بالا و زیاد شدن شاخص توده بدنی خواهد شد.

مشکلات و بیماری های مرتبط با چاقی

همه ما می دانیم که چاقی می تواند مشکلات بزرگی را برای بدن انسان به وجود آورد اما ممکن است ندانیم که دقیقا این مشکل چه مشکلاتی هستند.

ما در این قسمت از مقاله به بررسی انواع بیماری های مختلف می پردازیم که قادرند تا به مرور زمان اندام های مختلف بدن را دچار مشکل و اختلال در عملکرد نموده و در نهایت به مرگ شخص منجر شوند.

زمانی که فرد دارای BMI بالا است، باید به این موضوعات فکر کند و بداند که کوتاهی کردن وی چه عواقب خطرناکی را می تواند برای وی داشته باشد. زمانی که فرد با واقعیت های موجود در این مشکل آشنا شود، دیگر کوتاهی نخواهد کرد و در راستای کاهش وزن سریع خود اقدام خواهد کرد.

مشکلات و بیماری های مرتبط با چاقی
مشکلات و بیماری های مرتبط با چاقی

دکتر سلیمی که یکی از جراحان بسیار ماهر و دارای تجربه بسیاری در زمینه انجام جراحی های چاقی هستند، همواره به بیمارانی که با چاقی شدید و BMI بالا مواجه هستند، توصیه می نماید که پیش از هر چیزی باید به کمک راه های معمول اقدام به کاهش وزن سریع نمایند

و اما اگر BMI بسیار بالا بوده و قابل کنترل نباشد، بیمار را به انجام عمل جراحی چاقی توصیه می کنند تا بیماری های مختلفی که به واسطه چاقی ایجاد می شوند، در اثر کاهش وزن از بین رفته و یا از به وجود آمدن آن ها پیشگیری شود. حال با ما باشید تا به این مشکلات که در رابطه با چاقی احتمال به وجود آمدن آن ها بسیار زیاد است، بپردازیم.

بیماری های قلبی و عروقی

همه ما اطلاع داریم که چربی زیاد و چاقی در بدن توانایی ایجاد بیماری های مختلفی مانند مشکلات قلبی را دارد. وجود چربی زیاد در بدن باعث خواهد شد تا فشار خون افزایش یابد و اختلالات مختلفی در قلب و سیستم خونرسانی انسان ایجاد شود.

افرادی که دچار چاقی مردانه هستند، یعنی چاقی و انباشت چربی در محدوده شکم، پهلوها و در کل بالا تنه آن ها زیاد است، بیشتر باید مراقب باشند زیرا این نوع از چاقی، بیشترین خطر را برای بدن در پی دارد. چاقی در طی گذشت زمان سبب می شود تا قلب مجبور شود پمپاژ بیشتری را انجام دهد تا خون به همراه مواد مغذی و اکسیژن بیشتری به سلول های بدن و سلول های چربی برسد.

از این رو قلب به مرور تضعیف شده و سبب مشکلات قلبی و حملات قلبی خواهد شد. حال بهتر است تا با رعایت رژیم غذایی سالم و مناسب که کالری ها و مواد مضر برای بدن در آن محدود شده باشد و داشتن فعالیت بدنی و ورزشی مناسب و دوری از کم تحرکی، برای کاهش وزن اقدام شود تا بیماری های گوناگونی مانند بیماری های قلبی و عروقی گریبانگیر شما نشود.

نکاتی که در مورد کاهش وزن باید رعایت شود، این است که شما نباید وزن خود را بسیار سریع کاهش دهید و کاهش وزن باید براساس قاعده و منطق مشخصی باشد که بدن دچار ضعف و مشکلات نشود.

نباید وعده های غذایی یا مواد غذایی که برای بدن لازم و ضروری هستند را حذف نمود

از سمت دیگر باید دقت نمود که نباید وعده های غذایی یا مواد غذایی که برای بدن لازم و ضروری هستند را حذف نمود. زیرا کنار گذاشتن این موارد می تواند به بدن آسیب برساند.

برخی افراد که دارای BMI بالا هستند و ورزش و رژیم غذایی یا سایر روش های کاهش وزن در مورد آن ها عمل خاصی را انجام نمی دهند و قادر به کمک نیستند، لازم است تا به دکتر سلیمی مراجعه نموده و در صورت بالا بودن خطر چاقی اقدام به انجام عمل جراحی چاقی نموده و وزن خود را به شکل اصولی و صحیح کاهش دهند.

دکتر سلیمی، معتبرترین متخصص جراحی چاقی هستند که در طی سالیان گذشته به بیماران زیادی کمک نموده اند که با انجام عمل جراحی چاقی، به وزن مورد نظر خود دست یافته و از خطر چاقی و بیماری های پیرامون آن در امان باشند و به سلامتی کامل دست یابند.

نباید وعده های غذایی یا مواد غذایی که برای بدن لازم و ضروری هستند را حذف نمود
نباید وعده های غذایی یا مواد غذایی که برای بدن لازم و ضروری هستند را حذف نمود

این را در نظر داشته باشید که روش های جراحی امروزی بسیار نوین بوده و تقریبا بدون عارضه انجام خواهند شد. به شرطی که پزشک جراح شما دارای تخصص کافی در این رابطه باشد.

بیماری فشار خون

یکی دیگر از مشکلات ایجاد شده توسط چاقی، بیماری فشار خون می باشد. این بیماری ممکن است به دلیل عوامل دیگر مانند وراثت و مسائل دیگر نیز رخ دهد اما چاقی اصلی ترین عامل آن است.

دلیل ابتلای افراد چاق به فشار خون بالا این است که سلول های چربی نیز مانند سایر سلول های بدن زنده هستند و برای زنده ماندن، نیاز به مواد مغذی و اکسیژن دارند که به همراه خون وارد بدن می شوند. هرچه میزان چربی های موجود در بدن بیشتر باشد، نیاز بدن به اکسیژن و مواد مغذی موجود در خون و در کل نیاز به چرخش خون بیشتر خواهد شد.

بیماری فشار خون
بیماری فشار خون

این موضوع سبب می شود تا قلب سریع تر کار کند و بیشتر تپش کند تا بتواند مقدار خون مورد نیاز را در شریان ها جریان دهد. به همین دلیل، مشکل فشار خون بالا رخ می دهد.

افرادی که مبتلا به فشار خون بالا هستند، برای رفع این مشکل باید به وسیله روش های کاهش وزن که در دسترس هستند، مانند تنظیم رژیم غذایی و داشتن برنامه ورزشی اقدام به کاهش وزن سریع کنند و در صورتی که BMI آن ها بالا است و توانایی کاهش وزن آسان را ندارند، می توانند به کمک انجام عمل جراحی چاقی توسط دکتر سلیمی، اقدام به کاهش وزن سریع و اصولی نموده و از مشکلات چاقی رهایی پیدا کنند.

بیماری دیابت

از مشکلات خطرناکی که چاقی می تواند به وجود آورد، می توان به بیماری دیابت اشاره کرد. اولین اقدامی که برای مقابله با این بیماری لازم است که انجام شود، کنترل کالری و نوع مواد غذایی است که مصرف می شود.

بیماری دیابت
بیماری دیابت

چاقی باعث می شود که بدن در ترشح و یا استفاده از هورمون انسولین که از پانکراس ترشح می شود، ناتوان بماند. وظیفه انسولین سوزاندن قند موجود در بدن و سلول ها است که چاقی با ایجاد اختلال در عملکرد آن سبب می شود تا بدن قادر به سوزاندن قندهای اضافه نباشد و قند در طول زمان در بدن انباشته شده

و سبب بروز مشکلاتی برای بدن خواهد شد و در نهایت دیابت را ایجاد خواهد کرد. برای جلوگیری از این مشکل و کنترل آن، بیمار باید اقدامات مناسبی را انجام دهد تا با کاهش وزن بتواند از بیماری دیابت در امان بوده و آن را درمان نماید.

انواع سرطان ها

چاقی و اضافه وزن سبب می شود تا چربی زیادی در بدن وجود داشته باشد و اختلالات هورمونی در بدن به وجود آید که در نهایت این امر می تواند منجر به ایجاد اختلال در سیستم تکثیر سلولی بافت ها در اندام های مختلف بدن شود که این موضوع سبب ایجاد سلول های زیاد، تومور و تورم و آسیب به بافت ها شده و سبب ایجاد سرطان های مختلف خواهد شد.

همه ما می دانیم که سرطان ها تا چه اندازه خطرناک هستند و می توانند شخص را به کام مرگ بکشانند.

همچنین می توانید با مطالعه ارتباط چاقی و سرطان و برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم اطلاعات خود را این زمینه کامل تر کنید.

انواع سرطان ها
انواع سرطان ها

از آنجایی که سرطان ها کشنده هستند و درمان آن ها قطعی نیست و شخص باید هزینه های زیادی را برای مراجعه به پزشک و درمان بپردازد، بهتر است تا ریشه به وجود آورنده این مشکل را پیدا کرده و آن را از اساس از بین ببریم.

یکی از اصلی ترین علل به وجود آمدن سرطان در بدن، چاقی می باشد که باید دقت کنیم و در صورت در خطر قرار داشتن محدود BMI سریعا اقدام به کاهش وزن نموده و از محدوده خطر فرار کنیم. در ادامه به انواع سرطان های مختلف می پردازیم. با ما همراه باشید.

سرطان معده

سرطان معده از جمله انواع مختلف و کشنده سرطان می باشد. چاقی یکی از مهمترین و اصلی ترین دلایل ابتلای افراد به سرطان معده می باشد.

برای افرادی که BMI آن ها از محدوده عادی بیشتر باش،د احتمال ابتلا به سرطان معده بسیار زیاد خواهد بود. چاقی می تواند سبب ایجاد اختلال هورمون های بدن شود و بدن را در تصمیم گیری در مورد میزان تکثیر سلولی در بافت های معده دچار تردید نماید.

در این حالت، بدن سردرگم شده و تولید سلول های بافت معده افزایش یافته و از کنترل خارج می شود. نتیجه ی این امر، چیزی نیست جز ایجاد زخم ها و تومور و سرطان معده که می تواند بسیار کشنده باشد.

سرطان معده
سرطان معده

سرطان معده یکی از بدترین انواع سرطان ها بوده و کشورهای مختلف با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند

سرطان معده یکی از بدترین انواع سرطان ها بوده و کشورهای مختلف با این بیماری دست و پنجه نرم می کنند و همواره هشدارهای زیادی را در رابطه با آن به شهروندان خود می دهند.

در به وجود آمدن این بیماری، عوامل مختلفی می توانند نقش داشته باشند که می توان از عواملی مانند چاقی، استفاده از مشروبات الکی، دخانیات، عادات بد غذایی و غیره نام برد.

از آنجایی که چاقی یکی از اصلی ترین موارد ایجاد کننده این سرطان می باشد، اهمیت کاهش وزن بسیار واضح است و افرادی که دارای وزن زیاد و بیشتر از اندازه معمول هستند، باید به کمک روش های مختلف، وزن خود را کاهش دهند.

اگر BMI شخص بسیار بالا باشد به نحوی که روش های لاغری معمولی قادر به کمک به فرد نباشند، فرد باید با مراجعه به دکتر سلیمی، اقدام به انجام عمل چاقی نموده و وزن خود را به کمک جراحی با متدهای روز دنیا انجام دهد.

پس از انجام عمل جراحی، شخص کاهش وزن منطقی و سریع را پیش رو خواهد داشت و علاوه بر داشتن سلامتی، می تواند با داشتن وزن مناسب و تناسب اندام خوب، از زندگی خود لذت ببرد.

سرطان مری

در رابطه با بیماری های حاصل از چاقی، می توان سرطان مری را نام برد که یکی از آزاردهنده ترین انواع سرطان است. در بسیاری از موارد، با این که شخص، انواع روش های درمانی پرهزینه را هم انجام داده، اما به نظر می رسد که پاسخ مورد نیاز خود را نگیرد و بیماری به شکل کامل درمان نشود. این سرطان معمولا از نقاط ابتدایی مری و گلو آغاز شده و سبب التهاب و ایجاد مخاط و ترکیب های آزاردهنده خواهد شد.

این سرطان نیز مانند سایر سرطان ها به دلایل مختلف که سبب ایجاد اختلال در هورمون های بدن می شوند، به وجود می آید. از مواردی که می تواند منجر به این بیماری شوند، می توان به چاقی و اضافه وزن، مصرف دخانیات، عادات غذایی نادرست، رفلاکس معده و سایر موارد اشاره کرد.

سرطان مری
سرطان مری

برای این که از به وجود آمدن سرطان مری جلوگیری شود، باید همواره تلاش شود تا موارد ذکر شده که سبب این بیماری می شوند را انجام ندهیم تا بتوانیم از آن در امان باشیم. یکی از اصلی ترین عوامل، چاقی است که فرد باید وزن خودش را سریع کم کند تا بتواند از این قبیل مشکلات دور شود.

اگر شما دارای BMI بالا و وزن خیلی زیادی هستید و از کم کردن وزن خود دلسرد شده اید، می توانید با مراجعه به دکتر سلیمی بهترین متخصص جراح چاقی و با انجام جدیدترین روش های لاغری و کمترین عوارض ممکن، به وزن مناسب برسید.

سرطان کلیه

کلیه نیز یکی از اندام های مهم و حیاتی در بدن است و زمانی که این عضو دچار اختلال در عملکرد شود، مشکلات زیادی را برای بیمار به وجود خواهد آورد.

کلیه نیز گاهی دچار مشکلاتی مانند سنگ کلیه، بیماری های عفونی، کیست، سرطان و غیره می شود. اصلی ترین علت به وجود آمدن سرطان کلیه، وجود تومورهای سرطانی است که بیشتر به دلیل ایجاد مشکلات هورمونی در بدن شکل می گیرند.

یکی از مهم ترین دلایل برهم خوردن تعادل هورمونی در بدن، مشکل چاقی می باشد. ارتباط بین چاقی و سرطان کلیه طبق مطالعات صورت گرفته روی سرطان ها تایید شده است و مشاهده شده که هر چه BMI فرد بالا باشد، احتمال ابتلای وی به سرطان کلیه بیشتر خواهد بود.

به طور قطع، تنها چاقی عامل ایجاد سرطان کلیه نیست و عوامل دیگر نیز می توانند در این موضوع نقش داشته باشند. عواملی مانند کم نوشیدن آب، وجود سنگ کلیه، استفاده از دخانیات، وراثت و بسیاری موارد دیگر می توانند در ایجاد سرطان کلیه نقش داشته باشند. افرادی که دارای BMI بسیار بالا هستند، باید به سرعت وزن خود را کاهش دهند. در غیر این صورت سلامتی آن ها به شدت تهدید خواهد شد.

سرطان کلیه
سرطان کلیه

سرطان پروستات

سرطان پروستات مردان را مبتلا می کند و باعث می شود تا در مثانه بیمار، تومور ایجاد شود و مشکلاتی را برای فرد به همراه داشته باشد. از اصلی ترین علت های ایجاد سرطان پروستات در مردان، بالا بودن وزن و بالا بودن سن می باشد.

اگر فرد دارای سن زیاد باشد و در همان حال شاخص توده بدنی وی بالا باشد، می توان گفت که سرطان پروستات، وی را شدیدا تهدید خواهد کرد و این فرد مستعد ابتلا به بیماری سرطان پروستات خواهد بود.

سرطان پروستات
سرطان پروستات

از این رو تمام مردانی که دارای سن زیاد هستند، باید به دقت از خود مراقبت نمایند و اگر وزن آن ها بالا می باشد، اقدام به کاهش وزن سریع و اصولی نمایند. زمانی که بیماری های مرتبط با سرطان در فرد وجود داشته باشد، اولین موردی که پزشک به آن اشاره خواهد کرد، وزن شخص است و اگر فرد چاق باشد، به وی پیشنهاد خواهد کرد که وزن خود را کاهش دهد تا بتواند راحت تر به مقابله با بیماری بپردازد.

ممکن است برای خیلی از افرادی که شاخص توده بدنی بالایی دارند، ورزش و رژیم غذایی سخت باشد و یا جوابگو نباشد. معمولا در این مواقع، شخص به شکل کلی از کاهش وزن نا امید شده و مسیر اشتباه گذشته را ادامه خواهد داد.

از این رو به این افراد پیشنهاد می کنیم که با مراجعه به دکتر سلیمی که یکی از بهترین جراحان چاقی در کشور هستند، مشکل خود را برطرف نموده و با کاهش وزن در مدتی کوتاه، به نتایج مناسب دست پیدا کنند.

سرطان سینه

سرطان سینه که بیماری مشترکی در مردان و زنان می باشد، بیشتر زنان را به خود مبتلا می کند. سرطان سینه در صورت پیشرفت و عدم درمان، کاملا خطرناک بوده و می تواند کشنده باشد. این مشکل بیشتر در زنانی دیده می شود که در سن یائسگی قرار داشته و وزن آن ها زیادتر از حد معمول می باشد.

چاقی احتمال ابتلا به سرطان سینه را بسیار بیشتر خواهد کرد. سرطان سینه نیز مانند سرطان های دیگر به دلیل اختلال هورمون های بدن در اثر موارد مختلفی مانند چاقی شکل می گیرد که در آن سلول های بدن به تکثیر بسیار زیادی خواهند پرداخت و به مرور سبب خواهند شد که بافت سینه انسان مملو از سلول های ساختاری اضافه شود.

سرطان سینه
سرطان سینه

در نتیجه ی این امر، تومورهای سرطانی و سرطان سینه ایجاد خواهد شد.

برای پیشگیری و یا درمان این بیماری باید به نکاتی توجه شود که پزشک به شما گوشزد خواهد کرد

برای پیشگیری و یا درمان این بیماری باید به نکاتی توجه شود که پزشک به شما گوشزد خواهد کرد. اصلی ترین نکته ای که پزشک به شما خواهد گفت، این است که تلاش کنید تا وزن خود را کاهش دهید و در کنار این کار، ورزش و تحرک و رژیم غذایی سالم داشته باشید.

علاوه بر این نکات، داروهایی برای شما تجویز خواهد شد که به روند بهبود سرطان کمک خواهند کرد. همیشه شنیده ایم که می گویند پیشگیری بهتر از درمان است. پیشگیری مرتبط با سرطان سینه نیز دوری کردن از چاقی و BMI بالا است.

چنانچه نگران این بیماری و سایر انواع بیماری های در ارتباط با چاقی هستید، باید مراقبت های لازم را به عمل آورید که چاقی به سراغ شما نیاید. مصرف مواد غذایی مانند کره بادام زمینی به حد مورد نیاز بدن، یکی از گزینه ها است که اگر مصرف آن از حد اعتدال خارج نشود، می تواند میزان کالری و قند و سایر موارد را در بدن شما مدیریت کند و این موضوع به مرور باعث پایین آمدن وزن خواهد شد.

ورزش و تحرک را فراموش نکنید زیرا کلید اصلی در کنترل و کاهش وزن اضافه، داشتن برنامه ورزشی و رژیم غذایی سالم است.

سرطان رحم

بافت رحم بانوان دارای پوششی به نام آندومتر است. این پوشش در بعضی از موارد که بدن دچار اختلال هورمونی می شود، در کنترل میزان تکثیر سلولی به مشکل برخورد می کند و بافت مورد نظر در رحم دچار تورم و دارای تومور می شود.

سرطان رحم از جمله خطرناک ترین سرطان ها است که در زنان وجود دارد. ارتباط مستقیم در میان چاقی و سرطان رحم کاملا به اثبات رسیده است.

طبق شواهد، بیشتر از افرادی که دارای وزن کم هستند، به سرطان رحم دچار خواهند شد. بنابراین داشتن تناسب اندام و نداشتن چربی اضافه به ویژه در ناحیه شکم و پهلو، از مهمترین شرایط برای دوری از سرطان ها به ویژه سرطان رحم است.

سرطان رحم
سرطان رحم

سرطان تخمدان

دیگر سرطانی که از عوامل ایجاد شده به واسطه اختلال در بدن است و چاقی یکی از مهمترین دلایل به وجود آمدن آن می باشد، سرطان تخمدان است.

این بیماری در تخمدان بانوان ایجاد شده و در صورت وخیم شدن شرایط حتی می تواند به مرگ منجر شود. این بیماری ممکن است به شکل مخفی در بدن فرد وجود داشته باشد و در صورت پیشرفت، خطرناک خواهد بود.

تمام اشخاص به ویژه کسانی که دارای وزن بالا هستند، باید برای تشخیص این مورد به پزشک مراجعه نمایند. چک کردن شرایط بدن به شکل دوره ای یکی از موارد الزامی است که وجود بیماری ها را به فرد گزارش خواهد کرد.

سرطان تخمدان
سرطان تخمدان

اگر می خواهید بیماری های پنهان خود را شناسایی نمایید، بهتر است تا این آزمایشات دوره ای را انجام دهید. یکی از فایده های این کار، آسوده شدن خیال خودتان بابت سلامت بدن است و فایده دیگر انجام این آزمایشات، تشخیص به موقع بیماری ها و درمان می باشد.

در نهایت ما پیشنهاد می کنیم که از کم تحرکی و مصرف غذاهایی که باعث چاقی می شوند، به شدت دوری کنید. داشتن وزن مناسب یکی از کلیدی ترین مواردی است که سبب می شود تا بیماری های مختلف در بدن انسان نفوذ نکنند.

سرطان کبد

همان طور که می دانیم، کبد یکی از اندام حساس بدن است که باید به شدت مراقب آن باشیم. انباشته شدن بیش از حد چربی در بدن و استفاده از مواد غذایی ناسالم و رنگ های خوراکی می تواند این اندام را با خطر جدی مواجه کند.

کبد چرب اولین مرحله از بیماری کبد است و در طی چهار مرحله پیشروی می تواند به مرحله سرطان کبد ختم شود. مرحله اول و دوم بیماری کبد کمتر دارای علائم است و معمولا شخص متوجه وجود آن نخواهد شد مگر این که اقدام به انجام آزمایشات کلی بدن به شکل دوره ای نماید.

در صورتی که فرد عادت به کارهای اشتباه در زندگی داشته باشد، یعنی فعالیت بدنی وی کم باشد، رژیم غذایی وی نامناسب باشد و بسیاری از کارهایی که نباید را انجام دهد و مبتلا به کبد چرب ساده یا نوع اول باشد، بیماری پیشرفت خواهد کرد و به نوع دوم کبد چرب تبدیل خواهد شد. در مرحله دوم، ورم ها و آسیب های جزئی در کبد ایجاد می گردد و این مرحله در واقع مرز پیدایش علائم مرتبط است.

سرطان کبد
سرطان کبد

نوع سوم

پس از پیشروی نوع دوم کبد چرب، نوع سوم یعنی فیبروز کبدی به وجود خواهد آمد که سبب ایجاد تورم شدید و ایجاد رگ های خونی خواهد شد. این مرحله به شدت جدی و خطرناک خواهد بود زیرا نزدیک به عامل خطر، سرطان و مرگ است.

در مرحله بعد از این مرحله، بافت کبد به مرور زمان کارکرد طبیعی خود را از دست داده و دیگر قابل استفاده نخواهد بود. در این مرحله، سرطان کبد ایجاد شده و بیمار به مرگ نزدیک خواهد شد.

همان طور که بیان شد، چاقی یکی از اصلی ترین علت های ایجاد سرطان کبد است. پس باید چاقی و اضافه وزن را جدی بگیرید و در صورتی که دارای BMI بالا هستید، باید با مراجعه به دکتر سلیمی و انجام جراحی، مشکل خود را برطرف نمایید.

سخن پایانی

همان طور که در مقاله “کره بادام زمینی برای لاغری” بررسی کردیم، چاقی عامل بسیار خطرناکی برای ایجاد انواع بیماری های خطرناک برای بدن انسان می باشد.

چاقی با ایجاد بیماری های خطرناکی مانند بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، قند، فشار خون، انواع سرطان ها و موارد مختلف دیگر سبب می شود تا فرد دچار مشکلات فراوان شده و در نهایت می توانند منجر به مرگ وی شوند.

مصرف مواد غذایی که برای بدن مفید باشند و کمک کنند تا وزن کاهش یابد، بسیار ضروری است

بنابراین مصرف مواد غذایی که برای بدن مفید باشند و کمک کنند تا وزن کاهش یابد، بسیار ضروری است. داشتن رژیم غذایی مناسب به همراه فعالیت و ورزش می تواند چاقی و خطرات مرتبط با آن را کاهش داده و به سلامت وی کمک می کند.

یکی از انواع مواد غذایی که می تواند در روند کاهشی وزن تاثیر مناسبی داشته باشد، کره بادام زمینی می باشد. در انتخاب نوع این کره باید دقت کرد و انتخابی را انجام داد که فاقد شکر، مواد قندی و افزودنی باشد.

در مصرف میزان این ماده نیز باید دقت کرد زیرا استفاده بیش از حد آن به دلیل وجود کالری بالا می تواند منجر به چاقی فرد شود و روند تغییر وزن را معکوس نماید.

در پایان چنانچه احساس می کنید که هیچ راهی برای کاهش وزن شما وجود ندارد، می توانید با مراجعه به دکتر سلیمی که از بهترین جراحان چاقی کشور هستند، اقدام به انجام عمل جراحی چاقی کرده و وزن خود را به شکل موثر کاهش دهید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید