چگونه لاغر شویم

فهرست مطالب

آیا می‌خواهید بدانید که چگونه لاغر شویم ؟ پس قطعا اطلاعاتی که در این مبحث ذکر می‌کنیم، برای شما کارآمد و مفید خواهد بود. با ما همراه باشید.

قبل از مطالعه این مقاله می توانید با افراد چاقی که لاغر شدند آشنا شوید.

همچنین گفت و گو با کسانی که لاغر شدند را مشاهده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لاغر شدن می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

معضل لاغری و کاهش وزن یکی از دغدغه‌های امروز افراد شده ‌است. زیرا وجود کربوهیدرات‌های بسیار در رژیم‌های غذایی افراد باعث شده ‌است تا اضافه‌ وزن و چاقی را تجربه کنند.

شکل‌گیری اضافه ‌وزن و چاقی به‌ عنوان یکی از مهم‌ترین معضلات افراد است که فقط بستگی به چگونگی شیوه زندگی افراد دارد.

مقدمه

چگونه لاغر شویم
چگونه لاغر شویم

به دلیل این ‌که چاقی یک پدیده نگران‌ کننده و آزار دهنده در افراد جامعه می‌باشد. این سوال در ذهن بسیاری از افراد شکل می‌گیرد که از چه طریقی می‌توان به لاغری دست پیدا کرد؟

اینفوگرافیک چگونه لاغر شویم

اینفوگرافیک چگونه لاغر شویم
اینفوگرافیک چگونه لاغر شویم

برای پاسخ به این سوال که چگونه لاغر شویم ، کلیدهای بسیار مهمی وجود دارد که دو نمونه بارز آن سوزاندن چربی‌های اضافه‌ شده در اندام‌ها توسط ورزش و بهره‌گیری از یک رژیم غذایی متعادل می‌باشد.

با توجه به این ‌که این روزها همه قصد دارند تا از اندامی مناسب و ایده‌آل برخوردار باشند، بهتر است بدانید که برای این کار نیاز به برنامه‌ریزی درستی دارید و نمی‌توانید بدون آگاهی در این زمینه به کاهش وزن برسید.

ویدئو چگونه لاغر شویم

درست است که راهکارهای علمی بسیاری برای رسیدن به کاهش وزن اصولی و هدفمند وجود دارد، اما به دلیل وجود اضافه ‌وزن های افراطی در بدن، بسیاری از افراد در این راهکارها پاسخ‌گو نیستند. بنابراین ما قصد داریم تا تمامی اطلاعات مورد نیاز برای این ‌که بدانیم چگونه لاغر شویم را در اختیار شما بگذاریم.

اما در صورتی ‌که این راهکارها برای شما مناسب نباشد و دچار چاقی افراطی باشید، تنها چیزی که می‌تواند برای رسیدن به یک اندام ایده‌آل به شما کمک کند، جراحی‌های چاقی می‌باشد و می‌توانید از آن‌ها بهره کافی را ببرید. در ادامه این مطلب با ما باشید تا راهکارهای اصولی برای لاغری را ذکر کنیم.

چگونه لاغر شویم 

چگونه لاغر شویم 
چگونه لاغر شویم

 

مطالبی که قصد داریم در ادامه این مطلب به آن‌ها بپردازیم، عبارتند از:

درمان چاقی چگونه حاصل می‌گردد؟

مدیریت کاهش انرژی دریافتی

مدیریت وزن با فعالیت‌های بدنی

رژیم‌های لاغری برای کاهش وزن سریع

لاغری سالم در چه مواردی خلاصه می­شود؟

به واسطه عملکردهای سریع و مطمئن، چگونه لاغر شویم ؟

صبحانه‌های مفیدتری بخوریم.

غذای درست را در اولویت بگذارید.

استفاده از قهوه را فراموش نکنیم.

مصرف نوشیدنی‌های بی ‌مورد را ممنوع کنیم.

استفاده از ادویه‌های تند را مهم بشماریم.

برای لاغری ورزش کنیم.

زود خوابیدن باعث لاغری می‌گردد.

برای لاغری، یادداشت کردن مواد غذایی مهم است.

برای لاغری، میزان زیادی آب بنوشید.

به برچسب مواد غذایی توجه کنیم.

برای لاغری قدم بزنیم و کوهنوردی کنیم.

هیچ کدام از وعده‌های غذایی را حذف نکنیم.

استفاده از مواد معدنی را فراموش نکنیم.

توجهی به حواشی لاغری نداشته باشید.

به خودمان فشار نیاوریم.

به واسطه استفاده از کربوهیدارت­ها چگونه لاغر شویم ؟

دلیل کاهش مصرف کربوهیدرات

درک میزان مصرفی کربوهیدرات‌ها در طول روز

تصمیم‌گیری در مورد مصرف کربوهیدرات‌ها

با استفاده از منابع پروتئینی چگونه لاغر شویم ؟

مصرف پاپ‌کورن به ‌عنوان پروتئین

تامین پروتئین بدن با مصرف سوپ مرغ

مصرف سیب و گلابی برای لاغری

از طریق استفاده از جراحی چاقی چگونه لاغر شویم ؟

انواع جراحی‌های چاقی

مطمئن‌ترین جراحی‌های چاقی

جراحی چاقی با استفاده از عمل اسلیو معده

جراحی چاقی با استفاده از عمل بای‌ پس معده

جراحی چاقی با استفاده از حلقه گذاری معده

جمع‌بندی مطالب

پیشنهاد می کنیم از پست چگونه لاغر شویم بدون رژیم دیدن کنید.

درمان چاقی چگونه حاصل می‌گردد؟

تنها نکته‌ای که توسط متخصصین تغذیه و رژیم درمانی به افراد چاق برای درمان اضافه ‌وزن و چاقی‌های آن‌ها گوشزد می‌شود، این است که برای رسیدن به کاهش وزن صبوری کنند.

زیرا فرآیندی زمان‌بر می‌باشد. پس به‌ همین دلیل فرد باید قبل از این که دچار چاقی و اضافه ‌وزن شود، تعادل را در زندگی خود در اولویت قرار بدهد.

درمان چاقی چگونه حاصل می‌گردد؟
درمان چاقی چگونه حاصل می‌گردد؟

زیرا توصیه پزشکان و متخصصین است که اصل پیشگیری می‌تواند نتیجه بسیار بهتری به نسبت درمان داشته باشد و در رابطه با این مسئله، صدق خواهد کرد.

شخصی که دچار اضافه ‌وزن و چاقی‌های افراطی می‌گردد، از نظر بیماری‌های مختلف نیز در امان نمی‌باشد

شخصی که دچار اضافه ‌وزن و چاقی‌های افراطی می‌گردد، از نظر بیماری‌های مختلف نیز در امان نمی‌باشد و امکان دارد تا دچار مشکلات و بیماری‌های زمینه‌ای چاقی گردد.

پس فرد برای درمان این چاقی نیاز به تجدید نظر در رابطه با شیوه زندگی خود دارد و باید آن را به سمت یک شیوه زندگی خوب و مفید سوق بدهد. چاقی‌ها بر اثر یک معادله بسیار ساده شکل می‌گیرند.

اگر تعادل بهینه انرژی مصرفی و انرژی دریافتی افراد در طول روزمره وجود نداشته باشد

در واقع اگر تعادل بهینه انرژی مصرفی و انرژی دریافتی افراد در طول روزمره وجود نداشته باشد و این تعادل دچار مشکلات و اختلالاتی شود، فرد دچار چاقی یا لاغری خواهد شد.

شباهت این موضوع به ترازو بسیار می‌باشد. زیرا وقتی‌ که میزان دریافتی‌های انرژی در طول روزمره برای شما بیشتر باشد و با کفه مصرف انرژی برابری نکند، تمامی انرژی‌های وارد شده به بدن شما به حالت چربی ذخیره خواهند شد و به‌ مرور زمان می‌توانند باعث چاقی ها و بیماری‌های مرتبط به آن شوند.

برای این ‌که بتوانید دو کفه ترازو یعنی انرژی دریافتی و انرژی مصرفی خود را در حد تعادل نگه دارید، باید فرایندهای بسیاری را انجام بدهید. اما در غیر این صورت شما دچار معضل چاقی و به‌ مرور زمان اضافه وزن‌های افراطی خواهید شد که در برخی مواقع درمان آن‌ها فقط به واسطه جراحی چاقی امکان‌پذیر می‌باشد.

زیرا هر چه که راهکارهای مختلفی همچون استفاده از رژیم غذایی مناسب و ورزش را امتحان کنید، به نتیجه درستی در رابطه با تعادل وزن نخواهید رسید و مجبور به استفاده از جراحی‌های چاقی می‌باشید. این نوع جراحی‌ها از یک اصول استاندارد پیروی می‌کنند که می‌توانند در مدت‌ زمان اندکی شما را به اهداف کاهش وزن و لاغری برسانند.

اگر تعادل بهینه انرژی مصرفی و انرژی دریافتی افراد در طول روزمره وجود نداشته باشد
اگر تعادل بهینه انرژی مصرفی و انرژی دریافتی افراد در طول روزمره وجود نداشته باشد

مدیریت کاهش انرژی دریافتی

برای این ‌که بتوانید میزان انرژی دریافتی خود را در طول روزمره مدیریت کنید و آن را به حداقل برسانید، باید بسیاری از نکات را رعایت کنید.

زیرا بسیاری از منابع غذایی که ما در طول روز از آن‌ها بهره‌مند می‌شویم، به‌ عنوان چربی ذخیره خواهند شد. پس مدیریت کردن نحوه غذا خوردن و انرژی‌های مصرفی، مسئله مهمی است که می‌تواند کمک کند تا میزان انرژی دریافتی را کنترل کرد. همه ما این ‌موضوع را با نام رژیم‌های غذایی می‌شناسیم که تحت تخصص پزشکان تغذیه و برای افراد شکل خواهد گرفت.

در واقع از طبیعی‌ترین و سالم‌ترین راهکارهایی که برای لاغری به افراد توصیه می‌گردد، استفاده از رژیم غذایی متناسب در کنار ورزش می‌باشد.

هنگامی‌که به یک متخصص تغذیه مراجعه می‌کنید، با توجه به شرایط منحصر به‌ فرد شما از رژیم غذایی متناسب با شما استفاده خواهد کرد. به‌ عنوان نمونه اگر شما خانمی میانسال مبتلا به بیماری دیابت باشید، تفاوت بسیار زیادی بین تغذیه سالم شما با یک نوجوان بدون هیچ‌گونه بیماری زمینه‌ای وجود دارد.

برخی از افراد تصور می‌کنند که رژیم‌های غذایی فقط افراد را وادار به محدود کردن مصرف غذاها در طول روزمره می‌کند

اما در حالت دیگر، برخی از افراد تصور می‌کنند که رژیم‌های غذایی فقط افراد را وادار به محدود کردن مصرف غذاها در طول روزمره می‌کند. در صورتی‌ که این باوری اشتباه است و استفاده از رژیم‌های غذایی با هدف دیگر یعنی اصلاح این شیوه تغذیه افراد، یک راهکار مؤثر به ‌عنوان رژیم غذایی شمرده می‌شود.

هر چند که برخی از افراد به دلیل چاقی‌های افراطی با اصلاح کردن شیوه‌های غذایی خود همچنان نمی‌توانند نتیجه خوبی از کاهش وزن بگیرند و نیاز به استفاده از جراحی‌های چاقی توسط تشخیص پزشک مد نظر خود دارند و می‌توانند با استفاده از این راهکار اصولی، لاغر شوند.

پس برای این‌ که بدانید چگونه لاغر شویم تا بتوانیم به اهداف خود برای تناسب اندام برسیم، راهکارهای متنوعی وجود دارد که در ادامه این مبحث، بسیاری از آن‌ها را شرح خواهیم داد.

مدیریت وزن با فعالیت‌های بدنی

در مطالب بالا در رابطه با ترازو و تعادل بین دریافت انرژی‌ها و مصرف آن‌ها گفتیم. در کفه دیگر ترازو، فعالیت‌های بدنی تاثیر بسیار زیادی روی مدیریت وزن خواهند داشت و به‌ عنوان راه ‌حل دوم برای لاغری و کاهش وزن به شمار خواهند آمد.

پس برای این ‌که بتوانیم دریابیم که چگونه لاغر شویم ، دو مسئله فعالیت بدنی و تغذیه مناسب در دو کفه ترازو قرار می‌گیرند. در واقع سوختن انرژی در بدن باید به‌ حدی زیاد باشد که بتواند مواد غذایی روزانه را از بدن دفع کند. هیچ راه‌حلی برای افزایش دادن میزان سوخت‌ و ساز بدن جز افزایش فعالیت‌های بدنی وجود ندارد.

این کار در شرایطی مناسب می‌باشد که ما قادر باشیم تا فعالیت‌های روزانه خود را بسیار بیشتر کنیم تا بعداً منجر به چربی سوزی و تامین انرژی‌های مصرفی گردد. به‌ عنوان نمونه پیاده‌روی‌های تند و به مدت ۴۵ دقیقه می‌تواند چربی‌های بدن را دفع کند.

مدیریت وزن با فعالیت‌های بدنی
مدیریت وزن با فعالیت‌های بدنی

البته امکان دارد همیشه این راهکار به این سادگی نباشد و با توجه به شناخت پزشک متخصص در رابطه با کاهش وزن و فعالیت‌های مربوطه، نیاز به انجام فعالیتی داشته باشید که برای سلامتی شما مفید بوده و نکته مهمی برای سوزاندن چربی‌ها داشته باشند.

رژیم‌های لاغری برای کاهش وزن سریع

در این مطلب نمی‌خواهیم حرف از ناامیدی بزنیم. زیرا در صورتی‌ که نتوانید از هیچ کدام از این راهکارهای طبیعی که ارائه می‌دهیم به کاهش وزن برسید، استفاده از جراحی‌های چاقی برای شما راهکاری مؤثر و مفید می‌باشد و می‌تواند نتیجه قابل‌ قبولی در بر داشته باشد. جراحی‌های چاقی می‌تواند سلامتی شما را تضمین کند.

رژیم‌های لاغری برای کاهش وزن سریع
رژیم‌های لاغری برای کاهش وزن سریع

اما به‌ غیر از مبحث جراحی‌ها، افراد باید تا جای ممکن تلاش کنند تا از راهکارهای طبیعی همچون رژیم لاغری به اندام ایده‌آل برسند. دومین فاکتوری که باید در کاهش وزن آن را مهم و پراهمیت شمرد، این است که لاغری‌های سریع از طریق رژیم‌های غذایی امکان‌پذیر نمی‌باشد و هیچ‌ وقت نمی‌تواند به ‌حقیقت برسد.

در پاسخ به پرسش چگونه لاغر شویم ، باید بگوییم که اگر قصد لاغری سریع را داشته باشید، استفاده از رژیم لاغری فقط می‌تواند باعث عوارض و مشکلات جبران‌ناپذیری برای شما شود.

اما در صورتی‌که قصد لاغری سریع را داشته باشید، جراحی چاقی می‌تواند در مدت ‌زمان کمتری برای اضافه ‌وزن های افراطی شما تاثیر بسیار بالایی را داشته باشد.

در عملکرد رژیم لاغری سریع با استفاده از تغذیه، متخصص تغذیه برنامه‌ای را برای شما تنظیم می‌کند

در عملکرد رژیم لاغری سریع با استفاده از تغذیه، متخصص تغذیه برنامه‌ای را برای شما تنظیم می‌کند که روند کاهش وزن شما در محدوده سالم اتفاق بیفتد و سلامتی شما به خطر نیفتد.

پس به ‌غیر از این ‌که نیاز است تا تنظیم برنامه‌های غذایی برای کم شدن میزان انرژی شما در طول روزمره توسط متخصصین انجام بگیرند، برای کاهش انرژی‌ها و برای بالا بردن فعالیت‌های بدنی شما در طول روزمره نیز نیاز به برنامه‌ریزی درستی می‌باشد تا بتوان با افزایش سوخت ‌و ساز بدن، میزان انرژی موجود در بدن را سوزاند.

در هر صورت اگر دچار چاقی‌های افراطی و اضافه ‌وزن بسیار هستید که با استفاده از راهکارهایی همچون رژیم غذایی مناسب و استفاده از ورزش‌های متنوع برطرف نشده است، شما کاندید مناسبی برای استفاده از جراحی‌های چاقی می‌باشید.

زیرا استفاده از این جراحی و بدون هیچ‌گونه عارضه می‌تواند در کمترین زمان ممکن افراد را به اهداف کاهش وزن برساند. پس می‌توانید از این شرایط خوب بهره‌مند شوید.

در عملکرد رژیم لاغری سریع با استفاده از تغذیه، متخصص تغذیه برنامه‌ای را برای شما تنظیم می‌کند
در عملکرد رژیم لاغری سریع با استفاده از تغذیه، متخصص تغذیه برنامه‌ای را برای شما تنظیم می‌کند

لاغری سالم در چه مواردی خلاصه می­شود؟

اگر قصد استفاده از راهکارهای سالم را برای لاغری دارید و می‌خواهید بدانید که چگونه لاغر شویم ، باید طبق برنامه‌ریزی منطقی که توسط یک متخصص تغذیه و رژیم برای شما انجام‌ گرفته است، پیش بروید.

این برنامه‌ریزی کمک می‌کند تا در هفته‌های اول، میزان زیادی آب و املاح حبس شده در بدن خود را کاهش دهید. این مسئله می‌تواند به میزان قابل ‌ملاحظه‌ای باعث کاهش وزن شما گردد.

برخی از داروها فرآیند مشابه این کار را نیز انجام می‌دهند و باعث ادرار می‌شوند تا بتوانند میزان املاح و آب اضافی بدن را دفع کنند. گفته می‌شود که بسیاری از داروهایی که برای لاغری تبلیغ می‌شوند، از این نوع عملکرد استفاده می‌کنند.

اما مهم‌ترین چیزی که به‌ عنوان راهکار اصلی و سالم برای لاغری شناخته می‌شود، بهره بردن از یک رژیم غذایی است که بتواند آب اضافه و املاح را از بدن شما دفع کند.

با گذشت ۲ تا ۳ هفته بعد از این ‌که میزان زیادی از آب بدن به واسطه رژیم غذایی از بین رفت، روند کاهش وزن کندتر می‌گردد. به دلیل این ‌که شرایط کاهش وزن به مرحله‌ای رسیده ‌است که باید به‌ جای آب و املاح، میزان زیادی از چربی‌های اضافه افراد چاق دفع شود.

عملکرد بسیاری از داروهای مختلف در بازار بر همین اساس می‌باشد

عملکرد بسیاری از داروهای مختلف در بازار بر همین اساس می‌باشد و کمک می‌کند تا میزان زیادی چربی‌های موجود در بدن دفع شود. به همین دلیل باعث می‌شود که قندهای موجود در بدن نیز به چربی تبدیل نشوند.

البته این دسته از داروها همانند داروهای مختلف دیگر دارای عوارض جانبی ناخواسته‌ای می‌باشند و برای کاهش وزن، نمی‌توانند از وجود این عوارض جلوگیری کنند. به ‌همین دلیل پیشنهاد می‌شود که راهکاری همچون جراحی چاقی را برای کاهش وزن و به ‌عنوان هدف اصلی خود قرار بدهید.

زیرا این راهکار بدون عارضه می‌تواند در کمترین زمان ممکن باعث کاهش وزن چاقی‌های افراطی گردد. مسئله مهم دیگر برای استفاده از قرص‌های خوراکی این است که بسیاری از ویتامین‌های محلول در چربی بدن که برای بدن مورد نیاز می‌باشند نیز به واسطه مصرف آن‌ها از بدن دفع می‌گردد و کاهش پیدا کردن این دسته از ویتامین‌ها می‌تواند برای سلامتی افراد، عوارض جبران‌ناپذیری را در بر داشته باشد.

پیشنهاد می کنیم از سایر مطالب سایت دکتر سلیمی دیدن کنید.

برای استفاده از قرص‌های لاغری، فقط طبق تجویز پزشک پیش بروید

همین‌طور بدن شخص از برخی اسیدهای چرب ضروری همانند امگا ۳ محروم خواهد شد. پس نکته مد نظر این است که برای استفاده از قرص‌های لاغری، فقط طبق تجویز پزشک پیش بروید تا بتوانید از راهکار اصولی به کاهش وزن برسید. برای این ‌که بدانیم چگونه لاغر شویم ، مسئله مهم این است که در کنار لاغری، سلامتی داشته باشیم.

پس هیچ‌گاه فریب تبلیغات دروغین را نخورید و از قرص‌هایی که می‌تواند باعث ضرر رساندن به بدن شما شود، استفاده نکنید. اگر قصد دارید از راهکارهای مناسب برای لاغری استفاده کنید، از فرایندهای قابل ‌اطمینان استفاده کنید.

زیرا در صورت استفاده از راهکارهای غیراصولی و ناآگاهانه، عوارض چشمگیری برای کاهش وزن در بدن شما رخ می‌دهد که نه ‌تنها نمی‌تواند شما را به اهداف خود در زمینه لاغری برساند، بلکه نگرانی‌های بسیاری را در بر خواهد داشت. برای این معضل، استفاده از جراحی‌های چاقی می‌تواند مطمئن‌تر به ‌نظر برسد.

برای استفاده از قرص‌های لاغری، فقط طبق تجویز پزشک پیش بروید
برای استفاده از قرص‌های لاغری، فقط طبق تجویز پزشک پیش بروید

بسیاری از پزشکان برای چاقی‌های افراطی پیشنهاد می‌کنند که از عمل‌های جراحی چاقی همچون اسلیو معده و بای‌ پس معده بهره‌مند شوید. در ادامه این مطلب با ما باشید تا بیشتر بگوییم که چگونه لاغر شویم.

به واسطه عملکردهای سریع و مطمئن چگونه لاغر شویم ؟

این‌ که چگونه لاغر شویم ، مسئله مهمی است که ذهن همگی جوامع را درگیر خود کرده ‌است. همین موضوع باعث شد تا تحقیقات گسترده‌ای در رابطه با چگونگی لاغری از راهکارهای مختلف صورت بگیرد. اگر قصد دارید تا از راهکارهای طبیعی به کاهش وزن دست پیدا کنید، چندین نکته مهم برای شما خواهیم داشت.

اما در صورتی ‌که کاهش وزن شما به‌ صورت افراطی صورت پذیرد، راهکارهای منطقی و آسان جواب‌گوی کاهش وزن شما نمی‌باشد و فقط برای رسیدن به اندام ایده‌آل خود می‌توانید از جراحی‌های چاقی بهره‌مند شوید.

این جراحی‌ها با اطمینان کافی می‌توانند شما را به اندام ایده‌آل خود در مدت ‌زمان کافی برسانند. البته نکته مهم این است که حتما تحت نظر پزشک با مهارت، جراحی چاقی را انجام بدهید.

در هر صورت نیاز است تا مواردی که در ادامه این مبحث ذکر می‌کنیم را به ‌عنوان راه‌حل‌های مناسب و کاربردی برای کاهش وزن، مهم بدانید و سطح آگاهی خود را در این زمینه افزایش دهید.

صبحانه‌های مفیدتری بخوریم

برای ‌این که بدانیم چگونه لاغر شویم ، باید به اهمیت مصرف صبحانه پی ببریم. البته تمامی وعده‌های غذایی از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشند. اما استفاده از صبحانه می‌تواند روند غذایی ما در تمامی روز را تحت تاثیر خود قرار بدهد.

به همین دلیل از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد و پزشکان تغذیه توصیه می‌کنند که حتما اولویت بسیاری برای وعده صبحانه قائل شوید.

بهترین صبحانه برای داشتن تناسب اندام و کاهش وزن، مواد غذایی هستند که بتوانند ما را از هوس کردن مواد مختلف در طول روز در امان نگه دارند و بتوانند میزان زیادی از کالری‌ها را به ما برسانند.

هر فردی نیاز دارد تا برای وعده صبحانه حدوداً ۴۰۰ تا ۵۰۰ کالری دریافت کند

این کاملاً طبیعی است که هر فردی نیاز دارد تا برای وعده صبحانه حدوداً ۴۰۰ تا ۵۰۰ کالری دریافت کند. وعده صبحانه باید به‌ گونه‌ای باشد که مواد غذایی همچون پروتئین‌ها و چربی‌های سالم در آن وجود داشته باشد.

به ‌عنوان نمونه موادی همچون کره‌ بادام‌زمینی، آجیل‌ها، ماست یونانی غیر شیرین، لوبیا یا دیگر دانه‌های مختلف می‌تواند به ‌عنوان وعده صبحانه مناسب باشد.

هر فردی نیاز دارد تا برای وعده صبحانه حدوداً ۴۰۰ تا ۵۰۰ کالری دریافت کند
هر فردی نیاز دارد تا برای وعده صبحانه حدوداً ۴۰۰ تا ۵۰۰ کالری دریافت کند

به دلیل این ‌که اگر بتوان میزان زیادی فیبر مصرف کرد، تکمیل ‌کننده وعده صبحانه می‌باشد. مواد غذایی همچون میوه، حبوبات کامل، سبزیجات می‌توانند میزان زیادی فیبر در وعده صبحانه به بدن ما برساند.

در کنار آن برای ثابت نگه‌ داشتن میزان قند خون، مواد مغذی در وعده صبحانه کمک بسیاری خواهد کرد و می‌تواند در کنترل وزن و لاغری تاثیر بسیاری داشته باشد.

غذای درست را در اولویت بگذارید

اگر هنوز این سوال که چگونه لاغر شویم ، در ذهنتان بدون پاسخ مانده است، باید بگوییم که نیاز است تا برخی از بایدها و نبایدهای مصرف مواد غذایی را بهتر بشناسید. این ‌که بتوانید مواد غذایی مفید را در اولویت قرار بدهید، می‌تواند در روند کاهش وزن و لاغری نقش بسیاری داشته باشد.

یکی از مهم‌ترین نبایدهای این پروسه این است که تلاش کنیم تا مواد غذایی که دارای مواد افزودنی و فرآوری شده می‌باشند را از رژیم غذایی خود کنار بگذاریم.

دلیل اصلی این است که این دسته از مواد، حاوی میزان زیادی از نمک می‌باشد و درصد بسیار زیادی از سدیم در آن‌ها نهفته ‌است. حتما از مضرات نمک و چاقی و اضافه‌ وزن که درصدد استفاده از آن به وجود می‌آید، اطلاعاتی دارید.

مواد نگهدارنده‌ای که در غذاهای فرآوری شده و توام با مواد افزودنی وجود دارد، ضررهای بسیاری برای بدن دارد. پس بهتر است در رژیم‌های غذایی خود از آن استفاده نکنیم. اما در کنار آن برخی از بایدها وجود دارد که نیاز است تا حتما آن‌ها را در اولویت قرار بدهیم و حتما از این دسته از مواد غذایی بهره‌مند شوید.

برخی از مواد غذایی همچون میوه‌ها و سبزیجات تازه، پروتئین‌های سالم و لبنیات‌های کم‌چرب، حبوبات کامل از مهم‌ترین مواردی هستند که در رژیم‌های غذایی ما حرف اول را خواهند زد و باید از آن‌ها حتما بهره‌مند شویم تا بتوانیم به کاهش وزن و لاغری دست پیدا کنیم.

نباید فراموش کنید که همچنان در رابطه با مصرف نمک، محدودیت دارید

البته نباید فراموش کنید که همچنان در رابطه با مصرف نمک، محدودیت دارید و مراقب استفاده از نمک‌های موجود در خوراکی‌های مصرفی خود باشید. انجام دادن این راه‌حل‌ها بسیار ساده و آسان می‌باشد.

اما مهم‌ترین چیزی که باعث کاهش وزن می‌شود، این است که در روزهای متوالی از این برنامه استفاده کنید و طبق آن پیش بروید. در صورتی ‌که نتوانید بر اساس این راهکارهای ارائه‌ شده به کاهش وزن دست پیدا کنید، قطعا نیازمند استفاده از جراحی چاقی می‌باشید.

زیرا راهکارهای اصولی برای شما پاسخ‌گو نیست و می‌توانید از این راهکار مطمئن و کارساز برای برطرف نمودن چاقی‌های خود و رسیدن به اندام ایده‌آلی بهره ببرید.

نباید فراموش کنید که همچنان در رابطه با مصرف نمک، محدودیت دارید
نباید فراموش کنید که همچنان در رابطه با مصرف نمک، محدودیت دارید

البته این‌ که کدام یک از راهکارهای جراحی چاقی می‌تواند برای شما مناسب باشد، بر اساس شرایط بدنی شما و تشخیص پزشک مد نظر اتفاق خواهد افتاد. در ادامه این مبحث نیز اطلاعات بیشتری در رابطه با این‌ موضوع خواهیم داشت تا بتوانیم دریابیم که چگونه لاغر شویم .

استفاده از قهوه را فراموش نکنیم

حتما در رابطه با خواص منحصر به‌ فردی که در هنگام استفاده از قهوه در بدن به وجود می‌آید، اطلاعاتی دارید. اگر در وعده صبحانه خود یک فنجان قهوه داشته باشید، بسیار مفید می‌باشد. زیرا کافئین موجود در قهوه باعث ادرار بیشتر از حد طبیعی می‌گردد و میزان زیادی آنتی ‌اکسیدان در آن وجود دارد.

این مسئله کمک می‌کند تا از تخریب سلولی پیشگیری گردد. هیچ‌گونه مانعی برای استفاده از قهوه تا ۴۰۰ میلی‌گرم در طول روز وجود ندارد.

اگر علاقه‌ای به مصرف قهوه برای کاهش وزن ندارید، استفاده از چای می‌تواند در این مواقع کارساز باشد

البته اگر علاقه‌ای به مصرف قهوه برای کاهش وزن ندارید، استفاده از چای می‌تواند در این مواقع کارساز باشد و انواع دمنوش‌های دیگر نیز می‌تواند نقش مؤثری روی کاهش وزن داشته باشد. مطالعات بسیاری در زمینه مصرف چای سبز انجام ‌گرفته است و می‌تواند بسیار کارآمد و مفید باشد.

به ‌عنوان نمونه در رابطه با چای سبز، پژوهش گروهی انجام ‌شده است و این نتیجه حاصل‌ شده که چای سبز می‌تواند در کنترل اشتها و لاغری نقش مفیدی داشته باشد. طبق آزمایشات مختلف، گروهی که از چای سبز استفاده کرده‌اند، به نسبت دیگر افراد در طول ۱ روز، ۷۰ کالری بیشتر سوزانده اند.

البته باید بگوییم که بیشتر از یک وعده در طول روز قهوه مصرف نکنید. زیرا کافئین بیش ‌از اندازه آن اعتیادآور می‌باشد. برخی از دوستان می‌دانند که با استفاده از قهوه چگونه لاغر شویم ، اما قهوه خود را با شکر شیرین می‌کنند.

این کار در اصل هیچ نتیجه‌ای برای کاهش وزن و لاغری نخواهد داشت و برعکس می‌تواند عامل مؤثری برای چاقی و اضافه ‌وزن باشد. اما اگر بتوانید از قهوه استفاده خوب و درستی داشته باشید، امکان این‌ که در لاغری شما تاثیرگذار باشد، بسیار زیاد است. در هر صورت استفاده از قهوه می‌تواند پروسه زمانی طولانی را سپری کند.

پس جراحی چاقی می‌تواند با زمانی اندک‌تر، نقش ویژه‌ای را در کاهش وزن و لاغری ایفا کند. می‌توانید در صورت لزوم با پزشک خود در رابطه با جراحی چاقی مشورت داشته باشید.

اگر علاقه‌ای به مصرف قهوه برای کاهش وزن ندارید، استفاده از چای می‌تواند در این مواقع کارساز باشد
اگر علاقه‌ای به مصرف قهوه برای کاهش وزن ندارید، استفاده از چای می‌تواند در این مواقع کارساز باشد

مصرف نوشیدنی‌های بی‌مورد را ممنوع کنیم

برای ‌این که بدانیم چگونه لاغر شویم ، باید دانست نوشیدنی‌ها نمی‌تواند تأثیری روی سیر کردن ما داشته باشند و استفاده از آن‌ها فقط چاقی و اضافه ‌وزن در بر خواهند داشت.

بسیاری از افراد سوال می‌کنند که چگونه لاغر شویم ؟ برای پاسخ به این پرسش باید بدانید که فقط باید میزان کمتری از نوشیدنی‌هایی که قند فراوانی دارند، استفاده داشته باشید.

البته نوشیدن آب هیچ‌گونه منعی ندارد و تنها نوشیدنی مفید شناخته می‌شود. در واقع آب‌میوه‌های مختلف که میزان زیادی قند در آن‌ها نهفته ‌است، نمی‌توانند به ‌اندازه‌ یک بشقاب پر از سبزیجات و پروتئین، ما را سیر کنند. به ‌همین دلیل برای آن که بدانیم چگونه لاغر شویم ، باید مصرف کنترل‌ شده ای از آب‌میوه‌ها، قهوه‌های شیرین، نوشیدنی‌های الکلی و دیگر موارد را داشته باشیم.

اگر از هر کدام از این موارد استفاده کنیم، حدوداً ۸۰۰ کالری اضافه به بدن خود در طول روز می‌افزاییم. در صورتی‌که همچنان احساس گرسنگی خواهیم داشت.

مصرف بی‌اندازه الکل مانع مناسبی برای سوخت ‌و ساز چربی‌ها می‌باشد و می‌تواند در سخت‌تر شدن سوزاندن کالری نقش بسیار بالایی را داشته باشد. پس توصیه می‌کنیم که حتما در مصرف نوشیدنی‌ها دقت عمل به خرج بدهید.

استفاده از ادویه‌های تند را مهم بشماریم

برای پاسخ به این سوال که با وجود ادویه‌های تند چگونه لاغر شویم ، باید بگوییم که سوزاندن کالری‌های بیشتر، از طریق مصرف ادویه‌های تند اتفاق خواهد افتاد. دلیل اصلی این مسئله این است که در فلفل قرمز، میزان زیادی کپساسین وجود دارد که کمک می‌کند هورمون‌های استرس همچون آدرنالین در بدن بیشتر ترشح گردد.

افزایش پیدا کردن ترشح هورمون استرس و آدرنالین سبب می‌شود تا کالری بیشتری در بدن سوزانده شود. در کنار آن هنگامی ‌که ادویه‌های تند غذا بسیار بیشتر باشد، بدن ما در مقابل آن ادویه مقاوم نیست و نمی‌تواند از غذای بیشتری بهره‌مند شود. در نهایت کمتر خوردن ما سبب لاغری و کاهش وزن خواهد شد.

مهم‌ترین ادویه‌هایی که کمک می‌کنند تا لاغر شویم، زنجبیل، فلفل سیاه، آویشن، زردچوبه و دیگر موارد می‌باشد. البته اول از همه به این موضوع دقت کنید که معده شما به خوردن این نوع ادویه حساس نباشد. به دلیل این ‌که امکان دارد باعث به وجود آمدن عواقب بسیار گردد.

اما وجود ادویه‌ها می‌تواند به‌ مرور زمان باعث لاغری شود و در صورتی‌ که افزایش وزن شما افراطی می‌باشد، این راهکار پاسخ‌گو نیست و فقط نیاز دارید تا از جراحی چاقی برای لاغری بهره‌مند شوید.

استفاده از ادویه‌های تند را مهم بشماریم
استفاده از ادویه‌های تند را مهم بشماریم

برای لاغری ورزش کنیم

همان‌طور که گفتیم، داشتن فعالیت بدنی مناسب نقش بسیار مهمی برای لاغری خواهد داشت. این‌ که بتوانیم وزن خود را بسنجیم تا بتوانیم ببینیم که چه تغییری در مدت ‌زمان رژیم ما حاصل شده ‌است، انگیزه بیشتری برای کاهش وزن شما خواهد داد. استفاده از تمرینات قدرتی و ورزش‌های متنوع باعث می‌شود تا بافت‌های ماهیچه‌ای بیشتری در بدن شکل بگیرد.

هر چقدر که بافت‌های ماهیچه‌ای و بدون چربی در بدن وجود داشته باشد، تناسب اندام بهتری در بدن شکل می‌گیرد و باعث می‌شود تا فرد در طول هفته به ‌صورت ۲۴ ساعته کالری بیشتری بسوزاند و در پی آن لاغر شود.

ورزش‌هایی که می‌توانند باعث لاغری شود، مواردی همچون شنای سوئدی، حرکت لانچ یا اسکوات می‌باشد. البته بهره‌گیری از وزنه‌ها نیز می‌تواند در لاغری و حرکات بدنی نقش عمده و اساسی را ایفا کند.

در هر صورت برای استفاده از این شرایط نیاز به مراجعه به باشگاه ندارید و می‌توانید در محیط کار یا منزل از ورزش‌های متنوع بهره‌مند شوید. فقط باید ورزش مربوطه، با شرایط شما همخوانی داشته باشد تا از طریق آن بتوان به لاغری دست پیدا کرد.

البته برخی از چاقی‌های افراطی با استفاده از ورزش مداوم و بهره‌گیری از رژیم غذایی نمی‌توانند کاهش وزن را تجربه کنند. پس نیاز به استفاده از راهکاری همچون جراحی چاقی که با مزیت‌ها و ویژگی‌های فراوان روبرو می‌باشد، دارند. راهکار جراحی به آن‌ها کمک خواهد کرد که در مدت‌ زمان مشخص، بدون هیچ‌گونه عارضه‌ای بتوانند از لاغری خود لذت ببرند.

زود خوابیدن باعث لاغری می‌گردد

ممکن است این ‌موضوع را جدی نگیرید، اما باید در پاسخ این پرسش که چگونه لاغر شویم ، بگوییم که خوابیدن به ‌موقع یکی از مؤثرترین موارد در راستای لاغری می‌باشد.

زیرا فرد دیگر وسوسه خوردن خوراکی‌های مختلف را در هنگام بیدار بودن ندارد. پژوهش‌های متفاوتی روی این مبحث انجام‌ گرفته و توانسته به‌ صورت علمی ثابت کند که اگر فردی در طول شبانه‌ روز کمتر از ۷ ساعت بخوابد، سوخت‌ و ساز بدن او به نسبت دیگر افراد کندتر می‌شود.

زود خوابیدن باعث لاغری می‌گردد
زود خوابیدن باعث لاغری می‌گردد

به ‌همین دلیل اگر می‌خواهید لاغری را تجربه کنید، باید خواب کافی داشته باشید. اگر بتوانید فقط ۴۰ روز زودتر از موعد بخوابید، بدن شما به این پروسه عادت می‌کند و در طی روزهای آتی، در زمان مد نظر به خواب خواهید رفت.

البته درست است که این راهکار می‌تواند تاثیر بسیاری روی کاهش وزن و لاغری داشته باشد، اما نمی‌تواند تضمین کند که خوابیدن به ‌موقع ۱۰۰ درصد چربی‌های موجود شما را از بین خواهد برد. برای چاقی‌های افراطی، استفاده از جراحی چاقی به نسبت این دسته از موارد نتیجه بهتری خواهد داد. پس براساس تجویز پزشک می‌توانید از آن بهره‌مند شوید.

برای لاغری، یادداشت کردن مواد غذایی مهم است

قطعا تا به امروز تلاش کرده‌اید که از رژیم‌های لاغری بسیاری برخوردار شوید، اما برای پرسش به این پاسخ که چگونه لاغر شویم ، استفاده از یک دفترچه مفید است تا بتوانیم مواد مختلفی که در طول روز مصرف می‌کنیم را در آن یادداشت کنیم.

همگی روان‌شناسان انگیزشی به این‌ موضوع تاکید دارند که برای موفقیت باید تمام کارهای مختلف خود را در طول روز بنویسید. البته مسئله مهم‌تر این است که میزان کالری مربوط به مواد غذایی که مصرف کرده‌اید را نیز در دفترچه خود یادداشت کنید.

البته امروزه اپلیکیشن‌های مختلفی وجود دارند که به شمارش کالری‌ها می‌پردازند و می‌تواند ایده خوبی برای داشتن آمار خورد و خوراک باشند.

برای لاغری، یادداشت کردن مواد غذایی مهم است
برای لاغری، یادداشت کردن مواد غذایی مهم است

استفاده از این اپلیکیشن‌ها باعث می‌شود تا آگاهانه‌تر مواد غذایی مصرف کنید و اگر در طول روز از مواد غذایی مضر استفاده می‌کنید، به‌ مرور زمان آن را بشناسید و از آن پرهیز کنید. در واقع نوشتن مواد غذایی مصرفی در طول روز می‌تواند نظارت و کنترل بهتری را روی مواد غذایی مصرفی ما در طول روزمره داشته باشد.

البته نباید فشار زیادی برای لاغری به خود بیاورید. این دفترچه می‌تواند به شما کمک کند اما نمی‌تواند معجزه کند. زیرا شمایید که با اراده خود می‌توانید در راستای کاهش وزن قدم بردارید.

این درست است که این راهکار تأثیر بسیار زیادی روی لاغری خواهد داشت، اما در صورتی‌که دچار اضافه ‌وزن افراطی باشید، عملکردی جز جراحی چاقی برای شما کارساز نخواهد بود.

برای لاغری میزان زیادی آب بنوشید

این‌ که بتوانید سطح آب بدن خود را در طول روز کنترل کنید، مسئله مهمی است. زیرا دفع شدن مواد اضافی بدن از قبیل اوره و سدیم از طریق نوشیدن آب بسیار اتفاق می‌افتد.

پزشکان توصیه می‌کنند که افراد نیاز دارند تا حدوداً ۸ لیوان در طول روز آب بنوشند و به‌ غیر از آن استفاده از میوه‌های پرآبی همچون انگور، آناناس، کرفس، هندوانه، گوجه‌فرنگی و دیگر موارد می‌تواند برای تامین آب مورد نیاز بدن شما بسیار مفید باشد.

هر چند که هندوانه و آناناس میزان زیادی قند دارند و امکان افزایش وزن در هنگام استفاده از آن‌ها وجود دارد و بایستی آن را در حد متعادل استفاده کنید. پس نوشیدن آب را در دوره‌ کاهش وزن و برای رسیدن به هدف لاغری فراموش نکنید.

به برچسب مواد غذایی توجه کنیم

برای این که در بلند مدت به اندام ایده‌آل خود دست پیدا کنیم، لازم است تا قدم‌های بسیار کوچکی در زندگی خود برداریم و با تغییراتی در عادات خود بتوانیم در زمینه کاهش وزن موفق باشیم.

یکی از مهم‌ترین عادت ما این است که در هنگام خریداری مواد غذایی توجهی به برچسب‌های انرژی آن‌ها نداریم. در صورتی ‌که با آگاهی در رابطه با محتویات و ماده‌های غذایی آن‌ها و شناخت بیشتر کالری‌ها می‌توانیم انتخاب درست‌تری در رابطه با مواد غذایی داشته باشیم. هر چند که تمامی راهکارهای ذکر شده تاثیر بسیاری برای لاغر شدن خواهند داشت.

اما برای این‌که بدانیم چگونه لاغر شویم ، نیاز است تا شناخت درستی از اندام و تناسب خود داشته ‌باشیم. در صورتی ‌که اضافه‌ وزن بیش‌ از اندازه باشد، این راهکارها تاثیرگذار نیست و فقط برای لاغری و تناسب اندام نیاز به استفاده از جراحی چاقی بنابر تشخیص پزشکان داریم.

به برچسب مواد غذایی توجه کنیم
به برچسب مواد غذایی توجه کنیم

برای لاغری، قدم بزنیم و کوهنوردی کنیم

محال است تا به ‌حال نشنیده باشید که ورزش برای سلامتی و لاغری یک رکن بسیار مهم و اساسی است. در واقع ورزش کردن در هر ساعت از شبانه‌ روز می‌تواند فواید مربوط به خود را داشته باشد، اما اگر در غروب فعالیت‌های ورزشی را انجام بدهید، ویژگی‌های بیشتری داشته و فواید بیشتری برای بدن ما خواهد داشت.

دلیل اصلی این است که در این مقطع زمانی، سوخت ‌و ساز بدن به حداقل خواهد رسید و استفاده از ورزش‌هایی همچون ایروبیک، پیاده‌روی و دیگر موارد قبل ‌از شام خوردن می‌تواند سوخت ‌و ساز بدن را افزایش بدهد و تا هنگامی‌که فعالیت‌های ما متوقف شود، انرژی بسیاری در بدن ما وجود خواهد داشت.

این مسئله باعث می‌شود تا مجدداً به سراغ غذاهای مختلف نرویم و بعد از مصرف شام، بدن در حالت آرامش قرار بگیرد و دیگر وسوسه‌ای برای خوردن غذاهای مختلف وجود نداشته باشد.

هیچ کدام از وعده‌های غذایی را حذف نکنیم

برای این ‌که بدانیم چگونه لاغر شویم، هیچ‌گاه نباید وعده‌های غذایی را حذف کنیم. برخی از افراد تصور می‌کنند که اگر وعده شام یا ناهار را مصرف نکنند، این مسئله باعث کاهش وزن آن‌ها خواهد شد.

در صورتی ‌که با حذف یکی از وعده‌های غذایی در وعده بعدی بیشتر گرسنه خواهید شد و میزان زیادی غذا مصرف خواهید کرد. اگر بتوان تمامی وعده‌ها را به‌ اندازه مصرف کرد، هیچ‌گاه احساس گرسنگی نخواهیم داشت. پس اصولا فکر خوبی نیست که بیش ‌از ۳ تا 4 ساعت گرسنه بمانیم. زیرا میان وعده‌های مناسب در این مدت زمان می‌تواند بدن ما را برای کاهش وزن آماده سازد.

هیچ کدام از وعده‌های غذایی را حذف نکنیم
هیچ کدام از وعده‌های غذایی را حذف نکنیم

در هر صورت درست است که این راهکارها می‌تواند نقش عمده و اساسی برای کاهش وزن و لاغری ما داشته باشد، اما در برخی از مواقع افراد نمی‌توانند از این راهکارها نتیجه درستی بگیرند و نیاز به استفاده از راهکار اصولی‌تر دارند.

جراحی‌های چاقی می‌تواند به افراد تضمین دهد که در زمان مشخص ‌شده بدون آسیب‌ رساندن به دیگر نواحی بدن فقط با محدود کردن کالری‌های دریافتی از طریق کوچک کردن سایز معده می‌تواند نقش زیادی روی لاغری افراد داشته باشد.

استفاده از مواد معدنی را فراموش نکنیم

برای حفظ تعادل نمک در بدن، نیاز است که بسیاری از مواد معدنی همانند منیزیم، پتاسیم و کلسیم را استفاده کنیم. تمامی غذاهایی که برگ سبز دارند، حاوی پتاسیم می‌باشند و مواد غذایی نارنجی در دسته‌بندی مواد مفید شناخته می‌شود.

بنابراین سبزیجات پربرگ از خانواده کلم‌ها به ‌خصوص گل‌کلم، آجیل، دانه‌ها و لبنیات کم‌چرب می‌تواند باعث جلوگیری از دفع نفخ شکم باشد و در کنترل قند خون و کاهش فشار خون تاثیر گذار باشد.

همان‌طور که می‌دانید، بیماری فشار خون و قند خون از مهم‌ترین بیماری‌ها در کنار چاقی شناخته می‌شود و افراد برای درمان کاهش وزن، نیاز دارند که این بیماری‌ها را کنترل کنند. اما درست است که استفاده از مواد معدنی تاثیر بسیار بالایی روی لاغری و کاهش وزن دارد.

اما مسئله مهم این است که بتوانید با یک راهکار اصولی در یک مدت‌ زمان کافی، تمامی بیماری‌های زمینه‌ای را از بدن خود دور کنید. به همین دلیل، راه ‌حل جراحی چاقی می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

توجهی به حواشی لاغری نداشته باشید

حتما می‌دانید که با توجه به افزایش وزن بسیار در جامعه امروزی ما، تعدادی افراد سودجو از راهکارهای مختلفی همچون تبلیغات دروغین استفاده می‌کنند تا شما را ترغیب به استفاده از قرص‌ها و دیگر موارد برای لاغری خواهند کرد. باید بگوییم که فریب وعده‌های دروغین را نخورید و هیچ‌گونه توجهی به حواشی لاغری نداشته باشید.

در راستای کاهش وزن باید بسیار هوشمندانه عمل کنید و به موارد این‌چنینی اعتماد نکنید. برای لاغر شدن کافیست تمامی مواردی که پزشک برای شما در نظر می‌گیرد را به‌ درستی انجام بدهید و از حواشی عجیب ‌و غریب پرهیز کنید.

البته جراحی چاقی به‌ عنوان یکی از استانداردترین راه ‌حل‌ها برای درمان چاقی‌های افراطی شناخته می‌شود که در کنار آن می‌تواند تاثیر بسیاری روی برطرف نمودن بیماری‌های زمینه‌ای چاقی داشته باشد. پس می‌توان به این‌ مورد در زمینه کاهش وزن و لاغری اطمینان کرد و بنا بر تشخیص پزشک خود از این راه‌ حل مفید بهره برد.

به خودمان فشار نیاوریم

با ذکر تمامی مراحلی که برای پاسخ به سوال چگونه لاغر شویم داشتیم، مهم‌ترین مسئله این است که برای کاهش وزن به اندام‌های مختلف بدن خود فشار نیاوریم.

زیرا اگر شرایط بسیار سختی را تجربه کنیم، مواردی جز خستگی، افسردگی و استرس برای ما در راستای کاهش وزن باقی نمی‌ماند. پس بهتر است دقت بسیاری به کالری‌های مصرفی خود داشته باشیم تا بتوانیم به ‌مرور زمان با این واقعیت به کاهش وزن دست پیدا کنیم.

کاملاً مشخص است که استفاده از رژیم‌های غذایی در بلند مدت پاسخ کاهش وزن را می‌دهد. پس نیاز نیست که سخت‌گیری‌های بسیاری دراین ‌راستا داشته باشید.

اما اگر شرایط استفاده از رژیم‌ها برای شما مناسب نیست و نمی‌توانید به آن‌ها پای‌بند باشید و حتی ۱ کیلوگرم بعد از گذشت مدتی طولانی از رژیم و ورزش، کاهش وزن نداشته‌اید، نیازمند استفاده از راهکاری هستید که بتواند بدون فشار آوردن بر روحیات ما، باعث کاهش وزن شود. از نظر پزشکان، بهترین عملکرد در این‌باره جراحی‌های چاقی شناخته می‌شود.

به خودمان فشار نیاوریم
به خودمان فشار نیاوریم

به واسطه استفاده از کربوهیدارت­ها، چگونه لاغر شویم؟

برای این‌ که بدانیم چگونه لاغر شویم، مصرف کربوهیدرات‌ها نقش مفیدی در زندگی ما خواهد داشت. شناخت این دسته از عوامل در رابطه با مصرف کربوهیدرات‌ها می‌تواند به ما کمک کند تا در روند کاهش وزن حتی بعد از جراحی موفق باشیم.

زیرا با استفاده از جراحی چاقی، رژیم های منحصر به ‌فردی به اشخاص داده می‌شود که بر اساس اصول آن بتوانند به اهداف کاهش وزن دست پیدا کنند.

یکی از مهم‌ترین روش‌هایی که می‌تواند کمک کند تا لاغری حاصل گردد، مدیریت مصرف کربوهیدرات‌ها در طول روز می‌باشد. این شرایط سبب می‌شود تا اشتها کاهش پیدا کند و در نهایت به‌ مرور زمان باعث لاغری خواهد شد. در مطالب بالا گفتیم که بهتر است کالری‌های غذاهای مصرفی خود را بشمارید.

اما با کنترل کردن مصرف کربوهیدرات می‌توانید نیمی از راه را بدون شمردن کالری با موفقیت سپری کنید، پس می‌تواند تاثیر بسیاری روی کاهش وزن داشته باشد.

دلیل کاهش مصرف کربوهیدرات

مهم‌ترین چیز این است که رژیم‌های غذایی حدوداً تا ۶۵ درصد به واسطه کربوهیدرات‌ها تامین می‌شوند. پس به ‌عنوان نمونه اگر شخصی نیاز به دریافت دو هزار کالری در طول روز داشته باشد، حدوداً ۴۰ درصد از آن از طریق کربوهیدرات‌ها تامین می‌شود. اما برای سرعت بخشیدن به لاغری باید مصرف کربوهیدرات‌ها در طول روز بین ۵۰ تا ۱۵۰ گرم باشد.

در دهه‌های گذشته، اغلب افرادی که قصد رژیم گرفتن داشتند، به این مسئله بسیار اهمیت می‌دادند و محدودیت خاصی برای مصرف کربوهیدرات‌هایی همچون نان، پاستا، قندها و نشاسته‌های مختلف داشتند و به جای آن از سبزیجات سالم، چربی‌های سالم پروتئین‌های مفید استفاده می‌کردند. مطالعات، این ‌موضوع را ثابت می‌کند که مصرف مواد غذایی کم کربوهیدرات می‌تواند در کنترل افزایش وزن نقش داشته باشد.

دلیل کاهش مصرف کربوهیدرات
دلیل کاهش مصرف کربوهیدرات

البته این راهکار در شرایط چاقی‌های افراطی با سختی و دشواری بسیاری همراه می‌باشد. اما در صورتی‌ که فرد از عملکرد جراحی چاقی برای رسیدن به لاغری استفاده کرده باشد، قطعا بعد از این دوره نیاز به یک رژیم غذایی خاص دارد که کاهش کربوهیدرات‌ها می‌تواند در این شرایط نقش خوبی را ایفا کند.

مهم‌ترین عمل‌های جراحی چاقی، مواردی همچون اسلیو معده و عمل بای‌ پس معده می‌باشند که با هدف کاهش ابعاد معده برای افراد اتفاق می‌افتد و باعث می‌شود تا میزان دریافت کالری‌های روزمره افراد کنترل گردد و به حداقل برسد.

درک میزان مصرفی کربوهیدرات‌ها در طول روز

در کل نمی‌توان تعریف اساسی و جامعی در رابطه با مصرف کربوهیدرات‌ها در طول روزمره داشت. زیرا بر اساس جنسیت، سن، سطح فعالیت، میزان چربی، میزان چاقی و اضافه ‌وزن و سلامت متابولیک بدن فرد، تمامی این موارد توسط پزشک متخصص تعیین خواهد شد.

برخی از افراد فعالیت‌های بسیاری در طول روزمره دارند که نیاز دارند تا میزان بیشتری از کربوهیدرات‌ها را مصرف کنند. سلامت متابولیک یکی از مهم‌ترین مواردی است که روی رژیم‌های مختلف افراد تاثیرگذار می‌باشد.

زیرا چاقی در نهایت منجر به دیابت نوع ۲ و فشار خون بالا خواهد شد که این دسته از موارد به‌ عنوان مهم‌ترین بیماری‌های زمینه‌ای چاقی شناخته می‌شوند. پس این افراد رژیم غذایی یکسانی با دیگر افراد عادی ندارند.

البته که در شرایط مختلف، بهره‌گیری از جراحی‌های چاقی می‌تواند در برطرف نمودن این بیماری‌های زمینه‌ای نقش بالایی را داشته باشد و کمک کند تا ابعاد معده بسیار محدود گردد و فرد میل بسیاری به غذاهای بسیار در طول روزمره نداشته باشد.

تصمیم‌گیری در مورد مصرف کربوهیدرات‌ها

برای داشتن بهبودی در سلامت و لاغر شدن در پاسخ به این سوال که چگونه لاغر شویم، باید بدانید که حذف کردن منابع ناسالم کربوهیدرات‌ها همانند قندها و گندم‌ها از رژیم‌های غذایی می‌تواند نقش بسیاری را ایفا کند. البته برای بهره‌گیری از این نوع رژیم باید مصرف دیگر موارد پروتئینی را در مقابل کربوهیدرات‌ها افزایش دهید.

پس یکی از راهکارهای لاغری نیز همین راه ‌حل بنا بر توصیه پزشکان می‌باشد. اگر بتوانیم میزان کربوهیدرات مصرفی را بین ۱۰۰ تا 150 گرم در طول روز قرار بدهیم، باعث سلامت بدنی خواهد شد. اگر فردی قصد دارد تا در محدوده سالم وزنی بماند، این شرایط می‌تواند برای او نقش بسیار مفیدی را در کنترل وزن داشته باشد.

تصمیم‌گیری در مورد مصرف کربوهیدرات‌ها
تصمیم‌گیری در مورد مصرف کربوهیدرات‌ها

با استفاده از منابع پروتئینی، چگونه لاغر شویم؟

در پاسخ به این پرسش که چگونه لاغر شویم، یکی از مسائل بسیار مهم، استفاده از منابع پروتئینی می‌باشد که نباید آن‌ها را از رژیم‌های روزمره خود حذف کرد. نتیجه بهتر لاغری به ‌خصوص با استفاده از گوشت گوساله و گاو اتفاق نمی‌افتد. زیرا میزان زیادی پروتئین به بدن می‌رساند و کالری مورد نیاز بدن را تامین خواهد کرد. بنابراین تعادل‌سازی در مصرف پروتئین‌ها می‌تواند باعث عدم نفخ شود و به ‌مرور زمان، لاغری و کاهش وزن را میسر سازد.

مصرف پاپ‌کورن به ‌عنوان پروتئین

یکی از مهم‌ترین خوراکی‌هایی که می‌تواند برای لاغری بسیار مفید به ‌نظر برسد، پاپ‌کورن است. زیرا میزان زیادی فیبر و پروتئین در آن وجود دارد که با استفاده از ۳ وعده فنجان ذرت بو داده شده می‌توانید میزان زیادی فیبر و پروتئین را به بدن خود برسانید

و در کنار آن به دلیل این‌ که حجم زیادی از فضای معده با استفاده از پاپ‌کورن پر می‌شود، تاثیر بسیاری روی سیری خواهد داشت. البته اگر پاپ‌کورن را بدون نمک و روغن تهیه کنید، کالری کمتری به بدن رسیده می‌شود.

البته در پاسخ به این سوال که چگونه لاغر شویم، نباید استفاده از پاپ‌کورن را به بیش ‌از حد ممکن برسانیم. مهم‌ترین چیز در راستای انجام عمل‌های جراحی چاقی، این است که به دلیل کاهش پیدا کردن حجم و ابعاد معده، پزشک استفاده از پاپ‌کورن را مناسب نمی‌دانند.

مصرف پاپ‌کورن به ‌عنوان پروتئین
مصرف پاپ‌کورن به ‌عنوان پروتئین

زیرا حجم معده حدوداً ۸۰ درصد از طریق جراحی چاقی کاهش پیدا کرده‌ است و نیاز دارد تا با مواد پروتئینی پر شود. پاپ‌کورن می‌تواند حجم بسیار زیادی از معده را پر کند و برای بعد از عمل جراحی چاقی مناسب و مفید نیست.

اما در صورتی ‌که قصد دارید از راهکارهای طبیعی با استفاده از پروتئین کافی به کاهش وزن دست پیدا کنید، استفاده از پاپ‌کورن می‌تواند برای شما مفید باشد.

تامین پروتئین بدن با مصرف سوپ مرغ

یکی از گزینه‌های عالی برای تامین بدن از پروتئین، آب فراوان و فیبر، استفاده از سوپ مرغ می‌باشد. سیر کنندگی سوپ مرغ به ‌حدی بسیار بالاست که می‌تواند حجم معده را بگیرد.

سبزیجات بسیار متنوعی که برای تهیه سوپ مرغ در آن به کار برده می‌شود، خواص آن را دو چندان خواهد کرد و می‌تواند تاثیر بسیار بالایی در روند لاغری داشته باشد. البته اگر از گزینه‌های مختلفی در تهیه این سوپ بهره‌مند شوید که دارای کالری کمتری باشند و باعث احساس سیری بیشتر شوند، می‌تواند نقش بهتری در کاهش وزن شما ایفا کند.

مصرف سیب و گلابی برای لاغری

یک مسئله پراهمیت دیگر به‌ غیر از مصرف پروتئین‌ها، استفاده از فیبرها می‌باشد. گلابی و سیب می‌تواند فیبر مورد نیاز بدن را تامین کند و میزان زیادی از آن را به بدن برساند. در مصرف یک عدد گلابی، حدوداً ۱۰۰ کالری انرژی وجود دارد و به ‌عنوان میوه‌های پرخاصیت برای بدن شناخته می‌شود.

تقویت سلامت سیستم گوارش از طریق مصرف سیب و گلابی اتفاق می‌افتد و می‌تواند مزایایی همچون تعادل در روده بزرگ، کاهش التهابات بدن و احساس سیری بیشتر در بدن را داشته باشد. این دو میوه مفید به‌عنوان پیشگیری از بیماری‌های قلبی و کاهش لاغری نقش عمده و اساسی را ایفا خواهند کرد.

البته درست است که استفاده از این موارد اندکی زمان‌بر می‌باشد، اما برای این ‌که لاغری با سرعت بالاتری را تجربه کنید، پیشنهاد اغلب پزشکان استفاده از جراحی‌های چاقی می‌باشد. انواع مختلفی از جراحی چاقی وجود دارد که با توجه به نیاز بدن شما می‌توان از آن‌ها بهره کافی را برد.

مصرف سیب و گلابی برای لاغری
مصرف سیب و گلابی برای لاغری

از طریق استفاده از جراحی چاقی، چگونه لاغر شویم؟

غیر از تمامی راهکارهای ذکر شده، چاقی‌های افراطی برخی از افراد را نمی‌توان با استفاده از این روش ها به نتیجه رساند. چندی پیش یکی از سازمان‌های آمریکایی که برای پیشگیری و کنترل بیماری‌های خاص بنا شده ‌است، اعلام کرد که حدوداً یک ‌سوم از بزرگسالان درگیر چاقی و اضافه وزن افراطی هستند.

بنابراین با مواجه شدن با این معضل، راهکار ایده‌آلی را پیش پای افراد چاق خواهد گذاشت. زیرا با افزایش پیدا کردن این آمار چاقی، طبیعتاً استفاده از روش‌های لاغری همچون جراحی‌ها بیشتر کارآمد خواهد بود. اما سوالی که در ذهن افراد شکل می‌گیرد، ایمن بودن این راهکار یا مزایا و ویژگی‌های آن است.

برای ‌این که تشخیص دهید تا چگونه جراحی چاقی می‌تواند نقش مفیدی روی لاغری داشته باشد، مطالبی را برای شما گردهم آورده‌ایم.

عوارض چاقی‌های افراطی

بدون شک یکی از مهم‌ترین عوامل خطرناک و جدی برای مبتلا شدن به بیماری‌های قلبی، برخی از سرطان‌ها همانند سرطان سینه و کولون، سکته مغزی، دیابت نوع ۲ از عوارض چاقی‌های افراطی می‌باشد. البته مطالعات دیگری در زمینه رابطه اضافه ‌وزن و سرطان پانکراس نیز اتفاق افتاده ‌است و می‌تواند این ‌موضوع را به اثبات برساند.

در کنار این ‌که چاقی‌های افراطی، سطح کیفی زندگی افراد را مخرب خواهند کرد، در روحیه افراد تاثیر بسیاری خواهند داشت و به دلیل تحرک کم، باعث افسردگی بسیار خواهد شد.

همین مسائل باعث می‌شود تا اغلب افراد به‌ دنبال راهکارهای کاهش وزن و چاقی از طریق جراحی‌های مختلف بیفتند. زیرا استفاده از این عملکرد، دشوار نیست و به‌ عنوان یکی از راهکارهای پرطرف‌دار اصولی، امروزه توسط پزشکان برای افراد چاق شناخته ‌شده است.

پیشنهاد می کنیم از پست عوارض قرص چاقی صورت دیدن کنید.

مراجعه به پزشک

در شرایطی که با مراجعه به پزشک و مشاوره گرفتن از او تشخیص داده شود که شما فردی مناسب برای انجام جراحی چاقی می‌باشید، باید از بهترین عملکرد آن استفاده کنید. زیرا انواع مختلفی از جراحی چاقی وجود دارد که بنا بر شرایط بیمار، متخصص از آن‌ها استفاده خواهد کرد.

هر کدام از آن‌ها دارای مزایا و ویژگی‌های مخصوص به خود می‌باشند که پزشک براساس شرایط بیمار می‌تواند تعیین کند که کدام یک از این راهکارها برای رسیدن به لاغری مفید می‌باشد.

مراجعه به پزشک
مراجعه به پزشک

البته هدف تمامی جراحی‌های لاغری، کوچک کردن ابعاد معده می‌باشد تا بتواند میزان غذای کمتری را در طول روز در خود جای بدهد و این مسئله دلیل اصلی کاهش وزن و لاغری در بدن افراد به واسطه جراحی چاقی می‌باشد.

انواع جراحی‌های چاقی

در واقع انجام جراحی‌های چاقی برای کاهش وزن با تغییر دادن نحوه گوارش غذاها اتفاق خواهد افتاد و کمک می‌کند که کالری‌های دریافتی کمتر از حد ممکن شود.

4 مدل جراحی چاقی وجود دارد که به‌ عنوان پرطرف‌دارترین آن‌ها شناخته می‌شود و در جامعه امروز، افراد چاق برای دست پیدا کردن به لاغری از آن‌ها استفاده می‌کنند. پس برای این ‌که بشناسیم چگونه لاغر شویم، شناخت این راهکارها به‌ عنوان جراحی چاقی می‌تواند تاثیر گذار باشد.

  • عمل جراحی اسلیو معده
  • عمل جراحی بای‌پس معده
  • عمل جراحی بای‌پس روده
  • حلقه گذاری در معده

مطمئن‌ترین جراحی‌های چاقی

در گذشته شایعات بسیار زیادی در زمینه جراحی چاقی به گوش می‌رسید و امکان داشت که افراد را دچار خطرات بسیار کند. اما امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی و دستگاه‌های نوینی که در علم پزشکی وجود دارد، خطرات و نگرانی‌ها برای جراحی چاقی به کمترین حد ممکن رسیده ‌است.

همچنین بر خلاف گذشته، اکنون جراحی‌های چاقی به‌ عنوان یکی از مهم‌ترین روش‌های مفید شناخته می‌شود و دیگر با استفاده از روش جراحی باز و تهاجمی انجام نمی‌گیرد، بلکه با استفاده از شیوه لاپاراسکوپی می‌تواند سلامت ما را به‌ عنوان یکی از جدیدترین روش‌های انجام جراحی چاقی تامین کرد.

این جراحی کم تهاجمی می‌باشد. به دلیل این‌ که فقط تعدادی سوراخ روی شکم بیمار ایجاد می شود تا به واسطه آن، ابزارهای جراحی همانند دستگاه لاپاراسکوپی به بدن بیمار وارد گردد و شرایط انجام این جراحی سپری شود.

مطمئن‌ترین جراحی‌های چاقی
مطمئن‌ترین جراحی‌های چاقی

دوران نقاهت بعد از انجام جراحی چاقی با استفاده از لاپاراسکوپی بسیار کم‌دردسرتر و کوتاه‌تر به نسبت جراحی باز می‌باشد. حال برای شناخت بیشتر این نوع عمل‌ها، اطلاعاتی در ادامه این مبحث برای شما خواهیم داشت تا با شناخت کافی، از مزایا و ویژگی‌های جراحی چاقی بهره‌مند شوید.

جراحی چاقی با استفاده از عمل اسلیو معده

برای ‌این که بدانیم چگونه لاغر شویم، استفاده از عمل اسلیو معده با حذف کردن حدوداً ۸۰ درصد از معده می‌تواند نقش بسیاری در این عملکرد داشته باشد. مهم‌ترین بخش حذف ‌شده از معده توسط عمل جراحی اسلیو معده هورمون گرسنگی یا گرلین می‌باشد و سپس ابعاد بسیار کوچک که هم ‌اندازه یک موز می‌باشد، بخیه زده می‌شود.

نحوه کاهش وزن در این جراحی چاقی با کوچک شدن حجم معده اتفاق می‌افتد و به دلیل این ‌که هورمون گرسنگی بیمار حذف شده است، میزان کالری‌های کمتری به نسبت روزهای قبل در بدن فرد جای می‌گیرد که به ‌مرور زمان می‌تواند به‌ طرز چشمگیری باعث کاهش وزن شود.

جراحی چاقی با استفاده از عمل اسلیو معده
جراحی چاقی با استفاده از عمل اسلیو معده

می‌توان قطع به ‌یقین گفت بیمارانی که در پی معالجه با عمل جراحی اسلیو معده بوده‌اند، حدوداً ۳۰ تا ۵۰ درصد از وزن اضافه خود را با گذشت ۶ تا ۱۲ ماه حذف کرده اند.

به ‌مرور زمان با گذشت ۲ سال، حدوداً ۵۰ تا ۷۰ درصد از کاهش وزن در بدن این افراد اتفاق می‌افتد

به ‌مرور زمان با گذشت ۲ سال، حدوداً ۵۰ تا ۷۰ درصد از کاهش وزن در بدن این افراد اتفاق می‌افتد. سرعت کاهش وزن اسلیو معده به نسبت جراحی بای ‌پس اندکی کمتر است و امکان دارد این شرایط باعث افتادگی پوست بعد از جراحی چاقی شود که مسئله‌ای کاملاً عادی و طبیعی می‌باشد. زیرا حجم بسیار گسترده‌ای از بدن افراد حذف ‌شده است.

اما یکی از مهم‌ترین مزیت‌های عمل اسلیو معده این است که با استفاده از روش لاپاراسکوپی انجام می‌گیرد. استفاده از این روش فقط چندین برش کوچک روی بدن بیمار را بر‌ جای خواهد گذاشت و در نهایت هیچ‌گونه بخیه‌ای طولانی ‌مدتی در بدن بیمار وجود ندارد. این مسئله باعث می‌شود که مراقبت‌های بعد از این جراحی کمتر باشد و فرد در مدت‌زمان کمتری به زندگی عادی خود بازگردد.

جراحی چاقی با استفاده از عمل بای‌ پس معده

برای این‌ که بشناسیم چگونه لاغر شویم، یکی از جراحی‌های چاقی دیگر با نام جراحی بای ‌پس معده می‌تواند نقش بسیاری در چاقی‌های افراطی ما داشته باشد. این روش نیز همانند روش قبلی یکی از کم تهاجمی‌ترین روش‌های جراحی شناخته می‌شود که از طریق لاپاراسکوپی صورت می‌گیرد.

برای انجام این نوع جراحی، بخشی از معده بای پس کنار گذاشته می‌شود و باقی آن بخیه زده می‌شود. در کنار آن بخش دیگری از روده کوچک بریده خواهد شد و به معده جدید که ابعاد کوچک‌تری دارد، اتصال داده می‌شود.

در واقع هدف اصلی از انجام این عمل، تغییر مسیر عبور غذاها می‌باشد. نحوه کاهش وزن از طریق عمل بای‌ پس معده این است که بیمار به نسبت گذشته احساس سیری زود هنگامی را مشاهده خواهد کرد.

جراحی چاقی با استفاده از عمل بای‌ پس معده
جراحی چاقی با استفاده از عمل بای‌ پس معده

دلیل اصلی آن تغییر دادن مسیر عبوری غذا و کاهش پیدا کردن و جذب کمتر مواد غذایی به بدن می‌باشد. جای بخیه در انجام این عمل به دلیل انجام روش لاپاراسکوپی بسیار کم می‌باشد و این جراحی به واسطه بیهوشی انجام می‌گیرد.

نتیجه انجام عمل بای ‌پس معده باعث کاهش وزن تقریبی بین ۶۵ تا ۸۰ درصد از وزن کلی بدن می‌باشد که به ‌مرور زمان با گذشت ۱۸ ماه اتفاق خواهد افتاد.

جراحی چاقی با استفاده از حلقه گذاری معده

برای پاسخ به این سوال که چگونه لاغر شویم، راهکار حلقه گذاری معده نیز می‌تواند به‌ عنوان یک جراحی چاقی به حساب آید. این روش به گونه ایست که یک حلقه به دور معده قرار خواهد گرفت و آن را به دو بخش مختلف تقسیم خواهد کرد.

یک کیسه بسیار کوچک در بخش بالایی معده حاصل می‌گردد که تمامی مواد غذایی فقط به آن ناحیه وارد می‌شود و حجم آن بسیار اندک می‌باشد. استفاده از این راهکار به‌ عنوان یکی از جراحی‌های کم تهاجمی شناخته می‌شود و از طریق روش لاپاراسکوپی امکان‌پذیر می‌باشد.

در این شرایط، برش‌های بسیار اندکی برای ورود ابزارهای جراحی به داخل معده حاصل می‌گردد تا بتوان از جراحی حلقه گذاری معده بهترین بهره را برد تا کاهش وزن را حاصل کرد.

جراحی چاقی با استفاده از حلقه گذاری معده
جراحی چاقی با استفاده از حلقه گذاری معده

با توجه به این‌ که حلقه باعث محدود کردن میزان معده می‌گردد، احساس گرسنگی و کاهش هضم غذاها در بدن اتفاق می‌افتد. البته این حلقه قابل تنظیم است و با گذشت مدتی می‌توان آن را از بدن خارج کرد.

به ‌مرور زمان طی گذشت ۲ سال، ۵۰ درصد از وزن اضافی بدن با استفاده از حلقه گذاری معده از بین خواهد رفت. با توجه به این که عمل جراحی از طریق روش لاپاراسکوپی انجام می‌گیرد، جای جراحی بسیار اندک در بدن بیمار حاصل می‌گردد و به ‌مرور زمان محو یا ناپدید خواهد شد.

پیشنهاد می کنیم از پست جراحی معده برای لاغری دیدن کنید.

جمع ‌بندی مطالب

در حالت کلی، راهکارهای بسیار زیادی برای دست یافتن به لاغری وجود دارد. اما برای این ‌که بدانیم چگونه لاغر شویم ، باید از راهکاری استفاده کنیم که نتیجه ماندگاری در بدن ما داشته باشد. استفاده از رژیم‌های غذایی و فعالیت‌های بدنی، اراده قوی و محکم می‌خواهد و برای اضافه وزن‌های اندک، تاثیر بسیار بالایی خواهد داشت.

اما برای این ‌که بتوانیم به لاغری به‌ صورت طولانی ‌مدت دست پیدا کنیم و چاقی‌های افراطی خود را درمان کنیم، جراحی چاقی می‌تواند نقش عمده و اساسی را برای ما ایفا کند. مطالبی که در این مقاله بیان کردیم، راهکارهای علمی و نتیجه‌بخشی است که پزشکان به بیماران خود معرفی می‌کنند.

اغلب افرادی که نمی‌توانند در مدت‌ زمان طولانی به کاهش وزن دست بیابند، باید به ‌دنبال علت اصلی آن بگردند و از شرایطی همچون جراحی چاقی برای برطرف نمودن بیماری‌های زمینه‌ای چاقی نیز بهره‌مند شوند. امیدواریم که با استفاده از این مطلب، توانسته باشیم اطلاعاتی در رابطه با این که چگونه لاغر شویم را در اختیار شما قرار بدهیم.

در پایان توصیه می کنیم، مقاله جنجالی چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم را مطالعه کنید.

منبع:

b2n.ir

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امیر
امیر
1 سال قبل

عالی بود لطفا بیشتر از این نوع مقاله بذارید سپاس

صالح
صالح
1 سال قبل

به خاطر این مقاله فوق العاده از شما ممنونم.

نازنین الهی
نازنین الهی
11 ماه قبل

درود بر شما .من به راستی که از مطالب شما استفاده کردم.

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید