قرص لاغری dayan fit

قرص لاغری dayan fit

فهرست مطالب

چنان چه از چاقی رنج می برید و به دنبال راهکارهایی همچون استفاده از قرص لاغری dayan fit می باشید، این مقاله را از دست ندهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش های صحیح لاغری می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

هشدار: با توجه به اینکه در بسیاری از قرص های لاغری از مواد مخدر شیشه استفاده می شود، این وب سایت، استفاده از این قرص ها را به هیچ وجه توصیه نمی کند. همچنین فروش این قرص ها توسط ما انجام نمی شود .

حتما قبل از هر چیز مطمئن شوید که از عوارض قرص لاغری مطلع هستید.

همچنین جهت اطلاعات تکمیل تر می توانید مزایا و معایب این قرص را با قرص لاغری جی سی و آمپول لاغری saxenda مقایسه کنید.

در این مقاله سعی داریم تا درباره قرص لاغری dayan fit اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار شما قرار دهیم. همچنین در خصوص عوارض قرص لاغری dayan fit، تداخل دارویی این قرص با سایر داروها، تاثیر تغذیه روی کاهش وزن، انواع جراحی های لاغری، مزایا و رژیم غذایی جراحی چاقی و هر سوال دیگری که ممکن است در این راستا برای شما مطرح شود، مطالب جامعی را ارائه نماییم. با ما همراه باشید.

مقدمه

قرص لاغری dayan fit
قرص لاغری dayan fit

قرص لاغری dayan fit

  1. ترکیبات کاملاً گیاهی تشکیل شده
  2. برای افرادی که درگیر بیماری‌هایی مثل فشار خون بالا، کبد چرب، قند خون و اضافه وزن هستند
  3. کمک به هضم غذا
  4. کاهش اشتها
  5. ترکیبات کاملا گیاهی
  6. عوارض کم نسبت به قرص‌های لاغری شیمیایی
  7. ترکیبات کپسول لاغری دایان فیت (رازیانه (Fennel)، زیره سیاه (Caraway)، زنیان، سداب، مرزنجوش (Marjoram)، لاک مغسول)

فهرست:

قرص لاغری dayan fit چیست؟

عوارض قرص لاغری dayan fit را نام ببرید.

در چه مواردی بیماران مبتلا به اضافه وزن بالا مجاز به مصرف این قرص چربی سوز نیستند؟

انواع جراحی های لاغری را نام ببرید؟

بعد از جراحی لاغری، بیماران بایستی از چه رژیم لاغری برای تثبیت وزن استفاده کنند؟

نتیجه گیری

پیشنهاد می کنیم از پست قرص لاغری alpha slim دیدن کنید.

قرص لاغری dayan fit

یکی از قرص های چربی سوز که دارای فرمول پیشرفته ای بوده و به تقلیل وزن بیماران مبتلا به اضافه وزن بالا کمک زیادی می کند، قرص لاغری dayan fit نام دارد.

فرمولاسیون به کار برده شده در ترکیبات این دارو، چربی سوزی و عدم اشتها به مصرف مواد غذایی و تقلیل وزن را برای افراد به همراه دارد. اما بایستی خاطر نشان شویم که این تقلیل وزن سریع می تواند عوارض بسیاری را روی سلامتی فرد ایجاد کند به همین منظور توصیه می شود که مصرف این دارو را تنها با تجویز پزشک معالج در برنامه رژیم غذایی خود استفاده کنید.

قرص لاغری dayan fit
قرص لاغری dayan fit

ممکن است قرص لاغری dayan fit برای آن گروه از بیمارانی که با مشکلات قلبی عروقی، پرفشاری خون و یا افرادی که با اختلالات گوارشی مواجه هستند، گزینه مناسبی در نظر گرفته نشود.

به این ترتیب اگر فرد طبق دوز مشخص شده برای تقلیل وزن اقدام به استفاده از قرص دایان فیت کند، احتمال این که به مرور با مشکلات خاصی روبرو شوند، بسیار زیاد است.

اغلب بیماران برای تقلیل تجمع چربی های انباشته در ناحیه پهلو و یا شکم و همچنین افزایش سوخت و ساز بدن از این دارو برای دستیابی به وزن طبیعی و ایده آل استفاده می کنند، غافل از این که مصرف مداوم دایان فیت پیامدهای جدی را برای شخص به همراه دارد. در ادامه شما را با عوارض قرص لاغری dayan fit بیشتر آشنا خواهیم کرد.

عوارض قرص لاغری dayan fit

پیامدهای ناشی از مصرف این داروی چربی سوز عبارتند از:

عوارض قرص لاغری dayan fit
عوارض قرص لاغری dayan fit

واکنش های آلرژیک:

قرص لاغری dayan fit به دلیل ترکیبات موجود در بعضی از مصرف کنندگان سبب بروز واکنش های آلرژیک و یا حساسیت می شود. تورم صورت، سرگیجه و ورم ناحیه دهان از نشانه های آلرژی در فرد است که می تواند از پیامدهای بارز قرص دایان فیت محسوب شود.

پیامدهای گوارشی:

ممکن است ساختار استفاده شده در قرص لاغری dayan fit به منظور بهبود کارکرد سیستم گوارش برای افراد مبتلا به عارضه اضافه وزن مفید باشد و التهابات روده و یا معده را به تدریج تقلیل دهد و باعث جذب و گوارش بهتر خوراکی ها شود، اما مصرف مداوم آن می تواند عوارضی را در این بخش به همراه داشته باشد.

چنان چه شخصی بدون دقت به میزان استفاده از دوز مصرفی این دارو و یا بدون تجویز پزشک معالج از قرص دایان فیت استفاده کند، به تدریج با گرفتگی های شکمی، دل درد، اسهال، نفخ و غیره مواجه خواهد شد که تنها بخشی از پیامدهای گوارشی است.

استفاده از این قرص لاغری به افرادی که دارای طبع گرم هستند، به دلیل حس گرمای بسیار در بدن توصیه نمی شود. البته به علت ترکیبات موجود در این دارو شاید یکی از پیامدهای آن نفخ بسیار در افراد باشد.

به همین منظور اغلب متخصصین به منظور پیشگیری از پیامدهای حاصل از قرص های لاغری چربی سوز، جراحی لاغری را مناسب ترین گزینه به بیماران دارای اضافه وزن بالا توصیه می کنند.

پیشنهاد می کنیم از پست جراحی معده برای لاغری دیدن کنید.

تداخل دارویی قرص لاغری dayan fit

با توجه به عنوان مقاله و پیامدهای حاصل از این دارو، لازم است در مورد تداخل دارویی این قرص چربی سوز مواردی را متذکر شویم. طبق تحقیقات صورت گرفته شاید دایان فیت با داروهایی از جمله گوارشی، مشکلات قلبی و یا فشار خون تداخل دارویی داشته باشد.

تداخل دارویی قرص لاغری dayan fit
تداخل دارویی قرص لاغری dayan fit

در مجموع چنان چه از داروی خاصی برای هر عارضه ای استفاده می کنید، لازم است قبل از انتخاب این داروی چربی سوز به منظور کاهش وزن با دکترتان گفت و گو کنید تا از این طریق تا حد قابل ملاحظه ای از عوارض آن پیشگیری کنید.

در برخی موارد نیاز است تا میان استفاده از قرص دایان فیت و سایر داروهای مصرفی، دو ساعت زمان در نظر بگیریم تا فرمولاسیون هر دارو با یکدیگر تداخل ایجاد نکند.

موارد منع استفاده از قرص لاغری dayan fit

به دلیل عوارض متعددی که این قرص چربی سوز لاغری برای مصرف کنندگان به همراه دارد، بایستی متذکر شویم که این گروه از افراد مجاز به مصرف این دارو برای تقلیل وزن نیستند:

1)    بانوان شیرده و یا باردار 2) بیماران مبتلا به عارضه قلبی 3) بیماران دارای سوابق پرفشاری 4) کودکان رده سنی کمتر از دوازده سال 5) سابقه بیماری های گوارشی 6) استفاده بالغ بر سه ماه 7) آلرژی به برخی فرآورده ها

موارد منع استفاده از قرص لاغری dayan fit
موارد منع استفاده از قرص لاغری dayan fit

در انتها بایستی خاطر نشان شویم که افراد مبتلا به مشکلات سنگ کیسه صفرا، تالاسمی، کم خونی، کبدی و اشخاصی که با هموگلوبین پایین مواجه هستند، مجاز به مصرف این دارو نیستند. توجه داشته باشید که پیامدهای حاصل از این داروی چربی سوز شاید بیشتر در اثر استفاده بیش از اندازه آن در طولانی مدت در مصرف کنندگان مشاهده شود.

عوارض قرص لاغری

ممکن است از نظر برخی از افراد تنها با مصرف چندین قرص و نداشتن هیچ نوع فعالیتی، از دست دادن وزن را تجربه کنید و لاغر شوید، اما باید بگوییم که این شیوه لاغری شاید بهای سنگینی را برای شخص به همراه داشته باشد. FDA، قرص های چربی سوز لاغری که به عنوان دارو عرضه می شوند را قانونی و یا رسمی معرفی نمی کنند.

به این ترتیب تا هنگامی که شکایتی مبنی بر محصول خاصی به سازمان فوق ابلاغ نگردد، هشدار و یا مداخله ی انجام نمی شود. مصرف این داروها، راهکار جادویی برای حذف تجمع چربی های انباشته پهلو و یا شکم نیست.

در حقیقت تا هنگامی که شما تغییراتی را در سبک عادات غذایی خود ایجاد کنید و یا از یک برنامه رژیم غذایی غیراستاندارد استفاده کنید و هیچ نوع فعالیتی نداشته باشید، ممکن است خیلی سریع چند کیلویی از اضافه وزن خود را از دست دهید

اما برای این تقلیل وزن و مصرف مداوم داروهای چربی سوز لاغری مانند قرص لاغری dayan fit علاوه بر افزایش وزن مجدد با پیامدهای متعددی همراه خواهید شد. از عوارض این داروهای لاغری می توان به:

اعتیاد آور بودن قرص های لاغری

تحقیقات صورت گرفته حاکی از آن است که تبلیغاتی که در فواید موجود در این قرص ها عنوان می شود، حقیقی نبوده و به غیر از عوارض و تبلیغات دروغین، ماهیت دیگری نخواهد داشت.

ممکن است در برخی از افراد دارای اضافه وزن بالا مصرف این داروها زمینه ساز اختلالات مزمن در شخص شود. هیچ گاه نبایستی نکات مهم پزشکی را در راستای داشتن تناسب اندام و وزن ایده آل را به ادعاهای دروغین و یا رنگارنگ ترجیح دهید.

براساس مطالعات انجام شده، مصرف مداوم برخی از قرص های چربی سوز علاوه بر اعتیاد آور بودن، صدمات جدی را به بدن مصرف کنندگان وارد می کند.

به این ترتیب بعد از اتمام دوره معالجه و یا هنگامی که استفاده از این قرص ها را برای مدتی متوقف می کنید، با بی حالی بدن، حس مریضی و یا ناراحتی در برخی از اندام های بدن همراه خواهید شد که می تواند از تاثیرات منفی این قرص های چربی سوز باشد.

بروز اختلالات کبدی

FDA (سازمان غذا و دارو آمریکا) به تمامی مصرف کنندگان هشدار می دهد که به ندرت بروز مشکلات کبدی بر اثر استفاده بعضی از این داروهای چربی سوز گزارش شده است.

چنان چه بر اثر استفاده از قرص های لاغری با نشانه های کبدی نظیر زردی چشم، خارش، روشن شدن مدفوع، تیره شدن ادرار و یا عدم اشتها همراه شدید، بهتر است با قطع قرص های لاغری و مراجعه به پزشک معالج، مراحل درمانی را پشت سر گذارید.

بروز مشکلات متعدد(افسردگی، سکته مغزی و …)

به دلیل ترکیبات موجود در برخی از داروهای چربی سوز مانند قرص لاغری dayan fit ممکن است فرد با اختلالاتی از جمله تپش قلب، افزایش فشار خون بالا، حملات قلبی، تشنج و یا سکته مغزی مواجه شود.

فرمولاسیونی که برای چربی سوزی سریع در این قرص ها استفاده شده است، سبب گردیده که شخص بعد از مدت ها با افسردگی شدید و یا حتی خودکشی روبرو شود که این امر می تواند ادامه زندگی را برای فرد غیر ممکن و سخت کند.

بروز مشکلات متعدد(افسردگی، سکته مغزی و ...)
بروز مشکلات متعدد(افسردگی، سکته مغزی و …)

دیگر پیامدهای قرص های لاغری

این داروهای لاغری که به عنوان چربی سوز قوی عرضه می شوند، می توانند به مرور پیامدهای جانبی متعددی را به همراه داشته باشند.

با توجه به این که داروهای فوق مشکلاتی را در زندگی شخص به وجود می آورد، اما به طور معمول خطرات جدی که جبران ناپذیر باشند را به همراه ندارند. بی قراری، خشکی دهان، بی خوابی، اسهال و سردرد از پیامدهای این دارو است که ممکن است دیر یا زود در فرد مصرف کننده مشاهده شود.

در اغلب موارد، پیامدهای جانبی این سری از داروها با قطع استفاده آن ها به طور کامل در فرد پنهان خواهد شد، اما بایستی خاطر نشان شویم که پیوسته به این شکل نخواهد بود.

سفتی قفسه سینه، آریتمی قلب، کنفوزیون، تپش قلب و گیجی از نشانه هایی هستند که بر اثر استفاده طولانی مدت قرص لاغری dayan fit در فرد نمایان خواهد شد.

دقت داشته باشید که بعضی از این داروها در برخی از مصرف کنندگان سبب PAH (پرفشاری ریوی) می شود که در نهایت منجر به مشکلات تنفسی و یا مرگ در شخص خواهد شد.

چه سازمانی بر سلامت و ایمنی این داروها نظارت دارد؟

اغلب افراد براین باورند که قرص های لاغری که در بازار بدون نسخه در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرند، تحت نظر سازمان های بهداشتی و با ضوابط سخت گیرانه ای مورد ارزیابی و بررسی بیشتر قرار می گیرند،

که بایستی به این گروه از مصرف کنندگان متذکر شویم که به هیچ وجه چنین مراحلی برای تولید این داروها وجود ندارد. محصولات لاغری و مکمل های تغذیه ای تحت ضوابط مربوط به داروها، تحقیق و رسیدگی نخواهند شد.

کمپانی های تولیدکننده این داروها فقط بایستی شواهد محدودی از ایمن بودن و تاثیرگذار بودن این داروها را به منظور فروش و سوددهی بیشتر عرضه دارند.

چه سازمانی بر سلامت و ایمنی این داروها نظارت دارد؟
چه سازمانی بر سلامت و ایمنی این داروها نظارت دارد؟

به این ترتیب با ورود دارو به بازار، سازمان غذا و دارو بررسی های لازم را برای عوارض احتمالی و یا سالم بودن آن انجام می دهند تا از این طریق تعیین گردد که داروی تجویزی بی خطر بوده و یا با وجود پیامدها می تواند صدمات جدی را به بدن وارد کند.

نقش تغذیه سالم در تقلیل وزن

در این بخش از مقاله سعی داریم تا درباره تاثیر تغذیه سالم در سوزاندن کالری و تقلیل وزن نسبت به عوارض قرص های لاغری مطالبی را ارائه نماییم. ممکن است پیروی از یک رژیم غذایی سالم برای اغلب افرادی که با افزایش وزن همراه هستند،

یک رویا باشد و در این راستا به منظور تقلیل سریع تجمع چربی های انباشته در نواحی مختلف بدن، اقدام به مصرف قرص لاغری dayan fit کنند. غافل از این که استفاده مداوم قرص دایان فیت می تواند تاثیرات منفی را در بدن بر جای گذارد.

اگر فرد تنها از یک رژیم لاغری به تناسب اندام دست یابد، مناسب ترین اقدام خواهد بود اما چنان چه در این مسیر قادر به حذف بافت های چربی نباشد، بهترین شیوه معالجه، جراحی لاغری است که بایستی توسط مجرب ترین پزشکان این حوزه انجام گیرد.

نقش تغذیه سالم در تقلیل وزن
نقش تغذیه سالم در تقلیل وزن

آن چه که شما در طی روز بر اساس کالری دریافتی مصرف می کنید و یا شیوه استفاده از مواد غذایی، به عنوان مهمترین فاکتور تقلیل وزن به حساب می آید. به همین منظور در ادامه به مهمترین نکاتی که می تواند در کاهش وزن تاثیرگذار باشد، می پردازیم:

مصرف صبحانه:

عدم مصرف صبحانه که به عنوان وعده اصلی محسوب می شود، به تقلیل وزن شما کمک نخواهد کرد، بلکه در واقع شما با انجام این کار، مواد مغذی مورد نیاز بدن را از دست داده اید و در نتیجه در طی روز با حس گرسنگی مضاعف همراه خواهید شد.

پیشنهاد می کنیم از پست لاغری 50 کیلویی دیدن کنید.

مصرف منظم وعده های غذایی:

استفاده از مواد غذایی در زمان مقرر خود سبب تسریع سوزاندن کالری دریافتی می شود. علاوه بر این از وسوسه استفاده از خوراکی های حاوی قند و بسیار چرب و یا تنقلاتی که دارای کالری بسیار بالایی هستند، جلوگیری می کند.

مصرف سبزیجات و میوه های تازه:

این گروه از مواد غذایی فاقد چربی و کم کالری بوده و غنی شده از فیبر هستند. سبزیجات و میوه ها حاوی مقادیر بسیار زیادی از مواد معدنی و ویتامین ها می باشند که در حفظ سلامتی و تناسب اندام تاثیر گذارند.

مصرف آب فراوان:

برخی اوقات افراد به دلیل اشتباه گرفتن حس تشنگی با گرسنگی، از مواد غذایی بسیار در طی روز استفاده می کنند که این عامل سبب افزایش وزن آن ها می شود. در حقیقت مصرف تنها یک لیوان آب می تواند میل بسیار به مواد غذایی را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

عدم کاهش مواد غذایی:

بهتر است هیچ گروه از مواد غذایی را از رژیم غذایی خود حذف نکنید، به خصوص به خوراکی هایی که علاقه بسیار دارید. محدودیت انواع محصولات غذایی سبب می گردد که فرد با ولع بسیاری آن ها را مصرف کند.

پرهیز از مواد غذایی غیراستاندارد:

به منظور جلوگیری از مصرف خوراکی های ناسالم مانند شکلات، کوکی، نوشیدنی های غیر طبیعی، بیسکویت ترد، بهتر است محصولات غذایی سالم از جمله کیک جو دوسر، کیک برنج فاقد نمک، آبمیوه های طبیعی و پاپ کورن های فاقد نمک را جایگزین آن ها کنید و به عنوان یک میان وعده سالم از آن ها استفاده کنید.

پیشنهاد می کنیم از پست قرص لاغری آلگومد دیدن کنید.

برنامه ریزی برای وعده های غذایی:

بهتر است برای هر یک از وعده های اصلی خود در طی هفته از یک برنامه ریزی دقیق و کامل استفاده کنید تا از این طریق از مقدار کالری دریافتی آن ها اطمینان داشته باشید.

تعادل میان فعالیت های ورزشی و مصرف خوراکی ها:

مناسب ترین راهکار برای کنترل وزن و نظارت بر مواد غذایی مصرفی، یادداشت میزان کالری آن است که این امر سبب می گردد تا فرد توجه بسیاری به کالری دریافتی روزانه خود داشته باشد.

در چنین شرایطی شما می توانید درباره تمرینات فیزیکی مناسب بهترین تصمیم گیری را انجام دهید تا از این طریق بین کالری دریافتی تعادل برقرار کنید.

پیوسته پیاده روی و دوچرخه سواری را جزئی از امور ضروری روزانه خود در نظر بگیرید تا بتوانید تا حد بسیاری کالری دریافتی را بسوزانید و با کاهش وزن همراه شوید.

پرهیز از پرخوری های شبانه:

به منظور این که از افزایش وزن جلوگیری کنید، به هیچ عنوان در ساعات پایانی شب از مصرف مواد غذایی حاوی کالری بالا استفاده نکنید.

در زمان تماشای تلویزیون از اسنک های چرب و شور، خوراکی های ناسالم و یا مواد غذایی پرکالری خودداری کنید. نکته مهم این است که سعی کنید شام را سبک میل کنید و بین ساعت خواب و صرف غذا فاصله دهید.

مصرف نان سبوس دار:

مصرف نان های حاوی سبوس باعث می شود که فرد دیرتر گرسنگی را احساس کند. لذا، برای پیشگیری از اضافه وزن بالا، نان سبوس را جایگزین نان سفید کنید.

کلیه نکات ذکر شده بهترین راهکارهای پیشگیری از افزایش وزن و مصرف قرص های لاغری برای تقلیل وزن است.

تاثیر فعالیت های ورزشی در لاغری

تقلیل وزن با انجام تمرینات فیزیکی و اثربخشی آن روی بدن به طور معمول به زمان بسیاری نیاز دارد. پس افراد در این مدت نبایستی با تصمیمات عجولانه خود اقدام به مصرف قرص های لاغری کنند.

این موضوع به میزان وزنی که مایلید از دست دهید بستگی دارد و شاید بعد از چندین هفته قابل رویت باشد. چنان چه پس از گذشت چندین هفته با فعالیت های ورزشی و یا پیروی از یک رژیم لاغری مناسب تغییر سایز را در خود مشاهده کردید، بهتر است به این روال ادامه دهید.

غیر از آن می توانید برای دستیابی به وزن ایده آل از جراحی لاغری به منظور حفظ سلامتی بدن بهره مند شوید. انجام فعالیت های ورزشی به همراه رژیم لاغری به شما کمک خواهد کرد که فرآیند چربی سوزی آسانتر و سریعتر انجام گیرد.

در صورتی که مایلید عملکرد مثبتی بر رشد عضلانی، تقلیل وزن، شاخص های سلامت و تناسب اندام داشته باشید، بایستی تمرینات فیزیکی را در کنار یک رژیم غذایی متعادل، به دور از استرس و خواب مناسب تجربه کنید و از مصرف هر گونه قرص لاغری که می تواند در طولانی مدت اثرات مخربی روی بدن فرد به همراه داشته باشد، خودداری کنید.

مزایای جراحی لاغری

پیش از معرفی انواع جراحی های لاغری که می تواند مناسب ترین متد درمانی برای دستیابی به وزن ایده آل و طبیعی باشد، بایستی شما را با مزیت های این جراحی بیشتر آشنا کنیم.

جراحی باریاتریک (لاغری) نوعی متد تاثیرگذار و پیشرفته است که تا به امروز میلیون ها بیمار دارای bmi بالغ بر سی و پنج الی چهل کیلوگرم، توانسته اند با کاهش وزن قابل توجهی، زندگی سالم و با کیفیتی را تجربه کنند.

انواع جراحی های معده برای تقلیل وزن این فرصت را برای فرد مهیا می سازد تا با تغییر در سبک عادات غذایی در لاغری و تثبیت وزن، موفق تر بوده و به وزن ایده آل و طبیعی دست یابند.

علاوه براین از مصرف مکمل های لاغری مانند قرص لاغری dayan fit که عوارض جدی را برای شخص به همراه دارد، جلوگیری کند. به طور کلی جراحی لاغری بسیاری از مشکلات مرتبط به اضافه وزن بالا را برطرف نموده و به حفظ تناسب اندام و سلامتی به بیماران کمک زیادی می کند.

مزایای جراحی لاغری
مزایای جراحی لاغری

مهمترین مزیت های جراحی لاغری

جراحی لاغری نسبت به مصرف قرص لاغری dayan fit که در طولانی مدت می تواند تاثیرات منفی را روی سلامتی فرد ایجاد کند، مزیت های فراوانی را به همراه دارد و می تواند از شیوه های متعددی برای فرد مفید باشد. به این ترتیب از مهمترین مزیت های جراحی باریاتریک می توان به موارد زیر اشاره داشت:

افزایش طول عمر:

بیمارانی که با اضافه وزن بالا و یا تجمع چربی های انباشته در نواحی مختلف بدن همراه هستند، نسبت به افرادی که دارای بی ام آی نرمال و طبیعی هستند، طول عمر کمتری را تجربه خواهند کرد.

یک شخص چاق نسبت به فردی که دارای شاخص توده بدنی ایده آلی است، دوازده سال کمتر عمر خواهد کرد. تحقیقات حاکی از آن است که جراحی لاغری با تقلیل وزن مازاد بدن، ریسک سکته های قلبی و مغزی را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد و در نتیجه سبب افزایش طول عمر فرد می شود.

تقلیل وزن ماندگار و طولانی مدت:

اصلی ترین مزیت های جراحی فوق تقلیل وزن قابل ملاحظه بیمار است. تحقیقات حاکی از آن است که اغلب بیماران دارای اضافه وزن بالا بعد از بهره مندی از مزیت های جراحی لاغری، پنجاه درصد وزن اضافی خود را از دست خواهند داد و دیگر نگران برگشت مجدد وزن نخواهند بود.

همچنین بیمارانی که اضافه وزن بالا مانع از انجام امور روزانه و یا شغلی آن ها شده است، بعد از بهره مندی از این تکنیک روز دنیا بین پنجاه الی هشتاد درصد از تقلیل وزن خود را حفظ خواهند کرد.

بهبود اغلب اختلالات:

جراحی لاغری به روش از دست دادن وزن چشمگیر، اغلب اختلالات مربوط به اضافه وزن بالا را به طور کامل معالجه و بهبود می بخشد:

دیابت نوع دو 2) کلسترول بالا 3) پرفشاری 4) اختلالات قلبی عروقی 5) مشکلات تنفسی و آپنه خواب 6) افسردگی، 7) سوزش سردل 8) بی اختیاری ادرار 9) آسم 10) قاعدگی های بی نظم 11) گرفتگی بسیار رگ ها 12) ترک های پوستی

و همچنین کمردرد، زانو درد و آرتروز مفصلی که وزن بسیاری را تحمل می کنند.

توقف ریفلاکس معده:

برگشت اسید معده به مری را ریفلاکس معده می گویند که سبب صدمه دیدن و سوزش سطح مری می شود. تجمع چربی های انباشته ناحیه شکم سبب فشار بسیار به معده می شود و در نتیجه این امر سبب ریفلاکس معده در شخص دارای اضافه وزن بالا می شود. کاهش وزن باعث تقلیل فشار به معده و در بیشتر موارد منجر به توقف ریفلاکس معده در شخص می شود.

افزایش توان باروری:

با توجه به این که تقلیل وزن سبب منظم شدن سیکل قاعدگی در اغلب بانوان دارای اضافه وزن بالا می شود، در تقلیل میزان هورمون آندروژن نیز تاثیرگذار است. لاغری به تقلیل نشانه های PCOS (سندروم تخمدان پلی کیستیک) کمک شایانی می کند و سبب تقلیل ناباروری در اغلب بانوان می شود.

افزایش میزان سوخت و ساز بدن:

بیمار با از دست دادن وزن قادر است در فعالیت های ورزشی نظیر پیاده روی، دوچرخه سواری و شنا همچون سایر افراد شرکت کند که این امر سبب افزایش سوزاندن چربی های موجود در بدن می شود. هورمون استرس نظیر هورمون کورتیزول و انسولین هم بعد از جراحی باریاتریک تا حد قابل توجهی تقلیل می یابد و به تقلیل ذخیره سازی چربی های انباشته در بدن کمک می کند.

بهبود کیفیت زندگی:

شما با بهره مندی از جراحی لاغری، تقلیل وزن بسیاری را تجربه خواهید کرد که این امر تغییرات بسیاری را در زندگی فرد ایجاد کرده و سبب ارتقای شخص در حوزه های متعدد می شود. بعضی از موفقیت های فوق در اکثر زندگی بیماران تحت عمل جراحی لاغری مشترک بوده است. این پیشرفت ها عبارتند از:

1) بهبود تنگی نفس 2) فرصت شغلی بهتر 3) افزایش انرژی 4) بالا رفتن حس اعتماد به نفس 5) خواب بهتر 6) یافتن فرصت های مناسب برای ازدواج 7) حق انتخاب و تنوع بسیار در هنگام خرید لباس 8) افزایش تمرینات فیزیکی و اثر ورزش

سلامت روانی و جسمی بعد از جراحی لاغری به مراتب بیشتر از مصرف قرص های لاغری است که عوارض متعددی را برای فرد ایجاد می کند. همچنین شخص تحت عمل جراحی لاغری با بهره مندی از مزیت های جراحی، تغییرات زیادی را در بهبود کیفیت زندگی خود تجربه خواهد کرد.

بهبود کیفیت زندگی:
بهبود کیفیت زندگی:

انواع جراحی های لاغری

در حال حاضر فست فودها و محصولات غذایی فرآوری شده و بیشتر از همه زندگی ماشینی سبب گردیده که اغلب افراد با معضل اضافه وزن بالا همراه شوند.

بدتر از همه آن است که فرد مبتلا به عارضه چاقی به جای بهره مندی از جراحی های مورد تایید جهانی از قرص های لاغری چربی سوز که عوارض و پیامدهای جانبی بسیاری را برای فرد به همراه دارند، استفاده می کنند. در این بخش قصد داریم شما را با انواع تکنیک های جراحی لاغری بیشتر آشنا کنیم:

انواع جراحی های لاغری
انواع جراحی های لاغری

جراحی لاغری باندینگ شکمی قابل تنظیم

باند سیلیکونی که بخش فوقانی معده را احاطه می کند، حلقه معده یا باندینگ شکمی می گویند. این قرارگیری سبب می شود که بیمار پس از مصرف مقدار محدودی از مواد غذایی با حس سیری بیشتر همراه شود. هنگامی که حلقه فوق در محل مشخصی از معده قرار گیرد، مقدار مواد غذایی دریافتی پیش از حس سیری، تقلیل می یابد.

به این ترتیب شما مواد غذایی کمتری را در هر وعده میل می کنید و در نتیجه با جذب کالری کمتر با کاهش وزن همراه خواهید شد. این امر سبب تقلیل تدریجی وزن می شود.

جراحی فوق که تحت بیهوشی عمومی انجام می گیرد، از طریق شیوه های متعدد روی بیماران کاندیدای این عمل جراحی انجام می شود که دو ساعت زمانبر است. جراح معالج در زمان پیشنهاد بهترین متد معالجه مواردی همچون سلامت عمومی بیمار، اهداف معالجه و همچنین سوابق اختلالات پیشین را در نظر می گیرد.

جراح متخصص با ایجاد یک کیسه کوچک در قسمت فوقانی معده که از طریق جراحی لاپاراسکوپی انجام می شود و مقدار آن قابل تنظیم است، به کاهش وزن در بیماران مبتلا به اضافه وزن بالا کمک می کنند.

متخصصین به منظور پیشگیری از عوارض قرص لاغری dayan fit اهداف کلی را در این تکنیک جراحی که کاهش bmi و بهبود اختلالات مربوط به اضافه وزن بالا است را دنبال می کنند.

آیا بعد از جراحی لاغری باندینگ شکمی، امکان بارداری در شخص وجود دارد؟

ممکن است اغلب بانوان به دلیل اضافه وزن بالا از قرص های لاغری چربی سوز قبل از بارداری به منظور تقلیل وزن استفاده کنند که عوارض جدی را برای آن ها به همراه دارد.

این تکنیک از جراحی لاغری به دلیل مزایا و راندمان بسیار بالا در کاهش وزن به مراتب از مکمل های لاغری تاثیر گذارتر خواهد بود. در پاسخ به این سوال بایستی بیان کنیم که این تکنیک از جراحی لاغری تاثیر منفی روی باروری بانوان در پی نخواهد داشت

آیا بعد از جراحی لاغری باندینگ شکمی، امکان بارداری در شخص وجود دارد؟
آیا بعد از جراحی لاغری باندینگ شکمی، امکان بارداری در شخص وجود دارد؟

اما اگر جراحی فوق در زمان بارداری انجام شود، می تواند تاثیراتی را روی مادر و جنین به همراه داشته باشد. به این ترتیب اغلب متخصصین پیشنهاد می کنند که تا یک و سال نیم پس از جراحی برای بارداری اقدام نکنند. به این علت که در این مدت، شخص وزن چشمگیری را به تدریج از دست خواهد داد.

تقلیل وزن به همراه تغییر میزان مواد معدنی و ویتامین ها می تواند اثرات منفی را روی جنین وارد کند. برهمین اساس توصیه می شود برای جلوگیری از حاملگی در این خصوص با جراح متخصص مشورت کنید.

در صورتی که مایلید بارداری را در آینده تجربه کنید، در این رابطه با پزشک معالج خود مشورت کنید تا موقعیت مواد مغذی بعد از جراحی بیشتر مورد ارزیابی قرار گیرد و پیشنهادات لازم در مورد استفاده از مکمل ها به بیمار عرضه گردد.

جراحی لاغری اسلیو معده

از دیگر جراحی های مورد تایید جهانی که می تواند نسبت به مصرف قرص های لاغری چربی سوز، متدی ماندگار و موثر واقع شود، جراحی اسلیو معده است.

اما به راستی اسلیو معده مناسب چه کسانی است؟

در جراحی فوق بالغ بر هفتاد درصد از معده توپی شکل بیمار که ترشح هورمون Ghrelin (گرسنگی) را بر عهده دارد، حذف شده و بخش باقیمانده آن از طریق منگنه های تیتانیومی مخصوص جراحی ترمیم و بافت تفکیک شده از بدن بیمار خارج می شود.

پس از جراحی به علت محدودتر شدن معده بیمار و بریدن هورمون گرسنگی (گرلین) به شکل فیزیولوژیک، شخص به تدریج تمایل کمتری به استفاده از مواد غذایی سالم داشته و در نتیجه در کوتاهترین زمان با کاهش شاخص توده بدنی بالا همراه خواهد شد.

محدودیت های فوق با تغییرات غیر قابل تشخیص تا پایان عمر ادامه می یابد و جراحی در دوازده ماه نخست سبب تقلیل وزن چشمگیر شخص خواهد شد و پیوسته این تقلیل وزن را حفظ خواهد کرد.

در تکنیک فوق که جزئی از شیوه های محدود کننده محسوب می شود، تنها بیست الی سی درصد از ظرفیت کلی معده در بدن بیمار باقی می ماند که همین امر سبب می گردد تا بیمار با مصرف دو الی چند قاشق از مواد غذایی سالم احساس سیری مضاعف کند. این تکنیک جراحی لاغری دارای انواع متعددی است:

اسلیو گشاد:

در متد فوق تقریباً شصت درصد از معده فرد بیمار که سبب افزایش وزن وی شده است، حذف می گردد. این تکنیک مناسب بیمارانی است که بی ام آی آن ها بین 30-35 kg است.

اسلیو تنگ:

در این تکنیک تقریباً هشتاد درصد از ظرفیت معده حذف می گردد و مناسب بیمارانی است که BMI آن ها بین سی و پنج الی چهل کیلوگرم است. جراحان متخصص این متد را کارآمد و موثر برای این گروه از بیماران در نظر می گیرند.

اسلیو تنگ:
اسلیو تنگ:

عوامل تاثیرگذار در هزینه جراحی اسلیو معده

مقایسه مناسبی که در این بخش می توان برای انجام این تکنیک جراحی لاغری مورد تایید نسبت به قرص لاغری dayan fit بیان نمود، پارامترهای تاثیرگذار در هزینه جراحی است.

نخست بایستی عواملی نظیر جراح متخصص، مکان جراحی، سابقه جراح، نوع عمل جراحی، نوع بیمه و سایر موارد دیگری که برای جراحی اثرگذار است را پیش از جراحی مورد بررسی و ارزیابی بیشتر قرار داد.

زیرا بخشی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در جراحی به شمار می آید.

بایستی خاطر نشان شویم که هزینه جراحی فوق به دلیل ثابت نبودن به پارامترهای متعددی نظیر:

1)    هزینه دستمزد جراحی 2) هزینه بیهوشی 3) هزینه رادیولوژی و آزمایشگاه 4) هزینه لوازم و تجهیزات مورد استفاده در زمان جراحی 5) ویزیت هایی که پیش و پس از جراحی انجام می شود بستگی دارد.

علاوه براین شاید بعد از جراحی، بیمار هزینه هایی را برای دریافت رژیم لاغری، مربی ورزشی، جراحی های زیبایی و یا تامین مکمل های مورد نیاز بدن بپردازد که تمامی این موارد روی هزینه جراحی تاثیرگذار است.

با این وجود کلیه پارامترهای تاثیرگذار روی هزینه جراحی در مقایسه با قرص های لاغری که بایستی به صورت پیوسته مصرف شود و عوارضی را برای سلامتی شخص به همراه دارد، با صرفه تر خواهد بود.

بایستی خاطر نشان شویم که هزینه جراحی فوق به دلیل ثابت نبودن به پارامترهای متعددی نظیر:
بایستی خاطر نشان شویم که هزینه جراحی فوق به دلیل ثابت نبودن به پارامترهای متعددی نظیر:

رژیم غذایی جراحی Sleeve Gastrectomy

در واقع رژیم لاغری بیماران تحت عمل جراحی اسلیو معده، پیش از جراحی آغاز و تا دوره بازیابی و عادت شخص بیمار به استفاده از مواد غذایی سالم ادامه خواهد داشت.

برای دریافت بهترین راندمان از جراحی بایستی از چند روز قبل از جراحی کلیه دستورالعمل های جراحی را رعایت نموده و مواد غذایی کم شیرین، کم کالری و همچنین دارای کمترین کربوهیدرات ها را استفاده کنید. از چهل و هشت ساعت پیش از جراحی بایستی بیمار از مواد غذایی مایع و رقیق استفاده کرده و مصرف گوشت را تا حد بسیار کاهش دهد.

اما در هفته نخست بعد از جراحی، رژیم لاغری بیمار به استفاده از مایعات محدود می شود. با ورود به هفته دوم علاوه بر مایعات، بیمار می تواند از مواد غذایی حاوی پروتئین نیز استفاده کند.

محصولات غذایی نرم و پوره شده از هفته سوم به برنامه رژیم لاغری بیمار اضافه می شود اما بعد از یک ماه با تشخیص جراح معالج، بیمار می تواند از خوراکی های جامد به میزان محدود و براساس کالری مورد نیاز روزانه در برنامه غذایی خود استفاده کند.

جراحی لاغری پلیکاسیون معده

تکنیک فوق از طریق جراحی لاپاراسکوپی برای بیماران کاندیدای عمل جراحی انجام می شود که در طی فرآیند جراحی، جراح متخصص طول معده را به شکل دامن روی هم پلیسه خواهد زد تا از این طریق بخش اعظمی از معده محدود و فضای معده نسبت به گذشته تنگ تر شود.

به این ترتیب معده شخص بیمار تقلیل یافته و شخص نمی تواند همچون گذشته مقدار بیشتری از مواد غذایی را در هر وعده میل کند. افرادی که با شاخص توده بدنی بین 35-40 kg همراه هستند، کاندیدای مناسبی برای بهره مندی از این تکنیک جراحی محسوب می شوند.

جراحی پلیسه معده یکی از پرطرفدارترین متدهای لاغری برای تقلیل وزن است که اغلب جراحان متخصص به منظور پیشگیری از عوارض قرص لاغری dayan fit به بیماران دارای اضافه وزن بالا توصیه می کنند. زیرا با بهره مندی از متد فوق، مقدار دریافت محصولات غذایی تا حد قابل توجهی تقلیل می یابد.

مزیت های جراحی پلیکاسیون معده

از اصلی ترین مزیت این عمل جراحی لاغری می توان به عدم شکاف در جراحی فوق متذکر شد. این جراحی به عنوان یکی از باکیفیت ترین تکنیک های عمل جراحی محسوب می شود که نسبت به دیگر شیوه های جراحی، پیامدهای کمتری را برای بیماران به همراه دارد.

طبیعی و سالم بودن جراحی فوق به شخص بیمار کمک خواهد کرد که دوره بازیابی کوتاهتر و فرد بهبودی کامل خود را سریعتر به دست خواهد آورد. به همین منظور در بین جراحان و بیمارانی که کاندیدای این عمل جراحی هستند، محبوبیت بسیار دارد.

جراحی لاغری جابجایی دوازدهه (بای پس روده)

یکی دیگر از تکنیک های جراحی لاغری مورد تایید جهانی که می تواند از عوارض قرص لاغری dayan fit پیشگیری کند و تقلیل وزن ایمن و بی خطری را برای فرد دارای bmi بالا به همراه داشته باشد، جراحی بای پس روده است.

در واقع این جراحی تلفیقی از جراحی بای پس روده و اسلیو معده است که می تواند در تقلیل وزن سریع موثر باشد. در جراحی فوق که هم از طریق جراحی باز و هم لاپاراسکوپی برای بیماران قابل اجرا است، جراح معالج در گام نخست این جراحی برای محدود کردن ظرفیت معده اقدام به حذف بخش اعظمی از معده توپی شکل بیمار می کنند تا به این وسیله مواد غذایی مشخصی داخل آن شود.

سپس قسمت بیشتری از روده کوچک که در بخش انتهای معده قرار دارد را بای پس می کنند. بای پس روده به مفهوم تشکیل یک میانبر در جراحی است که این امر سبب می گردد، محصولات غذایی دریافتی از پروسه طبیعی خود خارج نشوند و در نهایت با عدم جذب در بدن همراه شوند.

تکنیک فوق علاوه بر تقلیل توانایی شخص در مصرف محصولات غذایی، کاهش جذب را نیز به همراه دارد. به دلیل پیچیده بودن مراحل جراحی، این تکنیک در بیمارستان و تحت بیهوشی کامل انجام می گیرد.

مزیت های جراحی بای پس روده

یکی از مواردی که می تواند بهترین مقایسه برای انجام جراحی نسبت به مصرف قرص های لاغری چربی سوز برای بیماران دارای اضافه وزن بالا باشد، بیان مزایای جراحی است. این جراحی که به عنوان یکی دیگر از عمل های چاقی مورد تایید جهانی تقلیل وزن به شمار می آید، مزیت های متعددی را به همراه دارد که عبارتند از:

–       تقلیل وزن چشمگیر در یک بازه زمانی کوتاه، یکی از مهمترین مزایای این عمل جراحی لاغری است.

–       کنترل و یا معالجه اغلب مشکلات مرتبط به اضافه وزن بالا نظیر دیابت، از دیگر مزیت های جراحی بای پس روده است.

–       به دنبال تقلیل وزن در بیماران و همچنین دستیابی به وزن طبیعی و ایده آل، حس اعتماد به نفس نیز در شخص تحت عمل جراحی به مراتب افزایش می یابد.

مزیت های جراحی بای پس روده
مزیت های جراحی بای پس روده

رژیم غذایی بعد از جراحی لاغری بای پس معده

اساساً بعد از انجام هر یک از جراحی های مورد تایید جهانی که با تشخیص جراح متخصص برای درمان بیماران در نظر گرفته می شود، جراح معالج رژیم لاغری مشخصی را برای بیمار در نظر می گیرد تا از این طریق پیامدهای ناشی از جراحی را تا حد قابل توجهی کاهش دهد. رژیم غذایی بر مبنای موقعیت بیمار و شیوه جراحی کاهش وزن متفاوت است.

دقت داشته باشید که پیروی از یک برنامه رژیم غذایی متعادل بعد از جراحی، امری مهم و ضروری به منظور تسریع در روند بهبودی است.

عدم توجه و قصور در دستورالعمل های پزشکی بعد از جراحی، پیامدهایی را برای شخص به دنبال دارد که یکی از مهمترین آن ها برگشت مجدد اضافه وزن است.

نیاز است که این رژیم غذایی حاوی مواد معدنی و ویتامین های ضروری بدن باشد. به این دلیل که مقدار جذب خوراکی ها تا حد قابل ملاحظه ای تقلیل می یابد.

به این ترتیب به منظور جلوگیری از پیامدهای حاصل از فقدان ویتامین های مورد نیاز بدن، بیمار بایستی تحت نظر پزشک معالج از مکمل های غذایی استفاده کند.

جراحی لاغری پیکرتراشی (لیپوماتیک)

Body Contouring، طیف وسیعی از تکنیک های پزشکی را شامل می شود که در آن اهدافی از جمله کاهش بافت های چربی تجمع یافته ناحیه مشخصی از بدن و همچنین تغییر فرم بدن به منظور دستیابی به تناسب اندام زیباتر، لاغرتر و متناسب تر را به دنبال دارد. متدهای متعددی برای جراحی لیپوماتیک وجود دارد.

به طوریکه بعضی از آن ها از طریق شیوه های جراحی و بعضی دیگر به وسیله متدهای غیر جراحی برای بیماران کاندیدای این عمل انجام می شود. جراح معالج مناسب ترین تکنیک درمانی را برای شما در نظر می گیرد.

جراحی لاغری پیکرتراشی (لیپوماتیک)
جراحی لاغری پیکرتراشی (لیپوماتیک)

بهترین کاندیدای عمل جراحی لاغری پیکرتراشی

به طور کلی جراحی لاغری فوق برای لاغری موضعی و حذف بافت های چربی موجود در بخش های متعدد بدن از جمله بازوها، شکم، صورت، ران، پهلو و پاها انجام می گیرد. این تکنیک برای بیمارانی که مایلند فقط یک ناحیه از بدنشان با تغییرات بسیاری همراه شود، مناسب ترین گزینه محسوب می شود.

بانوان و آقایان

اغلب معتقدند که بانوان بیشتر از مردان از تکنیک درمانی فوق برای تناسب اندام استفاده می کنند. اما بایستی بیان کنیم که هر شخصی که در نواحی مختلف بدن با بافت های چربی سر سخت و پیچیده ای همراه است که از طریق تمرینات فیزیکی مناسب و یا رعایت رژیم لاغری حذف گردیده است، در این راستا جراحی لاغری پیکرتراشی با مقابله و حذف چربی ها به بیمار کمک بسیاری می کند.

افراد با پوست های مختلف

جای هیچ نگرانی نیست، جراحی لیپوماتیک موثرترین و ایمن ترین تکنیک لاغری جراحی برای هر پوستی است که بیماران می توانند برای درمان از آن بهره مند شوند.

بیماران دارای تثبیت وزن

این تکنیک مورد تایید جهانی، گزینه مناسبی برای تقلیل وزن نیست، بلکه جراحان متخصص این تکنیک را برای تقلیل چربی در بخش هایی از بدن به بیماران توصیه می کنند.

برهمین اساس این جراحی گزینه روش ایده آلی برای افرادی به شمار می آید که ثبات وزنی دارند و یا به وزن طبیعی خود نزدیک تر هستند. حداکثر فاصله شخص کاندیدای این عمل جراحی با وزن طبیعی خود یازده کیلوگرم است.

بیمارانی که در پی راهکارهای راحت و مناسبی هستند

با توجه به این که متد فوق دارای کمترین دوران نقاهت است، لذا، مناسب ترین گزینه برای افرادی است که به دلیل مشغله زندگی نمی توانند از سایر شیوه های جراحی لاغری و یا فعالیت های ورزشی پیوسته استفاده کنند.

دوران بازیابی جراحی پیکرتراشی

اغلب شیوه های پیکرتراشی فاقد انجام جراحی، آن قدر ساده و سریع برای بیماران انجام می شوند که نیازی به دوران نقاهت ندارند. هر گونه درد و یا ناراحتی که شخص بیمار در این مدت احساس می کند، خیلی سریع از بدن حذف می گردد و همچنین هیچ گونه عملکرد منفی را روی فعالیت های روزانه شخص به همراه نخواهد داشت.

به جز کمی تورم اندک و یا ناراحتی، با هیچ پیامدهای جانبی که ممکن است حاصل از لیپولیز لیزری باشد، متوجه شخص بیمار نخواهد شد.

جراحی لاغری لیپوپلاستی (لیپوساکشن)

در حقیقت شیوه لیپوساکشن به مفهوم حذف بافت های چربی موضعی و منطقه ای با مکش بسیار انجام می شود. در تکنیک فوق، محل تحت درمان بعد از بی حسی موضعی برای انجام پروسه جراحی یک الی دو شکاف به اندازه چهار میلیمتر را به منظور داخل کردن کانولای لیزری در بدن شخص ایجاد می کنند.

به این ترتیب بعد از پایان این مراحل، کانولای لیپوساکشن، داخل محل تحت درمان شده و کلیه بافت های چربی از بدن بیمار حذف می گردد.

به دلیل سرمایی بودن جراحی فوق بعد از اتمام جراحی، بیمار با تشخیص جراح متخصص ترخیص و دوران نقاهت را در منزل سپری می کند و پس از گذشت دو تا سه روز از جراحی، شخص می تواند همچون گذشته فعالیت های روزانه خود را مجدداً شروع کند.

جراحی لاغری لیپوپلاستی (لیپوساکشن)
جراحی لاغری لیپوپلاستی (لیپوساکشن)

بعد از هر متد لیپوساکشن، بیمار بایستی به منظور جمع شدن ناحیه تحت درمان از گن های فشاری مخصوص استفاده کند. تمامی بیمارانی که از طریق تکنیک های درمانی جدید، جراحی لاغری را انجام داده اند، با تقلیل دو الی سه سایزی ناحیه درمان احساس رضایت می کنند.

البته بایستی خاطر نشان شویم که عدم استفاده از قند، چربی ها و داشتن فعالیت های ورزشی مداوم به حفظ اندازه بدن بیمار کمک زیادی می کند.

نکات کلیدی پیش از جراحی لاغری لیپوساکشن

جراح متخصص لاغری به منظور پیشگیری از عوارض قرص لاغری dayan fit یکی از تکنیک های جراحی چاقی در حفظ تناسب اندام را عمل لیپوساکشن معرفی می کند. البته پیش از جراحی، مهمترین الزامات را به بیماران متذکر می شوند که عبارتند از:

چنان چه بیمار به انجام عمل جراحی فوق مصمم باشد، حتماً بایستی پیش از انجام آن علاوه بر مشاوره های لازم با جراح معالج خود، کلیه آزمایشات مربوطه و نسخه دارویی را نیز به طور کامل انجام دهد.

در صورتی که داروی خاصی مصرف می کنید و یا با اختلالاتی همچون پرفشاری، قند، کم خونی، صرع، آسم، تیروئید، مشکلات قلبی عروقی گرفتار هستید و یا به داروی خاصی حساسیت دارید، بایستی به جراح معالج خود اطلاع دهید.

معمولاً برای بیماران رده سنی کمتر از چهل سال که به عارضه خاصی مبتلا نیستند، انجام آزمایشات مربوطه نیاز نیست.

مصرف ویتامین E و یا آسپرین را از چندین روز پیش از جراحی قطع کنید

مصرف ویتامین E و یا آسپرین را از چندین روز پیش از جراحی قطع کنید و در صورت لزوم، استامینوفن ساده مصرف کنید.

علاوه بر تهیه داروهای مصرفی پیش از جراحی، بهتر است گن مناسبی که جراح معالج توصیه نموده است را از قبل عمل آماده کنید.

یکی از سوالات پرتکرار در رابطه با این عمل جراحی لاغری به رژیم غذایی بیماران بعد از عمل اختصاص دارد که در این مورد بایستی متذکر شویم که:

در صورتی که شما با اضافه وزن بالا همراه هستید، لازم است تحت نظر مجرب ترین متخصصین تغذیه از یک رژیم لاغری کم کالری بعد از جراحی استفاده کنید.

چنان چه دارای اندامی متناسب هستید، بعد از جراحی بایستی استفاده از محصولات غذایی حاوی نشاسته نظیر سیب زمینی، ماکارونی، برنج را از برنامه رژیم غذایی خود حذف کنید.

خوراکی های پرکالری مصرف نکنید

خوراکی های پرکالری مانند بستنی، شیرینی جات، چربی و یا شکلات که جزء مواد غذایی چاق کننده هستند را به هیچ عنوان مصرف نکنید. شما با سرخ کردن انواع مواد غذایی علاوه بر افزایش کالری موجود در آن، سبب افزایش وزن خود می شوید.

مصرف سبزیجات همراه با مواد غذایی و میوه های سیرکننده و پرحجم بعد از جراحی، گزینه مناسبی محسوب می شود.

انجام تمرینات فیزیکی مناسب به صورت مداوم یکی از موارد الزامی پس از جراحی لاغری است. بعد از گذشت هفت الی ده روز از جراحی، شخص بیمار می تواند تمرینات ورزشی را با اجازه پزشک معالج شروع کند.

در مجموع مراقبت های پیش از جراحی و پیروی از یک رژیم لاغری مناسب بعد از آن می تواند تا حد بسیاری زیادی از پیامدهای پس از جراحی جلوگیری کند.

جراحی لاغری ابدومینوپلاستی

در حال حاضر اغلب جراحان متخصص با توجه به نیاز بیماران از انجام جراحی و تناسب اندام بهتر، جراحی لاغری ابدومینوپلاستی را که مناسب ترین متد درمانی برای تقلیل وزن است را به بیماران توصیه می کنند.

پزشکان معتقدند که بیماران با انجام این عمل جراحی لاغری مورد تایید جهانی می توانند تا حد بسیار زیادی از عوارض قرص لاغری dayan fit نیز جلوگیری کنند.

در حقیقت این عمل لاغری نوعی جراحی زیبایی شکمی است که بر خلاف دیگر متدهای لاغری تنها به منظور معالجه شخص بیمار انجام نمی گیرد.

همان طور که در بخش های قبلی متذکر شدیم، جراحان متخصص با انجام جراحی بای پس معده و یا اسلیو معده که از تکنیک های روز دنیا جراحی لاپاراسکوپی برای عمل جراحی چاقی استفاده می کنند، به معالجه اضافه وزن بالا و تغییر در شیوه زندگی بیماران کمک زیادی می کنند.

جراحی ابدومینوپلاستی مناسب چه بیمارانی است

اما جراحی ابدومینوپلاستی مناسب بیمارانی است که از طریق سایر شیوه های درمانی اعم از پیروی از رژیم لاغری و یا فعالیت های ورزشی مناسب، نتوانسته اند افتادگی و یا شل شدگی شکم را به طور کامل حذف کنند، به منظور دستیابی به ماهیچه های سفت تر توصیه می شود. این تکنیک درمانی مناسب بیماران زیر است:

بانوانی که بعد از بارداری، با کشیدگی و یا شل شدگی ماهیچه ها و یا پوست شکم مواجه می شوند.

بیمارانی که از طریق جراحی های لاغری، وزن قابل توجهی را از دست داده اند و در ناحیه شکم با پوست های آویزان اضافه همراه هستند و این امر تاثیرات منفی را ر روی تناسب اندام آن ها بر جای گذاشته است، می توانند از این تکنیک جراحی لاغری بهره مند شوند.

افرادی که علاوه بر ثبات وزنی از لحاظ فیزیکی در صحت و سلامتی کامل قرار دارند و علاقه مند به داشتن شکمی صاف و تخت هستند، می توانند از جراحی بدومینوپلاستی استفاده کنند.

بانوانی که در اثر زایمان های مکرر، ماهیچه های شکمی آن ها وضعیت طبیعی خود را به تدریج از دست داده اند و یا با کشیدگی پوست در این ناحیه همراه هستند، این متد درمانی مناسب ترین شیوه معالجه برای رفع این عارضه در نظر گرفته می شود.

جراحی ابدومینوپلاستی مناسب چه بیمارانی است
جراحی ابدومینوپلاستی مناسب چه بیمارانی است

مزیت های جراحی لاغری ابدومینوپلاستی

بهترین مقایسه به منظور پیشگیری از عوارض جدی مصرف قرص لاغری dayan fit بیان مزیت های جراحی لاغری است که در این بخش قصد داریم درباره مزایای این تکنیک جراحی مواردی را متذکر شویم:

1)    جراحی زیبایی شکم یا همان ابدومینوپلاستی سبب رفع ترک های پوستی در ناحیه شکم و همچنین پوست صاف در بیماران کاندیدای این جراحی خواهد شد.

2)    ممکن است شخصی که تحت جراحی لیپوساکشن قرار گرفته است، با پوست اضافی جمع شده در ناحیه شکم روبرو شود که مناسب ترین شیوه برای رهایی از عارضه فوق، بهره مندی از جراحی ابدومینوپلاستی است.

3)    علاوه بر حذف پوست و چربی افتاده در این تکنیک از جراحی زیبایی شکم، شما می توانید عضلات سفت تری را در این ناحیه تجربه کنید.

جراحی لاغری بای پس معده از طریق انحراف بلیو پانکراتیت (duodenal switch)

از دیگر جراحی های مورد تایید جهانی که می تواند پیامدهای کمتری از قرص های چربی سوز لاغری برای فرد به همراه داشته باشد و به عنوان متدی پایدار در تناسب اندام و تثبیت وزن در نظر گرفته شود، جراحی بای پس معده از طریق duodenal switch است.

جراح چاقی در این تکنیک چند بخشی و پیچیده تقریباً در حدود هشتاد درصد از معده توپی شکل بیمار که سبب افزایش وزن وی شده است را حذف می کنند.

در جراحی بای پس معده، لوله ای که مواد غذایی را در دوازدهه رها می کند، همراه با قسمت کوچکتری از روده کوچک که به طور معمول متصل به معده است، تنها بر جای می ماند.

در متد جراحی لاغری فوق، بخش اعظمی از سیستم گوارش را از طریق اتصال به بخش پایانی دوازدهه به روده اثنی عشری که در مجاور معده قرار دارد، می پیچند تا از این طریق ورودی مواد غذایی دریافتی تا حد بسیار زیادی کاهش یابد.

بنابراین این تکنیک علاوه بر محدودتر شدن مواد غذایی دریافتی، به تقلیل جذب خوراکی ها نیز کمک می کند و در نتیجه شخص در کمترین زمان با کاهش وزن قابل ملاحظه ای همراه خواهد شد.

جراح معالج به منظور جبران کمبود ویتامین ها و سوء تغذیه در بیماران تحت این عمل جراحی، مکمل های لازم مورد نیاز بدن را تجویز می کنند. بایستی خاطر نشان شویم که به طور معمول، جراحی فوق برای بیمارانی که با شاخص توده بدنی بالغ بر پنجاه کیلوگرم همراه هستند، گزینه مناسبی در نظر گرفته می شود.

جراحی لاغری بای پس معده از طریق انحراف بلیو پانکراتیت (duodenal switch)
جراحی لاغری بای پس معده از طریق انحراف بلیو پانکراتیت (duodenal switch)

جراحی لاغری بای پس معده از طریق (Roux-en-Y)

این جراحی همچون سایر جراحی های لاغری با تغییر در دستگاه گوارش به کاهش مواد غذایی مصرفی و جذب آن ها در شخص مبتلا به عارضه چاقی، کمک بسیاری می کند.

معمولاً جراحی بای پس معده غیر قابل برگشت بوده به این صورت که طی فرآیند جراحی، بخش بالای معده بیمار را حذف نموده و قسمت باقیمانده را که تنها ظرفیت بیست و هشت گرم از مواد غذایی را در خود دارد و از نظر متخصصین در حد یک گردو است را به وسیله منگنه سفت می کنند.

جراحی لاغری بای پس معده از طریق (Roux-en-Y)
جراحی لاغری بای پس معده از طریق (Roux-en-Y)

سپس با برش دوازدهه، آن را به معده که به صورت یک کیسه کوچک است، متصل می کنند. سپس مواد غذایی نخست وارد کیسه کوچک و سپس به دوازدهه که متصل به آن است، خواهد شد.

محصولات غذایی دریافتی با انجام این جراحی، بیشتر معده و بخش نخست دوازدهه را طی می کنند و در پایان به طور مستقیم به بخش میانی دوازدهه وارد خواهند شد.

براساس تحقیقات صورت گرفته، تکنیک جراحی فوق به مراتب موثرتر و كارآمدتر از قرص های لاغری است که می تواند در کوتاه مدت و یا دراز مدت تاثیرات جبران ناپذیری را روی بدن فرد بر جای گذارد.

بهترین کاندیدای جراحی لاغری بای پس معده

به طورکلی بیمارانی که با شاخص توده بدنی بالغ بر چهل کیلوگرم همراه هستند و یا افرادی که بی ام آی آن ها بین 35-39.9 kg است و به عارضه چاقی مفرط مبتلا هستند، می توانند از مزیت های این عمل جراحی بهره مند شوند.

البته بایستی متذکر شویم بیمارانی که با اختلالات جدی سلامتی مانند پرفشاری، دیابت نوع دو و یا آپنه خواب مواجه هستند، می تواند برای رفع بیماری های مرتبط به اضافه وزن بالا از این متد جراحی تحت نظر مجرب ترین جراحان متخصص چاقی استفاده کنند. دقت داشته باشید که این جراحی برای کلیه بیمارانی که با افزایش وزن همراه هستند، گزینه مناسبی در نظر گرفته نمی شود.

بهترین کاندیدای جراحی لاغری بای پس معده
بهترین کاندیدای جراحی لاغری بای پس معده

در این راستا جراح معالج بایستی مراحل متعددی را روی بیماران دارای اضافه وزن بالا انجام دهد تا از این طریق تشخیص دقیق تر برای انجام جراحی صورت گیرد.

مزیت های جراحی بای پس معده

همان طور که در بخش قبلی متذکر شدیم، جراحی فوق برای بیمارانی که با BMI بالایی روبرو هستند و تجمع چربی های انباشته در نواحی مختلف بدن، سلامتی آن ها را به خطر می اندازد، توصیه می شود. این متد جراحی مناسب ترین عمل برای مقابله با عارضه اضافه وزن است که دوران نقاهت و مدت بازیابی بیمار، سریع و کوتاهتر است.

فرد تحت عمل جراحی فوق در یک فرآیند شش تا دوازده ماهه بالغ بر هفتاد درصد از اضافه وزن خود را با پیروی از دستورالعمل های پزشکی و انجام پیوسته فعالیت های ورزشی از دست خواهد داد. تحقیقات حاکی از آن است که برخی از بیماران حتی تا دو سال پس از جراحی، پروسه تقلیل وزن را خواهند داشت.

جراح معالج برای مراقبت های ویژه، یک الی دو شب بستری در بیمارستان را برای بیمار تجویز می کنند که پس از آن، فرد بین هشت الی ده روز از جراحی می تواند همچون گذشته به روال زندگی معمولی خود بازگردد.

در حال حاضر اغلب جراحان متخصص به علت اثربخشی و راندمان بهتر و از همه مهمتر ایمن بودن جراحی، این تکنیک را موثرترین متد در مقایسه با قرص های لاغری که می تواند پیامدهای جدی را برای شخص به همراه داشته باشد، معرفی می کنند.

مزیت های جراحی بای پس معده
مزیت های جراحی بای پس معده

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم شما را با عوارض قرص لاغری DAYAN FIT بیشتر آشنا کنیم و برای پیشگیری از پیامدهای این داروی چربی سوز که می تواند روی سلامتی فرد تاثیرات منفی را به همراه داشته باشد، انواع جراحی های لاغری را متذکر شدیم.

نتیجه گیری
نتیجه گیری

انجام جراحی های لاغری مورد تایید جهانی در مقایسه با قرص های چربی سوز، متدی بی خطر و موثرتری هستند که اغلب جراحان متخصص چاقی به بیماران کاندیدای این عمل جراحی توصیه می کنند.

در پایان برای اطلاعات بیشتر بخوانید که آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود؟

drsalimi

drsalimi

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

تو اینستاگرام منتظرتونیم.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید