بای پس کلاسیک معده

فهرست مطالب

در این مقاله از سایت بهترین دکتر جراحی لاغری در خرم آباد،  قصد داریم در رابطه با موضوع بای پس کلاسیک معده بحث کرده و اطلاعات مفیدی را به شما عزیزان بدهیم.

بای پس کلاسیک معده
بای پس کلاسیک معده

اگر قصد انجام عمل بای پس کلاسیک معده را دارید پیشنهاد میکنیم به کلینیک تخصصی دکتر سلیمی مراجعه کنید.

همان طور که می دانیم امروزه به دلیل زندگی های ماشینی و فست فودها چاقی و اضافه وزن در اکثر مردم وجود داشته و اذیت کننده شده است. در ابتدا برای مقابله با چاقی ورزش در کنار رژیم غذایی توصیه شده و در بیش تر موارد هم جوابگو خواهد بود.

در مواردی که ورزش های معمولی کارساز نبوده و به کاهش وزن کمکی نمی کند، باید ورزش های سنگین و رژیم غذایی سخت را در برنامه ی خود قرار دهید. این دو روش ابتدایی ترین راه حلی است، که برای تمامی افراد هم قابل اجرا خواهد بود

اما در مواردی که افراد دارای چاقی مفرطی هستند، ورزش های سخت و رژیم های دشوار هم جوابگو نبوده نیاز به عمل های لاغری به شدت احساس می شود. در این مقاله تمامی عمل ها و شرایط خاص آن ها را برای شما عزیزان بیان می کنیم، با ما همراه باشید.

در این مقاله به سوال های زیر پاسخ می دهیم:

جراحی لاغری را شرح دهید؟

از عمل های لاغری چه انتظارهایی باید داشته باشیم؟

چاقی مفرط چه بیماری هایی را برای افراد در پی خواهد داشت؟

انواع جراحی های لاغری را نام ببرید؟

دلایل برتری عمل بای پس کلاسیک معده در مقایسه با دیگر عمل های لاغری را شرح دهید؟

نحوه ی انجام عمل لاغری بای پس کلاسیک معده را شرح دهید؟

قبل از انجام عمل لاغری بای پس کلاسیک معده باید چه اقداماتی صورت گیرد؟

بعد از انجام جراحی لاغری بای پس کلاسیک معده باید چه مراقبت هایی را انجام داد؟

با تحقیق در رابطه با جراحی لاغری حلقه ی معده چه اطلاعاتی را به دست آورده ایم؟

جراحی لاغری حلقه ی معده برای چه افرادی توصیه می شود؟

نحوه ی انجام دادن جراحی حلقه ی معده به چه شکلی است؟

عمل لاغری حلقه ی معده چه مزیت هایی دارد؟

بعد از جراحی حلقه ی معده باید چه مراقبت هایی را انجام داد؟

ویژگی های عمل لاغری اسلیو معده را بنویسید؟

مزایای عمل لاغری اسلیو معده چیست؟

قبل از جراحی لاغری اسلیو باید چه مواردی را رعایت کرد؟

بعد از انجام جراحی لاغری اسلیو معده باید چه مراقبت هایی را انجام داد؟

طبق تحقیقات انجام شده بین عمل لاغری بای پس کلاسیک معده و عمل اسلیو معده کدام یک بهتر است؟

آیا شرکت های بیمه ای هزینه های عمل لاغری را پرداخت می کنند؟

هزینه هر یک از عمل های لاغری حدودا چقدر خواهد بود؟

مشاوره های قبل و بعد از عمل لاغری چه فوایدی دارد؟

معیار انتخاب کلینیک درمانی چه مواردی است؟

 

جراحی لاغری را شرح دهید؟

جراحی لاغری به نحوه ی است، که اگر تمایل به انجام آن را داشته باشید، باید حتما مراحل ورزش سخت و رژیم های دشوار را امتحان کرده ولی از چاقی شما درصدی هم کم نشده باشد.

دکترهای متخصص بعد از انجام آزمایش های لازم برای شما دستور عمل جراحی را صادر کرده و باید سلامت شما برای این عمل ها تایید شود. به طور مثال اگر بیماری خاصی را داشته باشید، به شما اصلا اجازه ی عمل لاغری داده نمی شود و ابتدا برای درمان آن بیماری تحت معاینه قرار می گیرید.

بعضی از بیماری های چاقی جزو موارد نام برده شده در سطر بالا بوده و به همین دلیل آزمایش های لازم از شما گرفته می شود. در این بخش لازم است، بحث بیمارهای روانی را پیش کشیده و به آن هم اشاره کنیم. در زمان معاینه های اولیه فقط به بیمارهای جسمی شما اکتفا نکرده و بیمارهای روانی احتمالی شما هم مورد بررسی قرار می گیرند.

اختلال پرخوری یا افسردگی

بعضی از افراد که دارای بیماری روانی مانند اختلال پرخوری یا افسردگی هستند، اصلا برای عمل های جراحی لاغری مناسب نبوده و اجازه عمل هم از طرف دکتر روانشناس به آن ها داده نمی شود؛

اما جای نگرانی نیست این چنین بیمارهایی هم قابل درمان بوده و در صورت ابتلا تحت مراقبت قرار گرفته تا به طور کامل درمان شوید. در مرحله ی بعدی که تمامی بیماری های شما درمان شد، می توانید برای انجام عمل های لاغری اقدام کنید.

جراحی های لاغری دارای انواع بی شماری بوده اما تمامی آن ها یک نتیجه ی مثبت را برای شما رقم خواهند زد. جراحی های لاغری برای افرادی که دارای چاقی مفرط می باشد، یا این که دچار مریضی هایی شده اند، که به دلیل اضافه وزن بالا است، مناسب بوده و گزینه ی بسیار خوبی خواهد بود. تنوع جراحی های لاغری و روش لاغر کردن آن ها سبب شده است، شما بتوانید آن عملی که برای شرایط شما مناسب می باشد، انتخاب کنید.

متفاومت بودن جراحی های لاغری دارای نتیجه ی یکسانی است، که سبب کم شدن غذای مصرفی شما در طول روز خواهند شد و از این راه به کاهش وزن شما کمک فراوانی می کنند.

یکی از روش هایی که در اکثر عمل های لاغری انجام می شود، این است که نحوه ی گوارش غذا و همچنین جذب غذا را تحت تاثیر قرار می دهند. در مطالب بالا تفاوت انواع عمل های لاغری تایید شد.

با این حال بعد از انجام هر یک از عمل های لاغری باید حتما ورزش و رژیم غذایی خود را کنترل کرده و از حد مجاز عبور نکنید، چرا که چاقی شما قابل برگشت بوده و مجددا اضافه وزن پیدا می کنید.

به عبارتی دیگر می توان گفت، عمل های لاغری باعث لاغر شدن شما و کاهش وزن می شود، اما برای ثابت ماندن وزن روی آن ها حساب نکرده و تمام نکات مهم را رعایت کنید.

نکته ی قابل ذکر دیگر این است، که بعد از انجام هر یک از عمل های لاغری باید هر چند مدت یک بار به پزشک خود مراجعه کرده و علائم شما مورد بررسی قرار گیرد.

پیگیری و معاینه از مهم ترین کارهای بعد از انجام عمل لاغری است، که همراه با ورزش برای جلوگیری از چاقی مجدد توصیه می شود. در ادامه انواع جراحی های لاغری بیان شده و در رابطه با آن ها بحث خواهیم کرد.

از عمل های لاغری چه انتظارهایی باید داشته باشیم؟

همان طور که در سطرهای بالاتر بیان شد، شما بعد از انجام هر یک از عمل های جراحی لاغری به شکل قابل توجهی لاغر شده و با کاهش وزن همراه خواهید بود؛

اما از اهمیت ورزش های بعد از عمل قافل نشده و بدانید که مهم ترین کار شما این است، که کاهش وزن خود را ثابت نگه داشته و دیگر چاق نشوید. با این حال نباید از انجام عمل جراحی انتظار داشته باشیم، که به وزن های بسیار پایین رسیده و شبیه مربی های بدن سازی شویم!

بعضی از افراد به پزشک متخصص خود می گویند، که می خواهند بعد از عمل جراحی لاغری به سایز 1 یا 2 برسند؛ این چنین انتظارهایی اشتباه بوده و اصلا هم اتفاق نمی افتد.

در حقیقت این چنین انتظارهایی نشان می دهد، که بیمار برای عمل مناسب نبوده و باید تحت درمان قرار گیرد. از طرفی اگر انتظار دارید بعد از انجام عمل جراحی لاغری هر مقدار نوشابه بخورید ولی چاق نشوید، لازم است که بدانید غیر ممکن است و با خوردن نوشابه به مقدار زیاد حتما چاق خواهید شد.

از عمل های لاغری چه انتظارهایی باید داشته باشیم؟
از عمل های لاغری چه انتظارهایی باید داشته باشیم؟

چاقی مفرط چه بیماری هایی را برای افراد در پی خواهد داشت؟

چنانچه شما نیز جزو آن دسته از اشخاصی می باشید، که بسیار چاق بوده و با این مشکل دست و پنجه نرم می کنید، لازم است بدانید چاقی سبب بیماری هایی می شود که دردناک بوده و مشکلات شما را افزایش خواهد داد.

به طور مثال می توان به بیمارهای فشار خون بالا، دیابت، آپنه ی خواب، کلسترول بالا و…اشاره کرد. در این بخش لازم است، بگوییم که بعضی از این بیماری ها جزو مواردی هستند که نشان می دهد، شما برای انجام عمل جراحی کاندید خوبی هستند.

این در حالی است، که وجود بعضی از بیماری های نام برده شده باعث اثر منفی به روی عمل لاغری شما شده و باید ابتدا آن را درمان کرده و بعد برای انجام عمل لاغری اقدام کنید. مشاوره های قبل از عمل توسط دکتر متخصص برای معاینه های لازم است و تمامی موارد مهم بررسی خواهد شد.

چاقی مفرط چه بیماری هایی را برای افراد در پی خواهد داشت؟
چاقی مفرط چه بیماری هایی را برای افراد در پی خواهد داشت؟

انواع جراحی های لاغری را نام ببرید؟

جراحی لاغری در نوع خود متنوع بوده و انواع متفاوتی را شامل می شود، به طور مثال می توان به بای پس کلاسیک معده، اسلیو معده، حلقه ی معده و…اشاره کرد، که چند مورد از رایج ترین جراحی های لاغری هستند و طرفداران زیادی دارند.

هر یک از انواع جراحی های لاغری دارای شرایط خاصی بوده و به شکل متفاوتی سبب لاغری افراد می شوند، در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم، با ما همراه باشید.

انواع جراحی های لاغری را نام ببرید؟
انواع جراحی های لاغری را نام ببرید؟

جراحی لاغری بای پس کلاسیک معده چگونه سبب لاغری شما خواهد شد؟

یکی از بهترین و رایج ترین جراحی های لاغری همین جراحی بای پس کلاسیک معده بوده که دارای طرفداران بسیاری است. نکته بسیار مهمی که باید در رابطه با این نوع عمل لاغری بدانید، این می باشد، که درصد بالای لاغری را به همراه داشته و بین انواع عمل های لاغری یکی از بهترین موارد می باشد . اگر در رابطه با چگونگی انجام آن کنجکاو شده اید، ادامه ی مقاله را مطالعه کنید.

نخستین بار عمل لاغری بای پس کلاسیک معده توسط افرادی به نام ایتو و میسون در یکی از دانشگاه ها به صورت آزمایشی اجرا شد. بعد از آن که نتیجه کاملا موفقیت آمیز بود، این روش در جهان رایج شده و اکنون شاهده انجام همه روزه ی آن هستیم. لازم است بدانید این عمل لاغری با بهره گیری از مکانیزم های متفاوتی به کم شدن وزن افراد کمک بسیاری می کند.

جراحی لاغری بای پس کلاسیک معده چگونه سبب لاغری شما خواهد شد؟
جراحی لاغری بای پس کلاسیک معده چگونه سبب لاغری شما خواهد شد؟

در رابطه با نحوه ی لاغر سازی این روش می توان گفت، با به وجود آوردن محدودیت در استفاده کالری و مشکلات سوء جذبی میزان کالری که توسط بدن دریافت می شود را محدود می نماید ، اما این تنها روش لاغری در عمل بای پس کلاسیک معده نبوده و از راه کار محدود کنندگی و تبدیل معده به سایز کوچک تر، منجر به کاهش وزن افراد به مقدار قابل توجهی خواهد شد.

جالب است بدانید در عمل لاغری بای پس کلاسیک معده جراحان می توانند با تغییراتی در نحوه ی رفتن غذا به داخل روده، به شکلی سبب کاهش وزن شما شود، که در دیگر عمل های رایج موجود نمی باشد.

از نظر پزشکان متخصص این عمل یکی از موثرترین عمل های لاغری می باشد و دارای نتایج بلند مدتی خواهد بود. با این که در سال های اخیر روش ها و عمل های بسیاری برای کاهش وزن ارائه شده است، اما هیچ یک از آن ها قابلیت ها و فواید جراحی بای پس کلاسیک معده را ندارند.

اگر شما هم به دنبال یک روش امن و مطمئن برای لاغری و کاهش وزن خود هستند، تا از بیماری های چاقی نجات پیدا کنید، به شما اطمینان می دهیم، که این عمل گزینه ی بسیار خوبی است.

طرفداران عمل بای پس کلاسیک معده بسیار بالا بوده و در تمامی کشورهای دنیا هر ساله هزاران هزار نفر این عمل را انجام داده و از فواید آن بهره مند می شوند. لازم است بدانید در طول تاریخ محبوب ترین عمل جراحی همین بای پس کلاسیک معده می باشد، پس اگر قصد کاهش وزن دارید، سریع تر اقدام کنید.

دلایل برتری عمل بای پس کلاسیک معده در مقایسه با دیگر عمل های لاغری را شرح دهید؟  

در سطرهای بالا به شکل مفصل برتری عمل جراحی بای پس کلاسیک معده را بیان کرده و با آن ها آشنا هستید، در این قسمت قصد داریم مزایای این عمل یا به عبارتی دیگر علت برتری آن را برای شما عزیزان بیان کنیم. یکی از مهم ترین عامل محبوبت این روش لاغری این است، که سرعت کاهش وزن افراد بسیار بالاتر از عمل های دیگر خواهد بود.

اگر بخواهیم به شکلی دقیق تر این مورد را بیان کنیم، می توان بگوییم که شما با انجام عمل لاغری بای پس معده ظرف مدت 18 ماه چیزی حدود 70 درصد وزن اضافی خود را از دست خواهید داد

در صورتی که در دیگر عمل ها این مقدار کاهش وزن در این مدت زمانی وجود نداشته و امکان پذیر نخواهد بود. اگر شما هم جزو افراد چاق هستید، می دانید که سرعت بالای کاهش وزن چقدر باارزش است.

مزایای عمل بای پس معده

از دیگر مزایای بسیار خوب و مفید عمل بای پس کلاسیک معده می توان به این مورد اشاره داشت، که به شما کمک می کند مقدار غذای مصرفی خود را هم کاهش داده و به عبارتی دیگر با کاهش اشتها همراه خواهد بود. توجیه علمی مورد بیان شده این است، که سایز معده ی شما کوچک شده پس به طبع نمی توانید غذای زیادی را میل کنید.

تنها راه حل لاغری در بای پس کلاسیک معده کاهش سایز معده ی شما نبوده و از طرفی سبب عدم جذب کالری مواد در روده ی شما خواهد شد، که این مورد هم تاثیر مثبتی در کاهش وزن شما داشته و بسیار مفید است.

مزایای عمل بای پس معده
مزایای عمل بای پس معده

در این بخش باید به یکی دیگر از بهترین مزیت های عمل بای پس کلاسیک معده اشاره کنیم، که می تواند دیابت نوع 2 شما را تا حد چشم گیری درمان کرده یا این که به طور کامل از بین ببرد.

اگر از بیماری نام برده شده در سطر بالا رنج می برید، حتما گزینه ی انتخابی شما بای پس کلاسیک معده خواهد بود. این عمل در مواردی توانسته است بیماری کلسترول و فشار خون بالا را هم تا حدی درمان کرده و دیگر نیازی به مصرف قرص های درمانی نخواهد بود.

کاهش وزن از طریق عمل لاغری بای پس کلاسیک معده به شما این امکان را می دهد که سوخت و ساز بهتری داشته و به عبارتی دیگر به تنظیم هورمون بدن شما کمک فراوانی می کند.

زمانی که فرد وزن بیش تری از دست بدهد، برای انجام ورزش ها توانایی بالاتری داشته و مجدد می توان وزن خود را از دست بدهد، یا حتی وزن پایین خود را ثابت نگه دارد؛ پس یکی دیگر از علت های برتری روش بای پس کلاسیک معده این است

که به افراد امکان ورزش کردن را خواهد داد. البته در تمامی عمل های لاغری این امکان وجود داشته و فقط مختص به روش بای پس معده نخواهد بود، اما در این عمل به میزان بالاتر وجود دارد.

همان طور که می دانید کاهش وزن و داشتن بدنی سالم به افزایش اعتماد به نفس افراد کمک کرده و آن ها را از ناراحتی های روحی خارج می کند، کاهش وزن بالا در عمل بای پس کلاسیک معده به افزایش اعتماد به نفس شما کمک کرده و در داشتن احساس بهتر برای شما مفید خواهد بود. طبق تحقیقات به عمل آمده، چیزی حدود 90 درصد افرادی که عمل بای پس کلاسیک معده را انتخاب کرده اند، بعد از 1 سال به وزن دلخواه خود رسیده و لاغر شده اند.

نحوه ی انجام عمل لاغری بای پس کلاسیک معده را شرح دهید؟

برای هر یک از عمل های لاغری باید از قبل آمادگی های لازم را به دست آورده و اطلاعات لازم در رابطه با کارهایی که باید انجام دهید را کسب کنید؛ بعد از این مراحل و رفتن به اتاق عمل عوامل لازم برای بررسی ضربان قلب شما اجرا شده و از سمت دیگری ماده بی حسی به فرد بیمار تزریق خواهد شد. در حالت کلی کار انجام شده در این عمل بریدن بخش اعظم معده  و مقداری از ابتدا ی روده ی کوچک فرد بیمار می باشد.

بخش نام برده شده از روده سبب می شود دیگر کالری مواد غذایی جذب نشده و سبب چاقی فرد نشود. همان طور که تا به حالا متوجه شده اید، عمل لاغری بای پس کلاسیک معده از روش گوارشی به کاهش وزن شما کمک می کند.

نحوه ی انجام عمل لاغری بای پس کلاسیک معده را شرح دهید؟
نحوه ی انجام عمل لاغری بای پس کلاسیک معده را شرح دهید؟

در این بخش لازم است به نکته مهمی اشاره کنیم، این روزها روش جدید و تکمیل کننده ی عمل جراحی بای پس کلاسیک معده به روی کار آمده، به شکلی که ابتدا معده را بریده و در مرحله ی بعدی قسمت پایینی روده ی کوچک را به معده وصل می کنند.

این روش که دارای مزیت های بهتری بوده، به تغییر مسیر غذا کمک کرده و از این راه کاهش وزن شما اتفاق خواهد افتاد.

اکنون نوبت به شرح انجام عمل بای پس کلاسیک معده رسیده است؛ این عمل به روش لاپاروسکوپی صورت گرفته و ابتدا باید در رابطه با آن اطلاعاتی به شما بدهیم. این روش به این شکل کار می کند، که بدون هیچگونه پارگی و بریدگی در شکم لوله ای توسط دکتر به داخل بدن فرستاده می شود.

در بالای آن لوله دوربینی نصب شده و به دکتر این امکان را می دهد، که داخل بدن شما را ببیند. این روش که با پیشرفت علم و تکنولوژی حاصل شده بسیار مفید بوده و کارآیی بالایی دارد.

نکته مهم این است، که داخل شکم با نوری روشن شده و هیچ خطایی پیش نمی آید. این روزها تمامی عمل های لاغری به همین روش اجرا شده و در عمل بای پس کلاسیک معده هم به کمک آن قسمت موزی شکل معده را برش خواهند داد.

قبل از انجام عمل لاغری بای پس کلاسیک معده باید چه اقداماتی صورت گیرد؟  

همان طور که متوجه شده اید، قبل از عمل های لاغری باید شرایط خاصی را ایجاد کرده و به موارد زیادی دقت کنید. به طور مثال باید در یک ماه قبل از عمل مصرف هر هورمونی مانند قرص های ضد بارداری و…را متوقف کنید.

در سه هفته قبل از انجام عمل لاغری بای پس کلاسیک معده باید روزانه یک مولتی ویتامین، قرص آهن و همچنین ویتامین ب مصرف کرده و در صورت تمایل به استفاده از رقیق کننده خون حتما با پزشک متخصص خود مشورت کنید.

دو هفته قبل از انجام عمل مصرف داروها را قطع کنید

دو هفته قبل از انجام عمل بای پس کلاسیک معده مصرف داروهای خاصی را که پزشک به شما می گوید را قطع کرده و به هیچ وجه از آن ها استفاده نکنید.

در این قسمت لازم است بدانید مصرف مواد غذایی مانند چاقی و قهوه که دارای کافئین می باشد، را باید قطع کرده و حتما می دانید که ماندگاری کافئین در بدن به مدت 10 الی 14 روز به طول می انجامد.

دو هفته قبل از انجام عمل مصرف داروها را قطع کنید
دو هفته قبل از انجام عمل مصرف داروها را قطع کنید

مراقبت های قبل از انجام عمل بای پس کلاسیک معده به همین چند مورد ختم نشده و باید یک روز قبل از عمل هم فقط مایعات رقیق میل کنید. منظور از مایعات آب گوشت رقیق و کم نمک، آب میوه رقیق و..می باشد که به عبارتی مجاز بوده و از نظر پزشک شما مشکلی نداشته باشد. در صورتی که شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید، که دیابت دارید، از مناسب بودن مایعات مطمئن شوید.

نکته مهم دیگر این است که یک روز قبل از عمل مصرف قرص آهن را حذف کرده و بعد از عمل و گذشت 3 هفته مجدد مصرف آن را شروع کنید.

بعد از انجام جراحی لاغری بای پس کلاسیک معده باید چه مراقبت هایی را انجام داد؟

در عمل جراحی بای پس کلاسیک معده شاهده کاهش وزن سریع بوده و به همین دلیل بدن به پروتئین و مواد معدنی زیادی نیاز دارد؛ توصیه می کنیم غلات، ویتامین و پروتئین لازم را با مصرف موادی مانند گوشت مرغ بدون پوست، ماهی، تخم مرغ، گوشت راسته ی گاو، لوبیا و… دریافت کنید. شما بعد از عمل باید چندین بار و در زمان های مشخص به پزشک خود مراجعه کرده و علائم خود را برای دکتر شرح دهید.

طبق توصیه ی دکتر متخصص خود از قرص ویتامین، آهن، کلسیم و همچنین B 12  استفاده کنید و بدن خود را با کمبود مواد مغذی روبه رو نکنید. دکتر متخصص باید میزان کاهش وزن شما را کنترل کرده و تغییرات رژیم غذایی شما را انجام دهد.

بعد از انجام جراحی لاغری بای پس کلاسیک معده باید چه مراقبت هایی را انجام داد؟
بعد از انجام جراحی لاغری بای پس کلاسیک معده باید چه مراقبت هایی را انجام داد؟

با تحقیق در رابطه با جراحی لاغری حلقه ی معده چه اطلاعاتی را به دست آورده ایم؟

جراحی حلقه ی معده هم یکی از پرطرفدارترین عمل های لاغری بوده و بسیار ساده است. این عمل هم به نوبت خود مفید و کاربردی می باشد، در حدی که چیزی حدود 50 درصد وزن اضافه ی شما را از بین برده و به کاهش وزن شما کمک فراوانی می کند. نحوه ی انجام دادن این عمل به شکل بسیار ساده و سریع بوده به شکلی که حلقه ای را به دور معده انداخته و سبب کاهش وزن شما خواهد شد.

عمل حلقه ی معده که بر طبق روش متفاوتی است، دارای لوله ی ارتباطی خواهد بود که در زیر پوست قرار گرفته و به کمک تزریق موارد خاصی تنگ یا باز می شود. در رابطه با این عمل می توان گفت روشی امن بوده و غیرتهاجمی می باشد.

با تحقیق در رابطه با جراحی لاغری حلقه ی معده چه اطلاعاتی را به دست آورده ایم؟
با تحقیق در رابطه با جراحی لاغری حلقه ی معده چه اطلاعاتی را به دست آورده ایم؟

جراحی لاغری حلقه ی معده برای چه افرادی توصیه می شود؟

همان طور که در سطرهای بالاتر هم بیان شد، هر یک از انواع جراحی های لاغری دارای شرایط خاصی بوده و از یک روش متفاوتی برای کاهش وزن شما استفاده می کنند.

در این بخش قصد داریم برای شما شرایط مناسب عمل جراحی حلقه ی معده را بیان کنیم. با ما همراه باشید. یکی از مهم ترین ویژگی افراد مناسب برای عمل نام برده شده، این است که فرد دارای شاخص توده بدنی حدود 35 تا 40 باشد.

جراحی لاغری حلقه ی معده برای چه افرادی توصیه می شود؟
جراحی لاغری حلقه ی معده برای چه افرادی توصیه می شود؟

افرادی که شرایط خاصی تغذیه ای دارند، به طور مثال کودکان یا زنانی که قصد بارداری دارند، از دیگر موارد مناسب برای این عمل لاغری می باشند.

از دیگر ویژگی افراد کاندید برای عمل لاغری حلقه ی معده می توان عدم جراحی لاغری در گذشته، عدم بارداری در حال حاضر، عدم ریزه خواری به خصوص موا غذایی شیرین، عدم استفاده از الکل یا حتی سیگار، عدم مبتلا بودن به بیماری های از قبیل التهاب رود، کم کاری تیروئید، بیماری های قلبی و… را نام برد.

جراحی لاغری حلقه ی معده برای چه افرادی توصیه می شود؟
جراحی لاغری حلقه ی معده برای چه افرادی توصیه می شود؟

نحوه ی انجام دادن جراحی حلقه ی معده به چه شکلی است؟

برای این که نحوه ی انجام عمل حلقه ی معده را شرح دهیم، باید بگوییم که با ایجاد برش بسیار کوچکی حدود یک سانتی متر و بهره گیری از روش لاپاروسکوپی این جراحی اجرا خواهد شد.

جراح متخصص قسمت بالایی معده را مانند کیسه ای جدا کرده و سبب عبور غذا از آن کیسه ی کوچک می شود. در ادامه ی جراحی حلقه ی معده باید دکتر متخصص یک بالون را در داخل معده قرار داده که بتواند، با کمک حلقه ی دور معده که در بالای پوست قرار دارد، مقدار پر یا خالی بودن آن بالون را تنظیم کند.

این قدرت تنظیم بالون از بهترین مزیت های عمل حلقه ی معده بوده و با تنگ بودن آن وزن شما کاهش یافته و غذای کم تری را مصرف خواهید کرد. این در حالی است، که با گشاد شدن آن می توانید در شرایط خاصی مقدار غذای مصرفی خود را افزایش دهید.

عمل لاغری حلقه ی معده چه مزیت هایی دارد؟

باوجود این که عمل جراحی حلقه ی معده همانند جراحی بای پس کلاسیک معده دارای مزایای فراوانی نیست، اما تا حدودی هم مناسب بوده و دارای مزیت هایی می باشد. به طور مثال می توان به بهترین مزیت آن یعنی قابل برگشت بودن عمل اشاره کرد. از دیگر مزیت های این عمل لاغری می توان قابل تنظیم بودن حلقه ی دور معده را نام برد.

این مزیت از آن جهت حائز اهمیت است، که در موارد خاصی مانند زمان بارداری باز یا گشاد شده و امکان خوردن غذای بیش تر را برای فرد بیمار محیا می سازد. همان طور که می دانید هزینه ی عمل جراحی یکی از مهم ترین معیارهای انتخاب بوده و عمل حلقه ی معده در مقایسه با دیگر عمل ها دارای قیمت کم تری است. از طرفی این نوع عمل به مکمل های غذایی و دارو نیاز خیلی کمی دارد.

عمل لاغری حلقه ی معده چه مزیت هایی دارد؟
عمل لاغری حلقه ی معده چه مزیت هایی دارد؟

بعد از جراحی حلقه ی معده باید چه مراقبت هایی را انجام داد؟

همان طور که می دانید بعد از انجام تمامی عمل های لاغری باید مراقبت های لازم را به مدت مشخص انجام داده و نمی توانید سریعا به حالت قبل برگردید؛ این موضوع تا حدی است، که حتی بعد از چندین سال از عمل هم باید ورزش خود را قطع نکنید.  از دیگر مراقبت های بعد از عمل باید به رادیوگرافی از معده در همان ساعات اولیه ی بعد از عمل اشاره کرد.

بعد از جراحی حلقه ی معده باید چه مراقبت هایی را انجام داد؟
بعد از جراحی حلقه ی معده باید چه مراقبت هایی را انجام داد؟

انجام رادیوگرافی از آن جهت حائز اهمیت است، که وضعیت قرار گیری حلقه را بررسی کرده تا در حالت صحیحی قرار گرفته باشد. بعد از  انجام عمل حلقه ی معده باید برنامه غذایی ارائه شده توسط دکتر متخصص خود را تا مدت 2 هفته اجرا کرده و بعد از آن هم مجدد از پرخوری دوری کنید. مصرف آب شما هم باید به شکل جرعه جرعه بوده و اصلا آب را به یک باره ننوشید.

از طرفی باید هر 6 تا 8 ساعت یک بار مصرف مایعات را داشته باشید و به نحوه ی نباشد که دچار کم آبی شوید.

برای مصرف مواد غذایی هم دقت کنید حتما به صورت لقمه های بسیار کوچک بوده و آرام آرام بجوید.

دقت داشته باشید، اگر پرخوری کرده و تند تند غذا بخورید، دچار تهوع و استفراغ خواهید شد. یکی دیگر از نکاتی که در مصرف غذا باید رعایت کنید، این است که غذا و مایعات را با هم مصرف نکنید.

بعضی از پزشکان متخصص برای حفظ سلامتی افراد، آن ها را به یک پزشک متخصص تغذیه معرفی کرده و غذاهای آن ها را طبق اصول اولیه کنترل خواهند کرد. برای چگونگی انجام فعالیت های ورزشی هم باید بدانید در صورتی که عمل لاغری حلقه ی معده را انجام داده باشید، می توانید بعد از گذشت 2 ماه به ورزش خود ادامه داده و به سرعت کاهش وزن خود کمک فراوانی کنید.

نحوه ی کاهش وزن در این عمل لاغری به شکلی است، که با شیب ثابت بوده ولی تدریجی خواهد بود. باید بدانید کاهش وزن فردی که عمل حلقه ی معده را انجام می دهد، به مدت 3 سال بعد از عمل هم به طول می انجامد.

ویژگی های عمل لاغری اسلیو معده را بنویسید؟

جراحی اسلیو معده هم یکی دیگر از پرطرفدارترین عمل های لاغری بوده که در حد قابل توجه ی به پایین آمدن وزن افراد چاق کمک می نماید. این روش هم دارای نحوه ی اجرای ساده ای است و به راحتی شرایط برای از دست دادن وزن محیا خواهد شد. اسلیو معده به شکلی می باشد، که غذای شما را محدود کرده و درصد چشم گیری از وزن اضافه ی شما را کاهش خواهد داد.

ویژگی های عمل لاغری اسلیو معده را بنویسید؟
ویژگی های عمل لاغری اسلیو معده را بنویسید؟

نحوه ی اجرای این عمل به کمک روش لاپاروسکوپی بوده و چیزی حدود 75 درصد از معده شما را برمی دارند. پس از انجام دادن عمل اسلیو معده شما یک معده به شکل لوله خواهید داشت، که مواد غذایی بسیار کمی در آن جای می گیرد. از دیگر ویژگی های خاص این عمل می توان به مناسب بودن آن برای افرادی که دارای شاخص توده بدنی بیش تر از 45 هستند، اشاره کرد.

به عبارتی دیگر چنانچه شما نیز جزو آن دسته از اشخاصی می باشید، که دارای چاقی مفرط بوده و اندام شما به شکل گلابی است، حتما در گزینه های انتخابی خود این عمل را قرار دهید، چرا که برای شما بسیار مناسب می باشد.

نحوه ی انجام عمل اسلیو معده به شکلی می باشد، که دکترها ابتدا مرحله ی اول آن یعنی کاهش دادن حجم معده را اجرایی کرده و بعد از یک سال اگر وزن شما به مقدار کافی کاهش داده نشده باشد، باید مجدد به نزد پزشک رفته و مرحله ی دوم عمل را انجام دهید.

مرحله ی دوم باتوجه به میزان وزن کاهش یافته ی فرد صورت گرفته و به شکلی است، که مقداری از روده را دور زده و از یک راه دیگر به کاهش وزن بیش تر شما کمک خواهد کرد.

توجیه علمی کاهش وزن بعد از مرحله ی اول

توجیه علمی کاهش وزن بعد از مرحله ی اول نبودن هورمون های گرلین است، که سبب ایجاد حس گرسنگی در افراد می شود. طبق تحقیقات بخش اعظم این هورمون های نام برده شده در همان قسمت معده که برش داده می شود، وجود داشته و بعد از انجام مرحله ی اول از بین خواهند رفت.

همان طور که می دانید کاهش اشتها راه حل بسیار مناسبی برای کاهش وزن بوده و از چاقی مجدد هم تا حد قابل توجه ای جلوگیری می کند. در بخش توضیحات مربوط به عمل بای پس کلاسیک معده گفته شد، که قسمت موزی شکل معده برش داده می شود؛ پس در آن عمل هم تا حدی با کاهش اشتها روبه رو شده و از این راه به شما کمک می کند تا وزن بیش تری را از دست بدهید.

لازم به ذکر است، که از بین رفتن هورمون های گرلین در عمل لاغری اسلیو معده بیش تر و پررنگ تر می باشد.

مزایای عمل لاغری اسلیو معده چیست؟

عمل اسلیو معده هم دارای مزیت های فروانی بوده و به همین دلیل هم محبوب است. از مزیت های بی شمار آن می توان به کاهش احساس گرسنگی، جراحی کوتاه تر، عدم نیاز به هر نوع تنظیمات خاصی، باقی ماندن بخش روده در مسیر گوارش، عدم ایجاد مشکلاتی از نبود بخش روده، باقی ماندن پیلور معده و…اشاره کرد.

در این بخش لازم است بگوییم شکست در این عمل اصلا وجود نداشته و با انجام آن بعد از گذشت زمانی بیش تر از 18 ماه حتما به نتیجه ی دلخواه خود می رسید.

مزایای عمل لاغری اسلیو معده چیست؟
مزایای عمل لاغری اسلیو معده چیست؟

از دیگر مزیت های عمل اسلیو معده می توان عدم نیاز به قرار دهی هر جسم خارجی در بدن را نام برد.

قبل از جراحی لاغری اسلیو باید چه مواردی را رعایت کرد؟

در ابتدا در نظر داشته باشید، که اگر تصمیم شما برای انجام این عمل جدی است، باید به ترک سیگار، انجام مداوم ورزش و همچنین رعایت رژیم غذایی تعهد کامل داشت؛ در این صورت برای این عمل کاندید مناسبی هستید. از طرفی چیزی حدود دو هقته قبل از عمل اسلیو معده باید حتما رژیم غذایی مخصوص این عمل را اجرا کنید؛ در این صورت برای عمل مناسب خواهید بود.

این رژیم غذایی به سبب مناسب اجرا شدن عمل جراحی بوده و شرایط لازم را برای معده و کبد شما رعایت خواهد کرد. شب قبل از عمل هم باید ناشتا بوده و از خوردن و نوشیدن هر نوع ماده ی غذایی جلوگیری کنید.

رعایت این مورد بسیار مهم بوده و در حدی است، که اگر چیزی را میل کرده باشید، در اواسط عمل استفراغ کرده و انجام عمل متوقف خواهد شد.

پس برای سلامتی خودتان از خوردن هر چیزی حتی مایعات جلوگیری کنید. هر نوع غذایی شامل آدامس، آب یا حتی دارو هم می شود و به خصوص داروهایی که دکتر ممنوع کرده است، اصلا مصرف نکنید. مجدد تکرار می کنیم که این موارد برای سلامت شما بوده و در انجام آن ها کوتاهی نکنید.

بعد از انجام جراحی لاغری اسلیو معده باید چه مراقبت هایی را انجام داد؟

اولین و مهم ترین نکته ای که باید بعد از عمل اسلیو معده رعایت کنید، این است که اندکی در کنار تخت خود قدم زده و در صورتی که درد شدید دارید، از راه کارهای ارائه شده توسط دکتر خود استفاده کنید.

در بعضی از موارد شما در همان روز اول مرخص شده و در مواردی دیگر بیمار باید چیزی حدود دو تا سه روز بستری بوده و بعد مرخص شود؛ به هر حال از نظر پزشک متخصص خود پیروی کنید.

بعد از انجام جراحی لاغری اسلیو معده باید چه مراقبت هایی را انجام داد؟
بعد از انجام جراحی لاغری اسلیو معده باید چه مراقبت هایی را انجام داد؟

بعد از مرخص شدن به بیمار دفترچه ای داده می شود، که تمامی موارد لازم را در آن نوشته و باید طبق آن غذا میل کنید. در ادامه به چند مورد از آن ها اشاره خواهیم کرد:

در تمامی ساعات روز جرعه ای آب نوشیده و از کم آبی بدن خود جلوگیری کنید.

داشتن دردهای روده و یبوست در هفته ی اول بعد از عمل عادی بوده و در این موارد از پزشک خود کمک بگیرید.

داروهایی که ضد درد هستند را فقط در زمان ها ضروری مصرف کنید.

تمامی داروهای دیگری که دکتر برای شما در نظر گرفته است، در زمان معین خود مصرف کنید و خوردن آن ها به تعویق نیندازید.

توجه داشته باشید، که انجام ورزش های روزانه و پیاده روی به روند بهبودی شما کمک فراوانی خواهد کرد.

از بلند کردن اجسام و وسایل سنگین به طور جدی خودداری کنید، چرا که می تواند بخیه های شما را باز کرده و مشکلات خطرناکی را به وجود بیاورد.

احساس خستگی شدید تا یک ماه بعد از انجام عمل عادی بوده و در این رابطه نگران نباشید.

استحمام یا حتی نشستن در وان حمام را تا مدت 3 هفته بعد از عمل را به طور کامل قطع کنید.

برای بازگشت به محل کار خود در صورتی که توانایی لازم را دارید، می توانید بعد از 2 هفته اقدام کنید؛ این در صورتی است که بیش تر افراد بعد از 4 الی 6 هفته توانایی بازگشت به محل کار خود را خواهند داشت.

در نهایت باید به رعایت رژیم غذایی خود دقت بالایی داشته و بدانید که دیگر نباید پرخوری کنید. تمامی وعده های غذایی شما باید کم بوده و جویدن بسیار زیاد را فراموش نکنید. از مصرف مکمل های غذایی و قرص های ویتامینه قافل نشده و آن ها را جدی بگیرید؛ چرا که به شما انرژی خواهند داد.

طبق تحقیقات انجام شده بین عمل لاغری بای پس کلاسیک معده و عمل اسلیو معده کدام یک بهتر است؟

در سطرهای بالاتر به شکل مفصل در رابطه با انواع عمل های لاغری و کاهش وزن بحث کردیم و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دادیم. طبق مطالب بیان شده عمل لاغری بای پس کلاسیک معده و عمل اسلیو معده هر دو بسیار عالی بوده و طرفداران بیش تری هم دارند.

طبق تحقیقات انجام شده بین عمل لاغری بای پس کلاسیک معده و عمل اسلیو معده کدام یک بهتر است؟
طبق تحقیقات انجام شده بین عمل لاغری بای پس کلاسیک معده و عمل اسلیو معده کدام یک بهتر است؟

در مقایسه ای که بین این دو عمل صورت گرفته است، یکی از این عمل ها بهتر بوده و دارای نتایج معقول تری خواهد بود. در ادامه قصد داریم دلایل بهتر بودن هر یک از آن ها را برای شما بیان کنیم، با ما همراه باشید.

در مطالب بالا نحوه ی انجام هر یک از عمل های اسلیو معده و بای پس کلاسیک معده بیان شد، اما زمان بی هوشی در عمل اسلیو معده مدت کم تری است و در عمل بای پس کلاسیک معده این زمان بیش تر به طول می انجامد.

اگر بخواهیم اطلاعاتی دقیق تر در رابطه با این مورد بیان کنیم، می توانیم بگوییم جراحی اسلیو معده به مدت تقریبا 1 ساعت و جراحی بای پس کلاسیک معده به مدت تقریبا 2 ساعت به طول می انجامند.

نحوه ی اجرای جراحی اسلیو معده به شکلی است، که مقدار برداشته شده از معده حاوی هورمون احساس گرسنگی بوده و با برش آن قسمت، فرد با کاهش اشتها هم مواجعه می شود.

در صورتی که این عامل در جراحی بای پس معده وجود نداشته و از راه دیگری به لاغری افراد کمک می کند. یکی دیگر از دلایلی که سبب برتری عمل اسلیو معده شده است، این می باشد، که مدت نقاهت و استراحت در منزل برای عمل اسلیو کم تر از عمل بای پس کلاسیک معده خواهد بود.

همان طور که می دانید هزینه نقش مهمی در انتخاب یک عمل دارد، به همین دلیل لازم است بدانید هزینه ی عمل اسلیو معده کم تر از هزینه ی عمل بای پس کلاسیک معده خواهد بود. با این حال نمی توان از مزیت های بی شمار عمل بای پس کلاسیک معده قافل شد.

آیا شرکت های بیمه ای هزینه های عمل لاغری را پرداخت می کنند؟

همان طور که می دانید شرکت های بیمه دارای شرایط و مقررات یکسانی نبوده و هر یک به شکل خاصی هزینه های درمانی را پرداخت می کنند؛ اما طبق تحقیقات شرکت های بیمه ای عمل های لاغری و کاهش وزن را جزو عمل زیبایی محسوب کرده و کلا هیچ مبلغی از آن را پرداخت نمی کنند.

در این قسمت لازم به ذکر است، در بعضی از شرکت های بیمه ای شاهده پرداخت مبلغ بسیار کمی از هزینه های عمل لاغری بوده ایم، اما دارای شرایط بسیار خاصی می باشد.

آیا شرکت های بیمه ای هزینه های عمل لاغری را پرداخت می کنند؟
آیا شرکت های بیمه ای هزینه های عمل لاغری را پرداخت می کنند؟

به طور مثال شما باید از نظر دکترهای مد نظر آن شرکت ها دارای مریضی چاقی بوده و با انجام ورزش های سخت در کنار رژیم غذایی دشوار موفق به کاهش وزن نشده باشید. به هر حال مدت های زیادی وزن شما را بررسی کرده و شرایط خاصی را پیش روی شما قرار خواهند داد.

هزینه هر یک از عمل های لاغری حدودا چقدر خواهد بود؟

همان طور که در سطرهای بالاتر بیان شد، هزینه ی هر یک از عمل های لاغری و کاهش وزن متفاوت بوده و میزان یکسانی نخواهند بود. از طرفی هزینه ی یک عمل را نمی توان فقط به همان لحظه ی عمل اختصاص داد

چرا که شما باید بعد از عمل کاهش وزن هم رژیم خاص و مکمل های مخصوص مصرف کنید. البته هزینه های ورزشی هم فراموش نکرده و قبل از اقدام به انجام عمل لاغری تمامی این موارد را در نظر داشته باشید.

هزینه هر یک از عمل های لاغری حدودا چقدر خواهد بود؟
هزینه هر یک از عمل های لاغری حدودا چقدر خواهد بود؟

مشاوره های قبل و بعد از عمل لاغری چه فوایدی دارد؟

اگر برای انتخاب دکتر متخصص خود گزینه ی خاصی را در ذهن ندارید، به شما توصیه می کنیم، دکتری را انتخاب کنید که برای بیمارهای خود مشاوره های قبل و بعد از عمل را اجرا کرده و به شما اطلاعات لازم را بدهد.

مشاوره های قبل و بعد از عمل لاغری چه فوایدی دارد؟
مشاوره های قبل و بعد از عمل لاغری چه فوایدی دارد؟

اگر بخواهیم در رابطه با این جلسات مشاوره ای بحث کنیم، می توانیم بگوییم که تمامی مواردی که باید قبل از عمل، حین عمل و همچنین بعد از عمل لاغری انجام دهید، را به شما گفته و تمامی شرایط شما بررسی خواهد شد.

از ویژگی های دکتر متخصص خوب این است، که جلسات مشاوره ای را شکل داده و با معاینات کامل بداند، مریض خود دارای چه شرایطی می باشد. در مواردی حتی دکتر متخصص طبق دانسته های خود یک روش عمل را برای شما در نظر می گیرد، که دقیقا مناسب خواهد بود. از طرفی تمامی نکاتی که باید قبل از عمل رعایت کنید و رژیم غذایی بعد از عمل را برای شما عزیزان شرح داده و به شما آموزش داده می شود که باید در حین انجام عمل چه کارهایی را انجام دهید.

فواید جلسات مشاوره این است، که به بهتر اجرا شدن عمل لاغری کمک فراوانی کرده و عوارض و صدمات عمل را تا حد قابل قبولی از بین خواهد برد.

معیار انتخاب کلینیک درمانی چه مواردی است؟

در این قسمت قصد داریم برای افرادی که تصمیم به انجام عمل های لاغری را دارند، چند معیار را بیان کنیم تا به راحتی کلینیک مناسب خود را پیدا کنید. یکی از مهم ترین عواملی که باید در نظر داشته باشید، مهارت و تجربه ی دکتر متخصص شما بوده و این مورد را اصلا نادیده نگیرد. زمانی که دکتر شما دارای مهارت لازم و کافی نباشد، در عمل دچار مشکل شده و عوارض جبران ناپذیری خواهید داشت.

معیار انتخاب کلینیک درمانی چه مواردی است؟
معیار انتخاب کلینیک درمانی چه مواردی است؟

یکی دیگر از موارد بسیار مهم در انتخاب کلینیک این است، که فضای اتاق ها دارای نظافت کافی بوده و از تمیزی قابل قبولی برخوردار باشد. در صورتی که کلینیک انتخابی شما دارای میکروب باشد، در بدن شما عفونت ایجاد شده و درد شدیدی خواهید داشت. به شما توصیه می کنیم اول این دو معیار نام برده شده را در نظر گرفته و بعد به معیار قیمت اهمیت بدهید، چرا که سلامتی شما مهم تر است.

در نهایت می توان تمامی مطالب بالا را به این شکل بیان کرد، که عمل های لاغری جزو بهترین راه کارها برای درمان چاقی و بیمارهای چاقی می باشند. اگر شما هم به مقداری چاق هستید، که ورزش و رژیم غذایی برای شما کارآیی ندارد، می توانید با انجام هر یک از انواع عمل های لاغری به وزن دلخواه خود برسید.

از انواع عمل های لاغری می توان عمل بای پس کلاسیک معده، عمل اسلیو معده و همچنین عمل حلقه ی معده را نام برد.

هر یک از این عمل ها برای شرایط خاصی مناسب بوده و به روش لاپاروسکوبی اجرا می شوند. اگر قصد انجام عمل لاغری را دارید، فراموش نکنید که بعد از عمل هم باید ورزش و رژیم غذایی خود را حفظ کرده تا مجدد چاق نشوید.

اگر بخواهیم در رابطه با عمل بای پس کلاسیک معده و نحوه ی انجام دادن آن به شما اطلاعاتی بدهیم، می توانیم بگوییم در این عمل قسمت موزی شکل معده بریده شده و به شما امکان کاهش وزن را در سرعت بالا و مدت کوتاه را خواهد داد.

در رابطه با چگونگی عمل اسلیو معده می توان گفت به نحوه ی است، که بخش اعظم معده را بریده و حتی هورمون های گرلین را هم از بین می برد. وظیفه ی اصلی این هورمون ها به شکلی است، که احساس گرسنگی را به مغز رسانده و با نبود آن ها فرد دیگر احساس گرسنگی خیلی کمی خواهد داشت.

در رابطه با عمل لاغری حلقه ی معده هم می توان گفت، به شکلی است که یک بالون را در معده قرار داده و با یک حلقه به دور پوست خارجی معده، میزان باز یا بسیته بودن آن بالون را تنظیم خواهند کرد.

با وجود این که عمل های اسلیو معده و بای پس کلاسیک معده دارای مزیت های بیش تر در مقایسه با عمل حلقه ی معده هستند، اما این عمل هم برای شرایط خاصی بسیار عالی است.

از آن شرایط خاص می توان به زنانی که قصد بارداری دارند یا کودکان اشاره کرد، چرا که به افراد امکان باز شدن بالون و مصرف بیش تر مواد غذایی را خواهد داد. از طرفی عمل لاغری حلقه ی معده قابل بازگشت بوده و به همین دلیل هم طرفداران بی شماری دارد.

اگر در رابطه با پرداخت هزینه ی عمل های لاغری از طرف شرکت های بیمه ای کنجکاو شده اید، لازم است بگوییم اکثر شرکت ها این نوع عمل ها را جزو عمل زیبایی دانسته و مبلغی را پرداخت نخواهند کرد؛

البته لازم به ذکر است در مواردی هم مقدار بسیار کمی از هزینه ی این عمل ها پرداخت می شود.

در رابطه با مشاوره های قبل از عمل لاغری هم می توانیم به فواید بی شمار آن اشاره کنیم، که مراقبت های قبل و بعد از عمل را به شما آموزش داده و تمامی ویژگی های شما را مورد بررسی قرار می دهند. همان طور که متوجه شدید، این جلسات به روند عمل کمک کرده و سبب بهتر اجرا شدن آن می شود.

در این بخش لازم می دانیم برای شما چند مورد از مراقبت های بعد از عمل لاغری را بیان کنیم.

  1. از کشیدن سیگار و…به طور جدی خودداری کنید.
  2. پرخوری را کنار گذاشته و از خوردن غذاهای چاق کننده پرهیز کنید.
  3. هر غذایی را در لقمه های کوچک میل کرده و به طور کامل مواد را بجوید.
  4. هم زمان آب و غذا نخورید و مصرف این دو را جداگانه انجام دهید.
  5. تمام ساعات روز آب میل کرده و نحوه ی خوردن آب هم به شکل جرعه جرعه بوده و آرام بنوشید.
  6. از ورزش و پیاده روی غافل نشده و به روند کاهش وزن خود کمک کنید.
  7. در مدت های مشخصی به پزشک خود مراجعه کرده و مجدد معاینه شوید، تا روند کاهش وزن شما بررسی و تایید شود.

از این که این مقاله را مطالعه کردید، ممنونم و امیدوارم برای شما مفید و کاربردی بوده باشد.

در پایان صفحات مرتبط عمل حلقه معده در شیراز، عمل اسلیو معده در کرج و فیلم حلقه معده را ببنید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
هدی
هدی
3 سال قبل

بهترین جراح بای پس کلاسیک کیست ؟ آیا خود دکتر سلیمی هستند؟ خواهش می کنم یکی به من جواب بده چون پای سلامتیم در میونه.

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید