عرق کاسنی برای لاغری

فهرست مطالب

در این مقاله به بررسی موضوع عرق کاسنی برای لاغری خواهیم پرداخت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی لاغری مانند اسلیو معده و بای پس معده می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

کاسنی یا همان cichorium intybus جزو گیاهان پر خاصیتی می باشد که در راسته ی انواع گل های مینا دسته بندی می شود. این گیاه را می توان یکی از برترین گیاهان برای درمان انواع بیماری ها دانست.

کاسنی جزو گیاهانی است که بسیاری از افراد به خواص بی نظیر و درمانی آن اشاره کرده اند. استفاده ی صحیح و اصولی از این گیاه موجب خواهد شد تا فرد مصرف کننده بتواند از انواع مختلف بیماری ها و مشکلات جسمانی رهایی یابد.

مقدمه

عرق کاسنی برای لاغری
عرق کاسنی برای لاغری

یکی از اصلی ترین خواص کاسنی را می توان تاثیر بسیار چشمگیر این گیاه در کاهش وزن افراد دانست. در این مقاله قصد داریم تا با این گیاه پر خاصیت بیشتر آشنا شده و خواص درمانی آن را به خوبی بشناسیم. همچنین در این مقاله در مورد یکی از مهم ترین ویژگی های این گیاه یعنی کاهش وزن آن صحبت خواهد شد.

هدف ما در این مقاله این است که بدانیم آیا کاسنی واقعا لاغر می کند؟ در صورتی که این مهم اتفاق می افتد، چه افرادی باید از عرق کاسنی برای لاغری خود استفاده کنند؟

اینفوگرافیک عرق کاسنی برای لاغری

اینفوگرافیک عرق کاسنی برای لاغری
اینفوگرافیک عرق کاسنی برای لاغری

آیا مصرف کاسنی موجب کاهش وزن در تمامی رده های سنی و وزنی خواهد شد؟ در این مقاله هدف بر آن است تا با چنین مواردی در حیطه ی فواید عرق کاسنی آشنا شویم. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص عرق کاسنی برای لاغری، با دکتر سلیمی بهترین متخصص در زمینه لاغری و گوارش در ارتباط باشید.

آیا عرق کاسنی برای لاغری مفید است؟

  • بله؛ عرق کاسنی برای لاغری مفید است.
  • عرق کاسنی باعث تنظیم اشتها و کاهش گرسنگی می شود. که همین امر منجر به کاهش وزن و لاغری می شود.
  • فیبر ریشه کاسنی نیز باعث کند شدن تخلیه معده شده و اشتها را کم می کند. 

عناوین مقاله:

کاسنی چه نوع گیاهی است؟

انواع مختلف گیاه کاسنی و تفاوت های آن

نحوه ی صحیح مصرف عرق کاسنی برای لاغری چگونه است؟

مهم ترین خواص و فواید عرق کاسنی برای لاغری چیست؟

جمع بندی

همچنین می توانید با مطالعه مقالات زیر اطلاعات خود را این زمینه کامل تر کنید:

کاسنی چه نوع گیاهی است؟

قبل از این که به فواید عرق کاسنی برای لاغری بپردازیم، باید در خصوص گیاه کاسنی اطلاعاتی ارائه دهیم. کاسنی جزو گیاهان بسیار مفید و پر خاصیت می باشد که در راسته ی گل های مینا یا همان asterales دسته بندی می شود.

گل های مینا دارای بیش از 600 گونه ی مختلف می باشند که گیاه کاسنی یکی از آن ها محسوب می شود. گیاه کاسنی نیز خود دارای انواع مختلفی می باشد.

کاسنی چه نوع گیاهی است؟
کاسنی چه نوع گیاهی است؟

این گیاه دارای دو نوع کشتی و چهار نوع وحشی می باشد. انواع مختلف گونه های گیاه کاسنی را می توان دارای خواص یکسان و مشابه دانست و تنها برخی از تفاوت های جزئی در خواص وجود دارد که ممکن است انواع این گیاه را از یکدیگر متمایز کند. نکته ی مهم در مورد گیاه کاسنی خواص بی نظیر آن می باشد.

مصرف معتدل و مناسب این گیاه موجب خواهد شد تا افراد مصرف کننده بتوانند از خواص این گیاه بهره مند شوند. یکی از اصلی ترین و تاثیرگذارترین خواص این گیاه را می توان خاصیت کاهش وزن آن دانست.

پیشنهاد می کنیم از پست عرق زیره برای لاغری دیدن کنید.

همچنین در این صفحه می توانید،خواص عرق زیره سیاه را مطالعه کنید.

عرق گیری از کاسنی

عرق گیری از کاسنی موجب می شود تا افراد بتوانند از منافع مختلف این گیاه استفاده کنند که لاغری نیز در حیطه ی خواص بی شمار عرق کاسنی می باشد.

در جوامع کنونی، افزایش وزن افراد روز به روز ملموس تر می شود و این امر زنگ خطری برای ما محسوب می شود تا جلوی این افزایش وزن را بگیریم و در پی تعدیل میانگین وزن افراد در جامعه باشیم.

یکی از روش های مختلف که برای کاهش وزن می توان از آن استفاده کرد، بهره مندی از خواص عرق کاسنی برای لاغری می باشد که می تواند وزن افراد را تا حدودی کاهش دهد.

در برخی موارد ممکن است کاهش وزن از طریق مصرف گیاهان دارویی، رژیم، ورزش و … امری بسیار دشوار و تقریبا محال به نظر بیاید.

عرق گیری از کاسنی
عرق گیری از کاسنی

افرادی که دارای شاخص توده ی بدنی بالا می باشند، باید از روش های نوین برای کاهش وزن خود بهره بگیرند.

یکی از جدیدترین روش ها برای کاهش وزن افراد، انجام عمل های جراحی چاقی می باشد

یکی از جدیدترین روش ها برای کاهش وزن افراد، انجام عمل های جراحی چاقی می باشد. افرادی با وزن بالا می توانند برای کاهش وزن خود از عمل های جراحی چاقی همچون اسلیو معده یا بای پس استفاده کنند.

در حال حاضر دکتر سلیمی جزو پزشکان معتبر کشوری در امر انجام جراحی های چاقی می باشد. باید این نکته را در نظر داشت که افرادی با وزن بسیار بالا نمی توانند صرفا از طریق روش های معمول و توصیه شده وزن خود را پایین بیاورند.

به عنوان مثال کاهش وزن با استفاده از رژیم غذایی و یا مصرف داروهایی همانند عرق کاسنی برای لاغری صرفا تا حد معینی می تواند وزن فرد را کاهش دهد

و به همین دلیل افرادی که قصد تغییر اساسی در وزن خود را دارند، باید از روش های نوین همچون انجام جراحی های چاقی استفاده کنند. توصیه ی ما بهره مندی از محضر پزشکانی معتبر همچون دکتر سلیمی برای انجام این مهم می باشد.

انواع مختلف گیاه کاسنی و تفاوت های آن

در یک تقسیم بندی کلی، کاسنی به دو دسته ی کشتی و وحشی تقسیم می شود. این تقسیم بندی با توجه به نوع کشت این محصول می باشد.

گونه وحشی کاسنی حدود شش نوع مختلف دارد که سه نوع از آن بسیار مفید بوده و با خاصیت های فراوان همراه است.

انواع مختلف گیاه کاسنی و تفاوت های آن
انواع مختلف گیاه کاسنی و تفاوت های آن

نوع وحشی کاسنی به دلیل رویش طبیعی، تمامی خواص موجود در کاسنی را در خود دارد اما نوع کشتی کاسنی ممکن است به دلیل تغییرات اعمال شده همچون پیوند و … دارای تمامی خواص نباشد.

نوع وحشی کاسنی تا حدود یک متر نیز رشد می کند. نوع دیگر کاسنی یعنی نوع کشتی آن توسط باغداران و یا گیاه پروران مورد کشت قرار می گیرد. خواص کاسنی پرورش یافته ممکن است با توجه به روش پرورش و رسیدگی به آن متفاوت باشد اما معمولا خواص انواع مختلف کاسنی در کلیات با هم برابر است.

خاصیت های مهم کاسنی همچون لاغری در تمامی انواع کاسنی وجود دارد

خاصیت های مهم کاسنی همچون لاغری در تمامی انواع کاسنی وجود دارد و به همین سبب تقریبا می توان گفت انواع مختلف کاسنی در خواص خود یکسان می باشند.

البته باید به این نکته توجه داشت که وجود خاصیتی همچون کاهش وزن در این گیاه موجب نمی شود تا تنها راه لاغر شدن را استفاده از گیاهانی همچون کاسنی بدانیم.

ورزش، رژیم و استفاده از عرقیجات دارویی مانند عرق کاسنی برای لاغری، برای کاهش وزن روش های خوب و مناسبی به حساب می آیند ولی در برخی موارد ممکن است بعضی از افراد نتوانند به دلیل شرایط خود از این روش ها بهره بگیرند.

همچنین در برخی موارد ممکن است فردی به دلیل وزن بسیار بالای خود توان گرفتن رژیم و یا انجام ورزش های سنگین را نداشته باشد. در چنین مواردی معمولا توصیه می شود تا از روش های نوین درمان چاقی بهره گرفته شود.

خاصیت های مهم کاسنی همچون لاغری در تمامی انواع کاسنی وجود دارد
خاصیت های مهم کاسنی همچون لاغری در تمامی انواع کاسنی وجود دارد

در حال حاضر روش های جدید و مناسبی برای کاهش وزن افراد در جهان ارائه شده است

در حال حاضر روش های جدید و مناسبی برای کاهش وزن افراد در جهان ارائه شده است و خوشبختانه این روش ها در کشور ما نیز اجرایی می شود.

کارهایی همچون انجام جراحی اسلیو معده و یا بای پس معده می تواند افرادی با وزن بالا را در کوتاه مدت به وزن ایده آل خودشان برساند.

در حال حاضر دکتر سلیمی جزو پزشکان و متخصصان برتر در زمینه ی انجام انواع جراحی های چاقی می باشند. افرادی با وزن بسیار بالا که توان گرفتن رژیم و یا انجام ورزش را ندارند و استفاده از گیاهان دارویی را برای لاغری خود امری زمانبر در نظر گرفته اند، می توانند برای کاهش وزن خود در کوتاه مدت به انجام جراحی چاقی روی بیاورند.

در حال حاضر دکتر سلیمی را می توان جزو جراحان نمونه ی سطح کشور در عمل اسلیو یا بای پس معده و یا به صورت کلی به عنوان پزشکی نمونه در بحث جراحی چاقی دانست.

در صورتی که استفاده از گیاهانی همچون کاسنی را برای کاهش وزن خود کافی نمی دانید، بهتر است از علم پزشکانی همچون دکتر سلیمی برای رفع مشکل خود بهره بگیرید. در ادامه نوشتار عرق کاسنی برای لاغری، قصد داریم تا با انواع مختلف گیاه کاسنی کشتی آشنا شویم.

کاسنی رادیکیو (radicchio):

کاسنی رادیکیو را می توان اولین نوع کاسنی پرورشی توسط کشاورزان دانست. این نوع از کاسنی در بین کشاورزان به کاسنی ایتالیایی هم معروف است و علت آن رویش فراوان این گیاه در کشور ایتالیا می باشد.

البته در حالت کلی گیاه کاسنی مربوط به حوالی اروپای مرکزی و به خصوص ایتالیا می باشد و در قرن اخیر و به لطف پیشرفت علم، این گیاه در سایر کشورها نیز تکثیر شده است.

کاسنی ایتالیایی دارای برگ هایی به رنگ بنفش همراه با رشته های سفید روی برگ ها می باشد. تمامی اجزای این نوع از کاسنی مورد استفاده قرار می گیرد اما بیشترین بهره وری از کاسنی ایتالیایی مربوط به برگ آن می باشد.

برگ کاسنی رادیکیو یا همان کاسنی ایتالیایی برای موارد مختلفی همچون عرق گیری، خوردن، خشک کردن و … استفاده می شود. می توان گفت بیشترین بهره وری از کاسنی ایتالیایی متعلق به عرق گیری از این گیاه می باشد.

عرق کاسنی ارزش والایی در بین گیاهان دارویی دارد

همان گونه که می دانید، عرق کاسنی ارزش والایی در بین گیاهان دارویی دارد که کاسنی ایتالیایی یکی از منابع تولید عرق کاسنی می باشد.

عرق کاسنی بسیار مفید فایده می باشد و به منظور فواید بسیاری که دارد، در کانون توجه قرار گرفته است. سلامت کلیه، سلامت کبد، لاغری و… از جمله فواید مهم عرق کاسنی ایتالیایی می باشد که نباید از آن غافل شد.

البته در مورد کاهش وزن توسط این گیاه باید توجه داشت که استفاده عرق کاسنی برای لاغری فقط تا حد محدودی امکانپذیر می باشد و افرادی با وزن بالا بهتر است از روش های نوین همچون جراحی چاقی برای کاهش وزن خود استفاده کنند.

همچنین بهتر است در مصرف عرق کاسنی ایتالیایی یا همان رادیکیو، حد اعتدال را رعایت کنید چرا که مصرف بیش از حد این نوع از عرق کاسنی ممکن است سبب آسیب به برخی از اعضای بدن همچون کیسه ی صفرا شود.

عرق کاسنی ارزش والایی در بین گیاهان دارویی دارد
عرق کاسنی ارزش والایی در بین گیاهان دارویی دارد

کاسنی پونتارل (puntarelle):

کاسنی پونتارل نوع دیگری از انواع کاسنی های پرورش یافته می باشد. کاسنی پونتارل معمولا بیشتر برای کاربردهای خوراکی به کاربرده می شود.

هر چند که عرق کاسنی پونتارل نیز خواص بسیاری دارد اما به علت نازک بودن برگ های این نوع از کاسنی، کمتر شاهد عرق گیری از این گیاه هستیم.

کاسنی پونتارل دارای برگ هایی بسیار نازک همراه با دندانه های تیز به رنگ سبز می باشد. این نوع از کاسنی در کشورهای اروپایی به عنوان ادویه ی سالاد نیز استفاده می شود.

باید توجه داشت که استفاده ی بی حد و حصر از کاسنی پونتارل نیز ممکن است عوارضی را در پی داشته باشد و به همین سبب معمولا روال بر این است که از این نوع کاسنی به عنوان چاشنی در غذاهای مختلف استفاده می شود. گرده ی این گیاه دارای خواص درمانی و طبی بسیار می باشد.

از جمله ی مهم ترین خواص درمانی این گیاه می توان به کاهش وزن آن اشاره کرد. مصرف کاسنی پونتارل هر چند که در حد عرق کاسنی برای لاغری نمی باشد، اما استفاده از آن برای کاهش وزن خالی از لطف نمی باشد.

البته باید این نکته را هم در نظر داشت که استفاده از کاسنی پونتارل برای کاهش وزن صرفا نمی تواند به عنوان علت تامه برای لاغر شدن افراد مورد استدلال قرار گیرد و در کنار استفاده از آن باید اهتمام ویژه ای به ورزش منظم و رژیم غذایی مناسب داشت.

استفاده از جراحی چاقی

در برخی موارد نیز ممکن است هیچ یک از موارد مذکور کارساز نباشد. در چنین مواردی بهتر است افراد برای رفع مشکل چاقی خود از روش های نوینی همچون جراحی چاقی استفاده کنند تا مشکل خود را به دور از دغدغه و حاشیه رفع کنند.

در حال حاضر عمل های جراحی مختلفی برای جلوگیری از چاقی و کاهش وزن افراد طراحی شده است. عمل اسلیو معده، بایپس معده، مینی بای پس معده و … از جمله روش هایی می باشند که متقاضی می تواند با استفاده از این روش ها به وزن ایده آل خود برسد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی های مختلف چاقی و انجام جراحی چاقی با توجه به فرم و حالت بدن خودتان به متخصصان این عرصه مراجعه نمائید.

استفاده از جراحی چاقی
استفاده از جراحی چاقی

دکتر سلیمی در حال حاضر جزو برترین مشاوران و جراحان چاقی در سطح کشور می باشند که با توجه به حالت بدن و وزن شما و همچنین هدف شما از جراحی، می توانند جراحی متناسب با بدن شما را برای کاهش وزن شما پیشنهاد دهند و در صورت رضایت، اقدام به جراحی کنند تا شما به دور از هر گونه حاشیه و استرس در مدتی کوتاه به وزن ایده آل خود برسید و از مشکل چاقی رهایی یابید.

کاسنی اندیو بلژیکی (belgian endive):

سومین نوع پرورشی گیاه کاسنی، اندیو بلژیکی می باشد. همان طور که قبلا هم گفتیم، زادگاه اصلی کاسنی مرکز اروپا می باشد و این نوع از کاسنی را می توان یکی از مرغوب ترین و اصیل ترین انواع کاسنی های کشتی دانست.

برگ این گیاه بسیار تلخ مزه و تهوع آور می باشد اما در صورتی که عرق این گیاه گرفته شود، قابل استفاده خواهد بود. می توان گفت برترین عرق کاسنی و فوائد آن متعلق به کاسنی اندیو بلژیکی می باشد.

در حال حاضر برخی از نقاط ایران مستعد پرورش این نوع از کاسنی می باشند و در بعضی از گلخانه ها نیز شاهد کشت و پرورش کاسنی اندیو بلژیکی هستیم. کاسنی اندیو بلژیکی دارای برگ هایی به رنگ سبز متمایل به زرد می باشد که این برگ ها دارای بویی ملایم هستند.

هر چند که کاسنی اندیو بلژیکی بیشتر برای عرق گیری استفاده می شود اما استفاده از این کاسنی به عنوان ادویه نیز رایج است.

همچنین در کشورهای اروپایی معمولا اجزای کاسنی اندیو بلژیکی را جدا کرده و استفاده های گوناگونی از آن می شود.

شاخه ی این گیاه سوزانده می شود و سوزانده شدن شاخه های این گیاه همراه با عطر خاصی است که فضا را خوشبو می کند.

برگ های گیاه کاسنی اندیو بلژیکی

برگ های گیاه کاسنی اندیو بلژیکی را می توان در انواع مختلف غذاها به عنوان چاشنی همراه با غذا سرو کرد که علاوه بر طعم متمایل به تلخی که دارد، موجب عطرآگین شدن غذا نیز می شود.

در صورتی که قصد دارید تا از فواید عرق کاسنی برای لاغری بهره مند شوید، بهتر است از کاسنی اندیو بلژیکی و یا رادیکیو استفاده کنید.

هر چند که در حال حاضر تشخیص نوع کاسنی از روی عرق آن بسیار دشوار است اما معمولا خاصیت های انواع مختلف عرق کاسنی یکسان می باشد. بهره مندی از عرق کاسنی برای مواردی همچون لاغری بسیار تاثیرگذار می باشد.

البته این نکته را هم باید در نظر داشت که زمانی عرق کاسنی می تواند بر لاغری شما تاثیر بگذارد که در حد متعادل مصرف شود.

مصرف بیش از حد عرق کاسنی

مصرف بیش از حد عرق کاسنی به منظور بهره بردن از فواید آن ممکن است موجب آسیب دیدگی برخی از اعضای بدن شود.

همچنین افرادی که دارای شاخص توده ی بدنی بالا می باشند، ممکن است به دلیل اسفاده از عرق کاسنی و انواع دیگر گیاهان دارویی هیچ تغییری را در وزن خود احساس نکنند.

در چنین مواردی انجام جراحی های چاقی مثل بای پس و یا اسلیو بهترین روش برای لاغری می باشد. برای کسب اطلاعات در این مورد و این که کدام یک از انواع جراحی های چاقی با آناتومی بدن شما مناسب می باشد، می توانید به پزشکانی همچون دکتر سلیمی مراجعه نمائید.

دکتر سلیمی جزو برترین جراحان چاقی در کل کشور به حساب می آیند که با انجام جراحی چاقی و با توجه به وضعیت بدن شما، می توانند در کمتر از شش ماه شما را به وزن مد نظر برسانند.

مصرف بیش از حد عرق کاسنی
مصرف بیش از حد عرق کاسنی

نحوه ی صحیح مصرف عرق کاسنی برای لاغری چگونه است؟

تا این بخش از مقاله، با گیاه کاسنی و انواع  مختلف آن آشنا شدیم اما باید در مورد طریقه مصرف عرق این گیاه نیز اطلاعاتی داشته باشیم.

یکی از موارد مهمی که باید بدان توجه کنیم ،این است که شرایط نگهداری عرق کاسنی و یا طرز مصرف آن ممکن است در خواص و تاثیر آن روی بدن موثر باشد.

برخی از افراد معتقدند که چگونگی مصرف عرق کاسنی و شرایط نگهداری آن تاثیری بر کیفیت آن ندارد در حالی که این دیدگاه تا حدودی اشتباه می باشد.

نحوه ی صحیح مصرف عرق کاسنی برای لاغری چگونه است؟
نحوه ی صحیح مصرف عرق کاسنی برای لاغری چگونه است؟

اولین موردی که قبل از مصرف عرق کاسنی برای لاغری باید در نظر گرفت، سابقه ی حساسیت می باشد. ممکن است برخی از افراد نسبت به بو یا مزه ی عرق کاسنی حساسیت داشته باشند و بر اثر استعمال آن دچار عطسه و سرفه و یا جوش صورت شوند.

چنین افرادی می توانند با توجه به میزان حساسیت و میزان تاثیر آن در مورد مصرف کاسنی و عرق آن تصمیم گیری کنند.

در صورتی که فرد به گیاه کاسنی و عرق آن حساسیت خاصی ندارد، توصیه می شود در نیمه ی ابتدایی روز اقدام به مصرف عرق کاسنی کند. اصلی ترین علت این امر کند بودن سرعت هضم عرق کاسنی می باشد.

ساختار عرق کاسنی به گونه ای است که هضم شدن آن توسط اسید معده ممکن است مدتی طول بکشد

ساختار عرق کاسنی به گونه ای است که هضم شدن آن توسط اسید معده ممکن است مدتی طول بکشد. حدود یک لیوان چای خوری عرق کاسنی ممکن است در بعضی از افراد تا شش ساعت نیز در معده باقی بماند.

همین امر، دلیلی موجهی است تا عرق کاسنی توسط افراد در نیمه ی ابتدایی روز مصرف شود. البته در صورتی که فرد مایل باشد تا عرق کاسنی را چندین بار در طول روز مصرف کند، بهتر است طوری برنامه ریزی کند که آخرین مصرف عرق کاسنی حداقل چهار ساعت قبل از خواب باشد.

نکته مهم در مورد مصرف عرق این گیاه، میانه روی در مصرف می باشد. افرادی که اقدام به مصرف بیش از حد عرق کاسنی در طول روز می کنند، ممکن است دچار مشکلاتی در کیسه ی صفرا و یا معده ی خود شوند.

برخی از متخصصان در این زمینه معتقدند که بهتر است برای جلوگیری از عوارض مصرف عرق کاسنی، اقدام به مصرف آن به صورت ناشتا شود.

توصیه بر آن است که افراد در ابتدای شروع مصرف عرق کاسنی، حدود چند هفته ی اول به صورت ناشتا و همراه با آب اقدام به مصرف کنند و در صورتی که پس از حدود دو هفته عوارض خاصی مشاهده نکردند، به مرور میزان مصرف عرق کاسنی برای لاغری را افزایش دهند.

نکته ی دیگر، در مورد برخی از نگرش های نادرست به این گیاه می باشد

نکته ی دیگر، در مورد برخی از نگرش های نادرست به این گیاه می باشد. ممکن است چنین تصور شود که با مصرف زیاد عرق کاسنی، فواید آن نیز زیاد و زیادتر خواهد شد.

در اینجا باید توجه داشته باشید که مصرف بیش از حد این ماده ی غذایی ممکن است عوارض نامناسبی را بر جای بگذارد. برخی از افراد برای رفع چاقی بیش از حد خود اقدام به مصرف زیاد عرق کاسنی می کنند که امری نادرست می باشد.

در مورد فواید عرق کاسنی این امر ذکر شده است که این عرق به لاغر شدن افراد کمک می کند اما این کمک در حد جزئی و بسیار کم می باشد.

نکته ی دیگر، در مورد برخی از نگرش های نادرست به این گیاه می باشد
نکته ی دیگر، در مورد برخی از نگرش های نادرست به این گیاه می باشد

افرادی که دچار چاقی مفرط هستند و یا قصد دارند تا بیش از ده کیلو وزن خود را کم کنند، بهتر است به جای مصرف موادی همچون عرق کاسنی، اقدام به جراحی کنند.

انجام جراحی چاقی امری است که در چندین دهه ی اخیر رواج یافته است و تا کنون استقبال مناسبی از آن شده است. در کشور ما دکتر سلیمی جزو جراحان نمونه ی چاقی محسوب می شوند. شما می توانید از طریق مشاوره با دکتر سلیمی، روش انجام عمل خود را برگزینید تا از طریق انجام جراحی چاقی، در کوتاه ترین زمان ممکن، به وزنی متعادل برسید.

مهم ترین خواص و فواید عرق کاسنی برای لاغری چیست؟

همان گونه که گفتیم، کاسنی جزو گیاهان بسیار مفید می باشد که خواص فراوانی دارد. برخی از انواع کاسنی هستند که حتی از ریشه و شاخه های آن نیز می توان سود برد. در ادامه قصد داریم تا با انواع خواص کاسنی که در تمامی انواع آن وجود دارد، آشنا شویم.

مهم ترین خواص و فواید عرق کاسنی برای لاغری چیست؟
مهم ترین خواص و فواید عرق کاسنی برای لاغری چیست؟

کاهش کلسترول بد بدن:

کلسترول در بدن انسان دارای دو نوع بد و خوب می باشد. کلسترول بد معمولا موجب بروز بیماری های مختلف قلبی و پیدایش فشار خون در افراد می شود. کلسترول بد یکی از اصلی ترین عوامل سکته ی قلبی می باشد و گاهی اوقات نیز ممکن است سبب سکته ی مغزی هم شود.

دفع چنین کلسترولی از بدن یکی از قدم های مهم در مسیر سلامت جسم می باشد. یکی از برترین خواص کاسنی را می توان کاهش کلسترول بد خون دانست.

کاهش کلسترول بد در خون انسان موجب بهبود بیماری های قلبی و از بین رفتن فشار خون خواهد شد. همچنین مصرف کاسنی می تواند انسان را از خطرات احتمالی همچون سکته ی قلبی و سکته ی مغزی به دور نگه دارد.

تاثیر بر عملکرد مغز:

عرق کاسنی جزو یکی از غنی ترین منابع منگنز و ویتامین ب محسوب می شود. یکی از محتاج ترین اعضای بدن به منگنز و انواع ویتامین، مغز می باشد. مغز انسان را می توان اصلی ترین عضو بدن دانست که در صورت عدم رسیدگی به آن ممکن است مشکلات عدیده ای برای فرد پیش بیاید.

معمولا اکثر افراد مسن که مواد مورد نیاز پایداری عملکرد مغز را تامین نکرده اند، دچار بیماری های مرتبط در این زمینه شده اند. به مرور افزایش سن انسان عملکرد مغز و میزان کارآیی آن کاهش می یابد و به همین دلیل باید جایگاه ویژه ای برای مغز در رژیم غذایی خود قائل باشیم.

تاثیر بر عملکرد مغز:
تاثیر بر عملکرد مغز:

این جایگاه زمانی اهمیت ویژه ای پیدا می کند که در مورد فرد مسنی تصمیم بگیریم. سلامت مغز در افراد کهنسال موجب خواهد شد تا افراد در سنین بالا با مواردی چون آلزایمر و یا عدم تمرکز مواجه نشوند.

گاهی اوقات ممکن است به دلیل تامین نشدن منگنز مغز، شاهد فراموشی افراد باشیم. یکی از منابع بسیار غنی برای تامین منگنز مغز، کاسنی و فروعات آن می باشد.

در صورتی که شما نیز قصد دارید تا در هنگام کهولت سن با مشکلات تمرکز و حافظه مواجه نشوید، بهتر است جایگاه مصرف کاسنی را در برنامه ی غذایی خود تعیین کنید.

تقویت سیستم ایمنی در بدن:

کاسنی را می توان یکی از گیاهان بسیار جامع در امر تامین ایمنی بدن دانست. این گیاه دارای خواص مختلفی است که هر کدام به نحوی موجب افزایش قدرت سیستم ایمنی بدن در مواجهه با تهدیدات می شوند.

سیستم ایمنی بدن انسان برای تامین قدرت خود نیاز به برخی از مواد معدنی و ویتامین های مختلف دارد که اکثر این ویتامین ها و مواد در گیاه کاسنی موجود می باشد.

تقویت سیستم ایمنی در بدن:
تقویت سیستم ایمنی در بدن:

هضم غذا:

یکی دیگر از اصلی ترین فواید گیاه کاسنی، تاثیر درهضم غذا و در حالت کلی تاثیر در بهبود گوارش می باشد. این گیاه دارای پروبیوتیک هایی است که تاثیر به سزایی در افزایش عمر معده و بهبود عملکرد آن دارند.

همچنین این پروبیتویک ها موجب بهبود سیستم گوارش بدن نیز می شوند و به همین دلیل می توان گیاه کاسنی را یکی از برترین گیاهان دارویی برای حل مشکلات گوارشی دانست.

یکی از عللی که کاسنی را به عنوان کاهش دهنده ی وزن معرفی می کند، همین تاثیر چشمگیر این گیاه در هضم و گوارش غذا می باشد.

البته این امر بدین معنی نیست که صرفا استفاده از کاسنی را تنها روش لاغری بدانیم، بلکه برای انجام این مهم باید فعالیت هایی همانند ورزش و رژیم غذایی مناسب را نیز در نظر داشت.

همچنین در مورد افراد با وزن بالا توصیه می شود از روش های نوین استفاده کرد. افرادی با وزن بالا به دلیل محدودیت هایی که دارند، ممکن است توان کاهش وزن از طریق روش های مرسوم را نداشته باشند.

در چنین مواردی بهتر است از روش هایی همچون جراحی چاقی برای کاهش وزن استفاده کرد. در حال حاضر دکتر سلیمی جزو برترین پزشکان کشور در امر جراحی چاقی می باشند و شما می توانید برای درمان چاقی خود در کوتاه مدت از تجربیات این پزشک کاربلد و حاذق در امر جراحی چاقی بهره مند شوید.

پیشگیری از سرطان:

سرطان جزو بیماری های بسیار شایع در چندین دهه ی اخیر می باشد. سرطان به سبب تکثیر بی رویه ی سلول ها به وجود می آید. یکی از مهم ترین فواید کاسنی، کنترل رشد و توسعه ی سلول ها در اجزای مختلف بدن می باشد.

خواص آنتی اکسیدان کاسنی موجب می شود تا سلول های بدن در گسترش و تکثیر خود از حد تعیینی بیشتر پخش نشوند و ثمره ی این امر جلوگیری از ابتلا به سرطان خواهد بود.

بهبود عملکرد کلیه:

قبلا هم گفتیم که کاسنی و عرق آن نقش به سزایی در بهبود سیستم گوارش بدن دارند. این نقش زمانی دوچندان می شود که تاثیرات کاسنی را روی سلامت کلیه های بدن مورد تفحص قرار می دهیم. تکرر ادرار یکی از روش هایی است که برای افراد مبتلا به اختلال کلیه توصیه می شود.

کاسنی به سبب دفع سموم موجود در کبد و کلیه سبب می شود تا فرد مبتلا به اختلالات مربوطه، دچار تکرر ادرار در دفع سموم شده و در نتیجه از سموم مشکل ساز در کلیه ی خود راحت شود.

باقی ماندن بیش از حد سموم در کلیه موجب کاهش بهره وری کلیه در بدن می شود که به مرور زمان حتی ممکن است این عضو حیاتی را ناکارآمد جلوه دهد.

بهبود عملکرد کلیه:
بهبود عملکرد کلیه:

مصرف عرق کاسنی موجب خواهد شد تا سموم انباشته شده در کلیه، به مرور زمان دفع شوند و کلیه بتواند وظائف خود را به خوبی و بدون اختلال انجام دهد.

همچنین در برخی موارد، کاسنی را می توان به عنوان یکی از برترین مواد برای پاکسازی کبد نیز در نظر داشت. نکته ی بسیار پر اهمیت در این مرحله، بحث میزان مصرف می باشد. مصرف کاسنی و یا عرق کاسنی به شرطی مفید فایده خواهد بود که بیش از حد نباشد.

مصرف بیش از حد کاسنی ممکن است سبب مشکلات بسیار در سیستم گوارشی افراد شود. همچنین تاثیرات مصرف زیاد کاسنی روی عملکرد معده نیز غیر قابل انکار است. در نتیجه سعی کنید با توجه به نیاز روزانه ی بدن خود اقدام به مصرف عرق کاسنی برای لاغری کنید.

تاثیر در کاهش دیابت:

کاسنی جزو گیاهان دارویی مهم محسوب می شود و به همین دلیل اجزای مختلف آن مورد بهره برداری قرار می گیرد. یکی از مفیدترین اجزای این گیاه که خواص دارویی بسیاری دارد، ریشه ی این گیاه می باشد.

ریشه ی کاسنی را می توان به صورت دم کرده و یا آب پز استفاده کرد. ریشه ی این گیاه دارای موادی است که موجب افزایش حساسیت عضلات در قبال انسولین می شود.

مطالعات نشان داده است که افراد مصرف کننده ی عرق کاسنی در مقایسه با سایر افراد نیاز کمتری به انسولین داشته و این امر بهترین دلیل بر تاثیر کاسنی بر قند خون می باشد.

تاثیر بر آرامش روانی:

استرس مساله ای است که در جوامع کنونی، بسیاری از افراد را درگیر خود کرده است و سبب کاهش عملکرد مغز افراد شده است.

پزشکان بسیاری تاکنون در پی درمان استرس بوده اند اما معمولا روش های درمانی ارائه شده همراه با عوارض بسیار شدیدی همچون اعتیاد بوده اند. قرص های مختلف آرام بخش موجب می شود تا افراد زیادی پس از مصرف این قرص ها به نوعی دچار وابستگی به آن شده و نتوانند از مصرف این قرص ها خودداری کنند.

در حال حاضر بهترین روش درمان و مقابله با استرس را می توان در داروهای گیاهی یافت. داروهای گیاهی متنوعی وجود دارند که تحقیقات نشان داده چنین داروهایی در کاهش سطح استرس و آرام بخش بودن، کمک شایانی به فرد می کنند. یکی از مهم ترین این داروهای گیاهی، کاسنی می باشد.

عرق کاسنی تاثیر شگرفی در کاهش استرس افراد و آرام بخشی به ذهن دارد

عرق کاسنی تاثیر شگرفی در کاهش استرس افراد و آرام بخشی به ذهن دارد. همچنین افرادی که دچار اختلال خواب به سبب استرس شده اند، می توانند با مصرف پیوسته و روزانه ی عرق کاسنی، خوابی آرام و به دور از استرس داشته باشند.

عصاره ای که از ریشه ی گیاه کاسنی گرفته می شود، تاثیر بسیاری در آرام کردن مغز همراه با خواب راحت دارد. در واقع اصلی ترین علتی که موجب می شود تا کاسنی به عنوان خواب آوری مفید شناخته شود، همین ویژگی تسکین به مغز این گیاه می باشد.

ریشه ی گیاه کاسنی و همچنین عرق آن می تواند ذهن انسان را از نگرانی های روزانه و بی مورد به دور نگه دارد و همین امر موجب می شود تا این گیاه کارکرد مغز را به روال معمول باز گرداند که در تصمیم گیری افراد و مواردی چون کنترل خشم، تاثیر چشمگیری دارد.

کاهش احتمال ابتلا به پیری زودرس:

پیری زودرس از جمله مواردی است که متاسفانه در جوامع کنونی به دلیل سبک های زندگی مدرن و نادرست در حال افزایش است.

پیری زودرس در واقع اندام ها و عضلات مهم بدن را به گونه ای فرسوده می کند که گویا این اعضا بیش از سن کنونی فرد عمر دارند.

پیری زودرس افراد ممکن است در برخی موارد سبب مرگ زودرس افراد نیز شود. در موارد قبلی، با فواید مختلف عرق کاسنی آشنا شدیم و دانستیم که عرق این گیاه موجب پویایی اعضای مهمی همچون کلیه و کبد می باشد.

کاهش احتمال ابتلا به پیری زودرس:
کاهش احتمال ابتلا به پیری زودرس:

همین موضوع موجب می شود تا عرق کاسنی به طریقی غیر مستقیم از پیر شدن افراد نیز جلوگیری کند. عرق کاسنی موجب کاهش وزن افراد می شود و این امر نیز تاثیر به سزایی در سلامتی افراد دارد.

همچنین اعضای مهمی همچون معده نیز از فواید و خاصیت های عرق کاسنی بی بهره نیستند.

از آن جایی که عرق کاسنی موجب کاهش وزن انسان می شود، برخی از افراد چنین فکر می کنند که با مصرف زیاد عرق کاسنی می توانند در کوتاه مدت شاهد کاهش وزن خود باشند در حالی که این باور بسیار اشتباه است.

عرق کاسنی تا حد معینی می تواند موجب کاهش وزن شود

عرق کاسنی تا حد معینی می تواند موجب کاهش وزن شود و مصرف بیش از حد آن ممکن است بر کارکرد اعضای بدن تاثیرات سو داشته باشد.

عرق کاسنی تا حد معینی می تواند موجب کاهش وزن شود
عرق کاسنی تا حد معینی می تواند موجب کاهش وزن شود

به همین سبب افرادی که به دنبال کاهش وزن در کوتاه مدت هستند، باید به روش های جدیدتری روی بیاورند. روش هایی همانند انجام جراحی های اسلیو معده و انواع مختلف جراحی های چاقی که سبب کاهش وزن افراد در کوتاه مدت می شود.

در حال حاضر دکتر سلیمی جزو برترین جراحان چاقی در سطح کشور می باشد. افرادی که به هر دلیلی قصد انجام جراحی چاقی را دارند، در قدم اول باید با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنند.

دکتر سلیمی با بررسی اهداف متقاضیان از انجام عمل جراحی چاقی می تواند صحیح ترین و مناسب ترین عمل را با توجه به هدف و انگیزه ی افراد از انجام این کار برایشان تعیین کند.

در صورتی که قصد دارید تا وزن خود را در کمتر از شش ماه به حد ایده آل برسانید، می توانید با دکتر سلیمی در این زمینه مشورت نمائید.

نظم قاعدگی برای خانم ها:

برخی از خانم ها به دلایل مختلف ممکن است دچار بی نظمی در عادات ماهیانه ی خود شوند. روش های مختلف برای رفع این مشکل وجود دارد.

یکی از این روش ها استفاده از گیاهان دارویی می باشد. در این بین گیاه کاسنی را می توان یکی از برترین گیاهان دارویی برای رفع این مشکل دانست.

نکته ی مهم در این مورد توجه به شرایط خانم ها می باشد. ممکن است در برخی موارد عرق کاسنی تاثیری در اوقات قاعدگی خانم ها نداشته باشد که در چنین مواردی بهتر است از مصرف آن اجتناب شود.

همچنین توصیه می شود در ایام بارداری خانم ها، از مصرف این گیاه و فراورده های آن همچون عرق یا ریشه ی آن اجتناب شود چرا که ممکن است موجب آسیب به کیسه ی صفرا شود.

دوران بارداری خانم ها جزو حساس ترین دوران در طول زندگی مشترک خانواده ها می باشد و به همین سبب بهتر است در چنین دورانی از انجام فعالیت های حساس و خطرناک و مصرف مواد غذایی مشکوک و شبهه ناک پرهیز شود.

تقویت قوای جنسی:

عرق کاسنی را می توان یکی از بهترین محرک ها برای افزایش قوای جنسی دانست. متاسفانه مصرف برخی از مواد غذایی موجب شده است تا قوای جنسی افراد تا حد بسیار زیادی پایین بیاید و شاهد زود انزالی در آقایان و کم تحرکی در خانم ها شویم.

عرق کاسنی یکی از برترین داروهایی است که می تواند به طور کاملا طبیعی و بدون هیچ گونه عوارض خاصی، این مشکل را برطرف کند. مصرف روزانه ی عرق کاسنی موجب می شود تا مشکل زود انزالی در آقایان به مرور زمان برطرف شود.

همچنین خانم ها نیز می توانند برای افزایش تحریک قوای جنسی خود اقدام به مصرف کاسنی کنند اما همان طور که قبلا هم به آن اشاره کردیم، بهتر است مصرف کاسنی و فراورده های آن در طول دوران بارداری ترک شود چرا که مضرات آن در دوران بارداری بیشتر از منافع آن برای خانم ها می باشد.

کاهش سطح التهاب بدن:

رادیکال های آزاد در بدن انسان گاهی اوقات به سبب فعالیت بیش از حد، موجب آسیب به بدن می شوند. برای مقابله با فعالیت بیش از حد رادیکال ها، آنتی اکسیدان ها بهترین گزینه می باشند. یکی از اصلی ترین مواد تشکیل دهنده ی کاسنی، آنتی اکسیدان ها می باشند.

خواص آنتی اکسیدانی بالایی که در کاسنی و اجزای آن وجود دارد، می تواند بهترین مدافع در برابر هجوم بیش از حد رادیکال های آزاد بدن باشد.

یکی از بدترین مضرات عدم کنترل رادیکال های آزاد بدن، تخریب بافت های بدن توسط این رادیکال ها می باشد. تخریب بافت های بدن می تواند آسیب های بسیار شدیدی را به سلامتی انسان وارد کند.

استفاده از عرق کاسنی به مرور زمان و به مقدار کم می تواند سبب کنترل رادیکال های آزاد بدن شود تا فعالیت بیش از حد این رادیکال ها در بدن انسان خنثی شود.

کاهش سطح التهاب بدن:
کاهش سطح التهاب بدن:

زمانی که سطح التهاب در بدن کاهش یابد، سطح ایمنی بدن در برابر انواع ویروس ها و باکتری ها افزایش می یابد. همین امر موجب می شود تا بدن انسان در برابر بیماری های مختلف فصلی و یا بیماری های نوظهور قدرت مقاومت بیشتری داشته باشد.

البته افزایش میزان مقاومت بدن بدین معنی نیست که افراد از ابتلا به انواع بیماری ها مصون می مانند، بلکه بر اساس تحقیقات صورت پذیرفته، افرادی با مقاومت بدنی بالا کمتر از سایر افراد دچار بیماری های مختلف می شوند.

همچنین این افراد به دلیل داشتن سیستم ایمنی قوی، سریع تر از سایر افراد می توانند بیماری را از خود دفع کنند و اقدام به بازسازی سیستم ایمنی خود کنند.

کاهش وزن و مدیریت آن:

یکی از اصلی ترین مواردی که سبب شده است تا افراد زیادی در چند سال اخیر به مصرف گیاه کاسنی روی بیاورند، تاثیر این گیاه در کاهش وزن می باشد.

افزایش میانگین وزن افراد در جامعه پدیده ای است که موجب نگرانی بسیاری از اندیشمندان در سال های اخیر شده است.

سبک زندگی کم تحرک همراه با مصرف غذاهای پرچرب یکی از اصلی ترین علل افزایش وزن افراد در جامعه می باشد. بسیاری از افراد برای کنترل افزایش وزن خود و جلوگیری از آن استفاده از داروهای گیاهی همچون کاسنی را برگزیده اند.

در این مورد باید توجه داشته باشیم که مصرف عرق کاسنی به دور از هرگونه اقدام دیگر نمی تواند عاملی برای کاهش وزن باشد. در کنار مصرف کاسنی، افراد باید به فکر انجام ورزش های روزانه و مداوم همراه با یک رژیم غذایی عالی برای خود باشند.

بسیاری از افراد ممکن است به دلیل سختی چنین اموری، از کاهش وزن خود منصرف شوند. باید گفت که این افراد نیز می توانند به دور از تحمل هر گونه سختی و مشقت، وزن خود را کاهش دهند. روش های نوین مختلفی برای کاهش وزن وجود دارد که یکی از آن ها انجام جراحی چاقی می باشد.

جراحی چاقی دارای زیرشاخه های مختلفی است.

جراحی چاقی دارای زیرشاخه های مختلفی است. جراحی بای پس معده، جراحی اسلیو معده، جراحی مینی بای پس معده و … از جمله مصادیق جراحی چاقی می باشد. توصیه می کنیم در صورتی که وزن شما بیش از حد مجاز می باشد، از انجام جراحی های مختلف چاقی غافل نشوید.

اما در صورتی که مشکل شما در حد اضافه وزن می باشد و نه چاقی مفرط، می توانید با مصرف عرق کاسنی برای لاغری و انجام ورزش های مداوم و منظم در کنار رژیم لاغری خود، وزنتان را کاهش دهید.

همچنین می توانید برای آشنایی بیشتر با انواع جراحی های چاقی و انتخاب روشی مناسب برای جراحی چاقی خود، با دکتر سلیمی در این زمینه مشورت نمائید.

در حال حاضر دکتر سلیمی جزو جراحان نمونه ی کشوری در زمینه ی جراحی چاقی افراد می باشند و بیشتر مراجعین به ایشان از انجام جراحی خود بسیار راضی و خشنود بوده اند.

جمع بندی

گیاه کاسنی جزو گیاهان پر خاصیتی است که در چندین سال اخیر مورد توجه قرار گرفته است. این گیاه انواع مختلفی دارد که تقریبا می توان گفت تمامی انواع این گیاه دارای خاصیت های یکسان می باشند.

اجزای مختلف گیاه کاسنی دارای خاصیت های درمانی می باشند که به صورت های مختلف همچون دم کردن، پختن و یا عرق گیری مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از مهم ترین مواردی که موجب گرایش افراد به این گیاه شده است، خاصیت کاهش وزن این گیاه می باشد. عرق کاسنی علاوه بر تاثیراتی که در سلامت انسان دارد، می تواند تاثیر به سزایی در کاهش وزن افراد نیز داشته باشد. البته این جمله نباید سبب شود تا افراد در مصرف این ماده ی غذایی دچار افراط شوند.

استفاده از کاسنی به شرطی موجب کاهش وزن خواهد بود که در کنار آن رژیمی مناسب و فعالیتی روزانه برای کاهش وزن در نظر گرفته شود.

مصرف کاسنی

افرادی که دچار اضافه وزن هستند، می توانند برای رفع اضافه وزن خود اقدام به مصرف کاسنی نمایند اما در برخی موارد ممکن است افرادی دچار چاقی مفرط باشند و مصرف کاسنی را برای رفع آن مکفی بدانند.

باید به این نکته اشاره کرد که چنین دیدگاهی در مورد مصرف عرق کاسنی برای لاغری اشتباه می باشد. افرادی که از مشکل چاقی رنج می برند، بهتر است برای رفع مشکل خود به دنبال روش های نوین درمان چاقی باشند.

یکی از جدیدترین روش های درمانی چاقی که در کشور ما نیز قابل انجام است، جراحی چاقی می باشد. جراحی چاقی اقسام مختلفی دارد که هر کدام به نحوی سبب کاهش وزن فرد می شود.

در حال حاضر دکتر سلیمی جزو برترین جراحان چاقی کشور می باشد که می تواند با انجام جراحی چاقی روی افراد، آن ها را از این معضل بزرگ نجات دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی چاقی متناسب با بدن خودتان، می توانید با دکتر سلیمی مشورت نمائید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید