کلینیک لاغری در زنجان

کلینیک لاغری در زنجان

فهرست مطالب

در این مقاله قصد داریم تا موضوع کلینیک لاغری در زنجان را مورد بررسی قرار دهیم. با ما بمانید.

لاغری یکی از دغدغه های بسیاری از افراد است. کسانی که به مشکل اضافه وزن دچار هستند مدام به دنبال راهی می گردند که از وزن اضافه خود خلاص شوند.

مقدمه

کلینیک لاغری در زنجان
کلینیک لاغری در زنجان

ما در مقاله کلینیک لاغری در زنجان قصد داریم تا با بررسی این پدیده، به شما راه حل هایی را ارائه کنیم که اگر به چاقی مبتلا هستید، بدانید که چه مشکلاتی شما را تهدید می کند و چه اقداماتی می توانید برای درمان آن انجام دهید. همچنین از تجربیات دکتر سلیمی بهترین متخصص جراحی چاقی بهره مند شوید.

اینفوگرافیک کلینیک لاغری در زنجان

اینفوگرافیک کلینیک لاغری در زنجان
اینفوگرافیک کلینیک لاغری در زنجان

البته مطب دکتر سلیمی در تهران است ولی از طریق سایت دکتر سلیمی می توانید با ایشان در ارتباط باشید. حتی پیشنهاد می کنیم اگر در حل مشکلی در این زمینه در مانده اید، ارزشش را دارد تا به تهران بیایید و به دکتر سلیمی مراجعه بفرمایید. پس تا انتهای این مقاله علمی، با ما همراه باشید.

راه های کاهش وزن با کلینیک لاغری در زنجان 

 1. بای پس معده
 2. اسلیو معده
 3.  بالن معده یا بادکنک معده
 4. حلقه گذاری قابل تنظیم معده یا گاستریک باندینگ (AGB)
 5. عمل سادی بای پس (بای پس آناستوموز دوازدهه – ایلئوم با اسلیو معده یا SADI-S)
 6. انواع روش های پیکرتراشی

دکتر سلیمی از بهترین جراحان چاقی مجرب در ایران می باشد که جهت دریافت ویزیت با شماره تماس زیر در ارتباط باشید:

09120174510

فهرست مطالب

عوامل چاقی

رفتار هایی که باعث چاقی می شوند.

قند چگونه باعث چاقی می شود؟

عوارض چاقی

راه های لاغری

ورزش برای غلبه بر چاقی

لاغری و کاهش وزن با تغذیه مناسب

چند نکته برای لاغری

رژیم گرفتن برای رهایی از اضافه وزن

عمل لاغری چیست؟

چرا باید از جراحی لاغری استفاده کرد؟

بهترین روش برای جراحی کاهش وزن

فرآیند لاغری لیپوماتیک

معایب لیپوماتیک چیست؟

اقدامات قبل و بعد از لیپوماتیک

جراحی لاغری با اولترازد

مزایای لاغری با اولترازد چیست؟

معایب لاغری با اولترازد چیست؟

اقدامات قبل و بعد از اولترازد

لاغری با لیپوساکشن قدرتی PAL

فواید لاغری با لیپوساکشن پال

معایب لاغری با لیپوساکشن پال چیست؟

بای پس معده به روش Roux-en-Y

حلقه معده (قابل تنظیم – غیر قابل تنظیم)

آستین معده

سخن آخر


جهت کسب اطلاعات بیشتر مقالات زیر را مطالعه کنید:

 1. کلینیک جراحی لاغری در کرج
 2. کلینیک جراحی لاغری در غرب تهران
 3. کلینیک لاغری (جراحی چاقی) در شمال تهران

عوامل چاقی

متخصصان همچون دکتر سلیمی بر این باورند که به غیر از دوری از ورزش و سبک تغذیه نامناسب، چاقی می تواند حاصل علل دیگری نیز باشد. در ابتدای مقاله “کلینیک لاغری در زنجان” می خواهیم نگاهی به این علل بیندازیم.

کم خوابی

در مواقعی که دچار کم خوابی می شوید و تا پاسی از شب بیدار بمانید، ممکن است هوس تغذیه به سرتان بزند. در نتیجه مقدار کالری که در این موقع دریافت می کنید که مضر هم هست، بسیار بیشتر می شود.

در این شرایط هورمون های بدن طوری رفتار می کنند که احساس گرسنگی و اشتها بیشتر می شود و فرایند سیری دیرتر اتفاق می افتد.

تخمدان پلی کیستیک

تخمدان پلی کیستیک بیشتر درخانم ها و در سنین باروری اتفاق می افتد. طی این بیماری، کیست های کوچک در تخمدان ها شروع به رشد می کند که تعدادشان هم زیاد است.

این اختلال موجب می شود که تعادل هورمونی از بین برود و چرخه قاعدگی  دچار مشکل گردد. بانوانی که به این مشکل مبتلا هستند، بدنشان به انسولین مقاومت نشان می دهد که در نتیجه باعث چاقی می گردد.

طی این بیماری، چربی های بدن بیشتر در ناحیه شکم تجمع می یابند. این نوع چاقی افراد را در خطر ابتلا به بیماری های قلبی قرار می دهد.

ترک سیگار

طبق تحقیقاتی که انجام شده است، کسانی که سیگار را قطع می کنند، به طور متوسط پنج کیلوگرم وزنشان افزایش می یابد. چرا که حذف نیکوتین دریافتی از سیگار باعث می شود که فرد بیشتر احساس گرسنگی کند و در نتیجه غذای بیشتری بخورد.

در این پروسه بدون توجه به میزان کالری که به بدن وارد می شود، سوخت و ساز آن کاهش می یابد. به خاطر ترک سیگار، غذاها برای این افراد خوشمزه تر به نظر می رسند که احتمال پرخوری را افزایش می دهد. بنابراین افراد غذاهای حاضری و پر چربی را که قند بیشتری هم دارند، برای خوردن انتخاب می کنند و چاق می شوند.

کم کاری تیرویید

احساس خستگی ضعف و سرما و همچنین چاقی از عوارضی هستند که در هنگام کم کاری تیروئید بروز می کند. کم کاری تیروئید به این معناست که تیروئید هورمون کمتری تولید می کند.

اگر این اتفاق بیفتد، سوخت و ساز بدن کند می شود و احتمال این که افراد به چاقی مبتلا شوند، افزایش پیدا می کند. این مسئله به قدری حساس است که با مقدار اندکی کاهش عملکرد تیروئید هم ممکن است اضافه وزن پدید بیایید. در این مواقع با درمان کم کاری تیروئید می توان درمان اضافه وزن حاصل از آن را متصور شد.

کم کاری تیرویید
کم کاری تیرویید

داروهای کورتونی

داروهایی مانند پردنیزولون باعث اضافه وزن می شوند. در هنگام مصرف این داروها مایع در بدن تجمع پیدا می کند. اشتها افزایش می یابد و درنتیجه چاقی اتفاق می افتد.

شدت چاقی به دوز مصرف  دارو و مدت زمان مصرف آن وابسته است. برخی از کسانی که  داروهای  استروئیدی را به طور موقت مصرف می کنند، چربی های بدنشان در مناطقی مثل صورت، پشت گردن و شکم تجمع می یابد.

کوشینگ

یکی از راه هایی که این سندروم را می توان با آن تشخیص داد، چاقی است. این عارضه می تواند به دلیل استفاده از داروهای استروئیدی در بیمارانی که دچار اسم اترید یا روپوس، اتفاق بیفتد.

غده فوق کلیه وقتی هورمون کورتیزول را بیش از اندازه مناسب آن ترشح می کند، سندروم کوشینگ خودش را نشان می دهد. این سندروم همچنین باعث می شود که چربی ها در صورت، گردن و بخش بالایی پشت و یا کمر تجمع بیابد.

پیشنهاد می کنیم از پست کلینیک لاغری در سعادت آباد دیدن کنید.

بعضی داروهای اعصاب

یکی از مشکلاتی که داروهای اعصاب و ضد افسردگی می تواند به دنبال داشته باشد، بالا رفتن وزن است. بعضی از کسانی که این داروها را برای مدت طولانی مصرف می کنند و به خاطر مصرف آن ها بهتر شده و اشتهایشان افزایش می یابد، متعاقبا پرخوری می کنند و چاق می شوند.

حتی افسردگی هم می تواند  باعث چاقی شود. داروهای ضد روان پریشی که برای درمان اسیتزوفرنی و اختلال های دو قطبی استفاده می شوند، از این دسته از داروها هستند. ممکن است داروهای ضد میگرن، ضد تشنج، ضد فشار خون و ضد دیابت هم باعث شوند که افراد دچار اضافه وزن شوند. (لطفا از پست درمان پیش دیابت دیدن کنید.)

استرس

در هنگامی که افراد دچار استرس می شوند، هورمون کورتیزول در بدن آن ها ترشح می شود که در نتیجه اشتهای طرف افزایش می یابد.

برخی از افراد نیز عادت دارند برای این که از شرایط استرس زا دوری کنند و خود را آرام نگه دارند، غذا بخورند. وقتی این دو با هم ترکیب می شوند، میتوان انتظار اضافه وزن را در این افراد داشت.

استرس
استرس

برای کسب اطلاعات بیشتر با دکتر سلیمی در ارتباط باشید.

رفتارهایی که باعث چاقی می شوند

در این بخش از مقاله کلینیک لاغری در زنجان می خواهیم به ذکر عاداتی بپردازیم که ممکن است به چاقی شما ختم شود.

نخوردن فیبر به اندازه کافی

اگر فیبر در برنامه غذایی به اندازه کافی نباشد، می تواند موجب چاقی شود. دلیل این مسئله این است که فیبر به کنترل اشتها کمک می کند و می تواند افراد را برای مدت بیشتری سیر نگهدارد .

معمولا چهارده گرم فیبر به طور روزانه قادر است تا کالری دریافتی در یک روز را تا ده درصد کمتر کند. یعنی در یک ماه یک کیلو و نهصد گرم را کاهش خواهد داد. برای دریافت فیبر بیشتر می توانید سبزیجات به خصوص لوبیاها را بیشتر مصرف کنید.

استفاده از آسانسور به جای پله

اگر عادت دارید که به جای بالا رفتن از پله ها سوار آسانسور شوید، یک ورزش ساده اما تاثیر گذار را از لیست کارهای روزانه تان کنار گذاشته اید. تقریبا هر بیست پله ای که  بالا بروید، هشت کالری در بدن می سوزد.

در نگاه اول این هشت کالری شاید زیاد به نظر نرسد اما اگر در طول روز رفت و آمد زیادی بین طبقات یک ساختمان داشته باشید، این کالری می تواند افزایش پیدا کند. در نتیجه شما موظف هستید از هر فرصتی برای افزایش فعالیت بدنی خود بهره بجویید. پس پیشنهاد می کنیم به جای بی تحرکی در آسانسور از پله استفاده کنید.

نبودن میان وعده های سالم در لیست تغذیه

بدون تردید یکی از عوامل چاقی گرسنگی است. وقتی شما دچار گرسنگی می شوید، امکان دارد که بین وعده های اصلی بخواهید میان وعده بخورید. این گرسنگی اشتهای شما به غذا های ناسالم را نیز بیشتر می کند.

اگر میان وعده های سالمی در دسترس شما باشد، طبیعتا به جای غذاهای ناسالم آن ها را مصرف خواهید کرد و علاوه بر دوری از  غذاهای ناسالم، گرسنگیتان هم برطرف خواهد شد.

مصرف بیش از حد چربی های سالم

روغن نارگیل، روغن زیتون و مواردی از این دست، چربی های سالمی هستند که می توانند جزو جدانشدنی برنامه غذایی روزانه شما باشند.

باید بگوییم که حتی یک ماده مقوی و غذای استاندارد و خوب هم در صورتی که بیش از حد معمول مصرف شود، شاید عوارضی داشته باشد. چربی های سالم هم ازاین قاعده مستثنی نیستند.

به این دلیل که این چربی ها مقدار زیادی کالری دارند. مثلا یک قاشق غذاخوری روغن زیتون صد و نوزده کالری در خود دارد. اگر شما چند قاشق از این ماده را در یک وعده غذای خود مصرف کنید، در حقیقت مقدار کالری دریافتی در آن وعده را بیشتر کرده اید.

البته چربی های سالم در کنار تمام کالری بالایشان، مواد مغذی و سالمی هستند که حذف آن ها ممکن است عوارضی داشته باشد.

پس دقت کنید که شما چربی های سالم را باید به میزان معین و مناسبی در حد تعادل مصرف کنید. از پروتئین های میوه ها و سبزیجات نیز بهره بجویید. به طور کلی یک برنامه غذایی متعادل که هم کالری اندازه دارد و هم مملو از مواد مغذی است، در کنترل وزن شما موثر است.

بدون لیست خرید به فروشگاه رفتن

شایید برایتان عجیب باشد که این چگونه می تواند به اضافه وزن منتهی گردد. اما توجه داشته باشید وقتی با یک لیست خرید معین و تعریف شده از قبل، به فروشگاه می روید، هم به صرفه جویی در پول شما کمک خواهد کرد وهم جلوی خرید اضافی غذاهای غیر ضروری و ناسالم را می گیرد.

بدون لیست خرید به فروشگاه رفتن
بدون لیست خرید به فروشگاه رفتن

خوردن قهوه زیاد با شیر

تعداد زیادی از افراد عادت دارند که هر روز قهوه بخورند. این نوشیدنی علاقه مندان بسیار زیادی در کشور ما هم دارد. قهوه پر از آنتی اکسیدان است و مواد مغذی مفید بسیاری را در خود جای داده است.

اما عادت اشتباه در خوردن قهوه این است که بسیاری از افراد مقداری زیادی خامه، شکر و شیر را به آن اضافه می کنند که خواص مفید قهوه را از بین برده و آن را به یک نوشیدنی غیر سالم تبدیل می کند. اگر شما هم این عادت ها را دارید، پس نوشیدن قهوه باعث چاقی در بدن شما می شود.

به اندازه کافی میوه و سبزیجات نخوردن

میوه ها و سبزیجات نه تنها سرشار از مواد مغذی هستند، بلکه کالری بسیار کمی نیز دارند که می تواند به کاهش وزن کمک کند. چندین مطالعه نشان داده است افرادی که میوه و سبزیجات بیشتری می خورند، نسبت به دیگران سالم تر هستند.

از سس زیاد استفاده کردن

یک وعده سس سالاد می تواند کالری بیشتری نسبت به یک سالاد ساده داشته باشد. به عنوان مثال، یک سس سالاد محبوب مثل سس مایونز و پنیر می تواند از 130 تا 180 کالری داشته باشد. سعی کنید تا حد امکان از این سس ها را کم ر بخورید و گزینه های کم کالری را جایگزین کنید.

خوردن وعده های غذایی در ساعات نامنظم

اگر چه گاهی اوقات تاخیر در وعده های غذایی نمی تواند مضر باشد. اما خوردن نامنظم به طور مداوم می تواند به سلامتی شما و اندازه تنه شما آسیب برساند. افرادی که زمان غذا خوردن منظمی دارند، کمتر احساس گرسنگی می کنند. از طرفی غذا خوردن نامنظم باعث می شود تا فرد احساس گرسنگی بیشتری کند.

متأسفانه افرادی که وعده های غذایی خود را به ندرت می خورند، بیشتر در معرض ابتلا به بیماری های مزمن هستند. این شرایط شامل سندرم متابولیک، بیماری قلبی، مقاومت به انسولین و کنترل ضعیف قند خون است.

غذا خوردن نامنظم بر ساعت درونی بدن تاثیر می گذارد و بر این تاثیرات منفی می افزاید. این ساعت داخلی فرآیندهایی مانند اشتها، متابولیسم و ​​هضم را کنترل می کند. بنابراین غیرفعال کردن آن باعث از بین رفتن ریتم این موارد می شود.

خوردن وعده های غذایی در ساعات نامنظم
خوردن وعده های غذایی در ساعات نامنظم

مشاوره های دکتر سلیمی در این زمینه بسیار کارگشاست.

شما در حال مطالعه مقاله کلینیک لاغری در زنجان می باشید.

قند چگونه باعث چاقی می شود؟

گلوکز برای زندگی بدن کاملا ضروری است و بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند متابولیسم است. تمام سلول های بدن می توانند از گلوکز برای انرژی استفاده کنند.

چنان چه گلوکز کافی در برنامه غذایی نداشته باشیم، بدن به اندازه نیاز خود از پروتئین ها و چربی های موجود در غذاها گلوکز تولید می کند.

نوع دیگر قند فروکتوز است. فروکتوز یکی از علل چاقی است که در ادامه مقاله “کلینیک لاغری در زنجان” به بررسی آن می پردازیم.

فروکتوز باعث گرسنگی می شود

انسولین یکی از اصلی ترین هورمون هایی است که متابولیسم انسان و مصرف انرژی را تنظیم می کند. پانکراس انسولین ترشح می کند و سپس با خون به سلول های اطراف مانند سلول های ماهیچه ای می رود.

هنگامی که ما یک وعده غذایی غنی از کربوهیدرات می خوریم، سطح گلوکز افزایش می یابد. گلوکز اضافی سمی است، بنابراین انسولین مدام بالا می رود تا گلوکز را از جریان خون خارج کند. اگر این مکانیسم از کار بیفتد، سلول ها در برابر اثر انسولین مقاوم می شوند.

در نتیجه، لوزالمعده انسولین بیشتری برای انتقال گلوکز به سلول ها ترشح می کند. وقتی بدن در برابر انسولین مقاومت می کند، انسولین در جریان خون باقی می ماند.

(این جایی است که بدن با دیابت نوع 2 مشکل دارد.) مصرف بیش از حد فروکتوز یکی از دلایل اصلی مقاومت به انسولین و سطح بالای انسولین در خون است.

در این موارد، بدن در دسترسی به چربی های ذخیره شده با اختلال مواجه می شود. مغز این مشکل را به عنوان گرسنگی در نظر می گیرد. در نتیجه احساس گرسنگی می کنیم، بیشتر غذا می خوریم و چاق می شویم.

فروکتوز باعث گرسنگی می شود
فروکتوز باعث گرسنگی می شود

قند برخی افراد را معتاد می کند

قند، مانند مواد مخدر (کوکائین)، فعالیت هورمون های آرامش بخش و دوپامین را افزایش می دهد. در یک مطالعه بزرگ که در سال 2008 منتشر شد، محققان شواهدی را بررسی کردند که قند پتانسیل اعتیادآور بودن را دارد.

شواهد حاکی از آن است که خوردن مقادیر زیاد قند باعث تغییرات رفتاری و عصبی می شود که نشاندهنده اثر اعتیادآور بودن آن است. نتایج تحقیق در مورد اعتیاد به قند به وضوح نشان می دهد که شکر دقیقاً از طریق مسیر عصبی عمل می کند.

خوردن قند یک لذت است و در سیستم پاداش مغز دقیقاً همان نواحی نیکوتین و کوکائین را تحت تأثیر قرار می دهد. افراد مستعد اعتیاد به قند هستند و هوس مصرف آن را دارند و نمی توانند قند مصرفی خود را کنترل کنند.

قند بر هورمون چربی تأثیر می گذارد

فروکتوز با تاثیر بر هورمون لپتین باعث چاقی می شود. مانند مقاومت به انسولین، بدن می تواند در برابر لپتین یا هورمون چربی مقاوم شود.

اگر مغز لپتین را تشخیص ندهد، متوجه پر شدن سلول های چربی نمی شود، بنابراین هیچ سیگنالی از پر بودن ارسال نمی کند. در نتیجه فکر می کنیم گرسنه هستیم و باید بیشتر بخوریم.

برای این که غذای کمتری بخوریم، ابتدا باید مقاومت به لپتین از بین برود تا مغز بتواند تمام چربی های ذخیره شده در بدن را بشناسد. رژیم غذایی سرشار از فروکتوز می تواند منجر به مقاومت لپتین شود.

یعنی مغز هورمون لپتین را در خون نمی شناسد و معتقد است که چربی آن تمام شده است. در نتیجه بیشتر می خورید و کمتر کالری می سوزانید.

قند بر هورمون چربی تأثیر می گذارد
قند بر هورمون چربی تأثیر می گذارد

لطفا به ادامه مقاله کلینیک لاغری در زنجان توجه بفرمایید.

عوارض چاقی

چاقی می تواند پیامدهای منفی زیادی برای بدن داشته باشد که در این بخش از مقاله “کلینیک لاغری در زنجان” به آن ها اشاره خواهیم کرد. همچنین شما می توانید برای لاغری و رهایی از این مشکلات مرتبط با چاقی، به تهران و دکتر سلیمی که یکی از بهترین متخصصان این زمینه است مراجعه کنید.

از مشکلاتی که چاقی می تواند به وجود بیاورد می توان موارد زیر را مثال زد:

مشکلات قلبی و عروقی

چاقی، به ویژه چاقی شکمی، با افزایش قابل توجهی خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی همراه است. خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سکته در افراد دارای چربی شکمی 5 تا 6 برابر بیشتر از افرادی است که دور کمر طبیعی دارند. یکی دیگر از عوارض چاقی، بزرگ شدن قلب است که در صورت عدم درمان، قلب بزرگ می شود و عضلات آن ضعیف می شوند.

حمله مغزی

چاقی باعث تصلب شرایین و رسوب چربی در دیواره شریان ها می شود که می تواند عروق مغز را نیز تحت تاثیر قرار دهد و رگ های آن را باریک کند. اگر لخته خون در این شریان های باریک تشکیل شود، می تواند به طور ناگهانی جریان خون را در ناحیه ای از مغز مسدود کند و باعث سکته شود.

دیابت نوع 2

دیابت نوع 2 یک عارضه مزمن است که با مقاومت به انسولین در اندام های محیطی یا ترشح ناکافی انسولین توسط پانکراس همراه است. در افرادی که از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به این نوع دیابت هستند، اضافه وزن عامل اصلی ایجاد این عارضه است. شیوع دیابت نوع 2 در افراد چاق، 50 تا 100 برابر بیشتر از افراد لاغر است.

فشار خون بالا

یکی از بیماری های مرتبط با اضافه وزن، فشار خون است. چاقی ضربان قلب را افزایش می دهد و توانایی رگ ها برای حرکت خون را کاهش می دهد که همه این ها باعث افزایش فشار خون می شود.

فشار خون بالا
فشار خون بالا

سندروم متابولیک

این سندروم همچنین به علت حساسیت به انسولین، سندروم مقاومت به انسولین نامیده می شود. علاوه بر شدت چاقی، عوامل دیگر مانند توزیع چربی بدن، سطح فعالیت بدنی و ستایش ژنتیکی به طور عمده مربوط به سندروم متابولیک است.

آرتروز

در افراد چاق، به علت افزایش فشار روی مفاصل، درد و ضعف در مفاصل ایجاد می شود.

توقف تنفس در خواب

این مشکل را هم می توان جزو عوارض اضافه وزن دانست. کسانی که اضافه وزن دارند، هنگام خواب شبانه به دلیل مسدود شدن راه های هوایی در ریه ها برای مدت کوتاهی نفس خود را متوقف می کنند و در طول شب مکرر از خواب بیدار می شوند.

در نتیجه در طول روز به دلیل اختلال در خواب، گیج می شوند و چرت های نامنظمی می زنند. اکثر افراد مبتلا به آپنه خواب اضافه وزن دارند و گردن بزرگ و راه های هوایی باریک دارند.

سرطان

چاقی می تواند احتمال ابتلا به برخی از انواع سرطان را افزایش دهد. از جمله سرطان سینه، سرطان رحم، سرطان تخمدان، سرطان دهانه رحم و سرطان کیسه صفرا در زنان. همچنین مردانی که چاق هستند، بیشتر در معرض ابتلا به سرطان روده بزرگ و پروستات قرار دارند.

بیماری عروق کرونر قلب

این نوعی بیماری قلبی عروقی است که در اثر رسوب چربی در دیواره عروق کرونر (شریان هایی که خون را به قلب می رسانند) ایجاد می شود.

پس از مدتی رسوب این چربی منجر به باریک شدن دیواره داخلی رگ ها می شود و خون به بافت های قلب می رسد. کاهش جریان خون به قلب باعث آنژین (درد قفسه سینه) می شود و انسداد کامل رگ های قلب می تواند باعث حمله قلبی شود.

دیسک کمر

وقتی فردی اضافه وزن دارد، به دیسک های بین مهره ها فشار وارد می کند و باعث درد سیاتیک یا دیسک کمر می شود.

نارسایی تنفسی

کسانی که اضافه وزن دارند، زیاد به این مشکل دچار می شوند. زیرا قلب مجبور است برای تامین انرژی بدن بیشتر و تندتر بزند.

عفونت های ریه

برونشیت مزمن، ذات الریه، پلوریت و مواردی از این دست در کسانی که اضافه وزن دارند، بیشتر اتفاق می افتد.

ما در این قسمت از مقاله کلینیک لاغری در زنجان به مشکلاتی که چاقی می تواند به دنبال داشته باشد، حرف زدیم. شما می توانید برای لاغری و رهایی از این مشکلات از دکتر سلیمی و کلینیک او در تهران کمک بگیرید. حتی می توانید به سایت دکتر سلیمی مراجعه نمایید.

عفونت های ریه
عفونت های ریه

راه های لاغری

در قسمت های قبلی مقاله “کلینیک لاغری در زنجان” درباره عوامل لاغری و عوارض آن حرف زدیم و گفتیم که شما برای رهایی از برخی از مشکلات و بیماری ها نیاز دارید تا وزن خود را کاهش دهید یا آن را در حالت متعادل حفظ کنید. حال می خواهیم به راه های کاهش وزن بپردازیم.

به طور کلی ورزش و تغذیه سالم دو راه مهم و مکمل هم هستند که تاثیر بسیار زیادی روی لاغری می گذارند. شما باید با رعایت نکات مهم تغذیه ای و ورزشی، بدنتان را از ریسک مبتلا شدن به عوارض چاقی دور نگهدارید.

اما افرادی هستند که با رعایت تمام نکات مربوط به تغذبه و ورزش نمی توانند وزن خود را کاهش دهند. برای آن ها هم روش جراحی پیشنهاد می شود که می توانند با مراجعه به دکتر سلیمی که کلینیک ایشان در تهران قرار دارد، این کار را انجام دهند. زیرا دکتر سلیمی بهترین متخصص جراحی چاقی می باشند.

ما در ادامه مقاله کلینیک لاغری در زنجان تمام این روش ها را مفصل بررسی کرده ایم.

ورزش برای غلبه بر چاقی

یکی از راه های لاغر کردن و کاهش قسمتی از وزن برای سلامتی، ورزش کردن است. در این بخش از مقاله کلینیک لاغری در زنجان به بررسی این عامل کاهنده وزن خواهیم پرداخت.

زمان مخصوصی برای تمرینات ورزشی تعیین کنید

با شروع ورزش امکان دارد حجم عضلانی خود را افزایش دهید و چند پوند اضافه کنید. اما این افزایش توده عضلانی برای کاهش وزن طولانی مدت ضروری است. همه ما در زندگی مشغله های خاص خود را داریم.

اما می توان در روز زمانی را به ورزش اختصاص داد. چیزهای کوچکی مانند پیاده روی به فروشگاه یا محل کار نیز می تواند به کاهش وزن کمک کند.

قبل از شروع ورزش، دور کمر و باسن خود را اندازه بگیرید. دراین صورت می توانید بر تغییرات بدن خود آگاه باشید و از کاهش وزن خود انگیزه بگیرید.

یک راه خوب برای افزایش زمان ورزش، افزایش فعالیت های روزانه است. به عنوان مثال، نظافت و تمیز کردن خانه، تحرک شما را افزایش می دهد.

بیشتر راه بروید و کمتر از آسانسور و پله برقی استفاده کنید. ماشین خود را تا جایی که امکان دارد، دورتر پارک کنید تا مسیر پیاده رویتان بیشتر شود.

سرگرمی های پر تحرک انجام دهید، حتی اگر سرگرمی به حساب نمی آیند. برای نمونه، باغبانی یکی از کارهایی است که به سوزاندن کالری کمک می کند.

زمان مخصوصی برای تمرینات ورزشی تعیین کنید
زمان مخصوصی برای تمرینات ورزشی تعیین کنید

توصیه می کنیم ادامه مقاله کلینیک لاغری در زنجان را از دست ندهید.

ورزش هوازی شدید را امتحان کنید

اگر می خواهید برای یک موقعیت خاص به سرعت وزن کم کنید و علاقه ای به بازیابی وزن خود پس از مدتی ندارید، یک دوره ورزش هوازی شدید توصیه می شود.

مجلات سلامت یا مربیان شخصی می توانند برنامه هایی را ارائه دهند تا به شما در ایجاد تغییرات قابل مشاهده در بدن خود در طی چند روز کمک کنند.

در مورد توانایی خود در ورزش واقع بین باشید

چنان چه دوست دارید وزن کم کنید و کاهش وزن شما پایدار باشد، به چیزی بیش از یک برنامه هوازی شدید نیاز دارید. برای پایبندی به برنامه کاهش وزن، باید ورزش هایی را انتخاب کنید که بتوانید انجام دهید و از آن لذت ببرید. به عنوان مثال، اگر از دویدن متنفرید، آن را به عنوان ورزش اصلی خود انتخاب نکنید،

زیرا برای انجام تمریناتی که برایتان مهم نیست، به انگیزه بیشتری نیاز دارید. از طرف دیگر، می توانید چندین تمرین مختلف را امتحان کنید تا علاقه واقعی خود را پیدا کنید.

به عنوان مثال، ورزش هایی مانند شنا یا دوچرخه سواری ممکن است برای شما جالب تر باشد و باید با توجه بیشتری آن ها را دنبال کنید.

ورزش های هوازی را در برنامه خود بگنجانید

ترکیبی از تمرینات قدرتی و ورزش های هوازی برای حفظ سلامت بدن مهم است. ورزش های هوازی یکی از راه های کاهش وزن است و به کاهش وزن در مدت زمان کوتاه کمک می کند.

اما ورزش های قدرتی در کوتاه مدت به کاهش وزن کمکی نمی کنند، بلکه متابولیسم شما را تغییر می دهند و باعث می شوند تا انرژی را به طور موثرتری مصرف کنید. برای بهترین نتیجه، باید ورزش های هوازی با شدت بالا و ورزش های هوازی سبک انجام دهید.

کالری دریافتی در سلول های ماهیچه ای بیشتر از سلول های چربی است. این ویژگی محدود به زمان فعالیت نیست، حتی در زمان استراحت و خواب، این سلول ها مصرف سوخت بیشتری دارند.

ورزش های هوازی را در برنامه خود بگنجانید
ورزش های هوازی را در برنامه خود بگنجانید

یک برنامه ورزشی متنوع داشته باشید

انواع فعالیت های ورزشی به افزایش سلامتی و حفظ انگیزه کمک می کند. وقتی برای مدت طولانی هر روز ورزش می کنید، احتمال آسیب دیدگی شما افزایش می یابد.

همچنین این احتمال را افزایش می دهد که این تمرینات برای شما خسته کننده شوند و برای ادامه تمرین به یک کاتالیزور نیاز داشته باشید. پس بهتر است این بار که به باشگاه می روید، از وسایل مختلف استفاده کنید و تمرینات قدرتی را در برنامه ورزشی خود قرار دهید.

ورزش هوازی با شدت کم را انتخاب کنید. ورزش های هوازی ملایم مانند پیاده روی سریع، دوچرخه سواری و شنا نه تنها به سوزاندن کالری کمک می کند، بلکه برای سلامت قلب نیز مفید است.

تمرینات قدرتی و وزنه به مردان و زنان کمک می کند تا با افزایش توده عضلانی و افزایش سرعت متابولیسم، بدن لاغر و بهتری داشته باشند. برنامه های کاهش وزن که ترکیبی از تمرینات هوازی و قدرتی هستند، می توانند کالری سوزی را تا حد زیادی افزایش دهند.

برای کسب اطلاعات تکمیلی، با دکتر سلیمی در ارتباط باشید.

ورزش هایی را انتخاب کنید که تمام قسمت های بدن شما را درگیر کند

به این ترتیب قادر خواهید بود تعدادی از عضلات را درگیر کنید و در مدت زمان کوتاهی کالری بیشتری بسوزانید. انجام چندین حرکت به طور همزمان بسیار موثر است.

به عنوان مثال، هنگام کار با دمبل با دست، می توانید با پاهای خود رکاب بزنید. بین جلسات تمرین قدرتی که شامل یک گروه عضلانی خاص است، 24 تا 48 ساعت استراحت کنید. علاوه بر این، یک یا دو روز در هفته به خود فرصت دهید.

استراحت و خواب کافی داشته باشید

استراحت و خواب با کافئین دو راه برای کاهش وزن هستند. استراحت کافی به شما کمک می کند تا در طول روز انرژی داشته باشید و خطر پرخوری یا آسیب دیدگی در حین ورزش را کاهش می دهد. بی خوابی با ناتوانی بدن در سوزاندن چربی مرتبط است. خواب کافی راه را برای کاهش وزن هموار می کند.

استراحت و خواب کافی داشته باشید
استراحت و خواب کافی داشته باشید

در ادامه مقاله کلینیک لاغری در زنجان بیشتر درباره راه های کاهش وزن خواهیم گفت.

لاغری و کاهش وزن با تغذیه مناسب

یکی دیگر از روش های کاهش وزن که در ادامه مقاله “کلینیک لاغری در زنجان” به آن می پردازیم، تاثیر تغذیه بر کاهش وزن است. در ادامه به شما نکاتی در رابطه با تغذیه مناسب خواهیم گفت تا با کمک آن ها بتوانید به سلامتی کامل خود برگردید.

کالری‌ ها را بشمارید

کالری شماری راه دیگری برای کاهش وزن است. دانستن حداقل کالری دریافتی برای عملکرد صحیح بدن به شما کمک می کند تا رژیم غذایی مناسبی داشته باشید و وزن خود را سریع و مداوم کاهش دهید. افراد بسته به سن، جنسیت، قد و سطح فعالیت خود به کالری نیاز دارند.

برخی از برنامه ها می توانند به شما کمک کنند تا مقدار کالری مورد نیاز خود را تخمین بزنید. فراموش نکنید که حداقل 1200 کالری در روز مصرف کنید. بدون نظارت دکتر سلیمی کمتر از این مقدار کالری مصرف نکنید.

می توانید در مورد اهداف کاهش وزن، نیازهای تغذیه ای خاص، عادات غذایی فعلی و زمینه های بهبود تغذیه با یک متخصص تغذیه یا دکتر سلیمی صحبت کنید.

یک برنامه غذایی بنویسید

رژیم غذایی متعادلی از سبزیجات، میوه ها، غلات کامل، چربی های سالم و گوشت بدون چربی داشته باشید. نیمی از بشقاب خود را با سبزیجات یا میوه ها و نیمی دیگر را با غلات کامل و گوشت بدون چربی پر کنید. رژیم های غذایی مختلفی در اینترنت وجود دارد.

بسیاری از آن ها به شما کمک می کنند در کوتاه ترین زمان وزن خود را کاهش دهید. با یک جست و جوی ساده می توانید آن را به راحتی پیدا کنید.

اگر مجبور به کاهش وزن شدید، در ابتدا سریعتر وزن کم خواهید کرد. اما اگر می خواهید فقط 5 یا 10 کیلو وزن کم کنید، باید منتظر بمانید تا تمرینات و رژیم غذایی شما جواب دهد.

یک برنامه غذایی بنویسید
یک برنامه غذایی بنویسید

غذاهایی بخورید که ساعت ها شما را سیر نگه می دارد

با متعادل کردن وعده های غذایی خود، نه تنها می توانید مواد مغذی مورد نیاز خود را با کالری کمتر تامین کنید، بلکه می توانید اشتهای خود را نیز سرکوب کنید. غذاهای زیر به شما در رسیدن به این هدف کمک می کند.

 • گریپ فروت
 • بلغور جو دوسر
 • سیب
 • تخم مرغ
 • زنجبیل
 • مغزها
 • سبزیجات برگ سبز
 • سیب زمینی
 • شکلات تلخ
 • غذای های تند

یک دفتر خاطرات غذایی تهیه کنید

یک دفترچه تهیه کنید و غذاهایی که می خورید و مقدار آن را یادداشت کنید. با این کار دقیقاً متوجه می شوید که چه غذاهایی خورده اید و انگیزه شما برای سالم بودن بیشتر می شود. اگر توانستید، میزان کالری دریافتی از هر وعده غذایی یا میان وعده ای که می خورید را پیگیری کنید.

چیزهایی که برای تغذیه به شما انگیزه می دهند را شناسایی کنید

برخی فعالیت ها افراد را به خوردن تشویق می کنند. به عنوان مثال، نشستن جلوی تلویزیون و تماشای فیلم یا مطالعه تا دیر وقت. اگر می دانید چه چیزی برای خوردن انگیزه می دهد، برای آن برنامه ریزی کنید و از قبل برای چنین مناسبتی میان وعده های سالم تهیه کنید.

مراقب میزان غذایی که در هر وعده غذایی می خورید، باشید

بهتر است مقدار غذایی که در هر وعده غذایی می خورید را کنترل کنید. به عنوان مثال، بادام و میوه های خشک، میان وعده های سالمی هستند.

اما اگر مقدار زیادی از آن ها بخورید، کالری زیادی می سوزانید. بهتر است میان وعده ای را که می خواهید بخورید از قبل آماده کنید.

این کار از افتادن در دام پرخوری و خوردن یک میان وعده سالم جلوگیری می کند. طعم تند برخی غذاها باعث می شود تا نتوانید مقدار زیادی از آن ها را بخورید و از پرخوری راحتتر جلوگیری کنید. به عنوان مثال، شکلات تلخ کمتر از شکلات های شیرین اشتهای شما را برمی انگیزد.

یک برنامه غذایی منظم داشته باشید و هیچ وعده غذایی را از دست ندهید

خوردن یک صبحانه سالم، متابولیسم را افزایش می دهد. انرژی را ذخیره می کند و مقاومت در برابر میان وعده های پر کالری را آسان تر می کند. هر 2 تا 4 ساعت یک میان وعده میل کنید تا شما را فعال نگه دارد. خوردن منظم از پرخوری جلوگیری می کند و شما را از رژیم غذایی خود دور می کند.

یک برنامه غذایی منظم داشته باشید و هیچ وعده غذایی را از دست ندهید
یک برنامه غذایی منظم داشته باشید و هیچ وعده غذایی را از دست ندهید

هنگام خرید، از قفسه های تنقلات وسوسه انگیز دوری کنید

یکی از راه های کاهش وزن این است که به قسمت هایی از فروشگاه که حاوی غذاهای وسوسه انگیز است، نروید. این امر احتمال خرید مواد غذایی ناسالم مانند نوشابه، کیک، بستنی و سایر غذاهای فرآوری شده و چاق کننده را کاهش می دهد. اگر این غذاها را نبینید، برای خرید آن ها وسوسه نخواهید شد.

جایگزین های خوبی برای غذاهای پرکالری مورد علاقه خود پیدا کنید

بیشتر غذاها همتایان سالمی دارند که به شما امکان می دهند بدون دریافت چربی، شکر یا کالری بیش از حد از غذای خود لذت ببرید. جایگزینی غذاها و نوشیدنی های فرآوری شده با کالری بالا با غذاهای سالم تر به کاهش وزن سریعتر کمک می کند.

بد نیست چند روزی رژیم گیاهخواری بگیرید. برای کاهش کالری و افزایش مقدار مواد مغذی در رژیم غذایی، برخی از غذاهای گیاهی مغذی مانند لوبیا و عدس را با گوشت جایگزین کنید.

به جای خوردن کیک و کلوچه های فرآوری شده، دسرهای میوه ای خوشمزه درست کنید. چیپس سیب زمینی، شکلات و غذاهای پرکالری را با غذاهای مغذی، کم چرب و کم کالری مانند پنیر، انگور و کره بادام زمینی جایگزین کنید. مشاوره با دکتر سلیمی را فراموش نکنید.

به جای استفاده از سس های فرآوری شده، از سرکه یا آب لیمو برای طعم دادن به سالاد استفاده کنید. به جای کره یا روغن صنعتی از روغن زیتون استفاده کنید. روغن زیتون حاوی همان مقدار کالری است، اما یک چربی سالم محسوب می شود.

از نوشیدنی های شیرین پرهیز کنید

نوشیدنی های انرژی زا، نوشابه ها و آبمیوه های مصنوعی را با آب، چای و قهوه جایگزین کنید تا کالری دریافتی خود را به راحتی کاهش دهید.

نوشیدن آب به جای آب میوه، نوشابه، قهوه و شیر باعث کاهش مصرف صدها کالری در روز می شود. همچنین با افزایش مصرف آب، بدن شما قادر خواهد بود تا از مواد مغذی بهتر استفاده کند و انرژی را حفظ کند. با مصرف آب زیاد می توانید از ورزش بیشتر لذت ببرید و برای مدت طولانی تری احساس سیری کنید.

از نوشیدنی های شیرین پرهیز کنید
از نوشیدنی های شیرین پرهیز کنید

خوشحالیم که به مطالعه مقاله “کلینیک لاغری در زنجان” ادامه می دهید.

چند نکته برای لاغری

ما در قسمت های قبلی مقاله کلینیک لاغری در زنجان تاثیر ورزش و تغذیه مناسب را در لاغری بررسی کردیم. حال قبل از پرداختن به مقوله جراحی های لاغری تحت نظر دکتر سلیمی، می خواهیم چند نکته موثر در کاهش وزن را معرفی کنیم.

استفاده از سونا

رفتن به سونا یکی از راه های کاهش وزن است. نشستن در سونا به مدت 15 دقیقه باعث می شود که حدود 568 میلی لیتر عرق کنید. با کمک سونا می توانید با خارج کردن آب از بدن خود وزن کم کنید.

اما سونا، مانند بسیاری از روش های کاهش وزن سریع، نمی تواند راهی دائمی برای کاهش وزن باشد. بعد از سونا باید از چند لیوان آب برای تهیه مایعات بدن برای پیشگیری از کم آبی استفاده کنید. به این ترتیب می توانید برای یک روز یا کمی بیشتر وزن کم کنید.

کودکان یا افرادی که فشار خون بالا یا مشکلات قلبی دارند، نباید از سونا استفاده کنند. برای جلوگیری از کم آبی، روزی 15 تا 20 دقیقه زمان خود را در سونا افزایش ندهید.

اگر می خواهید برای شرکت در ورزش هایی مانند کشتی یا وزنه برداری وزن کم کنید، باید پس از کاهش وزن، دوباره آب بدن خود را تامین کنید.

پوشش بدن با مواد معدنی

در این روش، بدن شما با لایه ای از مواد معدنی اطرافتان پوشیده شده و با کاهش سایز کمر، بازوها و ران هایتان لاغرتر می شوید. این فرآیند بر اساس حذف سموم از بدن با کمک مواد معدنی است.

این به کاهش وزن، کاهش سلولیت (چربی نزدیک سطح پوست) و سفت شدن پوست کمک می کند. این یک راه دائمی برای کاهش وزن نیست، اما به کاهش وزن برای مدت کوتاهی کمک می کند.

سایر انواع بادی رپ‌ها

در حالی که روکش‌ های مواد معدنی محبوب‌ تر از سایرین هستند، انواع دیگری از روکش‌ها وجود دارند که می ‌توانند به کاهش وزن در اطراف کمر کمک کنند. البته این روش ها فقط برای کاهش وزن کوتاه مدت مناسب هستند و روش های لاغری دائمی محسوب نمی شوند.

بادی رپ لیپاز یکی از آن هاست که راهی سریع و دو مرحله ای برای کاهش وزن می باشد. اولین قدم استفاده از آنزیم لیپاز برای برداشتن بافت چربی نزدیک پوست است. مرحله دوم، استفاده از رپ بدنه متالیک برای کوچک کردن و نرم کردن پوست است.

بادی رپ اروپایی نیز انتخاب خوبی برای کاهش موقت حجم و لاغری است. این روش، پوست را سفت و صاف می کند، سلولیت و چین و چروک های سطح پوست را کاهش می دهد و به کاهش وزن موقت کمک می کند.

بادی رپ گرم را نیز می توان تاثیرگذار دانست. رپ های حرارتی بدن را سم زدایی کرده و وضعیت پوست را بهبود می بخشد. گرما و ماساژ بعدی به تحریک گردش خون و کاهش وزن سریع کمک می کند.

لیپوساکشن

این روش نوعی جراحی است که به کاهش وزن سریع و موضعی کمک می کند. این روش برای افرادی که اضافه وزن دارند اما در یک یا دو ناحیه از بدن تجمع چربی دارند، تجویز می شود.

این روش مانند سایر روش های جراحی می تواند خطرات جدی برای سلامتی داشته باشد، بنابراین باید در مراکز حرفه ای و معتبر انجام شود. در این زمینه می توانید از دکتر سلیمی کمک بگیرید.

لیپوساکشن
لیپوساکشن

به بخش های پایانی مقاله کلینیک لاغری در زنجان نزدیک می شویم.

رژیم گرفتن برای رهایی از اضافه وزن

یکی دیگر از راه هایی که می توان با آن کاهش وزن را تجربه کرد، رژیم گرفتن است. وقتی تصمیم به رژیم گرفتن کنید، گزینه های متعددی پیش روی شما خواهد بود که می توانید از آن ها استفاده کنید.

ما در این قسمت از مقاله کلینیک لاغری در زنجان می خواهیم چند رژیم معروف را که تعداد زیادی از آن ها استفاده می کنند، به شما معرفی کنیم.

رژیم غذایی مدیترانه ای

هر رژیمی که کالری دریافتی شما را از کالری هایی که می سوزانید، کاهش دهد، به کاهش وزن شما کمک می کند. البته این حتما به این معنا نیست که رژیم غذایی شما قابل قبول یا سالم است، اما در کوتاه مدت به کاهش وزن کمک می کند.

با این حال، رژیم هایی مانند رژیم مدیترانه ای می توانند به کاهش وزن شما کمک کنند و راه هایی برای کاهش وزن در طولانی مدت هستند. اساس این رژیم غذایی، پخت و پز سنتی ساکنان سواحل مدیترانه است.

تحقیقات نشان می دهد افرادی که از این رژیم غذایی پیروی می کنند، کمتر به بیماری قلبی مبتلا می شوند و به طور کلی لاغرتر و سالم تر از دیگران هستند.

رژیم غذایی مدیترانه ای
رژیم غذایی مدیترانه ای

برای بهره مندی از مزایای این رژیم، غذاهای زیر را بیشتر مصرف کنید و نان، لبنیات و غذاهای فرآوری شده را از برنامه غذایی خود حذف کنید.

 • ماهی
 • روغن زیتون
 • سبزیجات
 • میوه
 • لوبیا و سایر حبوبات
 • ادویه ها
 • مغزها

رژیم پارینه سنگی

غارنشینانی که زمانی بر جهان حکومت می کردند، فرصت پختن کیک یا سرخ کردن سیب زمینی را نداشتند. برخی استدلال می کنند که بدن ما برای وعده های غذایی امروزی ساخته نشده است و باید به غذا خوردن به اجدادمان متوسل شویم.

اساس این رژیم این است که به شما توصیه می کند از گوشت، میوه و سبزیجات استفاده کنید و از مصرف چیزهایی که اجداد ما نمی توانستند بخورند، از جمله شیرین کننده و غلات خودداری نمایید.

برخی افراد روزه متناوب را با این رژیم ترکیب می کنند تا کاهش وزن را تسریع کنند.

رژیم لاغری 30 روزه

این رژیم غذایی شما را از خوردن تمام غذاهای فرآوری شده به مدت 30 روز باز می دارد تا بدن شما از تمام غذاهای فرآوری شده باقیمانده در سیستم گوارش شما پاک شود. پس از این مدت، دور کمر شما کاهش می یابد و سطح انرژی شما افزایش می یابد.

بنابراین از غلات کامل، حبوبات، قندها، غذاهای فرآوری شده و غیره دوری کنید و گوشت، سبزیجات، مقداری میوه و آب فراوان بخورید.

رژیم گیاهخواری

یکی از راه هایی که می تواند شما را به وزن خوب و متعادل برساند و در دسته رژیم ها جای دارد، گیاهخواری است. در رژیم خام، مصرف شیر نارگیل، دانه ها، آجیل و سایر غذاهای خام مجاز است. برخی از متخصصان نسبت به استفاده طولانی مدت از این رژیم هشدار می دهند، زیرا ادامه این رژیم برای مدت طولانی می تواند باعث کمبود برخی مواد مغذی در بدن شود.

رژیم گیاهخواری
رژیم گیاهخواری

عمل لاغری چیست؟

در ادامه مقاله کلینیک لاغری در زنجان می خواهیم به عمل های لاغری بپردازیم.

برای انجام یک تحقیق کامل در مورد هر موضوعی، باید ریشه های آن را کشف کنید و دریابید که برای افزایش دانش خود به چه چیزهایی نیاز دارید.

جراحی پلاستیک برای لاغری مجموعه ای از روش های تهاجمی و نیمه تهاجمی است که با استفاده از آن می توان به زیبایی و جذابیت بدن افزود. این عمل ها با هدف زیبایی و تناسب اندام انجام می شود و نتیجه آن معمولاً بلافاصله قابل لمس است.

چرا باید از جراحی لاغری استفاده کرد؟

بسیاری از افراد به دلیل عوامل ژنتیکی شکل و فرم خاصی در بدن خود دارند و تجمع چربی در نواحی خاصی از بدن وجود دارد. اگر می خواهید از این چربی خلاص شوید، باید از رژیم غذایی چرب پیروی کنید و پیروی از چنین رژیمی علاوه بر کاهش حجم در ناحیه مورد نظر، باعث کاهش حجم کل بدن می شود.

به عنوان مثال، از دست دادن چربی ران همراه با کاهش سایز باسن اتفاق می افتد و در بسیاری از موارد چنین چیزی مورد رضایت افراد نیست.

بنابراین اگر چربی موضعی دارید یا مقدار کمی چربی در ناحیه شکم، پشت و ران انباشته شده است که نمی توانید با رژیم یا ورزش از آن خلاص شوید، می توانید از جراحی زیبایی لاغری کمک بگیرید م از تجربیات دکتر سلیمی بهره مند شوید.

چرا باید از جراحی لاغری استفاده کرد؟
چرا باید از جراحی لاغری استفاده کرد؟

بهترین روش جراحی برای کاهش وزن

انواع مختلفی از جراحی کاهش وزن وجود دارد. دکتر سلیمی با توجه به شرایط مراجعه کننده تصمیم می گیرد که یکی از این روش ها را برای برآورده شدن انتظارات و اهداف کاندید این جراحی انتخاب کند. نوع عمل معمولاً توسط دکتر سلیمی انتخاب می شود.

دکتر سلیمی بهترین و مناسب ترین راه برای رسیدن به اندام مورد نیاز را برای متقاضی پیشنهاد می کند. اگر می خواهید در مورد انواع جراحی های لاغری بدانید با ما همراه باشید.

فرآیند لاغری لیپوماتیک

حتما در مورد لیپوساکشن شنیده اید. در این بخش از مقاله کلینیک لاغری در زنجان به توضیح آن می پردازیم.  لیپوماتیک یکی از بهترین و جذاب ترین راه ها برای به دست آوردن بدن مورد علاقه شماست.

لیپوماتیک توسط دستگاه مخصوص انجام می شود. متخصص، جراحی را با بیهوشی عمومی یا آرامبخش شروع می کند. این روش در یک محیط مناسب و استاندارد مانند اتاق عمل در کلینیک یا بیمارستان انجام می شود.

دستگاه لیپوماتیک به لوله کانولا متصل می شود و به پزشک اجازه می دهد تا تخلیه چربی را از سوراخ های سطح پوست متقاضی شروع کند. اینفراسونیک فناوری مورد استفاده در روش لیپوماتیک است که بافت چربی مفصل را از بین می برد و به دستگاه اجازه می دهد تا چربی را از بین ببرد.

فرآیند لاغری لیپوماتیک
فرآیند لاغری لیپوماتیک

مزایای لیپوماتیک

مطمئناً برای تصمیم به استفاده از هر روش لاغری با دستگاه باید از فواید آن اطلاع داشته باشید و از آن مطمئن باشید.

 • کم تهاجمی ترین و موثرترین حذف چربی
 • توانایی فرم دادن به بدن و ایجاد تناسب کامل
 • سلولیت و چربی ناهموار سطح پوست را بهبود بخشد.
 • افزایش حذف چربی و توانایی انتقال چربی به مکان دیگر
 • کم دردسرترین دوره نقاهت و کوتاه ترین دوره نقاهت
 • کاهش خطر واکنش های آلرژیک به بیهوشی
 • امکان تزریق مجدد چربی تصفیه شده به جای دیگری (مانند باسن، صورت و بدن)

معایب لیپوماتیک چیست؟

دانستن عوارض ویژگی های منفی عمل، دید بهتری به شما می دهد و تصمیم گیری برای انتخاب روش مناسب را تسهیل می کند. در بخش زیر از مقاله کلینیک لاغری در زنجان به عیوب این روش می پردازیم.

 • باعث درد و کبودی بعد از لیپوماتیک و کاهش بافت چربی در بدن می شود.
 • تجمع مایع در زیر پوست، باعث تورم و درد شدید می شود.
 • تجمع خون در زیر پوست
 • عفونت به دلیل در نظر نگرفتن نکات مهم در فرآیند لیپوساکشن رخ می دهد.
 • خطر آسیب پوست و نکروز بافت پوست توسط پزشک غیر متخصص
 • نیاز به استفاده طولانی مدت از لیپوژنز ویژه پس از جراحی کاهش وزن

اقدامات قبل و بعد از لیپوماتیک

قبل از عمل لیپوساکشن باید سیگار، قلیان و الکل را قطع کرد. 1-2 هفته قبل از جراحی از داروهای رقیق کننده خون استفاده نکنید. بعد از جراحی باید پانسمان را به موقع عوض کنید و ماساژ روزانه را جدی بگیرید. استفاده از تفنگ چربی پس از جراحی ضروری است.

اقدامات قبل و بعد از لیپوماتیک
اقدامات قبل و بعد از لیپوماتیک

جراحی لاغری با اولترازد

یکی از موثرترین راه ها برای کاهش حجم و وزن، استفاده از فناوری اولتراسوند است. این تکنیک می تواند چربی های انباشته شده در نواحی مختلف بدن را از بین ببرد و ظاهری متناسب برای فرد ایجاد کند. در این تکنیک با ایجاد فشار منفی در محل تشکیل چربی، بافت های آن تخریب می شود.

با از بین بردن بافت چربی، دستگاه می تواند آن را تخلیه کند. انرژی گرمایی در این زمان باعث می شود چربی بدن برای تزریق در جای دیگر غیر قابل استفاده باشد.

مزایای لاغری با اولترازد چیست؟

درک مزایای لاغری اولتراسوند به شما این امکان را می دهد که راه درست کاهش وزن و تناسب اندام را کشف کنید. در ادامه به بررسی فواید لاغری با این روش می پردازیم.

 • فناوری اولتراسوند برای حذف چربی از بدن بدون مداخله جراحی انجام می شود.
 • دوره نقاهت پس از کاهش وزن بسیار کوتاه و ناچیز است.
 • می تواند شش بسته در شکم ایجاد کند و خطوط عضلانی را تقلید کند.
 • این یک روش مطمئن و ایمن برای تخلیه چربی در نواحی مختلف بدن است.
 • سرعت حذف چربی با آن بسیار کوتاهتر از سایر روش های رایج است.
 • لاغری با این روش هیچ آسیبی به پوست وارد نمی کند و هیچ گونه سوختگی روی آن ایجاد نمی شود.از آنجایی که پوست برای تولید کلاژن تحریک می شود، افتادگی پوست در این روش بسیار کم است.

معایب لاغری با اولترازد چیست؟

خوشبختانه لاغری با این روش عوارض زیادی ندارد. اگر دکتر سلیمی برای انجام این عمل تلاش کند و تمامی موارد مراجعه کننده مانند سابقه بیماری های مختلف را بررسی کند، خطر عوارض به حداقل ممکن کاهش می یابد.

توجه داشته باشید که لاغری با این دستگاه می تواند شما را به راحتی به اندامی که می خواهید برساند. در اینجا برخی از عوارض جانبی نسبتا نادر این تکنیک آورده شده است.

 • احساس درد، کبودی و تورم در ناحیه مورد استفاده
 • احساس تهوع و استفراغ بعد از کاهش وزن با این روش
 • از دست دادن احساسات در نواحی مختلف بدن پس از نابودی چربی
 • ایجاد ناهمواری در سطح پوست

اقدامات قبل و بعد از اولترازد

مطمئن شوید که وزن خود را به یک عدد ثابت افزایش داده اید و با نظر پزشک خود مصرف داروهای غیرقانونی را متوقف کنید. با آماده کردن لباس مناسب بعد از عمل، به راحتی برای رفتن به خانه آماده شوید.

اقدامات قبل و بعد از اولترازد
اقدامات قبل و بعد از اولترازد

لاغری با لیپوساکشن قدرتی PAL

ممکن است درباره کاهش وزن با پال شنیده باشید. لیپوساکشن با استفاده از دستگاه پال یکی از روش های لاغری است که طرفداران خاص خود را دارد. حساسیت حذف چربی با این روش لیپوساکشن بسیار بالاست و پزشک می تواند برای برداشتن چربی از نواحی حساس نیز از آن استفاده کند.

در این روش جراحی لاغری با استفاده از کانولای معمولی، مشکلات و نقاط ضعف چربی برطرف شده است. در واقع نیازی به برداشتن چربی توسط جراح با حرکت دست نیست. برعکس، جراح می تواند به راحتی با حرکت کانولا و استفاده از وضعیت ارتعاشی، چربی را خارج کند. مزایای فراوان لیپوساکشن قدرتمند بسیاری از جراحان متخصص را بر آن داشته است تا بتوانند از آن برای تغییر دقیق اندام های مختلف استفاده کنند.

فواید لاغری با لیپوساکشن پال

لیپوساکشن مزایای فوق العاده ای دارد که به شما امکان می دهد لاغری و تناسب اندام را تجربه کنید. انتخاب این روش مستلزم شرح مزایای فراوان آن است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 • عدم نیاز به حرکت دست جراح، خستگی دست و افزایش دقت از مزایای بزرگ پال است.
 • ایمنی بالای روش PAL هیچ آسیبی به اعصاب و عروق متقاضی وارد نکرده است.
 • کاهش میزان کبودی بدن به دلیل دقت بالای لیپوساکشن از دیگر مزایای این روش است.
 • دوره نقاهت کوتاه و نیاز به استراحت در منزل برای متقاضیان پال از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • افزایش میزان چربی دفع شده در هر جلسه یکی از مزایای بزرگ آن است. این افزایش حدود 30 درصد بیشتر از سایر روش های جراحی لاغری است.

معایب لاغری با لیپوساکشن پال چیست؟

این روش مانند سایر خدمات زیبایی و درمانی عوارض مختلفی دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم. به یاد داشته باشید که اگر یک پزشک با تجربه و متخصص همچون دکتر سلیمی را در کاهش وزن با لیپوساکشن انتخاب کنید، می توانید عوارض آن را به صفر برسانید.

 • ناهمواری در سطح پوست
 • باعث افتادگی پوست در ناحیه تخلیه چربی می شود.
 • شل شدن پوست و تغییر شکل در افراد چاق
 • کبودی و خونریزی در محل جراحی لاغری
 • مشاهده اسکارهای پوستی بعد از انجام این عمل

کماکان با ادامه مقاله کلینیک لاغری در زنجان همراه ما بمانید.

معایب لاغری با لیپوساکشن پال چیست؟
معایب لاغری با لیپوساکشن پال چیست؟

بای پس معده به روش Roux-en-Y

این عمل از دو قسمت تشکیل شده است. ابتدا جراح قسمت فوقانی معده را می دوزد و یک کیسه کوچک در آن قسمت ایجاد می شود که معده را بسیار کوچکتر از قبل می کند و بیمار نمی تواند غذای زیادی بخورد و خیلی سریع احساس سیری می کند.

در مرحله بعدی، جراح، روده کوچک را می برد و قسمت پایینی آن را به کیسه معده تخلیه شده می دوزد. از آنجایی که غذا از بیشتر معده و روده بالایی عبور نمی کند، بدن کالری کمتری جذب می کند.

جراح قسمت بای پس شده یا نادیده گرفته شده روده (قسمت بالایی) را به انتهای روده کوچک متصل می کند. این مسیر هنوز هم ادامه معده محسوب می شود، بنابراین شیره های گوارشی ابتدا از معده، از قسمت اول روده کوچک و سپس انتهای آن عبور می کنند.

حلقه معده (قابل تنظیم – غیر قابل تنظیم)

در این عمل یک کمربند حاوی یک بالون کوچک در اطراف بخش بالایی معده قرار می گیرد. این قسمت بالای معده را به یک کیسه کوچک تبدیل می کند که مسیر بسیار باریکی به بقیه قسمت های معده نیز دارد. در مرحله بعدی، پزشک یک دستگاه تنظیم کننده را زیر پوست فرد می گذارد که از طریق یک لوله به حلقه متصل می شود.

با برداشتن یا تزریق مایع از طریق لوله، بالون را می توان باد یا خالی کرد تا اندازه نوار تنظیم شود. این عمل معده مقدار غذایی را که معده می تواند جذب کند، محدود می کند و بیمار به سرعت احساس سیری می کند اما نمی تواند جذب کالری و مواد مغذی را کاهش دهد.

آستین معده

عمل اسلیو یا آستین معده هم از راه های لاغری است که در این بخش از مقاله “کلینیک لاغری در زنجان” به آن می پردازیم.

در این عمل، جراح، قسمت بزرگ معده را برمی دارد و تنها قسمت شبیه به آستین پیراهن که با بخیه بسته می شود، باقی می ماند. این عمل مانند جراحی حلقه معده باعث کاهش سایز معده و سیری زودرس می شود.

برداشتن بخشی از معده همچنین می تواند برای هورمون های روده و سایر عوامل مانند باکتری های روده که ممکن است بر اشتها و متابولیسم بدن تأثیر بگذارد، مفید باشد. جراحی معده اسلیو برگشت پذیر نیست زیرا بخشی از معده برداشته شده است.

آستین معده
آستین معده

سخن آخر

به این ترتیب در پایان مقاله کلینیک لاغری در زنجان امیدواریم تعریف درستی از چاقی به دست آورده، عوامل، عوارض و راه های درمان آن را نیز فهمیده باشید.

شما می توانید برای بهره مندی از تمام درمان های بروز چاقی زیر نظر بهترین دکتر این زمینه در کشور یعنی دکتر سلیمی، به کلینیک وی که در تهران واقع شده است، مراجعه نمایید.

خوشحالیم که تا انتهای مقاله کلینیک لاغری در زنجان همراه ما بودید.

منبع:

cutt.ly

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید