آبلیمو برای لاغری

فهرست مطالب

هدف از این نوشتار، بررسی موضوع « آبلیمو برای لاغری » می باشد.

افراد بی شماری هنگام صبح پس از بیدار شدن از خواب، اولین عملی که انجام می دهند، مصرف آبلیمو می باشد. این عادت از این رو تکرار می شود که در اذهان عمومی اعتقاد بر این است که آبلیمو برای لاغری و کم کردن وزن، موثر عمل می کند، ولی آیا این اتفاق حقیقتا رخ می دهد؟

آبلیمو برای لاغری
آبلیمو برای لاغری

طبق نظر و عقیده متخصصین، مصرف لیموی تازه و فشردن آن در آب، در راستای کم کردن وزن، اثرگذاری آنچنانی ندارد. ولی چنانچه آبلیمو به جای مصرف نوشیدنی های شیرین و یا آب میوه ها استفاده شود، این امکان وجود دارد که به دلیل مصرف کمتر کالری، سبب کم شدن وزن شود.

بدن گاها عمل تشنگی را به گرسنگی تفسیر نموده و به دنبال آن افراد را به خوردن بیش از حد غذا ترغیب می کند

بدن گاها عمل تشنگی را به گرسنگی تفسیر نموده و به دنبال آن افراد را به خوردن بیش از حد غذا ترغیب می کند که این امر سبب بالا رفتن میزان کالری مصرفی می شود.

تحقیقاتی که در مقالات مختلف و معتبر صورت گرفت، بیانگر این می باشد که پلی فنول هایی (اجزاء گیاهی که نقشی همانند نقش آنتی اکسیدان ها دارند) که در آبلیمو و پوست آن وجود دارند، سبب محرک سازی کبد برای سوزاندن چربی ها می شوند.

در خصوص تاثیر آبلیمو برای لاغری و موارد مربوط به کاهش وزن و روش های کاهش وزن به خصوص جراحی های لاغری، می توانید از تجربیات جناب دکتر مهدی سلیمی بهره مند شوید. دکتر سلیمی، از معتبرترین متخصصین گوارش و انواع عمل های لاغری شناخته می شوند.

آیا قهوه و لیمو برای لاغری مفید است؟ ما در این مقاله به بررسی این موضوع میپردازیم.

آیا مصرف آبلیمو برای لاغری حقیقت دارد؟

براساس مطالعات صورت گرفته، ثابت شده است که کم کردن وزن با آبلیمو واقعیت دارد و استفاده از آن با روش های گوناگون، برای لاغر شدن موثر عمل می کند. مطالعات علمی صورت گرفته نیز درستی این ادعا را تصدیق می کند.

آیا مصرف آبلیمو برای لاغری حقیقت دارد؟
آیا مصرف آبلیمو برای لاغری حقیقت دارد؟

آبلیمو برای لاغری چه کار می کند و چگونه عمل خواهد کرد؟

طی مطالعاتی، از تعدادی افراد بزرگسال که اضافه وزن داشتند، در خواست شد که روزانه تا 3 ماه، دو لیوان آب معمولی بنوشند، یا حس بی میلی و سیری را مجسم کنند.

آن دسته از افرادی که پیش از غذا آب میل می کردند، حدودا 1.5 کیلوگرم بیشتر از افرادی که قبل از غذا آب نمی نوشیدند، دچار کاهش وزن شدند.

آبلیمو برای لاغری چه کار می کند و چگونه عمل خواهد کرد؟
آبلیمو برای لاغری چه کار می کند و چگونه عمل خواهد کرد؟

این بیانگر این می باشد که مصرف آب آشامیدنی، پیش از طبخ غذا احتمالا روش راحتی برای ایجاد حس بی میلی و کم اشتهایی و پیشگیری از پرخوری می باشد.

آبلیمو نیز انتخاب مناسبی در مقایسه با شمار زیادی از دیگر نوشیدنی هاست و چنانچه استفاده از نوشیدنی های قنددار به خصوص نوشابه و نوشیدنی های انرژی زا را از برنامه غذایی خود حذف کنید، مصرف آبلیمو باعث می شود که میزان کالری دریافتی را کاهش دهید و بدین صورت وزن کم کنید.

ناگفته نماند، برای اثبات اثرات آبلیمو برای لاغری و خواص آن و بالا رفتن میزان چربی سوزی در بدن، متخصصین در مطالعاتی که انجام داده اند، متوجه شده اند که استفاده از آبلیمو برای لاغری و سوزاندن چربی ها بی تاثیر نمی باشد.

خواص مهم آبلیمو

جوانسازی پوست

محصولات پوستی فراوان و با تنوع بالایی برای داشتن پوستی سالم و جوان در بازار موجود می باشند، ولی نیاز نیست که شما هزینه های بسیاری برای خرید محصولات قیمت بالا به منظور بهتر شدن ظاهر پوست و شفاف سازی آن خرج کنید.

لیمو با داشتن ویتامین سی، فلاونوئیدها و آنتی اکسیدان ها، باعث تحریک کلاژن سازی در پوست می شود و در داشتن پوستی سالم و شفاف، موثر ظاهر می شود.

آبلیمو با فرآیند رطوبت رسانی در پوست، سبب جوانسازی پوست می شود. ویتامین C و فلاونوئیدها در بعضی از فرآورده های پوستی موجود می باشند.

استفاده از آبلیمو مستقیما روی پوست پیشنهاد نمی شود چرا که نور آفتاب باعث phytophotodermatitis یا احساس سوزش همراه با درد توسط آبلیمو می شود.

بهبود هضم

آبلیمو سبب بهتر هضم شدن غذا می شود. لیمو با خاصیت اسیدی که دارد، به بزاق در زمینه هضم غذا کمک می کند. افزون بر این، فلاونوئیدهای موجود در لیمو، در نقش محرک ساز در راستای ترشح و تولید آنزیم های گوارشی عمل می کنند.

افرادی که دچار یبوست هستند، خاصیت اسیدیته موجود در لیمو حرکات روده را فعال کرده و سبب پاکسازی آن می شود.

چنانچه افراد احساس سوزش در معده داشته باشند و یا دچار مشکل برگشت اسید از معده به مری باشند، خوردن یک لیوان آب گرم به همراه دو قاشق چای خوری آبلیمو تقریبا 30 دقیقه پیش از صرف غذا برای این دسته از افراد، کمک کننده خواهد بود تا از بروز علامت های ریفلاکس جلوگیری شود.

جنگ با عفونت

احتمال مبتلا شدن به انواع عفونت ها طی فصول سرد سال و مواجهه با سرماخوردگی و آنفلوآنزا دراین فصول، افزایش می یابد. چنانچه به فکر سلامتی و تندرستی خود هستید، طی روز آبلیمو مصرف کنید.

ویتامین سی و آنتی اکسیدان هایی که در لیمو وجود دارند، سبب تقویت سازی دستگاه ایمنی بدن می شوند و بدن را در مقابله با بروز عفونت مثل ویروس سرماخوردگی و آنفلوآنزا ایمن می سازند. علاوه بر این، احتمال دارد طول دوره نقاهت را کوتاه تر کنند.

جنگ با عفونت
جنگ با عفونت

کمک به کاهش وزن

یک نمونه دیگر از مزیت های آبلیمو برای لاغری این است که در تنطیم و کنترل کردن وزن موثر عمل می کند. اسید سیتریک موجود در آبلیمو سبب بالا رفتن میزان سوخت و ساز بدن می شود و بدن را در راستای کالری سوزی بیشتر و حفظ و ذخیره چربی، کمتر تحریک می کند.

داشتن تحرکات بدنی به صورت عادت روزانه و مستمر و همچنین داشتن برنامه غذایی و رعایت آن در زمینه کم کردن وزن بدن، اهمیت فوق العاده ای دارد.

از این رو داشتن حداقل نیم ساعت تمرینات بدنی در روزهای هفته و گنجاندن رژیم غذایی حاوی سبزیجات و میوه ها در برنامه غذایی، شما را در داشتن اندامی متناسب کمک خواهد کرد.

برای داشتن روزی پر انرژی و آغاز روز خوب به منظور بازیابی متابولیسم و سوخت و ساز بدن، مصرف یک لیوان آبلیمو هنگام صبح یا خوردن یک تکه لیمو پیش از غذا، سودمند خواهد بود.

کاهش قند خون

لیمو با داشتن منبع عظیمی از ویتامین سی، برای آن دسته از افرادی که دچار بیماری دیابت هستند، سودمند خواهد بود. لیمو سبب کنترل و تنظیم میزان قند در جریان گردش خون می شود.

کاهش بیماری های قلبی

لیمو سرشار از منابع منزیم و پتاسیم در راستای سالم سازی قلب می باشد. عملکرد و نقش پتاسیم برای پایین آوردن فشار خون به صورت طبیعی و نیز جریان یافتن بهتر خون در عروق موثر است که خطرات ناشی از مبتلا شدن به حملات قلبی و سکته های مغزی را کم می کند.

مطالعاتی در رابطه با اجزاء لیمو به نام limonins در حال صورت گرفتن است که امکان دارد بتواند میزان کلسترول خون را پایین بیاورد. داشتن فشار خون بالا همراه با میزان کلسترول بالا، سبب تنگ و سفت شدن رگ های خونی می شود.

داشتن فشار خون بالا و کلسترول بالا، احتمال بروز حملات قلبی و سکته مغزی و امراض قلبی را افزایش می دهد.

جلوگیری از سرطان

سرطان؛ تکثیر غیر قابل کنترل سلول هایی می باشد که به صورت طبیعی و سالم رشد نکرده اند و این توانایی را دارند که در قسمت های گوناگون از بدن مانند سینه، ریه ها، کلیه ها و … گسترش یابند.

آب لیمو ترش قادر است که خطرات ناشی از مبتلا شدن به سرطان در حال گسترش را کم کند و به افراد در مقابله با بیماری سرطان کمک کند.

جلوگیری از سرطان
جلوگیری از سرطان

خاصیت آنتی اکسیدانی موجود در لیمو باعث تکثیر سلول های طبیعی و سالم و بهتر شدن کارکرد دستگاه ایمنی بدن می شود.

اطلاعات تکمیلی را از دکتر سلیمی کسب نمایید.

کاهش التهاب

آرتریت، نقرس و دیگر بیماری هایی از این قبیل، از طریق التهاب به وجود می آیند. ویتامین سی قادر است میزان التهاب را در بدن به طور قابل ملاحظه ای کم کند.

از این رو افزودن آبلیمو به آب می تواند ا بروز علامت های بیماری آرتروز و وضعیتی شبیه به علامت های آزردگی و درد و سفتی مفاصل را تا حد امکان کم کند.

براساس تحقیقات به عمل آمده از Annals از بیماری های روماتولوژی، افرادی که کمترین میزان ویتامین سی را استفاده کرده اند، بیشتر از 3 برابر شانس مبتلا شدن به تورم و التهاب مفصل ها را داشتند.

لیمو این توانایی را نیز دارد که میزان اوریک اسید را در بدن کم کند. اوریک اسید یک ماده اضافی و زائد در بدن می باشد که از تجزیه مواد غذایی که دارای پورین مثل گوشت، جگر، قارچ و دانه های خشک می باشند، به وجود می آید. مقادیر بالای اوریک اسید باعث بیماری نقرس می شود.

کمک به دفع سموم کبد

آبلیمو علاوه بر این که در دفع سموم کبد موثر عمل می کند، از دیگر اعضای بدن در مقابل صدمه دیدگی نیز محافظت می کند.

مطالعات تازه ای که توسط محققین هندی صورت گرفته است، بیانگر این می باشد که هسپریدین (بیوفلاونوئیدهایی که در لیمو وجود دارند) در مراقبت و سالم نگه داشتن کبد اثرات مثبتی دارند، بدین ترتیب که از نفوذ مواد زائد و سمی به کبد پیشگیری می کنند.

برای سلامتی کبد، ترکیب یک قاشق غذاخوری روغن زیتون به همراه یک قاشق غذاخوری آبلیمو با معده خالی و به صورت ناشتا، پیش از وعده صبحانه پیشنهاد می شود.

دفع سموم از کبد، فوق العاده پر اهمیت می باشد. سعی کنید از مصرف مشروبات الکلی پرهیز نموده و استفاده از مواد غذایی طبیعی را جایگزین سازید. همچنین از مصرف داروهایی که ضروری نیستند، خودداری کنید.

کی با قرص زیره و لیمو لاغر شده ؟؟ لطفا برای دریافت پاسخ روی لینک آن کلیک نمایید.

هیدراته کردن بدن

بیشتر افراد به مقدار کافی آب نمی نوشند. در وهله اول به این دسته از افراد توصیه می شود تا عادات ناصحیح خود را کنار بگذارند و روزانه 6 تا 8 لیوان آب بنوشند.

به گونه ای که نوشیدن آب جزئی از ضرورت های زندگیشان شود. توصیه بعدی که برای این افراد می توان داشت، این است که در اوایل صبح آبلیمو بنوشند.

از آنجایی که آبلیمو می تواند نیاز بدن به آب را برطرف سازد، یکی از بهترین روش ها برای شروع روزی عالی می باشد. از علامت های مصرف مایعات و آب کافی، رقیق بودن تقریبی رنگ ادرار می باشد.

رژیم غذایی و ورزش

آبلیمو برای لاغری تا حدودی موثر عمل می کند و سبب کاهش وزن می شود، ولی مهم ترین روش کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل، داشتن اراده مصمم و قوی برای انجام فعالیت های ورزشی و تحرک داشتن است.

کم کردن وزن به مفهوم به وجود آوردن یک اعتدال کالری منفی است، از این رو بدن بیشتر از میزان مصرف، کالری می سوزاند. سعی کنید در برنامه غذایی خود بیشتر از مواد غذایی که کالری پایینی دارند و مقوی می باشند، استفاده کنید.

همانند میوه ها، سبزیجات، حبوباتی که دارای سبوس هستند، پروتئین های فاقد چربی و محصولات لبنی که میزان چربی پایینی دارند.

به دنبال روش هایی باشید که میزان فعالیت بدنی را افزایش دهد و شما را در سوزاندن کالری زیاد یاری کند.

از جمله رایج ترین این روش ها می تواند پیاده روی یا دویدن آهسته به صورت روزانه باشد یا مثلا بالا رفتن از پله ها جایگزین استفاده از آسانسور شود. چنانچه مجبور به استفاده از متدهای جراحی بودید، به دکتر سلیمی مراجعه نمایید.

از رژیم آب غافل نشوید!

رژیم دو هفته ای آبلیمو برای لاغری

یک نمونه از رژیم های غذایی، رژیم کم کردن وزن با آبلیمو می باشد که در آن، به مدت 14 روز هر صبح به صورت ناشتا، آبلیمو استفاده می شود. مقدار استفاده از آن در روزهای مختلف با هم فرق دارد و مطابق برنامه زیر می باشد:

رژیم دو هفته ای آبلیمو برای لاغری
رژیم دو هفته ای آبلیمو برای لاغری

_ روز اول:

آب یک عدد لیمو + یک لیوان آب

_ روز دوم:

آب دو عدد لیمو + دو لیوان آب

_ روز سوم:

آب سه عدد لیمو + سه لیوان آب

_ روز چهارم:

آب چهار عدد لیمو + چهار لیوان آب

_ روز پنجم:

آب پنج عدد لیمو + پنج لیوان آب

_ روز ششم:

آب شش عدد لیمو + شش لیوان آب

_ روز هفتم:

آب هفت عدد لیمو + ده لیوان آب

_ روز هشتم:

آب شش عدد لیمو + شش لیوان آب

_ روز نهم:

آب چهار عدد لیمو + چهار لیوان آب

_ روز دهم:

آب سه عدد لیمو + سه لیوان آب

_ روز یازدهم:

آب دو عدد لیمو + دو لیوان آب

_ روز دوازدهم:

آب دو عدد لیمو + دو لیوان آب

_ روز سیزدهم:

آب یک عدد لیمو + یک لیوان آب

_ روز چهاردهم:

آب سه عدد لیمو + ده لیوان آب

مسئله مهم در ارتباط با این برنامه رژیمی این است که می بایست پس از مصرف این ترکیب، دهان خوب شست و شو داده شود تا حالت اسیدی از بین برود.

دیگر نوشیدنی های موجود کم کالری کدامند؟

چنانچه قصد دارید در طول روز تنها آب و لیمو استفاده کنید، اما مزه و طعم آن تکراری شده است، می توان مواد سالم و طبیعی دیگری را جایگزین کرد.

بر فرض مثال به جای استفاده از چای شیرین، چای نعناع یا چای هیبیزوس را جایگزین کنید و طعم و مزه جدیدی را امتحان کنید.

تکه های برش زده پرتقال، خیار، توت فرنگی، هندوانه، ریحان، لیمو نیز انتخاب های بهتری هستند.

دیگر نوشیدنی های موجود کم کالری کدامند؟
دیگر نوشیدنی های موجود کم کالری کدامند؟

امکان دارد که تحریک شده و شیرین کننده ای را به آب و لیموی خود بیافزایید، اما باید بدانید که افزودن شکر به میزان یک قاشق سوپ خوری، 45 کالری به نوشیدنی شما می افزاید. اضافه کردن عسل نیز توصیه نمی شود چرا که افزودن عسل هم حدود 64 کالری با هر قاشق سوپ خوری این روند را تکرار می کند.

دستور العمل های نوشیدنی آبلیمو

آبلیمو و خیار و نعناع

این نوشیدنی، از جمله نوشیدنی های محبوب می باشد که خواهان زیادی دارد و بیشتر در فصول گرم به خصوص تابستان مورد استفاده قرار می گیرد.

این نوشیدنی علاوه بر داشتن طعم و مزه عالی، مزیت های دیگری نیز دارد. ترکیب لیمو، نعناع و خیار با هم یک نوشیدنی فوق العاده سالم و مقوی را می سازند.

خیار و نعناع طبیعتا سبب کم شدن میزان ورم و پف می شوند. هر دوی این موارد نیز احساس  خنک بودن را منتقل می کنند. از این رو خوردن این نوشیدنی حین انجام فعالیت های ورزشی و پس از آن در یک روز گرم، به شدت توصیه می شود.

آبلیمو و عسل

این ترکیب از سمت افراد زیادی برای معالجه و درمان مهم و اساسی بیماری و ویروس آنفلوآنزا و سرماخوردگی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین بیان می شود که هنگام صبح، خوردن این ترکیب، بدن را در برابر ابتلا شدن به انواع بیماری ها محافظت می کند.

آبلیمو و عسل
آبلیمو و عسل

برای تهیه این نوشیدنی، آبلیمو و عسل و نصف شیرابه و عصاره لیمو ترش، یک قاشق چای خوری عسل را در لیوان آب داغ خنک شده ترکیب نموده و میل کنید.

اطمینان یابید که آب به حد کافی گرم باشد تا سبب حل شدن عسل شود. خواص سودمند این ترکیب پس از استفاده مستمر در هنگام صبح نمایان خواهد شد.

فلفل قرمز و آبلیمو

فلفل قرمز در بالا بردن عمل متابولیسم و سوخت و ساز زبانزد می باشد، عامل محرک برای سیستم جریان خون به شمار می آید، عمل گوارش را راحت و قند خون را تنظیم می کند.

برای آماده کردن این شربت، به مقداری فلفل قرمز و یک لیوان آب داغ نیاز است. به این صورت که فلفل قرمز را داخل آب داغ ریخته و مقداری لیمو به ترکیب اضافه کرده و میل بفرمایید.

آبلیمو و نعناع

یک ترکیب سنتی که از زمان های قدیم وجود داشته و دارای طعم و مزه بی نظیر می باشد، آبلیمو و نعناع است. می توان این نوشیدنی را درست کرد و در روزهای گرم تابستان استفاده کرد.

آبلیمو و نعناع
آبلیمو و نعناع

آبلیمو و زنجبیل

از جمله بهترین ترکیبات موجود در این فهرست، ترکیب آبلیمو و زنجبیل می باشد. ترکیب آبلیمو و زنجبیل معجونی است که خواص سم زدایی قوی دارد.

چرا که از ویژگی های لیموترش، ادرار آور بودن آن است و هر دو ترکیب سبب بالا رفتن میزان متابولیسم و سوخت و ساز در بدن می شوند. آماده سازی این ترکیبات، همواره سبب خواهد شد تا طی روز، سوخت و ساز بدن بالا رود.

مضرات لیمو ترش

لیموترش علاوه بر خاصیت ها و فایده های شگرفی که دارد، امکان دارد زیان هایی نیز برای بدن داشته باشد.

زیان های لیمو ترش ممکن است به خاطر وجود اسیدهای گوناگونی باشد که در ترکیبات آن موجود می باشد. مصرف بیش از حد لیمو ترش، زیان ها و عارضه هایی را به دنبال خواهد داشت.

از جمله پر اهمیت ترین و اصلی ترین عارضه های استفاده بیش از حد از لیمو ترش این است که سبب پوسیده شدن دندان ها می شود.

ترکیبات اسیدی که در لیمو ترش وجود دارد، سبب از بین رفتن مواد معدنی می شود که بافت بیرونی دندان را به وجود می آورند که این عمل رفته رفته پوسیدگی دندان ها  را در پی خواهد داشت.

به منظور آفتاب گرفتن و برنزه شدن، استفاده از آب لیمو ترش توصیه نمی شود

به منظور آفتاب گرفتن و برنزه شدن، استفاده از آب لیمو ترش توصیه نمی شود. چرا که سوختگی بیش از حد، تورم و تاول زدن پوست و ایجاد لک های پوستی را به دنبال خواهد داشت. استفاده از لیمو ترش روی پوست و گذاشتن آن در مقابل نور خورشید، ریسک مبتلا شدن به سرطان را بالا می برد.

یک نمونه دیگر از زیان های استفاده بیش از حد از لیمو ترش، شدت یافتن عمل ریفلاکس و احساس سوزش در معده به خاطر اسیدی بودن آن می باشد. از دیگر این زیان ها، شدت یافتن زخم معده می باشد.

لیموترش دارای ماده ای به نام تیرامین است که سبب شدت گرفتن دردهای میگرنی می شود. از دیگر مضرات استفاده زیاد از لیمو ترش این می باشد که سبب سوزش و تکرر ادرار، شدت یافتن مشکلات ژنتیکی اجتماع آهن یا هموکروماتوز و شدت یافتن حالت تهوع و استفراغ می شود. مورد آخر این که امکان دارد با داروهایی مثل آسپیرین و وارفارین، تداخل دارویی داشته باشد.

برای کسب آگاهیبیشتر در زمینه کاهش وزن و گوارش، با دکتر سلیمی در ارتباط باشید.

فرق لیمو ترش سبز و زرد

نخستین و روشن ترین وجه تفاوت لیمو ترش سبز و زرد، در رنگ آن می باشد. لیمو ترش به طور معمول دارای رنگ زرد روشن می باشد و لیمو شیرازی یا لیمو ترش سبز دارای رنگ سبز می باشد. لیمو ترش سبز نسبت به لیمو ترش زرد دارای گردی بیشتر و اندازه کوچکتری است.

لیمو ترش سبز و لیمو ترش زرد از لحاظ طعم و مزه تقریبا شبیه به هم بوده و مزه ای ترش دارند. ولی لیمو ترش زرد رنگ، از لحاظ مزه اندکی طعم شیرینی دارد و لیمو ترش سبز، مزه ای تلخ دارد.

گاها لیمو ترش سبز رنگ را نسبت به لیمو ترش زرد رنگ، ترش تر می دانند. هر دو مورد این لیموها در درست کردن غذا، سالاد، سوپ، سس و … به کار می روند.

مصرف لیمو ترش زرد رنگ به خاطر داشتن طعم شیرین برای درست کردن خوردنی های شیرین نسبت به لیمو ترش سبز، بیشتر به کار می آید.

خواص دم کرده پوست لیموترش

دم کرده و چای پوست لیمو ترش، خاصیت ها و فایده های بی شماری برای بدن دارد. از خاصیت دم کرده پوست لیمو ترش می توان التیام و بهبود درد مفاصل پاها و زانوها، کم شدن گاز روده، کم شدن التهابات روده، قوی سازی دستگاه ایمنی بدن،

جلوگیری از مبتلا شدن به انواع بیماری ها، دفع سموم از بدن، کاستن از حالت اسیدی خون و بالا بردن حالت قلیایی آن، پایین آوردن فشار خون، محو سازی لک های پوستی، ایجاد بوی مطبوع در دهان، زدودن چربی های اضافی و تمدد اعصاب و ایجاد آرامش روانی را نام برد.

خواص دم کرده پوست لیموترش
خواص دم کرده پوست لیموترش

خواص لیمو ترش برای مردان

لیمو ترش به دلیل داشتن ویتامین سی و تیامین، سبب بالا بردن و بهتر شدن کیفیت اسپرم و باروری در مردان می شود.

خواص لیمو ترش برای سنگ کلیه

لیمو ترش با داشتن مقادیر زیادی سیتریک اسید، سبب بالا رفتن حجم و PH ادرار می شود و بدین صورت به جلوگیری از مبتلا شدن به سنگ کلیه و درمان و معالجه آن کمک می کند.

استفاده از مخلوط سیر و لیمو ترش، از جمله روش های درمانی مطلوب در زمینه درمان سنگ کلیه و عفونت های احتمالی آن می باشد.

خواص لیمو ترش برای سلامت چشم

از جمله خاصیت های دیگر لیمو ترش می توان به اثرات خوب و مفید آن در سلامت چشم خاطر نشان کرد. ویتامین سی که در ترکیبات لیمو ترش وجود دارد، باعث پیشگیری از بیماری های مربوط به چشم در سنین بالا و پیر چشمی می شود. علاوه بر این، فلاونوئیدی که در لیموترش وجود دارد، از بروز عفونت های چشمی پیشگیری می کند.

خواص لیمو ترش برای سلامت چشم
خواص لیمو ترش برای سلامت چشم

بی ام آی چیست؟

اگر دچار کمبود و یا اضافه وزن می باشید، برای دستیابی به نتیجه، می بایست از فرمول محاسبه BMI با لحاظ کردن مواردی چون سن، وزن، قد و جنسیت استفاده کنید.

در فرمول محاسبه BMI که از Body Mass Index  گرفته شده است، وزن یک فرد بزرگسال، بر اساس کیلوگرم بر مجذور قد فرد بر حسب متر تقسیم می شود.

برای اکثر افراد بزرگسال، BMI مناسب از 18.5 تا 24.9 می باشد. ولی برای کودکان و افراد جوان 2 تا 18 ساله، در سنجش BMI می بایست سن، جنسیت، قد و وزن لحاظ شود.

تفسیر نتایج محاسبه BMI

BMI کمتر از 18.5

BMI کمتر از 18.5 بیانگر این می باشد که فرد دارای کمبود وزن می باشد. از این رو لازم است اندکی افزایش وزن داشته باشد و برای این کار، بهتر است که از متخصصین این حوزه کمک بگیرد.

BMI بین 18.5 تا 24.9

BMI در این محدوده تقریبا نشاندهنده BMI استاندارد است و نسبت وزن به قد ایده آل می باشد. می توان با داشتن ثبات وزن با برنامه های رژیمی اصولی، از بروز خطرات احتمالی جلوگیری کرد.

BMI بین 25 تا 29.9

BMI در این محدوده بیانگر این می باشد که فرد اندکی اضافه وزن دارد و لازم است مقداری وزن خود را پایین بیاورد. طبق نظر پزشک متخصص، اقدام به کاهش وزن کنید.

BMI بالای 30

BMI بالای 30 به فرد هشدار می دهد که اضافه وزن زیادی دارد. چنانچه وزن خود را پایین نیاورید، قطعا متحمل خطرات جدی خواهید شد.

در اسرع وقت با مشورت گرفتن از دکتر سلیمی، برنامه رژیمی دریافت نموده و رژیم گرفتن را آغاز کنید.

منظور از چاقی چیست؟

_ نام لاتین این جراحی، Obesity Surgery می باشد. گاها به این نوع جراحی، Bariatric surgery نیز می گویند.

_ جراحی چاقی دارای انواع مختلفی می باشد که برای افراد چاق صورت می گیرد.

منظور از چاقی چیست؟
منظور از چاقی چیست؟

_ کم کردن وزن دائمی یا طولانی مدت به وسیله ی شیوه های صحیح و اصولی، مراقبت به میزان بیشتری با ایجاد تغییر در میزان هورمون های روده مسئول گرسنگی و تشنگی به وجود می آید که سبب ایجاد یک مرز کنترل وزن هورمونی تازه می شوند.

_ چاقی و اضافه وزن، مشکل سختی می باشد که میزان زیادی از چربی های بدن را به وجود می آورد.

_ چاقی منحصرا در ارتباط با داشتن اندام ایده آل و به منظور زیبایی نمی باشد.

چاقی و اضافه وزن افراطی

_ چاقی و اضافه وزن افراطی، خطر ابتلا به بیماری هایی از جمله بیماری های قلبی و فشار خون بالا را افزایش می دهد.

_ مسئله امیدوار کننده این است که پایین ترین میزان کاهش وزن هم قادر است اضافه وزن را در بهبود و بهتر شدن و نیز پیشگیری از بیماری های قلبی رقم بزند.

_ عوض کردن برنامه غذایی، افزایش دادن فعالیت های بدنی و ایجاد تغییر در سبک زندگی می تواند سبب کم شدن وزن شود. جراحی چاقی هم از جمله گزینه های درمان چاقی می باشد.

مزایای جراحی چاقی چیست؟

آیا از مزایای جراحی چاقی اطلاع دارید؟

اگر برای پیشگیری از چاقی و اضافه وزن، تلاش بسیار کرده اید اما به وزن ایده آل و مطلوبی که در نظر داشتید نرسیده اید، ناراحت و دلسرد نباشید.

مطمئنا اگر در رابطه با مزایای جراحی چاقی اطلاعاتی به دست آورید، آمادگی کافی برای انجام این عمل را در خود خواهید دید و بیشتر راغب خواهید شد که این تغییر را در خود به وجود آورید.

مزایای جراحی چاقی چیست؟
مزایای جراحی چاقی چیست؟

امروزه با پیشرفت علم پزشکی، روش های نوین و جدیدی ابداع شده اند که انواع چاقی و اضافه وزنی را کنترل کرده و به افراد کمک می کنند تا وزن خود را کاهش دهند و با به کار گرفتن روش های اصولی و مطمئن، به وزن دلخواه خود برسند.

جامعه پزشکی به خصوص افراد متخصصی که درحوزه جراحی چاقی فعالیت دارند، برای آن دسته از افرادی که بیماری هایی از قبیل دیابت نوع 2، فشار خون بالا و نیز افرادی که سابقه بیماری قلبی و عروقی دارند، جراحی چاقی را پیشنهاد می دهند.

اسلیو معده مناسب چه کسانی است؟ لطفا برای دریافت پاسخ روی سوال کلیک کنید.

مزایای جراحی چاقی

درمان دیابت نوع 2

افرادی که مبتلا به دیابت نوع 2 هستند و به دلیل اضافه وزن دچار این بیماری شده اند، جراحی چاقی می تواند از گزینه هایی باشد که این دسته از افراد برای درمان انتخاب می کنند.

درمان فشار خون بالا

افراد سن بالا معمولا فشار خون بالایی نیز دارند. در صورتی که این افراد اضافه وزن نیز داشته  باشند، ممکن است افزایش فشار خون، صدمات جبران ناپذیری برای آن ها به همراه داشته باشد.

چنانچه افراد با این شرایط با داشتن سن زیاد و اضافه وزن، فعالیت های ورزشی و رژیم غذایی را در برنامه روزانه خود وارد نکنند، بهتر است از طریق مشاوره با متخصصان جراحی چاقی همچون دکتر سلیمی، در رابطه با عوارض ناشی از عمل اطلاعاتی به دست آورند و سپس اقدام به جراحی کنند.

جناب دکتر مهدی سلیمی از جمله جراحان متخصص در این حوزه می باشند که در این رابطه می توانید از تجارب ایشان بهره مند شوید.

بهبود مشکلات تنفسی و قلبی و عروقی

بیشتر افرادی که اضافه وزن دارند و در واقع در دسته افراد چاق جای دارند، هنگام نفس کشیدن با مشکلاتی روبرو می شوند و همانند دیگر افراد، به سهولت قادر به نفس کشیدن نیستند.

متاسفانه مشکلات قلبی و عروقی بیشتر دامنگیر این قبیل افراد می شود. افراد برای رهایی از این مشکل می توانند اقدام به جراحی چاقی کنند.

تغییرات مثبت در روند زندگی

افرادی که از اضافه وزن شدید رنج می برند، در انجام امور خود و کارهای روزانه، سختی های زیادی را متحمل می شوند و سرعت عمل آنچنانی نیز ندارند.

چنانچه این قبیل افراد، با هدف رسیدن به وزن مطلوب و متناسب، تحت نظر دکتر سلیمی اقدام به جراحی چاقی کنند، از مشکلات پیش رو رها خواهند شد.

رهایی از مشکلات روحی روانی

اثراتی که مشکلات روحی روانی به دلیل چاقی در افراد ایجاد می کند، به مراتب بیشتر از اثراتی است که مشکلات جسمانی شخص را درگیر می سازد و تاثیر زیادی بر روان فرد می گذارد.

از مزایای جراحی چاقی این می باشد که افراد را از مشکلات روحی و روانی می رهاند و زندگی معمول و عادی برایشان می سازد.

کاهش وزن در سریع ترین زمان

اکثر برنامه هایی که برای لاغری وجود دارند، برای عملی شدن و نتیجه بخشی، زمان زیادی را می طلبند.

یک مورد دیگر از مزیت های جراحی چاقی این است که طی مدت زمان اندکی، فرد را به وزن ایده آل می رساند و در کوتاه ترین زمان، فرد شاهد دیدن اثرات مثبت آن خواهد بود.

افزایش عمر

به جرئت می توان گفت که یکی از مهم ترین و بزرگترین مزیت های جراحی چاقی، افزایش طول عمر است.

چنانچه می خواهید چند صباحی بیشتر عمر کنید و خود را از بیماری های خطرناک و کشنده در امان نگه دارید، جراحی چاقی می تواند انتخاب مناسبی باشد.

افزایش عمر
افزایش عمر

بهترین جراح چاقی در ایران

طبیعتا مدعی بودن در حیطه علمی، کار بسیار اشتباهی می باشد. شما می توانید طبق رزومه و سابقه فعالیتی هر پزشک، به آسانی به پاسخ این سوال برسید که بهترین جراح چاقی لاپاراسکوپی در ایران چه کسی است.

برای انتخاب بهترین جراح چاقی، نیاز است تا کلیه معیارهای موجود در نظر گرفته شود. احتمالا یکی از اصلی ترین و مهم ترین این معیارها می تواند تعداد افرادی باشد که توسط آن جراح مورد عمل جراحی قرار گرفته اند.

جناب دکتر مهدی سلیمی با میزان رضایتمندی بالا و تعداد جراحی های موفق بی شمار، می توانند انتخابی خوب و مناسبی برای جراحی چاقی باشند.

توصیه می کنیم از صفحه جراحی لاغری در رشت دیدن کنید.

بیوگرافی دکتر مهدی سلیمی

جناب دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک می باشند. دکتر سلیمی عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) به شماره نظام پزشکی 100674 هستند.

دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید.

چکیده ای از فواید نوشیدن آبلیمو به صورت ناشتا و صبحگاهی

_ آبلیمو با داشتن منابع سرشار از ویتامین C، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

_ مصرف آبلیمو به همراه آب گرم و یا آب ولرم به صورت مکرر و روزانه در هنگام صبح، باعث پایداری و حفظ اعتدال PH بدن می شود.

_ آبلیمو با خاصیت ضد باکتریایی فوق العاده ای که دارد، در مقابله با عفونت ها موثر عمل می کند.

_ آبلیمو یک سم زدای قوی به شمار می آید.

_ افزون بر ویتامین C، لیمو سرشار از مواد پر خاصیتی همچون پتاسیم، کلسیم، فسفر و منیزیم می باشد.

_ آبلیمو در مقابله با سرماخوردگی، عملکرد مناسبی دارد.

_ آبلیمو یک روش درمانی رایج برای مشکلات پوستی اعم از آکنه، جوش و چین و چروک و یا لک می باشد.

_ آبلیمو به همراه آب گرم در کم کردن وزن و بالا بردن متابولیسم و سوخت و ساز بدن موثر است.

آبلیمو سبب پاکسازی کبد می شود

_ آبلیمو سبب پاکسازی کبد می شود، چرا که کبد را برای بیرون کردن و دفع سموم مقوی می کند.

_ آبلیمو با داشتن خاصیت ضد التهابی در مبارزه با عفونت های موجود در مجراهای تنفسی، گلو درد و نیز ملتهب شدن لوزه ها، موثر عمل می کند.

_ آبلیمو همراه آب گرم سبب رطوبت رسانی به بدن می شود، چرا که الکترولیت ها را به بدن انتقال می دهد.

_ آبلیمو با ترکیب شدن با آب گرم در تسکین و التیام درد مفاصل و ماهیچه ها، اثرات مثبتی دارد.

_ ترکیب آب گرم و آبلیمو برای سالم ماندن دندان ها نیز عملکرد مثبتی دارد، چرا که از مبتلا شدن به  درد دندان و از بروز ژنژیویت پیشگیری می کند.

_ اگر آب لیمو به همراه آب گرم مصرف شود، به عمل هضم غذا کمک می کند و سبب تنظیم حرکات روده نیز می شود.

سخن آخر

با این که آبلیمو برای لاغری و کم کردن وزن کمک کننده می باشد، ولی اگر می خواهید به صورت صحیح و از روی اصول وزن کم کنید، بهتر است در اندیشه راهکارهایی باشید که پایدارتر می باشند، همانند کم کردن تجربی و از روی علم میزان غذای مصرفی و یا داشتن برنامه های ورزشی که به صورت مستمر و مرتب انجام شوند. جراحی های لاغری متناسب با شرایط شما تحت نظر دکتر سلیمی نیز راهکار مناسبی به شمار می آید.

آبلیمو برای لاغری، از جمله راهکارهایی است که به عنوان ترفند کمکی و جانبی همراه برنامه غذایی به کار برده می شود و توسط متخصصین حوزه تغذیه پیشنهاد می شود.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید