هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح

فهرست مطالب

مقاله ای که قصد داریم امروز برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دهیم راجع به هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح است با ما همراه باشید.

اسلیو نوعی عمل جراحی برای رفع چاقی است در این عمل با برش هایی که روی معده انجام می شود حجم آن کاهش می یابد، این کاهش حجم بی اشتهایی را به دنبال دارد که سبب کاهش وزن می شود در این مقاله هر آنچه را که باید در خصوص عمل جراحی اسلیو معده بدانید به شما خواهیم گفت.

توصیه می کنیم، قبل از هر چیز، هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تکمیلی را مشاهده کنید.

 

 

هزینه ای که عمل اسلیو در بر دارد به چه عواملی بستگی دارد؟

همانند هر چیز دیگری که موارد متفرقه می تواند بر هزینه های آن تاثیر داشته باشد، برای عمل اسلیو نیز مواردی وجود دارد که روی هزینه ی آن بی تاثیر نخواهد بود از جمله این موارد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

هزینه ای که عمل اسلیو در بر دارد به چه عواملی بستگی دارد؟
هزینه ای که عمل اسلیو در بر دارد به چه عواملی بستگی دارد؟
 • دستمزد جراح

عموما پزشکانی که در عرصه ی جراحی از تجربه و مهارت بیشتری برخوردارند دستمزد بالاتری نسبت به سایرین دارند، علاوه بر آن محلی که مطب پزشک در آن جا قرار داشته باشد هم می تواند هزینه ی بیشتری را شامل شود.

 • بیمارستانی که جراحی در آن صورت می گیرد

هر چه بیمارستان مجهز تر باشد، کادر مجرب تری داشته باشد و یا حتی محل قرار گیری آن نیز می تواند روی هزینه ها تاثیر داشته باشد.

 • هزینه متخصصان بیهوشی

هر عملی که به بیهوشی احتیاج داشته باشد مثل عمل اسلیو علاوه بر هزینه ای که باید برای پزشک متخصص پرداخت کرد، متخصصانی بیهوشی هم به صورت جداگانه ای دستمزی را دریافت می کنند به علاوه آن دستیاران جراح هم شامل دستمزد مختص به خود می باشند.

 • وسایل و موادی که برای جراحی مورد استفاده قرار می گیرد

تمامی مواد و وسایلی که در طول عمل مورد استفاده قرار می گیرند برای بیمار هزینه ای را دربر دارند از جمله این موارد می توان به گاز دی اکسید کربن اشاره کرد.

آیا پس از عمل اسلیو نیاز است تا هزینه های دیگری پرداخت شود؟

 • این یک امر طبیعی است که بعد از جراحی چندین مرتبه به پزشک مراجعه شود تا از خطرات احتمالی جلوگیری کرده و همچنین دستورات لازم از جانب پزشک به بیمار گفته شود که خود هزینه هایی مثل پرداخت ویزیت را به دنبال دارد.
 • از آن جا که این عمل به منظور کم کردن وزن و سایز است در نتیجه با کم شدن وزن نیاز به خرید لباس هایی با سایز کوچک تر پیدا خواهید کرد.
 • با انجام عمل اسلیو از آن جا که نمی توان همه نوع غذایی را مصرف کرد در نتیجه باید مکمل های غذایی که پزشک با توجه به نیاز بدن بیمار تجویز می کند خریداری کرد و به صورت روزانه از آن ها استفاده کرد.
 • انجام ورزش های متناسب چیزی است که افراد پس از انجام عمی اسلیو به آن علاقه پیدا می کنند در نتیجه به فکر ثبت نام در یک باشگاه می افتند به طبع ثبت نام در باشگاه نیز رایگان نبوده و هزینه هایی را در بر دارد.

 

آیا بیمه ها می تواند هزینه ی عمل اسلیو را پوشش دهند؟

بیمه ها و نحوه ی پوشش دهی آن ها به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند که در ادامه برای هر یک توضیحی آورده ایم.

 • بیمارانی که هیچ گونه بیمه ای ندارند

برای آن دسته از کسانی که فاقد هرگونه بیمه تکمیلی یا بیمه پایه هستند هزینه عمل به صورت آزاد محاسبه می شود، هزینه های محاسبه شده به دو بخش تقسیم می شوند:

هزینه ای که بیمارستان از بیمار می گیرد: این هزینه شامل تمامی موارد از جمله بیهوشی، دستمزد جراح، اتق عمل، دستمزد دستیار جراح و… می باشد

هزینه ای باید برای وسایل تخصصی پرداخت شود: که این هزینه با توجه به نوسان لرزی ثبات قیمت ندارند.

 • افرادی که بیمه پایه دارند اما فاقد بیمه تکمیلی هستند

بیمه تامین اجتماعی، ارتش و خدمات درمانی جز بیمه های پایه به حساب می آیند، در نتیجه این بیمه تنها می توانند هزینه های دوتی را دربر بگیرند، اکثر عمل ها از جمله عمل جراحی اسلیو در بیمارستان های خصوصی صورت می گیرد که این بیمه ها نمی توانند هزینه های مربوطه را پوشش دهند

اما بعد از عمل و پرداخت هزینه ها بیمار با بردن یکسری مدارک لازم که باید از بیمارستان و شرکتی که مربوط به وسایل است تهیه کند، آماده و به بیمه تحویل دهد می تواند طبق تعرفه هایی که برای هر یک در نظر گرفته شده است.

اندکی از آن هزینه ها به بیمار بازگردانی می شود البته دقت داشته باشید که این در صورتی تحقق می پذیرد که از قبل توسط یک پزشک معاینات لازم انجام و تایید شده باشد.

 • افرادی که بیمه تکمیلی دارند

در خصوص هزینه این عمل ها که بیمه های تکمیلی آن ها را پوشش می دهند لازم است بدانید که بیمه های تکمیلی با نام های متعددی وجود دارند و هر یک از آن ها شرایط و تعرفه های خاصی را برای این گونه عمل ها دربر می گیرند، قوانینی هر یک نیز به صورت همیشگی در حال تغییر است و هیچ گاه ثابت نبوده اند.

بر اساس آماری که از بیماران بیمه های تکمیلی گرفته شده است آن دسته از عزیزانی که از BMI بالای 40 برخوردارند بیمه هزینه ی آن ها را متقبل می شود اما هنگام گرفتن تایدیه لازم است خود بیمار حضور داشته باشد دلیل آن این است که پزشک بر اساس اندازه گیری که از قد و وزن بیمار دارد میزان BMI را محاسبه کرده و سپس شرایط بیمار را تایید می کند.

هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح چقدر است

بعضی اوقات بیمه نیروهای مسلح طبق دستور پزشک هزینه عمل های جراحی را پرداخت می کند، اما در مورد عمل اسلیو به این شکل صورت نمی گیرد و دستور پزشک تاثیری در روند پرداخت هزینه ندارد .

اما اگر در آزمایشات مشخص شود که بی ای ام شخص بیشتر از 40 است در این صورت هزینه های مربوط به عمل جراحی طبق تعهداتی که در قرارداد بیمه نیروهای مسلح وجود دارد پرداخت خواهد شد.

هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح چقدر است
هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح چقدر است

 

توصیه می کنیم، هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله را مطالعه کنید.

هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح
هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح
در ادامه به برخی از سوالاتی که ممکن است در این زمینه به ذهن شما دوستان خطور کرده باشد پاسخ خواهیم داد:
 1. اسلیو معده چگونه عملی است؟
 2. آیا پس از انجام عمل اسلیو رعایت نکات یا رژیم غذایی خاصی لازم است؟
 3. آیا از مراحل عمل اسلیو اطلاعی در دست دارید؟
 4. چه کسانی می توانند عمل اسلیو را انجام دهند؟
 5. آیا عمل اسلیو هم عوارض خاص خود را به دنبال دارد؟
 6. پیش از انجام عمل اسلیو چه مراقبت هایی باید انجام شود؟
 7. آیا انجام عمل اسلیو می تواند بر عملکرد جنسی فرد تاثیر خاصی داشته باشد؟
 8. مکمل هایی که فرد پس از عمل اسلیو به آن ها احتیاج دارد شامل کدام موارد است؟
 9. هزینه ای که عمل اسلیو در بر دارد به چه عواملی بستگی دارد؟
 10. آیا پس از عمل اسلیو نیاز است تا هزینه های دیگری پرداخت شود؟
 11. آیا بیمه ها می تواند هزینه ی عمل اسلیو را پوشش دهند؟
 12. هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح چقدر است؟
 13. دوره ی نقاهتی که پس از عمل اسلیو وجود دارد چگونه است؟
 14. آبا از مزایایی که عمل اسلیو به همراه دارد مطلع هستید؟

 

اسلیو معده چگونه عملی است؟

در سال های متمادی پزشکان برای درمان چاقی روش های زیادی را به بیماران پیشنهاد داده اند، یکی از این روش های پیشنهادی عمل جراحی اسلیو است، که در این عمل حجم معده بسیار کوچک می شود اگر بخواهیم به طور دقیق بگوییم 80 درصد آن برداشته می شود

اما این بدان معنا نیست که قسمت های اصلی مربوط به معده و دستگاه گوارش مثل آنتروم و پیلور حذف می شوند بلکه تنها قسمت اعظمی از معده که فوندوس نام دارد و هورمون گرلین را ترشح می کند برداشته می شود، این قسمت که مسئول کنترل اشتها است در قسمت بالایی معده مقرر شده است.

اسلیو معده چگونه عملی است؟
اسلیو معده چگونه عملی است؟

پزشکان این عمل را برای همه ی افراد چاق پیشنهاد نمی کنند

بلکه برای آن دسته از کسانی که دچار چاقی مفرط و اشتهای کاذب بیش از حد هستند این عمل انجام می شود.

در عمل اسلیو همانطور که گفته شد حجم معده بسیار کاهش می یابد به نحوی که اگر به اندازه ی یک توپ باشد به سایز یک موز تبدیل خواهد شد.

لازم به ذکر است که جای هیچ نگرانی در خصوص هضم و مشکلات گوارشی وجود نخواهد داشت پس می توانید برای این عمل با خاطری آسوده حاضر شوید.

آیا پس از انجام عمل اسلیو رعایت نکات یا رژیم غذایی خاصی لازم است؟

این عمل نیز مانند هر عمل دیگری مراقبت هایی لازم دارد این مراقبت ها بیشتر شامل رعایت رژیم غذایی است به طور مثال فرد بلافاصله پس از جراحی قادر نیست که غذاهای جامد یا سنگین مصرف کند.

هر پزشکی موظف است تا دستورات غذایی خاصی را به بیمارانی که عمل اسلیو انجام می دهند داشته باشد در واقع رعایت این رژیم سبب بهبودی هرچه بهتر و زودتر بیمار  است. ادامه ی مطالب را با 4 بخش اصلی رژیم پیش خواهیم برد:

 • بخش اول

بهتر است فرد بیمار تا یک هفته بعد از عمل تنها از مایعات شفاف تغذیه کند، دلیل این امر کمک به هیدراته شدن بدن است. در واقع با هیدراته شدن بدن برخی از علائم شایع که ممکن است برای هر شخصی پس از عمل به وجود بیاید مثل حالت تهوع یا استفراغ کاهش پیدا می کند.

ممکن است رعایت آن بسیار سخت باشد اما بدون شک هر سختی یک نتیجه ی مثبتی در بر دارد برای این مورد هم می توان تاثیرات مثبت را به وضوح دید. البته به علت تغییر سایز در معده بیمار تا چند هفته اول چندان احساس گرسنگی نمی کند.

از خوردن نوشیدنی های کافئین دار خودداری کنید

علاوه بر رژیم غذایی که باید رعایت شود پرهیز از چند نوشیدنی نیز الزامی است که شامل نوشیدنی های کافئین دار مثل: چایی، قهوه و نسکافه، نوشیدنی هایی که قند زیادی دارند مانند آبمیوه های صنعتی و نوشیدنی هایی که گازدار هستند که همچون دوغ، نوشابه، دلستر و… می باشد.

بهتر است بیمار در این مدت روزانه 8 لیوان آب بنوشد همچنین مصرف خوراکی هایی مثل ژله، عصاره استخوان، پاستیل های فاقد قند و چای بدون کافئین می تواند میزان آب لازم را برای بدن او را تامین کند.

 • بخش دوم

به طور معمول کسانی که عمل اسلیو انجام می دهند پس از گذشت ده روز و به مرور احساس گرسنگی می کنند، اینجاست که دیگر رژیم مایعات شفاف جواب گو نخواهد بود به جای مصرف مایعات فوق باید موادی که میزان پروتئین بالایی دارند مصرف شود تا به بیمار احساس سیری دست دهد.

برای مثال علاوه بر خوردن 8 لیوان آب در طول روز، با مصرف 20 گرم از پودرهای پروتئینی، پروتئین لازم را کسب کند، یا اینکه غذاهایی مانند لیستی که در ادامه آورده ایم نیز می تواند مصرف کند تا پروتئین لازم را دریافت کند.

 • سوپ هایی که بسیار رقیق شده اند
 • آبمیوه های طبیعی رقیق شده
 • پودینگ های بدون قند و بستنی
 • سوپ هایی که دارای نودل های بسیار نرم هستند
 • ماست های بدون چربی یا کم چرب
 • بستنی های رژیمی که فاقد قند هستند
 • سس سیب رقیق شده که میزان اندکی قند دارند

توصیه می شود در این دوره از خوردن غذاهایی که قند بالایی دارند یا سنگین هستند و میزان چربی بالایی دارند جدا خودداری کنید.

رژیم غذایی

هنگامی که بیمار به مدت یک هفته از رژیم غذایی که پیش تر گفته شد پیروی کند معده او می تواند غذاهای سنگین تر را هضم کند و علاوه بر خوراکی هایی که تا کنون مصرف می نمود می تواند چندین ماده ی غذایی دیگر را نیز به موارد قبلی اضافه کند از جمله این مواد می توان به:

ماست یونانی، بلغور جو دوسر، سیب زمینی پوره شده، مرغ و تن ماهی پوره شده یا کنسروی، اسموتی های بدون قند، تخم مرغ زده شده، ماهی سفید پوره شده و غذای کودک اشاره کرد.

دقت داشته باشید که در این مدت مصرف روزانه 60 تا 80 گرم پروتئین در طول روز برای چند وعده الزامی است اما نکته قابل توجه این است که بیمار نباید در هر وعده بیش از نصف فنجان مواد غذایی مصرف کند.

 • بخش سوم

پس از گذشت چند مدت و اسفاده از رژیم غذایی توصیه شده بیمار کم کم می تواند به رژیم های غذایی ساده تری رو آورد. برای درک بهتر چند مورد از مواد غذایی که فرد مجاز به مصرف آن ها خواهد بود را ادامه متذکر شده ایم:

 • نان
 • غذاهای حاوی قند
 • سبزیجات خام
 • غذاهای چرب، کره و روغن
 • پاستا و برنج
 • پنیر کم چرب
 • ماهی که گوشت نرم داشته باشد
 • تخم مرغ با هر نوع پختی
 • سبزیجات نرم شده
 • سوپ های نسبتا غلیظ

 

 • بخش چهارم

در بخش چهارم از رژیم غذایی افرادی که عمل اسلیو انجام داده اند می توان مصرف مواد غذایی جامد را گنجاند البته دقت داشته باشید که برای استفاده از مواد غذایی این بخش باید یک ماه از عمل جراحی گذشته باشد.

بخش چهارم
بخش چهارم

از جمله ثبات غذایی که وجود دارد مصرف 8 لیوان آب و 80 گرم پروتئین در طول روز است اما نوشیدن آب نیم ساعت پیش از غذا پیشنهاد نمی شود.

در بخش های قبلی به تامین پروتئین لازم بدن پرداختیم اما تنها پروتئین ها مواد ضروری بدن نیستند بلکه بدن به ویتامین ها نیز نیازمند است به همین جهت استفاده بیمار مجاز است از مولتی ویتامین ها استفاده کند.

در این بخش از آن جایی که معده ی بیمار تقریبا به حالت نرمال رسیده می تواند سه میان وعده ی اصلی و دو میان وعده البته کم حجم مصرف کند.

خوردن برخی از خوراکی ها مثل پنیر خامه ای کم چرب، گوشت های کم چرب و میوه در کنار دیگر مواد غذایی که مصرف می کرد هم مجاز خواهد بود اما دقت داشته باشید که این بدان معنا نیست که مجوز مصرف تمام خوراکی ها را دارد در واقع همچنان پرهیز از بعضی مواد غذایی ها لازم است از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نان و غلات سفید
 • میان وعده های حاوی قند
 • غذاهای بسته بندی شده مانند انواع چیپس ها
 • غذاهای سرخ شده و پر کالری
 • روغن های آشپزی
 • انواع دسر و نوشابه

آیا از مراحل عمل اسلیو اطلاعی در دست دارید؟

این عمل مانند بسیاری از عمل های دیگر به بیهوشی عمومی نیاز دارد و مانند جراحی لاپاراسکوپی صورت می گیرد. برای درک بهتر این موضوع مراحل این عمل را در ادامه ذکر کرده ایم:

آیا از مراحل عمل اسلیو اطلاعی در دست دارید؟
آیا از مراحل عمل اسلیو اطلاعی در دست دارید؟
 • بیهوشی بیمار و ایجاد برش های لازم

اولین مرحله بعد از انتقال بیمار به اتاق عمل بیهوشی است، با انجام بیهوشی عمومی روی بیمار جراح برای عمل حاضر می شود، برای اینکه جراحی را آغاز کنند ابتدا از ایجاد چندین شکاف کوچک روی شکم شروع می کنند سپس تروکار که نوعی ابزار جراحی نوک تیز است را در این شکاف ها قرار می دهند. تروکارها را به منظور یافتن رگ های خونی و همچنین ایجاد حفره هایی در شکم در محل مورد نظر قرار می دهند.

 • حجیم کردن شکم با بهره گیری از گاز دی اکسید کربن

در این مرحله شکم را با استفاده از گاز دی اکسید کربن پر می کنند هدف از انجام چنین کاری مشاهده و دسترسی آسان تر به اجزای داخل شکم است، بعد از حجیم کردن شکم جراح با استفاده از یک میله که به یک دوربین چراغ دار مجهز شده است از داخل شکاف های موجود وارد بدن می شود تا حفره های شکم را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهد در اصطلاح پزشکی به میله ای که برای این کار مورد استفاده می گیرد لاپاراسکوپ گفته می شود.

حتی با وجود لاپاراسکوپ باز هم پزشک نمی تواند دید مناسبی به داخل شکم داشته باشد و این مشکل به دلیل حالتی است که کبد قرار دارد به این خاطر که کبد قسمت بالایی معده و مری را می پوشاند، پزشکان برای رفع این مشکل از منقبض کننده کبد استفاده می کنند که از این طریق پزشک قادر است تا به طور کامل به معده دسترسی داشته باشد.

 • جدا کردن معده از روده بزرگ و طحال

برای جدا کردن روده بزرگ، طحال و معده از هم جراح می بایست به طور کلی رابط میان انحنای بزرگ و بخشی که ستون فقرات و دیافراگم را به هم متصل کرده را از معده جدا کند، اما نباید یکسری از قسمت ها مثل رگ های خونی مقرر شده در سمت چپ معده و همچنین عصب های واگ را جدا کند و یا از آسیب رساندن به آن ها جلوگیری کند.

 • تقسیم بندی معده برای ایجاد معده جدید

در این قسمت دستگاهی را به نام بوژی به مجاری پیلوریک وارد می کنند، سپس حفره ی شکمی یا به اصطلاح پزشکی آنتروم ضخیم را برش می دهند هدف از انجام این کار حذف قسمت های اضافی معده و ایجاد معده جدید است.

 • دوختن و بستن معده ایجاد شده جدید

در آخر تنها چیزی که از معده باقی خواهد ماند کیسه ای شبیه به آستین است که بعد از دوخته شدن ظرفیت آن به 150 میلی لیترخواهد رسید. احتمال اینکه در خطوط دوخته شده ی معده خونریزی صورت بگیرد بسیار زیاد است برای جلوگیری از این مشکل این خطوط دوخت را با مواد مخصوصی می پوشانند تا از نشتی های احتمالی جلوگیری شود.

 • خارج کردن قسمت اضافی معده

قسمت هایی از معده را که دیگر کاربردی ندارد و اضافی است با استفاده از تروکار از شکم بیرون می کشند.

چه کسانی می توانند عمل اسلیو را انجام دهند؟

درست است که عمل جراحی اسلیو روشی بسیار مناسب برای درمان چاقی است اما طبق تشخیص پزشکان برای همه ی افراد توصیه نمی شود در نتیجه تنها افرادی می توانند این عمل را انجام دهند که از شرایط زیر برخوردار باشند:

 • حداقل سن برای این عمل 8 سال است
 • شاخص توده بدنی فرد BMI باید از 30 بیشتر باشد
 • بیش از 5 سال چاقی بیش از حد بیمار گذشته باشد
 • بیمار در روش های دیگری که برای درمان چاقی در پیش گرفته است به کاهش وزن دلخواه نرسیده باشد
 • به بیماری هایی که منجر به چاقی مفرط می شوند مبتلا نشده باشد
 • بتواند شرایط جدید را در زندگی خود جای دهد مثلا رژیم غذایی خاصی را رعایت کند
 • به مشروبات الکلی اعتیاد نداشته باشد
 • همکاری های لازم را با پزشک خود برای روند بهتر درمان داشته باشد
چه کسانی می توانند عمل اسلیو را انجام دهند؟
چه کسانی می توانند عمل اسلیو را انجام دهند؟

آیا عمل اسلیو هم عوارض خاص خود را به دنبال دارد؟

همانند سایر عمل های جراحی که هم معایب دارد و هم مزایا عمل اسلیو نیز معایب و عوارض مختص به خود را دارد البته این عوارض در تمام افراد یکسان نبوده بلکه میزان آن به نکاتی که قبل و بعد از عمل باید رعایت کرد بستگی دارد.

از عوارض کوتاه مدتی که ممکن است برای هر شخصی رخ دهد می توان به خونریزی، درد، لخته های خون بعد از عمل جراحی و… اشاره داشت که وجود آن ها امری طبیعی محسوب می شود.

آیا عمل اسلیو هم عوارض خاص خود را به دنبال دارد؟
آیا عمل اسلیو هم عوارض خاص خود را به دنبال دارد؟

پیش از انجام عمل اسلیو چه مراقبت هایی باید انجام شود؟

برای جلوگیری از خطرات احتمالی که عمل اسلیو به همراه دارد پزشک معمولا قبل از انجام عمل تمامی سوابق بیمار را ازجمله بیماری هایی که دارد، داروهایی که استفاده می کند، رژیم غذایی خاصی که رعایت می کند و… به منظور نتیجه ی مطلوب تر مورد بررسی قرار می دهد، علاوه بر آن برای اطمینان یافتن از سلامت مراجعه کننده آزمایش های لازم که شامل اشعه ایکس، نوار قلب و آزمایش خون است را به عمل می آورد.

پیش از انجام عمل اسلیو چه مراقبت هایی باید انجام شود؟
پیش از انجام عمل اسلیو چه مراقبت هایی باید انجام شود؟

به توصیه ی پزشکان بهتر است تا 14 روز قبل از عمل مصرف شکر و کربوهیدرات را به حداقل برسانید نقطه ی مقابل این موضوع مربوط به پروتئین، سبزیجات و مایعات است که باید بیش از پیش مصرف شوند. هرچه به روز عمل نزدیک تر شوید باید تنها سوپ، مایعات رقیق شده و شیک های پروتئین را مصرف کنید.

از همه مهم تر از مصرف دخانیات خودداری کنید. دقت داشته باشید که رعایت چنین رژیمی به خودی خود می تواند سبب کاهش وزن شود که نتیجه ی آن انجام عمل با موفقیت است حتی بعد زا عمل هم خواهید دید که روند کاهش وزن شما به خوبی پیش می رود.

از جمله موارد مثبتی که رعایت رژیم پیش از عمل به همراه دارد، به سرعت عادت کردن به رژیم غذایی پس از عمل است که در این صورت دیگر تحمل آن چندان سخت نخواهد بود. و اما در روز جراحی که به بیمارستان خواهید رفت می بایست لباس های مختص به عمل را بپوشید، زیورآلاتی که دارید را از قبل درآورید و در نهایت به مشاوره هایی که پزشک به شما می دهد خوب گوش کنید.

آیا انجام عمل اسلیو می تواند بر عملکرد جنسی فرد تاثیر خاصی داشته باشد؟

معمولا اضافه وزن و چاقی تاثیر مثبتی در عملکردهای جنسی افراد ندارد، از همین رو با انجام عمل اسلیو می توان به کاهش وزن رسید در نتیجه با کاهش وزن احتمالی می توان نتایج مثبتی را در ایجاد روابط جنسی دید.

با رعایت رژیم غذایی که پزشک برای فرد تجویز کرده است فرد می تواند از شر چربی های اضافی رهایی یابد، با انجام ورزش های متناسب نیز می تواند حجم عضلانی را برای خود به ارمغان آورد، با این حال می توان گفت که توان فیزیکی بیمار شده می شود و از لحاظ جنسی می تواند رابطه بهتری را برقرار کند.

آیا انجام عمل اسلیو می تواند بر عملکرد جنسی فرد تاثیر خاصی داشته باشد؟
آیا انجام عمل اسلیو می تواند بر عملکرد جنسی فرد تاثیر خاصی داشته باشد؟

مکمل هایی که فرد پس از عمل اسلیو به آن ها احتیاج دارد شامل کدام موارد است؟

هر فردی که به عمل جراحی اسلیو معده احتیاج پیدا می کند پزشک پیش از عمل یکری آزمایشات برای او تجویز می کند برخی از این آزمایشات برای مشخص شدن میزان ویتامین ها و مواد ضروری بدن است تا بر اساس آن پس از عمل برای بیمار مقدار دوز لازم تجویز شود. مکل هایی که پس از عمل معمولا برای بیماران تجویز می شود به طور کلی شامل موارد زیر است که مقدار آن برای هر شخص متفاوت است:

مکمل هایی که فرد پس از عمل اسلیو به آن ها احتیاج دارد شامل کدام موارد است؟
مکمل هایی که فرد پس از عمل اسلیو به آن ها احتیاج دارد شامل کدام موارد است؟
 • آهن که پزشک زمان مصرف آن را باید تشخیص دهد
 • ویتامین ب 12 که تقریبا در فته یک مرتبه صورت زیر زبانی یا تزریقی باید مصرف شود
 • انواع مکمل های پروتئینی که در روز باید حدود 60 گرم از آن مصرف شود
 • سیترات کلسیم که عموما یک ماه بعد از عمل مصرف آن توصیه می شود و شخص بیمار ملزوم است پس از قرص آهن سهوعده در روز از آن استفاده کند.

دوره ی نقاهتی که پس از عمل اسلیو وجود دارد چگونه است؟

از آن جایی که عمل اسلیو در دسته ی عمل هایی قرار دارد که با استفاده از روش لاپراسکوپی انجام می شود در نتیجه دوره ی نقاهت طولانی مدتی نخواهد داشت.

بعد از عمل انجام شد بیمار باید تا دو روز در بیمارستان بستری شود، پس از اینکه مرخص شد می بایست به مدت دو هفته استراحت کامل داشته باشد علاوه بر آن از رژیم غذایی که پزشک برای او در نظر گرفته است پیروی کند اما بعد از گذشت این زمان دیگر هیچگونه محدودیت خاصی در خصوص انجام فعالیت های روزانه نخواهد داشت.

دوره ی نقاهتی که پس از عمل اسلیو وجود دارد چگونه است؟
دوره ی نقاهتی که پس از عمل اسلیو وجود دارد چگونه است؟

دقت داشته باشید که این بدان معنت نیست که هیچ گونه مشکلی وجود نداشته باشد و بیمار به حالتی مانند پیش از عمل برگردد

همانند هر جراحی دیگر که عوارض مثل درد را تا مدتی به همراه دارد، جراحی اسلیو نیز تا مدتی مشکلاتی همچون درد، هضم برخی غذاها، اختلالات فکری و عاطفی را برای بیمار به وجود می آورد. اما طبق توصیه هایی که پزشکان به بیماران دارند برای کوتاه کردن دوره ی نقاهت می توانند از دستورات زیر پیروی کنند:

 • از جابه جایی وسایل سنگین پرهیز کنند.
 • بهتر است نسبت به قبل از عمل کمتر فعالیت داشته باشند.
 • به هنگام بیدار شدن یکدفعه این کار را انجام ندهند و به آرامی شروع به برخاستن کنند.
 • در اوایل رژیم ابتدا از غذاهای آبکی شروع کنند و در طول زمان و به خوردن غذاهای جامد روی آورند.
 • پس از عمل معده هیچ گاه بالافاصله شروع به خوردن هیچ گونه خوراکی نکنید.

آبا از مزایایی که عمل اسلیو به همراه دارد مطلعید؟

این عمل نیز همانند سایر عمل ها هم مزایا و هم معایب مختص به خود را دارد که پیش تر به معایب و عوارض آن پرداختیم اما حالا می خواهیم در خصوص مزایای آن مطالبی را شرح دهیم. همانطور که می دانید این عمل برای کم کردن وزن و رفع چاقی انجام می شود که یکی از بهترین روش های درمان چاقی به شمار می رود از مهم ترین مزیت هایی که این عمل می تواند برای مراجعه کنندگان داشته باشد می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • کاهش میزان مصرف مواد غذایی
 • احساس سیری داشتن در زمان کوتاه تر و تاثیر گذاری بالاتر
 • کاهش وزن بلافاصله بعد از عمل مشاهده می شود
 • کاهش وزن در این روش نسبت به سایر روش ها بیشتر است
 • 50 تا 70 درصد کاهش وزن را به دنبال دارد
 • با عمل اسلیو هیچ گونه خللی در هضم مواد غذایی یا اختلالات دستگاه گوارشی وجود نخواهد داشت
 • در روش اسلیو که برش قسمت هایی از معده را به همراه دارد و برای کنترل اشتها از اجسام دیگر که باید وارد بدن شوند کمک گرفته نمی شود در نتیجه امکان مبتلا شدن به بیماری های آلرژیک به حداقل می رسد.

از اینکه تا پایان مقاله هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح ما را همراهی کردید متشکریم و امیدواریم از خواندن مقاله هزینه عمل اسلیو با بیمه نیروهای مسلح نهایت استفاده را برده باشید

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
7 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
داود نقدی
داود نقدی
3 سال قبل

بلی بندهم در نوبت خودم از زحمات شما متشکرم اما دکتر جان بنده بازنشسته نیروهای مصلح هستم در تبریزم اگر جراحی رو برام معرفی کنید دست بکارم که این عمل رو انجام بدهم متشکرم

شكوفه صفارزاده
شكوفه صفارزاده
3 سال قبل

سلام من ميخوام عمل اسليو معده انجام بدم جراحي كه خوب باشه و در بيمارستان بقيه ا… باشه رو بهم معرفي مي كنيد . بيمه نيروهاي مسلح و تكميلي كوثر دارم

مینا
مینا
2 سال قبل

سلام دکتر مرشدی بسیارررر کارشون عالی

نریمانی
نریمانی
3 سال قبل

سلام ببخشید من می خوام اسلیو کنم بیمه نیروهای مصلح دارم میشه لطفا راهنماییم کنید چه بیمارستانی برم که ارزون تر باشه ؟و اینکه ببمارستانهای ارتش انجام میدن این عمل و

مینا
مینا
2 سال قبل
پاسخ به  نریمانی

سلام بیمارستان بقیة الله عاللللی از هر لحاظ

آرامش
آرامش
2 سال قبل

سلام من می‌خوام عمل اسلیو معده رو انجام بدم جز بیمه باز نشسته گان نیروهای مسلح هستم شهر خرم آباد دکتر جان میشه راهنمایی کنید کدوم بیمارستان برم که هزینه ش کم باشه چه پزشکی ترجیحا شهر خودم لطفا ممنون میشم

سید حسن
سید حسن
2 سال قبل

سلام
من با قد ۱۸۲ و وزن ۱۴۲ آیا شرایط لازم برای عمل معده را دارم؟
البته بیماری سوزش معده را هم دارم
به نظر شما کدام بیمارستان و کدام دکتر مناسب است؟

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید