بهترین ویتامین برای چاقی صورت

فهرست مطالب

اگر به چاقی صورت علاقه دارید و به دنبال بهترین ویتامین برای چاقی صورت هستید، تا انتهای این مقاله، ما را همراهی نمایید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چاقی صورت می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

مقدمه

هزاران مطلب آموزنده در اینستاگرام دکتر سلیمی
هزاران مطلب آموزنده در اینستاگرام دکتر سلیمی

بهترین ویتامین برای چاقی صورت چیست و از چه روش هایی می توان آن را دریافت کرد؟ این موضوعی است که در این گفتار به آن خواهیم پرداخت. بسیاری از افراد برای زیبایی بیشتر، بهبود وضعیت پوست و … به دنبال چاقی صورت می باشند.

بهترین ویتامین برای چاقی صورت
بهترین ویتامین برای چاقی صورت

ویدئو بهترین ویتامین برای چاقی صورت

این کار با روش های مختلفی انجام می شود که ساده ترین آن استفاده از ویتامین هایی است که در این زمینه موثر می باشند. این ویتامین ها را می توان از انواع داروها یا مواد غذایی دریافت کرد و به شکل های مختلفی مورد استفاده قرار داد.

اینفوگرافیک بهترین ویتامین برای چاقی صورت

اینفوگرافیک بهترین ویتامین برای چاقی صورت
اینفوگرافیک بهترین ویتامین برای چاقی صورت

در این مقاله با پاسخ به سوالات زیر در مورد بهترین ویتامین برای چاقی صورت و راه های دریافت آن برای چاقی صورت صحبت خواهیم کرد. اگر به دنبال شکل دهی به این ناحیه هستید، با این مقاله همراه باشید.

بهترین ویتامین برای چاقی صورت چیبست؟

  1. ویتامین A
  2. ویتامین D
  3. ویتامین E
  4. ویتامین B 
  5. کلسیم

فهرست:

چرا افراد برای چاقی صورت خود تلاش می کنند؟

علل لاغری صورت چیست و چه مسائلی به لاغری بیشتر صورت دامن می زنند؟

آیا می توان به چاقی صورت بدون چاقی بدن کمک کرد؟

با چه روش هایی می توان به چاقی صورت کمک کرد؟

چاقی صورت با تزریق ژل به چه صورت انجام شده و چه نتایجی در بر دارد؟

تزریق چربی برای چاقی صورت به چه صورت انجام می گردد؟

آیا می توان به چاقی صورت با پروتز کمک کرد؟

بهترین و ساده ترین روش چاقی صورت چیست؟

بهترین ویتامین برای چاقی صورت کدام است؟

ویتامین E برای چاقی صورت از کدام منابع قابل دریافت می باشد؟

کلسیم در کدام غذاها وجود داشته و چگونه باعث چاقی صورت می شود؟

آیا می توان ویتامین های مورد نیاز برای چاقی صورت را از داروها دریافت کرد؟

ویتامین های خانواده B چه تاثیری در چاقی صورت دارند؟

آیا مصرف منیزیم در چاقی صورت تاثیرگذار است؟

در کنار مصرف ویتامین، چه اقداماتی به تسریع چاقی صورت منجر می شوند؟

آهن چگونه باعث چاقی صورت می شود و در کدام غذاها یافت می شود؟

مصرف مایعات به خصوص آب، چه تاثیری در چاقی صورت دارد؟

کدام گروه از مواد غذایی برای چاقی صورت منبع غنی تری می باشند؟

ویتامین D چه نقشی در چاقی صورت دارد؟

بهترین زمان مصرف ویتامین ها برای چاقی صورت چه تایمی از شبانه روز است؟

آیا می توان ویتامین های لازم برای چاقی صورت را از طریق ماسک های زیبایی، به پوست رساند؟

آیا می توان حین رژیم لاغری از ویتامین های چاقی صورت استفاده کرد؟

مولتی ویتامین ها چه تاثیری در چاقی صورت دارند؟

چه مسائلی مانع جذب ویتامین های چاق کننده صورت می شوند و راه حل این مشکل چیست؟

 

چرا افراد برای چاقی صورت خود تلاش می کنند؟

یکی از مهم ترین فاکتورها در زیبایی سلامت و شکل ظاهری، صورت است. وضعیت صورت، به عنوان اولین بخش از بدن که مورد توجه قرار می گیرد، تاثیر زیادی در دید افراد دارد.

چرا افراد برای چاقی صورت خود تلاش می کنند؟
چرا افراد برای چاقی صورت خود تلاش می کنند؟

یکی از فاکتورهای زیبایی در صورت، چاقی صورت است. البته چاقی صورت به تنهایی با چاقی صورت ناشی از چاقی و اضافه وزن کل بدن متفاوت است. در اولین بخش از مقاله بهترین ویتامین برای چاقی صورت، به تعریف دقیق این وضعیت و تفاوت با چاقی صورت در اثر اضافه وزن می پردازیم.

چاقی صورت به صورت طبیعی

زمانی که صحبت از چاقی صورت می شود، بیشتر افراد حالتی را تصور می کنند که فرد در کل بدن دچار چاقی بوده و صورت نیز از چربی های بدن بی نصیب نمانده است.

اما چاقی صورت در تعریف سلامتی و زیبایی، متفاوت با چاقی ناشی از وجود چربی در کل بدن است. چاقی در اثر وجود چربی در بدن نه تنها موجب زیبایی نبوده، بلکه مانعی برای آن نیز می باشد.

در چاقی کل بدن که صورت نیز شامل آن می شود، فرد دچار غبغب و افتادگی گونه ها می گردد. اما در چاقی صورت به تنهایی، گونه ها برجسته، چین و چروک های پوست کاهش یافته و رنگ پوست روشن تر می شود که کاملا متفاوت با چاقی ناشی از اضافه وزن در بدن می باشد.

پیشنهاد می کنیم از پست برای چاقی چه ویتامینی مصرف کنیم دیدن کنید.

تاثیر چاقی صورت در زیبایی

گونه های برجسته، صورت را جوان تر نشان می دهند و هر چقدر فرورفتگی های آن بیشتر باشد، نشان از افزایش سن و از بین رفتن حالت ارتجاعی پوست است. به همین دلیل افراد با ترفندهای مختلف برای جلوگیری از این مسئله تلاش می کنند که یکی از آن ها چاق نگه داشتن صورت برای پرتر دیده شدن آن است.

به خصوص مطابق تعریف های رایج زیبایی، صورت توپر زیباتر از صورت استخوانی است. اما چاقی صورت زمانی نشان از سلامتی خواهد بود که تنها در صورت باشد و سایر قسمت های بدن، سایز نرمال داشته باشند.

تاثیر چاقی صورت در زیبایی
تاثیر چاقی صورت در زیبایی

این مسئله به سادگی امکانپذیر نیست، زیرا با کاهش یا افزایش وزن، صورت نیز تغییر می کند. چربی ها در صورت موجب ایجاد غبغب، کوچک شدن چشم ها و … شده و لاغری صورت موجب بیرون زدن استخوان گونه می شود.

علل لاغری صورت چیست و چه مسائلی به لاغری بیشتر صورت دامن می زنند؟

همان طور که گفته شد، چاقی صورت تاثیر زیادی در زیبایی دارد. البته این به معنی زیبا نبودن صورت های لاغر نیست. در صورتی که لاغری صورت متناسب با کل بدن بوده و نرمال باشد، فرد کماکان چهره مناسبی خواهد داشت.

اما در برخی گروه ها لاغری صورت بیش از اندازه است تا جایی که استخوان زیر چشم، گونه و فک به طور واضح مشخص می شوند. در چنین شرایطی افراد برای چاقی صورت تلاش می کنند

اما پیش از هر اقدامی برای چاقی صورت بهتر است که با علل لاغری این ناحیه و عوامل تشدید کننده آن آشنایی داشت تا با جلوگیری از آن ها، از لاغری مجدد صورت نیز جلوگیری کرد.

کاهش وزن غیر اصولی

یکی از مهم ترین علل لاغری نامناسب صورت، کاهش وزن غیر اصولی است. افرادی که در مدت زمان کوتاه بارها کاهش و اضافه وزن داشته اند، معمولا بیشتر دچار مشکلات پوستی می شوند و یکی از قسمت های بدن که مشکلات پوستی زودتر در آن مشخص می شود، صورت است.

به خصوص در صورتی که فرد در مدت زمان بسیار کوتاه، وزن زیادی از دست داده باشد، احتمال افتادگی و لاغری بیش از حد صورت به دلیل عدم جایگزینی بافت و چربی بیشتر می شود.

تغذیه نامناسب

دیگر موردی که در لاغری صورت موثر است، تغذیه نامناسب می باشد. برای چاقی صورت، نیاز به ویتامین هایی است که منبع اصلی آن ها مواد غذایی می باشند. در صورتی که مواد غذایی مصرفی حاوی ویتامین های مناسب صورت نباشند، صورت به مرور لاغر و دچار چروک و افتادگی می شود.

مشکلات هورمونی

مشکلات هورمونی از دیگر مسائلی هستند که می توانند به لاغری صورت منجر شوند. این مسئله با کاهش وزن زیاد در مدت زمان کوتاه یا عدم آب رسانی به سلول های صورت موجب لاغری این ناحیه و در نتیجه تاثیر در زیبایی ظاهری آن می شود.

مصرف دارو

برخی از افراد نیز به دلیل مصرف داروهای خاص به لاغری بیش از حد صورت دچار می شوند. برخی از داروها چربی های بدن را تحلیل می کنند و در صورتی که فرد اضافه وزن زیادی نداشته باشد، این احتمال وجود دارد که چربی تحلیل رفته از صورت باشد.

سبک زندگی

در نهایت سبک زندگی، مانند وضعیت روحی، مصرف دخانیات نظیر کشیدن سیگار، فعالیت های بدنی و … در لاغری صورت تاثیر داشته و موجب تغییر ظاهر در این ناحیه می شوند.

سبک زندگی
سبک زندگی

آیا می توان به چاقی صورت بدون چاقی بدن کمک کرد؟

افرادی که به دنبال راهی برای چاقی صورت هستند، معمولا تمایلی به چاقی سایر اعضای بدن ندارند. بنابراین تنها به استفاده از روش هایی که به چاقی صورت منجر می شود، تمایل دارند.

به طور کلی روش های کمی وجود دارند که تنها به چاقی صورت منجر شوند و هر روشی که برای این کار انتخاب شده و مورد استفاده قرار گیرد، به مقدار کم یا زیاد به چاقی سایر قسمت های بدن نیز منجر می شود. در این قسمت از مقاله بهترین ویتامین برای چاقی صورت، در مورد امکان یا عدم امکان چاقی صورت بدون چاقی بدن صحبت خواهیم کرد.

چاقی صورت بدون چاقی بدن

بیشتر افرادی که به دنبال چاقی صورت هستند، بابت چاقی سایر قسمت های بدن دچار نگرانی بوده و در انتخاب روش ها به عدم چاق کنندگی و اضافه وزن سایر بخش های بدن توجه می کنند.

این کار غیر ممکن نیست اما نیاز به تلاش زیادی داشته و در انجام آن باید دقت زیادی به عمل آورد. هنگامی که صحبت از چاقی صورت بدون چاقی بدن می شود، بیشتر افراد روش های جراحی برای انجام این کار را تصور می کنند.

در حالی که این فرآیند به شکل ساده تری نیز قابل انجام بوده و تنها نیاز به رساندن ویتامین های کمک کننده به این موضوع به بدن و صورت می باشد.

البته روش دیگری نیز برای چاقی صورت بدون چاقی بدن نیز وجود داشته و آن استفاده از روش های لاغری موضعی مانند ورزش هایی است که موجب چربی سوزی در برخی نقاط بدن می شوند.

به عنوان مثال افرادی که به دنبال چاقی صورت با استفاده از مواد غذایی می باشند، می توانند در کنار مصرف غذاهای خاص از ورزش های مخصوص شکم و پهلو برای جلوگیری از تجمع چربی در این قسمت ها استفاده کنند. در ادامه مقاله در مورد بهترین ویتامین برای چاقی صورت و نحوه دریافت آن ها برای پوست بیشتر صحبت خواهد شد.

قسمت های قابل چاق شدن در صورت

چاقی صورت در تمام بخش ها قابل انجام نیست و هنگامی که افراد با روش های کمکی برای این کار تلاش می کنند، تنها برخی از قسمت ها تحت تاثیر قرار گرفته و پر می شوند.

از جمله این قسمت ها می توان به گونه ها اشاره کرد که در بیشتر روش های انتخابی برای چاقی صورت تحت تاثیر قرار گرفته و چاقی در آن ها سریع تر اتفاق می افتد.

قسمت های قابل چاق شدن در صورت
قسمت های قابل چاق شدن در صورت

لب ها، زیر چشم و پلک، بخش بالا و پایین لب از دیگر قسمت های صورت هستند که با استفاده از روش های چاقی صورت می توان به تغییر ظاهر آن ها کمک کرد.

با چه روش هایی می توان به چاقی صورت کمک کرد؟

در بخش قبلی گفته شد که یکی از مهم ترین دغدغه های متقاضیان چاقی صورت، چاقی این قسمت از بدن بدون چاقی دیگر قسمت هاست و این کار با روش هایی خاص قابل انجام می باشد.

تزریق ژل و چربی، مصرف ویتامین های خاص به شکل های مختلف، برخی حرکات ورزشی، تغییر در رژیم غذایی و … از جمله روش هایی هستند که برای چاقی صورت می توان از آن ها استفاده کرد. در این بخش از مقاله در مورد رایج ترین روش هایی که به این کار کمک می کنند، به طور خلاصه صحبت خواهیم کرد.

تزریق مواد مختلف

یکی از روش های چاقی صورت، تزریق برخی مواد مانند ژل و چربی به قسمت هایی از صورت است که چربی آن ها از دست رفته و دچار لاغری شده اند. این مواد، حجم از دست رفته صورت را به طور مصنوعی پر کرده و موجب فرم دهی آن می شوند.

گونه ها، گودی چشم، دور لب و … از جمله قسمت هایی هستند که با تزریق این مواد می توان موجب فرم دهی آن ها شد. البته روش دیگری نیز برای فرم دهی مصنوعی و با استفاده از ابزار جانبی صورت وجود داشته که با قرار دادن پروتز در قسمت های خالی صورت قرار می گیرد.

مصرف داروها

برخی از داروهای خاص می توانند به آب رسانی سلول ها منجر شده و باعث چاقی صورت شوند که از جمله آن ها می توان به داروهای ویتامینه اشاره کرد که به شکل های مختلف قابل استفاده هستند. برخی از داروهای ویتامینه باید به صورت خوراکی مصرف شده و برخی دیگر باید با استفاده موضعی مانند کرم و ژل مصرف شوند.

رژیم غذایی

تغییر در رژیم غذایی نیز می تواند به چاقی صورت کمک کند. برخی از رژیم ها که حاوی مایعات یا سبزیجات آبدار بیشتری هستند، معمولا در چاقی صورت تاثیر بیشتری دارند. به طور کل در رژیمی که مایعات در آن به مقدار کافی وجود داشته باشد، پوست، صاف تر، روشن تر و درخشان تر می شود.

حرکات ورزشی

در نهایت برخی حرکات مخصوص ورزشی مانند یوگای صورت و ماساژ می توانند به چاقی صورت کمک کنند. این حرکات معمولا گردش خون در میان سلول های صورت را بهبود بخشیده و از این طریق به چاقی صورت کمک می کنند که در ادامه مقاله بهترین ویتامین برای چاقی صورت، به طور مفصل در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

حرکات ورزشی
حرکات ورزشی

چاقی صورت با تزریق ژل به چه صورت انجام شده و چه نتایجی در بر دارد؟

در این بخش و بخش های بعدی مقاله بهترین ویتامین برای چاقی صورت، در مورد روش های مختلفی که برای چاقی صورت قابل استفاده می باشند، صحبت خواهیم کرد.

اولین روشی که به صحبت در مورد آن خواهیم پرداخت، تزریق ژل صورت است. این روش با تزریق ماده ای خاص موجب آب رسانی بیشتر به پوست شده و در نتیجه صورت چاق تر می شود. نحوه انجام این کار و مزایا و معایب آن به شرح زیر می باشند.

نحوه تزریق ژل

یکی از روش های رایج امروزی برای پر کردن صورت و کمک به چاقی آن، تزریق ژل است. این فرآیند که طی یک جراحی ساده، سرپایی و سریع انجام می شود، با تزریق ژل به زیر پوست موجب پر شدن صورت می شود.

فرآیند این عمل نهایتا 40 دقیقه زمان می برد و کاملا بدون درد انجام می شود. اما در صورت نیاز بیمار، از مواد بی حس کننده موضعی برای راحتی عمل استفاده می گردد. ژل تزریق شده به زیر پوست در این روش موجب حجم گرفتن پوست شده و از این طریق به چاقی صورت منجر می شود.

مزایا و معایب

این روش مزایا و معایب مختلفی دارد. مهم ترین مزیت تزریق ژل به زیر پوست برای چاقی صورت، نتیجه بخشی سریع آن است. به عبارت دیگر بلافاصله بعد از تزریق ژل، فرد می تواند چاقی صورت را احساس کند.

از معایب این روش می توان به موقتی بودن آن اشاره کرد. افرادی که  این شیوه را برای پر کردن صورت استفاده می کنند، هر چند وقت یک بار باید به ترمیم ژل تزریقی اقدام کنند.

در بهترین حالت، ماندگاری این روش از چند ماه تا یک سال خواهد بود و نمی توان مدت زمان دقیقی را برای آن مشخص کرد. بنابراین پزشکان به افرادی که به دنبال چاقی دائمی صورت هستند، استفاده از روش های دیگر را توصیه می کنند.

مزایا و معایب
مزایا و معایب

تزریق چربی برای چاقی صورت به چه صورت انجام می گردد؟

از دیگر روش هایی که برای چاقی صورت کاربردی است و افراد زیادی امروزه به منظور رسیدن به پوستی مناسب و افزایش حجم صورت از آن استفاده می کنند، تزریق چربی است.

تزریق چربی نیز همانند تزریق ژل طی عملی ساده انجام می شود و امروزه طرفداران زیادی دارد. در مورد مزایا و معایب این روش و نحوه تزریق چربی به صورت، در این بخش از مقاله بهترین ویتامین برای چاقی صورت صحبت خواهیم کرد.

تزریق چربی

تزریق چربی دیگر روشی است که برای چاقی صورت کاربرد داشته و امروزه توسط افراد زیادی استفاده می شود. البته تزریق چربی علاوه بر صورت، در سایر قسمت های بدن نیز قابل انجام می باشد.

همانند تزریق ژل، این روش نیز نتیجه گیری فوری دارد. البته در مورد تزریق چربی، برخی قسمت های صورت نتیجه گیری بهتر خواهند داشت که از جمله آن ها می توان به پلک ها اشاره کرد.

افرادی که در اثر کاهش وزن شدید و لاغری دچار افتادگی پلک می شوند، با تزریق چربی درمان شده و پلک آن ها حالت طبیعی پیدا می کند. پوست شل و افتادگی گونه نیز با تزریق چربی برطرف می شود.

به منظور این کار، چربی از برخی قسمت های بدن که تجمع چربی در آن ها بالاتر است، جمع آوری شده و در قسمت مورد نظر از صورت تزریق می شود. البته این تزریق بعد از خالص سازی چربی انجام می شود.

مزایا و معایب تزریق چربی

این روش نیز همانند تزریق ژل یک روش موقتی است اما ماندگاری آن بیشتر از ژل است. تا زمانی که فرد از روش های چربی سوز مانند کنترل کالری، استفاده از داروهای چربی سوز و … استفاده نکند، چربی در صورت باقی می ماند.

البته همانند تزریق ژل، چربی های صورت نیز به مرور سوزانده می شوند اما با سرعت پایین تر. به طور کل به افرادی که به دنبال روش های دائمی برای چاقی صورت یا با مدت طولانی به عنوان مثال چندین سال هستند، استفاده از تزریق چربی و ژل توصیه نمی شود و بهتر است که با مصرف بهترین ویتامین برای چاقی صورت به صورت دائمی یا مدت طولانی اقدام کنند.

مزایا و معایب تزریق چربی
مزایا و معایب تزریق چربی

آیا می توان به چاقی صورت با پروتز کمک کرد؟

یکی دیگر از روش هایی که برای چاقی صورت می توان از آن استفاده کرد، استفاده از پروتز است. با توجه به این که این روش نیز امروزه مورد توجه قرار گرفته، اما هنوز هم استفاده زیادی از آن نمی شود.

در این بخش از مقاله بهترین ویتامین برای چاقی صورت، اندکی در مورد این روش صحبت خواهیم کرد و سپس به بررسی ویتامین های کمک کننده برای چاقی صورت خواهیم پرداخت.

چاقی صورت با پروتز

برخی از افراد برای چاقی صورت در برخی قسمت ها، از پروتز استفاده می کنند. این روش می تواند جایگزین خوبی برای راهکارهای موقتی مانند تزریق چربی و ژل باشد اما مشکلات و معایب خاص خود را نیز دارد.

به عنوان مثال کاشت پروتز در صورت نیازمند یک جراحی است و در آن باید بخشی از پوست صورت برش داده شود که با وجود استفاده از بخیه های جذبی و لیزر برای پاک کردن محل برش در افرادی که پوست حساسی داشته باشند، باز هم محل زخم باقی می ماند. این روش معمولا در استخوان گونه انجام می شود و گونه ها با استفاده از آن برجسته می شوند.

البته ایمپلنت هایی نیز مخصوص چانه، فک و زیر چشم نیز وجود دارند که در صورت نیاز می توان از آن ها استفاده کرد. یکی از مشکلات مهم چاقی صورت با پروتز یا ایمپلنت، احتمال جابجایی ایمپلنت با کم و زیاد شدن میزان چربی زیر پوست است.

به عبارت دیگر با کاهش وزن یا لاغری صورت، احتمال جابجایی پروتزها و در نتیجه نامتقارن شدن پروتز وجود دارد. همچنین در برخی افراد، سلول های داخلی نسبت به پروتز حساسیت نشان داده و با قرمزی پوست، دانه های سطحی و خارش برای فرد ایجاد مشکل می کنند که در چنین شرایطی تنها راه درمان، برداشتن پروتز و خالی کردن صورت است.

چاقی صورت با پروتز
چاقی صورت با پروتز

بهترین و ساده ترین روش چاقی صورت چیست؟

تا اینجای مقاله بهترین ویتامین برای چاقی صورت، در مورد تزریق ژل، چربی و پروتز برای چاقی صورت صحبت شد. این روش ها کاربردی بوده و در صورت نیاز می توان نتیجه گیری سریعی از آن ها دریافت کرد.

اما نمی توان به عنوان بهترین روش برای چاقی صورت از آن ها یاد کرد. بهترین روش برای چاقی صورت باید دارای ویژگی هایی باشد که در این بخش به مهم ترین موارد آن اشاره خواهیم کرد.

ماندگاری طولانی

بهترین روش برای چاقی صورت باید ماندگاری طولانی داشته باشد. روش هایی که ماندگاری آن ها کم بوده و در بهترین حالت در حد چند ماه یا چند سال باشند، نیاز به تمدید داشته و برای تقارن و یکنواختی صورت در مواردی پیش از اتمام مواد نیز باید تجدید شوند.

بنابراین روش انتخابی باید با وجود سادگی و قابل انجام بودن، ماندگاری مناسبی نیز داشته باشد و این ماندگاری بدون جراحی و تغییر دستی در صورت باشد.

ساده و قابل استفاده بودن در هر شرایط

دیگر ویژگی روشی که به عنوان بهترین روش برای چاقی صورت می توان از آن استفاده کرد، ساده و قابل استفاده بودن روش در هر شرایطی است.

به عنوان مثال جراحی هایی که به منظور تزریق و قرار دادن ایمپلنت مورد استفاده قرار می گیرند، نیاز به زمانی برای ملاقات با پزشک، انجام عمل و بهبودی عوارض جراحی دارند و این پروسه نیز باید از قبل هماهنگ و برنامه ریزی شده باشد. بنابراین روش انتخابی باید بدون این مشکلات در هر زمان و هر شرایطی قابل انجام باشد.

کم هزینه

هزینه مناسب روش انتخابی از دیگر امتیازاتی است که در انتخاب روش برای چاقی صورت در نظر گرفته می شود. روش های نیازمند تمدید، هزینه های بالایی دارند و احتمال افزایش نرخ به طور سالانه نیز وجود دارد. به خصوص در صورتی که روش انتخابی دارای ابزار غیر قابل دسترس یا خاصی باشد، هزینه های درمانی نیز افزایش پیدا می کنند.

کم عارضه یا بدون عارضه بودن

در نهایت روشی که به عنوان بهترین روش چاقی صورت می توان از آن استفاده کرد، باید کم عارضه یا به طور کل بدون عارضه باشد. به عنوان مثال روش هایی مانند تغییر در رژیم غذایی یا مصرف ویتامین برای چاقی صورت نه تنها عارضه ای نداشته، بلکه به سلامتی کلی صورت و بدن نیز کمک می کنند.

کم عارضه یا بدون عارضه بودن
کم عارضه یا بدون عارضه بودن

بهترین ویتامین برای چاقی صورت کدام است؟

همان طور که در بخش قبلی گفته شد، بهترین روشی که برای چاقی صورت می توان از آن استفاده کرد و نه تنها دچار عارضه نشد، بلکه به سایر قسمت های بدن نیز کمک کرد، مصرف ویتامین هایی است که به چاقی صورت کمک می کنند.

ویتامین هایی که به این منظور قابل استفاده می باشند، انواع مختلفی داشته و به شکل های متفاوتی نیز قابل استفاده می باشند.

به عنوان مثال برخی از آن ها به صورت دارو یا با مواد خوراکی قابل مصرف بوده و برخی دیگر باید به صورت استعمال خارجی مانند کرم یا ژل مورد استفاده قرار گیرند. در این بخش به معرفی بهترین ویتامین برای چاقی صورت به شکل مختصر خواهیم پرداخت.

ویتامین E

یکی از ویتامین هایی که بسیاری از افراد برای چاقی و پر کردن صورت از آن استفاده می کنند، ویتامین E است. این ویتامین، هم در بسیاری از مواد غذایی و هم به صورت دارو وجود داشته و بیمار با توجه به شرایط خود می تواند نوع مناسب آن را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهد.

همچنین این ویتامین به صورت ترکیبی در بسیاری از کرم ها و ژل های صورت نیز وجود دارد و با مصرف کرم های حاوی آن می توان به جذب این ویتامین از طریق پوست و تاثیر بر سلول های پوست کمک کرد. این ویتامین برای پر کردن صورت از زمان های دور مورد استفاده قرار می گرفت که در ادامه به طور مفصل به توضیح آن خواهیم پرداخت.

ویتامین B

دیگر ویتامین کاربردی برای چاقی صورت ویتامین B است. خانواده ویتامین B انواع مختلفی دارند و تمام مدل های آن برای چاقی صورت به کار برده می شوند. این ویتامین نیز هم به صورت دارو و هم به صورت مواد غذایی قابل مصرف می باشد

و علاوه بر چاقی صورت برای سایر قسمت های بدن نیز مزیت داشته و بسیار مفید می باشد. در مورد انواع مختلف این ویتامین و تاثیر هر کدام بر چاقی صورت نیز در بخشی جداگانه صحبت خواهد شد.

کلسیم

کلسیم ماده ویتامینه دیگری است که برای بسیاری از افراد در لبنیات تعریف شده است. به عبارت دیگر با توجه به اثر این ماده در چاقی صورت می توان با افزایش مصرف لبنیات به چاقی و پر شدن صورت نیز کمک کرده و بدن را نیز در وضعیت سالم تری قرار داد.

سایر ویتامین ها

ویتامین ها و مواد معدنی دیگری نیز وجود دارند که در پر کردن صورت نقش داشته و می توان از آن ها استفاده کرد. به عنوان مثال ویتامین A یا ویتامین D. به طور کل نکته ای که در مورد ویتامین ها و اثر آن ها در چاقی صورت وجود دارد، مصرف غنی و مساوی آن هاست.

سایر ویتامین ها
سایر ویتامین ها

به عبارتی، مصرف تنها یک ویتامین ممکن است به چاقی صورت منجر نشود، بنابراین هر کدام از ویتامین ها را می توان به نوعی بهترین ویتامین برای چاقی صورت معرفی کرده و با مصرف تمام آن ها روند چاقی صورت را تسریع بخشید.

ویتامین E برای چاقی صورت از کدام منابع قابل دریافت می باشد؟

زمانی که صحبت از رسیدگی به پوست و مو می شود، مصرف ویتامین های مختلف بیش از هر چیز توصیه می شود و در میان این ویتامین ها، ویتامین E معروف تر و شناخته شده تر از سایر ویتامین هاست.

این ویتامین یک آنتی اکسیدان است و به صورت محلول در چربی وجود دارد. مزیت ویتامین E برای سلامتی پوست و مو بسیار بالاست.

بیشتر افرادی که از یک رژیم غذایی برای کاهش وزن استفاده می کنند، به مصرف ویتامین E چه در مواد غذایی و چه در داروهای حاوی این ویتامین توصیه می شوند. ویتامین E، جزو ویتامین هایی است که هم می توان به عنوان بهترین ویتامین برای چاقی صورت از آن یاد کرد و هم آن را به تنهایی بی تاثیر دانست.

عوارض کمبود ویتامین E

ویتامین E مزایای زیادی برای بدن داشته که شناخته شده ترین آن، سلامتی پوست و موست. کمبود این ویتامین نیز مشکلات زیادی برای بدن به وجود می آورد که از جمله آن می توان به ضعف سیستم ایمنی بدن اشاره کرد.

افرادی که ویتامین E در بدن آن ها دچار فقر و کمبود می شود، معمولا با اختلالات عضلانی مواجه می شوند. تیرگی و زردی پوست و بی حالی از دیگر مشکلات و عوارض کمبود ویتامین E است. همچنین برخی از افرادی که دچار فقر این ویتامین در بدن شده اند نیز در بینایی مشکل داشته و به تاری دید نیز مبتلا می باشند.

منابع دریافت ویتامین E

ویتامین E از منابع مختلفی قابل دریافت می باشد که شناخته شده ترین آن ها، قرص های حاوی این ویتامین می باشند. البته خوراکی های زیادی نیز وجود دارند که غنی از این ویتامین بوده و با مصرف آن ها می توان بدن را از این ویتامین بی نیاز کرد که از جمله آن ها می توان به ماهی ها اشاره کرد.

به طور کل بیشتر غذاهای دریایی حاوی ویتامین E می باشند که ماهی سالمون، ماهی قزل آلا و خرچنگ نسبت به سایر غذاهای دریایی، این ویتامین را بیشتر دارا می باشند.

گوشت غاز، تخم ماهی، شاه میگو از دیگر منابع حیوانی حاوی ویتامین E می باشند. تخمه ها و بسیاری از مغزها نیز حاوی این ویتامین می باشند که از جمله آن ها می توان به تخمه آفتابگردان، بادام، فندق و دانه کاج اشاره کرد. پسته، تخمه کدو و … نیز از دیگر منابع غذایی برای مصرف ویتامین E می باشند.

منابع دریافت ویتامین E
منابع دریافت ویتامین E

کلسیم در کدام غذاها وجود داشته و چگونه باعث چاقی صورت می شود؟

یکی دیگر از مواد قابل استفاده برای چاقی صورت کلسیم است. کلسیم به طور کلی نه تنها برای صورت، بلکه برای کل بدن مفید بوده و به خصوص به عنوان رایج ترین مزیت در استحکام استخوان ها و سلامت دندان نقش اساسی دارد.

نشانه های کمبود کلسیم

کمبود کلسیم در بدن نیز با نشانه های مختلفی مشخص می شود که در صورت بروز چند مورد به طور همزمان یا شدت گیری یکی از آن ها باید مشکل را به صورت فوری پیگیری کرد.

از جمله نشانه های کمبود کلسیم در بدن می توان به غش و بیهوشی اشاره کرد. نارسایی قلبی، درد در قفسه سینه همراه با گزگز و شدت ناگهانی، خس خس کردن سینه ها، خستگی بدون علت و با وجود استراحت کافی،

تشنج، ضعیف و شکننده شدن ناخن ها، موها و پوسیدگی دندان ها حتی با رسیدگی و … از جمله نشانه های کمبود کلسیم می باشند. همچنین در پوست صورت نیز افتادگی گونه ها و کبودی زیر پلک می تواند نشانه کمبود کلسیم باشد.

منابع حاوی کلسیم

شناخته شده ترین منبع کلسیم، شیر و لبنیات می باشند. اما مواد مختلف دیگری نیز وجود دارند که غنی از این ماده بوده و نیاز بدن به کلسیم را تامین می کنند.

از جمله این مواد می توان به دانه هایی نظیر بادام درختی یا آجیل برزیلی اشاره کرد. همچنین سویا و محصولاتی که از سویا تهیه می شوند نیز منبع خوبی برای کلسیم می باشند.

برخی از سبزیجات نظیر کلم، کاهو، برگ اسفناج و برگ شلغم نیز دارای کلسیم به مقدار فراوان می باشند که با مصرف آن ها می توان علاوه بر تامین این ماده برای سایر قسمت های بدن به پر شدن صورت، جذب آب توسط سلول های پوست و در نتیجه چاقی آن کمک کرد.

منابع حاوی کلسیم
منابع حاوی کلسیم

آیا می توان ویتامین های مورد نیاز برای چاقی صورت را از داروها دریافت کرد؟

همان طور که گفته شد، یکی از ساده ترین راه ها برای چاقی و پر کردن پوست، مصرف مواد خوراکی است و در مورد مواد خوراکی توجه به ویتامین ها و انتخاب بهترین ویتامین برای چاقی صورت از اهمیت زیادی برخوردار است.

حال ممکن است این سوال ایجاد شود که به چه صورت می توان این ویتامین ها را به بدن رساند و فرآیند چاقی صورت را سرعت بخشید و در این میان، تاثیر داروهای ویتامینه برای جذب ویتامین و اثرگذاری در بدن بیشتر است یا مصرف مواد خوراکی.

داروهای ویتامینه و نحوه مصرف آن ها

یکی از راه های ساده برای دریافت تمام ویتامین های مورد نیاز بدن، استفاده از داروهایی است که این ویتامین را به صورت مجزا دارا بوده یا ترکیبی از ویتامین های مختلف می باشند.

به عنوان مثال مولتی ویتامین ها یکی از داروهایی هستند که همان طور که از نامشان پیداست، چندین ویتامین را به طور همزمان به بدن می رسانند. ویتامین ها به طور کل داروهای تقویتی هستند و معمولا به عنوان مکملی برای داروی اصلی تجویز شده تا اثر آن را افزایش دهند.

اما در برخی موارد، نیاز است که این مواد به عنوان دارویی مستقل مورد استفاده قرار گرفته تا اثر خاصی بر بدن داشته باشند. به عنوان مثال افرادی که ویتامین ها را برای چاقی صورت مورد استفاده قرار می دهند، می توانند بدون مصرف دیگر داروها تنها با خوردن قرص و داروی ویتامین مورد نظر به این فرآیند کمک کنند.

داروهای ویتامینه و نحوه مصرف آن ها
داروهای ویتامینه و نحوه مصرف آن ها

البته به دلیل کاهش مصرف دارو در مواردی، پزشک به جای استفاده از داروهای بیش از اندازه، بخشی از ویتامین ها را با دارو و برخی دیگر را با مواد غذایی به بدن انسان می رساند.

ویتامین های خانواده B چه تاثیری در چاقی صورت دارند؟

افرادی که به دنبال چاقی صورت می باشند، نیاز زیادی به ویتامین های گروه B دارند. در صورتی که فرد، فقر این ویتامین را در بدن داشته باشد، معمولا رشد مناسبی نداشته و به خصوص در برخی از نواحی مانند صورت علائم کمبود آن بیشتر دیده می شود.

هنگامی که صحبت از ویتامین های گروه B می شود، تمام انواع ویتامین های این خانواده مد نظر بوده و در رفع مشکل موجود، کاربردی می باشند که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

ویتامین های گروه B

شناخته شده ترین ویتامین های گروه B، به ترتیب ب 1، ب 6 و ب 12 می باشند. چه از نظر کاربرد و چه از نظر نیاز بدن، این سه ویتامین بیشتر از سایر ویتامین های این خانواده مورد توجه می باشند. هر کدام از این ویتامین ها به ترتیب با عناوین تیامین، پیریدوکسین و کبالالین نیز شناخته می شوند.

دیگر ویتامین های مهم گروه ب که برای متقاضیان چاقی صورت کاربرد زیادی دارند، ویتامین ریبوفلامین یا ب 2، نیاسین یا ب 3، پانتوتنیک اسید یا ب 5، اسید فولیک یا ب 9 و بیوتین یا ب 7 می باشند. با مصرف این ویتامین ها می توان به چاقی صورت در مدت زمان کوتاه کمک کرد.

منابع حاوی ویتامین B

همانند تمام ویتامین های دیگر، انواع ویتامین های گروه B را نیز می توان از داروهای مخصوص این ویتامین ها دریافت کرد. ویتامین های این گروه، هم به صورت مصرف خوراکی و هم به صورت تزریقی عرضه می شوند اما در صورت عدم دسترسی به دارو یا تمایل به دریافت از مواد طبیعی، می توان از غذاهای حاوی این ویتامین استفاده کرد.

پسته و ماهی دو منبع غنی از ویتامین های ب 1 می باشند که می توان با مصرف مقدار کمی از آن ها نیز میزان مناسبی از این ویتامین ها را به بدن وارد کرد.

همچنین ارده، انواع لوبیاهای مختلف، هویج، تخم مرغ، کرفس و شیر گاو نیز از منابع خوب ویتامین های گروه ب می باشند که با مصرف آن ها نیاز بدن به این ویتامین کاهش پیدا کرده و مشکلاتی مانند چروک و افتادگی پوست نیز به مرور درمان می شوند.

پیشنهاد می کنیم از پست کالری شیر موز دیدن کنید.

منابع حاوی ویتامین B
منابع حاوی ویتامین B

آیا مصرف منیزیم در چاقی صورت تاثیرگذار است؟

یکی دیگر از ویتامین های کاربردی برای چاقی صورت، منیزیم است. این ویتامین نیز از منابع غذایی و دارویی مختلفی قابل دریافت می باشد و بیشترین اثر آن در گردش خون و نظم آن است.

منیزیم کمک می کند که فشار و قند خون، کنترل شده و استخوان ها نیز تقویت شوند. به طور کل می توان گفت که این ویتامین نقش زیادی در بالا بردن استحکام بدن و سیستم ایمنی دارد.

کمبود منیزیم و مشکلات آن

کمبود منیزیم با علائم مختلفی مشخص می شود. البته برخلاف بسیاری از ویتامین ها، کمبود منیزیم در آزمایشات عادی مشخص نمی شود و بیش از هر چیز با علائمی که در بدن بروز می کنند، می توان متوجه ضعف و کمبود آن شد. از جمله علائمی که نشاندهنده کمبود منیزیم در بدن می باشند، می توان به خستگی اشاره کرد.

ضعف، بی حسی و گز گز کردن دست و پا اگر ممتد و طولانی مدت شود، از علائم کمبود منیزیم می باشد. سردرد، حالت تهوع دائمی و تغییرات خلق و خو نیز می توانند نشانه هایی از کمبود منیزیم در بدن باشند.

افرادی که افت شدید منیزیم پیدا می کنند، معمولا دچار تشنج و گرفتگی عضلات شده و ضربان قلب آن ها دچار مشکل می شود. آریتمی از رایج ترین علائم کمبود منیزیم در افرادی است که پیش از این سابقه مشکلات قلبی نداشته و سابقه خانوادگی در مورد این بیماری نداشته باشند.

منابع غنی از منیزیم

افرادی که به دنبال بهترین ویتامین برای چاقی صورت می باشند، نیاز به استفاده از منابع غنی این ویتامین دارند. البته منیزیم به صورت دارو نیز قابل استفاده می باشد اما باید در حجم مناسب مورد استفاده قرار گیرد.

از جمله منابع غذایی حاوی منیزیم می توان به بادام اشاره کرد. بادام علاوه بر ویتامین ای، منبع خوبی برای رساندن منیزیم به بدن نیز می باشد. کنجد، آفتاب گردان، دانه کتان، بلغور جو و … از دیگر مواد خوراکی هستند که حاوی منیزیم بوده و می توان نیاز بدن به این ماده را با مصرف آن ها برطرف کرد.

منابع غنی از منیزیم
منابع غنی از منیزیم

در کنار مصرف ویتامین، چه اقداماتی به تسریع چاقی صورت منجر می شوند؟

همان طور که گفته شد، با استفاده از بهترین ویتامین برای چاقی صورت می توان به چاقی صورت کمک کرد. این پروسه زمان بیشتری نسبت به جراحی پروتز یا تزریق ژل و چربی نیاز دارد. اما نتیجه آن مدت زمان بیشتری ماندگاری دارد. گاهی اوقات افراد با وجود ماندگاری نتیجه به دنبال تسریع اثرگذاری آن نیز می باشند.

در این حالت می توان از دو یا چند روش با نتیجه گیری قطعی در کنار هم استفاده کرد تا سرعت چاقی صورت افزایش پیدا کرده و در کنار این مسئله ماندگاری نیز بیشتر شود. افرادی که با مصرف ویتامین برای چاقی صورت اقدام می کنند، می توانند برای تسریع نتیجه گیری از حرکات ورزشی استفاده کنند.

برخی حرکات ورزشی مانند یوگای صورت وجود دارند که گردش خون را در بدن بیشتر کرده و به چاقی صورت کمک می کنند. بالا رفتن گردش خون در صورت، موجب جذب بهتر ویتامین به سلول ها می شود.

همچنین با بستن منافذ پوستی، مانع خروج چربی و آب میان بافتی از سلول ها می شود که این مسئله نیز به تسریع چاقی صورت منجر می شود. حرکات ورزشی و یوگا برای کمک به چاقی صورت انواع مختلفی دارند که در ادامه در مورد چگونگی آن ها صحبت خواهیم کرد.

در کنار مصرف ویتامین، چه اقداماتی به تسریع چاقی صورت منجر می شوند؟
در کنار مصرف ویتامین، چه اقداماتی به تسریع چاقی صورت منجر می شوند؟

آهن چگونه باعث چاقی صورت می شود و در کدام غذاها یافت می شود؟

یکی از مواد معدنی مهم و مورد نیاز بدن، آهن است. این ویتامین نقش مهمی در بدن ایفا کرده و کمبود آن مشکلات زیادی برای فرد به وجود می آورد. تا جایی که جدی ترین آسیب های داخلی زمانی رخ می دهند که بدن با کمبود آهن مواجه می شود.

عنصر آهن در تولید خون نقش اساسی دارد. سلول های خونی و گلبول های قرمز در انتقال اکسیژن نقاط مختلف بدن نقش دارند و در این میان عنصر آهن کمک زیادی به انجام مناسب این روند می کند.

نرسیدن اکسیژن به اندام ها مشکلات زیادی ایجاد می کند

نرسیدن اکسیژن به اندام ها مشکلات زیادی ایجاد می کند و جدی ترین آن ها سکته مغزی ناشی از نرسیدن اکسیژن به مغز است. آهن همچنین در زیبایی نیز تاثیر زیادی دارد.

با توجه به نقش این ماده در گردش خون، افرادی که دچار فقر آهن می شوند، این مشکل ابتدا در چهره آن ها مشخص می شود. به عنوان مثال، کبودی چهره یا افزایش چین و چروک های پوستی از جمله نشانه های کمبود آهن در بدن می باشند. در وضعیت صورت و چاقی و لاغری آن نیز آهن تاثیر زیادی دارد.

عملکرد برخی هورمون ها که به سلامت پوست منجر می شوند، به وجود آهن بستگی دارد. این عنصر را می توان از منابع غذایی مختلف دریافت کرد. سرشار ترین منبع آهن، گوشت قرمز است. اما گاهی پزشکان به افرادی که فقر آهن در آن ها بیشتر دیده می شود، استفاده از قرص آهن را توصیه می کنند.

مصرف مایعات به خصوص آب، چه تاثیری در چاقی صورت دارد؟

افرادی که به دنبال جوانسازی پوست می باشند، نیاز بیشتری به مصرف آب دارند. مصرف آب به طور کل برای سلامت بدن ضروری بوده و در تمام رژیم های غذایی به مصرف آن در طول روز به میزان حداقل 8 لیوان در شبانه روز توصیه می شود.

یکی از نکات مثبت در مورد آب، شادابی بیشتر پوست در افرادی است که میزان آب بیشتری مصرف می کنند. کالری آب آشامیدنی در صورتی که هیچ افزودنی خاصی به آن اضافه نشود، صفر است. بنابراین باعث چاقی نمی شود اما در مورد صورت و چاقی آن مصرف آب بی تاثیر نیست.

مصرف مایعات به خصوص آب، چه تاثیری در چاقی صورت دارد؟
مصرف مایعات به خصوص آب، چه تاثیری در چاقی صورت دارد؟

البته برخی افراد با تصور این که نوشیدن دیگر مایعات مانند شیر یا چای می تواند جایگزین آب بوده و همان عملکرد را در بدن داشته باشد، به جای مصرف آب از مایعات دیگر استفاده می کنند.

هر چند دیگر مایعات، نیاز بدن به نوشیدنی ها را کاهش می دهند، اما عملکرد آب در بهبود شرایط بدن با هیچ نوشیدنی دیگری قابل مقایسه نیست و نمی توان چیزی را جایگزین آن کرد. نوشیدن مقدار کافی آب، آب میان بافتی سلول ها را تامین می کند.

در بسیاری از افراد، لاغری صورت و فرورفتگی گونه ها به علت از بین رفتن آب میان بافتی است. این افراد می توانند با نوشیدن آب به حفظ آب میان سلول ها کمک کرده و صورت خود را همواره جوان، پرحجم و پرعضله نگه دارند.

کدام گروه از مواد غذایی برای چاقی صورت منبع غنی تری می باشند؟

زمانی که صحبت از هر گونه تغییری در وضعیت بدن افراد می شود، ابتدا رژیم غذایی روزمره مورد بررسی قرار می گیرد. تغذیه تاثیر زیادی در وضعیت بدن دارد.

بیشتر افرادی که به چاقی یا لاغری مفرط دچار می شوند، در تغذیه خود دچار مشکل می باشند. همچنین افرادی که به دنبال ایجاد هر گونه تغییری در وزن، وضعیت پوست و … می باشند، ابتدا باید سبک تغذیه خود را تغییر داده یا اصلاح کنند.

کدام گروه از مواد غذایی برای چاقی صورت منبع غنی تری می باشند؟
کدام گروه از مواد غذایی برای چاقی صورت منبع غنی تری می باشند؟

در مورد چاقی صورت نیز تغذیه نقش مهمی را دارد. در بخش های قبل و بعد از معرفی بهترین ویتامین برای چاقی صورت، این نکته گفته شد که بسیاری از ویتامین های موثر در این زمینه را می توان از مواد غذایی دریافت کرد.

در میان مواد غذایی نیز برخی خوراکی ها منبع غنی تری برای دریافت ویتامین های مورد نیاز برای چاقی صورت می باشند. از جمله منابع غذایی خوب و غنی برای تامین ویتامین های مورد نیاز بدن می توان به میوه ها و سبزیجات اشاره کرد.

سبزیجات برگ سبز، آب رسانی به بدن را بهتر انجام می دهند. همچنین اکثر میوه ها و سبزیجات، حاوی فیبر می باشند که این مسئله موجب احساس سیری شده و فرد نیاز کمتری به مواد غذایی مضر که موجب تجمع چربی در بدن به خصوص صورت می شوند، شده و در نتیجه چاقی صورت تنها با آب و مواد مفید اتفاق می افتد.

از دیگر مواد خوراکی مناسب برای چاقی صورت می توان به دانه و آجیل ها اجاره کرد. آجیل هایی مانند بادام که سرشار از ویتامین های مختلف بوده یا دانه آفتاب گردان نیز می توانند به چاقی صورت کمک کنند.

ویتامین D چه نقشی در چاقی صورت دارد؟

در ادامه معرفی بهترین ویتامین برای چاقی صورت، در مورد یکی دیگر از ویتامین های کاربردی در این زمینه صحبت خواهیم کرد. یکی از ویتامین هایی که مصرف آن به متقاضیان چاقی صورت توصیه می شود، ویتامین D می باشد.

این ویتامین که منبع اصلی دریافت آن نور خورشید است، از بسیاری از مواد غذایی مانند شیرهای حاوی ویتامین D، جگر گاو، زرده تخم مرغ و ماهی هایی مانند ماهی سالمون و ساردین قابل دریافت می باشد.

ویتامین D چه نقشی در چاقی صورت دارد؟
ویتامین D چه نقشی در چاقی صورت دارد؟

یکی از نکات مهم در مورد ویتامین D، تاثیر آن برای لاغری و سوزاندن چربی ها در قسمت شکم و پهلوست. افرادی که از مواد غذایی حاوی این ویتامین به مقدار بیشتری در رژیم غذایی خود استفاده می کنند، معمولا شکم و پهلوی لاغرتری دارند. اما این مسئله باعث نمی شود که تاثیر این ویتامین در چاقی صورت کاهش پیدا کند.

به خصوص افرادی که ویتامین D را از بهترین منبع آن یا نور خورشید دریافت می کنند، وضعیت بهتری در گردش خون، تورم سلول های پوست و … دارند که این مسئله باعث می شود تا صورت چاق تر و شاداب تر دیده شود.

پزشکان به افرادی که در یک رژیم غذایی تمایلی به لاغری صورت ندارند، مصرف لبنیاتی که حاوی این ویتامین هستند را توصیه می کنند.

همچنین خوردن قارچ و غلات به عنوان دیگر منابع ویتامین D، برای افرادی که نیاز به کالری کمتر برای چربی سوزی داشته و در عین حال فرم ظاهری صورت برای آن ها مهم است، مناسب می باشد.

بهترین زمان مصرف ویتامین ها برای چاقی صورت چه تایمی از شبانه روز است؟

همان طور که تا اینجای مقاله گفته شد، مصرف ویتامین ها به میزان کافی می تواند در چاقی صورت تاثیرگذار باشد. اما زمانی این تاثیر به نهایت حد خود می رسد که فرد ویتامین ها را در زمان مناسب و به شکل درست استفاده کند.

به عبارت دیگر، زمان مصرف ویتامین باید به گونه ای انتخاب شود که بدن فرصت کافی برای جذب ویتامین داشته باشد و سلول ها به منظور عملکرد مناسب مانند پر کردن صورت از این ویتامین استفاده کنند.

بهترین زمان مصرف ویتامین ها برای چاقی صورت چه تایمی از شبانه روز است؟
بهترین زمان مصرف ویتامین ها برای چاقی صورت چه تایمی از شبانه روز است؟

زمانی که گردش خون بهتر و متعادل تر باشد، ویتامین های دریافتی از طریق غذاها یا داروهای خوراکی زودتر به بخش های مورد نیاز می رسند. به عنوان مثال فعالیت های ورزشی به خصوص ورزش های سبک که تنها به بهبود گردش خون کمک می کنند، در این زمینه تاثیر گذار می باشند.

مصرف ویتامین ها در ابتدای صبح که بدن هنوز مواد غذایی زیادی دریافت نکرده و ویتامین ها می توانند به راحتی در خون جریان داشته باشند یا انتهای شب به علت تعادل هورمونی بهتر در خواب، مناسب تر از سایر زمان ها در طول شبانه روز می باشد.

به خصوص در صورتی که ویتامین ها به صورت قرص و دارو مورد استفاده قرار می گیرند، بهتر است برای نتیجه گیری بهتر از مصرف آن ها، استفاده را در انتهای شب یا اول صبح انجام داد.

آیا می توان ویتامین های لازم برای چاقی صورت را از طریق ماسک های زیبایی، به پوست رساند؟

یکی از سوالات مهم افرادی که به دنبال بهترین ویتامین برای چاقی صورت بوده و برای انجام این کار مصرف ویتامین ها به آن ها توصیه می شود، نحوه مصرف ویتامین است. طبیعتا رایج ترین شکل رساندن ویتامین ها به پوست و بدن، مصرف خوراکی آن ها از طریق دارو یا مواد غذایی سرشار از ویتامین مورد نظر است.

اما این کار ممکن است برای برخی افراد ساده نباشد. به عنوان مثال حساسیت به برخی غذاها یا بی میلی به مصرف دارو ممکن است موجب نامنظم کردن روند استفاده از ویتامین ها شده و در نتیجه آن ها را بی تاثیر کند.

آیا می توان ویتامین های لازم برای چاقی صورت را از طریق ماسک های زیبایی، به پوست رساند؟
آیا می توان ویتامین های لازم برای چاقی صورت را از طریق ماسک های زیبایی، به پوست رساند؟

یکی از راه های رساندن ویتامین ها به صورت به منظور چاقی آن در افرادی که با چنین مشکلاتی مواجه هستند، انتقال ویتامین به بدن از طریق پوست است.

در این شرایط، فرد با استفاده از کرم های حاوی ویتامین یا ساخت ماسک های خانگی از ویتامین می تواند آن را از طریق منافذ پوست به سلول ها رسانده و از این طریق مورد استفاده قرار دهد.

به عنوان مثال بسیاری از افراد به جای مصرف قرص ویتامین E، محتویات قرص این ویتامین را به صورت کرم و لوسیون روی پوست صورت ماساژ می دهند. این کار کمک می کند که ویتامین از منافذ پوست، جذب لایه های زیرین شده و چاقی و پر شدن پوست اتفاق بیفتد.

آیا می توان حین رژیم لاغری، از ویتامین های چاقی صورت استفاده کرد؟

یکی از نگرانی های رایج در میان افرادی که از رژیم های لاغری استفاده می کنند، لاغری صورت است. در طول یک رژیم غذایی، صورت اولین قسمتی از بدن است که کوچک تر شده و با از دست دادن مقداری چربی تغییر شکل پیدا می کند

آیا می توان حین رژیم لاغری، از ویتامین های چاقی صورت استفاده کرد؟
آیا می توان حین رژیم لاغری، از ویتامین های چاقی صورت استفاده کرد؟

اما برخی افراد تمایلی به این موضوع ندارند. در صورتی که فرد قصد لاغری صورت را نداشته باشد، پزشک در طول رژیم غذایی، ویتامین هایی را تجویز می کند که مانع این مشکل شوند. همچنین مصرف آب بیشتر در طول اجرای رژیم غذایی تاثیر بسیار زیادی در حفظ بافت و کیفیت پوست داشته و از لاغری صورت جلوگیری می کند.

البته با توجه به این که از بین رفتن چربی ها در تمامی نواحی بدن امری اجتناب ناپذیر است، نمی توان با هیچ دارویی از کاهش چربی صورت جلوگیری کرد.

اما مصرف غذاهایی که پر کننده عضلات بوده و مانع ریزش آن ها در طول رژیم می شوند، می توانند تا حد زیادی از لاغری صورت جلوگیری کنند. به عنوان مثال سبزیجات در طول رژیم غذایی باید منظم استفاده شوند تا اولا ویتامین های لازم برای چاقی صورت به بدن رسانده شده و همچنین آب میان بافتی سلول ها به هیچ وجه کاهش پیدا نکند.

لطفا از پست ب کمپلکس برای دیابت دیدن کنید.

مولتی ویتامین ها چه تاثیری در چاقی صورت دارند؟

گاهی اوقات خوردن ویتامین ها به صورت مجزا کار ساده ای نیست. به عنوان مثال برای چاقی صورت نیاز به چندین ویتامین مختلف است که در صورت نیاز به آن ها فرد باید چند داروی ویتامینه را در ساعت های مختلف شبانه روز مصرف کند.

این کار نیاز به برنامه ریزی برای عدم تداخل داروها داشته و گاهی ممکن است فرد، مصرف یکی از آن ها را فراموش کند که این مسئله موجب وقفه در نتیجه گیری می شود.

مولتی ویتامین ها چه تاثیری در چاقی صورت دارند؟
مولتی ویتامین ها چه تاثیری در چاقی صورت دارند؟

راه ساده تر برای مصرف همزمان ویتامین ها و دریافت بیشترین تاثیر از آن ها، استفاده از قرص های مولتی ویتامین است. قرص های مولتی ویتامین حاوی چندین ویتامین به شکل مساوی می باشند و با مصرف یک عدد از آن ها، فرد چند نوع از ویتامین ها را به صورت همزمان اما با دوز کمتر دریافت می کند.

این قرص ها برای چاقی صورت مناسب می باشند. به خصوص در افرادی که در حین رژیم غذایی نیاز به دریافت ویتامین ها دارند، مصرف مولتی ویتامین ها به منظور تامین ویتامین مورد نیاز بدن و جلوگیری از لاغری صورت مفید می باشد.

البته مولتی ویتامین ها حتی برای چاقی صورت نیز نباید به صورت خودسرانه مورد استفاده قرار گیرند. دوز مناسب و تعداد قرص مصرفی در روز باید توسط پزشک مشخص شود تا از بروز هر گونه مشکلی برای فرد جلوگیری شود.

چه مسائلی مانع جذب ویتامین های چاق کننده صورت می شوند و راه حل این مشکل چیست؟

در بخش های ابتدایی مقاله بهترین ویتامین برای چاقی صورت گفته شد که گاهی اوقات ،لاغری صورت به علت تغذیه نامناسب رخ می دهد.

فقر مواد معدنی و ویتامین هایی که به چاقی صورت کمک می کنند، از دیگر علت هایی است که می تواند موجب لاغری صورت و ایجاد ظاهری نامناسب برای آن شود. این فقر معمولا به علت وجود مانعی در بدن برای جذب ویتامین های لازم در چاقی صورت اتفاق می افتد.

چه مسائلی مانع جذب ویتامین های چاق کننده صورت می شوند و راه حل این مشکل چیست؟
چه مسائلی مانع جذب ویتامین های چاق کننده صورت می شوند و راه حل این مشکل چیست؟

به عنوان مثال در افرادی که مصرف فست فودها در آن ها میزان بیشتری داشته و غذاهای سالم جایگاه کمتری در برنامه غذایی آن ها دارند، جذب ویتامین نیز کمتر اتفاق می افتد و در نتیجه مشکلات پوستی در آن ها بیشتر دیده می شود.

یا افرادی که به دلیل بیماری های خاص برخی داروها را مصرف می کنند، ممکن است دچار تداخل دارو با جذب ویتامین از مواد غذایی شده که در چنین شرایطی باید اقدام به مصرف ویتامین به صورت دارویی کنند.

رژیم های خودسرانه که علاوه بر چربی، مواد معدنی بدن را نیز کاهش می دهند

رژیم های خودسرانه که علاوه بر چربی، مواد معدنی بدن را نیز کاهش می دهند، از دیگر موانع جذب ویتامین در بدن می باشند. به منظور جلوگیری از این مشکل، مهم ترین کار، مصرف داروها زیر نظر پزشک است.

به عبارت دیگر برای هیچ مشکلی نباید به صورت خودسرانه دارو استفاده کرد. همچنین در صورت نیاز به رژیم لاغری و کاهش وزن نیز بهترین کار اجرای رژیم زیر نظر یک متخصص تغذیه مجرب است تا جایگزین های لازم برای تامین ویتامین های بدن را در برنامه غذایی قرار داده و در صورت نیاز، تغییرات برنامه را به موقع انجام دهد.

پیشنهاد می کنیم از پست تغذیه بعد از عمل اسلیو و قرص مولتی ویتامین چاق کننده است؟ دیدن کنید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سارا
سارا
1 سال قبل

سلام خیلی عالی و کامل بود ممنون❤️😍

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید