بهترین دکتر برای بالون معده

فهرست مطالب

اگر برای کاهش وزن با جراحی روش بالون معده را انتخاب کرده اید و در حال حاضر به دنبال بهترین دکتر برای بالون معده هستید با ما همراه باشید تا با نحوه پیدا کردن جراح بالون معده کمکتان کنیم.

بهترین دکتر برای بالون معده کیست؟

برای شناخت بهترین دکتر برای بالون معده باید به برخی از ویژگی های شاخص یک جراح خوب توجه نمود. همچون:

  1. دانش و تخصص بالا
  2. مهارت بالا در انجام جراحی
  3. مدیریت رهبری در انجام جراحی
  4. تجربیات بالا در انجام جراحی بالن معده
  5. دارای مدرک فلوشیپ
  6. آشنایت با تکنولوژی های جدید 
  7. انجام جراحی های موفق 

یکی از بهترین دکتر برای بالون معده، دکتر مهدی سلیمی است. که ایشان  متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک و عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) است.

 

آیا می دانید چاقی چه دلیل هایی می تواند داشته باشد؟

یکی از مهم ترین مطالبی که در ابتدای این مقاله باید در رابطه با آن صحبت کنیم، دلیل هایی است که فرد به چاقی و اضافه وزن مبتلا می شود، البته به این موضوع توجه داشته باشید که در هر کسی این عوامل با دیگری تفاوت دارد، اما به طور تقریبی این دلیل ها مشابه به یکدیگر هستند.

یکی از مهم ترین علت های چاقی و اضافه وزن ابتلا به بیماری های خاص است، البته باید بگوییم که تنها تعداد کمی از افراد چاق به علت بیماری های این چنینی به چاقی مبتلا می شوند و احتمال چنین مواردی کمتر از دلیل های دیگری می باشد که در ادامه آن را شرح خواهیم داد و مطلبی در این رابطه بیان نخواهیم کرد.

پرخوری

یکی از علت های شایع چاقی تغذیه اشتباه یا به اصطلاح پرخوری است، البته باید بگوییم که پرخوری در همه افراد به چاقی منجر نمی شود، بلکه اگر فرد غذاهای اشتباه را به میزان بالایی مصرف کند به چاقی مبتلا خواهد شد. توجه داشته باشید که مواد خوراکی مانند سبزیجات و میوه ها به هر میزانی که مصرف شوند، شخص چاق نمی شود.

پرخوری

در مقابل مواد غذایی دیگری وجود دارد که باید دقیقا به همان اندازه مصرف شود که در بدن به آن نیاز است، در غیر این صورت در بدن به شکل چربی های اضافی تجمع پیدا می کنند، موادی مانند کربوهیدارت ها (نان، برنج، ماکارانی و…) و چربی ها از این دسته ای مواد غذایی هستند. توجه داشته باشید که فست فودها از مضرترین مواد غذایی به حساب می آیند و نباید مصرف شوند، زیرا هیچ ارزش غذایی ندارند.

گاهی مصرف زیاد بعضی از مواد غذایی باعث چاقی نخواهد شد

البته علت های چاقی به همین موارد خلاصه نمی شود. به این موضوع توجه داشته باشید که گاهی مصرف زیاد بعضی از مواد غذایی باعث چاقی نخواهد شد، زیرا شخص تحرک بالایی دارد و مواد مصرفی را به صورت انرژی دفع می کند و دیگر موادی برای تجمع به شکل چربی وجود نخواهد داشت.

با توجه با مطالب بالا می توان به این نتیجه رسید که ورزش نکردن هم یکی دیگر از علت ها و دلایلی است که به واسطه آن شخص به چاقی و اضافه وزن مبتلا می شود. به این موضوع توجه کنید که برای ورزش کردن، نیازی به هزینه های هنگفت و باشگاه رفتن نیست، شما می توانید با پیاده روی های عصرگاهی یا ورزش های صبحگاهی در پارک ها به سادگی وزن کم کنید، یا از چاقی و اضافه وزن خود جلوگیری کنید.

البته باید بگوییم که ورزش مزیت های فراوانی برای شخص به دنبال خواهد داشت، ورزش سلامتی شما را تضمین می کند. به شما پیشنهاد می دهیم که برای حفظ سلامتی خود ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهید، زیرا یکی از مزیت های ورزش کردن جلوگیری از چاقی و کاهش وزن است و مزیت های بسیار دیگری را هم برای شخص به دنبال خواهد داشت.

گاهی مصرف زیاد بعضی از مواد غذایی باعث چاقی نخواهد شد

برای کاهش وزن چه روش هایی پیشنهاد می شود؟

در قسمت قبل دلایلی را بررسی کردیم که فرد با توجه به آن ها می تواند از چاقی و اضافه وزن خود پیشگیری کند، اما در این قسمت قصد داریم در رابطه با چاقی بحث کنیم و راه هایی را بیان کنیم که شخص می تواند با انجام آن ها وزن کم کند و لاغر شود، پس اگر شما هم به دنبال راهی برای لاغری هستید، به هیچ عنوان این قسمت را از دست ندهید.

یکی از روش هایی که بسیاری از افراد برای لاغری انتخاب می کنند، رعایت رژیم های غذایی است. همانطور که در مطالب بالا هم گفتیم، تغذیه نقش بسیار مهمی در اضافه وزن و چاقی دارد، پس کاملا واضح و مشخص است که رعایت رژیم غذایی هم تاثیر بسیار مثبتی بر روی روند کاهش وزن دارد.

رژیم اصولی و مناسب را باید پزشک شما تنظیم کند

البته باید بگوییم که رژیم غذایی باید اصولی باشد و برای دریافت رژیم اصولی و مناسب هم باید از پزشک متخصص بخواهیم که این رژیم را برای شما تنظیم کند. لازم به ذکر است که متابولیسم بدن هر کسی با دیگری تفاوت دارد و نمی توان از یک رژیم غذایی ثابت برای همه افراد استفاده کرد و هر کسی باید رژیک غذایی خاص خود را داشته باشد.

اگر به دنبال راهی برای لاغری هستید، باید به شما بگوییم که ورزش کردن هم می تواند کمک های بسیاری به شما کند، پس در کنار رعایت رژیم غذایی از انجام ورزش هم غافل نشوید، البته این روش معایبی هم به دنبال دارد که در ادامه و به طور مجزا آن را بررسی خواهیم کرد و در این قسمت این بحث را به پایان می رسانیم.

در سال های اخیر استفاده از روش های جراحی طرفداران بسیاری داشته است و بسیاری از افراد برای آن که در زمان کمی وزن تقریبا بالایی را کم کنند، به عمل های جراحی لاغری روی می آورند. عمل های جراحی لاغری انواع متفاوتی دارد و روش انجام آن ها هم با یکدیگر تفاوت های بسیاری دارد، اما مهم ترین نکته ای که در همه عمل های جراحی لاغری رعایت می شود، کاهش حجم معده و دستگاه گوارش می باشد.

به این موضوع توجه داشته باشید که در بعضی از عمل های جراحی لاغری مانند عمل بالون معده، شخص برای آن که وزن از دست دهد، باید رعایت رژیم غذایی و انجام حرکت های ورزشی را هم در برنامه خود قرار دهد، در غیر این صورت به نتیجه مطلوب نمی رسد. همانطور که گفتیم، در این مقاله قصد داریم در رابطه با عمل بالون معده اطلاعات تکمیلی را ارائه دهیم و این موضوع را در ادامه به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

کاهش وزن با انجام حرکت های ورزشی چه معایبی دارد؟

همانطور که در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم، ورزش کردن یکی از اصلی ترین راه ها برای کاهش وزن است، اما معایبی هم به دنبال خواهد داشت، با ما همراه باشید تا این موارد را نام ببریم، البته در ابتدا باید بگوییم که مزیت های انجام ورزش بسیار زیاد است، اما برای کاهش وزن معایبی هم دارد.

کاهش وزن با انجام حرکت های ورزشی چه معایبی دارد؟

یکی از مهم ترین معایب ورزش کردن به تنهایی برای کاهش وزن این است که در بلند مدت جواب می دهد، یعنی شما برای آن که بتوانید وزن بالایی را از دست دهید، نیاز به زمان زیادی دارید. به عنوان مثال گاهی تناسب اندام و کاهش وزن با ورزش کردن چندین سال به طول می انجامد و سپس شخص از هیکل و اندام خود راضی می شود.

کاهش وزن با انجام حرکت های ورزشی چه معایبی دارد؟

ممکن است در حین انجام حرکت های ورزشی دچار آسیب دیدگی شوید

گاهی شخص در حین انجام حرکت های ورزشی دچار آسیب دیدگی می شود، البته این مورد قابل پیشگیری است، برای این کار شخص باید از مربی های حاذق بهره مند شود و هر حرکت را به طور کامل و البته صحیح انجام دهد تا دچار آسیب دیدگی نشود، اما باز هم به شما توصیه می کنیم که در حین ورزش کردن نهایت دقت و توجه خود را به کار بگیرید.

به این موضوع توجه داشته باشید که ورزش کردن اگر همراه با روش های دیگر انجام شود، تاثیر بهتر و بیشتری دارد و البته این تاثیر را در زمان کمتری نشان می دهد. به عنوان مثال اگر عمل جراحی بالون معده را برای لاغری انتخاب کنید، باید در کنار آن حرکات ورزشی هم انجام دهید، در این صورت ورزش کردن مزیت های فراوانی را به دنبال خواهد داشت و معایب آن هم به طور تقریبا کامل رفع می شود.

ممکن است در حین انجام حرکت های ورزشی دچار آسیب دیدگی شوید

توجه داشته باشید که ورزش به تنهایی برای جلوگیری از چاقی تاثیر به سزایی دارید، اما هنگامی که شما قصد لاغر شدن و کاهش وزن را دارید، ورزش به تنهایی نمی تواند کمک چندانی در مدت زمان کوتاهی به شما کند و حتما باید با روش ها دیگر ترکیب شود تا تاثیری بهتر و بیشتر داشته باشد.

ممکن است در حین انجام حرکت های ورزشی دچار آسیب دیدگی شوید

کاهش وزن با عمل های جراحی چه مزیت هایی دارد؟

یکی از بهترین روش هایی که برای لاغری وجود دارد، انجام عمل های جراحی لاغری است، در این قسمت قصد داریم در رابطه با مزیت های این عمل ها مطالبی را شرح دهیم، اما قبل از این لازم می دانیم که نکاتی در رابطه با اصل و اساس این عمل های جراحی لاغری بیان کنیم تا آگاهی بیشتری در این رابطه داشته باشید.

عمل های جراحی لاغری انواع مختلفی دارند

عمل های جراحی لاغری انواع مختلفی دارند، بعضی از آن ها مانند عمل جراحی اسلیو معده و عمل جراحی بای پس معده، حجم معده را کاهش می دهند، یعنی تقریبا در حدود هشتاد درصد (حجم بسیار زیادی) از معده در حین انجام عمل جراحی بریده می شود و به همین دلیل، یعنی کاهش حجم معده، شخص بعد از عمل جراحی وزن کم می کند، البته اصل و اساس همه عمل ها لاغری به این صورت نیست.

بعضی دیگر از عمل های جراحی لاغری به این صورت عمل می کنند که حجم معده را با روشی غیر از بریدن از معده کاهش می دهند. به عنوان مثال در عمل جراحی بالون معده به این هدف انجام می شود

و در ادامه در رابطه با آن مطالب مهمی را بیان خواهیم کرد، یا عمل جراحی حلقه یا باند معده به این صورت انجام می شود که حلقه ای دور معده قرار می گیرد و حجم معده را کاهش می دهد، شخصی که این عمل جراحی را انجام داده است، بعد از مدتی وزن کم می کند.

عمل های جراحی لاغری انواع مختلفی دارند

لاغری موضعی

توجه داشته باشید که عمل های جراحی دیگری هم وجود دارند که به لاغری موضعی معروف هستند، ساکشن و لیپوساکشن معروف ترین این عمل های هستند، در این عمل های جراحی معده و حجم آن هیچ تغییری نخواهد کرد، بلکه چربی های تجمع پیدا کرده با وسیله ای خاص ذوب می شوند.

به این موضوع توجه کنید که هر یک از این عمل های جراحی لاغری را انتخاب کنید، در زمان بسیار کوتاهی موفق به کاهش وزن می شوید، البته لازم به ذکر است که زمان لاغری و کاهش وزن در هر یک از این عمل های جراحی با دیگری متفاوت است، اما این زمان در مقایسه با لاغر شدن، بدون انجام عمل جراحی، بسیار کوتاه تر می باشد.

یعنی شخصی که عمل جرای لاغری را انجام داده است، به سادگی می تواند به نتیجه دلخواه خود برسد، البته به شما توصیه می کنیم که برای انتخاب روش مناسبی که متناسب با شما باشد، به پزشک متخصص مراجعه کنید و از وی نظر تخصصی را بخواهید و مطمئن باشید که تنها کسی که می تواند در رابطه با این موضوع به شما کمک کند، فقط پزشک متخصص می باشد.

لاغری موضعی

آیا می دانید بالون معده چگونه انجام می شود؟

همانطور که گفتیم، موضوع اصلی این مقاله در رابطه با بهترین دکتر برای بالون معده است و به همین دلیل نیاز داریم که در رابطه با بالون معده اطلاعات کاملی را ارائه دهیم. به همین دلیل در این قسمت قصد داریم که نحوه انجام این عمل جراحی را به طور کامل توضیح دهیم تا با آن آشنا شوید.

آیا می دانید بالون معده چگونه انجام می شود؟

باید در ابتدا این موضوع را بیان کنیم که بالون معده روشی جراحی به حساب نمی آید. در عمل های جراحی ما شاهد انجام روش های تهاجمی هستیم، این در حالی است که در بالون معده هیچ گونه تهاجمی وجود ندارد و شخص حتی نیاز به بخیه هم نخواهد داشت، پس استفاده از لفظ عمل جراحی برای آن مناسب نیست.

در این روش پزشک برای آن که حجم معده شخص را کاهش دهد، وسیله ای مانند بالون را در معده او قرار می دهد. توجه کنید، همانطور که گفتیم، برای این کار نیاز به انجام هیچ گونه عمل جراحی وجود ندارد و پزشک متخصص با روش های اندوسکوپی این کار را انجام می دهد و همانطور که می دانید آندوسکوپی هم نیازی به عمل جراحی و روش های تهاجمی این چنینی ندارد.

آیا می دانید بالون معده چگونه انجام می شود؟

بالن به صورت خالی وارد معده می شود

به این موضوع دقت کنید که در ابتدا بالون خالی که حجم بسیار کمی هم دارد، به معده شخص وارد می شود و سپس در درون معده حجم بالون افزایش پیدا می کند، این که حجم بالون چگونه افزایش پیدا می کند، موضوعی است که به نوع بالون بستگی دارد، در ادامه در رابطه با نوع بالون مطالب مهمی را بیان می کنیم، اما در این قسمت باید بگوییم که بالون با استفاده از مایع یا گاز پر می شود که این موضوع به نوع بالون وابسته است.

نکته دیگری که در رابطه با بالون معده باید به آن توجه داشته باشید، این است که در این روش چیزی در حدود هفتاد درصد از حجم معده کاهش پیدا می کند، زیرا بالون این فضا را پر کرده است. توجه کنید که در اصل سایز معده شما تغییر نمی کند، اما ظرفیت آن کاهش پیدا می کند، یعنی شما دیگر مانند قبل نمی توانید هر غذایی را که می خواهید به هر اندازه ای که میل دارید، بخورید.

قرار گرفتن بالون در معده علاوه بر این که ظرفیت معده را کاهش می دهد که در نهایت منجر به کاهش اشتها و در نتیجه لاغری می شود، باعث می شود که مواد غذایی مدت زمان بیشتر در معده شخص برای انجام مراحل گوارشی ماندگار باشند، همین موضوع سبب می شود که شخص در مدت زمان بیشتری احساس سیری کند و این موضوع هم منجر به لاغری و کاهش وزن خواهد شد.

توجه داشته باشید که بعد از قرار گرفتن بالون در معده، شخص باید برنامه های دقیقی برای کاهش وزن داشته باشد و تنها در این صورت انجام بالون معده موفقیت آمیز خواهد بود، به دلیل اهمیت این موضوع در ادامه به طور کامل در قسمتی به طور مجزا این موضوع را بررسی خواهیم کرد.

آیا می دانید چند نوع بالون برای قرار گرفتن در معده وجود دارد؟

در این قسمت باید به شرح این موضوع بپردازیم که چند نوع بالون برای قرار گیری در معده وجود دارد، توجه داشته باشید که بالون ها به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند، گروه اول با گاز پر می شوند و در گروه دوم بالون هایی را داریم که با مایع پر می شوند، در ادامه انواع بالون ها را به طور تفکیک شده شرح خواهیم داد.

آیا می دانید چند نوع بالون برای قرار گرفتن در معده وجود دارد؟

بالون MEDZILE روسیه:

این بالون ها در گروهی جای می گیرند که با استفاده از مایع پر می شوند، در رابطه با مدت ماندگاری بالون در معده باید بگوییم که تقریبا نه ماه در معده شما ماندگار خواهد بود و آسیبی نمی بیند، بعد از این مدت باید آن را تعویض کنید، در غیر این صورت کارایی خاصی نخواهد داشت.

بالون MEDZILE روسیه:

بالون END BALL فرانسه:

نکته مهمی که در رابطه با این بالون باید به آن توجه کنید، این است که برای پر کردن آن از مایع و گاز استفاده می شود، یعنی هر دو این مواد به طور همزمان بالون را پر می کند و این موضوع باعث مزیت های فراوانی برای شخص می شود، مدت ماندگاری این بالون یک سال است، اما قبل از آن هم شخص می تواند آن را تعویض کند.

بالون هلیوسفر فرانسه:

نکته مثبتی که در این بالون ها وجود دارد، این است که پزشک معالج می تواند حجم آن را بعد از آن که پر کرد، تنظیم کند، این موضوع مزیت بسیار مهمی به حساب می آید. توجه داشته باشید که برای پر کردن این بالون از هوا استفاده می کنند و مدت ماندگاری آن تقربا بین یک سال تا یک سال و نیم است که این مدت هم متناسب با عوامل بسیاری مشخص می شود.

ENDBALL (بالون مخلوط مایع هوا):

اگر بخواهیم در رابطه با نکات مثبت این بالون بحث کنیم، باید بگوییم که شخص بهتر و آسان تر می تواند بودن این بالون را در معده خود تحمل کند و یکی از مهم ترین علت های آن هم استفاده همزمان از مایع و هوا می باشد، که البته مزیت های دیگری را هم به دنبال خواهد داشت. توجه کنید که این بالون ماندگاری بین نه ماه تا یک سال دارد.

SPATZ:

این بالون به طور آزمایشی در کشور امریکا استفاده می شود، کسانی که از این بالون استفاده کرده اند، رضایت بالایی داشته اند و مزیت های بسیاری را برای آن نام برده اند، توجه کنید که مدت زمان ماندگاری این بالون بین شش ماه تا یک سال بوده است و در مقایسه با دیگر بالون های مشابه مزیت های فراوانی را دارد.

به شما توصیه می کنیم که اگر بالون معده را برای اولین بار انجام می دهید، از بالون هایی استفاده کنید که با هوا پر می شوند و مدت ماندگاری پائین تری هم دارند، توجه داشته باشید که اگر چه برای بالون معده هیچ عوارضی وجود ندارد و کاملا بدون عیب است، اما در روز های ابتدایی تحمل بالون برای شخص کمی ناراحت کننده می باشد، که البته کاملا هم طبیعی است.

SPATZ:

انجام بالون معده چه مزیت هایی برای شخص دارد؟

توجه داشته باشید که انجام بالون معده مزیت های بسیاری را برای شخص به دنبال خواهد داشت، اما اصلی ترین و شاید مهم ترین مزیت استفاده از آن این است که شخص هیچ گونه عوارضی را تجربه نخواهد کرد، یعنی روشی ایمن و مطمئن برای لاغری و کاهش وزن به حساب می آید که هیچ آسیبی را به شخص وارد نمی کند.

دیگر مزیت بالون معده را می توان در کمک به لاغری و کاهش وزن دانست. همانطور که در مطالب بالا هم به این موضوع اشاره کردیم، لاغری و کاهش وزن نیاز به پروسه طولانی دارد، این در حالی است که اگر یک بالون برای لاغری در معده شما قرار بگیرد، روند کاهش وزن سریع تر و بهتری انجام می شود.

مسلما هیچ کدام از ما علاقه ای به لاغری و کاهش وزن نداریم و این کار را سخت و ناراحت کننده می دانیم و البته باید بگوییم که کاملا هم درست است، اما باید توجه داشته باشید که با قرار گرفتن یک بالون در معده این روند، ساده تر و آسان تر طی می شود، که البته بر کسی پوشیده نیست که مدت زمان آن هم کمتر خواهد بود.

لطفا برای شناخت بیشتر از تجربیات افراد از جراحی بالن معده، مقالات من بالون معده گذاشتم و نظرات کسانی که بالن معده گذاشتند را مطالعه کنید.

انجام بالون معده چه مزیت هایی برای شخص دارد؟

در موارد خاص قرار دادن بالون در معده باعث درمان بعضی از بیماری ها هم می شود

توجه داشته باشید که در موارد خاص قرار دادن بالون در معده باعث درمان بعضی از بیماری ها هم می شود. لازم به ذکر است که چاقی و اضافه وزن در استاندارد های جهانی بیماری به حساب نمی آیند، این در حالی است که این دو (چاقی و اضافه وزن با یکدیگر تفاوت هایی دارند) باعث بروز بسیاری از بیماری های می شود.

حال تصور کنید که شخصی به علت چاقی یا اضافه وزن به بیماری خاصی مانند کبد چرب مبتلا شده است، این شخص با مراجعه به پزشک متخصص به زودی متوجه می شود که برای درمان باید در ابتدا وزن خود را کاهش دهد و تنها در این صورت می تواند بیماری خود را درمان کند، پس بالون معده در این حالت می تواند به درمان بیماری خاصی هم کمک کند.

توجه داشته باشید، همانطور که در مطالب بالا هم گفتیم، قرار دادن بالون در معده نیاز به انجام عمل جراحی ندارد و همین موضوع هم باعث می شود که این کار دوران نقاهتی نداشته باشد، این موضوع مزیت بسیار مهمی به حساب می آید و باید به آن توجه داشت، زیرا بعضی دیگر از عمل های جراحی لاغری اگر چه مزیت های فراوانی دارند، اما دوران نقاهت طولانی هم دارند.

در موارد خاص قرار دادن بالون در معده باعث درمان بعضی از بیماری ها هم می شود

آیا می دانید چه افرادی می توانند بالون معده را انجام دهند؟

در این قسمت قصد داریم به شرح این موضوع بپردازیم که چه کسانی می توانند بالون معده را انجام دهند. در ابتدا باید به این موضوع توجه داشته باشید که شما صرفا به دلیل چاق بودن قادر به انجام بالون معده نیستید و باید شرایط دیگری هم داشته باشید. متاسفانه بسیاری از افراد هستند که تنها چند کیلو (به عنوان مثال سه تا ده کیلو) اضافه وزن دارند و برای لاغری می خواهند که در معده خود بالون بگذارند، به این افراد توصیه می کنیم که این کار را انجام ندهند.

به این موضوع دقت کنید که برای افرادی که انجام بالون معده به آن ها توصیه می شود، باید توده بدنی شخص را در نظر گرفت، برای این کار باید وزن را به مجذور قد (به متر) تقسیم کنید، اگر عدد به دست آمده بین بیست تا بیست و پنج باشد، شما به چاقی و اضافه وزن مبتلا نیستید و نیازی به هیچ گونه عمل جراحی لاغری نخواهید داشت، البته اگر از نوع و فرم هیکل خود ناراضی هستید، با لیپوساکشن یا ساکشن می توانید به ظاهر دلخواه خود برسید.

آیا می دانید چه افرادی می توانند بالون معده را انجام دهند؟

شاخص توده بدنی بین بیست و پنج تا سی

اگر شما شاخص توده بدنی بین بیست و پنج تا سی داشته باشید، باز هم نیازی به انجام هیچ عمل جراحی برای لاغری نیست، البته در این حالت اگر بدن شما نسبت به رعایت رژیم های غذایی مقاومت دارد، می توانید با تجویز پزشک متخصص بالون معده را انجام دهید، اما باز هم به شما توصیه می کنیم که با این شاخص توده بدنی هم این کار را انجام ندهید.

در حالتی که شما شاخص توده بدنی بالای سی دارید، برای لاغری می توانید با اطمینان روش بالون معده را انتخاب کنید و مطمئن باشید که برای شما نتیجه ای رضایت بخش را به دنبال خواهد داشت، البته توجه داشته باشید که افراد دیگری هم می تواند در معده خود بالون بگذارند که در ادامه آن را شرح خواهیم داد.

توجه کنید که اگر شما شاخص توده بدنی بالای سی هم دارید، باز هم می توانید در معده خود بالون بگذارید، البته در چنین شرایطی عمل های جراحی لاغری را به شما پیشنهاد می دهند، به عنوان مثال عمل جراحی اسلیو معده یکی از این عمل های جراحی می باشد، اما اگر شما به هر دلیلی نمی خواهید که عمل های جراحی تهاجمی را انجام دهید، بالون معده برای شما مناسب ترین انتخاب خواهد بود.

افراد با اضافه وزن بسیار بالا هم می توانند بالون معده را انجام دهند

افراد با اضافه وزن بسیار بالا هم می توانند بالون معده را انجام دهند، کسانی که شاخص توده بدنی بیش از 50 هم دارند، باز هم قادر به انجام بالون معده هستند، توجه داشته باشید که در این حالت شخص باید شرایط لازم برای انجام عمل های جراحی لاغری را نداشته باشد، در غیر این صورت عمل های دیگری به او پیشنهاد داده می شود.

توجه داشته باشید، اگر شما از بیماری های ارتوپدی یا دیابتی رنج می برید و فقط می خواهید ده یا پانزده کیلو وزن کم کنید، می توانید روش بالون معده را امتحان کنید، زیرا در این روش کمتر از عمل های جراحی وزن کم می کنید و در مدت زمان مشخصی هم بالون را از معده خود خارج می کنید.

افراد با اضافه وزن بسیار بالا هم می توانند بالون معده را انجام دهند

آیا می دانید قبل از انجام بالون معده باید به چه نکاتی توجه داشت؟

برای آن که انجام بالون گذاری در معده بهترین نتیجه ممکن را داشته باشید، شخص باید قبل از این کار یک سری نکته های خاص را رعایت کند که در ادامه این موارد را بیان می کنیم. در ابتدا توجه کنید که بالون در معده قرار می گیرد، پس کاملا واضح و مشخص است که معده باید در هنگام بالون گذاری خالی باشد.

به شما توصیه می کنیم که این کار را به صورت ناشتا انجام دهید. توجه کنید که در صورت این که معده شما خالی نباشد، پزشک وقت دیگری را برای شما تنظیم می کند، زیرا بالون گذاری با معده پر امکان پذیر نیست و با مشکل رو به رو خواهید شد، بنابراین برای آن که کار شما سریع تر انجام شود، با معده خالی به مطلب پزشک مراجعه کنید.

توجه داشته باشید که بالون گذاری نیازی به عمل جراحی و روش های تهاجمی ندارد، اما باز هم شخص نباید یک سری داروهای خاص را مصرف کند. به شما توصیه می کنیم که از مصرف داروهایی که اثر انعقادکنندگی خون دارند، اجتناب کنید، معروف ترین داروی انعقاد خون آسپرین است، قبل از بالون گذاری به هیچ عنوان آن را مصرف نکنید.

آیا می دانید قبل از انجام بالون معده باید به چه نکاتی توجه داشت؟

توجه داشته باشید

توجه داشته باشید که بعضی دیگر از دارو ها اثری ضد التهابی دارند، به عنوان مثال داروهایی مانند ایبوپروفن، دیکلوفناک و ملوکسیکام در این گروه جای می گیریند و استفاده از آن ها قبل از بالون گذاری ممنوع می باشد. لازم به ذکر است که استفاده از این داروها باعث بروز عوارضی می شود که مسئولیت آن هم بر عهده بیمار است، زیرا این نکات قبل از بالون گذاری به شخص تذکر داده می شود و رعایت آن بر عهده بیمار می باشد.

آمادگی معده برای انجام بالون گذاری

توجه داشته باشید که قبل از آن که روز بالون گذاری برسد، شخص باید رژیم غذایی خاصی را رعایت کند، این رژیم غذایی علت های مختلفی دارد که یکی از آن ها آمادگی معده و البته آمادگی خود شخص برای انجام بالون گذاری و روند کاهش وزن است، پس این رژیم غذایی را هم از پزشک معالج خود دریافت کنید.

توجه داشته باشید که بالون گذاری در ابتدا با کمی حالت تهوع همراه است و این موضوع هم کاملا واضح و مشخص می باشد، پس طبیعی است که قبل از بالون گذاری برای شخص داروهای ضد تهوع تجویز شود و به دلیل آن که نمی تواند این داروها را بخورد (معده باید خالی باشد) این داروها به شکل سرم برای او تزریق می شوند.

به شما توصیه می کنیم که در جلسه بالون گذاری به موقع در مرکز انجام حاضر شوید، زیرا شما به مدت دو ساعت و در بعضی از موارد هم سه ساعت باید تحت نظر باشید تا پرستار اطمینان حاصل کنید که در طی بالون گذاری مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد. به شما توصیه می کنیم که به همه این موارد گفته شده توجه و دقت کافی را داشته باشید.

آمادگی معده برای انجام بالون گذاری

آیا با نکات مهم در دوران نقاهت بالون معده آشنایی دارید؟

در ابتدا باید به شما بگوییم که بالون گذاری دوران نقاهتی ندارد. توجه کنید که دوران نقاهت برای بهبودی زخم و اثرات انجام یک عمل جراحی یا دوران بهبودی از یک بیماری خاص به کار می رود، در صورتی که بالون گذاری یک عمل جراحی به حساب نمی آید و البته که بیماری هم نیست.

البته باید به این موضوع هم توجه داشته باشید که بعد از بالون گذاری یک جسم جدید و البته اضافی در معده شما قرار می گیرد و تا هنگامی که معده با وجود آن سازگاری پیدا کند، یک سری علائمی مانند دل درد هم وجود دارد، پس برای بهبود این علائم نیاز به زمان و البته استراحت وجود دارد.

بعد از بالون گذاری دل درد و حالت تهوع کاملا طبیعی است و اگر که این علائم وجود نداشته باشند، باید به سلامت خود شک کنید، البته شدت و میزان این علائم در هر کسی متناسب با متابولیسم و شرایط جسمی خاصی که دارد، متفاوت خواهد بود و این موضوع هم کاملا واضح و مشخص است.

توجه داشته باشید که بعد از انجام بالون گذاری نیازی به استراحت مطلق نیست، اما به شما توصیه می کنیم که استراحت کنید و فعالیت های روزمره خود را مانند قبل انجام ندهید، اگر شما شاغل هستید و سرکار می روید، به شما پیشنهاد می دهیم که یک یا دو روز (متناسب با شدت علائم) مرخصی بگیرید و در منزل استراحت کنید.

روزهای ابتدایی بالون گذاری

در روزهای ابتدایی بالون گذاری احساس می کنید که یک جسم خارجی در معده شما قرار دارد و همین موضوع هم باعث ایجاد حالت تهوع برای شما می شود، به شما توصیه می کنیم که خود را سرگرم کنید، کتاب بخوانید یا فیلم ببینید، این کار باعث می شود که کمتر به بالونی که در معده دارید، فکر کنید و حالت تهوع شما کاهش پیدا می کند، البته برای کاهش این علائم پزشک معالج برای شما داروهایی هم تجویز می کند.

لازم به ذکر است که بالون گذاری هیچ درد خاصی ندارد و شخص نیاز به مصرف مسکن های قوی نخواهد داشت، اما اگر بدن شما نسبت به درد های جزئی هم واکنش نشان می دهد، به شما توصیه می کنیم که مسکن مصرف کنید، البته اکثر پزشک ها مسکن را برای بیمار تجویز می کنند تا در صورت نیاز مصرف کند.

بعد از بالون گذاری شخص باید رژیم غذایی خاصی را پیگیری کند

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید، این است که بعد از بالون گذاری شخص باید رژیم غذایی خاصی را پیگیری کند. به شما توصیه می کنیم که در روز های ابتدایی بالون گذاری از خوردن غذاهای سنگین خودداری کنید، زیرا معده آمادگی کامل برای هضم آن را ندارد و با مشکل رو به رو خواهید شد، مصرف نوشیدنی ها بهترین انتخاب برای یک هفته ابتدایی بعد از بالون گذاری است.

به شما توصیه می کنیم که آب بسیار بنوشید، خوردن آب گوشت می تواند برای شما بسیار مفید و مناسب باشد و البته باید بگوییم که نباید مصرف آب میوه ها را فراموش کنید، البته به شما توصیه می کنیم که از آب میوه های طبیعی استفاده کنید، زیرا آب میوه های پاکتی که در فروشگاه ها وجود دارد، قند و مواد نگهدارنده مضر دارند و برعکس تصور بسیاری از مردم برای سلامتی مضر هستند، نباید مصرف شوند.

در این قسمت باید یکی از مهم ترین توصیه های بعد از بالون گذاری را بیان کنیم، به هیچ عنوان ورزش کردن بعد از بالون گذاری را فراموش نکنید و توجه کنید که اگر می خواهید بالون گذاری در معده شما بهترین نتیجه را داشته باشد و وزن کم کنید، باید در کنار رعایت رژیم غذایی ورزش هم کنید، در غیر این صورت نتیجه شگفت انگیزی رو به روی شما نخواهد بود.

بعد از بالون گذاری شخص باید رژیم غذایی خاصی را پیگیری کند

آیا می دانید بهترین دکتر برای بالون معده چه ویژگی هایی دارد؟

در این قسمت قصد داریم موضوع اصلی مقاله یعنی بهترین دکتر برای بالون گذاری را بررسی کنیم. با توجه به مطالبی که در قسمت های قبل توضیح داده ایم به سادگی می توان به این موضوع پی برد که یک دکتر خوب برای انجام این کار باید چه ویژگی هایی داشته باشد، اما برای درک و فهم بیشتر مطالب این ویژگی ها را به طور کامل شرح خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.

در ابتدا یک دکتر خوب برای بالون گذاری باید بتواند که این درمان را به طور صحیح برای شما در نظر بگیرد. در مطالب بالا گفتیم که چه کسانی می توانند برای لاغری در معده خود بالون بگذارند و یک پزشک هم باید از این شرایط آگاهی کامل داشته باشد تا بتواند به خوبی به بیمارهای خود اطلاعات کامل را انتقال دهد، پس اولین ویژگی انتخاب روش مناسب برای درمان است که اهمیت بسیار بالایی هم دارد.

در مرحله بعدی یک دکتر خوب باید اطلاعات کافی را در رابطه با روند بالون گذاری در اختیار شما قرار دهد، شما باید به طور کامل بدانید که چرا بالون در معده شما قرار می گیرد، چگونه پر می شود، چه علائمی در انتظار شما خواهد بود و بعد از بالون گذاری باید چه کارهای خاصی را انجام دهید. در مطالب بالا ما این اطلاعات را تا جایی که زمان محدود مقاله اجازه می داد، توضیح داده ایم، اما باز هم اطلاعات تکمیلی را از دکتر معالج خود بخواهید.

دکتر باید نوع بالون را با توجه به نظر بیمار انتخاب کند

توجه داشته باشید که یک دکتر خوب برای انجام بالون گذاری باید نوع بالون را با توجه به نظر بیمار انتخاب کند، در مطالب بالا انواع بالون هایی که در معده قرار می گیرند، را توضیح داده ایم و باید بگوییم که بالون هایی که با هوا پر می شوند، حالت تهوع کمتری ایجاد می کنند و زندگی با آن هم آسان تر می باشد، بهترین دکتر برای بالون گذاری این اطلاعات را به طور کامل در اختیار بیمار قرار می دهد.

تخصص کافی

توجه داشته باشید که پزشک برای انجام بالون گذاری باید تخصص کافی داشته باشد و معمولا یک دکتر خوب این تخصص را در رشته گوارش اخذ کرده است و به خوبی آناتومی معده انسان را می شناسد، این کار باعث می شود که برای انجام آندوسکوپی مهارت بیشتری داشته باشد و کار بهتر و آسان تر انجام شود.

در ادامه ویژگی های دیگری در رابطه با بهترین دکتر بالون معده را بیان می کنیم، اما در این قسمت باید به این موضوع اشاره کنیم که یک دکتر خوب باید اخلاق خوبی هم داشته باشد. به این موضوع توجه کنید که بالون گذاری روندی دردناک و عذاب آور نیست، اما کسی که برای اولین بار این کار را انجام می دهد، این موضوع را نمی داند و در بعضی از موارد شاهد این هستیم که بیمار ترس بسیاری از بالون گذاری دارد.

در چنین مواردی یک دکتر خوب باید برای بیمار خود وقت بگذارد و با اخلاقی خوب و آرام در رابطه با این که بالون گذاری درد ندارد، برای او توضیح دهد، توجه کنید که یک پزشک بارها در معده بیماران بالون گذاشته است، اما یک بیمار برای اولین بار این کار را تجربه می کند، پس پزشک باید تجربه های خود را در اختیار بیمار قرار دهد تا او هم آرامش خاطر داشته باشد.

تخصص کافی

آیا می دانید تجربه چه نقشی در انتخاب بهترین دکتر برای بالون معده دارد؟

تجربه یکی از ویژگی های بهترین دکتر برای بالون گذاری به حساب می آید. به این موضوع توجه داشته باشید که پزشک برای آن که بتواند روند بالون گذاری در معده را به بهترین شکل ممکن انجام دهد، باید تجربه کافی در این کار داشته باشد. لازم به ذکر است که با تجربه بودن یک پزشک به معنی مسن بودن او نیست، اگر چه که پزشک های مسن معمولا تجربه بیشتری هم دارند، اما گاهی پزشک های جوان هم تجربه بالایی کسب می کنند.

توجه داشته باشید که برای اطمینان از با تجربه بودن پزشک انتخابی خود، می توانید با بیمارهای قبلی او صحبت کنید و در رابطه با تجربه آن ها سوال بپرسید، البته لازم به ذکر است که این سوال پرسیدن ها نباید به شکل توهین آمیزی باشد، تنها در رابطه با نحوه کار و میزان رضایت بخشی بالون گذاری سوال بپرسید و وارد مسائل دیگر نشوید.

روند بالون گذاری در معده حساسیت بسیار بالایی دارد

به این موضوع توجه داشته باشید که روند بالون گذاری در معده اگر چه ساده به نظر می رسد، اما حساسیت بسیار بالایی دارد و یک دکتر خوب برای این که بتواند این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهد، باید تجربه کافی در این کار را داشته باشد. در طی روند بالون گذاری امکان بروز مشکلاتی وجود دارد که گاهی هم خطرناک هستند، (البته احتمال آن بسیار کم است) یک پزشک در صورتی که تجربه کافی داشته باشد، به آسانی می داند که باید چه کار انجام دهد که نتیجه رضایت بخش باشد و سلامت بیمار به خطر نیفتد.

یک دکتر با تجربه به خوبی می داند که باید چه نوع بالونی را برای بیمار انتخاب کنید. در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که اگر برای اولین بار بالون گذاری در معده را امتحان می کنید، بالون هایی با مدت زمان کم را انتخاب کنید، این موضوعی است که بر حسب تجربه به دست می آید، زیرا بعضی از افرادی که برای اولین بار بالون گذاری را انجام می دهند، نمی توانند به طور مناسب با آن زندگی کنند و برای آن ها اذیت کننده می باشد.

البته لازم به ذکر است که تعداد نارضایتی از بالون گذاری بسیار کم می باشد و 98% از کسانی که بالون گذاری را تجربه کرده اند، از این تجربه خود رضایت کامل را داشته اند، اما باز هم توصیه می کنیم که برای شروع بالون هایی با مدت زمان کم را انتخاب کنید تا در ادامه مشکلی برای شما پیش نیاید.

روند بالون گذاری در معده حساسیت بسیار بالایی دارد

مهارت چه ارتباطی با بهترین دکتر برای بالون معده دارد؟

در ابتدا باید به این موضوع بسیار مهم اشاره کنیم که یکی از مهم ترین ویژگی های یک دکتر خوب برای بالون گذاری مهارت بالای او می باشد. توجه داشته باشید که پزشک معالج بدون آن که مهارت داشته باشد، قادر به انجام هیچ کاری نیست و عملا بالون گذاری انجام نمی شود، در ادامه توضیحات کامل تری را در این رابطه بیان خواهیم کرد.

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که پزشک برای آن که بتواند بالون گذاری را انجام دهد، باید تخصص یا فوق تخصص در زمینه گوارش داشته باشد. به این موضوع توجه کنید که دستگاه گوارش انسان پیچیدگی بسیاری دارد و برای آن که یک بالون به خوبی در آن قرار بگیرد، پزشک متخصص باید با این پیچیدگی ها به خوبی آشنا باشد.

بالون گذاری با روش آندوسکوپی انجام می شود

بالون گذاری با روش آندوسکوپی انجام می شود، یعنی هیچ گونه جراحی و بخیه ای برای این کار نیاز نیست، اما کاملا واضح و مشخص است که پزشک برای آن که بتواند در معده بیمار بالون بگذارد، باید با روش آندوسکوپی هم آشنایی داشته باشد و به خوبی بتواند این کار را انجام دهد تا نتیجه ای مثبت رقم بخورد.

توجه داشته باشید که مهارت با تجربه رابطه ای مستقیم دارد، به این صورت که هر چه تجربه دکتر افزایش پیدا کند، پس مهارت او برای انجام بالون گذاری هم افزایش پیدا خواهد کرد، اما باید توجه داشته باشید که بالون گذاری را نمی توان به صورت تجربی آموخت و در ابتدا دکتر باید مهارت و تخصص داشته باشد تا بتواند این کار را شروع کند.

به این موضوع توجه داشته باشید که رشته پزشکی علاوه بر این که درس های تئوری دارد، واحد های عملی بسیاری هم دارد، بنابراین حتی بی تجربه ترین پزشکی که به تازگی مدرک تحصیلی خود را اخذ کرده است و وارد بازار کار شده است، هم تجربه و مهارتی نسبی برای انجام بالون گذاری را دارد، اما کاملا واضح و مشخص است که هر چه سال های کاری دکتر افزایش پیدا می کند، تجربه و در نتیجه مهارت او برای انجام بالون گذاری هم افزای پیدا خواهد کرد.

بالون گذاری با روش آندوسکوپی انجام می شود

هزینه دستمزد بهترین دکتر برای بالون معده به چه عواملی بستگی دارد؟

در این قسمت قصد داریم موضوعاتی مربوط به هزینه و قیمت بالون گذاری در معده را بررسی کنیم. به این موضوع توجه داشته باشید که دستمزدی که پزشک برای این کار دریافت می کند، فقط بخشی (البته بخش اعظمی) از هزینه های بالون گذاری است، اما هزینه های دیگر را در این قسمت بیان نخواهیم کرد.

به این نکته مهم دقت کنید که دستمزد پزشک برای بالون گذاری متناسب با عوامل بسیاری مشخص می شود و به همین دلیل ما در این قسمت قادر به بیان یک مبلغ خاص به عنوان دستمزد نیستیم، اما می توانیم عوامل موثر بر دستمزد دکتر را بیان کنیم تا مخاطب با این موضوع آشنا شود.

در ابتدا باید بگوییم که شرایط شخصی که قصد دارد، در معده خود بالون بگذارد، تاثیر به سزایی در این دستمزد دارد. توجه داشته باشید که اگر شخص بیماری خاصی داشته باشد، باید داروهای خاصی هم قبل از بالون گذاری (در همان دو یا سه ساعتی که تحت نظر است) برای او تجویز شود و کاملا واضح است که این دارو ها هزینه انجام بالون گذاری را افزایش می دهند.

نوع بالون تاثیر به سزایی در دستمزد پزشک دارد

توجه داشته باشید که نوع بالون تاثیر به سزایی در دستمزد پزشک دارد. در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که بالون های معده چه انواع مختلفی دارند و هر کدام در چه گروهی جای می گیرند، به این موضوع توجه داشته باشید که نحوه پر کردن بالون با مایع یا گاز هم تاثیر به سزایی در دستمزد پزشک دارد.

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که بسیاری از افراد ترجیح می دهند که بالون هایی با مدت ماندگاری بالاتر را انتخاب کنند تا هزینه کمتری (متناسب با زمان تعویض آن) را پرداخت کنند، در این قسمت باید به شما بگوییم که اگر بالون گذاری در معده را قبلا انجام داده اید این روند را در پیش بگیرید.

، اما اگر برای اولین بار بالون گذاری را امتحان می کنید، توجه کنید که امکان این وجود دارد که بخواهید در ماه های ابتدایی بالون را به طور کامل از معده خود خارج کنید. در این صورت اگر بالون با ماندگاری بالاتر را انتخاب کرده باشید، هزینه شما هدر می رود، به همین سادگی، پس به توصیه های گفته شده دقت و توجه کافی را داشته باشید.

 

نوع بالون تاثیر به سزایی در دستمزد پزشک دارد

مرکز انجام بالون گذاری

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، این است که مرکز انجام بالون گذاری هم تاثیر به سزایی در دستمزد دکتری که برای شما بالون گذاشت، دارد.

به عنوان مثال اگر شما بالون گذاری را در یک بیمارستان دولتی انجام دهید، دستمزد دکتر با هنگامی که بالون گذاری را در بیمارستان خصوصی انجام می دهید، تفاوت های بسیاری دارد، پس به این موضوع هم دقت داشته باشید.

نکته دیگری که در این رابطه باید به آن اشاره کنیم، این است که بیمه معمولا هزینه های بالون گذاری را تقبل نمی کند. همانطور که در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم، بالون گذاری در گروه عمل های جراحی لاغری (اگر چه عملی تهاجمی به حساب نمی آید) جای می گیرد، باید بگوییم که بیمه تنها در صورتی این هزینه ها را تقبل می کند که مطمئن شود،

شخص برای درمان بیماری خاصی و نه برای زیبایی قصد دارد، در معده خود بالون بگذارد. برای این کار باید به دفاتر شرکت های بیمه ای مراجعه کنید، اما قبل از بالون گذاری این کار را انجام دهید.

مرکز انجام بالون گذاری

با چه روش هایی می توان بهترین دکتر برای بالون معده را شناخت؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که بهترین دکتر برای بالون گذاری باید چه ویژگی هایی داشته باشد، حال قصد داریم به شرح این موضوع بپردازیم که چگونه می توانید بهترین دکتر برای بالون گذاری را پیدا کنید، پس پیشنهاد می کنیم که ادامه مطالب را از دست ندهید و با ما همراه باشد، به خصوص اگر قصد دارید، بالون گذاری را برای اولین امتحان کنید.

یکی از معتبر ترین راه هایی که برای شناخت بهترین دکتر برای بالون معده وجود دارد، این است که از دوستان و آشنایان خود در این رابطه سوال بپرسید. بالون گذاری در معده در سال های اخیر طرفدارن بسیاری داشته است، همین موضوع باعث می شود که با کمی پرس و جو بتوانید، یک پزشک خوب و معتبر را برای بالون گذاری پیدا کنید. توجه داشته باشید که در این حالت می توانید از تجربه و مهارت پزشک هم اطمینان حاصل کنید.

استفاده از اینترنت

روش دیگری که برای پیدا کردن بهترین دکتر بالون گذاری وجود دارد، استفاده از اینترنت می باشد. در سال های اخیر بسیاری از پزشک ها برای معرفی خود سایت هایی را راه اندازی کرده اند، در این سایت ها معمولا رزومه این پزشک ها وجود دارد و با سرچ در اینترنت می توانید پزشک مورد نظر خود را پیدا کنید.

علاوه بر سایت ها، بسیاری از پزشک ها در برنامه های دیگری هم مانند اینستاگرام صفحه های مخصوص دارند. به شما توصیه می کنیم که از راه های مجازی پزشک معالج خود را می شناسید، نهایت دقت خود را به کار بگیرید، نظرهایی که برای این پزشک ها گذاشته می شود، را با دقت بخوانید، از این نظر ها می توانید به تجربه و مهارت پزشک تا حدودی پی ببرید.

به این موضوع توجه داشته باشید که اگر برای یک پزشک فقط نظرهای مثبت گذاشته می شود، احتمالا نظرهای منفی را پاک می کنند که دیده نشود، یا اگر در تنظیمات صفحه امکان نظردهی را بسته باشند، احتمالا از دریافت نظرهای منفی بیم دارند، پس به این موضوعات هم توجه ویژه ای داشته باشید!

در هنگام انتخاب پزشک برای انجام بالون معده به چه نکاتی باید توجه کرد؟

در مطالب بالا سعی بر این داشتیم که ویژگی های بهترین دکتر برای بالون گذاری را بیان کنیم. به این موضوع توجه داشته باشید که پزشک باید مهارت، تخصص، تجربه، اخلاق خوب و البته با دریافت دستمزدی معقول را داشته باشد، اما چرا باید به این موضوعات توجه کرد و چه اهمیتی دارند؟ با ما همراه باشید تا این موضوع را هم به طور کامل شرح دهیم.

همانطور که در مطالب بالا هم به این موضوع اشاره کردیم، بالون گذاری در معده هیچ گونه عوارض و معایبی را برای شخص به دنبال نخواهد داشت، البته این در حالی است که پزشک مناسبی را برای این کار انتخاب کرده باشد و ویژگی ها و فاکتورهایی که در مطالب بالا به آن اشاره شد را به طور کامل داشته باشند، در غیر این صورت بروز عوارض طبیعی است.

به شما توصیه می کنیم که در هنگام انتخاب پزشک برای انجام بالون گذاری به مرکزی هم که در آن این کار را انجام می دهید، دقت و توجه داشته باشید. بالون گذاری باید در مرکزی معتبر انجام شود، در این صورت می توانید اطمینان حاصل کنید که پزشک معالج شما هم تخصص و مهارت کافی را برای این کار دارد.

معتبر بودن مرکز

لازم به ذکر است که معتبر بودن یک مرکز تاثیرات بسزایی بر روی هزینه های بالون گذاری هم دارد که در این قسمت مجالی برای توضیح در رابطه با آن وجود ندارد، اما باز هم به شما توصیه می کنیم که پزشکی را انتخاب کنید که در مرکزی معتبر بالون گذاری را برای شما انجام دهد و به این موضوع هم مانند دیگر فاکتورهای گفته شده دقت کنید.

معتبر بودن مرکز

در نهایت با توجه به مطالب گفته شده در بالا می توان به این نتیجه رسید که بهترین دکتر برای بالون گذاری چه ویژگی هایی دارد و با توجه به چه فاکتورهایی می توان یک دکتر خوب و مناسب را شناخت. در مطالب بالا سعی بر این داشتیم که این ویژگی ها را به طور کامل شرح دهیم تا مخاطب با آن ها آشنا شود.

در این مقاله به شرح این موضوع پرداختیم که چاقی و اضافه وزن چه علت هایی می تواند داشته باشد، همانطور که گفتیم، بیان این دلایل برای جلوگیری از چاقی و اضافه وزن مهم و کاربردی است و باید به آن توجهی خاص داشت، زیرا جلوگیری از چاقی بسیار ساده تر از کاهش وزن و لاغری است.

انجام عمل های جراحی لاغری یکی از مناسب ترین روش های لاغری

توجه داشته باشید که روش های متفاوتی برای لاغری وجود دارد که انجام عمل های جراحی لاغری یکی از مناسب ترین این روش ها به حساب می آید، بالون گذاری در معده اگر چه روش تهاجمی و جراحی برای لاغری به حساب نمی آید، اما در گروه عمل های لاغری جای می گیرد، زیرا در این روش ظرفیت معده تغییر خواهد کرد.

همانطور که در مطالب بالا هم توضیح دادیم در روش بالون گذاری در معده اندازه معده هیچ تغییر نخواهد کرد، زیرا از آن بریده نخواهد شد، اما با بالونی که در معده می گذارند، ظرفیت ورودی معده تغییر خواهد کرد و کاهش پیدا می کند. به این موضوع مهم توجه داشته باشید که بالون گذاری در معده یک روش برگشت پذیر به حساب می آید.

برگشت پذیر بودن بالون معده به این معنی نیست که وزن کاهش پیدا کرده، باز می گردد، بلکه به این معنی است که شخص هر زمان که بخواهد می تواند بالونی که در معده خود قرار داده است، را در آورد (البته این کار با کمک پزشک متخصص انجام خواهد شد)، در بعضی از عمل های جراحی لاغری مانند اسلیو معده شاهد این هستیم که حجم معده کاهش بسیار زیادی پیدا می کند و دیگر هم قابل بازگشت نیست.

بالون گذاری در معده هیچ عوارض و معایبی ندارد

هر یک از عمل های جراحی لاغری مزیت ها و معایب خاص خود را دارند، اما برای بالون گذاری در معده هیچ عوارض و معایبی وجود ندارد و همه افراد (واجد شرایط) به آسانی می توانند در معده خود بالون بگذارند. توجه داشته باشید که شرایط خاصی برای بالون گذاری در معده وجود دارد که در ادامه آن را به طور خلاصه بیان خواهیم کرد.

شخصی که می خواهد بالون گذاری در معده را امتحان کند، باید شاخص توده بدنی بالای سی داشته باشد. توجه داشته باشید، افرادی که شاخص توده بدنی بالای سی تا پنجاه دارند، معمولا روش های لاغری دیگری را مانند اسلیو معده و بای پس معده را انتخاب می کنند،

اما اگر به هر دلیلی (مانند داشتن بیماری دیابت) نمی توانند این عمل ها را انجام دهند، به آسانی نی توانند بالون گذاری در معده را جاگزین کنند و از مزیت های آن بهره مند شوند و البته به شما توصیه می کنیم که برای انتخاب روش مناسب برای لاغری به پزشک متخصص مراجعه کنید و از او مشورت بیرید.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ناهید یوسفی
ناهید یوسفی
2 سال قبل

خیلی مطالب مفید است متشکرم

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید