حلقه معده مشهد

فهرست مطالب

با ما همراه باشید تا بیشتر با حلقه معده مشهد می پردازیم.

مقدمه

حلقه معده مشهد
حلقه معده مشهد

در این مقاله سعی داریم در مورد جراحی حلقه معده مشهد توضیحات کامل و جامعی را برای شما عنوان کنیم. همچنین در مورد مراحل جراحی و مراقبت های قبل و بعد از عمل توضیحاتی را برای شما ارائه دهیم.

حلقه معده مشهد
حلقه معده مشهد

مزیت های جراحی حلقه معده در مشهد

  1. حلقه گذاری در معده روشی برگشت پذیر بوده و در صورت لزوم می توان آن را خارج نمود.
  2. زمان و هزینه آن نسبت به سایر روش های جراحی چاقی کمتر است.
  3. روشی کم تهاجمی بوده و کمتر دستگاه گوارش را اذیت می کند.
  4. روش لاپارسکوپی است یعنی بدون نیاز به برش و زخم کردن بدن می باشد.

فهرست:

اضافه وزن چیست؟

طبقه بندی شاخص توده بدنی به چه صورت است؟

انواع بیماری و خطرات ناشی از اضافه وزن را نام ببرید؟

حلقه معده چیست ؟

اثرگذاری جراحی معده در بیمارانی که برای درمان چاقی از این عمل استفاده کرده اند به چه صورت است؟

چه افرادی کاندیدای مناسب برای انجام جراحی حلقه معده مشهد هستند؟

روش جراحی حلقه معده مشهد به چه صورت انجام می شود؟

اقداماتی که قبل از انجام جراحی حلقه معده لازم است بیماران انجام دهند را توضیح دهید؟

مراحل انجام جراحی حلقه معده را توضیح دهید؟

عملکرد حلقه معده به چه صورت است و تا چه مدت در بدن بیمار باقی می ماند؟

آیا بعد از جراحی حلقه معده بیماران باید مکررا به جراح متخصص مراجعه نمایند؟

تنظیم باند معده چه زمانی و به چه صورت انجام می گیرد؟

آیا بانوانی که از جراحی حلقه گذاری معده استفاده کرده اند می توانند باردار شوند؟

آیا بعد از جراحی حلقه معده بیماران دچار شل شدگی و افتادگی پوست می شوند؟

آیا این جراحی برای درمان چاقی ماندگار است؟

چه مدت زمان میبرد که بیماران با کاهش وزن همراه شوند؟

آیا جراحی باندینگ معده به عنوان یک جراحی زیبایی به حساب می آید؟

مراقبت های بعد از انجام جراحی باندینگ معده را نام ببرید؟

عوامل تاثیرگذار بر هزینه حلقه معده را نام ببرید؟

هزینه های بعد از جراحی حلقه معده که برای بیماران ایجاد می شود را نام ببرید؟

اضافه وزن

طبق آمار و تحقیقاتی که متخصصین تغذیه در جهان بدست آورده اند این است که روز به روز به تعداد افراد چاق نیز افزوده می شود و علت این اضافه وزن هم خوردن مواد غذایی پرکالری و همچنین بی تحرکی است. عارضه ی چاقی علاوه بر اینکه سلامتی جسمی فرد را تحت تاثیر قرار داده است سبب شده که این افراد برای درمان این مشکل هزینه های زیادی را نیز متقبل شوند.

علاوه بر اینکه چاقی سبب شده که بافت های چربی در بدن بیماران افزایش پیدا کند سلامتی جسمی بیماران را نیز تحت تاثیر قرار میدهد.

همه ی افراد با محاسبه ی شاخص توده ی بدنی یا همان BMI و همچنین اندازه گیری دور کمر در مورد اضافه وزن خود آگاهی لازم را بدست آورند. متخصصین تغذیه با استفاده از شاخص توده ی بدنی برای بررسی و ارزیابی بیشتر بیماران که بر مبنای قد و وزن آن ها محاسبه می گردد میزان اضافه وزن را در افراد بدست می آورند.

پزشک متخصص تغذیه وزن فرد را برحسب کیلوگرم بر مجذور قد برحسب متر تقسیم کرده و عدد بدست آمده را با جدول شاخص توده ی بدنی مطابقت می دهند و از این طریق میزان اضافه وزن در بیماران را بدست می آورند.

اضافه وزن
اضافه وزن

طبقه بندی BMI

در جدول BMI اضافه وزن افراد بر این اساس طبقه بندی شده است :

در جدول شاخص توده ی بدنی افرادی که دارای وزن هجده و نیم تا بیست و چهار نهصد کیلوگرم هستند دارای وزن مناسب و ایده آلی نیز هستند.

افرادی که شاخص توده ی بدنی آنها بین بیست و پنج کیلوگرم تا بیست و نه و نهصد کیلو گرم است طبق این جدول دارای اضافه وزن هستند.

افرادی که طبق جدول BMI دارای اضافه وزن بین سی تا سی و چهار کیلوگرم هستند متخصصین تغذیه این افراد را در گروه چاقی درجه یک دسته بندی کرده اند.

افرادی که اضافه وزن آنها بین سی و پنج تا سی و نه و نهصد کیلوگرم است طبق جدول شاخص توده ی بدنی در گروه چاقی درجه دو قرار دارند.

همچنین افرادی که اضافه وزن آنها بالای چهل کیلوگرم است در گروه چاقی درجه سه قرار می گیرند.

این دسته بندی برای مشخص کردن شاخص توده ی بدنی در بیمارانی است

این دسته بندی برای مشخص کردن شاخص توده ی بدنی در بیمارانی است که با مشکل اضافه وزن همراه هستند. بنابراین BMI یک محاسبه ی مناسب برای برآورد میزان چربی موجود در بدن افراد است.

افرادی که اندام های آنها به صورت عضلانی است مانند ورزشکاران شاخص توده ی بدنی آنها نیز به مراتب بالاتر بوده است اما از نظر چربی اضافه در بدن در شرایط مطلوب تری قرار دارند.

بهتر است بدانید که BMI بالاتر از تایید سازمان بهداشت جهانی برای افراد غیرطبیعی و دردسرساز بوده و همچنین پایین بودن این شاخص از حد نرمال خود نیز سبب شده که سلامتی فرد نیز به خطر بیفتد و باید برای مراقبت بیشتر تحت نظر پزشک متخصص قرار بگیرند.

متخصصین تغذیه برای بیمارانی که دارای چربی اضافه در ناحیه ی دور کمر هستند و یا به اصطلاح پزشکی این توده ی بدنی در بدن آنها به شکل سیب است و همچنین بیمارانی که از ناحیه ی باسن و ران دارای اضافه وزن و توده های چربی بیش از حد هستند را به اصطلاح پزشکی فرم بدن این افراد را گلابی شکل می نامند.

افرادی که بیش از حد نیاز بدن کالری مصرف می کنند این امر باعث شده که انرژی اضافه در بدن به چربی های انباشته تبدیل شده و به مرور در بخش های مختلف بدن ذخیره شده و باعث چاق شدن فرد می شود. بنابراین اگر فرد کالری کمتری را وارد بدن کند بدن شروع به سوخت و ساز کرده و چربی های اضافه در بدن شروع به فعالیت کرده و سوزانده می شود.

این دسته بندی برای مشخص کردن شاخص توده ی بدنی در بیمارانی است
این دسته بندی برای مشخص کردن شاخص توده ی بدنی در بیمارانی است

عامل اصلی در اضافه وزن

دو عامل در افراد سبب افزایش وزن می شود 1) عدم تعادل میان انرژی دریافتی 2) انرژی مصرفی ، که به مرور در فرد سبب تغییرات در وزن می شود.

امروزه بیشتر افراد از غذاهای چرب و همچنین شیرین که دارای کالری بالای هستند استفاده می کنند همین امر باعث شده که کالری بیش از حد به بدن فرد وارد شده و تجمع این چربی ها باعث اضافه وزن در آنها می شود.

علاوه بر مواد غذایی استفاده از سایر نوشیدنی ها نظیر 1) الکل 2) نوشیدنی های شیرین مانند انواع آبمیوه ها و نوشابه ها نیز دارای کالری زیادی نیز هستند استفاده مکرر از این نوشیدنی ها سبب شده که افراد به تدریج دچار اضافه وزن و یا چاقی مفرط شوند.

طبق آماری که پزشکان تغذیه بدست آورده اند به این نتیجه رسیده اند که ژنتیک یکی دیگر از عواملی است که در چاقی افراد تاثیرگذار است این امر بر اثر الگوبرداری فرزندان از شیوه ی نادرست تغذیه پدر و مادر است که سبب شده امروزه بیشتر فرزندان دچار اضافه وزن و یا چاقی مفرط شوند.

عامل اصلی در اضافه وزن
عامل اصلی در اضافه وزن

مشکلات ناشی از اضافه وزن

بیشترین مشکل و یا عارضه در افراد که در اثر اضافه وزن بیش از حد به آن مبتلا می شوند عبارتند از :

1) این افراد بطور مداوم احساس خستگی داشته و همچنین بی انرژی هستند.

2) افراد چاق در زمان راه رفتن و یا بالا رفتن از پله دچار تنگی نفس می شوند.

3) یکی از عارضه های که در افراد چاق بیشتر مشاهده می شود تعریق بیش از حد این بیماران نسبت به افراد دیگر است.

4) افراد چاق به دلیل توده های چربی در نواحی مختلف بدن دچار سوزش پوست در بدن می شوند.

5) اضافه وزن بیش از حد در افراد سبب شده که هنگام استراحت با اختلالات خواب و همچنین خروپف نیز همراه باشند.

مشکلات و اختلالات ایجاد شده در این افراد بر اثر اضافه وزن زیاد بوجود می آید که به مرور این مشکلات برای آنها دردسرساز و آسیب رسان به سایر بخش های بدن است.

بیماری های ناشی از اضافه وزن

افرادی که با افزایش اضافه وزن همراه هستند به مرور زمان دچار انواع بیماری ها نظیر :

1)اختلالات گلوکوزی

2) دیابت نوع دو

3) کلسترول یا تری گلیسیرید بالا

4) فشارخون بالا 5) بیماری قلبی

6) سکته مغزی

7) آپنه خواب ، این مشکل زمانی رخ می دهد که تنفس فرد با توجه به توده های چربی در نواحی مختلف مانند : قفسه سینه ، گردن و همچنین راه های تنفسی دچار اختلال شده و نفس کشیدن فرد برای چند لحظه قطع شود.

8) اختلال در باروری .

9) سندرم تخمدان پلی کیستیک .

10) اضافه وزن در دوران بارداری که سبب شده فرد در این دوران حساس و حیاتی با فشارخون بالا ، دیابت بارداری ، زایمان زودرس ، سزارین نیز همراه باشد.

11) بی اختیاری ادرار در زمان خنده و یا عطسه.

12)سنگ کیسه صفرا

13) ریفلاکس مری و اختلال دستگاه گوارش

14) نقرس

15) کبد چرب

16) بیماری های مزمن کلیوی

17) آسم و … از بیماریهای هستند که فرد بر اثر اضافه وزن بالا به آنها مبتلا می شود.

مشکلات روانشناختی

یکی از بیشترین آسیب های که بر اثر چاقی در افراد بوجود می آید مشکلات روانشناختی است که این امر سبب شده اعتماد به نفس افراد نیز پایین آمده و از حضور در اجتماع و جمع خانوادگی نیز صرف نظر کنند.

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی پزشکان و جراحان تغذیه برای بیمارانی که دچار اضافه وزن هستند بهترین روش درمانی را استفاده از جراحی می دانند که این بیماران با انجام جراحی حلقه گذاری در معده می توانند وزن خود را کاهش داده و به وزن ایده آل و مناسب خود برسند.

بیمارانی که با عارضه ی چاقی همراه هستند برای درمان و معالجه ی خود با مراجعه به دکتر سلیمی به عنوان بهترین دکتر برای عمل حلقه در تهران می توانند مشکل خود را برطرف کرده و در کوتاه ترین زمان به وزن ایده آل و مناسب خود برسند.

مشکلات روانشناختی
مشکلات روانشناختی

حلقه معده

امروزه بیشتر جراحان برای درمان بیماری و اضافه وزن بیماران از انواع جراحی های خاص استفاده می کنند که یکی از این جراحی ها روش حلقه معده مشهد است. جراحی حلقه معده مشهد به دلیل اینکه خیلی سریع انجام می شود و از نظر هزینه مقرون به صرفه است در بین بیماران طرفداران خاص خود را دارد.

جراحان و متخصصین در جراحی حلقه معده یا باندینگ معده برای کوچک کردن معده از حلقه استفاده می کنند که این حلقه از جنس سیلیکونی است. متخصصین برای درمان این بیماران از روش لاپاراسکوپی استفاده می کنند و با کمک لاپاراسکوپ حلقه را دور معده قرار می دهند

سپس جراح از یک محفظه ی بسیار کوچک برای انجام تزریق به بخش داخلی حلقه در بخش زیرین پوست استفاده می کنند و طی چند مرتبه کمی مایع سرم را از طریق این سوراخ وارد معده می کند که این امر سبب شده حجم و ظرفیت معده کم شده و فرد بیمار با مصرف مواد غذایی کمی احساس سیری نماید.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر، مقاله باندینگ معده چیست را مطالعه کنید و فیلم حلقه معده را مشاهده کنید.

کاهش کالری دریافتی

این حلقه گذاری در معده باعث شده که میزان کالری دریافتی در بیماران کاهش یافته و فرد به تدریج با کاهش وزن همراه شود.

یکی از جراحی های که برای درمان اضافه وزن در بیماران امروزه مورد استفاده قرار می گیرد باندینگ معده یا حلقه معده مشهد است که کاهش وزن در این بیماران به تدریج صورت می گیرد و در صورتیکه بیماران بعد از جراحی حلقه معده از یک رژیم غذایی مناسب پیروی نمایند و به طور مداوم آن را رعایت کنند کاهش وزن این بیماران ماندگار تر و طولانی تر است.

بیمارانی که تمایل دارند برای کاهش وزن خود از جراحی باندینگ معده استفاده نمایند با مراجعه به دکتر سلیمی به عنوان بهترین دکتر برای عمل حلقه معده در تهران می توانند در مورد روش های درمانی این جراحی اطلاعات کامل تری را کسب نمایند.

عملکرد جراحی حلقه معده

همانطور که توضیح دادیم در این جراحی جراحان با استفاده از یک حلقه در دور معده بیماران حجم معده را تا حد زیادی کاهش می دهند و این امر سبب شده که میزان مواد مصرفی فرد نسبت به گذشته با کاهش بیشتری همراه باشد.

نتیجه ی این جراحی در تمامی افرادی که برای درمان خود از این جراحی استفاده کرده اند یکسان نبوده است و برمبنای پیروی از یک رژیم غذایی مناسب و همچنین تغییر در شیوه ی زندگی افراد سبب شده که این کاهش وزن در افراد متفاوت باشد.

طبق نتایجی که متخصصین تغذیه برای بیمارانی که جراحی حلقه معده مشهد را انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که بیشتر این بیماران با رعایت تمامی نکات بعد از انجام جراحی توانسته اند تقریبا پنجاه درصد از وزن اضافی خود را از دست بدهند و به وزن ایده آل و مناسبی که سالها آرزو داشته اند دست پیدا کنند.

لطفا برای اشنایت بیشتر از نحوه چگونگی این عمل مقاله عمل حلقه معده در شیراز و حلقه گذاری یا باندینگ معده را مطالعه کنید.

مناسب ترین کاندیداها برای انجام جراحی حلقه معده مشهد

جراحان تمامی افراد را که دارای BMI بالای هستند را مناسب برای انجام جراحی باندینگ معده نمی دانند فقط افرادی که ذکر می شود کاندیدای مناسب برای انجام جراحی حلقه معده مشهد هستند که عبارتند از :

بیمارانی که BMI بدن آنها بالای چهل کیلوگرم است می توانند برای درمان خود از جراحی حلقه معده استفاده کنند.

بیمارانی که BMI آنها بالای سی و پنج کیلوگرم است و از چاقی مفرط رنج می برند و انجام فعالیت های روزانه برای آنها غیر ممکن شده است.

افرادی که سایر جراحی های دیگر برای درمان چاقی خود استفاده کرده اند و به نتیجه مطلوبی نرسیده اند می توانند از جراحی باندینگ معده برای درمان خود استفاده کنند.

بیمارانی که شیوه ی زندگی و همچنین رژیم غذایی خود را تغییر داده اند گزینه ی مناسبی برای انجام جراحی حلقه معده هستند.

افرادی که تمایل دارند از کاهش وزن ماندگار و دائم استفاده کنند کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی باندینگ معده هستند.

گروه دیگر از افرادی که کاندیدای مناسب برای انجام این جراحی هستند کودکانی است که به چاقی مفرط نیز دچار شده اند و با رژیم غذایی و یا پیاده روی نتوانسته اند وزن خود را کاهش دهند.

بانوانی که از اضافه وزن بالا رنج می برند

بانوانی که از اضافه وزن بالا رنج می برند و تصمیم به بارداری دارند برای کاهش وزن خود می توانند از این جراحی استفاده کنند زیرا با کاهش وزن و برداشتن حلقه می توانند باردار شوند.

بیمارانی که بدن آنها با وارد کردن جسم خارجی آلرژی نداشته می توانند از این شیوه ی درمانی نیز استفاده کنند.

بیمارانی که دخانیات و یا مشروبات الکلی مصرف می کنند برای درمان اضافه وزن خود می توانند از این جراحی استفاده نمایند.

بیمارانی که از جراحی بای پس معده برای درمان چاقی خود استفاده نکرده اند می توانند برای عارضه ی اضافه وزن خود از جراحی حلقه معده مشهد استفاده کنند.

افرادی که به بیماری های نظیر 1) بیماری قلبی 2) کیلویی 3) تیروئید مبتلا هستند می توانند برای  کاهش اضافه وزن خود از جراحی باندینگ معده استفاده کنند.

در بین افراد بیمارانی که برای کاهش وزن اراده ی قوی و جدی دارند می توانند از این عمل برای درمان اضافه وزن خود استفاده کنند.

بیماران ذکر شده کاندیدای مناسبی هستند که برای درمان خود می توانند از جراحی حلقه معده مشهد استفاده کنند. بیمارانی که در تهران تمایل به انجام جراحی باندینگ معده را دارند می توانند با مراجعه به دکتر سلیمی به عنوان بهترین جراح برای عمل حلقه معده در مورد مراحل درمان ، روشهای درمانی و همچنین افرادی که واجد الشرایط این جراحی هستند اطلاعات کامل و جامعی را بدست آورید.

بانوانی که از اضافه وزن بالا رنج می برند
بانوانی که از اضافه وزن بالا رنج می برند

نکته در مورد جراحی باندینگ معده

یکی از اصلی ترین و مهم ترین هدف استفاده از باندینگ معده کم شدن BMI بدن بیمار است. زیرا هر اندازه که BMI بدن بیمار زیاد باشد بیماری های که ارتباط مستقیم به اضافه وزن را دارد نظیر دیابت نوع دو نیز در افراد افزایش می یابد که با انجام این جراحی سلامتی فرد بیمار بهبود یافته و از روند بیماری در بیماران نیز کاسته شود.

پیشنهاد میکنیم از مقاله حلقه گذاشتن معده دیدن کنید.

روش جراحی حلقه معده مشهد

در این جراحی، جراحان برای انجام عمل بیمار را به بیمارستان معرفی و بستری می کنند و همچنین از بیهوشی عمومی برای این بیماران استفاده می کنند.

این جراحی در اتاق عمل بین یک تا دو ساعت زمان بر است. در این شیوه ی جراحی پزشک متخصص چاقی با توجه به نوع جراحی سه الی پنج برش کوچک را بر روی سطح شکم بیمار ایجاد می کند تا از این طریق ابزارها و تجهیزات پزشکی را برای بررسی و ارزیابی بخش درونی شکم وارد بدن بیمار نمایند.

جراحان متخصص از طریق سوراخ های ایجاد شده باند سیلیکونی را در بخش فوقانی معده قرار می دهد این کار سبب شده که مواد غذایی به داخل معده کنترل شده و به تدریج فرد با کاهش وزن همراه باشد.

جراحان با کمک یکی از این سوراخ ها مایع را بعد از انجام جراحی به حلقه سیلیکونی و همچنین بخش درونی معده تزریق می کنند. به عبارت دیگر میزان تزریق این ماده سبب شده که حلقه ی معده تنگ و یا گشاد شود.

بخیه زدن

زمانی که حلقه گذاری معده یا همان باندینگ معده به درستی انجام شد جراح متخصص برش های ایجاد شده بر روی سطح شکم بیمار را بخیه زده و سپس بیمار را به ریکاوری منتقل می کند.

بعد از چند ساعت اثر بیهوشی عمومی از بدن بیمار خارج شده و فرد بیمار بهوش می آید که در بیمارستان نیاز به مراقبت های بعد از جراحی نیز دارد.

در مجموع جراحی حلقه معده مشهد به عنوان یکی از کم خطرترین روش های درمانی برای کاهش وزن به حساب می آید و احتیاجی به بستری شدن بیمار برای مدت طولانی در بیمارستان نیست.

بخیه زدن
بخیه زدن

اقدامات لازم قبل از انجام جراحی حلقه معده

بیمارانی که تمایل دارند برای درمان چاقی خود از جراحی حلقه معده یا باندینگ معده استفاده نمایند بهتر است برای آگاهی بیشتر از جراحی و همچنین دوران نقاهت با مراجعه به دکتر سلیمی به عنوان بهترین دکتر برای عمل در تهران اطلاعات کامل و جامعی را بدست آورند.

همانطور که توضیح دادیم این جراحی یکی از کم خطرترین شیوه های درمانی برای کاهش وزن بیماران است و همچنین احتیاجی به بستری طولانی مدت بیمار در بیمارستان نیز ندارد. اقدامات اساسی و مهمی که بیماران قبل از انجام جراحی حلقه معده باید انجام دهند عبارتند از :

آماده کردن لیست وسایل مورد احتیاج و انجام کارهای ضروری

این بیماران برای اینکه دوران نقاهت کوتاهی داشته باشند بهتر است که تمامی نکاتی را که جراح متخصص  قبل از جراحی به بیماران توصیه می کنند به آنها توجه کرده و کلیه ی این توصیه های درمانی را در یک لیست بطور کامل نوشته تا بعد از عمل حلقه گذاری معده تمامی آنها را پیروی کنند.

از خوردن داروهای که دوره ی درمانی  بیمار را طولانی تر می کند و یا اینکه خطرات و یا عوارض جراحی را بالا می برد نظیر داروهای رقیق کننده خون و همچنین آسپرین را با اجازه پزشک متخصص قطع نماید.

بهتر است که این بیماران در روز عمل حلقه گذاری معده به صورت ناشتا به بیمارستان یا کلینیک مورد نظر مراجعه نمایند و از مصرف هرگونه مواد غذایی و نوشیدنی میز خودداری نمایند.

فعالیت های شخصی داخل منزل را بطور کامل انجام دهید

یکی از اقداماتی که بیماران قبل از انجام جراحی حلقه معده باید در منزل انجام دهند آماده کردن غذا و سوپ های است جراح متخصص برای بعد از انجام جراحی به بیماران توصیه کرده است حداقل برای چندین روز تهیه و آماده کرده به این دلیل که شما بعد از انجام جراحی تا چند روز نیاز به استراحت بیشتری دارید و قادر به انجام کارهای شخصی نیز نیستید.

بهتر است که این بیماران لوازم بهداشتی و همچنین لباس راحتی و گشاد خود را نیز آماده کنند تا به راحتی قابل دسترس بوده تا زمان ترخیص از بیمارستان دیگر نگران انجام امور منزل را نداشته باشند.

همراهی از خانواده

جراحی باندینگ معده یا حلقه معده به عنوان یک جراحی سخت برای بیماران به حساب نمی آید و همچنین دوره ی نقاهتی طولانی هم نیز ندارد اما این بیماران برای کمک و همراهی نیاز به یک نفر همراه را دارند تا اینکه در بیمارستان و در منزل شما را چند روزی همراهی کرده و مراقب شما باشند.

استراحت به اندازه کافی

بیمارانی که از جراحی حلقه گذاری معده استفاده کرده اند بهتراست که برای بهبودی وضعیت جسمی خود به مدت چهارده روز از انجام فعالیت های روزانه بپرهیزند و به طور کامل استراحت نمایند.

استراحت بیمار به اندازه ی کافی سبب شده که این بیماران با مشکلات و عوارض کمتری بعد از جراحی مبتلا شده و خیلی سریع به انجام فعالیت های روزانه ی خود بپردازند. بهتر است که این بیماران اگر به مشکل و یا عارضه ی در دوران نقاهت به آن مبتلا شدند که غیرعادی بود به جراح متخصص خود اطلاع دهند.

تمامی موارد ذکر شده از اقدامات قبل از انجام جراحی حلقه گذاری معده است که شما با مراجعه به دکتر سلیمی به عنوان بهترین دکتر برای عمل باندینگ معده در تهران می توانید اطلاعات بیشتری را کسب نماید.

استراحت به اندازه کافی
استراحت به اندازه کافی

مراحل انجام جراحی حلقه معده مشهد

مراحلی که برای انجام جراحی باندینگ معده در بیماران الزامی است عبارتند از :

رضایت

بیمارانی که برای درمان خود از جراحی حلقه گذاری معده استفاده می کنند در اولین گام برای عمل باید یک جلسه حضوری برای مشاوره و اطلاع کافی از انجام جراحی و همچنین مراقبت های ویژه قبل و بعد از عمل با جراح متخصص خود داشته باشند و جراح تمامی توصیه های درمانی را به طور کامل به بیماران خود متذکر شود.

بیماران در این جلسه حضوری باید تمامی سوالاتی را که در مورد جراحی باندینگ معده دارند از پزشک متخصص خود پرسیده تا از این طریق از میزان استرس و اضطراب جراحی نیز بکاهند.

بیهوشی

جراحان متخصص برای انجام جراحی حلقه معده از بیهوشی عمومی برای بیماران استفاده می کنند. متخصصین بیهوشی قبل از انجام جراحی معده با تزریق داروهای بیهوشی بیماران را در زمان جراحی به طور کامل بیهوش کرده تا در حین عمل درد و ناراحتی را احساس نکنند.

یکی از وظایف متخصصین بیهوشی قبل از انجام جراحی این است که سوابق پزشکی بیمار و همچنین داروهای که این بیماران استفاده می کنند را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و بر این مبنا داروی بیهوشی مناسب برای بیمار را در نظر گرفته و به بیماران تزریق کنند.

بعضی از بیماران بعد از بهوش آمدن با سرگیجه و حالت تهوع زیاد همراه هستند که بهتر است  مشکلات خود را با متخصص بیهوشی در میان گذاشته تا بعد از جراحی از مراقبت های    مخصوص برای درمان شما استفاده کنند.

پروسه عمل

تمامی شیوه های درمانی که برای جراحی حلقه گذاری معده استفاده می شود به هم شبیه هستند و تنها فرقی که این جراحی ها با هم دارند تفاوت در نوع باند و همچنین میزان کم کردن حجم معده است.

جراحان برای انجام این عمل از چند برش کوچک استفاده می کنند و این جراحی نیازی به شکاف خیلی بزرگ در سطح شکم بیمار ندارد،جراحان با استفاده از همان شکاف های کوچک به معده دسترسی کامل داشته و به راحتی می توانند حلقه سیلیکونی را بر روی معده قرار دهند.

پروسه عمل
پروسه عمل

-بعد از عمل

بعد از اینکه جراح متخصص جراحی حلقه معده مشهد را به اتمام رساند برای اینکه بیمار تحت مراقبت های ویژه ی قرار بگیرد تا زمان بهوش آمدن کامل بیمار را به اتاق ریکاوری منتقل می کنند.

در اتاق ریکاوری متخصصین بیهوشی و همچنین پرستاران نشانه های هوشیاری و وضعیت جسمی بیمار را به طور کامل مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهند تا از این طریق اطمینان کامل داشته باشند که بعد از جراحی مشکلی برای بیماران بوجود نیامده و ریکاوری بیمار به خوبی سپری شود.

بیمارانی که جراحی حلقه معده را انجام داده اند برای مراقبت های بیشتر باید یک شبانه روز در بیمارستان بستری شوند تا از این طریق وضعیت جسمی بیمار تحت کنترل پزشکان قرار بگیرد و بعد از این مدت با اجازه ی پزشک متخصص این بیماران از بیمارستان ترخیص می شوند.

مراحل ذکر شده از اقدامات قبل از جراحی حلقه معده است که برای درمان بیمارانی که دچار اضافه وزن هستند مورد استفاده قرار می گیرد شما با مراجعه به دکتر سلیمی به عنوان بهترین دکتر برای عمل حلقه معده در تهران می توانید اطلاعات کامل و جامع تری را بدست آورید تا از میزان استرس شما از انجام این عمل کاسته شود.

عملکرد حلقه معده

جراحان حلقه را در بخش فوقانی معده بیمارانی که دچار اضافه وزن هستند قرار می دهند و این کار سبب شده که دهانه ی معده تنگ شده و در نتیجه بیماران غذای کمتری را نیز مصرف کنند و با خوردن مقدار کمی غذا احساس سیری کنند.

این جراحی با انجام تمامی رعایت های غذایی سبب شده که بیماران به تدریج با کاهش وزن همراه باشند زیرا جراحان در این عمل معده را به دو قسمت تقسیم می کنند که این دو بخش به یک اندازه نیستند و بخش فوقانی از بخش تحتانی معده کوچکتر است به عبارت دیگر این دو بخش در معده مانند یک ساعت شنی عمل کرده که رابط بین این دو بخش یک لوله ی باریک است.

جراحان با انجام این تغییرات در معده ، بخش فوقانی معده که کوچکتر شده است پیام سیری را به مغز بیمار می دهد که این پیغام سبب شده فرد کالری کمتری را مصرف کرده و به تدریج بیمار با کاهش وزن همراه می شود.

طول عمر و ماندگاری حلقه معده در بیماران محدودیت خاصی نداشته و در صورتی که بیمار نیاز داشته باشد تا دوباره دچار اضافه وزن نشود  می تواند این حلقه را تا پایان عمر در بدن خود نگه دارد. در صورتی که بیمار با مشکل خاصی همراه شد جراحان متخصص می توانند این حلقه سیلیکونی را از معده ی بیمار خارج کنند.

مزیت های جراحی حلقه معده

این جراحی نیز مانند جراحی های دیگر که برای درمان اضافه وزن در بیماران استفاده می شود دارای مزیت های است که عبارتند از :

این جراحی نسبت به جراحی های دیگر سیستم گوارشی بیمار کمتر تحت تاثیر و همچنین دستکاری قرار می گیرد.

یکی دیگر از مزیت های جراحی حلقه گذاری معده این است که بیماران بعد از مدتی می توانند این حلقه را از معده خارج کنند.

زمان جراحی باندینگ معده نسبت به سایر جراحی های دیگر کمتر است.

جراحی حلقه گذاری معده نسبت به سایر جراحی های دیگر که برای درمان چاقی مورد استفاده قرار می گیرد مشکل و یا عارضه ی را در بر نمی گیرد.

از نظر هزینه این جراحی نسبت به سایر جراحی های دیگر مقرون به صرفه تر است.

برش های کوچک که بر روی سطح شکم بیمار

این جراحی با استفاده از برش های کوچک که بر روی سطح شکم بیمار ایجاد می شود و لاپاراسکوپ را از این طریق وارد بدن بیمار میشود این امر سبب شده که بیماران درد و ناراحتی کمتری را از این جراحی احساس کنند.

بانوانی که قصد دارند در آینده باردار شوند و دارای اضافه وزن بالای هستند می توانند با انجام این جراحی وزن خود را کاهش داده و برای اقدام به بارداری به دلیل اینکه به جنین آسیب کمتری وارد شود از جراح متخصص درخواست کنند که این حلقه را از معده خارج کنند.

یکی از مزیت های اصلی که این جراحی دارد این است که آناتومی معده بیمار تغییر زیادی نمی کند.

موارد ذکر شده از مزایای جراحی حلقه معده مشهد است که شما با مراجعه به دکتر سلیمی به عنوان بهترین دکتر برای عمل حلقه گذاری در تهران می توانید اطلاعات کامل و جامع تری را نسبت به مزیت های این جراحی بدست آورید.

برش های کوچک که بر روی سطح شکم بیمار
برش های کوچک که بر روی سطح شکم بیمار

رژیم غذایی بعد از جراحی حلقه معده

بیمارانی که برای کاهش وزن خود از جراحی باندینگ معده استفاده کرده اند باید مدتی از خوردن انواع غذاهای سنگین و همچنین حجیم که به معده فشار زیادی را وارد می کند بپرهیزند.

این بیماران باید به مدت چهارده روز الی بیست و یک روز از مواد غذایی پودر شده استفاده نمایند که برای تهیه ی این مواد غذایی باید از گوشتکوب و یا غذاساز استفاده کنند تا از این طریق غذا به طور کامل میکس شده و هضم این غذاها برای بیماران به راحتی صورت بگیرد.

بیمارانی که از جراحی حلقه معده استفاده کرده اند با توجه به اینکه جراحان حجم معده ی این بیماران را کاهش داده اند این بیماران مجاز هستند که در روزهای نخست بعد از عمل برای هر وعده ی غذایی خود از شش قاشق غذاخوری مواد غذایی پودری که به طور کامل میکس شده اند استفاده کنند

و همچنین در کنار وعده های اصلی غذایی از پنج میان وعده که با تجویز پزشک متخصص صورت گرفته است استفاده نمایند. این بیماران در دوران نقاهت باید به میزان کافی از مایعات استفاده کنند

مصرف مایعات برای این بیماران بسیار حائز اهمیت است

زیرا مصرف مایعات برای این بیماران بسیار حائز اهمیت است و طبق تشخیص پزشک متخصص این بیماران حتما باید در طی روز دو لیتر آب را مصرف نمایند تا دچار یبوست بعد از جراحی نشوند. این بیماران بعد از چند روز با اجازه ی پزشک متخصص خود می توانند از غذاهای جامد آن هم به میزان کم استفاده کنند.

این بیماران به هیچ وجه اجازه ندارند که در روزهای نخست جراحی از مواد غذایی جامد استفاده کنند زیرا این مواد باعث شده که هضم غذاها به سختی صورت گرفته و یا اینکه فرد دچار یبوست شود.

این بیماران به دلیل اینکه با محدودیت های مواد غذایی بعد از جراحی حلقه معده همراه هستند این امر سبب شده که با کاهش مواد معدنی و همچنین ویتامین ها در بدن همراه شوند به همین دلیل است که جراح متخصص برای جبران این مواد غذایی مغزی از قرص های مکمل برای بیماران استفاده می کند.

بهتر است که این بیماران برای اینکه با کمبود ویتامین شدید همراه نشوند از یک برنامه ی غذایی مناسب استفاده نمایند تا کلیه ی این مواد غذایی را در طی روز به بدن خود رسانده و از این طریق انرژی و کالری مورد نیاز در طی روز را دریافت کنند.

مصرف مایعات برای این بیماران بسیار حائز اهمیت است
مصرف مایعات برای این بیماران بسیار حائز اهمیت است

مراقبت های مکرر بعد از جراحی حلقه معده

بیمارانی که جراحی حلقه معده را انجام داده اند در هفته های اول جراحی به منظور محل نگهداری حلقه و همچنین تزریق مواد به بخشی که جراحی صورت گرفته است این بیماران باید  تحت نظر جراح متخصص قرار بگیرند تا پزشک وضعیت جسمی بیمار را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد.

در این جراحی مقدار ماده ی تزریقی نشان دهنده ی 1) میزان تورم حلقه معده 2) حجم معده است. جراح متخصص تقریبا تا یک ماه بعد از جراحی باندینگ معده با توجه به وضعیت جسمی بیمار از طریق شکاف های که برروی سطح شکم بیمار ایجاد کرده است مقدار ماده ی معیین را به بدن بیمار تزریق می کند.

هر چه قدر که میزان ماده ی تزریق شده به بخشی دوم معده بیشتر باشد این امر سبب شده که دهانه معده نیز کوچک تر شود. کوچک تر شدن دهانه ی معده در این بیماران باعث شده که فرد با خوردن مقدار کمی از غذا احساس سیری کرده و به تدریج کاهش وزن داشته باشد.

مراجعه به پزشک ماهی یکبار

جراح متخصص به منظور اینکه از عمل انجام شده اطمینان کامل داشته باشد و به مرور تغییری در حلقه ی معده بوجود نیاید به این بیماران توصیه می کنند که حدالمکان ماهی یکبار برای انجام معاینات و همچنین کنترل وضعیت معده به جراح متخصص مراجعه نمایند.

بعد از اینکه پزشک جراح از انجام عمل خود اطمینان کامل را پیدا کرد و طی مراجعات مکرر ماهیانه بیمار را مورد ارزیابی قرار داد به این بیماران توصیه می کند که حداقل برای مراقبت بیشتر سالی یکبار به پزشک متخصص مراجعه نمایند.

چکاپ سالیانه سبب شده که جراح متخصص واکنش بدن بیمار را نسبت به باندینگ معده و همچنین کاهش وزن بیمار مورد ارزیابی قرارداده  و با انجام آزمایشات لازم برای این بیماران 1) سلامت جسمی بیمار 2) ویتامین ها و مکمل های مورد نیاز بیماران را مورد بررسی قرار دهد.

با انجام این آزمایشات جراح متخصص در صورت کمبود ویتامین برای این بیماران از مواد مغزی و مکمل های مورد نیاز را به بیماران تجویز کرده تا بیماران با کمبود ویتامین همراه نشوند.

لطفا برای آگاهی بیشتر در اینباره، مقاله بهترین دکتر جراحی لاغری در خرم آباد را مطالعه کنید.

اگر حلقه ی معده بیماران دچار کشش شده باشد

یکی از مزیت های که مراجعات مکرر بیمارانی که جراحی حلقه معده مشهد را انجام داده اند این است که اگر حلقه ی معده بیماران دچار کشش شده باشد و بیماران با مشکل و یا عارضه ی شدیدی همراه شدند جراح متخصص تجویز جراحی مجدد را برای این بیماران توصیه می کند تا از این طریق از اختلالاتی که در اثر کشش حلقه معده بوجود آمده است جلوگیری کرده و بیمار بهبودی خود را بطور کامل بدست آورد.

بیماران با مراجعه به  دکتر سلیمی به عنوان بهترین دکتر برای عمل حلقه معده در تهران می توانند مراجعات مکرر خود را برای بررسی وضعیت جسمی و همچنین جراحی صورت گرفته انجام دهند.

اگر حلقه ی معده بیماران دچار کشش شده باشد
اگر حلقه ی معده بیماران دچار کشش شده باشد

تنظیم باندینگ معده

بعد از اینکه جراحان حلقه گذاری معده را انجام دادند پزشک باید این باند را برای تعیین اندازه دهانه ی معده تنظیم کند تا بیمار بیش از حد مواد غذایی مصرف نکند و مجدد دچار اضافه وزن و چاقی مفرط نشود.

اولین مرحله تنظیم باند در این بیماران چهل و دو روز بعد از جراحی حلقه معده است که جراحان برای تنظیم این باند از دو بخش کمک می گیرند 1) بخش رادیولوژی 2) بخش زیر فلوروسکوپی است.

اولین جلسه به دلیل حساس بودن معده باید در مکانهای مخصوص انجام بگیرد اما بعد از این مرحله تنظیم باند معده در مطب جراح متخصص صورت می گیرد.

بیمارانی که بعد از انجام این جراحی وزن زیادی را کم نکرده اند و کاهش وزن آنها بین دو تا چهار کیلوگرم است باید به پزشک متخصص خود مراجعه کرده تا برای درمان آنها جراح باند حلقه معده را مجددا تنظیم کند.

بهتر است بدانید که هر چقدر که تنظیم این باند کمتر صورت بگیرد معده بیماران نیز کمتر دچار آسیب دیدگی می شود و همچنین این تنظیم به جزء اولین مرحله که با بی حسی صورت می گیرد مراحل دیگر جراحان از بی حسی استفاده نمی کنند.

شما با مراجعه به دکتر سلیمی به عنوان بهترین دکتر برای عمل حلقه گذاری معده در تهران می توانید اطلاعات کامل و جامعی را در مورد تنظیم باندینگ معده بعد از جراحی کسب نمایید.

تنظیم باندینگ معده
تنظیم باندینگ معده

باندینگ معده در دوران بارداری

یکی از مزیت های که این جراحی دارد این است که اثرمنفی بر روی وضعیت جسمی بیماران ندارد. بیمارانی که دارای اضافه وزن زیاد هستند در دوران بارداری نمی توانند از جراحی حلقه معده مشهد استفاده کنند.

بهتر است که این بیماران قبل از بارداری این جراحی را برای درمان خود انجام دهند و همچنین در کنار این جراحی از رژیم غذایی هم نیز پیروی کرده تا به وزن ایده آل برسند.

جراحان به این بانوان توصیه می کنند که بعد از حلقه گذاری در معده حداقل بعد از یک تا یک و نیم سال می توانند برای بارداری اقدام کنند.

بانوانی که بعد از جراحی حلقه گذاری معده اقدام به بارداری می کنند این امر سبب شده که به دلیل وجود جنین ممکن است با کاهش وزن شدیدی همراه شوید و این بیماران با توجه به وضعیت این دوران و همچنین باندینگ معده با کاهش وزن زیادی همراه می شوندکه این کاهش وزن ممکن است عوارض و مشکلات زیادی را برای این بیماران ایجاد کند.

اثر بر روی رشد جنین

علاوه بر مشکلاتی که برای این بیماران بوجود می آید این جراحی بر روی سلامت و همچنین رشد جنین اثر منفی می گذارد. علت اثرگذاری منفی این جراحی بر جنین این است که این بیماران به دلیل  1) محدودیت های غذایی 2) کمبود ویتامین و مکمل غذایی به بدن 3) مواد مغزی که همگی برای رشد جنین بسیار مفید است به بدن بیمار نرسیده و سبب شده که جنین رشد کامل و طبیعی خود را نداشته باشد.

به همین دلیل است که دکتر سلیمی به عنوان بهترین دکتر برای عمل حلقه گذاری معده در تهران به بانوانی که تصمیم به بارداری دارند توصیه می کند که بعد از این جراحی از بارداری پیشگیری کرده تا سلامت جسمی خود و جنین به خطر نیفتد.

اثر بر روی رشد جنین
اثر بر روی رشد جنین

اثرگذاری باندینگ معده بر روی پوست شکم

بیمارانی که برای درمان چاقی و اضافه وزن خود از جراحی باندینگ معده یا همان حلقه معده استفاده کرده اند به مرور با کاهش وزن و چربی بدن همراه می شوند که این امر سبب شده این بیماران از ناحیه شکم دچار افتادگی و یا شل شدگی پوست شوند. افتادگی و یا شل شدگی پوست بیشتر در بیمارانی مشاهده می شود که دارای اضافه وزن ( BMI) شدیدی هستند.

این علت بر اثر انجام جراحی معده و همچنین پیروی از یک رژیم غذایی مناسب و کم کالری در بیماران ایجاد می شود که به یکباره چربی زیادی را از دست می دهند.

پوست بدن این بیماران با این واکنش ها عکس العمل نشان داده و همچنین حالت کشسانی خود را نیز از دست می دهد که این امر به مرور سبب شده که پوست در ناحیه ی شکم دچار افتادگی و شل شدگی شود که این عامل از اثرات جراحی حلقه معده مشهد است.

علاوه بر ناحیه ی شکم این شل شدگی ها در بخش های دیگر نظیر 1) سینه 2) دست 3) ران پا نیز مشاهده می شود. چین و چروک های ایجاد شده در پوست اختلالی در عملکرد آن بخش ایجاد نمی کند

اما بانوانی که این جراحی را برای درمان خود انتخاب کرده اند از بروز این ظاهر نافرم و نامناسب خود ناراضی بوده و سبب شده که به مرور این افراد اعتماد به نفس خود را ازدست بدهند.

بانوانی که با این مشکل روبرو می شوند برای رفع این چین و چروک ها اقدام به انجام جراحی زیبایی برای برطرف کردن این معایب در بدن خود می کنند.

اثرگذاری باندینگ معده بر روی پوست شکم
اثرگذاری باندینگ معده بر روی پوست شکم

ماندگاری جراحی حلقه معده

جراحان برای بیمارانی که تمایل دارند به صورت دائمی با کاهش وزن همراه باشند از جراحی باندینگ معده استفاده می کنند زیرا این جراحی دائمی و ماندگار است. اما جراحان به دلیل اینکه بیماران می توانند بعد از مدتی این حلقه را از معده خارج کنند این شیوه ی درمانی را برگشت پذیر می دانند.

بهتر است بدانید که جراحان متخصص برای خارج کردن حلقه از معده ، از بیهوشی عمومی و همچنین از روش لاپاراسکوپی نیز استفاده می کنند. بیمارانی که این حلقه را از معده ی خود خارج می کنند باید از یک رژیم غذایی مناسب و کم کالری استفاده کنند تا مجددا دچار اضافه وزن و یا چاقی مفرط نشوند.

دکتر سلیمی به عنوان بهترین دکتر برای عمل باندینگ معده در تهران به این بیماران توصیه می کند که اگر قصد برداشتن این حلقه را از معده  دارند بهتر است که شیوه زندگی و مصرف مواد غذایی خود را تغییر دهند تا دوباره با مشکل چاقی و اضافه وزن همراه نشوند.

چهارده روز قبل از جراحی حلقه معده دخانیات و الکل مصرف نکنید

جراحان برای بیمارانی که تمایل دارند از جراحی باندینگ معده برای درمان چاقی خود استفاده می کنند متذکر شده که به مدت چهارده روز قبل از جراحی حلقه معده از مصرف دخانیات و همچنین نوشیدنی های الکلی صرفه نظر کنند دلیل تاکید پزشکان هم این است که این مواد بر روی جراحت های ایجاد شده تاثیر منفی به جای می گذارد و دوران بهبودی وضعیت جسمی آنها نسبت به سایر افراد دیگر طولانی تر می شود.

بنابراین افرادی که مصرف دخانیات و الکل را ندارند برش های ایجاد شده بر روی شکم آنها سریع تر بهبود یافته و دوران نقاهت آنها نیز کمتر است و همچنین علاوه بر این موارد از عمل انجام شده نتیجه ی مطلوبی را بدست می آورند. دکتر سلیمی به عنوان بهترین دکتر برای عمل حلقه معده در تهران به این بیماران توصیه می کند که از شش ماه قبل از انجام این جراحی از مصرف دخانیات و الکل خودداری کنند.

چهارده روز قبل از جراحی حلقه معده دخانیات و الکل مصرف نکنید
چهارده روز قبل از جراحی حلقه معده دخانیات و الکل مصرف نکنید

مدت زمان کاهش وزن بیماران

کم کردن وزن بیمارانی که از جراحی باندینگ معده استفاده کرده اند مانند سایر شیوه های دیگر جراحی چاقی به عوامل متعددی بستگی دارد نظیر:

1) BMI فرد بیمار قبل از انجام جراحی حلقه معده.

2) پیروی کردن از یک رژیم غذایی مناسب و کم کالری.

3) تغییر شیوه ی زندگی.

که تمامی این موارد سبب شده که بیماران بعد از انجام جراحی حلقه معده در یک مدت کوتاه با کاهش وزن مناسبی همراه شوند.

طبق نتایجی که جراحان و متخصصین تغذیه برای بیمارانی که جراحی حلقه گذاری معده را استفاده کرده اند به این نتیجه رسیده اند که این بیماران تقریبا شصت درصد از وزن اضافی خود را با انجام این عمل از دست می دهند.

کاهش وزن در این بیماران تا مدت شش ماه بعد از جراحی روند صعودی داشته و بعد از این مدت اگر بیماران از دو اصل پیروی کنند که شامل 1) ورزش و پیاده روی مرتب 2) تغذیه مناسب و کم کالری است می توانند وزن خود را به تدریج کاهش دهند.

بهتر است بدانید که اگر این بیماران به توصیه های پزشکی که در مورد تغییر شیوه ی زندگی اهمیت خاصی ندهند مجددا دچار اضافه وزن و چاقی مفرط می شوند. بیماران با مراجعه به دکتر سلیمی به عنوان بهترین دکتر برای عمل باندینگ معده در تهران در مورد مراقبت های پس از عمل و نکات اساسی و مهم برای جلوگیری از چاقی مفرط اطلاعات کامل و جامع را بدست آورید.

مدت زمان کاهش وزن بیماران
مدت زمان کاهش وزن بیماران

جراحی حلقه معده با بیمه

جراحی حلقه گذاری معده به عنوان یکی از جراحی های زیبایی به حساب می آید و بیمه هزینه های درمانی این جراحی را متقبل نمی شود. موارد استثنایی موجود است که بیمه جراحی حلقه گذاری معده را به عنوان یک شیوه ی درمانی به حساب می آورد و هزینه های این جراحی را متقبل می شود که این موارد شامل :

1) بیمارانی که BMI بدن آنها بالای چهل کیلوگرم است و انجام فعالیت های روزانه برای آنها غیرممکن شده است و همچنین قادر نیستند به تنهای کارهای روزمره خود را انجام دهند و جراحان برای این بیماران جراحی حلقه معده را معرفی می کند و بیمه هزینه ی این جراحی را نیز منتقل می شود.

2) بیمارانی که BMI بدن آنها بالای سی و پنج کیلوگرم است و بر اثر این اضافه وزن به بیماری های نظیر: فشارخون بالا، کلسترول بالا و همچنین به دیابت نوع دو دچار شده اند بیمه برای درمان این بیماران هزینه ی جراحی حلقه معده را متقبل می شود.

پرداخت هزینه ها توسط بیمه

بهتر است بدانید که به دلیل اینکه چاقی مفرط و اضافه وزن در افراد زمینه ساز انواع بیماری ها است بیمه به منظور سلامت بیماران و نجات آنها هزینه ی جراحی باندینگ معده را می پردازد.

بیمارانی که از عمل حلقه معده برای درمان خود استفاده می کنند قبل از جراحی اولین قدمی که برمی دارند این است که به جراح معتمد و همچنین به متخصص بیمه برای تعیین میزان توده شاخص بدنی ( BMI) که بالای سی و پنج کیلوگرم است مراجعه نمایند.

بنابراین درصورتیکه بیمه هزینه این جراحی را متقبل شد اگر مشکل و یا عارضه ی برای این بیماران بعد از جراحی بوجود آمد بیمه هزینه های آن را نیز منتقل می شود.

شما با مراجعه به دکتر سلیمی به عنوان بهترین دکتر برای عمل حلقه معده در تهران می توانید در مورد هزینه های که شامل بیمه تامین اجتماعی می شود اطلاعات کاملی را بدست آورید.

پرداخت هزینه ها توسط بیمه
پرداخت هزینه ها توسط بیمه

مراقبت های بعد از جراحی باندینگ معده

جراح متخصص برای بیمارانی که برای درمان خود از این جراحی استفاده کرده اند توصیه های را متذکر می شود که عبارتند از :

یکی از مراقبت های بعد از عمل در بیماران این است که مواد غذایی را به آهستگی خورده و زمان غذا خوردن خود را نیز افزایش دهند تا بعد از مصرف غذا با مشکل و ورم معده همراه نشوند.

بهتراست که هر قاشق غذای را که میل می کنید را چندین مرتبه بجوید حتی بیش از حدی که پزشکان توصیه می کنند.

بیمارانی که از جراحی باندینگ معده استفاده کرده اند بهتر است که از مصرف انواع 1) نوشیدنی های شیرین 2) مایعات گازدار نظیر نوشابه 3) قرص های جوشان خودداری کنند. علت پرهیز از این مواد غذایی این است که گاز و حباب موجود در آنها سبب شده که بر حلقه ی معده تاثیر منفی گذاشته و به مرور ظرفیت معده بیشتر شود.

این بیماران بهتر است که لقمه های غذایی خود را تا حد امکان کوچک تر کرده تا راحت تر داخل معده شده و همچنین هضم این مواد غذایی نیز بهتر صورت بگیرد.

بیمارانی که از جراحی حلقه گذاری معده استفاده کرده اند باید برای صرف وعده های غذایی خود یک ساعت مشخصی را تعیین کنند و برای فواصل بین وعده های غذایی از یک میان وعده سبک نیز استفاده کنند تا با کاهش وزن همراه شوند.

این بیماران باید در زمان صرف وعده های غذایی خود از آب و یا نوشیدنی های دیگر استفاده کنند، زیرا بهتر است که مصرف مایعات را به ساعات دیگری از شبانه روز موکول کنند.

به محض سیر شدن دست از غذا خوردن بکشید

یکی از نکاتی که این بیماران باید به آن توجه کنند این است که از خوردن مواد غذایی خودداری کرده و به محض سیر شدن دست از غذا خوردن بکشند تا به معده فشار زیادی وارد نشود زیرا مصرف بیش از حد سبب شده که حجم معده این بیماران زیاد شده و دچار معده درد شوند.

یکی از مراقبت های بعد از عمل این است که از پرخوری مداوم خودداری کرده زیرا این امر باعث شده که حلقه معده اثر گذاری خود را از دست بدهد و همچنین معده به ظرفیت اولیه خود برگردد.

این بیماران از ماه دوم به بعد با کاهش فعالیت همراه هستند و همچنین برای ماندگاری بیشتر کاهش وزن خود باید از پیاده روی و ورزش های سبک در طول روز استفاده کنند.

تمامی نکات ذکر شده از مراقبت های بعد از جراحی حلقه معده مشهد است که بیماران برای اینکه با کاهش وزن شدیدی همراه شوند بهتر است که به تمامی این نکات توجه کرده تا این عمل اثرگذاری مطلوبی را برای این بیماران داشته باشد. شما با مراجعه به دکتر سلیمی به عنوان بهترین دکتر برای عمل حلقه معده در تهران می توانید اطلاعات بیشتری در مورد مراقبت های بعد از عمل و توصیه های پزشکی بدست آورید.

به محض سیر شدن دست از غذا خوردن بکشید
به محض سیر شدن دست از غذا خوردن بکشید

عوامل تاثیرگذار بر هزینه جراحی حلقه معده

هزینه عمل باندینگ معده همانند سایر جراحی های دیگر که برای درمان چاقی مورد استفاده قرار می گیرد به عوامل متعددی بستگی دارد که عبارتند از :

نوع بیمارستان

همانطور که توضیح دادیم این عمل یکی از شیوه های جراحی است و جراح متخصص برای انجام جراحی از بیهوشی عمومی استفاده می کند که این بیماران باید در بیمارستان نیز بستری شوند. بستری شدن این بیماران در بیمارستان خصوصی و یا دولتی یکی از عواملی است که بر هزینه جراحی حلقه معده نیز تاثیر می گذارد.

دستمزد جراح متخصص

جراحی حلقه معده باید توسط یک جراح تخصص متبحر و با تجربه صورت بگیرد بنابراین جراحانی که در این زمینه تجربه های زیادی را بدست آورده اند از نظر هزینه از سایر پزشکان دیگر دستمزد بالاتری را دارند.

بیمارانی که علاقمند هستند در یک بازه ی زمانی کوتاه با کاهش وزن شدیدی همراه شوند و از انجام جراحی اطمینان کاملی داشته باشند بهتر است که از یک جراح متخصص و با تجربه استفاده کنند.

دستمزد جراح متخصص
دستمزد جراح متخصص

شیوه و مواد بکارگیری

جراحان متخصص برای انجام جراحی باندینگ معده از شیوه های گوناگونی استفاده می کنند بنابراین شیوه ی درمانی که جراح برای بیمار در نظر میگیرند بر هزینه ی جراحی نیز تاثیر می گذارد. در جراحی حلقه معده

1) جراحان از یک جسم خارجی 2) مواد تزریقی 3) انواع مواد بیهوشی 4) ابزار و تجهیزات پزشکی گوناگونی بکار می برند که کلیه ی این موارد بر هزینه جراحی حلقه معده در بیماران تاثیر می گذارد.

دستمزد متخصص بیهوشی

یکی از هزینه های دیگر که بر هزینه جراحی حلقه معده تاثیرگذار است هزینه دستمزد متخصص بیهوشی است.

تمامی موارد ذکر شده از عواملی است که بر هزینه جراحی حلقه معده در بیماران تاثیر می گذارد.

هزینه های بعد از جراحی باندینگ معده

بهتر است بدانید که میزان قابل توجهی از هزینه های جراحی مرتبط به بعد از جراحی باندینگ معده است و علت آن هم این است که بیماران بعد از این جراحی باید شیوه زندگی خود را به طور کامل تغییر دهند که این تغییرات هزینه های را در بردارد که شامل:

مراجعه به پزشک

بعد از جراحی باندینگ معده بیماران باید در ماههای نخست جراحی مرتبا برای 1) کنترل وزن 2) بررسی و ارزیابی حلقه معده به جراح متخصص مراجعه نمایند که این  مراجعات هزینه های را در بردارد.

مکمل غذایی

این بیماران بعد از انجام جراحی با کمبود ویتامین و مواد مغذی همراه می شوند که جراح متخصص برای این بیماران از مکمل ها درمانی را تجویز می کند و تهیه این مکمل ها برای بیماران هزینه ی را نیز در بر دارد.

ثبت نام در باشگاه

بیمارانی که برای درمان خود از جراحی حلقه معده استفاده کرده اند باید به طور منظم از پیاده روی و ورزش سبک استفاده کنند که این فعالیت ها در منزل امکان پذیر نیست و این افراد نیاز به ثبت نام در باشگاه را دارند تا از این طریق بتوانند هر روز از فعالیت های ورزشی استفاده کنند.

خرید لباس

این بیماران بعد از جراحی با کاهش وزن و همچنین کاهش سایز نیز همراه هستند که این امر سبب شده دیگر نتوانند از لباسهای قبلی خود استفاده کنند از این رو تهیه لباس مناسب برای این بیماران بر هزینه ی بعد از جراحی  نیز تاثیرگذار است.

تمامی موارد ذکر شده از هزینه های است که بعد از جراحی معده برای بیماران متقبل می شود.

خرید لباس
خرید لباس

نتیجه گیری

امروزه جراحان و متخصصین برای درمان چاقی مفرط و اضافه وزن بیمارانی که شاخص توده ی بدنی آنها بالای سی و پنج کیلو گرم است از جراحی حلقه گذاری معده یا باندینگ معده استفاده می کنند.

در این عمل جراح متخصص معده بیماران را به دو قسمت تقسیم می کند که این کار توسط حلقه سیلیکونی صورت می گیرد.

بیمارانی که برای درمان خود از این جراحی استفاده کرده اند بعد از شش ماه با کاهش وزن شدیدی همراه می شوند که در کنار این کاهش وزن باید از رژیم غذایی مناسب و کم کالری نیز استفاده کنند.

بهتر است بدانید که جراحی حلقه معده یکی از شیوه های جراحی ماندگار و دائمی است که فرد بیمار تا آخر عمر می تواند از آن استفاده کند.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید