کالری گیلاس

فهرست مطالب

اکنون در این مقاله به بررسی موضوع کالری گیلاس و خواص بی نظیر آن می‌پردازیم.

گیلاس میوه بسیاری از گیاهان از جنس Prunus است و نوعی دروپه گوشتی است.

گیلاس های تجاری از ارقام چند گونه مانند Prunus avium شیرین و Prunus cerasus ترش به دست می آیند.

کالری گیلاس چقدر است؟

 • کالری گیلاس در هر ۱۰۰ گرم ۶۳ است.
 • هر ۱۰۰ گرم گیلاس خشک شده ۳۲۵ کالری دارد.  
 • هر ۱۰۰ گرم کمپوت گیلاس ۸۳ کالری دارد.
 • هر ۱۰۰ گرم مربای گیلاس ۲۶۳ کالری دارد.

فهرست مطالب:

۲) کالری گیلاس

۳) معرفی خواص درمانی گیلاس و تاثیرات آن روی بدن

۴) آشنایی با خواص گیلاس برای کاهش خستگی

۵) معرفی تاثیر گیلاس برای کاهش فشار خون

۶) معرفی تاثیرات مفید گیلاس برای کاهش التهاب

۷) تاثیر مصرف گیلاس برای بهبود سلامت قلب

۸) آشنایی با خواص گیلاس در بهبود خلق‌ و خو

۹) تاثیرات خوردن گیلاس در بهبود کم‌ خوابی

۱۰) آشنایی با دیگر خواص گیلاس

۱۱) کالری و تاثیر گیلاس بر کاهش وزن و لاغری

۱۲) چاقی و مضرات آن

۱۳) عوارض اضافه وزن و BMI بالا

۱۴) تاثیرات جراحی چاقی روی لاغری و کاهش وزن

۱۵) معرفی انواع جراحی چاقی

۱۶) نکاتی در رابطه با مصرف گیلاس

۱۷) کالری گیلاس و میزان فعالیت لازم برای سوزاندن آن

۱۸) سخن پایانی

 

در این مقاله به بررسی میوه گیلاس، کالری گیلاس و تاثیر آن بر لاغری و کاهش وزن و خواص متعدد آن برای سلامتی بدن می‌پردازیم. در این راستا از تجربیات دکتر سلیمی نیز به عنوان معتبرترین متخصص انواع جراحی لاغری بهره می بریم.

پیشنهاد می کنیم از پست غذاهای گرم و خشک برای لاغری و کالری چیست دیدن کنید.

گیلاس به‌ علت داشتن طعمی بی‌نظیر و خواص بالا و تأثیرات مفیدی روی بدن و سلامتی فرد، از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است

گیلاس به‌ علت داشتن طعمی بی‌نظیر و خواص بالا و تأثیرات مفیدی روی بدن و سلامتی فرد، از طرفداران بسیار زیادی برخوردار است که به‌ عنوان یک میوه تابستانی خوشمزه شناخته می‌شود.

این میوه خوشمزه و خوش‌ رنگ به‌ صورت جفت در کنار هم روی درخت رشد کرده و دارای مزه دلچسب و شیرینی می‌باشد.

لازم به ذکر است بدانید که ایران و ترکیه و آمریکا بیشترین تولیدات گیلاس را در دنیا دارند و این میوه محصول تابستان می باشد.

از آنجایی‌ که گیلاس دارای خواص متعددی است، می‌توانید آن را به‌ صورت تازه یا به‌ شکل‌های مختلف مانند مربای گیلاس و سالاد میوه و کمپوت گیلاس و انواع دسر و …. استفاده کنید و حتما آن را در رژیم غذایی خود قرار دهید. زیرا که باعث سلامتی چشم و پوست و کاهش وزن و پیشگیری از انواع بیماری‌های مختلف و سرطان می‌گردد.

 

مشکلات پوستی مانند آکنه

همچنین برای مشکلات پوستی مانند آکنه می‌توانید از آب گیلاس به‌ عنوان یک درمان جایگزین استفاده کنید. زیرا از آنجایی‌ که خاصیت ضد میکروبی دارد، با پاکسازی مواد سمی از خون و کاهش تجمع باکتری در داخل پوست، صورت شما را از ایجاد آکنه حفظ می‌کند.

مشکلات پوستی مانند آکنه
مشکلات پوستی مانند آکنه

از خواص گیلاس علاوه‌ بر پوست و سلامت عمومی، می‌توان خواص آن را بر سلامتی مو هم در نظر گرفت. گیلاس به‌ علت داشتن مواد مغذی و غنی از ویتامین‌ها باعث شده‌ است که دارای خواص فوق‌العاده و بالایی باشد و افرادی که به‌ دنبال لاغری و کاهش وزن هستند، گیلاس می‌تواند یک گزینه مناسب به‌ جای داروهای شیمیایی پر عوارض باشد.

کالری کم و خواص بالا

زیرا که از کالری بسیار پایینی برخوردار بوده و دارای ارزش غذایی بالا است و در طول روز باعث احساس سیری در شما شده که این یعنی کاهش وزن. به‌ طوری‌ که اگر شما این میوه خوشمزه را در رژیم غذایی خود جایگزین مواد غذایی پرکالری کنید، به کاهش وزن و لاغری دست می‌یابید.

کالری کم و خواص بالا
کالری کم و خواص بالا

اما لازم به ذکر است بدانید افرادی که دارای اضافه‌ وزن و بی‌ ام‌ آی بالا هستند، این افراد می‌توانند از گیلاس برای کاهش وزن خود استفاده کنند اما این کاهش وزن ممکن است برای این افراد در طولانی‌ مدت صورت گیرد و از آنجایی‌ که افراد چاق در معرض بیماری‌های خطرناک مختلفی قرار می‌گیرند، بهتر است که از یک روش سریع‌تر مانند جراحی چاقی تحت نظر دکتر سلیمی استفاده کنند.

ما در ادامه این مقاله به بررسی کالری گیلاس و تاثیر آن روی لاغری و این‌ که چه میزان از مواد مغذی مورد نیاز بدن را گیلاس تأمین‌ کننده است، مورد بررسی قرار می‌دهیم. لطفاً برای اطلاعات بیشتر در خصوص کالری گیلاس، در ادامه این مبحث با ما همراه باشید.

کالری گیلاس

اکنون در این بخش از مقاله به بررسی کالری گیلاس می‌پردازیم. کالری گیلاس تازه با کالری گیلاس خشک‌ شده و مربای گیلاس و کمپوت گیلاس متفاوت است. برای مثال گیلاس تازه در هر ۱۰۰ گرم ۶۳ کالری دارد که این میوه باعث کاهش اشتها شده و یک جایگزین عالی برای قرص‌های لاغری محسوب می‌شود.

کالری گیلاس
کالری گیلاس

زیرا که گیلاس سرشار از ویتامین‌های مختلف می‌باشد و همچنین کالری بسیار کمی داشته و بخش زیادی از این میوه را آب تشکیل داده‌ است و از آنجایی‌ که دارای چربی بسیار کمی می‌باشد، اگر قبل‌ از غذا میل شود، باعث کم شدن اشتها شده و در نتیجه در طول روز به مصرف غذای کمتری می‌پردازید

و از آنجایی‌ که سرشار از انرژی می‌باشد، انرژی شما را در طول روز حفظ کرده و احساس گرسنگی کمتری خواهید داشت. بنابراین به‌ عنوان یک لاغر کننده عالی در بین مردم شناخته می‌شود.

در ادامه مقاله کالری گیلاس، خواص بی‌نظیر گیلاس و این‌ که چه تأثیری بر بخش‌های مختلف بدن می‌گذارد را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا با خیالی راحت این میوه با ارزش را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

کالری و مواد معدنی و ویتامین‌های مختلف گیلاس را مورد بررسی قرار داده و برای شما در جدولی تهیه کرده‌ایم که می‌توانید آن را در زیر مطالعه کنید.
یک لیوان گیلاس بدون هسته100 گرم گیلاسیک عدد گیلاسمقدار
91634کالری گیلاس
0 میلی گرم0 میلی گرم0 میلی گرمسدیم
3 گرم2.1 گرم0.1 گرمفیبر
0.3 گرم0.2 گرم0.01 گرمچربی
0.52 میلی گرم0.36 میلی گرم0.02 میلی گرمآهن
0 میلی گرم0 میلی گرم0 میلی گرمکلسترول
322 میلی گرم222 میلی گرم15 میلی گرمپتاسیم
23.2 گرم16 گرم1.1 گرمکربوهیدرات کل
19 میلی گرم13 میلی گرم1 میلی گرمکلسیم
18.6 گرم12.8 گرم0.9 گرمقند
1.54 گرم1.1 گرم0.07 گرمپروتئین

کالری گیلاس خام:

کالری گیلاس خشک شده:

100 گرم گیلاس خشک شدهمقدار
325کالری
72.5 گرمکربوهیدرات کل
35 گرمقند
0 گرمچربی
5 گرمفیبر
0 میلی گرمکلسترول
5 گرمپروتئین

کالری مربای گیلاس

100 گرم مربای گیلاسیک قاشق غذاخوریمقدار
26350کالری
63.2 گرم12 گرمکربوهیدرات کل
0 گرم0 گرمپروتئین
0 گرم0 گرمجربی

کالری کمپوت گیلاس

یک لیوان گیلاس بدون هسته100 گرم گیلاسیک عدد گیلاسمقدار
210837کالری
3.8 گرم1.5 گرم0.1 گرمفیبر
0.38 گرم0.15 گرم0.01 گرمچربی
0.9 میلی گرم0.35 میلی گرم0.03 میلی گرمآهن
0 میلی گرم0 میلی گرم0 میلی گرمکلسترول
367 میلی گرم145 میلی گرم13 میلی گرمپتاسیم
53.8 گرم21.3 گرم1.9 گرمکربوهیدرات کل
23 میلی گرم9 میلی گرم1 میلی گرمکلسیم
50 گرم19.8 گرم1.8 گرمقند
1.5 گرم0.6 گرم0.05 گرمپروتئین

مواد معدنی گیلاس خام:

100 گرم گیلاس خامنام ماده معدنی
0.07 میلی گرمروی
11 میلی گرممنیزیم
0.07 میلی گرممنگنز
0.06 میلی گرممس
21 میلی گرمفسفر
0 میکرو گرمسلینیم

ویتامین های گیلاس خام

100 گرم گیلاس خامنام ویتامین
3 میکرو گرمویتامین  A
0.05 میلی گرمویتامین  B6
0.15 میلی گرمنیاسین  (B3)
7 میلی گرم

 

ویتامین  C
4 میکرو گرمفولات  (B9)
2.1 میکرو گرمویتامین  K
6.10 میلی گرمکولین  (B4)
0 میکرو گرمویتامین  D
0 میلی گرمویتامین  B12
0.07 میلی گرمویتامین  E
0.20 میلی گرمپانتوتنیک اسید  (B5)

 

0.03 میلی گرمریبوفلاوین  (B2)
0.03 میلی گرمتیامین  (B1)

معرفی خواص درمانی گیلاس و تاثیرات آن روی بدن

پس‌ از این‌ که از ارزش غذایی و میزان کالری گیلاس آگاه شدید و اطلاعات کافی در این زمینه به دست آوردید، بهتر است بدانید که این میوه خوشمزه دارای چه فوایدی می‌باشد.

گیلاس نه‌ تنها دارای یک طعم خوشمزه می‌باشد، بلکه به‌ علت داشتن پتاسیم و ویتامین ث و دیگر مواد مغذی به‌ عنوان یک ماده کامل برای سلامتی بدن محسوب می‌گردد. همچنین علاوه‌ بر داشتن تأثیر بسیار بالا در کاهش وزن و لاغری، نقش زیادی نیز روی سلامتی فرد دارد. پیشنهاد ما به شما این است که از گیلاس به‌ عنوان یک میان وعده در طول روز استفاده کنید و از طعم بی‌نظیر آن لذت ببرید.

در فصل تابستان از این میوه ارزشمند غافل نشوید و آن را در رژیم غذایی خود قرار داده و به کم کردن وزن و لاغری خود کمک کنید زیرا که این میوه از کالری بسیار کمی برخوردار می‌باشد، پس نگران اضافه‌ وزن و چاقی نباشید و همچنین با خوردن آن از بروز بسیاری از بیماری‌های قلبی و گوارشی جلوگیری کنید.

از جمله خواص درمانی گیلاس می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • تقویت حافظه
 • جلوگیری از بروز بیماری‌های قلبی
 • بهبود آرتریت و نقرس
 • حل مشکلات بی‌خوابی یا کم خوابی
 • کمک به کاهش وزن و لاغری
 • کاهش فشار خون
 • پیشگیری از سرطان روده
 • کمک به رفع یبوست
 • پیشگیری از دیابت

لازم به ذکر است بدانید که شما با کاهش وزن و داشتن یک وزن نرمال باعث می‌شوید که از خطر ابتلا به‌ همه این بیماری‌ها در امان بمانید.

گیلاس تأثیرات مثبتی روی درمان این بیماری‌ها دارد اما برای افرادی که چاق هستند و به سلامتی خود اهمیت می‌دهند، استفاده از این میوه به گونه‌ای است که تأثیرات خود را در طولانی‌ مدت نشان خواهد داد،

اما با استفاده از یک جراحی چاقی، شما می‌توانید سریع‌تر بهبود یافته و از همه این بیماری‌های مختلف و سخت در امان بمانید، این‌ که کدام پزشک را برای انجام این جراحی انتخاب می‌کنید در نتیجه‌گیری مثبت بسیار مهم می‌باشد، پیشنهاد ما به شما آقای دکتر سلیمی است که از تخصص و مهارت بالایی در این زمینه برخوردار است.

آشنایی با خواص گیلاس برای کاهش خستگی

یکی از خواص گیلاس هم می‌توان به تاثیر آن روی کاهش خستگی اشاره کرد. از آنجایی‌ که در بارداری، فرد دچار خستگی و احساس کسالت می‌شود، خوردن گیلاس می‌تواند برای رفع این مشکل راه‌ حل مناسبی باشد

زیرا که گیلاس از ویتامین‌های مختلف و مواد آنتی‌اکسیدانی و مغذی و مقدار زیادی آب تشکیل شده‌ است که باعث می‌شود فرد در طول روز انرژی بیشتری داشته باشد و فعالیت‌های روزانه خود را به‌ راحتی انجام دهد و به‌ عنوان یک انرژی‌زا به مادر باردار اجازه استفاده بهتر و بیشتر از زمان‌ خود را می‌دهد و از طرف دیگر وجود پتاسیم در گیلاس می‌تواند یکی از همین دلایل انرژی‌زا بودن آن باشد.

آشنایی با خواص گیلاس برای کاهش خستگی
آشنایی با خواص گیلاس برای کاهش خستگی

اگر پزشک شما استفاده از گیلاس را برایتان ممنوع نکرده باشد، می‌توانید با خوردن این میوه، سطح انرژی بدنتان را بالا ببرید به‌ طوری‌ که اگر گیلاس را به ماست و یا دیگر مواد غذایی اضافه کنید، از تاثیرات بیشتر خواص گیلاس بهره‌مند می شوید.

معرفی تاثیر گیلاس برای کاهش فشار خون

در افزودن گیلاس به رژیم غذایی خود تعلل نکنید و از آن غافل نشوید زیرا این میوه دارای فنولیک اسید می‌باشد که خاصیت شل‌ کننده عروق و ضد فشار خون را دارد که به پیشگیری و کاهش فشار خون کمک بسیار زیادی می‌کند. به‌ طوری‌ که خوردن گیلاس در بین افراد جوان و میانسالان در کاهش فشار خون سیستولیک و دیاستولیک بسیار تاثیرگذار است.

لازم به ذکر است بدانید که فشار خون و کلسترول روی سلامت قلب بسیار تأثیرگذار می‌باشد بنابراین بهتر است که اوضاع سلامتیتان را با خوردن گیلاس تحت کنترل قرار دهید.

معرفی تاثیر گیلاس برای کاهش فشار خون
معرفی تاثیر گیلاس برای کاهش فشار خون

معرفی تاثیرات مفید گیلاس برای کاهش التهاب

می توان گفت که التهاب، نوعی واکنش طبیعی بدن برای بیماری و آسیب‌ دیدگی می‌باشد که می‌توانید در یک مدت‌ زمان کوتاه این مشکل را حل کنید، اما به یاد داشته باشید که التهاب بلند مدت باعث ایجاد بیماری‌های مزمن بدی خواهد بود.

از آنجایی‌ که رژیم‌های لاغری سرشار از میوه و سبزیجات می‌باشند، فیبر موجود در میوه و سبزیجات باعث کاهش التهاب در بدن می‌گردد و می‌توانید با اضافه کردن گیلاس به رژیم غذایی خود از اثرات مفید آن روی کاهش التهاب بهره‌ مند شوید

زیرا به‌ علت داشتن یک خاصیت ضد التهابی می‌تواند به‌ عنوان مسکن‌هایی مانند مورفین و ادوین و آسپیرین استفاده گردد که یک راه‌ حل طبیعی برای مقابله با درد به حساب می‌آید و می‌توانید از عوارض جانبی داروهای شیمیایی در امان باشید.

لازم به ذکر است بدانید که در سال ۲۰۱۸ مطالعاتی صورت گرفت که در آن نشان می‌دهد گیلاس باعث کاهش التهاب شده و یک میوه ضد التهاب شناخته می‌شود. برای بهره‌گیری بهتر از خواص آن، شما می‌توانید از گیلاس در انواع آب‌ میوه‌ها و مربا و شربت و کیک‌های خانگی رژیمی استفاده کنید.

کاهش دهنده التهاب مفصلی

از آنجایی‌ که گیلاس دارای خاصیت ضد التهابی می باشد، همین ویژگی آن باعث کاهش علائم نقرس شده و به‌ عنوان یک سپر در مقابل بیماری‌های دردناک مانند التهاب مفاصل و دیگر بیماری‌های عضلانی عمل می‌کند.

زیرا آنتی‌اکسیدان‌های بالای موجود در این میوه باعث کاهش استرس اکسیداتیو در فرد می‌گردد که همین امر پروتئین‌های التهابی را که احتمالاً تشدید کننده علائم التهاب مفصلی می‌باشند را کمتر می‌کند.

همچنین می‌توان از آن برای بهتر شدن جراحات ورزشی استفاده کرد. به طوری که استفاده از یک لیوان آب گیلاس پس‌ از یک جلسه ورزشی سنگین می‌تواند بسیار کمک‌ کننده باشد.

تاثیر مصرف گیلاس برای بهبود سلامت قلب

برای داشتن قلبی سالم، از غذاهای پر چرب و ناسالم دوری کنید. به‌ طوری‌ که داشتن یک رژیم غذایی سرشار از سبزیجات و انواع میوه‌ها و غذاهایی با چربی اشباع کم، بهترین گزینه برای سلامت قلب به شمار می‌رود و از آنجایی‌ که گیلاس دارای کالری و چربی بسیار کمی می‌باشد، بهترین گزینه برای سلامت قلب محسوب می گردد.

در واقع یکی از مهم‌ترین خواص گیلاس را می‌توان گزینه‌ ای برای بهبود سلامت قلب نام برد. از آنجایی‌ که گیلاس حاوی مقدار زیادی پتاسیم می‌باشد و پتاسیم به‌ عنوان یک تنظیم‌ کننده در بدن عمل می‌کند؛ بنابراین اگر پتاسیم در بدن به مقدار کافی وجود نداشته باشد، دریچه قلب به شکل بهینه عمل نمی‌کند و فرد دچار مشکلات قلبی و عروقی می‌گردد.

گیلاس به‌ صورت روزانه پتاسیم خون را تامین می‌کند

لازم به ذکر است بدانید که گیلاس به‌ صورت روزانه پتاسیم خون را تامین می‌کند و از فرد در برابر خطر بروز مشکلات قلبی و عروقی محافظت می‌کند. پس اگر به‌ دنبال داشتن یک قلب سالم‌تر می‌باشید، حتما خوردن گیلاس را در اولویت قرار دهید.

البته به یاد داشته باشید که افراد چاق و افرادی که دارای بی ام آی بالا هستند، این افراد همیشه در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی قرار دارند.

بنابراین برای جلوگیری از این امر مهم، حتما به فکر سلامتی و کاهش وزن خود باشید که برای رسیدن به بهبودی کامل در مدت‌ زمان خیلی کوتاه استفاده از عمل‌های جراحی چاقی تحت نظر دکتر سلیمی، یک گزینه مهم و مؤثر به شمار می‌رود.

پس بنابراین اگر سلامتی قلبتان برای شما بسیار مهم است، برای جلوگیری از بروز سکته قلبی و مشکلات قلبی حتما به یک پزشک متخصص در این زمینه مانند آقای دکتر سلیمی مراجعه کرده و راهنمایی و مشاوره‌های لازم را در خصوص انجام عمل‌های جراحی چاقی دریافت کنید.

گیلاس به‌ صورت روزانه پتاسیم خون را تامین می‌کند
گیلاس به‌ صورت روزانه پتاسیم خون را تامین می‌کند

آشنایی با خواص گیلاس در بهبود خلق‌ و خو

خوردن گیلاس علاوه‌ بر سلامتی بدن باعث خوش‌ اخلاقی فرد نیز می‌گردد. طی تحقیقات انجام‌ شده، گیلاس شیرین باعث کاهش سطح کورتیزول (هورمون استرس) و اضطراب می‌گردد.

همچنین در بهبود سلامت ذهنی بسیار تاثیرگذار و مفید می‌باشد. بنابراین برای دستیابی به خوش‌ اخلاقی با اضطراب کمتر می‌توانید مقداری گیلاس را به رژیم غذایی خود اضافه کنید و از آن بهره ببرید.

آشنایی با خواص گیلاس در بهبود خلق‌ و خو
آشنایی با خواص گیلاس در بهبود خلق‌ و خو

تاثیرات خوردن گیلاس در بهبود کم‌ خوابی

اگر دچار کم‌ خوابی و یا بی‌ خوابی هستید، به‌ طور منظم و روزانه گیلاس میل کنید که در رفع مشکل شما بسیار مؤثر می‌باشد، زیرا طی مطالعات صورت‌ گرفته در سال ۲۰۱۳ گیلاس سرشار از ماده‌ای به نام ملاتونین است که ملاتونین یک انتقال‌ دهنده عصبی می‌باشد که بر کیفیت خواب بسیار تاثیر گذار است.

تاثیرات خوردن گیلاس در بهبود کم‌ خوابی
تاثیرات خوردن گیلاس در بهبود کم‌ خوابی

ملاتونین باعث می‌شود که شما راحت‌تر بخوابید به‌ همین دلیل هر وقت بد خواب شدید، نیاز نیست که سراغ داروهای خواب‌آور با اثرات جانبی بسیار بدی که دارند، بروید و فقط کافیست که مقداری گیلاس میل کنید، زیرا کیفیت و مدت‌ زمان خواب فرد با مصرف گیلاس افزایش پیدا کرده و به علت وجود ملاتونین، سروتونین، تریپتوفان چرخه خواب شما تنظیم می شود.

آشنایی با دیگر خواص گیلاس

در این بخش از مقاله به بررسی دیگر خواص گیلاس می پردازیم.

آشنایی با خواص گیلاس برای پوست:

همان‌ طور که گفته شد، گیلاس سرشار از آنتی‌اکسیدان می‌باشد و همین امر باعث می‌شود که بتوان از آن به‌ عنوان ماسک زیبایی برای از بین بردن چین‌ و چروک های پوست استفاده کرد و در واقع می‌توان گفت که به‌ علت وجود فلاوونووئیدها در گیلاس از ایجاد هر گونه آسیب توسط رادیکال‌های آزاد جلوگیری می‌کند.

کاهش درد‌های نقرس با مصرف گیلاس:

نقرس یک نوع خاص از التهاب مفصلی به شمار می‌رود که باعث ایجاد حمله‌های دردناک در مفاصل می‌شود. این دردها به‌ خاطر بالا بودن اوریک‌ اسید در خون به وجود می‌آید.

این درد اغلب در مفصل انگشت بزرگ پا مشاهده می‌شود اما ممکن است در سایر مفاصل هم دیده شود. از آنجایی‌ که گیلاس خاصیت ضد التهابی دارد،

به‌ همین دلیل آن می‌تواند در کاهش التهاب مفصلی و در نتیجه کاهش دردهای ناشی از نقرس بسیار کمک‌ کننده باشد به‌ طوری‌ که اگر هر روز از این میوه میل کنید، اسید اوریک در خون فرد مبتلا به نقرس به سطح متعادلی می‌رسد که این یعنی کم شدن حملات نقرسی و رهایی از درد‌های دردناک ناشی از آن.

آشنایی با خواص گیلاس برای جلوگیری از سرطان و پیری:

گیلاس دارای فایده‌های زیادی می‌باشد که از مهم‌ترین آن‌ فایده‌ها می‌توان تأثیرات آن بر کاهش سرطان و پیری را اشاره کرد. زیرا به‌ علت داشتن برخی از مواد شیمیایی به‌ عنوان یک نجات‌ دهنده طبیعی در برابر سرطان عمل می‌کند.

به طوری که در جلوگیری از روند شروع و گسترش سرطان به‌ علت داشتن ترکیباتی مانند آلاژیک اسید، کوئرسیتین، پریلیل الکل نقش به سزایی دارد و چون یک خاصیت آنتی‌اکسیدانی بالایی دارد، در پیشگیری از سرطان بسیار تاثیر گذار می باشد.

پس با خوردن گیلاس، خود را از سرطان و مرگ‌های ناشی از آن در امان نگه دارید.

گیلاس میوه‌ای برای کاهش کلسترول:

از خواص گیلاس می‌توان به کاهش کلسترول خون اشاره کرد زیرا این میوه باعث کاهش کلسترول بد خون و بهبود تری گلیسیرید به سطح کلسترول خوب در بدن می‌گردد.

گیلاس میوه‌ای برای کاهش سطح قند خون:

گیلاس به‌ علت داشتن یک رنگدانه طبیعی به نام آنتوسیانین که دارای خواص درمانی متعددی نیز می‌باشد، منجر به افزایش تولید انسولین به میزان ۵۰ درصد می‌گردد که این یعنی کنترل بهتر قند خون. لازم به ذکر است بدانید که قند گیلاس چون از نوع سوربیتول می‌باشد، برای افرادی که به دیابت مبتلا هستند، ضرری ندارد زیرا که ۷۰ درصد از قند گیلاس صرف تولید انرژی شده و به گلوکز تبدیل نمی‌شود.

گیلاس میوه‌ای برای کاهش سطح قند خون:
گیلاس میوه‌ای برای کاهش سطح قند خون:

تأثیرات مصرف گیلاس برای پیشگیری و درمان‌ دیابت نوع دوم:

استرس اکسیداتیو و قند خون بالا و حتی موارد التهابی روی مبتلا شدن به دیابت نوع دوم بسیار مؤثر هستند.

به‌ همین دلیل پلی فنول موجود در این میوه باعث کاهش این موارد شده و در نتیجه برای درمان دیابت نوع دو بسیار مؤثر است. همچنین برای افرادی که مبتلا به دیابت نوع دو هستند، گیلاس را می‌توان یک منبع سرشار از کربوهیدرات درست برای آن‌ ها دانست.

تأثیرات مصرف گیلاس برای پیشگیری و درمان‌ دیابت نوع دوم:
تأثیرات مصرف گیلاس برای پیشگیری و درمان‌ دیابت نوع دوم:

همان‌ طور که گفته شد، گیلاس دارای شاخص گلیسمی پایینی است که این یعنی خوردن گیلاس باعث بالا رفتن قند خون یا واکنش انسولین در افراد دیابتی نمی‌ گردد. بنابراین افرادی که مبتلا به دیابت می ‌باشند، با خیالی راحت آن را میل نموده و در رژیم غذایی خود قرار دهند که هیچ ضرری برای ایشان ندارد.

آیا ارتباطی بین تقویت حافظه و مصرف گیلاس وجود دارد؟

طی تحقیقات انجام‌ شده، بین بهبود حافظه و عملکرد شناختی مغز در بزرگسالان مبتلا به آلزایمر و خوردن گیلاس ارتباط مستقیمی وجود دارد. بنابراین توصیه ما به شما این است که حتما آن را در رژیم غذایی خود قرار دهید تا از تأثیرات مثبت آن بهره‌مند شوید.

کالری و تاثیر گیلاس روی کاهش وزن و لاغری

همان‌ طور که در بالا گفته شد، گیلاس از کالری و چربی بسیار کمی برخوردار می‌باشد و در مقابل دارای مقدار زیادی آب می‌باشد. به طوری که سطح انرژی و متابولیسم بدن با مصرف آب بالا افزایش پیدا می‌کند و در نتیجه باعث سوختن انرژی بیشتری در بدن فرد می‌گردد. به طوری که افراد زیادی تاثیرات مفید گیلاس را به دلیل داشتن آب زیاد روی لاغری و کاهش وزن خود مشاهده کرده‌اند.

کالری و تاثیر گیلاس روی کاهش وزن و لاغری
کالری و تاثیر گیلاس روی کاهش وزن و لاغری

افراد چاقی که به‌ دنبال لاغری می‌باشند، می‌توانند قبل‌ از غذا مقداری گیلاس بخورند زیرا باعث می‌شود تا فرد احساس سیری کند و در نتیجه غذای کمتری را میل کند و از آنجایی‌ که گیلاس از کالری و چربی کمی برخوردار می‌باشد، باعث چاقی و اضافه‌ وزن فرد نمی‌گردد.

اما به یاد داشته باشید که در مصرف آن زیاده‌ روی نکنید که باعث ایجاد نفخ می‌شود.

خواص گیلاس روی کاهش وزن تأثیرات مثبتی دارد

خواص گیلاس روی کاهش وزن تأثیرات مثبتی دارد اما افراد دارای اضافه‌ وزن بالا بهتر است برای رسیدن به یک وزن نرمال به‌ جای این روش‌ها با سرعت پایین از یک روش مطمئن با سرعت بالا در کاهش وزن استفاده کنند که توصیه ما به شما استفاده از جراحی‌های چاقی تحت نظر دکتر سلیمی می‌باشد.

زیرا باعث می‌شود تا در مدت‌ زمان خیلی کوتاه، یک کاهش وزن بی ‌بازگشت برای شما حاصل گردد که هم برای سلامتی شما مفید است و هم شما را زودتر به نتیجه می‌رساند. در کنار آن استفاده از یک پزشک متخصص در این زمینه بسیار مفید خواهد بود که پیشنهاد ما به شما پزشک ماهری مانند آقای دکتر سلیمی می‌باشد.

از تجربیات آقای دکتر سلیمی در این زمینه بی‌بهره نمانید و با مراجعه به مطب دکتر سلیمی به عنوان معتبرترین متخصص جراحی چاقی، از مسیر رسیدن به کاهش وزن و سلامتی اطلاعات کاملی به دست آورید.

خواص گیلاس روی کاهش وزن تأثیرات مثبتی دارد
خواص گیلاس روی کاهش وزن تأثیرات مثبتی دارد

چاقی و مضرات آن

لازم به ذکر است بدانید که چاقی و اضافه‌ وزن یک بیماری می‌باشد به‌ طوری‌ که فرد با افزایش وزن، دچار مشکلات گوناگونی مانند بیماری‌های خطرناک، مشکلاتی در زمینه فشار خون، دیابت، میگرن و مشکلات قلبی و …. می شود.

اگر جزء افرادی هستید که در اثر استفاده از رژیم‌های لاغری گوناگون و ورزش‌های سخت و فشرده هنوز دچار اضافه‌ وزن و چاقی می باشید، بهترین گزینه برای شما استفاده از یکی از انواع جراحی‌های چاقی می‌باشد تا به یک وزن مناسب و ایده‌ آل دست یابید.

دکتر سلیمی

پیشنهاد ما به شما آقای دکتر سلیمی است که یکی از بهترین متخصصان در زمینه انواع جراحی‌های چاقی می‌باشند؛

زیرا آقای دکتر سلیمی به دلیل داشتن مهارت و تجربه و تخصص کافی در زمینه جراحی‌های چاقی می‌تواند نسبت‌ به شرایط بدن هر بیمار و نتیجه ‌‌دهی مثبت جراحی در زمینه لاغری، یکی از انواع عمل‌های چاقی را برای شما انتخاب کند تا به نتیجه مطلوب و سلامتی و وزنی ایده‌ آل دست یابید. همان‌ طور که گفته شد، اضافه‌ وزن زیاد باعث ابتلای فرد به بیماری‌های خطرناکی می شود که سلامتی را به خطر می‌اندازد.

برای رهایی از مشکل بیماری‌ها و مشکلات گوناگون؛ اگر رژیم‌های غذایی نتوانسته شما را لاغر کند، پیشنهاد ما به شما استفاده از عمل جراحی چاقی توسط دکتر سلیمی می‌باشد تا در زمانی کوتاه به نتیجه رسیده و لاغر شوید و به سلامتی برسید.

عوارض اضافه وزن و BMI بالا

به فردی که دارای بی‌ ام‌ آی یا شاخص توده بدنی بالایی باشد، چاق گفته می‌شود.

لازم به ذکر است بدانید که برای افراد بزرگسال، بی‌ ام آی ایده‌ آل باید در محدوده ۱۸٫۵ الی ۲۴٫۹ باشد. اما برای محاسبه بی‌ ام‌ آی کودکان و جوانان ۲ تا ۱۸ سال باید جنسیت و سن و قد و وزن آن‌ها را در نظر گرفت.

عوارض اضافه وزن و BMI بالا
عوارض اضافه وزن و BMI بالا

به طور کلی بی‌ ام‌ آی اغلب افراد در این محدوده قرار می‌گیرد که در زیر به آن می‌پردازیم.

 • زیر 5/18: محدوده کمبود وزن
 • بین ۱۸٫۵ و ۲۴٫۹ : محدوده وزن سالم
 • بین ۲۵ و ۲۹٫۹ : محدوده اضافه‌ وزن
 • بین ۳۰ و ۹/۳۹ : محدوده چاقی

در واقع می‌توان گفت افرادی که دارای بی‌ ام‌ آی بالا هستند و طبق معیار بی‌ ام‌ آی دچار اضافه‌ وزن می‌باشند، جزو موارد ژنتیکی در واقع نشاندهنده آن است که این افراد از رژیم‌های غذایی مناسبی استفاده نکرده و از فعالیت و تحرک بدنی کمی برخوردار می‌باشند.

بنابراین این افراد بیشتر از سایرین در معرض خطرات گوناگونی قرار می‌گیرند از جمله آن خطرات می‌توان به بیماری کیسه صفرا، آرتروز و بیماری‌های مفصلی، بیماری قلبی، آپنه خواب و خر و پف، مرگ زودرس، سکته مغزی یا قلبی، سرطان‌های خاص، فشار خون بالا و اختلالات کلسترول خون بالا یا سایر اختلالات چربی اشاره کرد.

انجام کی از انواع جراحی‌های چاقی

به‌ همین دلیل پیشنهاد ما به افرادی که دچار اضافه‌ وزن می‌باشند و از بی‌ ام‌ آی بالایی برخوردار هستند، این است که حتما یکی از انواع جراحی‌های چاقی را انجام دهند تا به وزن نرمال و بی‌ ام‌ آی نرمال دست یابند و از این قبیل بیماری‌ها در امان بمانند. در این راستا، از مشاوره های دکتر سلیمی بی بهره نمانید.

به خاطر داشته باشید که کمک گرفتن از یک پزشک متخصص و ماهر در این زمینه می‌تواند در نتیجه عمل بسیار تاثیر گذار باشد،

زیرا که جراح متخصصی که به همه انواع جراحی‌های لاغری و چاقی تسلط کافی داشته باشد، می‌تواند به نسبت بی‌ ام آی بدن هر فرد و شرایط و میزان جواب‌گویی آن عمل یک گزینه مناسب را برای فرد انتخاب کند و به‌ همین دلیل آقای دکتر سلیمی می‌تواند گزینه مناسبی به‌ عنوان انتخاب یک پزشک متخصص باشد.

زیرا که ایشان به تمام انواع جراحی‌های چاقی مسلط بوده و دارای فوق‌ تخصص در این زمینه می‌باشند و می‌توانید با مراجعه به مطب دکتر سلیمی، اطلاعات کافی به دست آورید

ایشان با صبر و حوصله فراوان پاسخگوی تمامی سوالات شما خواهند بود

و همچنین ایشان با صبر و حوصله فراوان پاسخگوی تمامی سوالات شما خواهند بود تا بتوانید یک گزینه مناسب را برای خود انتخاب کنید و با یک اقدام هوشمندانه در مسیر رسیدن به لاغری و سلامتی روح و جسم خود قدم بردارید.

ایشان با صبر و حوصله فراوان پاسخگوی تمامی سوالات شما خواهند بود
ایشان با صبر و حوصله فراوان پاسخگوی تمامی سوالات شما خواهند بود

همچنین نگران نباشید. زیرا آقای دکتر سلیمی بعد از جراحی نیز همراه شما خواهد بود تا توصیه‌های لازم بعد از جراحی را در اختیار شما قرار دهد تا بتوانید کاهش وزن خود را در طولانی‌ مدت حفظ نمایید.

تاثیرات جراحی چاقی روی لاغری و کاهش وزن

این‌ که چطور عمل‌های جراحی چاقی باعث لاغر شدن می‌شود به این ترتیب است که در این نوع جراحی‌ها که به آن‌ها جراحی لاغری هم گفته می‌شود، روی سیستم گوارش فرد اقداماتی صورت می‌گیرد که باعث می‌شود فرد در طول روز احساس سیری کند و کمتر گرسنه شوند.

پس در نتیجه میزان کالری که جذب بدن می‌شود، کاهش‌ یافته و مواد غذایی کمتری به بدن وارد می‌گردد که همه این عوامل باعث کاهش وزن و لاغری در مدت‌ زمان خیلی کوتاه می‌شود. بنابراین می توان گفت که جراحی چاقی می تواند تاثیر به سزایی در کاهش وزن داشته باشد.

در بالا خواص گیلاس و تأثیرات مثبت آن روی بدن و کاهش وزن و لاغری را مورد بررسی قرار دادیم و دانستیم که از خواص بسیار بالایی برخوردار می‌باشد،

اما افرادی که دارای بی‌ ام‌ آی بالا هستند و از اضافه‌ وزن و چاقی در رنج می‌باشند، این افراد قطعا استفاده از ورزش‌های گوناگون و سخت و رژیم‌های غذایی مختلف تأثیری بر لاغری آن‌ها نداشته‌ است و حتی اگر تاثیر گذار هم باشد، مدت زمان خیلی طولانی لازم است که این زمان طولانی سلامتی فرد را به خطر می اندازد و پر ریسک می باشد.

پیشنهاد ما به شما استفاده از جراحی چاقی می‌باشد

به‌ همین دلیل پیشنهاد ما به شما استفاده از جراحی چاقی می‌باشد که باعث کاهش وزن سریع می‌شود و همچنین اعتماد به‌ نفس و حس خوب در شما افزایش پیدا کند و کیفیت زندگی شما بهتر می شود و راحتتر می توانید فعالیت‌های روزمره خود را انجام دهید.

به‌ طوری‌ که فردی که این عمل جراحی چاقی را انجام می‌دهد، از نظر جسمی و روحی به سلامتی بیشتری دست می یابد و این امر باعث احساس رضایت درونی در فرد می‌گردد.

همچنین شما با انجام عمل جراحی چاقی از مشکلات بیماری‌های قلبی، رفلاکس معده، سکته مغزی و دیابت و غیره در امان می‌مانید. کمک گرفتن از یک پزشک متخصص در این زمینه بسیار مفید و تاثیر گذار خواهد بود.

پیشنهاد ما به شما استفاده از جراحی چاقی می‌باشد
پیشنهاد ما به شما استفاده از جراحی چاقی می‌باشد

آقای دکتر سلیمی به‌ عنوان یک متخصص ماهر در این زمینه می‌تواند پیشنهاد بسیار مناسب و خوبی برای شما باشد که با بهره گرفتن از اطلاعات و مهارت‌ها و تجربه‌های آقای دکتر سلیمی، می‌توانید به یک وزن مناسب و آرامش و سلامتی در بازه زمانی کوتاه برسید.

معرفی انواع جراحی چاقی

در زمان‌های گذشته، برای انجام جراحی چاقی، پزشک متخصص یک برش بزرگ به طول ۱۵ الی ۳۰ سانتی‌متر در بخش مورد نظر ایجاد می‌کرد و جراحی صورت می‌گرفت، اما امروزه جراحی‌های چاقی به روش بسیار عالی لاپاراسکوپی صورت می‌گیرد که از روش‌های قدیمی و سنتی بهتر و کم‌ دردسرتر می‌باشد.

جراحی چاقی به روش نوین یعنی لاپاراسکوپی که در آن پزشک روی شکم برش‌های کوچکی را ایجاد کرده و جراحی را انجام می‌دهد. به یکی از بزرگ‌ترین مزایای این نوع جراحی به روش نوین می‌توان به دوره کوتاه نقاهت آن اشاره کرد که برای بیمار بسیار مناسب و کم‌ دردسر می‌باشد و همچنین از ایمنی بسیار بالایی برخوردار است.

جراحی چاقی انواع گوناگونی دارد که یک پزشک متخصص نظیر دکتر سلیمی در این زمینه یکی از این روش‌ها را برای رسیدن شما به کاهش وزن و لاغری استفاده کرده و بر بدن شما انجام می‌دهد تا به وزن ایده‌آل و لاغری دست یابید.

برای جراحی هر فرد از روش‌های متفاوتی استفاده می‌شود

از انواع جراحی‌های چاقی می‌توان به بای‌پس معده، عمل اسلیو معده، حلقه قابل تنظیم برای معده، بای‌پس با سوئیچ اثنی‌عشری اشاره کرد. برای جراحی هر فرد از روش‌های متفاوتی استفاده می‌شود که این‌ موضوع به انتخاب فرد و شرایط بیمار و به‌ نظر پزشک متخصص بستگی دارد که متغیر می‌باشد.

آقای دکتر سلیمی که یکی از بهترین پزشکان در زمینه جراحی چاقی می‌باشند، دارای فوق‌تخصص لاپاراسکوپی پیشرفته هستند. شما می‌توانید به مطب ایشان مراجعه کرده و مشاوره‌های لازم را در این زمینه دریافت کنید و یکی از انواع جراحی‌های چاقی را انتخاب کرده و به کاهش وزن و لاغری برسید.

در ادامه این مقاله به بررسی و توضیح مختصری در رابطه با هر یک از انواع جراحی چاقی می‌پردازیم تا شما آشنایی و اطلاعاتی در رابطه با هر یک از این عمل‌ها به دست آورید و بتوانید گزینه مناسبی را برای خود انتخاب کنید.

جراحی چاقی به روش اسلیو معده:

جراحی اسلیو معده یکی از محبوب‌ترین روش‌ها در طی سال‌های اخیر بوده‌ است که از استقبال بسیار زیادی در جهان برخوردار می‌باشد. در این عمل که به روش لاپاراسکوپی انجام می‌گردد و دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد، جراح بخش بزرگی از معده را برداشته و فقط یک بخش کوچک از معده موزی شکل یا به شکل آستین باقی می‌ماند. به‌ همین دلیل به این روش جراحی اسلیو می‌گوید.

عمل اسلیو معده باعث کوچکتر شدن معده شده و همین امر باعث می‌شود که فرد کمتر غذا بخورد و زودتر احساس سیری کند. همچنین هورمون‌های گرسنگی با نام هورمون گرلین در آن بخشی از معده قرار دارند که حین جراحی برداشته می‌شود.

بنابراین این امر باعث ترشح کمتر هورمون‌های گرسنگی شده و فرد احساس سیری بیشتری می کند. همه این عوامل باعث می شود که  فرد در مدت‌ زمان کوتاهی دچار کاهش وزن بالایی باشد که همچنین غیر قابل‌ بازگشت می‌باشد.

اگر سلامتی و کاهش وزن و لاغری برای شما حائز اهمیت می‌باشد، با این روش می‌توانید از مشکل بیماری‌های مربوط به چاقی خلاص شده و سلامت خود را به‌ طور کامل به دست آورید.

از آنجایی‌ که آقای دکتر سلیمی دارای فوق‌تخصص فلوشیپ لاپاراسکوپی پیشرفته می‌باشد، می‌تواند بهترین گزینه برای انجام این جراحی روی بدن شما باشد. بهره گرفتن از یک پزشک ماهر در این زمینه یکی از مهم‌ترین عواملی است که قبل‌ از انتخاب نوع جراحی باید به آن توجه داشت

جراحی چاقی به روش بای‌پس معده:

– این یک روش محبوب و استاندارد در بین بیشتر کشورهای جهان به شمار می‌رود. این روش نسبت‌ به اسلیو معده از پیچیدگی‌های بیشتری برخوردار است. اما در نهایت در هر دوی این روش‌ها در بدن فرد، مواد غذایی کمتری جذب‌ شده و شخص در طول روز احساس سیری بیشتری می‌کند که این امر باعث لاغری و کاهش وزن می‌گردد.

در این نوع عمل، معده بیمار به دو بخش تقسیم‌ می شود؛ بخش کوچکتر و بخش بزرگتر.

مواد غذایی از طریق روده‌ی کوچک وارد بخش کوچک معده می‌شود که در این روش جراحی، علاوه‌ بر این‌ که معده درگیر می‌شود، روده نیز درگیر می‌گردد و مدت‌ زمان این عمل بیشتر می‌باشد.

در این نوع جراحی ممکن است که دچار کمبود برخی از مواد غذایی و ویتامین‌ها شوید زیرا مواد غذایی بدون عبور از ابتدای روده باریک دفع می‌گردد. بنابراین لازم است که به تمام توصیه‌های پزشک توجه کرده و آن‌ها را انجام دهید تا پروتئین‌ها و مواد معدنی بدن شما تامین گردد و همیشه مکمل‌های ویتامین را مصرف کنید.

برخلاف اسلیو معده، در این نوع عمل شما می‌توانید در هر زمانی‌ که خواستید، ساختار گوارش خود را به حالت اول برگردانید و مجدداً عمل کنید زیرا این نوع عمل برگشت‌پذیر می‌باشد.

جراحی چاقی به روش حلقه گذاری معده:

– در این نوع روش، یک حلقه به دور بخش کوچکی از معده ایجاد می‌شود که به بخش بالایی معده متسع می‌گردد. غذاهایی که خورده می‌شود، وارد بخش کوچک‌ معده شده و درنتیجه معده زودتر پر می شود و فرد احساس سیری بیشتری می‌کند.

جراحی چاقی به روش بای‌پس با سوئیچ اثنی‌عشری:

– این روش دارای مراحل بیشتری است که در مرحله اول، بخش اعظمی از معده شما برداشته می‌شود. یعنی اسلیو معده و پس از کوچک شدن معده و ماندن بخش کوچکی از معده، مسیر ورود غذا تغییر کرده و مواد غذایی کمتری وارد بدن می‌شود و در نتیجه باعث کاهش اشتها شده و به لاغری و کاهش وزن دست می‌یابید.

جراحی چاقی به روش بای‌پس با سوئیچ اثنی‌عشری:
جراحی چاقی به روش بای‌پس با سوئیچ اثنی‌عشری:

نکاتی در رابطه با مصرف گیلاس

اگر قصد دارید که در لیست رژیم غذایی خود این میوه خوشمزه را قرار دهید، حتما به نکات زیر توجه داشته باشید.

 • گیلاس را پس‌ از خوردن غذا به خصوص اگر نان‌ و پنیر باشد، نخورید زیرا که باعث ایجاد نفخ می‌گردد.
 • این امکان وجود دارد که برخی از افراد به خوردن گیلاس آلرژی داشته باشند، بنابراین در مصرف آن دقت کنید زیرا که آلرژی به گیلاس ممکن است باعث ایجاد علائمی مانند ورم، کهیر، بثورات پوستی و یا حتی واکنش‌های شدیدتر باشد.
 • اگر خوردن گیلاس باعث ایجاد نفخ در شما می‌شود، می‌توانید به‌ جای آن، آب گیلاس را میل کنید.
 • به‌ خاطر داشته باشید که پس‌ از خوردن گیلاس، آب میل نکنید زیرا موجب نفخ و مشکلات گوارشی می‌گردد.
 • گیلاس می‌تواند یک میان وعده مغذی برای افراد مبتلا به دیابت باشد. زیرا دارای شاخص گلیسمی (سرعت تبدیل کربوهیدرات به قند در بدن) پایینی است.
 • به یکی از مهمترین خواص گیلاس می‌توان به تاثیر آن روی کاهش وزن اشاره کرد زیرا اگر یک ساعت قبل‌ از غذا گیلاس بخورید، باعث کاهش اشتها در شما شده و کمتر غذا میل می کنید که در نتیجه به کاهش وزن کمک می‌کند.

افرادی که به‌ دنبال کاهش وزن هستند، گیلاس می‌تواند گزینه مناسبی باشد. اما برای نتیجه ‌گیری بهتر و سریعتر برای افرادی که دارای اضافه‌ وزن بالایی هستند، استفاده از جراحی چاقی تحت نظر یک دکتر متخصص مانند آقای دکتر سلیمی می‌تواند گزینه مناسبتری باشد.

نکاتی در رابطه با مصرف گیلاس
نکاتی در رابطه با مصرف گیلاس

کالری گیلاس و میزان فعالیت لازم برای سوزاندن آن

در قسمت‌های بالا، میزان کالری گیلاس را مورد بررسی قرار دادیم اما باید بدانید که برای سوزاندن ۱۰۰ کالری گیلاس، چه فعالیت‌هایی را باید انجام دهید که در زیر به آن‌ها می‌پردازیم:

 • والیبال = ۲۶ دقیقه
 • طناب زدن = ۹ دقیقه
 • کوهنوردی = ۱۵ دقیقه
 • پیاده‌ روی = ۲۶ دقیقه
 • دویدن = ۹ دقیقه
 • رانندگی = ۳۴ دقیقه
 • شنا = ۱۵ دقیقه

لطفا پس از مطالعه این مقاله، از پستهای زیر دیدن کنید:

کالری گیلاس و میزان فعالیت لازم برای سوزاندن آن
کالری گیلاس و میزان فعالیت لازم برای سوزاندن آن

سخن پایانی

با وجود آن که گیلاس دارای سه نوع مختلف گیلاس قرمز و گیلاس زرد و گیلاس سیاه می باشد، اما همه این سه مورد از ارزش غذایی و خواص یکسانی برخوردار می‌باشند.

پس می‌توان نتیجه گرفت که استفاده از مواد غذایی سالم و مفید مانند خوردن میوه‌ها و سبزیجات تازه می‌تواند روی کیفیت زندگی و سلامتی افراد تاثیر به سزایی داشته باشد، یعنی در واقع شما با خوردن میوه‌ی تازه مانند گیلاس به‌ خاطر این‌ که دارای خواص درمانی و دارویی بسیار زیادی می‌باشد، نیاز شما را برای مراجعه به پزشک در دراز مدت به کمترین مقدار می‌رساند.

از آنجایی‌ که گیلاس دارای کالری و چربی بسیار کمی می‌باشد و از طرف دیگر همان‌ طور که گفته شد دارای خواص بسیار بالایی در جلوگیری از بروز انواع بیماری‌ها می‌باشد، باعث کاهش وزن و لاغری نیز می‌شود.

لازم به ذکر است بدانید که چاقی سر رشته اکثر بیماری‌ها می باشد. پس می‌توان گیلاس را به جای قرص‌های شیمیایی به منظور لاغری یک جایگزین عالی در نظر گرفت.

به‌ طوری‌ که شما می‌توانید برای کاهش وزن و لاغری، گیلاس را به رژیم غذایی خود اضافه کرده و حدود ۲۵۰ الی ۳۰۰ گرم از گیلاس را قبل‌ از وعده غذایی خود میل کنید و مصرف مواد غذایی نشاسته‌ای مانند برنج و ماکارونی و حبوبات را در رژیم غذایی خود کمتر کنید و همچنین با مصرف روزانه این میوه بسیار مفید و پر خواص، خود را در برابر بسیاری از بیماری‌ها و چاقی ایمن کنید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید