30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه

فهرست مطالب

ما امروز در این مقاله قصد داریم تا مطالبی در رابطه با 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه به شما عزیزان ارائه بدهیم. افرادی که دچار اضافه وزن زیاد هستند و می خواهند به وزن مورد پسند خود برسند، باید وزن خود را کاهش بدهند. کاهش وزن می تواند با رژیم های لاغری هم اتفاق افتد.

کاهش 30 کیلوگرم وزن در 2 ماه ممکن است، اما مهم است که آن را به روشی سالم و پایدار انجام دهید.

در صورت نیاز به دریافت مشاوره در زمینه کاهش ورزن فوری با ما تماس بگیرید. 

09120174510

30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه
30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه

اما کسانی که می خواهند کاهش وزن چشمگیری در بازه زمانی کم را تجربه کنند، می توانند با خواندن این مقاله با راهکارها و شیوه های کاهش وزن چشمگیر آشنا شوند و تجربه های بسیار شیرینی را کسب کنند.

30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه چگونه امکان پذیر است؟

عمل های جراحی چاقی بهترین روش برای 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه است. به روش های زیر:

 1. بالون معده
 2. حلقه در معده
 3. بای پس معده
 4. اسلیو معده

 

در ادامه مقاله 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه پاسخ به سوالات زیر را به شما عزیزان خواهیم داد:

 • بهترین روش برای 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه چیست؟
 • چگونه از طریق جراحی  30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه را تجربه کنیم؟
 • چگونه از طریق جراحی گذاشتن حلقه در معده کاهش وزن چشمگیری را تجربه کنیم؟
 • آیا از طریق روش جراحی بای پس معده می توانیم 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه را تجربه کنیم؟
 • آیا می توان انتظار 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه را از جراحی زیبایی داشته باشیم؟
 • فواید عمل جراحی معده برای 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه چیست؟
 • چگونه از طریع عمل جراحی معده وزن کاهش می یابد؟
 • آیا کاهش وزن از طریق اسلیو معده قابل بازگشت است؟
 • چگونه از بازگشت وزن خود اطمینان حاصل کنیم و چه راه هایی انجام بدهیم؟

 

بهترین روش برای 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه چیست؟

امروزه در کل دنیا بر طبق آمار و سر شماری تقریبا 80 درصد مردم کل دنیا با بیماری چاقی و اضافه وزن درگیر هستند و بسیاری از آن رنج می برند. برخی بر اثر پر خوری زیاد و برخی هم به دلیل اختلالات هورمونی و مشکلات عصبی دچار این بیماری اضافه وزن می شوند. بسیاری از راه و روش ها وجود دارد که شما بتوانید وزن خود را کاهش دهید،

اما به چه صورتی و در چه بازه زمانی؟ قطعا که افراد چاق هر چه زود تر نتیجه لاغری خود را ببینند، بیشتر شوق و انگیزه درون آن ها اتفاق می افتد.

پس به همین صورت عمل های جراحی زیبایی بهترین روش برای 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه به شمار می رود که شما با انجام دادن آن می توانید به وزن مورد دلخواه خود برسید. حال می خواهیم چند مورد از نمونه جراحی هایی که امروزه انجام می شود و درصد بیشتری از مردم از آن راضی هستند را برای شما با توضیح کوتاهی بیان کنیم.

پیشنهاد می کنیم از مقالات چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم و 15 کیلو لاغری در دو ماه دیدن کنید.

بهترین روش برای 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه چیست؟
بهترین روش برای 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه چیست؟

اسلیو معده

اولین عمل جراحی و بهترین گزینه برای 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه جراحی اسلیو معده است که توصیه اکثر پزشکان و متخصصان هم این گزینه است.

معنای اسلیو معده عبارت است از برداشتن حدود 75 در صد از معده و کوچک کردن معده که کاربردی ندارد و شامل قسمت تولید کننده هورمون گرسنگی ( گرلین ) هم می باشد. همان طور که گفتیم، این قسمت از معده کارایی ندارد و زمانی که آن قسمت خالی می ماند، شما احساس گرسنگی می کنید.

حال تصور کنید که اگر آن قسمت نباشد، معده شما کوچک تر می شود و غذای بیشتری در داخل آن جا می گیرد و هم احساس گرسنگی بیهوده نخواهید کرد.

آن قسمت از معده باقیمانده بخیه زده می شود و بقیه ی آن به طور باریک و دراز و شکلی مانند موز یا خیار یا یک لوله که پیچ و خمی ندارد، پیدا می کند که هم غذای کمتری درون آن جا می گیرد و هم هضم کردن غذا راحت می شود و میل به غذا کاهش می یابد و فرد مدت زمان کمتری احساس گرسنگی می کند.

نحوه کاهش وزن از طریق اسلیو معده هم به این صورت است که: با کوچک شدن حجم معده غذای کمتری درون معده جا می گیرد و تقریبا می توانیم بگوییم که برای فرد آن مقدار غذایی که می خورد تماما مفید است و جذب بدن می شود

همچنین از بین رفتن هورمون گرسنگی فرد باعث می شود که بدن وی کالری بسیار کمتری دریافت کند و وزن وی به طرز چشمگیری کاهش پیدا می کند. بر طبق همین روال شما می توانید 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه تجربه کنید.

میزان کاهش وزن اسلیو

مقدار میزان کاهش وزن تقریبی پس از عمل اسلیو معده بر اثر تحقیق روی افراد چاقی که این عمل را انجام داده اند این گونه بیان شد که اکثر افراد عمل شده پس از اسلیو معده حدود 40 تا 65 در صد از وزن اضافی خود (همان چربی ها و چاقی ) را طی 5 تا 8 ماه و 40 تا 65 در صد از آن را طی 1 الی یک سال و نیم از دست خواهند داد و لاغر می شوند.

تحقیقات اخیر این مورد را نشان می دهد که سرعت کاهش وزن و لاغری در عمل جراحی اسلیو معده نسبت به بای پس معده کمتر می باشد که همین موجب کاهش احتمال افتادگی پوست پس از جراحی لاغری می شود و شما 2 سال پس از انجام عمل اسلیو باید تحت نظر پزشک خود به دکتر پوست مراجعه کرده و اگر درصد افتادگی پوست شما 20 تا 40 در صد بود، می توانید با انجام ورزش های مخصوص و دارو پوست خود را به حالت اولیه برگردانید،

ولی اگر افتادگی پوست 50 تا 80 در صد بود باید از طریق جراحی پلاستیک پوست خود را به اصطلاح بکشید تا اندام جدید و زیبای شما نمایان شود.

بر طرف کردن مشکل بسیار مهم جای بخیه این گونه است که برش های لاپاراسکوپی هر یک حدودا یک و نیم الی دو سانتی متر بوده و جای بخیه حاصل از جراحی لاغری به سرعت بهبود پیدا می کند و اصلا جایی از آن باقی نمی ماند و فرد می تواند پس از انجام اسلیو معده به روند زندگی عادی خود باز گردد. پس این فرضیه که شما پس از عمل جای بخیه روی بدنتان باقی می ماند کاملا اشتباه است.

میزان کاهش وزن اسلیو
میزان کاهش وزن اسلیو

چگونه از طریق جراحی بالون معده 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه را تجربه کنیم؟

در این گونه عمل ها باید بگوییم که جزو کم خطر ترین عمل ها می باشد و مناسب کسانی است که از جراحی و بخیه زدن می ترسند. بالون معده جزو عمل جراحی های غیر تهاجمی بوده، یعنی همان بی خطر ترین عمل ها، زیرا شامل هیچ گونه برش و خونریزی نمی شود و همان طور که گفتیم، اگر از زیر تیغ جراحی رفتن می ترسید، حتما این روش را امتحان کنید.

در واقع به زبان ساده تر در انجام این روند، پس از بی حسی فرد و یا در برخی شرایط با رضایت خود شخص بیهوشی کامل، یک بالون یا بادکنک خالی از طریق دهان وارد بدن شده و به سمت معده هدایت می شود. ( شما هیچ ناراحتی و یا دردی را احساس نخواهید کرد ). پس از قرار گیری در محل مناسب معده، بالون با محلول سالین پر می شود و تقریبا حجم بزرگی از معده را پر می کند.

بالون قسمتی از حجم معده را اشغال می کند

در انجام این عمل، نحوه کاهش وزن افراد به این صورت می باشد که بالون قسمتی از حجم معده را اشغال می کند و موجب می شود تا فرد کمتر احساس گرسنگی کند و معمولا معده به دلیل این که یک غذا است، احساس گرسنگی نمی کند.

این بالون معمولا پس از چندین ماه برداشته خواهد شد و معده شما همواره عادت به دیر گرسنگی می کنند، همچنین وجود این بالون به دلیل این که حجم معده را اشغال می کنند، باعث می شود تا شما غذای کمتری میل کنید.

میزان کاهش وزن تقریبی که روی افرادی که این عمل را انجام دادند نشان می دهد که بیمار با گذشت ۶ ماه از جراحی لاغری می تواند حدود 10 الی 30 در صد از وزن اضافی خود را کم کند و برای لاغری بیشتر زمانی به پس از یک سال طول می کشد.

از نظر جای بخیه هم همان طور که گفتیم، هیچ برش و جای بخیه ای در این جراحی وجود نخواهد داشت و هیچ دردی پس از عمل احساس نخواهید کرد.

چگونه از طریق جراحی گذاشتن حلقه در معده، کاهش وزن چشمگیری را تجربه کنیم؟

در ادامه مقاله 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه، به بررسی روش حلقه گذاری در معده می پردازیم. این عمل به این گونه است که یک حلقه قابل تنظیم درون معده شما قرار می گیرد که شامل قرار دادن یک بند یا حلقه به دور بخش بالایی معده ( انتهای معده ) و تشکیل یک کیسه کوچک بالای حلقه می باشد که معده شما را بسیار کوچک می کند.

بخش تحتانی یا اتنهای معده در زیر حلقه قرار خواهد گرفت و معمولا در آنجا غذا نخواهد رفت و همان طور که گفتیم، معده کوچک می شود و غذای کمتری درون معده جای می گیرد. حلقه معده یک متد کم تهاجمی می باشد و به شیوه ی لاپاراسکوپی اجرا می شود که این روش تعداد بریدگی و بخیه کمتری از روش اسلیو معده دارد.

ایجاد برش های کوچک

در این روش برش های کوچکی برای ورود ابزار جراحی و قرار دادن حلقه به دور معده روی شکم فرد زده می شود که اصلا موضوع مهمی نیست و ممکن است حتی برخی متوجه این بخیه ها نیز نشوند.

ایجاد برش های کوچک
ایجاد برش های کوچک

تحقیق روی افرادی که این عمل را انجام داده اند، این گونه محاسبه کرد که نحوه کاهش وزن آن ها بسیار قوی بوده. حلقه معده با محدود کردن معده و یا به زبان ساده تر کوچک کردن معده، کاهش احساس گرسنگی و کاهش سرعت هضم غذا به کاهش وزن فرد کمک بسیاری می کند که همین امر باعث کاهش وزن می شود.

این حلقه قابل تنظیم بوده و می توان بعد ها آن را از بدن خارج کرد و یا برخی از حلقه ها به طور جذبی بوده که طی یک مدت خودش رفع می شود.

میزان کاهش وزن تقریبی طبق دریافت آمارهای گرفته شده از طریق بیماران این گونه بود که 45 الی 65 در صد از وزن اضافی بدن خود را طی 2 سال از دست خواهد داد و بدن به صورت مناسب وزن را کاهش می دهد و پوست شما آسیبی نمی بیند و بر خلاف عمل اسلیو معده که به سرعت، وزن کاهش می یابد و پوست شل شده و می افتد، این عمل اصلا به آن صورت نمی شود و بدن در طول زمان مناسب وزن کم می کند و به پوست آسیبی وارد نمی کند.

همان طور که از روی تحقیقات انجام شده گفتیم، جای بخیه بسیار کم بوده یعنی: جای بخیه های حاصل از جراحی بسیار ریز است و پس از مدتی محو یا ناپدید می شوند و اگر به آن ها دقتی نکنیم، اصلا قابل دیدن نیست.

آیا از طریق روش جراحی بای پس معده می توانیم 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه را تجربه کنیم؟

عمل بای پس معده در زمره ی جراحی هایی می باشد که با عنوان کم تهاجمی تر شناخته می شوند، چرا که با کمک متد لاپاراسکوپی انجام می شود که دارای فواید بسیار می باشد.

طی این جراحی، قسمتی از معده بای پس شده و جدا می شود و بخش باقیمانده معده بخیه زده می شود و یا به طور عامیانه منگنه زده می شود.

در عین حال قسمتی از روده کوچک نیز بریده شده و به معده جدید متصل می شود و می توان گفت که انتهای معده و ابتدای روده با هم برابر می شوند.

در واقع در این جراحی مسیر عبور غذا از روده نیز تغییر خواهد کرد و غذا لازم نیست که هضم شود، بنابراین بدن، چربی یا کالری اضافه ای دریافت نمی کند و شما در این عمل به دلیل این که معده نمی تواند ویتامین و کلسیوم را جذب کند، فرد بیمار مجبور می شوند، 1 الی 3 سال از قرص های ویتامین استفاده کند تا بدن او نیز افت نکند.

نحوه کاهش وزن در عمل جراحی بای پس معده

نحوه کاهش وزن در عمل جراحی بای پس معده به این صورت است که بیمار پس از بای پس معده بسیار سریع تر از قبل احساس سیری می کند و تقریبا می توان گفت که زمان زیادی احساس گرسنگی می کند و غذای بسیار کمی که بخورد سیر می شود.

همچنین به دلیل تغییر مسیر عبوری غذا از روده، میزان کالری و مواد غذایی کمتری به بدن جذب می شود که این مشکل بزرگی نیست و شما می توانید از طریق تجویز پزشک ویتامین هایی دریافت کنید و با مصرف آن ها نیروی بدن خود را تامین کنید.

میزان کاهش وزن تقریبی طبق گفته های محققان که آزمایشاتی بر روی افراد انجام داده اند، گفته است که 55 تا 85 در صد وزن اضافه بدن طی 24 ماه یا همان دو سال کاهش خواهد یافت که این کاهش بسیار مفید بوده و شما می توانید از طریق انجام این عمل 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه را تجربه کنید.

نحوه کاهش وزن در عمل جراحی بای پس معده
نحوه کاهش وزن در عمل جراحی بای پس معده

و باز هم یک تفکر و فرضیه اشتباه و غلط که بسیاری از افرادی که آگاهی لازم را ندارند، گفته اند که جای بخیه ها باقی می ماند. هر یک از برش های جراحی لاپاراسکوپی حدود یک و نیم الی دو سانتی متر بوده است و به مرور زمان بهبود کامل می یابد و محو خواهند شد.

این جراحی تحت بیهوشی کامل انجام خواهد گرفت و هیچ عواقبی نخواهد داشت و به طور قطعی می توانیم بگوییم که جای بخیه ها از بین خواهند رفت.

آیا می توان انتظار 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه را از جراحی زیبایی داشته باشیم؟

این سوال بسیاری از پزشکان مطرح شده است و وظیفه ما این است که پاسخ آن را به صورت گسترده بیان کنیم. برخی مراجعه کنندگان به پزشک خود می گویند که دوست دارند، پس از جراحی به روش یکی از موارد گفته شده، می خواهند که به سایز ۲ برسند و یا هیکلی شبیه به مربی بدنسازی شان داشته باشند و حتی برخی می گویند که می خواهند 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه داشته باشند. این فرضیه 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه امکان پذیر است، اما کاملا به خودتان و مراقبت ها و رسیدگی های خودتان نیز بستگی دارد.

اما این توقعاتی که در ماه اول برای سایز دو و یا هیکلی شبیه مربی ها داشته باشند، یک سایز رویایی بوده و نشان می دهد که بیمار آمادگی لازم را برای انجام جراحی لاغری ندارد. زیرا برای این که بتوانید عملی موفق داشته باشید، باید اول از لحاظ روحی خود را آماده کنید که لاغری زمان می برد و باید صبر کنید و با مراقبت های لازم و توصیه های پزشک به وزن ایده آل خود برسید.

در غیر این صورت شما انتظار این را دارید که در ماه اول 50 کیلو کاهش وزن داشته باشید و اگر این اتفاق نیفتد، لطمه بزرگی به روح و روان شما وارد می شود و شما انگیزه خود را از دست می دهید و مراقبت های لازم را انجام نمی دهید، به همین صورت نتیجه مناسب و مطلوبی دریافت نمی کنید.

برای 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه یک نکته مهم وجود دارد

برای 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه یک نکته مهم وجود دارد و آن این مورد است که بیمارانی که قادر نسیتند تا دست از میل نمودن نوشابه و یا دلستر یا استعمال سیگار بکشند نیز در گروهی قرار دارند که نمی توانند عمل های جراحی را انجام دهند.

زیرا علاوه بر این که به بدن خود نیز آسیب وارد می کنند، بلکه باعث از بین رفتن اعتماد به نفس آن ها نیز می شوند.آن ها قادر نیستند تا گزینه های خوبی برای جراحی لاغری باشند و پزشکان نیز وظیفه دارند که این اطلاعات را در دسترس مراجعه کننده خویش قرار بدهند و اگر فردی می گوید که نمی تواند این عادت هایش را ترک کند، پزشک نباید این عمل را برای وی انجام دهد، زیرا پاسخی نمی گیرند و فقط زمان و پول خود را به هدر داده اند.

برای 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه یک نکته مهم وجود دارد
برای 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه یک نکته مهم وجود دارد

فواید عمل جراحی معده برای 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه چیست؟

شاید تا به حال به این موضوع فکر هم نکرده اید که لاغری شما چقدر می تواند بر روی اعتماد به نفس و روح و روان شما نیز تاثیر بگذارد. عمل جراحی لاغری به بهبود وضعیت روانشناختی منجر می شود و باعث بالا رفتن اعتماد به نفس شما نیز می شود.

شما بعد از این مورد که قسمت خیلی زیادی از وزن خود را کم نموده اید و سبک زندگیتان تغییر پیدا نمود، به ناگاه احساس بهتری خواهید داشت که بسیار روی اعتماد به نفس شما تاثیر مستقیم نیز خواهد گذاشت. به طور قطع به یقین اعتماد به نفس بیشتری دارید که این کاملا ثابت شده است.

عزت‌ نفس شما بالاتر می رود و روند درمان مشکلات و بیماری های زمینه ای شما نیز بهبود پیدا خواهد کرد. حتی در برخی از بیماران که مشکلات روحی و روانی داشته اند، پزشک روانشناس می گوید که با کاهش وزن خود این مشکلات نیز بر طرف می شود. عمل جراحی لاغری به بهبود وضعیت روانشناختی منجر می شود.

یکی از اساسی ترین مزیت های جراحی لاغری

یکی از اساسی ترین مزیت های جراحی لاغری که به اندازه کافی به آن عنایت نمی شود، صرفه جویی در هزینه های مالی می باشد که بسیار کاهش پیدا می کند. کسانی که چاق هستند، با مشکلات زیادی مواجه هستند که بحث مالی مهم ترین بخش است، زیرا فرض کنید که شما هزینه ای که برای وعده های غذایی خود می کردید، حال نصف شده است.

بیماری های دیگر که کاهش می یابد، مثل دیابت، مشکلات قلب و عروق، فشار خون که تنها تعدادی از این مشکلات هستند که سالانه هزینه های بسیار بالایی روی دست افراد چاق می گذارند که همه آن ها بر طرف می شوند.

هزینه های ویزیت پزشک، آزمایشات و تهیه دارو در این اشخاص بالا است و شاید تا به حال به آن فکر نکرده اید و به چشم نمی آمدند، اما بسیار مهم هستند و اگر در سنین پایین درمان نشوند، تا پایان عمر مجموع هزینه ها همچنان بیشتر خواهد شد.

حواستان کاملا به جنبه های مالی باشد

پس حواستان کاملا به جنبه های مالی آن باشد. اما عمل جراحی لاغری یک بار برای همیشه بسیاری از این هزینه ها را کم نموده و یا متوقف می کند و شما می توانید علاوه بر حل کردن مشکلات روحی و جسمی راهی برای زندگی بهتر نیز داشته باشد و فرصت های بیشتری نیز کسب کنید.

اما در برخی از افراد یک فرضیه و تفکر غلط و اشتباه وجود دارد که می گونند، هزینه های این عمل ها هم بالا است و مثلا فلان نفر که من می شناسم، هزینه ی میلیونی برای لاغر کردن خود هزینه پرداخت کرده و این برای 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه بسیار هزینه ی زیادی است. این حرف درست است که عمل هزینه بالایی دارد،

اما هزینه های نهایی عدم درمان چاقی بسیار بسیار بیشتر از این حرف ها است، اما چون به طور یک جا پرداخت نمی کنید، به چشمتان نمی آید و در برخی افراد حتی ممکن است تا جان آن ها نیز به خطر افتد! هزینه های میلیونی عمل در مقابل جان شما هیچ ارزشی ندارد. پس برای یک بار هم که شده عاقلانه فکر کنید و با این موضوع منطقی کنار بیایید.

حواستان کاملا به جنبه های مالی باشد
حواستان کاملا به جنبه های مالی باشد

چگونه از طریع عمل جراحی معده وزن کاهش می یابد؟

در رابطه با پاسخ به این سوال باید بگوییم که شما با انجام عمل به صورت آنی و یک باره وزن از دست نمی دهید، بلکه اضافه وزن خود را به مرور زمان، اما به شکلی موثر و بیشتر دائمی از دست می دهید که این موضوع شامل خواص عمل ها محسوب می شوند. ممکن است که در گذشته بارها تلاش کرده باشید که لاغر شوید و هر روشی را امتحان کرده باشید،

اما اصولی و دقیق نبوده و یا نتیجه تلاش های گذشته شما بیهوده بوده و احتمالا با شکست مواجه شده و یا وزن کمی از دست داده اید و یا حتی در برخی دیده شده است که وزن آن ها دوباره برگشته و یا حتی اضافه وزن شدید تری هم آورده اند.

در مقایسه با دیگر متدها، عمل جراحی لاغری در مدت زمان کوتاه تری وزن شما را کم خواهد نمود و این کاهش وزن برای همیشه بوده و بازگشتی نخواهد داشت.

پس از انجام عمل، خورد و خوراک شما تغییر می کند که این موثر ترین و مفید ترین جواب عمل است، کمتر می خورید و زودتر سیر می شوید و کالری و چربی کمتری نیز دریافت می کنید.

از آنجایی که دیگر نمی توانید پرخوری کنید، سریعا از کنار سفره یا میز غذا بلند می شوید و به صورت پایدار وزن خود را کاهش می دهید که با کنترل کردن خود، این کاهش وزن به صورت دائمی می شود.

آیا کاهش وزن از طریق اسلیو معده قابل بازگشت است؟

در جواب به این موضوع هم باید بگویم که یکی از بزرگترین ترس های افرادی که می خواهند این عمل ها را انجام بدهند و 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه را تجربه کنند، بازگشت وزن قبلی خود است.

از آنجایی که بیشتر افرادی که در مسیر کاهش وزن، برخی مواقع رژیم لاغری خود را می شکنند و به آن ها دقتی نمی کنند، این ترس کاملا قابل فهم می باشد که از بازگشت وزن قبلی خود هراسان باشند، اما اگر شما مراقبت های لازم و توصیه های پزشک خود را انجام بدهید، هیچگاه وزن شما قابل باز گشت نمی شود.

در رابطه با احتمال بازگشت وزن پس از جراحی لاغری عوامل مختلفی وجود دارد و برخی از آن ها نیز بسیار تاثیرگذار هستند که عبارتند از موارد زیر:

وزن سابق خود که بسیاری از مراجعه کننده ها از آن سوالاتی متداول پرسیده اند:

شاید چنین فرضیه و تصوری را داشته باشید که کم شدن وزن قبل از عمل لاغری نتیجه ای نداشته و دوباره بر می گردد، اما به این صورت نمی باشد و این فرضیه کاملا غلط است.

کاهش مقداری از وزن قبل از جراحی لاغری باعث می شود تا عوارض اسلیو معده یا دیگر انواع جراحی لاغری کمتر شود و علاوه بر این شاخص توده بدنی هم کاهش می یابد. یعنی شما اگر وزن قبلی خود را کاهش دهید، می توانید نتیجه مطلوب تری دریافت کنید.

همچنین اثراتی که در برابر پوست شما نیز می گذارد تا دچار مشکلات کمتری خواهید شد. بنابراین اگر قبل از عمل، رژیم غذایی یا ورزشی انجام می دهید، آن را ادامه دهید.

زیرا بسیار در نتیجه پس از عمل می تواند موثر باشد و اگر کسی گفت که به هر حال می خواهی عمل کنی پس به خودت سختی نده، چون در آخر یک وزن را کم می کنی؛ اصلا به این صحبت ها اهمیت ندهید و تا آنجایی که می توانید وزن خود را کاهش دهید تا عمل راحت تری نیز داشته باشد.

وزن سابق خود که بسیاری از مراجعه کننده ها از آن سوالاتی متداول پرسیده اند:
وزن سابق خود که بسیاری از مراجعه کننده ها از آن سوالاتی متداول پرسیده اند:

اعتیاد به الکل و یا مواد مخدر

اعتیاد به الکل و یا مواد مخدر هم یک عنوان بسیار مهم در نتیجه نگرفتن و بازگشت وزن قبل از عمل خود است:

این نکته بسیار نکته مهمی است که باید آن را به طور کامل ذکر کنیم. بی شک می توانیم انتظار داشته باشیم که مصرف کنندگان مواد مخدر به عادات قبلی خود باز می گردند.

علاوه بر این، برخی بیماران پس از جراحی لاغری شروع به مصرف الکل یا مواد مخدر مانند سیگار و… کرده و در واقع یکی را جایگزین دیگری می کنند که این کار بسیار خطر ناک است و باعث از بین بردن نتیجه عمل و بازگشت وزن قبلی خود می شوند.

به کار بردن این مواد می تواند احتمال رخداد عوارض جراحی لاغری را نیز بالاتر ببرد که این مسئله حتما قطعی است که شما تا مدتی بعد از انجام عمل جراحی معده، اگر مواد مصرف کنید و یا نوشیدنی های الکل دار بنوشید، شاید در مدت طولانی و شاید طی یک مدت کوتاه عوارض آن را مشاهده کنید.

توصیه ما به شما این است که اگر نمی توانید این عادات خود را ترک کنید، هرگز عمل را انجام ندهید، زیرا باعث آسیب رساندن های جبران نا پذیری به بدن می شود.

نداشتن حامی و پشتیبان که از نظر روحی و عاطفی در مقابله با شما قرار می گیرد:

برخی افراد هستند که برای اولین بار مراجعه می کنند و پس از آن شوق خود را از دست می دهند و نیز پشیمان می شوند. یعنی بیماری بوده که در صورت نداشتن حامی در میان اعضای خانواده، دوستان یا اطرافیان پس از مدتی سست شده و اراده ی خود را از دست می دهد و از عمل جراحی معده برای لاغری خود صرف نظر می کند.

پس اگر شما هم دچار این گونه مخالفت ها و پشیمانی شده اید، بهترین گزینه برای حل این مشکل مراجعه به روانشناس و گرفتن مشاوره می تواند برای سلامت جسمی و روانی بسیار مفید باشد.

این را هرگز فراموش نکنید که کسانی در اطراف شما وجود دارند که نمی خواهند موفقیت های شما را مشاهده کنند، پس به حرف های اطرافیان توجه نکنید و آنچه در قلب شما می گذرد را انجام بدهید.

نداشتن حامی و پشتیبان که از نظر روحی و عاطفی در مقابله با شما قرار می گیرد:
نداشتن حامی و پشتیبان که از نظر روحی و عاطفی در مقابله با شما قرار می گیرد:

به نظر شما تاثیر تحرک بیشتر در زمان پس از جراحی معده چگونه است:

پس از انجام عمل معده هر چه تحرک بیشتری داشته باشید، بدنتان در سلامت بیشتری خواهد بود و وزن بسیار بیشتری کم می کنید، زیرا بدن کالری هایی که از قبل مانده را هم می سوزاند.

اضافه کردن فعالیت های فیزیکی و ورزش پس از جراحی لاغری به برنامه روزانه یک مورد بسیار ضروری و اجباری است که موجب زیبایی بیشتر فرم بدنتان خواهد شد و پوست بدنتان شل و افتاده نمی شود. می توانید برای شروع ورزش و تحرک ابتدا با پیاده روی شروع کنید و هدف های کوچک و قابل دستیابی برای خود تعیین کنید که هم به یک باره به بدن شوک وارد نکنید و هم خسته نشوید.

به نظر شما تاثیر تحرک بیشتر در زمان پس از جراحی معده چگونه است:
به نظر شما تاثیر تحرک بیشتر در زمان پس از جراحی معده چگونه است:

اول با ورزش ها و تحرکات ساده نیز شروع کنید

پس اول با ورزش ها و تحرکات ساده نیز شروع کنید. پس از آن بهتر است تا تمرین های مقاومتی را نیز که بسیار مهم هستند را در ورزش خود قرار دهید تا سوخت و ساز بدن را در سطح بالایی نگه دارید. جراحی لاغری می تواند از راه های مختلفی زندگی فرد را تغییر دهد که از هر نظر نگاه کنید، یک امتیاز مثبت محسوب می شود.

با همه این احوالات، جراحی لاغری تنها شروع این راه می باشد و ادامه راه این راه جدید، محتاج نقشه راهی مناسب و تعهد فرد برای اطمینان از گرفتن بهترین ثمرات می باشد که شما باید به آن پایبند باشید و به آن اطمینان کنید.

در این راه حتی ممکن است تا در برخی شرایط تسلیم شدن ها و عقب نشینی هایی وجود داشته باشد که شما را آزرده خاطر سازد، اما آن ها به معنی پایان راه نیستند و شما نباید امید خود را از دست بدهید. پس از هر توقف، دوباره ایستاده و شروعی تازه داشته باشید و به زندگی جدید و زیبایتان سلام دهید و هرگز وسط راه پا پس نکشید و به آینده زیبای خودتان فکر کنید.

مشاوره گرفتن

یکی دیگر از عوامل مهم در تصمیم گیری جراحی معده مشاوره گرفتن است.

حال در مصاحبه ای که با یک پزشک جراح اسلیو معده داشتیم، صحبت هایی را که باید شما بدانید را این گونه مطرح کرد:

پزشک جراح برای این که بتواند از اضافه وزن شدید فرد چاق کم کند و نتیجه مطلوب و درستی بگیرد، می تواند دو روش را به شکل عمل جراحی لاغری انجام دهد، برای کاهش وزن فرد بیمار دچار به چاقی مفرط، یا معده بیمار را کوچک تر می کند تا کمتر غذا بخورد و از این طریق لاغر بشود و یا این که راه های جذب مواد غذایی را به شدت کم می کند تا غذاهایی که بیمار می خورد، جذب نشود که این کار امروزه به دلیل عوارض بسیاری که در پی دارد، زیاد انجام نمی شود.

میتوان برای یکی از همین روش های جراحی، به عمل جراحی اسلیو معده اشاره کرد که برای کاهش وزن و درمان بیماری هایی که بر اثر چاقی، فرد به آن ها مبتلا می شود، انجام می شود.

مشاوره گرفتن
مشاوره گرفتن

انتخاب عمل های متنوع لاغری و انتخاب کردن بهترین گزینه:

عمل لاغری معده چند نوع مختلف دارد که در مطالب بالا ذکر کرده ایم. معمولا با کم کردن مصرف روزانه غذای فرد، منجر می شود که وزن او کاهش یابد، اما چند نکته در این مقاله گفته می شود که شما اگر می خواهید به وزن مورد نظر خود برسید، باید آن ها را فراموش نکنید.

به همین دلیل بسیاری از افراد به ‌دنبال راه ‌حل ‌های مناسبی برای کم کردن وزن خود هستند، از طریق راه های مختلف، اما متاسفانه برخی با نداشتن اطلاعات کافی موجب ضرر رساندن به خود می شوند، زیرا چاقی نه تنها باعث می شود که ظاهر فرد به صورت نا خوشایندی در جامعه نمود پیدا کند، بلکه باعث کمبود اعتماد به ‌نفس فرد می شود که باید هر چه زود تر یک تصمیم درست و عاقلانه ای بگیرید.

همچنین چاقی بیش از حد باعث بیماری ‌های بسیاری نیز می شود که علاوه بر آسیب رساندن بر اجزای بدن هزینه مالی زیادی هم در بر دارد مانند: دیابت نوع یک، فشار خون، بیماری ‌های قلبی و غیره می‌ شود و می ‌تواند برای افراد بسیار مضر باشد و ممکن است تا اتفاقی افتد که خودتان و اطرافیانتان تا آخر عمر پشیمان باشید.

به همین دلیل افراد به دنبال راهکارهای بسیاری برای تناسب اندام خود هستند و ممکن است که دست به هر اقدامی نیز بزنند تا قادر باشند، اندام ایده‌آل خویش را برای بالا بردن اعتماد به نفس و کم نمودن بیماری‌ های مربوط به چاقی به دست بیاورند.

زیاد شدن معضلات چاقی

به‌ صورتی که در بعضی موارد معضلات اضافه وزن و چاقی در فرد به اندازه ای زیاد می ‌شود که شخص تصمیم می ‌گیرد که هر متد غیر اصولی دیگر را مورد کاربرد قرار دهد تا بتواند به وزن ایده‌ آل خود برسد و وزن آن ها باز نگردد.

خوب است که اطلاعات کافی را در این مورد بدانید که عمل اسلیو معده ( gastric sleeve surgery ) یک روش موثر برای کاهش وزن افرادی است که از چاقی رنج می برند و حتی کسانی که طی عمل زایمان اضافی وزن شدید آورده اند و تقریبا برای کسانی که می خواهند سریع نتیجه بگیرند، کاملا مناسب می باشد.

زیرا مانند بقیه رژیم ها و شیوه های لاغری زمان زیادی نمی خواهد که بسیار تضمینی و مطمئن است، از بابت برنگشتن وزن قبلی خود و در صورت مراقبت این شعار را همه جا می گوییم که وزن غیر قابل بازگشت است.

زیاد شدن معضلات چاقی
زیاد شدن معضلات چاقی

همان ‌طور که در مطالب بالا توضیحاتی به شما عزیزان دادیم، روش ‌های بسیاری در دنیا وجود دارد برای این که وزن شما کاهش یابد. مانند به کار گیری گن های ویژه ی کاهش وزن، سونای کاهش وزن، گوشواره‌ های کم نمودن وزن، عمل‌ های جراحی متنوع، قرص ‌های کاهش وزن و غیره برای درمان چاقی وجود دارد.

عمل اسلیو معده رایج ترین عمل کاهش وزن است

اما عمل اسلیو معده رایج ترین عمل کاهش وزن است. آن هم به دلیل راحتی و سریع جواب گرفتن و می توان گفت که شما با انجام این عمل می توانید ۳۰ کیلو کاهش وزن در ۲ ماه را به راحتی تجربه کنید.

ولی این مورد را هرگز نباید فراموش کرد و باید مدام آن را برای خویش بازگو نماییم که عمل جراحی اسلیو معده یک شیوه ی سرعتی و کارآمد می باشد و امروزه بسیاری از افراد در همه جای دنیا آن را انجام می دهند که فرد بعد از انجام عمل می ‌تواند نتیجه آن را به خوبی دریافت و حس کند و وزن از دست رفته باز نخواهد گشت، ولی این یادتان باشد که مراقبت های ویژه ای را انجام بدهید تا وزنتان مثل قبل نشود.

عمل اسلیو معده رایج‌ ترین عمل کاهش وزن است
عمل اسلیو معده رایج‌ ترین عمل کاهش وزن است

در ادامه این مقاله تحت عنوان 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه، می خواهیم توضیحاتی بدهیم که روش جراحی اسلیو معده و عملکرد آن را برای شما به صورت کامل و جامع توضیح دهیم که شما با مراجعه به پزشک متخصص هم می توانید اطمینان کامل را جذب کنید تا از این طریق بتوانید با اطلاعات بسیار و خیالی آسوده جراحی خود را انجام دهید، بدون هیچ گونه استرس و دلواپسی برای عمل. پس در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید و توضیحات ما را کامل به خاطر بسپارید.

عمل اسلیو معده یکی از شیوه های های جراحی لاغری و درمان پر کاربرد

لازم است که نسبت به این مسئله آگاه باشید که روش اسلیو معده یکی از شیوه های های جراحی لاغری و درمان پر کابرد است که امروزه بیشتر افراد جامعه آن را برای اضافه وزن بیش از حد خویش مورد گزینش قرار می دهند.

در این روش از عمل لاغری شکل و سایز معده بسیار کوچک ‌تر از حد معمول می شود که هم غذای کمتری داخل معده جای می گیرد و هم دیر تر احساس گرسنگی می کنید.

برای این که واضح تر درک کنید، فرض کنید که مثلاً اگر معده به اندازه یک توپ بسکتبال گنجایش داشته باشد، به یک موز تغییر شکل پیدا می ‌کند یعنی از گردی به یک لوله تبدیل می شود.

در شکل مشاهده کنید، جراحی اسلیو معده قسمت بالایی معده حذف می شود

هورمون گرلین یکی از هورمون های مهم بدن برای احساس گرسنگی می باشد

هورمون گرلین یکی از هورمون های مهم بدن برای احساس گرسنگی می باشد که عامل اصلی چاقی شما محسوب می شود، به واسطه آن قسمت تولید و ترشح می شود و بدن شما اضافه وزن می آورد.

هورمون گرلین باعث می شود که اشتها و علائم گرسنگی به مغز برسد و شما را به سمت غذا می کشاند و از این جهت مغز دستور می دهد که باید غذا به معده برسد، بنابراین شما تا زمانی که احساس سیری نکنید، غذا میل می کنید.

اشتهای لازم برای میل نمودن غذاها ۷۰ الی ۸۰ درصد کاهش می یابد

حال تصور کنید تا وقتی فردی تصمیم می‌ گیرد که جراحی اسلیو معده را انجام دهد و از اضافه وزن خود خسته شده است، باید اطلاع داشته باشد که جراح متخصص با عنایت به در نظر گرفتن میزان معده، حدوداً 15 درصد آن را نسبت به سایز آغازین کوچک‌ تر می‌ کند، یعنی اشتهای لازم برای میل نمودن غذاها ۷۰ الی ۸۰ درصد کاهش می یابد.

به همین علت است که یک شخص قادر است تا به اندازه معینی غذا بخورد که این موضوع را پزشک تعیین می کند و معده ایشان نیز گنجایش خوردن غذای بیشتری را ندارد و زودتر از موارد گذشته دستور سیری را به مغز صادر می کند، به همین ترتیب است که فرد لاغر می شود.

لطفا از پست رژیم لاغری برای 25 کیلو اضافه وزن دیدن کنید.

اشتهای لازم برای میل نمودن غذاها ۷۰ الی ۸۰ درصد کاهش می یابد
اشتهای لازم برای میل نمودن غذاها ۷۰ الی ۸۰ درصد کاهش می یابد

اما ممکن است که با این ‌حال باز هم برای این افراد امکان اضافه وزن وجود داشته باشد. آن ها باید با رعایت کردن یک سبک غذایی سالم بتوانند برای کاهش وزن خود تلاش کنند. یعنی به طور کلی نتیجه عمل جراحی اسلیو معده بستگی به روش زندگی افراد دارد.

پس از این ‌که فرد بیمار، جراحی اسلیو معده را به پایان رساند، باید از رژیم‌ های بسیار ویژه ای استفاده نماید تا از این رو بدن ایشان بتواند ریکاوری شود و به معده تازه ی خود عادت نماید و با آن سازگاری پیدا کند.

آن دسته از اشخاصی که عمل جراحی اسلیو معده را به کار می برند، می بایست بتوانند با وعده‌ های غذایی کم حجم تر و پیوسته حجم معده خود را پر نمایند.

چگونگی انجام اسلیو معده را به طور واضح توضیح می دهیم

به طور کلی واژه اسلیو در زبان انگلیسی به معنای آستین می باشد. کوچک کردن و در نهایت به این دلیل نام این جراحی را اسلیو گذاشته ‌اند که امروزه برخی معنای آن را نمی دانند. یعنی معده به شکل یک آستین در می ‌آید به صورت لوله ای.

همان ‌طور که برای شما اشاره داشتیم، برای اجرای عمل جراحی اسلیو معده، جراح و متخصصی که تصمیم گرفته است تا این کار را اجرا کند، می ‌تواند با حذف نمودن مقدار زیادی از معده، میزان اشتهای اشخاص را برای پرخوری کمتر نماید.

با عنایت به انجام دادن این جراحی، بدن فرد مورد نظر می ‌تواند تولید و ساخت هورمون مربوط به گرسنگی ( گرلین ) را متوقف نماید. همچنین باید عنوان کرد که رژیم غذایی برای افرادی که از عمل جراحی اسلیو معده استفاده می‌ کنند، یک برنامه چند فازی می باشد

چگونگی انجام اسلیو معده را به طور واضح توضیح می دهیم
چگونگی انجام اسلیو معده را به طور واضح توضیح می دهیم

که شخص می بایست به سالم خوری روی آورد و سبک زندگی خویش را برای بهبود روند عمل جراحی تغییر دهد تا از این جهت بتواند نتیجه بسیار مثبتی از جراحی معده خود بگیرد.

افراد با داشتن تحرک، اقدام به فعالیت های ورزشی و رعایت رژیم غذایی لاغر نمی ‌شوند

این دسته از افراد با داشتن تحرک، اقدام به فعالیت های ورزشی و رعایت رژیم غذایی لاغر نمی ‌شوند. به همین سبب جراح متخصص تشخیص می‌ دهد تا برای این ‌که قادر باشند که کاهش وزن قابل بیان و قابل توجهی را داشته باشند و از تناسب اندام مناسبی برخوردار باشند، از جراحی لاغری اسلیو معده استفاده نمایند.

در کل عمل لاغری اسلیو معده برای اشخاصی که بی ام آی آن ‌ها بالاتر از عدد 40 می باشد، صورت می‌گیرد. البته بسیاری از افراد نیز با شاخص توده بدنی بالای 35 نیز عمل اسلیو معده را انجام داده‌اند.

داشتن اطلاع از این موضوع بسیار مهم می باشد که شما با به کارگیری رژیم غذایی مناسب و ورزش های سبک می توانید در روند کم نمودن وزن خویش، بعد از انجام عمل اسلیو معده بسیار تاثیر گذار باشید.

اسلیو گشاد:

در این سبک از اسلیو، در حدود شصت درصد از معده فرد حذف می‌ شود و این روش برای افرادی که شاخص توده بدنی آن ها بین سی تا سی و پنج می باشد، تاثیر به سزایی دارد.

اسلیو تنگ:

در این سبک و مدل از عمل اسلیو، نزدیک به هشتاد درصد از ظرفیت معده فرد مورد نظر برداشته می شود و این متد برای اشخاصی که بی ام آی آن ‌ها 35 الی 40 می باشد، بسیار تاثیر گذار است و می ‌تواند کمک مفیدی برای ایشان باشد.

اشخاصی که از چاقی ‌های زیادتری در رنج می باشند، امکان دارد تا در طول عمل ‌های جراحی، تحت تاثیر برخی مسائل و معضلات قرار بگیرند.

اسلیو تنگ:
اسلیو تنگ:

ولی به خاطر این موضوع که این عمل بیش از 120 دقیقه به طول می ‌انجامد، جراحان تصمیم گرفتند که متد‌های دیگری را برای اشخاصی که از چاقی بسیار زیادتری رنج می ‌برند، لحاظ نمایند.

در این شیوه جراحان در گام اول مقدار حجم معده را کمتر می‌ کنند و در گام دوم می ‌توانند پس از طی شدن یک سال، تصمیم به انجام جراحی دوم را بر روی معده آن ها بگیرند، البته در برخی موارد بیمار بعد از گذشت یک سال با وزن کم کردن دیگر احتیاج به انجام مرحله دوم ( جراحی دوم ) نخواهد داشت.

بر اساس پژوهش های موجود، زمانی که هورمون گرلین شروع به ترشح می نماید، در بدن هر شخص باعث احساس گرسنگی می شود، اما با عنایت به عمل اسلیو معده، هورمون گرلین دیگر کمتر ترشح می‌ گردد و مقدار گرسنگی فرد کم می شود.

از آن جایی که مقداری از معده در زمان عمل جراحی اسلیو معده حذف می شود، سبب کم شدن ترشح هورمون گرلین می شود و از همین رو افرادی که نسبت به عمل جراحی اسلیو معده اقدام می کنند، احساس گرسنگی کمتری را تجربه می‌کنند.

مرحله اول: ارزیابی اولیه

نخستین متد جهت این‌ که شما قادر باشید تا کم شدن وزن را تجربه نمایید، گرفتن یک تصمیم صحیح و درست و داشتن اراده ای خوب برای عمل جراحی اسلیو معده می باشد.

مرحله اول: ارزیابی اولیه
مرحله اول: ارزیابی اولیه

متخصص و جراح مربوطه با عنایت به گزینه های ارائه شده توسط سازمان جهانی سلامت می تواند به شما در این تصمیم گیری کمک نماید که عمل اسلیو معده برای شما مناسب و مفید می باشد، یا خیر.

پس از این ‌که موفق شدید تا گزینه ی قابل قبولی برای عمل جراحی اسلیو معده باشید و تعیین شد که این جراحی می ‌تواند برای شما اثرات مناسبی به همراه داشته باشد، باید از جراح وقت مشاوره دریافت نمایید.

در مدت زمانی که جلسه مشاوره برگزار می شود، پزشک جراح شما می تواند توضیحاتی را در ارتباط با چگونگی اجرای عمل و مزیت هایی که ممکن است تا برای شما به همراه داشته باشد، شما را آگاه کند.

همچنین شما می‌ توانید با پرسش های مناسب خود از جراح متخصص، اطلاعات لازم را از عمل جراحی اسلیو معده به دست آورید.

تغییر رژیم غذایی بعد و قبل از جراحی

بخش بسیار مهمی که در انجام عمل جراحی اسلیو معده وجود دارد، تغییر رژیم غذایی بعد و قبل از جراحی می باشد که لازم است که شما از این طریق با یک متخصص تغذیه ارتباط بگیرید.

تغییر رژیم غذایی بعد و قبل از جراحی
تغییر رژیم غذایی بعد و قبل از جراحی

پزشک متخصص برای شما مشخص می نماید که قبل و بعد از اقدام به عمل جراحی اسلیو معده چه رژیم‌ های غذایی را باید مراعات نمایید و همین ‌طور می ‌تواند از بیمار بخواهد که ورزش ‌هایی که مناسب شرایط جسمی و توانایی فرد می باشد را برای نتیجه ‌گیری بهتر استفاده کند.

این احتمال وجود دارد که پزشک معالج شما سفارش نماید تا قبل از این ‌که جراحی اسلیو معده را انجام دهید، مقدار کمی از وزن خود را کم نمایید.

هر اندازه که قبل از جراحی وزن از دست بدهید، نشان می‌ دهد که اراده شما برای کاهش وزن بسیار بالا می ‌باشد. به همین دلیل کاهش وزن قبل از جراحی نیز می ‌تواند نتیجه عمل شما را بسیار تغییر دهد و مطابق میل شما باشد.

زمان انجام عمل جراحی، صبح زود در نظر گرفته می ‌شود

به تشخیص جراح معالج شما، به احتمال زیاد زمان انجام عمل جراحی، صبح زود در نظر گرفته می ‌شود. اما باز هم ممکن است که این موضوع مربوط به تشخیص جراح و یا بیمارستانی که قصد معالجه در آن را دارید، تفاوت داشته باشد.

زمان انجام عمل جراحی، صبح زود در نظر گرفته می ‌شود
زمان انجام عمل جراحی، صبح زود در نظر گرفته می ‌شود

در حالت عمومی و کلی، پزشک مورد نظر از 14 روز قبل، رژیم های ویژه ای در رابطه با عمل اسلیو معده برای شما در نظر می‌ گیرد تا با کمک گرفتن از این متد، معده را برای انجام عمل آماده‌ کند.

زمان انجام عمل جراحی، صبح زود در نظر گرفته می ‌شود
زمان انجام عمل جراحی، صبح زود در نظر گرفته می ‌شود

لازم به توضیح می باشد که رعایت نمودن رژیم غذایی برای عمل اسلیو معده یک موضوع کاملا حیاتی می ‌باشد، چون می ‌تواند کمک نماید که عمل شما با ثمرات بهتری رو به رو شود.

به‌ طور کلی طبق همه عمل ‌های دیگر، قبل از عمل، شما باید از شب قبل ناشتا باشید و از خوردن و آشامیدن هر نوع مواد خوراکی دوری کنید.

معده پر هنگام عمل

چون زمانی که شما با معده ی پر جهت جراحی حاضر می شوید، احتمال رخداد استفراغ و رفلکس محتویات معده به داخل ریه و مسدود شدن مسیرهای هوایی بسیار خواهد بود که از این طریق می ‌تواند برای شما بسیار خطرناک و کشنده باشد.

بیمار با در دست داشتن مدارک پزشکی خود و رضایت ‌نامه های قبل از عملی که پر کرده است تا از این جهت خطرات و عوارضی که بعد از عمل ممکن است، برای او در نظر گرفته شود را قبول کرده باشد، می ‌تواند آماده انجام جراحی اسلیو معده شود.

پس از این ‌که فرد مورد نظر، لباس مخصوص اتاق عمل را پوشید، می بایست همه ی وسیله های خارجی که همراه دارد را از خود دور نماید و مجاز نیست تا این وسیله ها را به اتاق عمل ببرد. بعد از آن است که شخص مربوطه به اتاق عمل جهت انجام جراحی اسلیو معده انتقال پیدا می کند.

میزان شدت ضربان قلب بیمار را بررسی می کنند

بعد از این ‌که فرد بیمار به اتاق عمل هدایت می شود، با استفاده از دستگاه‌ های کنترل ضربان قلب، میزان شدت ضربان قلب او را بررسی می کنند و با کمک گرفتن از ماسک های تنفس که به مواد بیهوش کننده آغشته هستند، بیمار را بیهوش کرده و برای عمل جراحی اسلیو معده آماده می نمایند.

این عمل جراحی به شکل معمول با شیوه ی لاپاراسکوپ و برش های خیلی ریزی که بر ناحیه شکم انجام می ‌شوند، صورت می‌ گیرد. در جراحی اسلیو معده، مزیت های بسیاری در مقایسه با جراحی ‌های باز دیگر وجود دارد.

چون این عمل بهبود سریعی برای بیمار به همراه خواهد داشت و از میزان درد خیلی کمی برخوردار است، همچنین جراحت و خون ‌ریزی در عمل اسلیو در مقدار کمی می باشد.

لازم به توضیح می باشد که لاپاراسکوپ یک لوله بسیار کم عرض است که به دوربین و چراغ نیز مجهز شده است و به یک مانیتور در اتاق جراحی وصل می باشد.

لاپاراسکوپ

لاپاراسکوپ قادر است تا از درون معده تصویر برداری کند و به همین علت کمک می کند که اوضاع معده از راه مانیتور برای پزشک قابل دیدن باشد تا جراح قادر باشد که با داشتن اطلاعاتی مفید، دست به عمل جراحی اسلیو معده زده و با یاری گرفتن از مهارت های مورد نیاز، عملی بسیار راحت و آسان را برای شخص به ارمغان بیاورد.

لاپاراسکوپ
لاپاراسکوپ

از همین جهت پس از لحاظ نمودن بررسی‌ های مورد نظر، جراح متخصص می‌ تواند عمل اسلیو معده را شروع نماید. به این ‌گونه که بخش عمده ای از معده را جدا کرده و بخش های بر جای مانده از معده را با کمک گرفتن از منگنه های جراحی به هم می چسبانند و سطح آن ها را مسدود می کنند.

همان‌ گونه که برایتان تشریح نمودیم، معده ‌ای که در نتیجه ی جراحی اسلیو بر جای می ‌ماند، به فرم یک آستین کم عرض می باشد که از این رو این توانایی را دارد که مقدار خوراکی بسیار کمی را در خود جای داده و سبب کاهش وزن در فرد مورد نظر شود.

بعد از جراحی ابزارهای جراحی لاپاراسکوپ را از داخل شکم بیمار خارج می کنند

بعد از این‌ که جراحی با موفقیت انجام شد، جراح متخصص می ‌تواند ابزارهای جراحی لاپاراسکوپ را از داخل شکم بیمار خارج کند و برش‌ های ایجاد شده بر روی شکم را به واسطه بخیه بسته نگه دارد. لازم است تا بگوییم که جراحی اسلیو معده حدوداً 1 ساعت طول می‌ کشد.

به شکل کلی و در حالت معمول، حدود پنج ساعت پس از عمل جراحی اسلیو معده، پزشک از بیمار تقاضا می نماید که برای ممانعت از لخته شدن خون در رگ‌ ها، چند گامی را در کنار تخت خود راه رفته و به پیاده روی بپردازد.

لازم است تا توضیح دهیم که عمل اسلیو معده در مورد بعضی اشخاص به شکلی عادی و بدون درد بوده و در مورد برخی دیگر ممکن است که دردناک باشد.

بعد از جراحی ابزارهای جراحی لاپاراسکوپ را از داخل شکم بیمار خارج می کنند
بعد از جراحی ابزارهای جراحی لاپاراسکوپ را از داخل شکم بیمار خارج می کنند

درد متفاوت

هر فرد بیمار با توجه به میزان شدت اضافه وزن و یا مشکلات و مریضی هایی که از قبل داشته است و یا اکنون نیز دارد، ممکن است که درد متفاوتی را تجربه کند که همان طور که گفتیم، برای همه یکسان نیست. لازم است، بگوییم که پزشک مورد نظر با تجویز مسکن‌ های مختلف می‌ تواند میزان بسیاری از درد شما را کاهش دهد و این مورد مسئله ای نگران کننده نیست و آن چنان درد هم ندارد. کاملا در حد جزئی.

بهتر است تا آگاه باشید که بعضی از موارد جراحی اسلیو معده، به حالت کوتاه مدت و سرپایی اجرا می شوند و شما قادر خواهید بود که در روز جراحی، از بیمارستان مرخص شوید.

درد متفاوت
درد متفاوت

پس از این ‌که کارهای مربوط به جراحی اسلیو معده به اتمام رسید، بر اساس بررسی ها و تشخیص های پزشک، امکان دارد که بیمار حدود 24 الی 48 ساعت در بیمارستان بستری بماند. امکان این‌ که معده تا چند روز دارای التهابات دردناکی باشد نیز وجود دارد که این موضوع نیز موقتی و گذرا می باشد.

مصرف مایعات رقیق

یک روز بعد از عمل جراحی می ‌توانید با استفاده از مایعات رقیق و رژیم غذایی که جراح و متخصص برای شما در نظر می ‌گیرد به زندگی خود ادامه دهید. ممکن است که در ابتدا استفاده از این روش ها برای شما مقداری سخت باشد. اما پس از مدت زمانی قادر هستید تا به معده جدید خود عادت نمایید.

در پایان، دکتر متخصص با دادن پیشنهادهای مربوط به پس از جراحی عمل اسلیو معده و تجویز موارد دارویی لازم برای فرد مورد نظر، ایشان را از بیمارستان مرخص می نماید.

اشخاصی که نسبت به جراحی اسلیو معده اقدام نموده اند، به طور متوسط حدوداً 50 تا 70 درصد از میزان وزن خویش را در طی 24 ماه ممکن است که کم کنند.

البته لازم است که بگوییم تا شما عزیزان اطلاعات کافی را داشته باشید که در چند ماه اول بعد از جراحی، ممکن است که کاهش وزن به سرعت انجام بگیرد و بعد از آن روند آن کمی کند تر شود و این مورد اصلا جای نگرانی نیست. برای این‌ که بتوانید کاهش وزن خود را مدیریت کنید، لازم است که ورزش‌ های مناسبی را در برنامه زندگی خود قرار دهید و به توصیه های پزشک کاملا و با دقت گوش فرا دهید.

با وجود این تحرکات و فعالیت‌ های روزانه، کم شدن وزن می‌ تواند برای شما خیلی آسان تر فراهم شود.

پزشکان و جراحان متخصص، ورزش‌ های مناسبی را بعد از عمل جراحی لاغری اسلیو معده برای شما در نظر می‌ گیرند که شامل:

پیاده‌ روی سریع، دوچرخه ‌سواری، تنیس و شنا می ‌باشد. توصیه می‌ کنیم تا ورزشی را مد نظر خود بگیرید که علاقه شما به آن بسیار می باشد.

البته لازم است که این نکته را نیز در نظر بگیرید که از زیاده‌ روی در ورزش خودداری کنید و از زمان ‌های کم شروع کنید و کم‌کم میزان زمان آن را افزایش دهید.

لازم به ذکر است تا بگوییم که داروهای ضد درد و مسکن فقط در مواقعی که نیاز است و بدن دارای دردهایی می باشد، باید مصرف شود و مصرف زیاده از حد آن برای افراد توصیه نمی‌ شود.

خلاصه مقاله 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه

در نتیجه امروزه در کل دنیا بر طبق آمار و سرشماری تقریبا 80 در صد مردم کل دنیا با بیماری چاقی و اضافه وزن درگیر هستند و بسیار از آن رنج می برند. برخی بر اثر پرخوری زیاد و برخی هم به دلیل اختلالات هورمونی و مشکلات عصبی دچار این بیماری اضافه وزن می شوند. بسیاری از راه و روش ها وجود دارد که شما بتوانید وزن خود را کاهش دهید،

خلاصه مقاله 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه
خلاصه مقاله 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه

اما به چه صورتی و در چه بازه زمانی؟ قطعا که افراد چاق هرچه زود تر نتیجه لاغری خود را ببینند، بیشتر شوق و انگیزه درون آن ها اتفاق می افتد.

میزان کاهش وزن تقریبی طبق گفته های محققان که آزمایشاتی بر روی افراد انجام داده اند، گفته است که 55 تا 85 در صد وزن اضافه بدن طی 24 ماه یا همان دو سال کاهش خواهد یافت که این کاهش بسیار مفید بوده و شما می توانید از طریق انجام این عمل 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه را تجربه کنید.

و باز هم تفکر و فرضیه اشتباه و غلط که بسیاری از افرادی که آگاهی لازم را ندارند، گفته اند که جای بخیه ها باقی می ماند. هر یک از برش های جراحی لاپاراسکوپی حدود یک و نیم الی دو سانتی متر بوده است و به مرور زمان بهبود کامل می یابد و محو خواهند شد.

پیشنهاد می کنیم از پست محاسبه درصد چربی بدن دیدن کنید.

این جراحی تحت بیهوشی کامل انجام خواهد گرفت

این جراحی تحت بیهوشی کامل انجام خواهد گرفت و هیچ عواقبی نخواهد داشت و به طور قطعی می توانیم بگوییم که جای بخیه ها از بین خواهند رفت. در عمل بالون معده نیز گفتیم که در این گونه عمل ها باید بگوییم که جزو کم خطر ترین عمل ها می باشد و مناسب کسانی است که از جراحی و بخیه زدن می ترسند.

بالون معده در زمره ی عمل های جراحی غیر تهاجمی قرار دارد، یعنی بسیار بی خطر می باشد، زیرا دارای هیچ برش، زخم و یا خونریزی نمی باشد و همان طور که گفتیم، اگر از زیر تیغ جراحی رفتن می ترسید، حتما این روش را امتحان کنید.

در واقع به زبان ساده تر در انجام این روند، پس از بی حسی فرد و یا در برخی شرایط با رضایت خود شخص بیهوشی کامل، یک بالون یا بادکنک خالی از طریق دهان وارد بدن شده و به سمت معده هدایت می شود که شما هیچ ناراحتی و یا دردی را احساس نخواهید کرد.

در انتهای این مقاله، شما را به مطالعه مقالات زیر دعوت می کنیم:

 1. جراحی لاغری در رشت
 2. ابدومینوپلاستی چیست
دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نرگس خاتون
نرگس خاتون
3 سال قبل

امکان داره در دوماه 30 کیلو وزن کم کرد؟

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید