رژیم سه روزه تخم مرغ

فهرست مطالب

در این مقاله، به بررسی موضوع رژیم سه روزه تخم مرغ خواهیم پرداخت.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

09120174510

چاقی، هم ظاهر انسان را بر هم می زند و هم سلامت او را به خطر می اندازد. به همین علت پزشکان، بیماران خود را به کاهش وزن تشویق می کنند. برای کاهش وزن، راه های مختلفی وجود دارد که هر فردی با توجه به شرایط خود باید به روشی وزن خود را کم کند.

مقدمه

رژیم سه روزه تخم مرغ
رژیم سه روزه تخم مرغ

یکی از بهترین پزشکان کشور در این زمینه، دکتر سلیمی است که  بیماران خود  را به بهترین نحو ممکن راهنمایی می کند. جناب دکتر مهدی سلیمی، معتبرترین پزشک در زمینه گوارش و برترین متخصص انواع جراحی های لاغری در سراسر کشور به شمار می آیند.

افرادی که اضافه وزن زیادی دارند باید عمل اسلیو معده را انجام دهند و دیگر افراد می توانند رژیم بگیرند. یکی از انواع این رژیم ها، رژیم سه روزه تخم مرغ است که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم.  لطفا از پست روزه گرفتن بعد از عمل اسلیو معده دیدن کنید.

دستور غذایی در رژیم سه روزه تخم مرغ

رژیم غذایی در سه روز به شرح زیر است.

دستور غذایی در رژیم سه روزه تخم مرغ
دستور غذایی در رژیم سه روزه تخم مرغ

روز اول:

صبحانه: 2 عدد تخم مرغ آبپز و 2 عدد گوجه فرنگی و یک فنجان چای سبز بدون شکر و قند. ناهار: 2 عدد سفیده تخم مرغ و 120 گرم ماهی پخته آب پز و یک لیوان چای سبز. میان وعده: یک عدد سیب. شام: هویج بخارپز شده یا کلم بروکلی با گل کلم و لوبیا سبز و نخود فرنگی و یک فنجان چای سبز.

روز دوم:

صبحانه: دو عدد تخم مرغ و یک فنجان چای سبز و یک عدد موز. ناهار: دو عدد سفیده تخم مرغ آب پز شده و یک لیوان چای سبز و 120 گرم مرغ آب پز بدون پوست. شام: یک تکه نان سوخاری با تخم مرغ و یک فنجان شیر کم چرب و 120 گرم پنیر لور.

روز سوم:

صبحانه: دو عدد تخم مرغ آب پز و یک لیوان آب گوجه فرنگی. ناهار: دو عدد سفیده تخم مرغ و 130 گرم گوشت قرمز پخته شده و یک فنجان چای سبز. شام: دو عدد سیب زمینی پخته و کاهو و یک لیوان چای سبز.

روز سوم:
روز سوم:

برای اطلاعات بیشتر، رژیم تخم مرغ را مشاهده کنید.

 

 

شاخص توده بدنی

معیارهای مختلفی برای تشخیص چاق بودن یا نبودن انسان ها وجود دارد که برخی از آن ها دقیق تر هستند. شاخص توده بدنی مهم ترین معیار برای تشخیص چاق بودن یا نبودن انسان ها است.

اگر شاخص توده بدنی کمتر از 19.5 باشد، یعنی فرد کمبود وزن دارد و باید وزن خود را افزایش دهد. اما افرادی که شاخص توده بدنی آن ها بین 20 تا 25 باشد، در محدوده طبیعی وزن قرار دارند. اگر شاخص توده بدنی بین 25 تا 30  باشد، یعنی فرد دارای اضافه وزن است و باید هر چه زودتر آن را برطرف کند.

اما اگر شاخص توده بدنی بین 30 تا 35 باشد، یعنی فرد به چاقی مفرط مبتلا شده است و شرایط سخت تری دارد. بیمارانی که به چاقی مفرط مبتلا هستند، باید هر چه زودتر برای برطرف کردن اضافه وزن خود، تحت عمل جراحی مناسب زیر نظر دکتر سلیمی قرار بگیرند.

شاخص توده بدنی
شاخص توده بدنی

پیشنهاد می کنیم از پست کالری تخم مرغ دیدن کنید.

محاسبه شاخص توده بدنی

ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که شاخص توده بدنی چگونه به دست می آید؟ برای به دست آوردن این مقدار، باید وزن را به مجذور قد تقسیم کنید( مقدار وزن را به کیلو گرم و مقدار قد را باید بر حسب متر در نظر بگیرید.) شاخص توده بدنی می تواند به خوبی گویای وضعیت وزن بیمار باشد. به همین علت بیشتر پزشکان از آن استفاده می کنند.

با تقسیم وزن به قد، میزان چاق بودن یا نبودن بیمار مشخص می شود و با توجه به آن، پزشک بیمار را با توصیه های لازم آشنا می کنند.

البته این شاخص برای افرادی که وزن آن ها از عضله تشکیل شده است، نمی تواند معیار مناسبی باشد. در واقع این شاخص برای افرادی است که به طور حرفه ای ورزش را دنبال نمی کنند.

محاسبه شاخص توده بدنی
محاسبه شاخص توده بدنی

جراحی چاقی

افرادی که به چاقی مفرط مبتلا هستند، در معرض بیماری های زیادی قرار دارند و ممکن است سلامت آن ها به طور جدی تهدید شود. به همین علت، این افراد باید خیلی سریع به دنبال راهی برای کاهش وزن باشند. یکی از این راه ها، انجام جراحی چاقی است که بهترین راه برای این افراد به شمار می آید.

با جراحی چاقی، بیماران خیلی سریع تر وزن کم می کنند و سلامت آن ها حفظ می شود. دکتر سلیمی در این زمینه بیماران خود را به خوبی راهنمایی می کند و آن ها را با این عمل آشنا می کند.

اگر از اضافه وزن خود خسته شده اید، می توانید با انجام این عمل، شرایط خود را بهبود ببخشید. البته انجام این عمل به همین راحتی ها نیست و بیمار برای دریافت مجوز این عمل باید شرایط خاصی داشته باشد. در واقع تنها افرادی که دکتر شرایط آن ها را تایید کند، می تواند عمل اسلیو را انجام دهند.

رژیم لاغری

همه ما برای انجام کارهایمان به دنبال آسان ترین راه هستیم تا زودتر نتیجه بگیریم. لاغر شدن و کاهش وزن نیز به همین صورت است و همه می خواهند سریع تر لاغر شوند. رژیم های مختلفی وجود دارند که سبب کاهش وزن می شوند و برخی از آن ها آسان تر و برخی سخت تر هستند.

از بین این رژیم ها، برخی سریع تر هستند و ما را زودتر به نتیجه دلخواه می رسانند. البته همه رژیم ها استاندارد نیستند و ضررهای زیادی را به بدن وارد می کنند.

قبل از این که رژیمی را شروع کنید، باید با پزشک مشورت کنید تا به بدن شما آسیبی وارد نشود. ممکن است یک رژیم، رژیم استانداردی باشد اما با توجه به شرایط بدنی یک بیمار، برای او مضر باشد. همچنین می توانید با مطالعه رژیم کانادایی اطلاعات خود را این زمینه کامل تر کنید.

زمانی که به پزشک مراجعه می کنید، رژیم های مختلفی با توجه به شرایط بدنیتان به شما پیشنهاد می شود. دکتر سلیمی به بیماران خود بهترین توصیه ها را نموده و به خوبی راهنمایی می کند.

 

باید به وزن و شرایط بدنی بیمار توجه شود

قبل از هر چیزی باید به وزن و شرایط بدنی بیمار توجه شود و این که بدن او می تواند چه رژیم هایی را تحمل کند. یکی از رژیم های معروفی که مورد توجه قرار گرفته است، رژِم سه روزه تخم مرغ است.

همان طور که از نامش پیداست، این رژیم در سه روز انجام می شود و ما را به نتیجه می رساند. به علت این که رژیم سه روزه تخم مرغ کوتاه مدت است، سختی های بیشتری را ایجاد می کند.

یعنی ممکن است بیمار در این رژیم سختی های بیشتری را متحمل شود اما زودتر به نتیجه می رسد. البته قبل از این که رژیم سه روزه تخم مرغ را شروع کنید، نیاز است تا با دکتر سلیمی مشورت کنید.

باید به وزن و شرایط بدنی بیمار توجه شود
باید به وزن و شرایط بدنی بیمار توجه شود

رژیم تخم مرغ سه روزه

تخم مرغ یکی از خوراکی های محبوب در بین مردم است و دارای خواص بسیار زیادی است. رژیم سه روزه تخم مرغ می تواند شما را به اندام ایده آل و دلخواهتان برساند اما به شرطی که آن را به درستی انجام دهید.

رژیم تخم مرغ سه روزه
رژیم تخم مرغ سه روزه

تخم مرغ به عنوان عنصر اصلی این رژیم عمل می کند و مواد مورد نیاز بدن را به آن می رساند. گرفتن رژیم سه روزه تخم مرغ، خیلی هم کار سختی نیست و شما غذا های بی مزه و بد مزه میل نمی کنید.

در واقع در این رژیم، شما تخم مرغی را میل می کنید که مزه بسیار خوبی دارد و همه آن را دوست دارند. تخم مرغ به آُسانی آماده می شود و نیاز نیست زمان زیادی را برای طبخ آن صرف کنیم. همین مسئله یکی از مزایای رژیم تخم مرغ است. زیرا وقت زیادی از شما گرفته نمی شود.

تخم مرغ سرشار از پروتئین است

تخم مرغ سرشار از پروتئین است و به همین علت باعث می شود تا بیمار در طول روز احساس گرسنگی نکند. همچنین پروتئین سبب می شود تا فرایند چربی سوزی آغاز شود و کاهش وزن سریع تر انجام شود.

توجه کنید که در رژیم سه روزه تخم مرغ، نباید پاستا و نمک، شکر و فست فود و غذاهای سرخ کردنی و چیپس بخورید. این خوراکی ها برای بدن انسان ضرر دارند و سبب بروز بیماری های مختلفی می شوند.

صفحه میزان پروتئین تخم مرغ را مشاهده کنید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله غذاهای رژیمی برای کاهش وزن را مطالعه کنید.

تخم مرغ سرشار از پروتئین است
تخم مرغ سرشار از پروتئین است

شاید شما هم با خواندن این متن کنجکاو شده اید که بدانید رژیم سه روزه تخم مرغ چه رژیمی است؟ برای پاسخ به این سوال، به قسمت بعدی این مقاله توجه فرمایید.

نکات مهم در مورد رژیم سه روزه تخم مرغ

افرادی که علاقه مند به گرفتن این رژیم هستند، باید نکاتی را مد نظر قرار دهند. با توجه به نکات گفته شده، می توانند نتیجه بهتری از رژیم سه روزه تخم مرغ ببینند و به بدن آن ها آسیبی وارد نمی شود.

نکات مهم در مورد رژیم سه روزه تخم مرغ
نکات مهم در مورد رژیم سه روزه تخم مرغ
 • در قسمت های قبلی این متن، از تخم مرغ و خواص آن صحبت کردیم و فهمیدیم که مواد مورد نیاز بدن را تامین می کند. اما نکته دیگری که در مورد تخم مرغ وجود دارد، این است که درون آن فیبر نیست. به همین علت ممکن است در طول رژیم سه روزه تخم مرغ، بیمار به عوارض کمبود فیبر دچار شود. برای پیشگیری از چنین مسئله ای، باید میوه بیشتری را مصرف کنیم تا بدن ما به مشکل نخورد. بسیاری از باکتری های سالم معده، از فیبر تغذیه می کنند و با نبود این ماده، بدن به مشکل می خورد. همچنین کمبود فیبر در بدن عمل دفع را با مشکل روبرو می کند.
 • در تخم مرغ، به اندازه کافی کلسترول وجود دارد که 63 درصد از نیاز روزانه فرد را تامین می کند.
 • به گفته پزشکان، مردانی که در هفته  6 تخم مرغ میل می کنند، دچار ایست قلبی نخواهند شد.
 • رژیم سه روزه تخم مرغ خیلی هم برای دستگاه گوارش کار آسانی نیست و به همین علت عملکرد آن را دچار مشکل می کند. به همین علت، ممکن است بوی بد دهان و یبوست و تهوع و نفخ شکم را تجربه کنید.

چرا رژیم سه روزه تخم مرغ؟

همان طور که گفتیم، رژیم های مختلفی وجود دارند که به کمک آن ها می توانید وزن خود را کاهش دهید. اما نکته قابل توجه این است که چرا از بین رژیم های مختلف، رژیم سه روزه تخم مرغ را انتخاب کنیم.

چرا رژیم سه روزه تخم مرغ؟
چرا رژیم سه روزه تخم مرغ؟

در واقع فقط و فقط کم کالری بودن تخم مرغ نمی تواند علت گرفتن این رژیم باشد. خوردن دائم یک ماده غذایی برای بدن مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد و باید مواد مختلفی به بدن برسند. جدا از این مسائل، کمتر کسی پیدا می شود که بتواند چند روز این مسئله را تحمل کند و فقط تخم مرغ بخورد.

اما اگر این رژیم نتیجه مطلوبی داشته باشد، عده زیادی جذب آن می شوند. برای پاسخ به این سوال که چرا باید رژیم سه روزه تخم مرغ را بگیریم، به ادامه مبحث توجه کنید.

 

خواص تخم مرغ در رژیم سه روزه

تخم مرغ کالری بسیار کمی دارد و به راحتی می تواند مواد مورد نیاز بدن را تامین کند. در واقع بهترین راه برای کاهش وزن، کالری شماری و کم کردن میزان کالری دریافتی است. با خوردن تخم مرغ، علاوه بر این که مواد مورد نیاز بدن تامین می شود کالری کمی هم به آن می رسد.

اگر قصد داشتید تخم مرغ را در روغن سرخ کنید، کالری آن افزایش پیدا می کند. توجه کنید که به ازای هر قاشق چای خوری، روغن باید به اندازه 50 کالری به کالری شما افزوده شود.

البته نباید از رژیم متعادل غذایی دور شد و به همین دلیل نیاز است تا رژیم کاملی داشته باشید. منظور از رژیم کامل این است که از همه گروه های غذایی در آن وجود داشته باشد.

احساس سیری در رژیم سه روزه تخم مرغ

یکی دیگر از علت هایی که از رژیم تخم مرغ سه روزه استفاده می کنیم، این است که تخم مرغ به شدت انسان ها را سیر می کند. در واقع درون تخم مرغ مواد مغذی زیادی وجود دارد که به سلامت بدن انسان ها کمک می کند.

مواد مغذی هم خاصیت سیرکنندگی دارند و به همین علت با خوردن تخم مرغ، احساس سیری داریم. غذاهایی که دارای پروتئین هستند، باعث می شوند تا اشتها کمتر شود و راحت تر لاغر شویم.

یعنی زمانی که تخم مرغ می خوریم، در وعده های بعدی کمتر غذا میل می کنیم. زیرا شاخص سیری تخم مرغ خیلی بالا است و در نهایت ما کالری کمتری دریافت می کنیم.

احساس سیری در رژیم سه روزه تخم مرغ
احساس سیری در رژیم سه روزه تخم مرغ

معمولا افراد در آخر شب هوس می کنند تا غذای زیادی میل کنند و رژیم خود را بشکنند. اما زمانی که رژیم سه روزه تخم مرغ را می گیرید، دیگر چنین اتفاقی برای شما نخواهد افتاد.

البته توجه کنید که خوردن زیاد تخم مرغ نتیجه معکوس دارد، زیرا در این صورت شما از طعم آن متنفر می شوید. با تنفر از طعم تخم مرغ، شما دیگر آن را نمی خورید و از خاصیت های آن دور می مانید. در این شرایط، حتی ممکن است وزن از دست رفته شما مجددا بازگردد و به مشکلات بیشتری برخورد کنید.

افزایش سوخت و ساز بدن در رژیم سه روزه تخم مرغ

یکی دیگر از علت هایی که سبب می شود تا از تخم مرغ استفاده کنیم این است که سوخت و ساز بدن ما را افزایش می دهد.

در واقع درون این ماده غذایی، تا حد زیادی آمینواسید وجود دارد که در نهایت موجب می شوند تا سوخت و ساز بدن بیشتر شود. همچنین این آمینواسیدها از عضلات بدن به خوبی نگهداری می کنند و سبب می شوند تا در طول رژیم، عضلات شما تحلیل نروند.

یکی از معایب رژیم گرفتن این است که هم عضله و هم چربی های بدن کاهش پیدا می کنند. اما با مصرف پروتئین بیشتر، چنین اتفاقی نخواهد افتاد و از عضله های شما مراقبت می شود. استفاده از تخم مرغ در وعده صبحانه به شدت موثر است و بین 80 تا 100 کالری سوخت و ساز را زیاد می کند.

بایدها و نبایدهای رژیم سه روزه تخم مرغ

در طی رژیم سه روزه تخم مرغ، ما فقط تخم مرغ آب پز می خوریم و  به کمک این ماده غذایی لاغر می شویم. این مسئله ممکن است کمی برای ما ناخوشایند باشد و از طعم آن خسته شویم.

برای جلوگیری از بروز چنین مسئله ای، باید تنوع رژیم خود را بیشتر کنیم. البته دقت کنید که نباید از مواد غذایی ممنوعه در این رژیم استفاده کنید زیرا رژیم شما به هم می ریزد.

بایدها و نبایدهای رژیم سه روزه تخم مرغ
بایدها و نبایدهای رژیم سه روزه تخم مرغ

بهتر است انواع مختلفی از سبزی ها و میوه ها را داخل رژیم خود بگنجانید تا در نهایت، بهتر و درست تر لاغر شوید. البته فراموش نکنید که استفاده بی رویه از میوه و سبزیجات نیز درست نیست و برای بدن مشکلاتی ایجاد می کند.

برای کاهش وزن، همان طور که گفتیم باید کالری شماری کنید و بیشتر از حد مجاز کالری دریافت نکنید.

نکات زیر می توانند در طی این رژیم سه روزه تخم مرغ به شما کمک کنند. پس از آن ها استفاده کنید.

 • در ناهار نباید از مواد غذایی چرب استفاده کنید.
 • در این وعده نیاز است تا از سبزی بیشتر و کربوهیدرات کمتر میل کنید.
 • برای شام نیز باید تخم مرغ میل کرده و سبزی هایی که کربوهیدرات کمی دارند، میل کنید.
 • در وعده شام نباید از چربی ها استفاده کنید.
 • در صبحانه نیز باید دست کم دو تخم مرغ و یک میوه میل کنید.
 • قطعا خوردن یک غذای تکراری در سه وعده و در سه روز، مسئله سختی است اما می تواند شما را به هدفتان برساند.
 • پس در رژیم سه روزه تخم مرغ نباید خسته شوید و وسط راه آن را رها کنید و باید برای رسیدن به وزن ایده آل خود تلاش کنید.

کمبود فیبر در رژیم سه روزه تخم مرغ

البته همان طور که گفتیم، گرفتن این رژیم سختی ها و زیان های خودش را دارد و باید تحت نظر پزشک باشد. با رژیم سه روزه تخم مرغ، کالری کمی به بدن می رسد و همچنین غذاهایی که سرشار از فیبر هستند را میل می کنیم.

حبوبات همگی منبع خوبی برای فیبر به شمار می آیند که در طی این رژیم، خوردن آن ها ممنوع است. پس همان طور که گفتیم، نبود فیبر می تواند در رژیم سه روزه تخم مرغ، شما را به دردسر بیندازد و شرایط شما را سخت تر کند.

به گفته دکتر سلیمی، مردان باید 38 گرم و زنان باید 25 گرم در هر روز فیبر دریافت کنند. یکی از مشکلاتی که این رژیم برای شما ایجاد می کند، یبوست است که در طول رژیم سه روزه تخم مرغ بسیار شایع است. تخم مرغ هیچ فیبری ندارد و فیبر عمل دفع را آسان می کند و در این شرایط، یبوست ایجاد می شود.

از این نکته نباید غافل شویم که تخم مرغ حساسیت زا است

از این نکته نباید غافل شویم که تخم مرغ حساسیت زا است و همه نمی توانند رژیم سه روزه تخم مرغ را بگیرند. پس خیلی طبیعی است که اگر به تخم مرغ حساسیت داشته باشید، با گرفتن این رژیم به دردسر بیفتید.

علت اصرار و اهمیت مراجعه به پزشک همین مسئله است زیرا دکتر سلیمی به خوبی بیماران خود را راهنمایی می کند. محدودیت هایی که رژیم سه روزه تخم مرغ دارد، می تواند سبب بروز مشکلاتی در سلامت قلب و تراکم استخوان و هضم غذا بشود.

به همین علت نباید این رژیم طولانی مدت باشد و همچنین نباید پشت سر هم رژیم تخم مرغ را بگیرید. افراط در هر چیزی مضر است و اگر در گرفتن این رژیم سه روزه تخم مرغ افراط کنید، بدن شما به خطر می افتد. در ادامه با خطراتی که ممکن است این رژیم برای شما ایجاد کند، بیشتر آشنا می شویم.

از این نکته نباید غافل شویم که تخم مرغ حساسیت زا است
از این نکته نباید غافل شویم که تخم مرغ حساسیت زا است

کمبود کلسیم در رژیم سه روزه تخم مرغ

با مراجعه به دکتر سلیمی و مشورت با ایشان می توانید به راحتی خود را از معایب  رژیم سه روزه تخم مرغ دور نگه دارید. کمبود کلسیم یکی از مواردی است که می تواند سلامت بیمار را به خطر بیندازد و مشکلات او را بیشتر کند.

در واقع منبع اصلی پروتئین در لبنیات است و زمانی که لبنیات میل نکنید، کلسیم بدن کم می شود. البته نگران این موضوع نباشید  زیرا پزشکان برای رفع این مسئله به شما کمک می کنند. در واقع دکتر سلیمی با در نظر گرفتن شرایط بدنی بیمار، سبزیجاتی که کلسیم بیشتری دارند را به آن ها توصیه می کند.

خوردن کلسیم اگر کنترل شود، تراکم استخوان ها را به خطر می اندازد. خانم هایی که یائسه هستند نیز بیشتر در معرض بروز این مشکل هستند و بیشتر باید مراقب باشند.

کمبود کلسیم در رژیم سه روزه تخم مرغ
کمبود کلسیم در رژیم سه روزه تخم مرغ

همچنین اگر به بدن شما به اندازه کافی کلسیم نرسد، مشکلاتی مانند بیماری های قلبی و عروقی شما را تهدید می کند. با همه این موارد، نیازی نیست تا از این رژیم بترسید. فقط کافی است با پزشک مشورت کنید و از مواد غذایی مد نظر ایشان استفاده کنید.

همچنین ممکن است پزشک، گرفتن رژیم سه روزه تخم مرغ را برای شما صحیح نداد و به شما توصیه کند که این رژیم را نگیرید. در این صورت باید به حرف پزشک گوش کنید و از گرفتن رژیم تخم مرغ سه روزه منصرف شوید.

کلسترول بالا در رژیم سه روزه تخم مرغ

کلسترولی که درون تخم مرغ وجود دارد، کلسترول  بدی نیست و به همین علت مشکلی را برای شما ایجاد نمی کند. اما باز هم می گوییم که برای گرفتن این رژیم، باید به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است کلسترول بدن شما بیشتر از حد معمول باشد. در واقع کلسترول تخم مرغ به تنهایی مسئله ای را برای شما ایجاد نخواهد کرد و در صورت داشتن کلسترول بالا، به خطر می افتید.

کلسترول بالا اگر کنترل نشود مشکلات زیادی برای بدن ایجاد می کند که مهم ترین آن بیماری های قلبی است. به همین علت بیمارانی که کلسترول بالایی دارند، باید رژیم سه روزه تخم مرغ  را فراموش کنند.

زرده تخم مرغ، کلسترول بیشتری دارد و این مشکل را می تواند بیشتر کند. اگر با این شرایط تخم مرغ میل کردید، بهتر است کمتر از زرده استفاده کنید.

مشکلات گوارشی در رژیم سه روزه تخم مرغ

همان طور که گفتیم، فیبر کم، یکی از مشکلات این رژیم است که باید حتما آن را برطرف کنیم تا مشکلی برای ما ایجاد نشود. به طور کلی محصولات حیوانی مانند گوشت و مرغ فیبر دارند که باید با مواد دیگر، فیبر را تامین کرد.

در واقع پزشکان می گویند خانم ها 25 گرم و آقایان به 38 گرم فیبر در روز نیاز دارند. البته در طول رژیم سه روزه تخم مرغ، نمی توانید به این مقدار فیبر برسید و این مسئله طبیعی است.

مشکلات گوارشی در رژیم سه روزه تخم مرغ
مشکلات گوارشی در رژیم سه روزه تخم مرغ

زیرا خوردن تنها میوه بیشتر نمی تواند سبب افزایش فیبر تا این اندازه شود.  فیبر در مواد غذایی دیگری هم وجود دارد که خوردن آن در این رژیم کار ممنوعی است.

اما با مراجعه به دکتر سلیمی، می توانید عوارض ناشی از کمبود فیبر در بدن را به حداقل برسانید. فیبر تنها به عملکرد دستگاه گوارش شما کمک نمی کند و برای بیماری های مختلفی مانند دیابت و بیماری های قلبی نیاز است.

اگر به میزان فیبر در طول روز توجه نکنید، در رژیم سه روزه تخم مرغ موفق نشده و شکست می خورید. در واقع با این کار شما نه تنها به هدف خود یعنی لاغری نرسیده اید، حتی باعث شده اید که بدنتان آسیب ببیند. همه این مشکلات با مراجعه به پزشک ماهر و مشورت با او حل می شود. پس با مراجعه به دکتر سلیمی، شرایط را آسوده کنید.

ماندگاری رژیم سه روزه تخم مرغ

خوشبختانه این رژیم نتیجه پایداری دارد و بیمار مجدد چاق نمی شود. در بیشتر رژیم ها، اضافه وزن بیمار بر می گردد. در این صورت بیمار مجددا چاق می شود. اما با رژیم سه روزه تخم مرغ، چنین اتفاقی نمی افتد. البته شرط اصلی پایدار بودن رژیم این است که خود بیمار مراقب باشد و رعایت نکند.

پس در هر صورت و هر نوع رژیمی، نمی تواند به هیچ عنوان پایداری وزن کاهش یافته را تضمین کند. مهم ترین مسئله این است که خود فرد چگونه عمل می کند و چه غذاهایی را بعد از رژیم میل می کند. متخصصان تغذیه می گویند مردم باید عادت های غذایی خوب را کسب کنند و از آن ها استفاده کنند.

در این صورت می توانند خیلی راحت به وزن ایده آل خود برسند و کاهش وزن را تجربه کنند. بهترین رژیم، کالری شماری و توجه به ارزش غذایی و میزان پروتئین و فیبر و کربوهیدرات آن است.

روش هایی مانند رژیم سه روزه تخم مرغ شاید خیلی روش خوبی نباشد و زمان بیشتری مورد نیاز باشد. به همین علت تا جایی که می توانید، باید از گرفتن این رژیم ها دوری کرده و به سلامت بدن خود کمک کرده و برای آن تلاش کنید.

کاهش وزن با رژیم های غذایی

ممکن است در طول رژیم سه روزه تخم مرغ، در شرایطی قرار بگیرید که دوست داشته باشید رژیم را بشکنید و خسته شوید. این مسئله کاملا طبیعی است و ممکن است در هر رژیم و روش لاغری به این مشکل دچار شوید. حتی ممکن است رژیم غذایی سالمی را مد نظر قرار دهید و آن را به طور کامل رعایت کنید ولی لاغر نشوید.

همه این مشکلات برای رسیدن به تناسب اندام وجود دارند و باید آن ها را به طور کامل رعایت کنید. زمانی که با رعایت رژیم کامل و جامع لاغر نمی شوید، نیاز است تا به بدن خود شوک وارد کنید تا از این حالت خارج شود.

حذف برخی مواد غذایی

یکی از مسائلی که می تواند به بدن شوک وارد کند، حذف برخی مواد غذایی است. البته همان طور که گفتیم، نیاز است تا در طول رژیم، همه مواد غذایی به اندازه کافی به بدن ما برسند. منظور از حذف مواد غذایی، به اندازه یک روز و یا دو روز بود تا بدن به مشکل نخورد.

به طور مثال بیمار می تواند به مدت دو روز مصرف نان و غلات را قطع کند تا به بدن او شوک وارد شود. در این صورت بدن از شرایط عادی خارج شده و کاهش وزن انجام می شود و می توانید به وزن ایده آل خود برسید.

حذف برخی مواد غذایی
حذف برخی مواد غذایی

البته توجه کنید که اگر این کار را چند روز  و چند بار پشت سر هم انجام دهید، به بدن شما ضرر وارد می کند. متاسفانه عده ای توصیه ها و نظرات پزشکان را نادیده می گیرند و مدام به بدن خود آسیب می زنند.

آن ها تصور می کنند با این کار بهتر و سریع تر لاغر می شوند و می توانند زودتر به اندام ایده آل خود برسند. اما در حقیقت این مسائل آن ها را از اهدافشان دور می کند و مشکلات بیشتری را برای خود ایجاد می کنند.

روش های غیر اصولی برای لاغری

چنین روش های غیر اصولی نمی تواند نتیجه بخش باشد و بعد از مدتی، بیمار مجدد اضافه وزن پیدا می کند. حتی ممکن است در این شرایط، بیمار به وزنی بیشتر از قبل برسد و به  جای لاغر شدن، چاق شود.

حتی اگر این روش به لاغری منجر شود و شما را به وزن ایده آل خود برساند، باز هم روش مناسبی نیست. تصور کنید اندام شما کاملا متناسب است اما به خاطر روش لاغری اشتباه، بدن شما آسیب دیده است. یعنی باید مدام به پزشک مراجعه کنید و برای برطرف کردن این مشکلات، چاره ای بیندیشید.

روش های غیر اصولی برای لاغری
روش های غیر اصولی برای لاغری

پس برای لاغری و کاهش وزن، به دکتر سلیمی مراجعه کنید و تنها از ایشان راهنمایی بخواهید تا به تناسب اندام برسید. همان طور که گفتیم، جناب دکتر سلیمی، به بهترین نحو ممکن شما را برای رسیدن به اندام متناسبتان راهنمایی می کند.

همچنین می توانید با مطالعه  رژیم سه روزه امریکایی  و کالری جوجه کباب اطلاعات خود را این زمینه کامل تر کنید.

اگر این رژیم را اصولی دنبال کنید و برای کاهش وزن تلاش کنید، علاوه بر کاهش وزن، سموم بدنتان نیز دفع می شود

اگر این رژیم را اصولی دنبال کنید و برای کاهش وزن تلاش کنید، علاوه بر کاهش وزن، سموم بدنتان نیز دفع می شود. در واقع رژیم سه روزه تخم مرغ، فرصت مناسبی است که همه سمومی که در طی سال ها در بدن انباشته شده را دفع کند.

پس با انجام این رژیم می توانید به سلامت سلول های بدن کمک کنید، البته به شرطی که آن را اصولی انجام دهید. همان طور که می دانید، رژیم سه روزه تخم مرغ به اصطلاح کم قند است و در طول آن کربوهیدرات کمی به بدن می رسد.

بهتر است پس از پایان دوره این رژیم، مصرف کربوهیدرات را کم کم شروع کنید. در واقع اگر به طور ناگهانی و غیر اصولی کربوهیدرات مصرف کنید، وزن اضافه شما باز می گردد و به مشکل بر می خورید.

البته توجه کنید که تنها رژیم کم قند مهم نیست و باید پرخوری را ترک کنید تا به اندام مناسب خود برسید. در هر شرایطی نباید از اهمیت مراجعه به پزشک غافل شوید. زیرا شما را با راه های اصولی آشنا می کنند.

رژیم تخم مرغ و سیب زمینی

همان طور که گفتیم، تخم مرغ دارای خواص بسیار مفیدی است و به همین علت از آن ها در رژیم های مختلفی استفاده می شود. یکی از این رژیم ها، رژیم تخم مرغ و سیب زمینی است که در مدت زمان کمی انجام می شود.

این رژیم کمی غیر متعادل است زیرا کالری دریافتی فرد با کالری دریافتی در روزهای قبل از رژیم تفاوت زیادی دارد. این رژیم محدودیت دارد و فقط می توانید دم نوش و چای و قهوه بدون شکر میل کنید.

همچنین در طول این رژیم، انجام فعالیت های سنگین ممنوع است و باید به آرامی ورزش کرد. بهترین ورزش در طول رژیم تخم مرغ و سیب زمینی این است که به طور آهسته پیاده روی کنید.

افراد می توانند با توجه به وزن خود، این رژیم را بگیرند یعنی روزهای آن مشخص نیست. البته پزشکان اعتقاد دارند که این رژیم نباید طولانی شود و بیشتر از 7 روز خطرناک است.

این رژیم مانند رژیم های دیگر، عیب هایی دارند که عبارتند از: نبود مواد معدنی مورد نیاز بدن و کمبود ویتامین. تفاوتی ندارد که رژیم انتخابی شما کوتاه مدت است یا بلند مدت؛  فقط نباید از مراجعه به پزشک غافل شوید.

رژیم تخم مرغ و پرتقال

یکی دیگر از رژیم هایی که بر پایه تخم مرغ است، با نام رژیم پرتقال و تخم مرغ در بین مردم شناخته می شود. همان طور که از نام این رژیم پیدا است، در طی آن فقط باید تخم مرغ و پرتقال میل کنید.

وجود پرتقال کنار تخم مرغ می تواند تاثیر خوبی در کاهش وزن داشته باشد، به شرطی که بتوانید با آن کنار بیایید. در کنار این رژیم، می توانید از میوه هایی مانند لیمو شیرین، لیمو ترش و گوجه فرنگی استفاده کنید.

خواص سفیده تخم مرغ برای لاغری

سفیده تخم مرغ جزو بهترین منابع برای پروتئین به شمار می آید و به همین علت، ورزشکاران از آن استفاده می کنند. اسیدهای آمینه ای که درون این ماده وجود دارند، به بدن مواد مورد نیاز را می رسانند و کاهش وزن راحت تر انجام می شود.

یکی از مهم ترین نکات هنگام گرفتن رژیم، تامین پروتئین بدن است که سفیده تخم مرغ، بهترین انتخاب است. اگر رژیم بگیرید و پروتئین کمتری مصرف کنید، به بدن خود آسیب وارد کرده اید. یکی از روش هایی که می تواند به کاهش وزن کمک کند، این است که مقدار کربوهیدرات را کم و مقدار پروتئین را زیاد کنید.

خواص سفیده تخم مرغ برای لاغری
خواص سفیده تخم مرغ برای لاغری

رژیم های غذایی کوتاه مدت

امروزه شاهد گسترش رژیم های غذایی کوتاه مدت در بین مردم هستیم که خیلی هم روش مناسبی به شمار نمی آیند. سلامت بدن ما به فعالیت ها و تغذیه ما بستگی دارد و به همین علت باید رژیم مناسبی را انتخاب کنیم.

زمانی که افراد خودسرانه رژیم می گیرند و از استاندارد بودن رژیم ها اطمینان ندارند، سلامت خود را به خطر می اندازند. همیشه باید سلامتی را اولویت زندگی خود قرار دهیم و برای حفظ آن تلاش کنیم. زمانی که ما برای انجام هر کاری به متخصص آن مراجعه می کنیم، برای کاهش وزن هم باید همین کار را انجام دهیم.

ممکن است ما ماده ای را به رژیم غذایی خود اضافه کنیم و یا از آن کم کنیم که خطر زیادی را ایجاد کند. به همین علت گفته می شود که برای رژیم و کاهش وزن اصولی، باید به دکتر سلیمی مراجعه کرد.

شاید شرایط به گونه ای باشد که رژیم هیچ کمکی به ما نکند و نیاز به روش های دیگر لاغری داشته باشیم. انتخاب روش کاهش وزن را باید به دکتر سلیمی بسپارید زیرا بهترین روش را برای شما انتخاب می کند.

انواع مزایای لاغری

در ابتدای مقاله گفتیم که افرادی که چاقی مفرط دارند، می توانند عمل اسلیو معده را انجام دهند. ممکن است شرایط بیمار به گونه ای باشد و با رژیم لاغری نتواند به وزن ایده آل خود برسد.

همچنین ممکن است وضعیت بیمار وخیم باشد و نتواند برای نتیجه گیری در یک دوره رژیم صبر کند. در چنین شرایطی، دکتر سلیمی به بیماران خود توصیه می کند که برای جلوگیری از بروز مشکل بیشتر، عمل اسلیو معده را انجام دهد.

همچنین ممکن است بدن بیمار، شرایط رژیم گرفتن را نداشته باشد و ورزش و مصرف گیاهان دارویی را به او توصیه کند. عرق کرفس یکی از داروهای گیاهی به شمار می آید که به کاهش وزن بیماران کمک می کند و ضرری برای آن ها ندارد.

استفاده از قرص های لاغری نیز اگر به صورت خودسرانه باشد، عواقب جبران ناپذیری را برای بیمار ایجاد می کند. برای مصرف قرص لاغری و همچنین برای عمل اسلیو معده و رژیم غذایی، می توانید از دکتر سلیمی مشورت بگیرید.

ضرر و زیان های چاقی

هنگام چاقی، همه انسان ها در تلاش هستند تا وزن خود را کاهش دهند و به تناسب اندام برسند. همه ما در اطراف خود عده زیادی را مشاهده می کنیم که از وزن و اندام خود ناراضی هستند و می خواهند لاغر شوند.

در مطب های متخصصین تغذیه و همچنین در مطب های جراحان لاغری، همواره مراجعه کنندگان زیادی وجود دارد. همه این موارد، نشاندهنده این است که چاقی برای مردم آزار دهنده است و آن ها به دنبال تناسب اندام هستند. این مسئله می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد که در ادامه نوشتار، به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

چاقی و میل به زیبایی

اولین علتی که می تواند سبب ترغیب مردم به لاغری باشد، ذات انسان است. انسان ها همه به کمال و زیبایی علاقه زیادی دارند و برای رسیدن به آن تلاش می کنند و چاقی، اندام انسان را زشت می کند.

به همین علت و برای پاسخ‌گویی به این نیاز افراد، آن ها تلاش می کنند تا وزن خود را کمتر کنند. در واقع میل به زیبایی دست خود انسان نیست و خداوند ذات انسان را این گونه آفریده است که به زیبایی تمایل داشته باشند.

با تناسب اندام، زیبایی استایل افراد بیش از قبل می شود و می توانند لباس های زیباتری به تن کنند. البته میل به زیبایی نباید افراطی باشد و افراد را از رسیدن به خواسته هایشان دور کند.

چاقی و کاهش اعتماد به نفس

علاوه بر تناسب اندام و میل به زیبایی، عوامل دیگری هم برای کاهش وزن و سلامت بدن وجود دارد. در واقع زمانی که افراد چاق می شوند، اعتماد به نفس آن ها کمتر می شود و دچار مشکل می شوند.

خیلی از افراد بعد از این که به اضافه وزن مبتلا می شوند، افسرده شده و رفت و آمد خود را با دیگران قطع می کنند. حتی ممکن است چاقی روی زندگی شخصی و  اجتماعی افراد تاثیر بگذارد و آن ها را از پیشرفت باز دارد.

در واقع چاقی خیلی راحت می تواند اعتماد به نفس افراد را از بین ببرد، به گونه ای که حتی آن ها نتوانند از خانه خارج شوند.

برای جلوگیری از بروز این مشکل، نیاز داریم که با کاهش وزن، اعتماد به نفس از دست رفته را برگردانیم. زمانی که اندام خود را دوست داشته باشیم، به راحتی می توانیم در جامعه حضور یافته و پیشرفت کنیم.

چاقی و انواع بیماری

یکی دیگر از عواملی که سبب می شوند تا انسان ها به طرف لاغری حرکت کنند، بیماری ها و مشکلاتی این چنینی است. زمانی که فردی چاق می شود، چربی ها در بدن او انباشته می شوند و در نهایت او را بیمار می کنند. وجود این چربی ها سبب مشکلات زیادی مانند فشار خون و دیابت و دیگر بیماری های مشابه می شود.

پس اگر به سلامت بدن خود اهمیت می دهید، باید هر چه زودتر وزن خود را کمتر نموده و به تناسب اندام برسید. علاوه بر بیماری های گفته شده، چربی خون و آپنه در خواب و بیماری های قلبی و عروقی از انواع این بیماری ها هستند. افرادی که چاق هستند، عمر کوتاه تری دارند و بیشتر در معرض سکته قرار دارند. با کاهش وزن می توانید خود را از این بیماری ها و مشکلات خلاص کنید.

چاقی و کندی عملکرد

افرادی که دارای اضافه وزن هستند، کارهای آن ها به خوبی پیش نمی رود و کندتر عمل می کنند. در واقع یک فرد چاق مجبور است برای کارهای خود، بیشتر انرژی مصرف کند که این مسئله در نهایت موجب ضرر می شود.

در واقع کندی عملکرد، مردم را از برنامه روزانه شان عقب می اندازد و سبب کلافگی آن ها می شود. پس برای رفع چنین مشکلی، باید به دکتر سلیمی مراجعه کنید و از ایشان کمک بخواهید.

دلایل گوناگون چاقی

زمانی که اضافه وزن خود را برطرف کردیم و به اندام ایده آل رسیدیم، باید علت های چاقی را بدانیم و از آن ها دوری کنیم. به همین دلیل نیاز است تا در مورد علت های چاقی با پزشک خود صحبت کنید تا دوباره چاق نشوید.

متاسفانه افراد زیادی، مدتی بعد از کاهش وزن، چاق شده و به شرایط قبل بازگشته اند. این اتفاق برای همه ما ممکن است پیش بیاید و باید با آن مقابله کنیم. در ادامه، قصد داریم تا با علت های چاقی بیشتر آشنا شویم. همراه ما باشید.

دلایل گوناگون چاقی
دلایل گوناگون چاقی

خوردن فست فود و چاقی

یکی از علت هایی که می تواند موجب افزایش وزن شود، رشد چشمگیر فست فود و علاقه مردم به آن است. در حال حاضر در تمامی کشورها، فست فود طرفدار زیادی دارد و به همین علت نظر همه را به خود جلب می کند.

در چنین شرایطی، افراد مدام فست فود میل می کنند و سلامت خود را به خطر می اندازند. در واقع فست فودها ارزش غذایی کمی دارند و بدن را با ضرر و زیان روبرو می کنند. پس برای رفع این مشکل، نیاز است تا مصرف فست فود را تا حد امکان کم کنیم و بیشتر به فکر سلامتی خود باشیم.

اگر افراد علاقه زیادی به قسمت فود داشته باشند و زیاد آن را میل کنند، شرایط سخت تری دارند. زیرا آن ها مدام برای خوردن فست فود وسوسه می شوند و دوست دارند بیشتر بخورند. اما نباید به وسوسه ها توجه کرد و باید با تمام توان، جلوی این افکار ایستاد تا به تناسب اندام برسیم.

زندگی ماشینی و چاقی

شرایط امروز جامعه یکی دیگر از عواملی است که سبب چاقی و اضافه وزن افراد شده است. در حال حاضر ما در دنیای ماشینی زندگی می کنیم و تحرک بسیار کمی داریم و به همین علت چاق می شویم. در گذشته که امکانات کمتری بود، مردم برای زندگی بیشتر تلاش می کردند و مدام در حال انجام کاری بودند.

اما شرایط امروزه فرق کرده است و به علت ماشینی شدن زندگی، تحرک بسیار کمتری داریم. متاسفانه این مسئله در مورد کودکان نیز به همین صورت است و آن ها هم تحرک کمی دارند.

کودکان و بزرگسالان، بخش زیادی از وقت خود را صرف موبایل و تبلت می کنند و در اینترنت هستند. حتی خیلی از کودکان، بازی های موبایلی را به بازی های فیزیکی ترجیح می دهد و تحرک کمتری خواهند داشت.

زندگی ماشینی و چاقی
زندگی ماشینی و چاقی

پرخوری و چاقی

یکی دیگر از عواملی که می‌تواند سبب بروز چاقی شود، پرخوری است که به عنوان علت اصلی شناخته می شود. در شرایطی که افراد غذای بیشتری میل می کنند، علاوه بر وزن، چربی و قند خون آن ها نیز بیشتر می شود.

پس باید با پرخوری مبارزه کنیم و به اندازه و مفید غذا بخوریم تا بدن سالمی داشته باشیم  و چاق نشویم. متاسفانه بیشتر افرادی که به پرخوری تمایل دارند، دوست دارند غذاهای مضر را میل کنند که این غذاها فقط به سلامت بدن آن ها آسیب می رساند.

در این متن، با معیار اصلی برای تشخیص چاقی افراد آشنا شدیم و دانستیم که باید برای کاهش وزن، به پزشک مراجعه کنیم. همچنین در این متن، به معرفی نکات لازم در مورد رژیم سه روزه تخم مرغ پرداختیم و بیشتر با آن آشنا شدیم.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
1 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید