خرید قرص الیپس

فهرست مطالب

در این مقاله، می خواهیم موضوع خرید قرص الیپس را بررسی کنیم. لطفا تا انتها، ما را همراهی نمایید.

امروزه روش های زیادی برای لاغری و رسیدن به وزن ایده آل وجود دارد. افراد به دلایل مختلف مانند عدم تحرک، پرخوری و تغذیه نامناسب دچار اضافه وزن و چاقی می شوند. این اضافه وزن و چاقی مشکلات زیادی را نظیر بروز انواع بیماری ها و بدتیپی برای فرد ایجاد می کند. از این رو فرد به فکر لاغری و کاهش وزن می افتد.

مقدمه

خرید قرص الیپس
خرید قرص الیپس

برخی افراد با رژیم مناسب و ورزش کردن به وزن ایده آل خود می رسند. اما بسیاری از افراد از این روش ها نتیجه ای دریافت نمی کنند. در این صورت پزشک روش های لاغری از طریق آندوسکوپی نظیر بالن معده، اسلیو معده، بای پس معده و حلقه گذاری را پیشنهاد می دهد.

در این روش ها فرد با کمترین عوارض وزن کم می کند و لاغر می شود. این روش ها با کم کردن اشتها موجب کاهش وزن تدریجی در فرد می شوند.

خرید قرص الیپس
خرید قرص الیپس

در مقاله خرید قرص الیپس قصد داریم تا در رابطه با روش بالن معده که از طریق قرصی به نام قرص الیپس در معده جایگذاری می شود، صحبت کنیم. همچنین نکاتی را در رابطه با این روش ارائه خواهیم داد. با ما باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش های صحیح لاغری  می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

هشدار: با توجه به اینکه در بسیاری از قرص های لاغری از مواد مخدر شیشه استفاده می شود، این وب سایت، استفاده از این قرص ها و خرید قرص الیپس را به هیچ وجه توصیه نمی کند. همچنین فروش این قرص ها توسط ما انجام نمی شود.

آن چه در نوشتار خرید قرص الیپس مورد ارزیابی قرار می دهیم:

قرص الیپس چیست؟

قرص الیپس مناسب چه افرادی است؟

اقدامات قبل از بلعیدن قرص الیپس چیست؟

اقدامات پزشکی قبل از مصرف قرص الیپس چیست؟

آزمایش های قبل از مصرف قرص الیپس چیست؟

مراقبت های بعد از بلعیدن قرص الیپس چیست؟

نحوه برداشتن بالون از معده چگونه است؟

نحوه عملکرد قرص الیپس در معده چگونه است؟

مزایای قرص الیپس چیست؟

سوالات متداول پیرامون بالون معده

جنس بالن درون معده چیست؟

زندگی با بالون داخل معده

آیا می توان در طول درمان، بالن را برداشت؟

آیا بعد از عمل مصرف قرص الیپس، فرد می تواند ورزش کند؟

عوارض جانبی قرص الیپس چیست؟

بالن های مایع و بالن های هوا چه تفاوتی با هم دارند؟

خطرات خرید قرص الیپس و پیشگیری از آن

بالن معده در دوران بارداری و شیردهی

آیا کاهش وزن با قرص الیپس پوست بدن را شل می کند؟

مزایای قرص الیپس نسبت به سایر روش های کاهش وزن

تاریخچه ی قرص الیپس

در صورت پارگی و نشت بالن، چگونه متوجه آن شویم؟

تغذیه مناسب برای افرادی که در معده بالن دارند

جمع بندی

قرص الیپس چیست؟

قبل از این که خرید قرص الیپس را بررسی کنیم، باید با قرص الیپس آشنا شویم. اپیدمی چاقی امروزه تبدیل به یک پدیده جهانی شده است.

گاهی رژیم غذایی و ورزش در کاهش وزن بی تاثیر هستند و جراحی چاقی نیز اگرچه روشی اثربخش است، اما عوارض و خطرات قابل توجهی دارد. از این رو تکنیک های غیر تهاجمی از جمله بالون های معده ارائه شده اند تا جایگزین مطمئن تری برای دستیابی به وزن ایده آل باشند.

خرید قرص الیپس گزینه ای جدید و غیر آندوسکوپی برای لاغری و کاهش وزن است. در این روش کپسولی که در آن بالون قرار دارد و یک لوله نازک به آن متصل است، همراه مقداری آب توسط فرد بلعیده می شود. بعد از انتقال قرص الیپس به معده، بالون توسط لوله نازکی که به آن متصل است، از مایع یا گاز پر می شود تا حجم زیادی از معده اشغال گردد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقالات زیر را مطالعه کنید:

 1. بالن معده در قم
 2. نظرات کسانی که بالن معده گذاشتند
 3. درمان چاقی ژنتیکی شکم

قرص الیپس گزینه ای نوآورانه برای کاهش وزن است

قرص الیپس گزینه ای نوآورانه برای کاهش وزن است که نیازی به آندوسکوپی و بیهوشی ندارد. مطالعات نشان می دهند که این روش ساده ترین و ایمن ترین روش برای کاهش وزن می باشد.

اگر چه میزان اقامت قرص الیپس در معده از سایر بالن ها که نیاز به آندوسکوپی دارند، کمتر است، اما نتایج آن بسیار بهتر می باشد. علاوه بر این، ماهیت غیر تهاجمی قرص الیپس، الگوهای درمانی جدیدی را برای افراد چاق امکانپذیر می کند.

برای افراد مبتلا به اضافه وزن که ترجیح می دهند از روش های تهاجمی استفاده نکنند، خرید قرص الیپس گزینه مناسبی است. این روش برای افرادی که از بیهوشی هراس دارند نیز مناسب است.

استفاده از قرص الیپس نه تنها کار را برای بیمار راحت کرده است، بلکه پزشک نیز می تواند عمل جایگذاری و برداشت بالون را به راحتی و بدون نیاز به لوله های آندوسکوپی انجام دهد و فرایند لاغر شدن بیمار را به راحتی کنترل کند.

در تهیه و ساخت قرص الیپس در درجه اول، سلامت بیمار را در نظر گرفته اند که مواد و جنس قرص الیپس هیچ گونه آسیبی به بدن به خصوص مری و معده وارد نکند و سیستم ایمنی بدن را به اختلال نیندازد. از این رو شما می توانید با اطمینان خاطر از این روش درمانی برای کاهش وزن استفاده کنید.

قرص الیپس گزینه ای نوآورانه برای کاهش وزن است
قرص الیپس گزینه ای نوآورانه برای کاهش وزن است

قرص الیپس مناسب چه افرادی است؟

استفاده از این قرص برای افراد با BMI بالاتر از 27 مناسب است. بهتر است که شما در درجه اول از طریق رژیم غذایی و ورزش اقدام به کاهش وزن نمایید و اگر نتیجه ای حاصل نشد، می توانید از روش درمانی قرص الیپس اقدام نمایید.

این روش برای افرادی که بیماری های معده ، مری و روده دارند، گزینه مناسبی نیست و باید از سایر روش های درمانی استفاده کنند.

استفاده از قرص الیپس برای کاهش وزن تاثیر گذار است اما اگر در حین و بعد از طول درمان، شیوه ی تغذیه و زندگی تغییر نکند، چربی دوباره برخواهند گشت. به همین دلیل این روش مناسب افرادی است که اراده قوی دارند و می توانند شیوه تغذیه خود را تغییر دهند.

پیشنهاد می کنیم از پست قرص لاغری گلدن لیمب دیدن کنید.

به صورت کلی افراد زیر می توانند از روش درمانی قرص الیپس استفاده نمایند:

 • افراد با BMI بالای 27
 • افرادی که بتوانند سبک زندگی خود را تغییر دهند.
 • افرادی که از بیماری های ناشی از چاقی رنج می برند.
 • افرادی که دیگر روش های کاهش وزن را امتحان کرده و نتیجه ای نگرفته اند.
 • افرادی که نمی توانند فعالیت ورزشی برای کاهش وزن داشته باشند.
 • افرادی که به هر دلیلی نمی توانند عمل جراحی چاقی انجام دهند.
 • افرادی که به دلیل چاقی دچار تنگی نفس شده اند و باید به سرعت وزن کم کنند.
 • افرادی که دیابت نوع 2 و فشار خون دارند.

با ادامه مبحث خرید قرص الیپس همراه شما هسیم.

به صورت کلی افراد زیر می توانند از روش درمانی قرص الیپس استفاده نمایند:
به صورت کلی افراد زیر می توانند از روش درمانی قرص الیپس استفاده نمایند:

اقدامات قبل از بلعیدن قرص الیپس چیست؟

اگر می خواهید از قرص الیپس برای لاغری استفاده کنید، لازم است تا پزشک شما مراقبت های بهداشتی و دستورالعمل های خاصی را در رابطه با چگونگی آمادگی برای مصرف قرص در اختیارتان بگذارد. ممکن است طبق تشخیص پزشک لازم باشد تا آزمایش های مختلفی را انجام دهید.

قبل از مصرف این قرص، پزشک داروهای ضد اسید به مدت 3 روز تجویز می کند تا میزان تجمع اسید در معده کاهش یابد.

بیمار باید به مدت 8 ساعت قبل از بلع از مصرف هر گونه مواد غذایی بپرهیزد اما می تواند آب را تا 4 ساعت قبل از عمل مصرف نماید و بعد از آن نباید آب میل کند.

در طول دوره درمان باید شیوه زندگی و برنامه غذایی بیمار تغییر کند و مصرف غذاهای پرکالری محدود شود. توصیه می شود که برای داشتن یک برنامه غذایی مناسب به پزشک تغذیه مراجعه نمایید.

بعد از بلعیدن قرص الیپس، پزشک توصیه می کند که تا چند روز فقط مایعات و پوره ی غذاها را مصرف نمایید

بعد از بلعیدن قرص الیپس، پزشک توصیه می کند که تا چند روز فقط مایعات و پوره ی غذاها را مصرف نمایید و از مصرف غذاها و خوراکی های جامد بپرهیزید. باید مصرف جامدات را به آرامی و مرحله به مرحله پیش ببرید. بهتر است که بعد از گذشت حدود 2 هفته غذاهای جامد با بافت طبیعی را شروع کنید.

از آنجا که هدف از بالن گذاری کاهش وزن است، خوردن غذاهای سالم و ورزش امری مهم و حیاتی است. به دلیل کاهش اشتهای ناشی از وجود بالن، میزان مصرف غذای شما کاهش می یابد و شما فقط باید در نوع غذا و ورزش کردن توجه داشته باشید.

شش ساعت بعد از مصرف قرص می توانید مقدار کمی آب و آب میوه مصرف نمایید.

قبل از بلعیدن قرص تمام آزمایشاتی که پزشک تجویز کرده است، باید به درستی انجام گیرد.

اگر به داروی خاصی حساسیت دارید، حتما به پزشک گزارش دهید.

پرهیز از مصرف داروهای مکمل و آسپرین

بهتر است تا 10 روز قبل از بالن گذاری از مصرف داروهای مکمل و آسپرین پرهیز کنید. همچنین مصرف داروهای ضد التهاب و گیاهی را کنار بگذارید.

10 روز قبل از بالن گذاری، مصرف الکل و سیگار را کنار بگذارید.

ممکن است پزشک فعالیت های بدنی خاصی را توصیه کند که باید به درستی انجام دهید.

از تمامی عوارض احتمالی بعد از بالن گذاری آگاهی داشته باشید تا در صورت مواجهه با آن ها بتوانید اقدامات لازم را انجام دهید.

پرهیز از مصرف داروهای مکمل و آسپرین
پرهیز از مصرف داروهای مکمل و آسپرین

در ادامه مطلب خرید قرص الیپس به اقدامات پزشکی قبل از عمل می پردازیم. ما را همراهی نمایید.

اقدامات پزشکی قبل از مصرف قرص الیپس چیست؟

قبل از جایگذاری بالن توسط قرص الیپس ابتدا باید سلامت بیمار ارزیابی گردد. پزشک قبل از عمل با گرفتن تست ها و آزمایش هایی سلامت بیمار را مورد ارزیابی قرار می دهد تا مشکلی در روند درمان ایجاد نگردد. این تست ها و آزمایشات شامل:

 • نوار قلب
 • عکس رادیوگرافیک از قفسه سینه
 • سونوگرافی از شکم
 • تست های ریه در بیماران مبتلا به بیماری های ریوی می باشد.

برای ارزیابی سلامت معده نیز تست های زیر صورت می گیرد:

 • بررسی میکروب اچ پیلوری
 • اثنی عشر
 • آندوسکوپی مری و معده

آزمایش های قبل از مصرف قرص الیپس چیست؟

در این قسمت از مقاله خرید قرص الیپس آزمایش های لازم را معرفی می نماییم.

پیشنهاد می کنیم از پست آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود دیدن کنید.

آزمایش گلبول های خون

در این آزمایش تعداد گلبول ها و سلول های خونی (CBC) که در خون در گردش هستند، شمرده شده و مورد ارزیابی قرار می گیرند. این گلبول ها شامل گلبول های سفید، گلبول های قرمز و پلاکت ها می باشند که میزان معین آن ها در خون نشانه سلامتی است و هرگونه اختلال در این سلول ها نشاندهنده ی بیماری هایی مانند لوسمی، عفونت و کم خونی می باشد.

آزمایش گلبول های خون
آزمایش گلبول های خون

قند خون

از اغلب افراد چاق آزمایش قند خون گرفته می شود تا در صورت داشتن دیابت، آن را شناسایی کنند. در این آزمایش، میزان گلوکز موجود در خون ارزیابی می گردد.

در صورتی که بدن نتواند انسولین کافی برای جذب گلوکز را تولید کند، فرد به دیابت مبتلا خواهد شد که این بیماری اغلب در افراد چاق و افرادی که سابقه خانوادگی این بیماری را دارند، رخ می دهد. به همین دلیل انجام این آزمایش برای این افراد ضروری است.

تست انگل

برای تشخیص این که در بدن انگل وجود دارد یا خیر، از فرد تستی به نام استرینگ تست یا انتروتست گرفته می شود. در صورتی که انگل وجود داشته باشد، از مواد غذایی موجود در روده تغذیه کرده و رشد و تکثیر می کنند. این انگل ها سبب بروز عوارض گوارشی در فرد می شوند. در نتیجه باید قبل از عمل بالن معده، شناسایی و درمان شوند.

آزمایش سدیم

در این نوع آزمایش، میزان سدیم موجود در خون بررسی می گردد. این آزمایش با آزمایش سدیم سرم نیز شناخته شده است. سدیم در خون بر عملکرد درست عضلات و عصب ها تاثیر دارد.

به همین دلیل وجود این ماده برای بدن و خون ضروری می باشد. در صورتی که میزان سدیم در خون زیاد باشد، باعث افزایش فشار خون می گردد. به همین دلیل باید قبل از جایگذاری بالن حتما میزان سدیم خون بررسی گردد.

تست های انعقادی

این تست ها برای ارزیابی لخته شدن خون و بررسی مسیرهای انعقادی صورت می گیرد.

کلسترول و تری گلیسرید

در این آزمایش، میزان کسترول و تری گلیسرید موجود در خون مورد ارزیابی قرار می گیرد. طی این آزمایش، خطر تجمع پلاکت ها و شریان هایی که موجب مسدود شدن مسیر می شوند، تشخیص و درمان می شود.

کلسترول و تری گلیسرید
کلسترول و تری گلیسرید

مراقبت های بعد از بلعیدن قرص الیپس چیست؟

بعد از این که خرید قرص الیپس انجام شد و قرص بلعیده شد و توسط لوله نازک پر شد، ممکن است فرد با علائمی مانند علائم زیر روبه رو شود. این عوارض با توجه به سیستم متابولیسم می تواند متفاوت باشد و برخی افراد نیز هرگز دچار این عوارض نمی گردند.

·        تهوع

·        استفراغ

·        سوزش سر دل

·        درد مختصر شکم

·        ضعف و بی حالی

·        احساس ترش کردن

حالت تهوع در روزهای ابتدایی به این دلیل است که بالن را در معده خود احساس می کنید. بهتر است در این روزها حواس خود را با وسایل سرگرمی و مطالعه کتاب پرت کنید تا احساسات بد را فراموش کنید. در صورت شدید بودن حالت تهوع ،پزشک داروهای ضد تهوع نیز تجویز می کند.

وجود بالن در معده دردی را برای فرد ایجاد نمی کند و نیازی نیست که بیمار از مسکن استفاده کند.

با رعایت کردن توصیه های زیر می توانید میزان علائم و عوارض ناشی از وجود بالن را به حداقل برسانید.

پیشنهاد می کنیم از پست خواص گشنیز برای لاغری دیدن کنید.

مراقبت های بعد از بلعیدن قرص الیپس چیست؟
مراقبت های بعد از بلعیدن قرص الیپس چیست؟

توصیه های بعد از مصرف قرص الیپس

بعد از مصرف قرص الیپس و جایگذاری بالن در معده، مهم ترین وظیفه بیمار پیگیری و دنبال کردن رژیم غذایی مخصوصی است که پزشک تجویز کرده است.

در طول درمان باید از مصرف غذاهای چربی دار بپرهیزید و مصرف آن را به حداقل برسانید. معده جدید آمادگی هضم غذاهای پرچرب را ندارد و ممکن است که مشکلات گوارشی برای فرد ایجاد شود.

مصرف مایعات را در این دوره بیشتر کنید و آب میوه های طبیعی و آب گوشت را به برنامه غذایی خود اضافه کنید.

در کنار رژیم غذایی برای رسیدن به نتیجه دلخواه به هیچ عنوان ورزش را فراموش نکنید.

رعایت موارد زیر در طول دوره درمان الزامی است:

·        در هنگام خواب به صورت طاق باز و دمر نخوابید. بهتر است به سمت چپ بدن بخوابید.

·        در هنگام خواب، سر باید بالاتر از بدن قرار داشته باشد.

·        دستورات و توصیه هایی که پزشک توصیه کرده است، به درستی رعایت شود.

·        بهتر است غذاهای سنگین در ماه اول عمل مصرف نگردد.

·        غذا را به آرامی میل نمایید.

·        لقمه هایتان را کوچک بردارید و کاملا بجوید.

·        به هیچ وجه در طول غذاخوردن، آب و مایعات ننوشید. بهتر است 1 ساعت قبل و بعد از غذا نوشیدنی مصرف شود.

·        در روز حداقل 8 لیوان آب بنوشید.

·        از مصرف نوشیدنی های گازدار بپرهیزید.

·        وعده های اصلی خود را حذف نکنید و حداقل 3 وعده در روز را مصرف نمایید.

·        برای هر وعده فقط 4 قاشق چایخوری روغن مصرف کنید.

·        بعد از غذا خوردن فورا دراز نکشید.

·        مصرف غذاهای سنگین مانند ماکارونی، شیرینی جات و پیتزا را محدود کنید.

پرهیز از مصرف غذاهایی مانند سوسیس، کالباس

·        از مصرف غذاهایی مانند سوسیس، کالباس، بستنی، سس مایونز، شیرینی های خامه ای و گوشت های پر چرب بپرهیزید.

·        برای شیرین کردن غذاها و خوراکی ها از کاندرل، شیرین کننده رژیمی استفاده نمایید.

·        گوشت های سفید را به صورت آب پز یا گریل شده استفاده نمایید.

·        از ماست های کم چرب استفاده کنید.

·        نان های رژیمی سبوس دار را در برنامه غذایی خود جایگذاری کنید.

·        به جای آب میوه های آماده از آب میوه های طبیعی استفاده نمایید.

·        برای میان وعده، سالاد فصل میل نمایید.

·        داروهای گوارشی را که پزشک تجویز می کند، تا پایان دوره درمان مصرف نمایید.

·        در صورتی که عوارض تهوع و استفراغ ادامه داشت، رژیم غذایی مایعات را تا 10 روز ادامه دهید.

·        در صورت مواجهه با هر گونه عوارض غیر طبیعی به پزشک اطلاع دهید.

فرادی که بسیار چاق هستند و شاخص BMI آن ها بالاتر از 50 است

روش بالن گذاری برای افرادی که بسیار چاق هستند و شاخص BMI آن ها بالاتر از 50 است، بسیار تاثیر گذار و مناسب است. عوارض ناشی از جراحی چاقی برای این افراد ممکن است خطرناک باشد. در نتیجه پزشک به این افراد توصیه می کند که از روش قرص الیپس استفاده نمایند تا همه جای بدن به صورت یکنواخت لاغر شود.

شما مقاله خرید قرص الیپس را می خوانید. همراه شما هستیم.

نحوه برداشتن بالون از معده از چگونه است؟

طول عمرمفید قرص الیپس 16 هفته می باشد. بالنی که از طریق قرص الیپس در معده جایگذاری شده است، بعد از حدود 16 هفته مایع درون آن خالی می شود. برای برداشتن بالون نیازی نیست که به پزشک مراجعه کنید.

زیرا بالن خالی شده از طریق مدفوع دفع می گردد. مایع یا گاز خالی شده از بالن نیز طوری ساخته شده است که هیچ ضرری برای بدن ندارد و از طریق ادرار دفع می گردد.

در موارد نادری ممکن است برای برداشتن بالن، پزشک از روش آندوسکوپی استفاده نماید. در هر صورت بهتر است که با پزشک خود در رابطه با این که آیا این عمل برای شما می تواند مفید و اثر بخش باشد یا نه، مشورت کنید.

دیگر بالن ها این گونه نیستند و برای برداشتن آن ها نیاز است که به پزشک مراجعه کنید و پزشک از طریق آندوسکوپی بالن را برمی دارد. اما در قرص الیپس این گونه نبوده و نیازی به آندوسکوپی برای برداشتن آن نیست.

نحوه برداشتن بالون از معده از چگونه است؟
نحوه برداشتن بالون از معده از چگونه است؟

نحوه عملکرد قرص الیپس در معده چگونه است؟

همان طور که بیان شد، قرص الیپس بر خلاف گزینه های دیگر کاهش وزن نیازی به جراحی،  آندوسکوپی و بیهوشی ندارد و تنها با یک لیوان آب، عمل انجام می گیرد. بالن در یک کپسول قرار دارد که به آن کاتتری (لوله نازک) نیز متصل است. بعد از این که فرد قرص الیپس را قورت داد، حدود 15 دقیقه زمان می برد تا کپسول توسط اسید معده حذف گردد.

بعد از آن پزشک از طریق اشعه ایکس بررسی می کند که بالن در جای مناسب خود قرار گرفته باشد. در مرحله بعد، پزشک از طریق کاتتر بالن را از هوا یا گاز پر می کند. بعد از بزرگ شدن بالن، کاتتر از بالن جدا شده و توسط پزشک از مری خارج می گردد. در این صورت روند جایگذاری بالن تکمیل می گردد.

به طور کلی زمان انجام این عمل 30 تا 40 دقیقه است و طی انجام عمل، نیازی نیست که فرد بیهوش گردد یا حتی بی حسی تزریق شود.

بالن الیپس در معده 16 هفته عمر مفید دارد و بعد از آن خود از طریق مدفوع دفع می گردد. در طول درمان، بالن حجم زیادی از معده را اشغال می کند و جا برای مواد غذایی کمتر می شود. بالن در واقع مانند یک گریپ فروت بزرگ می ماند که نقش کم شدن اشتها را در بدن ایفا می کند. با وجود این بالن، فرد اشتهای کمتری برای خوردن غذا دارد.

در نتیجه بدن برای تامین انرژی از بافت های اضافی و چربی استفاده می کند که طی این فرایند، وزن به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. با این حال میزان کاهش وزن بستگی به نوع تغذیه شما در طول درمان نیز دارد.

مزایای قرص الیپس چیست؟

استفاده از قرص الیپس نسبت به روش آندوسکوپی آن مزایایی دارد که در ادامه مبحث خرید قرص الیپس عنوان نموده ایم:

 • جایگذاری سریع و آسان
 • عدم نیاز به جراحی
 • عدم نیاز به آندوسکوپی
 • بدون بیهوشی و خونریزی
 • بدون بستری شدن
 • کاهش وزن سریع
 • نداشتن دوره نقاهت
 • انجام کارهای روزانه بعد از عمل
 • کاهش وزن تا میزان 15 کیلو طی 4 ماه
 • احساس گرسنگی کمتر
 • قابلیت تجدید درمان
مزایای قرص الیپس چیست؟
مزایای قرص الیپس چیست؟

اگر عمل قرص الیپس موفقیت آمیز باشد، شما می توانید به کاهش وزن دراز مدت دست یابید که این مستلزم تغییر شیوه زندگی و تغذیه می باشد.

کاهش وزن دراز مدت می تواند روی بیماری های ناشی از چاقی نیز تاثیر بگذارد و آن ها را بهبود بخشد.

بیماری های زیر می تواند بر اثر استفاده قرص الیپس بهبود یابد:

 • فشار خون
 • بیماری رفلاکس
 • بیماری های قلبی
 • آپنه انسدادی خواب
 • آرتروز
 • دیابت نوع 2
 • کلسترول بالا
 • بیماری کبد چرب

چه زمانی باید برای کاهش وزن از قرص الیپس استفاده کنیم؟

وقتی روش های کاهش وزن از طریق رژیم و ورزش موثر نیستند، فرد مجبور است از روش های دیگری برای کاهش وزن استفاده نماید. افرادی که به طور طبیعی برای کاهش وزن تلاش کرده اند و به نتیجه ای نرسیده اند،  تصور می کنند که آخرین راه برای رهایی از چربی های اضافی تن دادن به تیغ جراحی است. از این رو روش هایی نظیر خرید قرص الیپس به کمک این افراد آمده است.

از میان روش های دیگر لاغری، مفهوم بالن معده برای تمام قشرها مفهومی ساده و قابل درک است. از این رو این روش نسبت به روش هایی دیگری مانند اسلیو معده و حلقه گذاری پر کاربردتر است.

بهتر است در مورد نوع عمل لاغری با پزشک خود مشورت داشته باشید تا پزشک بر اساس سیستم متابولیسم بدن وشاخص BMI در مورد نوع عمل لاغری شما تصمیم بگیرد. در مواردی ممکن است که نیاز نباشد تا فرد از عمل های لاغری استفاده نماید و فقط با رعایت اصول تغذیه و ورزش به وزن دلخواه خود می رسد.

تغییر سبک زندگی با استفاده از قرص الیپس

اگر بعد از حذف بالن از معده، تغییر سبک زندگی و تغذیه ادامه نداشته باشد، به احتمال زیاد وزن شما دوباره به حالت قبل از عمل برمی گردد. میزان وزن از دست رفته شما در طول درمان نیز بستگی به سبک زندگی شما در این دوران دارد.

مواردی مانند ورزش منظم ، رژیم غذایی سالم و مشاوره های پی در پی با پزشک روی کاهش وزن در طول درمان و همچنین ثبات آن بعد از درمان تاثیر شایانی دارد. برای داشتن یک برنامه غذایی منظم بهتر است با متخصصان رژیم درمانی مشورت داشته باشید.

اگر مواردی که بیان کردیم در طول درمان رعایت شود، نتیجه عمل موفقیت آمیز خواهد بود و در صورت تمایل، فرد می تواند درمان را ادامه دهد. یعنی بعد از 16 هفته که بالن الیپس دفع شد، فرد با مراجعه به پزشک می تواند مجدد قرص الیپس را مصرف نماید.

تغییر سبک زندگی با استفاده از قرص الیپس
تغییر سبک زندگی با استفاده از قرص الیپس

سوالات متداول پیرامون بالون معده

در ادامه مبحث خرید قرص الیپس سوالاتی که معمولا در این راستا پرسیده می شود را مطرح می نماییم.

سوال: با بالون معده چقدر می توانم وزن کم کنم؟

در طول درمان بالن، معده فرد حدود 7 تا 15 درصد کل وزن خود را از دست می دهد. اما این عدد با رعایت اصول تغذیه و ورزش می تواند به 30 تا 40 درصد کل بدن نیز برسد. به طورمثال فردی که وزن اولیه اش 100 کیلو باشد، از طریق قرص الیپس و با رعایت اصول تغذیه و ورزش می تواند بین 15 تا 20 کیلو وزن کم کند.

سوال: کاهش وزن از طریق قرص الیپس نسبت به سایر روش ها چگونه است؟

بالون معده با تاثیر گذاری روی اشتها، کمک می کند تا بیش از سایر رژیم های تغذیه ای وزن از دست بدهید. در نتیجه بالن در ایجاد یک برنامه غذایی منظم کمک شایانی به شما خواهد کرد زیرا دیگر میل و رغبت زیادی به خوردن غذاها و خوراکی های خوشمزه ندارید.

بالن به تنهایی نمی تواند در کاهش وزن شما تاثیر داشته باشد. شما فقط با ایجاد یک برنامه غذایی سالم و به حداقل رساندن کربوهیدرات ها و چربی ها کمک زیادی به بالن می کنید تا لاغر شوید.

سوال: آیا بعد از بلعیدن قرص الیپس، بالون را در ناحیه ی معده خود احساس خواهم کرد؟

ممکن است تا چند روز بعد از بلعیدن احساس ناراحتی داشته باشید اما به مرور احساس می کنید که شکمتان پر است و به آن عادت خواهید کرد.

سوال: آیا بعد از بلعیدن قرص الیپس، بالون را در ناحیه ی معده خود احساس خواهم کرد؟
سوال: آیا بعد از بلعیدن قرص الیپس، بالون را در ناحیه ی معده خود احساس خواهم کرد؟

سوال: دروه نقاهت بعد از عمل چقدر است؟

با توجه به میزان عوارض بعد از عمل شامل حالت تهوع و سرگیجه ممکن است تا 3 روز نتوانید فعالیتی داشته باشید. بسته به میزان سازگاری بدن با بالن ممکن است این دوره کمتر یا بیشتر شود.

سوال: آیا برای عمل نیاز به مرخصی از کار است؟

بهتر است برای اطمینان داشتن از برطرف شدن علائم به مدت 1 هفته از کار خود کناره گیری نمایید تا زمانی که بدن با بالن سازگاری پیدا کند.

سوال: آیا وجود بالن، فعالیت های روزانه را محدود می کند؟

به صورت کلی بالن فعالیت های روزانه را محدود نمی کند. اما باید در طول هفته ی اول بعد از بلعیدن قرص الیپس از انجام فعالیت های شدید یا ورزش بپرهیزید. بعد از یک هفته که بالن با بدن سازگار شد، می توانید فعالیت ها و ورزش ها را به تدریج و کم کم شروع کنید و افزایش دهید. زیرا ورزش کردن برای کاهش وزن مهم است.

سوال: آیا بعد از بالن گذاری تغذیه محدود می شود؟

متخصصان تغذیه توصیه می کنندک ه برنامه غذایی خاصی را دنبال کنید که تا حد ممکن با بالن به راحتی کنار بیایید. در این صورت نتایج کاهش وزن و لاغری را نیز بهتر خواهید کرد.

در زمان بلعیدن قرص الیپس، رژیم غذایی محدود می شود و بعد از آن نیز باید رژیم غذایی خاصی را دنبال کنید. اما با این حال در این دوران محدودیت خاصی برای مصرف هر نوع خوراکی و غذایی وجود ندارد.

اما بهتر است مصرف غذاهای پر ادویه، شیرین و چرب را محدود تر کنید تا کاهش وزن شما موفقیت آمیز باشد.

سوال: اگر بالون در معده نشت کند یا مواد درون آن خالی شود، چه اتفاقی می افتد؟

بالن به وسیله مایع آبی رنگی به نام آبی متیلن پر می شود که در صورتی که از بالن نشت کند، شما از طریق ادرار متوجه آن خواهید شد. زیرا این مایع رنگ ادرار را به رنگ سبز یا مایل به آبی تغییر می دهد.

البته باید گفت که این اتفاق نادر است اما در صورت وقوع باید به پزشک مراجعه کنید. بالن در صورت تخلیه از طریق دستگاه گوارش دفع می گردد اما ممکن است در مواردی نیز در معده باقی بماند. در این صورت پزشک از طریق آندوسکوپی آن را خارج می کند. در صورت نشت و تخلیه بالن، نگران نباشید. زیرا مایع و بالن هیچ ضرری برای بدن ندارد.

سوال: اگر بالون در معده نشت کند یا مواد درون آن خالی شود، چه اتفاقی می افتد؟
سوال: اگر بالون در معده نشت کند یا مواد درون آن خالی شود، چه اتفاقی می افتد؟

با ادامه مقاله خرید قرص الیپس همراه شما هستیم.

جنس بالن درون معده چیست؟

جنس دیواره بالن از سیلیکون درجه 1 می باشد که اغلب شبیه یک بادکنک است. جنس بالن برای بدن هیچ فردی حساسیت نمی آورد و موجب ایجاد درد و سوزش و عفونت نمی گردد.

دکتر از راه لوله نازکی که به قرص الیپس متصل است، به اندازه پانصد تا هشتصد سی سی ماده آبی رنگی به اسم آبی متیلن به بالن منتقل می کند. بعد از انتقال این مایع، بالن باد کرده و مقدار فراوانی از معده را پر می کند.

زندگی با بالون داخل معده

فرد بلافاصله بعد از باد شدن بالن احساس ناراحتی می کند که ممکن است این احساس تا چند روز طول بکشد. این احساس طبیعی است اما اگر با موارد غیر طبیعی مانند سوزش و درد برخوردید، فورا به پزشک مراجعه نمایید. بالن ها طوری ساخته شده اند که هیچگونه آسیبی به بافت داخلی بدن وارد نمی کنند و تا کنون نیز مشکلی در این زمینه گزارش نشده است.

در هفته اول بعد از بالن گذاری اغلب بیماران احساس گرسنگی ندارند و برخی از بیماران احساس حالت تهوع دارند که با مصرف غذا این احساس تشدید می شود. به همین دلیل مصرف مایعات در هفته اول ضروری است. در هفته اول، کاهش وزن سریع اتفاق می افتد که مردان حدود 8 تا 15 پوند و زنان حدود 4 تا 8 پوند وزن کم خواهند کرد.

از هفته دوم اشتها به تدریج باز می گردد که فرد با خوردن کمترین غذا احساس سیری می کند.

از هفته های سوم به بعد، اشتهای فرد بیشتر شده اما همچنان تمایل به خوردن غذای زیاد در فرد کمتر است

از هفته های سوم به بعد، اشتهای فرد بیشتر شده اما همچنان تمایل به خوردن غذای زیاد در فرد کمتر است. در طول درمان، فرد باید به آهستگی غذا بخورد و هرچه را که می خورد، خوب بجود. در صورتی که فرد با علائم سکسکه، رفلاکس و حالت تهوع مواجه شد، نشان می دهد که غذا زیاد خورده و باید حجم غذای خود را کم کند.

در ادامه ی هفته ی هفتم تا شانزدهم، فرد باید همچنان رژیم غذایی خود را ادامه دهد. در این دوران تمرکز فرد باید روی غذاهای سالم و غنی از مواد مغذی باشد.

بهتر است در این دوران، برنامه ورزشی منظم را نیز به برنامه هایتان اضافه کنید. اگر نمی توانید در طول هفته به باشگاه بروید، به دنبال گزینه های دیگر مانند پیاده روی باشید. به طور مثال هنگام رفتن به سرکار مسیری را زودتر از اتوبوس پیاده شوید و پیاده روی کنید.

شما باید در این دوران برای داشتن یک برنامه غذایی سالم تمرین کنید و بعد از درمان آن برنامه را دنبال کنید تا وزنتان پایدار بماند.

سعی کنید برنامه غذایی و ورزش خود را به یک عادت تبدیل کنید تا بتوانید تا آخر عمر به آن پایبند باشید.

در هنگام بلعیدن قرص الیپس و بالن گذاری، وسیله ای را که سبب احساس سیری مفرط در شما می شود را از دست می دهید. در این دوره شما درک بهتری از بدن و تغذیه خود خواهید داشت.

در مورد انواع غذاهای سالم و ناسالم اطلاعات زیادی کسب کرده اید و مهم تر از آن ورزش را به برنامه هفتگی خود اضافه نموده اید تا علاوه بر کاهش وزن، بدنی سالم داشته باشید. در این صورت دانش کافی را برای کاهش و ثابت نگه داشتن وزن به دست آورده اید که بعد از طول درمان نیز می توانید از آن استفاده کنید.

عادات غذایی سالم بعد از درمان بالن معده

بعد از درمان شما باید همچنان روی عادات غذایی تمرکز داشته باشید تا برایتان عادت شود. تنها با رعایت این نکات است که وزنتان ثابت خواهند ماند.

 • آهسته غذا خوردن
 • اغلب برنامه های غذایی دارای سه وعده اصلی و دو میان وعده می باشند. این برنامه های غذایی را از پزشک دریافت کرده و دنبال کنید.
 • در مهمانی ها و تعطیلات و مسافرت ها به این قوانین پایبند باشید و زیاد غذا نخورید.
 • غذاهای حاوی مواد مغذی میل نمایید.
 • مصرف سبزیجات و میوه ها را افزایش دهید.
 • مصرف میوه هایی که دارای قند زیادی هستند را محدود کنید.
 • انواع نوشیدنی های گازدار و فست فود را از برنامه غذایی خود حذف نمایید.
عادات غذایی سالم بعد از درمان بالن معده
عادات غذایی سالم بعد از درمان بالن معده

آیا می توان در طول درمان، بالن را برداشت؟

همان طور که در بخش های قبلی مطلب خرید قرص الیپس بیان کردیم، بالنی که از طریق قرص الیپس وارد معده شده است، بعد از حدود 16 هفته از طریق دستگاه گوارش دفع می شود.

اما برخی بیماران بنا به دلایلی تمایل دارند که این بالن را زودتر بردارند. در این صورت پزشک مجبور است تا از طریق آندوسکوپی اقدام به خارج سازی بالن نماید.

به احتمال زیاد پزشک داروی آرام بخش با دوز پایین به شما تزریق می کند تا بتواند بالن را خارج کند. بالن توسط دستگاه های آندوسکوپی تخلیه شده و با چسب برداشته می شود و از طریق لوله های آندوسکوپ از معده خارج می گردد.

آیا بعد از عمل مصرف قرص الیپس، فرد می تواند ورزش کند؟

ورزش کردن در طول درمان بالن گذاری در کاهش وزن کمک شایانی خواهد کرد. برخی افراد ممکن است به دلیل نگرانی از آسیب به بالن از ورزش کردن و فعالیت های مختلف اجتناب کنند. باید گفت که ورزش و فعالیت به بالن هیچ آسیبی وارد نمی کند و فرد می تواند هر گونه ورزشی را دنبال کند.

در مواردی ممکن است فرد بیماری های زمینه ای داشته باشد و هر گونه ورزش و فعالیت سنگین برای او مضر باشد. به همین دلیل بهتر است قبل از انجام هر گونه فعالیتی با پزشک خود مشورت نمایید.

آیا بعد از عمل مصرف قرص الیپس، فرد می تواند ورزش کند؟
آیا بعد از عمل مصرف قرص الیپس، فرد می تواند ورزش کند؟

چه داروهایی را می توان به صورت همزمان با بالن معده استفاده نمود؟

 • کسانی که برای خونریزی گوارش فوقانی دارو استفاده می کنند.
 • افرادی که مجبور به مصرف داروهای مسکن می باشند.
 • اروفاژیت درجه 3
 • مری بارت

مصرف قرص الیپس برای چه کسانی خوب نیست؟

انجام این عمل برای برخی افرادی که بیماری زمینه ای دارند، نه تنها نتیجه بخش نیست، بلکه عوارضی را نیز در پی دارد. افرادی که دارای شرایط زیر می باشند، نمی توانند از روش لاغری قرص الیپس استفاده کنند:

·        کسانی که قبلا عمل جراحی معده انجام داده اند.

·        کسانی که دخانیات و الکل مصرف می کنند.

·        کسانی که بیماری معده نظیر اثنی عشر دارند.

·        کسانی که بیماری کلاژن دارند.

·        کسانی که بیماری نارسایی مزمن کبدی دارند.

·        افرادی که باردار هستند.

·        کسانی که داروی ضد انعقاد خون مصرف می کنند.

·        کسانی که دچار بیماری التهاب روده می باشند.

·        کسانی که مبتلا به بیماری سیروز کبدی می باشند.

·        کسانی که در دهانه معده خود به اندازه 5 سانتیمتر فتق دارند.

چه داروهایی را هنگام درمان بالن معده باید مصرف کنیم؟

 • بعد از بلعیدن قرص الیپس و جایگذاری بالن، طبق تشخیص پزشک به مدت 3 روز و روزی 1 بار سرم قندی یک لیتری به بیمار تزریق می شود که در آن آمپول اوندانسترون و هیوسین نیز تزریق خواهد شد.
 • در صورتی که بیمار درد و تهوع داشت، پزشک برای او آمپول نووبان و اوندان سترون تجویز می کند که باید هر 8 ساعت تزریق گردد.
 • در شب اول بالن گذاری، آمپول عضلانی پرومتازین به بیمار تزریق می گردد.
 • پزشک، قرص پنتوپرازول 40 میلی گرمی تجویز می کند که باید صبح و شب مصرف گردد.
 • پزشک قرص دیسیکلومین هر 8 ساعت تجویز می کند.
 • پزشک قرص اوندانسترون هر 8 ساعت تجویز می کند.
 • از روز دهم به بعد، بیمار باید کپسول امپرازول را تا پایان دوره درمان مصرف نماید.

در قسمت های باقیمانده مقاله خرید قرص الیپس نیز، ما را همراهی نمایید.

چه داروهایی را هنگام درمان بالن معده باید مصرف کنیم؟
چه داروهایی را هنگام درمان بالن معده باید مصرف کنیم؟

عوارض جانبی قرص الیپس چیست؟

بالن معده اگرچه مزایای خوبی دارد و در مدت زمان کوتاهی موجب کاهش وزن زیادی می شود، اما در برخی افراد ممکن است عوارض جانبی کوتاه مدتی نیز داشته باشد. از آنجا که بالن مستقیما با معده درگیر است، در نتیجه عوارض آن نیز مستقیما روی معده است.

عوارض احتمالی وجود بالن در معده:

–       ممکن است در حین درمان، رفلاکس معده داشته باشید و اسید به سمت مری و دهان انتقال یابد. برای جلوگیری از این عارضه داروهای آنتی اسید مصرف نمایید.

–       در 1 هفته ابتدایی بعد از بالن گذاری ممکن است دردهایی را در ناحیه معده خود احساس کنید. در صورت ادامه دار بودن دردها به پزشک مراجعه نمایید. باید گفت که نوع تغذیه بعد از عمل در میزان این دردها موثر است. به همین دلیل مصرف غذا طبق توصیه پزشک الزامی است.

–       حالت تهوع و استفراغ بعد از بالن گذاری امری طبیعی است. زیرا معده به بالن عادت ندارد. تا زمانی که معده به بالن عادت کند، این عارضه ادامه دارد و حداکثر بعد از 1 هفته اتمام می یابد. پزشک برای کاهش تهوع و استفراغ دارو تجویز می کند.

–       تاریخ انقضای بالن قرص الیپس 16 هفته است. بعد از 16 هفته از مصرف قرص الیپس به پزشک مراجعه کنید تا بالن شما معاینه گردد. همان طور که گفته شد، بالن قرص الیپس بعد از 16 هفته تخلیه شده و دفع می گردد. در صورتی که این اتفاق نیفتاد، پزشک از طریق آندوسکوپ بالن را خارج می کند.

بالن های مایع و بالن های هوا چه تفاوتی با هم دارند؟

همان طور که قبلا بیان نمودیم، بالن های قرص الیپس به دو صورت مایع یا گاز پر می شوند. بالن های مایع و بالن های گاز تفاوت هایی با هم دارند و هر کدام ویژگی خاص خود را دارند. برخی بالن ها نیز از ترکیب این دو پر می شوند.

بالن های مایع

بالن هایی که از مایع پر می شوند، نسبت به بالن های گاز وزن بیشتری دارند. در نتیجه میزان کاهش وزن در این نوع بالن بیشتر خواهد بود. با بالن مایع، فرد احساس سیری بیشتری دارد و تمایل و رغبت او برای مصرف غذاهای متنوع کمتر است. در نتیجه وزن بیشتری از دست می دهد.

بالن های هوا

بالن های هوا که اغلب با گاز نیتروژن پر می شوند، مزایای خاص خود را دارند. بالن هوا نسبت به بالن مایع وزن کمتری دارد و حجم کمتری از معده را اشغال می کند. بالن هوا عوارضی مانند درد و تهوع را ندارد و فرد حس بهتری را نسبت به بالن دارد.

برای برخی افراد که به دنبال روش های بدون عوارض می باشند، بالن هوا بهترین گزینه است.

اما باید گفت که انتخاب نوع بالن با توجه به سیستم متابولیسم بدن صورت می گیرد. برخی افراد که خیلی چاق هستند، باید از بالن مایع استفاده کنند تا وزن بیشتری از دست بدهند. پزشک با بررسی بدن شما و میزان چربی ها، نوع بالن را برای شما انتخاب می کند.

بالن های هوا
بالن های هوا

خرید قرص الیپس و درمان برخی بیماری ها

در استانداردهای جهانی، چاقی بیماری تلقی نمی شود. اما بسیاری از بیماری ها در اثر چاقی و اضافه وزن ایجاد می گردند. به طور مثال بیماری هایی نظیر کبد چرب، فشار خون بالا، آرتروز و دیابت بر اثر چاقی حاصل می شوند و پزشک در اولین قدم توصیه می کند که فرد وزن خود را کاهش دهد.

در این صورت بسیاری از بیماری ها در اثر کاهش وزن بهبود پیدا می کنند و نیازی نیست که بیمار دارو مصرف کند. بالن گذاری از طریق قرص الیپس بهترین راه حل برای کاهش وزن سریع می باشد.

خطرات خرید قرص الیپس و پیشگیری از آن

عوارض و خطراتی که قرص الیپس ایجاد می کند، بسیار محدود است و به صورت انگشت شمار گزارش شده است و فقط در صورتی که پر کردن بالن به درستی انجام نگیرد، ممکن است خطراتی ایجاد گردد.

میزان عوارض و خطرات قرص الیپس ممکن است بر اثر عدم مراقبت های بیمار نیز ایجاد گردد. از این رو بیمار باید تمام توصیه ها و داروهایی را که پزشک تجویز می کند را به درستی انجام دهد. در این قسمت از نوشتار خرید قرص الیپس برخی عارضه های رایج را شرح می دهیم.

عارضه ی رفلاکس

در مواردی نادر ممکن است عارضه ی رفلاکس بعد از پر کردن بالن رخ بدهد. این رفلاکس سبب آسیب به مری و زخم شدن آن می گردد. در این صورت ممکن است به احتمال خیلی کم، خونریزی و تورم صورت گیرد.

عارضه سوراخ شدن معده

عارضه ی دیگری که بالن می تواند در بدن ایجاد کند، سوراخ شدن معده می باشد. این عارضه نیز بسیار نادر است و به ازای هر دو هزار نفر برای یک نفر این اتفاق ممکن است رخ دهد.

حرکت بالن به سمت روده ها

گاهی ممکن است بالن نشت کند و سایز آن کاهش یابد و به سمت روده ها حرکت کند. در این صورت طی عمل جراحی، بالن را خارج می کنند. این اتفاق نیز بسیار نادر است.

باید گفت که امکان وقوع این عوارض و خطرات بستگی به بیمار و پزشک نیز دارد. در صورتی که پزشک در این زمینه مهارت و تجربه کافی نداشته باشد، خطرات زیادی جان شما را تهدید می کند. به طور مثال اگر بالن به خوبی توسط پزشک پر نشود، بالن به سمت روده حرکت می کند.

در نتیجه انتخاب یک پزشک متخصص و با مهارت بسیار حائز اهمیت است. همچنین اگر دستورالعمل ها و توصیه هایی را که در این مقاله عنوان کردیم به درستی انجام دهید، عوارض و خطرات کمتری به سراغتان خواهد آمد.

همچنین تمام داروهایی که پزشک تجویز می کند را به درستی مصرف نمایید تا از بروز خطرات احتمالی جلوگیری شود. در صورتی که با هر گونه علائم غیر طبیعی مواجه شدید، فورا به پزشک مراجعه کنید تا اقدامات لازم برای جلوگیری از خطرات صورت گیرد.

حرکت بالن به سمت روده ها
حرکت بالن به سمت روده ها

آیا اگر محتویات بالن درون معده تخلیه شود، خطرناک است؟

بالن معمولا به وسیله مایع یا گاز پر می شود. این مایع و گاز هیچ آسیبی به بدن وارد نمی کند. در واقع مایع و گاز درون بالن را طوری ساخته اند که در صورت تخلیه یا نشت، آسیبی به اعضای داخلی بدن وارد نمی کند.

اما باید گفت که احتمال خالی شدن بالن بسیار کم است. همان طور که قبلا گفتیم، بالن قرص الیپس طوری طراحی شده است که بعد از 16 هفته خود به خود تخلیه شده واز طریق روده دفع می گردد.

بالن معده در دوران بارداری و شیردهی

در دوران بارداری و شیردهی حتی اگر مادر دچار چاقی بیش از حد شده باشد، استفاده از قرص الیپس ممنوع می باشد. در صورتی که مادر برای کاهش وزن و جلوگیری از اضافه وزن دوران بارداری اقدام به بالن گذاری نماید، جنین یا نوزاد به شدت آسیب می بیند و عوارض جبران ناپذیری برای او به وجود می آید. جنین در دوران بارداری مستقیما از تغذیه مادر تغذیه می کند. یعنی مواد مغذی را که مادر می خورد، مستقیما به جنین منتقل می شود.

در واقع از طریق همین مواد مغذی است که جنین رشد می کند و تکامل می یابد. در صورتی که این مواد به جنین نرسد یا کم برسد، جنین تحت فشار خواهد بود و به طور کامل رشد نمی کند. بنابراین بهتر است در دوران بارداری تمام روش های کاهش وزن را کنار بگذارید و فقط به فکر رشد و سلامت جنین باشید.

در دوران شیردهی نیز به دلیل این که تغذیه مستقیما روی میزان و کیفیت شیر تاثیر می گذارد، استفاده از هر گونه روش کاهش وزنی ممنوع است. در صورتی که مادر تغذیه کمی داشته باشد، روی میزان شیر تاثیر می گذارد.

در نتیجه نوزاد خوب وزن نگرفته و رشد نمی کند. استفاده از هر نوع روش لاغری که میزان تغذیه مادر را کم کند، برای نوزاد خطرآفرین است. از این رو به تمام مادران باردار و شیرده توصیه می شود که در این دوران، فکر لاغری و کاهش وزن را کنار بگذارند.

بالن معده در دوران بارداری و شیردهی
بالن معده در دوران بارداری و شیردهی

استفاده از قرص الیپس در چه سنی مجاز است؟

برای استفاده از قرص الیپس و بالن گذاری، محدودیت سنی خاصی وجود ندارد و هر فرد سالمی می تواند از این روش برای لاغری استفاده نماید. البته بهتر است که فرد سن بلوغ را به اتمام رسانده باشد تا تمام اندام های بدن رشد خود را کرده باشند. بنابراین بهتر است سن فرد برای بالن گذاری بالاتر از 18 سال باشد.

آیا کاهش وزن با قرص الیپس پوست بدن را شل می کند؟

در صورتی که کاهش وزن از طریق بالن کنترل شده باشد، پوست دچار شل شدگی نمی گردد. در روش بالن معمولا 20 درصد وزن کاهش می یابد. در طول درمان، فرد باید آب زیادی مصرف کند تا دچار شل شدگی پوست نگردد

در این دوران به داروی خاصی برای شل شدگی نیاز ندارید و فقط با کنترل وزن و افزایش مایعات می توانید از شل شدگی پوست جلوگیری کنید.

اما در صورتی که بخواهید وزن بیشتری کم کنید و درمان را ادامه دهید، ممکن است پوست در نواحی شکم، صورت و بازو دچار شل شدگی و افتادگی شود. در این صورت می توانید به دکتر پوست مراجعه کنید تا با تجویز دارو، میزان شل شدگی پوست را کاهش دهد.

در روش بالن گذاری به دلیل این که کاهش وزن تدریجی رخ می دهد، پوست دچار شل شدگی نمی شود و در صورتی که وزن کنترل شود، تا حد زیادی می توان جلوی شل شدگی را گرفت.

همان طور که در مبحث خرید قرص الیپس اشاره شد، در طول درمان بالن معده اگر آب و مایعات زیاد استفاده کنید، تا حدودی از میزان افتادگی پوست جلوگیری خواهید کرد. رطوبت و آبرسانی به پوست، بافت پوست را تازه نگه می دارد که سبب جوانسازی پوست می گردد.

آیا کاهش وزن با قرص الیپس پوست بدن را شل می کند؟
آیا کاهش وزن با قرص الیپس پوست بدن را شل می کند؟

مزایای قرص الیپس نسبت به سایر روش های کاهش وزن

بسیاری از افرادی که دچار چاقی و اضافه وزن می باشند، تصور می کنند که آخرین راه رهایی از دست چربی ها تن دادن به تیغ جراحی است. عمل های جراحی چاقی اگر چه در مدت زمان کوتاهی حجم زیادی از چربی را کاهش می دهند، اما معایبی هم دارد و دوره نقاهت و هزینه های آن زیاد است.

در روش بالن معده، فرد با کمترین زحمت و هزینه به وزن دلخواه خود می رسد. یکی از مهم ترین مزیت این روش، کاهش وزن به صورت سرتاسری در بدن است.

لاغری به روش بالن معده یک عمل سرپایی و بدون بی هوشی است و فرد می تواند در مطب پزشک و بدون بستری شدن عمل را انجام دهد. در روش های بالن گذاری، پزشک بالن را از طریق لوله آندوسکوپ وارد معده کرده و به وسیله مایع یا گاز آن را پر می کند. اما این روزها تکنولوژی به کمک پزشکان آمده است.

به وسیله قرص الیپس دیگر نیازی نیست تا پزشک لوله آندوسکوپ را وارد بدن بیمار کند

به وسیله قرص الیپس دیگر نیازی نیست تا پزشک لوله آندوسکوپ را وارد بدن بیمار کند. در روش آندوسکوپ، پزشک باید بیمار را به حالت نیمه بیهوش یا بی حسی قرار می داد تا عمل را انجام دهد.

اما در روش قرص الیپس دیگر نیازی به بیهوشی و بی حسی نیست و فرد در حالت نشسته قرص را با مقداری آب قورت داده و از طریق لوله نازکی که به آن متصل است، بالن پر می شود.

دوره نقاهت قرص الیپس به دلیل عدم وجود زخم، بخیه، بیهوشی و بی حسی بسیار کوتاه است و برخی افراد فقط به دلیل حالت تهوع و استفراغ ممکن است 1 هفته حال ناخوشایندی داشته باشند.

همچنین هزینه این روش به دلیل عدم بستری و عدم پانسمان نسبت به سایر روش های جراحی بسیار کمتر است.

به وسیله قرص الیپس دیگر نیازی نیست تا پزشک لوله آندوسکوپ را وارد بدن بیمار کند
به وسیله قرص الیپس دیگر نیازی نیست تا پزشک لوله آندوسکوپ را وارد بدن بیمار کند

آیا قرص الیپس معده را گشاد می کند؟

بالن موجود در معده فقط حجمی از معده را اشغال می کند تا سبب احساس سیری در فرد گردد. این تصور که بالن معده را کش می دهد و سبب گشاد شدن آن می شود، اشتباه است. بالن هیچ گونه تاثیری روی شکل ظاهری معده نمی گذارد.

فقط در صورتی معده کش می آید که فرد بیشتر از حجم معده غذا میل نماید و رژیم غذایی مناسب را رعایت نکند.

دوره نقاهت بعد از مصرف قرص الیپس چقدر است؟

مدت زمان استراحت بعد از بالن گذاری بستگی به سیستم بدن هر فرد دارد. برخی افراد ممکن است با عوارضی مانند تهوع و استفراغ مواجه نشوند، اما برخی افراد نیز حالت تهوع شدید خواهند داشت. به احتمال زیاد این حالت ها 3 الی 5 روز ادامه داشته باشند که با مصرف دارو کمتر نیز خواهند شد. اما بعد از حداکثر یک هفته فرد می تواند به زندگی عادی خود بازگردد و فعالیت های روزانه خود را انجام دهد.

در ادامه مقاله خرید قرص الیپس تاریخچه قرص الیپس را با هم مرور می کنیم. با ما بمانید.

تاریخچه قرص الیپس

استفاده از بالن برای کاهش اشتها و لاغری اولین بار در سال 1980 استفاده شد. در ابتدا دستگاهی به نام پلی یورتان را که پر از هوا بود، وارد معده کردند اما به دلیل عوارضی که ایجاد کرد، سریعا از معده خارج گردید.

اما بعدا بالونی با جنس سیلیکون ساخته شد که سازگاری بالایی با معده داشت و از طریق دستگاه آندوسکوپ وارد معده گردید. این روش بسیار موثر و نتیجه بخش بود و تا به امروز از این روش برای لاغری استفاده می شود.

قرص الیپس اما چند سالی است که وارد بازار پزشکی شده است و کار را برای پزشک و بیمار راحت تر کرده است.

تاریخچه قرص الیپس
تاریخچه قرص الیپس

چرا برای عمل بالن معده نیاز است که فرد اراده قوی داشته باشد؟

عمل بالن معده یک عمل لاغری دو طرفه است. به این معنی که وقتی بالن گذاشته می شود، در صورتی که فرد سبک زندگی و تغذیه خود را تغییر ندهد، بالن معده فایده ای ندارد.

فرد در طول درمان باید برنامه غذایی منظمی برای خود ایجاد کند و در صورت لزوم برای دریافت برنامه به پزشک مراجعه نماید. باید میزان دریافت کالری در هر شبانه روز مقدار معینی باشد. همچنین فرد باید ورزش را به برنامه هفتگی خود اضافه کند و هفته ای حداقل 3 روز را به ورزش اختصاص دهد.

برای ثابت نگه داشتن وزن بعد از طول درمان باید روی این برنامه غذایی و ورزش پایدار باشید تا وزنتان مجدد باز نگردد. به همین دلیل گفته می شود که برای عمل بالن معده، فرد باید اراده قوی داشته باشد.

در صورت پارگی و نشت بالن، چگونه متوجه آن شویم؟

هنگامی که بالن در معده قرار می گیرد، به دلایل مختلفی نظیر فعالیت های شدید و سنگین ممکن است سوراخ شود و نشت کند. همان طور که در بخش های قبلی مطلب خرید قرص الیپس بیان نمودیم، مایع و گاز درون بالن هیچ آسیبی به بافت های داخلی بدن وارد نمی کنند و از طریق ادرار خارج می شوند.

برای بسیاری از کسانی که متقاضی این روش هستند، سوال پیش می آید که چگونه می توان پارگی و سوراخی بالن را تشخیص داد؟

هنگامی که بالن در معده پاره یا سوراخ می شود، فرد احساس سبکی بسیاری در معده احساس می کند. در این صورت می توان پارگی بالن را تشخیص داد. اگر بالن با مایع پر شده باشد، از طریق تغییر رنگ ادرار نیز می توان نشت بالن را تشخیص داد. بعد از پارگی و نشت، بالن به سمت روده ها هدایت می شود و در آنجا موجب انسداد روده می گردد.

در این شرایط باید فورا به پزشک مراجعه کنید و علائم را به پزشک گزارش دهید. پزشک فورا اقدام به تخلیه بالن از روده می کند. نشتی و پارگی بالن بسیار نادر است و در شرایطی مانند تصادفات سنگین ممکن است چنین حادثه ای رخ دهد.

در صورت پارگی و نشت بالن، چگونه متوجه آن شویم؟
در صورت پارگی و نشت بالن، چگونه متوجه آن شویم؟

آیا امکان مسافرت بعد از مصرف قرص الیپس وجود دارد؟

قرص الیپس و بالن گذاری مانعی برای مسافرت شما نمی باشد. برخی از افراد تصور می کنند که با بالن موجود در معده نباید سوار هواپیما شوند یا در ارتفاعات حضور داشته باشند.

باید گفت که تنها هنگام سوار شدن هواپیما ممکن است دچار نفخ شدید و گرفتگی شکم شوید. به همین منظور بهتر است تا از مسافرت های طولانی مدت با هواپیما اجتناب کنید و سفر را به بعد از درمان موکول نمایید.

تغذیه مناسب برای افرادی که در معده بالن دارند

همان طور که در نوشتار خرید قرص الیپس بیان شد، در هفته اول جایگذاری بالن غذاهایی که مصرف می کنید باید مایع یا حالت نیمه جامد داشته باشند. به طور مثال سوپ که غذایی نیمه جامد است، بهترین گزینه برای افرادی است که به تازگی از طریق قرص الیپس در معده، بالن جایگذاری کرده اند.

– البته بهتر است نوشیدنی ها و غذاهای نیمه جامد را در میکسر بریزید و یا آن ها را صاف کنید. به طور مثال شیرموز و سوپ را به صورت صاف کرده مصرف نمایید و یا آن ها را در میکسر خوب مخلوط کنید تا به صورت مایع در بیایند.

– در هفته اول بالن گذاری، نوشیدن آب میوه ها مانعی ندارد. البته در صورتی که آب میوه ها به صورت طبیعی به دست آمده باشند. آب میوه های آماده و صنعتی حاوی مقادیر زیادی نگه دارنده و قند می باشند که برای معده و دستگاه گوارش ضرر دارند. همچنین می توانید میوه ها را به صورت میکس شده نیز استفاده نمایید.

– در برنامه غذایی خود از هویج و سیب زمینی آب پز یا بخار پز شده استفاده نمایید.

تغذیه مناسب برای افرادی که در معده بالن دارند
تغذیه مناسب برای افرادی که در معده بالن دارند

– در روز باید حداقل 3 وعده اصلی و 2 میان وعده داشته باشید. یعنی علاوه بر وعده های اصلی شامل صبحانه، ناهار و شام، میان وعده هایی هم بین صبحانه تا ناهار و ناهار تا شام مصرف نمایید. نکته دیگر در بالن گذاری این است که فاصله وعده ها و میان وعده باید حداقل 2 ساعت باشد.

از مصرف غذاهای ادویه دار بپرهیزید

– از مصرف غذاهای ادویه دار بپرهیزید و بهتر است که در این مدت ادویه ها را از غذاهای خود حذف نمایید. در غذاهای خود میزان نمک، فلفل و روغن را کاهش داده و در عوض میزان مایعات را افزایش دهید.

– در روز باید حداقل یک لیتر معادل 8 لیوان آب و چای و آب میوه مصرف نمایید.

– در این دوران از مصرف برخی خوراکی ها و غذاها باید بپرهیزید. به طور مثال از مصرف موادی مانند شکلات، بستنی، انواع نوشابه ها و قهوه بپرهیزید. همچنین از مصرف غذاهای پر چرب خودداری نمایید. مصرف نوشیدنی های الکلی و شیرین را کنار بگذارید و در طول روز تنقلات بدون خاصیت را مصرف نکنید.

– بعد از هفته اول می توانید غذاهای خود را از حالت مایع و نیمه جامد به حالت جامد تبدیل کنید. اما باید به یاد داشته باشید که این تغییر تدریجی باشد.

ابتدا غذاهای جامد را به میزان چند قاشق میل نمایید تا ببنید معده توانایی دریافت این مواد را دارد یا خیر. در صورتی که دردی احساس نکردید، می توانید چند قاشق دیگر نیز میل کنید. اما همچنان مصرف غذاهای مایع و نیمه جامد را نیز ادامه دهید.

– شما می توانید در وعده های نهاار و شام گوشت مصرف کنید یا برای صبحانه دو عدد بیسکویت همراه شیر میل نمایید. نکته قابل توجه این که از مصرف شیرهای پر چرب بپرهیزید.

گوشت مصرفی شما در این دوران بهتر است گوشت ماهی، مرغ و بره باشد

– گوشت مصرفی شما در این دوران بهتر است گوشت ماهی، مرغ و بره باشد. از مصرف گوشت های پرچرب بپرهیزید. تکه های گوشت خود را به قطعات کوچکی تقسیم کنید. طوری که در هر وعده به میزان دو قاشق مصرف نمایید. گوشت را به همراه ماست کم چرب می توانید میل کنید.

گوشت مصرفی شما در این دوران بهتر است گوشت ماهی، مرغ و بره باشد
گوشت مصرفی شما در این دوران بهتر است گوشت ماهی، مرغ و بره باشد

– در وعده های ناهار می توانید به میزان دو قاشق برنج به همراه آب خورش میل نمایید. به شرطی که برنج خوب له شده باشد تا معده توانایی هضم آن را داشته باشد. در کنار برنج می توانید هویج یا کدوی پخته شده نیز میل نمایید. برای عصرانه نیز نصف لیوان شیرموز بخورید.

– شیرموز و انواع آب میوه برای میان وعده ها گزینه مناسبی است. برای وعده شام نیز انواع پوره ها را میل نمایید. به طور مثال پوره سیب زمینی را به میزان دو قاشق غذاخوری همراه هویج یا کلم بروکلی بخارپز شده مصرف نمایید. سوپ نیز برای وعده شام گزینه مناسبی است.

– برای سوپ از مخلوط گوشت مرغ، ذرت و نخود فرنگی استفاده نمایید.

در صورتی که با خوردن غذاهای جامد احساس ناخوشایندی داشتید

– در صورتی که با خوردن غذاهای جامد احساس ناخوشایندی داشتید و دچار حالت تهوع شدید، به مصرف غذاهای مایع و نیمه جامد برگردید. این حالت ها ممکن است حداکثر تا یک هفته طول بکشد. نگران نباشید. سازگاری معده با شرایط جدید ممکن است کمی زمانبر باشد اما در نهایت معده به این شرایط جدید عادت می کند و شما می توانید مصرف غذاهای جامد را شروع کنید.

– به پزشک مراجعه کنید تا شما را با میزان کالری انواع غذاها آشنا کند. از غذاهای کربوهیدرات دار و پر چرب از پزشک اطلاعات بگیرید تا میزان آن ها را محدود کنید. با این اطلاعات می توانید برای خود طبق ذائقه خودتان برنامه غذایی تنظیم کنید.

– در وعده های غذایی خود از نان های سبوس دار استفاده کنید. سعی کنید لبنیاتی که استفاده می کنید کم چرب باشد. غذاهای پر چرب مانند انواع سس ها، پیتزا، ماکارونی  و فست فودها را از برنامه غذایی خود حذف کنید.

در صورتی که با خوردن غذاهای جامد احساس ناخوشایندی داشتید
در صورتی که با خوردن غذاهای جامد احساس ناخوشایندی داشتید

سعی کنید از دراز کشیدن بعد از صرف غذا اجتناب کنید

– سعی کنید از دراز کشیدن بعد از صرف غذا اجتناب کنید. این کار هضم غذا را به تداخل می اندازد. بهتر است بعد از صرف غذا چند دقیقه ای در منزل یا محل کار قدم بزنید یا بایستید.

– متناسب با فصل از انواع میوه ها و سبزیجات استفاده نمایید. در طول درمان به دلیل کاهش اشتها ممکن است با کمبود برخی ویتامین ها در بدن مواجه شوید. به همین دلیل الزامی است که تمام گروه های غذایی در برنامه غذایی شما وجود داشته باشد.

– طبق دستور پزشک در روز، دو عدد مکمل مولتی ویتامین مصرف نمایید. برای شیرین کردن مایعات و برخی غذاها از شیرین کننده های رژیمی استفاده نمایید.

– در این دوران خوردن میوه بهتر از آب میوه است اما این بدان معنا نیست که خوردن آب میوه منع دارد.

– بهترین نوع پخت گوشت مرغ به صورت آب پز می باشد تا هضم آن به خوبی صورت گیرد.

– سعی کنید تا در طول روز زیاد آب و مایعات مصرف کنید. در این دوران نیاز بدن به آب بیشتر می شود. همچنین برای جلوگیری از شل شدگی پوست، مصرف آب کافی ضروری است.

جمع بندی

در مقاله خرید قرص الیپس تلاش نمودیم تا در رابطه با قرص الیپس و بالن معده اطلاعات کاملی را در اختیارتان قرار دهیم. همچنین توصیه هایی را قبل و بعد از عمل بیان نمودیم تا فرایند لاغری به وسیله قرص الیپس برایتان موثر واقع شود.

مزایای زیادی که این روش دارد، باعث شده متقاضیان زیادی برای انجام این عمل اقدام کنند. بهتر است که بعد از عمل بالن معده برنامه و سبک زندگی خودتان را تغییر دهید تا علاوه بر حفظ سلامتی، وزنتان نیز ثابت بماند.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید