کالری شلیل

فهرست مطالب

در این مقاله، به بررسی موضوع کالری شلیل می پردازیم.

شلیل بیش از 2000 سال پیش در چین به وجود آمد
آنها از یک هلو با یک جهش طبیعی ایجاد شدند. در واقع شلیل به استثنای یک ژن مشابه هلو است.
شلیل، ترد، تازه و شیرین، با کمی ترش است.
طعم آن شبیه به هلو است، اما ویژگی خاص خود را دارد.
شلیل از چین در سراسر آسیای غربی به ایران گسترش یافت و در آنجا کشت شد. از ایران شلیل به یونان و روم وارد شد. تا قرن شانزدهم بود که آنها به شمال اروپا و انگلستان گسترش یافتند. شلیل توسط اسپانیایی ها به آمریکا معرفی شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

کالری شلیل کم می باشد و این میوه به عنوان یکی از بهترین و سالم ترین میوه های تابستانی به شمار می آید. این میوه که از خانواده هلو است و سرشار از ویتامین ها و عناصر کمیاب است، خواص شگفت انگیز و متعددی دارد که در این مقاله به بررسی آن ها می پردازیم.

کالری شلیل
کالری شلیل

علاوه بر این باید اشاره کنیم که خوردن شلیل برای کاهش وزن به همراه یک رژیم غذایی سالم، بسیار عالی و مفید خواهد بود. همچنین شلیل با خاصیت آنتی اکسیدانی خود قادر است تا حد قابل توجهی از برخی بیماری ها پیشگیری کند.

در مطلب کالری شلیل؛ با ارزش غذایی، خواص این میوه ارزشمند، عوارض آن و همین طور روند کاهش وزن با کمک این میوه آشنا خواهیم شد. در خصوص راه های مختلف کاهش وزن و جراحی های لاغری، می توانید با جناب دکتر مهدی سلیمی مشورت نمایید. دکتر سلیمی، معتبرترین متخصص گوارش و انواع جراحی های لاغری شناخته می شوند.

لطفا از پست میوه های مجاز در رژیم کتوژنیک و رژیم میوه دیدن کنید.

کالری شلیل چقدر است؟

هر 100 گرم شلیل دارای 44 کالری است و هر دانه شلیل دارای 63 کالری است.

عناوین مقاله:

ارزش غذایی شلیل چقدر است؟

شلیل برای کاهش وزن، چه میزان کربوهیدرات دارد؟

میزان چربی و پروتئین شلیل برای کاهش وزن چقدر است؟

چه ویتامین ها و مواد معدنی در شلیل برای کاهش وزن وجود دارد؟

شلیل از چه خواصی برخوردار است؟

آیا خوردن شلیل باعث کاهش وزن و لاغری می شود؟

چه کسانی باید از خوردن شلیل اجتناب کنند؟

اثرات منفی شلیل چیست؟

دلایل اصلی چاقی و اضافه وزن کدامند؟

چگونه می توان چاقی را درمان کرد؟

پرطرفدارترین جراحی های لاغری کدامند؟

بهترین و موثرترین روش جراحی چاقی کدام است؟

قبل از جراحی کاهش وزن، چه ارزیابی هایی انجام می شود؟

سخن پایانی

 

ارزش غذایی شلیل چقدر است؟

کالری شلیل زیاد نیست و این میوه، ترکیبی از ویژگی های هلو و آلو است. با وجود این که قند بیشتری در مقایسه با هلو دارد، حاوی آب و فیبر بیشتری است و شلیل را به میوه ای مناسب برای کاهش وزن تبدیل می کند.

ارزش غذایی شلیل چقدر است؟
ارزش غذایی شلیل چقدر است؟

شلیل میوه ای با طعم مطبوع و بافت ترد است که در فصل بهار و اواخر تابستان در دسترس است و فواید زیادی برای سلامتی دارد. علاوه بر این، این میوه تابستانی، بسیار کم کالری است. به طور کلی می توان گفت که کالری شلیل حدود 64 کالری در هر 100 گرم می باشد.

این میوه حاوی حدود 85 درصد آب، 10 گرم کربوهیدرات (همه قندها)، 1 گرم پروتئین، مقداری چربی و فیبر به اندازه ۱ گرم است. شلیل از نظر ترکیب ژنتیکی و ویژگی های تغذیه ای، به هلو نزدیک است.

واضح ترین تفاوت ها در پوست، عطر و طعم آن ها می باشد

واضح ترین تفاوت ها در پوست، عطر و طعم آن ها می باشد. هلو دارای پوستی مودار بوده در حالی که شلیل دارای پوستی نازک و صاف و گوشتی سفت تر و با طعمی شیرین است.این میوه برای کاهش وزن مفید است. زیرا علاوه بر کم بودن کالری شلیل، سرشار از فیبر و منبع خوبی از ویتامین A، ویتامین  C و پتاسیم است.

این مواد مغذی به بدن در بهبود متابولیسم، هضم و سلامت قلب کمک می کنند. یک شلیل با وزن 142 گرم دارای ارزش غذایی زیر می باشد. ۰ میلی گرم سدیم، پروتئین 1.5 گرم، قند 11 گرم، فیبر 2.4 گرم، کربوهیدرات 15 گرم، کالری  ۶۲ و چربی 0.5 گرم

برای آشنایی با ویتامین های چاق کننده صورت، خوب است که با بهترین ویتامین برای چاقی صورت آشنا شوید.

شلیل برای کاهش وزن، چه میزان کربوهیدرات دارد؟

همان طور که قبلا اشاره کردیم، کالری شلیل کم است و یک شلیل متوسط، ​​حاوی 15 گرم کربوهیدرات می باشد که برای اکثر رژیم های کم کربوهیدرات مناسب خواهد بود.

بیشتر کربوهیدرات های موجود در این میوه خوش طعم، از کربوهیدرات های ساده (یعنی شکر) تشکیل شده است. بیش از یک سوم قند ساده موجود در این میوه فروکتوز بوده و بقیه آن گلوکز و ساکارز است.

شلیل برای کاهش وزن، چه میزان کربوهیدرات دارد؟
شلیل برای کاهش وزن، چه میزان کربوهیدرات دارد؟

برخلاف کربوهیدرات های پیچیده که به آرامی به قندهای ساده تجزیه می شوند، کربوهیدرات های ساده به سرعت می سوزند و می توانند بر قند خون تأثیر بگذارند. با وجود محتوای قند، شلیل از شاخص گلیسمیGl نسبتاً متوسطی برخوردار می باشد که برابر با ​​43 است.

میزان چربی و پروتئین شلیل برای کاهش وزن چقدر است؟

شلیل یک میوه کم چرب با کمتر از 1.2 گرم چربی در هر وعده و بدون کلسترول است. چربی موجود در این میوه، شامل چربی های تک و چندگانه اشباع نشدنی می باشد که می تواند برای قلب ما بسیار مفید باشد.

در مورد پروتئین که در شلیل برای کاهش وزن وجود دارد، باید گفته شود اگر چه کالری شلیل برای کاهش وزن مفید است، اما با تنها 1.5 گرم پروتئین در هر وعده، منبع خوبی از پروتئین نیست.

چه ویتامین ها و مواد معدنی در شلیل برای کاهش وزن وجود دارد؟

کالری شلیل به نسبت کم می باشد و این میوه خوش رنگ و لذیذ دارای مقدار متوسطی از ویتامین ها و مواد معدنی مهم زیر است. ویتامین A، ویتامین C، ویتامین B3 (نیاسین)، مس، پتاسیم.

همچنین این میوه دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان بتاکاروتن (پیش ساز ویتامین  A) و تریپتوفان (پیش ساز نیاسین)، ویتامین  A ، ویتامین C و آنتی اکسیدان های قوی هستند که از سلامت مو، ناخن، دندان، چشم و استخوان حمایت می کنند.

چه ویتامین ها و مواد معدنی در شلیل برای کاهش وزن وجود دارد؟
چه ویتامین ها و مواد معدنی در شلیل برای کاهش وزن وجود دارد؟

مواد معدنی موجود در میوه شلیل شامل پتاسیم، فسفر، کلسیم، منیزیم و آهن می باشد. محتوای بالای پتاسیم، متابولیسم اولیه بدن را تنظیم کرده و به کاهش وزن کمک می کند. علاوه بر این، محتوای بالای پتاسیم نیز در کنترل احتباس آب در بدن نقش دارد. فیبر بالای آن نیز به پاکسازی بدن از سموم کمک می کند.

شلیل از چه خواصی برخوردار است؟

در این بخش از مطلب کالری شلیل، برخی از خواص شلیل را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهیم. خواص اصلی و مهم این میوه شامل موارد زیر می شود.

شلیل از ابتلا به سرطان پیشگیری می کند

یکی از مهمترین و اصلی ترین خواص شلیل که باید در مطلب کالری شلیل به آن اشاره کنیم، پیشگیری از سرطان می باشد. در مطالعات انجام گرفته، عصاره ای از این میوه به موش ها داده شد و نتایج نشان داد که شلیل، تهاجمی ترین سلول های سرطانی را برای خودکشی تحریک می کند.

این مطالعه همچنین نشان داد که میوه هایی با قرمزترین پوست، از بیشترین خاصیت ضد سرطانی برخوردار هستند. طبق مطالعه دیگری، خوردن حداقل 2 وعده شلیل یا هلو در هفته ممکن است خطر ابتلا به سرطان سینه را در زنان یائسه کاهش دهد.

شلیل از ابتلا به سرطان پیشگیری می کند
شلیل از ابتلا به سرطان پیشگیری می کند

همچنین مصرف این میوه با کاهش خطر ابتلا به سرطان همراه است. کورستین و اسید کلروژنیک موجود در این میوه از رشد سلول های سرطانی جلوگیری می کند و از آنجایی که این میوه منبع عالی آنتی اکسیدان است، امکان دارد در پیشگیری از سرطان نقش داشته باشد.

شلیل همچنین به پیوند اسیدهای صفراوی و حذف سموم سرطان زا از بدن کمک می کند. بر اساس یک گزارش، این میوه ممکن است به پیشگیری از سرطان پروستات کمک کند.

همچنین نوع دیگر آن که دارای گوشت سفید می باشد، از کاتچین برخوردار بوده که توانایی مبارزه کردن با سرطان را دارد. خوردن این میوه شگفت انگیز، تا حد بسیار زیادی با کاهش خطر ابتلا به سرطان سر و گردن مرتبط است.

شلیل دارای خاصیت ضد دیابت است

از دیگر خواص این میوه که باید در مبحث کالری شلیل ذکر کنیم، این است که خاصیت ضد دیابت دارد. شلیل از ترکیب های زیست فعالی برخوردار می باشد که تا حد زیادی مانع مبتلا شدن به دیابت مرتبط با چاقی می شود. ترکیبات فنلی موجود در این میوه، دارای خواص ضد دیابتی است که به آرامی سطح قند خون را بالا می برد.

ترکیبات فنلی موجود در این میوه خوشمزه، نه تنها به مبارزه با دیابت کمک می کند، بلکه با کاهش اکسیداسیون کلسترول بد، از بیماری های قلبی پیشگیری می نماید.

البته برنامه غذایی قطعی برای مبارزه با دیابت وجود ندارد و کربوهیدرات ها دشمن دیابتی ها نیستند. نکته ای که در اینجا باید به آن توجه کرد، این است که کربوهیدرات های با کیفیت پایین یا کربوهیدرات های تصفیه شده مانند غذاهای فرآوری شده و غیره را کاهش دهید.

کربوهیدرات های سالم همیشه ضروری هستند و شلیل حاوی این نوع کربوهیدرات ها می باشد. این نتیجه همچنین می تواند به مبارزه با سندرم متابولیک که یکی از بیماری هایی است که دیابتی ها اغلب از آن رنج می برند، کمک کند.

اما برخی منابع معتبر، از شلیل به عنوان یک غذای پر قند یاد می کنند و آن را برای بیماران دیابتی مضر می دانند. بنابراین به بیماران دیابتی توصیه می شود قبل از گنجاندن این میوه در رژیم غذایی خود، در این مورد با دکتر سلیمی مشورت کنند.

شلیل خاصیت آنتی اکسیدانی دارد

طبق مطالعه ای که در اسپانیا انجام شد، فنل ها و فلاونوئیدهای شلیل به خواص آنتی اکسیدانی فوق العاده آن کمک می کنند. آنتی اکسیدان های موجود در این میوه، آسیب اکسیداتیو را کاهش داده و ماندگاری آن را افزایش می دهد. مصرف این میوه خوش طعم با ترمیم آسیب DNA نیز همراه است.

مطالعه دیگری روی مگس ها به این نتیجه رسید که شلیل می تواند اثرات مضر رژیم غذایی پرچرب را محدود کند و حتی احتمال می رود که منجر به بهبود بخشیدن طول عمر این گونه گردد.

امکان چنین مشاهده هایی در انسان نیز وجود دارد. مطالعه دیگری روی مگس های ماده نشان داد که این میوه خارق العاده، تولید مثل را در مگس ماده افزایش می دهد و نشان می دهد که ممکن است پیری باروری را به تاخیر بیندازد.

شلیل؛ ویتامین A، ویتامین C  و پتاسیم بسیار بیشتری نسبت به هلو دارد. بنابراین انتخاب بسیار مناسبی به خصوص برای کودکان است. بد نیست در مطلب کالری شلیل، اشاره کنیم که سایر میوه های هسته دار که برای افزایش محتوای آنتی اکسیدانی رژیم غذایی شما عالی هستند، شامل آلو، گیلاس، هلو و زردآلو می شود.

شلیل به بهبود سلامت قلب کمک می کند

در موضوع کالری شلیل، می توان به یکی دیگر از خواص این میوه یعنی بهبود سلامت قلب اشاره کرد. همچنین کمک می کند تا میزان فشار خون کاهش پیدا کند. علاوه بر این، این میوه سرشار از ویتامین C و آنتی اکسیدان هایی می باشد که می توانند به حفظ سلامت قلب کمک کنند.

فیبر موجود در این میوه تابستانی، برای سلامت قلب و عروق نیز مفید است. شلیل سفید همچنین با تنظیم سطح کلسترول خون در سلامت قلب نقش دارد.

شلیل، داشتن خواب خوب را تقویت می کند

نمی توان گفت که کالری شلیل زیاد است. همه ما می دانیم که کمبود خواب می تواند مشکلات جدی ایجاد کند که ممکن است مانع از بهره وری فرد شود. منیزیم موجود در شلیل، برای بهبود کیفیت خواب بسیار مهم است و می تواند راه حلی برای افراد مبتلا به بی خوابی باشد. اگر قبل از رفتن به رختخواب، میوه یا آب شلیل بخورید، می توانید سریع بخوابید.

شلیل، داشتن خواب خوب را تقویت می کند
شلیل، داشتن خواب خوب را تقویت می کند

شلیل برونشیت و سرماخوردگی را درمان می کند

دیگر خاصیت شلیل که می توانیم در مطلب کالری شلیل به آن اشاره کنیم، این است که می تواند برای درمان برونشیت و سرماخوردگی مورد استفاده قرار گیرد. به دلیل این که حاوی مقداری منیزیم است که قادر است اعصاب ما را آرام کند و همچنین ویتامین C  موجود در آن عفونت های دستگاه تنفسی را درمان می کند.

شلیل باعث بهبود سلامت دستگاه گوارش می شود

به غیر از خواصی که در مطلب کالری شلیل به آن ها اشاره کردیم، این میوه از خواص دیگری نیز برخوردار می باشد. فیبر موجود در شلیل می تواند سلامت گوارش را بهبود بخشد و یبوست را تسکین دهد. علاوه بر این، فیبر موجود در این میوه می تواند رشد باکتری های مفید روده را تحریک کند.

این میوه معطر، بسیار غنی از پری بیوتیک است که به عنوان سوخت برای فلور روده عمل کرده و به روده ها کمک می کند. شلیل همچنین به درمان معده درد و سندرم روده تحریک پذیر کمک خواهد کرد. این بیماری، یک بیماری روده ای است که باعث تورم و درد در روده می شود.

شلیل، وزن و سطح کلسترول را کاهش می دهد

کالری شلیل و فیبر محلول این میوه باعث می شود تا میزان کلسترول کاهش پیدا کند. بنابراین شلیل میوه خوبی برای کاهش شکم و پهلو به حساب می آید. یک شلیل متوسط به اندازه ​​ 2.2 گرم فیبر دارد.

طبق یک گزارش، مصرف روزانه 5 تا 10 گرم فیبر محلول می تواند کلسترول بد را تا 5 درصد کاهش دهد. خوردن این میوه خوشمزه برای صبحانه یا شام، یک انتخاب هوشمندانه برای آن دسته از افرادی است که می خواهند چربی خون را کاهش دهند. در این راستا می توانی با دکتر سلیمی در ارتباط باشید.

مصرف شلیل، در بهبود ایمنی و مبارزه با عفونت موثر است

میزان کالری شلیل با توجه به نوع خام و پخته آن متفاوت می باشد. یکی از بهترین فواید شلیل، توانایی آن در تقویت سیستم ایمنی به دلیل محتوای ویتامین  C آن است.

علاوه بر این، ویتامین  C به بدن در فرآیند بازتولید ویتامین E  کمک می کند. ویتامین  E یکی دیگر از مواد مغذی است که با رادیکال های آزاد مبارزه کرده و به تقویت کردن سیستم ایمنی می پردازد.

بتاکاروتن و سایر کاروتنوئیدهایی که در این میوه لطیف تابستانی وجود دارند، قادر هستند تا عملکرد ایمنی بدن را تقویت کنند. ویتامین  A موجود در شلیل می تواند به مبارزه با عفونت ها، تقویت دیواره های سلولی و محافظت از غشاهای مخاطی در برابر باکتری های مهاجم، کمک بسیار زیادی نماید.

شلیل، سلامت پوست را تقویت می کند

خوب است که در موضوع کالری شلیل، یکی دیگر از خواص این میوه را ذکر کنیم. شلیل به عنوان یک منبع عالی از ویتامین  C به شمار می آید که می تواند از آسیب احتمالی پوست در اثر اشعه ماوراء بنفش جلوگیری کند.

ویتامین C همین طور در سنتز کلاژن به عنوان یک پروتئین ضروری و بسیار مهم برای یکپارچگی پوست به شمار می آید.

این پروتئین بخش مهمی از بافت همبند می باشد که پوست، استخوان‌ها، تاندون‌ها، رباط‌ها، غضروف و رگ‌های خونی را در کنار هم نگه می‌دارد. از طرفی دیگر، از پیری پوست جلوگیری می‌کند، باعث بهبود زخم‌ها و التیام پوست خشک می‌شود. ویتامین C  همچنین می تواند برای درمان تغییر رنگ و التهاب پوست مورد استفاده قرار گیرد.

این ویتامین به دلیل نقشی که دارد، در جلوگیری از سرطان پوست بسیار موثر می باشد. یک مطالعه نشان داده است که ویتامین C همچنین می تواند چین و چروک ها را بهبود بخشد و بافت های سالم را تقویت کند. بدن انسان به تنهایی ویتامین  C تولید نمی کند. بنابراین باید به منابع غذایی سالم مانند شلیل متکی باشد.

شلیل، سلامت پوست را تقویت می کند
شلیل، سلامت پوست را تقویت می کند

با خوردن شلیل، سلامت سلولی تضمین می شود

کالری شلیل و ویتامین  A موجود در این میوه، از طریق بهبود دادن ارتباطات سلولی و تشویق سلول‌های نابالغ به بافت‌های کاملاً کاربردی، رشد سلولی را تقویت می‌کند. کمبود ویتامین A در زنان باردار می تواند رشد و تکامل کودکان را محدود کند.

ویتامین A نقش مهمی در کمک به سلول‌های T روده (سلول‌های مسئول ایمنی) برای رفتن به مناطقی که برای ترمیم بافت و توسعه گلبول‌های سفید خون مورد نیاز هستند، ایفا می‌کند. طبق گزارشی از مرکز پزشکی دانشگاه روچستر، ویتامین  C می‌تواند بر رشد سلولی تأثیر بگذارد.

خوردن شلیل، باعث بهبود سلامت چشم می شود

میزان کالری شلیل به نحوه مصرف آن بستگی دارد. شلیل سرشار از لوتئین و زآگزانتین است که کاروتنوئیدهای موجود در شبکیه چشم را تشکیل می دهند. مصرف این میوه باعث بهبود تراکم رنگدانه در ماکولا چشم می شود. شلیل با خنثی کردن رادیکال های آزاد، از چشم محافظت می کند.

بتاکاروتن موجود در این میوه خوشمزه نیز به حفظ بینایی کمک کرده و می تواند از کاهش بینایی جلوگیری نماید. یک فنجان شلیل دارای حدود 214 میکروگرم بتاکاروتن می باشد.

مصرف بیشتر لوتئین و زآگزانتین ممکن است خطر ابتلا به آب مروارید و دژنراسیون ماکولا مرتبط با سن را کاهش دهد. نکته کلیدی در موضوع کالری شلیل این است که هر دو دارای بیماری گزینه های درمانی محدودی هستند.

بنابراین، پیشگیری آسان تر از درمان است. لوتئین همچنین می تواند به پیشگیری از بیماری چشم دیگری به نام رتینیت پیگمانتوزا که باعث آسیب به شبکیه می شود، کمک کند. لوتئین و زآگزانتین همچنین ممکن است در کاهش مشکلات بینایی مربوط به نور کم یا زمانی که تابش خیره کننده می تواند مشکل ساز بوده، نقش داشته باشند. آن ها توانایی فیلتر کردن نور آبی از اشعه  UV را دارند.

مصرف شلیل، از ابتلا به کم خونی پیشگیری می کند

کالری شلیل و ارزش غذایی این میوه، کمک می کند تا آهن بدن ما کم نشود. آهن مانع مبتلا شدن به کم خونی می شود و ویتامین C  موجود در شلیل به بهبود جذب آهن در بدن کمک فراوانی خواهد کرد.

به عبارت دیگر، هر چه ویتامین  C در غذا بیشتر باشد، آهن بهتر جذب می شود. اما به دلیل بی ثباتی این ویتامین، بیشتر غذاهای پخته شده حاوی ویتامین  C زیادی نیستند. بنابراین مصرف میوه ها و سبزیجات تازه نقش زیادی در بهبود جذب آهن دارد.

به عنوان مثال، برای جذب بهینه آهن، می توانید حدود 240 میلی لیتر آب شلیل را با یک قرص آهن بنوشید. اما قبل از انجام این کار، با پزشک خود مشورت کنید. همچنین توجه به این نکته مهم است که میوه های تازه یا منجمد حاوی ویتامین  C بیشتری نسبت به انواع کنسرو شده هستند.

شلیل اختلالات قاعدگی را درمان می کند

در مبحث کالری شلیل، باید ذکر کرد که یکی ديگر از خواص این میوه خوشمزه درمان اختلال های قاعدگی می باشد. اعتقاد بر این است که شلیل از 4000 سال پیش کشت شده است و از آن زمان تا کنون به طور گسترده برای درمان های عامیانه از جمله برای درمان قولنج و یا در طب سنتی چینی برای درمان یبوست و دردهای قاعدگی مورد استفاده قرار می گیرد.

آیا خوردن شلیل باعث کاهش وزن و لاغری می شود؟

کالری شلیل و همچنین ترکیبات طبیعی موجود در این میوه، علاوه بر مبارزه با التهاب، یک اثر دومینویی به وجود می آورد که به مبارزه با چاقی کمک می کند. آن ها همچنین می توانند از سندرم متابولیک که منجر به افزایش وزن می شود، جلوگیری کنند.

از طرفی دیگر، همان طور که گفته شد، فیبر موجود در این میوه به طور عمده محلول می باشد که با تبدیل آب موجود در روده به ماده ژل مانند از جذب شدن کلسترول و چربی در خون جلوگیری می نماید.

آیا خوردن شلیل باعث کاهش وزن و لاغری می شود؟
آیا خوردن شلیل باعث کاهش وزن و لاغری می شود؟

این عمل منجر به کاهش وزن سالم و کاهش کلسترول بد در بدن می شود. فیبر محلول می تواند اثرات قدرتمندی بر سلامتی داشته باشد. اما مکمل های فیبر رژیمی که ادعا می کنند به کاهش وزن کمک می کنند، به اندازه کافی موثر نیستند.

بنابراین در این زمینه انرژی و امتیاز زیادی به فیبر طبیعی حل شده در شلیل داده می شود. فیبر موجود در شلیل به قدری در کاهش وزن موثر است که طبق یک مطالعه، افرادی که فقط این میوه را به رژیم غذایی خود اضافه کردند، به اندازه افرادی که از رژیم غذایی سالم و کم چرب پیروی می کردند، وزن کم کردند.

مشاوره با دکتر سلیمی در این زمینه، بسیار کمک کننده می باشد.

چه کسانی باید از خوردن شلیل اجتناب کنند؟

با وجود این که کالری شلیل به نسبت پایین می باشد، اما باید اين نکته را ذکر کنیم که خوردن آن به همه افراد توصیه نمی شود. خوردن این میوه برای افرادی که از سندرم روده تحریک پذیر IBS رنج می برند، نگران کننده است.

هنگامی که فردی برای اولین بار متوجه می شود که حرکات روده نامنظم دارد، ممکن است لازم باشد از مصرف شلیل اجتناب کند. گروه دیگری از افرادی که باید از شلیل اجتناب کنند، افرادی هستند که به میوه های هسته دار حساس هستند.

علائم شدیدتر حساسیت به این میوه؛ سرفه، بثورات پوستی و استفراغ است. شلیل سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است که هم برای زنان باردار و هم برای جنین ضروری است.

چه کسانی باید از خوردن شلیل اجتناب کنند؟
چه کسانی باید از خوردن شلیل اجتناب کنند؟

با این حال، زنان باردار باید از مصرف شلیل رشد یافته با آفت کش ها خودداری کنند. شلیل به دلیل فیبر بالا، اثرات کاهش دهنده کلسترول و آنتی اکسیدان های مفید، برای کاهش وزن عالی است. این میوه ارزش غذایی خوبی دارد و در درمان دیابت، برخی سرطان ها، تقویت سیستم ایمنی، سلامت پوست و روده نقش شایانی دارد.

عوارض احتمالی مصرف این میوه به برخی حساسیت های خفیف و نفخ محدود می شود. کسانی که رژیم غذایی کم پتاسیم دارند، به ویژه کسانی که آلداکتون (اسپیرونولاکتون) مصرف می کنند، باید از شلیل اجتناب کنند.

رژیم های غذایی دارای محدودیت پتاسیم بیشتر، برای افرادی تجویز می شود که به بیماری مزمن کلیوی مبتلا هستند.

اثرات منفی شلیل چیست؟

در مطلب کالری شلیل، باید گفت که این میوه زیبا به دلیل پوست نازکی که دارد، با سرعت بسیار بالایی به آفت کش آلوده می گردد. به همین دلیل، زنان باردار بیشتر در معرض اثرات منفی این میوه می باشند و بهتر است از انواع ارگانیک آن ها استفاده کنند.

به طور کلی شلیل باعث ایجاد حساسیت نمی شود. با این حال، علائم واکنشی می تواند پس از مصرف شلیل به دلیل پدیده ای به نام سندرم آلرژی خوراکی (OAS) رخ دهد. سیستم ایمنی به برخی غذاها با گرده درخت یا علف واکنش نشان می دهد و باعث ایجاد آلرژی واقعی می شود.

دو گرده مرتبط با فصل باردهی این میوه ها گرده غان و گرده چمن هستند

دو گرده مرتبط با فصل باردهی این میوه ها گرده غان و گرده چمن هستند. با وجود این که علائم OAS  کمتر از آلرژی واقعی است، اما همیشه این طور نیست. این علائم شامل موارد زیر می شود. خارش یا سوزش در دهان و گلو، لب‌های متورم یا بی‌حس، تورم پلک‌ها و صورت و تورم گلو، انسداد مخاط، استفراغ، اسهال، تورم شکم و یبوست.

از آنجایی که علائم پس از مدتی کاهش می یابد، اقدام کردن برای درمان همیشه ضروری نیست. اما اگر علائم ادامه یافت یا بدتر شد، باید با دکتر سلیمی مشورت کنید.

در موارد نادر، یک واکنش آلرژیک خطرناک و کشنده به نام آنافیلاکسی رخ می دهد که اغلب در بزرگسالان با سابقه طولانی، حساسیت به این میوه رخ می دهد. ظاهراً پختن شلیل، پروتئین هایی را که سیستم ایمنی به آن ها واکنش نشان می دهد، تجزیه می کند و از علائم OAS  جلوگیری می کند.

OAS همچنین اغلب کودکان، نوجوانان و جوانانی که مشکلی با خوردن این میوه ندارند را تحت تاثیر قرار می دهد. با این حال، این بیماری تنها پس از چندین سال رینیت آلرژیک (تب فصلی) ظاهر می شود. لازم به ذکر است که هیچ تداخل دارویی شناخته شده ای از شلیل وجود ندارد.

دلایل اصلی چاقی و اضافه وزن کدامند؟

همان طور که بارها اشاره کردیم، میزان کالری شلیل کم است. به همین علت، مصرف روزانه آن منجر به چاقی نمی گردد. در ادامه، مهمترین دلایل افزایش وزن را ذکر خواهیم کرد.

فرد بیش از حد کالری مصرف می کند

فرد در یک شب به چاقی دچار نشده و وزن او بالا نمی رود. در واقع افزایش وزن به مرور زمان رخ می دهد. یکی از دلایل اصلی چاقی که باید در مبحث کالری شلیل به آن اشاره کرد، مصرف کردن بیش از حد کالری می باشد.

به عبارت دیگر، اگر کالری دریافتی و کالری سوزانده شده نامتناسب باشد، فرد می تواند در دراز مدت خیلی چاق یا خیلی لاغر شود. به طور متوسط، مردان برای انجام فعالیت های روزانه، به حدود 2500 کالری و زنان به حدود 2000 کالری نیاز دارند.

اگر بدن، کالری بیشتری نسبت به نیاز ما داشته باشد، این کالری اضافی را به عنوان چربی در بدن به خصوص در معده ذخیره می کند. برای این که وزن اضافه نکنید، مطمئن شوید که تعادل بین کالری دریافتی و سوزاندن با خوردن غذاهای کم چرب و یک رژیم غذایی متعادل و سالم به دست می آید.

دکتر مهدی سلیمی، یکی از بهترین جراحان چاقی می باشد.

فرد بیش از حد کالری مصرف می کند
فرد بیش از حد کالری مصرف می کند

عوامل ژنتیکی در افزایش وزن تاثیرگذار است

برخلاف تصور برخی افراد، کالری شلیل باعث چاقی نمی شود. اگر فردی مادر یا پدر چاق داشته باشد؛ احتمال اضافه وزن او بیشتر است. بنابراین چاقی قطعا می تواند ژنتیکی باشد. ژن های شما می توانند بر میزان ذخیره چربی بدن و محل توزیع آن تأثیر بگذارند.

به طور کلی، ژنتیک بر هورمون های دخیل در تنظیم چربی و چربی سوزی تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، یکی از عوامل ژنتیکی مرتبط با چاقی، نقص مادرزادی لپتین است که در اثر جهش ژن لپتین ایجاد می شود.

عوامل ژنتیکی در افزایش وزن تاثیرگذار است
عوامل ژنتیکی در افزایش وزن تاثیرگذار است

تولید لپتین نه تتها در سلول های چربی، بلکه در جفت نیز انجام می گیرد. اگر تجمع چربی زیاد باشد و فرد سیر باشد، این ژن، سیگنالی به مغز می فرستد تا فرد کمتر غذا بخورد.

اگر بدن نتواند به اندازه کافی لپتین تولید کند یا گیرنده آن در نتیجه جهش هورمونی تحریک نشود، تنظیمات عادی و معمول غذا خوردن از بین رفته و چاقی رخ می دهد. دکتر مهدی سلیمی سال های زیادی است که در زمینه جراحی چاقی تجربه موفق دارد.

سبک زندگی فرد مناسب نیست

عدم تحرک و عدم انجام فعالیت های منظم از جمله ورزش، از دیگر عوامل اصلی چاقی است که باید آن را در موضوع کالری شلیل بیان کنیم. اگر زیاد تحرک ندارید و کالری زیادی مصرف می کنید، قطعا وزنتان افزایش می یابد.

کسانی که به جای ورزش می نشینند و اغلب تحرک ندارند، کالری کمتری می سوزانند و به مرور زمان کالری زیادی را به شکل چربی ذخیره می کنند و چاق می شوند. فعالیت بدنی منظم باعث افزایش توده عضلانی و در عین حال کاهش محتوای چربی و حجم بدن می شود.

در مقابل، فعالیت بدنی ناکافی به طور کلی با کاهش توده عضلانی و افزایش بافت چربی همراه است. به عنوان مثال، تماشای تلویزیون یک عامل موثر در چاقی است، زیرا قرار گرفتن در معرض تبلیغات غذا و نوشیدنی، می تواند بر نحوه غذا خوردن افراد تأثیر زیادی بگذارد.

توصیه می شود بزرگسالان هر هفته 2 تا 3 ساعت ورزش هوازی یا فعالیت های ورزشی داشته باشند. برخی از این فعالیت ها ممکن است شامل دوچرخه سواری، پیاده روی یا دویدن باشد. دکتر مهدی سلیمی پس از بررسی علت چاقی، مناسب ترین روش جراحی چاقی را توصیه می کند‌.

پرخوری و عادات غذایی ناسالم

اگر چه کالری شلیل کم است، اما نباید در خوردن آن زیاده روی کرد. به خاطر داشته باشید که پرخوری، به خصوص اگر رژیم غذایی سرشار از چربی یا قند باشد، می تواند منجر به افزایش وزن شود. (مثلاً فست فود، غذای سرخ شده و شیرینی). این غذاها تراکم انرژی بالایی دارند و به راحتی منجر به چاقی و افزایش وزن می شوند.

تاثیر مصرف کربوهیدرات ها در اضافه وزن

به دلیل کم بودن کالری شلیل، می توان این میوه را در برنامه رژیم غذايی خود قرار داد. واضح است که کربوهیدرات ها به روش های مختلف به افزایش وزن کمک می کنند. محصول نهایی هضم کربوهیدرات، گلوکز است.

وقتی سطح قند خون بالا می رود، لوزالمعده ترشح انسولین را تحریک کرده و انسولین ترشح می کند. این هورمون همچنین رشد بافت چربی را افزایش می دهد و می تواند باعث افزایش وزن و چاقی شود.

دانشمندان بر این باورند که کربوهیدرات های ساده (شکر، فروکتوز، دسرها، نوشابه ها، آبجو، شراب و غیره) به افزایش وزن کمک می کنند، زیرا هضم آن ها راحت تر از کربوهیدرات های پیچیده (ماکارونی، برنج، لوبیا و غیره) است که وارد جریان خون شده و به سرعت جذب می شوند.

در بیشتر موارد، افزایش ترشح انسولین به عنوان افزایش وزن در نظر گرفته می شود. دکتر مهدی سلیمی یکی از بهترین جراحان چاقی است که مناسب ترین روش را برای درمان اضافه وزن تجویز می کند.

عوامل روانی

کالری شلیل در مقایسه با برخی از غذاها کم است. عوامل روانی می توانند موجب مبتلا شدن افراد به چاقی گردد. به عنوان مثال، افراد اغلب در طول یا پس از موقعیت های استرس زا مانند مرگ یک دوست، یک بیماری جدی یا حتی افسردگی، وزن زیادی اضافه می کنند.

به این معنی که در چنین افرادی، پرخوری راهی برای مقابله با استرس به نظر می رسد. در نتیجه می توان نتیجه گرفت که مشکلات روانی در چاقی دخیل است.

توصیه می کنیم در کنار مطالعه این مقاله، مقاله تاثیر چاقی بر سلامت روان را مطالعه کنید.

داشتن اضافه وزن در سنین کودکی

پایین بودن میزان کالری شلیل به بیشتر افراد مبتلا به اضافه وزن این امکان را می دهد تا آن را روزانه مصرف کرده و از خوردن غذاهای پرکالری اجتناب کنند. سرعت تشکیل سلول های چربی جدید به ویژه در چند سال اول زندگی سریعتر است و در نتیجه میزان چربی ذخیره شده و تعداد سلول های چربی بیشتر می شود.

بنابراین، تعداد سلول های چربی در کودکان چاق اغلب سه برابر بیشتر از کودکان عادی است. اگر فردی در دوران کودکی در بسیاری از غذاها زیاد بخورد و به این روند عادت کند، ممکن است در آینده چاق شود. دکتر مهدی سلیمی مجرب ترین جراح چاقی می باشد.

داشتن اضافه وزن در سنین کودکی
داشتن اضافه وزن در سنین کودکی

اختلالات عصبی

ناهنجاری نوروژنیک یک اختلال در سیستم عصبی انسان است. این بیماری ها می توانند به طور سیستماتیک، طبیعی یا مکانیکی رخ دهند و علائم دیگری ایجاد کنند. برخی از این اختلالات ایجاد کننده چاقی، شامل ضایعات یا تومورهای هیپوتالاموس، کمبود انتقال دهنده های عصبی، کمبود لپتین و مدارهای عصبی غیر طبیعی می شود.

چگونه می توان چاقی را درمان کرد؟

با وجود اینک ه چاقی به عنوان یک بیماری محسوب نمی شود، اما به عنوان عامل اصلی ابتلا به تعدادی از بیماری ها یا تشدید آن ها به شمار می آید. برای این که قادر باشیم از چاقی نجات پیدا کنیم، بهتر است که کلمه درمان را مورد استفاده قرار دهیم. به دلیل این که کاهش وزن در واقع نوعی دارو یا تسهیل کننده دارو محسوب می شود.
بسته به این که دلیل چاقی چیست و چرا فرد به آن مبتلا می شود و همچنین میزان توده بدنی یا بی ام آی، روش های درمان نیز متفاوت خواهد بود.

چگونه می توان چاقی را درمان کرد؟
چگونه می توان چاقی را درمان کرد؟

درمان چاقی در افراد با نمایه توده بدنی بین 25 تا 30

اگر شاخص توده بدنی شما بین 25 تا 30 باشد، اضافه وزن دارید. این مشکل را می توان با ورزش و رژیم های مختلف کاهش وزن کنترل کرد. در واقع، افراد در این محدوده وزنی می توانند بدون مداخله پزشکی وزن کم کنند.

درمان چاقی در افراد با نمایه توده بدنی 30-40

در این بخش از مطلب کالری شلیل باید ذکر کنیم افرادی که BMI  بین 30 تا 40 دارند، با توجه به ورزش و رژیم غذایی، بهتر است از پزشکان چاقی یا متخصصان تغذیه کمک بگیرند. اگر این افراد از بیماری های مرتبط با چاقی رنج می برند، درمان دارویی باید در لیست درمان چاقی قرار گیرد.

درمان چاقی در افراد با شاخص توده بدنی بیشتر از 40

افرادی که دارای شاخص توده بدنی 40 یا بیشتر هستند، می بایست در جست و جوی سایر روش های درمان باشند. به عنوان مثال، جراحی چاقی اسلیو یا بای پس و سایر روش های مشابه ممکن است کمک کند.

اگر واقعاً فردی موفق نشده است تا از طریق روش های دیگر به وزن ایده آل خود دست پیدا کند و دارای بی ام آی بالا می باشد، می تواند یکی از مناسب ترین روش های جراحی چاقی را مورد استفاده قرار دهند.

چرا که کاهش وزن، فرآیند لاغری است که بدون توجه به علت چاقی، وزن را کاهش می دهد و به فرد کمک می کند تا بدون هیچ گونه عارضه ای وزن ایده آل خود را به دست آورد. دکتر مهدی سلیمی یکی از مجرب ترین جراحان چاقی می باشد.

پرطرفدارترین جراحی های لاغری کدامند؟

در این بخش از مطلب کالری شلیل، قصد داریم شما را با پرطرفدارترین روش های جراحی کاهش وزن یا لاغری آشنا کنیم.

قبل از مراجعه به کلینیک یا جراح خصوصی، تا جایی که می توانید در مورد هر نوع جراحی کاهش وزن با دقت بالا تحقیق کنید و به سوالاتی که قصد پرسیدن آن ها را دارید، به خوبی فکر کنید.

همچنین توصیه مي شود که تمام خطرات احتمالی را بسنجید. انواع مختلفی از جراحی های کاهش وزن وجود دارد. همه آن ها به طور معمول با لاپاراسکوپی و تحت بیهوشی عمومی انجام می شوند.

پرطرفدارترین جراحی های لاغری کدامند؟
پرطرفدارترین جراحی های لاغری کدامند؟

اما باید اين نکته را ذکر کنیم که هر کدام از روش های جراحی، کمی با هم تفاوت دارند. در طول لاپاراسکوپی، جراح برش‌های کوچکی در شکم ایجاد می‌کند و یک لوله انعطاف‌پذیر را وارد می‌کند تا بتواند در حین جراحی، داخل آن را ببیند. انواع روش های جراحی چاقی شامل موارد زیر می شود. دکتر مهدی سلیمی در زمینه هر یک از این روش ها تخصص و مهارت دارد.

جراحی چاقی نوار معده

نوار معده نواری می باشد که به دور معده می‌پیچد و یک کیسه کوچک بالای آن تشکیل می‌دهد. برای پر کردن کیسه، فقط به مقدار کمی غذا نیاز دارید. بنابراین برای پر کردن شکم، نیازی به خوردن غذا ندارید.

این نوار به یک دستگاه کوچک زیر پوست (به طور معمول نزدیک مرکز قفسه سینه) متصل می شود. به این ترتیب بعد از جراحی می توان رباط را سفت کرد.

بانداژ معمولاً برای اولین بار 4-6 هفته پس از جراحی سفت می شود. این امر با تزریق محلول نمکی به دستگاه با استفاده از سوزنی که از روی پوست عبور داده شده، حاصل می شود.

این کار نیازی به بیهوشی ندارد. تسمه باید چندین بار سفت شود تا به کشش ایده آل برسد. دکتر مهدی سلیمی عمل چاقی نوار معده را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد.

جراحی لاغری بای پس معده

کالری شلیل کم است و شما می توانید آن را در برنامه غذایی خود قرار دهید. در بای پس معده، منگنه های جراحی برای ایجاد یک کیسه کوچک در قسمت فوقانی معده استفاده می شود. سپس کیسه به روده کوچک متصل شده و بقیه معده خارج می شود. این بدان معناست که برای احساس سیری، به غذای کمتری نیاز است و کالری کمتری از غذا جذب می شود.

لطفا از پست عمل اسلیو معده بهتر است یا بای پس دیدن کنید.

جراحی چاقی گاسترکتومی اسلیو یا آستینی

گاسترکتومی اسلیو یا آستینی پس از برداشتن بخش بزرگی از معده، بدون درد است و آن را کوچکتر از قبل می کند. این بدان معناست که بدون خوردن غذای زیاد خیلی سریع سیر خواهید شد.

پیشنهاد می کنیم از پست دهزینه عمل اسلیو با بیمه سلامت دیدن کنید.

جراحی لاغری بالون داخل معده

بالون داخل معده یک بالون نرم پر از هوا یا سالین است که با استفاده از یک لوله نازک از گلو (که به عنوان گاستروسکوپی شناخته می شود) وارد معده می شود. یعنی زودتر احساس سیری خواهید کرد. اما این فقط یک اقدام موقتی است و معمولاً بالون تا 6 ماه در معده می ماند. دکتر مهدی سلیمی یکی از بهترین جراحان چاقی بالون داخل معده می باشد.

جراحی چاقی انحراف بیلیوپانکراس

انحراف بیلیوپانکراس مشابه بای پس معده است؛ با این تفاوت که کیسه معده بیشتر در امتداد روده کوچک متصل است. منظور این است که کالری خیلی کمی از غذایی جذب می کنید که در حال خوردن آن هستید. اما این روش می تواند عوارض جانبی بیشتری نسبت به بای پس معده ایجاد کند. بنابراین کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

جراحی چاقی اولیه اندولومنا

اولین جراحی چاقی اندولومنا به عنوان روشی جدید برای کاهش چربی شکم به شمار می آید. در چنین روشی، یک لوله وارد معده می گردد که آندوسکوپ نام دارد. سپس جراح ابزارهای کوچکی را از داخل آندوسکوپ عبور می دهد که معده را خم کرده و آن را کوچکتر می کند.

بهترین و موثرترین روش جراحی چاقی کدام است؟

ممکن است بعد از خواندن مطلب کالری شلیل و انواع روش های جراحی چاقی، برای شما این سوال پیش بیاید که بهترین روش جراحی چاقی کدام است؟ در پاسخ به چنین سوالی، باید ذکر کرد که همه انواع جراحی های کاهش وزن می توانند تا حد بسیار چشمگیری به کاهش وزن کمک کنند.

بهترین و موثرترین روش جراحی چاقی کدام است؟
بهترین و موثرترین روش جراحی چاقی کدام است؟

اما هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. به عنوان مثال شما معمولاً پس از بای پس معده یا اسلیو گاسترکتومی، سریعتر از باندینگ معده وزن کم می کنید. همچنین افراد بیشتری خواهان کاهش وزن با بای پس معده یا اسلیو گاسترکتومی هستند تا باندینگ معده. دکتر مهدی سلیمی بعد از این که معاینه های لازم را انجام داد، بهترین و مناسب ترین روش جراحی لاغری را تجویز می کند.

قبل از جراحی کاهش وزن، چه ارزیابی هایی انجام می شود؟

با توجه به کم بودن کالری شلیل، جای هیچ گونه ایرادی نیست؛ اگر آن را روزانه مصرف کنید. اما توجه داشته باشید که نباید در خوردن آن زیاده روی کنید. قبل از انجام عمل جراحی چاقی برای این که مناسب بودن نوع عمل مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد، به یک کلینیک تخصصی ارجاع داده می‌شوید. این ارزیابی ممکن است شامل بررسی موارد زیر باشد.

ارزیابی سلامت جسمانی شامل  آزمایش خون، عکسبرداری با اشعه ایکس و آزمایش رژیم غذایی و عادات غذایی می شود.

ارزیابی سلامت روان فرد مانند پرسیدن این که از عمل چه انتظاری دارید، انجام می گيرد و بررسی می شود که آیا شرایط سلامت روانی دارید یا خیر.
ارزیابی ها برای تعیین این که آیا می توانید تغییرات طولانی مدت سبک زندگی مورد نیاز پس از جراحی کاهش وزن را کنترل کنید یا خیر هم قبل از عمل چاقی انجام می شود.

ممکن است به شما توصیه شود که برای کمک به کاهش اندازه کبد، چندین هفته قبل از جراحی از یک رژیم غذایی با کالری محدود استفاده کنید. چرا که این مسئله می تواند منجر به آسان تر شدن و افزایش ایمنی جراحی گردد. دکتر مهدی سلیمی، تمام ارزیابی های مورد نیاز را قبل از جراحی چاقی انجام می دهد.

لطفا پس از مطالعه این مقاله، از پست چای سبز و دارچین برای لاغری دیدن کنید.

سخن پایانی

در جواب به سوال کالری شلیل چقدر است، باید گفته شود که در هر ۱۰۰ گرم، این میوه دارای ۴۴ کالری می باشد. با وجود این که شلیل از کالری نسبتا کمی برخوردار می باشد، اما این میوه سرشار از کلسیم بوده و میوه ای ایده آل برای کاهش وزن است.

این میوه حاوی فیبر می باشد و از یبوست و بیماری های گوارشی جلوگیری می کند. شلیل اثر ضد التهابی دارد و کمبود آهن را جبران می کند. این میوه طعمی معطر و آرامش بخش دارد و افسردگی را درمان می کند. با خوردن شلیل می توانید پوست خود را به بهترین شکل مرطوب کنید.

باید گفته شود که شلیل را نمی توان برای مدت طولانی نگهداری کرد و برای استفاده از خواص شلیل، بهتر است بلافاصله از آن استفاده کنید.  مهمترین عاملی که سلامت شما را تهدید می کند، اضافه وزن می باشد.

چاقی علاوه بر تاثیر بر ظاهر شما، می تواند سلامت شما را نیز تهدید کند

چاقی علاوه بر تاثیر بر ظاهر شما، می تواند سلامت شما را نیز تهدید کند. در برخی موارد رژیم غذایی متنوع و ورزش، تاثیر مثبتی بر کاهش وزن ندارد. در این شرایط است که فعالیت ها و روش های کاهش وزن به شما کمک کرده و سلامت شما را تضمین می کند. در این مقاله، علاوه بر بررسی کلی انواع جراحی کاهش وزن، به مواردی که قبل از جراحی باید ارزیابی شود نیز اشاره کردیم.

به یاد داشته باشید که انتخاب یک پزشک حرفه ای آموزش دیده و انتخاب سبک تغذیه سالم، یکی از اولین و مهمترین قدم ها برای حفظ سلامتی می باشد. دکتر مهدی سلیمی به عنوان بهترین جراحان چاقی در کشور شناخته شده است.

توصیه می کنیم،عرق زیره برای لاغری را مطالعه کنید و با آن آشنا شوید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید