چه کسانی عمل اسلیو انجام دادن

فهرست مطالب

پیش از انجام هر عملی باید به تجربیات افرادی که آن عمل را انجام داده اند، توجه کنید، در عمل اسلیو معده این نکته بسیار حائز اهمیت است و به شما کمک زیادی می کند تا عمل موفقیت آمیز انجام بدهید. برای اینکه بدانید چه کسانی عمل اسلیو انجام دادن و چه پروسه ای را سپری کرده اند با ما همراه باشید تا اطلاعات جامع و مفیدی کسب کنید.

 

چه کسانی عمل اسلیو انجام دادن

امروزه جامعه پزشکی توانسته است، شیوه جراحی را برای برطرف کردن چاقی مفرط ابداع کند، درمان چاقی با استفاده از عمل اسلیو طوری است که بخشی از معده به طور قابل توجهی برداشته می شود،

این عمل باعث می شود که فرد هنگام خوردن غذا خیلی سریع احساس سیری کند و تمایلی به خوردن غذا نداشته باشد، این شیوه یک تکنیک بسیار عالی برای کاهش زیاده روی است، ولی باید برای بعد از عمل مراقبت‌های خاصی انجام داد تا نتیجه بیشتر مشاهده شود.

آیا می دانید چه کسانی عمل اسلیو انجام دادن ؟

بیشتر کسانی که عمل اسلیو را انجام دادند بطور کلی دارای یکسری از ویژگی ها و شرایط یکسان هستند:

 1. با انجام ورزش و رژیم غذایی و حتی برخی از داروها قادر به کاهش وزن نیستند.
 2. شاخص توده بدنی آنها بالاتر از 40 بوده و اضافه وزن آنها بالای 45 کیلو باشد و از چاقی مفرط در عذابند.
 3. بیمارانی که دارای اضافه وزن و مبتلا به بیماری های مانند دیابت و فشار خون خیلی بالا و آپنه خواب هستند.
 4. بیمار از پرخوری بیش از حد رنج می کشد.

چه فاکتورهایی باعث افزایش وزن در افراد می‌شوند؟

چه فاکتورهایی باعث افزایش وزن در افراد می‌شوند؟

عوامل بسیار زیادی هستند که بر اثر آن ها در برخی قسمت هایی از بدن چربی های زیادی انباشته می‌شود، از جمله آنها به شرح زیر است:

 • زیاده روی در خوردن غذا

پرخوری یا زیاده روی در خوردن غذا یکی از عوامل بسیار مهم در افزایش وزن می باشد، با مصرف غذای زیاد معده باز می‌شود و به صورت حجیم در می آید، باز شدن معده موجب خوردن غذا به دفعات زیاد می شود، یا به بیانی دیگر بیمار در طول روز غذای بسیار زیادی می خورد، زیرا اشتهای زیادی به دست آورده است.

 • نوع شیوه غذا

نوع سبک غذای اشتباه باعث چاقی میشود، غذایی که پر از چربی، نشاسته و قند باشد، معده را گشاد میکند و این گونه باعث افزایش اشتهای افراد می‌شود، این مواد غذایی چربی زیادی دارند و از خوردن آن ها باید خودداری کنید.

 • عدم تحرک

نداشتن فعالیت از اصلی‌ترین مواردی است که موجب افزایش وزن می‌شود، در حال حاضر مواردی چون عدم فعالیت زیاد و نداشتن تحرک، استفاده زیاد از رایانه، تلویزیون و غیره باعث چاقی می شوند.

 • ژنتیک

چاقی جزء مسائل ارث بری است، در برخی موارد وراثت باعث افزایش وزن می شود، به خصوص کسانی که پدر و مادر چاقی دارند، دچار این مشکل می شوند، برای جلوگیری از این مشکل باید پیش از اقدام به بارداری وزن در حالت معمول و مناسب قرار بگیرد.

 • اختلالات تیروئیدی

در صورتی که فرد دچار کم کاری در تیروئید خود باشد، این موضوع باعث بالا رفتن وزن در اشخاص مختلف می‌شود و از آنجا که در این نوع بیماری، غده مربوطه، توانایی ترشح مناسب هورمونها را ندارد، سوخت و ساز بدن دچار اختلالاتی می شود و وزن را بالا می برد.

 • انواع بیماری

بیماری های زیادی موجب چاقی می شوند، یکی از آنها pcos نام دارد که تقریباً بین 5 تا 10 درصد خانم‌ها دچار این بیماری هستند، اغلب خانم هایی که در سن باروری هستند، موجب این بیماری می شوند، در این بیماری هورمون آندروژن افزایش می‌یابد و باعث به وجود آوردن اختلالاتی در بدن میشود.

 • اختلال سندرم کوشینگ

هنگامی که غدد فوق کلیوی بدن هورمون های کورتیزول را ایجاد می‌کنند، اختلال سندروم‌ کوشینگ ایجاد می‌شود، استفاده از بعضی داروها مثل پردنیزولون موجب می‌شود که افراد اشتهای بیشتری به دست آورند و در نهایت چاق می‌ شوند، این چاقی بیشتر در قسمت های بالاتنه مانند بازوها و گردن شکل می‌گیرد.

 • افزایش سن

با بالا رفتن سن به خصوص در خانم هایی که تحرک بدنی لازم را ندارند و دارای شیوه غذایی اشتباهی می باشند، این موضوع باعث افزایش وزن میشود، خانم ها بعد از یائسگی وزنشان زیاد می‌شود و در قسمت کمرشان چاقی بیشتری به وجود می آید.

 • دوران حاملگی

دوران بارداری در زن ها چاقی زیادی را ایجاد می‌کند که کاهش این وزن کار دشواری است و به پشتکار زیادی نیاز دارد، لذا تمام تلاش خود را برای بازگشت به وزن ایده آل خود انجام بدهید.

 • کمبود خواب

کمبود میزان خواب یک عامل بسیار مهم و جدی در افزایش وزن می باشد، کاهش خواب در تمام دوره های سنی موجب چاقی می‌شود و کسانی که غذای زیادی می خورند، باید برای جلوگیری از چاقی میزان خواب خود را کنترل کنند، درصورتی که یک ساعت از حد نرمال کمتر بخوابند مبتلا به چاقی می‌شوند.

در صورتی که هیچ کدام از مشکلات فوق را نداشتید و در روش صرف غذا استانداردها را رعایت می کنید و در طول روز ورزش ها و فعالیت های زیادی را انجام می دهید، ولی باز هم دچار چاقی هستید، باید با متخصص مشورت نمایید و عمل اسلیو معده را انجام بدهید، حتماً قبل از عمل اسلیو به نکاتی که وجود دارد، توجه کنید.

آیا میدانید نحوه عمل اسلیو معده چگونه است؟

بیماری چاقی در سرتاسر دنیا به خصوص در کشور ما تبدیل به یک دغدغه بزرگ شده است، یکی از روش هایی که نتیجه مفید و خوبی دارد، عمل چاقی می‌باشد و در سال‌های اخیر محبوبیت زیادی در بین افراد به خصوص خانم ها پیدا کرده است،

طی این عمل ۸۰% قسمتی از معده یعنی فوندوس تا اتصال مری برش داده می‌شود و با برش قسمتی از معده اشتهای بیمار کاهش مییابد و به شدت وزن کم می کند، در صورتی که نکات لازم را پس از عمل اسلیو معده انجام بدهید، اضافه وزن شما غیر قابل بازگشت است.

هنگامی که فوندوس برش زده می شود، موجب ایجاد هورمون گرلین می شود، این هورمون از اساسی ترین عوامل افزایش وزن در افراد است که از بین رفتن آن باعث کاهش وزن خواهد شد.

آیا میدانید نحوه عمل اسلیو معده چگونه است؟

بعد از انجام عمل اسلیو معده چه شکلی میشود؟

در این عمل با برشی که در معده ایجاد می شود، بخشی از آن را برای ذخیره کمتر مواد غذایی از داخل شکم خارج می کنند، در این حالت شکل لوله به موزه شبیه است، علت به وجود آمدن این شکل معده ذخیره مواد غذایی است، بنابراین جای هیچ نگرانی در برش معده نمی باشد، عمل اسلیو معده چندین نوع دارد و شامل دو مدل به صورت زیر می باشد: عمل اسلیو معده و باز کردن آن، عمل اسلیو معده باریک.

در یکی از موارد عمل اسلیو که طی آن معده فرد باز می شود، ۶۰ درصد معده از بین می رود و برای افرادی که شاخص توده بدنی بالاتر از ۳۵ را دارند، کاربرد زیادی دارد، همچنین در اسلیو به روش باریک تقریباً چهار پنجم یا هشتاد درصد از معده برش زده می شود، این روش برای افرادی که شاخص توده بدنی آنها از ۴۵ بیشتر است، فایده بسیار زیادی دارد.

 

بعد از انجام عمل اسلیو معده چه شکلی میشود؟

عمل اسلیو معده برای چه کسانی مورد استفاده قرار می گیرد؟

عمل اسلیو معده برای تمام انسان ها به کار نمی رود و فقط افرادی که چاقی شدید دارند، می‌توانند از این عمل استفاده کنند، اکثر خانم ها و آقایانی که شاخص توده بدنی آنها بیش از ۳۰ می باشد، برای این عمل کاندید بسیار خوبی هستند، دیگر افرادی که وزن آنها تقریباً ۱۵۰ یا بیشتر است، این عمل انتخاب خوبی برای آن ها است،

ولی افرادی که دچار بیماری های افسردگی و … شده اند یا دخانیات مصرف می‌کنند، باید از روش‌های دیگری برای لاغری استفاده کنند، انجام عمل اسلیو معده با توجه به نظر پزشک متخصص انجام می شود، پزشکان حرفه ای بهترین انتخاب و تصمیم را در رابطه با نوع عمل جراحی لاغری برای بیماران پیشنهاد میکنند.

افرادی که شاخص توده بدنی آنها بیشتر از ۳۵ است، معمولاً مبتلا به یکی از بیماری های افزایش فشار خون، دیابت نوع دوم، بیماری های قلبی و عروقی و غیره هستند و برای درمان این بیماری‌ها باید از روش اسلیو ‌معده استفاده کنند که به تدریج پس از عمل برطرف می شوند. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر، از پت کدام نوع دیابت خطرناک است را مطالعه نمایید.

افرادی که وزن آنها بسیار بالا است، در ناحیه کمر و زانو دچار آسیب می شوند، این عمل برای آنها گزینه خوبی می باشد تا مشکلاتشان را برطرف کنند.

عمل اسلیو معده برای چه کسانی مورد استفاده قرار می گیرد؟
عمل اسلیو معده برای چه کسانی مورد استفاده قرار می گیرد؟

آیا می دانید شاخص توده بدنی چگونه محاسبه می شود؟

شاخص توده بدنی یا بی ام آی نمایانگر حجم در افراد است و شما پیش از اینکه عمل اسلیو معده را انجام بدهید، باید از شاخص توده بدنی مطلع شوید، همینطور از چاقی شدید خود اطمینان حاصل کنید، بعضی از افراد برای اینکه شاخص توده بدنی دقیقی را محاسبه کنند، به سن و جنسیت توجه می‌کنند، در حالی که بدون لحاظ سن و جنسیت می‌توان به طور دقیق شاخص توده بدنی را محاسبه کرد،

برای آگاه شدن از میزان حجم بدن خود باید اطلاعاتی را مانند قد و وزن خود را در فرمول مربوط به شاخص توده بدنی قرار بدهید تا میزان آن را به دست آورید، برای این کار لازم است، قد را بر حسب متر به توان دو برده و بر وزن خود تقسیم کنید، در اینجا وزن باید در واحد کیلوگرم بیان شود. عدد به دست آمده شاخص توده بدنی شما میباشد.

آیا می دانید شاخص توده بدنی چگونه محاسبه می شود؟

 

عمل اسلیو معده چه مزیت ها و فوایدی دارد؟

 • بعضی از کسانی که اسلیو معده را انجام داده اند، اشتهای آنها به شدت کم شده است و این امر باعث جلوگیری از افزایش وزن مجدد می شود و اندام فرد در حالت ایده‌آل باقی می‌ماند.
 • در جریان گوارشی به روده صدمه ای نمی رسد.
 • با وجود این که قسمتی از روده حذف شده است، اما مشکل گوارشی پیش نمی‌ آید.
 • به پیلور معده صدمه ای نمی رسد.
 • پس از مدت زمان کوتاهی بیمار مرخص می شود.
 • موجب بالا رفتن کیفیت زندگی افراد می شود.
 • افراد به خصوص خانم ها به دلیل افزایش وزن، اعتماد به نفس بسیار پایینی دارند، ولی از طریق جراحی اسلیو معده اعتماد به نفس آنها مجدد بالا می رود.

عمل اسلیو معده چه مزیت ها و فوایدی دارد؟

 

تجربیات افراد دیگر چگونه به کسانی که تمایل به انجام این عمل دارند، کمک می کند؟

مهم ترین و اساسی ترین مورد پیش از انجام اسلیو معده کسب یک سری اطلاعات و کمک گرفتن از تجربه ها و آموزه های دیگران می باشد، شما به راحتی می توانید در این مقاله با آموزه های افراد دیگری که این عمل را انجام داده اند، آشنا شوید

علاوه بر این در سایت های گوناگون و یا گفتگو به صورت حضوری این امر امکان پذیر می باشد، با کمک تجربیات دیگران می توانید جراحی که از تمامی جوانب، کار عمل را بسیار عالی انجام می دهد، را انتخاب کنید

و نکاتی را که قبل از عمل و بعد از آن باید مورد توجه قرار بدهید، بشناسید، افرادی که عمل اسلیو معده را انجام داده اند، با اطلاعاتی که در اختیارتان می گذارند میزان استرس شما را کاهش می دهند.

تجربیات افراد دیگر چگونه به کسانی که تمایل به انجام این عمل دارند، کمک می کند؟

چه تجربیات مطلوبی با استفاده از عمل اسلیو معده وجود دارد؟

تجربه لذت بخش وزن مناسب پس از مدت زمان طولانی که بیمار تلاش زیادی کرده است و در آن موفق نبوده است، از تجربه‌های مطلوب افرادی است که عمل اسلیو را انجام داده اند و در طی آن احساس بی نظیری را کسب کرده اند،

معمولاً کسانی که از این روش استفاده می کنند، رضایت کامل را دارند و جزء افرادی می باشند که چاقی بسیار شدیدی داشته اند، زیرا این عمل برای افرادی تأثیر زیادی دارد که شاخص توده بدنی آنها بیش از ۴۰ است.

چه تجربیات مطلوبی با استفاده از عمل اسلیو معده وجود دارد؟

عمل اسلیو معده برای چه افرادی موثر است؟

همان طور که اشاره شد، بیشتر افرادی که اسلیو معده را انجام داده اند، نتیجه مؤثری را به دست آورده اند. در واقع باید به همه ی مواردی که پزشک می‌گوید توجه زیادی کنید تا نتیجه دلخواهی را به دست آورید، افرادی که تحرک زیادی دارند و ورزش های اصولی و رژیم غذایی مناسبی را رعایت می‌کنند، نسبت به کسانی که هیچگونه فعالیتی ندارند و رژیم غذایی نامناسبی دارند، نتیجه مؤثر و لذت بخشی را کسب می کنند، لذا این شما هستید که در نتیجه عمل اسلیو معده تاثیر بسیار زیادی می گذارید.

عمل اسلیو معده برای چه افرادی موثر است؟

آیا با انجام عمل اسلیو معده فرد برای همیشه لاغر می ماند؟

عمل اسلیو معده جزء عمل های دائمی در انواع جراحی های لاغری است، به همین دلیل محبوبیت زیادی نسبت به عمل های دیگر دارد و شما می توانید از دائمی بودن این عمل اطمینان حاصل کنید،

البته برای دائمی بودن این عمل باید فرد همکاری‌های لازم را انجام بدهد و به برنامه غذایی که به او داده می شود، عمل کند، مهمترین نکته ای که در نگهداری لاغری پس از انجام عمل اسلیو معده باید انجام بدهید، این است که تمامی نکاتی که پزشک متخصص به شما می گوید را رعایت کنید،

زیرا با مصرف غذاهای سالم و انجام ورزش به طور منظم به هیچ عنوان وزن شما بر نمی گردد، اگر هیچ گونه فعالیتی نداشته باشید و غذاهای پرچرب و ناسالم را مصرف کنید، چاقی شما برمی گردد، لذا دائمی بودن اسلیو معده به میزان توجه و مراقبت شما بستگی دارد.

آیا با انجام عمل اسلیو معده فرد برای همیشه لاغر می ماند؟

در انجام عمل اسلیو معده دوره نقاهت چه مدت زمانی است؟

طبق تجربیات افرادی که عمل اسلیو معده را انجام داده اند و سوابق پزشکان، تقریباً بین ۱۴ تا ۲۱ روز زمان لازم است تا بیمار بهبودی خود را به دست آورد، در صورتی که شغل بیمار نیاز به فعالیت کمتری داشته باشد، می تواند به سر کار خود بازگردد،

در دوره نقاهت و در ۴ تا ۶ ماه بعد از عمل اسلیو معده از تمرین های سنگین ورزشی خودداری کنید، به طور مرتب به رژیم غذایی پایبند باشید تا در مدت زمان کوتاهی سلامتی خود را به دست آورید.

در انجام عمل اسلیو معده دوره نقاهت چه مدت زمانی است؟

در عمل اسلیو معده چه میزان از وزن کم می شود؟

عمل اسلیو جزء عمل های لاغری می باشد که طی انجام آن، وزن قابل توجهی از بیماران کاهش پیدا می‌کند و معمولاً بین هفتاد تا نود درصد وزن اضافی در زمانی نزدیک یک سال پس از عمل کاهش می‌یابد یا به بیانی دیگر بیشتر از ۴۵ کیلوگرم وزن در کسانی که عمل اسلیو معده انجام داده اند، کم می شود.

در عمل اسلیو معده چه میزان از وزن کم می شود؟

آیا عمل اسلیو معده روی بارداری افراد تأثیری می گذارد؟

با انجام عمل اسلیو معده افراد به سادگی می توانند اقدام به بارداری کنند، ولی باید یک سال و نیم صبر نمایند تا اختلالی در این موضوع ایجاد نشود، در صورتی که باردار شده اید و قصد انجام عمل اسلیو معده را دارید، بهتر است، بیش از ۱۲ ماه صبر کنید تا بتوانید عمل اسلیو معده انجام بدهید.

آیا عمل اسلیو معده روی بارداری افراد تأثیری می گذارد؟

آیا انجام عمل اسلیو معده روی کیفیت میل جنسی تأثیر می گذارد؟

عمل اسلیو معده علاوه بر اینکه وزن زیادی را کاهش می دهد، بلکه میل جنسی را بعد از عمل تقویت می کند و روی کیفیت زندگی افراد تأثیر زیادی می گذارد، افراد چاق به دلیل افزایش هورمون لپتین که سلول‌های چربی را ایجاد می‌کنند،

میل‌جنسی آن ها کاهش پیدا می‌کند و بعد از جراحی هورمون لیپتین کاهش مییابد و موجب افزایش میل جنسی خواهد شد، این هورمون باعث بالا رفتن میل جنسی می شود،

چرا که بعضی از افراد چاقی شدید دارند و از اندام خود ناراضی هستند، همچنین تمایل به مقاربت جنسی با همسر خود ندارند که پس از انجام جراحی اسلیو احساس شگفت‌ انگیزی به دست می‌آورند.

لازم به ذکر است که انتخاب متخصص، جزء نکات بسیار مهم برای انجام عمل اسلیو معده می باشد، به دلیل حساسیت این عمل باید با سابقه ترین متخصص را انتخاب کنید، چرا که با انتخاب پزشکی که سابقه زیادی نداشته باشد، علاوه بر اینکه عمل نتیجه بخشی نخواهید داشت، بلکه میل جنسی شما کاهش پیدا می‌کند.

آیا انجام عمل اسلیو معده روی کیفیت میل جنسی تأثیر می گذارد؟

آیا بعد از انجام عمل اسلیو معده به جراحی پلاستیک نیاز است؟

در صورتی که توسط یک گروه حرفه‌ای عمل اسلیو معده را انجام داده باشید و ورزش های خاصی را انجام داده اید، پس از عمل اسلیو معده تا حد زیادی نمای ظاهری شکم شما بهتر می‌شود و افتادگی های آن از بین می روند، بنابراین باید مایعات بسیار زیادی چه قبل و چه بعد از عمل میل کنید،

نوشیدن آب زیاد باعث عادت در برنامه غذایی شما می شود و یکی از عوامل بسیار مهم برای جلوگیری از شل شدگی و افتادگی پوست است، در صورتی که افتادگی پوست بسیار زیاد باشد، احساس ناخوشایندی در شما ایجاد می کند، می‌توانید با کمک جراحی پلاستیک آن را برطرف کنید، با این امر افتادگی و شل شدگی پوست شما برطرف میشود.

آیا بعد از انجام عمل اسلیو معده به جراحی پلاستیک نیاز است؟

مشاوره چه اثراتی در پروسه عمل اسلیو به وجود می آورد؟

در صورتی که تمایل به انجام اسلیو معده دارید، باید در مرحله اول به مشاوره رجوع کنید، چون مشاور با کسانی که این عمل را انجام داده اند، ارتباط زیادی برقرار کرده‌ است، در این صورت می تواند از تجربیات افراد دیگر به شما بگوید، بهترین جراح با مشاوره های مطلوب و با صبری که به خرج می دهد، به بیماران کمک شایانی می‌کند، لذا انتخاب پزشک بسیار مهم است.

کسانی که عمل اسلیو انجام داده اند و تجربه آن را دارند، بهترین انتخاب برای موقعی که می توانند رانندگی را انجام بدهند، تقریباً بین یک تا دو هفته بعد از انجام عمل است، مشخص کردن روز دقیق بستگی به شرایط بیمار دارد،

چرا که بدن همه بیماران با یکدیگر فرق دارد و هر کدام وضعیت ویژه‌ای دارند، لذا نمی‌توان یک مدت زمان مشخصی را برای تمامی بیماران معلوم کرد، پس از اینکه عمل اسلیو را انجام دادید و از بیمارستان مرخص شدید، باید فردی همراه شما باشد تا کارهای شما را انجام بدهد.

مشاوره چه اثراتی در پروسه عمل اسلیو به وجود می آورد؟

بهترین زمان برای انجام عمل اسلیو معده چه موقعی است؟

در واقع هر سنی برای انجام عمل اسلیو معده مناسب نیست، ولی اکثر پزشکان توصیه می کنند که بیماران بین ۸ سال تا ۶۵ سال می توانند عمل اسلیو معده را انجام بدهند، عمل اسلیو معده تقریباً ۶۰ دقیقه زمان می برد.

بهترین زمان برای انجام عمل اسلیو معده چه موقعی است؟

 

با انجام عمل اسلیو معده چه بیماریهایی درمان می شوند؟

عمل اسلیو معده علاوه بر اینکه افزایش وزن را برطرف می‌کند، بلکه باعث درمان بیماری هایی مانند: افزایش فشار خون، کبد چرب، دیابت نوع دوم و افزایش چربی خون می شود، بعد از مدتی از عمل اسلیو معده این مشکلات به تدریج کاهش می‌یابند و دیگر نیازی به مصرف داروهای مخصوص برای درمان فشار خون و چربی خون ندارید.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر مقالات جراحی چاقی و دیابت و  جراحی افراد دیابتی را مطالعه نمایید.

با انجام عمل اسلیو معده چه بیماریهایی درمان می شوند؟

 

بعد از انجام اسلیو معده باید چه ورزش هایی انجام شود؟

پس از انجام عمل اسلیو معده بیمار باید تمرین های ورزشی را انجام بدهد تا وزن خود را حفظ کند، برخی از ورزشهایی که در زیر نوشته شده است، برای کسانی که عمل اسلیو انجام داده اند، بسیار کاربردی و مفید می باشند، بنابراین سعی کنید، ورزش ها را در کنار امور زندگی تان انجام بدهید.

 • پیاده‌روی کردن:

پیاده روی به خصوص در روزهای نخست پس از عمل اسلیو معده بسیار مفید است که باید به تدریج انجام شود و تنها طی چند دقیقه راه بروید تا نیروی زیادی به شما وارد نشود، بعد از گذشت چندین ماه به سرعت این تمرین اضافه کنید و به تدریج شروع به دویدن کنید، این ورزش مزیت‌های زیادی دارد، به عنوان مثال هر موقعی که اراده کنید، می توانید در منزل این تمرین را انجام بدهید.

 • ورزش یوگا:

یوگا ورزشی است که متابولیسم بدن افراد بالا می برد و همین بالا رفتن متابولیسم موجب کاهش وزن می شود، یکی از ورزشهای محبوب افراد یوگا می باشد.

 • رقصیدن:

جالب است، بدانید که رقص نوعی ورزش نشاط آور میباشد و در کاهش وزن تأثیر بسیار زیادی می گذارد، یکی از فایده های رقصیدن مستحکم شدن استخوانها و ماهیچه های بدن، همچنین تقویت قلب و بالا رفتن روحیه و چربی سازی است.

 • شنا کردن:

شنا چربی سوزی بالایی دارد و بهتر است، پس از پایان دوره استراحت اسلیو معده و با تجویز پزشک خود شنا را انجام بدهید، در این ورزش باید دقت زیادی کنید که فشار زیادی به شما وارد نشود، علاوه بر چربی سوزی فوق العاده ای که انجام می دهد، باعث کاهش استرس و افزایش ضربان قلب می شود.

 • ورزش های مقاومتی:

از ورزش های مقاومتی می‌توان به وزنه‌ برداری و آن هم به آرامی و زیر نظر توسط مربی با تجربه اشاره کرد که مقاومت بدن را بالا می برد و جزء ورزش هایی می باشد که برای افرادی که اسلیو معده انجام داده اند، مفید است.

ورزش های مقاومتی:

پس از انجام عمل اسلیو معده چه مواد غذایی را نمی توان مصرف کرد؟

در عرصه مواد غذایی بعد از عمل اسلیو معده می توان از توصیه پزشک و تجربیات کسانی که عمل اسلیو را انجام داده اند، استفاده کرد، مواد غذایی که نمی توان پس از انجام این عمل استفاده کرد به صورت موارد زیر می باشد:

 • خشک بار:

در معده های معمولی مصرف آجیل دشوار است و از طرفی هضم دشواری دارند، آن هایی که عمل اسلیو انجام داده اند، نمی توانند این ماده غذایی را به درستی هضم کنند، چرا که به معده آنها نیروی زیادی وارد می شود.

گوشت:

گوشت قرمز باعث اذیت شدن معده می‌شود و باید موادی مانند: میگو، ماهی و غیره را جایگزین گوشت قرمز کنید، با مصرف گوشت قرمز به معده فشار زیادی وارد می شود.

 • تنقلات بازاری:

تنقلات را بعد از عمل اسلیو معده نمی توان استفاده کرد، زیرا باعث پر شدن معده و وارد کردن نیروی زیادی به آن می شود، موارد تنقلات شامل: چیپس، پفک و دیگر خوراکی ها که برای معده مضر هستن، می باشند.

کسانی که الکل مصرف می‌کنند، باید تا شش ماه پس از عمل اسلیو معده از این نوشیدنی استفاده نکنند و با توجه به اینکه حجم زیادی از معده از دست رفته است، نوشیدن الکل میزان قند خون را کاهش مییابد.

 • پخته نشدن گوشت:

سعی کنید، گوشت را بپزید طوری که خیلی خام یا پخته نباشد، در صورتی که گوشت به اندازه لازم برشته شده باشد، خیلی سفت می باشد، در این صورت معده به سختی می‌تواند آن را هضم کند و برای معده ضرر دارد و غذاهایی که حالت سفتی دارند و معده به سختی می‌تواند آنها را هضم کند را مصرف نکنید.

کرفس به دلیل بافت دشوار و ساقه آن هضم سختی دارد، بنابراین بهتر است که از مصرف کرفس خودداری کنید، تنها موقعی که پخته شود، می‌توان از آن استفاده کرد، حتی در این صورت باید با تجویز پزشک استفاده شود.

یکی از مواد غذایی که باعث نفخ و باد معده میشود، کلم است، بنابراین از خرید و مصرف آن خودداری کنید.

پخته نشدن گوشت:

 

بیماران از جراحی اسلیو معده چه انتظاری دارند؟

تمامی بیماران پس از اینکه این عمل را انجام داده اند، خواستار بهبودی سلامتی شان هستند، بیماران از اسلیو ‌معده انتظار دارند که با استفاده از آن بیشتر بیماری هایی که بر اثر چاقی به وجود آمده‌اند درمان شوند، علاوه بر اینکه اسلیو معده می تواند اغلب بیماری ها را مانند دیابت درمان کند،

بلکه انتظار می رود، اعتماد به نفس از دست رفته افرادی که افزایش وزن دارند، بعد از جراحی لاغری مجدد برگردد، با توجه به نظرات بیماران گوناگون انتظار می رود که پس از جراحی اسلیو معده تقریباً ۶۰ درصد از وزن بیمار کاهش یابد، البته این محاسبه برای افرادی است که دستورات پزشک را نادیده گرفته اند و رژیم غذایی سالم را رعایت نکرده اند،

از طرف دیگر انتظار می‌رود کسانی که دستورات پزشک خود را رعایت کرده اند و ورزش های زیادی را انجام می دهند، تقریباً ۷۰ درصد از وزن شان کاهش یابد، روش اسلیو معده نسبت به متدهای دیگر لاغری تأثیر بیشتری دارد، این امر باعث رفع افتادگی ها و شل شدن پوست میشود، بیماران بعد از جراحی اسلیو معده به نتیجه مورد نظر خود می رسند.

بعضی بیماران نتیجه مطلوب و مناسبی از جراحی لاغری می گیرند، این گونه افراد در مورد میزان کاهش وزن خود بعد از اسلیو معده انتظار دارند، مشکل شل شدگی پوست شان برطرف شود.

لطفا برای اطلاع بیشتر از جراحی های لاغری، مقاله جراحی لاغری در رشت را مطالعه نمایید.

بیماران از جراحی اسلیو معده چه انتظاری دارند؟

 

آیا درباره هزینه عمل اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟

یکی از مهمترین و اساسی ترین دغدغه های ذهنی افرادی که تمایل به انجام عمل اسلیو معده دارند، هزینه این جراحی می باشد و در ذهن همه آنها سؤال هزینه این عمل چقدر است، وجود دارد، یا اینکه در رابطه با بیمه های گوناگون سؤالات متداولی دارند،

در این مقاله در مورد تمامی هزینه هایی که با عمل اسلیو معده در ارتباط هستند، اطلاعاتی را بیان می کنیم، هزینه‌هایی برای عمل اسلیو وجود دارند، فاکتورهای گوناگونی در مشخص کردن هزینه‌ها تاثیر زیادی می گذارند و بعضی از افراد فقط به میزان هزینه فکر می‌کنند، به همین علت عواملی که روی هزینه عمل اسلیو معده تأثیر می گذارند به شرح زیر می باشند:

انواع عمل اسلیو:

برای انجام عمل اسلیو معده باید بگوییم که دارای انواع گوناگونی است، مانند عمل اسلیو معده با قرار دادن سوئیچ دوازدهه، بالن معده و یا روش های دیگری مثل قرار دادن دستگاه‌های الکتریکی که هر کدام از این روشها قیمت مشخص و متفاوتی دارند.

دستمزد جراح:

میزان دستمزد جراح خود به فاکتورهایی مانند: شهر، محل انجام عمل، وضعیت و سابقه پزشک میزان تبحر آن، سختی یا آسانی عمل بستگی دارد، هزینه انجام عمل در نظر گرفته شده تا حد زیادی بستگی به محل انجام آن دارد و نحوه خدماتی که توسط بیمارستان ارائه می‌شود، روی هزینه ها تاثیر زیادی می گذارد،

متخصصان بیهوشی هزینه‌ای جدا دریافت می‌کنند، در صورتی که شخص مشاوره لازم را انجام بدهد، جزء هزینه‌های جدا حساب می‌شود،

همچنین دستیاران جراح هزینه‌هایی دریافت می کنند، تمامی وسایل و ابزارهای جراحی دارای هزینه های خاصی می باشند، تعداد جلسه ها و ویزیت هایی که پس از انجام عمل نیاز می باشد، جزء هزینه های عمل اسلیو است.

دستمزد جراح:

 

آیا میدانید پس از انجام عمل اسلیو چه هزینه‌ای را باید پرداخت کنید؟

هزینه عمل اسلیو فقط به موارد بالا ختم نمی‌شود، زیرا پس از عمل اسلیو شخص باید برای اطمینان از روال سلامتی خود هزینه ای را در نظر داشته باشد، هزینه هایی که در رابطه با ویزیت متخصصان تغذیه پرداخت می‌شود، در بیشتر فاکتورها جزء هزینه های عمل هستند، به همین علت باید به صورت کاملاً متمایز این هزینه‌ها را پرداخت کنید.

هزینه‌هایی که برای ویزیت پس از جراحی می‌باشند، در بسیاری از موارد به صورت رایگان است، یا اینکه توسط سازمان بیمه پرداخت می‌شود.

تفاوت عمل اسلیو معده و بای پس معده:

روش های گوناگونی برای لاغری وجود دارد، از جمله آنها بای پس معده و اسلیو معده می باشد که به واسطه آن ها به صورت دائمی فرد از شر چربی‌های اضافی خود خلاص می شود، با در نظر گرفتن وضعیت بیمار عمل متناسب با شرایط آن انجام می شود.

نحوه انجام جراحی اسلیو معده با بای پس معده فرق دارد، در روند عمل اسلیو معده به حالت آستینی ظاهر معده تغییر می‌کند، به گونه‌ای که پیش از عمل معده شبیه به یک دایره بوده است و بعد از آن به صورت یک لوله باریک در می آید، پس از اینکه بخش عظیمی از معده حذف شد،

قسمت کوچکی از آن جا می‌ماند که متصل کننده مری به روده کوچک می باشد، بعد از اینکه برشهای لازم روی معده انجام شد آن ها را بخیه می زنند، ولی مراحل عمل بای پس معده متفاوت می باشد، طوری که در مرحله اول قسمت اضافی معده حذف میشود و بخش تحتانی مری به معده جدید اتصال داده می شود.

قسمت جدا شده به ابتدای روده کوچک بخیه زده میشود و در بدن باقی میماند، پایین تر از روده کوچک برشی صورت می گیرد، سپس به معده جدید اتصال داده می شود، در مرحله آخر شیره گوارشی با غذا مخلوط می شود

که این امر با اتصال شاخه جدیدی از روده کوچک به وجود آمده است، انتهای روده کوچک به طور معمولی به قسمت باقیمانده معده اتصال می یابد، عمل اسلیو نسبت به روش های دیگر فایده های بسیار زیادی دارد.

انجام اسلیو معده بعد از بارداری

با گسترش تعداد جراحی های لاغری که در جهان انجام می‌شود، خانم‌ها بیشتر در سنین باروری این جراحی را انجام می دهند،

در صورتی که بارداری بعد از عمل اسلیو معده به درستی از سوی خود فرد کنترل شود، می توان بارداری مطلوب و اطمینانی را طی کرد، طبق تحقیقاتی که انجام شده است، بارداری بعد از عمل اسلیو معده برای سلامت مادر و جنین از بارداری در چاقی شدید مناسب تر می باشد،

خانم هایی که دارای اضافه وزن خیلی زیادی هستند، امکان دارد، هنگام باردار شدن دچار اختلالاتی شوند، با کاهش وزنی که بعد از انجام عمل های لاغری رخ میدهد، هورمون‌های داخلی فرد بیمار به شرایط طبیعی خود بر می‌گردند و ممکن است، باروری افزایش پیدا کند یا به معنای دیگر تخمک گذاری فرد تنظیم می‌شود و باردار شدن او به راحتی اتفاق می افتد.

اسلیو معده می تواند نشانه های سندروم تخمدان پلی کیستیک یا کیست تخمدان را تقویت کند، با استفاده از آن احتمال باروری زیاد می‌شود، به همین دلیل در صورت عدم به کارگیری شیوه های جلوگیری، احتمال بارداری های ناخواسته زیاد می شود، بعد از انجام جراحی و زمانی که وزن شما تثبیت شد، می توانید باردار شوید،

خلل در جنین در حال رشد

پس از جراحی بدن دچار تغییرات غذایی و اضطراب می شود که خللی برای جنین در حال رشد بوجود می آورد، به طور کلی بارداری بعد از عمل اسلیو معده اختلالاتی به وجود نمی‌آورد، فقط نگرانی که در این عرصه وجود دارد، این است که باردار شدن شخص در طی مدت زمانی است که در حین کاهش وزن می باشد.

پزشکان برای تضمین سلامت جانی مادر و جنین در مقابل ابتلا به انواع سوء تغذیه، توصیه می‌کنند که مادرها تا یک و نیم سال بعد از جراحی لاغری از باردار شدن خودداری کنند، طبق گزارشاتی که در سال ۲۰۰۵ در ژورنال مربوط به مامایی و زنان و زایمان نوشته شده است،

بارداری ۱۸ ماه بعد از جراحی لاغری باعث کاهش احتمال ابتلای سوء تغذیه مادر و جنین خواهد شد که پیش از بارداری باید وزنی نرمال داشته باشد تا بتواند برای جنین خود مواد غذایی مورد نیاز را برساند.

همان طور که گفتیم، رژیم غذایی بعد از عمل اسلیو معده در مقایسه با قبل تغییر می‌یابد، امکان دارد، هر روز احتیاج به خوردن مکمل های ویتامینی و مواد معدنی وجود داشته باشد.

پیش از انجام جراحی لاغری باید به پزشک متخصص مراجعه کنید و تمامی روش هایی که برای لاغری انجام داده اید، را با ایشان درمیان بگذارید، امکان دارد، نیاز به انجام همیشگی آزمایش خون داشته باشید تا میزان مواد مغذی خون تنظیم شود، همچنین امکان دارد،

به این فکر کنید که با کم خوردن بعد از جراحی لاغری قادر به تأمین مواد غذایی جنین نباشید، ولی این گونه طرز تفکر کاملاً اشتباه است، چرا که جنین مواد مورد نیاز خود را از بدن مادر تأمین می‌کند و نیازی به پرخوری در ماههای اول نمی باشد، در ماههای آخر به ۲۰۰ کالری بیش از مقداری که در ماه‌های قبل مصرف می کردید نیاز دارید.

مکمل های لازم در دوره بارداری بعد از عمل اسلیو معده شامل موارد زیر می باشند:

 • ویتامین های ویژه بارداری و مکمل های معدنی باید مصرف شوند.
 • بررسی سطح ویتامینb12، کلسیم، اسید فولیک و ویتامین محلول در چربی در ابتدای دوران بارداری باید مرتب چک شود.
 • ارزیابی مدام برای مطلع شدن از مواد مغذی بدن

هر چند هیچ عامل خاصی برای جلوگیری از شیردهی پس از انجام عمل اسلیو معده وجود ندارد، ولی بهتر است، پس از عمل اسلیو معده خیلی سریع به فرزند خود شیر ندهید،

چرا که بدن شما نیاز به دریافت دارو دارد و با کم شدن سریع وزن بعد از جراحی اسلیو معده بیمار دچار کم آبی می‌شود، همچنین پروتئین، کالری و مواد مغذی بدن کاهش پیدا می‌کنند، با این وجود امکان دارد، برای جنین مشکلاتی به همراه داشته باشد.

انجام عمل اسلیو معده هنگام شیردهی:

بسیاری از مادران قصد دارند، هنگامی که به فرزند خود شیر می دهند، عمل اسلیو معده را انجام بدهند، ولی به طور قانونی و اصولی تا یک سالگی نوزاد انجام هرگونه عمل جراحی مناسب نمی باشد،

زیرا تغذیه نوزاد تا ۱۲ ماهگی شیر مادر است و به آن احتیاج دارد، جراحی موجب می‌شود، مادر توان شیردهی به نوزاد خود را نداشته باشد و داروهای بیهوشی و درمانی روی طعم و کیفیت شیر مؤثر هستند، بنابراین تا یک سالگی نوزاد این کار را انجام ندهید.

درباره مراقبت های بعد از عمل اسلیو معده چه می دانید؟

برای اینکه به نتیجه دلخواه و تأثیرگذاری برسید، باید تمامی مراقبت هایی که در زیر گفته می‌شود، را رعایت کنید.

درباره مراقبت های بعد از عمل اسلیو معده چه می دانید؟

۷تا ۱۴ روز اول جراحی:

رژیم غذایی بعد از جراحی با هدف کاهش وزن، دچار نوسانات و تحولاتی زیادی می شود، نخست باید با مصرف آرام و تدریجی مایعات و به تدریج بالا بردن میزان مصرف جامدات رژیم را شروع کنید،

همه مایعاتی که می نوشید، در هنگام مراقبت های بعد از عمل اسلیو باید کاملاً رقیق و بدون مواد اضافی جامد باشند، برای مراقبتهای بیشتر از معده باید خیلی سریع پس از عمل اسلیو فقط مایعاتی مانند:

آب، مایعات رقیق، چای، آبگوشت و غیره را میل کنید، پس از مصرف موادی که گفته شد باید مایعاتی مانند شیر بدون چربی، آب میوه های بدون قند، اسموتی های خانگی را به رژیم غذایی اضافه کنید، در طول روز باید دو لیتر و نیم مایعات میل کنید تا بدن دچار هیدراته نشود.

هفته سوم تا چهارم عمل اسلیو معده:

در مرحله بعدی مراقبت های پس از عمل اسلیو هنگامی که معده جدید مقاومت زیادی به دست می آورد، می توانید غذاهای له شده را مصرف کنید، مواد غذایی را باید خیلی مخلوط کنید، طوری که در آن هیچ ذره بزرگی وجود نداشته باشد و به صورت شل باشد، برای مثال می توانید از ترکیب میوه ها، ماهی با سس، سیب زمینی و آب گوشت و غیره استفاده کنید.

سعی کنید، وعده های غذایی را در طول روز بین ۴ تا ۶ بار استفاده کنید، در هر بار وعده غذایی باید یک تا دو قاشق غذاخوری مواد غذایی را مصرف کنید، سپس به تعداد قاشق ها اضافه کنید، در وعده های غذایی باید از پروتئین استفاده شود، سعی کنید، در طول روز نیم لیتر شیرمیل کنید، شیر باعث مخلوط شدن غذا می‌شود، به همین دلیل همراه هر وعده غذایی استفاده از آن لازم است.

مخاطب گرامی شما در حال مشاهده پست چه کسانی عمل اسلیو انجام دادن هستید.

هفته پنجم تا ششم عمل اسلیو معده:

در این مرحله باید از غذاهای نرم و تکه های متوسط استفاده کنید، بعضی از غذاهایی که بیمار می‌تواند در این مدت صرف کند شامل: ماهی، گوشت چرخ کرده، ماکارانی، کمپوتهای میوه، املت، سبزیجات پخته شده و … می باشند، وعده های غذایی را در این مرحله باید به سه تا چهار بار در روز کم کنید و از خوردن میان وعده پرهیز کنید.

هفته ششم تا هشتم بعد از عمل اسلیو:

بعد از گذشت ۶ تا ۸ هفته از جراحی اسلیو معده می توانید به رژیم غذایی معمولی خود برگردید، معده آستینی جدید به شما کمک می کند تا هر نوع غذایی که علاقه دارید، را صرف کنید، همچنین در این مرحله باید در طول روز سه وعده اصلی غذا میل کنید، در طول روز بدن بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ کیلوبه کالری نیاز دارد.

برای بهبودی کامل باید تمرین های ورزشی را انجام بدهید، پیاده روی یا تغییر حالت خواب می تواند در دوران نقاهت عمل اسلیو معده به گردش جریان خون کمک کند، با زیاد شدن گردش جریان خون لخته های خون کاهش پیدا می‌کنند و بیمار در سریعترین زمان بهبودی خود را به دست می‌آورد،

پیاده روی و انواع ورزش ها پس از عمل اسلیو به سریع خوب شدن بیمار کمک بسیار زیادی می‌کنند، تمرین های زیر را باید در یک ساعت از روز تکرار کنید، حتی پیش از جراحی برای بالا بردن عملکرد ریه تمرین های زیر الزامی می باشند.

روز اول جراحی اسلیو معده با کمک شخص دیگری بعد از آویزان کردن پاها در کنار تخت بایستید، این امر امکان دارد، کمی درد داشته باشد، ولی هر بار که آن را تکرار می کنید، باعث کاهش درد می شود و به تدریج احساس می کنید که بدنتان نیروی زیادی را به دست آورده است.

بعد از عمل باید قدم بزنید

یک روز بعد از جراحی پزشک یا پرستار از شما تقاضا می‌کند که از تخت بلند شوید و به تدریج قدم بزنید، بعد از آن لازم است، در طول روز سه بار این امر را تکرار کنید، ورزشهای پا و تنفسی هر ساعت یکبار باید انجام شوند، امکان دارد، خیلی توانایی برای انجام پیاده روی و تمرین‌های ورزشی نداشته باشید،

ولی هر بار که کارها را تکرار می کنید، باعث افزایش توانایی شما می شوند، پرستاران به شما یاد می دهند که چگونه سرفه کنید و نفس عمیق بکشید، همچنین آنها به شما آموزش می دهند که چگونه از اسپیرومتری انگیزشی برای توسعه ریه ها به کار ببرید.

برای اینکه نفس عمیق بکشید، ابتدا باید نفس عمیقی بگیرید، سپس نفس خود را به مدت ۲ ثانیه حفظ کنید، تمام هوای داخل ریه را بازدم کنید، این امر را در طول روز سه بار باید انجام بدهید.

نحوه سرفه کردن پس از عمل بای پس معده به گونه ای است که ابتدا بیمار باید دم عمیق بگیرد، سپس سرفه بزند، سرفه باید از داخل شکم بیرون بیاید، بهتر است، برای مراقبت از شکم بالشتی سبک روی آن قرار بدهید، سپس سرفه کنید.

شما در حال خواندن پست چه کسانی عمل اسلیو انجام دادن هستید.

ورزش های پا:

انگشتان پا را به طرف انتهای تخت خم کنید، به گونه‌ای که تمام انگشت ها با همدیگر خم شوند، انگشتان پا را به سمت خودتان بکشید، سپس رها کنید، بعد از آن پا را ابتدا به طرف راست، سپس به طرف چپ حرکت بدهید، این امر را در طول روز ۳ بار تکرار کنید‌.

با انجام عمل بای پس معده باید در روزهای اول آزمون بلع را انجام بدهید که در آن از اشعه های ایکس بهره گرفته می شود و از شما می خواهند تا مایع کنتراست را قورت بدهید، سپس این مایع به معده و روده شما منتقل می‌شود و در اشعه ایکس مشاهده خواهد شد، این کار به پزشکان کمک می‌کند که ببینند هیچگونه نشتی در معده جدید شما وجود ندارد، هنگامی که این کار تأیید شود، شما می توانید نوشیدنی ها را میل کنید.

قبل از جراحی، پزشک مورد نظر لیستی از همه داروها ویتامین ها مواد معدنی و مکمل‌های رژیمی به شما می دهد. امکان دارد، برای استفاده از مواد غذایی و نوشیدنی ها محدودیت هایی داشته باشید،

در صورتی که داروهای خاصی مصرف می کنید، پیش از جراحی باید پزشک را مطلع کنید، در صورتی که بیماری دیابت دارید، باید در مورد انجام عمل اسلیو معده با پزشک صحبت کنید که انسولین و سایر داروهای دیابتی را برای دستورالعملهای ویژه‌ای یا کنترل آن بعد از عمل جراحی تنظیم کند.

برای آغاز برنامه رژیم غذایی نیاز به فعالیت فیزیکی دارید، لازم است، به برنامه رژیم غذایی عمل کنید تا نتیجه مؤثری را به دست آورید.

در حال حاضر اکثر افراد دچار چاقی مفرط هستند و ناچار به استفاده از روش‌های جراحی هستند، کسانی که چاقی بیش از حد دارند، برای انجام فعالیت روزمره خود با مشکلات زیادی مواجه می شوند، به همین دلیل ترجیح می دهند که عمل جراحی لاغری را انتخاب کنند.

جامعه امروز و تکنولوژی های پیشرفته جهان موجب شده اند تا افراد روزانه تحرک کمتری داشته باشند و به چاقی زیاد مبتلا شوند، ولی می توان گفت که جامعه پزشکی برای درمان این بیماری شیوه‌های جدیدی را اختراع کرده است، هر چند یکی از مهم ترین و مناسب ترین شیوه های کاهش وزن رژیم غذایی مناسب و ورزش کردن می باشد،

ولی کسانی که چاقی خیلی زیادی دارند، نمی توانند با رژیم غذایی و ورزش ها به آسانی وزن خود را کم کنند، ولی می‌توانند با استفاده از جراحی اسلیو معده وزن چشمگیری را از دست بدهند، یکی از شیوه های جراحی به روش اسلیو معده انجام می شود که بسیار رایج میباشد و اغلب افرادی که چاقی بسیار زیادی دارند، از این شیوه بهره می‌برند.

نام دیگر جراحی اسلیو معده گاسترکتومی آستینی عمودی است، با انجام جراحی اسلیو معده تقریباً ۸۰ درصد از ظرفیت معده حذف میشود، کاهش حجم معده اصلی پس از جراحی اسلیو موجب می‌شود،

فرد نتیجه های بسیار مؤثری را مشاهده کند و مطمئن شود که روش درمانی بسیار خوبی را انتخاب کرده است، فرد بیمار پس از عمل اسلیو به طور همیشگی احساس گرسنگی ندارد یا تعداد دفعاتی که احساس گرسنگی می کند، بسیار کم است، در صورتی که فرد بیمار به غذا خوردن تمایل داشته باشد، خیلی زود احساس سیری می کند.

ایجاد پنج برش

هنگام جراحی اسلیو روی شکم یک تا پنج برش ایجاد می‌شود، این برش‌ها پس از مدتی بهبود مییابند و هیچگونه اثری از آنها باقی نمی ماند، برای انجام این جراحی از ابزارهای لاپراسکوپی گوناگونی استفاده می شود تا برش معده صورت بگیرد، پس از جراحی تنها لوله موزی شکل معده به جا می‌ماند.

این لوله موزی شکل را به روده بخیه می‌زنند، در روند جراحی اسلیو معده تأثیری که می گذارد، این است که حجم معده را کم می‌کند و در پی کاهش معده سرعت احساس سیری بسیار سریع می شود

به همین دلیل در کاهش وزن به دست آمده به یک کاهش وزن ایده‌آل می‌رسد، در واقع می‌توان گفت جراحی اسلیو به شیوه لاپاراسکوپی انجام می‌شود و مدت انجام آن تقریباً بین ۶۰ تا ۱۲۰ دقیقه می باشد، در یک نگاه کلی می‌توان بیان کرد که جراحی اسلیو معده برای تمامی افرادی که افزایش وزن خیلی زیادی دارند، در هر سنی از کودک تا پیر قابل انجام می باشد و مفید است.

جامعه پزشکی شیوه جراحی اسلیو را با نخستین مرحله جراحی جایگزینی دوازدهه پی بردند، در مرحله دوم این جراحی کم شدن وزن و بهبودی سلامت بیماران را مشاهده کردند و این عوامل موجب شد تا جراحی آزمایشی معده به یک تکنیک جراحی اصلی تبدیل شود و افراد زیادی از آن استقبال کنند، در طول ۱۲ ماه برای کسی که چاقی بیش از حدی داشته است تا حدود ۷۰ درصد از وزن خود را کاهش می دهد و این امر بسیار شگفت انگیز است.

امیدواریم تا اینجا از خواندن پست چه کسانی عمل اسلیو انجام دادن اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید.

در سه ماه اول بعد از جراحی

در سه ماه اول بعد از جراحی اسلیو بیمار ۳۳ درصد از وزن اضافی خود را کاهش می‌دهد، سپس با گذشت ۶ ماه حدود ۵۰ درصد از کل وزن اضافی را کاهش می دهد، بعد از یکسال و گذشت ۱۲ ماه ۷۰ درصد از وزن کلی بیمار کم میشود.

بدون شک نتایج مطلوب را پس از گذشت پنج سال در بیمارانی که تمام سعی خود را برای نگهداری وزن خود داشته اند می توان مشاهده کرد، به همین دلیل نیاز است تا بیمار از طریق راه هایی از پزشک معالج خود کمک بگیرد تا وزن ایده آل خود را حفظ کند، برای انجام این امر باید با پزشک و کارشناس جراحی و تغذیه خود ارتباط مستقیم برقرار کنید

و سپس برای گرفتن مشاوره تغذیه مناسب پس از جراحی اسلیو و باید با پزشک مورد نظر خود مشورت کنید، استفاده از تمرین های مربی برای انجام ورزش ها به طور مرتب و کاهش وزن لازم می‌باشد، در کارهای حضوری یا اینترنتی برای گرفتن جدیدترین پیشنهادات برای کاهش وزن و روش خوردن غذای کمتر شرکت کنید،

از برنامه های رژیمی و مناسب برای تغذیه بر اساس نظرات پزشکان کارشناسان یا گروه‌های مشاوره‌ای استفاده کنید، حمایت خانواده و دوستان برای ادامه فرآیند کاهش وزن و کاهش زیاده روی بسیار اهمیت دارد، علاوه بر مواردی که گفته شد خود فرد باید انگیزه زیادی برای ادامه روند کاهش وزن داشته باشد تا خیلی سریع به وزن مطلوب و دلخواه برسد.

کاهش وزن موجب کم شدن فشار روی زانوها می شود

یکی از فایده های بسیار مهم جراحی اسلیو معده این است که با کاهش وزن فشار روی زانوها کم می‌شود و همین امر باعث زیاد شدن فعالیت‌ها و تحرک، همچنین از بین رفتن درد در ناحیه زانو و کمر می شود،

بر اساس آماری که همه ساله اعلام شده است، کسانی که دارای وزن مناسبی هستند، نسبت به افرادی که افزایش وزن دارند، کمتر دچار بیماری های سرطانی می‌شوند و کسانی که مبتلا به چاقی مفرط هستند، در معرض خطر بیماری سرطان می باشند.

جراحی اسلیو کمک خوبی به افراد چاق می کند و آنان را از مبتلا شدن به بیماری سرطان نجات می دهد، سرطان هایی که با افزایش وزن امکان دارد، به وجود آیند، شامل:

سرطان روده بزرگ، سرطان پستان بر اثر بالا رفتن سن، سرطان آندومتر و سرطان لوزالمعده میباشند، برای داشتن یک جراحی مطلوب بهتر است، بیمار بعضی از رژیم های مفید را برای خود در نظر داشته باشد تا نتیجه مفید را از جراحی اسلیو به دست آورد

برای مثال بهتر است، رژیم غذایی ۱۴ روز پیش از جراحی اصلی و طوری باشد که مصرف شکر و شیرینی در آن قطع شده باشد و مقدار کربوهیدرات مصرف نشود، ولی درعوض پروتئین، سبزیجات تازه و مایعات زیاد مصرف شوند.

در پایان از تمامی کسانی که مقاله چه کسانی عمل اسلیو انجام دادن را مطالعه کرده اند، نهایت قدر دانی را داریم و امیدواریم از خواندن مقاله چه کسانی عمل اسلیو انجام دادن نهایت بهره را برده باشید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید