قرص لاغری alpha slim

قرص لاغری alpha slim

فهرست مطالب

در این مقاله، سعی داریم تا در خصوص قرص لاغری alpha slim اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار شما قرار دهیم.

در حال حاضر داشتن تناسب اندام در بین همه افراد به یک ارزش و یا مد تبدیل شده است، به شکلی که اغلب جوانان به دنبال برنامه ریزی هایی برای از دست دادن وزن و فرم زیباتر بدن هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش های صحیح لاغری می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

هشدار: با توجه به اینکه در بسیاری از قرص ها و داروهای لاغری، از مواد مخدر شیشه استفاده می شود، این وب سایت، استفاده از این قرص ها را به هیچ وجه توصیه نمی کند. همچنین فروش این قرص ها توسط ما انجام نمی شود .

مقدمه 

قرص لاغری alpha slim
قرص لاغری alpha slim

در این راستا ممکن است بعضی از نوجوانان و یا جوانان به دنبال شیوه های غیر معقول تقلیل وزن یعنی قرص های لاغری باشند غافل از این که این داروها پیامدهای جبران ناپذیری را برای آن ها به همراه دارد. با ما همراه باشید تا درباره عوارض ناشی از این سری داروها مطالب کاملی را ارائه نماییم.

قرص لاغری alpha slim چیست؟

قرص لاغری آلفا اسلیم (Alpha Slim) از دارو‌های لاغری است.
که برای کاهش وزن اشخاص که دچار ‏استپ وزنی شده‌اند، استفاده می شود.
جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله قرص لاغری black slim را مطالعه کنید.

فهرست مطالب:

قرص لاغری alpha slim چیست؟

عوارض مصرف این داروی چربی سوز لاغری را نام ببرید.

استفاده از قرص لاغری alpha slim چه خطراتی را برای سلامتی فرد به همراه دارد؟ توضیح دهید.

Diet supplement (مکمل غذایی)

تاثیر قرص های لاغری

چاقی چیست؟

جراحی لاغری چیست؟

مهم ترین آزمایشات و ارزیابی ها پیش از جراحی لاغری را بیان نمایید.

انواع جراحی های لاغری را نام ببرید؟

بیماران کاندیدای عمل جراحی لاغری بایستی چه آزمایشاتی را انجام دهند؟

نتیجه گیری

 

قرص لاغری alpha slim

قرص لاغری الفا اسلیم که به عنوان یکی از موثرترین قرص های لاغری به بیماران دارای شاخص توده بدنی بالا توصیه می شود، روی سلامتی بدن، عوارض و تاثیرات منفی بر جای می گذارد.

این دارو که ساخت کشور آمریکا می باشد، سبب تسریع در سوزاندن بافت های چربی موجود در بدن و همچنین افزایش متابولیسم بدن می شود که با تقلیل وزنی که به همراه دارد، ممکن است پیامدهایی را روی سایر اندام های موجود در بدن به همراه داشته باشد. ممکن است که این دارو به بیمارانی که کاهش وزن در آن ها کمی سخت و دشوار است، توصیه شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود را مطالعه کنید.

قرص لاغری alpha slim
قرص لاغری alpha slim

اما بایستی متذکر شویم که بهتر است پیش از مصرف آن اطلاعات لازم را در خصوص عوارض این دارو به دست آورید و یا تحت نظر پزشک معالج مصرف کنید. به دلیل اثربخشی افزایش میزان هورمون آدرنالین موجود در بدن، مصرف این قرص به افرادی که:

1)    با افزایش فشارخون بالا 2) افراد مبتلا به اختلالات عصبی و مشکلات مغزی 3) بانوان باردار و یا شیرده

و همچنین افراد رده سنی کمتر از هجده سال و بیشتر از پنجاه سال به هیچ عنوان توصیه نمی شود. البته به علت ترکیبات موجود در این دارو، مصرف قرص لاغری alpha slim به بیمارانی که با اختلالات قلبی عروقی و نارسایی کلیه و کبد همراه هستند نیز پیشنهاد نمی شود.

زیرا این گروه از بیماران برای حذف تجمع چربی های انباشته در بخش های مختلف بدن و پیشگیری از بیماری های مرتبط به اضافه وزن بالا بایستی از دیگر متدهای لاغری مورد تایید جهانی مانند جراحی لاغری استفاده کنند.

عوارض قرص لاغری الفا اسلیم

قرص لاغری alpha slim نیز همچون سایر قرص ها و یا آمپول های چربی سوزی که در بازار موجود است، ممکن است پیامدهایی را برای مصرف کنندگان به همراه داشته باشد. تحقیقات صورت گرفته حاکی از آن است که ترکیبات به کار برده شده در این داروی غیر مجاز شامل:

عوارض قرص لاغری alpha slim
عوارض قرص لاغری alpha slim

1)    ماده روانگردان PCP   2) شیشه و دیگر مواد روانگردان نظیر متیلن دی اکسی مت آمفتامین، متامفتامین و آمفتامین 3) سودوافدرین 4) سیبوترامین 5) فنل فتالئین 6) هورمون های تیروئید 7)آمفپرامون

است که همگی بسیار خطرناک بوده و مصرف آن ها ممنوع است. شاید دلیل این که اغلب افراد بدون اطلاع، از قرص لاغری alpha slim استفاده می کنند، عنوان نشدن ترکیبات غیر استاندارد این دارو است که می تواند پیامدهای جانبی و اختلالات سلامتی را برای آن ها به همراه داشته باشد.

از اختلالات بالینی مختلف ترکیبات فوق می توان به مشکلات قلبی عروقی، افکار خودکشی، مشکلات کبدی، اعتیاد به دارو، تغییرات خلق و خو، بی قراری، بی خوابی، افسردگی، پرفشاری و بالارفتن ضربان قلب اشاره کرد که به تدریج شخص در اثر مصرف مداوم این دارو به آن مبتلا می شود.

امروزه تبلیغات گسترده ای که در فضای مجازی و اینترنت برای مصرف این سری از قرص های لاغری خارجی به منظور معالجه اضافه وزن بالا ارائه می شود، علاوه بر گمراه شدن افراد برای دستیابی سریع به تناسب اندام، منبع درآمدی برای سودجویان شده است.

لازم به ذکر است افرادی که سعی می کنند از طریق باشگاه های ورزشی، اینستاگرام و یا سالن های زیبایی اقدام به خرید این دارو کنند، بایستی دقت داشته باشند که فروش این سری از داروها تقلبی و غیر مجاز است.

خطرات مصرف قرص لاغری alpha slim

قرص های لاغری حاوی مواد زیان آوری مانند کافئین هستند. اختلالات گوارشی، ضعف، پرفشاری، بی خوابی بخشی از پیامدهای استفاده از قرص های چربی سوز است که اغلب افراد برای از دست دادن وزن از آن ها استفاده می کنند.

به طور معمول بیمارانی که با شاخص توده بدنی بالا همراه هستند، از هر متدی برای دستیابی به تناسب اندام و وزن ایده آل استفاده می کنند.

خطرات مصرف قرص لاغری alpha slim
خطرات مصرف قرص لاغری alpha slim

هر چند یکی از مناسب ترین شیوه ها برای لاغری و تقلیل وزن، برخورداری از یک رژیم لاغری متعادل همراه با انجام فعالیت های ورزشی است اما برخی از افراد مایلند تا در یک بازه زمانی کوتاه با از دست دادن وزن به بهترین عملکرد دست یابند.

همین امر سبب می گردد که به تبلیغات گمراه کننده اعتماد کرده و به مصرف این داروها روی آورند. معمولاً داروهای چربی سوز بر مبنای گیاهان بی زیان هستند که بعضی از داروهای فوق با ترکیبات موجود، پیامدهایی را برای مصرف کنندگان در پی دارند.

ساز و کار قرص لاغری alpha slim

همان طور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، این داروها حاوی ترکیبات متعددی هستند که همگی آن ها در کاهش وزن تاثیرگذار می باشند. با این وجود شیوه تقلیل وزن در داروهای لاغری مختلف متفاوت است.

به طور مثال قرص های لاغری با تقلیل وزن و عدم اشتها به از دست دادن وزن در بیماران کمک زیادی می کنند، این در حالی است که اغلب داروها از جذب بافت های چربی موجود در بدن جلوگیری می کنند.

ساز و کار قرص لاغری alpha slim
ساز و کار قرص لاغری alpha slim

به این ترتیب داروهای لاغری نمی تواند سوخت و ساز بدن را افزایش دهد و در نتیجه سبب کاهش وزن در بیماران می شود. بایستی خاطر نشان شویم تبلیغاتی که در این رابطه ارائه می شود، غیر قانونی است. زیرا سوخت و ساز بدن از سوی هورمون و یا غده تیروئیدی که ترشح می شود، قابل کنترل است.

دقت داشته باشید که مناسب ترین شیوه معالجه برای افرادی که با شاخص توده بدنی بالا همراه هستند، انجام جراحی های لاغری مورد تایید جهانی است که می تواند تناسب اندام دائمی و ماندگاری را به همراه داشته باشد.

ترکیبات موجود در قرص های چربی سوز

افدرین و کافئین که مبنای اصلی داروهای لاغری هستند، سبب افزایش استفاده کالری موجود در بدن می شوند. بهتر است بدانید که Ephedrine علاوه بر افزایش فشار خون و ضربان قلب، سبب انبساط ریه ها در شخص مصرف کننده می شود. همچنین افدرین سبب بی اشتهایی و دفع ادرار بسیار در فرد می شود.

چنان چه فرد از داروهای مخصوص قلب، آسپرین و یا داروی ضد آسم استفاده می کنند و یا حساسیت بسیار زیاد به مصرف کافئین دارند، نبایستی از داروهای لاغری نظیر قرص لاغری alpha slim استفاده کنند.

ترکیبات موجود در قرص های چربی سوز
ترکیبات موجود در قرص های چربی سوز

به این علت که مصرف مداوم آن ها برای از دست دادن وزن سبب بی نظم شدن ضربان قلب، مشکلات تنفسی و اختلالات ناگهانی دردناک می شود. داروهای لاغری حاوی کافئین همچون افدرین، سبب افزایش دمای بدن می شود.

زمانی که دمای بدن به تدریج افزایش می یابد، فرد به شکل خودکار بیشترین انرژی را از دست می دهد. ممکن است برخی از این داروهای لاغری به دلیل عدم عملکرد مثبت تقلیل وزن، عوارض مختلفی را در فرد به همراه داشته باشند.

پیامدهای استفاده خودسرانه قرص های چربی سوز

با توجه به این که اغلب این داروها به عنوان مکمل های غذایی عرضه می شوند و هیچ گونه استاندارد دارویی را شامل نمی شوند، مصرف آن ها می تواند پیامدهایی را برای مصرف کننده به همراه داشته باشد. از متداول ترین پیامدهای این داروها می توان به:

1)    عصبانیت 2) اختلالات کبد 3) ضعف و کم خوابی 4) خشکی دهان 5) سرگیجه و سردرد 6) تهوع

و خطرات کلی مصرف این داروها متذکر شد. علاوه بر اختلالات و پیامدهای عنوان شده، داروهای فوق سبب حذف بافت های سلولی و صدمه به بدن می شوند. همان طور که متذکر شدیم، افزایش متابولیسم، تاثیرات منفی را روی دستگاه گوارش بر جای می گذارد که منجر به مشکلات گوارشی در شخص می شود.

پیامدهای استفاده خودسرانه قرص های چربی سوز
پیامدهای استفاده خودسرانه قرص های چربی سوز

با توجه به این که بعضی از ترکیبات موجود در این داروها روی غده تیروئید تاثیرگذار هستند و سوخت و ساز بدن را افزایش می دهند، ممکن است در بیمارانی که با اختلالات قلبی و عروقی مواجه هستند، منجر به مرگ شود.

Diet supplement (مکمل غذایی)

به محصولاتی که به شکل خوراکی استفاده می شوند و روزانه به ترکیبات مواد غذایی شما اضافه می شود، مکمل غذایی می گویند. اغلب مکمل های غذایی به این شکل نیستند که تنها به منظور تقلیل وزن کاربرد داشته باشند،

بلکه برخی از آن ها می توانند با ارزش ترین جایگزین تغذیه ای برای مصرف کنندگان در نظر گرفته شوند که به میزان کافی مواد مغذی مورد نیاز بدن را از طریق خوراکی های روزانه دریافت نمی کنند.

بسته بندی های هر مکمل غذایی بایستی دارای جزئیات و مشخصه هایی باشد که مصرف کنندگان در مورد میزان کالری هر یک از آن ها اطلاعات لازم را در اختیار داشته باشند.

در اصل این مکمل ها به عنوان تکمیل کننده های رژیم لاغری محسوب می شوند

در اصل این مکمل ها به عنوان تکمیل کننده های رژیم لاغری محسوب می شوند که گزینه مناسبی برای تامین مواد مغذی مورد نیاز بدن به شمار نمی آیند.

سالمندان، بیماران مبتلا به مشکلات قلبی عروقی، اختلالات کلیوی، بانوان شیرده و یا باردار و بیماران مبتلا به عارضه سرطان و بیمارانی که به علت حساسیت، امکان استفاده از خوراکی های خاص را در طی روز دارند، بعضی از مصرف کنندگان Diet supplement هستند که با تجویز پزشک معالج، اجازه مصرف این مکمل ها را دارا هستند.

مکمل های غذایی حاوی ترکیباتی مانند آمینواسیدها، ویتامین ها، محصولات گیاهی، مواد معدنی و بعضی از محصولات تولیدی غدد و ارگان ها هستند. البته بایستی بیان کنیم که به غیر از این ترکیبات ممکن است تولیدکنندگان برای تسریع در تقلیل وزن افراد از محتواهایی که می تواند پیامدهایی برای بیماران به همراه داشته باشد را به قرص های لاغری اضافه کنند.

پیشنهاد می کنیم از پست عوارض قرص لاغری دیدن کنید.

دلایل افراد برای مصرف Diet supplement

از جمله دلایلی که سبب گردیده تا اغلب افراد به مصرف این مکمل های غذایی روی آورند:

1)    ساخت ماهیچه 2) تقلیل وزن 3) ذخیره محصولات غذایی حذف شده 4) بهبود خواب 5) افزایش انرژی 6) دید بهتر

است. منحصراً به علت این که قرص های لاغری و یا مکمل ها با بسته بندی های جذاب در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد، حتماً متد ایمن و موثری برای تقلیل وزن به حساب نمی آیند. لذا توصیه می شود که پیش از مصرف به ترکیبات موجود در آن ها و عوارضی که روی سلامتی دارند، دقت بسیار داشته باشید.

دلایل افراد برای مصرف Diet supplement
دلایل افراد برای مصرف Diet supplement

تاثیر قرص های لاغری

بر مبنای این که داروهای چربی سوز برای تقلیل وزن در یک بازه زمانی کوتاه و بدون هیچ زحمتی برای بیماران دارای اضافه وزن بالا تاثیرگذار است، بیشتر افراد به مصرف آن ها روی می آورند. در حال حاضر به علت تبلیغات گسترده، شما با مکمل ها و یا قرص های چربی سوز بسیاری که در بازار به شیوه های مختلف عرضه می شوند، مواجه هستید.

به همین منظور سعی داریم تا در این بخش به تاثیرات داروهای فوق برای کاهش وزن بپردازیم. در حقیقت داروهای چربی سوز به شیوه هایی که در زیر متذکر می شویم، روی بدن مصرف کنندگان تاثیر می گذارند:

سرکوب اشتها:

یکی از تکنیک های لاغری برای کاهش وزن، بی اشتهایی در فرد است. این امر با تغییرات ایجاد شده در هورمون های بدن و مواد شیمیایی دستور سیری مضاعف را به مغز ارسال می کنند. به عبارتی، این داروهای چربی سوز میزان و زمان تولید و ترشح هورمون ها را نسبت به روال معمولی خود تغییر می دهد که این امر سبب بی نظمی پیام ها به مرکز فرمان بدن یعنی مغز می شود.

البته شیوه دیگری برای تقلیل اشتها در افراد دارای bmi بالا وجود دارد مانند اختلال باز جذب سروتونین ها که این برهم زدن سبب حس سیری سریعتر در شخص می شود. این امر بسیار خطرناک بوده و پیامدهایی نظیر حالات عصبی و یا حملات قلبی را در فرد به دنبال دارد.

مسدود کننده چربی:

از دیگر تاثیر چربی سوزها می توان به مسدود کننده های چربی اشاره کرد که ماده فوق به چربی هایی که مصرف می کنید، چسبیده و از جذب در بدن جلوگیری می کند. این بلاکرها مضرات بسیاری را هم به دنبال دارد.

مسدود کننده ها علاوه بر پیشگیری از جذب چربی در بدن، سبب عدم جذب دیگر مواد مغذی مورد نیاز بدن می شوند. هر چند با استفاده از مواد فوق، جذب چربی در بدن انجام نمی شود اما به دلیل تاثیری که بر بدن دارد، پیامدهایی مانند اسهال و یا دل درد را برای مصرف کننده به همراه دارد.

افزایش سوخت و ساز بدن:

برخی از داروهای لاغری به روش افزایش سوخت و ساز بدن سبب از دست دادن بخش اعظمی از بافت های چربی انباشته در بدن می شوند. قرص های چربی سوز فوق به شکل غیرطبیعی، متابولیسم بدن و یا خرد شدن سریع مواد مغذی و همچنین تغییر آن ها به انرژی را به مراتب در مصرف کننده افزایش می دهند.

یکی از موادی که بسیار در اغلب قرص های چربی سوز یافت می شود، کافئین است که استفاده از آن سبب رهایی هورمون های موجود در خون می شود که در تسریع سوخت و ساز نیز تاثیرگذار است. بدن هر فرد در دراز مدت در مقایسه با محرک های فوق مقاوم بوده و در نتیجه این سری از چربی سوزها به تدریج با از دست دادن اثربخشی خود همراه می شوند.

چاقی

در این بخش از مقاله فوق باید اشاره ای به اضافه وزن بالا در افراد داشته باشیم. زیرا این عامل اصلی سبب مصرف قرص لاغری alpha slim در بین بیماران مبتلا به این عارضه می شود. زمانی که فرد بیش از کالری مورد نیاز روزانه مواد غذایی مصرف می کند، بین انرژی مصرفی و دریافتی عدم تعادل ایجاد شده و در نهایت شخص با اضافه وزن بالا مواجه خواهد شد.

با توجه به روند صعودی bmi به تدریج شخص با مشکلات قلبی عروقی، انواع سرطان ها و یا عارضه دیابت نوع دو که مرتبط به اضافه وزن بالا است، روبرو خواهد شد.

در حال حاضر به دلیل پیروی افراد از مواد غذایی غیراستاندارد، افزایش وزن در بین تمامی رده های سنی رشد صعودی به خود گرفته است. به طوری که به عنوان یکی از بزرگترین معضلات جامعه شناخته می شود.

تحقیقات صورت گرفته حاکی از آن است که نیمی از مرگ و میرها بر اثر اضافه وزن بالا است. هر چند این عارضه کاملاً قابل درمان و پیشگیری است، اما برخی از افراد در رعایت به دستورالعمل های پزشکی و پایبند بودن به یک رژیم لاغری متعادل کوتاهی کرده و به تدریج با افزایش وزن همراه می شوند.

اضافه وزن بالا در فرد سبب غفلت از دریافت ریزمغذی ها و فقدان ویتامین ها در بدن می شود که از نظر متخصصین تغذیه، مناسب ترین راهکار برای رفع این مشکل داشتن تغذیه سالم و مفید است.

مهمترین عوامل اضافه وزن

طبق نظر متخصصین تغذیه به غیر از عدم تحرک و تغذیه، اضافه وزن بالا به پارامترهای متعدد دیگری نظیر کم خوابی، PCOS (تخمدان پلی کیستیک)، ترک سیگار، داروهای کورتونی، کم کاری تیروئید، کوشینگ، استرس و برخی از داروهای اعصاب بستگی دارد.

اما چه عواملی سبب تشدید اضافه وزن بالا در بیماران می شود؟ زمانی که بیماران به مقدار کافی از محصولات غذایی حاوی فیبر استفاده نمی کنند و یا آسانسور را به بالا رفتن از پله ترجیح می دهند، خوراکی های ناسالم را جایگزین میوه ها و سبزیجات تازه می کنند، چربی بسیار مصرف می کنند، قهوه را همراه با شیر میل می کنند،

بیش از اندازه سس مایونز را با سالاد و انواع فست فودها مصرف می کنند و از همه مهمتر وعده های اصلی غذایی را در زمان های نامشخصی میل می کنند و این امر سبب تشدید حس گرسنگی در آن ها می شود؛ تنها بخشی از عوامل تاثیرگذار در افزایش وزن افراد است.

مهمترین عوامل اضافه وزن
مهمترین عوامل اضافه وزن

به این ترتیب آن ها برای رفع چربی های انباشته در نواحی مختلف بدن، سریعترین و آسانترین شیوه های تقلیل وزن یعنی مصرف داروهای چربی سوز مثل قرص لاغری alpha slim را انتخاب می کنند بدون آن که از عوارض این مکمل ها اطلاع کافی داشته باشند.

جراحی لاغری

براساس این که آمار اضافه وزن بالا در تمامی رده های سنی به بیشترین حد ممکن رسیده است، اغلب متخصصین به منظور پیشگیری از مشکلات مرتبط به چاقی و قرص های لاغر،ی مناسب ترین گزینه را انجام جراحی لاغری معرفی می کنند.

اضافه وزن بالا می تواند صدمات جبران ناپذیری را به کیفیت زندگی شخص وارد کند و به مرور وی را به فردی افسرده و بی تحرک تبدیل سازد. از دست دادن وزن به صورت پایدار و دائمی امری سخت و دشوار محسوب نمی شود.

برهمین اساس مجرب ترین جراحان متخصص، مناسب ترین متد درمانی را برای این گروه از بیماران انجام جراحی چاقی متذکر می شوند که امروزه به عنوان یکی از پرطرفدارترین متدهای تقلیل وزن برای بیماران دارای bmi بالا در نظر گرفته می شود.

چنان چه بعد از انجام مشاوره های لازم، تشخیص بهترین کاندیدای عمل جراحی از سوی پزشک معالجتان انجام گرفت، بایستی به دنبال نوع جراحی مناسب باشید.

هر یک از متدهای عمل جراحی چاقی دارای مزیت ها و مراقبت های مختلفی است که دکترتان برمبنای مشخصه ها و نیاز بیمار، مناسب ترین گزینه را برای وی انتخاب می کند.

بنابراین بعد از انجام جراحی و محدودتر شدن ظرفیت معده و حس سیری بیشتر، به تدریج فرد با تقلیل وزن همراه خواهد شد که می تواند بیانگر عملکرد مثبت جراحی چاقی نسبت به مصرف قرص لاغری alpha slim باشد.

مهمترین آزمایشات پیش از جراحی لاغری

دقت داشته باشید که کلیه بیماران بایستی پیش از انجام جراحی چاقی آزمایشات اصلی لازم را برای آگاهی بیشتر از موقعیت کلی بدن انجام دهند. در این بخش سعی داریم که اصلی ترین آزمایشات مرتبط که جراحان متخصص به بیماران تجویز می کنند را متذکر شویم.

البته بعضی از این آزمایشات، مهم و الزامی است اما بعضی دیگر برای اطمینان و ملاحظات بیشتر به بیماران پیشنهاد می شود. جراح متخصص با توجه به موقعیت بیماران و جراحی مناسب، آزمایشات مربوطه را تجویز می کنند. از اصلی ترین آزمایشات پیش از جراحی چاقی می توان به:

1)    سونوگرافی لگن و شکم 2) کولونوسکوپی 3) آندوسکوپی دوازدهه و یا مری معده 4) اکوکاردیوگرام 5) آزمایش استرس 6)سیگموئیدوسکوپی 7) تست کارکرد ریه 8) چست ایکس ری (اشعه x قفسه سینه 9) سونوگرافی شکمی 10) سونوگرافی لگن اشاره کرد.

دیگر تست های مورد نیاز پیش از جراحی لاغری

CBC Diff BUN Nr
Cr Ca K FBS
TG Chol ALT AST
Bili Alk T3 T4
TSH Alb Pro VitD
U/A HBSAg HIV HbA1c

مهم ترین آزمایشات و ارزیابی ها پیش از جراحی لاغری

یکی از مقایسه هایی که می تواند در مقابل مصرف قرص های لاغری اثرگذار باشد و پروسه درمان را اثربخش تر معرفی کند، ارزیابی و تست های مهمی است که اغلب جراحان متخصص برای بیماران تجویز می کنند.

برای این که بهترین کاندیدای جراحی لاغری باشید، بایستی علاوه بر کلیه آزمایشاتی که در بخش قبلی متذکر شدیم، از سوی متخصصین به خصوص جراح معالج مورد بررسی و ارزیابی های بیشتر قرار بگیرید.

در اغلب موارد جراح ارزیابی های بیشتری را برای انجام بهترین جراحی انجام می دهد و ممکن است تمامی بررسی های نامبرده لازم نباشد. اما برای اطمینان از موقعیت اندام های اصلی بدن بیماران انجام می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله جراحی معده برای لاغری و اسلیو معده مناسب چه کسانی است را مطالعه کنید.

بعضی از ارزیابی های تجویز شده به این شرح است:

–       بهتر است بیمار از سوی مجرب ترین متخصصین بهداشت و روان نظیر درمانگر، روانپزشک و یا روانشناس مورد ارزیابی دقیق تری برای تقلیل وزن از طریق جراحی لاغری قرار گیرد.

–       متخصصین قلب و عروق بایستی شرایط قلب را پیش از جراحی با انجام اکوی قلب و یا آزمایشات مرتبط مورد بررسی و ارزیابی بیشتر قرار دهند.

–       متخصص عمومی نیز در این راستا بایستی ارزیابی های دقیق تری را پیش از جراحی روی بیماران انجام دهند.

–       متخصصین تغذیه با ارائه یک برنامه رژیم لاغری متعادل و مناسب پیش و بعد از جراحی به منظور کاهش وزن، ارزیابی کاملتری را قبل از جراحی عرضه خواهند داشت.

به این ترتیب چنان چه واجد شرایط انجام جراحی چاقی هستید، می توانید برای پیشگیری از پیامدهای قرص های چربی سوز و کاهش وزن دائمی به مجرب ترین جراحان متخصص لاغری که در این حوزه از تخصص و مهارت کافی برخوردارند، مراجعه کنید تا در کوتاهترین زمان به نتیجه قابل قبولی دست یابید.

بعضی از ارزیابی های تجویز شده به این شرح است:
بعضی از ارزیابی های تجویز شده به این شرح است:

انواع جراحی لاغری

با توجه به مطالب ارائه شده در خصوص عوارض قرص لاغری alpha slim لازم است در این بخش انواع جراحی های لاغری مورد تایید جهانی را که می تواند تاثیرگذارترین تکنیک های درمانی برای کاهش وزن به شمار آید را برای شما ارائه کنیم.

برعکس شایعات متداول در رابطه با جراحی چاقی، در حال حاضر متدهای فوق کم خطرترین و ایمن ترین شیوه های جراحی محسوب می شوند.

به دلیل این که جراحان متخصص از شیوه جراحی لاپاراسکوپی که به عنوان به روزترین متد جراحی لاغری به حساب می آید، این تکنیک ها را به اغلب بیماران توصیه می کنند تا در کمترین زمان، تقلیل وزن و دوران بازیابی را سریعتر سپری کنند.

جراحی لاغری اسلیو معده (کوچک کردن معده)

Sleeve Gastrectomy یک متد جراحی لاغری است که می تواند به عنوان یکی از موثرترین شیوه های تقلیل وزن نسبت به قرص لاغری alpha slim به بیماران دارای اضافه وزن بالا پیشنهاد شود.

این تکنیک که به شکل جراحی لاپاراسکوپی برای بیماران کاندیدای این عمل لاغری انجام می شود، در حقیقت بخشی از معده بیمار که ترشح هورمون گرلین را بر عهده دارد را از طریق ابزارهای مخصوص جراحی به نام لاپاراسکوپ حذف می کنند.

با باقی ماندن بیست و پنج الی سی درصد از حجم معده که بیشتر به یک موز شباهت دارد، معده جراحی شده ظرفیت محدودتری برای نگهداری مواد غذایی دارد و با تغییرات هورمونی صورت گرفته در این بخش، اثرات مثبتی را بر مشکلات قلبی عروقی و یا فشار خون به همراه دارد.

شباهت معده جراحی شده به آستین لباس

به دلیل شباهت بیشتر معده جراحی شده به آستین لباس، جراحان متخصص نام این عمل جراحی را عمل گاسترکتومی آستینی و یا عمل آستینی معده می نامند.

بعد از جراحی، حس گرسنگی در شخص بیمار به مراتب از تاثیر قرص های لاغری بیشتر خواهد بود و بیمار در هر وعده اصلی غذایی با مصرف حجم کمتری از محصولات غذایی حس سیری مضاعفی را تجربه خواهد کرد.

عملکرد جراحی فوق، برگشت ناپذیر و دائمی است که همین مزیت مهم جراحی اسلیو معده سبب گردیده تا اغلب جراحان متخصص به منظور جلوگیری از پیامدهای شدید قرص لاغری alpha slim این جراحی را به بیماران دارای شاخص توده بدنی بالا توصیه کنند.

شباهت معده جراحی شده به آستین لباس
شباهت معده جراحی شده به آستین لباس

شخص پس از جراحی فوق، بایستی از یک برنامه رژیم لاغری مناسب برای تثبیت وزن استفاده کند تا در کوتاهترین زمان به بهترین عملکرد دست یابد. چنان چه شخص به دستورالعمل های پزشکی پایبند نباشد، ممکن است مجدداً با افزایش وزن و بزرگ شدن معده همراه شود.

مزیت های جراحی اسلیو معده

مقایسه مزایای جراحی لاغری کوچک کردن معده به عنوان یکی از مهمترین موارد در ذکر عوارض قرص های چربی سوز لاغری است. مزایای Sleeve Gastrectomy عبارتند از:

کاهش حس گرسنگی و عدم اشتها در شخص بیمار یکی از مهمترین مزیت های جراحی اسلیو معده به شمار می آید.

محدود بودن زمان جراحی، حفظ پیلور معده و روده در سیستم گوارشی و از همه مهمتر عدم استفاده از انجام تنظیمات ویژه برای معده جراحی شده از دیگر مزایای این عمل جراحی محسوب می شود.

تقلیل وزن بالغ بر یک سال و نیم بعد از جراحی روی بیماران به صورت دائمی و غیرقابل برگشت صورت می گیرد.

به دلیل حفظ آناتومی دستگاه گوارش، هیچ گونه تغییری در عملکرد معده ایجاد نمی شود.

جراحی از طریق لاپاراسکوپی برای بیماران کاندیدای جراحی انجام می گیرد

جراحی از طریق لاپاراسکوپی برای بیماران کاندیدای جراحی انجام می گیرد. به همین منظور بیمار درد و ناراحتی زیادی را بعد از جراحی احساس نخواهد کرد.

یکی از مهمترین مزیت های جراحی لاغری اسلیو معده به این موضوع اختصاص دارد که به دلیل عدم اشتها در فرد، کاهش وزن سخت و یا عذاب آور نخواهد بود.

چنان چه شخص بنا به هر دلیلی به انجام آندوسکوپی و یا بازبینی بخش های تحتانی روده و یا معده نیاز داشته باشد، به علت باز بودن مسیر می تواند به راحتی این آزمایش را انجام دهد.

کوتاه بودن مدت زمان بستری شدن بیمار و انجام عمل جراحی، اغلب جراحان متخصص این تکنیک لاغری را به بیماران توصیه می کنند.

جراحی از طریق لاپاراسکوپی برای بیماران کاندیدای جراحی انجام می گیرد
جراحی از طریق لاپاراسکوپی برای بیماران کاندیدای جراحی انجام می گیرد

جراحی لاغری پلیکاسیون معده

از دیگر عمل های جراحی لاغری مورد تایید جهانی که می تواند تا حد قابل توجهی از عوارض قرص لاغری alpha slim پیشگیری کند را می توان به عمل جراحی پلیسه معده متذکر شد.

در طی پروسه عمل جراحی فوق، جراح متخصص با محدودتر کردن ظرفیت معده به شیوه جمع کردن و یا دوختن معده، با سایر تکنیک ها ظرفیت معده را تا حد بسیاری تقلیل می دهند.

کاهش ظرفیت معده، سبب تقلیل مقدار مصرفی محصولات غذایی شخص بیمار می شود

کاهش ظرفیت معده، سبب تقلیل مقدار مصرفی محصولات غذایی شخص بیمار می شود که این امر در از دست دادن وزن بسیار حائز اهمیت است.

متد فوق نسبت به دیگر شیوه های جراحی لاغری کم خطرتر بوده است و از همه مهمتر، این عمل جراحی به عنوان یکی از متدهای برگشت پذیر شناخته می شود.

به دلیل انجام جراحی از طریق لاپاراسکوپی، مدت زمان عمل جراحی شصت دقیقه بوده است که می تواند از مهمترین مزیت جراحی پلیکاسیون معده محسوب شود. با توجه به اثربخش ترین و کم خطرترین شیوه های جراحی پلیسه معده از دیگر مزایای جراحی فوق می توان به:

1)    قابل برگشت بودن معده به شکل اولیه 2) اثرگذار بودن در پروسه تقلیل وزن 3) عدم بروز مشکلات گوارشی 4) تغییر نکردن شیوه گوارش مواد غذایی در معده 5) محدود بودن زمان بستری بیمار

اشاره داشت. همچنین ایمن بودن این عمل جراحی سبب گردیده که اغلب جراحان متخصص برای بیماران دارای BMI بالا تکنیک جراحی فوق را تاثیرگذار ترین جراحی در نظر بگیرند.

بهترین کاندیدای جراحی لاغری پلیکاسیون معده

جراحی فوق بیشتر برای آن گروه از بیمارانی که با افزایش وزن بسیار همراه هستند، توصیه می شود. برهمین اساس بهترین کاندیدای این عمل جراحی عبارتند از:

 •   بیمارانی که با بی ام آی بالغ بر چهل کیلوگرم همراه هستند و انجام امور روزانه و شغلی برای آ نها غیر ممکن شده است.
 •   بیمارانی که با اختلالاتی مواجه هستند که سبب بروز چاقی مفرط در آن ها شده است و bmi بالایی دارند.
 •   جراحی پلیسه معده برای بیمارانی که با مشکلات کلسترول بالا، دیابت و یا پرفشاری خون همراه هستند، موثرترین تکنیک جراحی محسوب می شود.
بهترین کاندیدای جراحی لاغری پلیکاسیون معده
بهترین کاندیدای جراحی لاغری پلیکاسیون معده

مراقبت های بعد از جراحی پلیسه معده

هدف کلی و مهم این عمل جراحی در مقایسه با قرص لاغری alpha slim که می تواند پیامدهای جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد، لاغری و تقلیل وزن بیمار است.

برای دستیابی به این امر، شخص بایستی بعد از جراحی به کلیه دستورالعمل های پزشکی در خصوص مراقبت های پس از آن پایبند باشد تا از این طریق در کوتاهترین زمان به بهترین عملکرد حاصل از عمل جراحی چاقی دست یابد. مراقبت های لازم عبارتند از:

1)    دقت بسیار به کلیه دستورالعمل های پزشکی برای تسریع در روند بهبودی بعد از جراحی از مهمترین مراقبت های پس از عمل لاغری است.

پیروی از رژیم لاغری مناسب و مفید از سوی جراح متخصص

2) پیروی از رژیم لاغری مناسب و مفید از سوی جراح متخصص به دلیل پیشگیری از فشار بسیار به معده تحت عمل جراحی از دیگر مراقبت های پس از جراحی محسوب می شود.

3) از انجام فعالیت های ورزشی سنگین که ممکن است باعث درد و ناراحتی معده جدید شود، در این مدت بپرهیزید.

4) بعد از گذشت سی روز از عمل جراحی، شما با تشخیص جراح متخصص مجاز به انجام تمرینات فیزیکی مناسب هستید.

5)علاوه بر مصرف خوراکی های حاوی پروتئین، بهتر است مواد غذایی را خیلی آهسته میل کنید.

6) به منظور پیشگیری از تهوع و یا استفراغ بعد از جراحی، از نوشیدن آب به همراه مواد غذایی بپرهیزید.

7) از سیگار و یا دخانیات بعد از جراحی به دلیل جلوگیری از پیامدهای ناشی از جراحی خودداری کنید.

رعایت کلیه مراقبت های جراحی سبب تسریع روند بهبودی و تقلیل وزن در بیماران کاندیدای این عمل جراحی می شود.

جراحی لاغری بای پس روده

در این بخش قصد داریم تا یکی دیگر از تکنیک های جراحی لاغری مورد تایید جهانی که نسبت به قرص لاغری alpha slim اثرگذار و کارآمدتر است را به شما معرفی می کنیم. جراحی لاغری بای پس روده متدی اثربخش برای تقلیل وزن و معالجه پیامدها و اختلالات متعدد نظیر دیابت است.

البته به علت بیماری های مرتبط به تقلیل جذب پروتئین، ویتامین و سوء جذب محصولات غذایی، بایستی در طولانی مدت پیوسته از داروها و مکمل های متعددی برای جبران آن ها تحت نظر متخصصین مصرف کنید.

در طی پروسه جراحی، جراح متخصص تقریباً در حدود هفتاد درصد از ظرفیت معده که سبب افزایش وزن وی شده است را به قسمت نخست روده کوچک متصل می کنند. هدف کلی از انجام جراحی فوق، تقلیل جذب کلی چربی های موجود در مواد غذایی و زمان جذب کالری دریافتی در دوازدهه می شود.

در حقیقت در متد فوق، بیمار فقط بیست درصد از چربی دریافتی را جذب می کند. به دلیل حس سیری بیشتر، بیماران تحت این عمل جراحی با حجم کمتری از مواد غذایی، به تدریج با تقلیل وزن همراه می شوند.

نرخ موفقیت حاصل از این متد جراحی به چه میزان است؟

براساس تحقیقات صورت گرفته، بیمارانی که کاندیدای این عمل جراحی لاغری هستند، می توانند تقلیل وزن هفتاد و پنج الی هشتاد درصدی را حاصل از این عمل جراحی به دست آورند.

البته بالغ بر ده سال بعد از جراحی لاغری فوق، ممکن است بعضی از بیماران بیست الی بیست و پنج درصد از وزن خود که می تواند از وزن کلی گذشته آن ها کمتر باشد را به دست آورند.

مزیت های جراحی بای پس روده

 •   تقلیل جذب محصولات غذایی و تعادل میان کالری دریافتی به عنوان بارزترین مزیت جراحی فوق محسوب می شود.
 •   هنگامی که قسمتی از معده که ترشح هورمون گرلین را بر عهده دارد، طی پروسه جراحی حذف می گردد، حس گرسنگی در شخص نیز به مراتب تقلیل می یابد.
 •   رژیم لاغری بعد از این عمل جراحی در مقایسه با دیگر تکنیک های عمل لاغری قابل تحمل تر و راحت تر است.
 •   براساس تحقیقات صورت گرفته، این عمل نسبت به دیگر جراحی های تقلیل وزن، بالاترین درصد از دست دادن وزن را برای بیماران کاندیدای این عمل جراحی به همراه دارد.
 •   جراحی بای پس روده بیشترین درصد معالجه اختلالاتی نظیر دیابت نوع دو، کلسترول بالا و پرفشاری را به همراه دارد.

در انتها بایستی متذکر شویم که جراحی دئودنال سوئیچ موثرترین گزینه برای بیمارانی است که از محصولات غذایی پرچرب در برنامه رژیم غذایی خود استفاده می کنند.

مزیت های جراحی بای پس روده
مزیت های جراحی بای پس روده

حال با توجه به مزیت های این عمل جراحی، انتخاب با شماست که از جراحی های مورد تایید جهانی لاغری برای از دست دادن وزن دائمی و پایدار استفاده کنید و یا قرص های چربی سوزی را مصرف کنید که می تواند پیامدهای جبران ناپذیری را به همراه داشته باشند.

جراحی لاغری گاستریک باندینگ

حلقه گذاری معده از دیگر متدهای جراحی لاغری است که نسبت به دیگر شیوه های جراحی راحت تر است. این تکنیک روز دنیا که موثرترین شیوه حذف چربی های انباشته است، می تواند تا حد قابل ملاحظه ی از پیامدهای قرص لاغری alpha slim در فرد پیشگیری کند.

جراحان متخصص در این روش جراحی، حلقه سیلیکونی را در اطراف بخش فوقانی معده قرار می دهند تا از این طریق با محدود کردن بخش ورودی معده به تقلیل مواد غذایی مصرفی و حس سیری مضاعف در بیماران کمک زیادی کنند.

این روش همچون سایر متدهای لاغری در شرایطی انجام می گیرد که شخص مبتلا به عارضه اضافه وزن بالا پس از سعی برای تقلیل وزن از طریق رژیم لاغری و یا تمرینات فیزیکی قادر به از دست دادن وزن نشده است. همچنین شخص درخواست کننده جراحی فوق بایستی از اختلالات و مشکلات مرتبط به اضافه وزن بالا رنج می برد.

همان طور که متذکر شدیم، جراحی های چاقی در مواقعی کاربرد دارد که معالجه اضافه وزن شخص از طریق متدهای دیگر امکانپذیر نخواهد بود و در نهایت صدمات جبران ناپذیری را برای شخص به همراه دارد.

پس از قرارگیری حلقه سیلیکونی، لوله ای به حلقه وصل می شود

پس از قرارگیری حلقه سیلیکونی، لوله ای به حلقه وصل می شود که دسترسی آن از طریق روزنه ای که در قسمت تحتانی پوست ایجاد شده، میسر است.

به این ترتیب به وسیله دریچه فوق، جراح متخصص، تزریق محلول سالین را انجام می دهد تا تنظیمات لازم انجام گیرد. با انجام تنظیمات، پزشک مقدار محدود کردن و یا تنگ تر کردن حلقه را برای دریافت کمتر مواد غذایی تغییر می دهد. جراحی فوق این اجازه را به بدن بیمار می دهد که گوارش مواد غذایی را بدون هیچ گونه سوء جذبی انجام دهد.

پس از قرارگیری حلقه سیلیکونی، لوله ای به حلقه وصل می شود
پس از قرارگیری حلقه سیلیکونی، لوله ای به حلقه وصل می شود

افراد کاندیدای جراحی لاغری حلقه معده

در حال حاضر با پیشرفت علم و تکنولوژی در حوزه پزشکی، تشخیص بیمار برای انجام عمل جراحی لاغری کمی سخت تر شده است زیرا جراحان متخصص معیارهای بسیاری را به منظور انجام بهترین شیوه معالجه برای بیماران در نظر می گیرند. لذا متخصصین گوارش، این جراحی را مناسب افرادی با شرایط زیر می دانند:

–       افرادی که به عارضه چاقی مفرط مبتلا بوده و دارای بی ام آی بالغ بر چهل کیلوگرم هستند، مناسب ترین گزینه برای از دست دادن وزن به حساب می آیند.

–       بیمارانی که شاخص توده بدنی آن ها بیش از سی و پنج کیلوگرم است و شخص با اختلالات مرتبط به اضافه وزن بالا همراه است، می تواند مناسب ترین کاندید برای دستیابی به وزن ایده آل معرفی شوند.

–       افرادی که بر اثر اضافه وزن بالای سی کیلوگرم به عارضه دیابت نوع دو مبتلا هستند، از جراحی فوق می توانند برای رسیدن به وزن ایده آل بهره مند شوند.

–       بیمارانی که به پیروی از شیوه زندگی سالم و رژیم لاغری مناسب پس از جراحی پایبند هستند، جراحی گاستریک باندینگ متدی موثر محسوب می شود.

در مجموع این تکنیک جراحی لاغری در بیمارانی که به استفاده از مواد غذایی حاوی نمک رغبت بسیاری دارند، بهترین گزینه محسوب می شود. چنان چه بیمار به استفاده از شیرینی جات و یا کیک که به آسانی در بدن خرد می شوند، گرایش بسیار دارند، جراحی فوق عملکرد قابل قبولی را به همراه نخواهد داشت.

البته جراحی لاغری حلقه گذاری معده به این گروه از بیماران پیشنهاد نمی شود:

1)    بیمارانی که به مصرف نوشیدنی های الکلی و یا مواد مخدر اعتیاد دارند، بایستی از سایر شیوه های جراحی چاقی برای از دست دادن وزن استفاده کنند.

2)    افرادی که به عارضه اختلالات روانی مهار نشده مبتلا هستند.

البته جراحی لاغری حلقه گذاری معده به این گروه از بیماران پیشنهاد نمی شود:
البته جراحی لاغری حلقه گذاری معده به این گروه از بیماران پیشنهاد نمی شود:

3)    در عملکرد، مزیت ها، درک خطرات، متدهای جایگزین و همچنین تغییراتی که بایستی در شیوه زندگی انجام شود با مشکل همراه هستند، بایستی از دیگر تکنیک های جراحی لاغری مورد تایید جهانی به منظور تقلیل وزن استفاده کنند.

مزیت های جراحی لاغری حلقه گذاری معده

بهترین مقایسه برای پیشگیری از عوارض قرص لاغری چربی سوز ذکر مزایای جراحی لاغری گاستریک باندینگ است:

 1. امکان تقلیل وزن در دراز مدت برای بیمارانی که به عارضه چاقی مفرط مبتلا هستند.
 2. عدم جذب مواد مغذی، تسریع روند بهبودی، قابل برگشت بودن جراحی و حفظ کیفیت زندگی از جمله مزیت های جراحی حلقه گذاری معده است.
 3. یکی از بارزترین مزایای این عمل جراحی به تقلیل ریسک دیابت، بی اختیاری ادرار، پرفشاری و دیگر اختلالات مربوط به چاقی اشاره دارد.

در انتها بایستی متذکر شویم که به دلیل دائمی نبودن متد جراحی، امکان تنظیم و یا برداشتن حلقه سیلیکونی توسط جراح متخصص امکانپذیر خواهد بود. به این معنا که در صورتی که تقلیل وزن کافی در شخص انجام نگیرد و یا پس از مصرف مواد غذایی سالم، شخص با استفراغ و یا تهوع بسیار همراه باشد، می تواند شل و یا تنگ تر کردن حلقه را به منظور حفظ تناسب اندام انجام دهد.

مزیت های جراحی لاغری حلقه گذاری معده
مزیت های جراحی لاغری حلقه گذاری معده

عملکرد جراحی باندینگ معده نسبت به قرص های لاغری

همان طور که در ابتدای مقاله متذکر شدیم، مصرف قرص های چربی سوز به دلیل ترکیبات موجود در آن که سبب عدم اشتها و یا افزایش سوخت و ساز بدن می شود، ممکن است عوارض و پیامدهای جدی را برای فرد به دنبال داشته باشد. برهمین اساس در این بخش نتیجه جراحی را در مقایسه با مکمل های لاغری بیان خواهیم کرد.

با توجه به این که جراحی فوق متدی تاثیرگذار برای تقلیل وزن به شمار می آید و اغلب مشکلات مربوط با عارضه چاقی را بهبود می بخشد، لذا بهترین تکنیک برای از دست دادن وزن محسوب می شود.

شما با بهره مندی از مزیت های این تکنیک قادرید که امور روزانه خود را تا حد قابل ملاحظه ای بهبود ببخشید و به ارتقای کیفیت زندگی خود کمک کنید. پس از این عمل جراحی، به طور متوسط شخص در حدود چهل الی شصت درصد از اضافه وزن خود را به تدریج با پیروی از دستورالعمل های پزشکی همراه با فعالیت های ورزشی منظم از دست خواهد داد. البته تمامی موارد بیان شده به شرایط شخص بستگی دارد.

جراحی لاغری پیکرتراشی

دستیابی به سایز طبیعی و نرمال از طریق جراحی لاغری لیپوماتیک نسبت به مصرف قرص لاغری alpha slim مناسب ترین متد در نظر گرفته می شود. یکی از دستگاه های لیپوماتیک که به تقلیل بافت های چربی و سایز بدن کمک شایانی می کند، پیکرتراشی است که در حال حاضر بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

به بیان دیگر پیکرتراشی شیوه و یا متد یک جراحی به حساب نمی آید، بلکه نوعی دستگاه برای تقلیل بافت های چربی است که از تزریق آمپول های چربی و یا قرص های لاغری اثربخش تر است. به بیان دیگر می توان بیان کرد که اساس و مبنای کلیه شیوه های به کار برده شده در لیپوماتیک، لیپوساکشن است.

دستگاه های لیپوساکشن بر مبنای شیوه کاربردی برای حذف بافت های چربی و حذف آسانتر آن ها، در مدل های متعدد طبقه بندی می شوند که توسط مجرب ترین متخصصین زیبایی روی محل تحت درمان مورد استفاده قرار می گیرد.

برای بهره مندی از مزیت های این تکنیک جراحی تنها بیمارانی بهترین کاندیدای این عمل جراحی محسوب می شوند که با بافت های چربی لوکالیزه و متمرکز در یک الی چند بخش از بدن خود مواجه هستند.

همچنین این گروه از بیماران بایستی از مناسب ترین قوام پوستی و شاخص توده بدنی کمتر از سی و پنج کیلوگرم برخوردار باشند. علاوه بر این، بیماران کاندیدای این تکنیک جراحی بایستی از مبتلا بودن به اضافه وزن (Morbid obesity) نیز برخوردار نباشند.

شیوه جراحی لاغری پیکرتراشی

در خصوص شیوه انجام این عمل جراحی بایستی متذکر شویم که شیوه فوق بایستی در مجهزترین مراکز درمانی و تحت نظر متخصص بیهوشی و یا در کلینیک های دارای مجوز که برای انجام جراحی از به روزترین متدهای جراحی استفاده می کنند، توسط مجرب ترین جراحان متخصص لاغری انجام گیرد.

با توجه به گسترش توده های چربی موجود در نواحی مختلف بدن و دیگر عوامل تاثیرگذار، از شیوه های متعددی برای آمادگی بیمار به منظور انجام جراحی استفاده می شود.

به عنوان مثال شاید شخصی برای بهره مندی از مزیت های این جراحی به بیهوشی عمومی نیاز داشته باشد، این در حالی است که بی حسی موضعی برای رفع عارضه اضافه وزن در فرد دیگر موثرتر خواهد بود. مراحل انجام جراحی به این صورت است:

تزریق محلول در بخش تحتانی پوست:

پیش از شروع جراحی، ترکیبات خاصی که به صورت محلول تهیه شده اند، به قسمت تحتانی پوست فرد تزریق می شود.

ایجاد شکاف های بین سه الی پنج میلیمتر:

بعد از بیست دقیقه از تزریق محلول به فرد کاندیدای این عمل جراحی، چندین شکاف به ابعاد سه الی پنج میلیمتر برای داخل شدن کانول و همچنین حذف بافت های چربی، در ناحیه تحت درمان ایجاد می شود.

بستن شکاف ها در زمان لیپوماتیک:

در پایان جراحی زمانی که کلیه بافت های چربی اضافه به طور کامل از ناحیه تحت درمان خارج شد، جراح معالج موقعیت شخص بیمار را مورد بررسی و ارزیابی بیشتر قرار می دهد. هنگامی که دکترتان تشخیص دهد که پوست ناحیه درمان هموار و کاملاً صاف است، اقدام به بخیه محل شکاف های ایجاد شده می کند.

پس از اتمام جراحی، بیمار چندین ساعت در بخش و یا در ریکاوری برای مراقبت های ویژه بستری می شود و پس از آن چنان چه شخص با مشکل خاصی همراه باشد، با تشخیص جراح متخصص ترخیص شده و دوران نقاهت را در منزل سپری خواهد کرد.

در انتها بایستی خاطر نشان شویم که برای مشاهده عملکرد حاصل از این تکنیک جراحی به طور معمول شش ماه زمان نیاز است تا شخص به بهترین تقلیل وزن دست یابد.

دقت داشته باشید که پیروی از برنامه رژیم غذایی مطلوب و انجام تمرینات فیزیکی مناسب سبب تقویت راندمان جراحی فوق شده و از برگشت مجدد اضافه وزن بالا در شخص پیشگیری می کند.

بستن شکاف ها در زمان لیپوماتیک:
بستن شکاف ها در زمان لیپوماتیک:

جراحی لاغری لیپوپلاستی(لیپوساکشن)

یکی دیگر از جراحی های لاغری مورد تایید جهانی که می تواند در کاهش وزن بسیار تاثیرگذار باشد و از عوارض قرص لاغری alpha slim در بیماران جلوگیری کند، جراحی لاغری لیپوپلاستی یا همان لیپوساکشن است. در مجموع می توان بیان کرد که این جراحی برای افزایش بیشتر تناسب اندام روی بیماران انجام می شود.

جراحی لاغری لیپوپلاستی(لیپوساکشن)
جراحی لاغری لیپوپلاستی(لیپوساکشن)

شما با انجام جراحی لیپوپلاستی نسبت به قرص لاغری alpha slim سریعتر می توانید کاهش وزن را در سایر اندام های خود مشاهده کنید. با توجه به این که زیبایی اندام اثر زیادی روی بهبود روانی و سلامتی بدن فرد به همراه دارد، اغلب متخصصین به بیمارانی که به تناسب اندام خود اهمیت بسیاری می دهند، این تکنیک جراحی روز دنیا که سبب افزایش حس اعتماد به نفس در آن ها میشود را پیشنهاد می کنند.

زمانی که فرد با افزایش وزن همراه می شود و توده های چربی در بخش های مختلف بدن تجمع می یابد، می تواند از این عمل جراحی لاغری به منظور رها شدن از بافت های چربی بهره مند شود.

تغییرات کلی که پس از جراحی مشاهده می شود

زیرا در اغلب نقاط موجود در بدن این تکنیک کاربرد بسیار دارد. تغییرات کلی که پس از جراحی مشاهده می شود، طولانی مدت بوده و می توان گفت که به آسانی برگشت پذیر نخواهد بود.

البته عدم توجه به دستورالعمل های پزشکی در خصوص پیروی از رژیم لاغری مناسب سبب بالا رفتن وزن شخص در بخش هایی که تحت عمل جراحی قرار گرفته است، می شود به گونه ی که مجدداً همان نواحی با افزایش وزن مواجه خواهد شد.

نکته حائز اهمیت این است که جراحی لیپوساکشن شیوه ای مناسب برای تقلیل وزن نخواهد بود، بلکه این متد بیشتر برای ارتقای تناسب اندام و حذف بافت های چربی موجود در ناحیه شکم، پهلوها، ران و یا سایر قسمت های بدن که بعد از تثبیت وزن و یا رژیم از دست نرفته اند، مورد استفاده قرار می گیرد.

تغییرات کلی که پس از جراحی مشاهده می شود
تغییرات کلی که پس از جراحی مشاهده می شود

بهترین کاندیدای مناسب برای جراحی لیپوساکشن

افرادی بهترین کاندیدای عمل جراحی فوق هستند که پوست بدن آن ها از انعطاف پذیری بسیار بالایی برخوردار است. اگر بیمار با عدم انعطاف پذیری مطلوب همراه باشد، ممکن است تکنیک فوق موثر واقع نشود.

این گروه از بیماران بایستی دارای بی ام آی کمتر از چهل کیلوگرم و ثبات وزنی باشند یا به بیان دیگر به عارضه چاقی مفرط مبتلا نباشند.

از نظر متخصصین، کاندیدای این جراحی بایستی از نظر وضعیت جسمانی در سلامتی کامل قرار داشته باشند و به هیچ عارضه مزمنی مانند مشکلات قلبی عروقی، اختلالات سیستم ایمنی و یا دیابت گرفتار نباشند.

بهترین کاندیدای مناسب برای جراحی لیپوساکشن
بهترین کاندیدای مناسب برای جراحی لیپوساکشن

یکی از مواردی که بیماران کاندیدای این عمل جراحی بایستی از آن برخوردار باشند، سن بیمار است. افراد رده سنی بالغ بر هجده سال می توانند از مزیت های این عمل جراحی به منظور تناسب اندام زیباتر بهره مند شوند.

جراحی لاغری ابدومینوپلاستی

افرادی که از طریق فعالیت های ورزشی مناسب و رژیم لاغری استاندارد نتوانسته اند وزن قابل توجهی را از دست دهند، برای برخورداری از شکمی تخت و صاف می توانند از مزایای جراحی فوق بهره مند شوند.

این تکنیک متدی است که با حذف بافت های چربی و اضافه پوست موجود در ناحیه شکم و مقاوم کردن جداره عضله های شکمی، به شما در برخورداری از شکمی صاف و کوچک تر کمک زیادی می کند.

با جدی بودن نوع جراحی، بهتر است اطلاعات کافی را پیش از انجام جراحی به دست آورید و با توجه به موقعیت خود انتخاب دقیق تری برای این عمل لاغری نسبت به قرص های لاغری که می توانند تاثیرات منفی را به همراه داشته باشند، انجام دهید.

جراحی لاغری ابدومینوپلاستی
جراحی لاغری ابدومینوپلاستی

شیوه فوق مناسب ترین گزینه برای افرادی است که کلیه شیوه های حذف تجمع چربی های انباشته را تجربه کرده اند

شیوه فوق مناسب ترین گزینه برای افرادی است که کلیه شیوه های حذف تجمع چربی های انباشته را تجربه کرده اند و در این مسیر با عدم موفقیت همراه بوده اند. به این ترتیب این جراحی مناسب افرادی است که با شل شدگی پوست و یا پوست اضافه در قسمت شکم مواجه هستند که ممکن است در برخی موارد دارای بافت های چربی مازاد نیز باشند.

البته بیمارانی که با خطوط استریا در این بخش از بدن همراه هستند و این عامل برای خوش اندامی و ظاهر زیبای آن ها اثر گذاشته است، می توانند از مزیت های این تکنیک بهره مند شوند.

از نظر متخصصین زیبایی بیمارانی که ماهیچه های ناحیه شکم آن ها بر اثر زایمان های مکرر با شل شدگی و یا افتادگی مواجه هستند، برای رفع این عارضه می توانند از مزیت های این عمل جراحی بهره مند شوند.

افرادی که از طریق شیوه های متعدد وزن قابل توجهی را از دست داده اند و بیمارانی که برای حذف توده های چربی انباشته از جراحی های لاغری مورد تایید جهانی استفاده کرده اند، به عنوان بهترین کاندیدای عمل جراحی زیبایی شکم محسوب می شوند.

بر همین اساس کشیدن عضلات، سفت کردن و حذف پوست اضافه برای این گروه از بیماران مناسب ترین شیوه معالجه به شمار می آید که بایستی تحت نظر جراحان متخصص زیبایی و در مجهزترین مراکز درمانی صورت پذیرد.

جراحی لاغری بای پس معده از طریق Roux-en-Y

متد فوق یکی از متداول ترین جراحی های لاغری بای پس معده است که می تواند در کاهش وزن بیماران دارای شاخص توده بدنی بالا تاثیرگذار باشد. این تکنیک مورد تایید جهانی بهترین گزینه در مقایسه با قرص لاغری alpha slim است که اغلب جراحان متخصص برای جلوگیری از پیامدهای جدی به این گروه از بیماران توصیه می کنند.

معمولا متد جراحی لاغری بای پس معده به عنوان یکی از شیوه های دائمی و ماندگار است که در طی پروسه عمل، جراح متخصص اقدام به حذف بخش فوقانی معده و بخیه زدن قسمت باقیمانده می کنند.

این تغییرات لحاظ شده در معده توپی شکل سبب می گردد که شخص بیمار از مصرف بیش از حد مواد غذایی پرهیز و میزان جذب خوراکی ها را تا حد بسیار تقلیل دهد.

پس از جراحی، بخش باقیمانده از معده جراحی شده بر اثر حذف بخش اعظمی از معده در حد یک گردو بوده و فقط قادر است که بیست و هشت گرم از مواد غذایی را در خود جای دهد. این امر سبب می گردد که شخص در یک بازه زمانی کوتاه با کاهش وزن سریع همراه شود که از مصرف قرص های چربی سوز موثرتر خواهد بود.

معده هر فرد در حالت معمولی قادر است بخش بسیار زیادی از مواد غذایی را در خود جای دهد که این امر بعد از جراحی تا حد چشمگیری کاهش می یابد. به این ترتیب جراح متخصص با برش روده کوچک و متصل کردن آن به معده به کاهش وزن بیماران کمک زیادی می کنند.

طی این پروسه جراحی، محصولات غذایی قسمت وسیع تری از معده و بخش نخست دوازدهه را طی خواهند کرد و مستقیماً به بخش میانی دوازدهه (روده کوچک) وارد می شوند.

جراحی لاغری بای پس معده duodenal switch

نوع دیگر جراحی بای پس معده به تکنیک فوق اختصاص دارد که متدی چند بخشی و پیچیده است که در آن هشتاد درصد از معده بیمار که سبب افزایش وزن وی شده است را برش می زنند.

در جراحی فوق، لوله ای که خوراکی ها در دوازدهه را آزاد می کند همراه با قسمت اندکی از روده کوچک که به طور معمول متصل به معده است، تنها در بدن بیمار باقی می ماند. جراحان متخصص در عمل فوق بخش اعظمی از سیستم گوارش را به بخش پایانی روده که متصل به اثنی عشر در مجاورت معده است را دور می زنند.

تکنیک فوق سبب می گردد که مقدار غذای مصرفی شخص بعد از جراحی علاوه بر تقلیل جذب مواد غذایی تا حد چشمگیری نیز تقلیل یابد. با توجه به این که جراحی لاغری فوق در مقایسه با مصرف قرص های لاغری که پیامدهای جبران ناپذیری را برای فرد به همراه دارد موثرتر و كارآمدتر معرفی می شود،

اما ممکن است شخص به تدریج با فقدان ویتامین ها و یا سوء تغذیه همراه شود که برای رفع آن داروها و مکمل های مورد نیاز به این گروه از بیماران تجویز می شود. به طور معمول جراحی فوق برای آن گروه از بیماران که با شاخص توده بدنی بالغ بر پنجاه کیلوگرم همراه هستند، گزینه مناسبی به شمار می آید.

جراحی لاغری بای پس معده – duodenal switch
جراحی لاغری بای پس معده – duodenal switch

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با عوارض و پیامدهای جدی قرص لاغری alpha slim بیشتر آشنا کنیم و به منظور پیشگیری از مشکلاتی که ممکن است شخص بر اثر مصرف این داروها به تدریج با آن همراه شود، اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهیم.

با بیان مزیت ها و شیوه های انجام جراحی های لاغری مورد تایید جهانی که می تواند دائمی و غیر قابل برگشت باشند، شما می توانید مناسب ترین تکنیک را تحت نظر جراحان متخصص به منظور معالجه و حفظ تناسب اندام خود استفاده کنید.

https://bit.ly/32z0SWh

https://cutt.ly/eT0ZwtP

drsalimi

drsalimi

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

2 پاسخ

 1. من این قرص آلفا اسلیم خوردم یه دونه خیلی بده مرگم دیدم واقعا این چیه الان 10ساعته گذشته من حالم بده عطاری بهم پیش نهاد داد هیچی هم نگفت چه چی میشه بعد الان که خوندم میبینم تاثیرش رو همه یکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

تو اینستاگرام منتظرتونیم.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید