چگونه فقط شکم را لاغر کنیم

فهرست مطالب

در این مقاله به این موضوع می پردازیم که چگونه فقط شکم را لاغر کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه جراحی چاقی با ما در تماس باشید.

09120174510

بهتر است قبل از مطالعه این مقاله، انواع چاقی و اضافه وزن را مطالعه کنید.

داشتن اندامی زیبا یکی از مهمترین دغدغه های هر فردی می باشد.

عوامل متعددی نیز باعث می شود که یک فرد از یک اندامی موزون محروم شود که مهمترین آن، مبحث اضافه وزن و چاقی می باشد.

یکی از رایج ترین انواع چاقی، چاقی شکم می باشد که در بین آقایان و بانوان هم رایج است. عوامل متعددی نیز در به وجود آمدن چاقی شکم دخیل است که این عوامل می تواند، از ژنتیک و وراثت باشد تا عوامل انسانی، که خود فرد در به وجود آمدن این مشکل دخالت داشته باشد.

مقدمه

چگونه فقط شکم را لاغر کنیم
چگونه فقط شکم را لاغر کنیم

چاقی شکمی باعث ایجاد عدم تعادل و باعث ایجاد ناموزونی در اندام بدن خواهد شد و زیبایی ظاهری را از بین خواهد برد. همچنین چاقی شکم می تواند باعث  بروز بیماری و انواع عارضه های مختلفی خواهد شد.

ما در این مقاله قصد داریم به بررسی چاقی شکم و عوامل ایجاد آن صحبت کنیم و همچنین از خطرات و عوارض آن مباحثی را ارائه نماییم. همچنین در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت که چگونه فقط شکم را لاغر کنیم.

اینفوگرافیک چگونه فقط شکم را لاغر کنیم

اینفوگرافیک چگونه فقط شکم را لاغر کنیم
اینفوگرافیک چگونه فقط شکم را لاغر کنیم

همچنین در ادامه این مقاله به بررسی یکی از روش های کاهش وزن از جمله لاغری بدن و شکم یعنی جراحی چاقی خواهیم پرداخت.

البته شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی چاقی و انواع روش های آن با یکی از بهترین متخصصین این حوزه یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید. دکتر سلیمی، معتبرترین متخصص انواع جراحی چاقی به شمار می آید.

چگونه فقط شکم را لاغر کنیم

چگونه فقط شکم را لاغر کنیم
چگونه فقط شکم را لاغر کنیم

ما در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

چاقی شکم چیست؟

انواع چاقی شکمی کدامند؟

دلایل ایجاد چاقی شکم چیست؟

ارزیابی چاقی شکم چیست؟

شاخص توده بدنی چیست؟

عوارض و خطرات مربوط به چاقی شکم چیست؟

چگونه فقط شکم را لاغر کنیم؟

جراحی چاقی چیست؟

هدف از جراحی چاقی چیست؟

انواع جراحی چاقی چیست؟

نکات مهم در مورد جراحی چاقی چیست؟

مزایای انجام عمل جراحی چاقی چیست؟

نتیجه گیری

 

چاقی شکم چیست؟

چاقی و مشکلات آن امروزه از مباحث عمده و اساسی محسوب می شود که هر انسانی را ممکن است درگیر خود نماید.

وجود چاقی به خصوص چاقی شکم باعث شده که بسیاری از افراد در تلاش باشند تا بتوانند مشکلات مربوط به آن را درمان نمایند. چاقی شکمی نیز تعاریف مختلفی دارد. اما به طور کلی به تجمع چربی ها در ناحیه شکم، چاقی شکم گفته می شود. چاقی شکمی می تواند با اصطلاحاتی مانند چاقی شکمی یا چاقی مرکزی گفته شود.

اما به طور واحد یک تعریف عمده دارد که آن هم تجمع چربی در ناحیه شکم می باشد که می تواند باعث بروز ناراحتی های مختلف برای فرد شود. موضوع چاقی شکمی از اهمیت بالایی برخوردار است.

زیرا چربی بیش از حد در ناحیه شکم در مقایسه با تجمع چربی ها در دیگر نواحی بدن، می تواند خطرات جدی تری را برای فرد ایجاد نماید.

برخی از چربی های شکمی به صورت احشایی می باشد. چربی های احشایی ممکن است اندام های مهم بدن را تحت تاثیر خود قرار دهد و باعث بروز خطر و مشکلات مختلفی نیز شود.

چاقی شکم چیست؟
چاقی شکم چیست؟

چاقی و چاقی شکم امروزه به عنوان یکی از معضلات مهم محسوب شده و در همه جای دنیا از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا چاقی و چاقی شکم مستقیما با سلامت انسان سر و کار دارد و می تواند باعث بروز مشکلات فراوانی نیز شود.

چاقی شکم علاوه بر مشکلات جسمی، می تواند مشکلات روحی فراوانی نیز برای فرد ایجاد کند که کمبود اعتماد به نفس از جمله این موارد است.

اگر کودک شما دچار عارضه چاقی شکم است، مقاله علت چاقی شکم در کودکان را مطالعه کنید.

از آنجایی که چاقی شکم باعث ناموزون شدن تناسب اندام می شود، همین امر می تواند بر اعتماد به نفس فرد تاثیرات مخربی بگذارد. به همین دلیل اهمیت این موضوع که چگونه فقط شکم را لاغر کنیم، دو چندان خواهد شد.

پیشنهاد می کنیم از پست قرص متفورمین و لاغری شکم دیدن کنید.

انواع چاقی شکمی کدامند؟

چاقی شکمی و چربی شکم به طور کلی به دو نوع تقسیم می شود. چربی احشایی و چربی زیر پوستی.

چربی احشایی باعث می شود که اندام های درونی بدن تحت تاثیر چربی قرار گیرد و باعث احاطه شدن اندام های فرد خواهد شد و فضاهای میان اندام ها را چربی می پوشاند.

لطفا از پست آیا قرص چربی خون باعث لاغری می شود دیدن کنید.

انواع چاقی شکمی کدامند؟
انواع چاقی شکمی کدامند؟

چربی های زیر پوستی نیز به چربی هایی گفته می شود که در زیر پوست قرار دارد و بیشتر قسمت های بدن را چنین چربی هایی تشکیل می دهد.

چربی های احشایی برای سلامتی بدن بسیار مضر و خطرناک خواهد بود و می تواند باعث بروز انواع بیماری ها و مشکلات مختلف شود. چربی های احشایی باعث خواهد شد که سمومی در بدن ایجاد شود که در عملکرد بدن اختلال ایجاد کند.

چربی های احشایی باعث خواهد شد که رگ های خونی فرد دچار انسداد شود

همچنین چربی های احشایی باعث خواهد شد که رگ های خونی فرد دچار انسداد شود و باعث بروز بیماری های قلبی و عروقی و حتی سکته های قلبی و مغزی شود.

همچنین در افرادی که مبتلا به بیماری دیابت هستند، بیشتر از چربی های احشایی شکمی رنج می برند و دلیل اصلی به وجود آمدن دیابت این است که چربی های احشایی، حساسیت بدن را نسبت به ترشح انسولین کاهش می دهد.

چربی های زیر پوستی به مراتب کم خطرتر و کم عارضه تر از چربی های احشایی بوده ولی به هر حال، تجمع چربی در ناحیه شکمی می تواند باعث عدم تعادل در فعالیت های عادی و روزمره فرد شود.

چربی های احشایی باعث خواهد شد که رگ های خونی فرد دچار انسداد شود
چربی های احشایی باعث خواهد شد که رگ های خونی فرد دچار انسداد شود

روش های مختلفی نیز وجود دارد که بتوان چاقی شکم را از بین برد و به این فکر افتاد که چگونه فقط شکم را لاغر کنیم.

برای افرادی که دارای شاخص توده بدنی پایین تری هستند، می توانند با انواع رژیم های غذایی و ورزش اقدام به کاهش چربی شکم نمایند ولی در افراد دارای شاخص توده بدنی بالاتر، مشکل کمی جدی تر بوده و بهتر است از روش های دیگری اقدام به کاهش چربی شکم نمود که از جمله بهترین روش ها می توان به جراحی چاقی اشاره کرد که جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند راهنمایی های لازم را در این مورد انجام دهد.

همچنین می توانید با مطالعه رژیم لاغری شکم اطلاعات خود را این زمینه کامل تر کنید.

دلایل ایجاد چاقی شکم چیست؟

به وجود آمدن چاقی شکم و چربی های درون شکم می تواند از عوامل و دلایل مختلفی سرچشمه بگیرد. ما در موارد زیر به تعدادی از عوامل به وجود آورنده چاقی شکم می پردازیم. این عوامل مهم عبارتند از:

دلایل ایجاد چاقی شکم چیست؟
دلایل ایجاد چاقی شکم چیست؟

مصرف مشروبات الکلی

مصرف الکل و مشروبات الکلی می تواند باعث بروز مشکلات متعددی نیز شود که شاید مهمترین عارضه آن را بتوان به ایجاد چربی های شکمی و افزایش سایز شکم اشاره کرد.

چنین افرادی باید اقدام به عدم مصرف مشروبات الکلی نمایند تا بتوانند در زمینه درمان چاقی شکم خود اقدامات مهمی انجام دهند. الکل می تواند ایجاد اختلال در هضم غذا نماید و سلامتی فرد را به خطر بیندازد.

همچنین مشروبات الکلی حاوی مقدار فراوانی کالری بوده که این کالری های اضافی به صورت چربی در بدن به خصوص در ناحیه شکم تجمع خواهد کرد و باعث به وجود آمدن بیماری های مختلف نیز خواهد شد.

بارداری

بارداری و حاملگی از جمله عوامل به وجود آمدن چاقی شکم می باشد که عموما امری ناخواسته می باشد. زیرا یک خانم باردار محال است باردار شود ولی در ناحیه شکم افزایش سایز نداشته باشد. چربی های درون شکم نیز باعث می شود که از جنین مراقبت و محافظت شود و عملا برای جنین بسیار مفید می باشد.

اما بعد از اتمام دوره بارداری، باید به فکر این افتاد که چگونه فقط شکم را لاغر کنیم و فرد مورد نظر باید اقدامات لازم را برای کاهش چربی شکمی خود نماید. در چنین مواقعی باید با پزشک متخصص مشورت نمود تا بتوان اقدام به کاهش چربی شکم کرد. عموما بانوان باردار بعد از بارداری دارای شاخص توده بدنی پایینی می باشند و می توانند چاقی شکم خود را با استفاده از روش های مختلفی از بین ببرند.

پیشنهاد می کنیم از پست چرا چاق می شویم دیدن کنید.

اضطراب و استرس

اضطراب و استرس می تواند باعث بروز افزایش چربی بدن می شود و می تواند در به وجود آمدن چربی های شکمی موثر باشد. وقتی که یک فرد دارای استرس زیاد باشد، بدن فرد اقدام به تجمع چربی به خصوص در ناحیه شکم خواهد کرد و این چربی می تواند از نوع احشایی یا زیرپوستی باشد و می تواند سلامتی فرد را تحت تاثیر خود قرار دهد.

اضطراب و استرس
اضطراب و استرس

افزایش استرس باعث می شود که فرد اقدام به مصرف بیش از حد غذا نماید. زیرا با ایجاد استرس، میزان ترشح هورمون گرسنگی افزایش پیدا می کند و به مراتب، فرد اقدام به پرخوری خواهد کرد و این عمل باعث افزایش میزان کالری دریافتی از غذا خواهد شد و به شکل چربی در نواحی مختلف بدن به خصوص در ناحیه شکم ذخیره خواهد شد.

عدم تعادل در هورمون‌های بدن

یکی دیگر از عوامل ایجاد چاقی شکم می تواند عدم تعادل در ترشح هورمون های مختلف بدن شود و به همین دلیل می توان گفت که عدم تعادل در هورمون های بدن باعث بروز ایجاد چربی در شکم خواهد شد. در چنین مواقعی باید از پزشکان متخصص بهره برد تا بتوان در هورمون های بدن تعادل ایجاد کرد.

همچنین در چنین مواقعی، یکی از بهترین روش های درمانی چاقی شکم می تواند جراحی چاقی باشد که جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند راهنمایی های لازم را انجام دهد.

عدم تعادل در هورمون‌های بدن
عدم تعادل در هورمون‌های بدن

ایجاد نفخ شکم

یکی از مشکلات شایع در بسیاری از افراد، ایجاد نفخ شکمی می باشد. این مشکل می تواند باعث ایجاد ناراحتی در فرد شود که از جمله آن ها می تواند باعث چربی در ناحیه شکم شود و در آینده می تواند باعث بروز مشکلات گوارشی از جمله زخم معده شود.

ایجاد نفخ شکم
ایجاد نفخ شکم

در چنین مواقعی باید به فکر این موضوع افتاد که چگونه فقط شکم را لاغر کنیم. بهترین روش برای مقابله با این مشکل این است که از خوردن غذاهای نفاخ جلوگیری شود تا بتوان در پی کاهش اندازه شکم اقداماتی انجام داد. همچنین اجتناب از مصرف غذاهای پر چرب، از جمله دیگر روش های درمانی می باشد.

عدم تحرک کافی و نداشتن ورزش

عدم تحرک و نداشتن ورزش می تواند از عوامل به وجود آورنده چاقی در ناحیه شکم شود. بدن انسان باید در زمینه دریافت کالری و مصرف کالری، تعادل داشته باشد.

عدم تحرک کافی و نداشتن ورزش
عدم تحرک کافی و نداشتن ورزش

در صورت عدم تعادل، میزان کالری دریافتی نسبت به مصرفی بیشتر خواهد شد و باعث بروز ایجاد چربی در ناحیه شکم می شود. مهمترین دلیل عدم تعادل در دریافت و مصرف کالری، نداشتن تحرک کافی می باشد. اصلاح سبک زندگی می تواند باعث از بین بردن چربی های شکمی باشد.

استفاده از مواد غذایی دارای پروتئین کم

پروتئین و مصرف آن می تواند در تعادل وزن و چربی بدن موثر باشد. اگر فردی در دریافت مواد غذایی پروتئین دار، کوتاهی به خرج دهد و از مواد غذایی استفاده کند که پروتئین کمتری دارد، باعث بروز اضافه وزن و چربی در نواحی مختلف بدن از جمله در ناحیه شکم خواهد شد.

مصرف درست و اصولی مواد غذایی پروتئین دار می تواند باعث کاهش چربی های شکمی شود و می تواند باعث شود که فرد بتواند به پاسخ این سوال برسد که چگونه فقط شکم را لاغر کنیم.

استفاده از مواد غذایی دارای پروتئین کم
استفاده از مواد غذایی دارای پروتئین کم

اگر چاقی شکم به حدی بالا برود که باعث افزایش شاخص توده بدنی شود، می توان از روش جراحی چاقی به عنوان بهترین روش برای از بین بردن چاقی استفاده نمود.

البته جراحی چاقی صرفا به لاغری شکم ختم نخواهد شد، بلکه دیگر نواحی بدن را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند راهنمایی های لازم را در این مورد انجام دهد.

همچنین می توانید با مطالعه جراحی چاقی لاپاراسکوپی اطلاعات خود را این زمینه کامل تر کنید.

استفاده از مواد غذایی دارای فیبر کم

فیبر یکی از مواد معدنی بسیار با ارزش برای بدن می باشد که می تواند در حفظ و تعادل و سلامتی بدن مفید باشد. یکی از فواید مصرف مواد غذایی فیبردار این است که فرد با مصرف آن احساس سیری پیدا می کند و همین امر می تواند باعث کاهش مصرف مواد غذایی شود و در نهایت چربی های درون بدن از جمله چربی شکمی کاهش پیدا کند.

عدم استفاده از غذاهای فیبردار می تواند باعث اخلال در عملکرد کالری دریافتی از غذا شود و در نهایت امر ممکن است باعث بروز چربی و چاقی شکم شود.

اختلال خواب

یکی از مهمترین فاکتورهای سلامتی، تعادل در خواب و استراحت می باشد. بین افزایش وزن و خواب ناکافی، ارتباطی تنگاتنگ وجود دارد و اختلالات خواب می تواند باعث بروز افزایش وزن و افزایش چربی های بدن شود که می تواند بیشترین تجمع چربی ها در ناحیه شکم باشد.

اگر فرد از خواب کمی برخوردار باشد، باعث بروز تجمع چربی ها در بدن خواهد شد. زیرا بدن انسان در هنگام خواب هم کالری مصرف می نماید و در صورت عدم خواب درست، کالری های مازاد به شکل چربی در شکم به وجود خواهد آمد. یکی از رایج ترین راه حل های مربوط به این که چگونه فقط شکم را لاغر کنیم، این است که اصلاحات لازم در مورد خواب صورت گیرد.

البته برای افرادی که شاخص توده بدنی آن ها بالا است، برای درمان مشکلات چاقی و چاقی شکم و همچنین حل مشکل خواب، می توان از روش جراحی چاقی استفاده کرد که یکی از بهترین روش ها محسوب شده و جناب آقای دکتر مهدی سلیمی که یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می باشد، می تواند اقدامات درمانی لازم را برای بیماران انجام دهد.

مصرف زیاد غذاهای سرخ شده و فست ‌فودی

غذاهای پرچرب و غذاهای فست فودی، یکی از رایج ترین دلایل در به وجود آوردن چربی های شکمی و چاقی و اضافه وزن می باشد. بر خلاف خوشمزه بودن چنین غذاهایی، مصرف آن می تواند باعث بروز چاقی شکمی و اضافه وزن شود و میزان کالری دریافتی از این غذاها، بسیار بیشتر از سایر غذاها خواهد بود.

یائسگی

در بانوانی که دچار یائسگی می شوند، چاقی شکم فراوان است و در بین آنان زیاد دیده می شود. در زمانی که فرد به دوران بلوغ می رسد، هورمون های زنانگی باعث می شود که چربی های درون شکمی در قسمت ران و باسن ذخیره شود. زیرا یک خانم باید مستعد بارداری باشد و انجام این کار باعث می شود که فرد بتواند دوران بارداری را راحت تر تجربه کند.

یائسگی
یائسگی

حال وقتی فرد به دوران یائسگی می رسد، ترشح هورمون های زنانه مانند استروژن بسیار کاهش می یابد و همین امر باعث عدم تعادل در چربی های بدن شده و در نواحی مختلف، به خصوص در ناحیه شکم می توان چاقی شکم را مشاهده کرد.

حال این که چگونه فقط شکم را لاغر کنیم، در ابتدای امر باید به ارزیابی چاقی شکم و معیارهای اندازه گیری آن بپردازیم.

ارزیابی چاقی شکم

چربی های شکمی قابل اندازه گیری و مقیاس گیری هستند. روش های اندازه گیری و ارزیابی چاقی شکم به روش های مختلفی می باشد که مهمترین روش آن استفاده از شاخص توده بدنی می باشد. همچنین می توان از روش هایی مانند سی تی اسکن یا MRI هم استفاده کرد ولی این روش ها گران بوده و به صرفه نخواهند بود.

بنابراین یکی از روش های ارزیابی چاقی شکم، استفاده از شاخص توده بدنی یا همان BMI می باشد. البته در شاخص توده بدنی، میزان تجمع چربی ها در نواحی مختلف شناسایی نخواهد شد و صرفا به میزان چربی های بدن خواهد پرداخت و نسبت وزن به قد فرد مورد سنجش قرار خواهد گرفت.

ارزیابی چاقی شکم
ارزیابی چاقی شکم

چنین معیاری باعث می شود که فرد بتواند از وضعیت چاقی خود به خصوص چاقی شکم خود اطلاع پیدا کند واقدامات لازم را در این خصوص که چگونه فقط شکم را لاغر کنیم، انجام دهد.

شاخص توده بدنی چیست؟

همان طور که در موارد بالا گفته شد، یکی از مهمترین معیارهای اندازه میزان چربی بدن و میزان چاقی فرد و چاقی شکم، شاخص توده بدنی می باشد که به اختصار به آن BMI گفته می شود. شاخص توده بدنی فرد به موردی خواهد پرداخت که نشان دهد میزان وزن فرد به نسبت قد وی در چه حالتی قرار دارد.

در این مقیاس اندازه گیری، نسبت وزن به قد فرد مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و تناسب اندام فرد با توجه به بازه های از قبل مشخص شده، مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. شاخص توده بدنی باعث می شود که فرد متوجه شود در چه حالتی از نوع وزنی قرار دارد و آیا در دسته افراد لاغر قرار دارد یا دسته چاق یا خیلی چاق.

شاخص توده بدنی چیست؟
شاخص توده بدنی چیست؟
شاخص توده بدنی می تواند به عنوان یک معیار کلی برای نشان دادن میزان چاقی و لاغری فرد باشد

شاخص توده بدنی می تواند به عنوان یک معیار کلی برای نشان دادن میزان چاقی و لاغری فرد باشد و نشان خواهد داد که فرد مورد نظر از لحاظ چاقی و چاقی شکمی در چه وضعیتی قرار دارد و می تواند از کدام روش های درمانی برای از بین بردن چاقی استفاده کند. شاخص توده بدنی به پراکندگی چربی در بدن نخواهد پرداخت، بلکه به بررسی میزان چربی موجود در بدن به نسبت قد فرد می پردازد.

جدول زیر نشاندهنده شاخص توده بدنی فرد می باشد که در چه بازه هایی قرار خواهد گرفت:

شاخص توده بدنی می تواند به عنوان یک معیار کلی برای نشان دادن میزان چاقی و لاغری فرد باشد
شاخص توده بدنی می تواند به عنوان یک معیار کلی برای نشان دادن میزان چاقی و لاغری فرد باشد

برای افراد چاقی که از چاقی شکم رنج می برند و البته از شاخص توده بدنی بالایی برخوردار نیستند، می توانند با استفاده از روش های مختلفی مانند رژیم غذایی و ورزش اقدام به کاهش توده چربی شکم نمایند. اما اگر فردی دارای شاخص توده بدنی بالایی باشد، بهتر است برای درمان چاقی خود اقدام به انجام جراحی چاقی توسط دکتر سلیمی نماید.

البته جراحی چاقی برای افراد دارای شاخص توده بدنی بالا، صرفا به لاغری شکم نخواهد پرداخت، بلکه تمام اعضای بدن را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی چاقی و انجام این روش، با جناب آقای دکتر سلیمی تماس حاصل فرمایید.

حال قبل از آن که به این موضوع که چگونه فقط شکم را لاغر کنیم بپردازیم، به بررسی عوارض و خطرات مربوط به چاقی شکم خواهیم پرداخت:

عوارض و خطرات مربوط به چاقی شکم

بیماری های قلبی

بیماری های قلبی می تواند یکی از مهمترین عوارض و خطرات ناشی از چاقی شکم باشد. چربی های موجود در ناحیه شکم به خصوص از نوع چربی احشایی می تواند وارد اندام های مختلف شود و باعث بروز مشکلات و بیماری های مختلفی شود. اگر این چربی ها وارد رگ های خونی شود، باعث بروز مسدودی در رگ ها خواهد شد که می تواند باعث بروز بیماری های قلبی و عروقی شود.

همچنین چربی های موجود در شکم می تواند باعث شود که بدن در مقابل ترشح انسولین واکنش پذیر نشود و عملا فرد به مشکلات مربوط به پمپاژ قلب دچار شود.

بروز بیماری دیابت

یکی از مهمترین عوارض اضافه وزن و چاقی، بروز بیماری دیابت می باشد. چاقی شکمی یکی از عوامل اصلی به وجود آمدن این نوع از بیماری می باشد. اکثر افرادی که به دیابت دچار هستند، به عارضه چاقی شکمی دچار هستند.

چاقی شکمی می تواند باعث شود که بدن در مقابل ترشح انسولین واکنش نشان دهد و همین امر باعث افزایش میزان قند خون خواهد شد و در بلند مدت باعث به وجود آمدن بیماری دیابت به خصوص دیابت نوع 2 خواهد شد.

به همین دلیل چنین افرادی در تلاش هستند که بتوانند به پاسخ این دغدغه مهم که چگونه فقط شکم را لاغر کنیم، برسند.

چنین افرادی باید با استفاده اصلاح روش زندگی خود، اقدام به کاهش وزن و چربی شکم نمایند و اگر دارای شاخص توده بدنی بالایی باشند، بهتر است از روش های دیگری مانند جراحی چاقی نیز استفاده کنند که جناب آقای دکتر مهدی سلیمی یکی از بهترین متخصصین این حوزه می باشد که می تواند راهنمایی های لازم را انجام دهد.

انواع سرطان

براساس تحقیقات به عمل آمده، نشان داده شده است که سرطان های مختلفی مانند سرطان گوارش، سرطان های روده و کلیه و …، منشا اضافه وزن و چاقی در نواحی شکم نیز داشته است.

چربی های احشایی موجود در شکم می تواند به بافت ها و اندام های درونی بدن نفوذ نماید و با ایجاد تداخل در سیستم عملکرد آن ها باعث به وجود آمدن تومورهای سرطانی نیز شود.

زمانی که انسان چربی های انباشته شده ای دارد، بدن انسان برای تکثیر سلول ها شروع به تولید انواع هورمون ها خواهد کرد که این تولید هورمون باعث می شود گاهی تومورهای سرطانی نیز به وجود بیاید و عملا فرد دچار بیماری سرطان خواهد شد.

بنابراین می توان گفت که چنین افرادی باید در فکر لاغری شکم خود نیز باشند و برای چنین افرادی، این مسئله دغدغه است که چگونه فقط شکم را لاغر کنیم.

افراد دارای شاخص توده بدنی بالا یا چاقی مفرط شکمی، بهتر است از روش های جراحی چاقی نیز برای درمان بیماری خود استفاده نمایند تا علاوه بر درمان چاقی شکمی، اقدام به درمان بیماری سرطان خود نمایند.

اختلال در خواب و عارضه آپنه خواب

یکی از مشکلات مهم و پر دغدغه بسیاری از افرادی که چاقی شکمی دارند، این است که از خواب نادرست و ناکافی برخوردار هستند. مشکلات تنفسی در حین خواب از جمله مسائل و عارضه های مربوط به چاقی و اضافه وزن، از جمله چاقی شکم می باشد.

چنین افرادی بیشتر در هنگام خواب خر و پف می کنند که می تواند باعث ایجاد مشکل برای خود و اطرافیان خود شوند. با این تفاسیر بهتر است در راستای درمان چاقی شکم خود و درمان آپنه خواب، اقدامات لازم را انجام دهند.

اختلال در خواب و عارضه آپنه خواب
اختلال در خواب و عارضه آپنه خواب

دردهای مزمن در نواحی مختلف بدن از جمله ستون فقرات

دردهای مزمن و گاهی شدید در نواحی مختلف بدن می تواند از مشکلات مربوط به چاقی شکم باشد. چاقی شکمی باعث تضعیف ماهیچه های شکم خواهد شد.

همچنین با افزایش وزن، میزان فشار بر ستون فقرات و کمر افزایش خواهد یافت و بنابراین می توان گفت که افراد دارای شکم چاق دچار مشکلات مختلفی از جمله در نواحی ستون فقرات، درد زانو و دردهای دیگر می باشند. چنین افرادی لازم است که اقدامات لازم را برای درمان چاقی خود و مشکلات درد مفصلی خود انجام دهند.

دردهای مزمن در نواحی مختلف بدن از جمله ستون فقرات
دردهای مزمن در نواحی مختلف بدن از جمله ستون فقرات

حال که با چاقی شکم آشنا شدیم و از عوارض و خطرات آن باخبر شدیم، نوبت به بررسی موضوع اصلی مقاله خواهد رسید و به این سوال پاسخ خواهیم داد که چگونه فقط شکم را لاغر کنیم؟

چگونه فقط شکم را لاغر کنیم؟

حال باید فهمید که چگونه می توان با انجام اقداماتی، اقدام به لاغری شکم کرد و صرفا به این موضوع بپردازیم که چگونه فقط شکم را لاغر کرد؟

چاقی و مشکلات مربوط به آن می تواند نواحی مختلف بدن را تحت تاثیر قرار دهد. چاقی در ناحیه شکم باعث بروز مشکلات متعددی خواهد شد. به همین دلیل، لاغری موضعی شکم یعنی صرفا لاغری شکم از جمله موضوعاتی است که بسیاری از افراد در تلاش هستند که بتوانند اقدامات لازم را انجام دهند.

در موارد زیر نیز ما به بررسی  راهکارهایی خواهیم پرداخت که به لاغری شکم منجر خواهد شد. لاغری شکم و به طور کلی کاهش وزن باعث ایجاد تناسب اندام و جذابیت در فرد خواهد شد و می تواند فرد را به زندگی عادی خود بازگرداند.

روش های زیر صرفا برای افرادی می تواند مناسب باشد که شاخص توده بدنی کمتری دارند و افرادی که دچار چاقی مفرط از ناحیه شکم و دیگر نواحی هستند، باید با انجام روش هایی دیگر از جمله جراحی چاقی، اقدام به کاهش وزن نمایند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی چاقی با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید.

تنظیم رژیم غذایی برای لاغری

داشتن یک رژیم غذایی می تواند باعث ایجاد لاغری در نواحی مختلف بدن از جمله شکم شود. برای این که بتوان صرفا به لاغر کردن شکم پرداخت، باید از رژیم های غذایی استفاده کرد که صرفا اقدام به چربی سوزی در ناحیه شکم می کند.

همچنین علاوه بر رژیم غذایی، استفاده از فعالیت های ورزشی مرتبط با شکم می تواند در پاسخ به این سوال باشد که چگونه فقط شکم را لاغر کنیم؟

خوردن وعده های کمتر مفید برایکوچک کردن شکم

یکی از روش های بسیار مناسب برای از بین بردن چربی های شکمی این است که از وعده های زیاد غذایی استفاده نموده ولی از حجم غذاها کاست. یعنی اگر فردی به طور عادی سه وعده غذایی مصرف می کند، اقدام به مصرف وعده های بیشتری نماید و فاصله میان مصرف هر وعده باید بین 2 الی 3 ساعت باشد.

همچنین استفاده از وعده های سبک غذایی می تواند باعث شود که چربی های اضافی در ناحیه شکم به عنوان منبع ذخیره انرژی مورد نیاز بدن سوزانده شود. این راه حل می تواند به عنوان یک روش موضعی برای لاغر کردن شکم باشد.

حذف قند، شکر و نوشیدنی‌های حاوی قند بالا

یکی از مهمترین مشکلاتی که افراد دارای اضافه وزن و دارای چاقی شکم دارند، این است که در مصرف مواد قندی، رعایت نمی کنند و عملا با مصرف بی رویه شکر و غذاهایی که شکر فراوانی دارند، باعث بروز مشکلات مختلفی نیز خواهند شد. استفاده از مواد غذایی که از قند کمی برخوردار است، می تواند در روند کاهش وزن و همچنین لاغری موضعی شکم کمک فراوانی نماید.

مهمترین اصل در مورد چاقی شکم این است که باید در ابتدا دانست که شکر یک افزودنی ناسالم می باشد که هیچ گونه خواصی برای بدن نخواهد داشت و در مقابل باعث بروز مشکلات و بیماری های مختلفی نیز خواهد شد که چاقی شکمی، جزو کوچکی از انواع بیماری های مرتبط با مصرف شکر است.

مصرف بیش از اندازه غذاها و نوشیدنی های دارای قند فراوان، باعث اخلال در سیستم سوخت و ساز بدن و چربی سوزی بدن خواهد شد و عملا کالری های دریافتی از غذاها بلافاصله به شکل چربی در ناحیه شکم تجمع پیدا می کند.

یکی از خطرناک ترین انواع قندهای موجود در غذاها و نوشیدنی های قندی، فروکتوز می باشد. فروکتوز می تواند مستقیما بر سلامت کبد تاثیرات مخربی بگذارد و عملکرد آن را دچار اختلال کند. چربی های انباشته شده در شکم که بیشتر از نوع احشایی می باشند، ممکن است به بافت های مهم بدن از جمله کبد نفوذ نمایند و ایجاد کبد چرب کنند. تمام این عوامل نشان می دهد که تا چقدر قندها می تواند بر سلامتی انسان تاثیر بگذارد.

بنابراین بهتر است چنین افرادی در مصرف غذاها و نوشیدنی های قندی و پر شکر، رعایت کنند و عملا پرهیز کنند.

همچنین افرادی که دارای چاقی مفرط شکمی هستند و از شاخص توده بدنی بالایی برخوردار هستند، باید اقدام به انجام جراحی چاقی نمایند تا سریعا بتوانند به درمان بیماری چاقی شکمی و بیماری های مختلف مرتبط با آن بپردازند و حتی بعد از جراحی چاقی، از مصرف غذاهای قندی خودداری کنند.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند راهنمایی های لازم را برای جراحی چاقی به منظور کاهش وزن انجام دهد.

شما در حال مطالعه مطالب مربوط به چگونه فقط شکم را لاغر کنیم، هستید. با ما بمانید.

مصرف پروتئین بیشتر برای حذف سریعتر چربی‌های شکم

یکی از مهمترین فاکتورهای چربی سوزی در ناحیه شکم و عضلات شکم، استفاده از مواد غذایی دارای پروتئین بالا می باشد.

پروتئین ها منبع بسیار خوبی برای ایجاد تغییرات ساختاری در بدن می باشند. پروتئین ها نیز می توانند در کاهش وزن و از بین بردن چاقی شکمی، نقش بسیار مهمی را ایفا کنند و علاوه بر آن می توانند با فرایند عضله سازی، اقدام به تناسب اندام و زیبایی آن نمایند.

بنابراین استفاده از مواد غذایی دارای پروتئین می تواند در زمینه لاغری شکم موثر باشد. همچنین افرادی که اقدام به جراحی چاقی می نمایند، باید مرتبا از مواد غذایی پروتئین دار استفاده کنند تا علاوه بر تثبیت وزن خود، در زمینه جبران مواد معدنی از دست رفته و بازسازی سلول های بدن، اقدامات مفیدی را انجام دهند.

کاهش مصرف کربوهیدرات از رژیم غذایی

از مهمترین معضلات بسیاری از افراد که در نهایت امر منجر به چاقی به خصوص در ناحیه شکم می شود، مصرف کربوهیدرات بالا می باشد. غذاهای کربوهیدرات دار می تواند باعث بروز افزایش وزن در نواحی مختلف بدن از جمله ناحیه شکم شود. کشور ما نیز در بین مردم جهان، جزو بالاترین میزان استفاده از غذاهای کربوهیدرات دار محسوب می شود.

افرادی که دچار چاقی شکم هستند، برای پاسخ به این که چگونه فقط شکم را لاغر کنیم، باید بدانند که یکی از مهمترین نکات، کاهش میزان مصرف کربوهیدرات و غذاهای دارای کربوهیدرات می باشد.

اگر فردی قصد دارد که چاقی شکم خود را کاهش دهد، باید در روز مقداری از مصرف غذاهای کربوهیدرات دار را کاهش دهد. به جای آن می توان از انواع میوه و سبزیجات و پروتئین استفاده کرد تا بتوان اقدام به چربی سوزی شکمی نمود.

جایگزین شدن گوشت و سبزیجات به جای کربوهیدرات اضافی

با جایگزین شدن گوشت و سبزیجات به جای کربوهیدرات اضافی که قبلا مصرف می‌شد، احساس سیری بیشتری برای فرد حاصل می‌شود. در این صورت، انرژی مورد نیاز برای فعالیت بدنی از چربی‌های بدن تامین خواهد شد. این موضوع به معنای چربی سوزی بیشتر و پیشرفت در روند کاهش وزن است.

با جایگزین کردن گوشت و سبزیجات حاوی پروتئین می توان کربوهیدرات های اضافی در بدن را از بین برد. همچنین این امر باعث می شود که بدن برای تامین انرژی مورد نیاز خود از چربی های انباشته شده در قسمت شکم استفاده نماید و عملا فرایند چربی سوزی نیز رخ خواهد داد. مصرف به اندازه کربوهیدرات برای بدن بسیار مفید بوده و جزو ضروریات بدن محسوب می شود، اما نباید به هیچ وجه در مصرف آن زیاده روی کرد.

افرادی که دارای شاخص توده بدنی بالایی هستند و به اصطلاح از چاقی مفرط رنج می برند، باید اقدام به جراحی چاقی نمایند تا بتوانند چاقی خود را درمان کنند. البته جراحی چاقی، صرفا به لاغری شکم نخواهد پرداخت، بلکه باقی اعضای بدن را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

لازمه نتیجه بخش بودن چنین جراحی هایی، استفاده اصولی و درست از غذاها و به خصوص کاهش مصرف کربوهیدرات می باشد. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند راهنمایی های لازم را در این مورد برای شما عزیزان انجام دهد.

استفاده از غذاهای غنی از پتاسیم

استفاده از غذاهایی مانند موز، نعناع با ماست، آووکادو و … که شامل پتاسیم بالایی هستند، می تواند باعث کاهش میزان حجم چاقی شکم نیز شود. دلیل این امر هم این است که غذاهای دارای پتاسیم می تواند در کاهش نفخ موثر باشد و همین امر باعث کاهش میزان حجم چاقی در ناحیه شکم خواهد شد.

استفاده از آجیل و توت

میوه توت یکی از اعجاب آورترین مواد غذایی محسوب می شود که مهمترین خصلت آن، چربی سوزی و لاغری موضعی به خصوص لاغری در ناحیه شکم می باشد. توت قابلیت این را دارد که بتواند تمامی سلول های چربی اضافی در بدن را از بین ببرد. همچنین مصرف توت می تواند علاوه بر از بین بردن چاقی شکمی، باعث کاهش میزان قند خون در افراد دیابتی شود و خاصیت درمانی نیز دارد.

مصرف آجیل می تواند به کاهش وزن کمک کند، آجیل ها دارای فیبر می باشند که فیبر باعث خواهد شد که فرد احساس سیری زودرسی کند که همین امر باعث خواهد شد که فرد میل کمتری به غذا داشته و عملا لاغری شکمی رخ دهد.

داشتن خواب کافی

یکی از مهمترین مسائل در مورد این که چگونه فقط شکم را لاغر کنیم، این است که فرد باید خواب کافی داشته باشد. یک انسان به طور عادی باید بین 7 الی 8 ساعت خواب کافی داشته باشد تا بتواند روند عادی زندگی خود را داشته باشد.

افرادی که قصد چربی سوزی در ناحیه شکم را دارند، باید از خواب کافی برخوردار باشند تا میزان سوخت و ساز بدن و متابولیسم بدن در حد متعادل کار کند. داشتن خواب کافی می تواند در انجام جراحی چاقی نیز موثر باشد و باعث خواهد شد که فرد بتواند سریعا به زندگی عادی خود بازگردد و همچنین اندامی ایده آل داشته باشد.

مدیریت استرس و بهبود سلامت روانی

همان طور که گفته شد، داشتن استرس و اضطراب می تواند باعث ایجاد پرخوری در فرد شود و در نهایت باعث انباشتگی چربی های احشایی در ناحیه شکم و بافت های آن نواحی شود.

کنترل استرس و اضطراب، نقش بسیار موثری در سلامتی روحی و روانی بدن خواهد داشت و عملکرد سوخت و ساز بدن را تحت تاثیر قرار می دهد. استفاده از ورزش هایی مانند یوگا می تواند در کاهش میزان استرس و اضطراب کمک نماید و در نهایت می تواند کمک فراوانی در زمینه از بین بردن چاقی شکم نماید.

استفاده از انواع ورزش ها برای لاغری موضعی شکم

داشتن لاغری در ناحیه شکم و صرفا این که چگونه فقط شکم را لاغر کنیم، بستگی به فاکتورهای مختلفی خواهد داشت که یکی از آن ها، انجام ورزش منظم می باشد و ورزش های مخصوص در ناحیه شکم می تواند باعث چربی سوزی ناحیه شکم و تقویت عضلات آن نیز گردد. از جمله موارد ورزشی برای لاغری موضعی شکم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از حرکت ورزشی مانند حرکت پروانه و شنای مسگری می تواند عضلات شکم را تحت تاثیر قرار دهد.
 • استفاده از ورزش های هوازی، یکی از بهترین موارد در از بین بردن چربی های ناحیه شکم می باشد.
 • برای این که بتوان به صورت متمرکزاقدام به چربی سوزی ناحیه شکم کرد، حرکت کرانچ و پلانک توصیه می شود.
 • نحوه صحیح نشستن را فراموش نکنید زیرا می تواند در عملکرد چربی سوزی شکم موثر باشد.
 • استفاده از حرکت دراز نشست می تواند در چربی سوزی شکم موثر باشد.
 • بعد از مصرف هر وعده غذایی، بهتر است مدت کوتاهی اقدام به قدم زدن نمایید تا غذا سریعا وارد مرحله سوخت و ساز بدن شود.

مواردی که در بالا ذکر شد، می تواند از جمله عواملی باشد که باعث چربی سوزی در ناحیه شکمی باشد و عملا در پاسخ به این سوال خواهد بود که چگونه فقط شکم را لاغر کنیم.

استفاده از انواع ورزش ها برای لاغری موضعی شکم
استفاده از انواع ورزش ها برای لاغری موضعی شکم
اگر بخواهیم به صورت خلاصه در مورد این موضوع صحبت کنیم که چگونه فقط شکم را لاغر کنیم، باید به نکات اصلی و کلیدی موارد بالا توجه کرد:
 • استفاده از وعده های غذایی کم حجم ولی در تعداد دفعات زیاد
 • در مصرف وعده های غذایی دقت لازم شود و در سر موعد مصرف شود تا باعث انباشتگی چربی در ناحیه شکم نشود.
 • استفاده از غذاهای پروتئین دار و همچنین عدم مصرف کربوهیدرات بالا می تواند در فرایند چربی سوزی شکمی موثر باشد.
 • استراحت و خواب کافی می تواند در سلامت عمومی بدن از جمله تناسب اندام در ناحیه شکم موثر باشد.
 • از استرس و اضطراب دوری شود. زیرا علاوه بر افزایش چربی در ناحیه شکم، می تواند سلامتی عمومی بدن را به خطر بیندازد.

حال به سراغ مبحثی خواهیم رفت که یکی از روش های کاهش وزن و از بین بردن چاقی از جمله چاقی شکم می باشد که این روش مخصوص افرادی است که از شاخص توده بدنی بالایی برخوردار هستند. این روش، جراحی چاقی نام دارد.

جراحی چاقی چیست؟

در این مقاله به صورت مکرر صحبت از جراحی چاقی شد و ممکن است برای شما عزیزان این سوال پیش بیاید که جراحی چاقی چیست و چه کاربردهایی در از بین بردن چاقی از جمله چاقی شکمی دارد و سوالات دیگری که ممکن است ذهن هر فردی را درگیر کند.

جراحی چاقی که از اسمش پیداست، یکی از بهترین و کم عارضه ترین روش های لاغری می باشد که مهمترین کارکرد آن، ایجاد تغییر در سیستم گوارش انسان می باشد و این تغییرات به صورت ساختاری می باشد که باعث خواهد شد طی فرایندهای مختلف، فرد بتواند به کاهش وزن دلخواه برسد و عملا تناسب اندام خود را به دست آورد.

این عمل جراحی برای افرادی توصیه می شود که از چاقی مفرط و بیش از حد رنج می برند و افرادی که چاقی شکمی شدیدی دارند، باید از این روش جراحی استفاده کنند. زیرا ممکن است روش های گفته شده باعث ایجاد چربی سوزی در ناحیه شکم نشود و بهتر است از این روش برای لاغری شکم و دیگر نواحی استفاده کرد.

جراحی چاقی چیست؟
جراحی چاقی چیست؟

گفتنی است که جراحی چاقی، صرفا فقط به لاغری شکم نخواهد پرداخت، بلکه تمامی اندام های بدن را که از چربی انباشته شده است را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد.

یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی، جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می باشد که شما می توانید برای مشاوره و انجام عمل جراحی چاقی، به ایشان مراجعه نمایید.

شما در حال مطالعه مقاله چگونه فقط شکم را لاغر کنیم، هستید.

هدف از جراحی چاقی چیست؟

جراحی چاقی می تواند به عنوان یک روش درمانی قطعی برای از بین بردن بیماری چاقی مفرط در نواحی مختلف بدن از جمله ناحیه شکم باشد. جراحی چاقی می تواند باعث شود که فردی که از روش های رژیم غذایی و ورزش نتیجه ای نگرفته باشد، بتواند با انجام جراحی چاقی به وزن ایده آل خود دست پیدا کند.

جراحی چاقی می تواند به فرد کمک کند تا اعتماد به نفس خود را به دست آورد. یعنی می توان گفت که جراحی چاقی علاوه بر تاثیرات جسمی، می تواند تاثیرات روحی مثبتی بر فرد بگذارد.

زیرا فردی که از چاقی شدید رنج می برد، از اندام ناموزونی برخوردار است که مهمترین قسمت ناموزونی آن ناحیه شکم و انباشتگی چربی های شکمی می باشد.

همین امر باعث کاهش اعتماد به نفس در فرد خواهد شد. با انجام جراحی چاقی می توان به بازیابی اعتماد به نفس، کمک فراوانی کرد. جراحی چاقی مناسب افرادی است که دارای شاخص توده بدنی بالایی هستند و عملا روش های غذایی و ورزشی پاسخگوی این موضوع نیست که چگونه فقط شکم را لاغر کنیم.

به همین دلیل جراحی چاقی به کمک این موضوع آمده و عملا علاوه بر کاهش وزن و از بین بردن چربی های ناحیه شکمی و نواحی مختلف، اقدام به درمان بیماری های مختلف مرتبط با چاقی از جمله بیماری های قلبی و عروقی، انواع سرطان، دیابت و … می نماید.

با این تفاوت که جراحی چاقی، صرفا محدود به لاغر کردن شکم نخواهد شد و تمامی اندام های بدن را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند راهنمایی های لازم را برای انجام جراحی چاقی ارائه دهد.

انواع جراحی چاقی

جراحی چاقی دارای انواع مختلفی می باشد که هر کدام از آن ها، کارکردهای مختلف خود را دارند. امروزه برای جراحی چاقی از روش های نوینی مانند روش لاپاراسکوپی استفاده می شود که این روش با کمترین عوارض و درد همراه خواهد بود و دوره نقاهت نسبتا کوتاهی را خواهد داشت.

انواع جراحی چاقی
انواع جراحی چاقی

جراحی های چاقی دارای انواع مختلفی می باشد که عبارتند از:

جراحی اسلیو معده، عمل بای پس معده، حلقه گذاری معده، سوییچ اثنی عشری. ما در ادامه مقاله نیز به بررسی هر یک از انواع جراحی چاقی و کارکرد آن در لاغری بدن از جمله لاغری شکم خواهیم پرداخت.

جراحی اسلیو معده

جراحی اسلیو معده، یکی از پرطرفدارترین و بهترین روش های جراحی چاقی می باشد که می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن، فرد را به وزن ایده آل برساند.

در این جراحی، قسمت بزرگی از معده به طور کامل برداشته خواهد شد و حجم معده فرد به طرز چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد. چنین فرایندی باعث می شود که فرد میل کمتری به غذا داشته باشد و با مصرف مقدار کمی از غذا، احساس سیری پیدا کند.

همین امر باعث خواهد شد که فرد طی گذشت مدت زمانی، اقدام به چربی سوزی نماید و چربی های انباشته شده در بدن از جمله در ناحیه شکم، شروع به از بین رفتن خواهد کرد و عملا می تواند یک راه حل قطعی برای درمان چاقی شکمی باشد.

البته جراحی اسلیو معده صرفا به لاغری شکم نخواهد پرداخت و تمامی اعضای بدن را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی از جمله بهترین متخصصان حوزه جراحی چاقی به ویژه جراحی اسلیو معده می باشد.

عمل بای پس معده

عمل بای پس معده یکی از استانداردترین انواع جراحی چاقی محسوب می شود که امروزه از آن استفاده زیادی می شود. اولین و مهمترین اقدام در انجام جراحی بای پس معده این است که معده فرد به قسمت های مختلفی تقسیم می شود و قسمت کوچکی از معده باقی می ماند که آن قسمت را به بخش ابتدایی روده متصل می نمایند که مواد غذایی بتواند سریعا وارد مرحله دفع شود.

انجام این جراحی باعث می شود که فرایند جذب مواد غذایی بسیار کاهش پیدا کند و فرد بتواند کاهش وزن سریعی را در نواحی مختلف بدن تجربه کند. در جراحی بای پس معده، فرایند جذب مواد غذایی کاهش پیدا می کند و همچنین به دلیل کاهش حجم معده، فرد غذای کمتری را مصرف خواهد کرد که همین امر تاثیر زیادی در چربی سوزی بدن از جمله ناحیه شکم خواهد داشت.

شما می توانید برای انجام جراحی بای پس معده، به دکتر سلیمی مراجعه نمایید.

بای پس با سوییچ اثنی عشری

جراحی بای پاس با سوییچ اثنی عشری، شامل چندین مرحله می باشد. در اولین مرحله نیز بخش بزرگی از معده به طور کامل برداشته خواهد شد که این مورد شبیه عمل اسلیو معده می باشد.

سپس بخشی از روده دچار تغییرات ساختاری خواهد شد تا غذا نتواند وارد قسمت هایی از روده شود تا عملا مسیر کوتاه تری را تا فرایند دفع طی کند. همچنین در بخشی از عمل، کیسه صفرای فرد به طور کامل برداشته خواهد شد و این کار باعث از بین رفتن هورمون گرسنگی خواهد شد و فرد میل کمتری به غذا خواهد داشت و با مصرف مقدار کمی از مواد غذایی، احساس سیری خواهد کرد.

انجام این روش جراحی می تواند در فرایند از بین بردن چاقی شکم موثر باشد. البته روش های جراحی چاقی صرفا به لاغری شکم محدود نمی شود و تمامی اعضای بدن را وارد چرخه چربی سوزی خواهد کرد.

لازمه تاثیرگذاری این روش جراحی، استفاده از یک پزشک متخصص و مجرب می باشد که بتواند با دقت تمام، تمامی فرایندهای جراحی را با موفقیت انجام دهد. یکی از بهترین و باتجربه ترین متخصصین این حوزه، جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می باشد که می توانید به ایشان مراجعه نمایید.

حلقه گذاری معده

یکی از روش های جراحی چاقی که البته از کاربرد کمتری برخوردار است، حلقه گذاری معده می باشد. حلقه گذاری معده به این صورت است که در قسمت بالایی معده، حلقه ای قرار داده می شود که باعث کوچکتر شدن حجم معده خواهد شد.

این امر باعث می شود که فرد با مصرف مقدار کمی از غذا، احساس سیری پیدا کند و همین امر می تواند قدمی موثر در کاهش چربی های بدن از جمله چربی های شکمی باشد. این روش جراحی زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد، زیرا ممکن است در دراز مدت باعث بروز مشکلاتی از جمله ورم مری شود.

حلقه گذاری معده
حلقه گذاری معده

حال در مقاله چگونه فقط شکم را لاغر کنیم، به نکاتی از جراحی چاقی خواهیم پرداخت:

نکات مهم در مورد جراحی چاقی

جراحی چاقی محدود به چربی سوزی شکم نخواهد بود

جراحی چاقی دارای مزایای متعددی می باشد که باعث می شود فرد بتواند در طی مدت زمانی کوتاه تر نسبت به سایر روش های لاغری، کاهش وزن دلخواهی را تجربه کند.

چنین کاهش وزنی صرفا به موضوع چاقی شکم نخواهد پرداخت و تمامی اعضای بدن را تحت تاثیر خود قرار می دهد. یعنی می توان گفت که جراحی چاقی صرفا به این موضوع نمی پردازد که چگونه فقط شکم را لاغر کنیم.

به همین دلیل می توان گفت که جراحی چاقی یک روش بسیار جامع و کلی برای کاهش وزن و از بین بردن چربی های اشباع شده در بدن از جمله ناحیه شکم می باشد. این روش درمانی می تواند در کنار سایر روش های لاغری موضعی شکم به کار رود و فرد در راستای تثبیت وزن و لاغری خود، اقدامات موثری را انجام دهد.

با انجام جراحی چاقی، به مرور زمان وزن کم می کنید

لازم به گفتن است که در جراحی چاقی باید به مرور زمان، کاهش وزن و فرایند چربی سوزی را تجربه کرد و این امر یک شبه یا چند روزه به دست نخواهد آمد و باید در این قضیه صبوری به خرج داد. گاهی ممکن است برای کاهش وزن، 6 ماه الی 1 سال را پشت سر گذاشت و سپس به کاهش وزن دلخواه رسید.

رسیدن به اندام ایده آل و موزون شدن اندام فرد از جمله کاهش میزان چاقی شکم، به صورت معجزه آسایی نخواهد بود، بلکه با تلاش و کوشش باید به این هدف رسید و لازمه رسیدن به این هدف، استفاده از رژیم های غذایی و ورزش در کنار جراحی چاقی می باشد که ما در این مقاله به آن پرداختیم. شما می توانید برای کسب مشاوره و راهنمایی بیشتر در مورد جراحی چاقی، با دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید.

نگران جای بخیه ها نباشید

یکی از مزیت های مهم جراحی چاقی، استفاده از روش های نوین جراحی مانند لاپاراسکوپی می باشد.

در این روش جراحی، جای زخم و جای بخیه بسیار کمتری نیز باقی خواهد ماند که آن هم طی گذشت مدت زمانی به طور کامل از بین خواهد رفت و دوره عوارض و زخم کمتری نیز باقی خواهد ماند. ایجاد برش های کوچک در نواحی جراحی شده باعث می شود که جراحی چاقی به عنوان یک روش کم تهاجمی شناخته شود.

جراحی چاقی باعث جلوگیری از انواع بیماری ها خواهد شد

جراحی چاقی باعث می شود که فرد از بیماری های مرتبط با چاقی، از جمله دیابت، فشار خون بالا، سکته های قلبی و بیماری های قلبی و عروقی در امان بماند

و اگر فردی در گذشته به این عارضه ها دچار شده باشد، بعد از جراحی چاقی و لاغری شکم می تواند به درمان قطعی چنین بیماری های برسد و می تواند سلامتی خود را به طور کامل به دست آورد. چنین روش درمانی باعث می شود که فرد بتواند به روال عادی زندگی خود بازگردد.

جراحی چاقی باعث افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن خواهد شد

جراحی چاقی باعث خواهد شد که سیستم سوخت و ساز بدن به حالت درست و طبیعی خود بازگردد و فرایند کاهش وزن اصولی نیز رخ دهد. افرادی که دچار چاقی شکمی شده اند و دارای شاخص توده بدنی بسیار بالایی هستند، جزو افراد چاق مفرط قرار دارند که این افراد با مشکل متابولیسمی مواجه هستند.

جراحی چاقی به کمک این موضوع آمده و علاوه بر کاهش وزن، در افزایش سوخت و ساز و افزایش متابولیسم بدن، کمک فراوانی خواهد کرد و همین امر باعث می شود که کاهش وزنی سریع رخ دهد.

نکات بالا نشان می دهد که جراحی چاقی چقدر می تواند از اهمیت بالایی برخوردار باشد.

جراحی چاقی صرفا به بحث چاقی شکم و لاغری ناحیه شکم نخواهد پرداخت و به اندام های دیگری از بدن تاثیراتی خواهد رساند و عملا به عنوان یک روش قطعی و درست در زمینه کاهش وزن و از بین بردن چربی های شکمی و دیگر نواحی بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

دکتر مهدی سلیمی که یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می باشد، می تواند راهنمایی های لازم را برای انجام جراحی چاقی انجام دهد.

حال در مقاله چگونه فقط شکم را لاغر کنیم، به بررسی برخی از مزایای جراحی چاقی و تاثیر آن در لاغری شکم خواهیم پرداخت.

مزایای انجام عمل جراحی چاقی

افرادی که دارای شاخص توده بدنی پایین تری هستند، می توانند با انجام روش هایی مانند رژیم غذایی و ورزش اقدام به کاهش وزن و از بین بردن چربی های ناحیه شکم نمایند و صرفا به موضوع چگونه فقط شکم را لاغر کنیم، بپردازند.

اما این موضوع برای افراد دارای شاخص توده بدنی بالا صدق نمی کند و نمی توانند با استفاده از روش های فوق اقدام به لاغری موضعی شکم یا دیگر اعضای بدن خود نمایند.

بلکه جراحی چاقی می تواند به کمک این موضوع آمده و فرایند لاغری در ناحیه شکم و دیگر نواحی بدن را انجام دهد. روش های لاغری شکم به وسیله رژیم غذایی و ورزش ممکن است برگشت پذیر باشد، اما روش جراحی چاقی یک روش مطمئن و بدون بازگشت خواهد بود.

روش جراحی چاقی بهترین روش برای لاغری شکم و دیگر نواحی بدن خواهد بود که صرفا به لاغری شکم نمی پردازد، بلکه به اندام های دیگر تاثیرات خود را می رساند و در نهایت به تناسب اندام کمک فراوانی می کند.

مزایای انجام عمل جراحی چاقی
مزایای انجام عمل جراحی چاقی

تناسب اندام می تواند باعث افزایش روحیه فرد و بازگشت اعتماد به نفس فرد شود

تناسب اندام می تواند باعث افزایش روحیه فرد و بازگشت اعتماد به نفس فرد شود. افزایش اعتماد به نفس و افزایش روحیه در عملکرد زندگی فرد بسیار موثر و کارساز است و از گوشه گیری و انزوا جلوگیری خواهد کرد. جراحی چاقی می تواند چربی های ناحیه شکمی را به طور کلی از بین ببرد و از غیر قابل بازگشت بودن آن مطمئن بود.

مهمترین مزیت جراحی چاقی، درمان بیماری های مرتبط با چاقی است. بیماری هایی مانند دیابت، بیماری های قلبی، بیماری فشار خون، انواع سرطان ها، می تواند فرد را به سوی مرگ بکشاند.

جراحی چاقی می تواند علاوه بر کاهش وزن، به درمان بیماری های مرتبط با چاقی بپردازد. از بین بردن چربی های احشایی در ناحیه شکم توسط جراحی چاقی می تواند باعث بازسازی اندام ها و بافت های آسیب دیده از این چربی ها شود.

جراحی چاقی می تواند باعث بهبود در روابط زناشویی شود

جراحی چاقی می تواند باعث بهبود در روابط زناشویی شود. افرادی که از چاقی شدید رنج می برند و مشکلات مربوط به چاقی شکم را دارند، اکثرا دچار مشکلات زناشویی و مشکلات جنسی هستند که جراحی چاقی می تواند برای رفع چنین مشکلاتی، اقدامات موثری را انجام دهد.

همچنین پوشش بیمه ای جراحی چاقی باعث شده که افراد نگران هزینه های جراحی و درمان چاقی خود نباشند و افرادی که از شاخص توده بدنی بالایی برخوردار هستند، می توانند اقدام به جراحی چاقی نمایند و فرایند کاهش وزن و چربی سوزی شکم و دیگر نواحی بدن را تجربه کنند و از تحت پوشش قرار گرفتن بیمه مطمئن باشند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی چاقی و انجام آن و همچنین پاسخ به این سوال که چگونه فقط شکم را لاغر کنیم، به یکی از بهترین متخصصان حوزه جراحی چاقی یعنی دکتر مهدی سلیمی مراجعه نمایید.

جراحی چاقی می تواند باعث بهبود در روابط زناشویی شود
جراحی چاقی می تواند باعث بهبود در روابط زناشویی شود

نتیجه گیری

ما در این مقاله به طور مفصل به بررسی معضل چاقی شکم پرداختیم و از عوامل به وجود آمدن چربی های شکمی، مواردی را اشاره کردیم و از عوارض آن آگاه شدیم.

همچنین به بررسی موضوع اصلی مقاله یعنی چگونه فقط شکم را لاغر کنیم، پرداختیم و متوجه شدیم چه روش هایی می تواند به لاغری موضعی شکم کمک نماید.

همچنین در مورد جراحی چاقی که مناسب افراد دارای شاخص توده بدنی بالایی هستند، مطالبی را عنوان کردیم و از مزایای آن نکاتی را اشاره کردیم. جراحی چاقی صرفا به لاغری شکم نخواهد پرداخت، بلکه تمامی اندام های بدن که از چربی های اشباع تشکیل شده اند را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

حال بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جراحی چاقی و انجام آن، با جناب آقای دکتر سلیمی تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را کسب کنید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید