چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم

فهرست مطالب

در این مقاله به این موضوع می پردازیم که چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد راه های لاغر شدن می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم؟ این جمله شاید کمی شعاری و بیشتر شبیه تبلیغ باشد اما در واقع دغدغه بسیاری از مبتلایان به چاقی است. بیشتر افرادی که به چاقی مبتلا هستند، به دنبال روشی می گردند که در مدت زمان کوتاه، بیشتر وزن اضافه آن ها را کاهش داده و به اندام ایده آل خود دست پیدا کنند و هر چقدر مدت زمان کاهش وزن کوتاه تر باشد، روش برای آن ها ایده آل تر خواهد بود.

در این صفحه ویدیو های زیادی از تجربیات کسانی که عمل بای پس معده انجام داده اند درج شده است. برخی از این افراد تا 70 کیلو کاهش وزن را تجربه کرده اند.

مقدمه

چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم
چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم

به همین دلیل این مطلب را به بررسی پاسخ این پرسش که چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم، اختصاص داده ایم.

در ادامه مقاله، چگونه لاغر شویم را بررسی می کنیم و در مورد روش هایی که به کاهش مقدار زیادی از وزن اضافه در مدت زمان کوتاه کمک می کند، صحبت خواهیم کرد.

اینفوگرافیک چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم

اینفوگرافیک چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم
اینفوگرافیک چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم

برای دانستن این که چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم، با دکتر سلیمی در ارتباط باشید. دکتر سلیمی، بهترین پزشک در زمینه لاغری و معتبرترین متخصص انواع جراحی چاقی به شمار می آیند.  با ما همراه باشید.

چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم

 1. با رژیم برنامه غذایی
 2. با تحرکات ورزشی 
 3. با جراحی های چاقی (اسلیو معده، بای پس معده،بالن معده، باندینگ معده)

عناوین مقاله:

چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم؟

چه روش هایی برای 10 کیلو لاغری در یک هفته وجود دارد؟

رژیم مناسب برای 10 کیلو لاغری در یک هفته به چه صورت است؟

یک نمونه از روش های لاغری 10 کیلویی در یک هفته چه جزئیاتی دارد؟

10 کیلو لاغری در یک هفته چقدر ماندگار است؟

برای 10 کیلو لاغری در یک هفته چه تغییراتی در سبک زندگی نیاز است؟

10 کیلو لاغری در یک هفته چه مزایا و معایبی دارد؟

برای لاغری 10 کیلو در یک هفته باید به چه نکاتی توجه کرد؟

چه افرادی نباید 10 کیلو لاغری در یک هفته داشته باشند؟

چاقی چیست و چند نوع دارد؟

چاقی چه خطراتی دارد؟

تاثیر چاقی بر سبک زندگی چیست؟

چه عواملی منجر به ابتلای به چاقی می شوند؟

تشخیص چاقی با چه روش هایی امکانپذیر است؟

چاقی در زنان بیشتر است یا مردان؟

چه مسائلی تشدید کننده چاقی هستند؟

مراحل درمان چاقی به چه صورت است؟

چه روش هایی برای درمان چاقی موثرتر هستند؟

کدام روش ها در درمان چاقی توصیه نمی شوند؟

مزایای جراحی برای بی ام آی بالا یا چاقی مفرط چیست؟

جراحی چاقی چند نوع دارد؟

آیا کاهش وزن 10 کیلو در یک هفته با جراحی امکانپذیر است؟

نتیجه گیری

پیشنهاد می کنیم از پست چگونه لاغر شویم بدون رژیم دیدن کنید.

چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم؟

لاغری یک یا دو کیلو در طول یک هفته قابل تصور است و بیشتر ما برای یک بار هم که شده آن را تجربه کرده ایم.

اما زمانی که صحبت از لاغری به مقدار زیاد در یک هفته می رسد، این سوال ایجاد می شود که نهایت میزان کاهش وزن در یک هفته چقدر است یا به چه صورت می توان حداکثر کاهش وزن را در مدتی کوتاه داشت؟ تصور شما از نهایت میزان کاهش وزن در یک هفته چیست؟ آیا می دانید چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم؟

چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم؟
چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم؟

پیشنهاد می کنیم از پست رژیم لاغری برای 25 کیلو اضافه وزن دیدن کنید.

کاهش وزن، اتفاقی غیر قابل پیش بینی

قبل از پاسخ به این سوال که چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم، باید بدانید که کاهش وزن اتفاقی غیر قابل پیش بینی است و در هر فرد بسته به سیستم بدنی و وضعیت سلامت او متفاوت است. برای مثال دو بیمار با وزن اولیه مشترک و روشی مشابه، هرگز کاهش وزن یکسانی نخواهند داشت.

چون تنها عامل موثر در کاهش وزن، روش انتخابی نیست. بنابراین اگر به دنبال روش کاهش وزن 10 کیلو در یک هفته هستید، بهتر است موضوع تفاوت ها را در نظر داشته باشید و بسته به شرایط خود، از روش های مختلف استفاده کنید تا میزان کاهش وزن مورد نظر خود را داشته باشید.

کاهش وزن، اتفاقی غیر قابل پیش بینی
کاهش وزن، اتفاقی غیر قابل پیش بینی

فاکتورهای موثر در کاهش وزن

همان طور که گفته شد، برای این که بتوانید کاهش وزن 10 کیلویی در یک هفته را تجربه کنید، ابتدا باید وضعیت خود را در نظر داشته باشید.

فاکتورهای مختلفی در میزان کاهش وزن یک فرد تاثیرگذار هستند که از جمله آن ها می توان به سلامت بدنی اشاره کرد. برای مثال افرادی که به کم کاری تیروئید مبتلا هستند، به طور معمول کمتر از سایر افراد کاهش وزن دارند و برای این که میزان کاهش وزن خود را بیشتر کنند، نیاز به تلاش بیشتری دارند.

فاکتورهای موثر در کاهش وزن
فاکتورهای موثر در کاهش وزن

در حالی که در مبتلایان به پرکاری تیروئید، کاهش وزن سریع تر و بیشتر است. همچنین بیماری های هورمونی، زمینه ژنتیکی و سابقه خانوادگی، نوع تغذیه و عادت های غذایی و … نیز در میزان کاهش وزن تاثیرگذار بوده و مشخص کننده این موضوع هستند که آیا می توان در یک هفته 10 کیلو کاهش وزن داشت یا نه. البته روش انتخابی هم در میزان کاهش وزن موثر است که در ادامه به بررسی انواع آن ها می پردازیم.

برای درک این مطلب که چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم، با دکتر سلیمی در ارتباط باشید.

چه روش هایی برای 10 کیلو لاغری در یک هفته وجود دارد؟

تفاوتی ندارد که سیستم بدنی شما چیست و آیا توانایی 10 کیلو کاهش وزن در یک هفته را دارید یا نه، در هر صورت برای این که این مقدار کاهش وزن یا کمتر را در یک هفته تجربه کنید، ابتدا باید روش مناسب لاغری را انتخاب کنید.

روش های مختلفی وجود دارند که بسته به وضعیت بدنی شما ممکن است در کاهش وزن به میزان 10 کیلو در یک هفته موثر باشند که برخی از آن ها را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

رژیم غذایی

چه یک کیلو، چه 10 کیلو لاغری در یک هفته، رژیم غذایی اولین روشی است که تمام مبتلایان به چاقی به سراغ آن می روند. رژیم هایی که می توان با استفاده از آن ها کاهش وزن و لاغری را تجربه کرد، انواع مختلفی دارند که از جمله آن ها می توان به رژیم کالری شماری، رژیم تک خوری، رژیم پروتئین، رژیم لوکرب و … را اشاره کرد که نتیجه هر کدام متفاوت خواهد بود. برای 10 کیلو لاغری در یک هفته، رژیم غذایی می تواند روشی کاربردی و مناسب باشد.

افزایش تحرک و فعالیت بدنی

دیگر روشی که برای کاهش وزن 10 کیلو در یک هفته می توان از آن استفاده کرد، افزایش فعالیت و تحرک بدنی است. ورزش یا حرکت، هر کاری که کالری مصرفی بدن را افزایش دهد، در لاغری و کاهش وزن افراد تاثیرگذار است.

بیشتر افرادی که موفق به کاهش وزن زیاد در مدت زمان کوتاه شده اند، در کنار هر کدام از روش های انتخابی برای کاهش وزن و لاغری، تحرک و فعالیت بدنی را هم در برنامه خود داشته اند. حتی پیاده روی معمولی هم می تواند به عنوان عاملی برای افزایش سوخت و ساز بدن و کاهش وزن بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.

جراحی

دیگر روشی که برای کاهش وزن 10 کیلو وزن اضافه در یک هفته کاربردی می باشد، جراحی چاقی است. جراحی چاقی انواع مختلفی دارد و برای انتخاب بهترین نوع آن نیاز به مشاوره پزشکی و بررسی دقیق وضعیت بیمار است.

جراحی
جراحی

رژیم مناسب برای 10 کیلو لاغری در یک هفته به چه صورت است؟

همان طور که گفته شد، اولین روشی که افراد مبتلا به چاقی برای کاهش وزن 10 کیلو در یک هفته به سراغ آن می روند، رژیم غذایی است. البته هر رژیمی این مقدار کاهش وزن ندارد و برای لاغری تا این حد، نیاز به یک رژیم خاص و متفاوت است.

با رژیم های عادی، افراد نهایتا 2-3 کیلو در هفته کاهش وزن خواهند داشت. بنابراین برای لاغری تا این حد نیاز به رژیمی متفاوت با رژیم های عادی است. رژیم های مختلفی وجود دارند که روند کاهش وزن آن ها با رژیم های عادی متفاوت است. در ادامه، بعضی از این رژیم ها را معرفی خواهیم کرد.

رژیم کتوژنیک

یکی از رژیم های خاص که با استفاده از آن کاهش وزن بالا در مدت زمان کوتاه امکانپذیر است، رژیم کتوژنیک می باشد. در رژیم کتوژنیک، مصرف کربوهیدرات تقریبا قطع می شود و در تمام وعده ها، چربی و پروتئین جایگزین می شود.

در این رژیم حتی مصرف سبزیجاتی که کربوهیدرات دارند هم ممنوع است و بر خلاف بسیاری از رژیم ها، در این رژیم حتی نباید از میوه هم استفاده کرد.

البته مصرف چربی های سالم مانند روغن دنبه، کره های گیاهی و سایر چربی های حیوانی و پروتئین ها مانند گوشت مرغ، ماهی، گوشت قرمز و … در تمام وعده ها به حد سیری بلامانع است. در صورتی که تمام اصول در رژیم کتوژنیک به درستی رعایت شوند، احتمال کاهش 10 کیلو وزن در یک هفته با آن وجود دارد.

رژیم لوکرب

رژیم لوکرب دیگر رژیمی است که با استفاده از آن احتمال 10 کیلو کاهش وزن در یک هفته وجود دارد. این رژیم تا حد زیادی شبیه به رژیم کتوژنیک است اما با این تفاوت که مصرف کربوهیدرات به مقدار کم در آن مجاز است.

در رژیم لوکرب یا کم کربوهیدرات می توان میوه، سبزی و انواع مواد غذایی که کربوهیدرات پایینی دارند را به مقدار مجاز رژیم در وعده های اصلی خود استفاده کرد. این رژیم هم در صورتی که در حجم مناسب رعایت شود، امکان کاهش 10 کیلو در یک هفته را خواهد داشت.

رژیم مونو یا تک خوری

یکی دیگر از رژیم های لاغری که با استفاده از آن کاهش وزن 10 کیلو لاغری در یک هفته امکانپذیر است، رژیم مونو یا تک خوری می باشد. در رژیم مونو، فرد تنها مجاز به مصرف یک نوع غذا در طول رژیم است.

رژیم مونو یا تک خوری
رژیم مونو یا تک خوری

برای مثال اگر قصد اجرای رژیم مونو انگور را دارید، در طول رژیم تنها مجاز به مصرف انگور در تمامی وعده ها هستید و نهایتا بسته به نوع رژیم خود می توانید از نوشیدنی های بدون کالری یا بسیار کم کالری مانند آب یا چای استفاده کنید.

برای دانستن این که چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم، با دکتر سلیمی تماس بگیرید.

یک نمونه از روش های لاغری 10 کیلویی در یک هفته چه جزئیاتی دارد؟

یکی از روش های لاغری به میزان 10 کیلو در هفته، رژیم غذایی است. اما همان طور که گفته شد، هر رژیمی برای این میزان کاهش وزن، نتیجه بخش نیست و رژیم باید سخت و متفاوت از رژیم های غذایی عادی یا کم کالری باشد.

برای مثال در این بخش، یک نمونه از رژیم کتوژنیک را برای لاغری در یک هفته به میزان 10 کیلوگرم مثال می زنیم. رعایت این رژیم در یک هفته، شرایط زیر را دارد.

غذاهای مجاز در رژیم کتوژنیک در یک هفته

در سبک تغذیه کتوژنیک باید کربوهیدرات را حذف نمود یا تا حد زیادی کاهش داد و چربی و پروتئین را جایگزین آن کرد. بنابراین غذاهایی که در یک هفته از این رژیم برای کاهش وزن 10 کیلو مجاز به مصرف آن ها هستید، عبارتند از:

 • انواع گوشت ماهی، گاو، گوسفند، مرغ
 • سبزیجاتی مانند اسفناج، گوجه فرنگی به مقدار کم و کلم
 • میوه هایی مانند آووکادو، شاتوت، کیوی و توت فرنگی به مقدار کم
 • لبنیات پرچرب مانند پنیر پیتزا، پنیر خامه ای، شیر پرچرب، پنیر بز و …
 • آجیل های چرب و کم کربوهیدرات مانند بادام، تخمه آفتابگردان، چیا و گردو
 • شیرین کننده هایی مانند استویا
 • روغن نارگیل، روغن کنجد، روغن آووکادو

غذاهای غیر مجاز

 • غلات و نشاسته مانند گندم، جو و انواع نان و آرد تهیه شده از آن ها
 • شیرینی جات طبیعی و غیر طبیعی
 • میوه
 • دانه ها و حبوبات
 • لبنیات کم چرب
 • روغن های تصفیه شده و سس مایونز معمولی

همان طور که مشخص است، رژیم کتوژنیک و سایر رژیم های مشابه حتی اگر در یک هفته به کاهش 10 کیلویی وزن شما کمک کنند هم به دلیل محدودیت های زیاد و شرایط سخت، مادام العمر قابل اجرا نیستند. بنابراین چه بهتر که روش لاغری برای کاهش وزن سریع و کوتاه مدت خود را با کمک متخصصینی مانند دکتر سلیمی انتخاب کنید.

غذاهای غیر مجاز
غذاهای غیر مجاز

10 کیلو لاغری در یک هفته چقدر ماندگار است؟

کاهش وزن، به خصوص کاهش وزن سریع برای افرادی که اضافه وزن بالایی دارند، موضوعی با اهمیت است اما همان اندازه که کاهش وزن اهمیت دارد، ماندگاری وزن از دست رفته هم موضوعی است که باید به آن توجه کرد.

بسیاری از افراد بعد از مقداری کاهش وزن، میزان بیشتری برگشت وزن دارد و با برگشت وزن، وزن جدید آن ها از وزن اولیه بیشتر هم می شود. این موضوع مشکلات زیادی به همراه دارد که یکی از آن ها سخت شدن فرآیند کاهش وزن در آینده است.

بنابراین در انتخاب روش برای 10 کیلو لاغری در یک هفته باید ماندگاری روش انتخابی را هم در نظر داشت. ماندگاری 10 کیلو لاغری در یک هفته را می توان از دو منظر بررسی کرد.

ماندگاری کاهش وزن سریع

به طور کل هر چقدر وزن سریع تر کاهش پیدا کند، احتمال بازگشت وزن نیز بیشتر خواهد بود. به همین دلیل متخصصان و پزشکان در زمینه درمان چاقی، استفاده از روش هایی که کاهش وزن نرمال و تدریجی اما ماندگار دارند را به بیماران توصیه می کنند.

یکی از دلایل بازگشت وزن در کاهش وزن سریع، از دست رفتن آب بدن در رژیم هایی است که وزن اضافه را در مدت زمان کوتاه، به مقدار زیاد کاهش می دهند. در چنین شرایطی، با تغییر رژیم و بازگشت آب از بین رفته سلول ها، وزن مجددا افزایش خواهد داشت.

ماندگاری روش انتخابی

ماندگاری بعد از 10 کیلو کاهش وزن در یک هفته به روش انتخابی هم بستگی دارد.

به گفته متخصصین با تجربه در زمینه چاقی و کاهش وزن مانند دکتر سلیمی، اگر این مقدار وزن در مدت زمان یک هفته به وسیله روش هایی مانند جراحی کاهش پیدا کند، احتمال بازگشت آن پایین خواهد بود اما اگر کاهش وزن 10 کیلو در یک هفته با روشی مانند رژیم غذایی یا فعالیت های بدنی باشد، احتمال بازگشت وزن بسیار بالا است.

بنابراین این موضوع که چه روشی را برای کاهش وزن انتخاب کرده و بدن ما چه واکنشی نسبت به کاهش وزن دارد، در ماندگاری وزن تاثیر زیادی دارد. برای درک این مطلب که چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم، به دکتر سلیمی مراجعه نمایید.

برای 10 کیلو لاغری در یک هفته چه تغییراتی در سبک زندگی نیاز است؟

در ادامه پاسخ به این سوال که چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم، به یکی از موضوعات مهم دیگری که برای این مقدار کاهش وزن باید به آن توجه کرد یا تغییرات سبک زندگی می رسیم. بدون تغییر در سبک زندگی حتی کاهش وزن به مقدار کمتر هم امکانپذیر نیست. برخی از تغییراتی که به کاهش وزن به مقدار زیاد در مدت زمان کوتاه کمک می کنند، به شرح زیر می باشند.

تحرک

تحرک یکی از مهم ترین موضوعاتی است که در کنار هر روش لاغری، به سرعت گیری نتایج آن کمک می کند. به منظور لاغری و کاهش وزن 10 کیلو در یک هفته؛ اگر در کنار روش های مختلف، تحرک و فعالیت های بدنی افزایش داده شود، میزان کاهش وزن بیشتر خواهد شد.

برای افزایش فعالیت بدنی نیازی به ورزش حرفه ای نیست و حتی با نیم تا یک ساعت پیاده روی معمولی در روز هم می توان فعالیت بدنی را بیشتر از میزان نرمال و انجام کارهای روزمره کرد.

غذا خوردن به طور منظم

یکی از اشتباهات تغذیه و سبک زندگی که از موانع کاهش وزن نیز می باشد، غذا خوردن به طور نامنظم است. بسیاری از افراد با تصور این که دیر غذا خوردن یا حذف خودسرانه یک وعده اصلی و اضافه کردن محتویات آن به وعده های دیگر، مشکلی در سلامتی و میزان وزن ندارد، چنین اقداماتی را به طور مکرر انجام می دهند.

برای مثال به جای صرف صبحانه، حجم زیادی از غذا را در وعده ناهار مصرف کرده یا به جای خوردن ناهار، در وعده شام از برنج، چربی ها و … استفاده می کنند. اگر قصد 10 کیلو لاغری در یک هفته را دارید، اولین قدمی که باید انجام دهید، تغییر چنین عاداتی است.

خواب منظم

خواب نامنظم هم به اندازه نداشتن نظم در وعده های غذایی در چاقی و اضافه وزن موثر است. افرادی که به  دنبال کاهش وزن، به خصوص مقادیر زیاد هستند، باید زمان خواب خود را به گونه ای تنظیم کنند که 8 ساعت خواب کامل شبانه داشته باشند.

خرید مواد خوراکی سالم

یکی دیگر از تغییراتی که به کاهش وزن به مقدار زیاد در مدت زمان کم کمک می کند، خرید مواد خوراکی سالم است. خرید سبزی و میوه به جای تنقلات، لبنیات کم چرب به جای پر چرب، برنج، ماکارونی یا نان سبوس دار به جای آرد کامل و … تاثیر زیادی در کاهش وزن به مقدار زیاد دارند.

خرید مواد خوراکی سالم
خرید مواد خوراکی سالم

10 کیلو لاغری در یک هفته چه مزایا و معایبی دارد؟

اگر تا اینجای مقاله چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم را مطالعه کرده باشید، ممکن است این سوال برای شما ایجاد شود که کاهش وزن به این صورت، چه مزایا و معایبی دارد و آیا این میزان کاهش وزن خطری برای بدن دارد یا نه. برای پاسخ به این پرسش، مزایا و معایب کاهش وزن 10 کیلویی در یک هفته را در ادامه بررسی می کنیم.

مزایای 10 کیلو کاهش وزن در یک هفته

از جمله مزایای کاهش وزن 10 کیلویی در یک هفته، می توان به افزایش اعتماد به نفس اشاره کرد. چاقی تاثیرات منفی زیادی در روحیه افراد دارد و زمانی که فرد موفق به کاهش وزن بالا در مدت زمان کوتاه می شود، اراده و انگیزه او برای کاهش وزن بیشتر، چند برابر می شود. در مواقع خاص مانند مناسبت ها، مهمانی و قبل از عمل جراحی، کاهش وزن به این میزان می تواند مفید باشد.

همچنین در شرایطی که فرد به دلیل وزن اضافه دچار مشکلاتی مانند تنگی نفس یا درد عضلانی می شود هم هر چقدر وزن زودتر کاهش پیدا کند، بهبودی او سریع تر اتفاق خواهد افتاد.

معایب 10 کیلو کاهش وزن در یک هفته

اما کاهش وزن به این میزان در مدت زمان کوتاه معایبی هم دارد که از جمله آن ها می توان به بازگشت سریع وزن اشاره کرد. همان طور که گفته شد، ماندگاری کاهش وزن سریع پایین تر از دیگر حالت های کاهش وزن است مگر در شرایطی که وزن اضافه به دلیل استفاده از روش هایی مانند جراحی چاقی کاهش پیدا کند.

مشکلاتی مانند ریزش مو، ضعیف شدن ناخن ها، مشکلات اولیه معده مانند حساسیت نسبت به غذا و … که در شروع بیشتر روش های لاغری اتفاق می افتند، در کاهش وزن سریع، در مدت زمان کوتاه سریع تر و بیشتر از سایر مواقع بروز می کنند. به خصوص ریزش مو در افرادی که با رژیم غذایی غیر عادی و بدون مشورت با پزشک اقدام به کاهش وزن و لاغری می کنند، احتمال بیشتری دارد.

معایب 10 کیلو کاهش وزن در یک هفته
معایب 10 کیلو کاهش وزن در یک هفته

برای دانستن این که چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم، با دکتر سلیمی در ارتباط باشید.

برای لاغری 10 کیلو در یک هفته، باید به چه نکاتی توجه کرد؟

اگر قصد 10 کیلو لاغری در یک هفته را دارید، بهتر است چند نکته را در نظر داشته باشید که به کاهش وزن راحت و بدون دردسر شما کمک می کند. از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد.

قبل از شروع هر نوع رژیم یا هر اقدامی برای کاهش وزن 10 کیلویی در یک هفته، ابتدا باید با وضعیت بدن خود آشنا باشید. وضعیت بیماری ها، عملکرد غدد، تعادل در ترشح هورمون ها، میزان چاقی، سابقه رژیم ها یا روش های لاغری و … همگی در میزان کاهش وزن شما در یک هفته تاثیرگذار هستند و قبل از شروع روش لاغری، باید بررسی شوند.

چقدر زمان دارید؟

چقدر زمان دارید؟ تنها در صورتی که شرایط خاصی دارید، وزن اضافه خود را به این صورت کاهش دهید و در غیر این صورت کاهش وزن را به میزان نرمال و به شکل اصولی انجام دهید تا نتیجه بهتری دریافت کنید.

برای مثال اگر چند هفته به یک مهمانی مهم زمان باقی مانده و به دنبال لاغری برای این مراسم هستید، رژیم یا روش لاغری خود را به گونه ای تنظیم کنید که تا زمان مهمانی به شرایط ایده آل برسید نه در یک هفته و به صورت فشرده.

چقدر زمان دارید؟
چقدر زمان دارید؟

طبیعتا 10 کیلو لاغری در یک هفته نرمال نیست و تبعات زیادی برای بدن دارد. همچنین روش هایی که از طریق آن ها این میزان کاهش وزن را در یک هفته تجربه کنید، روش های چندان راحتی نیستند. بنابراین اگر به دنبال 10 کیلو لاغری در یک هفته هستید، از سختی ها و مشکلات احتمالی بعد از آن آگاه باشید.

تا حد امکان این میزان لاغری را با کمک و راهنمایی های یک متخصص تجربه کنید. لاغری زیاد در مدت زمان کوتاه حتی در صورتی که با روشی معقول انجام شود هم ممکن است مشکلاتی مانند ضعف شدید و … به همراه داشته باشد. بنابراین اگر قصد این میزان لاغری را دارید، حتما قبل از شروع روند کاهش وزن خود به یک پزشک متخصص مراجعه کنید.

چه افرادی نباید 10 کیلو لاغری در یک هفته داشته باشند؟

کاهش وزن 10 کیلویی در یک هفته به خصوص برای افرادی که به چاقی مفرط مبتلا هستند، تغییرات زیادی در ظاهر آن ها ایجاد می کند اما باید به این نکته دقت کرد که این میزان کاهش وزن برای همه افراد مناسب نیست و در برخی بیماران کاهش وزن به این میزان، در مدت زمانی کوتاه زمینه ساز مشکلات جدی می شود که از جمله آن ها می توان به گروه های زیر اشاره کرد:

مبتلایان به بیماری های خاص مانند دیابت یا بیماری قلبی، هر چند با کاهش وزن می توانند خطرات بیماری هایی که به آن مبتلا هستند را کاهش دهند، اما با کاهش وزن به این صورت معمولا دچار مشکلات اولیه بیشتری می شوند. این میزان کاهش وزن، بدن را ضعیف می کند و احتمال خطرساز شدن بیماری برای آن ها وجود دارد.

چه افرادی نباید 10 کیلو لاغری در یک هفته داشته باشند؟
چه افرادی نباید 10 کیلو لاغری در یک هفته داشته باشند؟

زنان باردار یا مادران شیرده حتی در صورت اضافه وزن زیاد هم باید وزن خود را با سرعت و شدت مناسب کاهش دهند. کاهش وزن شدید در زنان باردار در وضعیت جنین تاثیر گذاشته و در زنان شیرده موجب کاهش حجم شیر و مشکل برای نوزادان می شود.

افرادی که به مشکلات روحی مبتلا هستند نیز نباید وزن خود را به یک باره و به مقدار زیاد کاهش دهند

افرادی که به مشکلات روحی مبتلا هستند نیز نباید وزن خود را به یک باره و به مقدار زیاد کاهش دهند. کاهش وزن های شدید به این صورت موجب تغییرات روحی زیادی در بیماران می شود که گاهی اوقات بیماری آن ها را تشدید می کند.

کاهش وزن به میزان 10 کیلو در یک هفته علاوه بر گروه های گفته شده، برای مردان و زنان مسن و کودکان نیز مناسب نیست. کودکان مبتلا به چاقی که در سن رشد قرار دارند، حتی در صورت نیاز به لاغری هم باید این کار را به تدریج و زیر نظر متخصص مجرب انجام دهند و افراد مسن به دلیل ضعیف بودن بدن، کاهش وزن را صرفا باید زیر نظر پزشک و با روشی مورد تایید انجام دهند.

برای دانستن این که چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم، با دکتر سلیمی در ارتباط باشید.

چاقی چیست و چند نوع دارد؟

همان طور که تا اینجا گفتیم، برای این که در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم، ابتدا باید از وضعیت بدنی خود آگاه باشیم. گاهی اوقات میزان کاهش وزن مورد نیاز فرد برای رسیدن به وزن و اندام ایده آل کمتر از این میزان و گاهی اوقات بسیار بالاتر است که در هر وضعیت بدنی، نوع اقدامی که باید انجام شود، متفاوت می باشد.

بنابراین قبل از هر چیزی باید بدانید که آیا چاق هستید یا نه و اگر چاق هستید، چاقی شما از چه نوعی می باشد. هر چند برای تشخیص دقیق این موضوع و فهمیدن نوع چاقی خود باید به پزشکان حاذق و مجرب مانند دکتر سلیمی، بهترین جراح چاقی ایران مراجعه کنید. اما با مطالبی که در ادامه گفته خواهد شد، تا حدودی با مفهوم چاقی و انواع آن آشنا خواهید شد.

چاقی چیست؟

بخشی از بدن انسان با چربی ها تشکیل شده است. در حالت عادی، چربی ها نه تنها مضر نیستند، بلکه فواید زیادی مانند عایق گرما، محافظت از اندام های داخلی و شکل دهی به بخش هایی مانند بینی، باسن، سینه و … را بر عهده دارند.

اما زمانی که این سلول ها از عملکرد عادی خود خارج شده و به سلول های مخرب تبدیل شوند، به جای کمک به بدن و مصرف شدن به عنوان سوخت اندام ها، در قسمت های مختلف ذخیره شده و توده های چربی را تشکیل می دهند.

توده های چربی تجمع پیدا کرده در بدن، به مرور تغییر وضعیت داده و با افزایش حجم آن ها، آن قسمت از بدن دچار تغییرات ظاهری می شود. افزایش حجم توده ها همچنین با افزایش وزن همراه است و در نتیجه این اتفاقات، فرد به چاقی مبتلا می شود.

انواع چاقی

تقسیم بندی چاقی به شکل های مختلفی انجام می شود. برخی متخصصین، چاقی را از نظر شکل ظاهری ایجاد شده برای بدن پس از تجمع چربی ها تقسیم بندی می کنند که بر این اساس، چاقی انواع گلابی شکل، سیبی شکل، مثلثی شکل و … را تشکیل می دهد. همچنین بعضی متخصصین، چاقی را از نظر تعداد سلول های چربی در بدن تقسیم بندی می کنند.

انواع چاقی
انواع چاقی

در این حالت، چاقی برخی افراد قدیمی و با افزایش حجم سلول ها و چاقی برخی افراد جدید و با افزایش تعداد سلول ها اتفاق می افتد. همچنین علت بروز چاقی هم چاقی را به انواع مختلفی مانند چاقی ناشی از بیماری، چاقی ناشی از پرخوری و … تقسیم می کند.

تقسیم بندی انواع چاقی و تشخیص نوع دقیق آن، به انتخاب بهترین روش درمانی کمک می کند. برای مثال در افرادی که چاقی از نوع سیبی شکل دارند و به علت کم کاری تیروئید به این مشکل مبتلا شده اند، قدم اول، درمان تیروئید و بعد از آن درمان چاقی است. در غیر این صورت روند لاغری آن ها سخت و زمانبر خواهد بود.

برای دانستن این که چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم، با دکتر سلیمی در ارتباط باشید.

چاقی چه خطراتی دارد؟

شاید این سوال برای شما ایجاد شده باشد که چرا باید چاقی را درمان کرد و چه دلیلی وجود دارد که تا این حد به کاهش وزن اصولی و درمان چاقی توصیه می شود. در پاسخ این سوال، می توان خطرات مختلفی چاقی را بیان کرد.

بعضی از این خطرات به حدی جدی هستند که در صورت عدم درمان به موقع ممکن است به مرگ بیمار منجر شوند. به همین دلیل، متخصصان درمان چاقی مانند دکتر سلیمی به بیماران توصیه می کنند که به جای استفاده از روش های موقت مانند 10 کیلو لاغری در یک هفته از روشی اصولی برای درمان چاقی و پیشگیری از خطرات آن استفاده شود. بعضی از خطرات چاقی و اضافه وزن، به شرح زیر می باشند.

مشکلات قلبی

مشکلات قلبی جدی ترین خطر ناشی از چاقی است. این مشکلات به دلایل مختلفی بروز می کنند که از جمله آن ها می توان پوشانده شدن اطراف قلب با یک لایه چربی و عدم ضربان صحیح آن ها را نام برد.

همچنین با اضافه شدن سلول های چربی در خون و تنگ شدن مسیر رگ ها، جریان خون در بدن به درستی انجام نشده و این موضوع نیز موجب اثرگذاری در عملکرد قلب می شود. مشکلات قلبی از جمله خطراتی هستند که حتی احتمال مرگ بیمار در اثر آن ها وجود دارد.

مشکلات مفصلی

کمتر فرد مبتلا به چاقی را می توان پیدا کرد که از مشکلات مفصلی و درد در ناحیه مفاصل به خصوص مفصل زانو و کمر رنج نبرد. مشکلات مفصلی معمولا با دردهای جزئی شروع می شوند و با اضافه وزن و عدم کنترل آن، به حدی جدی می شوند که فرد حتی توانایی راه رفتن را هم از دست می دهد.

مشکلات روحی

مشکلات روحی به دلیل نارضایتی از ظاهر و دیدی که جامعه به افراد مبتلا به چاقی دارد، از دیگر مسائلی است که چاقی با خود به همراه دارد. بیشتر افراد مبتلا به چاقی دچار افسردگی نیز هستند یا به دنبال چاقی و اثرات آن به این عارضه مبتلا می شوند.

سایر مشکلات ناشی از چاقی

سرطان خون، سرطان رحم، سرطان مری یا کبد، مشکلات گوارشی مانند سوزش معده، مشکلات کبدی، مشکلات هورمونی مانند به هم ریختگی عادت ماهیانه، تنگی نفس حین خواب یا آپنه، نقرس، دیابت نوع 2 و روماتیسم از دیگر مشکلاتی هستند که چاقی زمینه ساز یا تشدید کننده آن ها است.

سایر مشکلات ناشی از چاقی
سایر مشکلات ناشی از چاقی

تاثیر چاقی بر سبک زندگی چیست؟

خطرات چاقی تنها متوجه سلامت بدن نیست و ابتلا به این عارضه، مشکلات زیادی برای زندگی بیماران هم ایجاد می کند. برای مثال اگر فردی مبتلا به چاقی در اطرافیان خود داشته باشید یا خود شما به چاقی مبتلا باشید، احتمالا از دید جامعه نسبت به افراد با ظاهر متفاوت و عموما چاق مطلع هستید.

بیشتر افرادی که به چاقی مبتلا هستند، به خصوص در چاقی های مفرط، مورد تمسخر قرار می گیرند. نبود لباس مناسب و سختی پیدا کردن محصول مناسب با شرایط ظاهری در چاقی، عدم امکان انجام کارها با کیفیت قبل، راندمان کمتر نسبت به افراد لاغر و … موجب می شود که افراد مبتلا به چاقی به مرور حضور کمتری در اجتماع داشته یا در صورت حاضر شدن در جامعه، مورد تبعیض واقع شوند.

تاثیر چاقی بر سبک زندگی چیست؟
تاثیر چاقی بر سبک زندگی چیست؟

همان طور که گفته شد، چاقی شدید و منزوی کردن فرد از حضور در جامعه و … موجب مشکلات روحی شدید مانند افسردگی هم می شود. بسیاری از افراد چاق در روابط خود نیز دچار مشکل می شوند.

رابطه جنسی و رابطه با شریک عاطفی، رابطه دوستانه و عدم امکان شرکت در بازی های دوستانه یا فعالیت های فیزیکی گروهی مانند کوهنوردی، کاهش انرژی و زودتر خسته شدن، احساس گناه بابت وضعیت خود و … از جمله مسائلی هستند که چاقی با خود به همراه دارد و در صورتی که درمان نشود، در زندگی بیمار تاثیرگذار خواهد بود.

یکی از دلایلی که تقاضای بیماران برای روش هایی مانند لاغری 10 کیلو در یک هفته بسیار بالا است

یکی از دلایلی که تقاضای بیماران برای روش هایی مانند لاغری 10 کیلو در یک هفته بسیار بالا است، موارد گفته شده می باشند. بسیاری از بیماران برای حل مشکلات اجتماعی و ظاهری خود، به دنبال روش های این چنینی هستند در حالی که با کمی تحقیق و بررسی می توان از روش های بهتری برای کاهش وزن و درمان کامل چاقی استفاده کرد.

برای دانستن این که چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم، با دکتر سلیمی در ارتباط باشید.

چه عواملی منجر به ابتلای به چاقی می شوند؟

در بخش های ابتدایی مقاله گفتیم که برای 10 کیلو لاغری در یک هفته، ابتدا باید این موضوع را بررسی کنیم که چه عاملی باعث ابتلای ما به چاقی شده است.

بسته به علت چاقی، روش های درمان متفاوت است یا برای استفاده از روش اصلی و درمان چاقی ممکن است نیاز به اقدامات درمانی دیگری هم باشد. دلایل ابتلا به چاقی بسیار زیاد هستند اما از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

سبک زندگی

سبک زندگی یکی از مهم ترین عوامل در ابتلا به چاقی است. چه تغذیه ای دارید؟ چند وعده اصلی در روز مصرف می کنید؟ چقدر تحرک بدنی دارید؟ آیا از غذاهای سالم استفاده می کنید یا فست فودها غذای مورد علاقه شما هستند؟ اگر پاسخ به چند مورد از این سوالات مثبت یا خلاف چیزی است که باید باشد، به احتمال زیاد در معرض چاقی هستید یا به این بیماری مبتلا شده اید.

بیماری های خاص

برخی بیماری های خاص و مصرف بعضی انواع داروها مانند داروهای هورمونی هم می توانند باعث ابتلای افراد به چاقی و مشکلات بعد از آن شوند.

مسائل اجتماعی

مسائل اجتماعی نیز می توانند در چاقی و ابتلا به آن تاثیرگذار باشند. برای مثال، افراد شاغلی که موقعیت شغلی آن ها پشت میز نشینی است و بیشتر ساعات شبانه روز را پشت میز کار خود هستند، بیشتر از سایرین در معرض چاقی می باشند. همچنین افرادی که در اطرافیان آن ها به خصوص دوستان، فرد مبتلا به چاقی وجود دارد، به احتمال زیاد به چاقی مبتلا می شوند.

ژنتیک

ژنتیک یکی دیگر از عواملی است که ممکن است باعث چاقی در افراد شود. البته تاثیر ژنتیک در چاقی هنوز به طور قطع ثابت نشده اما مشاهدات نشاندهنده این موضوع است که بیشتر افرادی که یکی از والدین آن ها به چاقی مبتلا هستند، به مرور زمان و با کوچک ترین بی احتیاطی دچار چاقی می شوند.

عوامل جانبی

علاوه بر دلایل گفته شده، مسائل دیگری هم وجود دارند که ممکن است باعث ابتلای افراد به چاقی شوند. برای مثال یکی از دلایل ابتلا به چاقی در زنان، بارداری است. بارداری تغییرات زیادی در بدن ماد ایجاد می کند که یکی از آن ها تغییرات فیزیکی برای نگهداری از نوزاد و تغییرات هورمونی برای تغذیه نوزاد است.

همچنین مسائلی مانند مصرف دخانیات، کم خوابی یا خواب نامنظم و … نیز می توانند در ابتلا به چاقی تاثیرگذار باشند. اما به طور کل تفاوتی ندارد که علت ابتلا به چاقی چیست. مهم ترین موضوع، درمان به موقع چاقی با کمک متخصصین با تجربه مانند دکتر سلیمی، بهترین جراح چاقی ایران می باشد.

عوامل جانبی
عوامل جانبی

تشخیص چاقی با چه روش هایی امکانپذیر است؟

بیشتر ما با تغییرات ظاهری، متوجه چاقی می شویم. زمانی که دیگر لباس های قدیمی اندازه نمی شوند و به فکر خرید لباس با سایز بزرگ تر می افتیم. اما روش های علمی تری هم برای تشخیص چاقی وجود دارند.

در این روش ها علاوه بر تشخیص این که مشکل چاقی است یا صرفا مقداری اضافه وزن، میزان چاقی، وزن مناسب و متناسب بدن، نوع چاقی و خطرات احتمالی چاقی نیز مشخص می شود. رایج ترین روش ها برای تشخیص این عارضه به شرح زیر می باشند.

بررسی سوابق پزشکی

اولین روش تشخیص چاقی، بررسی سوابق پزشکی بیمار است و اولین موردی که در سوابق پزشکی مورد بررسی قرار می گیرد، سابقه خانوادگی بیمار در زمینه چاقی است. در صورتی که چاقی مشکلی رایج در خانواده بیمار به خصوص پدر و مادر باشد، پزشک، تغییرات ظاهری و وزنی او را پیش زمینه چاقی می دانند.

در بررسی سوابق پزشکی؛ سابقه تغییرات وزنی، میزان فعالیت های بدنی، سبک تغذیه، داروهای مصرفی و … مورد بررسی قرار می گیرد. در نتایج این بررسی، اگر فرد هنوز مبتلا به چاقی نشده باشد، میزان مستعد بودن او به چاقی اندازه گیری می شود.

معاینه بالینی

معاینات بالینی، دیگر روشی است که برای تشخیص چاقی و نوع آن مورد استفاده قرار می گیرد. در معاینات بالینی، وضعیت فیزیکی بیمار مانند قد، وزن، اندازه دور کمر که محل اصلی تجمع چربی ها است، ضربان قلب، وضعیت تنفس و ریه ها بررسی شده و نتیجه آن ممکن است مشکلات ناشی از چاقی باشد.

محاسبه BMI

محاسبه بی ام آی یا شاخص توده بدنی، دقیق ترین روش تشخیص چاقی است. در این روش، علاوه بر این که میزان چاقی بررسی می شود، این موضوع که فرد به چه شدتی از چاقی مبتلا است هم مشخص می شود.

همچنین مواردی مانند مقدار وزن اضافه، وزن نرمال و سالم بدن و … نیز با در نظر گرفتن مسائلی مانند استخوان بندی، جنسیت، سن، بیماری ها و … مشخص می شوند و بیمار می تواند طبق آن ها برای کاهش وزن خود اقدام کند.

محاسبه BMI
محاسبه BMI

با توجه به دقت بالای این روش در اندازه گیری شدت چاقی، توصیه می شود که افراد حداقل سالی یک بار بی ام آی خود را در تاریخی مشخص بررسی کنند. نتایج بی ام آی علاوه بر چاقی و شدت های آن مانند اضافه وزن، چاقی مفرط یا خطرناک و چاقی، مواردی مانند کمبود وزن و وزن نرمال را نیز مشخص می کنند.

چاقی در زنان بیشتر است یا مردان؟

در ادامه مقاله چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم، به یکی از سوالات رایج بیماران در مورد چاقی یعنی درصد شیوع چاقی در میان زنان و مردان می پردازیم. ابتلا به چاقی در هیچ فردی یکسان اتفاق نمی افتد.

برای مثال میزان تجمع چربی در بدن افراد مختلف، متفاوت است و در دو فرد با وزن یکسان، فرم بدنی متفاوتی تشکیل می شود.

در زنان و مردان هم چاقی یکسان نیست

همچنین در زنان و مردان هم چاقی یکسان نیست. به عنوان مثال چاقی در زنان، شایع تر و مقاوم تر از مردان است؛ در حالی که روند کاهش وزن در زنان سریع تر از مردان طی می شود.

این اتفاق دلایل زیادی دارد که از جمله آن ها می توان به تغییرات هورمونی شدیدتر زنان نسبت به مردان اشاره کرد. زنان در دوره های مختلفی از زندگی خود تغییرات هورمونی را تجربه می کنند که شایع ترین آن دوران قاعدگی به صورت ماهانه است.

در زنان و مردان هم چاقی یکسان نیست
در زنان و مردان هم چاقی یکسان نیست

همچنین در دوران یائسگی، بارداری و … نیز هورمون های زنانه تغییرات زیادی ایجاد می کنند که یکی از عوارض این تغییرات، چاقی و اضافه وزن بیشتر در زنان نسبت به مردان است. همچنین نوع فعالیت فیزیکی در زنان و مردان متفاوت است و این موضوع یکی از دلایل دیگر ابتلا به چاقی است.

زنان نسبت به مردان ریزه خواری بیشتری دارند و معمولا باقیمانده غذا بعد از آشپزی، غذای کودک و … را حین آشپزی می چشند که همین موضوع موجب ابتلای آن ها به چاقی می شود.

در حالی که در مردان چنین مسائلی وجود ندارد. طبق آمار متخصصین ماهر چاقی مانند دکتر سلیمی، بهترین جراح چاقی در ایران، درصد بیشتر متقاضیان جراحی چاقی را زنان تشکیل می دهند.

چه مسائلی تشدید کننده چاقی هستند؟

حتی اگر موفق به کاهش 10 کیلو وزن در یک هفته شوید هم احتمال بازگشت چاقی وجود دارد؛ اگر مانع عوامل تشدید کننده چاقی و اضافه وزن نشوید. آشنایی با این عوامل در افراد مبتلا به چاقی هم کمک می کند که فرد از اضافه وزن بیشتر جلوگیری کرده تا راحت و سریع تر برای کاهش وزن و لاغری خود اقدام کند.

عوامل تشدید کننده چاقی عبارتند از:

نوع مصرف غذا تاثیر زیادی در تشدید چاقی دارد. افرادی که سریع تر غذا می خورند، معمولا بیشتر از دیگران به چاقی مبتلا می شوند. این افراد تا زمان ارسال پیغام سیری از معده به مغز، حجم بیشتری غذا مصرف می کنند که همین موضوع عامل چاقی در آن ها می شود.

علاوه بر این، رژیم های مکرر و ناکام ماندن در آن ها هم می تواند عاملی برای تشدید چاقی باشد. افرادی که سابقه چندین رژیم غذایی بی نتیجه دارند، کمتر از سایرین به نوسانات وزنی خود دقت می کنند و در نتیجه چاقی در آن ها شدیدتر می شود.

عدم شرکت در فعالیت های اجتماعی یکی دیگر از عوامل تشدید کننده چاقی است. زمانی که فرد در گروهی از جامعه قرار دارد، برای حضور بهتر و موثرتر در آن گروه برای بهبودی وضعیت خود تلاش می کند. در نتیجه افراد منزوی یا افرادی که ارتباط اجتماعی زیادی ندارند، معمولا با احتمال بیشتر به چاقی مبتلا می شوند و چاقی در آن ها شدیدتر است.

عوامل تشدید کننده چاقی عبارتند از:
عوامل تشدید کننده چاقی عبارتند از:

با ادامه مقاله چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم، همراه شما هستیم.

مراحل درمان چاقی به چه صورت است؟

اگر به چاقی و اضافه وزن دچار هستید، بهتر است به جای استفاده از روش هایی که 10 کیلو از وزن شما را در یک هفته کاهش داده و به احتمال زیاد بعد از برگشت به وضعیت عادی مجددا اضافه وزن خواهید داشت، فرآِیند درمان چاقی و کاهش وزن را به صورت اصولی انجام دهید. درمان اصولی چاقی چند مرحله دارد که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم.

مراجعه به پزشک و تشخیص اولیه

اولین مرحله در درمان چاقی، مراجعه به پزشک برای تشخیص اولیه است. بخش زیادی از درمان چاقی و نتیجه آن، به تشخیص اولیه بستگی دارد. بنابراین برای درمان چاقی باید پزشکی را انتخاب کرد که در زمینه تشخیص چاقی و روش های درمانی آن تجربه بالا و سابقه خوبی داشته باشد.

پزشکانی مانند دکتر سلیمی با سابقه بالایی که در زمینه درمان چاقی دارند، بهترین و ساده ترین روش را برای درمان این بیماری به مراجعین خود توصیه می کنند. برای دانستن این که چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم، با دکتر سلیمی در ارتباط باشید.

انجام آزمایشات

پزشک برای تشخیص دقیق چاقی علاوه بر معاینات بالینی، ممکن است نیاز به نتایج آزمایشات مختلفی مانند آزمایش خون و … نیز داشته باشد که نتایج آن ها در انتخاب روش درمان چاقی هم موثر می باشند.

انتخاب بهترین روش

بعد از بررسی آزمایشات و وضعیت بیمار، نوبت به انتخاب روش درمانی می رسد. روش های مختلفی برای درمان چاقی وجود دارند که برای هر بیمار بسته به شرایط او، نوعی از آن ها مناسب هستند. در میان روش های مختلف درمان چاقی مانند رژیم غذایی، فعالیت های بدنی و … جراحی یکی از کاربردی ترین روش ها برای هر میزان و هر نوع از چاقی است و انجام آن به بیشتر مبتلایان به چاقی توصیه می شود.

انتخاب بهترین روش
انتخاب بهترین روش

پیگیری تا زمان دریافت نتیجه

در مرحله آخر، روش انتخابی اجرا شده و تا زمان دریافت نتیجه توسط پزشک بررسی می شود.

چه روش هایی برای درمان چاقی موثرتر هستند؟

همان طور که گفته شد، روش های مختلفی برای درمان چاقی وجود دارد که پزشک بر اساس وضعیت بیمار و نتایج آزمایشات، بهترین نوع آن را برای بیمار انتخاب می کند. در میان روش های مختلف درمان چاقی، بعضی روش ها تاثیر بیشتری در لاغری و کاهش وزن دارند که به شرح زیر هستند:

رژیم غذایی

اولین و موثرترین روش در درمان چاقی، رژیم غذایی است. حتی اگر پزشک روش دیگری را برای بیمار توصیه کند، باز هم رژیم غذایی به عنوان روش مکمل و برای نتیجه گیری بهتر توصیه می شود. رژیم غذایی صرفا به معنی کم کردن حجم غذای مصرفی نیست، بلکه باید غذای مصرفی را به شکل سالم استفاده کرد.

برای مثال افرادی که به خوردن فست فودها یا غذاهای نیمه آماده رستورانی علاقه دارند، در رژیم غذایی با هدف لاغری باید غذای سالم، کم چرب و خانگی را جایگزین غذاهای ناسالم کنند تا لاغری و کاهش وزن سریع تر اتفاق بیفتد.

جراحی چاقی

یکی از موثرترین روش های درمان چاقی در دنیای امروز، جراحی است. جراحی انواع مختلفی دارد و تقریبا تمام آن ها برای درمان چاقی نتیجه بخش هستند. انتخاب بهترین نوع جراحی چاقی؛ به میزان اضافه وزن بیمار، وضعیت سلامتی او، سن بیمار و … بستگی دارد.

همچنین بودجه ای که بیمار برای جراحی چاقی در اختیار دارد هم در انتخاب نوع جراحی تاثیرگذار است. جراحی چاقی یکی از موثرترین روش ها برای درمان چاقی است و نتایج آن زودتر از دیگر روش های درمان چاقی بروز می کنند.

جراحی چاقی
جراحی چاقی

کدام روش ها در درمان چاقی توصیه نمی شوند؟

در کنار روش هایی که برای درمان چاقی توصیه می شوند و نتیجه مثبتی برای درمان این عارضه دارند، روش هایی هم وجود دارند که شاید در ابتدا به درمان چاقی کمک کنند اما عوارض متعدد آن ها بعد از رسیدن به وزن ایده آل یا بعد از مدتی، مشکلات جدی تری را برای بیمار ایجاد می کنند. استفاده از این روش ها معمولا توصیه نمی شوند و ر صورت لزوم، برای یک دوره کوتاه قابل استفاده هستند.

رژیم های غیر اصولی

رژیم های غیر اصولی به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی به بیماران توصیه نمی شوند. در این رژیم ها حتی در صورتی که بیمار کاهش وزن داشته باشد هم این موضوع دائمی نیست و بلافاصله بعد از رها کردن رژیم، کل وزن اضافه بازگشت خواهد داشت.

رژیم های غیر اصولی انواع مختلفی دارند و شایع ترین آن ها کم خوری با تصور کاهش وزن است. بسیاری از افراد با هدف رژیم لاغری و کم خوری، وعده های غذایی خود را حذف کرده یا حجم آن ها را به شکل غیر عادی کاهش می دهند. این کار حتی اگر باعث کاهش وزن شود هم، کاهشی موقتی و با مشکلات شدید دیگر برای بیمار دارد.

داروهای لاغری

داروهای لاغری از دیگر روش هایی هستند که استفاده از آن ها برای کاهش وزن توصیه نمی شوند. داروهایی که مستقیما ادعای کاهش وزن بیمار را دارند، معمولا با اثرگذاری روی سیستم عصبی باعث این اتفاق می شوند و در دراز مدت اثرات جدی و زیانباری برای بدن دارند که رایج ترین آن ها، زخم و مشکلات معده است.

داروهای لاغری
داروهای لاغری

جایگزین مناسب این روش ها، جراحی چاقی است که بیشتر وزن اضافه بدن را در کوتاه ترین زمان کاهش می دهد و حتی برای کاهش 10 کیلویی وزن در یک هفته هم کاربردی است، البته به شرطی که زیر نظر متخصصین با تجربه مانند دکتر سلیمی انجام شود.

برای دانستن این که چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم، با دکتر سلیمی در ارتباط باشید.

مزایای جراحی برای بی ام آی بالا یا چاقی مفرط چیست؟

اگر چاقی شما از نوع مفرط است و بی ام آی محاسبه شده نتیجه ای بالا دارد، بهتر است به دنبال روش های جدی و قطعی تر برای لاغری باشید.

روش هایی مانند لاغری 10 کیلو در یک هفته حتی اگر نتیجه ای داشته باشند، موقتی هستند و بهتر است به سراغ روشی بروید که نتیجه آن ماندگاری بیشتری دارد. بهترین روش برای درمان چاقی مفرط، جراحی است که انواع مختلفی داشته و در چاقی مفرط کاربردی تر است.

مزایای جراحی برای بی ام آی بالا یا چاقی مفرط چیست؟
مزایای جراحی برای بی ام آی بالا یا چاقی مفرط چیست؟

مزایای انجام جراحی برای افرادی که اضافه وزن بسیار زیادی دارند، عبارتند از:

لاغری در کوتاه مدت مهم ترین مزیت جراحی چاقی است. در شرایطی که با رژیم های لاغری یا ورزش کردن، فرد برای کاهش وزن نیاز به سال ها زحمت و تغییر برنامه غذایی دارد؛ با جراحی لاغری نهایتا در یک تا 2 سال به نتیجه دلخواه خود می رسد. به خصوص در ماه های اول بیشتر بیماران 30-40 درصد وزن اضافه خود را از دست می دهند.

بر خلاف دیگر روش ها، لاغری با جراحی تلاش چندانی نیاز ندارد و تغییراتی که در بدن براساس انجام جراحی رخ می دهد، باعث لاغری می شوند. در بیشتر روش های جراحی، تنها به بیماران توصیه می شود که بعد از جراحی، از یک رژیم سالم و متعادل غذایی پیروی کنند.

صرفه جویی در هزینه ها دیگر مزیت جراحی برای درمان چاقی است. شاید در ظاهر، هزینه جراحی بسیار بالا باشد اما باید به این نکته دقت کرد که در بیشتر ، بخشی از هزینه های جراحی توسط بیمه بیمار پرداخت می شوند که این موضوع هزینه های جراحی را به صرفه می کنند.

همچنین در حالت عادی و با رژیم غذایی، بیمار باید برای مدت طولانی از روش ها و داروهای لاغری استفاده کرده و برای آن ها هزینه صرف کند، در حالی که با جراحی هزینه یک باره انجام شده و بیمار را به نتیجه دلخواه می رساند.

مزایای گفته شده از جراحی چاقی و دیگر مزایای این روش زمانی نتیجه بخش خواهند بود که این عمل توسط متخصصین ماهر و با تجربه مانند دکتر سلیمی انجام شود.

جراحی چاقی چند نوع دارد؟

یکی از مزایای جراحی چاقی، تنوع بالای روش ها در آن است. در حال حاضر 4-5 روش مختلف برای جراحی مورد استفاده قرار می گیرند که تمام آن ها در کاهش وزن موثر می باشند.

انتخاب روش جراحی به موضوعاتی مانند بودجه مالی بیمار، وضعیت چاقی، شرایط و در نهایت سلیقه بیمار بستگی دارد. در ادامه برخی از درمان های موثر و کاربردی چاقی را بررسی خواهیم کرد.

اسلیو و بای پس معده

اسلیو معده و بای پس معده دو مورد از روش های رایج و کاربردی برای کاهش وزن و لاغری می باشند. این روش ها در لاغری سریع بیشترین تاثیر را دارند و با استفاده از آن ها، بیمار در مدت زمان کوتاه به وزن ایده آل خود می رسد. در اسلیو و بای پس، بخشی از معده بیمار از بدن خارج شده و حجم معده را کاهش می دهند.

البته در بای پس، بعد از حذف بخشی از معده و کوچک کردن آن، قسمتی از روده کوچک را هم به معده متصل می کنند و این موضوع باعث می شود که جذب مواد غذایی در بدن کمتر شود. در نهایت هر کدام از این روش ها بعد از یک تا 2 سال به لاغری کامل بیمار و رسیدن به وزن ایده آل منجر می شوند.

رینگ معده، بالن معده

رینگ و بالن معده از دیگر روش هایی هستند که با استفاده از آن ها می توان برای کاهش وزن و لاغری اقدام کرد. در رینگ معده حلقه ای سیلیکونی دور تا دور معده قرار می گیرد که با استفاده از آن، حجم معده کم و زیاد می شود. در بالن نیز یک توپ سیلیکونی بخش زیادی از حجم معده را پر کرده و باعث لاغری می شود. هر دوی این روش ها با کاهش حجم غذا و احساس سیری بیشتر و سریع تر به لاغری کمک می کنند.

رینگ معده، بالن معده
رینگ معده، بالن معده

تمام جراحی های گفته شده بعد از بررسی دقیق وضعیت بیمار و با بهترین شیوه انجام توسط دکتر سلیمی، بهترین متخصص جراحی چاقی در ایران انجام می شوند.

برای درک این مطلب که چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم، به دکتر سلیمی مراجعه نمایید.

آیا کاهش وزن 10 کیلو در یک هفته، با جراحی امکانپذیر است؟

تا اینجای مقاله چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم، در مورد روش های مختلفی که به کاهش وزن 10 کیلویی در هفته کمک می کنند، صحبت کردیم. همچنین در مورد جراحی به عنوان یکی از موثرترین روش های درمان چاقی و اضافه وزن نیز توضیحاتی دادیم. در آخرین بخش از مقاله اما در مورد تاثیر جراحی چاقی در کاهش وزن 10 کیلویی در یک هفته صحبت خواهیم کرد.

در مقالات قبل هم 30 کیلو کاهش وزن در 2 ماه و 15 کیلو لاغری در دو ماه بررسی شد.

 

آیا کاهش وزن 10 کیلو در یک هفته، با جراحی امکانپذیر است؟
آیا کاهش وزن 10 کیلو در یک هفته، با جراحی امکانپذیر است؟

همان طور که در بخش قبل گفتیم، یکی از مهم ترین مزایای جراحی چاقی و روش های مختلف آن، کاهش وزن بالا در کوتاه مدت است. بیشتر بیمارانی که به چاقی مبتلا بوده و از جراحی استفاده می کنند، 40-50 درصد وزن اضافه خود را در 6 ماه اول و 80 درصد وزن اضافه را در سال اول بعد از جراحی از دست می دهند.

میزان کاهش وزن در هفته ها و ماه های اول بیشتر و در هفته های بعدی کمتر می شود. در بیشتر جراحی های چاقی، هفته اول بعد از جراحی با رژیم مایع خواری آغاز می شود. در این هفته، بیمار نباید به جز مایعات از هیچ ماده خوراکی دیگری استفاده کند که همین موضوع باعث کاهش وزن بسیار زیادی در این بازه می شود.

بیشتر افرادی که به چاقی مبتلا هستند و از جراحی استفاده می کنند، در همان هفته اول چیزی حدود 10 کیلو از وزن خود را از دست می دهند

بیشتر افرادی که به چاقی مبتلا هستند و از جراحی استفاده می کنند، در همان هفته اول چیزی حدود 10 کیلو از وزن خود را از دست می دهند. در بیشتر بیماران، کاهش وزن دوره مایع خواری چیزی حدود 1 درصد از وزن آن هاست.

به عبارتی، بیماری که با 150 کیلو اضافه وزن اقدام به جراحی چاقی می کند، در دوره اول رژیم بعد از عمل یا مایع خواری، چیزی حدود 15-16 کیلو از وزن اضافه خود را از دست می دهد.

نتایج جراحی چاقی و لاغری با آن در صورتی که عمل توسط متخصصین با تجربه مانند دکتر سلیمی انجام شود، بیشتر و بهتر نیز خواهند بود.

نتیجه گیری

لاغری به میزان 10 کیلوگرم در یک هفته شاید ممکن باشد اما مشکلات زیادی چه در حین انجام روش لاغری و چه بعد از رسیدن به وزن ایده آل، باعث می شود که گاهی این مشکلات تاثیرات منفی بیشتری در زندگی بیمار داشته باشند.

به همین دلیل بهتر است کاهش وزن را با روش های اصولی تر انجام داد که یکی از بهترین آن ها برای کاهش وزن سریع در مدت زمان کوتاه و به مقدار زیاد، جراحی چاقی است.

جراحی چاقی انواع مختلفی دارد و بیشتر آن ها وزن اضافه را بدون کوچک ترین مشکل، در مدت زمان کوتاه کاهش می دهند. در نهایت اکید می کنیم برای دانستن این که چگونه در یک هفته 10 کیلو لاغر شویم، با دکتر سلیمی در ارتباط باشید.

https://cutt.ly/sMngyOb

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
هاشم
هاشم
1 سال قبل

سلام
وقت بخیر
متشکر از لیست کاملی که در اختیار ما قرار دادید.

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید