چگونه لاغر شویم بدون رژیم

فهرست مطالب

اگر می خواهید بدانید که چگونه لاغر شویم بدون رژیم ؛ ما را تا انتهای مقاله همراهی نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لاغر شدن می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

در این مقاله سعی داریم تا درباره این موضوع که چگونه لاغر شویم بدون رژیم ، مطالب کاملی را بیان کنیم. زیبایی و تناسب اندام جذاب یکی از لذت بخش ترین مواردی است که در آینه مشاهده می کنید.

مقدمه

چگونه لاغر شویم بدون رژیم
چگونه لاغر شویم بدون رژیم

مکمل ها و برنامه های رژیم لاغری متعددی وجود دارد که افراد از طریق آن می توانند وزن قابل توجهی را از دست دهند، اما در بین آن ها جراحی چاقی از محبوب ترین و بهترین تکنیک های لاغری پایدار و ثابت در نظر گرفته می شود که علاوه بر لاغری سریع، به حفظ تناسب اندام به صورت مستمر کمک بسیار می کند.

اینفوگرافیک چگونه لاغر شویم بدون رژیم

اینفوگرافیک چگونه لاغر شویم بدون رژیم
اینفوگرافیک چگونه لاغر شویم بدون رژیم

برای این که بدانید چگونه لاغر شویم بدون رژیم ، با دکتر سلیمی معتبرترین متخصص انواع جراحی های چاقی در ارتباط باشید. با ما همراه باشید تا در مورد انواع جراحی های چاقی توسط دکتر سلیمی اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار شما قرار دهیم.

چگونه لاغر شویم بدون رژیم با 21 روش 

چگونه لاغر شویم بدون رژیم با 21 روش 
چگونه لاغر شویم بدون رژیم با 21 روش

 

عناوین مقاله:

جراحی چاقی چیست؟

مناسب ترین شیوه در راستای این که چگونه لاغر شویم بدون رژیم را بیان کنید؟

انواع جراحی های چاقی را نام ببرید؟

عمل های لاغری چه مزیت هایی را در حفظ سلامتی بدن به همراه دارد؟ توضیح دهید.

مهمترین علت انجام جراحی های کاهش وزن چیست؟

نتیجه گیری

پیشنهاد می کنیم از پست چگونه لاغر شویم دیدن کنید.

جراحی چاقی

پیش از توضیح در این مورد که چگونه لاغر شویم بدون رژیم ، لازم است درخصوص عمل لاغری مطالبی را بیان کنیم. چاقی و افزایش شاخص توده بدنی بالا باعث بروز اختلالات بسیاری از جمله کلسترول بالا، آپنه خواب، دیابت، پرفشاری، انواع سرطان ها و … در فرد می شود و یا شدت این مشکلات را به تدریج افزایش می دهد به حدی که مهار آن ها امری سخت و در برخی موارد غیرقابل کنترل می شود.

لطفا از پست میزان قند خون در دیابت نوع 2 دیدن کنید.

جراحی چاقی
جراحی چاقی

اغلب مبتلایان به اضافه وزن بالا در پی یافتن آسان ترین متدها برای دستیابی به حفظ تناسب اندام هستند که در بین همه آن ها انجام عمل جراحی چاقی روشی ماندگار، ایمن و در عین حال محبوب برای زیبایی بیشتر و تناسب اندام است. به شرطی که توسط دکتر مجربی همچون دکتر سلیمی انجام شود.

شخص به منظور از بین بردن بیماری های مرتبط به اضافه وزن بالا و یا داشتن وزن طبیعی و ایده آل می تواند از مطلوب ترین شیوه های جراحی چاقی نظیر کاهش وزن با دستگاه اولترازد و یا پال، جراحی لیپوساکشن و سایر جراحی های کوچک کننده معده و یا روده استفاده کند.

پیشنهاد می کنیم از پست چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم و جراحی معده برای لاغری دیدن کنید.

در وهله نخست بایستی ریشه آن مسئله را به طور دقیق مورد بررسی و تفحص قرار دهیم

به طور کلی برای ارزیابی اساسی هر موضوع، در وهله نخست بایستی ریشه آن مسئله را به طور دقیق مورد بررسی و تفحص قرار دهیم و دقت داشته باشید که در مورد چه مطالبی بایستی اطلاع کافی را به دست آوریم.

حال با توجه به این که چگونه لاغر شویم بدون رژیم ، بایستی بیان کنیم که جراحی چاقی، مجموعه ای از متدهای غیر تهاجمی و یا تهاجمی هستند که به وسیله آن می توان به جذابیت بیشتر اندام کمک کرد.

براساس این که هدف کلی جراحی های چاقی رسیدن به وزن ایده آل است و عملکرد حاصل از آن به طور معمول بلافاصله و دست یافتنی است، اغلب بیماران دارای اضافه وزن بالا انجام جراحی های کاهش وزن را مناسب ترین راه حل می دانند.

پیشنهاد می کنیم از پست جراحی لاغری در رشت دیدن کنید.

در وهله نخست بایستی ریشه آن مسئله را به طور دقیق مورد بررسی و تفحص قرار دهیم
در وهله نخست بایستی ریشه آن مسئله را به طور دقیق مورد بررسی و تفحص قرار دهیم

دلیل بهره مندی از جراحی های لاغری

اغلب اشخاص به علت عوامل ژنتیکی، شکل و وضع به خصوصی که در تناسب اندام خود دارند، سبب می گردد تا ذخیره بافت های چربی در بخش های خاصی از بدن آن ها انباشته شود.

در صورتی که مایلید در یک بازه زمانی کوتاه اقدام به حذف چربی های موجود در بدن کنید، بایستی از برنامه رژیم لاغری سنگینی استفاده کنید تا با رعایت کلیه دستورالعمل های رژیم غذایی، علاوه بر تقلیل اندازه در ناحیه دلخواه، در کل بدن، افت سایز را به دست آورید.

به طور مثال، حذف بافت های چربی موجود در ران، همراه با تقلیل اندازه باسن رخ می دهد و این چنین کاهش وزن برای برخی از مبتلایان ممکن است مطبوع نباشد.

لذا، چنان چه با چربی های موضعی و یا با تجمع مقدار کمی چربی در بخش های مختلف بدن مانند ران ها، پشت و یا شکم مواجه هستید که از طریق تمرینات فیزیکی و یا رژیم های کاهش وزن حذف آن ها غیرممکن است، می توانید با انجام مناسب ترین متد جراحی لاغری و با کمک دکتر سلیمی، از چربی های سرسخت رهایی پیدا کنید.

دلیل بهره مندی از جراحی های لاغری
دلیل بهره مندی از جراحی های لاغری

انواع جراحی چاقی

جراحی چاقی بای پس معده از طریق (Roux-en-Y)

یکی از مناسب ترین تکنیک های درمانی برای این که چگونه لاغر شویم بدون رژیم ، انجام عمل جراحی Bypass است که در بین تمامی جراحی های کاهش وزن یکی از متداولترین آن ها محسوب می شود.

به طور معمول جراحی فوق غیرقابل برگشت بوده و شخص می تواند تا پایان عمر از مزیت های آن در از دست دادن وزن بهره مند شود.

جراح متخصص چاقی در طی این عمل جراحی بخش فوقانی معده را حذف می کنند و قسمت باقیمانده از معده را از طریق منگنه و یا بخیه کاملاً می بندند که این امر سبب می گردد بیمار با مصرف اندکی از مواد غذایی با حس سیری بسیار همراه شود. در تکنیک فوق میزان جذب مواد غذایی هم تا حد بسیار تقلیل می یابد.

ظرفیت معده باقیمانده در این عمل جراحی تقریباً در حد یک گردو است که فقط ظرفیت نگهداری بیست و هشت گرم از مواد غذایی سالم را که بعد از جراحی بیمار مجاز به مصرف آن هاست را دارد.

تقلیل حجم معده در عمل جراحی بای پس می تواند مفهوم کاملی از چگونه لاغر شویم بدون رژیم باشد.

تقلیل حجم معده در عمل جراحی بای پس می تواند مفهوم کاملی از چگونه لاغر شویم بدون رژیم باشد. معده هر شخص در حالت معمولی ظرفیت نگهداری بخش اعظمی از مواد غذایی را دارد که این موضوع می تواند به نوبه خود مهمترین عامل در اضافه وزن باشد.

سپس دکتر سلیمی دوازدهه را برش داده و به طور مستقیم به معده جراحی شده که به صورت کیسه کوچک است، متصل می کند.

در این تکنیک جراحی چاقی که می تواند موثرترین متد درمانی بدون رژیم لاغری باشد، مواد غذایی نخست به کیسه کوچک و پس از آن وارد روده کوچک متصل به آن می شوند.

جراحی فوق برای از دست دادن اضافه وزن بالا و ریسک ابتلا به اختلالات مرتبط به چاقی مانند:

1)    بیماری قلبی 2) سکته مغزی 3) پرفشاری 4) عارضه برگشت غذا از معده به مری 5) آپنه خواب مزمن 6) نوع دو دیابت

به بیماران تجویز می شود. دقت داشته باشید که این روش و سایر عمل های لاغری فقط هنگامی روی بیماران کاندیدای جراحی چاقی انجام می شود که شخص از طریق انجام تمرینات فیزیکی مناسب و یا رژیم های لاغری و حتی مکمل های کاهش وزن نتوانسته وزن قابل توجهی را از دست دهد.

افراد کاندیدای عمل جراحی لاغری بای پس معده

با توجه به این که جراحی فوق مناسب ترین اقدام برای کاهش وزن بدون استفاده از رژیم های لاغری است، بایستی خاطر نشان شویم که افرادی کاندیدای جراحی بای پس هستند که:

1)    با عارضه چاقی شدید و یا از شاخص توده بدنی بالغ بر چهل کیلوگرم برخوردار هستند.

2)    بیمارانی که با بی ام آی بین سی و پنج الی چهل کیلوگرم همراه هستند.

3)    شخصی که با اختلالات جدی سلامتی مانند پرفشاری، دیابت نوع دو و یا آپنه خواب مواجه است، کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی بای پس معده از طریق Roux-en-Y می باشد.

افراد کاندیدای عمل جراحی لاغری بای پس معده
افراد کاندیدای عمل جراحی لاغری بای پس معده

جراحی فوق برای کلیه مبتلایان به عارضه چاقی بالا گزینه مناسبی در نظر گرفته نمی شود

نکته حائز اهمیت این است که جراحی فوق برای کلیه مبتلایان به عارضه چاقی بالا گزینه مناسبی در نظر گرفته نمی شود. به منظور این که چگونه لاغر شویم بدون رژیم ، نیاز است تا مراحل پزشکی متعددی را از طریق مشاوره با دکتر سلیمی دنبال کنید.

همچنین بایستی بدانید که بعد از عمل جراحی کاهش وزن، بایستی تغییرات بسیاری را در سبک زندگی خود ایجاد کنید. دقت داشته باشید که جراحی فوق هزینه بر است. پس پیش از انجام آن، اطلاعات لازم را در خصوص تمامی مراحل جراحی و عوامل موثر در هزینه آن از دکتر سلیمی دریافت کنید.

جراحی فوق برای کلیه مبتلایان به عارضه چاقی بالا گزینه مناسبی در نظر گرفته نمی شود
جراحی فوق برای کلیه مبتلایان به عارضه چاقی بالا گزینه مناسبی در نظر گرفته نمی شود

مراحل انجام جراحی بای پس معده  Roux-en-Y

به دلیل زمانبر بودن و پیچیدگی بسیار این عمل جراحی و سایر جراحی های لاغری و از همه مهمتر مراقبت هایی که بیماران کاندیدای جراحی کاهش وزن در حین عمل و یا پس از آن به آن نیاز دارند، جراحان متخصص، انجام این عمل معده را در بیمارستان هایی که به مجهزترین و پیشرفته ترین سیستم های روز دنیا مجهز هستند، توصیه می کنند. جراحی فوق تحت بیهوشی عمومی روی بیماران انجام می شود.

علاوه بر این، جزئیات جراحی لاغری به موقعیت بیمار، تکنیک جراحی که برای درمان بیمار به کار برده می شود، جراح معالج و بیمارستانی که عمل جراحی روی شخص بیمار انجام می شود، بستگی دارد. بعضی از عمل های لاغری به شیوه سنتی و با ایجاد شکافی بزرگ در ناحیه شکم بیمار انجام می شود.

با پیشرفت علم و تکنولوژی در حوزه پزشکی، در حال حاضر اغلب عمل های جراحی به شکل لاپاراسکوپی برای بیماران انجام می شود.

Laparoscopy وسیله لوله ای شکل کوچکی است که بر سر ورودی آن برای انجام پروسه جراحی دوربین قرار گرفته است. دکتر سلیمی از طریق شکاف های کوچک، لاپاراسکوپ را به داخل شکم بیمار هدایت می کند.

دوربین های کوچک متصل به لاپاراسکوپ

این دوربین های کوچک متصل به لاپاراسکوپ این امکان را به جراح می دهد که بدون هیچ شکاف بزرگی، به روند جراحی کنترل و تسلط کافی داشته باشد.

شما با انجام جراحی به روش لاپاراسکوپی از این امکان برخوردارید که دوره بازیابی بعد از جراحی را خیلی سریعتر پشت سر گذارید. البته باز هم متذکر می شویم که متد فوق برای تمامی مبتلایان به اضافه وزن بالا گزینه مناسبی در نظر گرفته نمی شود.

معمولا جراحی بای پس معده چندین ساعت به طول می انجامد که پس از آن در بخش ریکاوری، بیمار هوشیاری خود را به طور کامل به دست می آورد. برای مراقبت های پزشکی بیشتر، دکتر سلیمی سه الی پنج روز بستری بیمار در بیمارستان را تجویز می کند.

دوربین های کوچک متصل به لاپاراسکوپ
دوربین های کوچک متصل به لاپاراسکوپ

پس از جراحی

به دلیل جراحی انجام شده ر روی معده، تا چهل و هشت ساعت بیمار اجازه مصرف هیچ مواد غذایی را ندارد تا دستگاه گوارش و معده، بهبودی کامل پیدا کند.

سپس به مدت دوازده هفته بیمار بایستی از یک برنامه رژیم غذایی خاص پیروی کند. بدین صورت برنامه رژیم بیمار فقط با مصرف مایعات آن هم به میزان اندک و جرعه جرعه آغاز می شود

و سپس به تدریج سالم ترین گروه های غذایی نرم و خرد شده را به وعده های اصلی خود می افزاید و بعد از زمان مشخص، مجدداً از غذاهای معمولی به میزان مشخص در هر وعده استفاده می کنید.

پس از جراحی
پس از جراحی

پس از جراحی درمورد آن چه میل می کنید و یا می نوشید و میزان مجاز آن، با محدودیت های بسیار همراه خواهید بود که بهتر است در این خصوص با پزشک متخصص تغذیه در ارتباط باشید.

در ماه های نخست بعد از جراحی بایستی برای اطمینان بیشتر از روند جراحی تحت نظر جراح معالج قرار گیرید تا با مشکل خاصی مواجه نشوید.

ممکن است در این مدت آزمایشات متعددی از سوی پزشک برای شما تجویز شود. احتمالاً در سه الی شش ماه نخست پس از جراحی، بدن در مقایسه با تقلیل وزن مداوم با علائمی همچون تغییر در رفتار، حس سرما و خستگی، بدن درد، ریزش و یا نازک شدن موها همراه خواهد شد که امری طبیعی در بین بیماران به حساب می آید.

جراحی چاقی بای پس معده توسط duodenal switch از طریق انحراف Biliopancreatic

طبق نظر دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی و متابولیک، از دیگر عمل های کاهش وزن استاندارد در چگونه لاغر شویم بدون رژیم ، جراحی دئودنال سوئیچ است.

این عمل جراحی که ترکیبی از Gastric sleeve و Bypass معده است، متدی چند بخشی و پیچیده است که تقریباً طی این عمل هشتاد درصد از معده بیمار را که سبب اضافه وزن وی شده است، برش می دهند.

در تکنیک جراحی فوق، علاوه بر تقلیل ظرفیت معده، بخش اعظمی از طول روده به غیر از صد الی صد و پنجاه سانتیمتر از قسمت پایانی آن میانبر (بای پس) زده می شود.

به این ترتیب قسمت بیشتری از روده قادر نیست جذب خوراکی ها را به درستی انجام دهد. در نتیجه شخص با از دست دادن وزن همراه خواهد شد.

جراحی فوق متدی کارآمد و موثر برای لاغری و معالجه پیامدها و اختلالاتی نظیر دیابت است

جراحی فوق متدی کارآمد و موثر برای لاغری و معالجه پیامدها و اختلالاتی نظیر دیابت است، اما به علت اختلالات مرتبط به افت جذب پروتئین و ویتامین ها و همچنین سوء جذب خوراکی ها، بایستی پیوسته در طولانی مدت از داروها و مکمل های متعدد برای جبران و حفظ سلامتی بیشتر بدن استفاده کرد. معمولا این عمل جراحی به هر شخصی پیشنهاد نمی شود. در این جراحی:

1)    وزن شخص تا حد بسیار زیادی تقلیل می یابد 2) کاهش سطح گرسنگی 3) مستلزم تغییرات بسیار در برنامه رژیم غذایی 4) معالجه چاقی مفرط

بخشی از حقایق این عمل جراحی به شمار می آید. البته مدت بازیابی بیمار طولانی بوده و برای بهبودی کامل احتیاج به پی جویی های پیاپی است. دقت داشته باشید که معمولاً این جراحی شش ساعت زمان می برد.

احتمالاً بعضی از بیماران با نشانه های استفراغ، اسهال، احساس ضعف و یا تهوع مواجه می شوند که بخشی از علائم سندروم دامپینگ است. به علت افت جذب ویتامین هایی نظیر (B12، K، D،E ،A)، آهن ، چربی و پروتئین، ممکن است این گروه از افراد با اسهال روبرو شوند.

افراد کاندیدای بای پس روده

در واقع جراحی فوق مناسب اشخاصی است که از ابتلا به چاقی مفرط عذاب می برند و انجام امور روزانه و یا شغلی برای آن ها امری سخت و غیرممکن است. افراد دارای bmi بالغ بر پنجاه کیلوگرم که با اختلالات بسیار سلامتی همراه هستند، می توانند کاهش وزن بسیاری را با انجام این عمل جراحی تجربه کنند.

برخی از جراحان متخصص متابولیک، جراحی فوق را برای اشخاصی که دارای بی ام آی بیش از سی و پنج کیلوگرم هستند، گزینه مناسبی در نظر می گیرند.

البته بیماران تحت این عمل جراحی بایستی برای رفع عارضه خود از یک برنامه رژیم غذایی متعادل و استاندارد و نیز فعالیت های ورزشی منظم استفاده کنند تا از مزیت های آن بهره مند شوند. در این راستا، مشاوره با دکتر سلیمی را فراموش نکنید.

پیشنهاد می کنیم از پست راز لاغری سریع دیدن کنید.

نکات مهم بعد از جراحی duodenal switch

–       بعضی از بیماران ممکن است بعد از هفت روز از عمل جراحی و یا در دوران بازیابی، با دردهای شکمی مواجه شوند که امری طبیعی محسوب می شود و بایستی برای تسکین درد از داروهای مسکنی که پزشک تجویز نموده، مصرف کنند.

–       احتمالاً در ناحیه شکاف هم بیمار با درد و ناراحتی بسیار همراه است و چنان چه مورد غیر طبیعی مشاهده و یا در داخل شکم احساس شد، بایستی بلافاصله جراح معالج را مطلع سازید.

–       مهمترین موضوع بعد از جراحی فوق، رژیم غذایی بیمار است زیرا همچون گذشته قادر به مصرف مواد غذایی بسیار نیستید و یا نمی توانید از هر نوشیدنی مصرف کنید و بایستی طبق دستورالعمل های جراح لاغری و توصیه های متخصص تغذیه از یک برنامه غذایی متعادل و استاندارد استفاده کنید تا چگونه لاغر شویم بدون رژیم را به وضوح در تناسب اندام خود مشاهده کنید.

–       با توجه به این که در عمل جراحی فوق قسمتی از دوازدهه حذف می شود، بیماران تحت این عمل جراحی بایستی برای ادامه حیات به شکل منظم از مکمل های معدنی و یا ویتامین ها استفاده کنند.

در این راستا مجرب ترین متخصصین تغذیه می توانند در کنار مکمل های ضروری بدن، یک برنامه غذایی سالم و مفید را به بیمار ارائه دهند.

پرهیز از بلند کردن اشیاء سنگین و یا تمرینات ورزشی شدید

–       دقت داشته باشید که تا مدتی بعد از جراحی، بیمار بایستی از بلند کردن اشیاء سنگین و یا تمرینات ورزشی شدید بپرهیزد.

–       در مجموع چهار الی شش هفته دوره بازیابی و ریکاوری بیمارانی است که برای رسیدن به تناسب اندام ایده آل، جراحی به روش سنتی و یا باز را انتخاب کرده اند. اما دوره نقاهت اشخاصی که از روش لاپاراسکوپی استفاده کرده اند، هفت الی چهارده روز است.

پرهیز از بلند کردن اشیاء سنگین و یا تمرینات ورزشی شدید
پرهیز از بلند کردن اشیاء سنگین و یا تمرینات ورزشی شدید

براساس تحقیقات انجام شده، بیمارانی که کاندیدای این عمل جراحی هستند، می توانند با بهره مندی از مزیت های جراحی فوق، هفتاد و پنج الی هشتاد درصد از اضافه وزن خود را به تدریج با رعایت کلیه دستورالعمل های پزشکی از دست بدهند.

در ادامه بایستی خاطر نشان شویم که در حدود ده سال بعد از این جراحی چاقی، بعضی از اشخاص (20-25%) از وزن خود را از طریق مکمل های غذایی و گروه های غذایی سالم و مفید که در برنامه رژیم غذایی آن ها توصیه شده است به دست می آورند که این موضوع می تواند بیانگر نرخ موفقیت این عمل جراحی محسوب شود.

مزیت های جراحی duodenal switch

یکی از دلایل مهمی که می تواند بیانگر چگونه لاغر شویم بدون رژیم باشد، ارائه مزایای عمل جراحی است که در ادامه به چند مورد اشاره خواهیم کرد:

اعتدال بین کالری دریافتی و تقلیل جذب خوراکی ها از مهمترین مزیت های جراحی فوق است. برعکس جراحی بای پس، با توجه به این که در بای پس روده قسمت پایانی معده (پیلوریک) بدون هیچ تغییر در بدن باقی می ماند، شخص بیمار به Dumping Syndrome گرفتار نخواهد شد.

هنگامی که قسمتی از معده شخص طی این جراحی حذف می شود، ترشح هورمون گرسنگی (گرلین) متوقف و یا تا حد قابل توجهی تقلیل می یابد. به این ترتیب شخص با حس گرسنگی کمتری همراه خواهد شد.

مزیت های جراحی duodenal switch
مزیت های جراحی duodenal switch

برنامه غذایی

برنامه غذایی بعد از این عمل جراحی در مقایسه با دیگر جراحی های کاهش وزن تحمل پذیرتر است.

مطابق تحقیقات انجام شده، عمل duodenal switch نسبت به دیگر جراحی های چاقی به شکل کلی بالاترین مقدار لاغری را به دنبال دارد.

جراحی بای پس روده بیشترین نرخ معالجه اختلالاتی نظیر پرفشاری، کلسترول بالا و نوع دو دیابت را در پی دارد.

این جراحی چاقی گزینه کارآمد و موثری برای اشخاصی است که از برنامه رژیم غذایی بسیار چرب استفاده می کنند.

جراحی چاقی حلقه معده (باندینگ شکمی قابل تنظیم)

باندینگ معده از دیگر جراحی های کاهش وزن است که اغلب جراحان متخصص برای این که چگونه لاغر شویم بدون رژیم به مبتلایان به اضافه وزن بالا توصیه می کنند.

این عمل جراحی نسبت به دیگر جراحی های لاغری تقریباً ساده تر است. در پروسه جراحی، پزشک، باندینگ و یا همان حلقه را به بخش فوقانی معده کاملاً می پیچد و با محدود کردن بخش ورودی معده، مواد غذایی دریافتی تا حد بسیار تقلیل یافته و در نتیجه شخص با حس سیری مضاعف همراه خواهد شد.

این عمل جراحی نیز همچون سایر جراحی های کاهش وزن چنان چه روی شخصی انجام می شود که به عارضه چاقی مفرط مبتلا بوده و از طریق شیوه های متعدد، قادر به از دست دادن وزن نبوده است.

همچنین شخص درخواست کننده جراحی حلقه گذاری معده بایستی از اختلالات و یا بیماری های مرتبط به اضافه وزن بالا به دلیل تجمع چربی های انباشته در بخش های حیاتی بدن رنج ببرد.

جراح معالج، حلقه سیلیکونی را در نواحی فوقانی معده به شکلی تنظیم می کند که کیسه کوچکی در این بخش از معده ایجاد شود

جراح معالج، حلقه سیلیکونی را در نواحی فوقانی معده به شکلی تنظیم می کند که کیسه کوچکی در این بخش از معده ایجاد شود و بخش کلی معده در قسمت تحتانی قرار گیرد. در واقع این عمل جراحی برای تقلیل مقدار کلی معده و کاهش مواد غذایی برای بیماران کاندیدای جراحی انجام می شود.

پس از قرارگیری دقیق حلقه، لوله ای به حلقه وصل می شود که دسترسی آن به وسیله دریچه ای که در ناحیه تحتانی پوست ایجاد شده است، انجام می گیرد.

با کمک دریچه فوق، جراح متخصص تزریق محلول سالین را به حلقه قابل تنظیم انجام می دهد. با انجام تنظیمات خاص، جراح معالج مقدار محدود کردن حلقه را برای دستیابی به لاغری انجام خواهند داد.

ایجاد کیسه کوچک تر، سبب دریافت مواد غذایی کمتر و در نهایت نگهداری ظرفیت محدودتر میزان غذا می شود. به این ترتیب شخص خیلی سریع سیر و در نهایت با کاهش وزن همراه می شود.

به دلیل عدم سوء جذب مواد غذایی، این تکنیک یکی از موثرترین متدهای کاهش وزن محسوب می شود که به چگونه لاغر شویم بدون رژیم ، به شخص کمک بسیار می کند.

افرادی که کاندیدای عمل جراحی گاستریک باندینگ نیستند

اشخاصی که به مصرف مشروبات الکلی و یا مواد مخدر اعتیاد دارند و یا به عارضه روانی مهار نشده گرفتار هستند، کاندیدای مناسبی برای انجام این عمل جراحی محسوب نمی شوند.

همچنین اشخاصی که در عملکرد، مزیت، تغییرات و یا متدهای جایگزینی که بایستی در شیوه زندگی به طور کامل انجام شود، با مشکل مواجه هستند، بایستی از دیگر متدهای جراحی چاقی برای رسیدن به وزن طبیعی و ایده آل استفاده کنند.

قبلاً فقط اشخاصی با بی ام آی بالغ بر سی و پنج کیلوگرم واجد شرایط این عمل جراحی بودند. البته برای بعضی از مبتلایان به اضافه وزن بالای بین سی الی سی و پنج کیلوگرم هم که با بیماری های مربوط به اضافه وزن نظیر پرفشاری، دیابت، آپنه خواب و یا دیگر مشکلات همراه هستند، جراحی گاستریک باندینگ بهترین گزینه محسوب می شود.

لذا، با پیشرفت در شیوه های جراحی لاغری، عمل حلقه معده از ایمنی بسیار برخوردار است و ملاک های در نظر گرفته شده برای انجام جراحی کاربردی نیست.

طبق نظر دکتر سلیمی متخصص گوارش و جراحی عمومی، Gastric banding برای اشخاصی که در زیر متذکر می شویم، گزینه مناسبی است:

1)    مبتلایان به عارضه چاقی مفرط که با بی ام آی بالغ بر چهل کیلوگرم همراه هستند.

2)    اشخاصی که با شاخص توده بدنی بیش از سی و پنج کیلوگرم و یا چنان چه با اختلالات مرتبط به اضافه وزن بالا روبرو هستند.

3)    بیماری که با شاخص توده بدنی بیش از سی کیلوگرم همراه است و به عارضه نوع دو دیابت گرفتار هستند.

4)    اشخاصی که به کلیه دستورالعمل های رژیم غذایی و شیوه زندگی سالم پس از جراحی پایبند هستند، می توانند از مزیت های این عمل جراحی بهره مند شوند.

در انتها بایستی خاطر نشان شویم که جراحی فوق در افرادی که به استفاده بسیار از محصولات غذایی نمکی تمایل دارند، مناسب تر عمل خواهد کرد. همچنین بیمارانی که به استفاده از شیرینی جات و یا فرآورده های غذایی مانند بیسکویت و یا کیک تمایل بسیار دارند، جراحی فوق عملکرد چندانی را در لاغری آن ها به دنبال نخواهد داشت.

نتیجه جراحی باندینگ شکمی قابل تنظیم

اساسی ترین موضوع در این که چگونه لاغر شویم بدون رژیم ، نتیجه حاصل از عمل جراحی است. همان طور که گفتیم، جراحی باندینگ معده موثرترین تکنیک درمانی در لاغری است و اغلب مشکلات مربوط به اضافه وزن که ممکن است فرد با آن همراه باشد، تا حد بسیار بهبود می یابد.

یکی از مهمترین نتایج حاصل از این عمل جراحی در این است که علاوه بر سلامت کیفیت زندگی، توانایی امور روزانه و شغلی شخص بهبود می یابد.

نتیجه جراحی باندینگ شکمی قابل تنظیم
نتیجه جراحی باندینگ شکمی قابل تنظیم

به طور متوسط در حدود چهل الی شصت درصد از اضافه وزن شخص مبتلا به چاقی با رعایت تمامی دستورالعمل های پزشکی و تمرینات منظم ورزشی بهبود می یابد.

مراقبت های پس از جراحی باندینگ معده

پس از اتمام جراحی چاقی با موفقیت، بیمار باید بیست و چهار ساعت در بیمارستان تحت مراقبت های ویژه برای اطمینان کامل از عمل جراحی قرار گیرد.

در شب نخست می توانید تنها مایعات میل کنید و یا چنان چه نیاز باشد، از داروهای ضد تهوع و یا مسکن برای تسکین درد تجویز می شود.

معمولا چهارده روز پس از جراحی بایستی برنامه غذایی شما به همین شکل باشد و بعد از آن از خوراکی های نرم استفاده کنید. با تشخیص پزشک معالج، بعد از مدتی مجاز به مصرف محصولات غذایی جامد به میزان اندک هستید. پس از زمان کوتاهی از جراحی بایستی قدم زدن و حرکت را با کمک یک همراه شروع کنید.

مراقبت های پس از جراحی باندینگ معده
مراقبت های پس از جراحی باندینگ معده

در زمان بستری و شش روز بعد از عمل، جراح به زیر پوست بیمار تزریق کوچکی را برای رقیق شدن خون انجام می دهد تا ریسک لختگی خون در ناحیه پاها را تا حد بسیار کاهش دهد.

داروهایی که در این مدت شما مجاز به مصرف آن هستید، مسکن ها و آنتی اسید است که بایستی تا سه ماه بعد از جراحی استفاده شود و هر روز تا شش روز بعد از جراحی بایستی تزریق رقیق کننده خون را انجام دهید.

مهمترین مراقبت بعد از جراحی

بیمار بعد از جراحی، ویزیت های پزشکی را درسر زمان مشخص انجام دهد تا مقدار مایع تزریقی در حلقه سیلیکونی برای کاهش وزن به طور کامل تنظیم شود.

البته تنظیمات حلقه به آسانی انجام می شود و شما می توانید به راحتی در کلینیک و به شکل سرپایی تنظیم باندینگ را تحت نظر پزشک انجام دهید. با تزریق محلول سالین به حلقه، عبور مواد غذایی از قسمت کیسه فوقانی به بخش تحتانی معده کاملاً مهار می شود.

دقت داشته باشید که برای ورود کمتر مواد غذایی، حلقه بایستی کاملاً سفت باشد اما نه به حدی که سبب مسدود شدن جریان خوراکی ها شود.

معمولا تنظیم حلقه کمی زمانبر خواهد بود و بعد از زمان ذکر شده، ویزیت های بعدی شما ماهانه انجام می شود. انجام ویزیت های ماهانه و پیروی از یک برنامه غذایی متعادل بعد از جراحی می تواند در دستیابی به نتایج قابل قبول بسیار حائز اهمیت باشد.

مهمترین مراقبت بعد از جراحی
مهمترین مراقبت بعد از جراحی

جراحی چاقی گاسترکتومی اسلیو

از دیگر جراحی های لاغری که می تواند به چگونه لاغر شویم بدون رژیم به مبتلایان به اضافه وزن بالا کمک بسیار کند، عمل جراحی اسلیو معده است.

طبق نظر دکتر مهدی سلیمی متخصص جراحی چاقی و متابولیک، این عمل جراحی به عنوان یکی از عمل های محدود کننده به حساب می آید که تقریباً برای رسیدن به وزن ایده آل، هفتاد و پنج درصد از معده بیمار طی جراحی حذف می شود.

در واقع این عمل جراحی تغییری را در مسیر مجاری روده شخص بیمار ایجاد نمی کند. با انجام این جراحی شخص بیمار با حس گرسنگی کمتری همراه خواهد شد به این علت که ترشح هورمون گرسنگی (گرلین) در معده کوچک تر، کمتر خواهد بود و در نهایت شخص با حس سیری طولانی تری روبرو است.

انواع عمل جراحی اسلیو معده

جراحی کوچک کردن معده به دو طریق Endoscopy (آندوسکوپی) و Laparoscopy (لاپاراسکوپی) روی بیمار انجام می شود. پیش از عمل، دکتر سلیمی درباره متدهای انجام جراحی اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار می دهند و با ارزیابی های بیشتر، موقعیت فرد را برای مناسب ترین متد جراحی انتخاب میک ند.

جراحی اسلیو معده از طریق آندوسکوپی:

این جراحی از طریق endoscopy شیوه ای است که برعکس عمل کلاسیک، بخش معینی از معده بیمار به وسیله آندوسکوپی و بدون هر گونه شکاف حذف می گردد.

پس از انجام فرآیند فوق، شخص بیمار با از دست دادن وزن، به بهبودی کامل دست می یابد و در یک بازه زمانی کوتاه از نتایج همیشگی آن بهره مند می شود. در پایان سال نخست پس از جراحی به شیوه فوق، لاغری هفده الی بیست درصدی را به شکل میانگین تجربه خواهید کرد.

این امر سبب می گردد که بیمار به تناسب اندام ایده آل و همچنین پیشگیری از روند اختلالات حاصل از اضافه وزن دست یابد. در این تکنیک درمانی، دکتر سلیمی با منقبض کردن معده، تغییراتی را در کاهش حجم معده ایجاد می کند، به این گونه که از راه دهان، لوله آندوسکوپی را بدون هیچ شکافی وارد معده بیمار می کنند.

جراحی اسلیو معده از طریق لاپاراسکوپی:

در این فرآیند جراحی، بیمار به دلیل درد و ناراحتی کمتر و تسریع در روند بهبودی، شخص بیمار سلامتی خود را در کوتاهترین زمان به دست می آورد. دکتر سلیمی در این جراحی فقط شکاف های کوچکی را به منظور انجام عمل اسلیو معده روی شکم بیمار ایجاد می کند.

افرادی که واجد شرایط این عمل جراحی هستند، سریعتر می توانند به امور روزانه و شغلی خود بپردازند. لازم به توضیح است که علاوه بر محدود بودن زمان جراحی، بیمار از مزیت های بسیاری بهره مند خواهد شد.

جراحی اسلیو معده از طریق لاپاراسکوپی:
جراحی اسلیو معده از طریق لاپاراسکوپی:

مزیت های جراحی اسلیو معده

ارائه فواید جراحی چاقی از مهمترین مواردی است که می تواند بیانگر چگونه لاغر شویم بدون رژیم باشد زیرا به دلیل دائمی و پایدار بودن این تکنیک درمانی، اغلب مبتلایان به اضافه وزن بالا از مزایای آن بهره مند می شوند.

لاغری بسیار:

بیمارانی که تحت این عمل جراحی قرار می گیرند، تقریباً بین یک الی دو سال بعد از جراحی، در حدود پنجاه تا هشتاد و سه درصد از اضافه وزن خود را به تدریج با رعایت یک رژیم غذایی استاندارد از دست می دهند.

ریسک کمتر:

در این جراحی روده ها بدون هیچ تغییری در محل خود باقی می مانند و با تقلیلی که در ظرفیت معده ایجاد شده است، به روال معمولی خود ادامه خواهد داد. از مهمترین مزیت جراحی اسلیو معده این است که بعضی از مشکلات مرتبط به بای پس که ممکن است در برخی بیماران مشاهده شود، وجود ندارد.

تقلیل ترشح هورمون گرلین:

با توجه به این که بخش اعظمی از معده بیمار در طی این جراحی حذف می شود، ترشح هورمون اشتها نیز به شکل چشمگیری تقلیل می یابد. به این ترتیب شخص بیمار بعد از جراحی با استفاده مقدار اندکی از مواد غذایی، خیلی سریع سیر و طولانی تر با حس گرسنگی همراه خواهد شد.

متدی ایمن:

این عمل جراحی راهکاری مناسب برای افرادی است که به دلیل اختلالات متعدد نمی توانند از دیگر جراحی های کاهش وزن بهره مند شوند.

جلوگیری از بعضی مشکلات مزمن:

چاقی مفرط و یا بالا بودن شاخص توده بدنی بالا سبب بروز مشکلات متعدد در شخص می شود. جراحی چاقی فوق با رفع این عارضه، از بروز بیماری های ناشی از اضافه وزن بالا پیشگیری می کند و یا تا حد قابل توجهی از میزان بیماری می کاهد.

1)    مشکلات قلبی 2) کلسترول بالا 3) ناباروری 4) پرفشاری 5) سکته مغزی 6) انواع سرطان ها 7) آپنه خواب 8) دیابت نوع دو

افراد واجد شرایط جراحی اسلیو معده

این عمل جراحی چاقی متدی درمانی مطلوب برای افرادی است که به عارضه چاقی مفرط مبتلا هستند یا به عبارت دیگر با بی ام آی حداقل چهل کیلوگرم همراه هستند.

به بیان ساده تر شخص بایستی بالغ بر چهل و پنج کیلوگرم وزن اضافی داشته باشد که کاندیدای این عمل جراحی لاغری باشد. علاوه بر این اسلیو معده مناسب اشخاصی است که به دلیل مشکلات متعدد مانند بیماری ریه و یا قلب، نمی توانند فرآیند زمانبری مانند جراحی بای پس معده را انجام دهند.

اگرچه در موقعیت های دیگر، این دو جراحی به شکل مرحله ای روی بیمار انجام می گیرد و تقریباً بعد از گذشت یک سال تا یک سال و نیم می تواند گام بعدی را تحت نظر مجرب ترین متخصصین جراحی چاقی نظیر دکتر سلیمی انجام دهد.

از دیگر شرایطی که بیماران کاندیدای این عمل جراحی بایستی از آن برخوردار باشند، عبارتند از:

1)    این تکنیک جراحی کاهش وزن برای بیماران رده سنی بین هجده الی شصت و پنج سال گزینه مناسبی در نظر گرفته می شود.

2)    مطابق استاندارد WHO بیماران دارای بی ام آی بالغ بر سی و پنج کیلوگرم کاندیدای مناسبی برای بهره مندی از مزیت های این عمل جراحی به شمار می آیند.

3)    فرآیند آماده سازی به منظور پیامدهای جانبی و همچنین جراحی، با توجه به شرایط بیمار متفاوت است که پیش از جراحی بایستی توسط دکتر سلیمی مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرد.

جراحی چاقی پلیکاسیون معده

طبق نظر دکتر مهدی سلیمی، این تکنیک جراحی که یکی دیگر از شیوه های کاهش وزن سریع در مبتلایان به اضافه وزن بالا است، متدی جدید و کم تهاجمی از جراحی چاقی به شمار می آید که کارآمدترین روش برای چگونه لاغر شویم بدون رژیم است، زیرا به تقلیل وزن هفتاد درصدی از ظرفیت معده به بیمار کمک بسیار می کند.

این تکنیک از دیگر جراحی های چاقی محدود کننده حجم معده محسوب می شود. در حقیقت در عمل پلیسه معده، میزان مواد غذایی که معده قادر به نگهداری آن است، تا حد بسیار کاهش می یابد.

به این ترتیب شخص بعد از جراحی با مصرف اندکی از خوراکی های مجاز در برنامه رژیم غذایی سریعتر احساس پری می کند و همچون گذشته نمی تواند حجم بیشتری از مواد غذایی و یا نوشیدنی ها را به طور همزمان میل کند.

چنان چه از مشخصه هایی که در زیر بیان می کنیم برخوردار هستید، کاندیدای مناسبی به منظور بهره مندی از جراحی لاغری فوق هستید:

–       مبتلایان به بی ام آی بالغ بر چهل کیلوگرم که انجام امور روزانه برای آن ها امری سخت و دشوار است، واجد شرایط این عمل جراحی محسوب می شوند.

–        چنان چه شاخص توده بدنی بیمار بین سی الی چهل کیلوگرم باشد و در اثر تجمع بافت های چربی در نواحی مختلف بدن به عارضه مربوط به اضافه وزن بالا مبتلا هستند، می توانند از مزایای جراحی پلیکاسیون معده بهره مند شوند.

پروسه این عمل جراحی به این صورت است که:

جراحی چاقی پلیکاسیون معده از طریق لاپاراسکوپی برای بیماران کاندیدای این عمل جراحی انجام می شود

جراحی چاقی پلیکاسیون معده از طریق لاپاراسکوپی برای بیماران کاندیدای این عمل جراحی انجام می شود. دکتر سلیمی با ایجاد پنج الی شش شکاف کوچک به اندازه سه الی پنج اینچ در ناحیه شکم بیمار، ابزارهای مخصوص جراحی و نیز لاپاراسکوپ را از طریق شکاف های ایجاد شده برای انجام پروسه جراحی وارد بدن بیمار می کنند.

جراحی فوق از طریق لاپاراسکوپی مشتمل بر روی هم قرار گرفتن یک الی چند قسمت از معده و در نتیجه برای اطمینان بیشتر در فرآیند لاغری بخیه زدن آن انجام می گیرد. در زمان جراحی، تقریباً هفتاد درصد از ظرفیت معده تقلیل می یابد و سبب عدم اشتها در فرد می شود.

جراحی چاقی پلیکاسیون معده از طریق لاپاراسکوپی برای بیماران کاندیدای این عمل جراحی انجام می شود
جراحی چاقی پلیکاسیون معده از طریق لاپاراسکوپی برای بیماران کاندیدای این عمل جراحی انجام می شود

در پلیکاسیون معده، هیچ قسمتی از روده و حتی معده که مهمترین عامل در اضافه وزن فرد به حساب می آید، حذف نشده و یا کاهش نمی یابد. پلیکاسیون از تکنیک های جراحی چاقی است که برگشت پذیر بوده و امکان تغییر آن به سایر جراحی های لاغری نیز وجود دارد.

در مجموع این عمل جراحی متدی کم تهاجمی است که معمولاً روند جراحی بین یک الی دو ساعت زمانبر است. اغلب بیماران برای مراقبت های درمانی به 1 تا 2 روز مراقبت های ویژه در بیمارستان نیاز دارند.

مزیت های جراحی چاقی پلیسه معده

این تکنیک از عمل جراحی لاغری متدی است که اغلب مزیت های مهم جراحی کاهش وزن را، بدون پیامدهای جانبی که ممکن است در هر بیمار مشاهده شود را دارا می باشد.

به این ترتیب متد فوق بر خلاف جراحی بای پس، تغییری را در شیوه گوارش مواد غذایی و همین طور دستگاه گوارش بیمار ایجاد نمی کند که این مورد می تواند مهمترین مزیت جراحی پلیکاسیون معده در نظر گرفته شود. علاوه بر این، احتیاجی به گذاشتن حلقه در بخش فوقانی معده نیست.

لذا، شخص بیمار بنا بر هر علتی مایل به برگشت معده به شکل نخست خود باشد و یا در هر زمانی بعد از کاهش وزن بخواهد، می تواند معکوس جراحی را انجام دهد.

نتایج حاصل از این عمل جراحی در کاهش وزن باورنکردنی است زیرا شخص با تغییرات جزئی در معده و مصرف محدودتر مواد غذایی می تواند چگونه لاغر شویم بدون رژیم را در طی این عمل جراحی تجربه کند.

طبق نظر اغلب جراحان متخصص لاغری، جراحی چاقی فوق متدی اثرگذار و کارآمد برای رسیدن به وزن ایده آل و طبیعی به شمار می آید.

براساس تحقیقات انجام شده روی دویست و دو نفر از مبتلایان به اضافه وزن بالا، نتایج به دست آمده حاکی از آن است که بعد از دوازده ماه از این عمل جراحی بیمار (57.84%) و همی نطور (68%) کاهش وزن را بعد از گذشت چهار سال به دست خواهند آورد.

جراحی چاقی جابجایی دوازدهه (بای پس روده)

از دیگر متدهای جراحی های کاهش وزن بدون رژیم های لاغری که در این بخش از مقاله به شما معرفی می کنیم، جراحی بای پس روده است.

در واقع این تکنیک درمانی متدی موثر برای معالجه دیابت و لاغری است که به علت جذب محدود معده در پروتئین ها، ویتامین ها و فقدان بسیار آن ها تا پایان عمر لازم است بیمار پیوسته از حجم بسیاری از ویتامین ها و یا مکمل ها استفاده کند.

دقت داشته باشید که اسهال از پیامدهای جانبی جراحی فوق است که در تمامی بیمارانی که این روش را برای دستیابی به وزن طبیعی انتخاب می کنند، امری طبیعی است.

این عمل جراحی بیشترین درصد لاغری بعد از جراحی را به دنبال دارد

این عمل جراحی بیشترین درصد لاغری بعد از جراحی را به دنبال دارد که به علت موفقیت های بیشتر در کاهش وزن، اکثر مبتلایان به اضافه وزن بالا از این تکنیک درمانی استفاده می کنند.

دقت داشته باشید به منظور پیشگیری از فقدان پروتئین ها و ویتامین های مورد نیاز بدن و یا عدم جذب کلسیم، کم خونی، پوکی استخوان و یا حتی آنمی، بیماران تحت این عمل جراحی بایستی از یک برنامه رژیم غذایی استاندارد و مفید استفاده کنند.

به طور معمول در جابجایی دوازدهه، سه چهارم از آن (روده کوچک) حذف و صفرا و آنزیم های پانکراس که در این قسمت ترشح می شوند به قسمت انتهایی آن وصل می شوند و در نهایت جذب کمتری از کالری موجود در مواد غذایی دریافت می شود.

در این تکنیک جراحی، شما می توانید در هر وعده، از مواد غذایی بیشتری استفاده کنید که این مورد از بارزترین مزیت این عمل در مقایسه با سایر رژیم های لاغری در نظر گرفته می شود.

علاوه بر این، ریسک مبتلا شدن به زخم معده در این جراحی به مراتب کمتر است و از همه مهمتر تقلیل وزن در جراحی بای پس روده پایدارتر و دائمی است.

این عمل جراحی بیشترین درصد لاغری بعد از جراحی را به دنبال دارد
این عمل جراحی بیشترین درصد لاغری بعد از جراحی را به دنبال دارد

جراحی چاقی لیپوماتیک

Lipomatic از دیگر جراحی های لاغری و تناسب اندام است که دکتر مهدی سلیمی عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی به افرادی که به دنبال چگونه لاغر شویم بدون رژیم هستند، شیوه موثر در کاهش وزن توصیه می کنند. در این تکنیک، دکتر سلیمی بافت های چربی انباشته در ناحیه باسن، پهلوها، شکم، پا و ران ها را خارج می کند.

بهتر است بدانید متد فوق، یکی از زیرشاخه های Liposuction محسوب می شود اما تنها تفاوتی که در این تکنیک لحاظ می شود، کاهش پیامدهای احتمالی و درد ناشی از لیپوماتیک است.

یکی از اساسی ترین مزیت جراحی لیپوماتیک (پیکرتراشی) قابلیت تزریق بافت های چربی به سایر بخش های بدن مانند بدن و صورت است.

در پیکرتراشی، جراحی انجام نخواهد شد

در پیکرتراشی، جراحی انجام نخواهد شد و فقط با ایجاد چند شکاف در ناحیه پوست، لوله های مخصوص جراحی به نام کانال ها را برای استخراج چربی ها به لایه های تحتانی پوست وارد می کنند که این امر درصد ابتلای شخص به پیامدهای احتمالی بعد از جراحی را صفر خواهد کرد و همچنین پس از دنبال کردن یک دوره کوتاه، بهبودی کامل خود را به دست آورده و می توانید امور روزانه خود را به راحتی انجام دهید.

در حقیقت این تکنیک از جراحی روز دنیا به مفهوم حذف بافت های چربی مازاد و پیکرتراشی است که به عنوان یکی از متداول ترین عمل های جراحی زیبایی تناسب اندام محسوب می شود که به چگونه لاغر شویم بدون رژیم به اغلب افراد توصیه میشود.

زیرا فواید موجود در این جراحی به قدری قابل توجه است که اشخاص با میزان اضافه وزن متوسط، فقط متد فوق را برای تناسب اندام خود بدون استفاده از هر رژیم لاغری انتخاب می کنند.

تفاوت Lipomatic با Liposuction در چیست؟

لیپوساکشن هم از دیگر تکنیک های جراحی چاقی محسوب می شود اما شیوه اجرای آن با lipomatic متفاوت است. حذف بافت های چربی از طریق حرارت در متد لیپوساکشن از بین می رود و امکان بهره وری مجدد از آن ها وجود ندارد

اما همان طور که در جراحی زیبایی پیکرتراشی متذکر شدیم، طی فرایند فیزیکی، چربی ها خرد شده و در نهایت با زنده ماندن سلول ها و تصفیه آن ها به وسیله دستگاه های خاص، تزریق آن ها به سایر نواحی موجود در بدن انجام می گیرد.

تفاوت Lipomatic با Liposuction در چیست؟
تفاوت Lipomatic با Liposuction در چیست؟

افراد کاندیدای جراحی لیپوماتیک

لازم به توضیح است که این جراحی کاملاً شخصی و منحصر به فرد است. لذا، هر شخصی بر اساس میل فردی برای انجام جراحی تحت نظر مجرب ترین متخصصین اقدام می کند به این صورت که:

طبق نظر دکتر سلیمی، جراحی زیبایی پیکرتراشی به عنوان یکی از عمل های چاقی کم عارضه شناخته می شود. اما مناسب ترین متد برای کاهش وزن، تغییر در شیوه زندگی، تمرینات فیزیکی مناسب و همین طور برنامه رژیم غذایی متعادل و مفید است.

چنان چه از طریق ورزش و یا رژیم های لاغری قادر به از دست دادن ظرفیت بافت های چربی موجود در بدن خود نیستید، انجام این جراحی می تواند گزینه مناسبی برای رسیدن به تناسب اندام باشد.

جراحی فوق در رده های سنی بالا و یا بسیار پایین توصیه نمی شود. رده های سنی پایین نمی توانند از مزیت های این تکنیک درمانی بهره مند شوند، بلکه با انجام تمرینات فیزیکی مناسب بایستی اقدام به حذف بافت های چربی موجود در بدن کنند.

متخصصین بهترین زمان این عمل جراحی را رده سنی بین سی الی پنجاه سالگی توصیه می کنند

متخصصین بهترین زمان این عمل جراحی را رده سنی بین سی الی پنجاه سالگی توصیه می کنند. انجام عمل زیبایی فوق در دوران بلوغ به دلیل رشد بدن به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود. علاوه براین به دلیل کاهش توان کشسانی پوست در سنین بالا، افتادگی پوست پس از جراحی چاقی در فرد بسیار زیاد است.

چنان چه به مصرف دخانیات عادت دارید، انجام این جراحی زیبایی می تواند خطر بسیاری را برای شما به دنبال داشته باشد. لذا، توصیه جراحان متخصص به این گروه از افراد این است که سی روز پیش از جراحی و همین طور سی روز پس از انجام جراحی زیبایی لیپوماتیک از مصرف هرگونه دخانیات خودداری کنید.

پس از جراحی بایستی از یک برنامه غذایی متعادل استفاده کنید. به عبارتی توقع خود را از این جراحی کاملاً منطقی کنید زیرا بی توجهی به مصرف گروه های غذایی سالم ممکن است سبب افزایش وزن مجدد شما شود.

افرادی کاندیدای این عمل جراحی هستند که از داروی خاصی استفاده نمی کنند.

در انتها بایستی خاطر نشان شویم که بانوان شیرده به دلیل تزریق بی حسی و اثر منفی آن روی شیر، مجاز به انجام این جراحی در این دوران نیستند.

مهمترین الزامات قبل از جراحی لیپوماتیک

به طور معمول در جلسه نخست قبل از جراحی، تیم جراحی و جراح معالج تمرکز اصلی خود را روی نتیجه شما از جراحی و اهداف کلی قرار می دهند.

در پروسه فوق، تعیین می گردد که مطابق تست ها و بررسی های انجام شده، بیمار حساسیت دارویی به مصرف برخی داروها و یا مراقبت های ویژه در زمان جراحی و یا پس از آن نیاز دارد.

مجموعه ای از این اطلاعات به جراح متخصص کمک می کند تا در زمان تجویز دارو و یا جراحی، کلیه موارد حیاتی بیمار را در نظر گرفته و مناسب ترین انتخاب را برای جراحی بیمار انجام دهد تا به عملکرد بهتری دست یابد.

شما با حضور در جلسات پیش از جراحی، انتخاب های متعدد دیگری به منظور بهره مندی از جراحی چاقی دارید، بنابراین می توانید به راحتی کلیه سوالات خود را از جراح معالج بپرسید که در مورد جراحی لیپوماتیک اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار دهند.

آگاهی از اطلاعات به دست آمده به شما کمک می کند تا دوره بازیابی و نیز پروسه بهبودی را راحت تر پشت سر بگذارید. از مهمترین الزاماتی که در خصوص جراحی لیپوماتیک بایستی به آن دقت بسیار داشته باشید، به جوانب شیوه های بهره مندی از این عمل زیبایی اختصاص دارد.

دانش کافی از جراحی به تقلیل اضطراب و استرس به بیمار کمک بسیار می کند و سبب می گردد تا شخص به عملکرد حاصل از جراحی و زیبایی تناسب اندام تمرکز بیشتری داشته باشد.

جراحی چاقی لیپوپلاستی (لیپوساکشن)

شاید بنا به دلایل مختلف، چربی های مازاد در بعضی از نواحی بدن شخص تجمع یابند. در نهایت به تدریج تجمع ناخواسته بافت های چربی از طریق برنامه های غذایی و یا تمرینات فیزیکی مناسب در بدن مقاوم تر خواهد شد.

Liposuction از دیگر جراحی های زیبایی است که می تواند موثرتر از رژیم های لاغری در تناسب اندام اثر کند. در جراحی فوق، چربی بخش محدودی از بدن به روش فعالیت های ورزشی و یا برنامه های غذایی حذف نخواهد شد ،بلکه استخراج آن ها با مکش از بدن انجام می شود.

بهتر است بدانید که لیپوساکشن در نواحی از بدن که بافت های چربی بیشتری در آن تجمع می یابد، نظیر شکم، ران، باسن و لگن مورد استفاده قرار می گیرد. در مجموع این جراحی مناسب اشخاصی است که از مشخصه های زیر برخوردار باشند:

1)    سلامت روانی 2) سلامت کلی بالا 3) از وزن مناسب برخوردار هستند 4) عدم اعتیاد به دخانیات 5) خاصیت ارتجاعی بالای پوست 6) شیوه زندگی فعال

علاوه بر انتظارات واقع بینانه و افقی مثبت نسبت به این تکنیک از جراحی چاقی، به دلیل پایین بودن اعتماد به نفس درباره تناسب اندام با حس عقب ماندگی همراه خواهند بود. به طور کلی شما از طریق جراحی لیپوساکشن می توانید نواحی گوناگونی مانند:

کمر 2) ران 3) پهلوها 4) بازو 5) باسن 6) ساق پا 7) بخش های بالایی و پایینی شکم 8) چانه و گردن 9) قفسه سینه 10) جلوی ران را معالجه نموده و از زیبایی های تناسب اندام خود درخصوص چگونه لاغر شویم بدون رژیم ، بهره مند شوید.

شیوه انجام جراحی لیپوساکشن

در روز جراحی، در وهله نخست، پزشک معالج نواحی از بدن که با تجمع چربی های انباشته همراه است را از طریق قلم علامت گذاری می کنند تا بدین وسیله بافت های چربی که بایستی حذف شود، به طور دقیق مشخص شود.

دکتر سلیمی از بیهوشی عمومی برای انجام جراحی فوق روی بیماران استفاده می کند تا درد کمتری را تحمل کنند. به همراه مصرف مایعات فراوان، داروهای بیهوشی به شخص بیمار تزریق می شود که معمولا Epinephrine با آب نمک است که سبب تقلیل خونریزی در فرد می شود.

به منظور نرم تر شدن پوست شاید مایعات فراوانی به فرد تزریق شود. با اثر داروی بیهوشی روی بیمار، دکتر برشی را در منطقه ای از بدن که بایستی این جراحی روی شخص انجام شود، ایجاد می کند.

سپس کانولا را به برش ایجاد شده در بدن وارد می کنند که با هدایت آن به عقب، بافت های چربی به این طریق از بدن شخص خارج می شوند. مایعات و چربی های اضافی تزریق شده وارد محفظه دستگاه می شوند.

جراح معالج بررسی های لازم را روی چربی ها و مایع خارج شده انجام می دهد، زیرا شاید مایع و یا حتی چربی موجود در بدن را که از دست داده اید، مجدداً جایگزین شود. به این ترتیب مایع تقلیل یافته از طریق تزریق وریدی جایگزین خواهد شد.

مزیت های جراحی لیپوساکشن

از فواید این جراحی چاقی که می تواند تاثیرات مثبتی را روی بدن بدون رعایت از هیچ رژیم غذایی به همراه داشته باشد، می توان به:

1)    سرپایی بودن جراحی 2) ریسک کمتر 3) بهبودی سریعتر 4) کوتاه بودن زمان بستری و از همه مهمتر موثر بودن برای معالجه بخش های متعددی از بدن اشاره کرد.

جراحی چاقی ابدومینوپلاستی

با توجه به عنوان مقاله، یکی دیگر از جراحی های چاقی موثر در حفظ تناسب اندام را می توان به عمل لاغری ابدومینوپلاستی اشاره کرد. هدف کلی از انجام این جراحی، برخورداری از شکم صاف و تخت است.

از طریق جراحی ابدومینوپلاستی، پوست شل و چربی های انباشته سفت که از طریق رژیم غذایی و یا تمرینات فیزیکی حذف شده اند، با بهره مندی از مزیت های جراحی فوق به طور کامل حذف می شود.

دقت داشته باشید که این عمل جراحی متدی مناسب برای لاغری نیست

دقت داشته باشید که این عمل جراحی متدی مناسب برای لاغری نیست. متد درمانی فوق برای افرادی که به علت از دست دادن بسیار وزن و همین طور حاملگی مکرر با پوست مازاد همراه هستند، گزینه مناسبی در نظر گرفته می شود. لذا، مهمترین اقدام بیماران پیش از انجام این عمل جراحی رسیدن به وزن ثابت است.

در برخی موارد، جراحان متخصص برای سفت کردن ماهیچه های تضعیف شده بدن و یا ترمیم ماهیچه های شکمی، این تکنیک درمانی را به بیماران توصیه می کنند.

ممکن است جراح معالج همزمان با جراحی فوق، لیپوساکشن را نیز روی بیماران انجام دهد زیرا Liposuction به دستیابی به تناسب اندام زیباتر و شکل دهی دقیق تر بدن کمک بسیار می کند.

هنگامی که به طور همزمان لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی روی بیمار انجام می شود، Lipoabdominoplasty می گویند. دقت داشته باشید علاوه بر تغییرات لحاظ شده در شکل کلی بدن، شاید ترک های پوستی و جراحت ها نیز اصلاح شود.

افراد واجد شرایط جراحی ابدومینوپلاستی

همان طور که در بخش قبلی بیان کردیم، این جراحی به عنوان عمل لاغری محسوب نمی شود. لذا، چنان چه در پی لاغری بسیار بدون انجام رژیم غذایی هستید، این تکنیک درمانی گزینه مناسبی برای بیمار در نظر گرفته نمی شود.

به طور کلی افرادی کاندیدای این عمل جراحی هستند که به منظور بهره مندی از مزیت های ابدومینوپلاستی بایستی از وزن ثابت برخوردار باشند. البته افرادی که:

افراد واجد شرایط جراحی ابدومینوپلاستی
افراد واجد شرایط جراحی ابدومینوپلاستی

1)    احساس نارضایتی از فرم ظاهری شکم خود دارند 2) چربی و پوست اضافی در ناحیه شکم دارند 3) با تضعیف و یا شل شدگی عضله های شکمی همراه هستند 4) قصد بارداری در آینده ندارند

کاندیدای مناسبی برای انجام این جراحی زیبایی به شمار می آیند.

مزایای جراحی Abdominoplasty

بی شک انجام عمل جراحی زیبایی شکم فواید بسیاری را نظیر کمر باریک، حذف چربی مازاد و نیز ظاهری زیباتر را به همراه دارد. علاوه بر آن، جراحی فوق فواید سلامتی متعددی را برای شخص به دنبال دارد. مزیت های این تکنیک درمانی شامل موارد زیر می باشد:

اصلاح فتق شکمی

به طور کلی فتق شکمی بیشتر در اثر لاغری بسیار، آپاندکتومی و یا سزارین در شخص مشاهده می شود. این عمل زیبایی شکم با برطرف کردن مشکلات عضلانی در این ناحیه برای تقلیل فشار در پوست این مشکل را به طور کامل معالجه می کند.

افت غیرارادی ادرار

فشار بسیار به مجرای ادرار و مثانه سبب غیرارادی شدن ادرار SIU (استرس زا) در شخص می شود که با ترشح کنترل ناپذیر مثانه معلوم می شود.

التیام حالت بدن و کمر درد

سفت شدن عضلات تضعیف شده ناحیه شکم می تواند پشتیبانی مناسبی از کمر مهیا سازد و در نتیجه بهترین تسکین برای فرد باشد.

التیام حالت بدن و کمر درد
التیام حالت بدن و کمر درد

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم تا اطلاعات جامعی درباره چگونه لاغر شویم بدون رژیم ، در اختیار شما قرار دهیم. بهترین تکنیک درمانی که می تواند در رسیدن به تناسب اندام و حفظ سلامتی بدن به فرد کمک بسیار کند، انجام جراحی های چاقی است که در مورد هر یک از آن ها مطالب کاملی را ارائه کردیم.

دقت داشته باشید رعایت یک برنامه رژیم غذایی استاندارد و همین طور تمرینات ورزشی مناسب در کنار جراحی لاغری توسط بهترین متخصص همچون دکتر سلیمی، می تواند به کاهش وزن سریع شما کمک زیادی نماید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید