15 کیلو لاغری در دو ماه

فهرست مطالب

در این مقاله می خواهیم موضوع 15 کیلو لاغری در دو ماه را بررسی نماییم. همراه شما هستیم.

سالم بودن در واقع به معنای داشتن وزن مناسب برای شماست. بهترین راه برای فهمیدن این که آیا وزن مناسبی دارید یا نیاز به کاهش یا افزایش وزن دارید، صحبت با یک پزشک یا متخصص تغذیه است که می تواند وزن شما را با هنجارهای سالم مقایسه کند تا به شما در تعیین اهداف واقع بینانه کمک کند.

البته همواره استفاده از جراحی های اسلیو معده و بای پس معده نیز می تواند راهکار موثری برای این حجم از کاهش ورزن سریع باشد. که شما با روند کاهش وزن بعد از عمل اسلیو می توانید اشنا شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

مقدمه

15 کیلو لاغری در دو ماه
15 کیلو لاغری در دو ماه

اگر معلوم شد که می‌توانید از کاهش وزن بهره‌مند شوید، می‌توانید چند پیشنهاد ساده فهرست شده در زیر را برای شروع دنبال کنید.

پیشنهاد می کنیم از پستهای زیر دیدن کنید:

اینفوگرافیک 15 کیلو لاغری در دو ماه

اینفوگرافیک 15 کیلو لاغری در دو ماه
اینفوگرافیک 15 کیلو لاغری در دو ماه

در اینجا به منظور آشنایی بیشتر با موضوع 15 کیلو لاغری در دو ماه لازم است تا ادامه مطلب را بررسی کنید تا بتوانید اطلاعات بیشتری در این حوزه کسب کنید. همچنین می توانید از رهنمودهای دکتر سلیمی به عنوان بهترین جراح چاقی، بهره مند شوید.

15 کیلو لاغری در دو ماه با ورزش 

  1. ایروبیک در آب
  2. تنیس دوبل
  3. باغبانی
  4. پیاده روی سریع
  5. دورهای شنا به سرعت
  6. پیاده روی در سربالایی
  7. رقص هوازی
  8. طناب زدن
  9. دوچرخه سواری

عناوین مقاله:

1- موارد حائز اهمیت در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه چگونه است؟

2- استراتژی های اثبات شده را برای کاهش وزن و تقویت سلامت خود در 15 کیلو لاغری در دو ماه بررسی کنید.

3- چگونگی 15 کیلو لاغری در دو ماه به چه صورت می باشد؟

4- بررسی چندین نکته در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه به چه صورت است؟

5- در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه،  از چه مواردی باید اجتناب کرد؟

6- در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه، چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

7- نکات تغذیه ای در رابطه با 15 کیلو لاغری در دو ماه چیست؟

8-نتیجه گیری

 

موارد حائز اهمیت در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه

مدیریت وزن در مورد موفقیت روند 15 کیلو لاغری در دو ماه بلندمدت است. افرادی که با رژیم های شدید یا سایر اقدامات شدید وزن خود را به سرعت کاهش می دهند، معمولاً تمام و اغلب بیشتر وزنی را که از دست داده اند، باز می گردند. زیرا عادت های خود را به روشی سالم تغییر نداده اند که بتوانند به آن پایبند باشند.

موارد حائز اهمیت در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه
موارد حائز اهمیت در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه

نکاتی برای کاهش وزن

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه، وقتی افراد به دنبال کاهش وزن هستند، معمولاً هر چیزی را می پذیرند تا در سریع ترین زمان ممکن به نتیجه برسند. در واقعیت، چیزی به نام راه حل سریع برای کاهش وزن وجود ندارد.

آب میوه‌ها، رژیم‌های سخت کم کالری، و سم‌زدایی‌ها، تبلیغات بیشتری نسبت به نتایج واقعی ایجاد می‌کنند. مطمئناً، ممکن است با کاهش وزن آب، عدد ترازو پایین بیاید، اما با خوردن مجدد وعده‌های غذایی کامل، دوباره بالا می‌رود.

نکاتی برای کاهش وزن
نکاتی برای کاهش وزن

اگر واقعاً به دنبال کاهش وزن هستید، مانند از دست دادن چربی، روش اندازه گیری خود را تغییر دهید و سایز لباس را کاهش دهید. پس باید استراتژیک باشید تا به نتیجه برسید. مطمئناً می توانید وزن خود را کاهش دهید و نتایج را در عرض دو ماه مشاهده کنید. به شرط این که این مراحل را دنبال کنید:

روند 15 کیلو لاغری در دو ماه دارای چهار چرخه است. هر چرخه شامل 17 روز است که بیماران، کربوهیدرات‌ها، پروتئین‌ها، میوه‌ها و انواع دیگر غذاهایی را که می‌خورند، تغییر می‌دهند تا متابولیسم خود را تحریک کرده و کاهش وزن را افزایش دهند.

هر چرخه در 17 روز آشکار می‌شود

هر چرخه در 17 روز آشکار می‌شود، زیرا درست قبل از زمانی است که بدن شروع به تشخیص رژیم غذایی به عنوان یک عادت می‌کند و در نتیجه متابولیسم شروع به کند شدن می‌کند.

بسته به وزن شما هنگام شروع کار و متابولیسم، ممکن است انتظار داشته باشید که در 17 روز اول 10 تا 12 کیلو وزن کم کنید. البته، هر چه از وزن ایده آل خود دورتر شوید، در ابتدا وزن بیشتری از دست خواهید داد.

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه وقتی رژیمی را شروع می‌کنید، می‌خواهید فوراً نتایج را در ظاهر و احساستان ببینید. این به این دلیل است که جامعه ما به سمت نتیجه سریع، گرایش دارد. همین امر در مورد کاهش وزن نیز صادق است.

زمانی که وزن به اندازه کافی سریع از بین نمی رود که انتظارات ما را برآورده کند، بی تاب می شویم. به نظر می رسد که تسلیم شدن بسیار آسان تر از ادامه دادن است.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین روش لاغری پهلو دیدن کنید.

رژیم غذایی 15 کیلو لاغری در دو ماه، برای به دست آوردن نتایج سریع طراحی شده است

رژیم غذایی 15 کیلو لاغری در دو ماه، برای به دست آوردن نتایج سریع طراحی شده است، نه به این دلیل که شما را به اندازه کافی گرسنه کند، بلکه به این دلیل که تعادل غذا و ورزش با دقت طراحی شده آن، بدن شما را از نظر متابولیک تنظیم کند.

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه، بخش کاهش وزن این رژیم فقط به 17 روز در هر بار محدود می شود تا با فکر به ماه های پایانی رژیم، روحیه شما را تضعیف نکند.

رژیم 17 روزه، بدن و متابولیسم شما را بررسی و تنظیم می کند

رژیم 17 روزه، بدن و متابولیسم شما را بررسی و تنظیم می کند. این را “گیجی بدن” می نامند. با هر چرخه 17 روزه، شمارش کالری و غذاهایی که می خورید را تغییر می دهید. با تغییر این موارد، از سازگاری بدن خود جلوگیری می کنید. عدد ترازو کمتر احتمال دارد تا ثابت بماند. شما هرگز خسته نخواهید شد،

بنابراین در پایان 17 روز، شما به چرخه 17 روزه دوم و سپس سومین دوره می روید و در نهایت وارد چرخه تثبیت وزن رژیم می شوید که در آن می توانید تنوع بیشتری از غذاها از جمله غذای مورد علاقه خود را بخورید.

آیا می توان وزن خود را به سرعت و در عین حال ایمن از دست داد؟ اگر کاهش وزن به درستی انجام شود و تغذیه خوب از رژیم غذایی شما حذف نشود، پاسخ مثبت است.

رژیم 17 روزه، بدن و متابولیسم شما را بررسی و تنظیم می کند
رژیم 17 روزه، بدن و متابولیسم شما را بررسی و تنظیم می کند

با وجود آن چه بسیاری از متخصصان تغذیه سال‌ها بیان کرده‌اند، رژیم‌های لاغری سریع اگر به درستی انجام شوند، می‌توانند سالم باشند و می‌توانند در چند روز روی کاهش وزن معجزه کنند. تحقیقات جدید نشان می دهد که هر چقدر بهتر بتوانید از رژیم غذایی مناسب برای کاهش وزن خود استفاده کنید، کاهش وزن سریع تری رخ خواهد داد.

الگوی تمرین 15 کیلو لاغری در دو ماه

دکتر سلیمی بهترین متخصص جراحی لاغری، توصیه های زیر را بسیار مفید می داند.

روی یک سطح صاف بایستید و پشت خود را صاف کنید.

مطمئن شوید که پاهایتان در کنار هم قرار دارند و در یک راستا هستند.

دست خود را صاف و به سمت پایین و نزدیک به ران خود نگه دارید.

از روی زمین بپرید و بگذارید طناب از زیر پایتان عبور کند و آن را به عقب برگردانید.

این مراحل را تکرار کنید و سرعت پرش خود را مدام افزایش دهید.

ورزش پلانک یکی از موثرترین تمرینات بدن است

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه، ورزش پلانک یکی از موثرترین تمرینات بدن است. بزرگترین مزیت تمرین این است که ماهیچه های شما را در قسمت مرکزی، شانه، بازوها، سینه، پشت و باسن تقویت می کند. در کنار این فواید، تمرینات پلانک به سوزاندن سریع چربی ها و کالری های اضافی از بدن کمک می کند.

تمرینی که به نظر می رسد یک تمرین ساده و آسان است اما کاملاً طاقت فرسا و شدید است. تمرین پلانک یک مثال عالی از این است که هر چه مدت زمان بیشتری تمرین کنید، نتایج بهتری خواهید داشت. برای دستیابی به نتایج سریع و بهتر، باید روی نگه داشتن وضعیت پلانک خود برای مدت طولانی تری تمرکز کنید.

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه، ورزش پلانک دارای تغییرات مختلفی است که نواحی مختلف عضلات و بدن را هدف قرار می دهد. هر تغییر بسیار مفید است و به بهبود قدرت مرکزی، تعادل بدن، استقامت و وضعیت بدن شما ادامه می دهد.

تغییرات تمرین پلانک

پلانک استاندارد:

که به آن پلانک بازوهای کشیده نیز می‌گویند. این موقعیت برای مبتدیانی مناسب است که مشتاقانه به دنبال بهبود قدرت اصلی خود هستند. این تمرین برای بهبود فعالیت متابولیک و هضم عالی است. واریاسیون پلانک ساعد نسخه ای مشابه از پلانک بازوهای کشیده است. نواحی هدف این تمرین عبارتند از: قسمت مرکزی بدن، بازوها، شانه ها و پشت

کوهنوردان:

به عنوان یکی از انواع شدید تمرین پلانک در نظر گرفته می شود. یک تمرین برای کل بدن که کالری و چربی اضافی بدن را می سوزاند. نواحی مورد نظر این تمرین عبارتند از عضله دو سر، عضلات همسترینگ، هسته مرکزی، سه سر و قفسه سینه.

الگوی تمرین

در موقعیت فشار بالا یا استاندارد پلانک، پایین بیایید.

اکنون زانوی راست خود را خم کرده و به سمت سینه خود بکشید.

زانوی راست خود را به حالت اولیه فشار دهید.

حالا زانوی چپ خود را خم کرده و به سمت سینه خود ببرید.

زانوی چپ خود را به حالت اولیه فشار دهید.

مراحل بالا را حدود 20-25 بار ادامه دهید.

پلانک معکوس:

این نوعی از پلانک استاندارد است اما به صورت معکوس انجام می شود. این تمرین یک راه عالی برای کشش بدن است. تمرینی که چربی ها و کالری های غیر ضروری را از بدن شما کاهش می دهد. این به تقویت عضلات مرکزی، شانه ها، پشت، سینه و عضلات سرینی کمک می کند.

الگوی تمرین

بنشینید و پاهای خود را در مقابل خود دراز کنید.

دست های خود را پشت باسن خود قرار دهید تا قسمت بالایی بدن را پشتیبانی کند.

حالا با صاف کردن دست، باسن خود را بالا بیاورید و با بدن خود یک خط مستقیم ایجاد کنید.

این وضعیت را برای 40-60 ثانیه نگه دارید.

این مراحل و روش ها را حدود 20 تا 30 بار تکرار کنید.

الگوی تمرین
الگوی تمرین

استراتژی های اثبات شده را برای کاهش وزن و تقویت سلامت خود در 15 کیلو لاغری در دو ماه

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه، صدها رژیم غذایی مد روز، برنامه های کاهش وزن و کلاهبرداری های آشکار، وعده کاهش وزن سریع و آسان را می دهند. با این حال، اساس کاهش وزن موفق، یک رژیم غذایی سالم و کنترل شده با کالری همراه با افزایش فعالیت بدنی است. برای کاهش وزن موفق و طولانی مدت، باید تغییرات دائمی در سبک زندگی و عادات سلامتی خود ایجاد کنید.

استراتژی های اثبات شده را برای کاهش وزن و تقویت سلامت خود در 15 کیلو لاغری در دو ماه
استراتژی های اثبات شده را برای کاهش وزن و تقویت سلامت خود در 15 کیلو لاغری در دو ماه

در این راستا، مشورت با دکتر سلیمی به عنوان بهترین جراح چاقی بسیار کاربردی است.

مطمئن شوید که آماده هستید

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه، کاهش وزن طولانی مدت به زمان و تلاش و تعهد طولانی مدت نیاز دارد. اگر تصمیم ندارید که در برنامه کاهش وزن خود برای مدت نا مشخصی فاصله بیندازید، باید آمادگی ایجاد تغییرات دائمی در سبک زندگی از جمله عادات غذایی و فعالیت بدنی را در خود ایجاد کنید.

سوالات زیر را از خود بپرسید تا به شما در تعیین آمادگی خود کمک کند:

آیا برای کاهش وزن انگیزه دارم؟

آیا در فشارهای دیگر، بیش از حد حواس من پرت شده است؟

آیا از غذا به عنوان وسیله ای برای مقابله با استرس استفاده می کنم؟

آیا آماده یادگیری یا استفاده از راهبردهای دیگر برای مقابله با استرس هستم؟

آیا برای مدیریت استرس به حمایت دیگری نیاز دارم، چه از طرف دوستان یا متخصصان؟

آیا مایل به تغییر عادات غذایی هستم؟

آیا مایل به تغییر عادات فعالیت هستم؟

آیا من برای ایجاد این تغییرات وقت دارم؟

در صورت نیاز به کمک برای مقابله با عوامل استرس زا یا احساساتی که به نظر می رسد مانند موانع آمادگی شما هستند، با دکتر سلیمی به عنوان بهترین جراح چاقی مشورت کنید. وقتی آماده باشید، هدف گذاری، متعهد ماندن و تغییر عادات برایتان آسان تر خواهد بود.

سوالات زیر را از خود بپرسید تا به شما در تعیین آمادگی خود کمک کند:
سوالات زیر را از خود بپرسید تا به شما در تعیین آمادگی خود کمک کند:

انگیزه درونی خود را پیدا کنید

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه، هیچ کس دیگری نمی تواند باعث کاهش وزن شما شود. شما باید رژیم غذایی و ورزش را تغییر دهید تا خود را راضی نگه دارید.

چه چیزی به شما انگیزه می دهد تا به برنامه کاهش وزن خود پایبند باشید؟ فهرستی از آن چه برای شما مهم است، تهیه کنید تا به شما در حفظ انگیزه و تمرکز کمک کند.

خواه تعطیلات آینده باشد یا سلامت کلی بهتر. سپس راهی پیدا کنید تا مطمئن شوید که می توانید در لحظات وسوسه انگیز، آن را مورد استفاده قرار دهید. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید یک یادداشت دلگرم کننده برای خود در درب اتاق یا یخچال نصب کنید.

برای کاهش وزن موفق باید مسئولیت رفتار خود را بپذیرید

برای کاهش وزن موفق باید مسئولیت رفتار خود را بپذیرید. داشتن حمایت از نوع مناسب در این مورد کمک می کند. افرادی را برای حمایت از خود انتخاب کنید که به روش های مثبت، بدون شرم، خجالت یا خرابکاری، شما را تشویق کنند.

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه در حالت ایده‌آل، افرادی را بیابید که به نگرانی‌ها و احساسات شما گوش می‌دهند، زمانی را با شما ورزش می‌کنند یا منوهای سالم ایجاد می‌کنند، و اولویت‌هایی را که برای ایجاد یک سبک زندگی سالم‌تر قائل شده‌اید، به اشتراک می‌گذارند.

گروه پشتیبانی شما همچنین می تواند مسئولیت پذیری را ارائه دهد که می تواند انگیزه ای قوی برای پایبندی به اهداف کاهش وزن شما باشد.

برای کاهش وزن موفق باید مسئولیت رفتار خود را بپذیرید
برای کاهش وزن موفق باید مسئولیت رفتار خود را بپذیرید

اگر ترجیح می دهید که برنامه های کاهش وزن خود را خصوصی نگه دارید، با وزن کشی های منظم، ثبت رژیم غذایی و پیشرفت ورزش خود در یک مجله، یا پیگیری پیشرفت خود با استفاده از ابزارهای دیجیتال، در قبال خودتان پاسخگو باشید.

اهداف واقع بینانه تعیین کنید

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه ممکن است تعیین اهداف واقعی کاهش وزن بدیهی به نظر برسد. اما آیا واقعاً می دانید چه چیزی واقع بینانه است؟ در درازمدت، کم کردن 1 تا 2 کیلوگرم در هفته هوشمندانه است.

به طور کلی برای کاهش 1 تا 2 کیلوگرم در هفته، باید 500 تا 1000 کالری بیشتر از مصرف روزانه خود از طریق رژیم غذایی کم کالری و فعالیت بدنی منظم بسوزانید.

بسته به وزن شما، 5 درصد از وزن فعلی شما ممکن است یک هدف واقعی حداقل برای یک هدف اولیه باشد. اگر 180 کیلوگرم (82 کیلوگرم) وزن دارید، 9 کیلوگرم (4 کیلوگرم) مورد نظر است.

حتی این میزان کاهش وزن می تواند به کاهش خطر ابتلا به مشکلات مزمن سلامتی مانند بیماری قلبی و دیابت نوع 2 کمک کند. وقتی اهدافی را تعیین می کنید، هم به اهداف فرآیند و هم به اهداف نتیجه فکر کنید. هر روز به مدت 30 دقیقه پیاده روی کنید. این امر نمونه ای از یک هدف فرآیندی است.

کاهش 10 کیلوگرمی، نمونه ای از یک هدف نتیجه دار است. داشتن یک هدف نهایی ضروری نیست، اما باید اهداف فرایندی را تعیین کنید زیرا تغییر عادات، کلید کاهش وزن است.

اهداف واقع بینانه تعیین کنید
اهداف واقع بینانه تعیین کنید

از غذاهای سالم تری لذت ببرید

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه اتخاذ یک سبک جدید غذایی که باعث کاهش وزن می شود، باید شامل کاهش کل کالری دریافتی شما باشد.

اما کاهش کالری نیازی به کنار گذاشتن طعم، رضایت یا حتی سهولت در تهیه غذا ندارد. یکی از راه هایی که می توانید کالری دریافتی خود را کاهش دهید، مصرف بیشتر غذاهای گیاهی، میوه ها، سبزیجات و غلات کامل است.

برای تنوع تلاش کنید تا به شما کمک کند که به اهداف خود دست یابید بدون این که طعم و مزه یا تغذیه را کنار بگذارید. کاهش وزن خود را با این نکات آغاز کنید:

روزانه حداقل چهار وعده سبزیجات و سه وعده میوه بخورید.

غلات تصفیه شده را با غلات کامل جایگزین کنید.

از مقادیر متوسطی از چربی های سالم مانند روغن زیتون، روغن های گیاهی، آووکادو، آجیل، کره آجیل و روغن آجیل استفاده کنید.

شکر را تا حد امکان کاهش دهید، به جز قند طبیعی موجود در میوه ها.

محصولات لبنی کم چرب و گوشت و مرغ بدون چربی را در مقادیر محدود انتخاب کنید.

باز هم تاکید می کنیم که از تماس با دکتر سلیمی به عنوان بهترین متخصص جراحی چاقی غافل نشوید.

فعال باشید، فعال بمانید

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه در حالی که می توانید بدون ورزش وزن کم کنید، فعالیت بدنی منظم به اضافه محدودیت کالری می تواند به شما در کاهش وزن کمک کند. ورزش می تواند به سوزاندن کالری های اضافی که نمی توانید به تنهایی از طریق رژیم غذایی کاهش دهید، کمک کند.

ورزش همچنین فواید زیادی برای سلامتی دارد، از جمله تقویت خلق و خو، تقویت سیستم قلبی عروقی و کاهش فشار خون. ورزش همچنین می تواند به کاهش وزن کمک کند.

مطالعات نشان می دهد افرادی که کاهش وزن خود را در طولانی مدت حفظ می کنند، فعالیت بدنی منظمی دارند. این که چه مقدار کالری می سوزانید به دفعات، مدت و شدت فعالیت های شما بستگی دارد.

فعال باشید، فعال بمانید
فعال باشید، فعال بمانید

یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش چربی بدن، ورزش هوازی ثابت مانند پیاده‌روی سریع برای حداقل 30 دقیقه در بیشتر روزهای هفته است. برخی از افراد ممکن است برای کاهش وزن و حفظ کاهش وزن، به فعالیت بدنی بیش از این نیاز داشته باشند.

هر حرکت اضافی به سوزاندن کالری کمک می کند. در مورد راه‌هایی فکر کنید که می‌توانید فعالیت بدنی خود را در طول روز افزایش دهید. اگر نمی‌توانید در یک روز خاص به ورزش رسمی بپردازید. به عنوان مثال، به جای استفاده از آسانسور، چندین بار از پله ها بالا و پایین بروید، یا هنگام خرید در انتهای محوطه پارک کنید.

دیدگاه خود را تغییر دهید

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه اگر می خواهید کنترل وزن طولانی مدت و موفقی داشته باشید، خوردن غذاهای سالم و ورزش تنها برای چند هفته یا حتی چند ماه کافی نیست. این عادات باید تبدیل به یک روش زندگی شود.

تغییرات سبک زندگی با نگاهی صادقانه به الگوهای غذایی و برنامه روزانه شما شروع می شود. پس از ارزیابی چالش‌های شخصی خود برای کاهش وزن، سعی کنید یک استراتژی برای تغییر تدریجی عادات و نگرش‌هایی که تلاش‌های گذشته شما را خراب کرده است، ایجاد کنید.

سپس از شناخت چالش های خود فراتر بروید. برای این که اگر می خواهید یک بار برای همیشه در کاهش وزن موفق شوید، باید بدانید که چگونه با آن ها برخورد خواهید کرد.

به احتمال زیاد گاها شکست خواهید خورد. اما به جای این که پس از یک شکست کاملاً تسلیم شوید، روز بعد مجددا و با انگیزه بیشتر شروع کنید. به یاد داشته باشید که در حال برنامه ریزی برای تغییر زندگی خود هستید که به یکباره اتفاق نمی افتد. به سبک زندگی سالم خود پایبند باشید. زیرا نتایج ارزشش را خواهد داشت.

دیدگاه خود را تغییر دهید
دیدگاه خود را تغییر دهید

می توانید به رهنمودهای دکتر سلیمی به عنوان بهترین جراح چاقی، عمل نمایید.

چگونگی 15 کیلو لاغری در دو ماه

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه اکثریت قریب به اتفاق مردم و به ویژه زنان، همیشه در تلاش هستند، یا حداقل آرزو دارند که به دلایل سلامتی یا زیبایی، مقداری وزن کم کنند، مهم نیست چقدر باشد.

اگر به همان راحتی که روی کاغذ به نظر می رسد، یعنی انرژی کمتری از آن چه می سوزانید مصرف کنید، صنعت رژیم غذایی چند میلیارد دلاری وجود نداشت.

چه یک ستاره تلویزیونی واقعی که در حال دستفروشی دی وی دی باشد، چه فردی که دمنوش های ملین را اضافه می کند، یا یک روزنامه که ادعا می کند یک برنامه غذایی ارائه کرده است که باعث کاهش وزن 10 کیلوگرمی شما در یک هفته می شود؛ احتمالاً راه حل های سریع همه جا وجود دارد، زیرا همه ما این ایده را دوست داریم که حداقل تلاش را انجام دهیم و سریع به نتیجه برسیم.

هیچ میانبری وجود ندارد و هر چیزی که منجر به کاهش سریع وزن شود، وجود ندارد.

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه، حقیقت این است که هیچ یک از این موارد کار نمی کند. هیچ میانبری وجود ندارد و هر چیزی که منجر به کاهش سریع وزن شود، وجود ندارد.

شما در یک هفته 10 کیلوگرم اضافه نکردید، پس چگونه می توانید آن را به این سرعت کم کنید؟ مانند بسیاری دیگر، وزن شما در طول زندگی بزرگسالی در نوسان بوده است،

اما در پایان سال گذشته، بزرگترین و سنگین ترین وزنی بودید که تا به حال بوده اید. اگر سالم باشید، مشکلی برای افزایش وزن وجود ندارد. وزن در طول سال ها افزایش یافته است، همان طور که اغلب اتفاق می افتد.

هیچ میانبری وجود ندارد و هر چیزی که منجر به کاهش سریع وزن شود، وجود ندارد.
هیچ میانبری وجود ندارد و هر چیزی که منجر به کاهش سریع وزن شود، وجود ندارد.

بررسی چندین نکته در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه

شاید مهمترین تغییراتی که در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه انجام داده اید، در رابطه با رژیم غذایی بوده است. بنابراین در اینجا هفت درس در مورد چگونگی خوردن برای کاهش وزن پایدار آورده شده است:

قطع غذا فقط منجر به پرخوری می شود

حذف نان، شکر یا هر چیز دیگری که از رژیم غذایی خود لذت می برید، ایده خوبی نیست، زیرا در نهایت به خوردن آن می پردازید. آیا می خواهید آن غذاهای خوشمزه را برای همیشه حذف کنید؟ در حالی که ممکن است فکر کنید «نمی‌توانید» اعتدال را انجام دهید، اگر دست از شیطان سازی غذا بردارید، می‌توانید.

قطع غذا فقط منجر به پرخوری می شود
قطع غذا فقط منجر به پرخوری می شود

چیزی به نام غذاهای “خوب” و “بد” وجود ندارد، اگر چه غذاهای غنی از مواد مغذی بیشتر و کمتری وجود دارد. فکر کردن به غذاها از نظر ماکروها نیز مفید است. آیا آن ها منبع پروتئین، کربوهیدرات یا چربی هستند؟ بنابراین یک تکه شکلات یک کربوهیدرات است، درست مانند یک موز یا جو، و همه آن ها می توانند بخشی از یک رژیم غذایی سالم باشند.

اگر عاشق دونات هستید، برای کاهش وزن مجبور نیستید که آن ها را برای همیشه رها کنید

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه اگر عاشق دونات هستید، برای کاهش وزن مجبور نیستید که آن ها را برای همیشه رها کنید. این می تواند مقاومت در برابر آن ها را آسان تر کند. در مرحله بعدی زندگی خود، خوردن غذاهای سالم،امر بسیار مهمی محسوب می شود.

اما در عین حال، اگر واقعاً یک دونات می‌خواهید، فقط یکی بخورید و از آن لذت ببرید! عبارت ساده این است که تا جایی که می‌توانید به‌طور معمول برای پنج روز هفته غذا بخورید و سپس در دو روز برای دو دوره 24 ساعته غذا نخورید.

این بدان معنا نیست که شما برای دو روز از گرسنگی رنج می برید. یعنی دو روز غیر متوالی در هفته فقط یک وعده غذا می خورید.

مثلاً در روزهای روزه داری، صبحانه و ناهار را حذف می کنید و فقط شام می خورید. این یک راه ساده برای کاهش 20 درصدی در کل کالری است.

خلاصه رژیم غذایی

دوشنبه: نرمال بخورید (یا مقدار کالری طبیعی برای یک روز در نظر گرفته شود)

سه شنبه: روزه (از صبحانه و ناهار صرف نظر کنید)

چهارشنبه: غذای معمولی بخورید

پنجشنبه: روزه

جمعه: معمولی بخورید

شنبه: غذای معمولی بخورید

یکشنبه: غذای معمولی بخورید

این یک راه ساده برای کاهش 20 درصدی در کل کالری است.

یک فرد ممکن است بتواند تقریباً 4 تا 8 کیلوگرم در یک ماه کم کند

یک فرد ممکن است بتواند تقریباً 4 تا 8 کیلوگرم در یک ماه کم کند. رسیدن به وزن متوسط ​​و حفظ آن می تواند نقش مهمی در پیشگیری از بیماری های مختلف از جمله بیماری عروق کرونر قلب و سکته داشته باشد.

بر اساس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری منبع مورد اعتماد، کسانی که به آرامی و پیوسته وزن خود را کاهش می دهند، شانس بیشتری برای حفظ وزن متوسط ​​دارند. در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه با ورزش و تغییرات تغذیه، فرد می تواند انتظار کاهش وزن را داشته باشد.

یک فرد ممکن است بتواند تقریباً 4 تا 8 کیلوگرم در یک ماه کم کند
یک فرد ممکن است بتواند تقریباً 4 تا 8 کیلوگرم در یک ماه کم کند

با این حال، این که یک فرد دقیقا چقدر می تواند وزن کم کند، به عوامل زیادی بستگی دارد. این مقاله نکاتی را در مورد چگونگی کاهش وزن ایمن، از جمله فاکتورهای رژیمی برای اجتناب از آن و دستورالعمل های ورزش ارائه می دهد. در این راستا مراجعه به دکتر سلیمی به عنوان بهترین جراح چاقی، کمک کننده است.

یک فرد چقدر می تواند بدون خطر وزن کم کند؟

عادات غذایی و ورزش نقش کلیدی در کاهش وزن ایمن دارند. فرد می تواند به طور ایمن و موثر حدود 1 تا 2 کیلوگرم در هفته وزن کم کند. بر اساس این اعداد، در یک ماه، یک فرد می تواند 4 تا 8 کیلوگرم وزن کم کند. البته این ها فقط تخمین هستند. به افراد توصیه کنید که رویکردی سنجیده به اهداف خود داشته باشند. پزشکان توصیه می کنند که مردم با موارد زیر شروع کنند:

ارزیابی سطح آمادگی عمومی

صحبت با یک پزشک در مورد این که چگونه شرایط زمینه ای ممکن است بر ورزش یا رژیم غذایی آن ها تأثیر بگذارد.

دریابید که از انجام چه فعالیت هایی لذت می برند.

تعیین اهداف قابل اندازه گیری

AHA همچنین بیان می کند که اگر کاهش وزن یک هدف است، فرد باید در مورد انتظارات واقع بینانه با پزشک صحبت کند.

هر کس متفاوت است و اهداف معمولا متفاوت خواهد بود، اما در نظر گرفتن یک عدد ممکن است به فرد کمک کند تا برای رسیدن به هدف خود کار کند.

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه  از چه مواردی باید اجتناب کرد

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه هنگام ایجاد تغییرات در رژیم غذایی، فرد باید از رژیم های غذایی مد روز اجتناب کند. سازندگان رژیم های غذایی مد روز اغلب وعده کاهش وزن سریع و قابل توجه یا مزایای دیگر را می دهند.

با این حال، حفظ این رژیم‌ها اغلب سخت است و برخی می‌توانند ناسالم باشند. آکادمی تغذیه و رژیم های غذایی مردم توصیه برای جلوگیری از هر برنامه رژیم غذایی و یا محصولاتی که پیشنهاد می کنند، آورده اند:

کاهش وزن سریع

هنگامی که یک فرد به سرعت وزن کم می کند، آب، استخوان و عضله را نیز از دست می دهد. همچنین اگر فرد به سرعت وزن خود را کاهش دهد، احتمال بازیابی مجدد وزن بیشتر است.

ترکیبات غذایی خاص، منوهای سفت و سخت، یا محدودیت ها

حفظ این شیوه غذا خوردن برای فرد دشوار است.

حتی اگر مکمل یا مولتی ویتامین مصرف کنند، برخی از مواد مغذی حیاتی را به اندازه کافی مصرف نخواهند کرد.

کاهش وزن سریع
کاهش وزن سریع

بدون ورزش، فعالیت بدنی برای حفظ سلامت فرد مهم است.

عادات غذایی

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه خوردن یک رژیم غذایی پر از غذاهای سالم بخش مهمی از رسیدن و حفظ وزن متوسط ​​است. به افراد توصیه می کنیم عادات غذایی زیر را اتخاذ کنند:

خوردن پروتئین از مرغ، گوشت بدون چربی، لوبیا، ماهی، آجیل و تخم مرغ

خوردن مقدار زیادی سبزیجات، میوه ها، محصولات لبنی کم چرب و غلات کامل

ورزش

حداقل 150 دقیقه در هفته فعالیت قلبی با شدت متوسط، یا 75 دقیقه در هفته فعالیت قلبی شدید، یا ترکیبی از هر دو در طول هفته انجام شود.

تقویت عضلات با شدت متوسط ​​تا زیاد یا تمرینات مقاومتی حداقل در 2 روز از هفته

کسانی که توانایی دارند، باید 300 دقیقه در هفته فعالیت قلبی با شدت متوسط ​​را هدف قرار دهند.

مهم است که از نشستن طولانی مدت خودداری کنید.

برای کودکان، AHA موارد زیر را توصیه می کند:

والدین و مراقبان باید به کودکان خردسال بین 3 تا 5 سال زمان کافی برای دویدن و بازی اختصاص دهند.

کودکان بین 6 تا 17 سال باید حداقل 60 دقیقه در روز بازی فعال داشته باشند.

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه، کودکان باید حداقل در 3 روز هفته فعالیت قلبی شدید و همچنین در حداقل 3 روز تقویت قدرت داشته باشند.

با توجه به خدمات بهداشت ملی، فعالیت هوازی موثرترین راه برای سوزاندن کالری است. NHS همچنین بیان می کند که ماهیچه ها کالری بیشتری نسبت به چربی می سوزانند. در نتیجه، افزایش توده عضلانی ممکن است به کاهش وزن کمک کند. افراد می توانند در اینجا با فواید ورزش هوازی بیشتر آشنا شوند.

ورزش هوازی با شدت متوسط ​​می تواند شامل موارد زیر باشد:

ایروبیک در آب

تنیس دوبل

باغبانی

پیاده روی سریع

تمرینات هوازی با شدت شدید می تواند شامل موارد زیر باشد:

دورهای شنا به سرعت

پیاده روی در سربالایی

رقص هوازی

طناب زدن

دوچرخه سواری

تمرین مقاومتی می تواند توده عضلانی بدون چربی ایجاد کند که می تواند متابولیسم فرد را افزایش دهد.

دکتر سلیمی به عنوان بهترین جراح چاقی بیان می کند که فقط 10 هفته تمرین مقاومتی می تواند متابولیسم فرد در حالت استراحت را تا 7 درصد افزایش دهد. افزایش متابولیسم به معنای افزایش کالری سوزی است که می تواند منجر به کاهش وزن شود.

کاهش وزن خیلی سریع امکانپذیر است

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه اگر فردی متوجه شود که وزن زیادی از دست می دهد، به خصوص اگر سعی در کاهش وزن نداشته باشد، ممکن است نتیجه یک بیماری زمینه ای یا یک عارضه جانبی یک دارو باشد. برخی از شرایطی که ممکن است باعث کاهش وزن شوند عبارتند از:

پرکاری تیروئید

سرطان

شرایط گوارشی، مانند بیماری سلیاک

دیابت نوع 1 ( لطفا از پست درمان پیش دیابت دیدن کنید.)

افسردگی یا سایر شرایط سلامت روان

اگر فردی متوجه کاهش وزن سریع یا ناخواسته شد و علائم دیگری را که می تواند نشاندهنده یک مشکل اساسی باشد، باید به پزشک مراجعه کند.

در اینجا فرد می تواند درباره علل بالقوه کاهش وزن غیر قابل توضیح، اطلاعات بیشتری کسب کند.

کاهش وزن خیلی سریع امکانپذیر است
کاهش وزن خیلی سریع امکانپذیر است

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه، چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه یک فرد باید قبل از تعیین اهداف کاهش وزن با پزشک خود صحبت کند. یک پزشک یا متخصص تغذیه می تواند به فرد کمک کند تا نیازهای منحصر به فرد خود را تعیین کند و به او در تعیین اهداف معقول کمک کند.

همچنین در صورتی که فرد در حال افزایش یا کاهش وزن زیادی است، بدون این که این کار را انجام دهد، باید با پزشک مشورت کند. تغییر وزن غیر قابل توضیح می تواند نشانه ای از یک بیماری زمینه ای یا واکنشی به یک دارو باشد. آن ها همچنین ممکن است بخواهند با پزشک خود صحبت کنند اگر تلاش های معقول آن ها برای کاهش وزن بی اثر شد.

یک برنامه کاهش وزن سفارشی را شروع کنید

پزشک متخصص به شما کمک می کند تا عادات سالمی را اتخاذ کنید تا بتوانید وزن کم کنید و آن را حفظ کنید. برنامه شما برای اهداف و نیازهای تناسب اندام شما سفارشی شده است.

فقط یک ارزیابی سریع انجام دهید و همین امروز شروع کنید. میزان وزنی که می‌توان در یک ماه از دست داد و همچنان سالم بود، واقعاً به عواملی مانند سن، جنس، وزن اولیه، دریافت کالری، کمبود کالری و ورزش بستگی دارد. این متغیرها همگی در سرعت کاهش وزن شما نقش دارند.

طبق گفته‌ مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، وقتی صحبت از کاهش وزن به میان می‌آید، آهسته و پیوسته بهترین گزینه برای شماست. این به معنای کاهش وزن حدود نیم کیلو در هفته برای افرادی است که می‌خواهند فقط چند کیلو وزن کم کنند که می تواند حدود یک تا دو کیلو کاهش وزن در یک ماه داشته باشد.

داستان برای کسانی که به دنبال کاهش 50 کیلو یا بیشتر هستند، کمی متفاوت است. در این صورت، می توانید تا 9 کیلو در یک ماه وزن کم کنید.

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه شما باید به کالری دریافتی روزانه خود توجه کنید. به‌طور کلی، باید هدف خود را کاهش 500 کالری از برنامه غذایی روزانه خود برای کاهش 500 گرم در هفته داشته باشید.

برای کاهش وزن یک 500 گرم در هفته، 3500 کالری کمتر در هفته یا 500 کالری کمتر در روز لازم است

برای کاهش وزن یک 500 گرم در هفته، 3500 کالری کمتر در هفته یا 500 کالری کمتر در روز لازم است. به دنبال این فرمول، برای کاهش یک کیلو در هفته باید 1000 کالری در روز کاهش دهید.

این یک تغییر بزرگ است. اما لازم نیست کاملاً وابسته به رژیم غذایی باشد. کالری سوزانده شده در حین ورزش نیز می تواند تفاوت ایجاد کند. یک راه عالی برای دستیابی به کمبود ۵۰۰ کالری این است که آن را به نصف تقسیم کنید، شاید ۲۵۰ کالری در روز از غذا حذف کنید و ۲۵۰ کالری بیشتر در روز را از طریق حرکت بسوزانید تا به ۵۰۰ کالری برسد.

به این ترتیب، از ایجاد تغییر شدید در رژیم غذایی خود که در درازمدت پایدار نخواهد بود، احساس محرومیت نخواهید کرد. زیرا هدف فقط کاهش وزن نیست، بلکه حفظ آن است.

برای کاهش وزن یک 500 گرم در هفته، 3500 کالری کمتر در هفته یا 500 کالری کمتر در روز لازم است
برای کاهش وزن یک 500 گرم در هفته، 3500 کالری کمتر در هفته یا 500 کالری کمتر در روز لازم است

در مورد کالری شماری و کالری سوزانده شده چیزی که مهم است و باید به خاطر بسپارید، بین افراد متفاوت است. تعداد کالری‌هایی که فرد برای حفظ وزن یا کاهش وزن نیاز دارد، بر اساس قد، سن و وزن است و برای هر فرد متفاوت است. این بدان معناست که ممکن است مجبور شوید برای رسیدن به فرمولی که برای بدن شما مناسب است، آزمایش کنید.

کاهش وزن در یک ماه چقدر زیاد است

صادقانه بگوییم، حتی کاهش یک کیلوگرم در هفته نیز ممکن است به افراد فشار وارد کند. توصیه دکتر سلیمی به عنوان بهترین جراح چاقی این است که بیش از 500 گرم در هفته کم نکنید. مهم است که کمتر از 1200 کالری در روز کم نکنید، این پایین ترین آستانه کالری است که ایشان توصیه می کند.

رژیم‌های بسیار کم کالری می‌توانند منجر به خستگی شوند و فعالیت بدنی بخش مهمی از [کاهش وزن] است. اگر افراد برای ورزش بیش از حد خسته هستند، پس این نشانه‌ای است که شما کالری بسیار کمی دارید.

حتی کاهش وزن کم می تواند نتایج مفیدی داشته باشد. کاهش وزن 5 تا 10 درصد از کل وزن بدن با بهبود فشار خون، کلسترول خون و قند خون همراه است.

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه نکته مهم دیگری که باید به خاطر داشته باشید، این است که عدد روی ترازو نباید تمرکز اصلی شما باشد.

اگر مقداری ورزش (از طریق تمرینات قلبی و قدرتی) را نیز به تمرینات خود اضافه کنید، ممکن است کاهش وزن کلی کمتری نیز مشاهده کنید، حدود 200 گرم در هفته اما ظاهر و احساس بدن شما معیار بهتری برای پیشرفت است. همان‌طور که می‌دانیم، وزن ماهیچه‌ها بیشتر از چربی است که ممکن است شاهد جدا شدن اینچ‌ها یا تناسب راحت‌تر لباس‌ها باشید.

نکته نهایی: برای کاهش وزن سالم و پایدار، هدف کاهش وزن حدود 500 گرم در هفته یا یک تا دو کیلوگرم در ماه است.

چرا وزن شما در نوسان است

نوسانات وزن در یک روز طبیعی است. خوردن، نوشیدن، ادرار کردن، اجابت مزاج، ورزش همه چیز می تواند بر ترکیب آب بدن و در نتیجه بر وزن شما تاثیر بگذارد.

اول از همه: نوسان 1 تا 2 کیلوگرمی وزن شما در روز کاملاً طبیعی است.

وقتی می بینید ترازو یک یا دو کیلو در یک شب یا بدتر از آن در همان روز پرش می کند، نگران نباشید. با این حال، آن چه شما باید درک کنید این است که نیازی به آن نیست. چنین نوسانات وزن در یک روز می تواند به معنای یکی از موارد زیر باشد:

احتباس آب

از آنجایی که اکثر ما نمی توانیم در یک یا دو روز آن قدر غذا بخوریم که در واقع روزانه چند کیلو اضافه وزن داشته باشیم، افزایش چشمگیر وزن می تواند به دلیل احتباس آب باشد. خوردن، آشامیدن، ادرار کردن، حرکات روده، ورزش و همه چیز می تواند بر ترکیب آب بدن و در نتیجه بر وزن شما تاثیر بگذارد. به عنوان مثال، غذاهای پر کربوهیدرات و پر نمک منجر به احتباس آب و افزایش وزن می شود.

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه اگر به طور منظم ورزش می کنید و متعادل نمک می خورید، می توانید وزن خود را کاهش دهید. اما اگر به طور منظم بیش از حد نمک مصرف کنید، بدن شما آب را نگه می دارد تا تعادل را بازگرداند.

این سبب افزایش وزن می شود. حال اگر به طور ناگهانی تقریباً مصرف سدیم را متوقف کنید، آب آزاد می کنید، این به نوبه خود منجر به کاهش وزن می شود. اما این کاهش وزن فقط موقتی است

زیرا بدن شما از طریق هورمون آلدوسترون (هورمون استروئیدی ساخته شده توسط غدد فوق کلیوی و نقش اصلی آن تنظیم نمک و آب در بدن) با سطوح جدید سدیم سازگار می شود. توجه به این نکته مهم است، زیرا بسیاری از افراد در این تلاش، وزن خود را از دست می دهند.

احتباس آب
احتباس آب

مصرف کربوهیدرات

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه، مقدار کربوهیدراتی که مصرف می‌کنید نیز می‌تواند تعداد متفاوت آن را در مقیاس توضیح دهد. به ازای هر گرم کربوهیدراتی که بدن شما از طریق گلیکوژن ذخیره می کند، سه گرم آب ذخیره می کند. بنابراین تغییر به یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات اغلب منجر به کاهش وزن سریع می شود،

اما چربی شما از دست نمی رود، بلکه بدن از گلیکوژن ذخیره شده برای انرژی استفاده می کند که باعث می شود آب کمتری حفظ شود و در نتیجه منجر به افزایش وزن شود.

افرادی که از رژیم های پالئو، اتکینز و کتوژنیک استفاده می کنند که همگی دارای کربوهیدرات کم هستند، معمولاً در ابتدا کاهش وزن سریع و در نتیجه با توقف رژیم خود افزایش وزن سریع را تجربه می کنند. همه این ها به دلیل تخلیه و دوباره پر شدن سریع گلیکوژن اتفاق می افتد.

مصرف کربوهیدرات
مصرف کربوهیدرات

نکات تغذیه ای در رابطه با 15 کیلو لاغری در دو ماه

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه ادویه های هندی سرشار از آنتی اکسیدان هستند که برای هضم غذا عالی هستند. سبزیجات برگ سبز که به صورت محلی رشد می کنند، کالری کمی دارند.

اگر به دنبال کاهش وزن هستید، مهم است درک کنید که ممکن است روند آسانی نباشد. برای کاهش وزن نیاز به تلاش، اراده و صبر دارید. رژیم غذایی بخش مهمی از کاهش وزن است و ممکن است فرد مجبور باشد بر آن چه که می خورند و چقدر می خورند، کنترل داشته باشند.

در حالی که ممکن است این یک روند تدریجی باشد، برخی افراد ممکن است حوصله صبر طولانی مدت برای کاهش وزن را نداشته باشند. به خصوص، زمانی که باید در یک عروسی شرکت کنید، یا اگر جشن ها نزدیک است.

اکثر مردم به رژیم‌های غذایی متداول مانند رژیم کتو، روزه‌داری متناوب و … روی می‌آورند

اکثر مردم به رژیم‌های غذایی متداول مانند رژیم کتو، روزه‌داری متناوب و … روی می‌آورند، اما آیا می دانستید، برنامه های رژیم غذایی هندی وجود دارد که می تواند به کاهش وزن در حدود یک هفته کمک کند؟

یک متخصص تغذیه از کلینیک سلامت و تغذیه زندگی به ما می گوید که چرا غذاهای هندی بهتر است و چگونه می توانید از آن برای کاهش وزن، به روشی سالم، استفاده کنید. کاهش وزن هدف آسانی برای دستیابی نیست، اما بسیاری از افرادی که رژیم دارند، اکنون برای کاهش وزن به رژیم غذایی هندی روی آورده اند.

اما دلیل مهمی برای آن وجود دارد. به گفته متخصص تغذیه، کشور ما مملو از غذاهای محلی است که ممکن است به ما کمک کنند تا وضعیت خود را معکوس کنیم و استقامت و ساختار خود را به دست آوریم. ما برای کاهش وزن نیازی به دارو، مکمل یا جراحی نداریم. آن چه ما نیاز داریم تغذیه صحیح است.

ادویه های هندی مملو از آنتی اکسیدان ها و روغن های ضروری ضد التهابی هستند که نه تنها به غذای ما طعم می بخشند، بلکه کاهش وزن سالم را نیز تسهیل می کنند. در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه در اینجا چند نکته ضروری وجود دارد که چرا باید به برنامه غذایی هندی پایبند باشید و برای کاهش وزن به رژیم های دیگر وابسته نباشید.

ادویه‌های هندی سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها و روغن‌های ضروری ضدالتهابی هستند

ادویه‌های هندی سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها و روغن‌های ضروری ضدالتهابی هستند و همچنین دارای قدرت فوق‌العاده‌ای هستند که طعم‌های منحصر به ‌فرد خود را به وعده‌های غذایی ما اضافه می‌کنند. این ادویه ها برای سلامت دستگاه گوارش ما عالی هستند. آن ها به کاهش گاستریت، اسیدیته و نفخ کمک می کنند.

ترشی ها (سبزیجات تخمیری)دارای سم زدایی قوی حاوی باکتری های مفید، سطوح بالای آنتی اکسیدان ها و فیبر هستند که همگی مغذی هستند و به حفظ سلامتی ما کمک می کنند.

نیمبو پانی و آب آملا جایگزین های شگفت انگیز نوشیدنی های گازدار هستند. زیرا ویتامین C را تامین می کنند و خاصیت چربی شکنی قوی دارند.

برای آن دسته از افراد که به طور پایدار عادات سالمی را در مورد رژیم غذایی، ورزش، خواب و استرس ایجاد می کنند، دیدن کاهش مداوم وزن برای مدتی و سپس ثابت ماندن یا افزایش اندکی وزن می تواند گیج کننده باشد.

این همان چیزی است که به عنوان فلات کاهش وزن شناخته می شود و می تواند به طرز باورنکردنی بی انگیزه باشد. این مهم است که علم پشت سر چرایی این اتفاق را درک کنیم و چگونه می توانیم از فلات کاهش وزن عبور کنیم تا بتوانیم به اهداف سلامتی خود برسیم.

ادویه‌های هندی سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها و روغن‌های ضروری ضدالتهابی هستند
ادویه‌های هندی سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها و روغن‌های ضروری ضدالتهابی هستند

در این راستا، مشاوره با دکتر سلیمی به عنوان بهترین جراح چاقی، خالی از لطف نیست.

فلات کاهش وزن

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه اگر تا به حال در گذشته رژیم گرفتن را امتحان کرده اید، می دانید که ادامه کاهش وزن و حفظ آن در طولانی مدت چقدر سخت است.

سفر کاهش وزن ایده آل، با دوره های کاهش وزن و حفظ وزن تا رسیدن به وزن هدف خود همراه خواهد بود. بیایید سفر رژیم غذایی بسیاری از افراد در گذشته را مرور کنیم:

کاهش وزن اولیه بزرگ، سپس پیشرفت متوقف می شود، سپس پیشرفت به سمت فلات ادامه می یابد، و در نهایت، عصبانی می شویم و ترک می کنیم. با این حال، بخش توقف یا فلات بسیار مهم است، فلس ها حرکت نمی کنند زیرا بدن ما در حال تنظیم برای تغییر است. در چند هفته اول پس از ایجاد تغییر در سبک زندگی، ما تمایل داریم که خیلی سریع وزن کم کنیم.

با این حال، پس از چند هفته، ممکن است متوجه شویم که ترازو به طور کامل متوقف می شود یا اعداد حتی شروع به بالا رفتن می کنند.

اغلب زمانی که ما یک سفر کاهش وزن را آغاز می کنیم، تصور می کنیم که یک سفر خطی خواهد بود. ما فکر می‌کنیم که می‌توانیم با همان سرعتی که در ابتدا شروع کردیم، به کاهش وزن ادامه دهیم. اما به این سادگی نیست.

امتیاز کلیدی:

فلات کاهش وزن دوره ای از توقف یا حتی افزایش وزن در سفر کاهش وزن ما است.

هیچ سفر کاهش وزن سالم و پایدار خطی نیست و فلات ها برای کاهش وزن طولانی مدت مهم هستند.

امتیاز کلیدی:
امتیاز کلیدی:

چرا وزن ما بالا می رود

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه، پلاتوهای کاهش وزن مهم هستند تا قبل از این که بتوانیم دوباره به کاهش وزن ادامه دهیم، زمانی را به بدن ما بازنشانی می کند.

این از طریق نظریه ای به نام نظریه نقطه تنظیم توضیح داده می شود. برای توضیح بهتر «نظریه نقطه تنظیم»، در اینجا یک قیاس مفید وجود دارد: آن را به عنوان دمای مرکزی بدن خود در نظر بگیرید.

دمای طبیعی بدن ما 37 درجه است. اگر بالاتر یا پایین تر از آن برویم، بدن تمام تلاش خود را انجام می دهد تا ما را به دمای معمولی برگرداند. برای خنک شدن، عرق می کند یا برای گرم نگه داشتن، می لرزد.

هموستاز

“هموستاز” فرآیندی است که طی آن بدن ما خود را در یک وضعیت پایدار، چه دما و چه وزن، حفظ می کند. هر کس یک “نقطه تنظیم” طبیعی دارد که وزنی است که بدن ما در هنگام تغذیه سالم در آن معلق می ماند. نقطه تنظیم ما توسط DNA و محیط اطراف ما تعیین می شود.

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه، افزایش آهسته و تدریجی وزن طی سال‌ها می‌تواند بدن ما را فریب دهد تا فکر کند نقطه تنظیم آن بالاتر از آن چه باید باشد، که باعث می‌شود بدن ما در وزن جدید و بالاتر مستقر شود.

دانشمندان تخمین می زنند که یک فرد معمولی محدوده تنظیمی بین 5 تا 10 درصد از وزن بدن خود را خواهد داشت

دانشمندان تخمین می زنند که یک فرد معمولی محدوده تنظیمی بین 5 تا 10 درصد از وزن بدن خود را خواهد داشت، به این معنی که در هر زمان معین، بدن ما می تواند بدون مقاومت زیاد بین این مقدار کاهش یا افزایش یابد.

به عنوان مثال، اگر نقطه تنظیم فعلی شما 12 سنگ (76 کیلوگرم) است، این بدان معناست که بدن شما می تواند بین 8-17 (4-8 کیلوگرم) بدون مقاومت زیاد وزن کم کرده یا افزایش دهد.

با این حال، رفتن به زیر این محدوده بسیار چالش برانگیز خواهد بود. بدن ما طوری برنامه ریزی شده است که در محدوده تعیین شده ما عملکرد بهینه ای داشته باشد و برای حفظ آن هر کاری انجام می دهد.

به یاد داشته باشید که همه افراد منحصر به فرد هستند، بنابراین برخی از افراد ممکن است محدوده تنظیم متفاوتی داشته باشند. به این معنی که بدن آن ها اجازه می دهد تا قبل از مواجهه با مقاومت، کاهش وزن بسیار کمتر یا بزرگتری داشته باشند.

دانشمندان تخمین می زنند که یک فرد معمولی محدوده تنظیمی بین 5 تا 10 درصد از وزن بدن خود را خواهد داشت
دانشمندان تخمین می زنند که یک فرد معمولی محدوده تنظیمی بین 5 تا 10 درصد از وزن بدن خود را خواهد داشت

“تئوری نقطه تنظیم” توضیح می دهد که چرا مهم است که قبل از این که بتوانیم دوباره به کاهش وزن خود ادامه دهیم، زمانی را برای “تنظیم مجدد” بدن خود در نظر بگیریم.

هر کس وزن نقطه تنظیم منحصر به فردی دارد و پایین آمدن از این وزن بسیار چالش برانگیز است.

این برای کاهش وزن چه معنایی دارد

تئوری نقطه تنظیم توضیح می دهد که چرا برخی از افراد با کاهش وزن طبیعی، با وجود انجام مداوم عادات سالم در مورد رژیم غذایی، ورزش، خواب و استرس، به وضعیت «بن بست» می رسند.

نقطه تنظیم طبیعی خود ما ممکن است آن چیزی نباشد که می خواهیم باشد، یا حتی آن چیزی که جامعه فکر می کند باید باشد. برخی از ما به طور طبیعی نقطه تنظیم وزن بالاتری خواهیم داشت و برخی از ما وزن کمتری خواهیم داشت. هنگام ایجاد تغییرات در سبک زندگی، مهم است که این را در نظر بگیرید.

اگر هدف ما غیر واقع بینانه باشد، زمانی که به سرعت به آن دست یابیم، می تواند باعث بی انگیزگی شود و در نتیجه ما را رها کرده و به عادات ناسالم برگردیم.

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه نظریه نقطه تنظیم توضیح می دهد که چرا برخی از افراد با کاهش وزن طبیعی، با وجود انجام مداوم عادات سالم، به وضعیت «بن بست» می رسند. برخی از ما به طور طبیعی نقطه تنظیم وزن بالاتری خواهیم داشت و برخی از ما وزن کمتری خواهیم داشت.

چرا پلاتوهای کاهش وزن بسیار مهم هستند

کاهش وزن به این معنی نیست که تغییرات سبک زندگی سالم ما کارساز نیست. اگر آن ها نتیجه رسیدن به وزن تعیین شده ما باشند، بخشی ضروری از فرآیندی است که بدن ما برای تنظیم مجدد و تنظیم مجدد باید انجام دهد.

طبق نظر دکتر سلیمی به عنوان بهترین جراح چاقی، دو سوم افراد تمام وزنی را که از دست داده‌اند، دوباره به دست می‌آورند و سپس برخی از رژیم‌های غذایی سخت پیروی می‌کنند.

بنابراین باید به خاطر داشته باشیم که حفظ وزنی که قبلاً از دست داده‌ایم، یک دستاورد بزرگ است. مرحله حفظ وزن، یا فلات کاهش وزن، ضروری است تا به بدن ما فرصت انطباق داده شود. اگر این مرحله نگهداری را نادیده بگیریم، ادامه کاهش وزن یک نبرد تاریخی خواهد بود.

چرا پلاتوهای کاهش وزن بسیار مهم هستند
چرا پلاتوهای کاهش وزن بسیار مهم هستند

از نقطه نظر تکاملی، این منطقی است. برای اجداد ما، دوره های کاهش وزن به طور کلی نشاندهنده خطر گرسنگی به دلیل کمبود مواد غذایی است. بنابراین، بدن ما تمام تلاش خود را می کند تا ذخایر انرژی را که در حال حاضر داریم، حفظ کند. این با کاهش میزان متابولیسم پایه به دست می آید.

BMR اندازه گیری مقدار انرژی مورد نیاز بدن ما برای حفظ عملکرد در حالت استراحت است. این میزان انرژی است که برای انجام عملکردهای اساسی مانند تنفس، پمپاژ قلب و هضم ما لازم است.

اگر وزن کم کنیم، بدن ما در جیره بندی آن چه که برای ماندگاری لازم دارد، بهتر عمل می کند

اگر وزن کم کنیم، بدن ما در جیره بندی آن چه که برای ماندگاری لازم دارد، بهتر عمل می کند. دمای بدن، فعالیت تیروئید و اکسیداسیون چربی (یا مقدار چربی که می سوزانیم) ما را کاهش می دهد و به عضلات ما کمک می کند تا کارآمدتر حرکت کنند. همه این تنظیمات به این معنی است که ما به طور کلی سوخت کمتری می سوزانیم که می تواند منجر به یک فلات طبیعی شود.

علاوه بر این، تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که وزن کم کرده‌اند، در مقایسه با افرادی که برای سال‌ها وزن خود را حفظ کرده‌اند، سطوح بالاتری از گرلین (هورمون گرسنگی) دارند.

سطوح بالاتر گرلین همچنین به بدن ما می گوید که ذخایر چربی بیشتری را حفظ کند. یک فلات کاهش وزن اجازه می دهد که ترشح گرلین، سوخت و ساز سیگنالینگ بدن را سرعت بخشیده و به حالت عادی، تنظیم مجدد نماید. این زمانی اتفاق می‌افتد که بدن ما به وزن نقطه تنظیمی جدید و پایین‌تری باز می‌گردد.

کاهش وزن به این معنی نیست که تغییرات سبک زندگی سالم ما کارساز نیست.

مرحله حفظ وزن یا فلات کاهش وزن، ضروری است تا به بدن ما فرصت انطباق داده شود.

سپس بدن ما می تواند خود را با یک وزن تعیین شده پایین تر سازگار کند و می توانیم به کاهش وزن ادامه دهیم.

فلات کاهش وزن چقدر طول می کشد

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه شاید از خود بپرسید که چرا دیده اید که افراد دیگر وزن زیادی را از دست داده اند و هرگز آن را به دست نمی آورند؟ خبر خوب این است که تغییر نقطه تنظیم غیر ممکن نیست.

اما نیاز به زمان و صبر دارد. همان طور که می توانیم هنگام افزایش وزن، نقطه تنظیم خود را تنظیم مجدد کنیم تا بالاتر باشد، در هنگام کاهش وزن نیز برعکس عمل می کند. اما برای رسیدن به موفقیت باید در کنار بدن خود کار کنیم.

طبق تحقیقاتی که دکتر سلیمی به عنوان بهترین جراح چاقی  به عمل آورده، اگر به آرامی و به تدریج وزن کم کنیم، نقطه تنظیم ما می تواند تنظیم شود و بدن ما از مبارزه با ما دست می کشد.

بدن شما به زمان نیاز دارد تا با وزن جدید سازگار شود

ممکن است چالش برانگیز باشد، اما هنگامی که به نقطه تنظیم خود رسیدید، بدن شما به زمان نیاز دارد تا با وزن جدید سازگار شود. پس از این، نقطه تنظیم متفاوتی را ایجاد خواهید کرد و بدن شما به گونه ای پاسخ می دهد که “عادتی جدید” است.

به این معنی که در صورت تمایل یا نیاز می توانید کاهش وزن را دوباره شروع کنید. فلات می تواند بین هشت تا دوازده هفته دوام بیاورد، اما در سطح فردی نیز متفاوت است. پس از این، برای ما بسیار آسان تر است که دوره کاهش وزن را دوباره شروع کنیم. کاهش وزن پایدار، یک دوی سرعت نیست.

اغلب اوقات کاهش وزن قابل توجهی که زندگی را تغییر می دهد، طی 1-2 سال اتفاق می افتد، نه در 1-2 قسمت، مانند برنامه های رژیم غذایی در تلویزیون. ممکن است چندین سال طول بکشد تا ما به طور پیوسته وزن اضافه کنیم، بنابراین کاهش مجدد وزن به زمان و البته صبر و تحمل نیاز دارد.

بدن شما به زمان نیاز دارد تا با وزن جدید سازگار شود
بدن شما به زمان نیاز دارد تا با وزن جدید سازگار شود

نتیجه گیری

در روند 15 کیلو لاغری در دو ماه اگر فرد متعهد به تغییرات کلی در شیوه زندگی خود باشد، از جمله بهبود رژیم غذایی و افزایش میزان فعالیت بدنی که هر هفته انجام می دهد، احتمالاً وزن کم می کند. این تغییرات می تواند به فرد کمک کند تا وزن متوسطی داشته باشد و آن را حفظ کند.

در انتها تاکید می کنیم که مراجعه به دکتر سلیمی به عنوان بهترین جراح چاقی، می تواند بسیار کارگشا باشد.

منبع:

k77454

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید