اقدامات قبل از بای پس معده

اقدامات قبل از بای پس معده

فهرست مطالب

با بررسی موضوع اقدامات قبل از بای پس معده با شما دوستان همراهیم.

اقدامات قبل از بای پس معده شامل نکات خیلی مهمی است که با رعایت این موارد افراد می توانند نتیجه مطلوب تری را از عمل خود بگیرند و برای همیشه چاقی را درمان کنند.

اقدامات قبل از بای پس معده
اقدامات قبل از بای پس معده

در ادامه مقاله به سوالاتی که ممکن است در زمینه اقدامات قبل از بای پس معده برای شما پیش بیاید و ذهنتان را درگیر کند پاسخ داده می شود.

منظور از عمل بای پس معده چیست؟

عمل بای پس معده به چه صورتی انجام می شود؟

دلایل انجام عمل بای پس معده کدامند؟

آیا انجام دادن عمل بای پس معده برای افراد مزیت هایی به وجود می آورد؟

اقدامات مهمی که قبل از انجام عمل بای پس معده باید مد نظر افراد باشد شامل چه مواردی می شود؟

آیا قبل از عمل بای پس معده نیاز می باشد که بیمار در رژیم غذایی خود تغییراتی ایجاد کند؟

نکات حائز اهمیت که بیماران قبل از انجام عمل بای پس معده باید به آن توجه کنند کدامند؟

آیا انجام دادن آزمایشات قبل از عمل بای پس معده ضرورت دارد؟

توصیه های مهم دارویی که قبل از عمل بای پس معده بیمار باید مد نظر داشته باشد کدامند؟

در چه زمانی بعد از عمل بای پس معده بیمار می تواند غذا بخورد؟

 

منظور از عمل بای پس معده چیست؟

امروزه افراد زیادی به دنبال استفاده از روش هایی برای کاهش دادن وزن خود هستند. روش هایی که به راحتی و با صرف زمان کمتری این کار امکانپذیر شود. خوشبختانه در حال حاضر علم پزشکی نیز با پیشرفت های زیادی که در عرصه های مختلف داشته تغییرات زیادی در آن ایجاد شده و به بیمار کمک می کند

منظور از عمل بای پس معده چیست؟
منظور از عمل بای پس معده چیست؟

با انجام عمل هایی خاص وزن خود را کاهش دهد. در موارد زیادی افرادی هستند که اضافه وزن داشته و با ورزش نمی توانند به نتیجه برسند. افراد دیگر ممکن است حتی با استفاده از رژیم لاغری وزنشان کاهش نیابد.

در این گونه موارد افراد با استفاده از روش های جراحی قادرند که در زندگی خود سبک متفاوتی را ایجاد کنند تا به وزن مورد نظرشان دست یابند.

یکی از این روش های مهم به عمل بای پس معده مشهور است که به وسیله مکانیزم های خاصی کاهش وزن اتفاق می افتد.

عمل بای پس معده به این صورت عمل می کند که در مصرف کردن کالری برای بیماران محدودیت هایی به وجود می آید و بیماران به راحتی مانند گذشته نمی توانند کالری را استفاده کنند و رغبتی به این کار ندارند، همچنین به مرور کالری کمتری در بدن جذب شده و به نوعی کالری هایی که ممکن است قابل جذب باشند کاهش می یابند.

اولین عمل بای پس معده در سال های گذشته زیر نظر متخصصین انجام شد، اما بعد از این عمل تغییرات زیادی در نوع جراحی بای پس معده رخ داد و پزشکان از به روز ترین روش ها استفاده می کنند تا این عمل به بهترین روش صورت گیرد.

ویژگی عمل بای پس معده این است که به وسیله سوء جذب کالری به فرد کمک خواهد کرد که وزن افزایش نیابد و با گذشت مدت زمانی وزن فرد کمتر شود، همچنین این روش یک معده کوچکتر را برای بیمار ایجاد می کند که تمایل به غذا خوردن با  این معده کاهش می یابد.

عمل بای پس معده به 2 روش انجام می شود

عمل بای پس معده در حال حاضر به دو روش صورت می گیرد، اولین روش به برش باز معروف است  و شیوه مورد نظر دیگر لاپاراسکوپی است که در این روش یک برش کوچکی در شکم صورت می گیرد. در لاپاراسکوپی درد کمتری بعد از عمل تجربه می شود و بیمار زودتر بهبودی خود را به دست می آورد.

عمل بای پس معده به 2 روش انجام می شود
عمل بای پس معده به 2 روش انجام می شود

به طور کلی عمل جراحی بای پس معده در مراحل خاصی صورت می گیرد، در نخستین مرحله پزشک اقدام به کوچک کردن معده می کند و به وسیله بست هایی خاص معده را کوچک می کند.

بخش کوچک معده در بالا قرار دارد و  به عنوان کیسه معده بوده که هر غذایی خورده شود به این قسمت وارد شده و در کل این قسمت به مانند یک گردو بوده و میزان کمی غذا در آن حفظ می شود. با این کار بیمار غذا کمتر می خورد و به مرور زمان وزنش کاهش می یابد.

بای پس

مرحله دیگر عمل، بای پس کردن نامیده می شود. به این وسیله، جراحان قسمتی از روده کوچک را متصل به سوراخی کرده و غذا اول به سوراخی که جراح ایجاد کرده وارد شده و سپس به روده کوچک می رود، با این اقدام بدن بیماران کالری کمتری را به مرور جذب می کند.

روش لاپاراسکوپی به این صورت است که در شکم یک برش وارد شده و دوربینی کوچک در بدن قرار می گیرد و پزشک از این طریق شکم بیمار را می بیند.

در روش لاپاراسکوپی برش هایی در بدن بیمار به وجود می آورند، هر چیزی که لازم باشد مانند دوربین و… به برش های بدن وارد شده و پزشک در مواردی که جراحی را انجام می دهد داخل شکم و قسمت معده را مشاهده می کند.

 

در مواردی که لاپاراسکوپی استفاده می شود بیمار در مدت زمان کمتری در بیمارستان قرار دارد و بهبود زودتری دارد.

درد بعد از عمل به دلیل برش های کوچکتر کاهش می یابد، همچنین زخم ها کوچکتر بوده و عفونت کمتری ایجاد می شود.

عمل جراحی بای پس معده یک درمان تأثیرگذار و مهم در درمان چاقی بوده و لازم است اضافه شود که روش های زیادی برای کاهش وزن ایجاد شده اند اما هر یک از این روش ها تا مدت زمان محدودی می توانند وزن را کم کنند و بعد از مدتی بیمار به وزن قبلی خود بر می گردد، اما نتایجی که بیمارانی از انجام عمل بای پس معده می گیرند در طولانی مدت حفظ شده و نتیجه این عمل خیلی عالی بوده و ایمنی آن در حد بالایی است.

راه حلی موثر برای کم کردن وزن، روش عمل بای پس معده است که هر فردی ترجیح می دهد چاقی خود را درمان کند و به نتیجه برسد تا با انجام دادن این عمل راحت تر نتیجه لازم را بگیرد.

شما در حال مطالعه مقاله اقدامات قبل از بای پس معده هستید

عمل بای پس معده به چه صورتی انجام می شود؟

افرادی که مد نظر دارند عمل جراحی بای پس معده را انجام دهند لازم است چند ساعت قبل از عمل در بیمارستان حاضر شده تا آزمایشاتی چون نوار قلب و آزمایش خون از بیمار گرفته شود، سپس در زمان مشخص عمل فرد توسط پزشک صورت می گیرد.

عمل بای پس معده به چه صورتی انجام می شود؟
عمل بای پس معده به چه صورتی انجام می شود؟

در این مدت به بیمار داروهایی که باید قبل از عمل خود استفاده کند داده می شود و بیمار می تواند هر سوالی از پزشک جراح خود داشته باشد و  در این زمینه بپرسد تا اطلاعات بیشتری در اختیار داشته و استرس بیمار تا حدودی در مورد عمل و شرایط بعد آن کاهش یابد.

در اتاق عمل با توجه به عمل بای پس معده مدت زمان زیادی باید بیمار در اتاق حضور داشته باشد تا بتواند نتیجه لازم را دریافت کند و پزشک با تمام دقت خود عمل را انجام می دهد.

مدت زمان عمل

معمولا این عمل حدود سی دقیقه تا دو ساعت طول می کشد و بیمار در این مدت بیهوش بوده و در اتاق عمل تحت مراقبت است تا عمل به درستی صورت گیرد.

زمانی که فرد بیمار به اتاق عمل منتقل می شود از پد مخصوصی برای چک کردن ضربان قلب بیمار استفاده شده و این پد بر قفسه سینه قرار می گیرد، همچنین اکسیژنی که در خون فرد بیمار وجود دارد بررسی می شود.

مدت زمان عمل
مدت زمان عمل

در این عمل افراد بیهوش می شوند و پزشکان ماهر در اتاق عمل به همراه دکتر بیهوشی بر وضعیت سلامتی بیمار نظارت کامل دارند تا پزشک مربوطه عمل را انجام دهد.

در جراحی عمل بای پس معده پزشک به این طریق اقدام می کند که بخش بزرگی از معده را جدا می کند و با انجام دادن برش در قسمتی از روده کوچک سبب می شود معده کوچک تر شود.

انتقال به اتاق ریکاوری

بعد از انجام دادن عمل بیمار به اتاق ریکاوری منتقل می شود تا کاملا به هوش بیاید و در این اتاق سطح فشار خون و هوشیاری فرد سنجیده خواهد شد و در مواردی که وضعیت سلامتی بیمار مشکلی نداشته باشد به بخش منتقل خواهد شد و در اتاق مخصوص خود تحت نظر دکتر و پرستاران مربوطه قرار می گیرد.

اگر بیمار بعد از انتقال به اتاق ریکاوری شرایط جسمی خوبی نداشته باشد و پزشکان این بخش وضعیت قلب یا فشار خون بیمار را در حد نرمال ارزیابی نکنند، بیمار تحت نظارت کامل قرار می گیرد و مشکل موجود بررسی خواهد شد.

در این موارد وضعیت بیمار کنترل می شود تا زمانی که وضعیت جسمی بیمار به حالت طبیعی برگردد، سپس با در نظر گرفتن این موارد مهم بیمار را به بخش انتقال می دهند.

در خیلی موارد بیمارانی هستند که بعد از عمل دردهایی شدید را تجربه می کنند و این درد موجب ایجاد حس ناخوشایندی در آنها می شود.

در این موارد لازم است که با پزشک یا پرستار مربوطه مشورت کرده تا به بیمار مسکن هایی تزریق شود و درد مورد نظر کاهش یابد

البته داشتن کمی درد بعد از عمل طبیعی می باشد، زیرا برای بیمار جراحی انجام شده و در قسمت بخیه های موجود در شکم سوزش و درد تجربه خواهد شد، اما اگر بیمار درد زیادی را احساس کند با تجویز پزشک اقدامات لازم برای کاهش درد صورت می گیرد.

معمولا هر گونه داروی آنتی بیوتیک و مایعاتی که به بیمار داده می شود در روزهای اول به صورت وریدی و از طریق سرم باید به بیمار تزریق شود، زیرا عمل در معده بیمار انجام شده و معمولا دارو یا غذا در دو روز اول بعد از عمل خورده نمی شود بلکه همان طور که اشاره شد سرم های غذایی و داروهای مورد نیاز به وسیله تزریق به بدن بیمار وارد می گردد.

در خیلی موارد پرستار بیمار مورد نظر ممکن است از فرد بخواهد که بعد از استراحت هایی کوتاه  با احتیاط از تخت بلند شده و به آهستگی و با آرامش در اتاق کمی راه رود تا مشکلی ایجاد نشود. برای بیشتر عمل های جراحی لازم است که بیمار بعد از انجام آن از تخت جدا شده و راه برود.

عکس برداری از معده

معمولا پیشنهاد پزشکان برای بعد از درمان این است که بیمار را به رادیولوژی منتقل کرده و عکس برداری لازم از معده صورت گیرد تا اگر بیمارانی بعد از عمل دچار سوراخ هایی در بافت معده شده اند پزشک به این طریق از مشکل اطلاع یابد.

نوع عمل بای پس معده به صورتی است که بهتر می باشد بیمار یک تا دو روز  بعد از عمل در بیمارستان بستری و تحت مراقبت قرار بگیرد تا پزشک و پرستاران بخش به وضعیت بیمار رسیدگی کنند و بعد از بهبود وضعیت کلی بیمار اجازه ترخیص به بیمار داده می شود.

بعد از ترخیص شدن از بیمارستان بیماران لازم است اراده نشان داده و تلاش خود را هر چه بیشتر به کار برند تا نتیجه مورد نظر را دریافت کنند و در چند روز اول در منزل استراحت کرده و برنامه غذایی مناسبی را که پزشک تنظیم کرده در نظر بگیرند تا دردهایی را تجربه نکنند.

البته از بیماران قبل از انجام عمل رضایت نامه دریافت می شود تا بیمار با آگاهی کامل عمل را انجام دهد و در این مورد رضایت داشته باشد.

در صورتی که بیمار به نکات مهم توجه کند و توصیه های پزشک را برای انجام عمل و قبل از آن به کار گیرد عمل راحت تر انجام خواهد شد.

اگر فرد بیماری های خاصی دارد که ممکن است در حین عمل و بعد از آن مشکلاتی ایجاد کند، با مطلع کردن دکتر متخصص از این بیماری ها می توانند نتیجه مناسب بگیرد تا هیچ مشکلی در حین عمل و بعد از آن برای بیمار به وجود نیاید و عمل موفقیت آمیزی داشته باشد.

 

دلایل انجام عمل بای پس معده کدامند؟

در کل عمل بای پس معده برای کاهش دادن وزن در افرادی که چاق بوده و قادر به کاهش وزن نیستند مناسب ترین انتخاب است. بیماری های دیگری در افراد به وجود می آید که دلیل اصلی این بیماری ها چاقی می باشد و با عمل بای پس معده می توان این بیماری ها و عوارض آنها را کاهش داد.

دلایل انجام عمل بای پس معده کدامند؟
دلایل انجام عمل بای پس معده کدامند؟

افرادی که به بیماری ریفلاکس مبتلا هستند و معمولا ریفلاکس معده به مری در آنها اتفاق می افتد، می توانند با انجام این عمل این ریفلاکس را کاهش داده و حس موجود را کمتر کنند.

بیمارانی که به دلیل وزن زیاد دچار بیماری های قلبی شده اند می توانند با به کار بردن درمان

جراحی بای پس معده به سلامتی خود دست یابند.

افرادی که چاق هستند ممکن است در آنها آپنه خواب به وجود آید و برای مدت زیادی دچار وقفه تنفسی شوند.

افراد زیادی هستند با ابتلا به چاقی بیش از حد درگیر بیماری دیابت از نوع دو می شوند. بنابراین دلیل انجام عمل بای پس معده در بیشتر افراد درمان این بیماری ها است.

البته پیشنهاد پزشکان این است که عمل تنها در مواقعی انجام شود که بیمار بعد از عمل بتواند رژیم مناسبی را استفاده کند و ورزش را به طور منظم در ساعات خاصی انجام دهد.

در بیمارانی که مبتلا به چاقی شدید هستند وBMI  آنها بالاتر از 40 باشد این روش با تجویز پزشک به راحتی انجام می شود، همچنین افرادی که چاق بوده و BMI آنها 35 تا حدود 39 است می توانند این کار را طبق نظر پزشک به کار برند و با جراحی نتیجه مطلوب را دریافت کنند.

در کل این روش برای تمامی افراد مناسب نیست و هر فردی که دچار اضافه وزن باشد نمی تواند این عمل را به کار برد زیرا برای این روش لازم است که بیمار در کنار انجام عمل حتما رژیم را رعایت کند و بیمارانی که قادر به این کار نیستند، بهتر است عمل جراحی بای پس معده را به کار نبرند.

در مواردی که بیمار به پزشک مراجعه می کند برای اینکه ثابت شود که بیمار می تواند جراحی را انجام دهد باید مراحلی پزشکی را فرد بگذراند و پزشک اقدامات مهم را به کار گیرد.

آیا انجام دادن عمل بای پس معده برای افراد مزیت هایی به وجود می آورد؟

مسلما هر فردی که قصد انجام عمل بای پس معده را دارد به مزیت های این عمل نیز فکر کرده و تنها با آگاهی از مزیت های آن ترجیح می دهد که خود را به یک جراح سپرده تا عمل  را برایش به کار برد.

بای پس معده به عنوان یک روش محبوب برای درمان چاقی در جهان شناخته می شود و محبوبیت این عمل در میان افراد به میزان زیادی است.

آیا انجام دادن عمل بای پس معده برای افراد مزیت هایی به وجود می آورد؟
آیا انجام دادن عمل بای پس معده برای افراد مزیت هایی به وجود می آورد؟

یکی از مزیت های عمل بای پس معده این است که مصرف غذای بیمار به خاطر معده کوچکتر، به مرور کاهش یافته و این میزان کمتر می شود.

عمل بای پس معده سبب می شود که بیمار غذای کمتری استفاده کند و با این اقدام در روده کالری های کمتری جذب می شود.

وزن مورد نظر بیمار در مدت زمان کمی به حد مطلوب می رسد و  در یکی دو سال اول بعد از عمل بیمار می تواند با رعایت نکات مهم حدود هفتاد درصد وزنش را کاهش دهد، البته این کار در صورتی انجام می شود که بیمار به همه موارد حائز اهمیت که تداوم عمل را بیشتر می کند دقت کافی را داشته باشد.

در خیلی موارد افرادی که به دلیل چاقی و… به بیماری دیابت نوع دو مبتلا می شوند بعد از عمل شاهد هستند که این بیماری بهبود یافته و افراد با مراجعه به پزشک متوجه می شوند دیابت نوع دو در آنها کاملا از بین رفته و سلامتی بیمار به دست آمده است.

در موارد دیگری بیماران بعد از انجام عمل بای پس معده با مراجعه به پزشک ممکن است متوجه شوند که فشار خون آنها تنظیم شده و مانند گذشته نیاز به استفاده از داروهای زیادی برای درمان خود نباشند و فقط با مصرف داروهای محدودی کلسترول آنها درمان می شوند.

با کاهش وزن به مرور هورمون های بدن هم تنظیم می شوند.

مزیت دیگری که برای عمل بای پس معده وجود دارد این است که وزن به میزان زیادی کاهش یافته و بیماران موفقیت بالایی را مشاهده می کنند.

وقتی وزن کمتر می شود دوز داروهای فرد کاهش یافته و بیماران قادر هستند که ورزش هایی را انجام دهند و ورزش هایی منظم با استفاده از رژیم غذایی به سلامت بیشتر فرد کمک خواهد کرد.

افرادی که وزنشان بعد از انجام عمل جراحی بای پس معده کاهش می یابد، انرژی بیشتری کسب کرده و اعتماد به نفس این بیماران افزایش می یابد، همچنین فرد حس بهتری دارد و آرامش بیشتری را در مورد بدن خود دارد و کیفیت زندگی به مرور بیشتر می شود.

اقدامات مهمی که قبل از انجام عمل بای پس معده باید مد نظر افراد باشد شامل چه مواردی می شود؟

افرادی که قصد انجام عمل بای پس معده را دارند لازم است قبل از این عمل اقدامات مهمی را به کار گیرند تا نتیجه بهتری از عمل خود دریافت کنند.

معمولا افرادی که می خواهند این عمل را انجام دهند نیاز می باشد قبل از این اقدام روش های زندگی خود را تغییر داده و در شیوه کلی زندگی تغییراتی اساسی ایجاد کرده تا به فرد، در آماده بودن برای عمل کمک کند.

اقدامات مهمی که قبل از انجام عمل بای پس معده باید مد نظر افراد باشد شامل چه مواردی می شود؟
اقدامات مهمی که قبل از انجام عمل بای پس معده باید مد نظر افراد باشد شامل چه مواردی می شود؟

افراد باید از نظر جسمی بررسی شوند، همچنین از لحاظ روانی مشاوره های لازم را بیمار دریافت کند و ارزیابی های مهم قبل از انجام عمل صورت گیرد.

افرادی که قبل از انجام دادن عمل در مورد بای پس معده و شرایط آن بیشتر اطلاعات کسب کنند، بهتر می توانند از عمل خود نتیجه بگیرند

برای این کار افرادی قادر هستند که از کتاب های علمی مهمی که در این زمینه وجود دارد بهره ببرند یا اگر فردی علاقه مند می باشد از وب سایت های اصلی که در مورد این عمل آگاهی دارند استفاده کند تا اطلاعات خود را افزایش داده و از همان ابتدا اطلاعات لازم را  در اختیار داشته و سپس این عمل را انجام دهد.

مورد مهم دیگری که به افراد کمک می کند در ارتباط با این عمل بیشتر بدانند، مشورت با پزشک متخصص در این زمینه و کسب اطلاعات بیشتر از آنها است، همچنین بیمارانی که مد نظر داشته باشند می توانند از افرادی که قبل از آنها این عمل را انجام داده و تجربه این کار را دارند مشورت خواسته تا در مورد این عمل و تغییرات مهمی که باید در رویه زندگی ایجاد شود اطلاعات به دست آید و با آگاهی این عمل را انجام دهند.

مورد مهم دیگر در ارتباط با اقدام قبل از عمل این است که فرد باید آگاهی یابد که بیمه چه میزانی از هزینه عمل بای پس معده را می تواند پرداخت کند و خود فرد نیاز است که برای هزینه انجام عمل بای پس معده چه میزان هزینه در اختیار داشته باشد و سپس اقدامات لازم را برای عمل توسط پزشک به کار گیرد.

افرادی که مواد مخدری اعم از نیکوتین یا هر ماده ای که در آن تنباکو وجود دارد را استفاده می کنند باید قبل از انجام دادن عمل خود این مواد را ترک کرده و هیچ ماده مخدری را به کار نبرند.

نیکوتین عوارض جدی بر بدن دارد

تحقیقات علمی در این زمینه ثابت کرده که استفاده از نیکوتین به شدت عوارض جدی بر بدن فرد می گذارد و برای عمل بای پس معده مضر بوده و خاصیت های این عمل را بعد کمرنگ می کند و ممکن است فرد بعد از مدتی با هزینه عمل و… مواجه شود اما نتیجه مناسبی را  از عمل بای پس معده دریافت نکرده باشد.

نیکوتین عوارض جدی بر بدن دارد
نیکوتین عوارض جدی بر بدن دارد

مورد مهم دیگر قبل از انجام عمل بای پس معده این است که فرد در برنامه خود، ورزشی را به طور مداوم و کلی قرار دهد و فعالیت هایی کوتاه که تداوم داشته باشد را به مرور استفاده کند. فعالیت هایی مثل پیاده روی هایی سبک یا ورزش های که حتی فرد در منزل به آن دسترسی دارد مانند ورزش های نشسته انتخاب های مناسب برای افراد می باشند.

به طور کلی توصیه این است که از ورزش هایی استفاده شود که اصولی بوده و با استفاده از این ورزش های غلط بدن آسیبی نبیند، همچنین فرد به این گونه ورزش ها علاقه مند باشد تا رغبتی به انجام این کار نشان دهد.

در خیلی موارد ممکن است بیماران از ورزش هایی استفاده کنند که تمایلی به آن نداشته و بعد از مدت کوتاهی از انجام آن دلسرد شوند و ورزش را به صورت کلی از برنامه خود حذف کنند.

علاقه مندی بیمار به ورزش

هدف از علاقه مندی بیمار به ورزش ها این است که در مواقعی که فرد ورزش می کند بدون استرس کار را انجام دهد. پس باید تمایل و علاقه در این زمینه وجود داشته و بیمار اطلاع یابد که تنها با تداوم ورزش می تواند نتیجه بگیرد.

علاقه مندی بیمار به ورزش
علاقه مندی بیمار به ورزش

افراد لازم است دقت کنند که به مرور، زمان ورزش کردن بیشتر شود تا به تایمی که پزشک پیشنهاد کرده فرد بعد از مدت کوتاهی دست یابد، به عبارت دیگر اگر پزشک در این مورد روزی یک ساعت ورزش را به بیمار توصیه می کند

در روزهای اول پانزده دقیقه تا نیم ساعت ورزش کرده و بعد از آماده شدن بدن بیمار برای ورزش تایم را افزایش داده و بتواند روزی یک ساعت را به ورزش اختصاص دهد.

در این زمینه نکته مهم تری که باید حتما به آن دقت شود این است که ورزش برای بدن مفید بوده اما تداوم ورزش اهمیت بالاتری دارد و لازم است بیمار در این مدت ورزش را ادامه دهد.

در موارد زیادی مشاهده شده که بیماری به دلایل خاصی در یک روز موفق به انجام ورزش نشده و تعویق افتادن برنامه در این روز سبب می شود که فرد به طور کلی ورزش را از برنامه خود حذف کند.

در مواردی که برای بیمار اتفاقاتی می افتد که قادر به انجام ورزش در روز خاصی نیست تلاش بیمار برای اختصاص دادن تایم مشخص به ورزش در روزهای دیگر اهمیت دارد تا سلامتی خود را تضمین کند.

همه می دانیم که عمل بای پس معده تنها در صورتی نتیجه لازم را ایجاد می کند که فرد به همراه عمل خود قادر به انجام ورزش باشد.

یک مسأله مهم در زمینه بای پس معده این است که بیمار در مدت زمانی که به عنوان زمان آمادگی برای عمل در نظر گرفته می شود تلاش کند که به وزنش اضافه نشود و چاق نشدن مورد مهمی است که بیماران باید به آن دقت کرده و به این صورت از پرخوری های زیاد خودداری کنند

همچنین در مواردی مشاهده می شود که فرد قبل از عمل بای پس معده ترجیح می دهد غذاهایی که به آنها علاقه دارد را بیشتر استفاده کرده تا بعد از عمل خود رژیم مناسب را بگیرد.

بیماری که این کار را انجام می دهد معمولا به بدن خود آسیب می زند زیرا برای دریافت نتیجه لازم باید فرد از مدت زمانی قبل از عمل نکات مهم را در نظر بگیرد. مشاوره با افرادی که در این زمینه تخصص دارند مانند مشاوران تغذیه و … می تواند به فرد کمک کند که وزن را کم کرده و از چاقی جلوگیری کند.

همان طور که اشاره شد موادی چون سیگار مشکلاتی ایجاد می کند و بهتر این است افرادی که قصد انجام این عمل را دارند مصرف سیگار را برای مدتی کاهش داده و به این صورت مشکلات موجود را کاهش دهند و سپس این عمل را انجام دهند، به عبارتی بیمار در مواردی که

قصد ترک سیگار را دارد اگر اقدام به انجام عمل کند مناسب تر است.

خانم هایی که ممکن است باردار باشند باید به پزشک اطلاع دهند.

 

آیا قبل از عمل بای پس معده نیاز می باشد که بیمار در رژیم غذایی خود تغییراتی ایجاد کند؟

یکی از نکات مهمی که افراد باید به آن دقت کنند و قبل از عمل خود این کار را انجام دهند، ایجاد تغییرات مهم در شیوه غذا خودن است که فرد تلاش کند رژیم پایه ای و درستی را به کار برد.

از یکی دو هفته پیش از انجام عمل بای پس معده جراحی که قرار است عمل را انجام دهد به بیماران توصیه هایی می کنند تا رژیم غذایی مناسبی استفاده شود و بیمار با آگاهی اقدام به این کار کند.

پیشنهاد پزشکان این است که مدتی قبل از انجام عمل بای پس معده وعده های غذایی را  بیمار کمتر کرده و به عبارتی وعده ها را محدود تر کند.

آیا قبل از عمل بای پس معده نیاز می باشد که بیمار در رژیم غذایی خود تغییراتی ایجاد کند؟
آیا قبل از عمل بای پس معده نیاز می باشد که بیمار در رژیم غذایی خود تغییراتی ایجاد کند؟

بهتر این است که فرد وعده هایی مانند صبحانه را به طور کامل استفاده کرده و در هنگام خواب بعد از ظهر و خواب شبانه روزی نیاز است که حتما قبل از خواب چیزی خورده نشود و بین خواب و آخرین وعده غذایی که فرد استفاده می کند حدود چهار ساعتی فاصله وجود داشته باشد.

توصیه دیگر جراحان این است که فرد به جای استفاده از کربوهیدرات ها از مایعات استفاده کند و در روز بیشتر از پنج بار از مایعات مهم مانند آب به کار ببرد.

رژیم غذای که فرد قبل از عمل در نظر دارد باید به طور کلی شامل غذاهایی باشد که در آن سبزیجات فراوانی وجود دارد و پروتئین این غذاها به اندازه کافی بوده تا بیمار در مورد رژیم خود اذیت نشود

همچنین استفاده به موقع از میوه در زمان های مختلف به فرد کمک خواهد کرد که نتیجه مناسب را دریافت کند. با مصرف سبزیجات بیماران عادات غذایی مفیدی را در برنامه روزانه خود دارند و فرد با ادامه دادن این عادات به مرور دقت بیشتری می کند و تنها غذاهای که برای بدنش فواید دارد را در برنامه غذایی خود قرار می دهد.

یکی از نکات مهمی که بیماران باید قبل از عمل به آن توجه داشته باشند این است رژیم غذایی مناسبی را فرد از مدتی قبل از عمل و حتی بعد از آن انجام دهد و به کار بردن رژیم خوب در این زمینه مفید است تا عمل بای پس معده نتیجه لازم را ایجاد کند.

بهتر این است که از مدت ها قبل از عمل بای پس معده، فرد از غذاهای چرب استفاده نکند و غذاهای سرخ کردنی را به طور کلی از رژیم خود حذف کرده، همچنین پیشنهاد دیگر پزشکان در زمینه رژیم غذایی به محدودیت استفاده از شیرینی بر می گردد. بیمارانی که تمایل زیاد به خوردن شیرین و شکلات دارند باید تلاش کنند این عادات را حذف کرده و به جای این محصولات از میوه های تازه استفاده کنند.

از غذاهای فست فودی کمتر استفاده کنید

مورد دیگر در رژیم غذایی که مد نظر بیشتر پزشکان قرار می گیرد این است که بیماران از غذاهای آماده در بازار به خصوص فست فودهای موجود، کمتر به کار ببرند و غذاهای خانگی به صورت آب پز و مفید را بیشتر در برنامه خود قرار دهند، البته لازم است گفته شود اگر بیماران رژیم غذایی را فقط در مدت زمان قبل از عمل انجام دهند این احتمال وجود دارد که رژیم، کاربردی نداشته باشد

از غذاهای فست فودی کمتر استفاده کنید
از غذاهای فست فودی کمتر استفاده کنید

چون پزشکان تمامی اقدامات لازم را به کار می گیرند تا بعد از عمل بیماران نتیجه دریافت کنند و در مواردی که بیمار بعد از عمل، شیوه های غذایی خود را ادامه دهد وزن به حالت قبل از عمل برگشته و نتیجه مفیدی به همراه ندارد.

برای این مورد از فرد خواسته می شود که از آب بیشتری در برنامه روزانه خود به کار برد و به عبارتی عادات غذایی مفید و مهمی را ثبت کند تا به این صورت عادات نامناسب غذایی را فرد کاهش دهد تا با بهبود بهتری مواجه شود. اگر عادات مفید در برگه ای ثبت شده و به صورت برنامه در اختیار بیمار قرار بگیرد با آگاهی از رژیم مناسب به مرور عادات تأثیرگذار شکل می گیرد.

به اندازه کافی آب بنوشید

هر فردی روزانه به میزان مناسبی از آب برای بدن خود احتیاج دارد و با این کار می تواند رژیم غذایی سالمی را ادامه دهد،  البته پیشنهاد پزشکان این است که فرد تنها از آب استفاده کند و مصرف هر گونه الکل و نوشابه را محدود کرده، همچنین نوشیدنی هایی که انرژی زا بوده یا آبمیوه های شیرین و غیر طبیعی را باید بیمار به طور کامل از رژیم خود حذف کند. این مایعات به دلیل قند غیر طبیعی باعث افزایش وزن شده و بیمار را درگیر مشکلات بیشتر خواهند کرد.

به اندازه کافی آب بنوشید
به اندازه کافی آب بنوشید

در رژیم فرد، باید نوشیدنی هایی که کافئین دارند به میزان زیادی کاهش پیدا کند و فرد این مواد را کمتر به کار برد.

استفاده از چیپس و موادی چون شکلات در طول قبل درمان و بعد از عمل جراحی باید به میزان خیلی زیادی کاهش یابد و در مواردی که بیمار این نوع محصولات را کلا از برنامه خود حذف کند، نتیجه بهتری ایجاد می شود.

لازم است قند خیلی کمی در غذاها وجود داشته باشد و رژیم غذایی بیمار شامل وعده های منظم در ساعات مشخص باشد، مثلا افرادی که قصد عمل جراحی باس پس معده دارند باید شام را در ساعت به خصوصی استفاده کنند و به ساعات آخر شب که می خوابند موکول نکنند.

پیشنهاد دیگر این است که فرد، مایعات را در وعده غذایی خود به کار نبرد و مناسب تر این است که افراد سی دقیقه بعد از غذا از نوشیدنی استفاده نکنند تا غذا جذب بدن شده و مشکلاتی ایجاد نشود.

نکات حائز اهمیت که بیماران قبل از انجام عمل بای پس معده باید به آن توجه کنند کدامند؟

نکات زیادی قبل از انجام عمل بای پس معده وجود دارد که اگر افراد این نکات را مد نظر داشته باشند، نتیجه کافی را از عمل خود دریافت می کنند.

 

یکی از نکات مهم این است که فرد قبل از عمل به موارد با اهمیت دقت کند و با در نظر گرفتن این موارد عمل را انجام دهد.

به غذایی که استفاده می شود بیمار باید به طور کامل توجه کرده و از زیاده روی در مصرف غذاهای مختلف خودداری کند.

نکته مهم دیگر به هوشیاری و آگاهی فرد در هنگام غذا خوردن مربوط می شود. افراد باید توجه کنند که در چه زمانی سیر شده و به عبارتی نشانه های سیر شدن خود را بدانند تا با مشکلی مواجه نشوند.

مورد حائز اهمیت دیگر این است که فرد از مدتی قبل از عمل و زمانی که قصد عمل را دارد آرامتر غذا بخورد و در هنگام غذا خوردن غذا را به طور کامل و با آرامش بجود.

در مواقعی که فرد پشت میز یا جلوی تلویزیون بوده این احتمال وجود دارد که حواس فرد جمع نباشد. در این گونه موارد بهتر است که فرد غذا نخورد تا با هوشیاری از سیر شدن، غذای کمتری خورده و چاق نشود.

نکته

نکته ای که درباره سلامت ذهنی افراد وجود دارد این است که فرد باید توجه خود را بر وزن بدنش متمرکز کند تا تأثیر درمان بهتر باشد.

اگر فرد روی احساس خود نسبت به عمل بای پس معده تمرکز کرده و تغییرات انگیزشی که در این زمینه به وجود می آید را در ذهن ثبت کرده و خود را تشویق به انجام این اعمال کند، مسلما بعد از مدتی شاهد ایجاد نتیجه مفید می شوند.

نکته
نکته

افرادی مثبت در این زمینه می توانند به فرد کمک کنند تا سلامت ذهنی بیشتری داشته و حمایت اطرافیان به فرد این یاری را می رساند که با انگیزه بالاتری کار خود را ادامه دهد، به همین دلیل داشتن افراد دلسوز در این مورد اهمیت زیادی دارد تا به افراد انگیزه داده و از دلسردی فرد جلوگیری کنند.

در مواقع زیادی بیماران از انجام عمل منصرف شده و تمایلشان به لاغر شدن را از دست می دهند. برای جلوگیری از این گونه اتفاقات آگاهی در مورد سلامت ذهنی بیمار و حمایت اطرافیان نزدیک اهمیت دارد

البته اگر پزشک متخصص نیز در مورد این عمل و شیوه انجام آن اطلاعات کافی در اختیار بیمار قرار دهد به بیمار کمک خواهد کرد که بدون استرس اقدام به این کار کند.

برای تغییر اساسی در زندگی، زمان بسیار اهمیت دارد و نیاز است که فرد زمان خاص و رویه ای را در نظر بگیرد، زیرا این پروسه طولانی بوده و تنها با گام های کوچک و مرحله به مرحله صورت می گیرد و افرادی که هدف هایی خیالی داشته باشند به نتیجه نمی رسند.

نکته ای که بیماران برای نتیجه گرفتن از عمل بای پس معده باید به آن دقت کنند داشتن فکرهای مثبت است. اینکه فرد هدف خود را از عمل بای پس معده در نظر بگیرد و با اهداف واقع بینانه تصمیم به عمل بگیرد.

افرادی که در این مورد آگاهی داشته باشند نتیجه بهتری از عمل خود دریافت می کنند، همچنین بعد از مدت کوتاهی چاق نمی شوند زیرا به خوبی آگاه هستند که بعد از عمل چه اقداماتی انجام دهند تا نتیجه لازم را به دست بیاورند، همچنین این افراد می دانند استفاده از چه موادی به ضرر سلامتی شان تمام می شود.

کاهش اندازه کبد

بیماران با مصرف غذاهای درست و داشتن یک رژیم غذایی اندازه کبدشان کاهش می یابد و زمانی که پزشک اقدام به عمل می کند، راحت تر می تواند عمل بای پس را انجام دهد و اعضای بدن، سبب ایجاد مشکلات نمی شوند.

معمولا بیماران در چند روز اول که رژیم می گیرند ممکن است احساس سرگیجه کنند یا در موارد زیادی گرسنه شوند. البته این احساس طبیعی است و بیماران بعد از چند روز حس مورد نظرشان تغییر می کند و دیگر اذیت نمی شوند.

بیماران شب قبل از عمل نباید غذا بخورند و اگر با ناشتا و معده خالی به بیمارستان مراجعه کنند بهتر می باشد. ترجیح بر این است که فرد با استراحت کامل بتواند بر افکار و استرس خود برای انجام عمل غلبه کند و تمامی افکار منفی خود را دور بریزد و با اطمینان از پزشک مربوطه عمل را به کار گیرد.

شما در حال مطالعه مقاله اقدامات قبل از بای پس معده هستید

آیا انجام دادن آزمایشات قبل از عمل بای پس معده ضرورت دارد؟

برای هر عملی لازم است فرد آزمایشاتی را انجام دهد تا پزشک مربوطه از بیمار خود اطلاعات بیشتری به دست آورد و تنها با آگاهی از بیماری های دیگر و مشکلات این بیمار ترجیح به عمل بگیرد.

مسلما پزشکان برای انجام هر عملی بیشتر از هر چیزی به سلامتی بیمار فکر می کنند و در مواردی که یک عمل برای بیمار خطراتی در پیش داشته باشد پزشک این عمل را انجام نداده و به بیمار در مورد خطرات آن هشدار می دهد.

به کار بردن آزمایشات به بیمار کمک می کند در حین عمل و بعد از آن مشکلی او را تهدید نکرده و نتیجه مورد نظر از عمل به دست آید.

آیا انجام دادن آزمایشات قبل از عمل بای پس معده ضرورت دارد؟
آیا انجام دادن آزمایشات قبل از عمل بای پس معده ضرورت دارد؟

از آزمایشات مهم برای انجام عمل بای پس معده آزمایش ادرار است. برای جلوگیری از مشکلات آزمایشی چون شمارش پلاکت خون و اندازه گیری میزان این پلاکت ها آزمایش ادرار اهمیت دارد و معمولا این آزمایش را در بیشتر عمل های جراحی مد نظر دارند.

آزمایش مهم دیگر قبل از انجام عمل بای پس معده به آزمایش خون مربوط است تا به این طریق بتوان ماده هایی که در خون وجود دارد را شناسایی کرده و موادی که به سلامتی بیمار در حین عمل آسیب می رساند بررسی شود.

پزشکان متخصص و با مهارت در زمینه بای پس معده، بیش از هر مسأله دیگری به سالم بودن جسم بیمار توجه دارند و اگر بیمار با انجام آزمایشات مشکلی داشته باشد معمولا تلاش می کنند که این مشکلات را با بیمار در میان گذاشته و زمان عمل را به تعویق بیندازند. در موارد دیگری که بیمار با انجام دادن عمل بای پس معده با مشکلات بیشتری روبرو می شود پزشکان اقدام به این کار نمی کنند.

 

انجام سونوگرافی کامل شکم

بیشتر جراحان برای اینکه نتیجه مناسب تری از عمل دریافت شود معمولا از بیمار می خواهند که سونوگرافی کامل شکم را انجام دهد تا در مورد کیسه صفرا و… اطلاعاتی به دست آورند و بعد از عمل بامشکل هایی مواجه نشوند که به سلامت بیمار آسیب برساند.

آزمایش مهم دیگر در زمینه بای پس معده به آندوسکوپی مربوط است که پزشک بررسی لازم را در مورد معده و بیماری هایی چون زخم معده و… انجام می دهد

انجام سونوگرافی کامل شکم
انجام سونوگرافی کامل شکم

همچنین انجام نوار قلب قبل از هر عملی برای شناخت بیشتر وضعیت قلب بیمار اهمیت دارد و در عمل بای پس مانند دیگر عمل های نیازمند بیهوشی، این کار صورت می گیرد تا از وضعیت کامل بیمار آگاه شوند. بیمارانی که ناراحتی قلبی داشته باشند ممکن است در حین عمل با مشکلاتی روبرو شوند.

در موارد مهمی پزشک لازم می بیند بیمار آزمایشات بیشتری را انجام دهد تا از سلامت کامل بیمار اطلاع یابد، در این زمینه آزمایشاتی چون بررسی وضعیت خواب بیمار در ساعات شبانه یا استفاده از دستگاه های پیشرفته اهمیت دارد.

برای اینکه از عملکرد ریه بیشتر آگاه شوند معمولا تست عملکرد ریه را از بیمار دریافت می کنند و با این کار در مورد ریه بیمار و تنفس اطلاعات بیشتری کسب می شود.

در موارد مهم و با تجویز پزشک از قفسه سینه عکسبرداری شده و اطلاعات آن در اختیار جراح قرار می گیرد تا شکستگی و… در این نواحی وجود نداشته باشد.

برای برخی بیماران انجام دادن مشاوره های روانپزشکی مهم بوده، با بررسی های پزشک ممکن است برخی بیماران نیاز داشته باشند قبل از عمل، متخصص بیهوشی آنها را مشاهده کند تا این عمل مشکلی را برای بیمار از نظر تنفسی و… ایجاد کند.

بیمارانی که مشکوک به بیماری هایی چون فشار خون یا بیماری های قلب هستند نیاز می باشد که به متخصص قلب و عروق مراجعه کرده و داروهای لازم را استفاده کنند و بیماران فقط در صورتی که سلامتی شان با مشکل مواجه نمی شود اقدام به انجام عمل خواهند کرد.

عمل بای پس معده برای زمینه هایی استفاده می شود که بیمار تمایل به داشتن اندامی متناسب و زیبا دارد، اما در مواقعی که انجام این عمل برای افراد زمینه ساز مشکلات بیشتری در حین عمل و بعد از آن شود، مزیت های این عمل نادیده گرفته می شود، به همین دلیل انجام دادن آزمایشات جامع به بیمار و پزشک کمک می کند تا با آگاهی بیشتری اقدام به این کار کنند و به مشکلی برخورد نکنند.

همان طور که اشاره شد انجام دادن آزمایشات، اهمیت زیادی دارد و به بیمار کمک خواهد کرد که بیماری های خود را درمان کرده و بعد با تجویز پزشک عمل بای پس معده را انجام دهد.

شما در حال مطالعه مقاله اقدامات قبل از بای پس معده هستید

ارزیابی کامل و جامع از وضعیت بیمار

پیشنهاد پزشکان این است که ارزیابی کامل و جامعی از وضعیت بیمار و سلامتی اش صورت گیرد و به این طریق عوارضی که جراحی بای پس معده ایجاد می کند را به حداقل کاهش دهند.

برای این کار بهترین روشی که وجود دارد این است که بیماری های فرد قبل از عمل مشخص شود، به طور مثال اگر تیروئید و کارآیی این غده مد نظر بوده لازم است بعد از آزمایش عملکرد مناسبی نشان داده شود

ارزیابی کامل و جامع از وضعیت بیمار
ارزیابی کامل و جامع از وضعیت بیمار

همچنین اگر بیماری دیابتی می باشد در هنگام عمل و بعد از آن بتواند قند خون موجود را کنترل و از ایجاد مشکلاتی در حین عمل خودداری گردد. افرادی که دیابت دارند ممکن است وجود این مشکل، سبب بالا رفتن فشار قلب هم بشود.

به همین دلیل قلب به طور کامل بررسی خواهد شد تا از احتمالات موجود برای بیماری های مختلف بیمار در امان باشد و پزشک با خیالی آسوده عمل خود را انجام دهد.

پزشک با نتیجه این آزمایشات نقص هایی که در عملکرد کبدی بیمار وجود دارد را شناسایی می کند و بیمارانی که مشکلات تنفسی و ریوی دارند و احتمال ایجاد آسیب به این دلیل در حین عمل برای آنها وجود دارد را در نظر می گیرد.

توصیه های مهم دارویی که قبل از عمل بای پس معده بیمار باید مد نظر داشته باشد کدامند؟

برای انجام عمل بای پس معده باید داروهای مهمی استفاده شود، همچنین مصرف برخی داروها قبل از عمل در حین انجام آن مشکل ایجاد می کند. داروهایی که به نوعی ضد انعقاد خون هستند نباید قبل از عمل استفاده شوند. در مورد داروهایی مانند آسپرین یا وارفارین، ممکن است پزشک از هفت روز قبل از عمل استفاده از این داروها را قطع کند.

توصیه های مهم دارویی که قبل از عمل بای پس معده بیمار باید مد نظر داشته باشد کدامند؟
توصیه های مهم دارویی که قبل از عمل بای پس معده بیمار باید مد نظر داشته باشد کدامند؟

در مواردی که خانم ها از داروهایی ضد بارداری استفاده می کنند لازم است  با تجویز پزشک از یک ماه قبل از عمل این دارو را قطع کرده، البته این زمان را پزشک تعیین می کند.

از بیماران خواسته می شود از چای سبز مصرف نکنند و از موادی که دارای نیکوتین و… هستند برای مدت خاصی استفاده نکنند.

شما در حال مطالعه مقاله اقدامات قبل از بای پس معده هستید

مشورت با پزشک

افرادی که مبتلا به بیماری های فشار خون هستند یا ناراحتی های قلبی دارند و باید این داروها را در زمان مشخص استفاده کنند، بهتر است با پزشک خود مشورت کرده و در موارد زیادی پزشک توصیه می کند که تا شب قبل از عمل فرد داروها را به کار برد.

مشورت با پزشک
مشورت با پزشک

در مورد داروهای مهمی که فرد استفاده می کند باید با پزشک مشورت کرده و اگر پزشک مصرف این داروها را ممنوع اعلام نکند، بتواند داروها را به موقع مصرف نماید.

در مواردی که فرد دیابت دارد نیاز می باشد تا شب قبل از عمل داروها را به کار برد، همچنین در روز عمل بیمار تحت نظر دکتر بوده و دیابت و قند خون فرد کنترل می شود.

مشورت با پزشک
مشورت با پزشک

مورد مهم دیگر این است که اگر بیمارانی بعد از انجام آندوسکوپی مشخص شود که میکروب معده دارند باید چند روزی تحت نظر دکتر بوده و درمان را به کار برند و با توجه به بهبودی بیمار، جراحی صورت گیرد.

در خیلی موارد قبل از انجام عمل کلاس های خاص برگزار می شود که بیمار می تواند در این کلاس ها شرکت کرده و آموزش های لازم را در مورد قبل از جراحی یا بعد از آن در نظر گرفته و با آگاهی کافی را انجام می دهد.

شما در حال مطالعه مقاله اقدامات قبل از بای پس معده هستید

در چه زمانی بعد از عمل بای پس معده بیمار می تواند غذا بخورد؟

پزشکان بعد از عمل برای بیمار زمان های خاصی را در نظر می گیرند که بیمار بتواند مانند قبل از عمل غذا استفاده کند.

در روزهای اول بعد از عمل، وقتی که پزشک بیمار را معاینه می کند، آزمایشی به نام تست بلع از فرد گرفته می شود که در این تست معمولا پرتو ایکس به کار می رود، به بیمار یک مایع داده می شود که بخورد و این مایع به راحتی از معده و روده بیمار خارج شده و در انجام تست این مایع مشاهده خواهد شد.

در چه زمانی بعد از عمل بای پس معده بیمار می تواند غذا بخورد؟
در چه زمانی بعد از عمل بای پس معده بیمار می تواند غذا بخورد؟

با این اقدام پزشکان بررسی های لازم را انجام می دهند که بیمار در هیچ جای عمل بای پس، در معده خود نشتی و سوراخی نداشته باشد یا اینکه در معده قسمتی دچار انسداد نشود.

در مواقعی که این تست صورت می گیرد و طی آن مشخص شود که بیمار مشکلی ندارد، شروع به نوشیدن و خوردن کرده و می تواند برنامه لازم رژیم را انجام دهد.

برای بیمار در طول این مدت پزشک تجویز های خاصی در نظر می گیرد و با کمک پرستاران، به بیمار برای رفع تشنگی و گرسنگی، از طریق سرم های خاص یاری می رسانند.

با به کار بردن یک برنامه غذایی که پزشک در نظر گرفته است می توان راهنمای لازمی را برای غذا خوردن در اختیار داشت و تنها با در نظر گرفتن این موارد به درمان کامل رسید. در مواردی بیمار ممکن است که حس ناخوشایندی را تجربه کند اما این احساس بعد از مدت کوتاهی برطرف شده و بیمار قادر است که به زندگی عادی خود بر گردد.

بیمارانی که با تجویز پزشک غذا خوردن را شروع می کنند لازم است که دقت کافی را داشته باشند که در مواقع غذا خوردن، آب و مایعات دیگر را به میزان زیاد استفاده نکنند تا دچار استفراغ های شدید به دلیل خوردن زیاد آب نشوند.

drsalimi

drsalimi

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

تو اینستاگرام منتظرتونیم.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید