کالری خیار

فهرست مطالب

با موضوع کالری خیار در خدمت شما هستیم.

مصرف مواد غذایی برای انسان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. همه ما برای حفظ سلامتی خود و نگهداری آن باید تمام تلاش خود را انجام دهیم. مصرف مواد غذایی مناسب و دارای خواص معدنی زیاد از جمله اقدامات موثری می باشد که می تواند کمک زیادی در جهت حفظ سلامتی ما داشته باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی چاقی می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

 

 

بنابراین باید تمام تلاش خود را انجام دهیم تا به بهترین نحو از مواد غذایی مختلف استفاده کنیم و از خواص آن بهره مند شویم. مواد غذایی مختلفی نیز وجود دارد که همه ما از آن می توانیم استفاده کنیم.

یکی از مواد غذایی بسیار مغذی، خیار است. خیار نوعی میوه پرخاصیت محسوب می شود و می توان گفت که یکی از پراستفاده ترین میوه ها در سبد غذایی هر فردی محسوب می شود.

خیار در واقع هم نوعی میوه و هم نوعی غذا در کنار سایر مواد غذایی در وعده های مختلف محسوب می شود و بسیاری از ماها طبیعتا از خیار بصورت مکرر استفاده کرده ایم.

کالری خیار چقدر است؟

  1. هر ۱۰۰ گرم خیار با پوست ۱۵ کالری دارد.
  2. هر ۱۰۰ گرم خیار پوست کنده ۱۲ کالری دارد.
  3. هر ۱۰۰ گرم خیارشور ۱۱ کالری دارد.
  4.  هر ۱۰۰ گرم ماست و خیار ۵۵ کالری دارد.

اگر به دنبال مفهوم دقیق کالری هستید، مقاله کالری چیست را مطالعه  کنید.

مقدمه

کالری خیار
کالری خیار
تهیه آسان و قیمت مناسب آن باعث شده است که این میوه پرخاصیت جز محبوب ترین مواد غذایی محسوب شود

تهیه آسان و قیمت مناسب آن باعث شده است که این میوه پرخاصیت جز محبوب ترین مواد غذایی محسوب شود. خواص خیار و ارزش غذایی خیار می تواند فواید زیادی برای بدن داشته باشد و در نتیجه در سلامتی عمومی بدن ما تاثیرگذار خواهد بود.

به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم بصورت کامل به بررسی میوه خیار، خواص و ارزش غذایی آن و از همه مهمتر در خصوص کالری خیار، توضیحاتی ارائه دهیم. خیار می تواند فواید زیادی برای بدن چه از نظر غذایی و چه نظر پوستی داشته باشد که در این مقاله در خصوص این مورد توضیحاتی ارائه می گردد.

یکی از موارد بسیار مهم در خصوص مصرف هر ماده غذایی، تاثیر آن در کاهش یا افزایش وزن است و خیار جز مواد غذایی می باشد که می تواند برای افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند، گزینه مناسبی باشد.

اما افرادی که از چاقی شدید رنج می برند و دارای شاخص توده بدنی بالایی می باشند، می بایست از روش های موثرتری برای لاغری خود استفاده کنند که جراحی چاقی، بهترین روش محسوب می شود و ما هم در این مقاله قصد داریم در انتهای مقاله به بررسی جراحی چاقی و انواع آن بپردازیم.

با این حال شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خواص میوه خیار و کالری خیار و همچنین اطلاع از انواع جراحی چاقی و کاربردهای آن، با یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

پیشنهاد می کنیم از پست میوه های مجاز در رژیم کتوژنیک دیدن کنید.

 

ما در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

خیار چیست؟

کالری خیار چقدر است؟

مشتقات خیار کدامند؟

ویتامین ها و مواد معدنی موجود در خیار چیست؟

خواص خیار برای سلامتی بدن چیست؟

خواص خیار برای پوست چیست؟

خواص خیار و کالری خیار در کاهش وزن چیست؟

شاخص توده بدنی چیست؟

بررسی شاخص توده بدنی چیست؟

جراحی چاقی چیست؟

هدف از جراحی چاقی چیست؟

انواع جراحی چاقی کدامند؟

 

 

خیار چیست؟

قبل از بررسی کالری خیار، در ابتدا توضیحی در خصوص این میوه پرخاصیت خواهیم گفت. خیار یکی از میوه های پر استفاده در سبد غذایی افراد به حساب می آید و این میوه از خانواده کدو قلیایی می باشد.

خیار دارای ساقه ای بالارونده می باشد و زمانی که خیار بصورت کامل رسیده می شود، شکل آویزان خواهد گرفت. ساقه آن می تواند به عنوان یک خوراکی مورد استفاده قرار گیرد. خیار دارای اشکال مختلفی است که هر کدام از آنها می تواند در جهت اهداف مختلفی استفاده شود.

خیار چیست؟
خیار چیست؟

از خیار می توان در انواع سالادها، میوه ها و … استفاده کرد و خاصیت زیادی خواهد داشت. خیار را می توان در تمام نقاط دنیا مشاهده کرد و کشت آن در همه جای دنیا امکان پذیر است.

خیار رسیده در واقع به رنگ سبز روشن یا تیره می باشد و دارای پوستی نازک است و بعد از پوست کندن آن می توان اقدام به استفاده خیار نمود. البته مصرف خیار با پوست هم امکان پذیر است.

لطفا از پست افتادگی پوست بعد از لاغری دیدن کنید.

یکی از مزیت های میوه خیار این است که دارای آب فراوان است

یکی از مزیت های میوه خیار این است که دارای آب فراوان است و می تواند در تامین آب موردنیاز بدن مورد استفاده قرار گیرد و به هیدراته شدن بدن هم کمک زیادی می کند.

از طرفی به دلیل وجود آب فراوان می تواند باعث کاهش گرسنگی شود و در نتیجه در کاهش وزن موثر است که در این مقاله بصورت جداگانه به این مبحث پرداخته خواهد شد.

یکی از مزیت های میوه خیار این است که دارای آب فراوان است
یکی از مزیت های میوه خیار این است که دارای آب فراوان است

دانستن اطلاعات کافی در خصوص خواص معدنی و مواد مغذی خیار از اهمیت زیادی برخوردار است. زیرا می تواند مصرف به اندازه آن باعث رسیدن فواید زیادی برای بدن شود به همین دلیل در ادامه مقاله به بررسی کالری خیار و مواد معدنی آن می پردازیم. همچنین جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

کالری خیار

همانطور که در مبحث قبلی گفته شد، خیار دارای ارزش غذایی بسیار زیادی می باشد. یکی از موارد مهم در خصوص این میوه، میزان کالری آن است. خیار نزدیک به 95 درصد آن از آب تشکیل شده است و با این حال دارای ارزش غذایی بسیار فراوان است. لازم به گفتن است که بدانید خواص غذایی خیار و کالری خیار در خیار پوست کنده و خیار با پوست تفاوت دارد.

هر فردی به ازای مصرف 100 گرم خیار با پوست می تواند مقدار 15 کالری دریافت کند. این مقدار خیار یعنی 100 گرم در خیار پوست کنده حدود 12 کالری می باشد.

همانطور که ملاحظه کردید، میزان کالری خیار بسیار پایین بوده و به همین دلیل می تواند باعث شود که افراد دارای اضافه وزن نیز از آن به راحتی استفاده کنند. از آنجایی که خیار دارای آب فراوان است و بیشترین ماده تشکیل دهنده آن است، طبیعی خواهد بود که میزان کالری آن بسیار پایین باشد.

کالری خیار
کالری خیار

البته ناگفته نماند که بسیاری از افراد، در زمان مصرف خیار، آن هم بصورت تکی و به تنهایی، ممکن است به آن افزودنی هایی اضافه نمایند که می تواند تاثیر زیادی در افزایش کالری آن داشته باشد. بنابراین در مصرف آن باید دقت لازم را داشت.

توصیه ما این است که برای کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر در خصوص ارزش غذایی خیار و کالری خیار و همچنین تاثیر آن در کاهش وزن، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، مشورت های لازم را انجام دهید.

مشتقات خیار

خیار چنبر

یکی از انواع میوه خیار، خیار چنبر می باشد. خیار چنبر در واقع یک میوه گیاهی علفی است که بصورت بوته ای کم ارتفاع رشد خواهد کرد. ساقه ای خیار چنبر به گونه ای است که شکل پیچکی دارند و به اطراف خود می پیچد. استفاده از ساقه های خیار چنبر، زیاد توصیه نمی شود و صرفا خود میوه استفاده شود بهتر است.

برگهای گیاه خیار چنبر پهن و تقریباً سفید و کنارشان حالت اره ای دارد این برگ ها شبیه برگ های خیار اند با این تفاوت که برای خیار چنبر چند فرورفتگی نسبتا عمیق دارد. گلهای خیار چنبر نسبتاً درشت هستند و هر گل پنج گلبرگ زرد بیضی شکل جدا از هم و کمی چروکیده دارد میوه گیاه خیار چنبر کشیده بزرگ اغلب منحنی است سطح مقطع ای دایره ای شکل دارد و انتهای گلهای ماده می رویند.

برگ های خیار چنبر بصورت پهن می باشد و تقریبا رنگی سفید دارد. برگهای آن در واقع شبیه برگ های خیار معمولی می باشد و با این تفاوت که برای خیار چنبر، چندین فرو رفتگی نسبتا عمیقی در آن وجود دارد. خیار چنبر را می توان به عنوان یکی از مشتقات خیار نامید و استفاده زیادی دارد. اندازه و ابعاد آن از خیار معمولی بیشتر است و طبیعتا مصرف آن می تواند زمان بر باشد.

یکی از نکات قابل توجه در خصوص مصرف خیار چنبر این است که باید در زمان درست رسیدن آن مصرف کرد. زیرا با گذشت زمان ممکن است دچار ترشی شود و طعم خود را از دست خواهد داد.

علاوه بر خیار چنبر می توان از دیگر انواع خیارها نام برد که عبارتند از:

  • خیار مخصوص خیار شور
  • خیار گلخانه ای یا همان خیار بدون دانه
  • خیار مجلسی که در کنار دیگر میوه ها قرار میگیرد

عموما کالری خیار در انواع آن یکسان است و تفاوت خاصی ندارد. مگر آنکه به آن افزودنی هایی نیز اضافه شود.

ویتامین ها و مواد معدنی موجود در خیار

علاوه بر مسئله کالری خیار، این ماده غذایی یکی از مغذی ترین میوه ها محسوب می شود و دارای ارزش غذایی زیاد است. در ادامه بصورت جداگانه به بررسی خواص معدنی و ویتامین های خیار در دو نوع با پوست و پوست کنده خواهیم پرداخت:

در خیار با پوست به ازای هر 100 گرم مصرف آن می توان 15 کالری دریافت کرد. چربی موجود در خیار با پوست حدود 11 گرم است که عدد بسیار کمی می باشد. همچنین خیار با پوست فاقد کلسترول بوده و از چربی های مضر به دور است.

همچنین به ازای هر 100 گرم خیار با پوست می توان حدود 2 میلی گرم سدیم، 63 گرم کربوهیدرات، 5 گرم فیبر و همچنین 65 گرم پروتئین دریافت کرد که مقدار پروتئین آن می تواند مورد توجه قرار گیرد.

ویتامین ها و مواد معدنی موجود در خیار
ویتامین ها و مواد معدنی موجود در خیار

همچنین خیار حاوی مقادیری کلسیم، آهن، پتاسیم و ویتامین C می باشد که به ازای هر 100 گرم آن می توان 16 میلی گرم کلسیم، 28 میلی گرم آهن، 147 میلی گرم پتاسیم و حدود 8 میلی گرم ویتامین C دریافت کرد.

در خیار پوست کنده، به ازای هر 100 گرم خیار می توان میزان کالری خیار 12 گرم دریافت کرد.

اما در خیار پوست کنده، به ازای هر 100 گرم خیار می توان میزان کالری خیار 12 گرم دریافت کرد. میزان چربی آن حدود 16 گرم بوده و به مانند خیار با پوست، فاقد کلسترول می باشد. همچنین میزان سدیم آن به ازای 100 گرم، حدود 2 میلی گرم می باشد.

کربوهیدرات موجود در خیار پوست کنده هم حدود 16 گرم بوده و فیبر آن حدود 7 گرم می باشد. از نظر قند موجود در خیار پوست کنده، حدود 38 گرم قند سالم می توان دریافت کرد.

در خیار پوست کنده، به ازای هر 100 گرم خیار می توان میزان کالری خیار 12 گرم دریافت کرد.
در خیار پوست کنده، به ازای هر 100 گرم خیار می توان میزان کالری خیار 12 گرم دریافت کرد.

همچنین میزان پروتئین آن حدود 6 گرم بوده و کلسیم موجود در ان حدود 14 میلی گرم است. از طرفی آهن، پتاسیم و ویتامین C موجود در آن به ازای 100 گرم خیار پوست کنده، به ترتیب حدود 22 میلی گرم، 136 میلی گرم و 5/2 میلی گرم می باشد.

همانطور که ملاحظه کردید، خیار یک میوه بسیار با ارزش می باشد که سرشار از مواد معدنی مختلف است که می تواند هر کدام از آنها برای بدن مفید باشد. حال در ادامه مقاله به بررسی خواص خیار برای بدن و سلامتی بدن می پردازیم.

همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خواص غذایی خیار و کالری خیار و نقش آن در سلامتی بدن بخصوص کاهش وزن، با یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

خواص خیار برای سلامتی بدن

همانطور که در مبحث قبلی گفته شد، وجود مواد معدنی مختلف در خیار، باعث شده است که فواید زیادی برای بدن داشته باشد و علاوه بر مسئله کالری خیار، می تواند مواد معدنی مختلفی را به بدن برساند. در ادامه مقاله به بررسی مهمترین خواص خیار و فواید مصرف آن برای بدن انسان خواهیم پرداخت:

خواص خیار برای سلامتی بدن
خواص خیار برای سلامتی بدن

خاصیت آنتی اکسیدانی بالا

یکی از خواص مهم مصرف خیار، خاصیت انتی اکسیدانی ان است که می تواند به مبارزه با رادیکال های آزاد بدن بپردازد. آنتی اکسیدان ها در واقع مولکول هاییی هستند که باعث جلوگیری از اکسیداسیون بدن می شود و در نتیجه می تواند تاثیر زیادی در جلوگیری از بروز بیماری های مختلف اعم از بیماری های ویروسی و … شود.

بسیاری از افرادی که دچار بیماری های مزمن می شوند، بخاطر وجود رادیکال های آزاد در بدن است و مصرف خیار می تواند باعث شود که بدن بتواند به مبارزه با رادیکال های آزاد بپردازد و باعث بهبود سلامتی بدن شود.

خاصیت آنتی اکسیدانی بالا
خاصیت آنتی اکسیدانی بالا

از طرفی میوه خیار حاوی فلاونوئید و تانن است که تاثیر زیادی در خاصیت انتی اکسیدانی آن برای بدن دارد و می تواند در سلامتی بدن بسیار موثر باشد. همچنین خاصیت آنتی اکسیدانی خیار می تواند تاثیر زیادی در روند بهبودی افراد بعد از انجام انواع جراحی ها از جمله جراحی چاقی شود و به ریکاوری بدن کمک می کند. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

از بین بردن یبوست با خیار

یکی از خواص موجود در خیار، علاوه بر آب فراوان، فیبر موجود در ان است. فیبر در کنار آب موجود در خیار می تواند باعث بهبود وضعیت گوارش انسان شود و در حرکت روده ها موثر خواهد بود. همچنین کالری خیار می تواند در این زمینه کمک کننده باشد و باعث افزایش دفع مدفوع از بدن شود و از یبوست جلوگیری خواهد کرد.

سلامت کلیه و بهبود در عملکرد آن

بصورت مکرر در خصوص میوه خیار گفته شد که این میوه بیش از 95 درصد آن آب می باشد و آب خیار می تواند خاصیت ادرار آوری داشته باشد و به خارج شدن سموم بدن کمک زیادی کند. همین مسئله می تواند در سلامتی کلیه ها بسیار موثر باشد و حتی افرادی که دچار مشکلات کلیوی از جمله سنگ کلیه هستند، حتما از خیار استفاده کنند و تاثیر زیادی در افزایش حجم ادرار و دفع سریع تر آن خواهد شد.

کمک به هضم غذا

میوه خیار می تواند تاثیر زیادی در روند سریع هضم غذا داشته باشد. زیرا خیار حاوی مقادیری فیبر می باشد که بهبود دهنده در هضم غذا است. همچنین افرادی که دچار مشکلات معده از جمله سوزش معده یا ورم معده هستند می توانند از خواص خیار به خوبی استفاده کنند و با مصرف به اندازه آن از خواص خیار و کالری خیار نهایت استفاده را ببرند.

متعادل سازی الکترولیت های بدن

در بخش خواص خیار گفته شد که این میوه حاوی پتاسیم است و پتاسیم موجود در خیار می تواند تاثیر زیادی در خون انسان داشته باشد و باعث کاهش سدیم خون شود و در نتیجه در متعادل سازی الکترولیت های بدن بسیار موثر است. طبیعتا کاهش سدیم خون می تواند منجر به کاهش فشار خون شود و این مورد یک مزیت محسوب می شود.

کاهش دهنده التهابات بدن

در خصوص خواص آنتی اکسیدانی خیار توضیحاتی ارائه شد. خیار به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی نیز می تواند تاثیر زیادی در کاهش التهاب های بدن داشته باشد. همچنین بتاکاروتن موجود در خیار می تواند در این زمینه بسیار کمک حال باشد و باعث می شود بدن در مقابل رادیکال های آزاد مقاوم شود و در نتیجه بدن را از بروز التهاب و آسیب های جدی محافظت خواهد کرد.

کمک به درمان بیماری دیابت

آب خیار که مهمترین بخش تشکیل دهنده این میوه است می تواند باعث شود که بدن در مقابل ترشح انسولین از خود مقاومتی نشان ندهد و در نتیجه در کاهش قند خون بسیار موثر است و افرادی که به دیابت دچار هستند می توانند از آن به خوبی استفاده کنند.

کمک به درمان بیماری دیابت
کمک به درمان بیماری دیابت

تضمبن کننده سلامت دهان و دندان

مصرف خیار و کالری خیار می تواند تاثیر زیادی در درمان بیماری های دهان و لثه داشته باشد و از بین برنده التهابات موجود در این ناحیه می باشد. از طرفی خیار می تواند باعث از بین بردن بوی بدن دهان شود. زیرا ترکیبات موجود در خیار می تواند باکتری های موجود در دهان را از بین ببرد و باعث از بین رفتن بوی بد دهان شود

و همچنین همین ترکیبات می تواند باکتری ها و میکروب های موجود در دندان را از بین ببرد و در نتیجه باعث سلامت دندان خواهد شد. در فروشگاه ها و مراکز دارویی، انواع خمیر دندان های با عصاره خیار وجود دارد که دلیل آن بخاطر وجود ترکیبات معجزه آسای آن برای سلامت دندان است.

کمک به کاهش فشار خون

پتاسیم موجود در خیار می تواند باعث شود که میزان سدیم در خون کاهش پیدا کند و همچنین باعث افزایش حجم ادرار و دفع سموم بدن می شود و تمامی این عوامل می تواند دست به دست هم دهد که سیستم گردش خون به درستی کار کند و در کاهش فشار خون بسیار موثر خواهد بود.

تقویت و سلامت استخوان ها

جالب است بدانید که خیار حاوی مقادیری ویتامین K می باشد و علاوه بر آن پتاسیم موجود در خیار می تواند باعث شود که سلامت استخوان ها تضمین شود و در نتیجه باعث افزایش توده بافت های استخوان ها می شود و در نتیجه از بیماری هایی نظیر آرتروز، پوکی استخوان و … جلوگیری خواهد کرد.

بهبود فعالیت های مغز

خیار دارای مقادیری از فلاونوئیدها می باشد که می تواند تاثیر زیادی در روند درست عملکرد حافظه شود و در نتیجه می تواند در سلامت مغز موثر باشد و از بروز بیماری هایی نظیر آلزایمر جلوگیری خواهد کرد.

بهبود فعالیت های مغز
بهبود فعالیت های مغز

سلامت قلب و عروق و عملکرد درست آن

مصرف خیار و کالری خیار می تواند تاثیر زیادی در سلامت قلب و عروق داشته باشد. تحقیقات متعددی نشان می دهد که وجود پتاسیم و منیزیم در خیار می تواند در بهبود عملکرد گردش خون تاثیر مثبتی داشته باشد و در نتیجه می تواند باعث کاهش مشکلاتی نظیر مشکلات عروقی شود و در نتیجه در سلامت قلب بسیار موثر است.

همچنین پتاسیم موجود در خیار می تواند در عملکرد ماهیچه های قلب تاثیرات مثبتی داشته باشد و در نتیجه می تواند از بروز بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری کند. از آنجایی که کالری خیار و چربی موجود در آن از نوع سالم و غیر مضر است و فاقد کلسترول است، می تواند در سلامت قلب و عروق نیز تاثیرات مثبتی داشته باشد.

تقویت بینایی

آب خیار می تواند تاثیر زیادی در روند بینایی افراد داشته باشد. افرادی که با مشکل بینایی و تاری دید روبرو هستند می توانند از خواص خیار استفاده کنند. زیرا خیار حاوی ویتامین K می باشد که این ویتامین در سلامت چشم و تقویت بینایی بسیار موثر است.

بهبود در عملکرد خواب شبانه

خیار می تواند تاثیر زیادی در کنترل اعصاب داشته باشد و باعث کاهش استرس و اضطراب شود و مصرف آن بخصوص قبل از خواب می تواند باعث افزایش عملکرد خواب شبانه شود و خواب درستی را تجربه کنیم.

افزایش انرژی بدن

با اینکه کالری خیار بسیار کم است، اما مصرف آن می تواند تاثیر زیادی در افزایش انرژی بدن شود. زیرا آب فراوان موجود در خیار می تواند باعث افزایش انرژی در بدن شود و از خستگی و سستی جلوگیری کند. همچنین ویتامین های موجود در آن می تواند باعث شود که انرژی بدن همیشه در حالت متعادل باشد.

افزایش سیستم ایمنی بدن

در خصوص خاصیت ویتامین C موجود در خیار هم باید مطلبی گفت. این ویتامین می تواند تاثیر زیادی در افزایش سیستم ایمنی بدن و شود و خاصیت آنتی اکسیدانی نیز در بدن ایجاد می کند.

مصرف خیار می تواند باعث عملکرد درست هورمون های بدن شود و در نتیجه می تواند از بروز بیماری های مختلف جلوگیری کند. بنابراین مصرف خیار می تواند بسیار موثر باشد.

همچنین افرادی که اقدام به جراحی های مختلف از جمله جراحی چاقی کرده اند، با کاهش سیستم ایمنی بدن خود مواجه هستند و مصرف خیار می تواند تاثیر زیادی در بهبود وضعیت سیستم ایمنی بدن داشته باشد. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

خیار می تواند خواص دیگری در قسمت پوست هم داشته باشد که در ادامه مقاله کالری خیار به آن پرداخته خواهد شد. همچنین در ادامه مقاله در خصوص خواص خیار در کاهش وزن هم توضیحاتی ارائه می دهیم.

همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خواص خیار و کالری خیار در کاهش وزن با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین جراحی چاقی، مشورت های لازم را انجام دهید.

خواص خیار برای پوست

در مبحث قبلی در خصوص فواید خیار برای بدن مطالبی گفته شد و متوجه شدیم که خواص معدنی خیار و کالری خیار تا چه اندازه ای می تواند برای بدن مفید باشد. علاوه بر آن، خیار می تواند برای سلامت پوست نیز بسیار پرفایده باشد که در ادامه در خصوص برخی از فواید خیار برای پوست مطالبی عنوان خواهیم کرد:

خواص خیار برای پوست
خواص خیار برای پوست

کاهش دهنده پف زیر چشم

از خواص خیار برای پوست می توان به کاهش پف زیر چشم اشاره کرد. خیار به دلیل داشتن اسید کافئیک می تواند باعث شود که آب اضافی موجود در بدن کاهش پیدا کند و در نتیجه می تواند برای ورم و یا پف زیر چشم بسیار مفید باشد.

عموما برای استفاده از خواص خیار در پوست، از ماسک خیار استفاده می شود. به عنوان مثال، با حلقه کردن خیار و قرار دادن ان بر روی چشم می تواند در جهت کاهش پف زیر چشم از ان استفاده کرد.

کمک به آفتاب سوختگی و درمان آن

از بین بردن اثرات آفتاب سوختگی بر روی پوست، از دیگر خواص مهم خیار می باشد. خیار دارای ترکیباتی انتی اکسیدانی بوده و می تواند باعث شود که اثرات آفتاب سوختگی به مرور زمان کاهش پیدا کند. همچنین خیار به عنوان میوه ای سرد مزاج به حساب می آید و باعث کاهش گرمای بدن می شود در نتیجه می تواند در کاهش عوارض بعد از آفتاب سوختگی بسیار موثر باشد.

جوانسازی پوست

خیار به دلیل داشتن آب فراوان می تواند باعث بهبود در وضعیت پوست شود و باعث روشنایی پوست و شادابی آن شود. ویتامین C موجود در خیار خاصیت کلاژن سازی دارد و می تواند باعث جوان تر شدن پوست شود. به همین دلیل استفاده از ماسک خیار می تواند در جوانسازی پوست بسیار موثر باشد.

 کاهش سیاهی دور چشم

در  مورد قبلی گفته شد که خیار می تواند باعث روشنایی پوست شود. خاصیت آنتی اکسیدانی خیار می تواند باعث شود که به مرور زمان، سیاهی دور چشم کاهش پیدا کند و در بهبود جریان خون در ان ناحیه بسیار کارساز است. مصرف خوراکی یا موضعی خیار می تواند در این امر کمک ساز باشد. حتی پوست خیار هم می تواند در این زمینه بسیار پر فایده باشد.

ترمیم بافت های پوستی

ایجاد ترک های پوستی به دلیل کاهش کلاژن در بافت های پوستی می باشد و باعث تخریب بافت ها می گردد. خاصیت جوانسازی خیار می تواند در این زمینه کمک زیادی کند و باعث سفت شدن پوست و کلاژن سازی در بافت های پوستی شود و در نتیجه بافت های آسیب دیده پوست را ترمیم خواهد کرد.

کاهش چین و چروک صورت

ایجاد چین و چروک صورت امری اجتناب ناپذیر است که با افزایش سن و با کاهش کلاژن پوست رخ می دهد و باعث شل شدگی و افتادگی پوست می شود. خاصیت کلاژن سازی خیار و وجود آب فراوان در این میوه پر خاصیت می تواند باعث افزایش کلاژن در زیر بافت های پوستی شود و آبرسانی به پوست را تسریع می بخشد.

زیرا باعث حرکت بهتر جریان خون در بدن شده و به مراتب می تواند تاثیر مستقیم بر روی آب رسانی و خونرسانی به بافت های پوستی داشته باشد و به همین دلیل می تواند باعث کاهش چین و چروک پوست شود.

از بین بردن آب های احتباسی

موارد بالا از جمله خواص مهم خیار برای پوست می باشد. حال در ادامه مقاله به بررسی خواص خیار و کالری خیار در کاهش وزن اشاره خواهیم کرد. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خواص خیار در کاهش وزن با یکی از بهترین متخصصین جراحی چاقی یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

خواص خیار و کالری خیار در کاهش وزن

مطالعات مختلفی بر روی خواص خیار انجام شده است و بسیاری از این بررسی ها نشان داده است که مصرف خیار می تواند در کاهش وزن افراد کمک کند. استفاده از خیار بصورت میوه و تکی و یا استفاده از خیار به همراه سایر رژیم غذایی کاهش وزن می تواند تاثیر زیادی در کاهش وزن داشته باشد.

یکی از مهمترین دلایل خاصیت خیار در کاهش وزن، میزان کالری خیار است که همانطور در این مقاله گفته شد، میزان کالری موجود در خیار بسیار اندک است و به همین دلیل می تواند تاثیر زیادی در کاهش وزن داشته باشد.

خواص خیار و کالری خیار در کاهش وزن
خواص خیار و کالری خیار در کاهش وزن

از طرفی، بخش اعظمی از خیار، آب می باشد و آب موجود در خیار و همچنین در کنار آن وجود فیبر در خیار می تواند باعث کنترل اشتها شود و باعث شود که فرد گرسنگی کمتری را تجربه کند و در نتیجه می تواند در کاهش مصرف مواد غذایی و کاهش وزن کمک زیادی کند.

رعایت اصول رژیم غذایی می تواند در این زمینه تاثیرگذار باشد

رعایت اصول رژیم غذایی می تواند در این زمینه تاثیرگذار باشد و با مشورت پزشک می تواند در اندازه ای مشخص اقدام به مصرف خیار نمود. بیشترین نتیجه دریافت شده از این میوه پر خاصیت در کاهش وزن، مربوط به مصرف خیار به همراه سایر مواد غذایی رژیمی است که حاوی فیبر باشد و میزان چربی و کلسترول آن حداقل باشد.

از آنجایی که خیار عاری از هرگونه کلسترول است و چربی های مضر ندارد، می تواند در زمینه افزایش چربی سوزی بدن کمک زیادی کند. از طرفی میوه خیار باعث افزایش سرعت متابولیسم بدن و دفع مواد سمی از بدن شود و به همین دلیل می تواند در فرایند چربی سوزی تاثیر زیادی داشته باشد.

توصیه می کنیم در کنار مطالعه این مقاله، مقاله رژیم میوه را مطالعه کنید.

رعایت اصول رژیم غذایی می تواند در این زمینه تاثیرگذار باشد
رعایت اصول رژیم غذایی می تواند در این زمینه تاثیرگذار باشد

البته این موضوع برای افرادی کاربرد خواهد داشت که از چاقی کمتری برخوردار هستند و افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالایی هستند و به مراتب چاقی شدیدتری دارند می بایست از روش های موثرتری برای کاهش وزن خود استفاده کنند که جراحی چاقی، بهترین روش محسوب می شود.

ما در ادامه مقاله کالری خیار به بررسی شاخص توده بدنی و جراحی چاقی می پردازیم. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خواص خیار و کالری خیار در کاهش وزن و همچنین اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی چاقی، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین جراحی چاقی، مشورت های لازم را انجام دهید.

شاخص توده بدنی چیست؟

زمانی که صحبت از اضافه وزن و چاقی می شود، بسیاری از افراد به دنبال رژیم غذایی مناسب برای کاهش وزن خود هستند. هر فردی به نسبت چاقی و اضافه وزنی که دارد باید بهترین تصمیم را برای کاهش وزن خود اتخاذ کند.

اما مسئله اصلی این است که در ابتدا چگونه متوجه شویم که چاقی ما در چه حد و اندازه ای می باشد و طبیعتا بهترین روش برای درمان چاقی چه موردی خواهد بود. به همین دلیل برای اندازه گیری میزان چاقی از شاخصی به نام شاخص توده بدنی یا BMI استفاده می شود.

شاخص توده بدنی در واقع به بررسی میزان چربی های موجود در بدن می پردازد و ما را از وضعیت بدنی خود آگاه می سازد. شاخص توده بدنی از یک فرمول ساده ای پیروی می کند که نسبت وزن به قد می باشد و هر چقدر عدد بدست امده از این فرمول بیشتر باشد، طبیعتا فرد در معرض چاقی شدیدتری قرار دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله محاسبه شاخص توده بدنی و محاسبه bmi دقیق را مطالعه کنید.

شاخص توده بدنی چیست؟
شاخص توده بدنی چیست؟

در واقع شاخص توده بدنی به میزان وزنی بدنی ما هم خواهد پرداخت و می تواند زمینه ساز این موضوع شود که از وضعیت بدنی خود اطلاع پیدا کنیم و کمک زیادی می کند که متوجه شویم کدام روش درمانی برای کاهش وزن و لاغری موثر است.

هر فردی می تواند به راحتی اقدام به اندازه گیری BMI خود کند و با اندازه گیری وزن خود و قد خود می تواند از شاخص توده بدنی خود مطلع شود. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان بهترین متخصص جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص شاخص توده بدنی انجام دهد.

بررسی شاخص توده بدنی

همانطور که در مورد قبلی گفته شد، شاخص توده به بررسی میزان چربی های انباشته شده در بدن خواهد پرداخت. برای اینکه یک فرد بتواند بصورت دقیق از وضعیت بدنی خود اطلاع پیدا کند و متوجه شود که در چه وضعیتی قرار دارد، لازم است از یک معیار کلی استفاده کند.

به همین دلیل شاخص توده بدنی از یکسری بازه های عددی تشکیل شده است که این عددها بصورت ثابت بوده و هر فردی با بدست آوردن BMI خود و مقایسه با این بازه های عددی می تواند متوجه شود که وضعیت بدنی او در چه شکلی قرار دارد. ما در ادامه مقاله کالری خیار به بررسی بازه های عددی شاخص توده بدنی خواهیم پرداخت:

اگر فردی شاخص توده بدنی خود را بدست آورد و عدد بدست امده زیر عدد 18.5 باشد، این موضوع نشان می دهد که فرد از لاغری شدیدی رنج می برد و لازم است با رژیم غذایی، وزن خود را به تعادل برساند.

اگر فردی دارای نسبت وزن به قدی باشد که عدد آن در محدوده 18.5 تا 24.9 باشد، این موضوع نشان می دهد که فرد در وضعیت بدنی بسیار مناسب و ایده آلی قرار دارد و صرفا با رعایت موارد غذایی می بایست نسبت به تثبیت وضعیت بدنی خود اقداماتی موثر انجام دهد تا دچار کاهش یا افزایش وزن نشود.

اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در بازه عددی بین 25 تا 29.9 باشد

اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در بازه عددی بین 25 تا 29.9 باشد، این موضوع نشان می دهد که فرد به اضافه وزن خفیفی دچار شده است و می تواند با استفاده از مواد غذایی رژیمی از جمله مصرف میوه خیار و استفاده از کالری خیار، اقدام به کاهش وزن خود کند.

اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در محدوده عددی بین 30 تا 34.9 باشد، این موضوع می تواند هشداری برای فرد باشد و در معرض چاقی مفرط قرار دارد و ممکن است روش هایی مانند رژیم غذایی کارساز نباشد و بهتر است از روش موثرتری به نام جراحی چاقی استفاده کند.

اما خطرناک ترین نوع شاخص توده بدنی مربوط به افرادی است که BMI آنها از عدد 35 فراتر رفته است و فرد به چاقی شدیدی مبتلا شده است. طبیعتا چنین فردی باید از جراحی چاقی استفاده کند تا بتواند به کاهش وزن اصولی خود برسد.

اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در بازه عددی بین 25 تا 29.9 باشد
اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در بازه عددی بین 25 تا 29.9 باشد

همانطور که ملاحظه کردید، شاخص توده بدنی مشخص خواهد کرد که فرد در چه وضعیتی از وزن قرار دارد و بهترین روش درمانی آن چه مواردی می باشد. حال در ادامه مقاله کالری خیار به بررسی بهترین روش کاهش وزن یعنی جراحی چاقی خواهیم پرداخت.

همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شاخص توده بدنی و جراحی چاقی با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی مشورت های لازم را انجام دهید.

جراحی چاقی چیست؟

در این مقاله در خصوص جراحی چاقی و این واژه اشاراتی شد. حال می خواهیم بدانیم که جراحی چاقی چیست و چه کاربردی در کاهش وزن و لاغری افراد دارد.

جراحی چاقی به عنوان یکی از جدیدترین و بهترین روش های کاهش وزن به حساب می آید. جراحی چاقی با استفاده از تجهیزات بروز پزشکی اقدام به کاهش وزن افرادی خواهد کرد که از شاخص توده بدنی بالایی برخوردار هستند.

جراحی چاقی چیست؟
جراحی چاقی چیست؟

این روش درمانی با تغییرات در سیستم گوارش انسان می پردازد و تغییرات اساسی و ساختاری در دستگاه گوارش انسان بوجود می آورد. این تغییرات باعث می شود که فرد بتواند در طی مدت زمانی کوتاه به کاهش وزن برسد که طبیعتا در هیچ یک از روش های لاغری چنین مزیتی وجود ندارد.

جراحی چاقی به وسیله دستگاهی به نام دستگاه لاپاراسکوپی انجام می شود که روشی کم تهاجم است. به همین دلیل جراحی چاقی را به عنوان روشی کم تهاجم و بی خطر می شناسند که می تواند با کمترین عوارض، به فرد کمک کند که به کاهش وزن اصولی خود دست پیدا کند.

چاقی و بیماری چاقی نوعی بیماری مخرب است که می تواند تاثیرات بسیار بدی بر روی دیگر اعضای بدن داشته باشد

چاقی و بیماری چاقی نوعی بیماری مخرب است که می تواند تاثیرات بسیار بدی بر روی دیگر اعضای بدن داشته باشد و زمینه ساز ایجاد بیماری های مختلف مانند بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، فشار خون و … خواهد شد. جراحی چاقی می تواند علاوه بر کاهش وزن، کمک زیادی به درمان بیماری های مرتبط با چاقی خواهد پرداخت.

محدود کردن کالری دریافتی از مواد غذایی، هدف اصلی جراحی چاقی است که با تغییرات در سیستم گوارش همراه است. تغییر در سیستم گوارش می تواند باعث کاهش مصرف مواد غذایی و در نتیجه کاهش کالری دریافتی از غذا شود و در نتیجه بدن برای تامین انرژی مورد نیاز خود که با کالری نیاز دارد، از چربی های انباشته شده استفاده کرده و در نهایت می تواند باعث فرایند چربی سوزی و کاهش وزن شود.

چاقی و بیماری چاقی نوعی بیماری مخرب است که می تواند تاثیرات بسیار بدی بر روی دیگر اعضای بدن داشته باشد
چاقی و بیماری چاقی نوعی بیماری مخرب است که می تواند تاثیرات بسیار بدی بر روی دیگر اعضای بدن داشته باشد

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص جراحی چاقی انجام دهد.

شما در حال مطالعه مقاله کالری خیار می باشید.

هدف از جراحی چاقی چیست؟

جراحی چاقی می تواند اهداف مختلفی را داشته باشد. از جمله مهمترین و اولین هدف جراحی چاقی می توان به کاهش وزن افراد دارای شاخص توده بدنی بالا اشاره کرد که هیچ یک از روش های کاهش وزن نمی تواند منجر به کاهش وزن چنین افرادی شود.

اما جراحی چاقی می تواند باعث کاهش وزن و ان هم در طول مدت زمانی کوتاه برای فرد شود و در نتیجه می تواند باعث تناسب اندام و لاغری فرد شود. به همین دلیل است که روش جراحی چاقی به عنوان یک روش محبوب و بسیار پرطرفدار محسوب می شود و اغلب پزشکان از این روش برای کاهش وزن استفاده می کنند

علاوه بر این، از دیگر اهداف جراحی چاقی می توان به درمان بیماری های مرتبط با چاقی اشاره کرد که از جمله این موارد می توان به بیماری های قلیی و عروقی، دیابت، فشار خون، سرطان، کبد چرب، کلسترول بالا و … اشاره نمود.  این مسئله می تواند از اهمیت زیادی برخوردار باشد و افراد درگیر با این بیماری ها می توانند کمک زیادی به درمان خود داشته باشند.

جراحی چاقی می تواند علاوه بر مسائل فیزیولوژیکی به درمان مسائل روحی و روانی هم بپردازد

جراحی چاقی می تواند علاوه بر مسائل فیزیولوژیکی به درمان مسائل روحی و روانی هم بپردازد. بهرحال افزایش وزن باعث می شود که بدن دچار عدم تناسب اندام شود و در نتیجه در روحیه فرد و کاهش اعتماد به نفس فرد تاثیر زیادی خواهد داشت. همچنین چاقی باعث سرکوب هورمون های شادی اور در بدن از جمله هورمون دوپامین می شود و باعث ایجاد افسردگی خواهد شد.

جراحی چاقی می تواند به کمک این موضوع امده و علاوه بر ایجاد تناسب اندام، باعث افزایش اعتماد به نفس فرد شود و همچنین در تنظیم هورمون های بدن نقش موثری ایفا کند و در نهایت منجر به درمان بیماری هایی نظیر بیماری های روحی و روانی شود.

از دیگر اهداف جراحی چاقی که نوعی مزیت هم محسوب می شود، کم عارضه بودن آن است و میزان دوران نقاهت بعد از جراحی به مراتب کمتر از سایر جراحی ها است. زیرا این جراحی صرفا با چند برش کوچک در ناحیه شکم همراه است که می تواند باعث بهبود سریع تر بیمار بعد از جراحی شود.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص مزیت ها و اهداف جراحی چاقی انجام دهد.

حال در ادامه مقاله کالری خیار به بررسی انواع جراحی چاقی خواهیم پرداخت.

انواع جراحی چاقی

جراحی چاقی دارای انواع مختلفی است و هر کدام از انها می تواند مزیت ها و کاربردهای خاص خود را داشته باشد. اینکه کدام روش جراحی چاقی به کار یک فرد می آید، بستگی به تشخیص پزشک جراح، شرایط جسمی بیمار خواهد داشت. در ادامه به بررسی انواع جراحی چاقی می پردازیم:

عمل اسلیو معده

یکی از روش های بسیار پرکاربرد و محبوب در جراحی چاقی، جراحی اسلیو معده می باشد. همانطور که اسم این جراحی پیداست، عمل اسلیو معده به انجام تغییرات در ساختار معده انسان خواهد پرداخت که نقش اصلی در دریافت و هضم و جذب مواد غذایی دارد.

جراحی اسلیو معده به عنوان پرکاربردترین نوع جراحی چاقی شناخته می شود و در بین عموم مردم و همچنین پزشکان بسیار کاربرد دارد. جراحی اسلیو معده به روش لاپاراسکوپی صورت میگیرد و بدین گونه است که در ابتدا برش هایی در ناحیه شکم ایجاد می شود که این برش ها بسیار کوچک است و در نتیجه دستگاه لاپاراسکوپی وارد بدن بیمار می شود.

در ادامه جراحی، معده بیمار به بخش های مختلفی تقسیم بدنی می شود و سپس توسط دستگاه مکنده لاپاراسکوپی، بخش اعظمی از معده از بدن بیمار خارج می شود و معده به حالت لوله ای شکل در خواهد امد.

این کار باعث کاهش حجم معده شده و فرد با مصرف مقدار اندکی از مواد غذایی احساس سیری پیدا می کند و در نتیجه کاهش کالری دریافتی صورت میگیرد و فرد می تواند در مدت زمانی کوتاه به کاهش وزن درست و اصولی خود دست پیدا کند. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان متخصص جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص عمل اسلیو معده انجام دهد.

شما در حال مطالعه مقاله کالری خیار می باشید.

عمل بای پس معده

از دیگر روش های جراحی چاقی که به مانند عمل اسلیو معده از کاربرد زیادی برخوردار است، عمل بای پس معده می باشد. این جراحی در واقع کمک کننده به کاهش مصرف مواد غذایی و همچنین کاهش جذب مواد غذایی خواهد شد.

در این جراحی در ابتدا به روش لاپاراسکوپی، معده بیمار به دو بخش کوچک و بزرگ تقسیم می گردد و سپس بخش بزرگ معده از بدن بیمار خارج شده و صرفا بخش کوچکی از ان باقی خواهد ماند.

سپس در ادامه جراحی، تغییراتی در سیستم روده کوچک ایجاد می شود که اینکار باعث کاهش مسیر ورود و خروج مواد غذایی از بدن شده و جذب غذا را کاهش می دهد.

سپس بخش تغییر یافته روده کوچک به معده متصل می شود. این جراحی باعث کاهش مصرف مواد غذایی و کاهش جذب غذا می شود و در نتیجه کمک زیادی به کاهش وزن افراد در کوتاه ترین زمان خواهد کرد.

عمل بای پس با سوئیچ اثنی عشری

از دیگر روش های جراحی چاقی، عمل بای پس با سوییچ اثنی عشری می باشد که این جراحی ترکیبی از عمل اسلیو معده و بای پس معده است و بدین گونه است که در ابتدا معده به بخش های مختلفی تقسیم می شود و بخش بزرگی از معده از بدن بیمار خارج می گردد. سپس تغییراتی در سیستم روده کوچک انجام می شود و در نهایت جراحی، کیسه صفرا از بدن بیمار خارج خواهد شد.

حذف کیسه صفرا باعث کاهش ترشح هورمون گرسنگی می شود که تاثیر زیادی در کاهش وزن افراد خواهد داشت. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص عمل بای پس با سوییچ اثنی عشری انجام دهد.

حلقه دور معده

از روش های کم کاربرد در جراحی چاقی، حلقه گذاری معده است. این روش جراحی صرفا با قرار دادن حلقه ای در قسمت ابتدایی معده همراه است که باعث کاهش حجم معده و در نتیجه کاهش حجم مصرف مواد غذایی خواهد شد. از انجایی که این جراحی می تواند برای برخی افراد عوارضی مانند التهاب مری و … داشته باشد، کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.

حلقه دور معده
حلقه دور معده

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین و مجرب ترین متخصصین جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص انجام انواع جراحی چاقی انجام دهد.

نتیجه گیری

ما در این مقاله به بررسی خواص و ارزش غذایی یکی از میوه های پرکاربرد یعنی میوه خیار پرداختیم. خیار یکی از میوه های پرخاصیت در سبد غذایی افراد محسوب می شود و ما در این مقاله به بررسی خواص معدنی خیار و از همه مهمتر کالری خیار پرداختیم.

به دلیل کالری کم این میوه با ارزش، تاثیر زیادی در کاهش وزن افراد خواهد داشت. همچنین خواص معدنی موجود در خیار می تواند برای سلامتی عمومی بدن و همچنین سلامتی پوست بسیار مفید باشد که در این مقاله در خصوص همه این موارد توضیحاتی ارائه شد.

افرادی که دارای چاقی خفیفی هستند می توانند از خواص خیار و کالری خیار استفاده کنند و به کاهش وزن برسند. اما افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالاتر و چاقی شدیدتری هستند، می بایست از روش های موثرتری استفاده کنند که بهترین روش جراحی چاقی نام دارد و ما در این مقاله به بررسی جراحی چاقی و مزیت ها و انواع آن پرداختیم.

با این حال شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خواص خیار و کالری خیار برای بدن و لاغری و همچنین اطلاع از جراحی چاقی و انواع آن با یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی مشورت های لازم را دریافت نمایید.

در پایان توصیه می کنیم، غذاهای گرم و خشک برای لاغری را مطالعه کنید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید