عسل در رژیم کتوژنیک

عسل در رژیم کتوژنیک

فهرست مطالب

با موضوع عسل در رژیم کتوژنیک با شما هستیم.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی چاقی با ما در تماس باشید.

09120174510

احتمالا شما نیز به دنبال کاهش وزن برای خود و یا عزیزانتان هستید، اما هنوز موفق به یافتن راه حل مناسب که منجر به کاهش وزن شود نشده اید.

مقدمه

عسل در رژیم کتوژنیک
عسل در رژیم کتوژنیک

ما در این مقاله می خواهیم به بررسی رژیم کتوژنیک و مصرف عسل در رژیم کتوژنیک بپردازیم تا بتوانیم به همراهان گرامی کمک کنیم تا بتوانند پیش از تست و آزمایش این روش در مورد آن مطالب و نکاتی را بدانند و به کمک این موارد تصمیم بگیرند که از عسل در رژیم کتوژنیک استفاده کنند و یا خیر.

حال شما را دعوت می نماییم تا با ما در این مقاله همراه شوید تا بدانید که نقش عسل در رژیم کتوژنیک چگونه است. همه ما این را می دانیم که رژیم های مختلف غذایی معمولا نوعی برنامه غذایی هستند که به کاهش وزن فرد کمک می کنند اما باید دقت کنیم که رژیم غذایی بدون ورزش تاثیر و کارایی نخواهد داشت. بنابراین رژیم کتوژنیک و ورزش به نوعی مکمل هم محسوب می شوند.

اینفوگرافیک عسل در رژیم کتوژنیک

اینفوگرافیک عسل در رژیم کتوژنیک
اینفوگرافیک عسل در رژیم کتوژنیک

داشتن وزن اضافه و چاقی به ویژه در سال های اخیر رشد بسیار شدیدی داشته است و براساس آمارهای در دسترس، بسیاری از مرگ های جهان ناشی از چاقی می باشد.

چرا که چاقی می تواند زمینه ساز بیماری های قلبی و عروقی و سرطان ها باشد که در نهایت می تواند باعث مرگ بسیاری از انسان ها شود.

برای اطلاعات کامل تر در این زمینه، مطالعه مقاله ارتباط چاقی و سرطان به شما توصیه می شود.

به همین علت در اکثر کشورهای مختلف زنگ خطر برای سلامتی به صدا در آمده و به افراد پیشنهاد می شود که به هر طریق ممکن به پیشگیری و درمان چاقی بپردازند تا بیماری های مختلف گریبان گیر آن ها نشود.

دلیل آن که در سال های اخیر این مشکل بسیار زیاد شده است، نحوه زندگی افراد جامعه است و خود شما نیز می دانید که این سبک از زندگی چگونه است.

همانطور که شاهد آن هستید، متاسفانه در سال های اخیر زندگی افراد به گونه ای شده است که اکثر افراد خانواده ها درگیر مشاغل خود بوده و به ندرت در خانه کنار هم هستند و غذاهای آماده که کالری بسیار بالایی را دارند در خانواده ها جای خود را بسیار محکم نموده و عضو ثابت شده است.

پیشنهاد می کنیم از پست درمان زخم دیابت با عسل دیدن کنید.

آیا عسل در رژیم کتوژنیک تأثیرگذار است؟

خیر؛ زیرا که عسل دارای مواد غذایی است که بر روی رژیم کتوژنیک بر لاغری را با اختلال مواجه میکند.

فهرست عناوین

رژیم کتوژنیک چیست؟

عسل در رژیم کتوژنیک

میزان تاثیر رژیم کتوژنیک

موارد مجاز و غیر مجاز در رژیم کتوژنیک

تعریف چاقی

شاخص توده بدنی یا BMI

BMI بالا و روش های مقابله با آن

خطرات چاقی و BMI بالا

سخن پایانی

پیشنهاد می کنیم از پست میوه های مجاز در رژیم کتوژنیک و برای لاغری به چه دکتری مراجعه کنیم دیدن کنید.

به دلیل وجود غذاهای با کالری بالا و کم شدن تحرک

بنابراین به دلیل وجود غذاهای با کالری بالا و همچنین کم شدن تحرک در اثر رانندگی، پشت میز نشینی و ورزش نکردن و امثال این قضایا کالری های دریافتی امکان تبدیل به انرژی را نداشته و در بدن انسان ها به شکل چربی انباشته شده و چاقی را ایجاد خواهند کرد که در نهایت این چاقی می تواند بسیار خطرناک باشد. ما در این مقاله می خواهیم به بررسی یکی از موارد و روش های کاهش وزن بپردازیم.

به دلیل وجود غذاهای با کالری بالا و کم شدن تحرک
به دلیل وجود غذاهای با کالری بالا و کم شدن تحرک

این روش رژیم کتوژنیک می باشد که مصرف یا عدم مصرف عسل در این نوع رژیم می تواند تاثیرات بسیاری برای کاهش وزن داشته باشد. بنابراین اگر می خواهید بدانید که در این رژیم می توان از عسل استفاده کرد یا نه می توانید با ما همراه باشید.

رژیم کتوژنیک چیست؟

در اولین قدم شاید شما از خود بپرسید که رژیم کتوژنیک چیست، باید گفت که این نوع رژیم یک رژیم غذایی می باشد که در آن می توان از چربی و پروتئین استفاده نمود اما مصرف کربوهیدرات ها باید بسیار کاهش یافته و حتی به صفر برسد.

این رژیم با بسیاری از رژیم های غذایی تفاوت دارد و این مورد یکی از موارد جذاب آن است. زیرا اکثر افراد علاقه به مصرف چربی و پروتئین دارند و جدایی از این مواد برای آنها سخت است.

این رژیم توانایی کمک به افراد چاق را دارد و گفته می شود که این رژیم در مدت چند ماه می تواند به فرد کمک کند که فرد وزن اضافه خود را از بین ببرد.

رژیم کتوژنیک چیست؟
رژیم کتوژنیک چیست؟

در این روش زمانی که مصرف کربوهیدرات ها کاهش پیدا می کند، بدن مجبور است که برای تامین انرژی خود به جای کربوهیدرات ها از چربی های موجود در بدن استفاده نماید که در نتیجه ی این رعایت این رژیم فرد پس از مدت کوتاهی وزن خود را از دست خواهد داد.

یکی از نکات این روش، عدم نیاز به بررسی دقیق میزان کالری مصرفی می باشد که سبب می شود تا با سایر رژیم ها تفاوت داشته باشد. نکته مهم این رژیم کاهش حداکثری میزان مصرف کربوهیدرات می باشد که در اثر این کاهش، فرد می تواند وارد مرحله کتوز شده و سریعتر وزن خود را کاهش دهد.

عسل در رژیم کتوژنیک

عسل یکی از بهترین و سالم ترین مواد غذایی در دسترس بشر است که خواص بسیار زیادی را برای سلامت انسان به همراه دارد و مصرف آن برای تمام افراد توصیه می شود

اما باید دقت نمود که اگر فرد در رژیم کتوژنیک قرار داشته باشد، مجاز به استفاده از این ماده غذایی مفید نخواهد بود. زیرا عسل می تواند بر روی این رژیم اثر گذار باشد و اجازه تاثیر گذاری این رژیم بر لاغری را ندهد.

عسل در رژیم کتوژنیک
عسل در رژیم کتوژنیک

بنابراین اگر قصد دارید که با استفاده از رژیم کتوژنیک وزن خود را کاهش دهید اکیدا به شما توصیه می نماییم که از مصرف عسل به شدت پرهیز نمایید.

البته باید گفت که اگر فرد در مواردی در حال استفاده از قند و شکر است بهتر است که به جای مصرف آن ها از عسلی استفاده نماید که کربوهیدرات و فروکتوز کمتری داشته باشد تا کمترین تاثیر را در رژیم کتوژنیک داشته باشد.

اما در حالت کلی بهتر است که از مصرف هرگونه شیرین کننده حتی عسل چشمپوشی شود تا بهترین نتیجه حاصل شود.

برای اطلاعات بیشتر، عسل و دارچین برای لاغری را مطالعه کنید.

میزان تاثیر رژیم کتوژنیک

میزان تاثیر این رژیم بستگی به برخی موارد دارد و مهم ترین آنها خود فرد است که چه میزان به برنامه غذایی عمل کند و دقت وی و پشتکار او در رعایت رژیم کتوژنیک چقدر است.

در حالت کلی باید گفت که این رژیم در کم شدن وزن و همچنین جلوگیری از ابتلا به بیماری ها و همچنین درمان آنها موثر باشد. میزان دقیق تاثیر این رژیم را نمی توان بیان نمود زیرا عوامل مختلفی بر آن تاثیر دارند.

میزان تاثیر رژیم کتوژنیک
میزان تاثیر رژیم کتوژنیک

در حالت کلی، رژیم کتوژنیک به واسطه کاهش دادن وزن و کم کردن حجم چربی های بدن می تواند یکی از موثرترین راه ها برای جلوگیری نمودن از بیماری های مرتبط با چاقی باشد.

موارد مجاز و غیر مجاز در رژیم کتوژنیک

در کل باید گفت که در این رژیم باید تمام گروه های مواد غذایی که دارای کربوهیدرات ها هستند باید کنار گذاشته شوند. مواردی مانند غذاهای شیرین، غلات یا نشاسته، میوه ها شامل تمام انواع آن، لوبیا یا حبوبات، سبزیجات ریشه ای، انواع سس ها، انواع چربی های ناسالم، مشروبات الکلی و برخی از مواد غذایی دیگر

باید از برنامه غذایی فرد حذف شوند و به جای آن ها باید مواردی مانند؛ انواع گوشت ها، تخم مرغ، کره، خامه، لبنیات، انواع مغز ها و خشکبار، روغن های سالم مانند روغن زیتون و نارگیل، برخی از سبزیجاتی که کربوهیدرات کم دارند، ادویه ها و برخی مواد غذایی دیگر استفاده شوند.

بنابراین رژیم ذکر شده نوعی رژیم پروتئینی و چربی است که برخلاف سایر رژیم ها این موارد نقش پررنگی را در آن ایفا می کنند.

تعریف چاقی

چاقی نوعی از شکل بدن است که همه ما آن را دیده ایم و ممکن است شما نیز با آن در تماس باشید. در اصل چاقی یعنی انباشته شدن کالری ها در بدن به شکل چربی ها که سبب افزایش وزن، به هم ریختن تناسب اندام و به وجود آمدن بیماری های مختلف می شود.

چاقی در حالت کلی به دو شکل است که یا بالا تنه را درگیر می نماید و یا این که سبب می شود تا شخص در پایین تنه با وزن اضافه مشکل داشته باشد. باید گفت که در صورت وجود چاقی نوع اول یعنی فرد دچار چاقی شکمی یا نوع مردانه شده است که این نوع از چاقی بسیار خطرناک است و می تواند سبب ایجاد بیماری های مختلف شده و افراد را به کام مرگ بکشاند.

تعریف چاقی
تعریف چاقی

چاقی یعنی شاخص توده بدنی فرد به شکلی است که باید برای کاهش مقدار آن اقدام نمود تا بتوان به موقع جلوی بیماری های مختلف را گرفت. باید دقت شود که اگر BMI برای شخص بالا باشد، معمولا رژیم ها و موارد دیگر نمی توانند به کاهش وزن وی کمک کنند.

به همین دلیل فرد باید به پزشک مراجعه نموده و تحت درمان قرار گیرد که معمولا این درمان توسط پزشک متخصص جراحی لاغری انجام می شود و فرد باید عمل جراحی لاغری شود تا بتواند پس از مدتی اضافه وزن خود را از بین ببرد.

مقالات محاسبه bmi زنان و فرمول محاسبه bmi را مطالعه کنید.

شاخص توده بدنی یا BMI

شاخص توده بدنی یا همان BMI مقدار عددی برای بیان میزان چاقی یا لاغری فرد و یا همان بیان محدوده وزن شخص نسبت به مجذور قد وی می باشد. این مقدار عددی از تقسیم مقدار وزن هر فرد نسبت به مجذور قد همان فرد به دست خواهد آمد.

هنگامی که این عدد از 30 بیشتر باشد یعنی فرد دچار چاقی شده است و برای جلوگیری از مشکلات بعدی باید برای کاهش آن اقدام نمود. زمانی که شاخص توده بدنی پایین باشد، فرد بسیار سالم تر بوده و می تواند از خطرات در ارتباط با چاقی دور بماند.

BMI بالا و روش های مقابله با آن

زمانی که شاخص توده بدنی یا همان BMI برای شخصی دارای مقدار زیادی باشد، بسته به میزان BMI احتمال ابتلا به بیماری های مختلف متفاوت خواهد بود. یعنی اگر BMI خیلی بالا باشد شخص به شدت در معرض انواع بیماری های مختلف قرار خواهد داشت.

متاسفانه باید گفت که برای مقابله با BMI بالا نمی توان راهکارهای زیادی را ارائه داد زیرا در این موارد برای کاهش مقدار BMI باید زمان زیادی را صرف نمود که این مدت زمان می تواند سبب این شود که شخص در معرض خطر بیماری های مختلف قرار گرفته و برای دوری از بیماری دیر شود.

بنابراین زمانی که فرد متوجه BMI بالای خود شد بایستی حتما به پزشک مراجعه نماید.

در این حالت پزشک متخصص احتمالا فرد را برای انجام عمل جراحی لاغری ترغیب نماید زیرا تنها راه سریع برای کاهش BMI در مدت کوتاه، عمل جراحی لاغری می باشد که به کمک آن می توان پس از گذشت مدت کوتاهی به وزن مورد نظر دست یافت و از خطرات BMI بالا رهایی یافت. در این مورد اگر شما نیز دارای BMI بالا هستید می توانید به دکتر سلیمی مراجعه نمایید.

BMI بالا و روش های مقابله با آن
BMI بالا و روش های مقابله با آن

دکتر سلیمی یکی از موفق ترین جراحان متخصص در زمینه اضافه وزن بوده و می تواند با انجام عمل موفق، کمک بسیار زیادی را به فرد نموده و در نهایت فرد پس از گذشت مدت کوتاهی کاهش وزن بسیار مطلوب را داشته باشد.

خطرات چاقی و BMI بالا

همانطور که می دانید چاقی به شکل ذاتی خودش بیماری محسوب نمی شود اما می تواند فرد را با مشکلاتی در زندگی روزمره مواجه نماید و سبب ایجاد بیماری های مختلف شود. فردی که مقدار زیادی چربی در بدن خود دارد و BMI وی بالا می باشد به احتمال بسیار زیاد درگیر یک یا چند مشکل و بیماری مرتبط با چاقی و اضافه وزن خواهد شد.

به دلیل خطراتی که ممکن است در اثر چاقی و BMI بالا روی دهد، همواره پیشنهاد می شود که افراد درگیر با مشکل چاقی، حتما برای کاهش وزن خود اقدام نمایند تا بتوانند از بیماری ها پیشگیری و یا آن ها را درمان نمایند.

خطرات چاقی و BMI بالا
خطرات چاقی و BMI بالا

افرادی که چاق هستند و یا شاخص توده بدنی آنها بالا می باشد باید بدانند که وضعیت آنها می تواند سبب ایجاد افسردگی، اضطراب، مشکلات روانی، مشکلات حرکتی، بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، فشار خون بالا، انواع سرطان ها و بسیاری از موارد دیگر شود. در این قسمت به تشریح این مشکلات می پردازیم.

مشکلات روحی و روانی

یکی از زمینه مشکلاتی که با چاقی کاملا در ارتباط است، مشکلات روحی و روانی می باشد که می تواند انواع مختلفی را شامل شود.

برای مثال فردی را در نظر داشته باشید که از هیکل خود خجالت می کشد و دوست ندارد که دیگران هیکل او را ببینند و به همین دلیل ممکن است گوشه گیر شده و از اجتماع فراری شود و در خلوت خود غرق در مشکلات فکری شود و خود را موجودی بی ارزش بداند.

بنابراین این مشکل جزو پایه ای ترین مشکلات خواهد بود که در اثر چاقی می تواند ایجاد شود. یعنی فرد چاق می تواند؛ گوشه گیر، خجالتی، مضطرب، دارای اعتماد به نفس پایین و سایر موارد به این شکل باشد که این موارد سبب می شود تا وی از زندگی مناسب سرشار از موفقیت بی بهره باشد.

به همین علت باید در نظر داشت که شخص با مشکل چاقی می تواند با کم کردن وزن خود و متناسب سازی اندام های خود می تواند اعتماد به نفس خود را بازگردانده و در زندگی خود بسیار موفق تر از قبل باشد.

اما باید دقت شود که برای BMI بالا کاهش وزن کار دشواری بوده و با روش های معمولی شخص باید پشتکار بسیار به همراه صبر داشته باشد تا بتواند به شکل موفق کاهش وزن داشته باشد اما بسیاری از این دسته از افراد در نیمه راه کار را رها کرده و به زندگی قبلی که چاقی در آن وجود دارد ادامه خواهند داد.

به همین علت بهتر است که افراد با BMI بالا اقدام به مراجعه به جراح متخصص لاغری نموده و تحت عمل جراحی قرار گیرد تا در کمترین زمان ممکن بتواند وزن خود را کاهش داده و به واسطه این کاهش وزن، اندام مناسبی به دست آورد که در نهایت این اندام خوش فرم و زیبا می تواند مشکلات روحی و روانی شخص را از بین ببرد.

مشکلات روحی و روانی
مشکلات روحی و روانی

بیماری های قلبی و عروقی

یکی از اصلی ترین عوامل مرگ و میر انسان ها در تمام نقاط جهان، بیماری های قلبی و عروقی می باشند که کاملا در ارتباط با چاقی می باشند. همه ما می دانیم که بیماری های مرتبط با قلب انسان تا چه حد می توانند خطرناک باشند زیرا قلب انسان اصلی ترین عضو بدن می باشد

و اگر اختلالی در این عضو ایجاد شود کل بدن تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و اگر بیماری وخیم باشد می تواند سریعا منجر به مرگ شخص شود. بنابراین داشتن وزن بالا را به هیچ وجه نباید دست کم گرفت زیرا می تواند عواقب بسیار خطرناکی داشته باشد.

چاقی، به دلیل انباشته شدن چربی در بدن ایجاد می شود

چاقی، به دلیل انباشته شدن چربی در بدن ایجاد می شود که می تواند اندام های داخلی انسان را درگیر نموده و حتی دور قلب را احاطه نماید. زمانی که این اتفاق افتاد قلب به مراتب ضعیف شده و به جای این که بتواند تپش خود را به درستی انجام دهد و تمرکز خود را بر خون رسانی قرار دهد، درگیر تپش به سختی به

دلیل وجود چربی های اطراف خود می نماید و مقدار زیادی از انرژی خود را صرف این موضوع می کند که این مورد یکی از تاثیرات چاقی بر قلب است و می تواند در مرور زمان قلب را تضعیف نموده و آن را بیمار نماید. علاوه براین این مشکل می تواند سبب ایجاد آریتمی ها(تپش نامنظم) در قلب شود و قلب را دچار مشکل نماید.

یکی دیگر از مشکلات چربی در بدن این است که چربی ها می توانند به شکل ذرات معلق به هم چسبیده در خون جریان یافته و یا در رگ ها انباشته شده و مسیر انتقال خون را با اختلال همراه کنند که سیستم عروقی شخص در نتیجه ی آن دچار اختلال شده و مشکلات زیادی را برای قلب و بدن به همراه خواهند داشت.

بنابراین طبق موارد ذکر شده بهتر است که از چاقی دوری کنیم زیرا منطقی نیست که فرد وزن بالای خود را حفظ نماید و در نتیجه ی این وزن اضافه به بیماری های قلبی و عروقی مبتلا شود.

چاقی، به دلیل انباشته شدن چربی در بدن ایجاد می شود
چاقی، به دلیل انباشته شدن چربی در بدن ایجاد می شود

فشار خون بالا

یکی دیگر از مشکلات چاقی، فشار خون بالا می باشد که دلیل این موضوع زنده بودن سلول های تشکیل دهنده توده های چربی می باشد.

زمانی که بدن چربی زیادی داشته باشد، به ناچار باید مقدار زیادی خون با فشار بیشتر پمپاژ شود تا بتواند اکسیژن و مواد مغذی به سلول های بدن و سلول های چربی منتقل شود. بنابراین به دلیل نیاز سلول های چربی به خون رسانی بیشتر قلب تپش را به نحوی انجام خواهد داد که فشار خون بالا ایجاد شود.

بنابراین فشار خون شخص از محدوده عادی خارج شده و تبدیل به بیماری خواهد شد. یکی از موثرترین راههای مقابله با این بیماری کاهش وزن و کاهش BMI می باشد که در نتیجه ی آنها بیماری نیز پس از مدتی قابل کنترل خواهد بود.

فشار خون بالا
فشار خون بالا

دیابت

دیابت یکی از کابوس های همه افراد است و این بیماری می تواند منجر به قطع عضو به ویژه پاها شود بنابراین بیماری بسیار خطرناکی می باشد که ابتلا به آن می تواند حتی از مرگ بدتر باشد.

چاقی می تواند یکی از اصلی ترین عوامل موثر در ابتلا به دیابت باشد زیرا وجود چربی به مقدار زیاد در بدن انسان می تواند سبب این شود که اختلال شدید در ترشح انسولین ایجاد شود و یا بدن نتواند از آن استفاده نماید.

هورمون انسولین از پانکراس یا لوزالمعده ترشح می شود که وظیفه آن تبدیل مواد قندی موجود در سلول ها به انرژی است.

در رژیم کتوژنیک معمولا کربوهیدرات ها و مواد قندی باید حذف شوند و همین موضوع می تواند کمک زیادی به پیشگیری و درمان دیابت نماید. زیرا در این رژیم حتی مصرف عسل نیز مجاز نبوده و مواد قندی به میزان بسیار کمی به بدن وارد خواهد شد.

دیابت
دیابت

نارسایی و سکته مغزی

گفتیم که یکی دیگر از مشکلات مرتبط با چاقی، گرفتگی شریان ها و مشکل در خون رسانی می باشد که اگر این مورد در مویرگ های مغز اتفاق بیافتد می تواند منجر به نارسایی، مشکلات مغزی و سکته مغزی شود که سکته منجر به مرگ مغزی می شود و حتی اگر بدن علائم حیاتی را داشته باشد

اما مرگ مغز تایید شود یعنی فرد قادر به ادامه زندگی نبوده و فرد قادر به ادامه زندگی نخواهد بود که در اکثر اوقات اعضای سالم بدن وی برای اهدا به بیماران نیازمند به آن اعضا پیوند زده خواهد شد.

این مورد نیز در سال های اخیر بسیار گسترش داشته است بنابراین ما اکیدا پیشنهاد می کنیم که در صورت داشتن اضافه وزن، اقدام به کاهش آن کرده تا بتوانید از مشکلاتی مانند سکته مغزی دوری نمایید.

انواع سرطان ها

همانطور که می دانید سرطان ها انواع مختلفی دارند که می توانند نقاط مختلف بدن را درگیر نموده و منجر به مشکلات فراوانی شوند. سرطان ها عمدتا به گونه ای هستند که درمان آن ها هزینه بر و در اکثر اوقات روش های درمانی در درمان بیماری ناتوان هستند.

بنابراین سرطان ها بیماری های بسیار خطرناکی هستند که اکثر آنها کشنده بوده و به سختی درمان پذیر هستند. چاقی می تواند زمینه ساز ابتلا به انواع سرطان ها مانند سرطان رحم، سرطان سینه، سرطان کلیه، سرطان مری، سرطان معده، سرطان کبد، سرطان تخمدان و برخی سرطان های دیگر باشد. در این قسمت به شرح جزئی برخی از این سرطان ها خواهیم پرداخت.

انواع سرطان ها
انواع سرطان ها

سرطان مری

سرطان مری یکی از سرطان های پر دردسر می باشد که برای شخص بسیار عذاب آور و ناراحت کننده است زیرا در صورت انجام روش های درمانی و پرداخت هزینه گزاف، در نهایت معمولا سلامتی شخص بازگشت نخواهد داشت و علاوه بر این خود بیماری بسیار سخت بوده و فرد را اذیت خواهد کرد.

بیماری سرطان مری معمولا از نقاط ابتدایی گلو آغاز می شود اما ممکن است در هر قسمت از مری وجود داشته باشد و سبب تولید مداوم خلط چرکی خواهد شد که زندگی روزمره را برای شخص دشوار نموده و وی به صورت مداوم دچار صاف کردن گلوی خود خواهد بود.

سرطان مری انواع مختلفی داشته و می تواند در هر قسمت از مری ایجاد شود. در این سرطان معمولا میزان تولید سلول های تشکیل دهنده بافت مری از کار افتاده و باعث ایجاد و تکثیر سلولی بیش از حد مجاز شده که در نهایت منجر به ایجاد تومور شده و سرطان مری را ایجاد خواهد کرد. طبق آمارها و تحقیقات علمی موجود، سرطان مری می تواند در اثر اختلال بر اثر چاقی ایجاد شود و چاقی احتمال ابتلا به این بیماری را افزایش خواهد داد.

سرطان معده

سرطان معده به دلیل اختلال در تکثیر سلول های تشکیل دهنده بافت معده ایجاد می شوند و طبق تحقیقات، این بی نظمی در بدن به دلیل اختلالات هورمونی بوده و عواملی مانند چاقی می توانند در آن نقش اصلی داشته باشند. این نوع سرطان یکی از بدترین و خطرناک ترین سرطان های موجود در بدن انسان است که در مراحل اولیه هیچ علائمی ندارد.

سرطان معده
سرطان معده

در این سرطان بافت معده دچار تکثیر سلولی بیش از حد شده و دچار تورم و زخم خواهد شد که این یعنی سرطان معده در بدن ایجاد شده است. این نوع از سرطان بسیار مرتبط با چاقی است و به همین دلیل توصیه می شود که افراد شاخص توده بدنی خود را در محدوده اعداد 18 الی 24 قرار دهند تا احتمال ابتلای آنها به سرطان معده به شدت کاهش یابد.

سرطان پروستات

این سرطان که معمولا در مردان چاق که سن آنها بیش از 50 می باشد شکل می گیرد اما احتمال وجود آن در سایر مردان نیز وجود دارد. طبق آمار و تحقیقات مشاهده شده است که چاقی نقشی بسیار تاثیر گذار در ابتلا به سرطان پروستات داشته است.

بنابراین اگر شما نیز دارای وزن اضافه هستید بهتر است به فکر کاهش آن باشید و اگر سن شما نیز بالاتر از 50 سال است باید حتما به پزشک مراجعه نموده و تحت معاینات قرار بگیرید تا از سلامت خود اطمینان حاصل نمایید.

سرطان رحم و تخمدان

رحم و تخمدان در بدن زنان دو عضو مربوط به باروری و ادامه نسل هستند که اختلال در آنها می تواند سبب ناباروری شده و مشکلات بسیاری را برای فرد ایجاد نماید. در مورد ایجاد سرطان در این دو عضو مهم باید بگوییم که چاقی در ابتلا به سرطان در این دو عضو نقش اصلی را دارد.

یعنی اگر فردی چاق باشد، احتمال ابتلای وی به سرطان رحم و سرطان تخمدان بسیار بالا خواهد بود. سرطان تخمدان بسیار خطرناک بوده و در صورتی که مداوا نشود احتمال مرگ بسیار بالا خواهد بود.

بنابراین به بانوانی که اضافه وزن دارند پیشنهاد می کنیم که وزن خود را به سرعت به محدوده وزن عادی برسانند زیرا در صورت ادامه داشتن چاقی باید بدانند که خطر این دو سرطان آنها را تهدید خواهد کرد.

سرطان سینه

سرطان سینه ممکن است از نظر شما تنها در بانوان وجود داشته باشد اما اینطور نیست. می توان گفت که این سرطان بیشتر در بانوان شایع است اما احتمال ایجاد آن در مردان نیز وجود دارد. هر سرطانی که در انسان به وجود می آید معمولا به دلیل وجود اختلال در سیستم تکثیر سلولی می باشد و در اکثر این موارد چاقی نقشی پر رنگ دارد.

در سرطان سینه هم همین موضوع وجود دارد، یعنی افراد چاق بیشتر در معرض سرطان سینه قرار دارند و چاقی سبب می شود تا بافت های سینه شخص دچار تکثیر بیش از حد در سلول ها شده و در نهایت منجر به تورم و ایجاد توده شود که سرطان سینه محسوب خواهد شد.

سرطان سینه
سرطان سینه

سرطان کبد

سرطان کبد با چاقی و کبد چرب در ارتباط می باشد، چربی ها می توانند در اندام های بدن مانند کبد تجمع نموده و آن را دچار بیماری کبد چرب نمایند که این بیماری در مرحله های اولیه هیچ نشانه ای از خود نخواهد داشت و بیمار متوجه وجود آن در بدن نمی شود و پس از پیشرفت بیماری در نهایت می تواند سبب از کار افتادن و سرطان کبد شود که در پایان احتمال مرگ شخص بسیار زیاد خواهد بود.

بنابراین باید دقت نمود و اگر شخص چاق باشد باید اقدام به کاهش وزن نماید. برای افراد با BMI بالا پیشنهاد به انجام عمل جراحی لاغری می کنیم زیرا تنها راه حل سریع درمان BMI بالا انجام عمل جراحی لاغری می باشد.

سخن پایانی

همه ما انسان ها دارای سبک خاص زندگی هستیم که اگر در این سبک، تحرک کافی وجود نداشته باشد و ورود کالری و برخی مواد غذایی به بدن بیشتر از حد مجاز باشد فرد پس از مدتی دچار افزایش وزن شده و شاخص توده بدنی وی افزایش خواهد یافت که اگر BMI فرد بالا باشد معمولا به وی پیشنهاد می شود که وزن خود را از طریق عمل جراحی لاغری کاهش دهد.

سخن پایانی
سخن پایانی

همانطور که گفته شد، چاقی با بیماری های مختلفی در ارتباط است که می توانند بسیار خطرناک بوده و منجر به مرگ شخص شوند بنابراین لازم است که افراد با وزن بالا، بتوانند وزن خود را مدیریت نموده و آن را کاهش دهند تا از بیماری ها پیشگیری گردیده و در صورت وجود بیماری در بدن بتوان آن را درمان نمود.

بنابراین کاهش وزن بسیار مهم و ضروری است و یکی از راههای کاهش وزن رژیم کتوژنیک است که در آن فرد باید به مرحله کتوز رسیده و آن را ادامه دهد یعنی بدنی به جای استفاده از موادی که به شکل عادی مصرف می کرد، چربی های بدن را مصرف نماید.

عسل با وجود آن که ماده ای بسیار مفید با خواص درمانی زیاد است اما مصرف آن در رژیم کتوژنیک مجاز نیست

جالب اینجاست که عسل با وجود آن که ماده ای بسیار مفید با خواص درمانی زیاد است اما مصرف آن در رژیم کتوژنیک مجاز نیست زیرا می تواند سبب ایجاد اختلال در رژیم شده و جلوی کاهش وزن را بگیرد.

این رژیم بسیار موثر می باشد به طوری که پس از سه تا چند ماه تاثیر آن را شاهد خواهید بود اما برای افراد با BMI بالا توصیه نمی شود و برای این دسته از افراد تنها مراجعه به جراح لاغری و تحت عمل جراحی لاغری قرار گرفتن توصیه می شود زیرا عمل جراحی لاغری تنها راه حل برای BMI بالا می باشد و رژیم و روش های دیگر بسیار سخت و در طولانی مدت پاسخگو خواهند بود.

در پایان اگر به دنبال جراح مطمئن برای کاهش وزن خود هستید، به شما پیشنهاد می کنیم که با دکتر سلیمی همراه شوید زیرا ایشان دارای مهارت و تخصص کافی در این زمینه بوده و می توانند مشکل شما را به آسانی برطرف نمایند.

از اینکه تا انتهای پست عسل در رژیم کتوژنیک با ما همراه بودید متشکریم.

drsalimi

drsalimi

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

تو اینستاگرام منتظرتونیم.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید