عمل لیفت شکم

فهرست مطالب

در این مقاله از سایت دکتر سلیمی، قصد داریم درباره عمل لیفت شکم، توضیح دهیم.

عمل لیفت شکم، یک جراحی زیبایی است که برای بهبود ظاهر شکم انجام می شود. این جراحی می تواند چربی اضافی را بردارد، پوست شل شده را سفت کند و عضلات شکم را تقویت کند. عمل لیفت شکم می تواند برای افرادی که دارای شکم بزرگ و افتاده هستند، افرادی که به دلیل کاهش وزن زیاد دچار افتادگی پوست شکم شده اند، و افرادی که مایل به بهبود ظاهر شکم خود هستند، مفید باشد.

 

آشنایی با عمل لیفت شکم

آشنایی با عمل لیفت شکم
آشنایی با عمل لیفت شکم

عمل لیفت شکم، نوعی مداخله جراحی است که برای تغییر شکل و سفت کردن شکم طراحی شده است. جراحی لیفت شکم، چربی و پوست اضافی را که اغلب ناشی از کاهش وزن و بارداری و زایمان است، از بین می برد.

این روش همچنین، می تواند عضلات ضعیف یا جدا شده شکم را بازیابی کند و نمایه شکمی صاف تر و محکم تر ایجاد کند.

پیشنهاد می کنیم از پست کوچک کردن شکم دیدن کنید.

عمل لیفت شکم شامل چه مواردی می شود؟

عمل لیفت شکم معمولاً شامل دو مرحله اولیه، لیپوساکشن و برداشتن پوست است. لیپوساکشن، رسوبات چربی اضافی را از بین می برد، و همچنین، برداشتن پوست، پوست شل و افتاده را هدف قرار می دهد. جراحان ممکن است عضلات زیرین شکم را سفت کنند تا ظاهری زیبا داشته باشد.

آمادگی برای عمل لیفت شکم

قبل از عمل لیفت شکم، بیماران باید سیگار را ترک کنند و از مصرف برخی داروها که می توانند خونریزی را افزایش دهند اجتناب نمایند. تغذیه مناسب و ورزش منظم برای بهبود ریکاوری و نتایج جراحی، توصیه می شود.

روند بهبودی پس از عمل لیفت شکم

بهبودی پس از عمل لیفت شکم، معمولاً دو تا چهار هفته طول می کشد که بستگی به سلامت فرد و وسعت عمل دارد. مراقبت های بعد از عمل، شامل پوشیدن باندر حمایتی شکمی، مصرف داروهای تجویز شده و اجتناب از فعالیت بدنی شدید است.

قرارهای پیگیری منظم، تضمین می کند که بهبودی شما همانطور که انتظار می رود، پیشرفت می کند.

نتایج و طول عمر عمل لیفت شکم

نتایج عمل لیفت شکم، مشروط بر اینکه فرد وزن ثابت و سبک زندگی سالمی داشته باشد، معمولا طولانی مدت است. بهبودهای مشهود، بلافاصله پس از جراحی آشکار می شوند، اما نتایج نهایی ممکن است تا یک سال طول بکشد تا به طور کامل ظاهر شود.

عوارض و خطر عمل لیفت شکم

خطرات رایج جراحی لیفت شکم، شامل خونریزی، عفونت و واکنش های نامطلوب به بیهوشی است. سروما یا تجمع مایع در زیر پوست و هماتوم ها که نوعی خون تجمع یافته، محسوب می شود نیز ممکن است رخ دهد.

در برخی موارد، بیماران ممکن است با تاخیر در بهبود زخم، از دست دادن پوست، یا اسکار نامطلوب مواجه شوند. لخته شدن خون و آمبولی چربی، از عوارض جدی است که می تواند زندگی را تهدید کند.

علاوه بر این، عمل جراحی شکم، شامل جداسازی عضلات شکم است و اگر به درستی انجام نشود، می‌تواند منجر به ضعف و ناراحتی عضلانی شود.

رعایت دستورالعمل های دکتر سلیمی به عنوان متخصص جراح چاقی 

رعایت دستورالعمل های دکتر سلیمی به عنوان متخصص جراح چاقی 
رعایت دستورالعمل های دکتر سلیمی به عنوان متخصص جراح چاقی

همکاری با دکتر سلیمی، به عنوان متخصص جراح چاقی، ضمن رعایت رژیم غذایی، ورزش و مصرف پودر پروتئین، بدون شک خطر افتادگی پوست را کاهش می دهد و در نتیجه، نیاز به لیفت شکم را به حداقل می رساند.

پیروی از برنامه کاهش وزن جامع که شامل رژیم لاغری شکم و ورزش منظم، همراه با مصرف پودر پروتئین است، می تواند به کاهش این مشکل کمک کند.

پروتئین، برای ترمیم و رشد بافت ضروری است و مصرف آن می تواند رشد عضلات را تقویت کند که ممکن است به پر کردن بخشی از پوست شل شده، کمک نماید. علاوه بر این، ورزش به حفظ ماهیچه ای کمک می کند و می تواند ظاهر پوست را بهبود بخشد.

در حالی که چنین تلاش هایی ممکن است به طور کامل، احتمال شل شدن پوست را از بین نبرد، می تواند به میزان قابل توجهی، از شدت افتادگی بکاهد. تخصص دکتر سلیمی در جراحی چاقی، می تواند در هدایت بیماران در مسیر کاهش وزن و به حداقل رساندن نگرانی های زیبایی مرتبط با پوست اضافی، بسیار ارزشمند باشد.

توجه به این نکته مهم است که نتایج فردی ممکن است متفاوت باشد، و برخی از افراد ممکن است همچنان به انجام عمل جراحی شکم یا سایر روش‌های کانتورینگ بدن، برای رفع پوست اضافی قابل توجه، نیاز داشته باشند.

با این وجود، نوعی رویکرد مشارکتی با دکتر سلیمی، با تمرکز بر سبک زندگی سالم و مصرف پروتئین، می‌تواند نتایج کلی کاهش وزن را بهبود بخشد و بدون نیاز به مداخلات جراحی گسترده، به دگرگونی رضایت‌بخش‌تر بدن کمک کند.

توصیه می کنیم از صفحه نمونه برنامه غذایی بعد از اسلیو معده دیدن کنید.

حتما یک ماه بعد از عمل اسلیو باید نزد پزشک جهت معاینه و چکاپ مراجعه نمایید.

نقش شاخص توده بدن در عمل لیفت شکم

شاخص توده بدن (BMI) نقش مهمی در تعیین شرایط شما برای لیفت شکم دارد. بیمارانی که BMI ثابتی در محدوده طبیعی دارند، عموما بهترین نتایج را کسب می کنند.

ممکن است به افرادی که BMI بالاتری دارند توصیه شود قبل از جراحی، وزن خود را کاهش دهند تا خطرات را به حداقل برسانند و نتایج جراحی را افزایش دهند.

سوالات متداول عمل لیفت شکم

عمل لیفت شکم چیست؟

لیفت شکم، که با نام های ابدومینوپلاستی شناخته می شود، نوعی عمل جراحی است که برای تغییر شکل و سفت کردن ناحیه شکم طراحی شده است.

این روش، شامل برداشتن پوست و چربی اضافی از شکم است و همچنین، ممکن است شامل سفت شدن عضلات زیرین باشد. هدف از این عمل، دستیابی به نیمرخ شکمی صاف تر و محکم تر است.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای عمل لیفت شکم هستند؟

افرادی که پوست و چربی اضافی در ناحیه شکم دارند، اغلب به دلیل کاهش وزن قابل توجه یا حاملگی های متعدد، ممکن است کاندیدای مناسبی برای لیفت شکم باشند.

انواع مختلف عمل لیفت شکم چیست؟

انواع مختلفی از لیفت شکم وجود دارد و تکنیک خاص مورد استفاده، به نیازها و اهداف فرد بستگی دارد. دو نوع اصلی این جراحی، ابدومینوپلاستی کامل و مینی ابدومینوپلاستی نام دارد.

ابدومینوپلاستی کامل، شامل برش طولانی تری است که امکان برداشتن مقادیر قابل توجهی از پوست و چربی اضافی را فراهم می کند.

از طرفی مینی ابدومینوپلاستی برای افرادی که پوست اضافی کمتری دارند، مناسب است و نیاز به برش کوتاه تری خواهد داشت.

عمل لیفت شکم چگونه انجام می شود؟

در طول عمل لیفت شکم، جراح، برشی در قسمت پایین شکم ایجاد می کند تا به بافت های زیرین دسترسی پیدا کند. پوست و چربی اضافی، برداشته می شود و عضلات شکم ممکن است با استفاده از بخیه سفت شوند.

پوست باقیمانده تغییر مکان داده و به جای خود، بخیه می شود. در برخی موارد، لیپوساکشن اضافی، ممکن است برای کانتور بیشتر ناحیه، انجام شود.

روند بهبودی پس از عمل لیفت شکم چگونه است؟

روند بهبودی پس از لیفت شکم، ممکن است از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. به طور کلی، بیماران می توانند در چند روز اول انتظار کمی ناراحتی، تورم و کبودی در ناحیه تحت درمان داشته باشند.

برای کنترل درد در این دوره، ممکن است داروهای مسکن تجویزی ارائه شود. بیماران باید به مدت چند هفته از فعالیت های سنگین خودداری کنند و دستورالعمل های بعد از عمل جراح خود را به دقت دنبال نمایند تا بهبودی مطلوب حاصل شود.

نتیجه گیری

نتیجه گیری
نتیجه گیری

لیفت شکم، می تواند کیفیت زندگی فرد را با بهبود کانتور بدن و اعتماد به نفس، به طور قابل توجهی افزایش دهد. جراحی لیفت شکم، نوعی روش متحول کننده است که برای اطمینان از بهترین نتایج، نیاز به درک جامع، آمادگی و استفاده از پزشک جراح ماهر دارد.

با همکاری دکتر سلیمی، به عنوان بهترین متخصص جراح چاقی و پیروی مجدانه از رژیم غذایی تجویز شده، رژیم ورزشی و مصرف پودر پروتئین، می توانید به طور موثری خطر افتادگی پوست را پس از کاهش وزن به حداقل برسانید و نیازی به جراحی زیبایی شکم نداشته باشید.

ترکیبی از این اقدامات می تواند رشد عضلانی، ترمیم بافت و کشسانی کلی پوست را افزایش دهد و به طور قابل توجهی، ظاهر پوست را بهبود بخشد و باعث تغییر شکل رضایت بخش بدن، بدون نیاز به مداخلات جراحی گردد.

توصیه می کنیم پس از مطالعه این مقاله از پست لاغری شکم با زردچوبه دیدن کنید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید