شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک

فهرست مطالب

در این مقاله، سعی داریم تا در ارتباط با موضوع شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک اطلاعاتی را در اختیار علاقه مندان به این موضوع قرار دهیم.

در صورت نیاز به دریافت مشاوره در زمینه رژیم کتوژنیک با ما تماس بگیرید.

09120174510

چنان چه شما نیز به این موضوع علاقه مند می باشید، با ما تا پایان این مقاله همراه شوید.

مقدمه

شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک
شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک

شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک چه مواردیست؟

 1. استویا
 2. سوکرولوز
 3. اریتریتول
 4. زایلیتول
 5. عصاره میوه مانک
 6. شربت یاکون

که در ادامه مقاله هرکدام را بطور کامل توضیح داده ایم.

در مقاله شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک به بررسی مباحث زیر پرداخته ایم:

رژیم لاغری کتوژنیک چیست؟

انواع مختلف رژیم لاغری کتوژنیک

نحوه عملکرد رژیم لاغری کتوژنیک

مزایای رژیم لاغری کتوژنیک

عوارض رژیم لاغری کتوژنیک

مواد غذایی مجاز در رژیم کتوژنیک

مواد غذایی غیر مجاز در رژیم کتوژنیک

شیرینی های مجاز در رژیم کتوژنیک

شیرینی های غیر مجاز در رژیم کتوژنیک

کاندیدای مناسب رژیم کتوژنیک

شاخص توده بدنی به چه معناست؟

بررسی درجات مختلف چاقی

جراحی چاقی چیست؟

جراحی چاقی و روش های مختلف انجام آن

مزایای عمل جراحی چاقی

سخن پایانی

 

امروزه، رژیم های لاغری با کم کردن میزان کربوهیدرات مصرفی و افزایش میزان مصرف پروتئین به میزان بسیار بالا، بسیار مورد توجه قرار گرفته اند

امروزه، رژیم های لاغری با کم کردن میزان کربوهیدرات مصرفی و افزایش میزان مصرف پروتئین به میزان بسیار بالا، بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. از جمله این رژیم های غذایی، می توان به رژیم لاغری پالئو، رژیم لاغری ساوت بیچ و همچنین رژیم لاغری اتکینز، اشاره کرد.

به اصطلاح به این نوع از رژیم های لاغری، رژیم کتوژنیک و گاهاً رژیم لاغری کتو، گفته می شود. رژیم کتوژنیک با نام اصلی Ketogenic Diet، یکی از سریع ترین و در عین حال، علمی ترین روش های کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام به شمار می رود.

در این رژیم غذایی، میزان کربوهیدرات مصرفی توسط فرد، به میزان قابل توجهی کاهش می یابد و بسیار محدود می گردد. این رژیم لاغری، یک برنامه غذایی محبوب و کاملا شناخته شده می باشد.

پیشنهاد می کنیم از پست نمونه رژیم غذایی برای دیابتی ها دیدن کنید.

محبوبیت این رژیم لاغری تا به آن حد است که بسیاری از افراد محبوب و مشهور، برای کاهش وزن خود، از این رژیم غذایی بهره می گیرند

محبوبیت این رژیم لاغری تا به آن حد است که بسیاری از افراد محبوب و مشهور، برای کاهش وزن خود، از این رژیم غذایی بهره می گیرند. نکته جالب توجه در مورد رژیم کتوژنیک، میزان کربوهیدرات کم و چربی بسیار بالا می باشد که این امر، خصیصه ای است که کمتر در یک رژیم لاغری معمولی مشاهده می شود.

لازم به ذکر است که رژیم لاغری، مناسب برای افرادی می باشد که دارای اضافه وزن می باشند.

این افراد، هنوز به مرحله چاقی و یا چاقی مفرط نرسیده اند. دکتر سلیمی، به عنوان معتبرترین جراح متخصص در انجام کلیه روش های جراحی چاقی و فوق تخصص لاپاراسکوپی، در این راستا، بهترین گزینه برای افرادی که از چاقی مفرط رنج می برند را انجام جراحی چاقی ذکر می کنند.

لذا در این مقاله، سعی کرده ایم به بررسی جوانب مختلف رژیم کتوژنیک و روش های درمان بیماری چاقی، در درجات مختلف آن بپردازیم.

در مقاله ای که پیش روی شماست، به بررسی موضوع شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک پرداخته ایم.

چنان چه شما نیز به مشکل اضافه وزن دچار می باشید و به دنبال راهی برای حل این مشکل می باشید، با ما تا پایان این مقاله، همراه شوید.

رژیم لاغری کتوژنیک چیست؟

رژیم لاغری کتوژنیک، نوعی از رژیم غذایی می باشد که به هدف کاهش وزن سریع، برنامه ریزی شده است. این رژیم غذایی، نه تنها سبب کاهش وزن می شود، بلکه باعث بالا رفتن میزان متابولیسم بدن می شود.

رژیم لاغری کتوژنیک چیست؟
رژیم لاغری کتوژنیک چیست؟

در گذشته، از این رژیم غذایی برای درمان برخی از بیماری ها نظیر بیماری صرع، استفاده می شده است. اما با پیشرفت علم و دانش پزشکی و ارائه داروهای نوینی برای درمان این بیماری، دیگر از این رژیم غذایی در این زمینه استفاده نمی شود.

اما همچنان بسیاری از پزشکان برای درمان و کنترل بیماری صرع، این رژیم غذایی را به بیماران خود توصیه می نمایند. در رژیم لاغری کتوژنیک، مصرف کربوهیدرات ها بسیار کاهش یافته و تقریباً به میزان 5 درصد از کل غذای مصرفی در طول روز، تقلیل می یابد.

در عین حال، میزان مصرف چربی تا 75 درصد افزایش پیدا می کند. در این میان، مابقی مواد غذایی، یعنی در حدود 20 درصد از غذای مصرفی روزانه، به پروتئین ها تخصیص می یابد.

مصرف پروتئین در رژیم لاغری کتوژنیک، در حدی می باشد که در حد متوسط، بتواند احساس سیری را در میان وعده های غذایی حفظ کند

مصرف پروتئین در رژیم لاغری کتوژنیک، در حدی می باشد که در حد متوسط، بتواند احساس سیری را در میان وعده های غذایی حفظ کند. این رژیم غذایی، به نام رژیم کتوژنیک استاندارد و یا SKD معروف شده است.

هرم غذایی که در رژیم لاغری کتوژنیک ارائه شده است، کاملاً با یک هرم غذایی عادی متفاوت است. در این رژیم غذایی، چربی ها از بخش فوقانی هرم غذایی به بخش تحتانی آن انتقال یافته اند. کربوهیدرات ها نیز به بخش بالای هرم منتقل شده اند.

البته در این رژیم لاغری، مصرف برخی از انواع میوه ها، انواع گوشت های پرچرب، تخم مرغ، خامه و به طور کلی هر ماده غذایی که دارای چربی فراوان باشد، بسیار توصیه می شود.

در این رژیم لاغری، تمامی وعده های غذایی وجود دارند

در این رژیم لاغری، تمامی وعده های غذایی وجود دارند و هیچ وعده غذایی و یا میان وعده ای، از چرخه غذایی حذف نمی شود. این رژیم لاغری، در حقیقت با بالا بردن متابولیسم بدن، سبب کاهش وزن می گردد.

در این رژیم لاغری، تمامی وعده های غذایی وجود دارند
در این رژیم لاغری، تمامی وعده های غذایی وجود دارند

رژیم کتوژنیک، در انواع مختلفی می تواند توسط پزشک متخصص تغذیه تجویز شود. در میان تمامی روش های رژیم غذایی کتوژنیک، رژیم کتوژنیک استاندارد و کتوژنیک با پروتئین بالا، بسیار محبوب تر می باشند.

در مقاله ای که پیش روی شماست، به بررسی موضوع شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک پرداخته ایم.

چنان چه شما نیز از علاقه مندان به تناسب اندام می باشید، خواندن این مقاله را تا انتها، به شما توصیه می کنیم.

انواع مختلف رژیم لاغری کتوژنیک

رژیم لاغری کتوژنیک در انواع مختلفی موجود می باشد. در ادامه، به این موارد اشاره کرده ایم:

انواع مختلف رژیم لاغری کتوژنیک
انواع مختلف رژیم لاغری کتوژنیک

رژیم کتوژنیک استاندارد (SKD)

در این رژیم لاغری که یکی از محبوب ترین و استانداردترین شیوه های رژیم کتوژنیک می باشد، میزان مصرف چربی ها، 75 درصد و میزان مصرف پروتئین ها، 20 درصد و کربوهیدرات ها تنها 5 درصد می باشد.

در رژیم کتوژنیک استاندارد، تمامی وعده های اصلی و کلیه میان وعده ها، بر مبنای چربی های طبیعی نظیر آوواکادو، کره، انواع روغن های سالم و ماهی های چرب، گوشت ها و زیتون، در نظر گرفته می شوند.

در رژیم کتوژنیک استاندارد، چربی روزانه می بایست به اندازه حداقل سه چهارم فنجان از روغن زیتون باشد. مناسب است که افرادی که این رژیم غذایی را انتخاب نموده اند، از سبزیجاتی که حاوی نشاسته نمی باشند نظیر هویج، اسفناج و کلم بروکلی استفاده کنند.

همچنین میوه های مناسب برای این افراد، میوه هایی می بایست باشد که کربوهیدرات کمی داشته باشند. علاوه بر این، مصرف پروتئین می بایست در حد متوسط بوده و به صورت حدودی 112 گرم گوشت مرغ و یا ماهی، در رژیم غذایی، گنجانده شود.

رژیم کتوژنیک استاندارد (SKD)
رژیم کتوژنیک استاندارد (SKD)

رژیم کتوژنیک دوره ای (CKD)

در این روش، دوره هایی با مصرف میزان متفاوتی کربوهیدرات، که عموماً بیشتر از میزان مصرف کربوهیدرات ها در رژیم کتوژنیک استاندارد می باشد، در نظر گرفته می شود. در این نوع از رژیم کتوژنیک، نسبت مواد مغذی می بایست به صورت زیر باشد:

 • روزهای رژیم: 75 درصد چربی، 15 تا 20 درصد پروتئین، 5 تا 10 درصد کربوهیدرات
 • روزهای آزاد : 25 درصد چربی، 25 درصد پروتئین، 50 درصد کربوهیدرات

رژیم کتوژنیک به صورت دوره ای، به هدف اضافه کردن چربی ها به برنامه غذایی طرح ریزی شده است. در این رژیم، روزهای آزاد و روزهای رژیم وجود دارد. در روزهای آزاد که کلاً دو روز از هفته را تشکیل می دهند، فرد می تواند از رژیم متعادل تری پیروی کند. این در حالی است که در 5 روز دیگر، این رژیم سختگیرانه تر می باشد.

رژیم کتوژنیک دوره ای (CKD)
رژیم کتوژنیک دوره ای (CKD)

البته در روزهای آزاد نیز بهتر است که از انواع کربوهیدرات های سالم نظیر انواع میوه ها و همچنین سبزیجات نشاسته ای، لبنیات و غلات کاملی که فرآوری شده و یا شیرین شده نباشند، استفاده شود.

رژیم کتوژنیک هدفمند (TKD)

این رژیم برای افرادی مناسب می باشد که در حال انجام ورزش های سبک می باشند. به این صورت که کمی پیش از شروع به ورزش، میزان بالایی از کربوهیدرات به بدن فرد وارد شود.

در این نوع از رژیم کتوژنیک، نسبت مواد غذایی به صورت 65 درصد تا 75 درصد چربی، 20 درصد پروتئین و 10 تا 15 درصد کربوهیدرات می باشد. این نوع از رژیم لاغری، بیشتر در میان ورزشکاران شایع می باشد.

رژیم کتوژنیک با میزان بالایی از پروتئین

در این نوع از رژیم لاغری، میزان بالاتری از پروتئین به نسبت نوع استاندارد آن در نظر گرفته می شود و به همان نسبت، از میزان چربی مصرفی کاهش می یابد. این امر بدان معناست که میزان مصرف پروتئین به 35 درصد، میزان مصرف چربی به 60 درصد و کربوهیدرات همچنان، 5 درصد می باشد.

همان گونه که قابل مشاهده است، انواع رژیم های کتوژنیک، شباهت بسیاری به یکدیگر دارند و تنها تفاوت های بسیار کوچکی با هم دارند. هر یک از این روش ها، می بایست تحت نظر پزشک متخصص تغذیه برای فرد، در نظر گرفته شود.

رژیم کتوژنیک با میزان بالایی از پروتئین
رژیم کتوژنیک با میزان بالایی از پروتئین

زیرا که پیروی از یک رژیم لاغری که مناسب برای جسم فرد نمی باشد، می تواند آسیب های جبران ناپذیری را به بدن فرد وارد نماید. با پیروی از یک رژیم لاغری صحیح، می توان به تناسب اندام دلخواه دست یافت و در عین حال، سلامت بدن را نیز تضمین نمود.

البته شایان ذکر است که پیروی از رژیم لاغری و ورزش، برای کاهش وزن در هر درجه از چاقی مناسب نمی باشد.

پیروی از یک رژیم لاغری مناسب

در این راستا، دکتر سلیمی بهترین گزینه برای رسیدن به تناسب اندام را برای افرادی که اضافه وزن داشته و به درجات بالای چاقی نرسیده اند، پیروی از یک رژیم لاغری مناسب و استاندارد و انجام حرکات ورزشی منظم و مداوم بیان می کنند.

پیروی از یک رژیم لاغری مناسب
پیروی از یک رژیم لاغری مناسب

در عین حال، دکتر سلیمی، جراح خبره لاپاراسکوپی، تنها گزینه درمانی برای افرادی که به درجات بالای چاقی رسیده اند، انجام جراحی چاقی بیان می نمایند. لذا برای اطلاع از بهترین روش درمانی برای کاهش وزن، می بایست نخست به یک پزشک متخصص و مجرب، مراجعه شود.

مقاله ای که در حال مطالعه آن می باشید، به بررسی موضوع ” شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک ”  پرداخته است.

چنان چه شما نیز از مشکل اضافه وزن رنج می برید و به دنبال راهی برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام می باشید، با ما تا پایان این مقاله، همراه شوید.

نحوه عملکرد رژیم لاغری کتوژنیک

در این رژیم غذایی، مقدار بسیار زیادی کالری از مصرف پروتئین ها و چربی ها به بدن فرد وارد می شود و مصرف کربوهیدرات ها، بسیار کاهش می یابد. در رژیم غذایی کتوژنیک، می بایست از کربوهیدرات هایی استفاده شود که هضم آن ها برای معده، آسان تر می باشد.

در این راستا، می بایست مصرف کربوهیدرات هایی نظیر شکر، نوشابه، شیرینی ها و نان سفید، از چرخه غذایی فرد به صورت کامل حذف شوند. در رژیم های غذایی عادی، از کربوهیدرات که در حقیقت فرآورده های قندی می باشند، انرژی لازم برای بدن تامین می شود.

اما در رژیم لاغری کتوژنیک، برای تامین انرژی بدن و سوخت و ساز آن، از ذخایر چربی موجود در بدن و از پروتئین استفاده می شود. استفاده از چربی بدن برای تولید انرژی برای بدن، سبب سوختن چربی های اضافی بدن و در نتیجه، کاهش وزن می شود.

مبنای اصلی رژیم لاغری کتوژنیک، کاهش کربوهیدرات هایی نظیر انواع فرآورده های قندی، برنج و نشاسته و … می باشد. در این رژیم لاغری، مصرف کربوهیدرات در طول روز، می بایست کمتر از 50 گرم باشد.

پس از گذشت سه الی چهار روز پس از شروع رژیم لاغری کتوژنیک

پس از گذشت سه الی چهار روز پس از شروع رژیم لاغری کتوژنیک، بدن برای تولید انرژی مورد نیاز خود، شروع به شکستن پیوندهای چربی و پروتئین انباشته شده در بدن می نماید که این امر، عامل اصلی کاهش وزن می باشد.

لذا پس از گذشت تنها چند روز از شروع رژیم، عمل چربی سوزی و کاهش وزن در بدن فرد، آغاز می شود. رژیم لاغری کتوژنیک را نمی توان ساده ترین نوع رژیم لاغری به شمار آورد. اما تاثیر شگرف آن بر افزایش عملکرد چربی سوزی در بدن، بسیار مثال زدنی می باشد.

در شرایطی که فرد دچار افزایش وزن باشد و یا در درجات اولیه چاقی قرار داشته باشد و به بیماری های جانبی و مرتبط با چاقی دچار نشده باشد، این رژیم لاغری، روشی بسیار مفید برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام می باشد.

اما به گفته دکتر سلیمی به عنوان معتبرترین متخصص جراحی چاقی، با سال ها تجربه درخشان در این زمینه، تنها گزینه درمانی برای افرادی که به درجات بالای چاقی رسیده اند و یا به بیماری های مرتبط با چاقی مبتلا می باشند، انجام جراحی چاقی می باشد.

مقاله ای که در حال مطالعه آن می باشید، به بررسی موضوع ” شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک ” پرداخته است.

چنان چه تا این بخش از مقاله برای شما جذاب بوده است، با ما تا پایان این مقاله، همراه شوید.

مزایای رژیم لاغری کتوژنیک

از مزایای رژیم کتوژنیک، می توان به این امر که فرد کمتر احساس گرسنگی می کند، اشاره کرد. عملکرد هورمون ها در نتیجه این رژیم غذایی، بهتر می شود. پوست زیباتر شده و چربی های اضافی، سوزانده می شوند.

مزایای رژیم لاغری کتوژنیک
مزایای رژیم لاغری کتوژنیک

بافت عضلانی در نتیجه این رژیم، صدمه نمی بیند. از مزایای جالب این رژیم غذایی، بالا بردن میزان هوشیاری و تمرکز است.

علاوه بر تمامی این موارد، رژیم کتوژنیک دارای فواید فراوانی می باشد که در ادامه، به برخی از این موارد اشاره کرده ایم:
 • بالا بردن توان مقابله بدن با انواع سرطان
 • مقابله با مشکل آکنه
 • کنترل بیماری دیابت
 • درمان بیماری صرع
 • رفع اختلالات سیستم عصبی
 • درمان سندروم تخمدان پلی کیستیک

و …

این رژیم لاغری، در درمان بسیاری از انواع بیماری ها، می تواند مفید واقع شود که در زیر به برخی از این موارد اشاره می کنیم:
 • بیماری های قلبی-عروقی
 • انواع سرطان
 • بیماری آلزایمر
 • بیماری پارکینسون
 • صدمات مغزی

و …

این رژیم لاغری، در درمان بسیاری از انواع بیماری ها، می تواند مفید واقع شود که در زیر به برخی از این موارد اشاره می کنیم:
این رژیم لاغری، در درمان بسیاری از انواع بیماری ها، می تواند مفید واقع شود که در زیر به برخی از این موارد اشاره می کنیم:

یکی از مهم ترین فواید پیروی از این رژیم غذایی، پیشگیری از بیماری دیابت است. رژیم کتوژنیک، سبب از بین رفتن چربی های اضافی بدن می شود. بدون تردید، ارتباط بسیار نزدیکی میان تجمع چربی ها در بدن و بیماری چاقی با بیماری دیابت نوع دو وجود دارد.

این رژیم غذایی، سبب چربی سوزی می شود

این رژیم غذایی، سبب چربی سوزی می شود. پس در بهبود و یا پیشگیری دیابت نیز می تواند بسیار مفید عمل کند. همچنین این رژیم غذایی، مشکلاتی نظیر فشار خون بالا و نیز افزایش انسولین را متعادل می کند.

چربی های اطراف شکم و پهلوها را آب می کند و احتمال بروز انواع سکته قلبی و مغزی را کاهش می دهد. البته این رژیم لاغری، برای درمان و بهبود دیابت نوع یک که یک نوع دیابت ارثی می باشد، مفید نمی باشد.

همچنین به سبب آن که درجات ابتلا به دیابت نوع 2 در افراد متفاوت می باشد، ممکن است که در برخی از افراد، این رژیم لاغری، خطراتی را نیز برای افراد مبتلا به دیابت نوع دو به همراه داشته باشد.

لذا دکتر سلیمی، توصیه اکید می نمایند که افراد، پیش از شروع به گرفتن این رژیم لاغری، حتماً با یک پزشک متخصص در این زمینه، مشورت نمایند.

مقاله ای که پیش روی شماست، به بررسی موضوع شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک پرداخته است.

چنان چه شما نیز از علاقه مندان به این موضوع می باشید، از شما دعوت می کنیم تا پایان این مقاله، با ما همراه شوید.

عوارض رژیم لاغری کتوژنیک

پیروی از رژیم لاغری کتوژنیک، علاوه بر مزایای فراوانی که می تواند به همراه داشته باشد، عوارضی را نیز برای فرد به دنبال خواهد داشت. رژیم کتوژنیک، سطح الکترولیت بدن را تغییر داده و سبب کمبود برخی از انواع مواد معدنی مانند منیزیم، سدیم و پتاسیم می شود.

عوارض رژیم لاغری کتوژنیک
عوارض رژیم لاغری کتوژنیک

از همین رو، بیشتر افرادی که تحت نظر پزشک متخصص تغذیه، اقدام به گرفتن این رژیم لاغری می کنند، می بایست حتماً مکمل های غذایی لازم را نیز از پزشک خود دریافت نمایند. از دیگر عوارض این رژیم لاغری، آنفلوآنزای کتو می باشد.

این مشکل، چند روز پس از شروع رژیم کتوژنیک شروع می شود. عوارضی همچون بیشتر شدن احساس گرسنگی، داشتن حالت تهوع و اختلالات گوارشی، اختلال در خواب و کاهش عملکرد ذهن، کاهش قدرت جسمانی و … همگی از علامت های ابتلا به آنفلوآنزای کتو می باشند.

آنفلوآنزای کتو، در افرادی به وجود می آید که نمی توانند از چربی به عنوان جایگزینی مناسب برای کربوهیدرات استفاده نمایند

آنفلوآنزای کتو، در افرادی به وجود می آید که نمی توانند از چربی به عنوان جایگزینی مناسب برای کربوهیدرات استفاده نمایند. برای رفع این مشکل، می توان میزان مصرف کربوهیدرات را به تدریج کاهش داد تا به این آنفلوآنزا مبتلا نشد.

به این روش، بدن به تدریج به کم شدن مصرف کربوهیدرات در بدن عادت می کند. با تغییر میزان مواد معدنی مصرفی، احتمال بروز سنگ کلیه و آسیب به استخوان ها، افزایش می یابد. استفاده از انواع مکمل های غذایی به همراه این رژیم لاغری، بسیار مهم می باشد.

این رژیم برای کودکان در حال رشد، به هیچ عنوان توصیه نمی شود. زیرا که این رژیم تاثیری ناخوشایند بر روند رشد ایشان خواهد داشت.

همچنین کلیه افرادی که به بیماری هایی نظیر بیماری پورفیری، اختلالات ژنتیکی در متابولیسم چربی سوزی و پیرووات کربوکسیلاز مبتلا می باشند، نباید از این رژیم لاغری پیروی کنند.

آنفلوآنزای کتو، در افرادی به وجود می آید که نمی توانند از چربی به عنوان جایگزینی مناسب برای کربوهیدرات استفاده نمایند
آنفلوآنزای کتو، در افرادی به وجود می آید که نمی توانند از چربی به عنوان جایگزینی مناسب برای کربوهیدرات استفاده نمایند

شما در حال خواندن مقاله ای در ارتباط با شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک می باشید.

اگر تا این قسمت از مقاله برای شما مفید بوده است، با ما تا پایان این مقاله همراه شوید.

در ذیل به برخی دیگر از مضرات این رژیم غذایی اشاره کرده ایم:

 • احساس تشنگی بیش از حد
 • احساس خستگی
 • بروز احساس اضطراب و سردرگمی
 • احساس لرزش و سبکی سر
 • احساس سر درد
 • یبوست و تعریق
 • بوی بد دهان
 • کاهش عملکرد جسمانی بدن
 • ریزش شدید مو

و …

مواد غذایی مجاز در رژیم کتوژنیک

در این رژیم غذایی، مصرف تمامی مواد غذایی که حاوی چربی و پروتئین می باشند و کربوهیدرات ندارند، مجاز می باشد. از همین رو، مصرف مواد غذایی شامل همبرگر، سوسیس، مرغ، استیک، بوقلمون و گوشت قرمز، بلامانع می باشد.

همچنین مصرف ماهی های چرب نظیر ماهی سالمون و تن ماهی نیز در این رژیم غذایی مجاز می باشد. کره و خامه طبیعی که حاوی چربی فراوان می باشند نیز در این رژیم غذایی مجاز هستند.

پیشنهاد می کنیم از پست جایگزین گوشت در رژیم کانادایی دیدن کنید.

مواد غذایی مجاز در رژیم کتوژنیک
مواد غذایی مجاز در رژیم کتوژنیک

تخم مرغ و انواع پنیرهای فرآوری نشده مانند پنیر چدار و موزارلا نیز از جمله مواد غذایی مجاز در رژیم لاغری کتوژنیک می باشد.

آواکادو و انواع سبزیجات حاوی میزان کمی کربوهیدرات، مانند فلفل، گوجه فرنگی و انواع سبزیجات سبز رنگ و همچنین انواع مغزها، جزو موارد مجاز در این رژیم لاغری هستند.

استفاده از چربی های سالم

البته در این رژیم لاغری، توصیه می شود که از چربی های سالم مانند روغن زیتون و روغن نارگیل که حاوی میزان بالایی چربی می باشند، استفاده شود. مصرف ادویه به میزان بالا، در رژیم کتوژنیک مجاز می باشد. پیروی از این رژیم لاغری، برای گیاهخواران دشوار است.

زیرا اجازه مصرف بسیاری از انواع میوه ها و سبزیجات در این رژیم لاغری، داده نمی شود. بیشتر مواد غذایی تشکیل دهنده این رژیم لاغری، لبنیات و گوشت می باشد. از همین رو، پیروی از رژیم لاغری کتوژنیک گیاهی، به سبب آسیب هایی که به بدن می زند، مجاز نمی باشد.

مقاله ای که در حال مطالعه آن می باشید، در ارتباط با موضوع ” شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک ” نگاشته شده است.

این مقاله، مناسب برای افرادی می باشد که به مشکل اضافه وزن دچار می باشند و به دنبال راهی برای برطرف کردن مشکل خود هستند.

از تمامی این عزیزان، دعوت می کنیم تا پایان این مبحث، با ما همراه شوند.

مواد غذایی غیر مجاز در رژیم کتوژنیک

در رژیم غذایی کتوژنیک، تمامی انواع غذاهای شیرین که حاوی قند می باشند، ممنوع می باشند. از جمله شیرینی جات ممنوعه در این رژیم لاغری، نوشابه، کیک و انواع شیرینی می باشد.

مواد غذایی غیر مجاز در رژیم کتوژنیک
مواد غذایی غیر مجاز در رژیم کتوژنیک

مصرف انواع غلات که حاوی نشاسته می باشند و نیز حبوبات، غیر مجاز است. مصرف میوه ها، به جز خانواده بری ها، نظیر بلوبری و توت فرنگی، غیر مجاز است. مصرف انواع سبزیجات ریشه ای همچون سیب زمینی و هویج ممنوع است.

چاشنی های حاوی شکر و چربی های ناسالم نیز در این رژیم غذایی جایی ندارند. مصرف نوشیدنی های الکلی مجاز نیست. کلیه مواد غذایی که از انواع چربی های ناسالم درست شده باشند نیز نباید مصرف شوند. به صورت کلی، مواد غذایی قندی و حاوی مواد افزودنی، در این رژیم غذایی جایی ندارند.

شیرینی های مجاز در رژیم کتوژنیک

تمامی افرادی که تمایل به پیروی از رژیم لاغری کتوژنیک را دارند، می بایست از مصرف غذاهای پر کربوهیدرات همانند انواع نشاسته ها، قند و شکر خودداری نمایند. محدود کردن مصرف کربوهیدرات، برای رسیدن به فاز تغییر متابولیسم از سیستم قندی به چربی، امری ضروری می باشد.

همچنین مصرف شیرینی ها در این رژیم غذایی، می بایست بسیار محدود شود. اما در این میان، برخی از شیرینی ها هستند که میزان کمی از کربوهیدرات دارند و می توان در رژیم لاغری کتوژنیک، از آن ها استفاده کرد.

شیرینی های مجاز در رژیم کتوژنیک
شیرینی های مجاز در رژیم کتوژنیک

لذا، در این بخش، به معرفی ” شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک ” می پردازیم:

استویا یک شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک

استویا، یک شیرین کننده کاملاً طبیعی می باشد که از گیاهی با نام استویا گرفته شده است. استویا، نوعی از شیرین کننده ها می باشد که هیچ کالری ندارد. از همین رو، با مصرف استویا، بدن هیچ انرژی دریافت نمی کند.

استویا به هیچ عنوان، سبب بالا بردن میزان قند خون نمی شود. حتی می توان این شیرین کننده را، عاملی مؤثر در کاهش قند خون به شمار آورد. استویا به دو شکل مختلف مایع و پودری مورد استفاده قرار می گیرد.

از استویا، می توان برای شیرین نمودن انواع غذاهای مختلفی که در رژیم کتوژنیک مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده کرد. خاصیت شیرین کنندگی استویا از شکر بیشتر است. از همین رو، در هنگام مصرف آن می بایست به میزان کمتری از آن استفاده شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله میوه های مجاز در رژیم کتوژنیک و عسل در رژیم کتوژنیک را مطالعه کنید.

استویا یک شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک
استویا یک شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک

جالب است بدانیم که میزان شیرین کنندگی استویا به شکر، به این حد است که یک قاشق چای خوری استویا، قدرت شیرین کنندگی معادل 200 گرم شکر را دارد.

در این مقاله، سعی داریم تا در ارتباط با موضوع ” شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک ” اطلاعاتی را در اختیار علاقه مندان به این موضوع قرار دهیم.

اگر شما نیز مایل به داشتن اندامی متناسب می باشید، تا پایان این مقاله، با ما همراه شوید.

سوکرولوز یک شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک

سوکرولوز، در حقیقت یک قند مصنوعی می باشد. سوکرولوز، در بدن متابولیزه نمی گردد. این بدان معناست که این شیرین کننده، در بدن انسان، هضم و جذب نمی شود و بدون این که کالری برای بدن انسان تولید کند، از بدن دفع می گردد.

البته در هنگام تهیه این شیرین کننده، می بایست دقت شود که به جای سوکرولوز، شیرین کننده های دیگری نظیر دکتسروز و یا مالتودکسترین نباشد. سوکرولوز، شیرین کننده ای مناسب برای غذاهایی که نیاز به پختن دارند، نمی باشد.

زیرا که زمانی که به این شیرین کننده، حرارت وارد می گردد، ترکیباتی سمی و زیان آور تولید می کند که برای سلامت انسان، بسیار مضر می باشد.

اما این شیرین کننده، یک ماده مناسب برای شیرین کردن غذاهایی همانند غلات صبحانه، ماست و هر نوع غذای رژیمی دیگری می باشد که نیازی به پختن ندارند. سوکرولوز تا 600 برابر بیشتر از شکر، قدرت شیرین کنندگی دارد. لذا در هنگام مصرف این شیرین کننده قوی، می بایست دقت کامل را در میزان مصرف آن در نظر گرفت.

اریتریتول یک شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک

اریتریتول، همان طور که از نام آن نیز پیداست، یک نوع قند الکلی می باشد. این شیرین کننده، هنگامی که روی زبان فرد قرار می گیرد، طعمی مانند قند را به وجود می آورد. اریتریتول، به صورت حدودی 80 درصد شکر معمولی، شیرینی تولید می کند.

در عین حال، اریتریتول، کالری بسیار کمی دارد. هر یک گرم از این شیرین کننده، به صورت تقریبی 0.2 درصد کالری برای بدن، تولید می نماید.

اریتریتول یک شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک
اریتریتول یک شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک

یکی از بزرگترین مزیت های شیرین کننده اریتریتول این است که بر خلاف بسیاری از انواع شیرین کننده ها و قندها، هیچ نوع عارضه گوارشی برای فرد به وجود نمی آورد. علاوه بر این، اریتریتول، یک شیرین کننده مناسب برای پخت و پز می باشد.

همچنین این ماده غذایی، برای مصارف عادی نیز بسیار مفید است. از همین رو، می توان از اریتریتول در انواع غذاهایی که در رژیم لاغری کتوژنیک استفاده می شوند، بهره گرفت. در مقایسه با میزان شیرین کنندگی شکر و اریتریتول، می توان گفت که به ازای هر 200 گرم شکر، حدود 270 گرم اریتریتول می بایست مصرف گردد.

مقاله ای که پیش روی شماست، در ارتباط با موضوع ” شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک ” نگاشته شده است.

اگر شما نیز از علاقه مندان به داشتن اندامی متناسب می باشید، خواندن این مقاله را تا انتها، به شما توصیه می کنیم.

زایلیتول یک شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک

زایلیتول نیز، از انواع قندهای الکلی می باشد. این شیرین کننده در محصولات متفاوتی نظیر انواع آدامس ها و شکلات های بدون قند، مورد استفاده قرار می گیرد. یک قاشق زایلیتول، حاوی 4 گرم کربوهیدرات و 3 کالری انرژی می باشد. لازم به ذکر است که کربوهیدرات موجود در شیرین کننده زایلیتول، سبب افزایش قند خون نمی شود. به همین دلیل، زایلیتول را به عنوان یک کربوهیدرات در نظر نمی گیرند و می توان از آن، در رژیم غذایی کتوژنیک استفاده نمود.

زایلیتول یک شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک
زایلیتول یک شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک

زایلیتول یک شیرین کننده خوب و مؤثر برای شیرین کردن انواع شیک ها و شربت ها می باشد. همچنین می توان از آن، در کیک ها و تمامی غذاهای موجود در رژیم کتوژنیک استفاده کرد. زایلیتول و شکر از نظر قدرت شیرین کنندگی، یکسان می باشند.

از همین رو، در هنگام استفاده از آن، دقیقاً به همان میزان که از شکر استفاده می شود، می بایست از زایلیتول نیز استفاده کرد. نکته بسیار مهم در ارتباط با این شیرین کننده این است که به هیچ عنوان نباید در مصرف آن زیاده روی کرد. زیرا که مصرف زیاد زایلیتول سبب بروز انواع مشکلات گوارشی می شود.

عصاره میوه مانک یک شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک

این شیرین کننده از عصاره گیاهی با همین نام گرفته می شود. مانک، گیاهی است که در جنوب چین می روید. میوه مانک، میوه ای با غلظت بسیار بالا می باشد. از نظر شیرین کنندگی، عصاره این میوه، 100 تا 250 برابر از شکر بیشتر قدرت شیرین کنندگی دارد.

عصاره این میوه، بدون کربوهیدرات و کالری می باشد. از همین رو، عصاره میوه مانک، یک شیرین کننده فوق العاده و عالی برای استفاده در رژیم لاغری کتوژنیک می باشد. البته در هنگام خرید، می بایست دقت شود که این عصاره با شکر مخلوط نباشد و شکری به آن اضافه نشده باشد.

عصاره میوه مانک، بر اساس میزان غلظت آن، توانایی شیرین کنندگی متفاوتی دارد. اما می توان از این عصاره، دقیقاً مثل شکر معمولی، در غذاها و مصارف خوراکی دیگر، مصرف نمود.

عصاره میوه مانک یک شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک
عصاره میوه مانک یک شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک

در این مقاله، سعی داریم تا به بررسی موضوع ” شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک ” بپردازیم.

از تمامی عزیزان علاقه مند به داشتن اندامی متناسب، دعوت می کنیم تا پایان این مقاله، با ما همراه شوند.

شربت یاکون یک شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک

از دیگر شیرین کننده های مجاز در رژیم غذایی کتوژنیک، می توان به شربت یاکون اشاره کرد. این شیرین کننده از ریشه گیاهی با همین نام گرفته می شود که در آمریکای جنوبی یافت می شود.

این گیاه، شباهت بسیار زیادی به چغندر قند دارد. اما میزان کالری موجود در گیاه یاکون، از چغندر قند، بسیار کمتر می باشد. نکته بسیار مهم در زمینه این ماده غذایی این است که بدن انسان، توانایی هضم کامل این شربت را به صورت کامل ندارد.

هر قاشق غذاخوری از شربت یاکون، فقط حاوی 20 کالری می باشد. همچنین میزان کربوهیدرات موجود در همین میزان از شربت یاکون، در حدود 11 گرم کربوهیدرات می باشد.

شربت یاکون یک شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک
شربت یاکون یک شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک

اما این کربوهیدرات، هیچ تاثیری بر میزان قند خون نداشته و یک شیرینی مناسب برای استفاده در رژیم غذایی کتوژنیک به شمار می رود. از این ماده شیرین کننده، می توان برای شیرین کردن قهوه و چای و انواع غلات صبحانه استفاده کرد.

لازم به ذکر است که شربت یاکون، مناسب برای پخت و پز نمی باشد. زیرا که این ماده غذایی، در شرایطی که حرارت بالا به آن اعمال شود، ترکیبات خطرناکی را از خود آزاد می کند که برای سلامتی انسان، خطرناک بوده و به بدن آسیب می رساند.

شیرینی های غیر مجاز در رژیم کتوژنیک

در رژیم کتوژنیک، اجازه استفاده از بسیاری از انواع شیرین کننده ها، داده نمی شود.

از جمله این شیرین کننده های غیر مجاز، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مالتودکسترین یک شیرینی غیر مجاز در رژیم کتوژنیک

این ماده شیرین کننده، از فراوری کردن انواع محصولات حاوی نشاسته، مانند گندم و برنج و … تهیه می شود. میزان کالری و کربوهیدرات موجود در مالتودکسترین، دقیقاً به اندازه شکر معمولی می باشد. از همین رو، استفاده از این نوع شیرین کننده در رژیم کتوژنیک مجاز نمی باشد.

مالتودکسترین یک شیرینی غیر مجاز در رژیم کتوژنیک
مالتودکسترین یک شیرینی غیر مجاز در رژیم کتوژنیک

عسل یک شیرینی غیر مجاز در رژیم کتوژنیک

عسل یک ماده مغذی است که حاوی انواع آنتی اکسیدان ها و ترکیبات مفید برای بدن می باشد. تمامی خواص مفید عسل، برتری ویژه ای به این ماده شیرین کننده مغذی نسبت به شکر می دهد.

اما میزان بالایی کربوهیدرات و کالری دارد. از همین رو، اجازه استفاده از آن در رژیم کتوژنیک، داده نشده است.

مقاله ای که در حال مطالعه آن می باشید، به بررسی موضوع ” شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک ” پرداخته است.

اگر شما از علاقه مندان به این موضوع می باشید، با ما تا پایان این مقاله، همراه شوید.

قند نارگیل یک شیرینی غیر مجاز در رژیم کتوژنیک

از دیگر شیرین کننده های غیر مجاز در رژیم کتوژنیک، قند نارگیل می باشد. این شیرین کننده از درخت نارگیل گرفته می شود. شایان ذکر است که سرعت جذب قند نارگیل از شکر بسیار کندتر می باشد.

این ماده غذایی دارای میزان بالایی از فروکتوز می باشد. به همین دلیل، مصرف آن باعث افزایش شدید قند خون می شود. از همین رو به هیچ عنوان استفاده از قند نارگیل در رژیم کتوژنیک، توصیه نمی شود.

قند نارگیل یک شیرینی غیر مجاز در رژیم کتوژنیک
قند نارگیل یک شیرینی غیر مجاز در رژیم کتوژنیک

شربت افرا یک شیرینی غیر مجاز در رژیم کتوژنیک

با این که شربت افرا به نسبت شکر، شیرین کننده بهتری می باشد، اما با توجه به میزان بالای کربوهیدرات موجود در آن، به هیچ عنوان مناسب برای استفاده در رژیم لاغری کتوژنیک نمی باشد. البته لازم به ذکر است که در این شیرین کننده مفید، مقدار قابل توجهی منیزیم و روی وجود دارد که بسیار برای بدن، مفید می باشد.

شربت آگاو یک شیرینی غیر مجاز در رژیم کتوژنیک

در این شیرین کننده، بیش از 85 درصد فروکتوز وجود دارد که عاملی ناخوشایند در یک رژیم لاغری به شمار می رود.

شیره خرما و خرما شیرینی غیر مجاز در رژیم کتوژنیک

خرما یک شیرین کننده طبیعی است. این ماده، دارای فواید بی شماری می باشد. اما میزان بالای کربوهیدرات موجود در خرما، مانع از آن می شود که یک شیرین کننده مجاز در رژیم کتوژنیک به شمار رود.

شیره خرما و خرما شیرینی غیر مجاز در رژیم کتوژنیک
شیره خرما و خرما شیرینی غیر مجاز در رژیم کتوژنیک

کاندیدای مناسب رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک، یک رژیم لاغری مناسب برای کاهش وزن با سرعت بالا می باشد. اما، نمی توان کارایی یک رژیم لاغری را برای همه افراد، در هر شرایط و درجه چاقی، یکسان در نظر گرفت.

در بسیاری از موارد، پیروی از یک رژیم لاغری، نه تنها خواسته فرد را که رسیدن به تناسب اندام می باشد، رفع نخواهد کرد، بلکه احتمال به خطر انداختن سلامت وی نیز وجود خواهد داشت. به گفته دکتر سلیمی، هنگامی که فردی تصمیم به کاهش وزن می گیرد، اولین گام، مشاوره با یک پزشک متخصص تغذیه و یا یک جراح چاقی مجرب می باشد.

کاندیدای مناسب رژیم کتوژنیک
کاندیدای مناسب رژیم کتوژنیک

چنان چه درجه چاقی فرد در حدی باشد که نتوان با بهره گیری از رژیم غذایی و یا ورزش، آن را کنترل نمود، بهترین گزینه انجام جراحی چاقی می باشد. از طرفی اگر درجه چاقی فرد، نمایش دهنده اضافه وزن باشد، می تواند کاندیدای مناسبی برای بهره گیری از یک رژیم لاغری استاندارد به شمار رود.

به سبب اهمیت فراوان درجه چاقی در کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام، در این بخش، به بررسی شاخص توده بدنی و تاثیر آن بر درجات چاقی و روش درمان هر یک از این درجات، خواهیم پرداخت.

مقاله ای که در حال مطالعه آن می باشید، به بررسی موضوع شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک پرداخته است.

اگر شما از علاقه مندان به داشتن اندامی متناسب می باشید، خواندن این مقاله، برای شما، مفید خواهد بود.

شاخص توده بدنی به چه معناست؟

شاخص توده بدنی، یک معیار بین المللی برای تعیین نسبت قد و وزن فرد می باشد. این واژه بر گرفته از Body Mass Index می باشد که به اختصار به آن، BMI گفته می شود. برای به دست آوردن این شاخص، تنها کافی است که وزن فرد بر حسب کیلوگرم را بر مجذور قد وی بر حسب متر، تقسیم نمود.

عدد حاصله، نشاندهنده میزان درجه چاقی و یا لاغری فرد می باشد. شاخص توده بدنی، نشانگر این امر است که آیا فرد در شرایط متعادل وزن و قد قرار دارد یا خیر!

بر اساس شاخص توده بدنی، می توان درجات مختلف چاقی را به صورت زیر بیان نمود:

 

وضعیت بدنیBody Mass Index
کمبود وزنBMI<18.5
وزن نرمال18.5<BMI<24.9
اضافه وزن25<BMI<29.9
چاقی نوع130<BMI<34.9
چاقی نوع 235<BMI<39.9
چاقی نوع 3 (مرگبار)40<BMI

شاخص توده بدنی در شرایط نرمال، با توجه به سن افراد، متفاوت می باشد.

 

از همین رو، در ادامه مقاله، به ارتباط بین محدوده سنی افراد و شاخص توده بدنی برای هر یک از این افراد، اشاره کرده ایم:

 

سنThe Ideal Body Mass Index
17<age<2421
24<age<4424
44<age<5425
54<age27

بررسی درجات مختلف چاقی

بر اساس شاخص توده بدنی، می توان به درجات مختلف چاقی پی برده و بهترین راه درمان را برای فرد مورد نظر، انتخاب نمود.

در ذیل به بررسی این درجات می پردازیم:

کمبود وزن

احتمال ابتلا به بسیاری از بیماری ها، برای افرادی که در این محدوده از شاخص توده بدنی قرار دارند، وجود دارد. از جمله این بیماری ها، می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • سوء تغذیه
 • بیماری کم خونی
 • ضعف در سیستم ایمنی بدن
 • پوکی استخوان
 • ناباروری
کمبود وزن
کمبود وزن

روش درمان:

دکتر سلیمی بهترین روش درمان را برای این افراد، مراجعه به پزشک متخصص تغذیه می داند. پزشک متخصص تغذیه، با توجه به شرایط روحی و جسمی فرد، بهترین رژیم غذایی را به فرد معرفی می نماید.

همچنین علاوه بر رژیم غذایی، انجام حرکات ورزشی منظم و مداوم که سبب افزایش وزن می شوند نیز می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

روش درمان:
روش درمان:

مقاله ای که پیش روی شماست، در ارتباط با موضوع ” شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک ” نگاشته شده است.

از تمامی طرفداران تناسب اندام، دعوت می کنیم تا پایان این مقاله، با ما همراه شوند.

وزن نرمال

نسبت قد و وزن و سن و جنس در این افراد، تعادل منطقی داشته و در شرایط ایده آل قرار دارد. دکتر سلیمی، به افرادی که در این محدوده وزنی قرار دارند، توصیه می کند که همواره از یک رژیم غذایی سالم به همراه ورزش پیروی کنند تا همواره تعادل وزنی خود را بتوانند حفظ و کنترل نمایند.

اضافه وزن

تمامی افرادی که شاخص توده بدنی ایشان در محدوده اضافه وزن قرار دارد، می بایست به دنبال راهی برای کم کردن وزن خود و رسیدن به تناسب اندام باشند.

با توجه به این امر که این افراد، هنوز به درجات بالای چاقی نرسیده اند و با پیروی از یک سبک تغذیه نادرست، می توانند از مرز چاقی عبور نمایند، کنترل و کاهش وزن، امری بسیار ضروری می باشد.

اضافه وزن
اضافه وزن

چنان چه این افراد به سرعت مشکل اضافه وزن خود را درمان ننمایند، امکان ابتلا به بیماری های زیر را در خود افزایش می دهند:

 • دیابت نوع دو
 • بیماری های قلبی-عروقی
 • فشار خون بالا
 • کلسترول بالا
 • بیماری های تنفسی

و …

روش درمان:دکتر سلیمی به تمامی افرادی که در محدوده وزنی اضافه وزن می باشند، توصیه می کند پس از مراجعه به پزشک متخصص تغذیه، با بهره گیری از یک رژیم لاغری استاندارد به همراه انجام حرکات ورزشی منظم و مداوم، وزن خود را کاهش داده تا به شرایط نرمال وزنی برسد.

در این میان، در شرایطی که پیروی از رژیم لاغری و ورزش نتواند سبب کاهش وزن گردد، دکتر سلیمی، انجام جراحی چاقی را پیشنهاد می کند. به کمک جراحی لاغری، این افراد می توانند وزن خود را به سرعت کاهش داده و تناسب و تعادل اندام خود را، به صورت دائمی حفظ نمایند.

موضوعی که در این مقاله به آن پرداخته ایم، در ارتباط با موضوع ” شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک ” می باشد.

اگر شما نیز از علاقه مندان به این موضوع می باشید، با ما تا پایان این مقاله، همراه شوید.

چاقی درجه 1

افرادی که در محدوده چاقی درجه یک قرار دارند، می بایست هر چه سریع تر برای درمان بیماری خود اقدام نمایند. این افراد عموماً به بیماری های جانبی و مرتبط با چاقی نیز مبتلا می باشند که در صورت عدم رسیدگی سریع، احتمال بروز عواقب ناگوار ناشی از چاقی، افزایش خواهد یافت.

علاوه بر تمامی مشکلات جسمانی ناشی از چاقی، نمی توان عوارض روحی و روانی را نادیده گرفت. از جمله خطرناک ترین عواقب بیماری چاقی، بیماری دیابت نوع دو می باشد که در درجات بالای آن، می تواند زندگی فرد را تهدید کند.

چاقی درجه 1
چاقی درجه 1

روش درمان:دکتر سلیمی به عنوان بهترین فوق تخصص لاپاراسکوپی و جراحی چاقی، در ارتباط با راه های درمان چاقی درجه یک، دو روش را معرفی می کنند.

اولین روش که پیروی از رژیم لاغری و ورزش می باشد، مناسب برای افرادی می باشد که به چاقی درجه یک مبتلا بوده، اما در عین حال، به هیچ یک از بیماری های مرتبط با چاقی مبتلا نمی باشند.

انجام جراحی چاقی

روش پیشنهادی دیگر دکتر سلیمی به این افراد، انجام جراحی چاقی می باشد. جراحی چاقی، مناسب برای افرادی می باشد که در درجات بالای چاقی، نظیر چاقی درجه یک بوده و نتوانسته اند با پیروی از رژیم های لاغری و ورزش، وزن خود را کاهش دهند.

همچنین افرادی که به بیماری های مرتبط با چاقی، نظیر دیابت نوع دو مبتلا می باشند و نمی توانند زمان زیادی را صرف کاهش وزن با رژیم لاغری بنمایند نیز از نظر دکتر سلیمی، کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی چاقی می باشند.

پیشنهاد می کنیم از پست لاغری در دو روز و  دیدن کنید.

چاقی درجه 2

افرادی که به مرحله چاقی درجه دو رسیده باشند، نمی توانند با کمک رژیم لاغری و ورزش به تناسب اندام و وزن نرمال برسند. بیشتر این افراد به بیماری های مرتبط با چاقی دچار هستند و نمی توانند زمان زیادی را برای کاهش وزن با رژیم لاغری و ورزش، تلف نمایند.

گذر زمان برای این افراد، شرایط را برایشان سخت تر نموده و خطر مرگ را افزایش می دهد. احتمال بروز سکته قلبی و مغزی و نیز فشار خون بالا و کلسترول بالا و حتی ابتلا به انواع سرطان ها، در این محدوده چاقی، بسیار زیاد می باشد.

چاقی درجه 2
چاقی درجه 2

روش درمان:دکتر سلیمی، بهترین و تنها روش درمان را برای این افراد، انجام جراحی چاقی بیان می کنند.

البته پیروی از یک رژیم لاغری مناسب به همراه حرکات ورزشی، البته اگر مشکل حرکتی نداشته باشند، می توانند به سلامت جسمی ایشان کمک نماید. اما صرفاً نمی تواند وزن ایشان را تا محدوده ایده آل، کاهش دهد.

چاقی درجه 3

چاقی درجه 3 که به آن چاقی مرگبار نیز گفته می شود، خطرناک ترین محدوده چاقی به شمار می رود. این افراد مشکلات بسیار حرکتی داشته و همواره در انجام کارهای روزانه خود با مشکل مواجه می شوند.

افرادی که در محدوده چاقی مفرط می باشند، مبتلا به حد بالای بیماری دیابت نوع دو بوده و از تمامی بیماری های مرتبط با چاقی نظیر آرتروز و فشار خون بالا، رنج می برند.

چاقی درجه 3
چاقی درجه 3

روش درمان:

فقط و فقط جراحی چاقی!!

در این مقاله، موضوع ” شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک ” مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

در این راستا، به سبب اهمیت مبحث چاقی، اشاره ای به درجات چاقی و روش های درمانی هر یک از این درجات پرداخته ایم.

چنان چه مطالب بیان شده در این مقاله برای شما مفید واقع شده است، از شما دعوت می کنیم که تا پایان این مقاله، با ما همراه شوید.

جراحی چاقی چیست؟

جراحی چاقی، روشی مناسب برای درمان بیماری چاقی می باشد. تمامی افراد که به درجات بالای چاقی رسیده اند و از طریق رژیم لاغری و ورزش نتوانسته اند وزن خود را کاهش دهند و علاوه بر این به بیماری های مرتبط با چاقی مبتلا می باشند، کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی چاقی می باشند.

جراحی چاقی چیست؟
جراحی چاقی چیست؟
از جمله بیماری هایی که چاقی را می توان علت اصلی ابتلا به آنان عنوان کرد، در زیر لیست شده اند:
 • بیماری دیابت نوع دو
 • بیماری های قلبی-عروقی
 • فشار خون بالا
 • کلسترول بالا
 • بیماری های کیسه صفرا
 • انواع سرطان
 • بیماری های روحی و روانی
 • بیماری های حرکتی و جسمی

و …

تغییر سیستم گوارشی

جراحی چاقی، با تغییر سیستم گوارشی فرد، میزان غذای دریافتی توسط فرد را کاهش داده و سبب کاهش وزن و تناسب اندام می شود. همچنین، در نتیجه عمل جراحی چاقی، کالری کمتری توسط بدن جذب می شود.

با توجه به این حقیقت که بهترین شیوه برای کاهش وزن، کم کردن میزان غذای مصرفی و کاهش جذب کالری می باشد، می توان جراحی چاقی را، تنهاترین و مناسب ترین روش درمان چاقی بیان نمود. همچنین جراحی چاقی، بهترین روش درمان دیابت نوع دو می باشد.

لذا تمامی افرادی که به این بیماری مبتلا می باشند، می توانند با انجام جراحی چاقی، بیماری خود را بهبود بخشیده و یا به صورت کامل، درمان شوند. یکی از بزرگترین مزایای جراحی چاقی، دائمی بودن تناسب اندام می باشد.

پس از انجام جراحی چاقی، کاهش وزن از همان روزهای ابتدایی عمل جراحی آغاز شده و در مدت زمان یک الی دو سال، وزن اضافی فرد، تا هشتاد درصد کاهش می یابد و این کاهش وزن به صورت دائمی، حفظ خواهد شد.

جراحی چاقی به دلایل مختلفی انجام می شود که از آن جمله می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • بیماری دیابت نوع دو
 • ریفلاکس معده
 • فشار خون و کلسترول بالا
 • مشکلات تنفسی نظیر آپنه خواب

و بسیاری موارد دیگر که همگی، ارتباطی تنگاتنگ با درجات بالای چاقی دارند و در شرایط حاد آن، خطر مرگ را برای فرد مبتلا به چاقی، به همراه خواهند داشت.

جراحی چاقی به دلایل مختلفی انجام می شود که از آن جمله می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
جراحی چاقی به دلایل مختلفی انجام می شود که از آن جمله می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

مقاله ای که پیش روی شماست، در ارتباط با موضوع ” شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک ” نگاشته شده است.

از تمامی علاقه مندان به این موضوع، دعوت می کنیم تا پایان این مقاله، با ما همراه شوند.

توصیه می کنیم از صفحه خوردن شیرینی بعد از عمل اسلیو دیدن کنید.

جراحی چاقی و روش های مختلف انجام آن

جراحی چاقی، به صلاحدید پزشک جراح و شرایط جسمی و روحی بیمار، می تواند به روش های مختلفی انجام شود. امروزه، یکی از محبوب ترین و مدرن ترین روش های انجام جراحی چاقی، جراحی به روش لاپاراسکوپی می باشد.

دکتر سلیمی، فوق تخصص جراحی چاقی به روش لاپاراسکوپی می باشد و با توجه به سال ها تجربه خود در انجام کلیه روش های جراحی چاقی، با تمامی چالش های این عمل جراحی به صورت کامل آشنایی دارند.

جراحی چاقی و روش های مختلف انجام آن
جراحی چاقی و روش های مختلف انجام آن

دکتر سلیمی، روش لاپارسکوپی را به آن دلیل توصیه می کنند که به سبب وجود سوراخ های بسیار کوچکی که روی شکم بیمار ایجاد می شود، بیمار پس از عمل جراحی، دوره نقاهت کوتاه تری را خواهد داشت و پس از مدت زمانی کوتاه، بهبودی خود را به دست خواهد آورد و می تواند به انجام کارهای روزانه خود بپردازد.

به گفته دکتر سلیمی، با توجه به صلاحدید جراح، یکی از روش های جراحی چاقی زیر روی بیمار انجام می شود:

 • جراحی چاقی از نوع اسلیو معده
 • جراحی چاقی از نوع بای پس معده
 • جراحی چاقی از نوع بای پس معده با سوییچ اثنی عشری
 • جراحی چاقی از نوع حلقه گذاری معده (پیشنهاد می کنیم از پست حلقه گذاری یا باندینگ معده دیدن کنید.)
 • جراحی چاقی به روش بالون معده

برای اطلاع از جزئیات هر یک از این روش ها، می توانید با دکتر سلیمی، بهترین متخصص در زمینه انجام کلیه روش های جراحی چاقی، مشورت نمایید و از توضیحات صادقانه و کامل ایشان، بهره مند شوید.

لطفا از پست رژیم کتوژنیک ۷روزه دیدن کنید.

به گفته دکتر سلیمی، با توجه به صلاحدید جراح، یکی از روش های جراحی چاقی زیر روی بیمار انجام می شود:
به گفته دکتر سلیمی، با توجه به صلاحدید جراح، یکی از روش های جراحی چاقی زیر روی بیمار انجام می شود:

مزایای عمل جراحی چاقی

جراحی چاقی، فواید جسمی و روحی بسیاری را برای فرد به همراه خواهد داشت. از جمله مزایای انجام عمل جراحی چاقی، می توان به موارد ذیل، اشاره کرد:

 • کاهش وزن با سرعت بالا
 • بهتر شدن استانداردهای زندگی
 • درمان دیابت نوع دو
 • بهتر شدن شرایط روحی و روانی
 • درمان بیماری های قلبی-عروقی
 • بالا بردن امید به زندگی
 • درمان مشکلات فشار خون و کلسترول بالا

و بسیاری فواید دیگر

مزایای عمل جراحی چاقی
مزایای عمل جراحی چاقی

در این مقاله، سعی کرده ایم در ارتباط با موضوع ” شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک ” اطلاعاتی را در اختیار علاقه مندان به این موضوع قرار دهیم.

چنان چه تا این قسمت از مقاله برای شما مفید بوده است، با ما تا پایان این مقاله، همراه شوید.

سخن پایانی

به سبب محبوبیت رژیم کتوژنیک و ممنوعیت بسیاری از انواع شیرینی جات در این رژیم غذایی، اطلاع از شیرینی های مجاز در این رژیم لاغری، به خصوص برای افرادی که شیرینی جات بخش مهمی از زندگی ایشان را به خود اختصاص می دهند، امری بسیار لازم و ضروری می باشد.

در این مقاله، سعی شد تا به بررسی شیرینی های مجاز و غیر مجاز در رژیم غذایی کتوژنیک بپردازیم. همچنین به سبب اهمیت بیماری دیابت نوع دو و تاثیر آن بر چاقی، به بررسی درجات مختلف چاقی و روش درمان هر یک از این درجات چاقی، پرداخته شد.

بدیهی است که رژیم های لاغری و ورزش، نمی توانند راهی مطمئن برای کاهش وزن و حفظ اندام به شمار روند.

دکتر سلیمی، به تمامی افرادی که دچار اضافه وزن بوده و یا در درجات بالای چاقی می باشند و به کمک رژیم های لاغری متعدد و ورزش، نتوانسته اند وزن خود را کاهش دهند، توصیه می کنند که برای درمان این مشکل، اقدام به انجام جراحی چاقی بنمایند.

جراحی چاقی بهترین و مطمئن ترین راه برای دمان مشکل چاقی بوده و تضمین کننده دائمی سلامتی و تناسب اندام فرد می باشد.

در این مقاله به بحث و بررسی موضوع شیرینی مجاز در رژیم کتوژنیک پرداخته شد.

امید است که اطلاعات مطرح شده در این مقاله، برای عزیزان علاقه مند به این موضوع، مفید واقع شده باشد.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید