عوارض قرص چاقی اپل

فهرست مطالب

در این مقاله ی خواهیم عوارض قرص چاقی اپل را مورد ارزیابی قرار دهیم. همراه شما هستیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عوارض قرص چاقی اپل می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

هشدار: با توجه به اینکه در بسیاری از قرص های لاغری از مواد مخدر شیشه استفاده می شود این وب سایت استفاده از این قرص ها را به هیچ وجه توصیه نمی کند. همچنین فروش این قرص ها توسط ما انجام نمی شود .

امروزه تعداد زیادی از مردم در سراسر جهان با مشکل کمبود وزن مواجه هستند. این مشکل به اندازه چاقی شناخته شده نیست.

به همین دلیل، کمتر کسی اطلاعات کامل و درستی از آن دارد. همین مسئله دست بسیاری از افراد را باز کرده تا با تبلیغات، معرفی و عرضه قرص هایی نظیر قرص اپل به عنوان قرص چاقی، وعده افزایش وزن را به مردم بدهند.

این موضوع با واقعیت تناقض ندارد. چرا که قرص اپل و قرص های مشابه دیگر، واقعا با اعمال تغییراتی در بدن مثل افزایش اشتها می توانند به چاقی و رهایی از لاغری کمک کنند.

مقدمه

عوارض قرص چاقی اپل
عوارض قرص چاقی اپل

این وعده ای است که تبلیغات به ما می دهد. اما چیزی که راجع به آن حرف نمی زنند، عوارض این قرص ها و خطراتی است که برای بدن ایجاد می کند.

ما در این مقاله که با عنوان عوارض قرص چاقی اپل تهیه شده است، قصد داریم تا به این موضوع بپردازیم و در کنار این ها، مقوله کمبود وزن یا لاغری و راه های درست درمان آن را نیز بررسی نماییم.

اینفوگرافیک عوارض قرص چاقی اپل

اینفوگرافیک عوارض قرص چاقی اپل
اینفوگرافیک عوارض قرص چاقی اپل

در این راستا از تجربیات دکتر سلیمی نیز بهره مند خواهیم شد.

دکتر سلیمی معتبرترین متخصص در این زمینه می باشد. دعوت می کنیم تا انتهای مقاله عوارض قرص چاقی اپل با ما همراه باشید.

توصیه دکتر مهدی سلیمی به شما
توصیه دکتر مهدی سلیمی به شما

عوارض قرص چاقی اپل

همان طور که گفته شد، عوارض مصرف داروهای چاقی غیر قابل برگشت است و افرادی که از آن ها استفاده می کنند، پس از مدتی قطعا از مصرف آن پشیمان خواهند شد.

ترکیبات موجود در این قرص ها اشتهای فرد را افزایش می دهد و مواد مغذی بیشتری به بدن می دهد. استفاده از این قرص ها برای افرادی که فقط می خواهند در قسمت های خاصی از بدن وزن اضافه کنند، کاملا مناسب نیست.

همچنین می توانید با مطالعه عوارض قرص لاغری و آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود اطلاعات خود را این زمینه کامل تر کنید.

عوارض قرص چاقی اپل
عوارض قرص چاقی اپل

بنابراین بهتر است از این قرص ها استفاده نکنید. همچنین یکی از مهم ترین عوارض استفاده از آن ها به این دلیل است که بدن به خوردن زیاد غذا عادت نکرده است. وقتی به بدنتان غذای زیادی می دهید، بدن شما به حالت بحرانی و غیر قابل برگشتی دچار می شود.

به عقیده دکتر سلیمی، برخی از مهم ترین عوارض قرص چاقی اپل عبارت است از:

میزان چربی بدن را افزایش می دهد

یکی از عوارض جانبی اصلی استفاده از این داروها این است که بدن شما چربی زیادی تولید می کند که ممکن است هرگز از بین نرود.

ترکیبات موجود در این قرص ها به قدری قوی هستند که مقادیر زیادی چربی در بدن تولید می کنند. با افزایش چربی بدن، شکی نیست که کبد شما دارای مشکلات یا اختلالاتی است،

بنابراین باید به طور منظم کبد خود را درمان کنید. کبد چرب باعث می شود تا افراد دچار بیماری های دیگری شوند که باعث اختلال در عملکرد سیستم عمومی بدن می شود و سلامت فرد را به خطر می اندازد.

تورم

اگر به دنبال سایر عوارض مصرف این قرص ها هستید، می توان گفت که این قرص ها باعث می شود که فرد متورم شود و باور کند که چاق شده است. تورم یکی از مهم ترین عوارض داروهای مزبور است و باید بسیار مراقب باشید تا دچار آن نشوید.

کورتون های موجود در این قرص ها سدیم زیادی را جذب کرده و پتاسیم را از بدن دفع می کند، بنابراین نمک می تواند باعث ورم بیش از حد در فرد شود.

پوکی استخوان

همان طور که قبلا ذکر شد، قرص های مشابه زیادی با اپل وجود دارد. به همین دلیل یکی از مهم ترین عوارض مصرف آن ها این است که بسیاری از کورتون ها وارد بدن می شوند.

هنگامی که کورتیکواستروئیدها وارد بدن می شوند، فعالیت سلول های درگیر در تشکیل استخوان را مسدود می کنند و در نتیجه کلسیم را از استخوان ها خارج می کنند.

همچنین باید بدانید که روده ها حاوی کلسیم هستند و توسط روده ها جذب نمی شوند. بنابراین لازم است بدانید که کورتون یکی از مهمترین عوارض داروهای چاقی است و باید بسیار مراقب باشید.

عوارض مصرف قرص های چاقی، کورتون بدن را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد و یکی از مهمترین خواص و ویژگی های کورتون این است که از وجود کلسیم در استخوان ها و روده ها جلوگیری می کند.

بنابراین کلسیم بدن وارد خون می شود و این دو فرآیند باعث می شوند. لازم است بدانید که در مورد پوکی استخوان، افراد زیادی به دلیل جذب ناکافی کلسیم در بدن دچار پوکی استخوان می شوند. کورتیکواستروئیدها عامل مهمی در طبقه بندی کمبود کلسیم و عوارض جانبی در بدن هستند.

پوکی استخوان
پوکی استخوان

مشکلات چشمی

یکی دیگر از عوارض استفاده از داروهای افزایش وزن به دلیل داشتن کورتیکواستروئید، این است که باعث آب مروارید در چشم می شود.

بنابراین لازم است بدانید که کورتون ها یکی از مهم ترین ترکیبات این قرص ها هستند و بسیار مضر هستند و نه تنها از وجود کلسیم در بدن جلوگیری می کنند، بلکه باعث ایجاد مشکلات چشمی و آب مروارید نیز می شوند.

تاخیر در رشد کودک

بسیاری از خانواده ها این اشتباه بزرگ را مرتکب می شوند و این داروها را به کودکان لاغر می دهند تا کمی چاق شوند. این خانواده ها باید بدانند که این داروها نه تنها کودک را چاق می کند، بلکه بدن را بسیار ضعیف می کند.

دلیل آن این است که آن ها در برابر هیچ بیماری مقاوم نیستند و به زودی بیمار می شوند. همچنین باید بدانید که رشد آن ها سخت است و در قد، ذهن یا قد رشد نمی کنند.

به همین دلیل به عوارض مصرف داروهای چاقی توجه کنید و آن ها را به کودکان و نوجوانان ندهید. استفاده از آن ها بسیار خطرناک است و عوارض جبران ناپذیر استفاده از داروهای چاقی در کودکان را دارد.

اختلال حافظه

از آنجایی که داروهای افزایش وزن حاوی کورتیکواستروئیدها هستند، فعالیت های مربوط به یادگیری و استعداد ذهنی در حین مصرف ضعیف است و افرادی که از این داروهای چاقی استفاده می کنند، از مشکلات حافظه رنج می برند.

بسیاری از افراد از عوارض قرص های لاغری بی اطلاع هستند و به همین دلیل آن ها را مصرف می کنند. هر قرص عوارضی دارد و اگر بدانید که مصرف قرص های چاقی عوارض زیادی دارد، باید از مصرف آن خودداری کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، با دکتر سلیمی در ارتباط باشید. دکتر سلیمی از معتبرترین متخصصین در زمینه چاقی می باشند.

فهرست مطالب

تعریف لاغری

دلایل کاهش وزن چیست؟

عوارض لاغری

راه های درمان لاغری

غذاهایی که به افزایش وزن سالم کمک می کنند.

استفاده از قرص های چاقی برای افزایش وزن

قرص های چاقی راهی برای افزایش وزن

قرص اپل

عوارض قرص چاقی اپل

چاقی با برخی از جراحی ها

جمع بندی

 

تعریف لاغری

قبل از این که به عوارض قرص چاقی اپل بپردازیم، باید در خصوص لاغری، اطلاعاتی داشته باشیم. در جامعه ما لاغری تعاریف مختلفی دارد. مثلاً وقتی فردی دچار سرگیجه و ضعف می شود و کمی سبکتر از دیگران است، لاغر محسوب می شود.

در حالی که لاغری از نظر علم پزشکی و تغذیه، دارای ویژگی ها و معیارهای خاصی است. کاهش وزن درجات مختلفی دارد و بهترین راه برای تعیین نوع آن، تعیین شاخص توده بدنی یا BMI است که وقتی به زیر 18.5 می رسد، به آن فرد لاغر می گویند.

اگر این شاخص بین 18.5 تا 17.5 باشد، درجه اول است و هر چه فاصله این شاخص کمتر از 17.5 باشد، کاهش وزن شدیدتر و مشکلات جدی تری در فرد ایجاد می شود. البته بهترین زمان برای اندازه گیری وزن، حالت ناشتا و تخلیه مثانه و روده است.

شاخص توده بدنی که این روزها همه آن را می شناسند، از تقسیم وزن (به کیلوگرم) بر مجذور قد (بر حسب متر) به دست می آید.

دلایل کاهش وزن چیست؟

بیشتر کاهش وزن به دلیل سوء تغذیه است و درصد بسیار کمی از آن به دلیل مواردی مانند:

 • بیش فعالی
 • اضطراب، عدم تحرک و افسردگی
 • مشکل در هضم و جذب غذا
 • وجود بیماری های مزمن مانند سل و سرطان
 • کم خونی
 • وجود اختلالات هورمونی و متابولیک مانند غده تیروئید و دیابت
 • عوامل اقلیمی

دچار لاغری می شوند. برای این که بدانید علت اصلی لاغری شما چیست، می توانید به پزشک مراجعه کنید. استفاده از راهنمایی های یکی از بهترین پزشکان این زمینه در کشور یعنی دکتر سلیمی می تواند فواید زیادی برای شما داشته باشد. ما در ادامه مقاله عوارض قرص چاقی اپل به بررسی مفصل هر یک از علل لاغری خواهیم پرداخت.

دلایل کاهش وزن چیست؟
دلایل کاهش وزن چیست؟

انجام دادن ورزش های هوازی زیاد

شما باید ورزش های هوازی را انجام دهید تا بدن و قلب خود را سالم نگه دارید. ورزش هوازی هیچ ایرادی ندارد و سلامت کل بدن، همیشه در اولویت است.

اما ورزش های هوازی سنتی تاثیر منفی بر افزایش حجم عضلات دارد. برای عضله سازی باید mTOR را فعال کنید. mTOR  مسیر پیام رسانی است که تغییرات در سنتز پروتئین ماهیچه را تنظیم می کند. بدون فعال یا خاموش شدن mTOR در حین ورزش، عضله سازی بسیار دشوار می شود.

تمرینات قدرتی،  mTOR را فعال می کند، اما تمرینات هوازی آن را متوقف می کند و AMPK  را فعال می کند. هنگامی که به حالت AMPK بروید، mTOR  خاموش می شود و توانایی بدن برای عضله سازی کاهش می یابد.

بنابراین، اگر افزایش حجم عضلانی برای شما مهم است، باید ورزش های هوازی را محدود کنید یا این نوع ورزش را برای مدتی از برنامه خود حذف کنید. با این حال، برای حفظ سلامتی خود باید یک یا دو بار در هفته 40 دقیقه با سرعت بالا راه بروید.

ورزش سخت یا به مدت طولانی

به جای ورزش سخت، باید عاقلانه ورزش کنید. ورزش باعث تحریک عضله سازی در بدن می شود. شما برای تغییر بدن خود ورزش می کنید، اما این تغییر زمانی اتفاق می افتد که محرک های مناسبی را برای بدن خود فراهم کنید و با آن سازگار شوید.

متأسفانه، گذراندن ساعت ‌ها در باشگاه و تحمیل فشار بیش از حد با ورزش کردن، هر بار که فعالیت بدنی انجام می‌ دهید، پیام اشتباهی را به بدن ارسال می ‌کند.

ورزش بیش از حد بر هورمون استرس (کورتیزول) و سایر هورمون های کلیدی تأثیر می گذارد. در سال 2004 محققان دریافتند که سطح تستوسترون ورزشکارانی که به شدت ورزش می کردند، تا 30 درصد کمتر از حد طبیعی بود. شما باید به نقطه ای برسید که حجم و شدت تمرینات شما با ریکاوری بدنتان متعادل شود.

ورزش را ادامه دهید و بیش از 50 تا 70 دقیقه تمرین قدرتی انجام ندهید و سعی کنید که بین چهار تا پنج بار در هفته تمرینات قدرتی انجام دهید.

برای مبتدیان، 24 ست در یک جلسه تمرین قدرتی نقطه شروع خوبی است. زمانی که می خواهید حرفه ای تر کار کنید، تعداد ست ها را به 36 ست افزایش دهید.

ورزش سخت یا به مدت طولانی
ورزش سخت یا به مدت طولانی

عدم خوردن غذا به اندازه کافی و مناسب

قانون شماره یک برای افزایش وزن این است که کالری بیشتری نسبت به کالری که در طول روز می سوزانید، بخورید. اما برای بسیاری، گفتن آن آسان تر از انجام دادن است.

برخی از افراد نسبت به دیگران سرعت متابولیسم سریع تری دارند، به این معنی که در زمان استراحت، کالری بیشتری می سوزانند.

اگر وزن اضافه نکنید، مطمئناً کالری بیشتری از آن چه می سوزانید، دریافت نمی کنید. افزایش وزن به این دلیل است که میزان کالری دریافتی خود را در طول روز نمی دانید یا اشتباه محاسبه می کنید.

برای شروع، کالری مورد نیاز خود را در طول روز تخمین بزنید و به غذای خود توجه کنید.

با وزن هدف خود شروع کنید و سپس از معادله کاهش یافته برای تعیین نقطه شروع خود استفاده کنید:

وزن هدف x (11 یا 13) + میانگین کل ساعت تمرین در هفته

اگر متابولیسم شما کند است (به کالری زیادی نیاز ندارید) از 11 و اگر میزان متابولیسم شما بالاست، از 13 استفاده کنید.

هر نوع تمرین قدرتی، ایروبیک و فعالیت های با شدت بالا مانند راه رفتن روی سطوح ناهموار به عنوان ساعت تمرین در هفته محسوب می شود.

فراموش کردن این نوع چیزها باعث می شود که افراد، میزان کالری دریافتی خود را اشتباه درک کنند و وزن اضافه نکنند. شمارش این عدد اولویت اول شماست.

اگر به مدت یک هفته هر روز این عدد را محاسبه می کنید و وزن اضافه نمی کنید، باید میزان کالری دریافتی خود را افزایش دهید تا نیم کیلو در هفته اضافه کنید.

ممکن است بخواهید وزن بیشتری اضافه کنید، اما این وزن ممکن است دارای چربی بالایی باشد. بنابراین مانند کاهش وزن به آرامی و پیوسته عمل کنید.

با وزن هدف خود شروع کنید و سپس از معادله کاهش یافته برای تعیین نقطه شروع خود استفاده کنید:
با وزن هدف خود شروع کنید و سپس از معادله کاهش یافته برای تعیین نقطه شروع خود استفاده کنید:

از غذاهایی مانند آجیل، کره بادام زمینی، روغن های سالم و لبنیات پرچرب که کالری بالایی دارند، استفاده کنید تا کالری مورد نیاز بدن برای رسیدن به وزن مورد نظر خود را دریافت کنید.

اطلاعات تکمیلی را از دکتر سلیمی بخواهید.

عدم دریافت درشت مغذی های مناسب

افزایش وزن همیشه از طریق تمرین سخت و مصرف بیش از حد غذا به دست می آید. شما نیاز به غذای سالم دارید. هنگامی که مقدار کالری را برای رسیدن به هدف خود درک می کنید، باید روی مواد مغذی درشت تصمیم بگیرید.

دکتر سلیمی توصیه می کنند که به این شکل عمل نمایید:

پروتئین (4 کالری در هر گرم):

هر LB وزن هدف نیاز به یک گرم پروتئین دارد. اگر وزن ایده آل 80 کیلوگرم باشد، باید 160 گرم پروتئین دریافت کنید.

چربی (9 کالری در هر گرم):

0.3 تا 0.6 گرم چربی در هر پوند از وزن هدف خود را در نظر بگیرید. برای دریافت وزن هدف برابر با 80 کیلوگرم، شما باید هر روز 48 تا 96 گرم چربی دریافت کنید.

کربوهیدرات (4 کالری در هر گرم):

کالری باقیمانده باید در رژیم کربوهیدرات ها مصرف شود. یک نوت بوک بگیرید و نقطه شروع را ارزیابی کنید. سپس مقدار کالری و مواد مغذی درشت را بخورید. تناسب بین تمرینات و دریافت بیشتر مواد مغذی مهم ترین موضوع است.

فعالیت بیش از اندازه

برخی از مشاغل مانند کشاورزی یا کارگر ساختمانی، نیاز به انرژی زیادی دارند. این افراد از رژیم غذایی بالا برخوردار هستند و با وجود درآمد کم، آن ها نمی توانند آن را با خوردن جبران کنند، بنابراین آن ها وزن خود را کم و کم تر می کنند.

اضطراب

هیجان و افسردگی یکی از مهمترین علل کاهش وزن است. زمانی که مردم، مشکلات اجتماعی و شخصی، تنش و اضطراب را تجربه می کنند، اشتهای خود را از دست می دهند یا اشتهای آن ها به شدت کاهش می یابد.

دشواری در هضم و جذب مواد غذایی

برخی از مشکلات گوارشی و عملکردی مانند کولیت و اسهال برای مدت طولانی موجب بی اشتهایی و در نتیجه کم شدن به طور دائم وزن می شود.

کولیت روده:

اگر شما دچار کولیت روده هستید، لطفا نکات زیر را رعایت کنید:

نباید هیچ استرسی را تجربه کنید. از نوشیدنی های گازدار و الکلی باید اجتناب شود.

چای یا قهوه پررنگ، سبزیجات خام، میوه های خام، آجیل و ادویه ها را از رژیم غذایی خود حذف کنید. مصرف غذاهای چرب مانند تخم مرغ را کاهش دهید.

می توانید این غذاها را مصرف نمایید:

چای سبک، ماست، گوشت بدون چربی، کره، خامه، تخم مرغ آب پز، نان، عسل، کمپوت، مربا، ژله، غلات بدون پوست، برنج، سوپ غلات، سیب زمینی آب پز، سبزیجات خورشتی. مصرف منظم ماست باعث آرامش و کاهش تولید گاز می شود. ویتامین B و مواد معدنی روی و منیزیم نیز نقش مهمی در بهبود وضعیت و کاهش سوزش سر دل دارند.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین ویتامین برای چاقی صورت دیدن کنید.

وجود بیماری های مزمن

بیماری های مزمن مانند سل یا بیماری های بدخیم مانند سرطان می توانند باعث کاهش وزن شوند.

کم خونی

بیماران کم خون معمولاً دچار کم اشتهایی می شوند و در برخی موارد، کم خونی منجر به بلع مواد نامناسب (خاک، برف، گچ) می شود و این مشکلات معمولاً منجر به کاهش وزن می شود.

کم خونی
کم خونی

وجود اختلالات هورمونی و متابولیک

دیابت و پرکاری تیروئید باعث اختلالات هورمونی و متابولیک می شود.

دیابت منجر به کاهش وزن سریع و ناگهانی می شود زیرا سطوح پایین انسولین در بیماران دیابتی باعث می شود تا بدن به جای قند، چربی ذخیره شده را بسوزاند.

در نتیجه فرد، وزن کم می کند. البته ناگفته نماند که هرچه فرد مبتلا به دیابت لاغرتر باشد، بهتر است و توصیه می شود که به فکر افزایش وزن نباشد. (همچنین می توانید با مطالعه سریعترین راه درمان دیابت اطلاعات خود را این زمینه کامل تر کنید.)

پرکاری تیروئید منجر به کاهش وزن و کم کاری آن، به افزایش وزن منجر می شود

پرکاری تیروئید منجر به کاهش وزن و کم کاری آن، به افزایش وزن منجر می شود. هورمون تیروئید که در اثر فعالیت غده تیروئید تولید و به خون منتقل می شود، متابولیسم بدن را تنظیم می کند و کاهش آن باعث کاهش سوخت مورد نیاز بدن می شود.

برعکس آن نیز صادق است. به این معنی که اگر کمتر از مقدار لازم باشد، می تواند غذاهای اضافی را به ذخایر چربی تبدیل کرده و منجر به چاقی شود.

اگر فرد مبتلا به این اختلال قرص های لازم را مصرف کند، با برنامه کاهش وزن مشکلی نخواهد داشت و بالعکس؛ در صورت قطع داوطلبانه قرص ها، نتیجه مطلوبی از برنامه غذایی نخواهد گرفت. افراد لاغر همچنین باید تعیین کنند که آیا کاهش وزن مربوط به اختلال تیروئید است یا خیر.

اگر با آن همراه باشد، باید درمان را شروع کنند تا هم وزن سالم و هم وزن مناسبی داشته باشند. برای اطلاع از این موضوع می توانید از دکتر سلیمی، یکی از متخصصان نامدار کشور کمک بگیرید.

علائم پرکاری تیروئید عبارتند از: کاهش وزن، افزایش ضربان قلب، کاهش T.S.H، افزایش T3T4، افزایش تعرق، بی خوابی، کاهش کلسترول، عصبانیت، کاهش قدرت بدنی

علائم کم کاری تیروئید: افزایش وزن، کاهش ضربان قلب، افزایش T.S.H، کاهش  T3T 4، خنک شدن بدن، گواتر، خواب آلودگی، افزایش کلسترول، خستگی و کاهش قدرت بدنی.

آب و هوا

هوای سرد اشتها را تحریک می کند و هوای گرم باعث کاهش اشتها می شود. از سوی دیگر، متابولیسم پایه در مناطق استوایی 10 درصد کمتر از مناطق معتدل است، در حالی که هوای خیلی سرد یا خیلی گرم فعالیت را محدود می کند و بنابراین به انرژی کمتری نیاز دارد.

آب و هوا
آب و هوا

عوارض لاغری

در این بخش از مقاله عوارض قرص چاقی اپل می خواهیم درباره عوارض لاغری حرف بزنیم.

مشکلات بارداری

زنانی که قبل از بارداری BMI پایینی داشتند، 72 درصد بیشتر در معرض سقط جنین در سه ماهه اول بودند. این به دلیل کمبود استروژن است، هورمونی که توسط سلول های چربی تولید می شود و باروری و بارداری سالم را تقویت می کند.

حالت تهوع مزمن در دوران بارداری نیز از عوارض کاهش وزن است. در بسیاری از این زنان، اولین احساس بد در صبح (شایع در زنان باردار) به حالت تهوع و استفراغ شدید تبدیل می شود. این حالت تهوع و استفراغ باعث می شود که زن باردار دچار سوء تغذیه و کم آبی شدید بدن شود.

چنین وضعیتی مادر و جنین را در معرض خطر جدی قرار می دهد و نیاز به مراقبت های پزشکی خاص دارد. تحقیقات نشان داده است که زنانی که قبل از بارداری کم وزن بودند، 43 درصد بیشتر در معرض خطر بستری شدن در بیمارستان با مشکلات بارداری هستند.

پیشنهاد می کنیم از پست عوارض انسولین در بارداری دیدن کنید.

شکستگی استخوان

هر چه فرد لاغرتر باشد، تراکم استخوان او کمتر است. چربی، استروژن مورد نیاز بدن برای حفظ استخوان های سالم را تغذیه می کند.

کمبود استروژن می تواند منجر به استخوان های ضعیف و شکننده شود و یکی از راه های پیشگیری از شکستگی استخوان در افراد میانسال، افزایش وزن است.

تحقیقات نشان داده است که اضافه کردن 4.5 کیلوگرم حتی در سنین 40 تا 60 سالگی می تواند تراکم استخوان را افزایش داده و خطر شکستگی استخوان را کاهش دهد. مطالعه دیگری نشان داد که افزایش وزن به وزن طبیعی از 25 سالگی به بعد به طور قابل توجهی از شکستگی لگن در میانسالی جلوگیری می کند.

شکستگی استخوان
شکستگی استخوان

آرتروز و بیماری قلبی

یکی از عوارض کاهش وزن در افراد لاغر مبتلا به آرتروز، افزایش خطر مرگ در اثر بیماری قلبی در میانسالی است. محققان بر این باورند که افراد لاغر، اثرات التهاب همراه با استئوآرتریت شدید را در سایر قسمت‌های بدن تجربه می‌ کنند که می ‌تواند اثرات کشنده‌ ای بر قلب داشته باشد.

خودکشی

مطالعات نشان داده است که مردان لاغر، 12 درصد بیشتر از مردان با وزن معمولی دست به خودکشی می زنند. مردان دارای اضافه وزن 12 درصد کمتر احتمال دارد که این کار را انجام دهند. احساس ضعف دائمی می تواند تاثیر منفی بر خلق و خوی فرد داشته باشد.

مردان لاغر ممکن است سروتونین کافی، هورمونی که مغز را شاد می کند، تولید نکنند. آمار نشان می دهد که افراد لاغر بیشتر از افراد چاق دست به خودکشی می زنند.

به گفته کارشناسان، دلیل این امر ممکن است به دلیل شرایط جسمانی فرد لاغر باشد، زیرا او نسبت به یک فرد چاق، راحت تر خودکشی می کند. مواد مخدر نیز برای افراد دارای اضافه وزن، کمتر از افراد کم وزن کشنده است.

ناباروری مردان

به نظر می رسد که بین وزن و اسپرم، رابطه وجود دارد. کاهش وزن بیش از حد می تواند باروری مردان را مختل کند. طبق یک مطالعه، افراد کم وزن کمتر از یک سوم تعداد اسپرم دارند که یکی از دلایل اصلی ناباروری است.

کارشناسان معتقدند که کمبود استروژن تولید شده توسط ذخیره چربی مردانه نیز ممکن است بخشی از این مشکل باشد، زیرا تعادل بین تستوسترون و استروژن برای تولید اسپرم ضروری است.

حادثه رانندگی

در تصادف، چاق بودن بهتر از لاغر بودن است! طبق آمار، افراد چاق به لطف چربی اضافی می توانند زنده بمانند. کمبود چربی در افراد کم وزن، خطر مرگ را افزایش می دهد.

به عقیده دکتر سلیمی، سایر عوارض کاهش وزن عبارتند از:

 • افزایش دیابت نوع 2 در مردان لاغر
 • بیماری ریوی میانسال، آمنوره، شکستگی در زنان لاغر
 • احتمال ابتلا به افسردگی و مشکلات سلامت روان
 • خستگی زودرس
 • پوکی استخوان، کم خونی و سوء تغذیه (تشدید کاهش وزن)
 • کاهش مقاومت بدن در برابر عفونت ها و تاخیر در بهبود زخم
 • ریزش مو، سوء هاضمه، گردش خون ضعیف
حادثه رانندگی
حادثه رانندگی

راه های درمان لاغری

در این قسمت از مقاله عوارض قرص چاقی اپل به برخی از راه های درمان لاغری خواهیم پرداخت.

بین وعده های غذایی، بیش از 4 ساعت اختلاف نیندازید

مانند یک موتور دائماً در حال کار، بدن به انرژی نیاز دارد. قلب شما دائماً می تپد، خون شما در گردش است و قلب و ماهیچه های شما کار می کنند.

وقتی وعده ای را فراموش می کنید، بدن را از سوختی که برای ادامه نیاز دارد، محروم می کنید. در نتیجه ذخایر انرژی شما تخلیه می شود که متأسفانه شامل توده عضلانی نیز می شود.

بهترین راه برای جلوگیری از انقباض بافت های مهم، غذا خوردن منظم است. اگر می خواهید عضله سازی کنید، بین وعده های غذایی بیش از 3 تا 5 ساعت فاصله نیندازید. می ‌توانید میان وعده‌ ها را یادداشت کنید تا ببینید که چقدر آشفته یا نامنظم غذا می ‌خورید. ثبات و پیگیری کلیدی است.

خوردن چندین غذا با هم

همیشه حداقل روی سه گروه غذایی تمرکز کنید. به جای موز یا فقط یک مشت آجیل، برش های نان سبوس دار را در کره بادام زمینی خیس کنید، برش های موز را روی آن قرار دهید و با شیر کم چرب یا شیر جایگزین (لوبیا سویا، نارگیل و غیره) سرو کنید. تنوع فراوان به بدن کمک می کند تا به طیف وسیع تری از مواد مغذی برسد.

غذای سالم اما حجیم بخورید

بهترین راه برای دریافت مواد مغذی اضافی بدون پرخوری یا خوردن غذاهای ناسالم، انتخاب غذاهای مغذی است. این مواد مغذی غذاهایی هستند که دارای کربوهیدرات، پروتئین و چربی در وعده های غذایی کوچک هستند.

به عنوان مثال، میوه خشک یک مثال خوب است. میوه ها با خشک شدن، حدود 75 درصد کوچک می شوند. یعنی یک لیوان انگور تبدیل به یک چهارم کشمش می شود.

به دنبال میوه های خشک بدون قند و مواد نگهدارنده باشید. برای تهیه یک وعده غذایی مغذی دیگر، غلات را با میوه های خشک، شکلات تلخ و کره بادام زمینی ترکیب کنید و در یک کاسه مخلوط نمایید. می توانید تعداد زیادی از این توپ ها را درست کنید، آن ها را در موم و کاغذ قرار دهید و هر زمان که خواستید، بخورید.

غذای سالم اما حجیم بخورید
غذای سالم اما حجیم بخورید

غذای خود را بنوشید

غذاهای مایع به اندازه غذاهای جامد بسته بندی نمی شوند. بنابراین توصیه می شود برای افزایش وزن، از این غذاها استفاده کنید.

انتخاب های خوب شامل آب میوه های 100٪ طبیعی، شیر کم چرب یا جایگزین های شیر (شیر سویا، شیر نارگیل و غیره) و اسموتی ها است. می توانید اسموتی خود را با انواع غذاهای خوشمزه مانند جوانه گندم، کره بادام زمینی، آب هویج و عسل تقویت کنید.

قبل از خواب غذا بخورید

غذایی که قبل از خواب می خورید، در رژیم غذایی شما بسیار مهم است. متوسط ​​رژیم غذایی در طول خواب 67 کالری در ساعت می سوزاند.

بنابراین، اگر حدود 8 ساعت می خوابید، سعی کنید قبل از رفتن به رختخواب، حدود 536 کالری مصرف کنید. برخی معتقدند که هر چیزی که قبل از خواب می خورید، چربی است.

این باور کاملا اشتباه است. البته اگر قبل از خواب یک ساندویچ بزرگ بخورید، قطعاً بیشتر آن به صورت چربی جمع می ‌شود، اما مصرف چربی ساده و مواد پروتئین‌ ساز بدون کربوهیدرات، بسیار مناسب است.

می توانید سرکه خالص و روغن زیتون را به سالاد ماکارونی اضافه کنید و سبزیجات تازه را خرد کنید. همچنین می توانید از پروتئین سینه مرغ یا پنیر برای افزودن پروتئین مفید به رژیم غذایی خود استفاده کنید.

بیشتر غذا بخورید

اگر بعد از ورزش هیچ تغییری مشاهده نکردید، تنها مشکل، دریافت مواد مغذی مناسب است. فکر می کنید که اگر در طول روز کالری کافی برای سوخت رسانی به بدن خود دریافت نکنید، چگونه وزن اضافه می کنید؟

به عنوان یک رژیم غذایی متوسط، شما باید روزانه 30 کالری به ازای هر پوند از وزن بدن خود مصرف کنید تا بدن شما بتواند تمام قسمت های بدن شما را ترمیم و مراقبت کند.

اکنون برای افزایش وزن باید حداقل 500 کالری در روز بسوزانید و در هر وعده غذایی، بیش از حد معمول کالری دریافت کنید.

این کار، باعث افزایش وزن شما می شود. هر چه بیشتر غذا بخورید، احتمال افزایش وزن سالم بیشتر می شود. همچنین باید بتوانید انتخاب کنید که چه غذاهایی بخورید تا بتوانید وزن خود را بدون افزایش مصرف چربی افزایش دهید.

بیشتر غذا بخورید
بیشتر غذا بخورید

همه نسبت ها را رعایت کنید

پروتئین جزء اصلی بافت عضلانی است و مسلما مهمترین ماده مغذی در افزایش وزن است. همیشه باید مقدار مشخصی چربی و کربوهیدرات مصرف کنید. مقدار توصیه شده چربی، پروتئین و کربوهیدرات در رژیم غذایی شما به ترتیب 15%، 35% و 50% است.

غذای پرکالری و کم حجم مصرف نمایید

این غذاها کمک زیادی خواهد کرد. هر چه در هر گرم کالری بیشتری مصرف کنید، غذای کمتری مصرف می کنید و نتایج بهتری خواهید داشت. همچنین معده با این نوع غذاها به سرعت پر نمی شوند.

در نتیجه این روش باعث کاهش چربی و حل شدن راحت آن با ورزش می شود. به عنوان مثال سبزیجات نسبت به سایر مواد، کالری کمتری دارند و حدود 80 درصد وزن آن ها را آب تشکیل می دهد، پس سعی کنید مصرف سبزیجات خود را کاهش دهید.

مولتی ویتامین ها را فراموش نکنید

غذاهای کم حجم و پرکالری به طور معمول کمبود ویتامین، آب و مواد معدنی مهم دارند و می بایست در طول روز با مولتی ویتامین ها جایگزین شوند. این مواد برای ساخت و ترمیم بافت های بدن مهم و لازم هستند. بین وعده های غذایی، آن ها را مصرف نمایید تا سریعتر جذب شوند.

بعد از ورزش غذا بخورید

پس از تمرین شدید و مداوم، سطح غذای شما کاهش می یابد و فیبرهای عضلانی شما برای غذا فریاد می زند. به همین دلیل رژیم غذایی مناسب بعد از ورزش بسیار مفید است و مهمترین رژیم غذایی برای کسانی است که می خواهند وزن اضافه کنند.

برای بهترین نتیجه، لازم است این وعده را 60 دقیقه پس از ورزش میل کنید. در این حین، بدن شما بیش از هر زمان دیگری در طول روز قادر به دریافت پروتئین است. به طور کلی سعی کنید که بعد از هر تمرین، 40-50 گرم پروتئین و حداقل 1.5 برابر این مقدار کربوهیدرات مصرف کنید.

به تدریج کالری دریافتی خود را افزایش دهید

برای رسیدن به وزن دلخواه خود، سعی کنید کالری دریافتی روزانه خود را از 1250 به 2500 افزایش دهید.

به تدریج کالری دریافتی خود را افزایش دهید
به تدریج کالری دریافتی خود را افزایش دهید

غذاهایی که به افزایش وزن سالم کمک می کنند

در این بخش از مقاله عوارض قرص چاقی اپل با کمک دکتر سلیمی، غذاهایی را معرفی کرده ایم که می توانند به افزایش وزن شما کمک کنند.

برنج

برنج یکی از معروف ترین غلات در جهان بوده و حاوی کالری زیادی است. 100 گرم برنج حدود 130 کالری دارد که نسبت به سایر غذاها ارزانتر است (البته انواع برنج با قیمت های متفاوت وجود دارد).

افزودن برنج به رژیم غذایی روزانه باعث می شود تا صدها کالری به رژیم غذایی خود اضافه کنید. هضم برنج راحت تر از گندم است و به انسان آسیبی نمی رساند. برنج سرشار از ویتامین های ضروری مانند تیامین و اسید نیکوتین است. تهیه برنج نیز بسیار آسان و سریع است.

گرانولا

این غذا (ترکیبی از میوه های خشک و آجیل)، یکی از بهترین غذاهای سالم، خوشمزه و مفید برای افزایش وزن است. یعنی این غذا نه تنها یک غلات خوشمزه برای صبحانه است، بلکه برای افزایش وزن سالم نیز عالی است.

گرانولا سرشار از انرژی، پروتئین و فیبر غذایی است. یک لیوان گرانولا بیش از 450 کالری دارد و شیر اضافی ندارد. خوردن گرانولا به عنوان میان وعده چند بار در روز باعث افزایش وزن سریع می شود.

شکلات تلخ

مصرف متعادل شکلات تلخ، غذایی غنی از آنتی اکسیدان برای افزایش وزن و احساس عالی، انتخابی عالی برای افزایش وزن است. 100 گرم شکلات تلخ حاوی بیش از 500 کالری است و سرشار از آنتی اکسیدان ها و آنزیم هایی است که خلق و خو را بهبود می بخشد.

همچنین به دلیل این که قند و چربی اشباع شده دارد (چون طعم خوبی دارد)، از موادی نیست که بتوان آن را هر روز خورد. با این حال، شکلات تلخ بهتر و سالم تر از بسیاری از شیرینی ها و غذاهای ناسالم است.

شکلات تلخ
شکلات تلخ

کره بادام زمینی

این کره سرشار از کالری و پروتئین، در فهرست غذاهای مفید برای افزایش وزن است. در یک قاشق از این ماده غذایی 90 کالری، 4 گرم پروتئین و 3 گرم کربوهیدرات وجود دارد که به دلیل طعم آن، آن را به یک غذای فوق العاده تبدیل می کند. همچنین حاوی چربی اشباع شده است، بنابراین در مصرف آن زیاده روی نکنید.

موز

این میوه میان وعده پر انرژی، راحت و خوش طعم است. این میوه ​​یک غذای عالی برای افزایش وزن به حساب می آید. همچنین حاوی فیبر، پتاسیم و قند است که آن را به یک میان وعده عالی برای قبل از تمرین تبدیل می کند.

تن ماهی

این غذا سرشار از پروتئین سالم و روغن های ضروری است. پخت غذاهای کنسرو شده بسیار آسان است و می توان از آن برای بسیاری از غذاها استفاده کرد. بنابراین افزودن آن به رژیم غذایی دشوار نیست.

شیر کامل / شیر سویا

با خوردن آن می توانید انرژی از دست رفته خود را سریع تر از هر شرایط دیگری بازیابی نمایید. یک لیوان شیر کامل حاوی حدود 150 کالری و 8 گرم پروتئین است.

افزودن آن به رژیم غذایی بسیار آسان است. چنان چه به خاطر هر چیزی نمی توانید آن را مصرف کنید، شیر سویا یا بادام، جایگزین خوبی هستند.

کالری هر فنجان شیر سویا 130 کالری است که از نظر پروتئین با شیر برابر است. هر دو مدل شیر حاوی چربی هستند، اما اگر به صورت کنترل شده استفاده شوند، اشکالی ندارد.

شیر کامل / شیر سویا
شیر کامل / شیر سویا

شما در حال مطالعه مقاله عوارض قرص چاقی اپل هستید.

تخم مرغ

شاید فیلمی را دیده باشید که در آن قهرمان داستان به عنوان بخشی از رژیم غذایی خود تخم مرغ خام می خورد! بگذارید واضح بگوییم، منظور ما این نوع استفاده نیست.

تخم مرغ بسیار مغذی است و به عنوان یک صبحانه معمولی استفاده می شود. تخم مرغ انرژی و مواد مغذی مورد نیاز بدن را در طول روز تامین می کند.

تخم مرغ ارزان، در دسترس و پرمصرف است و به همین دلیل آن را به غذاهایی ایده آل و سالم برای افزایش وزن تبدیل می کند و می تواند در بسیاری از غذاها استفاده شود.

تخم مرغ حاوی حدود 75 کالری، 5 گرم چربی و حدود 6 گرم پروتئین است. ویتامین B12 نیز در تخم مرغ یافت می شود. ممکن است به دلیل کلسترول، دوست نداشته باشید هر روز تخم مرغ بخورید، اما می توانید چند روز در هفته حساب باز کنید.

آجیل و خشکبار

آجیل یکی از سالم ترین غذاهای پرکالری است زیرا از نظر وزن، کالری بالایی دارد. به عنوان مثال، 100 گرم آجیل مخلوط، بیش از 700 کالری دارد! آجیل یک میان وعده سالم و سرشار از کلسیم و فیبر است.

آجیل ها خوشمزه هستند و استفاده از آن ها خیلی راحت است، در نتیجه برای رهایی از لاغری می توان از آن ها استفاده کرد.

پنیر

خوشبختانه پنیر بهترین غذا برای افزایش وزن است. پنیر، پر کالری و سرشار از کلسیم است. منبع با ارزشی از پروتئین برای گیاهخواران است و به دلیل تنوعی که دارد، به راحتی در بسیاری از غذاها استفاده می شود. البته باید در مصرف پنیر نیز تعادل ایجاد کنید. به عنوان مثال، در 100 گرم پنیر 400 کالری وجود دارد.

باید مراقب میزان مصرف خود باشید، زیرا 100 درصد نیاز روزانه بدن شما به چربی اشباع شده را تامین می کند. پنیر خوشمزه و مغذی است و به راحتی می توان آن را به دستور پخت اضافه کرد، بنابراین برای افزایش وزن به آن تکیه کنید.

پنیر
پنیر

سویا

این ماده غذایی پروتئین زیادی دارد و برای رژیم غذایی خیلی مهم است؛ زیرا سالم، ارزان و سرشار از مواد مغذی است. یک وعده 100 گرم دانه سویا حدود 400 کالری دارد.

این رژیم حاوی مقدار کمی چربی و 36 گرم پروتئین است. طبق وزنی که در حال حاضر دارید(کم) بهتر است که برای تامین پروتئین به جای گوشت از این ماده استفاده کنید. علاوه بر این، این غذا منبع غنی منیزیم، آهن و کلسیم است.

کراکر و شیرینی

رژیم غذایی شما نباید به نان سفید و غذاهای پر کربوهیدرات محدود شود. این خوراکی ها از گندم کامل، سبوس و کنجد درست شده و می توانند به افزایش وزن شما کمک کنند. همچنین استفاده همزمان از کره بادام زمینی و عسل نیز برای افزایش کالری دریافتی خود انتخاب هوشمندانه ای به نظر می رسد.

میوه ها و سبزیجات

این خوراکی ها فواید زیادی برای افراد چاق دارد و معمولا به آن ها توصیه می شود، اما افراد لاغر هم نباید از خوردن میوه ها و سبزیجات خودداری کنند.

آن ها حاوی مقادیر زیادی ویتامین و مواد معدنی و نیز شیرینی طبیعی می باشند که به رهایی از لاغری کمک می کند. توجه کنید که مصرف میوه های خشک در میان وعده ها می تواند مفید باشد.

چنین مواردی را نادیده نگیرید. برای افزایش وزن، روی غذاهای سالم تمرکز کنید. به خاطر داشته باشید که مهم نیست که یک غذا چقدر کالری دارد، مواد مغذی معیار اصلی هستند.

متخصصان تغذیه می‌ گویند که برای افزایش وزن، نه تنها باید غذاهای پرکالری، پرچرب و پر کربوهیدرات بخورید، بلکه غذاهای پرکالری و پرمغذی مصرف کنید. در حقیقت شما باید غذاهایی بخورید که سرشار از ویتامین ها، مواد معدنی و مواد مغذی و پر کالری هستند. برای صبحانه، نان تست غلات کامل را با کره بادام زمینی میل کنید.

اگر املت می خورید، تخم مرغ و پنیر را اضافه کنید

اگر املت می خورید، تخم مرغ و پنیر را اضافه کنید. سیب ها را نگینی خرد کرده و کره بادام زمینی را بمالید تا مزه دار شود. آجیل و عسل را در یک کاسه ماست بریزید و جرعه جرعه بنوشید.

با استفاده از پنیر و سس به سیب زمینی ها، کالری اضافه کنید. از سبزیجات نشاسته ای مانند سیب زمینی و ذرت شیرین استفاده کنید. شیر طبیعی و آب میوه بخورید تا کالری بیشتری کسب کنید.

قبل از غذا پیاده روی کنید تا میل شما به غذا خوردن بیشتر شود. اگر اشتها ندارید، غذای مورد علاقه خود را بخورید. این می تواند اشتها را تحریک کند. ادویه ها و چاشنی های دیگر را به غذای خود اضافه کنید تا تمایل به خوردن آن را ایجاد کنید.

اگر املت می خورید، تخم مرغ و پنیر را اضافه کنید
اگر املت می خورید، تخم مرغ و پنیر را اضافه کنید

استفاده از قرص های چاقی برای افزایش وزن

قرص ها و داروهایی که وعده افزایش وزن و عضله سازی را می دهند، موثر نیستند و خطرناک هستند. این محصولات حاوی ترکیبات خطرناکی هستند که به شدت برای سلامتی مضر هستند. اگر نمی توانید با افزایش مقدار غذایی که می خورید یا بیشتر می خورید وزن اضافه کنید، حتما با یک متخصص مشورت کنید.

بهترین متخصصان در این زمینه، مثل دکتر سلیمی که یکی از پزشکان نامدار کشور می باشد، توصیه می کنند که برای افزایش وزن یا چاقی از روش های دیگر به جای قرص های چاقی مثل اپل استفاده شود.

حتی اقداماتی مثل جراحی هم در اولویت بالاتری نسبت به قرص و داروهای این چنینی دارند. در ادامه مطلب به بررسی عوارض قرص چاقی اپل و سایر داروهای با اثر مشابه خواهیم پرداخت.

قرص های چاقی راهی برای افزایش وزن

این نوع دارو یکی از محصولات نوینی است که امروزه توسط برخی شرکت های داروسازی تولید می شود و این محصول برای افزایش وزن افراد به شدت تبلیغ می شود. این نوع قرص ها موجب بیشتر شدن اشتها و در نتیجه افزایش وزن افراد می شود.

یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن دقت زیادی شود، عوارض آن ها است. چرا که عوارض مصرف آن ها غیر قابل جبران است و اگر شما هم جزو افرادی هستید که از این قرص ها استفاده می کنید، باید به خوبی با عوارض آن کنار بیایید.

برای افزایش آگاهی شما از عوارض مصرف داروهای چاقی و به ویژه قرص اپل، در ادامه مقاله عوارض قرص چاقی اپل بیشتر راجع به آن حرف خواهیم زد تا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید.

قرص های چاقی راهی برای افزایش وزن
قرص های چاقی راهی برای افزایش وزن

قرص اپل

قرص اپل یکی دیگر از داروهایی است که بسیاری از افراد از عوارض مصرف آن و سایر داروهای چاقی بی اطلاع هستند و به همین دلیل، افرادی که به دنبال اندامی زیبا هستند، از این داروها استفاده می کنند.

بسیاری از افراد به دلیل لاغری بیش از حد بدن خود به دنبال راه هایی هستند که بدن خود را زیباتر و کمی چاق کنند. این افراد برای رسیدن به اندام ایده آل خود از داروهای چاقی استفاده می کنند.

در این بخش از مقاله “عوارض قرص چاقی اپل” ذکر عوارضی که ممکن است در اثر مصرف این قرص ها پدید بیاید، حرف خواهیم زد و آن ها را معرفی خواهیم کرد تا دور این دارو و بقیه مشابهان آن را خط بکشید.

 

چاقی با برخی از جراحی ها

برای این که فردی بتواند وزن خود را کاهش دهد، معمولا برنامه های تغذیه ای و ورزش و مواردی این چنینی خاصی وجود دارند که معمولا بیشتر افراد به آن ها آگاه هستند.

اما کمتر کسی می داند که راه افزایش وزن چیست. ما در قسمت های قبلی مقاله عوارض قرص چاقی اپل در این باره حرف زدیم و برخی از راه ها را مرور کردیم که شما با استفاده از آن ها می توانید وزن خود را افزایش دهید.

در ادامه آن به قرص های چاقی رسدیم و به عنوان نمونه، قرص اپل را بررسی کردیم و درباره عوارض قرص چاقی اپل توضیح دادیم.

همچنین گفتیم که می توان به جای استفاده از قرص، از روش های جراحی بهره جست. به این ترتیب وقتش رسیده تا در این قسمت از مقاله عوارض قرص چاقی اپل در رابطه با عمل هایی برای چاق شدن حرف بزنیم.

جراحی می تواند گزینه ای برای کسانی باشد که می خواهند سریع تر و پایدارتر در قسمت های مختلف بدن وزن اضافه کنند.

تزریق چربی یک روش زیست سازگار است

تزریق چربی یک روش زیست سازگار است زیرا سلول های چربی در طول تزریق چربی از بدن بیمار خارج می شوند و با این روش ایمن، امکان رد واکنش آلرژیک یا آلرژی وجود ندارد.

همچنین در این روش در مقایسه با پروتز، بدن حس و ظاهر طبیعی تری دارد. همان طور که قبلا ذکر شد، تزریق چربی به منظور تزریق چربی استخراج شده از بدن خود بیمار برای افزایش چربی و حجم قسمت های دیگر بدن است. کاشت ایمپلنت نیز راهی سریع برای افزایش وزن است و مزایای متعددی دارد.

جراحی لیپوساکشن و پروتز برای بزرگ کردن نواحی مختلف بدن استفاده می شود. در گذشته، ایمپلنت ها روش بهتری برای شکل دادن به قسمت های بزرگتر بدن بوده اند.

با این حال، این تصور در حال تغییر است زیرا جراحان پلاستیک امروزه از تزریق چربی بیشتر به جای جراحی ایمپلنت برای بزرگ کردن و شکل دادن به باسن و سایر قسمت های بدن استفاده می کنند.

اگر می خواهید راهی بهتر از تزریق چربی یا ایمپلنت برای درمان کاهش وزن بدانید، بهتر است به دکتر سلیمی مراجعه کنید. به یاد داشته باشید قبل از هر اقدامی با یک پزشک مجرب مشورت کنید. ما دکتر سلیمی را پیشنهاد می کنیم.

تزریق چربی یک روش زیست سازگار است
تزریق چربی یک روش زیست سازگار است

در ادامه مقاله عوارض قرص چاقی اپل قصد داریم تا در رابطه با تزریق چربی و ایمپلنت ها بیشتر حرف بزنیم. با ما همراه بمانید.

تزریق چربی چیست؟

آیا تا به حال خواسته اید که چربی اضافی را از ران، باسن و شکم خود به سایر نواحی کم چربی منتقل کنید؟ اکثر پزشکان، تزریق چربی را به عنوان یک روش ایمن و طبیعی برای بیمارانی که می خواهند قسمت های مختلف بدن را بزرگ کرده و شکل دهند، توصیه می کنند.

فواید تزریق چربی

تزریق چربی بدن به مناطقی که بیماران نیاز به افزایش وزن دارند، فواید متعددی دارد که مهمترین آن ها عبارتند از:

در این جراحی از چربی بدن خود بیمار استفاده می شود، بنابراین خطر آلرژی وجود ندارد.

علاوه بر سایر عمل های زیبایی مانند لیپوساکشن و بزرگ کردن سینه، لیپوساکشن با ابدومینوپلاستی قابل انجام است. افزودن این عمل ‌ها به تزریق چربی، هم بدن اهدا کننده چربی و هم بخش گیرنده چربی را گسترش می ‌دهد.

نتایج تزریق چربی کاملا طبیعی است، زیرا چربی از دست رفته بدن با چربی از قسمت دیگری از بدن جایگزین می شود.

دوره نقاهت پس از تزریق چربی بسیار کوتاه است. هنگامی که تزریق چربی با سایر درمان های زیبایی ترکیب شود، دوره بهبودی طولانی تر خواهد بود. دوره نقاهت برای تزریق چربی تنها چند روز است.

تزریق چربی ترفندی برای افزایش وزن بدون استفاده از مواد مصنوعی است. حتی استفاده از محصولات مدرن جوانسازی صورت، مانند محصولات حاوی اسید هیالورونیک، خطر ابتلا به آلرژی را برای بیماران مبتلا به آلرژی های متعدد ایجاد می کند.

فواید تزریق چربی
فواید تزریق چربی

این عمل نیازی به بیهوشی عمومی ندارد. نتایج این روش فوری است و در عرض چند هفته بهبود می یابد. نتیجه تزریق چربی ماندگاری طولانی دارد. 80-50 درصد چربی تزریق شده در اکثر بیماران به طور دائمی باقی می ماند.

به ادامه مقاله عوارض قرص چاقی اپل توجه نمایید.

روش تزریق چربی برای چه کسانی مناسب است؟

طبق نظر دکتر سلیمی، سالانه صدها نفر تزریق چربی را برای درمان کاهش وزن انتخاب می کنند. متقاضی ایده آل برای تزریق چربی فردی است که می خواهد نازکی باسن، صورت یا پشت دست ها را جبران کند یا شقیقه ها، گونه های فرورفته، جای زخم یا پوست فرورفته را پر و تاکید کند.

لیپوساکشن برای بزرگسالان 30 تا 65 ساله که از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستند، چربی کافی در بدن خود دارند و می توانند آن را استخراج کنند، مناسب است. کاندیدای ایده آل برای این روش باید عاری از مشکلات قلبی عروقی ناشی از استعمال دخانیات و عوارض مختلف باشد.

در نتیجه علاقه مندان این جراحی باید در یک جلسه مشاوره، سابقه پزشکی و داروهای فعلی خود را به پزشک اطلاع دهند تا مطمئن شوند که این روش، راه حل مناسبی برای لاغری آن هاست.

روش تزریق چربی برای چه کسانی مناسب است؟
روش تزریق چربی برای چه کسانی مناسب است؟

مراحل عمل تزریق چربی

پزشک با لیپوساکشن، چربی های اضافی را که در قسمتی از بدن بیمار جمع شده است، خارج می کند و پس از تصفیه و آماده سازی، چربی را به قسمت دیگری از بدن بیمار تزریق می کند.

این جراحی با تزریق داخل وریدی داروی آرامبخش انجام می شود و می توان آن را همزمان با سایر جراحی ها مانند بزرگ کردن سینه با تزریق چربی انجام داد. این عمل 2-4 ساعت طول می کشد. جراح ابتدا سلول های چربی را از ران، باسن یا شکم بیمار با سرنگ خارج می کند.

سپس سلول ‌ها را برای تزریق به استخوان‌ های گونه، لب ‌ها و دست‌ ها و … آماده می ‌کند تا از دست دادن چربی در این نواحی در طول زندگی جبران شود. سلول های چربی برای بزرگنمایی و برجسته کردن باسن و لیفت ایده آل هستند.

دوره نقاهت

دوره نقاهت این عمل 2 تا 3 هفته طول می کشد، اما طول دوره نقاهت به محل تزریق چربی و سن بیمار بستگی دارد.

کبودی ها 7 تا 10 روز پس از تزریق چربی باقی می مانند. تورم در عرض 4 -3 روز پس از تزریق به اوج خود می رسد و از روز 7 تا 10 کاهش می یابد که بیشتر آن پس از 3 هفته کاهش می یابد.

درد ناشی از تزریق چربی حداقل است. ناحیه ای که چربی دریافت می کند، به مدت حدود 10 روز آسیب می بیند. در مورد چگونگی بهبودی در طول معاینه با دکتر سلیمی صحبت کنید.

دکتر سلیمی فهرستی از مسکن ها و مکمل هایی را که برای کاهش تورم باید مصرف یا قطع شود، در اختیار شما قرار می دهد.

دوره نقاهت
دوره نقاهت

جراحی ایمپلنت

فیلرهای بدن اغلب در جراحی پلاستیک برای تغییر شکل قسمت های مختلف بدن، به ویژه باسن، سینه، پاها و عضله دوسر استفاده می شود.

این ایمپلنت از یک لاستیک سیلیکونی قوی و نیمه سفت ساخته شده است که در جلوی استخوان قرار می گیرد و توسط بدن جذب نمی شود.

سازمان جهانی غذا و دارو، ایمنی پروتزهای سیلیکونی را تایید کرده است. ایمپلنت ها در اندازه ها و شکل های مختلف و از مواد مختلفی مانند چرم، استخوان، فلز، سرامیک یا پلاستیک ساخته می شوند.

بیشتر پروتزها به طور دائم در بدن کاشته می شوند، اما در صورت لزوم می توان آن ها را با جراحی خارج کرد. بنابراین اگر از نتیجه عمل راضی نیستید، می توانید با انجام عمل دیگری پروتز را خارج کنید.

مزایای ایمپلنت

استفاده از فیلرها به عنوان راهی برای کاهش وزن، فواید زیادی دارد که مهمترین آن ها عبارتند از:

 • صاف کننده پوست
 • حداقل عوارض جانبی
 • جای زخم کوچکتر است.
 • کمتر آزاردهنده
 • دوره نقاهت سریعتر
 • احساس کنید و طبیعی تر به نظر برسید.
 • افزایش اعتماد به نفس

به قسمت های پایانی مقاله عوارض قرص چاقی اپل رسیدیم.

مزایای ایمپلنت
مزایای ایمپلنت

انواع ایمپلنت

در این قسمت از مقاله عوارض قرص چاقی اپل پرکاربردترین و پرطرفدارترین پروتزها را معرفی می کنیم.

ایمپلنت باسن

جراح یک برش 3 اینچی در لگن کاشته شده در وسط ران ایجاد می کند. جراح یک کیسه برای قرار دادن ایمپلنت ایجاد می کند و سپس آن را از طریق این برش داخل کیست قرار می دهد. ایمپلنت در داخل ناحیه عضله نرم و بافت چربی قرار می گیرد.

این ناحیه از بافت همبند، اسکار را برای نگه داشتن ایمپلنت در جای خود تشکیل می دهد. بخیه ها جاذب هستند. ناحیه عمل برای کاهش تورم و ناراحتی بانداژ می شود.

بیمار معمولاً دو ساعت پس از جراحی از بیمارستان مرخص می شود. لیفت لگن برزیلی، راه دیگری برای بزرگ کردن و برجسته کردن باسن است.

ایمپلنت ساق پا

جراح، پا را در چین طبیعی پشت زانو می شکافد، سپس ایمپلنت را از طریق یک برش وارد بدن کرده و در کیسه ایجاد شده قرار می دهد. ایمپلنت در قسمت داخلی یا خارجی پا (یا هر دو) در ناحیه عضله نرم و بافت چربی قرار می گیرد. بافت همبند اسکار که در این ناحیه ایجاد می شود، از حرکت ایمپلنت جلوگیری می کند.

پیوند عضله دوسر و سه سر:

برش عضله دوسر یا جراحی کاشت عضله سه سر در مکانی نامعلوم بالای زیر بغل انجام می شود. جراح ابتدا یک کیسه برای قرار دادن ایمپلنت در ناحیه بافت نرم، چربی و ماهیچه ایجاد می کند، سپس ایمپلنت را از طریق برش وارد می کند. بافت همبند زخم پس از جراحی در این محل شکل می گیرد و از حرکت ایمپلنت جلوگیری می کند. بانداژ، ناراحتی بیمار را کاهش می دهد.

ایمپلنت سینه

جراحی کاشت سینه به طور فزاینده ای در بین مردان محبوب می شود و بسیاری از مردان این روش زیبایی را برای بزرگ کردن سینه انتخاب می کنند.

پروتز سینه مردانه از سیلیکون جامد ساخته شده و نسبت به پروتز سینه زنانه محکم ‌تر است. پروتزهای سینه در اشکال و اندازه‌ های مختلفی تولید می ‌شوند.

سینه ‌های مردان طوری طراحی شده ‌اند که شبیه ماهیچه‌ های طبیعی سینه مردانه باشد. برش ‌های جراحی معمولاً در زیر بغل، آرئول (حلقه رنگی اطراف نوک پستان) یا زیر سینه ایجاد می ‌شوند.

سپس جراح، یک کیسه در زیر عضله سینه ای بزرگ یا زیر بافت همبند نازکی که عضله را می پوشاند، ایجاد می کند. سپس، ایمپلنت در کیسه قرار می گیرد و با بخیه های جاذب محکم می شود.

مراحل جراحی ایمپلنت

کاشت ایمپلنت باید توسط جراح پلاستیک انجام شود. این جراحی را می توان در مطب، مرکز جراحی سرپایی یا بیمارستان انجام داد. عمل جراحی حدود دو ساعت طول می کشد.

این عمل معمولاً با تزریق داروی آرامبخش و در حالتی که بیمار هوشیار است و به اصطلاح در حالت «گرگ و میش» است، انجام می شود. البته برخی از عمل ها با بیهوشی عمومی انجام می شود.

ایمپلنت برای تغییر ظاهر و نمای قسمت های مختلف بدن استفاده می شود. ایمپلنت هایی مانند خالکوبی و پیرسینگ برای تغییر بدن انجام می شود.

البته از ایمپلنت ها به صورت درمانی نیز استفاده می شود و برای ترمیم استخوان ها، اصلاح ناهنجاری ها و ناهماهنگی ها مانند پای چاقویی، جایگزینی قسمت های از دست رفته بدن و نظارت بر عملکردهای حیاتی بدن استفاده می شود.

دوره نقاهت

دوره نقاهت پس از این عمل دو تا سه هفته است. بنابراین لازم است که حداقل دو هفته مرخصی بگیرید و تا حد امکان در خانه استراحت کنید. حتی اگر بتوانید دو هفته بعد سر کار بروید و فعالیت های سبک انجام دهید، کبودی و تورم برای مدت کوتاهی باقی می ماند.

دوره نقاهت
دوره نقاهت

جمع بندی

ما در مقاله عوارض قرص چاقی اپل با همیاری دکتر سلیمی، مطالب مختلفی در موضوعات گوناگون را بررسی نموده و اطلاعاتی در رابطه با لاغری و عوامل و عوارض آن و همچنین راه های درمان این معضل در اختیار شما قرار دادیم.

در راستای همین امر گفتیم که امروزه تبلیغات زیادی در رابطه با قرص های چاقی انجام می شود که نباید گولشان را بخورید.

قرص اپل نیز از همان قرص های مضر است که مصرف آن به هیچ وجه توصیه نمی شود. برای همین به عوارض قرص چاقی اپل و مشابهان دیگرش پرداختیم تا از خطرات آن آگاه گردید.

بنابراین اکنون می دانید که برای لاغر شدن بهتر است از راه های دیگری همچون جراحی استفاده کنید و حتما با متخصصینی همچون دکتر سلیمی در ارتباط باشید.

در پایان امیدواریم از مطالعه مقاله عوارض قرص چاقی اپل لذت برده و راضی بوده باشید.

منبع:

cutt.ly

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مهدی
مهدی
1 سال قبل

سلام
من چند ماه پیش این قرص رو مصرف کردم و از عوارضش مطلع نبودم می خواستم بدونم چجوری میتونم عوارضش رو از بین ببرم و همچنین تا چه مدت عوارضش در بدنم هست

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید