هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی

فهرست مطالب

در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی بپردازیم. عمل اسلیو معده یک عمل پزشکی است که در بعضی اوقات به عنوان یک عمل غیر درمانی انجام می شود. در ادامه قصد داریم هزینه این عمل را با بیمه تامین اجتماعی بررسی کنیم.

جهت دریافت قیمت دقیق و دریافت مشاوره لطفا با ما تماس بگیرید.

09120174510

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی
هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی

 

جدول محاسبه هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی

شرایط استفاده از بیمه تامین اجتماعی

معمولا bmi بالای 40 مورد تایید بیمه است

هزینه عمل اسلیو با بیمه تامین اجتماعی

  احتمالا بین 11 الی 14 میلیون از هزینه را پرداخت میکند

هزینه با بیمه اجتماعی در بیمارستان های خصوصی

تنها تعهد پرداخت بخشی از هزینه جراحی معده با تامین اجتماعی است.

مابقی هزینه ها باید توسط بیمار با نرخ روز و آزاد پرداخت شود.ویدئو هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی

در این ویدئو اطلاعات مفیدی در مورد هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی کسب خواهید کرد.

برای انجام عمل اسلیو معده می توانید به کلینیک دکتر سلیمی مراجعه کنید.

شرایط استفاده از بیمه تامین اجتماعی در عمل اسلیو معده چیست؟

معمولا bmi بالای 40 مورد تایید بیمه است. برای سایر موارد می توانید با ما در تماس باشید.

آیا هزینه عمل اسلیو با بیمه تامین اجتماعی کم می شود؟

بله. اگر بیمه قبول کند که عمل شما جنبه درمانی دارد و جنبه زیبایی آن مد نظر نیست احتمالا بین 11 الی 14 میلیون از هزینه را پرداخت میکند.

همانطور که گفته شد هزینه جراحی معده با بیمه اجتماعی در بیمارستان های دولتی نیز بسیار بالاست.

زیرا سازمان تامین اجتماعی هزینه ها را به طور کامل پرداخت نمی کند.

این سازمان تنها کسری از کل هزینه جراحی چاقی بیماران را در صورت داشتن پوشش بیمه ای پرداخت می کند.

لازم به ذکر است که این بیماران باید دارای شاخص توده بدنی بالای 40 باشند تا بتوانند از این خدمات استفاده کنند.

تا قبل از دوره crona، هزینه جراحی بای پس معده در بیمارستان های دولتی توسط تامین اجتماعی تامین می شد.

این در حالی است که افزایش نرخ ارز ظرفیت بیمارستان های دولتی برای تامین تجهیزات مورد نیاز جراحی را به میزان قابل توجهی کاهش داده است.

متأسفانه امروزه برخی از بیمارستان های دولتی گاهی اوقات قادر به پرداخت هزینه کامل دستگاه منگنه معده یا سایر تجهیزات مورد نیاز برای این جراحی نیستند.

در نتیجه تعداد جراحی های چاقی در این بیمارستان ها بسیار کاهش یافته است.

همچنین این جراحی ها فقط منوط به تایید سازمان تامین اجتماعی می باشد.

هزینه جراحی معده با بیمه اجتماعی در بیمارستان های خصوصی چگونه است؟

تنها تعهد پرداخت بخشی از هزینه جراحی معده با تامین اجتماعی است.

این بخش فقط هزینه های بستری در بیمارستان های دولتی را پوشش می دهد.

مابقی هزینه ها باید توسط بیمار با نرخ روز و آزاد پرداخت شود.

همانطور که گفته شد بیشتر این هزینه ها شامل هزینه خرید منگنه برای عمل از یک کشور خارجی می باشد.

این قسمت از هزینه ها کاملا متغیر است و با نرخ ارز تغییر می کند.

اما سوال مراجعین این است که هزینه جراحی معده در بیمارستان های خصوصی با تامین اجتماعی چگونه باید پرداخت شود.

لازم به ذکر است سازمان تامین اجتماعی تنها در صورتی بخشی از هزینه ها را پرداخت می کند که بیمار قبل از جراحی چاقی تاییدیه دریافت کند.

بر اساس تصمیم این سازمان تنها افرادی با نمایه توده بدنی بالای 40 می توانند برای این عمل جراحی توسط سازمان تامین اجتماعی اقدام کنند.

این افراد تنها در صورتی می توانند از خدمات بیمه ای در بیمارستان های خصوصی استفاده کنند که بتوانند این تاییدیه را قبل از انجام این جراحی دریافت کنند.

این خدمات شامل پرداخت 12 میلیون تومان هزینه این جراحی می باشد.

لازم به ذکر است که کلیه هزینه ها باید قبل از جراحی توسط بیمار به بیمارستان پرداخت شود.

در نهایت بیمار پس از دریافت وجه از بیمارستان می تواند از محل هزینه های جراحی 12 میلیون تومان را با فاکتور از سازمان تامین اجتماعی دریافت کند.

 

 • در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:
 • عمل اسلیو معده در چه زمانی کاربرد دارد؟
 • عمل اسلیو معده چیست؟
 • قیمت عمل اسلیو معده به چه عواملی بستگی دارد؟
 • هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی چگونه است؟
 • مزیت استفاده از عمل اسلیو معده برای لاغری را شرح دهید؟
 • معایب استفاده از عمل اسلیو معده برای لاغری را شرح دهید؟
 • عوارض عمل جراحی اسلیو معده را شرح دهید؟
 • مراقبت های بعد از عمل اسلیو معده را شرح دهید؟
 • تغذیه بعد از عمل اسلیو معده چگونه باید باشد؟
 • عمل اسلیو معده برای چه کسانی مناسب خواهد بود؟
 • برای لاغری چه راه های درمانی وجود دارد؟
 • بهترین روش برای تناسب اندام کدام است؟
 • روش های لاغری با عمل جراحی کدام اند، آن ها را شرح دهید؟
 • مزایای استفاده از عمل های جراحی برای لاغری را نام ببرید؟
 • آیا بیمه به عمل های جراحی لاغری تعلق می گیرد؟
هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی
هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی

اینفوگرافیک عوامل موثر بر هزینه عمل اسلیو معده 

توصیه میکنیم جهت دریافت ساده تر اطاعات مفید این مقاله ابتدا نگاهی به اینفوگرافیک عوامل موثر بر هزینه عمل اسلیو معده بیاندازید.

اینفوگرافیک عوامل موثر بر هزینه عمل اسلیو معده 
اینفوگرافیک عوامل موثر بر هزینه عمل اسلیو معده

عمل اسلیو معده در چه زمانی کاربرد دارد؟

در زندگی روزمره نحوه زندگی کردن مردم به گونه ای است که عموم مردم دچار چاقی شده اند. عادات بد غذایی و بد غذا خوردن دو عامل اصلی چاقی به حساب می آیند. زندگی ماشینی و اداری هم علت دیگری است که سبب می شود روز به روز به تعداد افراد چاق اضافه شود.

عمل اسلیو معده در چه زمانی کاربرد دارد؟
عمل اسلیو معده در چه زمانی کاربرد دارد؟

توجه داشته باشید که چاقی و اضافه وزن برای سلامتی مضر است اگر چه تصور عده زیادی بر این است که چاقی مریضی نیست اما به یاد داشته باشید که اضافه وزن و چاقی سبب بروز بیماری های زیادی خواهد شد.

به همین دلیل است که برای حفظ سلامت و همینطور اعتماد به نفس باید به هر نحوی که شده باید وزن در حالت تعادل و تناسب قرار داشته باشد. البته منظور از به هر نحوی این نیست که خود را در معرض آسیب و مشکل قرار دهید تا به وزن دلخواه خود دست پیدا کنید.

عده ای برای تناسب اندام خود و کاهش وزن ورزش می کنند و عده ای دیگر سعی بر این دارند که با رژیم غذایی مناسب وزن خود را در حالت تناسب نگه دارند.

زیرا برای سلامت بسیار مفید خواهد بود. پیشنهاد متخصصین و پزشکان این است که ورزش و رژیم غذایی مناسب را در کنار یکدیگر و با هم داشته باشید تا نتیجه بهتری از آن به دشت آورید و سلامت شما حفظ شود. اما گاهی به دلیل مشغله های فراوان امکان ورزش کردن برای اشخاص فراهم نیست.

در چنین زمانی است که عمل های جراحی و پیشرفت علم به کمک می آید تا اشخاص بتوانند به راحتی به وزن و اندام دلخواه خود دست پیدا کنند. عمل اسلیو معده یکی از آن عمل هایی است که بیشتر جنبه زیبایی دارد تا درمانی، اگر چه گاهی چاقی مریضی به حساب می آید و عمل جراحی به منزله درمان انجام می شود.

عمل های جراحی دیگری هم برای کاهش وزن وجود دارند که شخص با توجه به شرایط خود می تواند یکی از آن ها را انتخاب کند. لازم به ذکر است که قیمت عمل ها با هم متفاوت خواهد بود اما همگی هزینه نسبتا بالایی دارند.

عمل اسلیو معده چیست؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که عمل های جراحی بسیار وجود دارند که با آن ها می توان وزن را کاهش داد. عمل اسلیو معده یکی از این روش های جراحی است که در آن فرم معده تغییر می کند.

عمل اسلیو معده چیست؟
عمل اسلیو معده چیست؟

در افراد چاقی و کسانی که اضافه وزن دارند معده به شکل یک توپ گرد است، عمل اسلیو شکل معده به شکلی شبیه موز تغییر می دهد.

برای این تغییر حالت نیاز است تا قسمتی از معده جدا شود. برای این کار با دقت و حوصله پزشکی ماهر، متخصص و حاذق را انتخاب کنید زیرا عمل اسلیو قابل بازگشت نیست و در صورت بروز اشتباه دچار مشکلات جدی خواهید شد.

نکته مهم

نکته مهم این جا است که کدام قسمت معده باید جدا شود. قسمت بالایی معده فوندوس نام دارد که هورمون گرلین از آنجا ترشح می شود. هورمون گرلین هورمونی است که احساس گرسنگی را تحریک می کند.

زمانی که شما احساس گرسنگی می کنید یکی از دلایلش ترشح همین هورمون است. حال تصور کنید هورمونی برای احساس گرسنگی ترشح نشود، طبیعی است که وزن پائین خواهد آمد

زیرا میزان غذایی که شخص می خورد به شدت کاهش پیدا می کند. البته تصور نکنید که بعد از انجام عمل اسلیو معده دیگر شخص احساس گرسنگی نخواهد کرد، بلکه اشتهای او کاهش پیدا می کند.

لازم به ذکر است که این حذف کردن قسمتی از معده به ساختار آن آسیب وارد نمی کند زیرا اتصالات مهم و کاربردی معده به طور سالم بر جای خود باقی می مانند.

مثال

به طور مثال اتصالی که معده را به دوازدهه متصل می کند پیلور نامیده می شود و بعد از عمل کاملا سالم به حالت قبل وجود دارد و مشکلی برای آن پیش نخواهد آمد.

در این عمل ساختار معده تغییر نخواهد کرد و آناتومیک طبیعی معده به حالت قبل از عمل باقی خواهد ماند. توجه داشته باشید که عمل اسلیو معده در صورتی که به درستی انجام شود مشکلی برای هضم و جذب غذا پیش نخواهد آمد. عوارض ناشی از این عمل به طور طبیعی کم خواهد بود اما دقت کنید که این در صورتی است که پزشکی متخصص را انجام عمل خود انتخاب کرده باشید.

قیمت عمل اسلیو معده به چه عواملی بستگی دارد؟

بیشتر افرادی که می خواهند عمل جراحی انجام دهد اولین موردی که به آن توجه می کنند هزینه آن خواهد بود. به خصوص این که عمل اسلیو معده جزء عمل های جراحی زیبایی به حساب می آید و هزینه آن برای بسیاری از افراد اهمیت دارد.

البته هزینه یک عمل جراحی به شرایط شخص بستگی دارد اما عوامل و فاکتورهایی هستند که قیمت یک عمل جراحی را تعیین می کنند، در ادامه قصد داریم این عوامل و فاکتورها را به طور کامل بررسی کنیم.

مهم ترین عاملی که بر روی قیمت عمل اسلیو معده تاثیر دارد تخصص و مهارت پزشک انجام دهنده است. کاملا واضح و مشخص است که به همان میزانی که مهارت، تخصص و تجربه پزشک بالا باشد دستمزدی که می گیرد هم بالا خواهد بود.

البته برای عمل جراحی به این موضوع فکر کنید که گاهی صرفه جویی در این هزینه می تواند مشکلات ناگواری برای شما پیش آورد زیرا اگر جراح مهارت کافی نداشته باشد ممکن است شخص دچار ناراحتی های بسیاری شود. پس پزشک معالج خود را با توجه به مهارت و تخصص او انتخاب کنید نه با توجه به دستمزدی که می گیرد.

بیمارستان خصوصی و دولتی

هزینه دیگری که بر روی قیمت نهایی عمل اسلیو معده تاثیر دارد بیمارستانی است که برای انجام عمل انتخاب می کنید. بیمارستان های خصوصی عموما هزینه ای بیشتر از بیمارستان های دولتی دارند.

لازم به ذکر است که هزینه عمل های جراحی تنها به زمان عمل محدود نمی شوند بعد از عمل هم مراقبت هایی باید انجام داد که هر یک هزینه هایی جداگانه دارند.

اگر با عمل جراحی اسلیو معده وزن خود را کم کرده اید بدانید که نباید بعد از عمل عادات غذایی قبل از عمل را داشته باشید. به طور مداوم ورزش کنید و مکمل های غذایی را در برنامه خود قرار دهید.

هزینه باشگاه و مکمل از آن هزینه هایی است که بعد از  عمل به آن نیاز خواهید داشت و باید به آن توجه کنید. به این موضوع توجه کنید که گاهی بی ارزش دانستن ورزش می تواند موجب شود تا وزن شما به حالت قبل از عمل برگردد و این بدترین اتفاق ممکن خواهد بود.

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی چگونه است؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که عمل اسلیو معده بیش از آن که جنبه درمانی داشته باشد جنبه زیبایی دارد. پس اگر می خواهید هزینه عمل شما با بیمه تامین اجتماعی محاسبه شود باید به مسئولین بیمه ثابت کنید که چندین شرایط را دارید و نیاز است که این عمل را انجام دهید زیرا سلامت شما در خطر است.

هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی چگونه است؟
هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی چگونه است؟

 

باید به پزشک مسئول ثابت کنید که عمل اسلیو معده را به منظور زیبایی انجام نمی دهید.

اگر پرونده پزشکی دارید که ثابت  کند چاقی و اضافه وزن شما موجب مشکلات جدی برای شما شده است، این پرونده می تواند بهترین مدرک باشد تا بیمه هزینه عمل جراحی شما را تقبل کند.

بعد از این که ثابت شد عمل به منظور درمان شما انجام می شود یک برنامه غذایی تحت نظر پزشک تغذیه به شما داده می شود. این برنامه غذایی تا 6 ماه ادامه دارد و شخص هر ماه باید به پزشک مراجعه کند تا وزن او ثبت شود. لازم به ذکر است که رژیم غذایی به این منظور انجام می شود که وزن شخص به حد تعادل برسد و دیگر نوسانی نداشته باشد.

البته این تنها دلیل برنامه رژیم غذایی نیست، دلیل دیگر این است که شرکت بیمه تامین اجتماعی مطمئن شود که قصد شخص برای لاغری جدی است و بعد از عمل جراحی هم رژیم غذایی مناسبی را رعایت می کند. زیرا در صورت عدم رعایت بعد از عمل ممکن است وزن از دست رفته بازگردد.

صحبت با روانشناس

صحبت کردن با روانشناس گام بعدی است که شخص باید آن را بگذراند تا بیمه تامین اجتماعی برای عمل اسلیو معده به او تعلق بگیرد. در این مرحله روانشناس مطمئن می شود که شخص اختلالاتی مانند پرخوری دارد و کمک کند که این اختلالات را برطرف کند.

زیرا اگر اختلالات روانی شخص درمان نشود بعد از عمل هم باز به پرخوری خود ادامه می دهد و وزن او برمی گردد. مشاوره با روانشناس تنها به این منظور صورت نمی گیرد بلکه برای تغییر عادات بد غذایی و زندگی شخص هم روانشناس کمک خوبی است.

در نهایت توجه داشته باشید که در صورت گذراندن مراحل فوق و در صورت تائید مسئول بیمه تامین اجتماعی عمل اسلیو معده تحت نظر بیمه انجام می شود و کاهش قیمت بسیار زیادی را شامل می شود. لازم به ذکر است که اگر مراحل فوق به درستی انجام نشود شرکت بیمه تامین اجتماعی عمل اسلیو بیمه را با جنبه زیبایی می داند و هیچ هزینه ای را پرداخت نخواهد کرد.

مزیت استفاده از عمل اسلیو معده برای لاغری را شرح دهید؟

قبل ذکر کردن مزیت های عمل اسلیو معده لازم است بدانید که هر عمل جراحی مزیت های خاص خود را دارد و هر کسی با توجه به شرایط خود باید با تحقیقات اساسی روش مناسب خود را انتخاب کند. از مهم ترین مزیت های عمل اسلیو معده می توان به این مورد اشاره کرد که میزان غذای مصرفی شخص به طرز چشم گیری کاهش پیدا می کند.

به دلیل آن که میزان زیادی از معده بریده می شود شخص سریع تر سیر می شود و مدت زمانی که سیر می ماند بیشتر است. این مورد باعث می شود که شخص مقدار زیادی از وزن خود را در مدت زمان کمی از دست دهد.

وزن کم کردن سریع

عمل اسلیو معده از روش هایی است که باعث می شود شخص بسیار سریع وزن از دست دهد. شاید برای شما جالب باشد بدانید که در این روش شخص سریع تر از روش های دیگر وزن از دست می دهد. کاهش وزن در این عمل جراحی می تواند در حدود 30 تا 50 درصد باشد که درصد بسیار خوبی است.

شاید برای شما جالب باشد بدانید که در عمل اسلیو عملکرد معده تغییر نمی کند. زیرا ساختار آناتومی گوارشی هیچ تغییری نخواهد کرد. از دیگر مزیت های عمل اسلیو معده این است که روده هیچ تغییر نمی کند، پس شخص هیچ مشکلی برای هضم مواد غذایی خورده شده نخواهد داشت.

در عمل حراجی اسلیو هیچ جسم خارجی در معده قرار نمی گیرد، همین امر سبب می شود تا هیچ حساسیتی برای شخص به وجود نیاید. اشخاصی که حساسیت دارند می توانند از این عمل با خیالی آسوده استفاده کنند و بهترین نتیجه ممکن را به دست آورند. در مطالب گفته شده تنها تعدادی از مزیت های مهم عمل جراحی اسلیو معده را بیان کردیم که به شما کمک می کند انتخابی بهتر و دقیق تر داشته باشید.

معایب استفاده از عمل اسلیو معده برای لاغری را شرح دهید؟

در روش اسلیو معده وزن بسیار سریع و در مدت زمان کوتاهی کم می شود، این امر ممکن است سبب بروز آسیب هایی به پوست و مو شود. گاهی به دلیل آن که کاهش وزن بسیار سریع است موی سر نازک می شود و گاهی شخص دچار ریزش مو خواهد شد. ممکن است شخص برای همیشه قسمتی از معده خود را از برای همیشه از دست دهد که مشکل زا خواهد بود.

در موارد بسیار نادر ممکن است شخص دچار ناراحتی هایی در ناحیه صفرا شود. البته این موارد بسیار کم یاب هستند اما به دلیل آن که وزن بسیار سریع کاهش پیدا می کند احتمال بروز چنین مشکلاتی هم وجود خواهد داشت.

بعد از عمل اسلیو معده شخص باید هر روز یک قرص مصرف کند تا میزان اسید معده خود را کاهش دهد. این موضوع می تواند سبب ناراحتی و مشکل برای شخص شود.

لازم به ذکر است که در بسیار از اشخاص در روزهایی ابتدایی عمل جراحی حالت تهوع و استفراغ وجود دارد که بسیار ناراحت کننده است. البته توجه داشته باشید که این حالت دائمی نیست اما اگر شخص تند تند غذا بخورد این حالت تهوع بیشتر خواهد شد. اگر چه بعد از مدتی اثری از این حالات نخواهد ماند اما همان روزهای ابتدایی هم سبب ناراحتی های بسیاری برای شخص خواهد شد.

عوارض عمل جراحی اسلیو معده را شرح دهید؟

گاهی در موارد خاص عمل اسلیو معده سبب خون ریزی می شود. بعد از آن که قسمتی از معده جدا می شود باید معده را دوخت، گاهی این دوختن به خوبی انجام نمی شود و باعث نشت می شود. در بعضی از موارد هم عمل جراحی سبب بروز عفونت می شود البته عفونت با مصرف انتی بیوتیک برطرف خواهد شد.

در انتها بدانید که اگر عمل جراحی توسط پزشک متخصص انجام شود عوارض آن بسیار کم خواهد شد.

عوارض عمل جراحی اسلیو معده را شرح دهید؟
عوارض عمل جراحی اسلیو معده را شرح دهید؟

مراقبت های بعد از عمل اسلیو معده را شرح دهید؟

قبل از هر چیزی به این موضوع توجه کنید که دوران نقاهت عمل اسلیو معده از دیگر عمل های جراحی که برای کاهش وزن انجام می شوند کمتر است. شخصی که این عمل جراحی را انجام می دهد به مدت 2 روز در بیمارستان بستری و تحت مراقبت خواهد بود و بعد از این مدت مرخص می شود.

بعد از این شخص باید 2 هفته در منزل خود استراحت کند، بعد از این زمان است که می تواند به راحتی کارهای روزمره خود را به راحتی انجام دهد.

توجه داشته باشید که در روزهای ابتدایی عمل درد طبیعی است و با مسکن می توان آن را کاهش داد.

توجه داشته باشید بعد از عمل جراحی نباید چیزی بخورید زیرا باعث تهوع خواهد شد و اسیب های جدی به دنبال خواهد داشت. در روزهای ابتدایی عمل از غذاهای آبکی استفاده کنید و به مرور زمان آن را به سمت غذاهای جامد و ببرید تا مشکلی برای شما پیش نیاید. توجه داشته باشید که بعد از بیدار شدن از خواب به سرعت حرکت نکنید، چند دقیقه بنشینید و بعد به آرامی حرکت کنید.

لازم به ذکر است که بعد از عمل جراحی اسلیو معده مانند دیگر عمل های جراحی نباید اجسام سنگین را جابه جا کرد زیرا ممکن است به بخیه ها آسیب وارد شود. در بعد از انجام این عمل جراحی حرکات خود را کم کنید و مدت زمان بیشتری را استراحت کنید حتی اگر احساس می کنید که حال شما خوب است.

تغذیه بعد از عمل اسلیو معده چگونه باید باشد؟

توجه داشته باشید که عمل اسلیو معده راهی برای کاهش وزن است و اگر بعد از عمل تغذیه مناسب را رعایت نکنید امکان چاقی باز هم وجود خواهد داشت.

موضوعی که در این جا قصد داریم آن را بررسی کنیم این است که بعد از عمل جراحی تغذیه باید چگونه باشد تا مشکلی برای فرد پیش نیاید. در ابتدا نوشیدن اب را فراموش نکنید.

تغذیه بعد از عمل اسلیو معده چگونه باید باشد؟
تغذیه بعد از عمل اسلیو معده چگونه باید باشد؟

آب تاثیر فوق العاده ای بر روی بهبود شخص بعد از عمل خواهد داشت، البته در مصرف آب زیاده روی نکنید تا مشکلات دیگری هم برای شما پیش نیاید.

به این موضوع هم توجه کنید که در طول روز تعداد زیادی میان وعده مصرف کنید، مصرف میان وعده ها سبب می شود تا اشتهای شخص برای وعده های اصلی کاهش پیدا کند و با مصرف زیاد غذا چاق نشود. مصرف میوه و سبزیجات را فراموش نکنید.

میوه ها و سبزیجاتی که فیبر دارند باعث می شوند که چربی در بدن شما تجمع پیدا نکند. از سوپ ها در وعده های غذایی خود استفاده کنید. سوپ ها به دلیل آن که چربی ندارند غذاهای مناسبی برای رژیم لاغری به حساب می آیند. فست فود را فراموش کنید. فست فودها کالری بسیار بالایی دارند و سبب تجمع چربی در بدن می شوند که چاقی و اضافه وزن را به دنبال خواهد داشت.

عمل اسلیو معده برای چه کسانی مناسب خواهد بود؟

در ابتدا بدانید که برای انجام عمل اسلیو معده باید سنی بالای 8 سال داشته باشید تا مجاز به انجام آن شوید. توجه داشته باشید که هر چاقی نیاز به عمل جراحی ندارد و توده بدنی اشخاصی که می خواهند اسلیو معده انجام دهند باید بیش از 30 باشد و چاقی مفرط و زیاد آن ها به مدت 5 سال ادامه داشته باشد تا بتوانند عمل جراحی را انجام دهند.

عمل اسلیو معده برای چه کسانی مناسب خواهد بود؟
عمل اسلیو معده برای چه کسانی مناسب خواهد بود؟

اگر انجام فعالیت های ورزشی و گرفتن رژیم غذایی را به صورت جدی امتحان کرده اید و باز هم موفق به کاهش وزن نشده اید روش عمل جراحی را انتخاب کنید.

لازم به ذکر است که دلیل چاقی شما نباید بیماری خاصی بوده باشد تا بتوانید با استفاده از عمل جراحی اسلیو وزن خود را کم کنید. قبل از عمل جراحی شخص باید تصمیمی جدی برای تغییر در شیوه زندگی خود گرفته باشد تا بتواند بعد از عمل جراحی هم تناسب اندام خود را حفظ کند.

در نهایت باید به این نکته مهم هم اشاره کنیم که شخصی که می خواهد عمل جراحی اسلیو معده را انجام دهد نباید به نوشیدنی های الکلی و مواد مخدر اعتیاد داشته باشد

زیرا منجر به مشکلات فوق العاده جدی خواهد شد. اگر اضافه وزن دارید و می خواهید که به تناسب اندام برسید در ابتدا به روش های جراحی را انتخاب نکنید، در صورتی که شرایط فوق را دارید می توانید از روش های جراحی به خصوص اسلیو معده استفاده کنید.

برای لاغری چه راه های درمانی وجود دارد؟

در ابتدا به این موضوع توجه کنید که لاغری با تناسب اندام تفاوت دارد. شما می توانید لاغر باشید اما تناسب اندام نداشته باشید یا برعکس تناسب اندام داشته باشید اما از لحاظ وزنی لاغر به حساب نیاید.

در این جا می خواهیم روش های لاغری را بیان کنیم. اولین روشی که برای لاغر شدن به ذهن هر کسی خطور می کند رعایت رژیم غذایی است.

توجه داشته باشید که رژیم غذایی به معنی نخوردن غذا نیست بلکه به معنی درست خوردن غذا است. با رعایت نکاتی مانند استفاده از میوه و سبزیجات در وعده غذایی می توانید به راحتی رژیمی سالم داشته باشید.

در رژیم غذایی خود نان و برنج را حذف نکنید زیرا سبب ریزش مو و مشکلات پوستی خواهد شد.

نان و برنج را در زمان مناسب میل کنید تا به درستی هضم شود و سبب اضافه وزن شما نشود.

پروتئین ها را در رژیم غذایی خود فراموش نکنید. مکمل های غذایی هم می توانند به شما کمک کنند تا به وزن ایده آل خود برسید. در کنار رعایت رژیم غذایی مناسب ورزش را فراموش نکنید. ورزش علاوه بر لاغری به تناسب اندام شما هم کمک می کند.

اگر هیچ یک از این کارا برای کاهش وزن شما موثر نیست می توانید از عمل های جراحی بهره ببرید. توجه داشته باشید که عمل جراحی را به عنوان اخرین روش ممکن انتخاب کنید.

زیرا عمل ها با وجود تمام مزیت هایی که دارند معایبی هم دارند. عمل های لاغری تعداد زیادی اند و برای انتخاب عمل مناسب خود دقت کنید و از متخصصین مشاوره بگیرید تا بتوانید نتیجه قابل قبولی را به دست آورید.

بهترین روش برای تناسب اندام کدام است؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که تناسب اندام با لاغری متفاوت است. برای ان که تناسب اندام داشته باشید باید ورزش کردن را در برنامه خود قرار دهید.

ورزش بهترین روش برای تناسب اندام خواهد بود. البته انتخاب ورزش مناسب هم امری حساس و مهم است که باید با مشاوره مربی های حاذق این کار را انجام دهید.

بهترین روش برای تناسب اندام کدام است؟
بهترین روش برای تناسب اندام کدام است؟

در ورزش کردن افراط نکنید به خصوص اگر بعد از مدت ها می خواهید ورزش را شروع کنید.

ورزش کردم را از ساعات کم و حرکات ساده شروع کنید تا به مرور زمان آمادگی بدنی شما افزایش پیدا کند.

در نهایت باید به این موضوع اشاره کنیم که روش مناسب تناسب اندام برای هر کسی متفاوت خواهد بود. در بعضی از اشخاص ورزش و رژیم غذایی نتیجه خوبی را به دست نخواهد آورد در این مرحله شخص باید از روش های دیگری برای تناسب اندام بهره بگیرد که این روش ها هم متناسب با هر کسی متفاوت خواهد بود.

در مطالب بالا هم به این موضوع اشاره کردیم که برای انتخاب روش عمل جراحی عجله نکنید. راه های دیگر را امتحان کنید و در صورت عدم موفقیت به سمت عمل جراحی روی آورید. اگر قصد شما فقط تناسب اندام است، پیکر تراشی می تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

روش های لاغری با عمل جراحی کدام اند، آن ها را شرح دهید؟

اگر روش هایی مانند ورزش کردن و رژیم غذایی به شما برای کاهش وزن یا تناسب اندام کمک نکرد می توانید از عمل های جراحی استفاده کنید. عمل های جراحی زیادی برای انتخاب شما وجود دارد که در ادامه 5 مورد از بهترین آن ها را شرح خواهیم داد:

روش های لاغری با عمل جراحی کدام اند، آن ها را شرح دهید؟
روش های لاغری با عمل جراحی کدام اند، آن ها را شرح دهید؟

لاغر شدن با استفاده از لیزر:

این عمل را معمولا کسانی انتخاب می کنند که عجول هستند و می خواهند در زمان کمی وزن اضافه خود را از دست بدهند. در این روش با استفاده از لیزرهای مخصوص قسمت هایی از بدن که چربی در آن انبوه شده است جدا می شوند، یعنی در اصل چربی های آن ناحیه ذوب می شوند.

دقت کنید که چربی های ذوب شده باید سریع و در زمان کمی از بدن خارج شوند در غیر این صورت عوارض خطرناکی در پی خواهد داشت. توجه داشته باشید که نتیجه این عمل بعد از جلسه اول کاملا قابل مشاهده است.

قرار دادن بالون در معده:

از مزیت هایی عمل قرار دادن بالون در معده می توان به این مورد اشاره کرد که بعد از مدتی شخص می تواند بالون را از معده درآورد و به حالت قبل برگردد، در اصل می توان گفت که این عمل قابلیت بازگشت دارد.

قرار دادن بالون در معده:
قرار دادن بالون در معده:

عمل بای پس معده:

در این روش با استفاده از بخیه هایی خاص قسمت عظیمی از معده می دوزند. این دوختن معده باعث می شود که بین معده و روده فاصله زیادی ایجاد شود. اساس عمل بای پس معده کاهش ظرفیت معده نیست بلکه با زیاد کردن زمان هضم غذا کمک می کند که فرد دیرتر گرسنه شود و در نتیجه بعد از مدتی مقداری از وزن خود را از دست دهد.

عمل بای پس معده:
عمل بای پس معده:

عمل باندینگ:

در این روش هم نواری مخصوص به دور معده کشیده می شود. زمانی که شخص شروع می کند به غذا خوردن به دلیل آن که نواری به دور معده خود دارد خیلی سریع احساس سیری می کند. در این حالت است که شخص بعد از مدتی به دلیل آن که میزان کمی غذا خورده است مقداری وزن از دست می دهد.

البته لازم به ذکر است که این روش هم مانند قرار دادن بالون در معده موقت است با این تفاوت که زخم های عمل باندینگ عمیق تر از عمل بالون خواهد بود.

عمل اسلیو معده:

این روش را در مطالب بالا به طور عمده بررسی کردیم. در این جا لازم می دانیم تاکید کنیم که عمل جراحی اسلیو معده یکی از بهترین روش هایی است که برای کاهش وزن مورد استفاده قرار می گیرد.

عمل اسلیو معده:
عمل اسلیو معده:

مزایای استفاده از عمل های جراحی برای لاغری را نام ببرید؟

در مطالب گفته شده توانستیم مهم ترین عمل های جراحی را نام ببریم که با استفاده از آن افراد چاق می توانند وزن اضافی خود را از دست دهند. لازم به ذکر است که هر یک از عمل های ذکر شده مزیت های خاص خود را دارند اما مزیت های عمومی هم دارند که در همه ی عمل های جراحی مشترک هستند، در ادامه قصد داریم این مزیت های مشترک را بیان کنیم.

عمل های جراحی آخرین راه برای افرادی است که روش هایی مانند ورزش و رژیم غذایی را امتحان کرده اند اما نتیجه ای نگرفته اند، در این حال عمل های جراحی بهترین انتخاب برای افراد چاق است.

توجه کنید

توجه داشته باشید که چاقی مشکل بزرگی است که نباید به راحتی از آن گذشت، اگر چه خود چاقی بیماری نخواهد بود اما موجب بیماری های بسیاری خواهد شد.

بیماری های مانند قند خون، چربی خون، دیابت، ناراحتی های قلبی و درد مفاصل از جمله بیماری هایی است که احتمال بروز آن ها در افراد چاق بیش از افرادی با وزن نرمال خواهد بود. در این حالت انجام عمل های جراحی می تواند ضامن سلامت شخص باشد.

مهم ترین مزیت مشترک عمل های جراحی در این است که فرد می تواند در مدت زمان کمی مقدار قابل توجهی از وزن خود را کاهش دهد. این امر برای افراد چاق و کسانی که دچار اضافه وزن هستند بسیار حیاتی خواهد بود. مزیت دیگری که می توان برای عمل های جراحی ذکر کرد عوارض کم آن ها خواهد بود.

البته به این موضوع توجه کنید در صورتی که پزشک معالج شما تخصص کافی برای انجام عمل نداشته باشد امکان عوارض بعد از عمل افزایش پیدا می کند.

توجه داشته باشید که کوچک کردن حجم معده یا نگه داشتن طولانی غذا در دستگاه گوارش که سبب دیر گرسنه شدن فرد می شود همگی به این موضوع کمک می کنند که بعد از مدتی اشتهای شخص کاهش پیدا کند. در این حالت است که فرد عادات بد غذای خود را می تواند کنار بگذارد و زندگی سالمی را داشته باشد.

معایب استفاده از عمل های جراحی برای لاغری را نام ببرید؟

اگر چه انجام عمل های جراحی برای لاغری مزیت هایی دارد اما معایبی هم در پی خواهد داشت. توجه داشته باشید که هر عمل جراحی معایب خاص خود را دارد درست مانند مزیت های آن، اما در ادامه قصد داریم معایبی را بیان کنیم که در همه عمل های جراحی برای لاغری و تناسب اندام به صورت مشتریک وجود دارند. پس با ما همراه باشید.

معایب استفاده از عمل های جراحی برای لاغری را نام ببرید؟
معایب استفاده از عمل های جراحی برای لاغری را نام ببرید؟

از مهم ترین معایب عمل های جراحی می توان به قیمت بالای آن ها اشاره کرد. عمل ها جراحی اصولا قیمت هایی دارند که هر شخص عادی قادر به پرداخت آن نخواهد بود. نکته مهم هم آن جا است که معمولا بیمه به این عمل ها تعلق نمی گیرد. به این موضع در ادامه می پردازیم و آن را بررسی خواهیم کرد.

کم خونی یکی دیگر از مشکلاتی است که بعد از عمل های جراحی لاغری برای شخص به وجود می آید. علت آن هم کاهش قابل توجه حجم گلبول های قرمز در بدن شخص است.

البته برای جلوگیری از مشکل پزشکان توصیه می کنند اشخاصی که عمل جراحی لاغری انجام می دهند مصرف مکمل های غذایی و ویتامین ها را فراموش نکنند تا از بروز مشکلات این چنینی جلوگیری کنند.

آیا بیمه به عمل های جراحی لاغری تعلق می گیرد؟

به طور کلی باید بگوییم که بیمه در ابتدا پزشکانی ماهر و حاذق را مامور می کند تا مطمئن شود که شخص به دلایل زیبایی نمی خواهد عمل را انجام دهد و چاقی افراطی او دردسر ساز است.

البته مراحلی که باید سپری شود تا پزشکان بیمه این اطمینان را به دست آورند که شخص بیمار محسوب می شود روندی طولانی دارد.

در مطالب بالا به 5 عمل مهم لاغری اشاره کردیم توجه داشته باشید که بعضی از این عمل ها در نظر شرکت های بیمه، کاملا زیبایی به حساب می آیند و هیچ هزینه ای را بیمه پرداخت نخواهد کرد یا درصد کمی از هزینه عمل جراحی را تقبل می کند.

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که تحت چه شرایطی بیمه تامین اجتماعی به عمل اسلیو معده تعلق می گیرد. حال در نظر داشته باشید که شرایط گفته شده برای عمل های دیگر و شرکت های بیمه ای دیگر هم صدق می کند.

البته واضح و مشخص است که بعضی از قوانین شرکت های بیمه ای متفاوت خواهد بود، اما ما در این جا کلیاتی را بیان می کنیم و از شرح جزئیات پرهیز خواهیم کرد.

در کل به این موضوع فکر کنید که پزشکان مسئول بیمه را بتوانید با دلایل قانع کننده و پرونده های صحیح مجاب کنید که چاقی افراطی و اضافه وزن زیاد برای سلامت شما خطرناک است.

لازم به ذکر است که بیشتر عمل های جراحی لاغری برای زمانی تجویز می شوند که شاخص توده بدنی شخص بیش از 30 باشد. اگر این شرط اول را کسی نداشته باشد شرایط دیگر وی چک نخواهد شد

زیرا به عقیده پزشکان مسئول بیمه در وضعیت خطرناکی قرار ندارد و با روش هایی مانند ورزش کردن و رعایت رژیم غذایی مناسب می تواند وزن خود را کاهش دهد.

بعد از آن که شخص از این مرحله با موفقیت عبور کرد باید وزن خود را به حدی برساند که دیگر تغییر نکند، به بیان دیگر وزن او باید ثابت شود و در حالت تعدل قرار داشته باشد تا پزشکان بتوانند عمل جراحی را انجام دهند. توجه داشته باشید که مدت زمان این دوره در شرکت های بیمه ای متفاوت خواهد بود و هر کدام مدت زمانی خاص دارند. مراحلی که برای تمام شرکت های بیمه ای ثابت است همین مواردی بود که ذکر کردیم.

البته همانطور که گفتیم هر شرکت بیمه ای می تواند قوانین جداگانه ای را لحاظ کند که از نظر قانون کاملا توجیح پذیر است و مشکلی نخواهد داشت. زمانی که شرکت بیمه خود را انتخاب می کنید به مواردی این چنینی دقت کنید تا در آینده دردسر و مشکلی برای شما پیش نیاید.

نتیجه گیری

در نهایت با توجه به مطالب گفته شده در بالا می توان نتیجه گرفت که: عمل اسلیو معده یکی از روش هایی است که با استفاده از تیغ جراحی اشخاص چاق می توانند لاغر شوند و به وزن ایده آل خود دست پیدا کنند.

اگر چه عمل های جراحی لاغری با سلامت اشخاص هم درگیر هستند اما عموما در زمره عمل های زیبایی قرار می گیرند و همین امر سبب می شود  که شرکت های بیمه ای مانند بیمه تامین اجتماعی هزینه های آن را تقبل نکند.

البته این تقبل نکردن هزینه در زمانی است که قصد شخص از عمل جراحی لاغری زیبایی باشد، در صورتی که مسئولین بیمه اطمینان حاصل کنند که چاقی فرد مشکل ساز است و دیگر روش های لاغری هیچ تاثیری بر روی او نداشته اند مجاب می شود که عمل جراحی به منظور درمانی انجام می شود و قسمتی از هزینه عمل را که مبلغ کمی هم نیست، پرداخت می کنند.

در ادامه مطالب به این موضوع اشاره کردیم که چه روش هایی برای کاهش وزن و تناسب اندام وجود دارد، تفاوت لاغری و تناسب اندام هم به طور کامل شرح دادیم.

به این موضوع دقت کنید برای تناسب اندام و لاغری بهترین راه و روش ورزش کردن و رعایت کردن رژیم غذایی مناسب است که سبب می شود بهترین نتیجه ممکن حاصل شود.

اگر چه گاهی زمان بر است و مدتی طول می کشد تا به وزن دلخواه خود برسید اما مطمئن باشید که هیچ عوارض و مشکلاتی شمار ا تهدید نخواهد کرد.

البته لازم به ذکر است که ورزش غیر اصولی و رژیم غذایی نادرست هم می توان عوارضی در پی داشته باشد.

عمل های جراحی لاغری اگر چه در مدت زمان اندکی باعث لاغری فرد می شوند اما عوارضی هم دارند. اگر می خواهیم از عمل های جراحی برای لاغری بهره بگیرید در ابتدا مطنئن شوید که ورزش و رعایت رژیم غذایی شما را به نتیجه دلخواه نمی رساند و سپس برای عمل اقدام کنید.

بعد از این که تصمیم شما برای انجام عمل جراحی لاغری نهایی شد باید تحقیقات خود را به صورت اصولی و با مشورت پزشک متخصص پیش ببرید تا بتوانید بهترین عمل را برای خود انتخاب کنید.

اگر می خواهید که حجم معده شما قابل بازگشت نباشد و مشکلات گوارشی برای شما پیش نیاید اسلیو معده می تواند بهترین انتخاب ممکن باشد.

در عمل جراحی اسلیو معده حجم عظیمی از معده شخص جدا می شود و همین امر سبب می شود تا اشتهای او به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند و در مدت زمان کوتاهی وزن زیادی را از دست دهد.

اگر قصد دارید عمل جراحی شما بازگشت پذیر باشد می توانید عمل جراحی بالون داخل معده یا باندینگ( نوار یا حلقه دور معده) را انتخاب کنید. این عمل های جراحی این امکان را برای شخص فراهم می کنند که بعد از رسیدن به وزن ایده آل بتوانند معده خود را به حالت قبل از عمل بر گردانند.

ورزش کردن

البته توجه داشته باشید که بعد از خارج کردن بالون، حلقه یا نوار باید رژیم غذایی مناسب و ورزش را در برنامه روزانه خود قرار داد تا دیگر دچار اضافه وزن و چاقی نشود.

ورزش کردن
ورزش کردن

در نهایت مزایا و معایب عمل های جراحی لاغری را بیان کردیم. برای تکمیل مطالب بالا باید بگوییم که با دقت و به دور از احساسات تصمیم بگیرید. اگر چه هر عملی مزیت ها و معایب خاص خود را دارد

اما بعضی از آن ها با شرایط فردی شما تناسب بیشتری دارند با صبر و حوصله وقت بگذارید و بهترین روش عمل جراحی را انتخاب کنید تا از نتیجه به دست آمده رضایت کامل داشته باشید و مشکلی برای شما پیش نیاید.

امیدوارم از خواند مطالب مقاله هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی لذت برده باشید و اگر قصد انجام عمل های جراحی لاغری، به خصوص عمل اسلیو معده را دارید مقاله هزینه عمل اسلیو معده با بیمه تامین اجتماعی برای شما مفید و موثر بوده باشد.

drsalimi

drsalimi

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

12 پاسخ

 1. سلام
  بنده با قد 158 و وزن 97کیلو آیا شرایط مورد قبول بیمه را دارم ؟بیمه نیروهای مسلح را دارم
  متشکرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

تو اینستاگرام منتظرتونیم.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید