کالری میگو

کالری میگو

فهرست مطالب

با موضوع کالری میگو در خدمت شما هستیم. قبل از مطالعه این مقاله لازم است بدانید که کالری چیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی چاقی با ما در تماس باشید.

09120174510

کالری میگو چقدر است؟

در 100 گرم میگو 84 کالری وجود دارد.

100 گرم میگو، حاوی حدود 18.5 گرم پروتئین، 1.7 گرم چربی و 0 گرم کربوهیدرات است.

اینفوگرافیک کالری میگو

اینفوگرافیک کالری میگو
اینفوگرافیک کالری میگو

میگو یک غذای کم کالری و کم کربوهیدرات است و برای افرادی که سعی می کنند مراقب کالری و کربوهیدرات دریافتی خود باشند، انتخاب خوبی است. با این حال، دارای پروتئین و کلسترول نسبتا بالایی است.

بنابراین آنها را در حد اعتدال به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی متعادل مصرف کنید.
ماده مغذی میزان
کالری 84
پروتئین 18.5 گرم
چربی 1.7 گرم
کربوهیدرات ها 0 گرم
فیبر 0 گرم
کلسترول 172 میلی گرم
سدیم 142 میلی گرم

برای تکمیل اطلاعات خود بهتر است از کالری یک لیوان شیر و کالری شیر موز نیز مطلع شوید.

همه ما می دانیم که بدن ما نیازمند مصرف مواد غذایی است. مصرف مواد غذایی باعث تامین انرژی مورد نیاز بدن برای انجام فعالیت های روزمره خواهد شد. علاوه بر این موضوع، مصرف مواد غذایی دارای ارزش غذایی بالا می تواند ویتامین ها و مواد ضروری بدن را تامین نماید.

کالری میگو
کالری میگو

بر کسی پوشیده نیست که بدن برای حفظ سلامتی خود و پایداری خود، نیازمند این مسئله است که ویتامین ها و مواد معدنی مختلفی را از مواد غذایی دریافت کند.

به همین دلیل همه ما باید تلاش کنیم از مواد غذایی استفاده کنیم که دارای ارزش غذایی بالا باشد. سلامتی انسان در گرو سبک زندگی درست است که مهمترین آن، مصرف اصولی و درست مواد غذایی مختلف است.

از جمله مواد غذایی مناسب و مفیدی که می تواند برای بدن بسیار مفید واقع شود، میگو است

از جمله مواد غذایی مناسب و مفیدی که می تواند برای بدن بسیار مفید واقع شود، میگو است. میگو نوعی غذای دریایی محسوب می شود که دارای ویتامین و مواد معدنی مختلفی می باشد. همین موضوع باعث شده است که میگو در جز بهترین مواد غذایی قرار گیرد و از نظر ارزش غذایی، جز بهترین ها محسوب شود.

به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم بصورت مفصل و کامل به بررسی میگو و خواص آن بپردازیم و به بررسی موضوع اصلی مقاله یعنی کالری میگو خواهیم پرداخت و از ارزش غذایی میگو، نکات مهمی را اشاره خواهیم کرد.

میگو علاوه بر خاصیت غذایی فراوان می تواند خاصیت درمانی داشته باشد و در موارد مختلفی مورد استفاده قرار گیرد که یکی از این موارد مربوط به خاصیت میگو در کاهش وزن برای افراد چاق است.

البته افرادی که دارای چاقی شدید می باشند، طبیعتا باید از روش های بهترین برای کاهش وزن استفاده کنند که بهترین آن جراحی چاقی است. ما در این مقاله بعد از بررسی خواص میگو در کاهش وزن به بررسی جراحی چاقی و انواع آن خواهیم پرداخت.

همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خواص میگو بخصوص در کاهش وزن، و همچنین انجام جراحی چاقی و بدست آوردن اطلاعات کافی در این خصوص، با یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

ما در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:میگو چیست؟

کالری میگو چقدر است؟

خواص میگو چیست؟

فواید و مزیت های مصرف میگو برای بدن چیست؟

مصرف میگو و تاثیر آن بر کاهش وزن چیست؟

نگهداری میگو چگونه است؟

شاخص توده بدنی چیست؟

بازه های مختلف شاخص توده بدنی چیست؟

جراحی چاقی چیست؟

هدف از جراحی چاقی چیست؟

انواع جراحی چاقی کدامند؟

 

میگو چیست؟

میگو در واقع به گروهی از خانواده سخت‌پوستان گفته می‌شود، که بدنی با پوششی سخت دارند. بیش از ۲۰۰۰ گونه میگو وجود دارد.

میگو یکی از حیوانات در گروه خانواده سخت پوستان می باشد که در واقع سخت پوستی آنها به بدن و پوشش آنها مربوط می باشد. جالب است بدانید که گونه های مختلفی از میگو وجود دارد که بالغ بر 2000 گونه جانوری در خصوص میگو وجود دارد.

از نظر زیسگاه و زندگی میگوها باید گفت که در بسیاری از مکان هایی که مربوط به دریا و رودخانه می شود زندگی میکنند. از کف دریا گرفته تا در کنار سواحل و رودخانه ها که می توان میگو یافت.

از نظر عمر میگو، اعداد متفاوتی را می توان عنوان کرد که اغلب آن ها بین 2 الی 7 سال و برخی نیز بیشتر از 20 سال عمر خواهند کرد که بستگی به گونه میگو و نژاد آن دارد.

پیشنهاد می کنیم از پست عمل بای پس معده چيست دیدن کنید.

میگو را می توان به عنوان یکی از بهترین غذاهای دریایی نامید

میگو را می توان به عنوان یکی از بهترین غذاهای دریایی نامید که سرشار از خواص مختلف است که در این مقاله به آن اشاره خواهد شد.

جالب است بدانید که میگو ها رنگ های مختلفی دارند و این تغییر رنگ بستگی به زیستگاه او دارد و برخی از میگوها تحت تاثیر زیستگاه خود به همان رنگ محیط خود تغییر رنگ می دهند.

میگوها در بسیاری از مناطق مختلف از جمله مناطق گرمسیری یافت می شود که می توان با استفاده از آن از خواص مختلف میگو بهره مند شد.

میگو را می توان به عنوان یکی از بهترین غذاهای دریایی نامید
میگو را می توان به عنوان یکی از بهترین غذاهای دریایی نامید

میگو در کنار کوچک بودن آن اما ساختار پیچیده ای دارد و نحوه تکثیر و رشد آن از طریق تخم گذاری می باشد که به همین دلیل جز فراوان ترین گونه های جانوری محسوب می شود. از آنجایی که موضوع اصلی مقاله در خصوص کالری میگو است، ما در ادامه به بررسی کالری میگو و خواص مختلف آن می پردازیم.

همچنین شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خواص میگو بخصوص در مورد کاهش وزن، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان متخصص جراحی چاقی، مشورت های لازم را انجام دهید.

کالری میگو

حال می خواهیم بدانیم که میگو تا چه اندازه می تواند خواص داشته باشد و به ازای هر 100 گرم میگو چه اندازه می توان کالری میگو را دریافت کرد.

کالری میگو
کالری میگو

لازم به گفتن است که میگو در اشکال و مدل های مختلف آماده سازی و مصرف می شود و هر کدام از روش های آماده سازی آن می تواند بر میزان مواد معدنی موجود در ان و کالری آن تاثیرگذار باشد.

به همین دلیل در ادامه به بررسی جداگانه کالری میگو و خواص آن در اشکال مختلف مانند میگو خام، میگو آب پز، میگو سخاری و میگو کبابی خواهیم پرداخت.

کالری میگو خام

در ابتدا می خواهیم بدانیم که به ازای هر 100 گرم میگو خام چه مقدار کالری و مواد معدنی در آن وجود دارد. طبق آزمایشات انجام شده و بررسی های صورت گرفته، به ازای هر 100 گرم میگو خام می توان به مقدار 62 کالری دریافت کرد که این موضوع نشان دهنده کالری کم میگو و خواص ارزشمند آن است.

همچنین به ازای هر 100 گرم میگو خام می توان حدود 9/0 گرم چربی، 124 میلی گرم کلسترول، 566 میلی گرم سدیم، 53 میلی گرم کلسیم دریافت کرد.

همچنین میگو دارای ویتامین های مختلفی است که از جمله آن می توان به ویتامین A اشاره کرد همچنین به ازای 100 گرم میگو خام می توان مقدار 27/13 گرم پروتئین دریافت کرد.

کالری میگو آب پز

یکی از روش های آماده سازی میگو و مصرف آن مربوط به میگو آب پز می باشد که به ازای هر 100 گرم میگو آب پز شده می توان 91 کالری دریافت کرد. همچنین در درون 100 گرم میگو آب پز شده می توان 77 گرم آب دریافت کرد که نشان دهنده این است که بیشترین عنصر تشکیل دهنده میگو آب پز، آب می باشد.

کالری میگو آب پز
کالری میگو آب پز

از دیگر موادی که می توان در 100 گرم میگو آب پز مشاهده کرد چربی است که مقدار اندک 30/1 گرم، کلسترول 161 میلی گرم، سدیم 347 میلی گرم، پتاسیم 101 میلی گرم، کربوهیدرات 16/1 گرم و پروتئین 17 گرم اشاره کرد.

کالری میگو سوخاری

از دیگر روش های طبخ و اماده سازی میگو می توان به میگو سوخاری اشاره کرد که به ازای هر 100 گرم میگو سوخاری می توان 220 کالری دریافت کرد که به نسبت میگو آب پز و یا خام، کالری بیشتری دارد.

همچنین میزان چربی موجود در میگو سوخاری حدود 30/1 گرم می باشد که مقدار اندکی خواهد بود. همچنین کلسترول موجود در آن 161 میلی گرم بوده و از دیگر مواد معدنی که می توان در میگو سوخاری اشاره کرد می توان به سدیم به مقدار 347 میلی گرم، پتاسیم 101 میلی گرم، کربوهیدرات 16/1 گرم و پروتئین به مقدار 37/17 گرم اشاره کرد.

کالری میگو کبابی

یکی از محبوب ترین خوراکی های مربوط به میگو، میگوی کبابی است که از طرفداران زیادی برخوردار است. میزان کالری میگو بصورت کباب شده مقدار بسیار اندک 50 کالری می باشد که نشان از کالری کم آن می باشد.

همچنین میزان چربی کل موجود در میگوی کبابی 500 میلی گرم بوده و همچنین هیچ مقداری از کربوهیدرات را نمی توان در آن مشاهده کرد و این مورد می تواند مخصوص افرادی باشد که به دنبال کاهش وزن هستند. همچنین میزان سدیم موجود در میگو کبابی 430 میلی گرم بوده و پروتئین موجود در آن 10 گرم می باشد.

کالری میگو کبابی
کالری میگو کبابی

همانطور که مشاهده کردید، میگو دارای کالری بسیار اندکی می باشد و همین میزان کالری میگو می تواند برای افرادی که بخصوص به دنبال کاهش وزن باشند، گزینه مناسبی باشد و حتی افرادی که دارای چاقی شدید می باشند و از روش های بهتری مانند جراحی چاقی استفاده کرده اند، از میگو برای کاهش وزن خود استفاده کنند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خواص میگو و کالری میگو و خواص آن برای لاغری، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین جراحی چاقی مشورت های لازم را انجام دهید.

خواص میگو

در مبحث قبلی که در خصوص کالری میگو و برخی از مواد معدنی موجود در آن گفته شد، باید گفت که میگو دارای خواص متعددی می باشد که از جمله آن می توان به نیاسین اشاره کرد.

نیاسین می تواند نقش مهمی در عملکرد متابولیسمی بدن داشته باشد و باعث رفع مشکلاتی مانند ضعف در سیستم عضلانی، کمبود اشتها و مشکلات گوارشی اشاره کرد که می تواند علاوه بر رفع مشکلات جسمی به رفع مشکلات روحی و روانی کمک زیادی کند.

از طرفی دیگر میگو سرشار از ویتامین هایی نظیر ویتامین B12 می باشد که به ازای هر 100 گرم میگو می توان بطور میانگین ویتامین های B12 و ویتامین B6 دریافت کرد که این ویتامین ها، جز مواد معدنی ضروری بدن محسوب می شود.

از طرفی کلسترول کم میگو می تواند برای افرادی که دچار مشکلات فشار خون هستند گزینه مناسبی باشد و با کاهش میزان سطح کلسترول خون می تواند کمک زیادی به چنین افرادی نماید.

از خواص مهم میگو می توان به وجود امگا 3 در آن اشاره کرد

همچنین از خواص مهم میگو می توان به وجود امگا 3 در آن اشاره کرد که می تواند مزیت های زیادی برای افراد داشته باشد و مصرف مداوم و اصولی آن می تواند کمک زیادی به بهبود عملکرد مغز و حافظه داشته باشد و از بروز آلزایمر و زوال عقل جلوگیری نماید. بنابراین با تنظیم مصرف میگو و دریافت این ماده مقوی می توان از خواص آن بهره مند شد.

همچنین کنترل فشار خون از دیگر خواص میگو بوده که ناشی از کلسترول پایین، و وجود امگا 3 می باشد که می تواند کمک زیادی در این قضیه نماید.

از خواص مهم میگو می توان به وجود امگا 3 در آن اشاره کرد
از خواص مهم میگو می توان به وجود امگا 3 در آن اشاره کرد

حال در ادامه مقاله کالری میگو به بررسی مزیت های مصرف میگو برای بدن می پردازیم. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خواص میگو با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان متخصص جراحی چاقی، مشورت های لازم را انجام دهید.

فواید و مزیت های مصرف میگو برای بدن

مصرف میگو می تواند مزیت های بسیار زیادی را برای بدن داشته باشد و به همین دلیل است که میگو از جمله پرمصرف ترین انواع غذاهای دریایی می باشد.

وجود کالری میگو به مقدار کم باعث شده است که افراد دارای اضافه وزن به این غذا به عنوان یک ماده غذایی مقوی نگاه کنند و به همین دلیل مصرف آن را در برنامه غذایی خود قرار میدهند.

میگو به شکل های مختلف طبخ و آماده سازی می شود که بهترین آن را می توان به بخارپز کردن یا کبابی کردن آن اشاره کرد که میزان چربی و کلسترول بسیار پایینی دارد و در عین حال حاوی پروتئین فراوان است. حال ما در ادامه مقاله به بررسی فواید مصرف میگو برای بدن خواهیم پرداخت.

جلوگیری از فقر آهن

بسیاری از افراد ممکن است به دلایل زیادی گوشت قرمز مصرف نکنند و به همین دلیل احتمال بروز بیماری کم خونی و فقر آهن در انها وجود دارد.

مصرف میگو می تواند مقدار زیادی از آهن بدن را تامین کند و از بروز مشکلاتی مانند کم خونی و … جلوگیری نماید. بنابراین افرادی که علاقه به مصرف گوشت قرمز ندارند، حتما از میگو به عنوان برنامه اصلی غذایی خود استفاده کنند تا بتوانند از خواص آن بهره مند شوند.

سلامت پوست و مو

یکی از خواص بسیار مهم و کلیدی در خصوص مصرف میگو می توان به حل مشکلات پوست و مو اشاره کرد. بسیاری از افراد ممکن است حتی به دلایل ژنتیکی دچار ریزش موی شدید شوند.

همچنین از دیگر عوامل تاثیرگذار در این موضوع می توان به عادات غذایی نادرست اشاره کرد. مصرف میگو می تواند تا حد بسیاری زیادی به سلامت مو کمک زیادی کند و حتی افرادی که بصورت ژنتیکی از مشکلات ریزش مو رنج می برند، می توانند از میگو نهایت استفاده را ببرند.

همچنین میگو به دلیل داشتن ویتامین های مختلف می تواند تاثیر زیادی در سلامت پوست افراد داشته باشد.

رفع خستگی و افزایش انرژی

از آنجایی که میزان کالری میگو در حد پایینی می باشد، اما همان میزان کالری موجود در میگو می تواند انرژی مورد نیاز بدن را برای انجام فعالیت های روزانه تامین کند. بنابراین می توان گفت که مصرف میگو می تواند باعث افزایش انرژی بدن و جلوگیری از خستگی و کسلی شود.

پیشگیری از افسردگی

میگو دارای مقادیر مشخصی از اسیدهای چرب غیر مضر و امگا 3 می باشد که یکی از مهمترین خواص آن مربوط به بهبود حالات روحی و بیماری های روحی و روانی مانند افسردگی می باشد. افرادی که دچار مشکلاتی مانند تندخو بودن هستند می توانند با مصرف میگو کمک زیادی به بهبود وضعیت خود نمایند.

سلامت و استحکام استخوان ها

یکی از خواص بسیار مهم در خصوص میگو این است که این ماده غذایی حاوی مقدار زیادی از کلسیم و فسفر است. این دو ماده معدنی تاثیر زیادی در سلامت استخوان ها دارد و علاوه بر مسئله کالری میگو، این دو ماده می تواند باعث بهبود عملکرد استخوان های بدن شود و فرایند غضروف سازی در مفاصل را تسریع ببخشد. به همین دلیل مصرف میگو می تواند از بروز بیماری های استخوانی مانند پوکی استخوان و … جلوگیری نماید.

تقویت سیستم ایمنی بدن

از دیگر مزیت های بسیار مهم در خصوص مصرف میگو می توان به عملکرد آن در تقویت سیستم ایمنی بدن اشاره کرد. زیرا میگو داری ویتامین B12 می باشد که تاثیر زیادی در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد. همچنین وجود فسفر، ید و کرولین در درون میگو می تواند در زمینه تقویت سیستم ایمنی موثر باشد و به درمان بیماری های مختلفی کمک زیادی نماید.

پیشگیری از پیری زودرس

جالب است بدانید که مصرف میگو می تواند کمک زیادی از جلوگیری به پیری زودرس نماید و در این زمینه می تواند تاثیرات زیادی داشته باشد. دلیل آن هم بخاطر وجود ماده ای به نام کاروتنوئید می باشد که تاثیر در جوانسازی پوست و سلول های بدن دارد.

سرشار از امگا 3

در مقاله کالری میگو بارها از مسئله امگا 3 گفته شد که میگو یک منبع سرشار از این ماده حیاتی است که مصرف آن می تواند کمک زیادی به سیستم های عصبی فرد نماید و همچنین از بروز بیماری هایی نظیر فشار خون، بیماری های قلبی و عروقی و … جلوگیری خواهد کرد و به همین دلیل مصرف میگو می تواند بسیار مفید باشد و افرادی که به عارضه قلبی دچار شده اند می توانند میگو مصرف کنند.

سلامت دندان ها

در بخشی از این مقاله در خصوص وجود ماده کلسیم و فسفر در میگو گفته شد و مشخص شد که این ماده غذایی حاوی مقادیر زیادی از کلسیم و فسفر است که تاثیر زیادی در سلامت استخوان ها دارد.

علاوه بر این موضوع، فسفر یکی از مهمترین مواد تشکیل دهنده دندان ها می باشد و مصرف میگو می تواند تاثیر زیادی در روند سلامت دندان ها و استحکام آن ها داشته باشد و از پوسیدگی دندان جلوگیری خواهد کرد.

تنظیم عملکرد غده تیروئید

جالب است بدانید که مصرف میگو می تواند در زمینه تنظیم عملکرد غده تیرویید تاثیرگذار باشد. زیرا میگو دارای مقادیر مشخصی از ید است که این ماده می تواند هورمون حیاتی بدن یعنی تیرویید را تحت تاثیر خود قرار دهد و در تنظیم متابولیسم بدن هم کمک زیادی از آن گرفت.

تنظیم هورمون های بدن

میگو یک منبع سرشار از پروتئین است که می توان با مصرف آن کمک زیادی به تامین پروتئین های بدن نمود. داشتن پروتئین بالا در میگو م تواند در تعادل هورمون های بدن هم تاثیراتی بگذارد و از بروز مشکلاتی مانند تداخل هورمونی جلوگیری نماید.

همچنین ورزشکاران مختلفی از جمله بدنسازان می توانند از میگو به عنوان یک منبع تغذیه مناسب برای رشد عضلات خود استفاده کنند.

چربی سالم و طبیعی

همانطور که در مبحث اصلی مقاله گفته شد، کالری میگو در حد بسیار کمی است و علاوه بر آن دارای چربی های سالم و غیرمضر است که همین موضوع می تواند باعث سلامتی عمومی بدن شود و از بروز بیماری های مختلف جلوگیری نماید.

پیشگیری از سرطان پروستات

میگو می تواند باعث افزایش سیستم ایمنی بدن شود. همچنین وجود ماده ای به نام سلنیوم در میگو می تواند در جلوگیری از بیماری هایی نظیر سرطان پروستات کمک زیادی نماید. این نوع سرطان، یک بیماری شایع در بین مردان است و مصرف میگو می تواند تا حد زیادی از بروز این بیماری در مردان جلوگیری نماید.

درمان خشکی پوست

میگو می تواند در سلامت پوست موثر باشد. وجود کالری میگو به مقدار کم از طرفی و همچنین وجود ماده نیاسین در میگو می تواند تاثیر زیادی در سلامت پوست داشته باشد و کمک زیادی به آبرسانی پوست داشته باشد و از خشکی پوست جلوگیری کند. نیاسین نوعی محافظ پوستی می باشد که می تواند در مقابل خشکی پوست مقاومت کند.

میگو منبع تغذیه ای مناسب برای ورزشکاران

وجود پروتئین فراوان در میگو باعث شده است که ورزشکاران حرفه ای در هر رشته ورزشی از میگو استفاده کنند و از پروتئین موجود در آن نهایت استفاده را ببرند.

خاصیت ضد التهابی

میگو یک ماده غذایی سرشار از ماده سلنیوک و استاگزانتین می باشد که این دو ماده نقش ضد التهاب را در بدن دارد و افرادی که دچار مشکلاتی التهابی در بدن خود هستند می توانند با مصرف میگو و بهره مندی از کالری میگو، اقدام به درمان مشکلات التهابی خود نمایند.

موثر در اشتها و افزایش آن

استفاده منظم و طبق برنامه از میگو می تواند باعث افزایش میزان اشتهای افراد شود. از آنجایی که میگو حاوی مقدار اندکی از چربی و کلسترول است، باعث ایجاد مشکلات مختلف برای بدن نمی شود. همچنین با مصرف میگو، تعاد در هورمون های بدن صورت میگیرد که تاثیر زیادی در روند گرسنگی و یا کمبود اشتها می شود.

درمان بیماری های قلبی و دیابت

مصرف میگو می تواند تاثیر زیادی در روند درمان بیماری های قلبی و عروقی داشته باشد و وجود امگا 3 و چربی های سالم و غیر مضر می تواند تاثیر زیادی در روند کارکرد رگ های خونی داشته باشد و در سلامت قلب و عروق موثر است.

همچنین سلنیوم موجود در میگو می تواند باعث کاهش قند خون در بدن شود و از برای افراد دیابتی بسیار مفید خواهد بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله درمان قطعی قند خون بالا را مطالعه کنید.

سلامت چشم و بینایی

میگو حاوی مقدار مشخصی از ماده استاگزانتین می باشد که این ماده می تواند تاثیر زیادی در روند سلامت چشم داشته باشد و باعث افزایش بینایی در افراد خواهد شد.

سلامت سلول های خونی

میگو حاوی مقدار زیادی از منیزیم است که این ماده می تواند تاثیر زیادی در سلامت سلول های خونی داشته باشد. از طرفی سلینوم که ماده بسیار پرکاربرد در میگو شناخته می شود می تواند از روند بروز بیماری های خونی مانند سرطان خون جلوگیری کند و سلینوم باعث خواهد شد که بدن در مقابل رادیکال های آزاد مبارزه کند.

همانطور که ملاحظه نمودید، مصرف میگو تا چه اندازه می تواند بر سلامت بدن مفید باشد و از آنجایی که کالری میگو در حد بسیار کمی است نمی تواند برای بدن مشکل ساز شود و از طرفی باعث می شود که فرد از مزیت های آن بهره مند شود.

حال ما در ادامه مقاله به بررسی یکی از مهمترین خواص میگو یعنی خواص میگو در کاهش وزن می پردازیم که می تواند مفید فایده واقع شود.

سلامت سلول های خونی
سلامت سلول های خونی

همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خواص میگو در کاهش وزن و لاغری و همچنین اطلاع از جراحی چاقی، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان متخصص جراحی چاقی، مشورت های لازم را انجام دهید.

مصرف میگو و تاثیر آن بر کاهش وزن

در خصوص فواید میگو و کالری میگو، نکات مهمی را اشاره کردیم و متوجه شدیم که میگو دارای خواص بسیار متعددی برای بدن می باشد.

یکی از مهمترین تاثیراتی که می توان در خصوص مصرف میگو به آن اشاره کرد، خواص میگو در کاهش وزن برای افراد دارای اضافه وزن می باشد.

این مسئله جوانب مختلفی دارد و عوامل مختلفی باعث می شود که منجر به کاهش وزن افراد با مصرف میگو شود. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کلسترول کم میگو

یکی از مهمترین خصوصیت های میگو، کلسترول بسیار کم آن است. بخصوص اگر میگو را بصورت کبابی یا آب پز مصرف کنیم می توانیم از کالری میگو که مقدار کمی است و همچنین کلسترول کم آن نهایت استفاده را ببریم. بر اساس تحقیقات انجام شده، میزان کلسترول میگو حتی نصف مقدار یک عدد تخم مرغ می باشد و این موضوع می تواند یک نوع مزیت محسوب شود.

همین موضوع می تواند باعث شود که چربی های مضر وارد بدن نشود و تمامی کلسترول موجود در میگو که مقدار اندکی هم می باشد، بصورت انرژی در بدن مصرف و سپس دفع شود. به همین دلیل این ماده غذایی باعث خواهد شد که در کاهش وزن افراد کمک زیادی نماید.

کالری کم میگو

در این مقاله بارها در خصوص کالری میگو گفته شد و متوجه شدیم که مقدار کالری میگو بسیار اندک است و همین موضوع باعث شده است که به عنوان یک خوراکی رژیمی و در عین حال بسیار مفید مورد استفاده عموم قرار گیرد.

همانطور که می دانید، کالری نقش اصلی در سوخت رسانی بدن دارد و مقدار بیش از حد آن می تواند بصورت چربی های انباشته شده در بدن، در قسمت های مختلف انباشته شود و باعث بروز چاقی و اضافه وزن شود.

اما میگو دارای کالری کمی است و تمامی کالری دریافت شده از آن توسط بدن مصرف می شود و هیچگونه ذخیره سازی ای صورت نمیگیرد. به همین دلیل افرادی که به دنبال لاغری و کاهش وزن هستند، حتما با مصرف میگو از خواص ان بهره مند شوند.

میگو می تواند برای افرادی که دچار مشکلات چاقی شدیدی هستند هم مفید واقع شود

همچنین میگو می تواند برای افرادی که دچار مشکلات چاقی شدیدی هستند هم مفید واقع شود. این افراد طبیعتا باید از روش های موثرتری مانند جراحی چاقی استفاده کنند تا بتوانند به کاهش وزن برسند.

بعد از جراحی چاقی، افراد می توانند با استفاده از مصرف میگو، ویتامین ها و مواد ضروری بدن خود را تامین کنند و از آنجایی که کالری میگو در حد کمی است، خطری برای چنین افرادی ایجاد نخواهد کرد.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان متخصص جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

کاهش میزان تری گلیسرید خون

با مصرف میگو می توان اقدام به کاهش تری گلیسرید خون کرد که دلیل کاهش آن هم بخاطر وجود امگا 3 در میگو است. همین موضوع می تواند در کاهش وزن افراد چاق تاثیر گذار باشد و کمک زیادی به کاهش وزن افراد نماید.

پروتئین بالای میگو

یکی از مهمترین منابع غذایی سرشار از پروتئین مربوط به میگو می باشد. میگو یک منبع غنی از پروتئین است که تاثیر زیادی در سلامت عمومی بدن دارد و باعث رشد عضلات، ترمیم بافت های آسیب دیده بدن، سلامت قلب و عروق و … خواهد شد.

یکی از خواص بسیار مهم پروتئین ها در بدن، کمک به کاهش وزن افراد می باشد. ساختار پروتئین ها به گونه ای است که می تواند باعث کنترل اشتهای افراد شود و در عین حال می تواند منجر به عضله سازی و رشد افراد شود. همین موضوع می تواند برای افرادی که دچار اضافه وزن هستند کمک زیادی نمایند.

میگو می تواند به دلیل داشتن پروتئین فراوان کمک زیادی در این زمینه نماید و باعث شود که افراد دارای اضافه وزن علاوه بر کاهش وزن خود، از خاصیت عضله سازی آن استفاده کنند که بیشتر برای ورزشکاران مفید می باشد.

همانطور که ملاحظه کردید، عوامل ذکر شده می تواند تاثیر زیادی در روند کاهش وزن افراد توسط مصرف میگو شود و به همین دلیل است که پزشکان حوزه تغذیه و یا چاقی، اقدام به تجویز میگو در برنامه غذایی افراد خواهند کرد.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان متخصص جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص خواص میگو در کاهش وزن انجام دهد.

پروتئین بالای میگو
پروتئین بالای میگو

نگهداری میگو چگونه است؟

حال که با انواع خواص میگو و کالری میگو آشنا شدیم، قصد داریم به بررسی موضوعی بپردازیم که تاثیر زیادی در خواص میگو دارد و ان هم نگهداری میگو در شرایط مناسب است.

نگهداری میگو چگونه است؟
نگهداری میگو چگونه است؟

برای اینکه بتوانیم از تمامی خواص میگو به خوبی استفاده کنیم و به عبارت دیگر، میگو خواص خود را داشته باشد و از دست ندهد، لازم است در شرایط مکانی و دمایی مناسبی از آن نگهداری کنیم. میگو نسبت به دما حساس است و برای اینکه اقدام به نگهداری آن کنیم باید سریعا آن در دمای سرد یخچال قرار دهیم.

بعد از خرید میگو، لازم است سریعا در نقطه ای سرد قرار گرفته شود تا دچار مشکلاتی مانند فاسد شدن نشود. اگر قرار است مدت طولانی ای میگو در محیطی غیر از یخچال قرار گیرد، باید میگو را با قالب های یخ در محفظه ای کوچک قرار دارد تا در دمای مناسبی قرار گیرد.

سرد نگه داشتن میگو

با تمام این اوصاف باید گفت که شرط سالم ماندن میگو و برخورداری از خواص متنوع آن، جلوگیری از فاسد شدن آن است که تنها راه آن سرد نگه داشتن میگو می باشد که بهتر است در اولین فرصت در فریزر یخچال نگهداری شود.

بعد از یخ زدن کامل میگو بعد از مدت ها که قصد استفاده از آن را داریم می توانیم بعد از خارج کردن میگو از فریزر، آن را در درون یک کاسه آب سرد قرار دهیم تا به مرور زمان، یخ زدگی آن از بین برود تا بتوان مصرف نمود. نکته قابل توجه در خصوص نگهداری میگو این است که به هیچ وجه نباید با دستگاه هایی مانند مایکرویو اقدام به یخ زدایی آن کرد، زیرا می تواند باعث فاسد شدن آن شود.

سرد نگه داشتن میگو
سرد نگه داشتن میگو

حال در ادامه مقاله به بررسی موضوعاتی می پردازیم که می تواند برای افرادی که دچار مشکلات اضافه وزن و چاقی هستند، موثر باشد. بناراین تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

شاخص توده بدنی چیست؟

در بخش قبلی مقاله کالری میگو که در خصوص خواص میگو در کاهش وزن گفته شد، متوجه شدیم که افراد دارای اضافه وزن می توانند از میگو به عنوان یک مواد غذایی لاغر کننده استفاده کنند. اما یک مسئله مهمی که در این خصوص پیش می آید این است که از کجا متوجه شویم که چاق هستیم و اضافه وزن داریم و اینکه در صورت اضافه وزن، در چه مرحله ای وزن اضافی قرار داریم تا بتوانیم بهترین روش کاهش وزن را انتخاب کنیم؟

شاخص توده بدنی چیست؟
شاخص توده بدنی چیست؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که شاخص و معیاری در این خصوص وجود دارد که می تواند در زمینه مشخص کردن چاق یا لاغر بودن فرد و میزان چاقی او، کمک زیادی نماید و آن هم شاخص توده بدنی که به اختصار به آن BMI گفته می شود.

شاخص توده بدنی در واقع نوعی معیار و سنجش برای بررسی میزان چاقی بدن و میزان چربی های بدن می باشد که می تواند به افراد نشان دهد که در چه مرحله از وزنی قرار دارند. شاخص توده بدنی با بررسی نسبت وزن به قد، به بررسی میزان انباشتگی های چربی های موجود در بدن می پردازد و هر فردی می تواند از این روش برای مشخص کردن وضعیت بدنی خود استفاده کند.

بازه های مختلف شاخص توده بدنی

همانطور که گفته شد، شاخص توده بدنی می تواند به افراد کمک کند که با محاسبه نسبت وزن به قد خود، از وضعیت بدنی و اضافه وزن خود مطلع شوند و بدانند که کدام روش درمانی می تواند منجر به کاهش وزن افراد شود.

شاخص توده بدنی، دارای بازه های عددی تعریف شده ای می باشد که این بازه ها همیشه ثابت بوده و هر فردی با محاسبه BMI خود و مقایسه آن با بازه های عددی ثابت می تواند متوجه شود که در چه مرحله ای از اضافه وزن قرار دارد و بهترین روش درمانی برای کاهش وزن چیست. ما در ادامه به بررسی بازه های عددی شاخص توده بدنی خواهیم پرداخت:

اگر فردی دارای شاخص توده بدنی زیر عدد 18.5 باشد، این موضوع نشان می دهد که فرد از لاغری شدیدی رنج می برند و طبیعتا باید چاره ای برای افزایش وزن خود بیاندیشد. افزایش وزن برای افراد بسیار لاغر بسیار مهم است، زیرا لاغری شدید باعث بروز مشکلات مختلفی خواهد شد.

اگر فردی شاخص توده بدنی خود را بدست آورد و عدد بدست آمده در بازه عددی 18.5 تا 24.9 باشد، این موضوع یعنی فرد در حالت ایده آل وزنی خود قرار دارد و صرفا باید مراقبت های غذایی لازم را به همراه تحرک و ورزش انجام دهد تا بتواند حالت وزنی خود را حفظ کند.

اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در بازه عددی بین 25 تا 29.9 باشد

اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در بازه عددی بین 25 تا 29.9 باشد، این موضوع یعنی فرد در معرض اضافه وزن قرار دارد و لازم است با استفاده از روش هایی مانند رژیم غذایی و ورزش از جمله مصرف میگو و کالری میگو، اقدام به کاهش وزن و لاغری نماید.

اگر فردی شاخص توده بدنی خود را بدست آورد و عدد بدست آمده در بازه عددی بین 30 تا 34.9 باشد، این موضوع نشان دهنده این است که فرد در معرض چاقی شدید قرار دارد و لازم است اقدامات لازم برای کاهش وزن خود را انجام دهد که بهترین راه استفاده از روش جراحی چاقی است که جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان متخصص جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

خطرناک ترین نوع شاخص توده بدنی

اما خطرناک ترین نوع شاخص توده بدنی مربوط به افرادی می باشد که دارای شاخص توده بدنی بالای عدد 35 می باشد که این مورد نشان دهنده خطرناکترین نوع چاقی است و ممکن است مشکلات مختلفی مانند بیماری های قلبی و عروقی و … را ایجاد کند و بهترین راه برای درمان چنین افرادی استفاده از جراحی چاقی است.

حال که با مسئله شاخص توده بدنی آشنا شدیم، در ادامه مقاله کالری میگو به بررسی مسئله جراحی چاقی می پردازیم که امروزه مورد استفاده بسیاری از افراد قرار میگیرد. همچنان جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان متخصص جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص انجام جراحی چاقی انجام دهد.

خطرناک ترین نوع شاخص توده بدنی
خطرناک ترین نوع شاخص توده بدنی

جراحی چاقی چیست؟

جراحی چاقی یکی از بهترین و موثرترین روش های درمانی در درمان بیماری چاقی و اضافه وزن می باشد. چاقی نوعی بیماری محسوب می شود و بسیاری از افراد درگیر این مسئله می شوند.

چاقی می تواند باعث بروز بیماری های مختلفی شود و بخصوص افرادی که از چاقی شدید رنج می برند و دارای شاخص توده بدنی بالایی هستند، باید به فکر راه چاره ای برای حل معضل چاقی خود باشند که جراحی چاقی جز بهترین روش ها برای افراد بسیار چاق محسوب می شود.

جراحی چاقی با هدف ایجاد تغییرات اساسی در ساختار سیستم گوارش انسان به وجود امده است و پزشکان متخصص و با تجربه در این زمینه با ایجاد تغییرات در سیستم گوارش، سعی بر کاهش وزن افراد در کوتاه ترین زمان کرده اند.

جراحی چاقی می تواند به عنوان یک روش تضمینی و صددرصدی مورد استفاده قرار گیرد

جراحی چاقی می تواند به عنوان یک روش تضمینی و صددرصدی مورد استفاده قرار گیرد و افرادی که از روش های رژیم غذایی و ورزش به کاهش وزن نرسیده اند، می توانند از این روش درمانی یعنی جراحی چاقی نهایت استفاده را ببرند.

با توجه به پیشرفت علوم پزشکی و درمانی، جراحی چاقی به عنوان یک روش نوین و کم عارضه شناخته می شود و با کمترین جراحت ممکن اقدام به جراحی افراد خواهد کرد تا بتوانند به کاهش وزن و تناسب اندام دست پیدا کنند.

جراحی چاقی می تواند به عنوان یک روش تضمینی و صددرصدی مورد استفاده قرار گیرد
جراحی چاقی می تواند به عنوان یک روش تضمینی و صددرصدی مورد استفاده قرار گیرد

یکی از بهترین و ماهرترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می باشد که با مراجعه به ایشان می توانید راهنمایی های لازم را در خصوص جراحی چاقی و انجام آن، دریافت نمایید.

شما در حال مطالعه مقاله کالری میگو می باشید.

هدف از جراحی چاقی چیست؟

جراحی چاقی می تواند اهداف مختلفی داشته باشد و همانطور که در مبحث قبلی گفته شد، جراحی چاقی با هدف ایجاد تغییرات اساسی و ساختاری در سیستم گوارش انسان بوجود آمده است و اهداف مختلفی را دارد.

از جمله مهمترین و کلیدی ترین هدف جراحی چاقی، کاهش وزن در طی مدت زمان کوتاه است. بسیاری از روش های لاغری می تواند زمان بر باشد و در نهایت نتیجه دلخواه را به وجود نیاورد.

اما هدف اصلی جراحی چاقی، رسیدن به کاهش وزن درست و ایده آل در طی مدت زمان کوتاه می باشد و به عنوان روش صددرصدی به حساب می آید.

از طرفی دیگر، چاقی می تواند بیماری های مختلفی به وجود آورد که از جمله آن بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، سرطان، کلسترول و فشار خون، کبد چرب و …، می باشد.

جراحی چاقی می تواند هدف مهمی علاوه بر کاهش وزن را داشته باشد

جراحی چاقی می تواند هدف مهمی علاوه بر کاهش وزن را داشته باشد که از جمله آن می توان به درمان بیماری های ذکر شده اشاره کرد و تاثیر زیادی در روند بازگشت سلامتی افراد خواهد داشت.

چاقی و عدم تناسب اندام می تواند مشکلاتی از نظر روحی برای افراد به وجود بیاورد که مهمترین آن عدم اعتماد به نفس و ایجاد افسردگی می باشد.

جراحی چاقی می تواند هدف مهمی علاوه بر کاهش وزن را داشته باشد
جراحی چاقی می تواند هدف مهمی علاوه بر کاهش وزن را داشته باشد

جراحی چاقی قادر خواهد بود که به درمان مشکلات جسمی افراد بپردازد و تناسب اندام را به ارمغان بیاورد و علاوه بر آن می تواند باعث بازگشت اعتماد به نفس به افراد شود و تاثیر زیادی در روند درمان بیماری های روحی و روانی از جمله افسردگی داشته باشد.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان متخصص جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص انجام جراحی چاقی انجام دهد.

انواع جراحی چاقی

جراحی چاقی دارای انواع مختلفی است و هر کدام از آنها کاربردهای خاص خود را دارد و در نهایت امر منجر به لاغری و کاهش وزن افراد دارای شاخص توده بدنی بالا خواهد شد.

مزیت استفاده از جراحی چاقی، کم عارضه و کم جراحت بودن آن است و با استفاده از دستگاه لاپاراسکوپی این جراحی صورت میگیرد که در واقع با کمترین جای زخم و جراحت همراه است. حال در ادامه مقاله کالری میگو به بررسی انواع جراحی چاقی خواهیم پرداخت:

عمل اسلیو معده

یکی از روش های محبوب و پرکاربرد در جراحی چاقی، جراحی اسلیو معده است. عمل اسلیو معده یکی از موثرترین روش ها در کاهش وزن به حساب می آید که با هدف ایجاد تغییرات اساسی در معده انسان به وجود امده است و این تغییرات باعث خواهد شد که فرد به کاهش وزن دلخواه برسد.

پیشنهاد می کنیم از پست چه کسانی عمل اسلیو انجام دادن دیدن کنید.

عمل اسلیو معده
عمل اسلیو معده

در این روش جراحی، در ابتدا برش های کوچکی بر روی شکم بیمار ایجاد می شود و سپس لوله های لاپاراسکوپی وارد بدن بیمار می شود جراحی آغاز خواهد شد.

در ابتدای کار، معده بیمار به بخش های مختلفی تقسیم بندی می شود و در نهایت کار توسط دستگاه مکنده لاپاراسکوپی، بخش عمده ای از معده از بدن بیمار خارج می شود و معده باقی مانده به شکل لوله ای شکل خواهد بود

و هدف از این کار این است که حجم معده کاهش پیدا کند و فرد با مصرف مقدار کمی از غذا، احساس سیری پیدا خواهد و همین موضوع می تواند در زمانی کوتاه باعث کاهش وزن افراد شود و بدن برای تامین کالری و انرژی خود از چربی های انباشته شده در بدن استفاده می کند.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان متخصص جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص عمل اسلیو معده انجام دهد.

عمل بای پس معده

از دیگر روش های موثر در خصوص جراحی چاقی که می تواند منجر به کاهش وزن افراد شود، عمل بای پس معده می باشد که تغییرات را در ناحیه معده و روده کوچک ایجاد می کند.

در ابتدای جراحی، معده به بخش بزرگ و کوچک تقسیم می شود و سپس بخش بزرگ معده از بدن بیمار خارج خواهد شد و صرفا بخش کوچکی باقی می ماند.

بعد از آن تغییراتی در روده کوچک اعمال می شود که هدف از این کار، کوتاه تر شدن مسیر ورود و خروج مواد غذایی است و در نهایت، قسمت تغییر یافته روده کوچک به معده متصل می شود و این کار باعث کاهش حجم ورود مواد غذایی و از طرفی کاهش جذب مواد غذایی می شود و فرد در مدت زمان کوتاه به کاهش وزن خواهد رسید.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان متخصص جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص عمل بای پس معده انجام دهد.

شما در حال مطالعه مقاله کالری میگو می باشید.

بای پس با سوئیچ اثنی عشری

یکی از انواع جراحی های چاقی که پیچیدگی بیشتری دارد، جراحی بای پس با سوییچ اثنی عشری می باشد که این جراحی ترکیبی از جراحی اسلیو معده و بای پس معده است. در ابتدای جراحی، معده فرد به بخش های مختلف تقسیم و بخش عمده ای از آن جدا خواهد شد

و سپس تغییراتی در سیستم روده کوچک انجام می شود و در نهایت جراحی، کیسه صفرا بیمار از بدن او خارج می شود و هدف از این کار، کاهش ترشح هورمون گرسنگی است که تاثیر زیادی در اشتهای افراد خواهد داشت و به همین دلیل فرد میل کمتری به غذا خواهد داشت و در طی مدت زمانی کوتاه به کاهش وزن خواهد رسید.

لطفا از پست غذاهای گرم و خشک برای لاغری دیدن کنید.

حلقه دور معده

حلقه گذاری دور معده یک روش کم کاربرد در جراحی چاقی محسوب می شود و حلقه ای در ابتدای معده قرار داده می شود که باعث کاهش حجم معده خواهد شد و منجر به کاهش وزن در زمانی کوتاه می شود.

این جراحی با عوارضی همراه است که مهمترین آن التهاب مری است و به همین دلیل زیاد مورد استفاده پزشکان متخصص قرار نخواهد گرفت.

یکی از نکات قابل توجه در خصوص جراحی چاقی این است که بعد از آن فرد با دوران نقاهت کوتاهی روبرو است و لازم است رژیم غذایی خاصی را استفاده کند که پزشک متخصص اقدام به تجویز آن می کند.

استفاده از میگو و کالری میگو می تواند تاثیر زیادی در روند بهبودی افراد بعد از جراحی چاقی داشته باشد و همچنین در روند کاهش وزن و تثبیت وزن می تواند موثر باشد. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان متخصص جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی یکی از بهترین مواد غذایی مقوی یعنی میگو پرداختیم. میگو نوعی غذای دریایی است که دارای خواص بسیار زیادی می باشد و مزیت های زیادی را دارد که ما در این مقاله به بررسی کالری میگو و خواص میگو پرداختیم و متوجه شدیم که میگو می تواند مزیت های زیادی را برای بدن داشته باشد.

یکی از مهمترین مزیت های مصرف میگو، کمک به کاهش وزن افراد چاق است که در این مقاله به این موضوع مهم پرداخته شد.

از طرفی بسیاری از افرادی که دارای چاقی شدید هستند و دارای شاخص توده بدنی بالایی هستند، می بایست از روش های موثرتری برای کاهش وزن استفاده کنند که بهترین روش، جراحی چاقی است. ما در این مقاله به بررسی جراحی چاقی و انواع آن پرداختیم.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان متخصص جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص انجام جراحی چاقی و همچنین استفاده از میگو برای لاغری، انجام دهد.

drsalimi

drsalimi

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

تو اینستاگرام منتظرتونیم.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید