کالری پیتزا

کالری پیتزا

فهرست مطالب

با موضوع کالری پیتزا در خدمت شما هستیم.

پیتزا یکی از غذاهای پرطرفدار در سراسر جهان است. اما الزاما سالم نیست.

الزاما ناسالم هم نیست.

نکات زیادی وجود دارد که می تواند بر این موضوع تاثیر بگذارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در زمینه جراحی های چاقی با ما در تماس باشید.

09120174510

اینفوگرافیک کالری پیتزا

اینفوگرافیک کالری پیتزا
اینفوگرافیک کالری پیتزا

معمولاً وقتی بچه ‌ها آن را می‌ خورند، حدود 400 کالری و نوجوانان حدود 600 کالری جذب می ‌کنند. با رشد چاقی در بین کودکان و نوجوانان، محدود کردن کالری دریافتی توصیه بسیار مناسبی است.

یکی از این فاکتورها که در انتخاب پیتزا و هر غذای دیگر باید به آن توجه شود. میزان کالری است.

کالری یک برش از انواع پیتزا

در این قسمت از مقاله به شما می گوییم که انواع پیتزا دارای چه مقدار کالری هستند. البته ما در ادامه به بررسی مفصل تر آن نیز خواهیم پرداخت و این بخش فقط یک لیست است.

 • پیتزا سبزیجات،170 کالری
 • پیتزا پپرونی،265 کالری
 • پیتزا ژامبون ، 250 کالری
 • پیتزا گوشت و قارچ،240 کالری
 • پیتزا ماگاریتا،185 کالری
 • پیتزا مخلوط، 240 کالری

شما در حال مطالعه مقاله “کالری پیتزا” هستید.

کالری یک برش از انواع پیتزا
کالری یک برش از انواع پیتزا

 

فهرست مطالب

درباره پیتزا

اولین پیتزا را سربازان ساسانی درست کردند؟

منشا پیتزا ایتالیاست یا یونان؟

چرا پیتزا معروف است؟

پیتزای امروزی

مهم ترین اجزای تشکیل دهنده پیتزا

کدام یک از مواد مورد استفاده در پخت پیتزا مضر است؟

چرا پیتزا غذای سالمی نیست؟

جدول ارزش غذایی پیتزا

کالری یک برش از انواع پیتزا

کالری انواع پیتزا

کالری پیتزا و مضرات آن

اگر بخواهیم در حین رژیم از پیتزا لذت ببریم چه باید کنیم؟

چگونه ارزش غذایی پیتزا را افزایش دهیم؟

برای سوزاندن یک پیتزا چه مقدار باید بدویم؟

ملاحظات در مورد پیتزا

چند نکته جالب در مورد پیتزا

جراحی چاقی چیست و چگونه انجام میشود؟

جراحی چاقی و درمان بیماری ها

چه کسانی برای جراحی چاقی مناسب هستند؟

خطرات احتمالی جراحی چاقی

مزایای جراحی چاقی

آماده شدن برای جراحی چاقی

چه انتظاری می توانید از پروسه عمل داشته باشید

انواع جراحی چاقی

مراقبت های بعد از جراحی چاقی

زمانی که جراحی کاهش وزن جواب نمی دهد

جراحی چاقی راه حل خلاص شدن از کدام اختلالات است؟

عوامل موثر بر هزینه جراحی چاقی

قبل از هر چیز بهتر است بدانید، کالری چیست؟

شما با اندازه گیری کالری مورد نیاز روزانه خود و تنظیم برنامه غذایی تان با آن می توانید بدانید که کدام غذاها برای شما مناسب هستند و کدام ها برای شما مضر می باشند.

کالری پیتزا
کالری پیتزا

در این مقاله ما قصد داریم درباره پیتزا و کالری آن حرف بزنیم و البته سعی خواهیم کرد که مطالب بیشتر و کاربردی تری را نیز با شما به اشتراک بگذاریم. بنابراین توصیه میکنم این مطلب را تا انتها دنبال بفرمایید.

جدول ارزش غذایی پیتزا

در این بخش می خواهیم به بررسی ارزش غذایی پیتزا بپردازیم. کالری پیتزا در هر 100 گرم آن، 345 است.

مواد موجود در 100 گرم پیتزا:

 • چربی کل، 11 گرم
 • کربوهیدرات، 53 گرم
 • پروتئین، 2 گرم
 • قندها، 9 گرم
 • کربوهیدرات خالص، 52.09 گرم
 • کلسیم، 132 میلی گرم
 • مس، 14  میلی گرم
 • آهن، 90  میلی گرم
 • منیزیم، 00 میلی گرم
 • فسفر، 00 میلی گرم
 • پتاسیم ، 00 میلی گرم
 • سلنیوم، 70 میکروگرم
 • سدیم، 00 میلی گرم
 • روی، 77  میلی گرم
 • آب،24.06 گرم
 • کلسترول، 00 میلی گرم
 • ویتامین B1، 170  میلی گرم
 • ویتامین B2، 201  میلی گرم
 • ویتامین B3، 966  میلی گرم
 • ویتامین B6، 066  میلی گرم
 • ویتامین B9،00 میکروگرم
 • ویتامین B12،00 میکروگرم
 • ویتامین C، 00 میلی گرم
 • ویتامین E،67 میلی گرم
 • ویتامین K، 8  میکروگرم
 • ویتامین A،00 میکروگرم
 • ویتامین D،00 میکروگرم

کالری انواع پیتزا

همانطور که قبلا ذکر شد در انواع مختلف پیتزا میزان کالری می تواند متفاوت باشد. در این بخش به تفصیل درباره انوان گوناگون پیتزا و کالری های شان حرف خواهیم زد.

کالری پیتزا رست بیف

وقتی نام این نوع پیتزا را می شنویم یاد یک غذای خوشمزه می افتیم که نمی توان به راحتی آن را در منوی یک رستوران نادیده گرفت.

برای تهیه این پیتزا، گوشت گوساله، قارچ، پنیر پیتزا، ادویه جات و غیره استفاده می شود. مقدار کالری موجود در این پیتزا حدود 500 کالری ​​است.

کالری پیتزا پپرونی

این نوع پیتزا یکی از پیتزا های پر طرفدار است که در آن حدود 300 کالری برای هر برش است. البته باید گفت که، با مصرف آن، 68مقدار زیادی نمک و چربی به بدن انسان وارد می گردد. حال می توانید محاسبه کنیدکه یک پیتزای کامل از این نوع حاوی چه اندازه کالری است.

کالری پیتزا سبزیجات

این یکی از غذاهای سالم است که این روزها طرفداران زیادی دارد. برای تهیه آن، می توانید انواع مختلفی از سبزیجات را بر اساس دستور العمل های موجود و همچنین بر اساس علایق مردم به پیتزا اضافه کنید. اگرچه در تهیه آن تنوع زیادی وجود دارد، اما به طور کلی می توان گفت که هر یک برش های آن حاوی تقریباً 200 کالری است.

کالری پیتزا قارچ و گوشت

این یک غذای خوشمزه سرشار از پروتئینی است که بسیاری از افراد به ویژه ورزشکاران انتخاب می کنند. مقدار کالری موجود در این غذا بر اساس اندازه آن متفاوت است، اما به طور کلی مقدار کالری موجود در یک برش آن 240 کالری است.

کالری پیتزا مرغ

این غذا نیز بسیار خوشمزه است و حاوی بسیاری از مواد معدنی و ویتامین ها است. مقدار کالری موجود در آن حدودا 230 کالری در 100 گرم است. این غذا همچنین حاوی درصد بالایی از کربوهیدرات ها و پروتئین ها است که تقریباً 19 گرم کربوهیدرات و 17 گرم پروتئین در 100 گرم دارد.

کالری پیتزا مرغ
کالری پیتزا مرغ

کالری پیتزا گوشت

این یکی از مشهورترین و بهترین انواع پیتزا در اکثر رستوران ها است. در تهیه این پیتزا، از گوشت تازه و خالص استفاده می شود و طعم بی نظیر همه را اغوا می کند. مقدار کالری موجود آن حدود 220 کالری در 100 گرم است.

کالری پیتزا مخلوط

این یکی از پیتزا های ساده و خوشمزه است که بیشتر ما به دلیل سهولت آماده سازی آن در خانه درست می کنیم. با توجه به اینکه این پیتزا مطابق با سلیقه افراد تهیه شده است و مواد مختلف برای تهیه آن استفاده می شود، اما به طور کلی می توان گفت که مقدار کالری موجود در هر برش آن 240 کالری است.

کالری پیتزا رژیمی

عشق پیتزا و ترس از چاقی دلیل ورود این نوع پیتزا به میزها است. این غذا فواید زیادی دارد و به اتصال ویتامین ها، مواد معدنی و غیره به بدن کمک می کند.

این غذا با دستور العمل های مختلف است و بر اساس سلایق افراد تهیه می شود و مقدار کالری تغییر آن تغییر می کند. اما به طور کلی می توان گفت که کالری آن تقریباً 400 کالری است.

کالری پیتزای کامل

این یک غذای محبوب است که بسیاری از افراد آن را دوست دارند اما کمتر کسی از میزان کالری آن خبر دارند. یک قرص کامل آن تقریباً 2400 کالری دارد. البته چنانچه قبل تز گفتیممیزان کالری تا حد زیادی به انواع پیتزا بستگی دارد.

کالری پیتزای کامل
کالری پیتزای کامل

کالری پیتزا و مضرات آن

این غذا که حاوی چربی های ساده، کربوهیدرات و الیاف است می تواند کالری بسیار بالایی باشد. این دقیقاً برعکس تلاش های شما برای کاهش وزن یا ماندن در وزن مناسب است.

مواد تشکیل دهنده این غذا می تواند فرق کند و البته پیتزایی که در رستوران می خورید حاوی کالری بیشتری از آنچه در خانه تهیه می کنید، است. این واقعیت که مصرف آن در کودکان زیاد است می تواند نگران کننده باشد زیرا این غذا کالری بالایی دارد و سلامت آنها را مختل می کند.

درباره پیتزا

تصوری که خیلی ها در مورد این غذا دارند این است که پیتزای خوشمزه و فوق العاده متعلق به کشور ایتالیاست و در آنجا متولد شده است.

درست است که پیتزای مدرن و امروزی در ایتالیا اختراع شد، اما تاریخ می گوید که قبل از ایتالیایی ها، یونانی ها نان خود را با موادی مانند سبزی، روغن و پنیر می پوشانند.

برخی معتقدند اولین جرقه های اختراع این غذای ایتالیایی به دست فقرای ناپل ایتالیا افتاد.

در آن زمان این افراد به نان تخت خود گوجه فرنگی اضافه می کردند تا شکم خود را به بهترین شکل پر کنند و در عین حال غذایی با طعمی متفاوت می خوردند.

برخی اسناد تاریخی دیگر نشان می دهد که شخصی به نام رافائل اسپوزیتو برای اولین بار این غذا را اختراع کرد.

او صاحب یک نانوایی بود و در ناپل ایتالیا زندگی می کرد.

رافائل این غذا را به افتخار ملکه مارگاریتا طبخ کرد و سپس به دلیل استقبال بی نظیر از طعم و عطر آن در سراسر جهان پخش شد و طرفداران بسیاری پیدا کرد.

درباره پیتزا
درباره پیتزا

همانطور که می بینید داستان های زیادی درباره این غذا وجود دارد. ما می خواهیم پیش از اینکه به کالری پیتزا بپردازیم، کمی شمارا با تاریخچه آن آشنا کنیم. در ادامه مطالب جالبی به شما درباره پیتزا خواهیم گفت.

اولین پیتزا را سربازان ساسانی درست کردند؟

دانشمندان نان پخته شده 7000 ساله را در ساردینیا دریای مدیترانه کشف کردند که نشان می دهد در زمان های قدیم غذایی شبیه پیتزا تهیه می شده است. در آن زمان، مواد مختلف پخت را برای ایجاد طعم اضافه می کردند. می گویند در قرن ششم پیش از میلاد، سربازان ساسانی سپرهای خود را بر آتش می ‌گذاشتند و روی آن خمیر می ‌گذاشتند و برای آن غذاهای مختلف مانند خرما و پنیر می ‌ریختند و می ‌خوردند.

300 سال قبل از میلاد، یک مورخ رومی به نام “مارکوس پرسئوس کاتو” در کتاب خود می نویسد: “دور پهن خمیری که با روغن زیتون، سبزی و عسل پوشانده شده و روی سنگ پخته شده است.

این نشان می دهد که رومی ها پیتزا را دوست داشتند. آن را با فرهنگ غذایی خود تطبیق دادند زیرا روغن زیتون در رم بسیار محبوب بود. اعتقاد بر این است که کلمه پیتزا از کلمه لاتین “pina” به معنای “تخت” گرفته شده است.

پیشنهاد می کنیم از پست غذاهای گرم و خشک برای لاغری دیدن کنید.

منشا پیتزا ایتالیاست یا یونان؟

برعکس اینکه عده ای معتقدند پیتزا از رم به ایتالیا راه پیدا کرده و از قدیم آن را غذای فقرا می نامیدند، برخی اظهار داشته اند که این غذای لذیذ سابقه ای نسبتاً طولانی دارد و قدمت آن به زمان یونانیان ساکن جنوب ایتالیا بر می گردد.

در حفاری در پمپئی ایتالیا، باستان شناسان بقایای مغازه هایی را یافتند که شباهت این مغازه ها را با پیتزافروشی های امروزی نشان می دهد، البته در آن زمان پیتزا به شکل فعلی وجود نداشت و فقط از نان تخت ساخته شده از آرد تشکیل می شد. همچنین آن را با ادویه و روغن مخلوط کرده و می پختند.

تا پایان قرن هجدهم، فقرای ناپل از گوجه به عنوان ماده اصلی نان خود به شکل پیتزا استفاده می کردند. این نان پیتزا به سرعت توجه گردشگران را به خود جلب کرد و آنها را به مناطق فقیر نشین ناپل کشاند.

تا حدود سال 1830، پیتزا در غرفه های روباز خارج از پیتزافروشی ها فروخته می شد و برخی از پیتزا فروشی های امروزی این سنت دیرینه را زنده نگه داشته اند.

شما در حال مطالعه مقاله “کالری پیتزا” هستید.

منشا پیتزا ایتالیاست یا یونان؟
منشا پیتزا ایتالیاست یا یونان؟

چرا پیتزا معروف است؟

ناپل در اواخر قرن 18 یکی از وسیع ترین شهر های منطقه به حساب می رفت و به سرعت در حال رشد بود. به دلیل هجوم مداوم دهقانان از روستاها، جمعیت ناپل افزایش یافت، بنابراین طبیعی بود که شهرنشینان بیشتری در خطر فقر قرار بگیرند. اکثر آنان به دنبال کار بودند و همیشه به غذای ارزان و آسان نیاز داشتند.

پیتزا پاسخگوی نیاز این افراد بود. البته نه در فروشگاه ها، بلکه توسط دست فروشان خیابانی که صندوقچه های بزرگی زیر بغل داشتند و این غذای خوشمزه و پرطرفدار را می فروختند. در آن زمان دهقانان نان پیتزا را با روغن زیتون و انواع سبزی تهیه می کردند.

پیدایش پنیر گاومیش هندی نیز منجر به تولید پیتزای دیگری با پنیر موزارلا شد. امروزه نیز استفاده از پنیر موزارلا در پیتزای ایتالیایی جزء لاینفک آن است.

از آنجایی که پیتزای “ناپولیتن” نماینده ایتالیا در سراسر جهان است، کمیسیون ملی ایتالیا برای یونسکو، غذای پیتزای ناپلی را به عنوان تنها نامزد این کشور در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت کرده است.

پیتزای امروزی

همانطور که گفته شد پیتزا به شکل مدرن خود در اوایل قرن نوزدهم در ناپل اختراع شد و دستور پخت آن در کشورهای مختلف با تغییرات زیادی مورد استفاده قرار گرفته است.

خمیر پیتزای ایتالیایی کیفیت و طعمی مشابه نان تافتون دارد و فقط مقدار کمی از مواد روی آن ریخته شده است. پیتزا با نان غلیظ و غذاها (هات داگ، هات داگ و …) بعد از مهاجرت ایتالیایی ها به آمریکا و مطابق ذائقه آنها تهیه می شد.

پیتزا لومباردی اولین پیتزا فروشی آمریکایی بود که در سال 1905 در نیویورک افتتاح شد.

پیتزای امروزی
پیتزای امروزی

پیتزای ایتالیایی معمولاً حاوی مواد سالمی است و از طرفی بیشتر پیتزاهای آمریکایی رویه هایی شلوغ و حجیم دارند.

مهم ترین اجزای تشکیل دهنده پیتزا

پیتزا یکی از خوشمزه ترین اما ناسالم ترین غذاهای دنیاست. این غذایی است که بسیاری از افراد مشتاق خوردن آن هستند. متخصصان تغذیه به دلیل ارزش غذایی کم و کالری بالا خوردن این غذا را به هیچ وجه توصیه نمی کنند.

در کشورهای توسعه یافته رقابت شدیدی بین بخش دولتی و بخش خصوصی در تبلیغات غذاهای تازه، سبزیجات و انواع فست فودها وجود دارد. با این حال، زندگی مدرن باعث تسریع در مصرف غذاهای آماده و پر کالری شده است. به این خاطر است که بسیاری از افراد از چاقی و اضافهوزن رنج می برند.

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که با سهل انگاری وبی توجهی به تغذیه تان دچار چاقی شده اید، بهتر است این مطلب را تا انتها دنبال کنید. ما در ادامه این مقاله به معرفی عمل های چاقی که راهکار شگفت انگیزی برای چاقی هستند خواهیم پرداخت.

راهکاری مورد تایید بسیاری از بهترین متخصصان از جمله دکتر سلیمی یکی از جراحان نامدار ایران می باشد. اما در این قسمت از مقاله “کالری پیتزا” به بررسی مهم ترین اجزای سازنده پیزا پرداخته ایم:

نمک

یک تکه متوسط ​​این غذا حاوی 680 میلی گرم نمک و 12 گرم چربی است. بیشتر این چربی ها اشباع شده و حاوی 300 کالری هستند. پس به هیچ وجه یک لقمه از آن کافی نیست.

با خوردن حجم کامل آن، حداقل 4 گرم نمک وارد بدن شما می شود که دو برابر نیاز روزانه شما به نمک است و با یک وعده آن را وارد بدن خود می کنید. در مورد مضرات نمک بیشتر بگویم؟

ایرانی ها دو تا سه برابر بیشتر از استاندارد تعیین شده توسط سازمان بهداشت جهانی نمک می خورند و این بدان معناست که بیماری پنهان فشار خون بالا در بین ایرانیان شایع است.

فشار خون عامل اصلی بسیاری از بیماری های قلبی عروقی به ویژه سکته مغزی و نارسایی کلیه است. نمک زیاد کلسیم را از استخوان ها می گیرد و باعث دفع آن از طریق ادرار می شود و باعث پوکی استخوان می شود.

پنیر

یکی از قسمت های اصلی این غذا، پنیر زیاد آن است. این پنیر نوعی موزارلا است که معمولا چربی و رطوبت نسبتا بالایی دارد. این پنیر از نظر پروتئین و کلسیم مانند پنیر معمولی است اما ۳ تا ۵ برابر چربی دارد و به اندازه پیه مضر است.

هرچه چربی و نمک موجود در پنیر بیشتر باشد، جذب کلسیم و پروتئین کمتر می شود. اگر مردم به خصوص کودکان به آن عادت کنند، خوردن غذاهای کم چرب دشوار و گاهی غیرممکن خواهد بود. مصرف طولانی مدت لبنیات پرچرب مانند پنیر می تواند باعث فشار خون و تنگی عروق کرونر شود.

پنیر
پنیر

سوسیس و کالباس

سوسیس و کالباس حاوی مواد افزودنی و نگهدارنده هستند. این ترکیبات باعث ایجاد رادیکال های آزاد در بدن و ایجاد سرطان می شوند. ادویه های تند و مواد نگهدارنده آنها نیز احتمال حساسیت غذایی را فراهم می کند.

محققان آمریکایی از دانشگاه استنفورد اخیرا در تحقیقات پزشکی جدید خود دریافتند که خطر ابتلا به بیماری های ریوی در افرادی که سوسیس مصرف می کنند، دو برابر بیشتر از افرادی است که به ندرت آن را مصرف می کنند.

اگر بدانید که بیشتر سوسیس و کالباس های موجود در بازار به صورت غیرقانونی از روده مرغ و گوسفند تهیه می شود، شاید دیگر تمایلی به خوردن این ماده مضر نداشته باشید. وزارت بهداشت بارها به مردم توصیه کرده است که مصرف این محصول را قطع کنند.

سس ها و ادویه ها

شاید کم ضررترین قسمت این غذا سس قرمز آن به دلیل کمبود ویتامین C باشد، اما با افزودن ادویه ها و نمک های مختلف به آن سس تبدیل به یک ماده مضر می شود. خوردن زیاد این غذا در برخی موارد ممکن است باعث تشدید بیماری های پوستی مانند خارش یا بیماری های شدید پوستی و کهیر شود.

محرک ترین عامل برای این غذا فلفل، ادویه، رنگ و مواد افزودنی است که به مقدار زیاد در آن وجود دارد. سس قرمز بسیار بهتر از سس سفید است. یک قاشق غذاخوری سس قرمز فقط 1 گرم چربی دارد، در حالی که یک قاشق غذاخوری سس سفید حاوی 5 گرم چربی است.

انواع سس ها رفلاکس معده را افزایش می دهند که می تواند منجر به سرطان مری شود.

نان

نان این غذا بدون سبوس است که باعث می شود نشاسته ها خیلی سریع جذب شوند که منجر به افزایش وزن و افزایش ناگهانی قند خون می شود.

آکریل آمید یک ماده اسیدی و سرطان زا است که در محصولاتی مانند نان هنگامی که کربوهیدرات های موجود در غلات می سوزند، برشته می شوند یا در دمای بالا پخته می شوند، تشکیل می شود. بسیاری از دوستداران این غذا معتقدند که سرآشپز هنگام برشته شدن حرفه ای تر عمل می کند.

سبزیجات

پیتزا سبزیجات نسبتاً ضرر کمتری نسبت به انواع دیگر این غذا دارد، اما این نوع به دلیل پختن سبزیجات با حرارت زیاد، خواص و ویتامین های سبزیجات را نیز از بین می برد.

سبزیجات
سبزیجات

کدام یک از مواد مورد استفاده در پخت پیتزا مضر است؟

بدون شک سوسیس و کالباس جزو ناسالم ترین مواد تشکیل دهنده این غذا هستند. اگر از سوسیس و کالباس و سایر فرآورده های گوشتی مانند اینها در این غذا استفاده شود، نمی توان آنها را با گوشت تازه و سالم مقایسه کرد.

همچنین اگر آردی که با آن نان درست می ‌شود فاقد سبوس باشد، علاوه بر کربوهیدرات‌ های موجود در این نان، حاوی فیبر کمتر، نمک و ویتامین‌های گروه B است که از نظر تغذیه کاملاً نامناسب است.

همینطور باعث اختلالات متابولیک بیشتر در بدن می شود و باعث افزایش سریع قند خون می گردد و در دراز مدت می تواند مشکل ساز باشد و حتی بر احساس گرسنگی و سیری در وعده غذایی بعدی تاثیر بگذارد، اما کربوهیدرات های موجود در نان سبوس دار به آرامی در بدن آزاد می شود و باعث این مشکلات نمی شود.

علاوه بر این، اگر روغن مورد استفاده برای پخت این غذا اشباع و هیدروژنه باشد، در مقایسه با روغن های گیاهی مایع مناسب نخواهد بود. بسیاری از افزودنی ها مانند نمک و ترکیباتی مانند نیترات ها که به عنوان مواد نگهدارنده در کنسروهای گوشت، سوسیس و کالباس استفاده می شود همراه با این غذاها وارد بدن شده و باعث اختلالات بیولوژیکی می شود.

کدام یک از مواد مورد استفاده در پخت پیتزا مضر است؟
کدام یک از مواد مورد استفاده در پخت پیتزا مضر است؟

چرا پیتزا غذای سالمی نیست؟

زیرا این ماده غذایی فرآوری شده است و در واحد وزن کالری بالایی دارد. از نظر اصول تغذیه ای به افراد توصیه می کنیم از غذاهایی که کالری بالایی ندارند استفاده کنند، اما اگر مقدار مشخصی از این غذا بخورید که باعث سیری شما شود، کالری بیشتری نسبت به همان مقدار غذای تازه و سالم مصرف خواهید کرد.

اگر این غذاها به طور مکرر مصرف شوند، می توانند منجر به چاقی و افزایش وزن گردند که در نهایت منجر به بیماری های مزمن می شود. به عبارت ساده تر، این غذاها که نیاز به جویدن زیادی ندارند، با وزن ثابت کالری زیادی برای بدن فراهم می کنند. همه اینها باعث می شود که اصلا با غذاهای ساده و سالم قابل مقایسه نباشد.

چرا پیتزا غذای سالمی نیست؟
چرا پیتزا غذای سالمی نیست؟

مهم ترین نکته این است که برای تهیه این غذاها باید از روغن زیادی استفاده کنیم و در نتیجه تراکم کالری بیشتری دارند. سس ها و مواد مورد استفاده در پخت نیز حاوی کالری زیادی هستند.

کالری پنیر نیز زیاد است، زیرا چربی بالایی دارد و اغلب اشباع شده است که همه اینها را می توان نقطه ضعف آن نسبت به پنیرهای کم چرب معمولی دانست. در ضمن این پنیر چندان سالم نیست، زیرا شاید مواد نگهدارنده در آن استفاده شده است

 

اگر بخواهیم در حین رژیم از پیتزا لذت ببریم چه باید کنیم؟

کاهش وزن یعنی باید از خوردن آن خودداری کنیم؟ خیر. اگر کمی محتویات آن را عوض کنید، همچنان می توانید آن را در قالب یکی از غذاهای سالم در برنامه خود نگه دارید. نکاتی وجود دارد که هنگام خوردن آن باید به آن ها توجه کنید:

اندازه وعده:

اگر یک یا دو تکه می خواهید، از آن لذت ببرید اما زیاد نخورید. سعی کنید مصرف غذای خود را با تغذیه سالم در بقیه روز متعادل کنید. هر روز پیتزا نخورید، زمان مشخصی را کنار بگذارید و زمانی که وقتش رسید از آن لذت ببرید.

از خمیر نازک استفاده کنید:

خمیر نازک کربوهیدرات ساده و کالری کمتری دارد.

از لایه های گیاهی استفاده کنید:

روی آن کمتر از گوشت و پنیر سنگین استفاده کنید. لایه پنیر را نازک کنید و از سبزیجات بیشتری در مواد استفاده کنید.

از لایه های گیاهی استفاده کنید:
از لایه های گیاهی استفاده کنید:

چگونه ارزش غذایی پیتزا را افزایش دهیم؟

روش های متعددی برای تبدیل آن به یک انتخاب سالم وجود دارد. اگر هوس پیتزا می کنید اما نمی خواهید یک وعده غذایی پرکالری بخورید، از این گزینه ها استفاده کنید.

خمیر را عوض کنید. می توانید از گل کلم یا سیب زمینی به عنوان خمیر استفاده کنید. ممکن است در ابتدا بافت کمی متفاوت باشد، اما با انجام این کار، فیبر، آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و مواد معدنی موجود در غذای خود را افزایش داده اید.

غلات یک راه حل خوب است. وقتی از غلات در خمیر استفاده می کنید، مقدار فیبر افزایش می یابد.

مقدار سبزیجات را افزایش دهید. در این غذا می توانید به صورت آزاد از هر رویه ای که دوست دارید استفاده کنید، بنابراین به جای استفاده از گوشت های چرب زیاد، از سبزیجات بیشتری بهره بگیرید.

چگونه ارزش غذایی پیتزا را افزایش دهیم؟
چگونه ارزش غذایی پیتزا را افزایش دهیم؟

با استفاده از سبزیجات رنگارنگ می توانید طعم و ظاهر آن را عالی کنید. بعد از پختن، مقداری سبزیجات تازه روی آن قرار دهید. افزودن سبزیجات بیشتر به آن، مواد مغذی را افزایش می دهد و به دلیل محتوای فیبر زیاد، پس از خوردن غذا احساس سیری بیشتری خواهید کرد.

اضافه کردن مقداری پنیر به جای تهیه رویه پنیر باعث کاهش کالری می شود.

حواستان به سس باشد. سسی که خودتان درست می کنید قطعا گزینه سالم تری در مقایسه با سس های آماده است.

برای سوزاندن یک پیتزا چه مقدار باید بدویم؟

مطالعات نشان داده است که اکثر مردم هنگام انتخاب غذا از منو فراموش می کنند کالری را بررسی کنند. اگر بدانید برای سوزاندن کالری پیتزا چقدر باید بدوید، نظرتان درباره آن تغییر خواهد کرد.

حدود 5.6 کیلومتر یا 43 دقیقه دویدن برای سوزاند کالری دریافتی از این غذا لازم است. برخی از محصولات غذایی بر اساس میزان کالری و مدت زمان دویدن برای سوزاندن آنها برچسب گذاری می شوند. این روش یکی از راه های مبارزه با افزایش ناگهانی میزان چاقی است.

متأسفانه میزان ابتلا به دیابت در سراسر جهان نسبت به سال 1980 دو برابر شده است. ما باید به فکر راه های جدیدی برای جلوگیری از چاقی باشیم. ما باید راهی پیدا کنیم که انتخاب سالم ‌تر را برای افراد آسان ‌تر کنیم، یا حداقل کاری کنیم که آنها انتخابی را که انجام داده‌اند بهتر درک کنند.

وقتی علاوه بر گفتن مقدار ورزش لازم برای سوزاندن کالری غذاها ، به آنها یک انتخاب مثبت می دهید می توان گفت که تاثیر خوبی گذاشته اید.

اما وقتی می گوییم غذای خاصی را نخورید، در واقع باعث می شویم فرد احساس محرومیت کند. امیدواریم این نوع برچسب گذاری روی همه محصولات غذایی انجام شود تا مردم بتوانند ارتباط نزدیک بین کالری و زندگی روزمره خود را بهتر درک کنند.

برای سوزاندن یک پیتزا چه مقدار باید بدویم؟
برای سوزاندن یک پیتزا چه مقدار باید بدویم؟

اما به هرحال تا به این لحظه به این موارد توجه چندانی نشده و چاقی به یکی از معضلات جوامع انسانی تبدیل شده است.

اما علم انقدر ها هم بیکار ننشسته. راه هایی مثل جراحی چاقی راهکاری است که می توان با استفاده از آن به مقابله با این معضل همه گیر رفت. ما در ادامه این مقاله به بررسی این عمل ها خواهیم پرداخت و آن هارا به طور کامل به شما معرفی خواهیم کرد.

ملاحظات در مورد پیتزا

یک غذای بسیار پر کالری است وخوردن برش های متعدد آن می تواند به سرعت به بدن کالری اضافه کند.

نوع از پیش پخته شده این غذا می تواند حاوی مقدار زیادی سدیم باشد. اگر به نمک حساس هستید، مصرف خود را کاهش دهید یا آن را خود در خانه درست کنید.

با وجود اختلاف نظرها، برخی از انواع آن دارای چربی اشباع بالایی هستند. متخصصان تغذیه همچنان توصیه می کنند برای سلامتی مطلوب، مصرف چربی های اشباع شده را به کمترین مقدار ممکن محدود کنید.

چند نکته جالب در مورد پیتزا

اولین پیتزا در ایتالیا یا آمریکا ساخته و پخته نشد، اما پیتزا در گهواره فیلسوفان یونان باستان متولد شد. یونانی ها سبزیجات، سیب زمینی، فلفل و روغن زیتون را روی نان گرد ریخته و می پختند. مطمئنا این غذا اولین نوع خود است که در جامعه بشری شناخته شده است.

در قرن هجدهم این نان نرم، مسطح، گرد و خوشمزه تنها به دلیل ارزانی به فقرا فروخته می شد و فروشندگان خیابانی در ناپل این نان را با نام پیتزا می فروختند.

در سال 1889، ملکه مارگریتا در حال سفر و عبور از زمین های خود بود که متوجه شد دهقانان یک تکه نان بزرگ و گرد را می جوند و می خورند، برای اینکه ملکه آن را برای شام بخورد، باعث نگرانی اطرافیانش شد. سرانجام ملکه مارگریتا به سرآشپز رافائل دستور داد تا برای او از این غذا بپزد. سرآشپز با استفاده از ریحان تازه، پنیر موزارلا و گوجه فرنگی برای ملکه این غذا را تهیه کرد.

پس از جنگ جهانی دوم، آمریکا، انگلیس، فرانسه و اسپانیا شروع به شناسایی صحیح این غذا کردند. در طول جنگ جهانی دوم، بسیاری از سربازان آمریکایی و اروپایی هنگام اشغال شهرهای ایتالیا، طعم آن را چشیدند.

در آمریکا، گردش مالی سالانه صنعت آن بیش از 30 میلیارد دلار است

در آمریکا، گردش مالی سالانه صنعت آن بیش از 30 میلیارد دلار است و 17 درصد از رستوران های آمریکایی در واقع فقط این غذا را سرو می کنند.

بر اساس یک نظرسنجی، حداقل 93 درصد از آمریکایی ها آن را سفارش می دهند و حداقل یک بار در ماه آن را می خورند. روز یکشنبه در Super Bowl، 58 درصد از آمریکایی ها آن را سفارش دادند که بالاترین میانگین فروش روزانه در سال است.

در هند به آن «توفو» می گویند که با گوشت بره چرخ کرده و ترشی زنجبیل پر می شود. اما در آمریکا معروف ترین آن پپرونی است.

در آمریکا، گردش مالی سالانه صنعت آن بیش از 30 میلیارد دلار است
در آمریکا، گردش مالی سالانه صنعت آن بیش از 30 میلیارد دلار است

پیتزای منجمد توسط برادران سلنتانون در سال 1957 اختراع شد. در دهه 1950 پیتزای یخ زده فقط در خواربارفروشی ها موجود بود، با این حال تنها در عرض چند سال این مدل پیتزا بسیار محبوب شد و امروزه در پمپ بنزین ها و فروشگاه های مواد غذایی موجود است.

نوع نازک آن محبوب ترین شکل در سراسر جهان است.

اگر این غذا حداقل یک بار در هفته خورده شود، خطر ابتلا به سرطان مری به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

به طور متوسط ​​یک آمریکایی 46 تکه از آن را در سال می خورد.

زنان بیشتر از مردان دوست دارند پیتزا با سبزیجات سفارش دهند. رانندگان تحویل پیتزا نیز گزارش دادند که زنان بیشتر از مردان انعام می دهند.

شما در حال مطالعه مقاله “کالری پیتزا” هستید.

جراحی چاقی چیست و چگونه انجام میشود؟

حال که با پیتزا و مقدار کالری موجود در آن بیشتر آشنا شدید وقتش رسیده تا به کسانی که در نتیجه مصرف چنین غذاهایی چاق شده اند کمک کنیم.

در بخش های قبلی گفتیم که برای چاقی و اضافه وزن مفرط راه حل های زیادی ارائه شده است.

یکی از بهترین روش ها که مورد تایید معروف ترین جراحان از جمله دکتر سلیمی می باشد، جراحی چاقی است.

از این بخش به بعد به بررسی این روش می پردازیم.

این یک روش جراحی است که به عنوان آخرین راه حل برای بیماران چاق شدید برای کمک به کاهش وزن استفاده می شود.

جراحی چاقی چیست و چگونه انجام میشود؟
جراحی چاقی چیست و چگونه انجام میشود؟

این عمل شامل ایجاد تغییراتی در سیستم گوارش شما برای لاغری است. وقتی که رژیم غذایی و ورزش موثر نباشد و یا به دلیل اضافه وزن دچار مشکلات سلامتی جدی باشید، پزشک این عمل را برای شما در توصیه می کند.

برخی از روش ها مقدار غذایی که می خورید را محدود می کنند. اقدامات دیگر با محدود کردن توانایی بدن در جذب مواد مغذی عمل می کند. برخی روش ها هر دو را انجام می دهند.

جراحی چاقی و درمان بیماری ها

این عمل برای کمک به لاغری و کاهش خطر مشکلات سلامتی مرتبط با وزن، از جمله موارد زیر کمک می کند:

 • بیماری قلبی و سکته مغزی
 • فشار خون بالا
 • بیماری کبد چرب غیر الکلی (NAFLD) یا استئاتوهپاتیت غیر الکلی (NASH)
 • آپنه خواب
 • دیابت نوع 2

این عمل معمولا تنها پس از تلاش برای کاهش وزن از طریق بهبود رژیم غذایی و ورزش انجام می شود. ما در ادامه مقاله “کالری پیتزا” درباره بیماری هایی که می توان آن هارا با این روش درمان یا کنترل کرد بیشتر حرف خواهیم زد. با ما همراه بمانید.

چه کسانی برای جراحی چاقی مناسب هستند؟

به طور کلی، این عمل ممکن است یک گزینه برای شما باشد اگر:

شاخص توده بدنی شما 40 یا بالاتر باشد

شاخص توده بدنی 35 تا 39 و یک بیماری مرتبط، مانند دیابت نوع 2، فشار خون بالا یا آپنه خواب داشته باشید.

در بعضی موارد، اگر شاخص توده بدنی شما شما از 30 تا 34 باشد و از مشکلات جدی ناشی از وزن رنج می بردید، ممکن است واجد شرایط جراحی کاهش وزن باشید.

چه کسانی برای جراحی چاقی مناسب هستند؟
چه کسانی برای جراحی چاقی مناسب هستند؟

برای واجد شرایط بودن برای ان جراحی ممکن است لازم باشد برخی از دستورالعمل های پزشکی را رعایت کنید. شما به احتمال زیاد تحت یک معاینه جامع قرار خواهید گرفت تا ببینید واجد شرایط هستید یا خیر. شما همچنین باید برای ایجاد تغییرات دائمی برای زندگی در یک سبک سالم آماده باشید.

ممکن است پزشک صلاح بداند که در برنامه های دراز مدت شرکت کنید که شامل نظارت بر رژیم غذایی، سبک زندگی، درمان و وضعیت پزشکی شما است.

خطرات احتمالی جراحی چاقی

مانند هر روش، جراحی چاقی شامل خطرات احتمالی سلامتی در کوتاه مدت و بلند مدت است. هرچند احتمال این عوارض کم  است اما نمی توان به آن ها اشاره نکرد.

خطرات احتمالی جراحی چاقی
خطرات احتمالی جراحی چاقی

این خطرات می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • خونریزی شدید
 • عفونت
 • واکنشهای منفی به بیهوشی
 • لخته خون یا ترومبوز
 • مشکلات ریه یا تنفس
 • نشتی در دستگاه گوارش
 • مرگ (نادر)
 • الیوس
 • سندرم دامپینگ
 • سنگهای صفراوی
 • فتق
 • قند خون پایین (هیپوگلیسمی)
 • سوء تغذیه
 • زخم
 • استفراغ

مزایای جراحی چاقی

این نوع عمل مزایای بسیاری دارد، زیرا این روند بسیار رایج بوده و مورد استفاده افراد زیادی قرار گرفته است. در این بخش به بررسی برخی از مهمترین آنها می پردازیم.

کاهش وزن سریع

یکی از مهمترین و مثبت ترین مزایای جراحی چاقی، دستیابی به نتیجه در مدت زمان کوتاه است. هدف از جراحی چاقی و دستکاری معده لاغری است.

در این روش؛ با کاهش اندازه معده و کمک به دریافت سیگنال های سیری زودتر از حد معمول در زندگی قبل از جراحی، می توان انتظار داشت که یک فرد چاق خیلی سریع وزن کم کند و به اندام ایده آل خود برسد. ناگفته نماند که برای رسیدن به این نتیجه باید تمام نکات مهمی را که پزشک به او توصیه می کند رعایت کند.

می خواهم بگویم که فقط انجام این کار منجر به کاهش وزن سریع نمی شود. بلکه بیش از هر زمان دیگری نیاز به همراهی با بیمار و رعایت دستورات و توصیه ها به بهترین شکل ممکن دارد.

تلاش کمتر

راه های قدیمی لاغری ، مثل ورزش کردن، رژیم غذایی یا حتی ترکیبی از هر دو، نیاز به صرف زمان و انرزی زیادی دارد. در حالی که در جراحی چاقی چنین نیست.

البته همیشه نیاز به ورزش، فعالیت بدنی و تغذیه مناسب وجود دارد، اما در صورت عدم انجام عمل جراحی، این گونه ورزش های پرفشار و برنامه غذایی سخت برای شما تجویز و توصیه می شود.

در حالی که در مورد جراحی چاقی، به عنوان مکمل جراحی، این فعالیت ها را به صورت سبک و گرم انجام خواهید داد.

می توانید در هزینه و زمان صرفه جویی کنید

یکی دیگر از مزایای استفاده از جراحی چاقی برای کاهش وزن، صرفه جویی در هزینه و زمان است.

قبلاً در مورد این موضوع صحبت کردیم که این روش سریع تر از سایر روش ها است. اما در مورد هزینه باید بگوییم که هر چقدر هم برای این جراحی هزینه کنید، اگر تمام توصیه ها را به دقت رعایت کنید و اجازه ندهید وزنتان به حالت چربی قبلی خود بازگردد، ارزشش را دارد.

البته باید بگوییم که برخی از روش های جراحی چاقی با راهکار هایی که اندیشیده اند، بازگشت به وزن قبلی را غیرممکن کرده است.

آماده شدن برای جراحی چاقی

چنانچه شرایط انجام این عمل را داشته باشید، پزشک متخصص شما دستورالعمل هایی را در مورد نحوه آماده شدن برای یک نوع جراحی خاص به شما می دهد. ممکن است لازم باشد قبل از جراحی چندین آزمایش و معاینات انجام دهید.

ممکن است محدودیت هایی در خوردن، نوشیدن و مصرف دارو داشته باشید. ممکن است از شما خواسته شود که یک برنامه ورزشی را شروع کنید و سیگار را ترک کنید. همچنین ممکن است لازم باشد برای بهبودی خود پس از جراحی از قبل برنامه ریزی کنید. به عنوان مثال، اگر فکر می کنید به کمک نیاز دارید، در خانه ترتیب کمک بگیرید.

چه انتظاری می توانید از پروسه عمل داشته باشید

این عمل در بیمارستان با استفاده از بیهوشی عمومی انجام می شود. این بدان معنی است که شما در طول عمل بیهوش هستید. روش عمل شما به شرایط بدنتان، نوع جراحی و روش های بیمارستان یا پزشک بستگی دارد. بعضی از عمل ها از طریق برش های سنتی بزرگ یا باز در شکم صورت می پذیرد.

امروزه اکثر این عمل ها به روش لاپاراسکوپی انجام می شود. لاپاراسکوپ یک ابزار لوله‌ ای کوچک است که یک دوربین به آن متصل است.

لاپاراسکوپ از طریق یک برش کوچک در شکم وارد می شود. دوربین ریز در نوک آن جراح را قادر به دیدن شکم می کند تا وی بتواند بدون شکافتن شکم در اندازه های بزرگ و تعداد زیاد عمل را پیش ببرد. جراحی به این سبک می ‌تواند منجر به بهبودی سریع‌ تر و کوتاه‌ تر شود، اما برای همه مناسب نیست.

جراحی معمولا چند ساعت طول می کشد. پس از جراحی، در اتاق ریکاوری از خواب بیدار خواهید شد، جایی که کادر پزشکی شما را از نظر عوارض زیر نظر خواهند داشت. بسته به نوع جراحی، ممکن است لازم باشد چند روز در بیمارستان بمانید.

چه انتظاری می توانید از پروسه عمل داشته باشید
چه انتظاری می توانید از پروسه عمل داشته باشید

انواع جراحی چاقی

حال که با ماهیت وکلیت جراحی چاقی آشنا شدید، دعوت می کنم با مطالعه این قسمت از مقاله درباره انواع مختلف آن نیز اطلاعاتی کسب کنید.

انتخاب هرکدام از این روش ها به شما و تشخیص پزشک بستگی دارد.

پزشکان با تجربه و با دانشی همچون دکتر سلیمی بهتر می توانند بهترین روش را برای شما انتخاب و تجویز کنند.

بای پس معده :

این عمل رایج ترین روش در بین دیگر روش ها است.

این روش معمولاً قابل برگشت نیست.

این مقدار غذایی را که می توانید در یک وعده میل کنید کاهش می دهد و همچنین جذب مواد مغذی را کاهش می دهد.

جراح قسمت بالای معده را بریده و از بقیه قسمت های معده جدا می کند.

معده باقی مانده به اندازه یک گردو است و فقط می تواند حدود 28 گرم غذا را در خود جای دهد.

یک معده معمولی می تواند حدود 3 فنجان غذا را در خود جای دهد.

در مرحله بعدی متخصص روده کوچک را بریده و بخشی از آن را به صورت مستیم به کیسه می دوزد. غذا وارد این کیسه کوچک در معده می شود و مستقیما وارد روده کوچک می گردد.

بیشتر غذا از معده و قسمت اول روده کوچک دور می زند و در عوض مستقیماً به قسمت میانی روده کوچک می رود.

پیشنهاد می کنیم از پست عمل بای پس معده در مشهد دیدن کنید.

اسلیو معده:

در این روش تقریباً 80 درصد معده حذف می شود و یک محفظه لوله ای شکل باقی می ماند. این معده کوچک نمی تواند مقدار زیاد غذا را در خود نگه دارد. همچنین تولید گرلین (هورمون تنظیم کننده اشتها) را کاهش می دهد که می تواند اشتها را کاهش دهد.

از مزایای این روش می توان به کاهش وزن قابل توجه و عدم تغییر مسیرهای روده اشاره کرد. این عمل نیز نسبت به روشهای دیگر به اقامت کوتاه تری در بیمارستان نیاز دارند.

پیشنهاد می کنیم از پست رژیم غذایی هفته سوم بعد از عمل اسلیو دیدن کنید.

اسلیو معده:
اسلیو معده:

شما در حال مطالعه مقاله “کالری پیتزا” هستید.

جراحی سوئیچ اثنی عشر:

این عمل از دو مرحله تشکیل می شود. یکی ازآن ها همان حذف بخشی از معده است که در ماهیت روش قبل بود . جراحی دوم انتهای روده را به دوازدهه نزدیک معده متصل می کند و بیشتر روده را دور می زند.

این جراحی میزان غذا خوردن را محدود می کند و جذب مواد مغذی را کاهش می دهد. در حالی که بسیار موثر است، خطر سوء تغذیه و کمبود ویتامین را نیز افزایش می دهد.

باندینگ معده:

در این روش یک حلقه قابل تنظیم در معده قرار می دهند. جنس این حلقه سیلیکون است.

بعد از این روش غذا خوردن زیاد ممکن است به معده و مری شما صدمه بزند. اگر این اتفاق خیلی زیاد بیفتد، این عمل ممکن است کارایی خود را از دست بدهد.

اما این حلقه یک جسم خارجی است که بدن به طور معمول آن را تحمل می کند. در واقع حتی پس از رسیدن به وزن دلخواه می تواند تا آخر عمر در بدن شما باقی بماند. هنگامی که باند برداشته می شود، بیمار معمولا دوباره وزن اضافه می کند.

بالون گذاری معده:

اینه یک کیسه بالون مانند سیلیکونی است که با نمک یا سالین پر شده است. بالون در شکم شما قرار می گیرد. بالون فقط برای معده بیمارانی استفاده می شود که اضافه وزن دارند و ورزش و رژیم غذایی برای آنها در کاهش وزن بی تاثیر است.

از از انجام این عمل، بیماران باید رژیم غذایی خود را تغییر دهند و به طور مداوم ورزش کنند تا اثرات طولانی مدت آن را مشاهده کنند. این جسم معمولاً تا شش ماه در معده بیمار باقی می ماند و پس از آن به روش آندوسکوپی از معده خارج می شود.

بالون گذاری معده:
بالون گذاری معده:

اینکه کدام نوع جراحی کاهش وزن بهتر است به وضعیت خاص شما بستگی دارد. جراح شما ممکن است عوامل زیادی مانند شاخص توده بدنی، رژیم غذایی، سایر مسائل سلامتی، جراحی های قبلی و خطرات مربوط به هر جراحی را قبل از توصیه جراحی مناسب در نظر بگیرد.

مراقبت های بعد از جراحی چاقی

پس از جراحی، معمولاً برای یک یا دو روز نمی توانید غذا بخورید، در حالی که معده و دستگاه گوارش شما بهبود می یابد. سپس باید یک رژیم غذایی خاص را برای چند هفته دنبال کنید. رژیم فقط با مایعات شروع می شود، سپس پوره ها، غذاهای بسیار نرم و در نهایت غذاهای معمولی. ممکن است محدودیت های زیادی در میزان و نوع غذا و نوشیدنی وجود داشته باشد.

همچنین در چند ماه اول پس از جراحی، معاینات مکرر برای نظارت بر سلامت خود خواهید داشت. ممکن است نیاز به آزمایش خون و سایر آزمایشات باشد.

زمانی که جراحی کاهش وزن جواب نمی دهد

این عمل همیشه آنطور که انتظار می رود کار نمی کنند. اگر روش کاهش وزن شما کار نکند، وزن کم نمی کنید و ممکن است دچار مشکلات جدی سلامتی شوید.

تمام قرارهای پیگیری برنامه ریزی شده پس از جراحی کاهش وزن را دنبال کنید. چنانچه دیدید کاهش وزن شما متوقف شده یا عوارضی دارید، فوراً به پزشک مراجعه کنید. کاهش وزن شما قابل کنترل است و عواملی که به طور بالقوه به کاهش وزن شما کمک می کنند، ارزیابی می شوند.

همچنین، حتی اگر این روش موفقیت آمیز باشد، ممکن است پس از هر نوع جراحی کاهش وزن به اندازه کافی وزن کم نکنید یا وزن اضافه کنید. اگر تغییرات توصیه شده در سبک زندگی مانند تغذیه را رعایت نکنید، این اتفاق ممکن است رخ بدهد.

زمانی که جراحی کاهش وزن جواب نمی دهد
زمانی که جراحی کاهش وزن جواب نمی دهد

جراحی چاقی راه حل خلاص شدن از کدام اختلالات است؟

چاقی می تواند اثرات منفی زیادی بر بدن داشته باشد. در این قسمت از مقاله “کالری پیتزا” می خواهیم ببینیم چه عوارضی افراد را وادار می کند که به سمت جراحی چاقی بروند.

مشکلاتی که چاقی می تواند ایجاد کند عبارتند از:

مشکلات قلبی عروقی

چاقی، به ویژه چاقی شکمی، با افزایش قابل توجهی خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی همراه است.

افرادی که چربی شکمی دارند، 5 تا 6 برابر بیشتر از افرادی که دور کمر طبیعی دارند، در معرض ابتلا به بیماری قلبی و سکته هستند. یکی دیگر از عوارض چاقی، بزرگ شدن قلب است. اگر درمان نشود، قلب بزرگ می شود و ماهیچه ها ضعیف می شوند.

حمله مغزی

چاقی باعث سفت شدن رگ ها و رسوبات چربی بر روی دیواره رگ ها می شود و همچنین می تواند عروق خونی مغز را تحت تاثیر قرار داده و باریک کند. وقتی که یک لخته خون در یکی از این رگ های گیر می کند، امکان دارد به طور ناگهانی جریان خون را در ناحیه ای از مغز قطع نماید و موجب سکته گردد.

دیابت نوع 2

دیابت نوع 2 یک عارضه مزمن است که با مقاومت به انسولین اندام های محیطی و ترشح ناکافی انسولین پانکراس همراه است. اضافه وزن علت اصلی این عارضه در افرادی است که از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به این نوع دیابت هستند. شیوع دیابت نوع 2 در افراد چاق 50 تا 100 برابر بیشتر از افراد لاغر است.

دیابت نوع 2
دیابت نوع 2

فشار خون بالا

یکی از بیماری های مرتبط با اضافه وزن، فشار خون است. چاقی ضربان قلب را افزایش می دهد و توانایی رگ های خونی برای حرکت خون را کاهش می دهد. همه اینها فشار خون را بالا می برد.

سندرم متابولیک

این سندرم به دلیل حساسیت به انسولین، سندرم مقاومت به انسولین نیز نامیده می شود. علاوه بر شدت چاقی، عوامل دیگری مانند توزیع چربی بدن، سطح فعالیت بدنی و استعداد ژنتیکی در درجه اول با سندرم متابولیک مرتبط هستند.

آرتروز

افراد چاق به دلیل افزایش فشار روی مفاصل، درد و ضعف مفاصل دارند و به این بیماری مبتلا می شوند.

قطع نفس در خواب

این مشکل را می توان یکی از عوارض اضافه وزن نیز دانست. افراد دارای اضافه وزن مجاری تنفسی در ریه های خود را مسدود کرده اند که باعث می شود در طول شب برای مدت کوتاهی نفس نکشند و در طول شب مکرراً از خواب بیدار شوند. اکثر افراد مبتلا به آپنه خواب دارای اضافه وزن، گردن بزرگ و مجاری تنفسی باریک هستند.

سرطان

چاقی می تواند خطر ابتلا به برخی سرطان ها را افزایش دهد. سرطان سینه، سرطان رحم، سرطان تخمدان، سرطان دهانه رحم، سرطان کیسه صفرا و … در زنان. مردان چاق نیز بیشتر در معرض ابتلا به سرطان روده بزرگ و پروستات هستند.

بیماری عروق کرونر

این یک نوع بیماری قلبی عروقی است که در اثر رسوبات چربی در دیواره عروق کرونر ایجاد می شود. با گذشت زمان، این رسوب چربی دیواره رگ های خونی را باریک می کند و اجازه نمی دهد خون به بافت قلب برسد.

کاهش جریان خون به قلب می تواند باعث آنژین صدری (درد قفسه سینه) شود و انسداد کامل رگ خونی به قلب می تواند باعث حمله قلبی شود.

دیسک بین مهره ای کمر

زمانی که فرد اضافه وزن دارد، به دیسک های بین مهره ها فشار وارد می کند و باعث درد سیاتیک و دیسک کمر می شود.

نارسایی تنفسی

افراد دارای اضافه وزن اغلب از این مشکل رنج می برند. قلب باید تندتر و سریعتر بزند تا انرژی بدن تامین شود.

عفونت های ریه

برونشیت مزمن و ذات الریه در میان افراد دارای اضافه وزن شایع است.

شما در حال مطالعه مقاله “کالری پیتزا” هستید.

عفونت های ریه
عفونت های ریه

عوامل موثر بر هزینه جراحی چاقی

عوامل زیادی می تواند بر هزینه نهایی این جراحی تاثیر بگذارد. در ادامه مقاله “کالری پیتزا” به چند نمونه از مهم ترین آنها اشاره می کنم.

بیمه

در برخی موارد بیمه بخشی از هزینه این جراحی ها را پرداخت می کند. در این صورت بار مالی بر دوش بیمار کمتر خواهد بود.

می توان انتظار داشت که یک دهم ازهزینه را بیمه پرداخت کند. گروهی از جراحان با بیمه قرارداد بسته اند که هزینه جراحی را برای بیماران خود کاهش می دهد.

ابزاری که در طی عمل به کار می رود

علم مهندسی پزشکی روز به روز در حال گسترش است و دستگاه های پزشکی هر روز با ابزار و امکانات تکمیل می شوند. هزینه جراحی بسته به میزان وسایل مورد استفاده برای انجام جراحی می تواند افزایش یا کاهش یابد.

به عنوان مثال، این جراحی دقت و هزینه بیشتری نسبت به جراحی باز دارد.

بیمارستان

یکی از مواردی که در هزینه این عمل تاثیر دارد نوع بیمارستان است. بیمارستان های دولتی معمولا ارزان تر هستند. درحالی که خدمات در بیمارستان های خصوصی بیشتر و بهتر است.

مهارت و تخصص جراح

یکی از مهم ترین عواملی که در هزینه جراحی تاثیر زیادی دارد، مهارت و تجربه جراح است.

به انتهای این مقاله رسیدیم. اکنون در پایان این مطلب هستیم و فکر می کنم نسبت به زمانی که مطالعه این مطلب را آغاز کردید، دارای آگاهی و علم بیشتری در رابطبه با پیتزا یا موارد دیگری مثل عمل های لاغری هستید.

مهارت و تخصص جراح
مهارت و تخصص جراح

ما سعی کردیم اطلاعاتی را در اختیار شما قرار بدهیم که مفید و کاربردی باشد. بنابراین انتظار می رود اکنون بدانید که باید چه موضعی در برابر پیتزا داشته باشید و بتوانید میل به آن یا دیگر همتایان خوشمزه اش را کنترل کنید. ما علاوه بر بررسی این غذای معروف در ادامه مقاله درباره عمل های چاقی نیز حرف زدیم.

اگر یکی از خیل بی شمار افرادی هستید که از چاقی رنج می برد می توانید با استفاده ا زمطالب ارائه شده در این مقاله گامی در جهت بازگرداندن لامتی تان بردارید. در این پروسه می توانید از دکتر سلیمی یکی از بهترین جراحان کاهش وزن کشور کمک بگیرید.

در پایان توصیه می کنیم، جدول کامل کالری مواد غذایی و کالری یک لیوان شیر را مشاهده کنید.

drsalimi

drsalimi

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

تو اینستاگرام منتظرتونیم.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید