آمپول لاغری victoza

فهرست مطالب

اگر به دنبال اطلاعاتی در خصوص آمپول لاغری victoza می باشید، این مقاله را از دست ندهید.

در این مقاله سعی داریم تا در خصوص آمپول لاغری victoza اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار شما قرار دهیم. پیوسته لاغری و برخورداری از تناسب اندام به عنوان یکی از دغدغه های اصلی افراد در تمامی رده های سنی است که سعی می کنند از طریق قرص و یا آمپول های لاغری، این کاهش وزن را تجربه کنند. با ما همراه باشید تا در این باره مطالب کاملی را ارائه نماییم.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش های صحیح لاغری می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

هشدار: با توجه به اینکه در بسیاری از قرص های لاغری از مواد مخدر شیشه استفاده می شود، این وب سایت، استفاده از این قرص ها را به هیچ وجه توصیه نمی کند. همچنین فروش این قرص ها توسط ما انجام نمی شود .

اگر به دنبال لاغری هستید توصیه می کنیم روش هایی مثل اسلیو معده را نیز بررسی کنید.

اطلاعات دارویی آمپول لاغری victoza

آمپول لاغری ویکتوزا جهت درمان دیابت نوع است. این آمپول دارای مجوز از سازمان غذا و دارو fda  است. 

این دارو برای کودکان مبتلا به دیابت نوع 2 نیز استفاده می شود.

از ثأثیرات آمپول ویکتوزا کاهش وزن افراد مبتلا به دیابت است.

فهرست مطالب:

آمپول لاغری victoza

نکات مهم در رابطه با آمپول victoza

عوارض آمپول لاغری victoza

واکنش victoza با سایر داروها

میزان دوز مصرفی آمپول لاغری victoza

انواع متدهای لاغری

افرادی که کاندیدای عمل جراحی باندینگ معده نیستند

نتایج حاصل از عمل جراحی حلقه معده

آیا عمل جراحی لاغری، ایمن و کم خطرتر از آمپول لاغری victoza است؟

جراحی از طریق لاپاراسکوپی

عمل های جراحی کم تهاجمی

جراحی لاغری

آیا بعد از جراحی، انجام فعالیت های ورزشی امری ضروری است؟

نکات مهم پیش از انجام متدهای جدید لاغری

BMI لازم برای انجام عمل جراحی لاغری

مدت زمان بستری شدن بیمار بعد از انجام جراحی لاغری

مدرن ترین متدهای عمل جراحی لاغری

بهترین کاندیدای جراحی لاغری ساسی بای پس معده

عوامل تاثیرگذار در هزینه عمل جراحی لاغری

مناسب ترین شیوه های مبارزه با اضافه وزن بالا

بهترین رژیم غذایی پس از جراحی لاغری

نکات مهم در مورد رژیم لاغری پس از جراحی

نتیجه گیری


جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله آمپول لاغری saxenda را مطالعه کنید.

آمپول لاغری victoza

این آمپول که به شکل تزریقی همراه با فعالیت های ورزشی و رژیم لاغری به بیماران توصیه می شود، در دراز مدت تاثیرات منفی را روی سلامتی شخص به همراه دارد. افراد با تزریق آمپول ویکتوزا سعی می کنند تا تقلیل وزن را از طریق سرکوب کردن اشتها و یا عدم میل به مصرف خوراکی ها تجربه کنند.

آمپول لاغری victoza
آمپول لاغری victoza

مهمترین فعالیت آمپول فوق برای از دست دادن وزن به این صورت است که حرکت مواد غذایی از معده به سمت دوازدهه (روده کوچک) را کندتر می کند و در نتیجه شخص در طولانی مدت با حس سیری همراه بوده و مواد غذایی کمتری را در طی روز میل می کند.

آمپول لاغری victoza که به صورت تزریقی استفاده می شود، پیامدهای جانبی جدی را روی سلامتی فرد بر جای می گذارد که در بخش های بعدی توضیحات بیشتری را ارائه خواهیم داد.

  • آمپول لاغری Victoza دارای تاییدیه ارگان FDA می باشد.
  • این دارو برای بهبود درمان بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 در نظر گرفته شده است.
  • نام تجاری این دارو لیراگلوتاید است.
  • این آمپول ساخت شرکت داروسازی نوو نوردیسک می باشد.
  • این آمپول در سال 2010 توسط ارگانیزیشن FDA مجوز دریافت کرد.
  • در سال 2019، توسط مجموعه FAD برای کودکان مبتلا به دیابت نوع 2 تایید شد.

تاثیرات آمپول ویکتوزا بر روی بدن بیمار

آمپول لاغری Victosa سطح هورمون گلوکاگون را در خون متعادل می کند.این هورمون عملکردی کاملاً مخالف انسولین در بدن دارد که منجر به افزایش قند خون می شود.

قرص لاغری ویکتوزا همچنین می تواند میزان لپتین را در بدن کاهش دهد. این هورمون توسط بافت چربی تولید می شود و منجر به کنترل اشتها می شود.

همچنین ممکن است مقاومت به انسولین را کاهش دهد.عدم تعادل در سطح هورمون گلوکاگون اپ لپتین پروتئین می تواند منجر به افزایش وزن و مقاومت در برابر کاهش وزن شود.

بد نیست بدانید این مشکل در بیماران مبتلا به کم کاری تیروئید بسیار جدی است.در نتیجه معمولاً افزایش وزن قابل توجهی در این بیماران مشاهده می شود.

آمپول لاغری ویکتوزا یکی از داروهایی است که می تواند تعادل این هورمون ها را عادی کند.در نتیجه، تلاش های کاهش وزن موفقیت آمیز است و در مواردی کاهش وزن رخ می دهد.

نکات مهم در رابطه با آمپول لاغری victoza

ممکن است این دارو ریسک بروز تومور غده تیروئید مانند سرطان تیروئید را در شخص به مراتب افزایش دهد. در صورتی که یکی از اعضای خانواده و یا فرد به عارضه فوق گرفتار هستید، قبل از انجام تزریق آمپول ویکتوزا برای دستیابی به کاهش وزن بایستی پزشک معالج خود را از این موضوع مطلع سازید.

چنان چه با نشانه هایی نظیر تنگی نفس، گرفتگی صدا، تورم و یا برجستگی در گردن و اختلالات بلع مواجه شدید، این موضوع را سریعاً با دکترتان در میان گذارید.

نکات مهم در رابطه با آمپول لاغری victoza
نکات مهم در رابطه با آمپول لاغری victoza

آمپول لاغری victoza با التهاب لوزالمعده (پانکراتیت) و همچنین بروز سرطان لوزالمعده در ارتباط است. یکی از نکات مهم دیگری که در خصوص این آمپول ها بایستی متذکر شویم، این است که تزریق آمپول ویکتوزا به بیماران مبتلا به کتواسیدوز دیابتی (دیابت نوع یک) توصیه نمی شود.

شاید آمپول فوق بتواند عارضه دیابت را در بیماران کنترل کند اما در معالجه آن تاثیرگذار نیست. بایستی به مصرف این آمپول به صورت منظم برای رسیدن به وزن طبیعی ادامه دهید حتی اگر حس خوبی از تقلیل وزن داشته باشید.

انجام عمل جراحی لاغری

به منظور پیشگیری از عوارض آمپول ویکتوزا و دستیابی به تناسب اندام ایده آل، بهترین شیوه برای از دست دادن وزن، انجام عمل جراحی لاغری است که بایستی دقت داشته باشید برای بهره مندی از مزایای جراحی چاقی پیش از هر نوع عمل، جراح متخصص را در مورد مصرف این دارو مطلع سازید.

در هنگام تزریق این آمپول به کلیه ویزیت های پزشک معالج و آزمایشگاه خود به صورت منظم ادامه دهید. پزشک معالجتان برای بازبینی چگونگی تاثیر بدن به آمپول لاغری ویکتوزا آزمایشات منظمی را به بیمار توصیه می کنند.

در ادامه بایستی متذکر شویم که بیماری و یا آسیب دیدگی شخص و استرس روی میزان گلوکز خون تاثیرگذار است. بیمار بایستی درباره ابتلا به هر یک از بیماری ها و یا اقداماتی که بایستی در این خصوص انجام دهد، با دکتر خود مشورت کنید. در صورت بروز هر یک از نشانه های زیر، پیش از استفاده از آمپول فوق بایستی پزشک معالج خود را مطلع سازید که عبارتند از:

1)  اختلالات کبد 2) مشکلات کلیوی 3) بیماری سنگ کیسه صفرا 4) پانکراتیت 5) افزایش تری گلیسرید خون 6) اختلالات شدید معده

بایستی پیش از استفاده از آمپول فوق، چنان چه قبلاً و یا هم اکنون مشروبات الکلی بسیاری را مصرف کرده اید، این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید. در هنگام استفاده از آمپول ویکتوزا و در راستای تقلیل ریسک کم آبی بدن بیمار، بایستی مایعات فراوانی را در طی روز میل کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله جراحی معده برای لاغری و  جراحی لاغری در رشت را مطالعه کنید.

عوارض آمپول لاغری victoza

چنان چه هر یک از پیامدهای جانبی آمپول لاغری فوق به تدریج در شخص شدت یافت و یا در بدن شخص تا مدت ها بر جای ماند، بایستی این موضوع را با پزشک معالج در میان گذاشت. این پیامدها شامل:

1)    سردرد 2) اسهال، تهوع و یا یبوست 3) سوزش سردل 4) خستگی 5) عطسه، آبریزش بینی و سرفه 6) قرمزی و یا راش در قسمت تزریق 7) ادرار درد آور و یا سختی در دفع آن

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله عوارض قرص لاغری را مطالعه کنید.

عوارض آمپول لاغری victoza
عوارض آمپول لاغری victoza

می باشد که از عوارض جانبی متداول آمپول لاغری است. البته ممکن است پیامدهای جانبی خطرناک و جدی را نیز در هنگام استفاده از این آمپول مانند استفراغ و یا درد و ناراحتی پیوسته در وسط و یا بخش فوقانی سمت چپ معده مواجه شوید که تا قسمت کمر ادامه می یابد.

بارداری و شیردهی با تزریق ویکتوزا

بسیاری از زنان در طول یا بعد از بارداری وزن اضافه می کنند.اما آیا می توان از داروی لاغری ویکتوزا در دوران بارداری و سپس در دوران شیردهی استفاده کرد؟ هیچ اثری بر روی دارو در دوران بارداری گزارش نشده است.

بنابراین اگر باردار هستید یا قصد مصرف آن را دارید، بهتر است این دارو را زیر نظر پزشک متخصص مصرف کنید.

تأثیر این دارو بر شیر مادر در مادرانی که در دوران شیردهی از این آمپول استفاده می کنند گزارش نشده است.

بنابراین بهتر است در این مدت بدون مشورت پزشک از مصرف قرص لاغری ویکتوزا خودداری کنید.

همچنین در صورت مصرف این دارو از شیر دادن به نوزاد خودداری کنید.

موارد منع مصرف تزریق ویکتوزا

مطالعات نسبتا معتبر نشان می دهد که قرص های کاهش وزن Victoza ممکن است خطر ابتلا به سرطان، از جمله سرطان تیروئید را افزایش دهد.

در برخی موارد، مشکلات تیروئید و تومورهای تیروئید گزارش شده است.

بنابراین، سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) توصیه می کند افرادی که سابقه خانوادگی بیماری های زیر را دارند از مصرف این قرص خودداری کنند.

اگر بیماران با سابقه خانوادگی سرطان تیروئید، سندرم نئوپلاسم غدد درون ریز یا سرطان تیروئید سابقه خانوادگی دارند، از این تزریق خودداری کنند.

همچنین افراد مبتلا به سرطان پانکراس یا پانکراتیت نباید از این دارو استفاده کنند.

افراد مبتلا به دیابت نوع 1 و همچنین افراد مبتلا به کتواسیدوز دیابتی نباید از این دارو استفاده کنند.

کاندیدهای جراحی نیز باید پزشک خود را در مورد مصرف قرص لاغری ویکتوزا اطلاع دهند.

عوارض و مشکلات جدید این دارو شامل سوء هاضمه، درد شدید معده، افزایش سطح تری گلیسیرید خون، سنگ کیسه صفرا، بیماری کلیوی و کبدی و در نهایت پانکراتیت یا پانکراتیت است.

بنابراین مصرف خودسرانه این آمپول بدون تجویز پزشک توصیه نمی شود.

واکنش victoza با سایر داروها

یکی از الزامات مهم این است که در خصوص کلیه داروهای خوراکی مصرفی قبل از استفاده از این آمپول لاغری با پزشک معالج خود صحبت کنید. زیرا این دارو ممکن است در مسیر جذب برخی از داروها تغییراتی را ایجاد نماید که تاثیرات منفی را روی بدن بر جای گذارد.

واکنش victoza با سایر داروها
واکنش victoza با سایر داروها

شما بایستی درباره استفاده از کلیه داروهای غیر تجویزی، تجویزی، نشاط آور و تفریحی، گیاهی و داروهای مربوط با رژیم لاغری با پزشک معالج خود مشورت کنید، به خصوص داروهای خوراکی و یا انسولین برای عارضه دیابت نظیر:

کلرپروپامید، سولفونیل اوره، گلیپیزید، گلیمپیرید، تولازامید، گلیبوراید، تولبوتامید، تولازامید

که می تواند از اثربخشی دارو روی سلامتی بیمار بکاهد.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین روش لاغری از نظر پزشکان دیدن کنید.

میزان دوز مصرفی آمپول لاغری victoza

آمپول لاغری victoza به شکل سرنگ از پیش آماده شده برای انجام تزریق به صورت زیرپوستی در قسمت شکم، ران و یا بخش فوقانی بازو استفاده می شود. هر سرنگ حاوی ویکتوزا می تواند 6mg،2.1mg،8.1mg برای کاهش اشتها و از دست دادن وزن به فرد تزریق شود.

پزشک معالج میزان دوز نخست این آمپول را 6mg در طی روز و تا هفت روز به بیماران توصیه می کنند. معمولا بعد از این مدت، این میزان به   2.1mg روزانه افزایش می یابد. بیشترین میزان دوز روزانه این دارو برای دستیابی سریع به وزن طبیعی 8.1mg است.

احتمال دارد در برخی موارد پزشک معالج میزان دوز این آمپول لاغری را برای تقلیل وزن سریعتر افزایش دهد که داروی فوق Saxenda (ساکسندا) نامیده می شود. معمولا داروی تزریقی نامبرده هر روز صبح به همراه غذا و یا به صورت ناشتا به بیمار توصیه می شود.

میزان دوز مصرفی آمپول لاغری victoza
میزان دوز مصرفی آمپول لاغری victoza

بایستی بیمار تزریق آمپول لاغری ویکتوزا را به صورت منظم و در یک ساعت مشخص انجام دهد

بایستی بیمار تزریق آمپول لاغری ویکتوزا را به صورت منظم و در یک ساعت مشخص انجام دهد. در صورتی که بیماران به دنبال کاهش وزن سریع هستند، لازم است در زمان استفاده از آمپول به تمامی دستورالعمل های پزشکی دقت کنند.

بایستی بیمار تزریق آمپول لاغری ویکتوزا را به صورت منظم و در یک ساعت مشخص انجام دهد
بایستی بیمار تزریق آمپول لاغری ویکتوزا را به صورت منظم و در یک ساعت مشخص انجام دهد

به هیچ عنوان از مقادیر بیشتر و یا کمتر میزان دوز تجویز شده آمپول ویکتوزا را استفاده نکنید. در انتها بایستی به بیمارانی که مایلند برای کاهش وزن از این دارو استفاده کنند، متذکر شویم که آمپول لاغری victoza به هیچ عنوان جای یک رژیم لاغری و تمرینات فیزیکی مناسبی را نخواهد گرفت و به منظور دستیابی به بهترین عملکرد بیمار بایستی به صورت منظم از این دارو استفاده کند.

انواع متدهای لاغری

امروزه اغلب افراد علاوه بر حفظ سلامتی به زیبایی تناسب اندام خود توجه بسیاری دارند، برهمین اساس برخورداری از اندام ایده آل از طریق شیوه های متعدد جراحی چاقی مناسب ترین گزینه نسبت به مکمل ها و یا آمپول های لاغری است که می تواند به مرور پیامدهایی را به دنبال داشته باشد.

متدهای طبیعی برای تقلیل وزن وجود دارد که بعضی از بیماران دارای شاخص توده بدنی بالا از طریق رژیم غذایی و یا فعالیت های هوازی می توانند از مزایای آن بهره مند شوند.

انواع متدهای لاغری
انواع متدهای لاغری

اغلب بیماران با کمک شیوه های نامبرده توانسته اند عارضه اضافه وزن خود را تا حد بسیار زیاد برطرف کنند. براساس مطالعات صورت گرفته، بد غذایی در افراد دارای بی ام آی بالا به عنوان یکی از بزرگترین مشکلات اضافه وزن بالا است. طبق نظر متخصصین تغذیه یکی از مناسب ترین متدهای لاغری محاسبه میزان کالری دریافتی روزانه است.

اما استفاده از رژیم های لاغری غیر استاندارد گزینه نادرستی است، زیرا ممکن است بدن بیمار به اشتباه در موقعیت ناپایداری قرار گیرد که مجبور به جذب کلیه کالری های دریافتی شود. به این ترتیب بایستی از شیوه های نوینی که شخص به راحتی می تواند وزن قابل توجهی را بدون هیچ عوارضی از دست دهد، استفاده کنید.

متد جدید لیپوماتیک (پیکرتراشی)

یکی از جدیدترین تکنیک های لاغری مورد تایید جهانی که از آمپول لاغری victoza موثر و اثربخش تر است را می توان به جراحی لاغری پیکرتراشی اشاره کرد.

در حقیقت لیپوماتیک به مفهوم حذف بافت های چربی انباشته در نواحی مختلف بدن با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های ویژه مانند بادی جت، لیپوساکشن و لیپوماتیک است.

متد جدید لیپوماتیک (پیکرتراشی)
متد جدید لیپوماتیک (پیکرتراشی)

البته بیمارانی کاندیدای این متد جراحی لاغری هستند که به وزن طبیعی و ایده آل دست یافته اند و تنها در بعضی از قسمت های بدن مانند شکم، ران، دور سینه و … با بافت های چربی تجمع یافته مواجه هستند.

روش های گوناگونی برای این عمل جراحی لاغری وجود دارد. به طور مثال شیوه بای پس معده و یا اسلیو معده که جزئی از این متد محسوب می شوند.

بیماران می توانند به راحتی با کمک متد فوق وزن قابل توجهی را از دست دهند

بیماران می توانند به راحتی با کمک متد فوق وزن قابل توجهی را از دست دهند و به وزن طبیعی خود دست یابند. امروزه اغلب جراحان متخصص و متبحر که در این زمینه از علم و دانش بسیاری برخوردار هستند، به بیماران کاندیدای این عمل، جراحی لیپوماتیک را پیشنهاد می کنند.

این جراحی به دلیل این که تاثیر سریع تری را در تقلیل وزن در شخص دارای اضافه وزن بالا می توان مشاهده کرد، بسیار پرطرفدار است. به شکلی که بیمار در همان جلسه نخست معالجه می تواند تغییرات کلی را در اندام خود احساس کند.

پیکرتراشی در بیمارانی که در بعضی از نواحی مختلف بدن با تجمع چربی های انباشته همراه هستند، معین و سپس با شکاف در ناحیه تحت درمان به وسیله لیزر وارد بدن شخص بیمار می کنند.

ابزار فوق با استفاده از ارتعاشات، ابتدا اقدام به حذف غشای سلولی و سپس آب شدن چربی ها می کند. بافت های چربی آب شده بلافاصله بایستی از بدن شخص خارج شوند، به این علت که شاید اختلالاتی از باقی ماندن تجمع چربی های انباشته در بخش تحتانی پوست به درون رگ های خونی و در نهایت سبب بروز سکته مغزی که بدترین حالت ممکن برای فرد است را در پی داشته باشد.

در جراحی پیکرتراشی، به روز بودن ابزارهای مخصوص جراحی و تخصص و تبحر دکتر، دو فاکتور اساسی است که تاثیر مهمی را روی عملکرد آن بر جای می گذارد.

جراحی لاغری مزوتراپی

از دیگر متدهای جدید جراحی لاغری که به منظور پیشگیری از عوارض آمپول لاغری victoza به بیماران دارای شاخص توده بدنی بالا پیشنهاد می شود، جراحی مزوتراپی است.

در طی این عمل جراحی موادی نظیر عصاره گیاهان، ویتامین ها و یا هورمون ها به بخش های مختلفی از بدن شخص بیمار توسط جراح متخصص تزریق می شود که می تواند تاثیرات مثبتی را در مقایسه با آمپول لاغری ویکتوزا به همراه داشته باشد. مواد تزریقی در این متد جراحی با توده های چربی موجود در بدن بیمار مقابله می کند.

جراحی لاغری مزوتراپی
جراحی لاغری مزوتراپی

هدف کلی از انجام این عمل جراحی لاغری حذف بافت های چربی مازاد است. این متد جدید روز دنیا علاوه بر تاثیر مهم در حذف تجمع چربی های انباشته به زیبایی و شادابی پوست سلول های بدن فرد بیمار کمک بسیار زیادی می کند.

جراحی لاغری، متد درمانی موثر برای تقلیل وزن است که با تغییر در مسیر گوارش مواد غذایی و از همه مهمتر کاهش کالری دریافتی می تواند در دستیابی به وزن مناسب و طبیعی به بیماران کمک شایانی نماید.

با از دست دادن وزن، اغلب بیماری ها تا حد بسیار زیادی معالجه می شوند. بهره مندی از عمل های لاغری سبب می گردد که شخص بیمار کاهش وزن دائمی و بدون برگشتی را تجربه کند، زیرا اختلالات وی از طریق جراحی لاغری به طور کامل معالجه می شود. همچنین پس از جراحی، بیشتر مشکلات مرتبط به اضافه وزن بالا نظیر پرفشاری، دیابت و اختلالات قلبی عروقی در شخص معالجه می شود.

جراحی لاغری اسلیو معده

با توجه به عوارض حاصل از تزریق آمپول لاغری victoza یکی دیگر از تکنیک های عمل جراحی لاغری موثر در تقلیل وزن را می توان به جراحی اسلیو معده که از کم خطر ترین و پرطرفدارترین شیوه های جراحی کاهش وزن است، متذکر شد.

جراحی لاغری اسلیو معده
جراحی لاغری اسلیو معده

در این عمل جراحی، جراح متخصص از طریق جراحی لاپاراسکوپی اقدام به برداشتن هشتاد درصد از حجم معده که سبب افزایش وزن شخص شده است، می کنند. این امر سبب می گردد که کالری های دریافتی روزانه شخص تا حد بسیار زیادی تقلیل یابد و در نتیجه بیمار با تقلیل وزن قابل توجهی همراه شود.

جراح متخصص در عمل جراحی اسلیو معده بخشی از معده بیمار که وظیفه تولید و ترشح هورمون گرلین (گرسنگی) را بر عهده دارد، حذف می کنند تا از این طریق اشتهای بیمار در مصرف انواع محصولات غذایی تقلیل یابد.

این عمل جراحی لاغری در مقایسه با دیگر متدهای جراحی، شیوه ای ماندگار و دائمی است

این عمل جراحی لاغری در مقایسه با دیگر متدهای جراحی، شیوه ای ماندگار و دائمی است که پیامدهای کمتری را نیز به همراه دارد و در درمان اختلالات مربوط به اضافه وزن بالا، بسیار کاربردی و مثمر ثمر است.

چنان چه جراحی لاغری اسلیو معده را برای از دست دادن وزن خود انتخاب می کنید، بایستی بدانید که دوره نقاهت این عمل جراحی در مقایسه با دیگر متدهای جراحی لاغری کوتاه و بی خطر است.

این عمل جراحی لاغری در مقایسه با دیگر متدهای جراحی، شیوه ای ماندگار و دائمی است
این عمل جراحی لاغری در مقایسه با دیگر متدهای جراحی، شیوه ای ماندگار و دائمی است

به بیمارانی که مایلند از طریق آمپول لاغری victoza وزن قابل توجهی را از دست دهند، بایستی متذکر شویم که شما با انجام جراحی مورد تایید جهانی اسلیو معده می توانید کاهش وزن شصت الی هفتاد درصدی غیر قابل برگشت را تجربه کنید. تقریباً در مدت دوازده ماه بیماران وزن اضافی خود را به تدریج با پیروی از تمامی دستورالعمل های پزشکی از دست خواهند داد.

اما پنجاه الی هفتاد درصد از وزن مازاد خود را در طی بیست و چهار ماه آتی حذف می کنند که این امر منجر به دستیابی شخص به وزن ایده آل و طبیعی است.

جراحی لاغری بای پس معده

متد دیگر جراحی لاغری که در پیشگیری از عوارض آمپول victoza در بیماران دارای شاخص توده بدنی بالا جلوگیری می کند، جراحی بای پس معده است که علاوه بر تقلیل ظرفیت مقدار معده سبب تغییر مسیر روده و در نهایت کاهش جذب و ذخیره محصولات غذایی می شود.

در پروسه جراحی فوق، جراح متخصص ابتدا بخشی از معده بیمار که نقش مهمی در افزایش وزن شخص دارد را حذف می کنند و سپس روده را به مابقی معده متصل می کنند که با همدیگر رابطه برقرار می کنند.

این عمل جراحی لاغری سبب می گردد که شخص بیمار مواد غذایی کمتری را در طی روز دریافت کند

این عمل جراحی لاغری سبب می گردد که شخص بیمار مواد غذایی کمتری را در طی روز دریافت کند و همچنین کلیه کالری موجود در مواد غذایی دریافتی را به شکل کامل جذب و یا ذخیره نکند.

در بین تمامی متدهای عمل جراحی لاغری، یکی از ایمن ترین و مناسب ترین عمل های چاقی، جراحی بای پس معده است که با تقلیل هشتاد درصدی وزن سبب لاغری و دستیابی به وزن ایده آل در شخص بیمار می شود.

جراحی فوق هیچ پیامدهایی را به دنبال نخواهد داشت، اما بایستی از مکمل های ویتامین بسیاری استفاده کنید تا ویتامین های مورد نیاز بدن تامین شود. بهترین کاندیدای این عمل جراحی لاغری افرادی هستند که:

دارای بی ام آی سی و پنج الی چهل کیلوگرم هستند و یا با شاخص توده بدنی بالغ بر شصت کیلوگرم نیز همراه هستند. البته افرادی که در اثر اضافه وزن بالا با پیامدهای جانبی نظیر کمردرد، زانو درد، فشارخون بالا و یا دیابت نوع دو گرفتار هستند، می توانند از مزیت های این عمل جراحی لاغری نیز بهره مند شوند.

جراحی لاغری باندینگ معده

گاستریک باندینگ (حلقه معده) یکی دیگر از متدهای جراحی لاغری مورد تایید جهانی است که می تواند مناسب ترین گزینه نسبت به آمپول لاغری victoza به بیماران دارای اضافه وزن بالا توصیه شود. در واقع این عمل جراحی متدی آسان و راحت تر در مقایسه با دیگر عمل های جراحی محسوب می شود.

در این عمل جراحی، حلقه ای در بخش فوقانی معده اطراف معده را به طور کامل پوشش می دهد. جراح با قرار دادن این حلقه سیلیکونی اقدام به تنگ تر نمودن بخش ورودی معده به منظور تقلیل مواد غذایی مصرفی و حس سیری مضاعف در بیماران می کند.

جراحی لاغری باندینگ معده
جراحی لاغری باندینگ معده

تکنیک فوق همچون سایر عمل های جراحی چاقی در شرایطی به بیماران توصیه می شود که شخص به عارضه چاقی مفرط مبتلا باشد و پس از تلاش به منظور تقلیل وزن از طریق رژیم لاغری و یا فعالیت های ورزشی به عملکرد مطلوبی دست نیافته است.

دکتر سلیمی

دکتر سلیمی به عنوان بهترین جراح چاقی، این تکنیک جراحی لاغری را در صورتی به بیماران پیشنهاد می کند که بیمار بر اثر افزایش بی ام آی با اختلالات مرتبط به اضافه وزن بالا رنج می برد و انجام امور روزانه و یا شغلی برای وی غیر ممکن است.

طبق نظر دکتر سلیمی، عمل های جراحی لاغری فقط در مواردی به بیماران پیشنهاد می شود که معالجه اضافه وزن شخص بیمار از طریق متدهای دیگر امکانپذیر نیست و یا در اثر استفاده از آمپول لاغری victoza ممکن است فرد با عوارض متعددی که می تواند سلامتی وی را به مخاطره بیندازد، روبرو شود تجویز می گردد.

چنان چه مایلید برای دستیابی به وزن ایده آل از این متد جراحی چاقی استفاده کنید، نخست بایستی با مجرب ترین متخصصین گوارش در این رابطه صحبت کنید. در این راستا دکتر سلیمی به عنوان بهترین جراح متخصص لاغری می تواند راهنمایی های لازم را به شما ارائه نماید.

افرادی که کاندیدای عمل جراحی باندینگ معده نیستند

جراح متخصص چاقی انجام این متد جراحی را به بیمارانی که با اختلالاتی نظیر:

عارضه روحی و روانی مهار نشده مواجه هستند، توصیه نمی کنند. به این علت که گرسنگی و دریافت مواد غذایی کمتر می تواند سبب تشدید بیماری در این گروه از بیماران شود.

افرادی که به مصرف مشروبات الکلی و یا مواد مخدر اعتیاد دارند نیز گزینه مناسبی برای انجام این عمل جراحی محسوب نمی شوند.

بیمارانی که در استنباط مزایا و خطرات، شیوه های جایگزین، نتایج و تغییراتی که بایستی در شیوه زندگی فرد اعمال شود، با مشکلات همراه هستند، بایستی از دیگر عمل های لاغری برای از دست دادن وزن استفاده کنند.

چنان چه تلاش کرده اید که از طریق فعالیت های ورزشی و یا برنامه غذایی استاندارد تقلیل وزن داشته باشید اما این موارد مثمر ثمر نبوده اند، شاید جزء بیماران واجد شرایط انجام جراحی حلقه معده باشید.

نتایج حاصل از عمل جراحی حلقه معده

یکی از مواردی که می تواند مقایسه مناسبی برای انجام عمل جراحی لاغری با آمپول لاغری victoza باشد، نتیجه حاصل از جراحی است که در این بخش به آن می پردازیم.

جراحی باندینگ معده متدی تاثیرگذار برای تقلیل وزن در بیماران دارای شاخص توده بدنی بالا است که در از دست دادن وزن موثر بوده و مشکلات متعددی را که مربوط به اضافه وزن بالا است را تا حد قابل توجهی بهبود می بخشد.

همچنین توانایی شخص بیمار را در راستای انجام کلیه امور روزانه و یا شغلی بهبود می بخشد و در نتیجه به کیفیت بهتر زندگی شما نیز کمک زیادی می کند. پس از انجام جراحی به طور متوسط بین چهل الی شصت درصد از اضافه وزن شخص به تدریج از بین می رود که این امر به اراده شخص بستگی دارد.

آیا عمل جراحی لاغری ایمن و کم خطرتر از آمپول لاغری victoza است؟

همان طور که مشاهده می کنید، امروزه آمار اضافه وزن بالا در بین تمامی رده های سنی به بیشترین درجه خود رسیده است. سازمان مدیریت و پیشگیری بیماری های آمریکا اظهار می دارد که تقریباً در حدود یک سوم افراد بالغ در کشور به عارضه فوق مبتلا هستند که با افزایش این آمار در جهان به طور قطع آمار انجام عمل های جراحی لاغری نیز به مراتب افزایش می یابد. زیرا افراد به دنبال شیوه های جراحی لاغری بدون ریسک و ایمن تر هستند.

بی گمان، اضافه وزن بالا سبب بروز اختلالات خطرناک و جدی مانند مشکلات قلبی عروقی، سکته مغزی، دیابت نوع دو و اغلب سرطان ها مانند سرطان پانکراس و یا سرطان سینه در شخص می شود. تحقیقات صورت گرفته حاکی از آن است که بین اضافه وزن بالا و سرطان پانکراس رابطه مستقیمی وجود دارد.

افزایش شاخص توده بدنی بالا با عدم تحرک همراه است

همچنین افزایش شاخص توده بدنی بالا با عدم تحرک همراه است که این امر می تواند تاثیرات منفی را روی کیفیت زندگی فرد بر جای گذارد.

در چنین شرایطی است که افسردگی بسیار زیاد در شخص ایجاد می شود. براساس این پارامترها یافتن این موضوع که چرا شخص دارای اضافه وزن بالا در پی متدی برای حذف تجمع چربی های انباشته است، امری سخت و دشوار نیست.

طبق نظر دکتر سلیمی بهترین جراح چاقی، امروزه یکی از پرطرفدارترین متدهای تقلیل وزن برای افرادی که با افزایش بی ام آی همراه هستند، شیوه های جراحی لاغری است.

چنان چه پس از مشاوره های لازم، جراح متخصص تشخیص مناسب ترین متد جراحی را در بیماران کاندیدای عمل جراحی چاقی برآورد نمود، حال زمان تعیین شیوه جراحی است.

هر یک از شیوه های عمل جراحی لاغری ویژگی و مزیت های خاص خود را دارد که جراح متخصص براساس موقعیت و نیاز بیمار مناسب ترین متد که می تواند در از دست دادن وزن مثمر ثمر واقع گردد را انتخاب می کند.

پس از آن معده جدید تقلیل یافته و با دریافت مواد غذایی کمتری احساس سیری خواهید کرد. در واقع این امر سبب می گردد تا شخص با تقلیل وزن موثرتر نسبت به آمپول لاغری victoza به وزن طبیعی و ایده آل خود دست یابد.

جراحی از طریق لاپاراسکوپی

در حال حاضر کلیه عمل های جراحی لاغری که جراحان متخصص به بیماران کاندیدای عمل جراحی پیشنهاد می کنند، استفاده از متد روز دنیا و جراحی لاپاراسکوپی است.

بر خلاف تبلیغات متداول درباره خطرات حاصل از عمل جراحی، عمل های جدید و در عین حال کم ریسکی وجود دارد که با استفاده از متدهای غیرتهاجمی و یا تهاجمی ایمن ترین تکنیک ها محسوب می شوند.

با بهره مندی از جراحی لاپاراسکوپی که یکی از جدیدترین شیوه های جراحی لاغری در دنیا است، جراحان متخصص می توانند افزایش وزن قابل توجهی را در بیماران رفع کنند.

در جراحی کمتر تهاجمی فوق، جراحان متخصص با ایجاد یک الی پنج برش کوچک به اندازه یک الی سه اینچ روی شکم شخص بیمار لاپاراسکوپ و سایر ابزارهای مخصوص جراحی را از طریق این شکاف ها برای انجام عمل جراحی وارد بدن بیمار می کنند و به این ترتیب اقدام به حذف بافت های چربی انباشته در نواحی مختلف بدن می کنند.

دوره نقاهت پس از عمل جراحی لاغری از طریق این متد به روز بسیار محدود است

دوره نقاهت پس از عمل جراحی لاغری از طریق این متد به روز بسیار محدود است و عوارضی را در آینده برای شخص به همراه ندارد. در ادامه لازم است به شکاف های سطحی جراحی لاپاراسکوپی نیز اشاره کنیم.

این شکاف ها که بسیار سطحی در ناحیه شکم ایجاد می شوند، با عدم شل شدگی پوست و یا محل جراحت بعد از بخیه همراه هستند که با پیروی از دستورالعمل های پزشکی هیچ گونه نشانی از جراحت در ناحیه تحت درمان بر جای نمی ماند. در خصوص جراحی لاغری بالون معده، بایستی بگوییم که این متد جزئی از عمل های جراحی غیرتهاجمی است که نیازی به بخیه و یا برش ندارد.

همچنین خونریزی در طی فرآیند جراحی رخ نمی دهد، در این تکنیک پس از بی حسی موضعی از طریق دهان، بالن در معده بیمار قرار می گیرد. پس از تقلیل وزن و گذشت چندین ماه، بالن از بدن شخص بیمار توسط جراح متخصص بیرون می آید، تقلیل وزنی که از این متد به دست می آید، سبب از دست دادن چربی های انباشته در نواحی مختلف بدن می شود که هیچ گونه جای برش و یا بخیه ای در بدن شخص باقی نمی ماند.

عمل های جراحی کم تهاجمی

در بین عمل های جراحی لاغری، جراحی بای پس معده به عنوان یکی از متدهای کم تهاجمی به شمار می آید. زیرا جراحان متخصص برای انجام جراحی از روش لاپاراسکوپی استفاده می کنند.

در فرآیند جراحی بخشی از روده حذف و بخش باقیمانده متصل به معده بخیه می شود و یا قسمت دیگری از دوازدهه که در طی عمل جراحی حذف گردیده، به باقیمانده معده متصل می شود. جراحی فوق سبب تغییر عبور مواد غذایی از روده و در نهایت تقلیل وزن در شخص می شود.

تقلیل وزن با بهره مندی از این متد به شکلی است که فرد بیمار پس از جراحی فوق با مصرف اندکی از مواد غذایی سریعتر احساس سیری می کند که این امر بیانگر اثربخش تر بودن عمل جراحی نسبت به آمپول لاغری victoza است.

مقدار تقلیل وزن در متد فوق که به عنوان جراحی کم تهاجمی در نظر گرفته می شود، شصت و پنج الی هشتاد درصد است که شخص بعد از گذشت هجده ماه شاهد آن خواهد بود. محل بخیه در متد فوق بعد از مدتی به طور کامل محو خواهد شد، زیرا جراحی به صورت کوچک و سطحی انجام می گیرد.

جراحی لاغری

جراحی لاغری مناسب ترین گزینه نسبت به آمپول لاغری victoza است زیرا شما با انجام جراحی می توانید از مزایای آن در یک بازه زمانی کوتاه بهره مند شوید که تمامی آن ها ماندگار و دائمی هستند.

عمل جراحی لاغری به بیماران دارای بی ام آی بالا کمک می کند تا وزنی که سال ها آرزوی آن را داشتند، در کوتاهترین زمان به دست آورند و همچنین ریسک ابتلا به اختلالات مرتبط به اضافه وزن بالا را تا حد قابل ملاحظه ای تقلیل دهند.

انجام جراحی های لاغری مورد تایید جهانی که دکتر سلیمی به بیماران کاندیدای عمل جراحی پیشنهاد می کنند، به حذف چربی های انباشته و دستیابی به تناسب اندام ایده آل کمک بسیاری می کند.

برای انجام جراحی، متدهای کاربردی مورد استفاده قرار می گیرد

برای انجام جراحی، متدهای کاربردی مورد استفاده قرار می گیرد. نوعی عمل لاغری که سبب حذف تجمع چربی های انباشته و پیکرتراشی سایر اندام های بدن شخص می شود، در برخی از موارد ویژه با استفاده از تزریق بافت های چربی به سایر بخش های دیگر موجود در بدن منتقل می شوند.

متد دیگر این جراحی به این صورت است که برای ایجاد کمبودهای جسمی، کمتر مصرف کردن میزان خوراکی ها را که می توان انباشته کرد و کاهش مقدار کالری که در طی روز دریافت می کنید، صورت می گیرد.

به این ترتیب می توان بیان  کرد که جراحان متخصص از تکنیک های متعددی برای کاهش ظرفیت معده و یا تقلیل وزن در جراحی های لاغری استفاده می کنند که در دراز مدت می تواند مثمر ثمر واقع گردد.

جراحی لاغری لیپوپلاستی (لیپوساکشن)

این متد جراحی که در دهه هشتاد میلادی برای نخستین بار روی بیماران دارای اضافه وزن بالا انجام شد، به دلیل حذف چربی های انباشته، این عمل جراحی به لیپوساکشن شهرت گرفت. در پروسه جراحی، جراح متخصص با احتیاط و دقت بسیار بافت های چربی مازاد را به وسیله کانولا (لوله های کوچک و توخالی) از بدن شخص بیرون می آورند.

با حرکت این لوله ها به داخل بافت های چربی، ساکشن سلول های چربی انجام می شود. با خوش فرم تر شدن بدن شخص بیمار می توان بیان کرد که این جراحی نسبت به آمپول لاغری victoza که عوارض بسیاری را در بدن به همراه دارد، موثرتر و كارآمدتر در راستای از دست دادن وزن به حساب می آید.

بایستی خاطر نشان شویم که پیروی از یک رژیم لاغری مطلوب و انجام فعالیت های ورزشی مناسب بعد از جراحی از مهمترین اقداماتی است که بیماران بایستی از آن پیروی کنند.

اگر بعد از انجام جراحی لیپوپلاستی شخص به پرخوری خود ادامه دهد و یا در مجموع از انجام کلیه دستورالعمل های پزشکی چشمپوشی نماید، ممکن است در آینده با تجمع چربی های انباشته بزرگتر از گذشته مواجه و در نتیجه با افزایش وزن مجدد که می توانند در نواحی دیگر بدن نمایان شود، روبرو گردد.

جراحان متخصص، این تکنیک درمانی را برای بخش هایی از بدن مانند صورت، غبغب، سینه، پهلو،گردن و البته بیشتر برای نواحی شکم و ران ها استفاده می کنند.

به بیماران تحت این عمل جراحی بایستی بگوییم که دوران نقاهت جراحی لیپوساکشن در مقایسه با سایر متدهای جراحی بیشتر است به این صورت که بیمار بایستی به مدت شش هفته این دوران را برای بهبودی کامل سپری کند.

جراحی لاغری ابدومینوپلاستی

در حال حاضر جراحی های متعددی در حوزه زیبایی شکم روی بیماران انجام می شود که از موثرترین آن ها می توان به جراحی ابدومینوپلاستی اشاره کرد.

جراحی فوق از لحاظ زیبایی شکم بدون خطوط استریا و مسطح است که می تواند یکی از شیوه های دستیابی به حذف چربی های انباشته در این ناحیه در نظر گرفته شود.

تقلیل و یا افزایش وزن، بارداری های مکرر از پارامترهایی است که سبب ایجاد خطوط استریا و یا افتادگی پوست در ناحیه شکم می شود. به منظور حذف بافت های اضافی این ناحیه شما می توانید با کمک ورزش های مخصوص شکم تاثیرات آن را روی بدن مشاهده کنید

اما نمی توانید خطوط استریا را به طور کامل حذف کنید. بر همین اساس توصیه دکتر سلیمی بهترین و مجرب ترین جراح متخصص لاغری به این گروه از بیماران انجام جراحی ابدومینوپلاستی است.

این تکنیک لاغری مناسب برای بیمارانی است که کلیه شیوه های عادی را برای رسیدن به وزن ایده آل تجربه کرده اند و در این راستا به نتیجه مطلوبی دست نیافته اند، برهمین اساس روش فوق که متدی تهاجمی است، گزینه مناسبی برای دستیابی به تناسب اندام به شمار می آید.

دوران نقاهت جراحی ابدومینوپلاستی

دقت داشته باشید که پس از جراحی در چند روز نخست، ایستادن بیمار به شکل کاملاً کشیده برای فرد امری سخت و بسیار دردناک است.

لذا توصیه جراحان متخصص به بیماران این است که در پنج روز نخست بعد از جراحی، ایستادن خود را با کمی خمیدگی انجام دهید تا درد کمتری را احساس کنید. شما در روزهای نخست با کمی ترشح خونابه حاصل از عمل جراحی مواجه خواهید شد که در تمامی بیماران امری طبیعی است.

با سپری شدن این دوره به تدریج اختلالات ایجاد شده پس از گذشت هفت روز از بین می رود و در نتیجه شخص بهبودی کامل بدن را به دست می آورد. در این مدت بیمار بایستی از انجام هر گونه فعالیت های سنگین که می تواند این ناحیه را تحت فشار قرار دهد، خودداری کند.

دردی که شخص در این مدت احساس خواهد کرد، تنها گرفتگی ماهیچه های شکمی و همچنین کمی کبودی است. جراحی آبدومینوپلاستی بین چهار الی پنج ساعت زمان نیاز دارد که بلافاصله بعد از اتمام عمل، شخص بایستی برای منقبض و یا سفت نگه داشتن عضله های شکمی از گن های تنگ مخصوص استفاده کند.

مزایای جراحی ابدومینوپلاستی

بهترین شیوه مقایسه آمپول لاغری victoza نسبت به عمل های جراحی لاغری بیان مزیت های آن روی بدن است. این تکنیک عمل زیبایی شکم نیز همچون سایر جراحی های لاغری مورد تایید جهانی مزایای متعددی را به همراه دارد که عبارتند از:

کوتاه تر بودن دوران نقاهت و خونریزی کمتر نسبت به دیگر جراحی های لاغری یکی از مهمترین مزیت های جراحی آبدومینوپلاستی در نظر گرفته می شود.

در بیماران سیگاری، عمل جراحی فوق عملکرد بهتری را بر جای می گذارد.

جراحی ابدومینوپلاستی به دلیل ایمنی بیشتر یکی از برترین متدهای جراحی لاغری است.

در جراحی فوق اعصاب و شریان های ضروری لنفاتیک و جدار شکمی دچار آسیب نمی شوند و ه بطور کامل در محل خود حفظ می شوند.

در انتها بایستی متذکر شد که این عمل جراحی زیبایی شکم به دلیل پیامدهای کمتری که در مقایسه با دیگر عمل های لاغری به همراه دارد، به اغلب بیماران مبتلا به این عارضه توصیه می شود.

مراقبت های بعد از جراحی ابدومینوپلاستی

یکی از مراقبت های مورد نیاز برای بهبود جراحت ها و کبودی های حاصل از بخیه جراحی، نخست انجام پانسمان است و پس از آن استفاده از مواد مغذی که حاوی برولین و ویتامین ث هستند که در معالجه محل جراحت و جذب بهتر به بیماران کمک زیادی می کند. آلوئه ورا و آناناس از جمله میوه هایی هستند که حاوی ویتامین های ذکر شده می باشند.

بیماران در این مدت می توانند از میگو و ماهی که دارای امگا سه هستند، در برنامه رژیم غذایی خود استفاده کنند. زیرا مصرف آن ها می تواند به بهبود جراحت و محل اسکار بعد از جراحی بسیار تاثیرگذار باشد. تا پانزده روز از مصرف نمک پرهیز کنید. متخصصین توصیه می کنند که از آسپرین و یا هر داروی رقیق کننده دیگری در این مدت استفاده نکنید.

آیا بعد از جراحی، انجام فعالیت های ورزشی امری ضروری است؟

بیمارانی که به چاقی مفرط و یا اختلالات متعدد مبتلا هستند و درصد ریسک ابتلای آن ها به بیماری هایی مانند پرفشاری خون، دیابت نوع دو، سکته مغزی، افزایش چربی خون و یا سکته قلبی در آن ها بسیار است، معالجه این گروه از بیماران به آسانی میسر نخواهد بود، بلکه آن ها بایستی با بهره مندی از تمرینات فیزیکی مناسب و رژیم لاغری را برای دستیابی به بهترین عملکرد انجام دهند.

نتیجه معالجه در زمان بسیار تامل انگیز است زیرا مقدار مشخص شده آن برای معالجات غیر جراحی لاغری تا نود درصد گزارش شده است. چنان چه شخص به عارضه اضافه وزن بالا مبتلا است و درصد این که به اختلالات مرتبط به اضافه وزن بالا مبتلا شود بسیار زیاد است، لازم است در کنار انجام جراحی لاغری از تمامی دستورالعمل های پزشکی که می تواند مثمر ثمر واقع گردد، پیروی کند.

آیا بعد از جراحی، انجام فعالیت های ورزشی امری ضروری است؟
آیا بعد از جراحی، انجام فعالیت های ورزشی امری ضروری است؟

دقت داشته باشید که معالجه جراحی تنها یک متد کمکی برای حذف اضافه وزن است و فرد بایستی تا پایان عمر از یک رژیم لاغری استاندارد و کم کالری استفاده کند.

از همه مهمتر بایستی پیاده روی روزانه را به عنوان یکی از مهمترین فعالیت های روزانه خود قرار دهد که به صورت مستمر به آن پایبند باشد. چنان چه بیمار از هیچ فعالیت ورزشی بعد از عمل جراحی استفاده نکند، ممکن است خیلی سریع با مصرف مواد غذایی با افزایش وزن مجدد مواجه شود.

نکات مهم پیش از انجام متدهای جدید لاغری

پیش از بهره مندی از تکنیک های جراحی لاغری، بیمارانی که از تزریق آمپول ویکتوزا به دلیل عوارض ناشی از آن خودداری می کنند، بایستی به نکاتی که در زیر متذکر می شویم، دقت بسیار داشته باشند:

شخص بعد از تقلیل وزن سریع احتمال دارد که با افتادگی و یا شل شدگی پوست مواجه شود که در چنین شرایطی افرادی که در رده سنی پایینی قرار دارند، برای رفع این عارضه نیاز به انجام فعالیت های ورزشی به صورت منظم دارند.

نکات مهم پیش از انجام متدهای جدید لاغری
نکات مهم پیش از انجام متدهای جدید لاغری

عملکرد روش هایی مانند بالون و یا باندینگ معده برای زمان مشخصی تعیین می گردد، اما برای دستیابی به عملکرد طولانی مدت بایستی از شیوه هایی نظیر جراحی اسلیو و یا بای پس معده استفاده کرد.

متدهای حلقه گذاری معده و یا بالن مناسب بیمارانی است که با توجه به موقعیتی مایل به تقلیل وزن بسیار زیاد هستند.

تمرینات فیزیکی بعد از جراحی بایستی به صورت منظم و مداوم انجام گیرد و از مکمل های ویتامینی بنا به تجویز پزشک معالج استفاده شود. در برخی موارد ممکن است بیمار بعد از جراحی به انجام جراحی پلاستیک نیز نیاز داشته باشد.

دقت به تمامی این نکات سبب می شود که فرد بیمار مناسب ترین متد جراحی را برای از دست دادن وزن انتخاب کند و در نتیجه با مواردی که ممکن است بعد از جراحی مشاهده شود، اطلاع کافی داشته باشد.

BMI لازم برای انجام عمل جراحی لاغری

بی ام آی در افراد جوان برای بهره مندی از مزیت های عمل جراحی بین هجده و نیم تا بیست و پنج کیلوگرم است. بیمارانی که دارای شاخص توده بدنی بین بیست و پنج تا سی کیلوگرم هستند، جزء گروه بیماران دارای اضافه وزن و بالغ از این میزان در گروه چاقی نوع یک و همچنین سی و پنج الی چهل کیلوگرم در چاقی درجه دو و بالغ بر آن چاقی شدید گرفتار هستند.

این گروه از بیماران برای رسیدن به وزن طبیعی و پیشگیری از بیماری های مربوط به اضافه وزن بالا می توانند کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی لاغری محسوب شوند.

BMI لازم برای انجام عمل جراحی لاغری
BMI لازم برای انجام عمل جراحی لاغری

دیسک کمر، مشکلات ارتوپدیک، کبد چرب، سندرم متابولیک و … از جمله مشکلاتی هستند که بر اثر تجمع چربی های انباشته در بدن به تدریج در شخص نمایان می شود.

دکتر سلیمی جراح متخصص چاقی مناسب ترین گزینه برای حذف چربی ها در بیماران دارای bmi بالای سی و پنج کیلوگرم را جراحی باندینگ معده معرفی می کنند تا شخص با رعایت تمامی دستورالعمل های پزشکی به وزن دلخواه خود که سال ها آرزوی آن را داشته است، دست یابند.

مدت زمان بستری شدن بیمار بعد از انجام جراحی لاغری

یکی از سوالات پرتکرار در خصوص جراحی لاغری به مدت زمان بستری بیمار در بیمارستان اختصاص دارد. به این ترتیب بعد از اتمام جراحی با موفقیت، جراح متخصص دو الی هفت روز بستری در بیمارستان را برای این گروه از بیماران تجویز می کنند. البته زمان بستری شخص به متد عملی که جراح متخصص برای فرد در نظر گرفته است، بستگی دارد.

بیشتر بیماران از این فرصت برخوردارند که پس از گذشت ده الی بیست و یک روز همچون گذشته امور روزانه و شغلی خود را به تنهایی انجام دهند. از نظر متخصصین، میزان دوران استراحت شخص به مشغله کاری و توانایی شخص بستگی دارد.

مدت زمان بستری شدن بیمار بعد از انجام جراحی لاغری
مدت زمان بستری شدن بیمار بعد از انجام جراحی لاغری

در ادامه باید گفت که ممکن است شخص پس از جراحی با کمی ریزش مو روبرو شود که در تمامی بیماران تحت عمل جراحی لاغری امری طبیعی است. زیرا عارضه فوق موقتی بوده و بعد از گذشت مدتی به طور کامل برطرف می شود. امروزه با بهره مندی از جدیدترین عمل های جراحی، اغلب متخصصین در تلاشند که عارضه فوق را در بیماران تحت عمل جراحی رفع کنند.

مدرن ترین متدهای عمل جراحی لاغری

با توجه به عنوان مقاله، تازه ترین تکنیک های عمل جراحی لاغری در این بخش که می تواند متدی تاثیرگذار نسبت به آمپول لاغری victoza به حساب آید را برای شما متذکر شویم. در حال حاضر جراحی لاغری ساسی بای پس معده به عنوان یکی از تازه ترین متدهای جراحی چاقی در نظر گرفته می شود که طرفداران بسیاری را به خود اختصاص می دهد.

در حقیقت جراحی فوق ترکیبی از جراحی بای پس معده و اسلیو معده است که از طریق لاپاراسکوپی برای بیماران کاندیدای جراحی انجام می شود. جراحان متخصص نخست جراحی اسلیو معده را روی بیماران انجام می دهند. سپس بخشی از انتهای دوازدهه (روده کوچک) را به بخش تفکیک شده معده وصل می کنند.

در چنین حالتی دو مسیر برای جریان مواد غذایی در بدن شخص بیمار انجام می گیرد، به شکلی که مسیر نخست، مواد غذایی از سمت مری به بخش باقیمانده معده جدید حرکت می کند و به شکل مستقیم به روده کوچک، سپس روده بزرگ و در انتها از مقعد عبور می کند. تقریباً در حدود سی درصد از خوراکی ها از مسیر فوق می گذرند.

بنابراین مواد معدنی و ویتامین های لازم در بدن انباشته می شوند. در مسیر دوم، مواد غذایی از اسلیو معده مستقیماً به بخش پایانی دوازدهه، سپس روده بزرگ و همچنین مقعد هدایت می شود. معمولاً هفتاد درصد از محصولات غذایی از طریق متد فوق در بدن جذب نمی شوند. لذا، قندها و مواد غذایی با عدم ذخیره بیش از اندازه در بدن همراه می شوند.

بهترین کاندیدای جراحی لاغری ساسی بای پس معده

طبق نظر اغلب جراحان متخصص، همه بیماران دارای اضافه وزن بالا می توانند از مزایای جراحی فوق برای از دست دادن وزن بهره مند شوند. اما در انجام هر عمل جراحی، شرایط به خصوصی برای بیمار در نظر گرفته می شود که براساس آن می توان فرد را برای انجام جراحی گزینه مناسبی معرفی کرد.

بهترین کاندیدای جراحی لاغری ساسی بای پس معده
بهترین کاندیدای جراحی لاغری ساسی بای پس معده

چنان چه بیمار با هر یک از مشخصه هایی که در زیر متذکر می شویم همراه است، در واقع به عنوان یکی از بهترین کاندیدای عمل جراحی به شمار می آید:

از نظر جراحان متخصص، مناسب ترین رده سنی برای انجام جراحی ساسی بای پس معده هجده الی شصت و پنج سال است.

بیمارانی کاندیدای این متد جراحی هستند که با عارضه چاقی مفرط و یا بی ام آی بالغ بر سی و پنج کیلو همراه هستند.

افرادی که در انجام جراحی اسلیو معده به نتیجه قابل قبولی دست نیافته اند، می توانند بعد از آن، جراحی فوق را برای دستیابی به وزن ایده آل انجام دهند.

جراحی فوق بهترین متد برای انجام عمل جراحی لاغری در افرادی است که علاوه بر BMI بالغ بر سی کیلوگرم با اختلالات مرتبط با افزایش وزن مواجه هستند.

متدهای بسیاری برای مهار عارضه دیابت وجود دارد، اما بیشتر آن ها مانند جراحی ساسی بای پس معده موثر و تاثیرگذار نیست. اغلب متدهای جراحی لاغری توانایی کنترل و آرام کردن میزان گلوکز خون را بر عهده دارند. اما طبق نظر دکتر سلیمی، بهترین جراح متخصص چاقی، تاثیرگذاری آن ها به اندازه متد فوق کارآمد نیست.

براساس مطالعات صورت گرفته، اثربخشی جراحی و کمک به شخص بیمار برای انجام کلیه دستورالعمل های پزشکی می تواند در معالجه عارضه نوع دو دیابت تا نود و پنج درصد مثمر ثمر واقع گردد. (
لطفا از پست میزان قند خون در دیابت نوع 2 دیدن کنید.
)

این عمل جراحی اغلب مشکلات مرتبط به اضافه وزن بالا را معالجه و یا به طور کامل از بین می برد

این عمل جراحی اغلب مشکلات مرتبط به اضافه وزن بالا را معالجه و یا به طور کامل از بین می برد. البته سیستم بدن شخص بعد از جراحی فوق به منظور رفع نوع دو عارضه دیابت امری بسیار حائز اهمیت است.

این عمل جراحی اغلب مشکلات مرتبط به اضافه وزن بالا را معالجه و یا به طور کامل از بین می برد
این عمل جراحی اغلب مشکلات مرتبط به اضافه وزن بالا را معالجه و یا به طور کامل از بین می برد

هر زمانی که بدن شخص بعد از جراحی خود را با موقعیت جدید هماهنگ کرد، با فرمان مغز تغییرات کلی در سیستم بدن ایجاد می شود. یکی از مهمترین و بهترین تغییرات ایجاد شده بعد از جراحی که سبب معالجه عارضه دیابت در شخص مبتلا می شود، عبارتند از:

–        تولید انسولین را از پانکراس یا همان لوزالمعده به مراتب افزایش می دهد.

–        مقاومت بدن نسبت به هورمون انسولین را تا حد قابل توجهی تقلیل می دهد، زیرا در این عارضه سلول های موجود در بدن در مقابل هورمون انسولین تاثیرگذار نیستند و در برابر آن ها مقاومت از خود نشان می دهند. در نهایت با توجه به این که حجم معده کاهش یافته است، بخشی از مواد غذایی فاقد از جذب از بدن شخص بیمار دفع می شود.

–        میزان کالری دریافتی فرد تقلیل می یابد، به خصوص اگر مواد غذایی شیرین و یا حاوی گلوکز بسیار باشند.

ویژگی های بهترین جراح متخصص لاغری

یک جراح متخصص چاقی بایستی از مشخصه هایی که در زیر به آن اشاره می کنیم، برخوردار باشد:

1)     دوره های مخصوص عمل جراحی لاغری و یا bariatric (باریاتریک) را برای انجام جراحی روی بیماران پشت سر گذاشته باشد.

2)     جراحی ساسی بای پس معده بسیاری را انجام داده باشد و در این زمینه از تجارب و تخصص بسیاری برخوردار باشد.

3)     بیماران بسیاری از انجام عمل جراحی لاغری احساس رضایت داشته باشند.

4)     با مجهزترین مراکز درمانی معتبر برای انجام جراحی قرارداد داشته باشد.

ویژگی های بهترین جراح متخصص لاغری
ویژگی های بهترین جراح متخصص لاغری

عوامل تاثیرگذار در هزینه عمل جراحی لاغری

مورد دیگری که می تواند مقایسه دقیق تری برای تزریق آمپول لاغری victoza نسبت به عمل جراحی لاغری باشد، پارامترهای متعدد در هزینه جراحی است.

هزینه جراحی و یا استفاده از آمپول های لاغری که به منظور تقلیل وزن مورد استفاده قرار می گیرند، در حال حاضر به عنوان یکی از مهمترین دغدغه بیمارانی است که مایلند از این طریق به وزن طبیعی و ایده آل خود دست یابند. در این قسمت از مقاله سعی داریم تا به پارامترهای تاثیرگذار روی هزینه جراحی چاقی بپردازیم.

متدهای متعددی برای انجام جراحی لاغری نظیر باندینگ معده، بای پس معده، اسلیو معده، ساسی بای پس، لیپوساکشن و غیره روی بیماران کاندیدای عمل جراحی انجام می شود که هر یک محدوده قیمتی خاص خود را داراست.

عوامل تاثیرگذار در هزینه عمل جراحی لاغری
عوامل تاثیرگذار در هزینه عمل جراحی لاغری

عواملی مانند سوابق جراح متخصص در انجام جراحی، محل مطب جراح متخصص، تخصص و تسلط پزشک از مهمترین مواردی است که می تواند روی دستمزد جراح متخصص تاثیرگذار باشد.

هزینه هایی مانند هزینه عمل جراحی لاغری، متخصص بیهوشی، دستیاران جراح، ابزارهای مخصوص جراحی و … تاثیر مهمی روی هزینه جراحی دارند.

ویزیت های منظم و تامین مکمل های غذایی

البته پس از جراحی هزینه های دیگری نیز مانند ویزیت های منظم و یا تامین مکمل های غذایی را فرد بایستی بپردازد که این امر می تواند روی قیمت تمام شده جراحی لاغری تاثیرگذار باشد.

با توجه به این که عوامل فوق می تواند روی هزینه جراحی تاثیرگذار باشد و یا به مراتب از تهیه آمپول لاغری ویکتوزا بیشتر باشد، اما بایستی گفت که شما از طریق متدهای جراحی کاهش وزن می توانید تناسب اندام دائمی و ماندگاری را برای سال های متوالی تجربه کنید که ممکن است از هزینه آمپول های لاغری که بایستی به صورت پی در پی برای عدم اشتها مصرف کنید، مقرون به صرفه تر باشد.

ویزیت های منظم و تامین مکمل های غذایی
ویزیت های منظم و تامین مکمل های غذایی

مناسب ترین شیوه های مبارزه با اضافه وزن بالا

از مهمترین شیوه هایی که می تواند در از دست دادن وزن به بیماران کمک به سزایی کند، انجام تمرینات ورزشی مناسب و پیروی از یک رژیم لاغری متعادل است. دکتر سلیمی به تمامی بیمارانی که جراحی لاغری را برای تقلیل وزن انتخاب می کنند، متذکر می شوند که:

درست است پیروی از دستورالعمل های پزشکی زمانبر است، اما در کنار عمل جراحی، شخص بایستی تحت نظر متخصص تغذیه قرار گیرند تا براساس برنامه غذایی کم کالری و میزان کالری دریافتی روزانه بتواند وزن خود را تثبیت و در حفظ آن موفق باشند.

مناسب ترین شیوه های مبارزه با اضافه وزن بالا
مناسب ترین شیوه های مبارزه با اضافه وزن بالا

بیماران بعد از جراحی بایستی از مصرف مواد غذایی فرآوری شده، فست فودها، نوشابه های گازدار، نوشیدنی های انرژی زا، چیپس، پفک، انواع کیک ها، دسرها و تمام خوراکی هایی که حاوی قند بسیار هستند، خودداری کنند و میوه ها و سبزیجات تازه و کم فیبر را جایگزین آن ها در برنامه غذایی خود کنند.

بهترین رژیم غذایی پس از جراحی لاغری

برنامه رژیم لاغری پس از جراحی شاید با توجه به دستورالعمل های جراحی، هماهنگ با هدف تقلیل وزن، شیوه زندگی و در مجموع هدف هایی که سلامتی شما را تضمین می کند، کمی متغیر باشد.

اما به طور معمول شخص به مدت یک هفته پس از انجام جراحی بایستی تنها از نوشیدنی های شفاف در برنامه غذایی خود استفاده کند. این گروه از بیماران با توجه به شرایط جدید معده بایستی از سوپ های آبکی که حاوی مواد مقوی هستند، آب میوه های صد در صد طبیعی و چای و قهوه فاقد کافئین به میزان اندک استفاده کنند. لازم به ذکر است که بیماران در این مدت بایستی از:

نوشیدنی های گازدار و یا الکل که حاوی کالری نامطلوب و فاقد ارزش غذایی هستند را برای مدتی محدود پس از جراحی خودداری کنند.

متخصصین تغذیه به بیماران تحت عمل جراحی توصیه می کنند که چنان چه از جراحی بای پس معده و یا اسلیو معده برای تقلیل وزن استفاده کرده اند، به هیچ عنوان الکل مصرف نکنند. به این علت که الکل جذب سریعتری را با موقعیت فعلی شما دارد.

شما بایستی روزانه در برنامه غذایی خود از مولتی ویتامین استفاده کنید. بایستی متذکر شد که برای تامین مواد مغذی مورد نیاز بدن این امر را به صورت مستمر انجام دهید تا از این طریق مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدن تامین گردد.

متخصصین، اغلب مولتی ویتامین هایی را به بیماران تجویز می کنند که حاوی آهن، ویتامین D، ویتامین B12 و کلسیم است. علاوه بر این استفاده از مولتی ویتامین ها به عنوان قسمتی از برنامه رژیم لاغری بیمارانی است که پس از جراحی بای پس معده و روده به آن ها نیاز مبرم دارند.

نکات مهم در مورد رژیم لاغری پس از جراحی

با توجه به عنوان مقاله، لازم است تا در خصوص مهمترین نکاتی که در برنامه رژیم لاغری بعد از انجام جراحی بایستی از آن پیروی کنیم، مطالبی را متذکر شویم:

با توجه به ویژگی و نوع بدن هر بیمار و دستیابی به وزن طبیعی شخص، بایستی روزانه در حدود شصت الی صد گرم پروتئین در برنامه غذایی خود استفاده کنید.

از مصرف وعده های سنگین و یا محصولات غذایی درشت بعد از جراحی پرهیز کنید، به این علت که استفاده از خوراکی های نامبرده سبب بزرگ شدن و یا کش آوردن معده جدید شما می شود.

نکات مهم در مورد رژیم لاغری پس از جراحی
نکات مهم در مورد رژیم لاغری پس از جراحی

به منظور دی هیدراته نگه داشتن بدن بعد از جراحی لازم است که در طی روز هشت لیوان آب را میل کنید اما از نوشیدن مایعات پیش از صرف وعده غذایی و یا بعد از آن خودداری کنید.

شما تنها مجاز به پیروی از برنامه رژیم غذایی هستید که جراح متخصص به شما توصیه نموده است.

به منظور پیشبرد بهترین برنامه رژیم لاغری پس از جراحی بایستی از سبزیجات و میوه های تازه استفاده کنید. اما سبزیجاتی که حاوی فیبرهای نامحلول بسیار هستند و یا مصرف میوه به همراه پوست پرهیز کنید زیرا این امر سبب تاخیر در گوارش و سیر شدن سریعتر شما می شود.

شما با رعایت تمامی دستورالعمل های پزشکی در برنامه رژیم غذایی می توانید در کوتاهترین زمان به وزن ایده آل و نرمال خود دست یابید.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با عوارض تزریق آمپول لاغری victoza بیشتر آشنا کنیم و مناسب ترین تکنیک های عمل جراحی لاغری را که می توان جایگزین این سری از داروهای چربی سوز کرد را به طور کامل برای شما معرفی کنیم.

نتیجه گیری
نتیجه گیری

بیماران دارای اضافه وزن بالا بایستی برای تثبیت وزن در کنار عمل جراحی از برنامه رژیم لاغری استاندارد و فعالیت های ورزشی منظم در طی روز استفاده کنند.

منبع:

s13736

 

با تشکر.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید