کالری توت خشک

فهرست مطالب

در این مقاله، به بررسی کالری توت خشک خواهیم پرداخت.

ما به همراه دکتر مهدی سلیمی و در مقاله کالری توت خشک، می‌خواهیم در مورد اهمیت کالری  در سلامتی و تناسب اندام صحبت کرده و همچنین در مورد کالری موجود در یکی از خوشمزه ترین مواد غذایی که می شناسیم، یعنی توت خشک، مطالب مختلفی را بیان نماییم تا بدانیم توت خشک  دارای چه ویژگی ها و خاصیت هایی می باشد و از طرفی با میزان کالری موجود در هر دانه توت خشک آشنا شویم.

همچنین ما می خواهیم اهمیت کالری موجود در توت خشک و همچنین برخی از فواید سلامتی آن را که برای بدن ذکر شده است، بدانیم.

کالری توت خشک
کالری توت خشک
توت خشک حاوی املاح معدنی، تانن، ویتامین A و C است

اگر بخواهیم به صورت کلی و مقدماتی در مورد این ماده غذایی صحبت کنیم، باید بگوییم که توت خشک حاوی املاح معدنی، تانن، ویتامین A و C است. توت ها به دلیل داشتن قند طبیعی، به تقویت بدن کمک می کنند و بسیار مغذی و ضد یبوست هستند.

می‌توانیم به این نتیجه برسیم که خوردن توت خشک برای سلامتی ما می تواند بسیار مفید بوده و در ادامه مقاله جامع کالری توت خشک، می خواهیم  به بررسی این فواید و همچنین کالری موجود در این ماده غذایی بپردازیم.

همچنین ما با همیاری دکتر سلیمی،  قصد داریم که در ادامه مقاله کالری توت خشک، به نکات مهم و حیاتی بی ام آی و یا شاخص توده بدنی پرداخته و  راهکارهای کاهش توده بدنی بالا و یا به اصطلاح بیماری چاقی را نیز بشناسیم و رابطه این مولفه را با کالری توت خشک و  تناسب اندام برای شما بیان نماییم. لازم به ذکر است که دکتر سلیمی، از معتبرترین متخصصین انواع جراحی لاغری به شمار می آیند.

پس با ما در ادامه مقاله جامع و بسیار مفید کالری توت خشک همراه باشید تا در مورد ماهیت کالری و همچنین خواص و کالری موجود در توت خشک، مطالب مختلف و کاربردی را بیان نموده و به رابطه این ماده خوشمزه غذایی با لاغری و تناسب اندام بپردازیم.

آیا عرق شوید برای لاغری مفید است؟

موارد مهم و کاربردی که می‌خواهیم در مقاله جامع کالری توت خشک به آن بپردازیم، به شرح زیر می باشد‌:

کالری توت خشک

آیا توت خشک با این میزان کالری، در چاقی بیشتر موثر است یا در لاغری؟

کالری یعنی چه؟

عوامل موثر در کالری را بیان نمایید.

رابطه بین کالری و تعادل انرژی

تاریخچه خشک کردن میوه

توت خشک چیست؟

مواد مغذی توت خشک

رابطه توت خشک و سلامتی را توضیح دهید.

Bmi چیست؟

راهکارهای کاهش بی ام آی بالا

سخن آخر

 

کالری توت خشک؟

کالری چیست؟ مهمترین سوالی که ما با کمک دکتر سلیمی و همچنین در مقاله جامع کالری توت خشک می خواهیم برای شما بیان کنیم،  درصد  میزان کالری در توت خشک می باشد.

کالری توت خشک؟
کالری توت خشک؟

در مقاله کالری توت خشک،  ابتدا به میزان کالری توت خشک و سپس رابطه این ماده غذایی با لاغری و تناسب اندام خواهیم پرداخت و در بخش‌های بعدی، به فواید بسیاری که از مصرف توت خشک حاصل می شود، می پردازیم.

در مجموع در هر ۱۰۰ گرم از توت خشک، حدود ۳۶۰ کالری وجود دارد

به صورت کلی می توان گفت که در مجموع در هر ۱۰۰ گرم از توت خشک، حدود ۳۶۰ کالری وجود دارد. این موضوع به ما می فهماند که اگر ما بخواهیم حدود  ۱۰۰ گرم توت خشک مصرف کنیم، در واقع در بدن خود حدود ۳۶۰ کالری یا انرژی آزاد کرده ایم و باید نسبت به مصرف درست این انرژی اقدام نماییم تا از انباشته شدن این میزان از انرژی به صورت های مختلفی همچون چربی جلوگیری کرده و  تناسب اندام را برای خود به ارمغان آوریم.

هر چند این نکته را نیز باید بدانیم که در توت های مختلف، میزان کالری مختلفی وجود دارد. زیرا در هر کدام از  انواع توت ها مواد و املاح غذایی مختلفی وجود دارد که می‌تواند در مجموعه کالری در هر ۱۰۰ گرم از این ماده غذایی، تاثیر گذاشته و آن را کاهش و یا افزایش دهد.

مثلاً کالری در توت سیاه با توت سفید خشک شده فرق می‌کند و در توت سفید خشک نشده، میزان کالری حدود ۴۵ کالری می باشد که بیان نمودیم و همین میزان کالری در توت سیاه یا شاه توت برابر با ۵۰ کالری می باشد.

هنگامی که توت خشک می شود، ارزش غذایی آن بالاتر می رود

اما هنگامی که توت خشک می شود، ارزش غذایی آن بالاتر رفته و به صورت کلی همان گونه که بیان نمودیم، در هر صد گرم مصرف توت خشک، مقدار ۳۶۰ کالری به بدن می‌رسد که عدد قابل توجهی است.

هنگامی که توت خشک می شود، ارزش غذایی آن بالاتر می رود
هنگامی که توت خشک می شود، ارزش غذایی آن بالاتر می رود

به صورت کلی می توان گفت که در هر عدد از  توت خشک، حدود دو کالری نهفته است.

این  نکته نیز حائز اهمیت است که معمولاً ما انسان ها میوه های خشک را به همراه نوشیدنی های مختلفی همچون چای مصرف می‌کنیم و طبق آمارهایی که در این رابطه به دست آمده است،  توت خشک دارای بیشترین میزان کالری در میان همه میوه های خشک شده ای است که به همراه چای مصرف خواهد شد.

حال اگر ما بخواهیم با ورزش های مختلفی ۱۰۰ کالری را که از مصرف توت خشک به دست آمده است بسوزانیم، باید به صورت های مختلفی این عمل را به انجام برسانیم تا کالری های مضر در بدن ما نماند و در طی روز، این میزان از کالری به مصرف برسد.

طبق نظریات دکتر سلیمی، برای سوزاندن ۱۰۰ کالری موجود در توت خشک، می توان به فعالیت‌های مختلفی پرداخت که نمونه هایی از آن به شرح زیر است:
 • ۲۶ دقیقه پیاده روی کردن
 • ۹ دقیقه طناب زدن
 • ۹ دقیقه دویدن
 • ۱۵ دقیقه شنا و یا سونا گرفتن
 • ۲۶ دقیقه انجام بازی والیبال
 • ۱۵ دقیقه کوهنوردی و …

توصیه می کنیم در کنار مطالعه این مقاله، مقاله رژیم میوه را مطالعه کنید.

آیا توت خشک با این میزان کالری، در چاقی بیشتر موثر است یا در لاغری؟

تا این قسمت از مقاله کالری توت خشک، در مورد توت خشک و میزان کالری در این ماده غذایی سخن گفتیم. حال باید به  تاثیر این ماده غذایی در لاغری و یا چاق شدن خود بپردازیم و بدانیم که به صورت کلی مصرف توت خشک باعث چاقی ما می شود و یا در نهایت به لاغری ما می انجامد؟

آیا توت خشک با این میزان کالری، در چاقی بیشتر موثر است یا در لاغری؟
آیا توت خشک با این میزان کالری، در چاقی بیشتر موثر است یا در لاغری؟

طبق تحقیقاتی که در روند نگارش مقاله کالری توت خشک به دست آمده است،  با وجود این که توت خشک دارای مواد مغذی بسیاری می باشد و مزه شیرینی نیز دارد، اما به هیچ عنوان چاق کننده نیست و اگر ما بتوانیم به صورت روزانه مقدار کمی از توت خشک را در برنامه غذایی خود قرار دهیم، قطعاً این عامل باعث می شود تا به لاغری و تناسب اندام ما کمک بسیاری شده و همچنین در هضم غذا نیز کمک بسیار شایانی به دستگاه گوارش خود کنیم.

در واقع وقتی ما  مقداری توت خشک مصرف می کنیم، باید بدانیم که این ماده غذایی سرشار از فیبر می باشد که در ادامه مقاله کالری توت خشک، در مورد مواد مغذی و خواص این میوه خشک شده صحبت خواهیم کرد.

به هر حال وجود فیبر در توت خشک باعث می‌شود تا فرد پس از مصرف مقدار کمی از این ماده غذایی، احساس سیری کند و همین احساس سیری باعث می‌شود تا فرد میل به غذا خوردن نداشته باشد و همین عامل می تواند باعث لاغری فرد در طی مدتی مصرف با برنامه توت خشک شود.

هر ۱۰۰ گرم از توت خشک دارای ۳۶۰ کالری می باشد

از طرفی می دانیم که هر ۱۰۰ گرم از توت خشک دارای ۳۶۰ کالری می باشد و در کنار این میزان از کالری که می تواند انرژی بسیاری از نقاط بدن را در طی ساعات شبانه روز تامین کند، این ماده غذایی دارای چربی و مواد چاق کننده بسیار کمتری است

هر ۱۰۰ گرم از توت خشک دارای ۳۶۰ کالری می باشد
هر ۱۰۰ گرم از توت خشک دارای ۳۶۰ کالری می باشد

و همچنین می تواند کلسترول خون را نیز کاهش داده و اگر ما بتوانیم در طی شبانه روز حدود یک سوم یک فنجان توت خشک مصرف کنیم، می توانیم حدود ۲۰ درصد از نیاز روزانه بدن خود را تامین نموده و از این طریق، هم زندگی سرحال و شادابی داشته باشیم و هم از خوردن مواد غذایی چرب و قندی جلوگیری نماییم.

چون توت خشک هیچ گونه چربی اشباع شده نیز در درون خود ندارد و  با مصرف این ماده غذایی می توانیم به لاغری خود کمک شایانی نماییم.

برای کسب آگاهی بیشتر، با دکتر سلیمی در ارتباط باشید.

کالری یعنی چه و عوامل موثر در آن؟

افزایش آگاهی ما در زمینه گروه های غذایی و جایگزین های آن ها و دانستن کالری موجود در غذا، برای ما بسیار مهم است تا میزان انرژی حرارتی ورودی به بدن را در مقایسه با انرژی مصرف شده بسنجیم و برابر کنیم.

کالری به عنوان معیاری از انرژی که غذا در اختیار ما قرار می دهد، تعریف می شود و یک کالری، مقدار گرمای مورد نیاز برای افزایش دمای یک گرم آب به میزان یک درجه سانتیگراد در فشار استاندارد اتمسفر است.

در اینجا میزان نیاز یک فرد بالغ به کالری روزانه در موارد زیر آمده است:

آقایان: روزانه به 2500 کالری نیاز دارد.

بانوان: به حدود 2000 کالری در روز نیاز دارند.

این درصدها ممکن است با توجه به عوامل زیر تغییر کند:

 • سن
 • وزن
 • قد
 • سابقه سلامت
 • فعالیت بدنی روزانه

مقدار انرژی موجود در یک غذا معمولاً بر حسب کالری و کیلوگرم اندازه گیری می شود. اگر قصد کاهش وزن دارید، به این معنی است که باید کالری خود را به میزان مناسب کاهش دهید، در حالی که تلاش فیزیکی روزانه خود را برای صرف انرژی به دست آمده در نتیجه این کالری ها افزایش دهید.

با استفاده از ماشین حساب و فرمول دارویی خاصی، می توانید کالری دریافتی روزانه مناسب خود را تعیین کنید.

پیشنهاد می کنیم از پست میوه های مجاز در رژیم کتوژنیک دیدن کنید.

رابطه بین کالری و تعادل انرژی و وزن بدن

منظور از تعادل انرژی، مقدار انرژی است که به صورت کالری از غذاهای مختلف در بدن آزاد می شود و میزان انرژی خروجی از آن یعنی مصرف شده از طریق فعالیت های مختلف روزانه و حیاتی است.

سه معادله وجود دارد که با انتخاب یکی از آن ها می توان وزن را کنترل کرد و این معادلات به شرح زیر است:

اگر انرژی وارد شده به بدن برابر با انرژی مصرف شده یا خارج شده توسط بدن باشد، به معنای ثابت نگه داشتن وزن است.

معادله چاقی

انرژی وارد شده به بدن > از انرژی مصرف شده

به معنای کالری اضافی در بدن است که ممکن است به معنای تبدیل و ذخیره آن ها به شکل چربی در بدن و در نتیجه افزایش وزن در صورت اتخاذ این سیستم به عنوان یک روش زندگی باشد.

معادله چاقی
معادله چاقی

معادله سوم

انرژی وارد شده به بدن < از انرژی مصرف شده

در اینجا ما نتایج کاهش وزن و از دست دادن چربی های انباشته شده در بدن را دریافت می کنیم و این همان چیزی است که مطمئناً به آن امیدواریم و می دانیم که باعث لاغری ما خواهد شد. در این خصوص، با دکتر سلیمی تماس بگیرید.

اهمیت دانستن کالری موجود در غذاهای مختلف

دانستن میزان کالری غذاهایی که در روز می خورید، برای حفظ وزن سالم و اطمینان از پرخوری نکردن بسیار مهم است.

تعیین میزان کالری مواد غذایی بسته بندی شده و فرآوری شده از طریق برچسب مواد غذایی که میزان انرژی را تحت عنوان کالری نشان می دهد و به صورت زیر نوشته شده است، امکانپذیر است:

در مورد کالری موجود در مواد غذایی مختلف، این موضوع در فهرست مواد غذایی و جایگزین های آن ها با توجه به ارزش غذایی گروه های مختلف مشخص شده است، به عنوان مثال:

یک تکه میوه با اندازه متوسط، مانند یک سیب که برابر با یک وعده کامل میوه است، زیرا تقریباً 60 کالری به ما می دهد.

یا مثلا سهم نشاسته ای مانند نان که معادل 30 گرم است، که تقریباً 80 کالری و غیره در اختیار ما قرار می دهد.

اهمیت دانستن کالری موجود در غذاهای مختلف
اهمیت دانستن کالری موجود در غذاهای مختلف

کالری مصرف شده یعنی چه؟

مقدار کالری که یک فرد با انجام یک فعالیت بدنی خاص مصرف می کند، بسته به گروهی از عوامل از جمله موارد زیر متفاوت است:

اندازه

سن

هر چه شدت و نوع فعالیت را با شدت و تلاش بیشتر انجام دهید، کالری بیشتری می سوزانید.

کالری مصرف شده یعنی چه؟
کالری مصرف شده یعنی چه؟

به عنوان مثال: پیاده روی سریع نسبت به پیاده روی با سرعت متوسط، ​​کالری بیشتری مصرف می کند. این نکته را فراموش نکنیم که بدن انسان برای انجام فرآیندهای متابولیکی لازم و عملکردهای حیاتی مختلف خود مانند تنفس، هضم، عملکرد مغز و
غیره، کالری بیشتری مصرف می کند.

تاریخچه خشک کردن میوه و توت خشک

میوه های خشک شده برای بشر طی چندین هزار سال شناخته شده است. خشک کردن سبزیجات و میوه ها در آفتاب به شما این امکان را می دهد که مایعات را از بین ببرید و از فاسد شدن محصول جلوگیری کنید، اما تمام مفید بودن و طعم میوه را حفظ کنید. علاوه بر این، این یکی از قدیمی ترین روش های نگهداری میوه ها است که چندین قرن قبل از انجماد رایج و سایر روش های حفظ مواهب طبیعت ظاهر شد.

تاریخچه خشک کردن میوه و توت خشک
تاریخچه خشک کردن میوه و توت خشک

مانند قدیم، امروزه اغلب میوه های خشک را زیر نور آفتاب خشک می کنند. اعتقاد بر این است که این روش پس از آن ظاهر شد که اجداد ما متوجه شدند میوه هایی که از سمت آفتابی به زمین می افتند، با گذشت زمان کمتر حجم و آبدار می شوند.

اما در عین حال بسیار شیرین تر می شوند و علاوه بر این، می توان آن ها را برای مدت طولانی ذخیره کرد. به احتمال زیاد، این اتفاق در عصر حجر رخ داده است، زمانی که یکی از افراد ناظر باستانی به عمد میوه را در معرض نور مستقیم خورشید قرار داده است.

میوه های خشک که امروزه می توانید به راحتی در همه شهرهای دنیا خریداری کنید، در دوران باستان نه تنها در پخت و پز، بلکه در عمل پزشکی نیز استفاده می شد.

در طی تاریخ، بسیاری از اقوام همچون در قرون وسطی، اروپاییان ثروتمند، علاوه بر گلابی و سیب خشک محلی، از مرکبات و محصولات خشک شده برای درمان و راهی برای شفا استفاده می کردند. ثابت شده است که در صومعه های اروپای قرون وسطی، میوه های خشک یک صفت اجباری وعده های غذایی روزانه بود.

میوه های خشک محلی:

سیب، گلابی، آلو خشک و گیلاس هر روز مصرف می شد و انواع وارداتی (لیمو، انجیر، خرما، کشمش) فقط در سفره های جشن ظاهر می شد. در قرون وسطی در قلمرو آلمان مدرن بود که دستور تهیه پای میوه خشک افسانه ای کریسمس ظاهر شد .

مورخان آشپزی این مواد را پیشرو شیرینی ها و کیک های امروزی می دانند. به سختی می توان نقش مهمی را که میوه های خشک در دوره اکتشافات بزرگ جغرافیایی ایفا کردند، نادیده گرفت. بسیاری از دریانوردان، از جمله کریستوفرکلمب، تا حد زیادی به لطف میوه های خشک توانستند در شرایط دشوار سفر زنده بمانند.

حقایق تاریخی مختلف نیز جالب است: به عنوان مثال، خرما در بین النهرین بیشتر وسیله پرداخت بود تا یک محصول غذایی، زیرا اصلی ترین محصول صادراتی بودند.

میوه‌های خشک در روم باستان عملکرد مالی مشابهی داشتند، بنابراین برای دو قوطی انگور خشک می‌توانستید یک برده جوان بخرید. در چین باستان، میوه های خشک معطر، همراه با چینی نفیس و ابریشم ظریف، بهترین هدیه عروسی محسوب می شد.

در همان زمان، نوع میوه خشک ارائه شده نمادی از یک آرزو بود: گلابی خشک می گفت که تازه ازدواج کرده ها همیشه خوشحال خواهند بود، زردآلوی خشک یک ازدواج غنی و پربار را پیش بینی می کرد.

توجه داشته باشید که چینی های باستان به طور خاص به رنگ زرد و نارنجی احترام می گذاشتند و چنین لباس هایی توسط خود امپراتور ترجیح داده می شد. نقش میوه های خشک در مصر باستان نیز بسیار زیاد بود: فراعنه، با قضاوت بر اساس یافته های موجود در مقبره های آیینی، آن ها
را با خود به دنیای دیگری می بردند.

توت سفید خشک

توت سفید خشک اساساً به میوه خشک درخت موروس آلبا اشاره دارد. این درخت از خانواده توت است. در کشورهای مختلفی از جمله چین، توت سفید خشک عمدتاً در استان های ژجیانگ، هونان و جیانگ سو تولید می شود. توت های نارس و سفید معمولاً از آوریل تا ژوئن از درخت جمع آوری می شوند.

در مرحله بعد، توت ها در مقابل آفتاب خشک می شوند، اگر چه از جهاتی این کار را پس از بخارپز کردن توت های تازه انجام می دهند. توت های خشک استوانه ای، کمی دراز بوده و دارای 1-2 سانتیمتر طول و 6-10 میلیمتر قطر هستند. در انتها یک دسته نازک به طول 1 تا 1.5 سانتیمتری وجود دارد.

سطح آن بنفش، سیاه یا سفید است. میوه توت، توده ای از 30 تا 60 توت کوچک است که به هم چسبیده اند و به شکل یک پلیمر در آمده اند. هر یک از این آجیل های کوچک شبیه یک تخم نسبتا نرم به طول 2-5 میلیمتر با 4 برگچه نازک در سطح بیرونی آن هستند.

توت سفید خشک
توت سفید خشک

دانه های توت سفید، روغنی و سرشار از قند است

دانه های توت سفید، روغنی و سرشار از قند است. علاوه بر این، عطری ملایم و طعم کمی شیرین و ترش دارد. به طور کلی، هر چه توت ها بزرگتر، دارای پوست ضخیم تر، رنگ تیره تر و شیرینی غنی تر باشند، کیفیت بهتری دارند.

قبل از ذکر فواید توت خشک برای سلامتی، به ارزش غذایی و مواد مغذی موجود در آن اشاره می کنیم. توت سفید رسیده یک ماده غذایی بسیار خاص است. هر 100 گرم توت سفید حاوی 81.8 گرم آب، 1.8 گرم پروتئین، 0.3 گرم چربی، 4.9 گرم سلولز، 10 گرم کربوهیدرات، 1.2 گرم مواد معدنی غیر قابل هضم، 30 میلی گرم،

0.20 گرم کاروت، 30 میلی گرم، 0.20 گرم کاروت، 6.95 میلی گرم ویتامین E ، 33 میلی گرم پتاسیم، 0.27 میلی گرم روی (Zn)، 0.08 میلی گرم مس، و 4.8 میلی گرم سلنیوم است. علاوه بر این، توت ها حاوی اسید تانیک، اسید مالیک، ویتامین C و همچنین اسیدهای چرب است.

این چربی ها عمدتاً شامل اسید لینولئیک، اسید اولئیک، اسید پالمیتیک، اسید استئاریک و مقادیر کمی اسید کاپریلیک، اسید نونیونیک، اسید دکانوئیک، اسید میریستیک، اسید لینولنیک و مانند آن می باشد. در هر صورت کالری سودمندی را وارد بدن ما می نماید.

مواد مغذی توت خشک چیست؟

همان طور که قبلا اشاره کردیم و گفتیم، خوردن توت خشک می تواند ویتامین ها و مواد معدنی زیادی را برای بدن تامین کند و علاوه بر تامین 43 کالری انرژی، می تواند فواید بسیار زیادی برای سلامتی به همراه داشته باشد.

از فواید توت خشک برای دیابت گرفته تا فواید توت خشک برای تقویت اسپرم مردان یا تقویت قوای جنسی زنان؛ همه آن ها از جمله فواید خوردن این میوه خشک فوق العاده خوشمزه است. در ادامه مقاله کالری توت خشک، به فواید توت خشک اشاره می کنیم.

علاوه بر تامین 43 کالری برای بدن، فیبر و کربوهیدرات ها بیشترین سهم تغذیه ای را در توت خشک دارند و علاوه بر این، همان طور که می بینید، این میوه خشک سالم و مغذی منبع خوبی از ویتامین  C، ویتامین K و آهن است.

رابطه توت خشک و سلامتی

خواص و فواید توت خشک برای کودکان:

توت های خشک سرشار از بسیاری از مواد مغذی، مواد معدنی و ویتامین ها هستند و خوردن آن ها می تواند با تامین این مواد مفید و مغذی ضروری، فواید و آثار زیادی برای سلامتی داشته باشد.، به هر حال توت خشک یکی از محصولاتی است که مصرف آن به پیشگیری از کم خونی به خصوص در کودکان کمک می کند.

نقش توت خشک در کاهش وزن:

همچنین توت های خشک فواید و نقش های زیادی در رژیم های کاهش وزن دارند که در ادامه بیشتر در مورد این موضوع در مقاله کالری توت خشک، مطالبی را بیان می نماییم.

نقش توت خشک در افزایش ایمنی و پاکسازی کبد:

همچنین این ماده غذایی خوشمزه، کبد و کلیه ها را تصفیه می کند و با داشتن ویتامین های فراوان باعث افزایش ایمنی بدن می شود.

 فواید توت خشک برای بیماران سرطانی:

منبع غنی آنتی اکسیدان توت خشک، حاوی چندین ترکیب گیاهی است که به میوه رنگ می دهد و البته می تواند فواید زیادی برای سلامت بدن نیز داشته باشد.

به عنوان مثال، این میوه ها دارای آنتوسیانین ها که نوعی آنتی اکسیدان هستند، می باشند که در توت های خشک به وفور وجود دارد و می تواند از اکسید شدن کلسترول بد در بدن جلوگیری کند و برای سلامت قلب نیز مفید است.

روتین، یکی دیگر از ترکیبات گیاهی آنتی اکسیدانی قوی در توت ها است که می تواند در مبارزه با بیماری هایی مانند سرطان، دیابت و بیماری های قلبی موثر باشد.

میریستین یکی دیگر از آنتی اکسیدان های موجود در توت های خشک است که به عنوان یک عامل قوی ضد سرطان شناخته می شود. این ترکیبات گیاهی آنتی اکسیدانی در انواع توت ها یافت می شود، اما توت های تیره رنگ، غنی تر از این ترکیبات گیاهی هستند و حاوی آنتی اکسیدان بیشتری نسبت به سایر توت ها هستند.

موردی که در خواص کشمش نیز ذکر شده است. به عنوان مثال، آنتوسیانین ها نوعی آنتی اکسیدان هستند که در توت های خشک به وفور وجود دارد و می تواند از اکسید شدن کلسترول بد در بدن جلوگیری کند.

فواید توت خشک برای بیماری های قلب و عروق:

باید بدانیم که سلول ها و اندام های بدن ما روزانه به مقداری کلسترول نیاز دارند.، اما  این میزان کلسترول اگر بیش از حد باشد، می تواند برای بدن مضر باشد. اخیراً مطالعه هایی در زمینه اثر خوردن روزانه توت خشک بر مقدار کلسترول بدن انسان انجام شده است.

در این مطالعه، شرکت کنندگان در مدت زمان 6 هفته، حدود 45 گرم توت خشک می خوردند و پس از 6 هفته، نتایج بررسی آمارها نشان داد که میزان کلسترول LDL یا مقدار کل کلسترول در این افراد، به طور قابل توجهی کاهش یافت.

اگر چه تحقیقات مختلف در این موارد مورد نیاز است، اما مطالعات مختلف نشان می دهد که خوردن توت خشک می تواند بسیار اثرات موثر و مثبتی بر سطح کلسترول خون داشته باشد.

 فواید توت خشک برای دیابت:

توت خشک تنظیم کننده سطح قند خون و مناسب برای بیماران دیابتی است و توت خشک حاوی ترکیبی به نام مورانولین است. مورانولین موجود در روده از تجزیه و جذب کربوهیدرات ها توسط بدن جلوگیری می کند و  این عمل از افزایش قند خون در بدن جلوگیری می کند.

در نتیجه، خوردن مقداری توت خشک برای کنترل سطح قند خون در افراد سالم به خصوص در افراد بیمار دچار به دیابت نوع 2 بسیار موثر و مفید خواهد بود. زیرا این افراد بیشتر در معرض خطر جهش به صورت ناگهانی قند خون هستند. به این ترتیب یکی از فواید و مزایای خوردن توت خشک، کنترل سطح قند خون است.

فواید توت خشک برای کاهش التهاب در بدن:

توت ها منبع غنی پلی فنول ها هستند. مطالعات نشان داده است که توت خشک منبع غنی پلی فنول ها است. پلی فنول ها موادی هستند که دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی هستند. توت خشک حاوی مواد موثر و مختلفی همچون چند نوع پلی فنول از جمله آنتوسیانین، بنزوئیک اسید و فلاونوئیدها است.

فواید توت خشک برای بهبود سیستم گوارش، زخم معده  و یبوست:

توت خشک حاوی مقدار  بسیار زیادی فیبر غذایی است.  می دانیم که مصرف فیبر می تواند برای صحت روده و بهبود بخشیدن و بهتر شدن عملکرد آن بسیار موثر باشد.

باکتری های مفیدی در روده های ما وجود دارند که فیبرها را جذب می کنند و می توانند اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه تولید کنند که برای سلامت روده مفید است. همچنین فیبر غذایی محلول در آب باعث جذب بیشتر آب در مدفوع و افزایش حجم آن می شود.

به این ترتیب حرکت مدفوع در طول روده بزرگ آسان می شود و مشکل یبوست در انسان کاهش می یابد. در واقع توت خشک یک منبع غذایی خوب و مفیدی برای بدن است و خوردن توت خشک  می تواند صحت و سلامت دستگاه گوارش ما را افزایش دهد.

 فواید توت خشک برای بهبود جریان خون در رگ ها و خون سازی:

توت های خشک حاوی درصد بالایی از آهن هستند. آهن عنصر مهمی در تولید گلبول های قرمز است و با خوردن توت خشک می توانید جذب آهن بدن را افزایش دهید و در نتیجه تعداد گلبول های قرمز را افزایش دهید.

هر چه تعداد گلبول های قرمز خون بیشتر باشد، اکسیژن بیشتری به سلول ها می رساند و متابولیسم بدن را افزایش می دهد. خوردن توت خشک نیز می تواند خطر کم خونی را کاهش دهد که یکی از دلایل اصلی آن کمبود آهن در بدن است.

فواید توت خشک برای کسانی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند:

توت ها سیستم دفاعی را تقویت می کنند، توت های خشک حاوی مقدار بسیار زیادی ویتامین C هستند، همچنین می دانیم که بدن انسان به طور طبیعی ویتامین C تولید و تکمیل نمی کند، بنابراین این ویتامین باید با غذا تامین شود. ویتامین C نقش مهمی در بدن انسان دارد. یکی از نقش ها و فواید مصرف مداوم توت خشک، وجود ویتامین C موجود در آن است که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن است.

برخی از انواع اصلی سلول و مولکول های سیستم ایمنی دارای ویتامین C بالایی هستند. علاوه بر این، ویتامین C گلبول های سفید و عملکرد آن ها را قدرتمندتر می کند. به این ترتیب می توان میزان زیادی از این ویتامین را با خوردن روزانه توت خشک تامین کرد.

مزایای استفاده از توت خشک در مقایسه با توت تازه:

فواید و آثار توت خشک حتی شگفت انگیزتر است، چون می دانیم که توت ها حاوی مقادیر و طیف گسترده و زیادی از مواد مغذی و همچنین ویتامین ها هستند که می توانند آثار و فواید زیادی برای سلامتی ما داشته باشند.

توت های خشک هم مانند انواع و اقسام میوه های خشک، آب فراوانی را از دست می دهند و فشرده می شوند. به این ترتیب می توان گفت که توت خشک دارای غلظت بیشتری از مواد مغذی نسبت به توت تازه است. توت خشک وزن کمتر و قلیل تری نسبت به توت تازه و آبدار خشک نشده دارد.

به همین دلیل است که در هر 100 گرم توت خشک شده، فواید، آثار و مواد مغذی بیشتری نسبت به همین مقدار توت تازه دارد. علاوه بر این، توت خشک طعم شیرین تر و دلچسب تری نسبت به توت سفید تازه دارد.

بر خلاف توت هایی که تازه هستند و باید در مدت زمان کوتاهی مصرف شوند، توت های خشک را می توان برای مدت طولانی نگهداری کرد. در نهایت، توت‌های خشک از نظر کالری و کربوهیدرات نسبت به توت‌های تازه چیده شده و آبدار، متراکم‌تر و فشرده تر هستند. به همین دلیل است که مصرف آن‌ها باید متعادل باشد تا قند و چربی خون بالا نرود.

توت خشک حاوی بسیاری از مواد مغذی و ویتامین ها است

به هر حال توت خشک حاوی بسیاری از مواد مغذی و ویتامین ها است که برای بدن انسان مفید است و می تواند به راحتی در رژیم غذایی روزانه گنجانده شود. می توانید توت های خشک را به انواع آجیل شیرین اضافه کنید یا به تنهایی میل کنید.

راه دیگر برای مصرف توت خشک این است که آن ها را با ماست و یخ مخلوط کنید تا یک اسموتی سالم درست کنید. البته شاید بهتر باشد توت خشک را به سالاد خود اضافه کنید و به عنوان پیش غذا میل کنید.

مصرف مقداری از توت خشک می تواند فواید و آثار زیادی برای سلامت بدن داشته باشد و با مصرف متعادل روزانه این میوه خشک، علاوه بر لذت چشیدن طعم بی نظیر آن، از فواید توت خشک نیز بهره مند شوید.

توت خشک حاوی بسیاری از مواد مغذی و ویتامین ها است
توت خشک حاوی بسیاری از مواد مغذی و ویتامین ها است

امیدواریم این مقاله کالری توت خشک، بتواند توضیحات کاملی در مورد فواید، ویژگی ها و کالری توت خشک مرغوب با کیفیت ارائه دهد. در خصوصفواید توت خشک برای لاغری، با دکتر سلیمی تماس بگیرید.

Bmi چیست؟

BMI راهی برای فهمیدن این است که وزن شما در چه محدوده ای قرار دارد.

برای اطلاع از BMI خود و دریافت اطلاعات و مشاوره مفید، می توانید از طریق مراجعه به دکتر سلیمی که یکی از بهترین متخصصین لاغری است، اقدام نمایید.

شاخص توده بدنی چیست؟

برای بزرگسالان، BMI اندازه گیری وزن طبیعی برای قد است. برای کودکان دو سال به بالا، از صدک های شاخص توده بدنی (BMI) استفاده می شود. این معیاری است برای این که وزن کودک نرمال و متناسب با قد، سن و جنسیت او باشد.

پس BMI یک قانون ساده است که برای طبقه بندی گسترده افراد به عنوان کم وزن، طبیعی، اضافه وزن یا چاق بر اساس توده بافتی (عضله، چربی و استخوان) و قد استفاده می شود.

شاخص توده بدنی چیست؟
شاخص توده بدنی چیست؟

محاسبه شاخص توده بدنی یا BMI

پس در واقع شاخص توده بدنی مقداری است که از جرم (وزن) و قد یک فرد به دست می آید و به صورت تقسیم توده بدن بر مجذور قد بدن تعریف می‌شود و بر حسب واحد کیلوگرم بر متر مربع بیان می‌شود که از جرم بر حسب کیلوگرم و قد بر حسب متر به دست می آید. برای تعیین دقیق BMI و سنجش چاقی خود، به دکتر سلیمی مراجعه نمایید.

عوارض BMI بالا چیست؟

شاخص توده بدن بالاتر از محدوده طبیعی، خطر و مشکلات جدی سلامت مرتبط با اضافه وزن مانند دیابت نوع 2، بیماری قلبی و برخی از انواع سرطان را افزایش می دهد. در کودکان، صدک شاخص توده بدنی (BMI) نشان می دهد که آیا وزن کودک طبیعی است یا خیر.

اعداد شاخص سنجش شاخص توده بدنی:

طبقه بندی اصلی BMI برای بزرگسالان کم وزن (کمتر از 18.5 کیلوگرم بر متر مربع)، وزن طبیعی (18.5 تا 24.9)، اضافه وزن (25 تا 29.9) و چاق (30 یا بیشتر) است.

هنگامی که برای پیش‌ بینی سلامت یک فرد به ‌جای اندازه‌گیری آماری برای گروه‌ها، BMI استفاده می‌شود، محدودیت‌هایی وجود دارد که می‌تواند آن را نسبت به برخی جایگزین‌ها کمتر مفید کند، به‌ویژه زمانی که برای افراد مبتلا به چاقی شکمی، قد کوتاه یا توده عضلانی غیر معمول اعمال شود.

شاخص توده بدنی زیر 20 و بالاتر از 25 با نرخ مرگ و میر ناشی از همه علل بالاتر همراه بود و با فاصله گرفتن از محدوده 20 تا 25 خطر افزایش می یابد. جالب است بدانیم که آدولف کوتلت، اخترشناس، ریاضیدان و آماردان اجتماعی بلژیکی، مبنایی برای BMI بین سال‌های 1830 و 1850 ایجاد کرد و آن را «فیزیک اجتماعی» نامید و توسعه داد.

اعداد شاخص سنجش شاخص توده بدنی:
اعداد شاخص سنجش شاخص توده بدنی:

محاسبه bmi دقیق :

همچنین مهم است که بدانیم شاخص توده بدنی یک عدد مطلق نیست. برخی از ورزشکاران و بدنسازان به دلیل توده عضلانی خود BMI بیش از 25 کیلوگرم بر متر مربع دارند بدون این که این مشکلی برای سلامتی آن ها ایجاد کند. علاوه بر این، BMI با توجه به شکل فرد متفاوت است، یک نفر ممکن است چاق باشد بدون این که چربی داشته باشد و فرد دیگر ممکن است لاغر باشد اما چربی بدن زیادی داشته باشد.

BMI همچنین برای زنان بارداری که به طور متوسط ​​بین 10 تا 20 کیلوگرم وزن دارند، معتبر نیست. بنابراین، BMI روشی قطعی برای تشخیص چاقی مفرط نیست.

مشخص شده است که شاخص توده بدنی در افراد مسن، طی 8 سال قبل از مرگ، به سرعت کاهش می یابد. سیگار کشیدن و وضعیت اجتماعی-اقتصادی پایین تر با BMI کمتر مرتبط است.

راهکارهای کاهش بی ام آی بالا:

باید رژیم غذایی خود را تغییر دهید. غذای ناسالم ممکن است دلیل شاخص توده بدنی بالا باشد، بنابراین باید سعی کنید غذاهای سالم و متعادل بخورید.

بیشتر خوردن میوه ها و سبزیجات تازه به عنوان بخشی از رژیم غذایی شما و خوردن حداقل پنج وعده میوه و سبزیجات برای سلامتی و رفاه شما مفید است. حتما به برخی از وعده های غذایی، سبزیجات برگ دار مانند اسفناج، کاهو، کلم پیچ و غیره اضافه کنید.

کربوهیدرات ها نیز باید بخشی از رژیم غذایی شما باشند، اما کربوهیدرات های نشاسته ای و فرآوری شده منجر به افزایش وزن می شوند. سعی کنید از نان سبوس دار، برنج قهوه ای و سایر غلات کامل استفاده کنید. اگر می خواهید سیب زمینی بخورید، سیب زمینی شیرین را امتحان کنید که سرشار از مواد مغذی است. سیب زمینی را با پوست بخورید زیرا حاوی فیبر است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله محاسبه شاخص توده بدنی را مطالعه کنید.

راهکارهای کاهش بی ام آی بالا:
راهکارهای کاهش بی ام آی بالا:

لبنیات کم چرب و شیر باید در حد اعتدال مصرف شود و همچنین پروتئین به شکل گوشت باید مصرف شود. شما باید بیشتر کالری خود را از گیاهان و کربوهیدرات های سالم دریافت کنید. به جای گوشت های چرب مانند گوشت گاو، از گوشت های بدون چربی مانند مرغ و ماهی استفاده کنید.

یک فرد معمولی بیشتر از مقدار توصیه شده شکر می خورد. قند مصرفی روزانه شما نباید بیشتر از 12 قاشق چایخوری (60 گرم) باشد.

هنگام خوردن صبحانه، دقت کنید. بسیاری از غلات صبحانه حاوی قند افزوده بالایی هستند. اگر غلات صبحانه دوست دارید، برچسب روی بسته را بررسی کنید تا ببینید در یک وعده چقدر شکر وجود دارد. بلغور جو دوسر یا ماست ساده را با میوه اضافه کنید.

به غذاهایی که شکر اضافه دارند، توجه کنید

به غذاهایی که شکر اضافه دارند، توجه کنید. بسیاری از غذاها مانند سوپ های کنسرو شده و پاستا، سرشار از شکر هستند. هنگام خرید مواد اولیه برای وعده های غذایی اصلی، همیشه برچسب مواد غذایی را بخوانید. غذاهایی با شکر رژیمی یا بدون شکر بخرید.

از نوشیدنی های شیرین خودداری کنید. سعی کنید به جای نوشیدنی معمولی، نوشابه کم قند بنوشید و از افزودن شکر به قهوه صبحگاهی خود اجتناب کنید. نوشیدنی‌های میوه‌ای که بسیاری آن‌ها را انتخاب‌های سالم می‌دانند، معمولاً سرشار از قند افزوده هستند و در مقایسه با خوردن میوه، از نظر ارزش غذایی ضعیف هستند.

مراقب کربوهیدرات های خالی باشید. کربوهیدرات های خالی مانند شکر دارای اثر چاق کنندگی هستند. غذاهای حاوی آرد سفید یا تصفیه شده از نظر ارزش غذایی ضعیف هستند و باعث می شوند بعداً احساس گرسنگی کنید. غذاهای فرآوری شده اغلب سرشار از کربوهیدرات های خالی و حاوی سطوح ناسالم نمک و قند هستند. غلات کامل و گندم را به جای غلات فرآوری شده یا تصفیه شده مصرف کنید.

رژیم های سریع، نوید نتایج چشمگیر از نظر کاهش وزن در مدت زمان کوتاه را می دهند

رژیم های سریع، نوید نتایج چشمگیر از نظر کاهش وزن در مدت زمان کوتاه را می دهند. بدانید که این نکات گاهی اوقات در کوتاه مدت کمک می کنند، اما هرگز در دراز مدت بهتر از رژیم های غذایی منظم و تغییر سبک زندگی نیستند.

برخی از این سیستم‌ها ممکن است در درازمدت بدتر باشند، زیرا در طولانی ‌مدت به قوانین خود پایبند نیستند. در مقابل، روی ایجاد یک تغییر کلی در سبک زندگی خود تمرکز کنید و بدانید که میزان کاهش وزن سالم، نیم تا یک کیلوگرم در هفته است. هر رژیمی که وعده کاهش وزن بیشتر از این میزان را بدهد، ممکن است ناسالم یا غیر واقعی باشد.

باید تمرینات بدنی منظم را در برنامه روزانه خود قرار دهید. سعی کنید یک برنامه ورزشی منظم برای کاهش BMI خود شروع کنید.

اگر اضافه وزن دارید یا چاق هستید، توصیه می شود در مجموع 150 دقیقه در هفته فعالیت بدنی داشته باشید

اگر اضافه وزن دارید یا چاق هستید، توصیه می شود در مجموع 150 دقیقه در هفته فعالیت بدنی داشته باشید (30 دقیقه ورزش در روز، پنج روز در هفته). این تمرینات را می توان به اشکال مختلف مانند پیاده روی، آهسته دویدن و تمرینات هوازی سبک انجام داد. اگر نمی دانید از کجا شروع کنید، به یک باشگاه ورزشی بپیوندید و برخی از دستگاه ها و تجهیزات ورزشی را امتحان کنید.

اگر این زمان، طولانی به نظر می رسد، با ست های 10-15 دقیقه ای شروع کنید تا خود را در سوی درست سوق دهید. هر گونه افزایش در حرکت یک شروع عالی، بسیار بهتر از عدم تحرک است. اگر پیوستن به باشگاه ترسناک به نظر می رسد، می توانید به ویدیوهای تمرینی در خانه تکیه کنید و از حریم خصوصی لذت ببرید.

اگر می خواهید سریعتر وزن کم کنید، سعی کنید کل زمان ورزش هفتگی خود را به 300 دقیقه محدود کنید. بدانید که با عادت کردن به افزایش مدت و شدت تمرینات خود، ممکن است نیاز به افزایش میزان ورزش در هفته داشته باشید.

در طول روز حرکت کنید. ورزش منظم عالی است، اما فکر نکنید که صرف نیم ساعت در باشگاه در چند روز در هفته به این معنی است که می توانید در زندگی روزمره خود تنبل شوید. حرکت بیشتر در طول روز باعث سوزاندن کالری و کاهش BMI شما می شود.

تغییرات ساده ای مانند پارک کردن دورتر از ورودی فروشگاه، زمانی که به فروشگاه می روید یا پیاده به محل کار یا فروشگاه در زمانی که فرصت مهیا است، انجام دهید. کارهای خانه پر فعالیت را بیشتر انجام دهید. سرگرمی هایی مانند باغبانی و دوچرخه سواری را که نیاز به حرکت دارند، انجام دهید.

انجام جراحی های لاغری

یکی از مهم ترین روش های کاهش سریع میزان بی ام آی بسیار بالا و چاقی مفرط، انجام جراحی های لاغری است.

در این قسمت از مقاله کالری توت خشک و با همیاری جناب دکتر مهدی سلیمی به عنوان برترین متخصص بین المللی انواع جراحی های چاقی، به چند روش از جراحی های لاغری خواهیم پرداخت:

خلاص شدن از چربی های انباشته شده در اطراف شکم ممکن است با پیروی از یک رژیم غذایی خاص یا ورزش انجام شود، اما این ممکن است برای برخی کارساز نباشد و گزینه جایگزین، انجام جراحی است.

اگر فردی بخواهد رسوبات چربی کوچک انباشته شده در ناحیه شکم را از بین ببرد، ممکن است لیپوساکشن مناسب باشد، زیرا این فرآیند به برداشتن رسوبات چربی از ناحیه مورد نظر، کاهش برآمدگی ها و بهبود ظاهر کمک می کند.اما لیپوساکشن به عنوان یک ابزار توصیه نمی شود. برای کاهش وزن، اگر فرد از چاقی رنج می برد، این عمل مناسب نیست.

بیهوشی به صورت داخل وریدی داده می شود، اما در برخی موارد جراح بی حسی موضعی را روی قسمت مورد نظر اعمال می کند. جراح برش های کوچکی در اطراف محل رسوبات چربی ایجاد می کند.

یک لوله نازک زیر پوست حرکت می کند تا سلول های چربی شل شود. از ابزار دیگری برای ساکشن رسوبات چربی حذف شده استفاده می کند. ممکن است چندین جلسه طول بکشد تا به نتیجه مطلوب برسید.

بالون معده

بالون معده روشی است که برای کاهش وزن به طور کلی و خلاص شدن از چربی های شکم استفاده می شود و با قرار دادن یک بالون سیلیکونی پر از محلول نمکی در معده انجام می شود که با محدود کردن مقدار قابل خوردن و افزایش احساس سیری، به کاهش وزن کمک می کند.

سیری سریعتر در بالون معده گزینه ای مناسب برای کسانی است که از چاقی رنج می برند و سایر برنامه های کاهش وزن مانند ورزش و رژیم غذایی برای آن ها موثر نبوده است. بادکش معده نیاز به پیروی از سبک زندگی سالم تری دارد.

بالون معده
بالون معده

خلاص شدن از چربی های انباشته شده در اطراف شکم ممکن است با پیروی از یک رژیم غذایی خاص یا ورزش انجام شود، اما این ممکن است برای برخی کارساز نباشد و گزینه جایگزین انجام جراحی است.

لیپوساکشن

اگر فردی بخواهد رسوبات چربی کوچک انباشته شده در ناحیه شکم را از بین ببرد، ممکن است لیپوساکشن مناسب باشد، زیرا این فرآیند به برداشتن رسوبات چربی از ناحیه مورد نظر، کاهش برآمدگی ها و بهبود ظاهر کمک می کند. اما لیپوساکشن به عنوان یک ابزار توصیه نمی شود. برای کاهش وزن، اگر فرد از چاقی رنج می برد، این عمل مناسب نیست.

بیهوشی به صورت داخل وریدی داده می شود، اما در برخی موارد جراح بی حسی موضعی را روی قسمت مورد نظر اعمال می کند. جراح برش های کوچکی در اطراف محل رسوبات چربی ایجاد می کند.

لیپوساکشن
لیپوساکشن

یک لوله نازک زیر پوست حرکت می کند تا سلول های چربی شل شود. از ابزار دیگری برای ساکشن رسوبات چربی حذف شده استفاده می کند. ممکن است چندین جلسه طول بکشد تا به نتیجه مطلوب برسید.

تامی تاک

علاوه بر برداشتن چربی های اضافی از شکم، تامی تاک پوست اضافی را نیز از بین می برد. بارداری یا تغییرات قابل توجه وزن می تواند باعث کشیدگی پوست در اطراف ناحیه شکم شود. از تامی تاک می توان برای بازگرداندن ظاهر یک قسمت میانی صاف و مشخص استفاده کرد. این روش ممکن است شامل بازگرداندن عضلات راست شکم یا عضلات دراز و نشست در صورتی که به دلیل بارداری کشیده شده یا جدا شده اند، باشد. ابدومینوپلاستی برای موارد زیر مناسب نیست:

اگر شاخص توده بدنی شما بیشتر از 30 باشد، هنگام برنامه ریزی برای بارداری، هنگام کاهش وزن، بیماران قلبی

در این عمل، فرد تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد. سپس دکتر سلیمی، برشی در قسمت تحتانی پوست ایجاد می کند که دیواره شکم را می پوشاند. پس از اینک ه عضلات در معرض دید قرار گرفتند، اگر عضلات دیواره شکم کشیده شوند، جراح آن ها را به هم می دوزد، سپس جراح پوست شکم را سفت می کند، پوست اضافی را کوتاه می کند و محل برش را با بخیه می بندد، ابدومینوپلاستی در یک عمل انجام می شود و کل جراحی، معمولاً دو تا سه ساعت طول می کشد.

اسلیو گاسترکتومی:

یکی از جراحی های چاقی رایج که از اصلی ترین تخصص های دکتر سلیمی بوده و برای کاهش وزن بسیار مناسب است، عمل اسلیو معده می باشد. این روش معمولاً به روش لاپاروسکوپی انجام می شود که شامل قرار دادن وسایل کوچک از طریق چندین برش کوچک در قسمت فوقانی  شکم است. در حین اسلیو گاسترکتومی، حدود 80 درصد از معده برداشته می شود و معده در داخل شکم قرار می گیرد.

اسلیو گاسترکتومی:
اسلیو گاسترکتومی:

این عمل، با تغییر شکل معده به شکل لوله ای تقریباً به اندازه و شکل یک موز و کاهش اندازه معده، مقدار غذایی که می توان خورد را محدود می کند. علاوه بر این، این روش تغییرات هورمونی را تحریک می کند که به کاهش وزن کمک می کند. همین تغییرات هورمونی همچنین به تسکین شرایط مرتبط با اضافه وزن، مانند فشار خون بالا یا قلب کمک می کند.

سخن آخر

در مقاله جامع کالری توت خشک، برای شما مطرح نمودیم که توت خشک می تواند در زمینه سلامتی و تناسب اندام ما بسیار مفید بوده و از بی ام آی و یا شاخص توده بدنی بالا جلوگیری نماید.

اما اگر فردی به هر صورتی دارای شاخص توده بدنی بالا و یا دچار چاقی و حتی چاقی مفرط می باشد، این گونه افراد باید ابتدا به متخصصین مجربی همچون دکتر سلیمی مراجعه نمایند. دکتر سلیمی در زمینه لاغری و تناسب اندام، تخصص و تجربه بالایی دارند.

سپس با در نظر گرفتن شرایط خود و همچنین میزان دقیق بی ام آی که توسط پزشکان و متخصصان مجرب این حوزه همچون دکتر سلیمی اندازه گیری می شود،  اقدام به  روش هایی کنند که در تناسب اندام و لاغری آن ها بسیار مهم بوده و می تواند اضافه وزن شدید و چاقی را در آن ها از بین ببرد.

در میان این روش های موثر و مفیدی که در مقاله کالری توت خشک برای شما بیان نمودیم، جراحی های لاغری یکی از روش های سریع و بسیار مهم در زمینه لاغری و تناسب اندام است که می‌تواند در افراد مختلفی و با در نظر گرفتن شرایط و وضعیت آن ها به انجام برسد و به کاهش سریع میزان شاخص توده بدنی آن ها، کمک بسزایی می‌کند و وزن آن ها را به شدت کاهش دهد.

توجه نماییم که بررسی شاخص توده بدنی و همچنین انجام جراحی های لاغری، باید بسیار با دقت و با در نظر گرفتن عوامل و شرایط مختلف جسمی و غیر جسمی باشد تا فرد بتواند نتیجه مطلوبی در این زمینه به دست آورد.

بار دیگر ما در زمینه لاغری و تناسب اندام،  دکتر مهدی سلیمی را به شما معرفی می‌کنیم که می‌تواند با ارائه راهکارهای مناسب با شرایط شما و اندازه گیری دقیق میزان شاخص توده بدنی شما بهترین راهکار ها و روش ها را برای لاغری و تناسب اندام شما پیشنهاد دهد.

در پایان توصیه می کنیم، لاغری در دو روز را مطالعه نمایید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید