کالری کوکو سبزی

کالری کوکو سبزی

فهرست مطالب

با موضوع کالری کوکو سبزی در خدمت شما هستیم.

کوکو سبزی یک غذاهای بسیار خشمزه گیاهی با ارزش غذایی بسیار بالا، می باشد. دو ماده اصلی تشکیل دهنده این غذای ساده، سبزی کوکو و تخم مرغ می باشد.

کالری کوکو سبزی چقدر است؟

100 گرم کوکو سبزی حاوی 124 کیلوکالری است.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

09120174510

سؤالی که برای بسیاری از افرادی که به وزن خود اهمیت می دهند، این است که، کوکو سبزی، تا چه میزان می توان در کاهش وزن و یا کنترل آن، مفید واقع گردد.

مقدمه

کالری کوکو سبزی
کالری کوکو سبزی

از همین رو، در مقاله کالری کوکو سبزی سعی کرده ایم به بررسی بیشتر در ارتباط با این موضوع بپردازیم و اطلاعات کاملی را در این زمینه و نیز تاثیرات مصرف کوکو سبزی بر کاهش وزن در بی ام آی بالا را، بررسی نماییم. چنان چه شما از علاقمندان به داشتن اندامی متناسب می باشید، خواندن این مقاله، می تواند برای شما، بسیار مفید واقع گردد.

در مقاله کالری کوکو سبزی سعی شده است به بررسی دقیق در ارتباط با موضوعات ذیل، پرداخته شود:

کالری کوکو سبزی

میزان کالری موجود در مواد تشکیل دهنده کوکو سبزی

سبزیجات موجود در کوکو سبزی

تاثیر فیبر موجود در کوکو سبزی بر کاهش وزن

تخم مرغ از عناصر اصلی موجود در کوکو سبزی

کوکو سبزی چه کسانی را لاغری می کند؟

بی ام ای چیست ؟

مقادیر مختلف شاخص توده بدنی

خطرات ناشی از بی ام ای بالا

روش های مختلف جراحی چاقی

جراحی چاقی چگونه باعث کاهش وزن می شود؟

جراحی چاقی چه فوایدی دارد؟

سخن پایانی

 

کالری کوکو سبزی

کوکو سبزی، یک غذای ساده و خشمزه می باشد که از چندین ماده مختلف تشکیل شده است. به صورت کلی، در هر 100 گرم کوکو سبزی، 124 کیلوکالری وجود دارد.

پیشنهاد می کنیم از پست کالری یک لیوان شیر دیدن کنید.

در این راستا، در ذیل به بررسی میزان ارزش غذایی نهفته در هر 100 گرم کوکو سبزی، خواهیم پرداخت:

میزان ارزش غذایی موجود در 100 گرم کوکو سبزی
کالری 124 کیلو کاری
کربوهیدرات 9.63 گرم
پروتئین 7.92 گرم
چربی 6.71 گرم
آب 117.51 گرم
فیبر 3.22 گرم
قند 1.88
کلسترول 143.33
علاوه بر این، در کوکو سبزی ویتامین های مختلفی نیز وجود دارند، که در جدول زیر به این ویتامین ها، اشاره کرده ایم:
ویتامین های موجود در 100 گرم کوکو سبزی
ویتامین A 390.81 میکرو گرم
ویتامین D 0.79 میکرو گرم
ویتامین E 2.12 میلی گرم
ویتامین K 530.89 میکرو گرم
ویتامین C 37.47 میلی گرم
تیامین (B1) 0.08 میلی گرم
ریبو فلاوین (B2) 0.34 میلی گرم
نیاسین (B3) 1.30  میلی گرم
کولین (B4) 123.81 میلی گرم
پانتوتنیک اسید (B5) 0.98 میلی گرم
ویتامین B6 0.26 میلی گرم
فولات (B9) 97.99  میکرو گرم
ویتامین B12 0.35 میلی گرم
علاوه بر مواد غذایی ذکر شده در جداول بالا، در 100 گرم از کوکو سبزی، مواد معدنی متفاوتی نیز وجود دارد که در جدول زیر، به ذکر این مواد معدنی، پرداخته ایم:
مواد معدنی موجود در 100 کوکو سبزی
کلسیم 152.82 میلی گرم
آهن 5.35 میلی گرم
منیزم 50.36 میلی گرم
فسفر 139.81 میلی گرم
پتاسیم 612.63 میلی گرم
سدیم 1690.98 میلی گرم
روی 1.27 میلی گرم
مس 0.22 میلی گرم
منگنز 0.68 میلی گرم
سلنیم 12.78 میکرو گرم

 

کوکو سبزی به عنوان یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین غذاهای ایرانی، از مواد غذایی مختلفی تشکیل شده است. برای طبخ کوکو سبزی، از سبزیجات معطر استفاده می شود. البته برای تهیه این غذای خشمزه، در بخش های شمالی کشور، از برخی از سبزیجات محلی نیز، برای طبخ این کوکوی دلچسب، استفاده می شود.

این غذای خشمزه، دارای مواد غذایی، مواد معدنی و ویتامین های مختلفی می باشد که در جداول بالا، به این موارد اشاره کرده ایم.

همان طور که مشاهده می شود، میزان کالری در هر 100 گرم کوکو سبزی، در حدود 124 کالری انرژی می باشد که به عنوان یک غذای کامل و در عین حال، لذیذ، کالری بسیار کمی می باشد و می توان آن را در یک رژیم غذایی لاغری، گنجاند.

رژیم های لاغری، برای افرادی مناسب می باشند که در مرحله اضافه وزن قرار دارند و هنوز به مراحل چاقی نرسیده اند. پیروی از رژیم های لاغری، برای این افراد، نمی تواند راهی مؤثر برای کاهش وزن باشد. دکتر سلیمی، فوق تخصص لاپاراسکوپی و جراحی های چاقی، بهترین گزینه برای درمان بیماری چاقی و چاقی مفرط را، عمل جراحی چاقی بیان می نمایند.

به سبب اهمیت این موضوع، در بخش های آتی مقاله کالری کوکو سبزی بیشتر به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت. در ادامه، به بررسی دقیق تری در ارتباط با کالری موجود در کوکو سبزی، می پردازیم. چنان چه شما از علاقمندان به کسب آگاهی بیشتر در این زمینه می باشید، با ما تا پایان این مقاله، همراه شوید.

میزان کالری موجود در مواد تشکیل دهنده کوکو سبزی

در کوکو سبزی، دو گروه مختلف از چهار گروه غذایی اصلی، وجود دارد. در این غذای خشمزه، سبزیجات و پروتئین حیوانی، گنجانده شده است. از همین رو، کوکو سبزی، را می توان از جمله مواد مغذی و مقوی که در عین حال، کالری کمی نیز دارد، به شمار آورد.

البته، نکته بسیار مهم در ارتباط با کوکو سبزی، این است که زمانی می توان این غذا را در زمره غذاهای رژیمی قرار داد که کمترین میزان روغن برای پخت آن، استفاده شود.

میزان کالری موجود در مواد تشکیل دهنده کوکو سبزی
میزان کالری موجود در مواد تشکیل دهنده کوکو سبزی

برای این که کمترین میزان روغن برای طبخ کوکو سبزی استفاده شود، می توان از ماهی تابه های رژیمی، فر و یا حتی پلوپز برای پختن کوکو سبزی استفاده کرد. در کوکو سبزی، سبزیجات مختلفی وجود دارند که در ادامه مقاله ” کالری کوکو سبزی ” به بررسی هر یک از آن ها، خواهیم پرداخت.

سبزیجات موجود در کوکو سبزی

سبزیجات، از جمله مواد اصلی تشکیل دهنده کوکو سبزی به شمار می روند. این غذای لذید، می تواند به عنوان یک وعده غذای رژیمی و در عین حال مقوی، مورد استفاده قرار گیرد.

در کوکو سبزی، سبزی های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند که در زیر به این موارد اشاره کرده ایم:

سبزیجات موجود در کوکو سبزی
سبزیجات موجود در کوکو سبزی

تره

تره از خانواده پیاز، پیازچه و سیر می باشد. تره دارای ساقه هایی به رنگ سبز تیره بوده که شباهت بسیار زیادی به پیازچه دارد. طعم ملایم و تا حدی شیرین تره این سبزی را به یکی از سبزیجات بسیار محبوب، مبدل کرده است. تره، یک سبزی مغذی و در عین حال، کم کالری می باشد.

در هر دسته 100 گرمی تره، تقریباً 31 کالری وجود دارد. این سبزی، منبع سرشاری از ویتامین ها و مواد معدنی است. در تره، ویتامین A وجود دارد که سبب افزایش قدرت بینایی، بالا بردن سیستم ایمنی بدن، افزایش قدرت تولید مثل و ارتباط سلولی، می گردد.

در تره ویتامین k1 نهفته است

در تره، همچنین ویتامین k1 نهفته است که سبب لخته شدن خون و افزایش سلامت قلب می گردد. علاوه بر این، تره حاوی ویتامین C است. ویتامین C سبب بالا بردن سیستم ایمنی بدن، ترمیم بافت ها، جذب آهن و تولید کلاژن می گردد.

در تره ویتامین k1 نهفته است
در تره ویتامین k1 نهفته است

جالب است بدانیم که در مقیاس مساوی، میزان ویتامین C موجود در تره، دو برابر پرتقال می باشد. در تره، میزان قابل توجهی منگنز وجود دارد. منگنز موجود در تره، در کاهش علائم سندرم پیش از قاعدگی یا همان PMS بسیار مفید می باشد و هم چنین، سبب ارتقاء سلامت تیروئید می گردد.

علاوه بر تمامی موارد ذکر شده، در تره، میزان کمی از مس، ویتامین B6، آهن و فولات نیز، وجود دارد که هر یک از این مواد، فواید بی شماری را برای بدن به همراه دارند. تره حاوی میزان قابل توجهی از مواد مغذی می باشد که از آن جمله می توان به انواع مواد معدنی، نظیر کلسیم، فسفر و پتاسیم اشاره کرد.

تره حاوی آهن می باشد

هم چنین تره حاوی آهن می باشد که سبب سنتز هموگلوبین و واکنش های آنزیمی که سبب تولید انرژی می شوند، می باشد. کربوهیدرات ها، یکی از فراوان ترین عناصر موجود در تره هستند. در تره، فیبر وجود دارد که عامل مؤثری در هضم غذا و جلوگیری از انواع سرطان ها و بیماری های قلبی می باشد.

اما در تره، پروتئین و چربی بسیار کمی وجود دارد. چربی های موجود در تره، از انواع چربی های اشباع نشده هستند که برای قلب بسیار مفید می باشند. با توجه به میزان کالری کم موجود در تره و در عین حال، مواد مغذی بیشمار موجود در آن، این سبزی، می تواند از جمله سبزیجات مفید در رژیم های لاغری، به شمار رود.

خاصیت کاهش وزنی که تره دارد، همانند سایر سبزیجات است. مصرف سبزیجات، به صورت کلی، سبب کاهش وزن می گردد. تره تنها دارای 31 کالری در 100 گرم تره می باشد که میزان بسیار کمی می باشد. هم چنین، در تره، میزان قابل توجهی آب و فیبر وجود دارد که از بروز گرسنگی، جلوگیری می کند.

تره حاوی آهن می باشد
تره حاوی آهن می باشد

فیبر موجود در تره، احساس سیری در فرد به وجود می آورد

فیبر موجود در تره، احساس سیری در فرد به وجود می آورد و به صورت طبیعی، سبب می گردد که فرد، غذای کمتری را مصرف کند. فیبر موجود در تره، تشکیل یک توده ژله ای در روده می دهد که این توده ژلی، سبب کاهش اشتها و گرسنگی در فرد می گردد.

به صورت کلی، فیبر و آب موجود در تره، باعث پرشدن معده و جلوگیری از احساس گرسنگی می شود و این امر، سبب می شود که فرد، با مصرف تره، شاهد کاهش وزن باشد. کالری کم موجود در تره نیز، از دیگر عوامل تاثیرگذار بر کاهش وزن می باشد.

با توجه به این امر که، یکی از پایه های سبزی کوکو، تره است، می توان آن را عاملی بر کاهش وزن، به شمار آورد. البته تره فواید بیشمار دیگری را نیز به همراه دارد که ذکر تمامی این موارد، در این مقوله نمی گنجد. در ادامه کالری کوکو سبزی به بررسی سایر سبزیجات موجود در کوکو سبزی، خواهیم پرداخت. با ما هم چنان همراه بمانید.

فیبر موجود در تره، احساس سیری در فرد به وجود می آورد
فیبر موجود در تره، احساس سیری در فرد به وجود می آورد

سیر

سیر علاوه بر فواید بی شماری که برای بدن دارد، می تواند عامل مؤثری در کاهش وزن باشد. هنگامی که سیر به یک رژیم سالم اضافه می گردد، می توان از فواید بی شمار آن، بهره مند شد. یکی از دلایل تاثیر سیر بر کاهش وزن، افزایش میزان چربی سوزی این ماده مغذی می باشد.

بر اساس تحقیقات انجام شده، میان سیر و بالا رفتن میزان چربی سوزی در بدن، ارتباط تنگاتنگی وجود دارد. عصاره سیر نیز حتی می تواند در کاهش وزن مؤثر باشد. لازم به ذکر است که، بیشتر غذاهایی که برای بدن مفید هستند و باعث کاهش وزن می شوند، همگی حاوی سیر می باشند.

از دیگر دلایل کاهش وزن توسط سیر، می توان به کاهش اشتها اشاره کرد. کالری موجود در سیر، ناچیز می باشد و در عین حال، می تواند به انواع غذاها، طعمی دلچسب را هدیه کند. یکی از دلایل خشمزگی کوکو سبزی، شاید همین وجود سیر در آن باشد.

سیر کمک می کند که فرد برای مدت طولانی، احساس سیری داشته باشد و در عین حال، انرژی لازم برای بدن وی را نیز، تامین می کند. بالا بردن میزان انرژی بدن و در عین حال، کم بودن کالری موجود در سیر، سبب می گردد که کالری های اضافی در بدن، سوزانده شوند.

مصرف سیر در غذاهای مختلف، برای ورزش و حفظ تناسب اندام، بسیار توصیه می شود

از همین رو، مصرف سیر در غذاهای مختلف، برای ورزش و حفظ تناسب اندام، بسیار توصیه می شود. چنان چه سیر به صورت مداوم مصرف شود، می تواند سوخت و ساز بدن را بالا برده و سیستم ایمنی بدن را تقویت نماید. از دیگر خاصیت های سیر که می تواند در کاهش وزن، بسیار مؤثر باشد، کاهش فشار خون و قند خون می باشد.

مصرف سیر در غذاهای مختلف، برای ورزش و حفظ تناسب اندام، بسیار توصیه می شود
مصرف سیر در غذاهای مختلف، برای ورزش و حفظ تناسب اندام، بسیار توصیه می شود

در سیر، ماده ای با نام آلیسین وجود دارد که سبب کاهش فشار خون شده و از همین رو، به افرادی که مشکل فشار خون دارند، بسیار توصیه می شود. یکی از عوارض وزن بالا، همین مشکل فشار خون می باشد که با مصرف سیر، می توان آن را کنترل نمود و در عین حال، به کاهش وزن نیز، کمک کرد.

سیر عاملی مؤثر بر کاهش قند خون می باشد. تمامی موارد ذکر شده و بسیاری خواص دیگر سیر، همگی سبب می گردد که کوکو سبزی، یک غذای خشمزه و در عین حال، رژیمی به شمار رود. مصرف سیر در غذاها، می تواند سبب کاهش وزن گردد.

البته لازم به ذکر است که قورت دادن سیر خام برای لاغری، کاری غیر عقلانی می باشد و به هیچ عنوان به هدف کاهش وزن، توصیه نمی گردد. البته لازم به ذکر است که، مصرف سیر به هدف لاغری و کاهش وزن، برای هر درجه از چاقی، مناسب نمی باشد.

مصرف سیر در غذاها و رژیم های لاغری، زمانی می تواند در کاهش وزن مؤثر عمل نماید که وزن فرد، هنوز به مراحل چاقی و یا چاقی مفرط نرسیده باشد

مصرف سیر در غذاها و رژیم های لاغری، زمانی می تواند در کاهش وزن مؤثر عمل نماید که وزن فرد، هنوز به مراحل چاقی و یا چاقی مفرط نرسیده باشد. در شرایطی که فرد تنها دارای اضافه وزن باشد، می تواند با رژیم های لاغری به همراه انجام حرکات ورزشی منظم، وزن خود را کاهش داده و به حد وزن نرمال، برسد.

اما در شرایطی که فرد در مراحل بالای چاقی، قرار داشته باشد، دیگر با رژیم لاغری، نمی تواند وزن خود را کاهش داده و به سبب وزن بالا، قادر به انجام حرکات ورزشی نمی باشد. دکتر سلیمی، بهترین پزشک فوق تخصص جراحی چاقی و لاپاراسکوپی، به تمامی عزیزانی که به بیماری چاقی مفرط مبتلا می باشند، جراحی چاقی را به عنوان مؤثرترین شیوه و بهترین راه برای کاهش وزن و رسیدن به وزن نرمال، بیان می نمایند.

در دنباله مقاله ” کالری کوکو سبزی ” بیشتر به بررسی این موضوع، خواهیم پرداخت. در ادامه این مبحث، به بررسی خواص گشنیز و تاثیر آن بر کاهش وزن، اشاره خواهیم کرد. چنان چه تا به این جای مطلب برای شما، مفید بوده است، با ما تا پایان این مقاله، همراه شوید.

گشنیز

گشنیز، یک سبزی بسیار مفید و حاوی فواید بیشمار برای بدن می باشد. این گیاه مفید را می توان در انواع غذاها و داروهای گیاهی، مورد استفاده قرار داد. در گشنیز، میزان قابل توجهی از انواع ویتامین ها، نظیر ویتامین A، ویتامین C و ویتامین B6 وجود دارد.

گشنیز
گشنیز

هم چنین، گشنیز، منبع غنی از آهن، پتاسیم، کلسیم و منیزیم می باشد. هم چنین، در گشنیز، فیبر وجود دارد. سبزی گشنیز، یک ماده مؤثر بر تسکین دردهای معده می باشد و کمک شایانی به هضم غذاها می کند. از دیگر خواص گشنیز، می توان به درمان سوء هاضمه، سلامتی کبد چرب و نیز رفع نفخ شکم، اشاره کرد.

گشنیز، باعث بالا بردن متابولیسم بدن می شود. از همین رو، مصرف آن در غذاها و در رژیم های لاغری، بسیار در کاهش وزن، می تواند مؤثر عمل کند. علاوه بر این مورد، همان طور که به آن اشاره شد، در سبزی گشنیز، فیبر وجود دارد. فیبر خواص مثبت بسیاری برای بدن به همراه دارد.

وجود فیبر موجود در گشنیز، می تواند سبب کاهش اشتها شده و از بروز پرخوری جلوگیری نماید

وجود فیبر موجود در گشنیز، می تواند سبب کاهش اشتها شده و از بروز پرخوری جلوگیری نماید. از دیگر فواید مصرف گشنیز، تامین ویتامین B لازم برای بدن می باشد. ویتامین B یک عامل مهم چربی سوز می باشد و با بالا بردن متابولیسم بدن، سبب چربی سوزی و کاهش وزن، می گردد.

وجود فیبر موجود در گشنیز، می تواند سبب کاهش اشتها شده و از بروز پرخوری جلوگیری نماید
وجود فیبر موجود در گشنیز، می تواند سبب کاهش اشتها شده و از بروز پرخوری جلوگیری نماید

جوشانده تخم گشنیز، یکی از مؤثرترین جوشانده های لاغری به شمار می رود. گشنیز، علاوه بر تاثیر بر لاغری، می تواند سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت کرده و در بهبود روند کارکرد سیستم گوارشی نیز، بسیار مؤثر عمل می کند.

البته، لازم به ذکر است که گشنیز، با توجه به خواص بسیار فوق العاده ای که برای کاهش وزن دارد، نمی تواند برای هر فردی با هر میزان درصد از چاقی، مؤثر عمل کند.

در افرادی که دارای اضافه وزن می باشند و هنوز از مرز چاقی عبور نکرده اند و به بیماری چاقی از درجات بالای آن مبتلا نشده اند، مصرف گشنیز، به همراه غذاها و رژیم های لاغری مناسب، می تواند در کاهش وزن بسیار مؤثر عمل نماید.

گشنیز، نمی تواند برای افرادی که چاق هستند و یا به بیماری چاقی مفرط دچار هستند، مفید واقع گردد

این در حالی است که گشنیز، نمی تواند برای افرادی که چاق هستند و یا به بیماری چاقی مفرط دچار هستند، مفید واقع گردد. دکتر سلیمی، فوق تخصص لاپاراسکوپی، با سال ها تجربه در انجام انواع جراحی های چاقی، تنها راه درمان افرادی که بی ام آی بالا دارند را، انجام جراحی چاقی بیان می نمایند.

بدیهی است که برای افرادی که میزان شاخص توده بدنی ایشان بالا می باشد و در محدوده چاقی مفرط قرار دارند، جراحی چاقی می تواند سبب کاهش وزن و رسیدن ایشان به تناسب اندام باشد.

از فواید جراحی چاقی، می توان به بازگشت ناپذیر بودن آن اشاره کرد. در دنباله مبحث ” کالری کوکو سبزی ” به بررسی تاثیرات سبزی جعفری، بر کاهش وزن و لاغری، خواهیم پرداخت. با ما هم چنان تا پایان این مقاله، همراه باشید.

گشنیز، نمی تواند برای افرادی که چاق هستند و یا به بیماری چاقی مفرط دچار هستند، مفید واقع گردد
گشنیز، نمی تواند برای افرادی که چاق هستند و یا به بیماری چاقی مفرط دچار هستند، مفید واقع گردد

جعفری

جعفری از جمله سبزیجات بسیار پر مصرف و در عین حال، لذید به شمار می رود این سبزی معطر، در تهیه بسیاری از انواع غذاها، مورد استفاده قرار می گیرد. جعفری چه به صورت خشک شده و چه به صورت تازه، فواید بی شماری را برای بدن، به همراه دارد.

در جعفری میزان قابل توجهی ویتامین C وجود دارد. علاوه بر این، در آن، انواع ویتامین های لازم برای بدن، نظیر ویتامین A و مواد معدنی نظیر آهن و مس و فولات، موجود می باشد. جعفری فواید بی شماری دارد که از آن جمله، می توان به تاثیر فوق العاده آن در کاهش وزن اشاره کرد.

همچنین از جعفری برای درمان مشکل اسهال نیز استفاده می شود. خاصیت ضد تورم، منظم شدن دوران قاعدگی و خاصیت ضد التهابی در جعفری، از دیگر فواید این گیاه مفید به شمار می رود. همچنین، جعفری، درمانی برای عفونت پوست سر و حفظ سلامت پوست بدن نیز می باشد.

جعفری
جعفری

مصرف جعفری، در سلامت کلیه ها بسیار تاثیرگذار است. مصرف جعفری، می تواند التهابات و در مفاصل را کاهش داده و درمانی بر انواع سرفه های آلرژیک به شمار رود. اما یکی از خواص این گیاه مفید، که بر محبوبیت آن در میان علاقمندان به کاهش وزن، می افزاید، خاصیت چربی سوزی آن می باشد.

گیاه جعفری خاصیت چربی سوزی بالایی دارد

گیاه جعفری خاصیت چربی سوزی بالایی دارد. ای گیاه به شدت ادرار آورد بوده و یک داروی تاثیرگذار برای رسیدن به تناسب اندام به شمار می رود. جعفری سبب می گردد که سلولیت های چاقی، رفته رفته از بین بروند و توده انباشته شده چربی نابود گردد.

بسیاری از افرادی که به هدف لاغری، اقدام به پیروی از رژیم های لاغری می کنند، جعفری را به عنوان یک عضو اصلی در رژیم لاغری خود، می گنجانند.

از دیگر خواص مثبت جعفری، می توان به کمک در حفظ سلامت رگ های خونی، خواص ضد سرطانی، حفظ سلامت گوش ها، شفاف سازی پوست صورت، کنترل و جلوگیری از ریزش موی سر، حفظ سلامت استخوان ها، حفظ سلامت قلب، تنظیم دستگاه گوارش، حفظ سلامت غدد، درمان مشکل شب کوری،

حفظ سلامت کبد، تقویت سیستم ایمنی بدن، کاهش کلسترول بد خون، پیشگیری از آکنه و جوش، کمک به جذب آهن، نرم کننده موهای سر، رفع چین و چروک های پوست، ضد باکتری طبیعی، تسریع درمان زخم ها، حفظ سلامت دهان و دندان، حفظ سلامت پوست، رفع تیرگی دور چشم و هزاران فایده دیگر برای بدن، اشاره کرد.

دیگر مواد مغذی موجود در جعفری

از دیگر مواد مغذی موجود در جعفری می توان به ویتامین های C، K، A، E ، تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، ویتامین B6، ویتامین B12، پانتوتنیک اسید، کولین، فولات، کلسیم، آهن، منیزیم، منگنز، فسفر، پتاسیم، روی و مس اشاره کرد.

دیگر مواد مغذی موجود در جعفری
دیگر مواد مغذی موجود در جعفری

علاوه بر تمامی موارد ذکر شده، گیاه جعفری، حاوی ترکیباتی فرار نظیر، مریستیکین، لیمونن، اوژنول، آلفا تودین می باشد. همچنین، جعفری، حاوی مقداری انرژی، کربوهیدرات، چربی و پروتئین نیز می باشد. خواص فوق العاده جعفری، سبب شده است که این گیاه مفید، در بیشتر رژیم های لاغری، مشاهده شود.

یکی از سبزیجات موجود در کوکو سبزی نیز، جعفری می باشد. با توجه به کالری کم این گیاه و چربی سوزی بالای آن، می توان پیش بینی نمود که کوکو سبزی، یک غذای مناسب برای کاهش وزن، باشد. لازم به ذکر است که، نمی توان از کوکو سبزی برای رسیدن به تناسب اندام، با هر درصد چاقی، بهره مند شد.

کوکو سبزی، می تواند یک وعده غذای مناسب برای افرادی باشد که تمایل به کاهش وزن داشته و میزان چاقی ایشان، هنوز به حد چاقی و یا چاقی مفرط، نرسیده باشد. دکتر سلیمی، مصرف کوکو سبزی را به عنوان یک غذای رژیمی و لاغر کننده، تنها برای افرادی که دارای اضافه وزن می باشند و به کمک رژیم های لاغری می توانند وزن خود را کاهش دهند، مناسب می دانند.

دکتر سلیمی، جراح متخصص جراحی های چاقی و لاپاراسکوپی، بهترین گزینه درمانی برای افراد مبتلا به بیماری چاقی را، انجام جراحی چاقی، بیان می کنند.

جراحی چاقی، فرصتی مناسب برای تغییر در سبک زندگی و ارتقای کیفیت آن می باشد

جراحی چاقی، فرصتی مناسب برای تغییر در سبک زندگی و ارتقای کیفیت آن می باشد. کاهش وزن ناشی از انجام جراحی چاقی، به هیچ عنوان قابل بازگشت نمی باشد و فرد برای همیشه می تواند تناسب اندام خود را حفظ نماید.

جراحی چاقی، فرصتی مناسب برای تغییر در سبک زندگی و ارتقای کیفیت آن می باشد
جراحی چاقی، فرصتی مناسب برای تغییر در سبک زندگی و ارتقای کیفیت آن می باشد

خیلی خوب است که کوکو سبزی، با مقداری کاهو سرو شود. تا هم خاصیت سیرکنندگی بالاتری داشته باشد و هم به دلیل میزان بالای فیبر موجود در کاهو، دیرتر احساس گرسنگی، به سراغ فرد بیاید.

همان طور که مشاهده می شود، حجم گسترده ای از کوکو سبزی را سبزیجات کم کالری تشکیل داده اند که به جهت کالری کم آن، برای تولید انرژی، بدن شروع به چربی سوزی می نماید. از همین رو، کوکو سبزی، البته به شرط استفاده کم از روغن، می تواند تاثیر شایانی در کاهش وزن، داشته باشد.

تاثیر فیبر موجود در کوکو سبزی بر کاهش وزن

سبزیجات حاوی میزان قابل توجهی فیبر می باشند. فیبر که امروزه یکی از مواد اصلی موجود در سبد غذایی به شمار می رود، یک عامل اساسی برای کاهش وزن بوده و در تمامی رژیم های لاغری استاندارد، می توان رد پای آن را، مشاهده کرد. وجود فیبر در کوکو سبزی، سبب بهبود سلامت سیستم گوارشی می گردد.

همچنین فیبر، در پیشگیری به ابتلا به انواع بیماری های خطرناکی نظیر، دیابت نوع دو، انواع بیماری های قلبی-عروقی و … اشاره کرد. فیبر نقش بسیار مهمی را در بسیاری از رژیم های لاغری، ایفا می نماید. فیبر یک عنصر سیرکننده طبیعی می باشد.

مصرف مواد غذایی حاوی فیبر، نظیر سبزیجات موجود در کوکو سبزی، می تواند با سرعت بالاتری احساس سیری را در فرد به وجود آورد و از آن مهم تر، این احساس سیری برای بلند مدت، می تواند فرد را سیر نگه دارد. این خاصیت فیبر، سبب می گردد که فرد در مدت کوتاهی بتواند وزن خود را کاهش دهد.

فیبر موجود در کوکو سبزی، سبب می شود که گوارش آن برای انسان، آسان تر شود. فیبر در نوع محلول و نامحلول وجود دارد. فیبر محلول، می تواند از بین برنده چربی و کاهش دهنده میزان کلسترول خون شود. فیبر نامحلول، سبب می گردد تا مواد غذایی از دستگاه گوارش عبور کرده و به راحتی دفع شوند. فیبر موجود در کوکو سبزی، عاملی مؤثر بر کاهش وزن، به شمار می رود.

تاثیر فیبر موجود در کوکو سبزی بر کاهش وزن
تاثیر فیبر موجود در کوکو سبزی بر کاهش وزن

تخم مرغ از عناصر اصلی موجود در کوکو سبزی

در ادامه مقاله ” کالری کوکو سبزی ” لازم و ضروری است که به بررسی یکی دیگر از عناصر اصلی موجود در کوکو سبزی، یعنی تخم مرغ، بپردازیم. تخم مرغ، از جمله غذاهای سالم به شمار می رود که در آن، میزان قابل توجهی، پروتئین، چربی های سالم، انواع مواد مغذی و ویتامین ها، یافت می شود.

تخم مرغ، با توجه به اینکه خود به تنهای حاوی بسیاری از مواد مغذی می باشد، می تواند یک عامل اساسی در بیشتر رژیم های غذایی به شمار رود. زرده تخم مرغ، دارای مواد بسیار مغذی برای بدن می باشد که سبب بالا بردن متابولیسم بدن می شود.

با بالا رفتن متابولیسم بدن، میزان چربی سوزی افزایش می یابد و این امر، باعث کاهش وزن می گردد. هم چنین در زرده تخم مرغ، ویتامین D یافت می شود که یک عامل اساسی در کوچک کردن چربی ناحیه شکمی می باشد. ویتامین D یک عامل بسیار مهم در سلامت و ایمنی استخوان می باشد.

ویتامین D به صورت طبیعی در بسیاری از غذاها یافت نمی گردد. بر اساس تحقیقات انجام شده، وجود سطح سالم ویتامین D در بدن و در رژیم غذایی، می تواند باعث کاهش میزان چربی انباشته شده در بدن، گردد. همچنین، در تخم مرغ، میزان بسیار زیادی پروتئین وجود دارد.

تخم مرغ از عناصر اصلی موجود در کوکو سبزی
تخم مرغ از عناصر اصلی موجود در کوکو سبزی

پروتئین سبب بالا بردن میزان متابولیسم بدن می گردد

پروتئین سبب بالا بردن میزان متابولیسم بدن می گردد و باعث می شود که سطح انرژی بسیار بالا رود. این امر، سبب می گردد که فرد برای مدت طولانی احساس سیری کرده و به تدریج، وزن وی، کاهش یابد.

همچنین، در تخم مرغ، میزان بالایی از چربی یافت می شود. بسیاری از رژیم های لاغری، امروزه بر پایه چربی بنا نهاده شده اند. به عنوان نمونه، رژیم لاغری مدیترانه ای، با این که حاوی میزان قابل توجهی چربی می باشد، خود سبب کاهش وزن می گردد. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده، در تخم مرغ، کولین وجود دارد که عاملی مؤثر در رشد مغز به شمار می رود.

عناصر موجود در تخم مرغ، می تواند سبب بهبود کارکرد مغز شده و از احتمال بروز مشکلات مغزی نظیر آلزایمر در دورانی پیری، جلوگیری به عمل آورد. تخم مرغ می تواند سبب بهبود عملکرد غذه تیروئید شود و نیز، مصرف آن، می تواند باعث بهبود روحیه و کاهش میزان استرس و اضطراب شود که خود این عوامل، جزو فاکتورهای اصلی افزایش وزن به شمار می روند.

پروتئین سبب بالا بردن میزان متابولیسم بدن می گردد
پروتئین سبب بالا بردن میزان متابولیسم بدن می گردد

مصرف تخم مرغ، برای افرادی که همراه با رژیم لاغری، ورزش نیز می کنند، بسیار مفید می باشد

مصرف تخم مرغ، برای افرادی که همراه با رژیم لاغری، ورزش نیز می کنند، بسیار مفید می باشد. زیرا که سبب می گردد میزان بالایی از انرژی وارد بدن شده که این امر، در بالا بردن سوخت و ساز بدن و در نتیجه چربی سوزی بیشتر و مؤثرتر، بسیار مفید می باشد.

در تخم مرغ، 9 اسید آمینه ضروری برای بدن وجود دارد که این اسیدهای آمینه، سبب بالا بردن متابولیسم بدن می شوند. این اسیدها، سبب می شوند  که سلول های بدن، برای ایجاد انرژی، چربی ها را به سوخت مبدل کنند.

به صورت کلی، چاقی و یا لاغری، عواملی می باشد که تاثیرپذیری مستقیمی از وجود اسیدهای آمینه دارند. کالری موجود در تخم مرغ، بسیار کم می باشد. به صورتی که یک تخم مرغ بزرگ، تنها حاوی 74 کالری می باشد. این امر سبب می شود که کالری اضافی وارد بدن نشده و بدن برای سوخت و ساز و تولید انرژی لازم برای خود، از چربی های انباشته شده، مصرف نماید.

در تخم مرغ، چربی و پروتئین که دو عامل اصلی برای سیر نگه داشتن انسان به شمار می روند، یافت می گردد

در تخم مرغ، چربی و پروتئین که دو عامل اصلی برای سیر نگه داشتن انسان به شمار می روند، یافت می گردد. لذا، مصرف تخم مرغ، با نگه داشتن احساس سیری طولانی مدت، سپس کاهش وزن و چربی سوزی می گردد. از دیگر فواید تخم مرغ، می تواند به وجود عناصر آنتی اکسیدان در آن، اشاره کرد.

تخم مرغ، یک ماده غذایی مغذی می باشد که در آن، قند یافت نمی شود که این امر احتمال ابتلا به دیابت و یا فشار خون را که از بیماری های مرتبط با چاقی می باشند، کاهش دهد. تخم مرغ، می تواند میزان قند خون را ثابت نگه داشته و به جای کربوهیدرات ها که عواملی چاق کننده می باشند، در وعده صبحانه مصرف شود.

در تخم مرغ، چربی و پروتئین که دو عامل اصلی برای سیر نگه داشتن انسان به شمار می روند، یافت می گردد
در تخم مرغ، چربی و پروتئین که دو عامل اصلی برای سیر نگه داشتن انسان به شمار می روند، یافت می گردد

تسهیل هضم سبزیجات

یکی دیگر از فواید تخم مرغ به خصوص در کوکو سبزی، همراه شدن این ماده غذایی با سبزیجات می باشد که سبب تسهیل هضم سبزیجات می گردد.

تخم مرغ، حاوی میزان بسیار بالایی چربی، پروتئین و ویتامین های مختلف می باشد و می تواند اشتیاق به خوردن سبزیجات را تقویت نماید. مصرف سبزیجات و تخم مرغ با هم، می تواند تاثیرات بسیار مثبتی بر کاهش وزن داشته و در شرایطی که فرد به اضافه وزن مبتلا باشد، به تدریج سبب کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام گردد.

چنان چه تا به این جای مقاله کالری کوکو سبزی برای شما مفید بوده است، از شما دعوت می کنیم تا پایان این مبحث، با ما همراه شوید.

کوکو سبزی چه کسانی را لاغری می کند؟

در مقاله کالری کوکو سبزی به بررسی دلایل تاثیرات مثبت کوکو سبزی بر کاهش وزن، پرداختیم. اما  سؤال این جاست که آیا، کوکو سبزی، باعث لاغری شده همه می شود و یا تنها بر روی برخی از افراد تاثیر دارد.

برای توضیح دقیق این موضوع، می بایست ابتدا به بررسی مبحث بی ام آی یا شاخص توده بدنی، بپردازیم و سپس به بررسی تاثیرگذاری کوکو سبزی بر لاغری خواهیم پرداخت. بدون تردید، میزان تاثیر هر نوع رژیم لاغری، به درصد چاقی افراد، بستگی دارد.

این وابستگی، تنها با تعریف شاخص توده بدنی، مشخص می گردد. پس پیش از پاسخ به سؤال ” کوکو سبزی چه کسانی را لاغری می کند؟ ” ابتدا به شرح مبحث بی ام آی، می پردازیم. با ما هم چنان تا ادامه مبحث کالری کوکو سبزی همراه باشد.

کوکو سبزی چه کسانی را لاغری می کند؟
کوکو سبزی چه کسانی را لاغری می کند؟

بی ام ای چیست ؟

شاخص توده بدنی یا به اختصار BMI، آماری است برای تشخیص میزان چربی انباشته شده در بدن که بر اساس دو معیار اصلی قد و وزن، محاسبه می گردد. با دانستن میزان شاخص توده بدنی، میزان اضافه وزن و یا کمبود وزن و نیز بودن در وزن ایده آل، مشخص می گردد.

با دانستن میزان بی ام ای، می توان مشخص نمود که به چه میزان قد و وزن، با یکدیگر هماهنگی دارند. البته لازم به ذکر است که این معیار، نمی تواند برای ورزشکاران که بدن ایشان دارای توده عظیم عضلانی می باشد و یا کودکان و افراد مسن و نیز زنان باردار، صحیح باشد.

بی ام ای چیست ؟
بی ام ای چیست ؟

اما، به صورت کلی، برای افرادی با شرایط عادی، می توان بی ام آی را، یک معیار مشخص برای تعیین حدود چاقی و یا لاغری، در نظر گرفت. بر اساس میزان شاخص توده بدنی، افراد به چندین دسته، تقسیم می شوند. در ادامه مبحث ” کالری کوکو سبزی ” به بررسی مقادیر مختلف بی ام ای، می پردازیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله محاسبه bmi بر اساس سن را مطالعه کنید.

مقادیر مختلف شاخص توده بدنی

بر اساس گفته های دکتر سلیمی، جراح با تجربه و فوق تخصص جراحی های چاقی و لاپاراسکوپی، میزان شاخص توده بدنی، می تواند نشانگر  وضعیت جسمانی فرد از نظر میزان چربی انباشته شده در بدن باشد.

ایشان دسته بندی های مختلف BMI را بر اساس زیر، طبقه بندی می نمایند:

شاخص توده بدنی کمتر از 18.5

چنان چه شاخص توده بدنی فرد، کمتر از 18.5 باشد، این بدان معناست که فرد، دچار کمبود وزن می باشد. دکتر سلیمی، بهترین گزینه برای این افراد را، مراجعه به پزشک تغذیه و گرفتن یک برنامه رژیم غذایی سالم و استاندارد برای افزایش وزن می دانند.

هم چنین، دکتر سلیمی، به همه افرادی که دچار کمبود وزن می باشند، توصیه می کنند که ورزش را همواره در برنامه روزانه خود بگنجانند و تلاش نمایند با افزایش وزن خود، به تناسب اندام و وزن نرمال برسند. زیرا که کاهش وزن نیز، همانند افزایش وزن، می تواند عوارض ناگواری را برای فرد به همراه داشته باشد.

شاخص توده بدنی کمتر از 18.5
شاخص توده بدنی کمتر از 18.5

شاخص توده بدنی بین 18.5 تا 24.9

دکتر سلیمی، بهترین محدوده شاخص توده بدنی را، این محدوده می دانند. تمامی کسانی که در این محدوده قدی/وزنی قرار دارند، افرادی متناسب به شمار می روند. قد و وزن این افراد با یکدیگر، دارای یک تناسب منطقی می باشد.

البته دکتر سلیمی، به افرادی که در این محدوده BMI قرار دارند، توصیه می کنند که با بهره گیری از یک رژیم غذایی سالم و ورزش کردن، همواره تلاش کنند تا وزن خود را در همین محدوده بی ام ای، نگه دارند.

شاخص توده بدنی بین 18.5 تا 24.9
شاخص توده بدنی بین 18.5 تا 24.9

در بسیاری از موارد دیده می شود که فرد در سنین جوانی در محدوده وزنی ایده آل قرار دارد و با کهولت سن، به مشکل اضافه وزن، دچار می شوند. از همین رو، دکتر سلیمی، به این افراد، توصیه می کنند که حتماً در حفظ شرایط ایده آل بدنی خود، کوشا باشند.

شاخص توده بدنی بین 25 الی 29.9

افرادی که در این محدوده از بی ام ای قرار دارند، به مشکل اضافه وزن دچار می باشند. این افراد، هنوز به مرز چاقی نرسیده اند اما با یک لغزش کوچک، می توانند از این محدوده عبور نمایند.

دکتر سلیمی، به افرادی که بی ام آی ایشان بالا نبوده و در محدوده اضافه وزن قرار دارد، توصیه می کنند که با مراجعه به پزشک تغذیه و پیروی از یک رژیم لاغری استاندارد و مناسب، سعی در کاهش وزن خود کرده و به تناسب اندام و وزن ایده ال، دست یابند.

هم چنین، انجام حرکات ورزشی منظم و مرتبت با کاهش وزن به همراه رژیم لاغری، می تواند در کاهش وزن و پایین آوردن معیار بی ام آی، بسیار مؤثر عمل نماید.

دکتر سلیمی، به افرادی که اضافه وزن دارند، انجام جراحی چاقی را به هیچ عنوان توصیه نمی کنند. زیرا که بی ام ای در این افراد بالا نبوده و می توانند با پیروی از رژیم لاغری و ورزش، وزن خود را به حد متناسب و ایده آل برسانند.

شاخص توده بدنی بین 30 الی 34.9

به این محدوده از بی ام ای، چاقی درجه یک می گویند. این مرحله از چاقی، می تواند عوارض مختلفی را با خود به همراه داشته باشد که از آن جمله می توان به دیابت نوع دو، انواع بیماری های قلبی-عروقی و مشکلات تنفسی و نیز فشار خون بالا و کلسترول خون بالا، اشاره کرد.

بسیاری از این افراد، حتی با وجود پیروی از انواع رژیم های لاغری و ورزش های منظم، نتوانسته اند وزن خود را کاهش دهند و حتی روز به روز، بر وزن ایشان، افزوده می شود.

شاخص توده بدنی بین 30 الی 34.9
شاخص توده بدنی بین 30 الی 34.9

دکتر سلیمی، به تمامی کسانی که در محدوده چاقی درجه یک قرار دارند و به بیماری های مرتبط با بیماری چاقی مبتلا می باشند و نیز با پیروی از رژیم های لاغری و ورزش، نتوانسته اند وزن خود را کاهش دهند، عمل جراحی چاقی را به عنوان بهترین راه درمانی، معرفی می نمایند.

حال آن که، اگر فرد بتواند با رژیم لاغری وزن خود را کم کرده و هیچ گونه عارضه ای مرتبط با بی ام آی بالا را نداشته باشد، می تواند با رژیم لاغری و ورزش، وزن خود را کاهش دهد. تشخیص دقیق این امر، به عهده پزشک متخصص می باشد.

شاخص توده بدنی بین 35 الی 39.9

دکتر سلیمی، به این محدوده وزنی، چاقی درجه دو می گویند. چاقی درجه دو، درجه ای از چاقی می باشد که در آن معمولاً فرد بی ام ای بالایی داشته و به انواع بیماری های مرتبط با چاقی نیز، مبتلا می باشد.

برای افرادی که در این محدوده وزنی قرار دارند و بی ام آی ایشان بسیار بالا می باشد، تنها راه درمان، عمل جراحی چاقی، می باشد. عمل های جراحی چاقی، به روش های مختلفی انجام می گیرند که بنا بر صلاحدید پزشک می توانند به روش اسلیو معده، بای پس معده، مینی بای پس معده، حلقه گذاری معده، بالن گذاری معده و بسیاری از روش های دیگر، انجام گیرد.

دکتر سلیمی، پیروی از رژیم لاغری را برای این افراد، تنها تحت نظر پزشک، شایسته می دانند. البته لازم به ذکر است که افرادی با بی ام ای بالا، نمی توانند با رژیم لاغری وزن خود را به حد نرمال برسانند. اما می توانند با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی خود، آمادگی لازم برای انجام جراحی چاقی و مراقبت های پس از آن را، به دست آورند.

شاخص توده بدنی بین 35 الی 39.9
شاخص توده بدنی بین 35 الی 39.9

شاخص توده بدنی بالاتر از 40

بالاترین میزان بی ام ای، هنگامی است که شاخص توده بدنی، مقداری بیش از 40 را نشان دهد. به این درجه از چاقی، چاقی درجه 3 یا چاقی خطرناک و مرگبار گفته می شود. تنها راه درمان این افراد نیز، انجام جراحی چاقی می باشد.

شاخص توده بدنی بالاتر از 40
شاخص توده بدنی بالاتر از 40

البته بنا بر گفته دکتر سلیمی، نوع عمل جراحی چاقی در این افراد، به نظر مستقیم پزشک بستگی دارد. بی ام ای بالا، خطرات بی شماری را برای فرد مبتلا به آن، به همراه دارد که در ادامه مبحث کالری کوکو سبزی به بررسی این موارد، خواهیم پرداخت.

خطرات ناشی از بی ام ای بالا

به گفته دکتر سلیمی، فوق تخصص لاپاراسکوپی و جراحی های چاقی، اضافه می کنند که بی ام ای بالا، می تواند بدن را در برابر ریسک های بزرگی قرار دهد که در زیر به برخی از این موارد، اشاره کرده ایم:

خطرات ناشی از بی ام ای بالا
خطرات ناشی از بی ام ای بالا

بی ام ای بالا، باعث بالا بردن و شدت ضربان قلب می گردد

میزان فشار خون و کلسترول خون را بالا می برد

بی ام ای بالا، سطح گلیسرید را بالا می برد

باعث پایین آمدن سطح کلسترول خوب در بدن می شود

خطر ابتلا به بیماری دیابت نوع دو را بالا می برد (پیشنهاد می کنیم از پست درمان دیابت بارداری با انسولین دیدن کنید.)

موارد بالا، تنها چند مورد از خطرات ناشی از بی ام ای بالا، می باشد.

در ادامه، می توان خطر ابتلا به بیماری های زیر را نیز، به سبب بالا رفتن وزن زیاد و بی ام ای بالا، بیان نمود:

فشار خون بالا

افزایش میزان کلسترول خون

دیابت نوع دو

ابتلا به انواع بیماری های قلبی و عروقی

سکته مغزی

بیماری مرتبط با کیسه صفرا

آرتروز

بروز مشکلات تنفسی نظیر آپنه خواب

انواع سرطان نظیر سرطان سینه و روده

علاوه بر تمامی مشکلات جسمی که بی ام ای بالا به همراه دارد، این معیار، می تواند باعث بروز بسیاری از بیماری های روحی و روانی، نظیر افسردگی و کاهش اعتماد به نفس در فرد، گردد. برای این افراد، رژیم لاغری و مصرف غذاهایی همچون کوکو سبزی، نمی تواند آن چنان مؤثر باشد.

بهترین روش درمانی برای افرادی که میزان بی ام ای ایشان بالا می باشد، انجام جراحی چاقی می باشد. لازم به ذکر است که جراحی چاقی به روش های متفاوتی انجام می گیرد که در بخش بعدی از مقاله کالری کوکو سبزی اشاره ای کوتاه به هر یک از این روش ها، خواهیم انداخت.

روش های مختلف جراحی چاقی

دکتر سلیمی، روش های مختلف جراحی چاقی را به صورت ذیل بیان می کنند:

روش های مختلف جراحی چاقی
روش های مختلف جراحی چاقی

جراحی اسلیو معده

در این روش، بخش وسیعی از معده جدا شده و از بدن خارج می گردد. بخش باقی مانده که در حدود 20 درصد از حجم معده اصلی می باشد، با کم کردن اشتها و نیز کاهش جذب غذا، باعث سرعت بخشیدن به روند لاغری می گردد.

پیشنهاد می کنیم از پست اسلیو معده مناسب چه کسانی است دیدن کنید.

جراحی اسلیو معده
جراحی اسلیو معده

دکتر سلیمی، فوق تخصص لاپاراسکوپی و جراحی چاقی، روش اسلیو معده به سبک لاپاراسکوپی را مناسب تر از روش های سنتی بیان می کنند. زیرا که در این روش، هیچ برشی بر روی بدن بیمار ایجاد نمی گردد و از همین رو، دوره نقاهت کمتری را نیز، بیمار سپری می نماید.

جراحی بای پس معده

در این روش، بخش وسیعی از معده و نیز روده کوچک، توسط جراح بریده می شود و روده کوچک به صورت مستقیم به معده، متصل می گردد. در این روش، باقی مانده معده در بدن باقی مانده و از آن خارج نمی گردد.

دکتر سلیمی، روش بای پس معده را نیز، به روش لاپاراسکوپی، انجام می دهند و به جای یک برش بزرگ بر روی شکم، تنها چندین سوراخ کوچک بر روی شکم ایجاد شده و این امر، دوره نقاهت کوتاه تری را برای بیمار رقم خواهد زد و فرد در مدتی کوتاه می تواند بهبودی خود را کسب نماید.

جراحی حلقه گذاری معده قابل تنظیم معده

در این روش، حلقه ای قابل تنظیم در بالای معده قرار می گیرد. این روش نیز می تواند به روش لاپاراسکوپی انجام گیرد. هنگامی که فرد غذا می خورد، غذا به دیواره معده فشار وارد کرده و سیگنال های سیری را به مغز ارسال می کند.

جراحی حلقه گذاری معده قابل تنظیم معده
جراحی حلقه گذاری معده قابل تنظیم معده

جراحی حلقه گذاری معده عمودی

این روش به نسبت روش های نوین، سنتی به نظر می رد. در این روش، جراح، سوراخی را در قسمت بالای معده ایجاد می کند و از گیره های جراحی در قسمت بالایی معده به هدف کوچک کردن کیسه معده، استفاده می نماید. تمامی مواد غذایی از همان سوراخ کوچک وارد معده می شوند.

لازم به ذکر است که روش های متنوع دیگری نیز برای انجام جراحی چاقی وجود دارند که پزشک جراح، با توجه به صلاحدید خود، می تواند اقدام به انجام عمل جراحی مناسب، نماید. اما چگونه جراحی چاقی می تواند وزن را کاهش دهد؟ در دنباله مقاله کالری کوکو سبزی به بررسی این موضوع پرداخته ایم.

جراحی چاقی چگونه باعث کاهش وزن می شود؟

همان طور که به آن اشاره شد، بهترین راه درمان بی ام ای بالا، انجام جراحی چاقی می باشد. جراحی چاقی، به یکی از روش های زیر، می تواند وزن را کاهش دهد:

جراحی چاقی چگونه باعث کاهش وزن می شود؟
جراحی چاقی چگونه باعث کاهش وزن می شود؟

محدود نمودن میزان غذایی که معده فرد می تواند در خود نگه داشته که به سبب آن، فرد غذای کمتری می خورد و از همین رو، وزن به سرعت کاهش می یابد.

محدود نمودن میزان جذب برخی از کالری های و مواد مغذی، توسط سیستم گوارشی

یک برنامه ترکیبی از دو حالت فوق الذکر

جراحی چاقی چه فوایدی دارد؟

جراحی چاقی به هدف کاهش اضافه وزن برای افرادی که دارای بی ام ای بالا می باشند، توسط دکتر سلیمی، توصیه می گردد. با جراحی چاقی و کاهش وزن ناشی از ان، فرد می تواند با انواع بیماری های مرتبط با چاقی، نظیر آپنه خواب و دیابت نوع دو، مقابله نماید.

بسیاری از مشکلات روحی و روانی، نظیر کاهش اعتماد به نفس و افسردگی، پس از عمل جراحی چاقی، به صورت کامل، از بین می روند. پس از جراحی چاقی، بیمار به سرعت شاهد کاهش وزن خود می باشد که دلیل آن، کم شدن حجم غذای مصرفی و جذب آن، می باشد.

کیفیت زندگی پس از عمل جراحی چاقی، بهبود می یابد و حتی سبب حذف بسیاری از هزینه ها از زندگی می گردد. اما شاید یکی از فواید محبوب انجام جراحی چاقی، دائمی بودن این روش درمانی برای بی ام ای بالا، باشد.

جراحی چاقی چه فوایدی دارد؟
جراحی چاقی چه فوایدی دارد؟

دائمی بودن، به این معناسب که کاهش وزن ایجاد شده، به هیچ عنوان بازگشت نخواهد داشت و فرد مجددا وزن اضافه ای را که کم کرده است را، مجددا کسب نخواهد کرد. این تناسب اندام دائمی، یکی از دلایل محبوبیت جراحی چاقی به شمار می رود.

علاوه بر تمامی موارد ذکر شده، جراحی چاقی، فواید بسیار دیگری را نیز برای فرد به همراه خواهد داشت که برای اطلاع از جزییات امر، می توانید با دکتر سلیمی، پزشک متخصص و فوق تخصص جراحی چاقی و لاپاراسکوپی، مشورت نمایید.

لطفا از پست قرص لاغری سی ال ای دیدن کنید.

سخن پایانی

چنان چه علاقمند به خوردن غذاهای سرخ کردنی می باشید و در عین حال، تمایل به کاهش وزن خود دارید و می خواهید سلامتی و وزن خود را نیز، مدیریت نمایید. کوکو سبزی، گزینه ای مناسب می باشد. کوکو سبزی، حاوی عناصری می باشند که همگی در کاهش وزن، تاثیر شایانی دارند.

مصرف کوکو سبزی، همراه با یک رژیم لاغری، می تواند کاهش وزنی باورنکردنی را به همراه داشته باشد. لازم به ذکر است که، میزان کاهش وزن و تاثیرگذاری کوکو سبزی بر آن، ارتباط مستقیمی با میزان بی ام ای دارد.

بی ام ای فرد اگر در حد بالایی باشد، دیگر رژیم های لاغری نمی توانند تاثیر شایانی بر کاهش وزن داشته باشد. دکتر سلیمی، تنها راه درمان بی ام ای بالا را، جراحی چاقی می دانند. جراحی چاقی، فواید بی شماری برای افرادی که بی ام ای بالا دارند به همراه خواهد داشت.

درمان و یا بهبودی بسیاری از بیماری های مرتبط با چاقی

جراحی چاقی، نه تنها سبب کاهش وزن فرد می گردد، بلکه سبب درمان و یا بهبودی بسیاری از بیماری های مرتبط با چاقی نیز، می گردد. هم چنین، جراحی چاقی یک روش درمان دائمی می باشد. البته دکتر سلیمی، بر مراقبت های خود بیمار، پس از انجام جراحی چاقی، به هدف رسیدن سریع تر به تناسب اندام و سلامتی جسمانی و روحی، بسیار تاکید می کنند.

در مقاله کالری کوکو سبزی به بررسی و بحث میزان کالری موجود در اجزای مختلف تشکیل دهنده کوکو سبزی پرداخته ایم و در ادامه تاثیر این ماده غذایی را بر لاغری برای سطوح مختلف بی ام آی مورد بررسی قرار دهیم. امید است که اطلاعات آمده در این مقاله، برای علاقمندان به داشتن اندامی متناسب و سلامتی جسمی و روحی، مفید واقع شده باشد.

لطفا پس از مطالعه این مقاله، از پست کالری طالبی دیدن کنید.

drsalimi

drsalimi

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

تو اینستاگرام منتظرتونیم.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید