عمل اسلیو معده در کرج

فهرست مطالب

در این مقاله قصد داریم در رابطه با عمل اسلیو معده در کرج بحث کرده و اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان بدهیم.

همانطور که می دانید اسلیو گاسترکتومی(sleeve gastrectomy)، نوعی جراحی است که بر روی افراد چاق انجام می شود.

آشنایی اولیه با عمل اسلیو معده در کرج

بهتر است داوطلبان، قبل از اینکه عمل جراحی اسلیو معده را در کرج انجام دهند تا با این روش آشنا شوند.

این عمل روی معده انجام می شود. در این جراحی حدود 75 تا 80 درصد معده توسط جراح بریده شده و از بدن خارج می شود.

بقیه با منگنه یا منگنه معده دوخته می شود و شکم جدیدی را تشکیل می دهد.

کاهش سایز معده، مهمترین هدف در این جراحی است.

این امر میزان غذای مصرفی بیمار را کاهش می دهد و به مرور زمان باعث کاهش وزن می شود.

علاوه بر این، در این عمل قسمتی از معده که هورمون گرسنگی را ترشح می کند نیز خارج می شود.

مزایای جراحی اسلیو معده در کرج

لذت بردن از زندگی بدون بیماری حق افراد دارای اضافه وزن است.

obesity و اضافه وزن در این افراد نوعی بیماری محسوب می شود.

این بیماری کیفیت زندگی و سلامت روحی و جسمی آنها را تحت تاثیر قرار داده است.

بسیاری از این افراد توانایی کافی برای انجام فعالیت های روزمره خود را ندارند.

علاوه بر این، بسیاری از آنها عزت نفس خود را از دست داده اند یا افسرده و پرخاشگر هستند.

در نتیجه اسلیو معده در کرج می تواند راهی برای نجات آنها باشد.

همان طور که می دانید این روزها به علت افزایش ماشین آلات و زندگی صنعتی، چاقی در بین افراد بسیاری مشکل ساز شده است. رفت و آمدهای ماشینی بدون هیچ پیاده روی، غذاهای آماده یا فست فود سبب چاقی های آزار دهنده شده و بسیاری از افراد با این مشکل مواجه شده اند.

عمل اسلیو معده در کرج
عمل اسلیو معده در کرج

اولین و مهم ترین راه کار مقابله با چاقی ورزش است و باید ورزش را بدون توقف انجام داد. در این مقاله راه های کاهش وزن به کمک عمل های لاغری را برای شما شرح داده و با شرایط و ویژگی های آن آشنا خواهید شد.

جراحی های لاغری که یکی از انواع جراحی های زیبایی است، در بین مردم طرفداران بسیاری دارد. از انواع جراحی های لاغری می توان به عمل لاغری بالون معده، بای پس معده، اسلیو معده و …. اشاره کرد.

با کاهش فعالیت های ورزشی و زندگی ماشینی افراد بیش تری دچار اضافه وزن و چاقی شده و گاهی چاقی به حدی زیاد است که بجز عمل جراحی راهی برای درمان آن وجود نخواهد داشت.

در این مقاله به سوال های زیر پاسخ خواهیم داد:

چه افرادی برای انجام عمل لاغری مناسب هستند؟

قبل از انجام عمل لاغری چه آزمایش هایی را باید انجام داد؟

آیا با انواع عمل های لاغری آشنا هستید؟

بهترین کاندیدها برای انجام عمل لاغری حلقه ی معده چه افرادی هستند؟

چه افرادی برای انجام عمل اسلیو معده مناسب هستند؟

افراد کاندید عمل بای پس معده چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟

نحوه ی انجام دهی عمل اسلیو معده چگونه است؟

آیا با مزیت های عمل لاغری اسلیو معده آشنا هستید؟

بعد از انجام عمل لاغری اسلیو معده باید چه رژیم غذایی را رعایت کرد؟

بعد از عمل جراحی لاغری اسلیو معده چه مراقبت هایی را باید انجام داد؟

برآورد هزینه های انجام عمل اسلیو معده چقدر خواهد بود؟

آیا شرکت های بیمه ای هزینه عمل جراحی لاغری اسلیو معده را پرداخت می کنند؟

مشاوره های قبل و بعد از عمل لاغری چه تاثیری در نتیجه ی عمل شما خواهد داشت؟

برای انتخاب کلینیکی که در آن عمل جراحی لاغری انجام می شود چه معیارهایی را باید ملاک قرار داد؟

 

چه افرادی برای انجام عمل لاغری مناسب هستند؟

در سطرهای بالاتر به مهم ترین و اولین راه مقابله با چاقی یعنی ورزش اشاره شد؛ این در حالی است که افراد بسیار زیادی بعد از ورزش همچنان چاق بوده و اصلا تغییر وزنی در آن ها رخ نمی دهد؛ برای این موارد رژیم غذایی را پیشنهاد می کنیم.

اگر شما هم از چاقی مفرط رنج می برید، می توانید رژیم غذایی را در کنار ورزش خود شروع کرده و به تدریج شاهد کاهش وزن خواهید بود. تمامی موارد بالا از نظر مربی های ماهر، پزشک تغذیه و همچنین دکتر روانشناس باید تایید شده و برای هر کسی ورزش و نوع رژیم غذایی متناسب با ویژگی های وی تجویز شود.

چه افرادی برای انجام عمل لاغری مناسب هستند؟
چه افرادی برای انجام عمل لاغری مناسب هستند؟

بعضی از افراد با انجام ورزش های ثابت در کنار رژیم غذایی، هیچ کاهش وزنی نداشته و حتی در مواردی وزن آن ها افزایش هم خواهد داشت. پیشنهاد می کنیم در این چنین مواردی نوع ورزش و رژیم غذایی خود را تغییر داده و در صورت امکان حرکات ورزشی سخت تری را انجام دهید.

این در حالی است که بعضی از افراد که دارای چاقی مفرطی هستند، با سخت ترین حرکات ورزشی و سخت ترین رژیم های غذایی هم لاغر نشده و کاهش وزنی در آن ها صورت نمی گیرد. در این چنین مواردی افراد به سمت عمل های لاغری می روند.

البته انجام عمل لاغری هم دارای شرایط خاص خود می باشد و هر کسی نمی تواند آن را انجام دهد. در قسمت های بعدی در رابطه با این شرایط بحث کرده و برای شما عزیزان مطالب مفیدی را ارائه می دهیم.

شما در حال مطالعه مقاله عمل اسلیو معده در کرج هستید

قبل از انجام عمل لاغری چه آزمایش هایی را باید انجام داد؟

در سطرهای بالاتر به شرایط خاص قبل از انجام عمل لاغری اشاره شد، اکنون قصد داریم به شکلی مفصل در رابطه با آن بحث کنیم. یکی از مهم ترین شرایطی که فرد مبتلا به چاقی مفرط برای انجام هر یک از عمل های لاغری باید داشته باشد، این است که انجام ورزش های سخت و رژیم غذایی دشوار برای وی جوابگو نباشد. به عبارتی دیگر شما باید تمامی مراحل ورزش های سخت و رژیم غذایی را طی کنید، اگر هیچ تاثیر مثبتی نداشت، برای انجام عمل جراحی اقدام کنید.

مطلب بیان شده در سطر بالا به این معنا است که شما نباید بدون انجام ورزش و رژیم غذایی برای انجام عمل لاغری اقدام کنید، در این صورت به شما اجازه عمل جراحی داده نمی شود. یکی دیگر از شرایطی که باید قبل از انجام هر یک از عمل های لاغری رعایت کنید، این است که توسط پزشک متخصص خود معاینه شده و آزمایش های لازم را انجام دهید.

نکته

در این بخش لازم است به این نکته اشاره کنیم، فردی که تمایل به انجام عمل لاغری دارد، بایستی از نظر جسمی و روحی سالم بوده و بیماری هایی مانند بیماری قلبی، تنفسی، افسردگی و …. را نداشته باشد.

آزمایش های قبل از عمل به طور کامل سلامت جسمی شما را تایید کرده و در این صورت می توانید به دکتر روانشناس مراجعه کنید، تا از نظر سلامت روحی هم تایید شوید.

نکته
نکته

در حالت کلی می توان گفت که قبل از عمل باید تمامی مشکلات بررسی و برطرف شود. اگر شما مبتلا به بیماری روحی یا جسمی خاصی هستید و نتوانستید عمل لاغری را انجام دهید، باید تحت درمان قرار گرفته و بعد از اتمام دوره درمان خود برای انجام عمل لاغری آماده شوید.

شما فردی را در نظر بگیری که از نظر روانشناسی برای انجام عمل لاغری مناسب نیست، به طور مثال وی دارای بیماری پرخوری می باشد. در صورتی که این فرد به هر طریقی عمل لاغری را بدون درمان بیماری روانی خود انجام دهد، بعد از عمل هم به پرخوری خود ادامه داده و جان وی به خطر می افتد؛ پس مطمئن باشید انجام ندادن عمل لاغری در زمان بیماری فقط برای حفظ سلامتی شما بوده و هیچ دلیل دیگری نخواهد داشت.

شما در حال مطالعه مقاله عمل اسلیو معده در کرج هستید

 

چه افرادی برای انجام عمل اسلیو معده مناسب هستند؟

در سطرهای بالاتر بهترین کاندید برای انجام عمل حلقه ی معده را شرح داده و اکنون قصد داریم برای شما عزیزان ویژگی افراد مناسب عمل اسلیو معده را بیان کنیم.

افرادی که بیماری های چاقی دارند یکی از بهترین کاندیدهای عمل اسلیو معده هستند. افرادی که ریز خوار بوده یا عادت به مصرف شیرینی جات بیش از حد دارند، اصلا برای عمل اسلیو معده مناسب نبوده و توصیه می کنیم یکی دیگر از عمل های لاغری را انجام دهند.

افراد کاندید عمل بای پس معده چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟

در قسمت های قبلی به شکلی مفصل در رابطه با بهترین کاندید هر یک از عمل های لاغری بحث کرده و اکنون قصد داریم، افراد مناسب برای انجام عمل لاغری بای پس معده را معرفی کنیم.

با ما همراه باشید. افرادی که دارای توده بدنی بیش تر از 40 باشند، مناسب ترین کاندید هستند. افراد مناسب عمل لاغری بای پس معده باید بیماری های خاص چاقی را داشته باشند.

در این بخش لازم به ذکر می باشد افرادی که ریز خوار هستند و به شیرینی جات هم علاقه بسیاری دارند، انجام عمل بای پس معده بهترین گزینه برای آن ها خواهد بود.

افراد کاندید عمل بای پس معده چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟
افراد کاندید عمل بای پس معده چه ویژگی هایی باید داشته باشند؟

صفحه عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس را مطالعه کنید.

نحوه ی انجام دهی عمل اسلیو معده چگونه است؟

در ابتدای مقاله انواع عمل های لاغری را نام برده و با ویژگی آن ها آشنا شدیم. اکنون قصد داریم برای شما عزیزان نحوه ی انجام دهی عمل لاغری اسلیو معده را شرح دهیم.

همان طور که بارها تکرار شد، عمل اسلیو معده که یکی از پرطرفدارترین عمل های لاغری است، به روش لاپاراسکوپی انجام داده می شود. از ویژگی های انجام دهی این روش می توان به بی هوشی در کم تر از یک ساعت اشاره کرد.

بعد از آماده شدن بیمار و بررسی تمامی شرایط شکاف های مورد نیاز به روی بدن وی ایجاد می شود، تا بتوانند لوله ی لاپاراسکوپ را به داخل بدن بیمار وارد کنند.

نحوه ی انجام دهی عمل اسلیو معده چگونه است؟
نحوه ی انجام دهی عمل اسلیو معده چگونه است؟

از ویژگی بارز روش لاپاراسکوپی می توان به وجود میله هایی اشاره داشت که بر روی آن ها دوربینی قرار داده شده تا دکتر بتواند بدون شکاف کامل بدن بیمار، داخل آن را ببیند.

بعد از این مراحل جراح متخصص دیگر اقدامات لازم را انجام داده و بخش  بالایی معده را برش خواهد داد. مرحله ی بعدی بخیه زدن و انجام دیگر عملیات می باشد که تکمیل کننده عمل بوده و بعد از آن بیمار به هوش خواهد آمد.

در این بخش لازم به ذکر است که بیمار بعد از اتمام عمل باید مدت مشخصی را استراحت کرده و تغذیه ی آن کنترل شود؛ البته بیمار بعد از مرخص شدن و بازگشت به حالت عادی زندگی خود هم باید تغذیه ی خود را کنترل و از چاق شدن مجدد به طور جدی جلوگیری کند.

شما در حال مطالعه مقاله عمل اسلیو معده در کرج هستید

آیا با مزیت های عمل لاغری اسلیو معده آشنا هستید؟

بعد از این که اطلاعات کاملی در رابطه با عمل اسلیو معده و نحوه ی انجام دهی آن کسب کردیم، لازم است بدانید چه مزایای داشته و علت برتری آن چیست؛ که از جمله ی آن ها می توان به کاهش غذای مصرفی فرد، احساس سیری طولانی مدت، بعد از عمل بلافاصله با کاهش وزن مواجه خواهید شد، کاهش وزن با سرعت بالا، عدم ایجاد تغییراتی در عملکرد معده ی فرد بیمار، هضم و جذب کامل غذا بدون از بین رفتن ویتامین های مورد نیاز بدن و ….. اشاره کرد.

البته لازم به ذکر است یکی دیگر از مزیت های عمل لاغری اسلیو معده عدم وجود جسم خارجی در بدن می باشد که به همین دلیل هیچ نوع حساسیتی برای فرد بیمار ایجاد نخواهد کرد. همان طور که متوجه شدید، عمل اسلیو معده یکی از بهترین و پربازده ترین عمل های لاغری است که بسیار هم پرطرفدار می باشد.

آیا با مزیت های عمل لاغری اسلیو معده آشنا هستید؟
آیا با مزیت های عمل لاغری اسلیو معده آشنا هستید؟

بعد از انجام عمل لاغری اسلیو معده باید چه رژیم غذایی را رعایت کرد؟

به احتمال بسیار زیاد بعد از این که توضیحات و مزایای عمل اسلیو معده را در سطرهای بالاتر مطالعه کردید، تصمیم بر انجام این عمل دارید. در این صورت لازم است برای شما رژیم غذایی و مراقبت های بعد از انجام عمل لاغری اسلیو معده را هم شرح دهیم تا عمل شما کاملا موفق اجرا شود.

در هفته های اول و دوم باید غذای شما فقط مایعات بوده و اصلا هیچ نوع خوراکی را نخورید. دقت کنید که حتی از نوشیدنی هایی که تکه ی میوه در آن وجود دارد، مصرف نکرده و فقط مایع آن را بنوشید.

برای این که ضعف نداشته باشید، می توانید از آب گوشت یا آب سیب استفاده کرده و در تمام این دو هفته فقط مایعات بنوشید و از مصرف هر نوع خوراکی جویدنی پرهیز کنید.

بعد از چند روز اول این رژیم می توانید سوپ رقیق، شیر بدون چربی، آب میوه های بدون شکر را هم مصرف کنید و سعی کنید در روز چیزی حدود 2 تا 3 لیتر مایعات مصرف کنید.

علت تاکید بر نوشیدن مایعات به مقدار زیاد این است که از هیدراته شدن بدن فرد بیمار جلوگیری کرده و مفید می باشد. در مرحله ی دوم رژیم غذایی فرد بیمار باید علاوه بر مایعات غذاهای پوره ای هم قرار دهید.

منظور از مواد غذایی پوره ای همان مواد غذایی است که باید به طور کامل له شده و هیچ دانه ی درشتی در آن ها نباشد. شما می توانید انواع میوه، گوشت، سیب زمینی، ماهی و …. را له کنید و یا با هر ماده دیگری مخلوط کرده و میل کنید، به طور مثال می توانید ماهی با سبزیجات آب پز شده را له کرده و میل نمایید. مقدار خوردن شما باید به شکلی باشد که چیزی حدود 2 قاشق میل کرده و کم کم آن را به 4 قاشق افزایش دهید.

نکته لازم به ذکر این است که سعی کنید وعده های غذایی خود را به 4 تا 6 وعده تقسیم کرده و اصلا تمام غذای خود را در یک وعده ی غذایی مصرف نکنید.

شما در حال مطالعه مقاله عمل اسلیو معده در کرج هستید

پروتئین و ویتامین در وعده های غذایی فرد بیمار

یکی از موارد بسیار مهمی که باید رعایت کنید، این است که در وعده های غذایی فرد بیمار حتما پروتئین و ویتامین را قرار دهید. بعد از دو هفته مرحله ی دوم رژیم غذایی شما به پایان رسیده و وارد مرحله ی سوم می شوید؛ در این مرحله باید به مدت یک هفته غذاهای نرم را آغاز کنید.

منظور از غذاهای نرم کمپوت میوه، برنج، تخم مرغ، گوشت چرخ کرده، پاستا، ماهی، سبزیجات پخته و …. می باشد. نکته بسیار مهمی که در تعداد وعده های غذایی باید رعایت کنید، این است که آن ها را به 3 یا 4 وعده در روز کاهش داده و از خوردن هر نوع میان وعده ای به طور جدی خودداری کنید.

بعد از گذشت مرحله سوم هم وارد مرحله ی بعدی شده و تا دو هفته رژیم نرمال را داشته باشید. بعد از گذشت چیزی حدود 6 هفته بعد از انجام عمل اسلیو معده می توانید هر نوع غذایی را مصرف کنید، اما باید مقدار آن را کنترل کرده و پرخوری نداشته باشید. تعداد وعده های غذایی شما هم به 3 وعده ی ثابت تبدیل می شود.

پروتئین و ویتامین در وعده های غذایی فرد بیمار
پروتئین و ویتامین در وعده های غذایی فرد بیمار

بعد از عمل جراحی لاغری اسلیو معده چه مراقبت هایی را باید انجام داد؟

یکی از مهم ترین مراقبت هایی که باید فرد بیمار انجام دهد، این است که رژیم غذایی و ورزش منظم خود را داشته باشد و اصلا پرخوری نکند. تمرینات پا، تمریناتی برای بهبودی سریع تر از مهم ترین حرکات ورزش است که باید حتما انجام دهید؛ اما مراقبت های بعد از عمل اسلیو معده به همین چند مورد ختم نشده و باید از مصرف هر نوع دخانیات، الکل، شیرینی جات بیش از حد و …. جلوگیری کنید.

دقت کنید که در هفته های اول برای نفس کشیدن و حتی سرفه کردن خود از پزشک متخصص کمک گرفته تا بتوانید بدون این که اذیت شوید، سرفه کرده یا نفس بکشید؛ دکتر متخصص شما باید بتواند نحوه ی انجام ساده ترین کارهایی که در روزهای اول برای هر فرد بیماری غیرممکن است را به شما آموزش دهد.

بعد از عمل جراحی لاغری اسلیو معده چه مراقبت هایی را باید انجام داد؟
بعد از عمل جراحی لاغری اسلیو معده چه مراقبت هایی را باید انجام داد؟

برآورد هزینه های انجام عمل اسلیو معده چقدر خواهد بود؟

برای پاسخ دهی به این سوال باید از مرحله ی اول تمامی مخارج انجام عمل را بررسی کرده تا بتوانیم مقدار تقریبی هزینه ها را مشخص کنیم. اولین هزینه متعلق به انجام آزمایش های مختلفی است که سلامت جسمی و روحی ما را تایید کند. البته در صورتی که خدایی ناکرده به مریضی خاصی مبتلا باشیم، هزینه های درمان آن را هم باید در نظر گرفت. در مرحله ی دوم هم باید هزینه های خود عمل جراحی اسلیو معده را در نظر گرفته و بعد از آن نوبت به هزینه های رژیم غذایی فرد می شود.

البته لازم به ذکر است که برآورد هزینه های عمل جراحی لاغری اسلیو معده به همین چند مورد ختم نشده و ورزشی که باید همیشه به طور ثابت هم انجام شود، دارای هزینه های خاص خود می باشد.

با بررسی هزینه های هر مرحله از انجام عمل اسلیو معده مقدار تقریبی آن را به دست آورده و می دانیم که باید در ابتدا چه میزان پول را برای عمل خود در نظر بگیریم. در نهایت به شما توصیه می کنیم ورزش و رژیم غذایی بعد از انجام عمل اسلیو معده را به هیچ عنوان قطع نکرده و باعث چاقی مجدد خود نشوید.

برآورد هزینه های انجام عمل اسلیو معده چقدر خواهد بود؟
برآورد هزینه های انجام عمل اسلیو معده چقدر خواهد بود؟

شما در حال مطالعه مقاله عمل اسلیو معده در کرج هستید

آیا شرکت های بیمه ای هزینه عمل جراحی لاغری اسلیو معده را پرداخت می کنند؟

در قسمت قبلی در رابطه با برآورد هزینه های عمل اسلیو معده بحث کرده و کسانی که قصد انجام این عمل لاغری را داشته، اکنون تقریبی از هزینه ی اولیه عمل دارند؛ اما سوالی که پیش می آید

این است که شرکت های بیمه ای چه مقدار از هزینه های یک عمل لاغری را پرداخت می کنند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که اولا هر یک از شرکت های بیمه ای روش کار خود را داشته و عملکردی یکسان نخواهند داشت.

اما به هر حال باید بدانید که عمل های لاغری جزو عمل های زیبایی به حساب آمده و عموما شرکت های بیمه ای هزینه ی آن را پرداخت نخواهند کرد، یا در صورت پرداخت مقدار کمی از آن را تقبل می کنند.

آیا شرکت های بیمه ای هزینه عمل جراحی لاغری اسلیو معده را پرداخت می کنند؟
آیا شرکت های بیمه ای هزینه عمل جراحی لاغری اسلیو معده را پرداخت می کنند؟

در این قسمت لازم به ذکر است که به تازگی قانونی در شرکت های بیمه ای اجرا می شود، این است که شما باید با آزماش های مختلفی ثابت کنید به دلیل رفع بیماری های چاقی اقدام به عمل لاغری می کنید و علاوه بر جنبه ی زیبایی، جنبه ی درمانی هم دارد.

در این صورت باید تحت نظر پزشک های معرفی شده از طرف خود شرکت های بیمه ای قرار گرفته و اگر آن  دکترها بیماری هایی را که به دلیل چاقی برای شما به وجود آمده اند را تایید کنند

در آن صورت شرکت های بیمه ای مقداری از هزینه های عمل لاغری اسلیو معده را پرداخت خواهند کرد. البته ثابت کردن بیماری ها پروسه ی طولانی داشته و کار راحتی نیست.

شما در حال مطالعه مقاله gastric sleeve در کرج هستید

مشاوره های قبل و بعد از عمل لاغری چه تاثیری در نتیجه ی عمل شما خواهد داشت؟

بعد از این که توضیحات لازم در رابطه نحوه ی انجام عمل اسلیو معده و مراقبت های بعد از عمل گفته شد، اکنون قصد داریم فواید مشاوره های قبل و بعد از انجام عمل لاغری را برای شما عزیزان شرح دهیم، ما با همراه باشید.

در بعضی از مطب دکترهای متخصص لاغری برای بیماران جلسات معاینه ای قبل از عمل قرار می دهند، تا دکتر بتواند بیمار خود را به طور کامل بشناسد؛ این که فرد چه روحیاتی داشته و چه بیماری هایی دارد در نتیجه ی عمل تاثیر گزار است.

مشاوره های قبل و بعد از عمل لاغری چه تاثیری در نتیجه ی عمل شما خواهد داشت؟
مشاوره های قبل و بعد از عمل لاغری چه تاثیری در نتیجه ی عمل شما خواهد داشت؟

البته جلسات مشاوره ای با این جلسات معاینه ی شخص بیمار فرق داشته و به طور جداگانه ای برگزار خواهند شد؛ به این شکل، تمامی نکاتی که فرد بیمار باید ماه ها و هفته های قبل از انجام عمل، کارهایی که فرد بیمار باید در حین عمل و همچنین بعد از عمل انجام دهد، به طور کامل بیان شده و با آشنایی کاملی به اتاق عمل خواهید رفت. این که بیمار بداند باید چه کاری کند و چه کاری نکند تاثیر بسیار مثبتی بر روی نتیجه ی عمل داشته و سبب راحتی خود بیمار می شود.

به شما توصیه می کنیم برای انتخاب مطب حتما جلسات مشاوره ای آن را جویا شده و در صورت عدم وجود آن ها اصلا مطب مشخص شده را انتخاب نکنید.

از نکاتی که در جلسه های مشاوره ای قبل از عمل برای شما عزیزان بیان می شود، می توانیم به این مورد اشاره کنیم که چه داروهایی سبب افزایش خونریزی فرد بیمار شده و نباید از یک ماه قبل از عمل هیچ یک از آن ها را مصرف کنید.

یکی دیگر از نکاتی که در جلسه های مشاوره ای قبل از عمل بیان می شود، این است که روز قبل از عمل جراحی لاغری اسلیو معده نباید هیچ نوع غذایی مصرف کرده و به عبارتی باید با معده خالی برای انجام عمل مراجعه کنید.

از دیگر مزایای جلسات مشاوره ای قبل از عمل لاغری اسلیو معده می توان به بیان نکات و مراقبت های بعد از عمل اشاره کرد، که به طور کامل برای افراد شرح داده شده و تمامی موارد از جمله رژیم غذایی را به شما آموزش خواهند داد.

شما در حال مطالعه مقاله sleeve surgery در کرج هستید

برای انتخاب کلینیکی که در آن عمل جراحی لاغری انجام می شود چه معیارهایی را باید ملاک قرار داد؟

در سطرهای بالاتر به شکل مفصل مزایای وجود جلسات مشاوره ای قبل و بعد از عمل را بیان کرده و دانستیم کلینکی برای انتخاب عمل لاغری مناسب است که در آن به این نوع جلسات اهمیت داده و از برگزاری آن ها غافل نشوند؛ اما معیار انتخاب کلینیک درمانی به همین یک مورد ختم نشده و باید به موراد دیگری هم توجه کنید.

به طور مثال تمیزی کلینیک انجام عمل لاغری یکی از مهم ترین معیارهایی است که باید در زمان انتخاب خود به آن دقت کرده و در صورتی که مطبی دارای میکروب می باشد، اصلا به آن مراجعه نکنید.

همان طور که می دانید وجود کوچک ترین میکروبی در هر یک از عمل های جراحی برای فرد بیمار خطر ناک بوده و سبب ایجاد عفونت های جبران ناپذیری خواهد شد؛ پس به شما توصیه می کنیم حتی اگر کلینیکی دارای قیمت کم تری بود اما از نظر تمیزی قابل قبول نمی باشد، اصلا به آن مراجعه نکرده و بدانید خطر بزرگی در انتظار شما خواهد بود.

یکی دیگر از معیارهایی که باید در زمان انتخاب کلینیک انجام عمل لاغری به آن توجه کنید، این است که دکتر متخصص معالج شما دارای مهارت و تجربه ی کافی بوده و نتایج عمل های قبلی آن موفقیت آمیز بوده باشد.

از آن جا که بعضی از عمل های لاغری دیگر قابل برگشت نیستند، به شما توصیه می کنیم مهارت دکتر معالج خود را در اولیت قرار داده و بدانید که اگر دکتر متخصص توانایی انجام صحیح عمل لاغری را نداشته باشد، به شما آسیب وارد می کند.

در نهایت به شما توصیه می کنیم در انتخاب کلینیک درمانی اصلا به قیمت توجه نکنید، چرا که ممکن است در ابتدا هزینه ی کمی را پرداخت کنید اما به دلیل تمیز نبودن مطب یا عدم مهارت کافی دکتر معالج خود با مشکلات بزرگی روبه رو شوید، که شما را مجبور به پرداخت هزینه های بسیار بالاتری کند.

در نهایت تمامی مطالب بالا را به این شکل می توان بیان کرد، که زندگی امروزی و غذاهای آماده سبب افزایش وزن بیش تر افراد شده و به همین دلیل چاقی مفرط یکی از بیماری های رایج بین مردم می باشد.

اولین و مهم ترین راه مقابله با چاقی ورزش بوده و به همراه رژیم غذایی سخت برای کاهش وزن موثر خواهد بوده، اما در بعضی از افراد که به چاقی مفرط مبتلا هستند، ورزش های سخت و رژیم غذایی دشوار هم پاسخ گو نبوده و آن ها به سمت عمل های لاغری خواهند رفت.

جراحی لاغری یکی از راه کارهای درمان بیمارهای چاقی بوده و به کاهش وزن افراد هم کمک می کند؛ از انواع عمل های لاغری می توان اسلیو معده، بای پس معده و حلقه ی معده را نام برد که در سطرهای بالا به شکل مفصلی در رابطه با ویژگی ها و نحوه ی انجام هر یک از آن ها بحث کردیم. یکی از بهترین و موثرترین عمل های لاغری عمل اسلیو معده است که بسیار پرطرفدار بوده و برای اغلب افراد مناسب است.

شما می توانید با انجام آزمایش های لازم و در صورت نداشتن برخی از بیماری های خاص، برای انجام عمل لاغری اسلیو معده اقدام کنید.

در این بخش لازم به ذکر است که اگر به بیماری خاصی مبتلا بودید که مانع انجام عمل لاغری شما می شود، می توانید بعد از درمان آن مجدد برای عمل اقدام کنید.

نحوه ی عمل جراحی اسلیو معده به کمک روش لاپاروسکوپی انجام شده و با ایجاد برش کوچکی به روی شکم فرد بیمار و فرو بردن لوله ی مخصوص این روش می توانند، داخل شکم وی را دیده و دیگر اقدامات لازم را انجام دهند.

از علت های برتری عمل اسلیو معده می توان به این مورد اشاره کرد که بخش بریده شده از معده در این نوع عمل لاغری هورمون گرلین که باعث احساس گرسنگی در افراد می شود، را به طور کامل از بین برده و به همین دلیل هم در کاهش وزن سریع افراد بسیار موثر است.

مراقبت های بعد از عمل لاغری اسلیو معده و رژیم غذایی فرد بیمار در جلسات مشاوره ای قبل و بعد از عمل لاغری بیان شده و شما می توانید با نحوه ی اجرایی عمل آشنا شوید.

در انتخاب کلینیک درمانی خود به تمیزی آن و همچنین مهارت دکتر معالج خود اهمیت بالایی داده و این چنین مواردی را معیار خود قرار دهید. مطمئن باشید، هزینه های پرداختی مهم تر از سلامت شما نیستند.

از این که این مقاله را تا به انتها مطالعه کردید، ممنونم و امیدوارم برای شما عزیزان مفید و کاربردی واقع شود.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
میترا عبداله زاده
میترا عبداله زاده
3 سال قبل

منون از اطلاعاتتان

آروین شکوری
آروین شکوری
3 سال قبل

بی نهایت توصیه ها و مطالب عالی بودند.ممنون از اینکه کانل توضیح دادید

سارا
سارا
2 سال قبل

خیلی تشکر میکنم از آقای دکتر سلیمی

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید