پیکرتراشی

فهرست مطالب

در این مطلب از سایت، قصد داریم تا در رابطه با پیکرتراشی صحبت کنیم. لطفا تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پیکرتراشی می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

کاملاً طبیعی است که امکان دارد در راستای استفاده از انواع رژیم‌های غذایی و ورزش، همچنان بخش‌هایی از بدن به کاهش وزن مناسبی نرسیده باشند و چربی‌های بسیار زیادی در این نواحی رسوب‌ کرده باشد.

با توجه به این ‌که بسیاری از افراد برای رسیدن به کاهش وزن خواستار راحتی می‌باشند و دوست ندارند تا چالش‌های پر فراز و نشیب رسیدن به کاهش وزن را سپری کنند، تصمیم می‌گیرند از پیکر تراشی به ‌عنوان یک تکنیک برای برطرف نمودن چربی‌های نواحی مختلف بدن خود استفاده داشته باشند.

مقدمه

پیکرتراشی
پیکرتراشی

اما امروزه عمل پیکرتراشی به خصوص در نواحی پهلو و شکم به ‌عنوان یکی از پرطرف‌دارترین جراحی‌های زیبایی تبدیل ‌شده است و به دلیل این‌ که توانسته برخی از افراد را به ‌ظاهر مناسبی برساند، اغلب افراد خواستار استفاده از این روش می‌باشند.

درست است که وجود چربی‌های ذخیره‌ شده در بخش شکم و پهلو نگرانی‌های بسیار زیادی را در زندگی در طول روزمره برای افراد ایجاد کرده ‌است و ممکن است اختلالاتی در راستای زیبایی افراد به وجود بیاورد، اما قطعا شناخت راه ‌حل‌های مفید به آن‌ها کمک می‌کند تا نتایج بهتری از کاهش وزن بگیرند.

پیکرتراشی یکی از روش‌های تهاجمی است

در حالت کلی پیکرتراشی یکی از روش‌های تهاجمی است که می‌تواند فقط روی اعضای مد نظر بیمار که دچار چربی بیش ‌از اندازه شده‌اند، دقت داشته باشند و برای کاهش چربی‌های موجود آن اقدام کند.

با توجه به این ‌که چاقی و اضافه‌وزن یک امر نگران ‌کننده می‌باشد، امروزه بانوان و آقایان بسیار زیادی نگران چربی‌های اضافی خود هستند و تصور می‌کنند بهترین کاندید برای استفاده از پیکرتراشی می‌باشند.

پیکرتراشی یکی از روش‌های تهاجمی است
پیکرتراشی یکی از روش‌های تهاجمی است

تمامی تلاش ما این است تا در این مطلب، به جزئیات مربوط به انجام پیکرتراشی بپردازیم تا در انتها به این نتیجه برسیم که درست است که در بسیاری از مواقع ممکن است پیکرتراشی اندام کاملاً زیبا و دلخواه را برای افراد ایجاد می کند، اما روش پایداری نمی‌باشد و امکان بازگشت چربی‌ها در آن نواحی بسیار وجود خواهد داشت.

اینفوگرافیک پیکرتراشی

اینفوگرافیک پیکرتراشی
اینفوگرافیک پیکرتراشی

پیشنهاد ما بر این است به‌ جای استفاده از پیکر تراشی، می‌توانید از جراحی‌های چاقی که به عنوان روش‌های کم عوارض و بدون بازگشت می‌باشند، بهترین نتیجه را از کاهش وزن دریافت کنید. حال در ادامه بیشتر در رابطه با نوع جزئیات مربوط به پیکرتراشی خواهیم پرداخت.

پیکرتراشی چیست؟

قابل انکار نیست که همه افراد جامعه امروزی اعم از زن و مرد، در پی داشتن یک اندام زیبا هستند و برای رسیدن به تناسب اندام و ظاهری زیبا تلاش می‌کنند.

در حالت کلی می‌توان گفت که یکی از شیوه‌های تهاجمی و غیر تهاجمی که امکان کاهش وزن را برای برخی از افراد به وجود می‌آورد و می‌تواند آن‌ها را به رؤیای داشتن اندام زیبا برساند، پیکرتراشی می‌باشد.

پیکرتراشی چیست؟
پیکرتراشی چیست؟

البته پیکرتراشی فقط یک تکنیک نیست، بلکه روش‌های بسیار متعددی امروزه در علم پزشکی برای آن در نظر گرفته ‌شده است که تاثیر بسیار زیادی روی تناسب اندام خواهد داشت و از طریق استفاده از این روش‌ها می‌توان بخش‌های مختلف بدن را به ‌صورت ایده‌آل درآورد.

یعنی تمرکز اصلی پیکرتراشی بر نواحی مد نظر بیمار که دچار چربی اضافه و چاقی بیش‌ از اندازه می‌باشد. هدف از انجام انواع پیکرتراشی، حذف چربی‌های موضعی می‌باشد.

طبق گفته برخی از جراحان در حوزه پیکرتراشی، انجام این عمل جراحی بسیار موفق است و باعث عدم آسیب به برخی از عروق، اعصاب، بافت‌ها و غیره خواهد شد.

مطالبی که قصد بررسی آن را داریم، عبارتند از:

پیکرتراشی چیست؟

هدف از انجام پیکرتراشی

بررسی تفاوت پیکرتراشی و لیپوماتیک

انواع تکنیک‌های پیکرتراشی شامل چه مواردی خواهد شد؟

شیوه‌های جراحی پیکرتراشی

تکنیک‌های تخلیه چربی به‌ غیر از جراحی

شرایط انجام انواع تکنیک‌های پیکرتراشی به چه صورت می‌باشد؟

پیکرتراشی به روش‌های لیپوماتیک

نتیجه لیپوماتیک در ساق پا

مدت ‌زمان وجود ورم در لیپوماتیک

مدت‌ زمان استفاده از گن بعد از لیپوماتیک

رابطه لیپوماتیک و بارداری

شناخت ترشحات بعد از لیپوماتیک

رابطه قاعدگی بانوان و لیپوماتیک

استفاده از کمپرس در لیپوماتیک

چگونگی انجام لیپوماتیک باسن

استفاده از تکنیک لیپوماتیک برای غبغب

پیکرتراشی به روش لیپوست

تفاوت لیپوست و لیپوماتیک

مزایای تکنیک لیپوست

پیکرتراشی به روش لیپوساکشن

تفاوت لیپوست و لیپوساکشن

پیکرتراشی به روش ابدومینوپلاستی

تفاوت لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی

پیکر تراشی به روش لیپولیزر

مزایای استفاده از تکنیک لیپولیزر

نحوه انجام لیپولیزر

نتیجه تکنیک لیپولیزر

استفاده همزمان از لیپولیزر و لیپوساکشن

پیکرتراشی به روش واترجت یا بادی جت

شناخت برخی از مزایای بادی جت

نتیجه پیکر تراشی با بادی جت

پیکرتراشی به روش اولترازد

شرایط پیکرتراشی با شیوه اولترازد

مزایای پیکرتراشی با تکنیک اولترازد

افراد مستعد از پیکرتراشی با تکنیک اولترازد

پیکرتراشی به روش کرایولیپولیز

نکاتی در رابطه با پیکرتراشی سرد

لاغری موضعی با دستگاه اکسیلیس: (exilis)

افراد مستعد به استفاده از دستگاه اکسیلیس

چه نکاتی در زمینه انجام انواع تکنیک‌های پیکرتراشی مهم می باشد؟

نکات مهم قبل ‌از پیکرتراشی

مراقبت‌های بعد از پیکرتراشی

میزان فعالیت‌های فیزیکی در پیکرتراشی

کاهش وزن بعد از عملکرد پیکرتراشی به چه اندازه می‌باشد؟

عوارض پیکرتراشی در شکم و پهلوها

جدیدترین تکنیک پیکرتراشی کدام یک از موارد گفته ‌شده می‌باشد؟

هشدار برای استفاده از روش‌های پیکرتراشی

هشدار برای تکنیک لیپولیزر

هشدار برای لیپوماتیک

هشدار برای تکنیک لیپوساکشن

مقایسه مزایای روش‌های پیکرتراشی

سوالات متداول در زمینه استفاده از روش پیکرتراشی چیست؟

جمع بندی مطالب

اگر می خواهید درباره قرص های لاغری بدانید، مقالات زیر را مطالعه کنید:

 1. آمپول لاغری saxenda
 2. قرص لاغری گلدن لیمب

هدف از انجام پیکرتراشی

افراد بسیار زیادی درگیر معضل چاقی و اضافه‌وزن هستند و ممکن است تا به امروز از روش‌های بسیاری همچون استفاده از ورزش و رژیم‌های غذائی، نتوانستند به نتایج دلخواه خود از چاقی و از برطرف‌ شدن چاقی و اضافه ‌وزن برسند.

در واقع هدف از پیکرتراشی، کاهش سایز و رسیدن به یک تناسب اندام ایده‌آل می‌باشد که ممکن است راه‌ حل مناسبی برای افرادی شناخته شود که از طریق ورزش و رژیم نتوانستند اثربخشی خوبی روی کاهش وزن خود داشته باشند.

هدف از انجام پیکرتراشی
هدف از انجام پیکرتراشی

تعداد بسیار زیادی از افراد قطعا نام این روش نوین را شنیده‌اند، اما همچنان اطلاعات دقیق و جامعی در رابطه با شرایط انجام آن ندارند.

البته تکنیک‌های بسیار مختلفی در حین انجام پیکرتراشی روی بیمار صورت می‌گیرد که لازم است در ادامه مقاله، به جزئیات مربوط به آن‌ها بپردازیم.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین جراح چاقی در اصفهان دیدن کنید.

بررسی تفاوت پیکرتراشی و لیپوماتیک

نکته منحصر به‌ فردی که در این‌ میان وجود دارد، این است که برخی از افراد به‌ اشتباه پیکرتراشی را همانند لیپوماتیک می‌دانند. در صورتی ‌که این دو مقوله با یکدیگر کاملاً متفاوت هستند.

لیپوماتیک یکی از روش‌های موجود در زیر مجموعه عمل پیکرتراشی شناخته می‌شود که در برخی مواقع می‌تواند برای بدن افراد کارساز و مفید باشد.

در حالت کلی انجام عمل پیکر تراشی از برخی شیوه‌های غیر تهاجمی و تهاجمی تشکیل‌ شده است که هدف اصلی آن‌ها بر طرف نمودن چربی‌های اضافی در بخش‌های مختلف بدن می‌باشد.

برخی از افراد تصور می‌کنند که پیکرتراشی فقط با یک روش انجام می‌گیرد، در صورتی‌ که باورهای آن‌ها کاملاً نادرست است و شیوه‌های متعددی که از پیکرتراشی وجود دارد، تحت نظر یک پزشک حاذق انجام خواهد گرفت تا بتوان یک ظاهر ایده‌آل را برای افراد ایجاد کرد.

بررسی تفاوت پیکرتراشی و لیپوماتیک
بررسی تفاوت پیکرتراشی و لیپوماتیک

حال در ادامه به انواع تکنیک‌های پیکرتراشی خواهیم پرداخت. اما قبل ‌از آن بهتر است بدانید که درست است که امروز صحبت از پیکرتراشی همه جا به میان می‌آید، اما ممکن است برای برخی از افراد روش مناسبی نباشد.

به دلیل این ‌که امکان بازگشت چربی‌ها و اضافه ‌وزن بعد از پیکرتراشی نیز همچنان وجود خواهد داشت و به ‌عنوان یک روش پایدار و مفید شناخته نمی‌شود.

در صورتی‌ که پیشنهاد ما استفاده از جراحی‌های چاقی به عنوان روش بسیار کاربردی و مناسبی به ‌جای استفاده از انواع پیکرتراشی می‌باشد و بدون بازگشت می‌تواند امکان برطرف نمودن اضافه‌وزن و چاقی‌ها را برای افراد به وجود بیاورد.

انواع تکنیک‌های پیکرتراشی شامل چه مواردی خواهد شد؟

شناخت دقیق در رابطه با انواع تکنیک‌های پیکرتراشی باعث می‌شود تا سطح اطلاعات خود را در این زمینه قوی کنیم و آگاه شویم که به چه اندازه تکنولوژی در زمینه رسیدن به اندام ایده‌آل گسترده ‌شده است و پزشکان متخصص تا چه اندازه برای استفاده از روش پیکرتراشی تلاش می‌کنند.

شناخت دقیق در رابطه با تکنیک‌های پیکرتراشی باعث می‌شود تا افراد بهترین روش ممکن را از بین آن‌ها برای رسیدن به تناسب اندام انتخاب کنند و بتوانند از نتیجه آن استفاده کنند.

اولین ‌بار جراحی شکم چاق با عملکرد جراحی فتق ناف انجام شد. این جراحی بدین ‌صورت بود که قسمتی از چربی‌ها و پوست شکم از بخش پائین حذف می‌شد.

سپس دو طرف شکم به یکدیگر بخیه می‌شد. اما به‌ مرور زمان پزشکان دریافتند که این روش نمی‌تواند کاربرد آن‌ چنانی را برای رسیدن به تناسب اندام داشته باشد.

بعد از آن، روش‌های معقول‌تر دیگری برای کاهش چربی‌های اضافه بدن روی کار آمد که تقریباً مشابه با لیفت صورت بود. استفاده از این روش‌ها که باعث ثابت نگه ‌داشتن ناف در جای خود می‌باشد، اصطلاحاً با روش‌های پیکرتراشی بدون جراحی نام گرفته است.

در هر صورت درست است که استفاده از روش‌های پیکرتراشی ثبات کافی ندارد و مجدداً افزایش وزن برای افراد در یک بازه زمانی اتفاق خواهد افتاد، اما همچنان خود را موظف می‌دانیم تا در رابطه با انواع تکنیک پیکرتراشی اطلاعاتی در اختیار شما قرار بدهیم. حال در ادامه به بررسی این ‌موضوع خواهیم پرداخت.

شیوه‌های جراحی پیکرتراشی

 • جراحی پلاستیک شکم
 • جراحی پلاستیک سینه شامل: لیفت سینه، ایمپلنت سینه و ماموپلاستی
 • جراحی ران
 • جراحی بازو
شیوه‌های جراحی پیکرتراشی
شیوه‌های جراحی پیکرتراشی

تکنیک‌های تخلیه چربی به‌ غیر از جراحی

در کنار تکنیک‌های گفته ‌شده در موارد بالا که در دسته‌بندی تکنیک‌های پیکرتراشی قرار گرفته‌اند، همچنان برخی از تکنیک‌های دیگر قادر به تخلیه چربی‌ها می‌باشند که در دسته‌بندی روش‌های غیر جراحی شناخته می‌شوند که مهم‌ترین آن‌ها شامل موارد زیر خواهند شد.

 • لیپوماتیک
 • لیپوست
 • لیپوساکشن
 • لیپولیزر
 • ابدومینوپلاستی
 • بادی جت
 • کرایولیپولیز
 • اولترازد
 • دستگاه اکسیلیس (exilis)
تکنیک‌های تخلیه چربی به‌ غیر از جراحی
تکنیک‌های تخلیه چربی به‌ غیر از جراحی

شرایط انجام انواع تکنیک‌های پیکرتراشی به چه صورت می‌باشد؟

حال که به‌ صورت جزئی با انواع تکنیک‌های پیکرتراشی آشنا شدید، بهتر است به بررسی بیشتر در رابطه با هر یک از آن‌ها بپردازیم و پرسش و پاسخ‌های بسیار زیادی در رابطه با آن‌ها را مطرح کنیم.

با ما در ادامه این مطلب همراه باشید تا به درک این ‌موضوع برسید که به چه دلیل می‌گوییم استفاده از پیکر تراشی به ‌اندازه استفاده از جراحی‌های چاقی نمی‌تواند کارساز و مفید باشد.

زیرا در یک بازه زمانی، امکان بازگشت چربی‌های حذف‌شده توسط پیکرتراشی وجود خواهد داشت. در صورتی ‌که این شرایط برای انواع جراحی‌های چاقی وجود نخواهد داشت و به‌ صورت پایدار می‌توانند بدون بازگشت باعث کاهش وزن افراد گردد.

پیکرتراشی به روش‌های لیپوماتیک

احتمالاً تا به امروز بسیار زیاد نام روش لیپوماتیک را شنیده‌اید. این روش به عنوان یکی از تکنیک‌های لاغری شناخته‌ شده است که باعث برطرف نمودن چربی‌های اضافی بدن خواهد شد.

مهم‌ترین نکته ای که در راستای انجام تکنیک لیپوماتیک وجود دارد، این است که هیچ‌ گونه برشی در ناحیه مد نظر صورت نخواهد گرفت و فقط فرآیند درمان از این طریق با استفاده از سوراخ‌های موجود در نواحی تحت درمان انجام خواهد گرفت.

سپس از طریق سوراخ‌های ایجاد شده، میله‌های مخصوصی توسط پزشک متخصص به بدن بیمار وارد خواهد شد که این میله‌ها قادر به برطرف نمودن و خارج کردن چربی‌های اضافه از بدن شخص می‌باشند.

استفاده از این روش از طریق شیوه امواج ماوراء بنفش صورت خواهد گرفت

استفاده از این روش از طریق شیوه امواج ماوراء بنفش صورت خواهد گرفت. در برخی از مواقع، پزشکان استفاده از این روش را برای کاهش وزن برخی از افراد تشخیص می‌دهند و بیان می‌کنند که استفاده از این روش، مزایا و ویژگی‌های بسیار زیادی خواهد داشت.

یکی از مهم‌ترین مزایایی که از نظر برخی پزشکان در روش لیپوماتیک که یکی از زیرشاخه‌های پیکرتراشی شناخته می‌شود، وجود دارد؛ این است که افرادی که قصد فرم دهی به بخشی از نقاط بدن خود را دارند، قادر هستند تا به واسطه چربی‌های خارج‌ شده از بدن خود، این چربی‌ها را به نواحی جدید برای فرم دهی تزریق کنند.

در واقع استفاده از روش لیپوماتیک برای برخی از افراد باعث می‌شود با یک تیر دو نشان بزنند و به اهداف دیگر خود برای کاهش حجم برخی از مناطق مختلف بدن برسند.

برخی از مراقبت‌های لازم برای انجام لیپوماتیک وجود دارد که مهم‌ترین آن عدم استفاده از سیگار و مصرف الکل حدوداً دو هفته قبل ‌از انجام لیپوماتیک می‌باشد.

البته همچنان اگر فردی به داروی خاصی حساسیت دارد، باید پزشک جراح خود را از این ‌موضوع مطلع کند تا فرایند لیپوماتیک به بهترین نحو ممکن صورت بگیرد.

قابل‌ ذکر است بدانید که قبل‌از انجام جراحی لیپوماتیک باید به حد کافی مصرف نمک را در زندگی خود کنترل کنید و آن را کاهش دهید.

استفاده از این روش از طریق شیوه امواج ماوراء بنفش صورت خواهد گرفت
استفاده از این روش از طریق شیوه امواج ماوراء بنفش صورت خواهد گرفت

نتیجه لیپوماتیک در ساق پا

همان ‌طور که گفتیم، لیپوماتیک یکی از زیرشاخه‌های تکنیک پیکرتراشی می‌باشد. حال موضوعی که بعد از انجام لیپوماتیک در ساق پا به ‌عنوان نتیجه قابل‌ مشاهده خواهد بود، برای افراد بسیار مهم و ضروری است.

زیرا داشتن زیبایی و تناسب در ساق پا برای برخی از افراد بسیار مهم است و در صددند تا بتوانند با روش‌های متفاوتی همچون لیپوماتیک به این خواسته خود برسند.

به خصوص بانوان بیشتر خواستار رسیدن به تناسب در ساق پا می‌باشند. حال موردی که بعد از لیپوماتیک در ساق پا مشاهده خواهد شد، یکپارچگی و متناسب شدن این ناحیه با دیگر اعضای بدن فرد می‌باشد و در نهایت می‌تواند تاثیر بسیار زیادی روی ظاهر افراد بگذارد.

مدت ‌زمان وجود ورم در لیپوماتیک

مسئله مهم دیگر، در رابطه با پاسخ به سوالات افراد مخصوص به وجود ورم در لیپوماتیک است. زیرا کاملاً طبیعی است که هر فردی که تحت درمان با لیپوماتیک قرار بگیرد، بعد از یک بازه زمانی، ورم خواهد داشت. البته این ‌موضوع آسیب‌زا نمی‌باشد و با گذشت ۶ تا ۸ هفته به‌ صورت کامل برطرف خواهد شد.

هر چند که ممکن است همچنان روش پیکرتراشی و زیرشاخه‌های آن همچون لیپوماتیک، روش مناسبی برای رسیدن به کاهش وزن و لاغری اصولی نباشند، اما بهتر است با آن‌ها بیشتر آشنا شوید.

مدت‌ زمان استفاده از گن بعد از لیپوماتیک

یکی دیگر از سوالات مربوط به این روش که در دسته‌بندی عمل‌های پیکرتراشی به شیوه‌ لیپوماتیک شناخته می‌شود، مدت‌ زمان استفاده از گن می‌باشد.

طی بررسی‌های مختلف دریافتیم که بیماران بعد از انجام این روش تا حدود یک ماه نیازمند استفاده از گن می‌باشند.

البته قطعا بعد از انجام روش لیپوماتیک، جزئیات مربوطه آن توسط پزشک شما توضیح داده خواهد شد و نکات مربوط به مراقبت بعد از لیپوماتیک توسط ایشان برای شما ذکر خواهد شد.

هر چند که بهتر است بدانید انواع روش‌های پیکرتراشی و زیرمجموعه‌های آن‌ها به ‌عنوان روش‌های مفیدی برای کاهش وزن و لاغری شناخته نمی‌شوند.

به دلیل این‌ که امکان بازگشت مجدد چربی‌ها وجود خواهد داشت و این باعث می‌شود تا هزینه، زمان و سلامتی شما تحت تاثیر قرار بگیرد. به ‌جای استفاده از انواع روش‌های پیکرتراشی و زیرمجموعه‌های آن‌ها می‌توانید از روش جراحی چاقی بدون بازگشت و بدون وجود عوارض برای رسیدن به تناسب اندام دلخواه خود بهره‌مند شوید.

مدت‌ زمان استفاده از گن بعد از لیپوماتیک
مدت‌ زمان استفاده از گن بعد از لیپوماتیک

رابطه لیپوماتیک و بارداری

مسئله مهم دیگری که ممکن است در ذهن برخی از افراد وجود داشته باشد، امکان بارداری بعد از انجام روش لیپوماتیک می‌باشد. طبق گفته پزشکان در این حوزه، هیچ‌ گونه مانعی برای بارداری بعد از انجام لیپوماتیک وجود ندارد و افراد بعد از انجام این روش زیبایی نیز می‌توانند از این شرایط بهره‌مند شوند.

شناخت ترشحات بعد از لیپوماتیک

حدوداً بین ۲ تا ۳ روز بعد از انجام لیپوماتیک، ترشحات بسیار زیادی از بدن بیمار حاصل می‌گردد که به گفته‌ی متخصصان استفاده از این روش، بروز ترشح در این بازه زمانی هیچ‌ گونه جای نگرانی وجود ندارد و کاملاً امری عادی می‌باشد و برای بهبودی باید حتما ترشحات انجام بگیرد.

رابطه قاعدگی بانوان و لیپوماتیک

سؤال مهم دیگری که در زمینه لیپوماتیک در زیرمجموعه پیکرتراشی در ذهن افراد جای گرفته ‌است، در رابطه با اختلالات ایجاد شده در زمینه قاعدگی بانوان می‌باشد.

زیرا تعداد بسیار زیادی از افراد بعد از انجام این روش دچار اختلال قاعدگی شده‌اند. البته ممکن است این شرایط برای همه افراد اتفاق نیفتد.

اما در بسیاری از بانوان دیده‌ شده که اختلالات قاعدگی بعد از انجام لیپوماتیک صورت ‌گرفته است که از نظر پزشکان این حوزه، امری کاملاً طبیعی است و جای نگرانی در این‌ مورد وجود نخواهد داشت.

استفاده از کمپرس در لیپوماتیک

نکته‌ی بسیار مهمی که برای مراقبت در زمینه لیپوماتیک وجود دارد، این است که استفاده از کمپرس سرد و یا گرم در نواحی که لیپوماتیک روی آن‌ها صورت گرفته‌ است، مضر می‌باشد و قطعا نباید از آن‌ها استفاده داشت.

استفاده از کمپرس در لیپوماتیک
استفاده از کمپرس در لیپوماتیک

چگونگی انجام لیپوماتیک باسن

یکی دیگر از بخش‌های بسیار مهم بدن که قطعا ممکن است چاقی‌های بسیار موضعی در این ناحیه اتفاق بیفتد و مکان مناسبی برای انباشته شدن چربی‌های اضافی بدن باشد، باسن می‌باشد که البته ناحیه‌ باسن تاثیر به سزایی روی زیبایی اندام افراد خواهد داشت.

حال یکی از شیوه‌های پیکرتراشی با نام لیپوماتیک که می‌تواند برای حذف چربی‌های این نواحی مورد استفاده قرار بگیرد، عمل لیپوماتیک باسن می‌باشد که از طریق امواج اولتراسونیک سبب از بین بردن چربی‌های موجود در این نواحی خواهد شد.

سپس به واسطه ساکشن، چربی‌ها از این طریق، از بدن بیمار بیرون داده می‌شوند. شرایط انجام این عمل به گونه‌ای است که در ابتدا بیمار باید تحت بی‌حسی‌های موضعی قرار بگیرد.

بعد از آن سوراخی در پوست بیمار به وجود می‌آید تا باعث داخل شدن لوله‌های مخصوص لیپوماتیک به بدن بیمار گردد.

از طریق لوله ها، امواج به بدن بیمار خواهند رسید و باعث جدا شدن چربی‌های موجود از ناحیه باسن خواهد شد. سوراخ‌هایی که در این زمینه انجام می‌گیرد، اندازه ای بین ۲ تا ۵ میلی‌متر دارند.

استفاده از تکنیک لیپوماتیک برای غبغب

مسئله مهم دیگر، در رابطه با استفاده از تکنیک زیبایی تکنیک لیپوماتیک برای نواحی غبغب می‌باشد. این شرایط نیز از طریق استفاده از این تکنیک برای برطرف نمودن چربی‌های غبغب نیز امکان‌پذیر می‌باشد و هیچ‌ گونه آثار زخم روی صورت شخص به ‌جا نخواهد ماند.

اما با توجه به این که استفاده از این روش بسیار طبیعی می‌باشد، ممکن است برخی از افراد به دلیل عدم آگاهی از این تکنیک، برای برطرف نمودن چربی‌های غبغب خود استفاده داشته باشند.

با این‌ حال درست است که روش لیپوماتیک از نظر برخی از پزشکان در دسته‌بندی شیوه پیکرتراشی بسیار مفید و منحصر به‌ فرد می‌باشد یا می‌تواند افراد را از مشکل چربی‌های اضافی در امان نگه دارد،

اما قطعا عوارض بسیار زیادی از این شرایط در بدن بیمار حاصل می‌گردد و نمی‌توان گفت که یک روش مفید و کاربردی برای حذف چربی‌ها می‌باشد.

دلیل اصلی آن، بازگشت چربی‌ها در یک بازه زمانی می‌باشد و باعث می‌شود که استفاده از روش پیکرتراشی، یک روش دائمی و پایدار نباشد.

به ‌جای آن می‌توانید به پیشنهاد ما از جراحی‌های چاقی که روش‌های پایدار و بدون بازگشت می‌باشند، استفاده داشته باشید تا بدون هیچ‌ گونه عوارضی، کاهش وزن و لاغری را در اندام‌های مختلف خود توسط جراح چاقی تجربه کنید.

استفاده از تکنیک لیپوماتیک برای غبغب
استفاده از تکنیک لیپوماتیک برای غبغب

پیکرتراشی به روش لیپوست

یکی دیگر از تکنیک‌های اصلی که به‌ عنوان نسل جدید لیپوماتیک معرفی شده است و در دسته‌بندی و زیرمجموعه روش پیکرتراشی شناخته می‌شود، استفاده از روش لیپوست می‌باشد.

لاغری از این طریق، از دو تکنیک لرزش یا ویبره و حرکات رفت و برگشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما شرایط استفاده از این دو روش به گونه‌ای است که باعث جداسازی سلول‌های چربی از بافت‌ها خواهد شد

و انجام این عمل کمک می‌کند تا احتمال گلوله گلوله شدن چربی‌ها در نواحی پوست به کمترین حد ممکن برسد و به ‌هیچ‌ عنوان دچار ناهمواری در سطح زیر پوست نخواهد شد.

استفاده از این تکنیک قادر به خارج کردن چربی‌های زیر پوست می‌باشد. البته به همین دلیل، لازم به دریافت بی‌حسی‌های موضعی می‌باشد تا بیمار دچار هیچ‌ گونه احساس بد نشود.

جلسات متعددی از این روش صورت خواهد گرفت که بهتر است برای هر کدام از نواحی، درمان به ‌صورت جداگانه اقدام شود.

طبق گفته‌های برخی از پزشکان در این حوزه، استفاده از این روش به ‌عنوان یکی از روش‌های ایمن برای رسیدن به کاهش وزن و لاغری شناخته می‌شود.

پیکرتراشی به روش لیپوست
پیکرتراشی به روش لیپوست

یکی از مهم‌ترین عوامل مهمی که باعث می‌شود افراد متقاضی حتما از روش‌های پیکرتراشی استفاده داشته باشند، ایمن و بدون خطر بودن آن‌ها است که این شیوه توانسته ثابت کند هیچ‌ گونه آسیبی برای بیماران به ‌همراه نخواهد داشت.

البته همچنان قطع به ‌یقین نمی‌توان گفت که استفاده از این روش می‌تواند برای افراد مفید به حساب آید. زیرا پایداری کافی را برای رسیدن به تناسب اندام نخواهد داشت و امکان دارد بعد از گذشت بازه زمانی، مجدداً چربی‌های زیر پوست بازگشت داشته باشد.

بهتر است به‌ جای استفاده از این روش در زیرمجموعه‌ی پیکرتراشی، از روش‌های جراحی چاقی که بدون بازگشت می‌باشند، نتیجه بگیرید.

تفاوت لیپوست و لیپوماتیک

ممکن است این سوال در ذهن برخی از مخاطبان شکل بگیرد که چه تفاوت‌هایی بین دو تکنیک پیکرتراشی یعنی لیپوست و لیپوماتیک وجود دارد.

برای پرسش به این پاسخ باید بگوییم که قدرت دستگاه لیپوست به نسبت لیپوماتیک بیشتر می‌باشد و به‌ عنوان یکی از تکنولوژی‌های جدید و پیشرفته‌تر به حساب می‌آید.

این‌ مورد به ‌عنوان یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های بین این دو تکنیک به حساب می‌آید. در کنار آن بهتر است بدانید که با استفاده از روش لیپوست، پزشک می‌تواند میزان زیادی چربی را به نسبت روش لیپوماتیک از بدن بیمار خارج کند و این مسئله به عنوان یکی از ویژگی‌های آن به حساب می‌آید.

البته به نسبت روش لیپوماتیک؛ میزان تورم، درد و کبودی در روش لیپوست نیز کمتر می‌باشد و می‌تواند رضایت بسیاری از افراد را برای خارج کردن چربی‌ها از بدن ایجاد کند.

مزایای تکنیک لیپوست

تکنیک لیپوست به‌ عنوان یکی از زیرمجموعه‌های پیکرتراشی قادر است تا از دو روش ساکشن و ویبرشن به ‌صورت هم‌زمان استفاده داشته باشد و از این طریق نتیجه خوبی از کاهش چربی‌های بدن افراد بگیرد.

به‌علاوه به دلیل این‌ که استفاده از این روش نیازی به بیهوشی ندارد و فقط با بی‌حسی‌های موضعی انجام می‌گیرد، به‌ عنوان یک مزیت شناخته می‌شود.

البته با استفاده از این روش، تمامی چربی‌ها به ‌صورت سالم از بدن بیمار خارج می‌شوند و می‌توانند بعداً برای نواحی دیگر بدن افراد مورد استفاده قرار بگیرند که البته این یکی از مزیت‌های مهم مشترک بین روش لیپوست و لیپوماتیک می‌باشد.

مزایای تکنیک لیپوست
مزایای تکنیک لیپوست

پیکرتراشی به روش لیپوساکشن

روش ساکشن یکی دیگر از زیرمجموعه پیکرتراشی است که برای استفاده از آن یک برش بسیار کوچک در محل مد نظر ایجاد می‌گردد.

سپس به واسطه کانولا که به یک دستگاه مکش اتصال داده ‌شده، از چربی‌های موجود در بدن بیمار تخلیه خواهند شد. تفاوت‌های بسیار زیادی در این روش با شیوه‌های قبلی وجود دارد.

زیرا چربی‌های موجود از این طریق دیگر قابل ‌استفاده نمی‌باشد. دلیل اصلی آن این است که چربی‌های اضافی زیر پوستی در ابتدا به واسطه حرارت سوزانده خواهند شد

و سپس از طریق مکش از بدن خارج می‌شوند و دیگر شرایط استفاده از آن‌ها وجود نخواهد داشت. نواحی مختلف بدن می‌توانند چربی‌های خود را از طریق لیپوساکشن تخلیه کنند. به ‌عنوان نمونه برای صورت، گردن، سینه، پشت، پاها، شکم و دیگر نواحی کاربرد دارد.

دوران نقاهت 6 هفته ای

از نظر بسیاری از متخصصین، استفاده از این تکنیک اثربخش است. اما طبق بررسی‌ها، دوران نقاهت آن حدوداً ۶ هفته بررسی شده ‌است.

قطعا هر گونه عمل دارای عوارض بسیار زیادی می‌باشد که استفاده از لیپوساکشن می‌تواند تورم، کبودی و دیگر موارد را به ‌همراه داشته باشد.

البته این روش قابل ‌بازگشت است. به ‌همین دلیل است که از نظر ما استفاده از روش‌های زیرمجموعه پیکرتراشی کاملاً مفید به‌ نظر نمی‌رسند.

زیرا امکان بازگشت چربی‌ها و چاقی مجدد وجود خواهد داشت. در صورتی ‌که استفاده از جراحی‌های چاقی به ‌عنوان یک روش پایدار و بدون بازگشت می‌توانند باعث رسیدن به تناسب اندام دلخواه افراد شوند و مزیت‌های بیشتری به نسبت روش‌های پیکرتراشی داشته باشند.

دوران نقاهت 6 هفته ای
دوران نقاهت 6 هفته ای

تفاوت لیپوست و لیپوساکشن

استفاده از دستگاه‌های ساکشن بدین‌ صورت است که سلول‌های چربی با استفاده از مکش خارج خواهند شد. این شرایط باعث از بین رفتن کیفیت سلول‌ها می‌گردد.

به ‌همین دلیل تفاوت اصلی آن با روش لیپپوست این است که نمی‌توان از چربی‌های موجود آن استفاده کرد. در صورتی ‌که در روش لیپپوست، چربی‌های تخلیه‌ شده می‌توانستند قابل ‌استفاده باشند و برای دیگر نقاط بدن کاربرد داشته باشند.

از طرفی دیگر وجود درد و کبودی و دوران نقاهت و عوارض لیپوساکشن نسبت به روش‌های دیگر پیکرتراشی بیشتر می‌باشد.

به‌ همین دلیل است که استفاده از این روش همچنان توصیه نخواهد شد و به نسبت آن جراحی‌های چاقی می‌تواند عملکرد بهتری را برای بدن افراد به دنبال داشته باشند.

تفاوت لیپوست و لیپوساکشن
تفاوت لیپوست و لیپوساکشن

پیکرتراشی به روش ابدومینوپلاستی

این روش به‌ عنوان یکی از زیرمجموعه‌های پیکرتراشی، اغلب برای افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که میزان زیادی چربی در ناحیه پهلو و شکم خود دارند و اغلب آن‌ها دارای شکمی افتاده و آویزان می‌باشند.

استفاده از روش لیپوماتیک دیگر برای این دسته از افراد پاسخ‌گو نیست. به‌ همین دلیل باید حتما از روش ابدومینوپلاستی استفاده داشته باشند تا بتوانند چربی‌های موجود بدن خود را خارج کنند.

علاوه‌ بر آن، استفاده از این روش باعث کشیده‌تر شدن پوست و چین ‌و چروک موجود روی پوست به دلیل از بین رفتن چربی‌ها نیز خواهد شد.

عملکرد استفاده از این روش به گونه ایست که پوست زیر شکم برش داده می‌شود. سپس از طریق ناحیه‌ای بالاتر از بخش ناف، پوست شکم به سمت پایین پیوند داده می‌شود.

در این شرایط یک برش در زیر ناحیه شکم ایجاد می‌گردد که با گذشت زمان برطرف خواهد شد. اما برای برطرف نمودن کامل جای بخیه می‌توانید از روش‌های دیگر نیز کمک بگیرید.

تفاوت لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی

مهم‌ترین تفاوتی که بین این روش با لیپوماتیک وجود دارد، این است که استفاده از لیپوماتیک برای افرادی می‌باشد که دچار چاقی موضعی می‌باشند.

اما استفاده از این روش اغلب برای افرادی که دارای چربی‌های بسیار زیاد در ناحیه شکم می‌باشند و ابعاد شکم آن‌ها بسیار بزرگ و آویزان می‌باشد، کاربرد خواهد داشت.

هر چند که همچنان نمی‌توان گفت این روش به ‌عنوان یک راه‌ حل پایدار و دائمی باشد. زیرا به‌ مرور زمان امکان بازگشت چربی‌ها وجود خواهد داشت.

تفاوت لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی
تفاوت لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی

به ‌همین دلیل استفاده از روش جراحی چاقی به نسبت روش‌های پیکرتراشی نتیجه بهتری در بر خواهند داشت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله جراح چاقی در اصفهان را مطالعه کنید.

پیکر تراشی به روش لیپولیزر

همان ‌طور که از نام این روش مشخص است، با استفاده از تکنیک لیزر انجام خواهد گرفت. گرما یکی از مهم‌ترین دلایل از هم گسستن چربی‌ها می‌باشد.

البته مهم‌ترین دلیل استفاده از این روش این است که باعث شلی در پوست نخواهد شد و اغلب برای اندام‌هایی همچون غبغب، ران، پهلوها، شکم و دیگر موارد کارساز می‌باشد.

استفاده از روش لیپولیزر می‌تواند باعث تحریک کلاژن سازی نیز گردد و باعث جلوگیری از افتادگی و شلی پوست می‌شود.

البته افرادی که دچار بیماری‌هایی همچون دیابت، سرطان، بیماری‌های قلبی و کلیوی هستند، قادر به انجام این روش نیستند. بنابراین بهتر است حتما شرایط خود را بسنجید، سپس از این روش استفاده داشته باشید.

استفاده از این روش، نیاز به جلسات مشاوره دارد که پزشک بتواند با معاینات دقیق، تشخیص دهد که میزان افتادگی و میزان درصد چربی بدن فرد به چه صورت می‌باشد تا بتواند از این دستگاه برای برطرف نمودن چربی‌ها استفاده کند.

مزایای استفاده از تکنیک لیپولیزر

 • باعث درمان سلولیت‌ها خواهد شد.
 • روش دردناکی نیست.
 • باعث آویزان و شلی پوست نخواهد شد.
 • موفقیت و اثربخشی بالایی دارد.
 • نتایج آن برای افراد مثمر ثمر است.
 • نسبت ‌به روش‌های دیگر هزینه مناسب‌تری دارد.
 • باعث سوختگی پوست نخواهد شد.
 • باعث از بین بردن چربی‌ها و سفت شدن پوست خواهد شد.
 • ایمن است و آسیبی به پوست نمی‌رساند.
مزایای استفاده از تکنیک لیپولیزر
مزایای استفاده از تکنیک لیپولیزر

نحوه انجام لیپولیزر

در واقع لیزر به‌ معنای تخریب کردن بافت‌ها و کاهش چربی‌ها شناخته می‌شود که تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد.

در این روش، در بخش‌های تحت درمان سوراخ‌هایی شکل می‌گیرد که اشعه‌های لیزر از طریق این سوراخ‌ها به داخل بدن فرستاده می‌شوند و باعث برطرف نمودن چربی‌های بدن خواهند شد.

سپس چربی‌ها از طریق مکش از بدن خارج می‌شود و فرایند انجام لیپولیزر به پایان می‌رسد و البته امکان استفاده از چربی‌ها برای نواحی دیگر بدن وجود خواهد داشت.

نتیجه تکنیک لیپولیزر

لیپولیزر که به ‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های روش پیکرتراشی شناخته می‌شود، دوران نقاهت طولانی نخواهد داشت و فرد بعد از انجام این روش، می‌تواند به فعالیت‌های روزانه خود بپردازد.

البته استفاده از دستورالعمل‌های پزشکی و رژیم غذایی مناسب کمک می‌کند تا فرد مجدداً دچار اضافه‌ وزن نشود. هر چند که نمی‌توان از این روش به‌ عنوان یک راه ‌حل دائمی برای کاهش وزن استفاده کرد.

زیرا امکان بازگشت چربی‌ها وجود خواهد داشت. به ‌همین دلیل است که همواره توصیه می‌شود استفاده از روش‌هایی همچون جراحی چاقی را مهم و ضروری بشناسید.

پیشنهاد می کنیم از پست ماست و دارچین برای لاغری دیدن کنید.

استفاده هم‌زمان از لیپولیزر و لیپوساکشن

در برخی مواقع امکان استفاده همزمان از این دو تکنیک به ‌عنوان زیرمجموعه‌های پیکرتراشی در کنار یکدیگر وجود دارد. در صورتی‌ که فرد قصد داشته باشد تا نتیجه بهتری از کاهش وزن دریافت کند، بنا بر دستور پزشک می‌تواند از این دو روش در کنار یکدیگر استفاده کند.

اما به دلیل این ‌که اشعه موجود در دستگاه لیپولیزر باعث تخریب چربی‌ها می‌گردد، آثار مخربی بر بدن به ‌جا نخواهد گذاشت.

البته می‌توان گفت که استفاده از این روش برای همگان مناسب نیست و فقط بنا بر تشخیص پزشک می‌توان از این روش استفاده کرد.

در هر صورت همچنان استفاده از این روش به ‌عنوان یک روش دائمی نیست و امکان بازگشت چربی‌ها وجود خواهد داشت. پس می‌توانید از روش‌های مفیدتری همچون جراحی‌های چاقی در این‌ زمینه استفاده داشته باشید.

استفاده هم‌زمان از لیپولیزر و لیپوساکشن
استفاده هم‌زمان از لیپولیزر و لیپوساکشن

پیکرتراشی به روش واترجت یا بادی جت

تحول عظیم دیگری که در عرصه پزشکی شکل‌ گرفته است، روش بادی جت است که یکی دیگر از زیر مجموعه‌های پیکرتراشی است که با وجود دستگاه، قادر به برداشتن چربی‌های موجود می‌باشد.

برای استفاده از این روش، از فشار آب استفاده خواهد شد. در واقع دستگاه بادی جت میله‌ای فلزی می‌باشد که از طریق نوک آن، آب با فشار بسیار زیاد به بیرون پرتاب می‌شود و باعث برخورد آب به چربی‌ها می‌گردد و آن‌ها را از بافت‌های بدن جدا می‌کند.

البته لازم است بدانید که این روش اصولا ماندگاری نخواهد داشت و چربی‌های حذف ‌شده از بدن بیمار نیز قابل ‌استفاده نیستند.

درست است که این روش به صورت سرپایی و به ‌عنوان یکی از روش‌های نوین انجام می‌گیرد و نیازی به بی‌حسی و بیهوشی ندارد، اما همچنان استفاده از آن نمی‌تواند کارساز و مفید برای رسیدن به تناسب اندام و کاهش وزن دائمی باشد. پس قطعا بهتر است از روش‌های دیگری همچون جراحی‌های چاقی استفاده داشت.

شناخت برخی از مزایای بادی جت

 • انجام این روش به ‌صورت سرپایی و تحت بی‌حسی است.
 • سلول‌های چربی به ‌صورت زنده و سالم خارج می‌شوند.
 • زمان عمل بسیار کوتاه است.
 • چربی‌ها به دیگر نواحی بدن تزریق خواهند شد.
 • دوره نقاهت این روش بسیار بسیار کوتاه است.

نتیجه پیکر تراشی با بادی جت

استفاده از این روش به حدوداً 45 ‌تا ۶۰ دقیقه زمان نیاز دارد و نتیجه حاصل ‌شده بدین‌ صورت است که فرد می‌تواند بعد از انجام پیکرتراشی، فوراً فعالیت‌های روزمره خود را انجام بدهد.

البته یک نکته بسیار مهم دیگر وجود دارد که برای استفاده از این روش می‌توان ترمیم سینه‌ها بعد از جراحی سرطان را نیز انجام داد و اغلب برای نواحی مختلف بدن همچون پهلوها، شکم، سینه، ساق پا و گردن استفاده از این تکنیک بسیار مؤثر و مفید می‌باشد.

دلیل برتری استفاده از این شیوه به نسبت روش‌های دیگر پیکرتراشی این است که هیچ‌ گونه ماده خارجی به بدن وارد نمی‌شود و به نسبت دیگر روش‌ها بی‌خطر و ایمن‌تر است.

نتیجه پیکر تراشی با بادی جت
نتیجه پیکر تراشی با بادی جت

پیکرتراشی به روش اولترازد

در پیکرتراشی؛ یکی دیگر از شیوه‌های مهم، روش اولترازد شناخته می‌شود که به واسطه امواج هایفو و یا اولتراسوند می‌توانند فیبروپلاستی را تحریک کنند و باعث تولید بیشتر کلاژن در پوست گردند.

بنابراین این دستگاه می‌تواند به چربی‌های سطحی و عمیق پوست نفوذ داشته باشد و آن‌ها را تبدیل به مایع کند. سپس آن‌ها را از روش‌های مختلف از بدن خارج کند. به ‌همین دلیل استفاده از این روش بدین ‌صورت می‌تواند برای رسیدن به تناسب اندام کمک کند.

شرایط پیکرتراشی با شیوه اولترازد

در ابتدا بیمار باید جلسات مشاوره با پزشک داشته باشد تا پزشک با بررسی آزمایشات قبلی، به آن بپردازد. شیوه‌های مصرف داروهای رقیق‌کننده خون همچون آسپرین از یک هفته قبل ‌از جراحی به بیمار گوشزد خواهد شد.

شرایط پیکرتراشی با شیوه اولترازد
شرایط پیکرتراشی با شیوه اولترازد

به ‌همین دلیل اگر بیمار درگیر مصرف دارویی خاص می‌باشد، حتما باید این موارد را با پزشک خود در میان بگذارد. البته در حین انجام این جراحی، استفاده از دخانیات نیز باعث آسیب ‌رساندن و نتیجه‌ای نادرست خواهد شد.

 • مزایای پیکرتراشی با تکنیک اولترازد
 • این تکنیک برای ۶ تکه کردن شکم اثربخش است.
 • آسیبی همانند وجود زخم برای بدن ندارد.
 • احتمال سوختگی در این روش بسیار کم است.
 • نیازی به بستری‌ شدن ندارد.
 • در مطب پزشکان، انجام این شرایط امکان‌پذیر است.
 • نیازی به بیهوشی در این روش وجود ندارد.
 • برای همه بخش‌های بدن مناسب است.
 • این دستگاه قادر به حذف چربی‌ها با سرعت بالا می‌باشد.

افراد مستعد از پیکر تراشی با تکنیک اولترازد

افرادی که دارای چربی اضافه در بدن خود هستند، قادر به استفاده از این تکنیک می‌باشند. اما افرادی که درگیر بیماری‌های مختلفی همچون بیماری‌های قلبی، کبدی یا دیگر بیماری‌های این ‌چنینی هستند، قطعا قادر به استفاده از این روش نیستند.

البته باید بدانید که بانوان باردار و شیرده نیز امکان استفاده از این روش‌ها را نخواهند داشت. بعد از انجام این عمل باید به مدت دو هفته فرد از گن‌های مخصوص استفاده داشته باشد که به‌ عنوان مراقبت‌های بعد از پیکرتراشی با اولترازد شناخته می‌شود.

همین‌طور بیمار بایستی از انجام فعالیت های سنگین خودداری کند و در دوران نقاهت خود استراحت داشته باشد.

نکته مهم دیگر این است که بر اساس مواردی همچون وزن و میزان چربی‌های اضافی بدن بیمار، تعداد جلسات درمانی توسط پیکرتراشی با روش اولترازد تعیین خواهد شد. اما در نهایت نتیجه ایده‌آل آن بین بازه زمانی ۶ تا ۸ هفته مشخص خواهد شد.

هر چند که این نتیجه پایدار نخواهد بود و نمی‌توان از آن به ‌عنوان یک روش مفید برای کاهش وزن و رسیدن به هدف استفاده داشت.

افراد مستعد از پیکر تراشی با تکنیک اولترازد
افراد مستعد از پیکر تراشی با تکنیک اولترازد

استفاده از هر کدام از روش‌های پیکرتراشی امکان بازگشت چربی‌ها را برای بدن خواهد داشت. به‌ همین دلیل توصیه می‌کنیم از روش‌های معقول‌تری همچون جراحی‌های چاقی، نتیجه بهتری از کاهش وزن و تناسب اندام را دریافت کنید.

پیکرتراشی به روش کرایولیپولیز

یکی دیگر از شیوه‌های پیکرتراشی، روش کرایولیپولیز می‌باشد که به ‌عنوان یک تکنیک غیر تهاجمی شناخته می‌شود و از دمای سرد برای از بین بردن چربی‌ها استفاده خواهد شد.

در کل دمایی بین منفی ۵ تا مثبت ۵ مهم‌ترین عملکرد را برای از بین بردن چربی‌ها خواهد داشت. زیرا چربی‌ها حساس به سرما هستند و در صورت سرمای بیش ‌از اندازه، از بین خواهند رفت.

این روش بدون خطر می‌باشد و نیازی به بستری ‌شدن در بیمارستان نخواهد داشت. برای افرادی که دچار چربی‌های موضعی هستند، استفاده از این راه ‌حل کارساز و مفید می‌باشد.

نکاتی در رابطه با پیکرتراشی سرد

پیکرتراشی سرد یا کرایولیپولیز روشی است که باید نواحی مختلف بدن فرد چندین ‌بار تحت درمان قرار بگیرند تا بتوان از آن نتیجه دریافت کرد.

به‌ همین دلیل فرد باید چندین ناحیه از بدن خود را تحت درمان قرار بدهد تا به نتیجه برسد. در این روش نیازی به بیهوشی نیست و بیمار بین ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت باید تحت درمان باشند.

برخی از ممنوعیت‌های مهم برای استفاده از این روش وجود دارد. زیرا ممکن است بیماری‌های مرتبط با افرادی که دچار بیماری‌های مرتبط با سرما باشند، قادر به استفاده از این روش نباشد.

استفاده از این روش اغلب برای نواحی شکم، باسن، زیر باسن، غبغب، بازوها، پشت، پهلوها و ران، کارساز و مفید می‌باشد. هر چند که استفاده از این روش عوارض بسیار زیادی خواهد داشت

و ممکن است مواردی همچون کبودی، قرمزی و بیهوشی در پوست ایجاد گردد. البته درست است که این عوارض موقتی می‌باشد،

نکاتی در رابطه با پیکرتراشی سرد
نکاتی در رابطه با پیکرتراشی سرد

اما درمان با این روش که یکی از زیرمجموعه‌های تکنیک پیکرتراشی می‌باشد نیز موقتی است و امکان بازگشت چربی‌ها برای افراد وجود خواهد داشت.

لاغری موضعی با دستگاه اکسیلیس: (exilis)

لاغری موضعی با دستگاه اکسیلیس به ‌گونه‌ای است که باعث از بین بردن چربی‌های نواحی تحت درمان خواهد شد. این دستگاه از طریق دریافت انرژی امواج رادیویی باعث تجزیه چربی‌ها خواهد شد

و سپس به ‌مرور این چربی‌ها از بدن خارج خواهند شد. یک نکته مهم در هنگام استفاده از این دستگاه این است که نتیجه آن را بلافاصله بعد از درمان مشاهده خواهید کرد.

استفاده از این روش بدون خطر می‌باشد و نیازی به بستری‌شدن در بیمارستان نخواهد داشت. بنابراین برای افرادی که دچار چاقی‌ها و چربی‌های موضعی می‌باشند، کارساز و مفید می‌باشد.

افراد مستعد به استفاده از دستگاه اکسیلیس

 • افرادی که چاقی بدن آن‌ها بیش ‌از حد نباشد.
 • از افرادی که مداوم چاق و لاغر نمی‌شوند.
 • افرادی که ترک در پوست خود ندارند.
 • افرادی که سلامتی کامل در ذهن، جسم و پوست خود دارند.
 • افرادی که در بخش پهلوها، شکم، بازو و غبغب، چربی اضافه دارند.

با ‌وجود شناخت انواع تکنیک‌های پیکرتراشی، نمی‌توان گفت که استفاده از آن‌ها می‌تواند برای افراد پرفایده باشد. زیرا امکان بازگشت چربی‌ها بعد از گذشت مدت ‌زمانی با استفاده از روش‌های پیکرتراشی وجود خواهد داشت.

اما در صورتی ‌که از روش‌هایی همچون جراحی‌های چاقی استفاده داشته باشید، قطعا چربی‌های موجود در بدن شما به دلیل کاهش یافتن ابعاد معده بازگشت نخواهد داشت و این باعث می‌شود تا همواره استفاده از روش‌های جراحی چاقی، عملکرد بهتری به نسبت روش‌های دیگر داشته باشد.

افراد مستعد به استفاده از دستگاه اکسیلیس
افراد مستعد به استفاده از دستگاه اکسیلیس

چه نکاتی در زمینه انجام انواع تکنیک‌های پیکرتراشی مهم می باشد؟

با بررسی تمامی روش‌های مختلف پیکرتراشی، می‌توان گفت که استفاده از این روش از نظر متخصصان در این زمینه برای همگان امکان‌پذیر می‌باشد.

اما استفاده از این روش برای برداشت چربی‌های نواحی پهلو، شکم و البته بازوها کاربرد بیشتری خواهد داشت و تعداد بسیار زیادی از افراد، متقاضی برطرف نمودن چربی در این نواحی بدن می‌باشند.

با توجه به این ‌که تکنیک‌های بسیار مختلفی از پیکرتراشی وجود دارد، افراد با مراجعه به پزشک می‌توانند عملکرد مد نظر را بنا بر شرایط خود انتخاب کنند.

استفاده از روش پیکرتراشی اغلب برای افرادی که دیگر از طریق رژیم غذایی و ورزش قادر به کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام دلخواه خود نمی‌باشند، عملکرد خوبی است. البته دلایل بسیار زیادی پشت انباشته شدن چربی‌های مختلف در بدن وجود دارد.

به‌ عنوان نمونه عدم فعالیت و ورزش یکی از مهم‌ترین دلایل می‌باشد که چاقی و اضافه ‌وزن می‌تواند رابطه مستقیم با کاهش اعتماد به ‌نفس داشته باشد.

استفاده از عملکردهای پیکرتراشی می‌تواند این امکان را برای افراد فراهم سازند که در کوتاه‌ مدت باعث حذف چربی‌ها شود و افراد را به یک نتیجه ایده‌آل برساند.

اما نمی‌توان در رابطه با ثبات و پایداری نتیجه پیکرتراشی نظر داد. زیرا قطع به‌ یقین به‌ مرور زمان اگر فرد همچنان سبک زندگی گذشته خود را در پیش بگیرد، قطعا دچار چربی بیشتر در نواحی موجود خواهد شد.

نکات مهم قبل ‌از پیکرتراشی

اگر فردی قصد استفاده از انواع تکنیک‌های پیکرتراشی را داشته باشد، حتما باید با یک پزشک متخصص در این زمینه مشاوره کند.

زیرا مصرف برخی از داروهای خاص ممکن است این امکان را برای افراد فراهم سازد که نتوانند از تکنیک‌های منحصر به ‌فرد پیکرتراشی استفاده داشته باشند.

در جلسه اولیه مشاوره، بیمار موظف است تا اطلاعات دقیقی در رابطه با سوابق پزشکی خود در اختیار پزشک متخصص قرار دهد. زیرا ممکن است بنا بر درخواست پزشک، در یک بازه زمانی بیمار موظف به قطع داروهای مصرفی خود باشد.

همچنان نباید از وجود مراقبت‌های بعد از پیکرتراشی غافل ماند. زیرا در صورتی ‌که هیچ‌ گونه توجهی به این موارد نداشته باشید، قطعا نتیجه خوبی از پیکر تراشی دریافت نخواهید کرد.

نکات مهم قبل ‌از پیکرتراشی
نکات مهم قبل ‌از پیکرتراشی

مراقبت‌های بعد از پیکرتراشی

همه افراد بر این باورند که استفاده از پیکرتراشی و تکنیک‌های منحصر به ‌فرد آن باعث می‌شود دیگر به‌ هیچ ‌عنوان اندامی نامتناسب نداشته باشند. اما باور این دسته از افراد کاملاً اشتباه است.

زیرا درست است که استفاده از روش‌های پیکرتراشی می‌تواند در راستای کاهش چربی به افراد کمک کند و آن‌ها را به اندام ایده‌آل برساند،

اما قطعا هیچ‌ گونه تضمینی برای دائمی بودن نتایج پیکرتراشی وجود ندارد و می‌توان گفت که این روش‌ها پایدار نیستند و به نوعی برای بدن نیز مفید شمرده نمی‌شوند.

اغلب افراد قصد دارند بعد از رسیدن به یک تناسب اندام، مجدداً روند زندگی نادرست گذشته خود را پیش بگیرند که این مسئله ممکن است نتیجه حاصل‌ شده از پیکرتراشی را کاملاً تحت تاثیر قرار بدهد.

پس اگر کسی تحت نظر انواع تکنیک‌های پیکرتراشی به تناسب اندام خود رسیده باشد و مجدداً تغذیه نامناسب داشته باشد، قطعا بعد از انجام عمل، معضلات بسیار زیادی گریبان‌گیر او خواهد شد.

پس در بسیاری از مواقع می‌توان گفت که استفاده از عملکردهای پیکرتراشی نمی‌تواند نتایج دائمی را در بر داشته باشد.

در صورتی ‌که به پیشنهاد ما روش‌های جراحی چاقی کاربرد دائمی خواهد داشت و غیر قابل ‌بازگشت می‌باشد. برخی از مراقبت‌های بعد از پیکرتراشی پوشیدن گن می‌باشد. این کار باعث عدم شل شدن پوست خواهد شد.

البته نوشیدن مایعات بسیار زیاد در طول روز مسئله مهمی است که حتما باید بعد از پیکرتراشی به آن اهمیت بدهید و بهتر است از وعده‌های غذایی سنگین پرهیز کنید.

همین‌طور مصرف مواد غذایی گوشتی و مصرف مواد غذایی ناسالم را کنار بگذارید تا بتوانید نتایج خوبی از این روش دریافت کنید.

هر چند که همچنان استفاده از روش‌هایی همچون جراحی‌های چاقی نتیجه اثربخش‌تری برای رسیدن به اندام ایده‌آل خواهد داشت.

میزان فعالیت‌های فیزیکی در پیکرتراشی

 • بعد از انجام پیکرتراشی، فرد می‌تواند به ‌صورت سبک ورزش داشته باشد.
 • برای تخلیه مایعات، فرد بهتر است بعد از پیکرتراشی تحرک نیز داشته باشد.
 • بلافاصله بعد از جراحی به مدت چند ساعت فرد قادر به رانندگی نمی‌باشد.
 • توصیه می‌شود قبل ‌از انجام عمل پیکرتراشی، فرد در یک بازه زمانی کوتاه پیاده‌روی کند.
میزان فعالیت‌های فیزیکی در پیکرتراشی
میزان فعالیت‌های فیزیکی در پیکرتراشی

کاهش وزن بعد از عملکرد پیکرتراشی به چه اندازه می‌باشد؟

مهم‌ترین سوالی که در ذهن بسیاری از افراد شکل می‌گیرد، این است که استفاده از هر کدام از تکنیک‌های پیکرتراشی تا چه اندازه می‌تواند باعث کاهش وزن و لاغری در بدن افراد گردد. قطع به‌ یقین در حالت کلی نمی‌توان پاسخ دقیقی برای این سوال در نظر گرفت.

زیرا شرایط بدنی افراد با یکدیگر متفاوت است و نمی‌توان یک پاسخ کلی برای همه بیماران در نظر گرفت. به‌ عنوان نمونه مواردی همچون رژیم‌های غذایی بعد از جراحی، تبحر پزشک، میزان فعالیت‌های فیزیکی و میزان چاقی فرد

مهم‌ترین نکاتی هستند که در راستای میزان کاهش وزن بعد از انجام پیکرتراشی تاثیرگذار می‌باشند. پس قطعا با مشاور داشتن از پزشک خود می‌توانید پاسخ دقیق‌تری در این‌ خصوص کسب کنید.

عوارض پیکرتراشی در شکم و پهلوها

هر یک از روش‌های موجود برای پیکرتراشی باعث به وجود آمدن عوارض خواهد شد. البته میزان عوارض آن بر اساس مراقبت‌های شخص می‌باشد و برخی از افراد دقت بسیار زیادی به مراقبت‌های بعد از انجام پیکرتراشی دارند که این مسئله باعث عدم ایجاد عفونت خواهد شد.

اما در برخی مواقع که افراد توجه به این ‌دست از مسائل نداشته باشند، ممکن است دچار عوارضی همچون ورم، آمبولی، کبودی، لخته شدن خون شوند که این افراد نیاز به مراقبت‌های شدید دارند و در صورت عدم توجه به این دسته از نکات، عواقب بسیار بدی برای آن‌ها در پی خواهد داشت.

قطعا درمان‌های خودسرانه بعد از انجام پیکرتراشی برای افراد ممنوع می‌باشد. زیرا پیکرتراشی به اندازه‌ی کافی باعث بروز عوارض خواهد شد.

حال درمان‌های دیگر در کنار آن ممکن است باعث آسیب ‌رساندن به دیگر نواحی بدن گردد و ممکن است خطرات جبران ‌ناپذیری را برای افراد در بر داشته باشد.

مهم‌ترین نکته، مراقبت‌های غذایی و بهداشتی بعد از پیکرتراشی است و به افراد کمک کند تا نتیجه خوبی از این شرایط دریافت کنند.

هر چند که می‌توان گفت استفاده از پیکرتراش مفید نیست و نتیجه‌ای دائمی نخواهد داشت و امکان بازگشت چربی‌ها بعد از بازه زمانی به وجود خواهد آمد و به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که جراحی‌های چاقی به‌ عنوان روش کاربردی و مفید می‌تواند باعث کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام شود.

عوارض پیکرتراشی در شکم و پهلوها
عوارض پیکرتراشی در شکم و پهلوها

جدیدترین تکنیک پیکرتراشی کدام یک از موارد گفته ‌شده می‌باشد؟

همان ‌طور که در مطالب بالا به بررسی این‌ موضوع پرداختیم، پیکرتراشی انواع متفاوتی دارد که برخی از تکنیک‌های آن به نسبت بقیه جدیدتر می‌باشند.

در حالت کلی می‌توان گفت که قدیمی‌ترین تکنیک پیکرتراشی، لیپوساکشن می‌باشد که به‌ مرور زمان، تکنیک نوین‌تری از آن به ‌عنوان لیپوماتیک در نظر گرفته شد و تکامل بیشتری به نسبت روش لیپوساکشن دارد و از عوارض کمتری برخوردار می‌باشد. دیگر تکنیک‌های ذکرشده در رابطه با پیکرتراشی نیز هم رده با روش لیپوماتیک قرار گرفته اند.

هشدار برای استفاده از روش‌های پیکرتراشی

در راستای این ‌که به روش‌های متفاوت پیکرتراشی بپردازید، باید به برخی از موارد آگاه باشید. پس در ادامه برخی از نکات در این زمینه را ذکر خواهیم کرد.

هشدار برای تکنیک لیپولیزر

در صورتی ‌که برای استفاده از این روش از پزشک بدون مهارت کمک بگیرید، همین‌طور در مراکز غیر مجاز اقدام به انجام لیپولیزر کنید، امکان ایجاد سوختگی برای شما بیشتر خواهد شد. البته در استفاده از این روش، احتمال ایجاد آمبولی تقریباً صفر می‌باشد و به‌ هیچ‌ عنوان در این شرایط برای بدن بیماران اتفاق نخواهد افتاد.

هشدار برای لیپوماتیک

استفاده از این روش برای از بین بردن چربی‌ها می‌باشد و به ‌عنوان بهترین تکنیک است. به دلیل این ‌که حرارت موجود در این روش بسیار کمتر می‌باشد، باعث پایین آمدن عوارض خواهد شد. اما استفاده از این روش نیز باعث ایجاد آمبولی در بدن بیماران نخواهد شد.

هشدار برای لیپوماتیک
هشدار برای لیپوماتیک

هشدار برای تکنیک لیپوساکشن

با توجه به این که لیپوساکشن یکی از شیوه‌های بسیار قدیمی می‌باشد، عوارض بسیار زیادی از آن دیده‌ شده است. این روش برای افرادی که دارای چربی‌های وسیع و مقاوم می‌باشند، کارساز است.

هشدارهای لازم و عوارض‌ موجود برای استفاده از این روش مواردی همچون ایجاد تورم، ایجاد زخم، ایجاد سلولیت، کبودی و خون‌ریزی می‌باشند.

مقایسه مزایای روش‌های پیکرتراشی

نکات مهم دیگری در زمینه انواع روش‌های پیکرتراشی وجود دارد. به ‌عنوان نمونه با استفاده از تکنیک لیپوساکشن، امکان افتادگی و شلی پوست وجود خواهد داشت.

در صورتی‌ که این احتمال در هنگام استفاده از روش‌هایی همچون لیپوماتیک وجود ندارد. بیمار نه ‌تنها در این مواقع درگیر افتادگی و شلی در ناحیه‌های مختلف پوست خود نخواهد شد، بلکه امکان سفت‌تر شدن پوست نیز از طریق روش‌هایی همچون لیپوماتیک و لیپولیزر وجود خواهد داشت.

به‌ همین دلیل است که گفته می‌شود این دو روش به نسبت روش لیپوساکشن جدیدتر می‌باشند و می‌توانند مزایای بیشتری را برای افراد در بر داشته باشند.

مقایسه مزایای روش‌های پیکرتراشی
مقایسه مزایای روش‌های پیکرتراشی

هر چند که همچنان می‌توان گفت استفاده از هر کدام از تکنیک‌های پیکرتراشی به ‌صورت دائمی نیست و به‌ مرور زمان با شیوه نادرست زندگی، امکان بازگشت چربی‌ها وجود خواهد داشت.

برای این ‌که از یک عمل ثابت و دائمی استفاده داشته باشید و همواره چربی‌ها و اضافه ‌وزن موجود در بدن خود را حذف کنید، می‌توانید از جراحی‌های چاقی بهره‌مند شوید.

سوالات متداول در زمینه استفاده از روش پیکرتراشی چیست؟

با تمامی نکات گفته‌ شده ممکن است برخی از ابهامات موجود در ذهن مخاطبان برطرف نشده باشد. در ادامه این مطلب قصد داریم همواره به پاسخ برخی از پرسش‌های افراد بپردازیم. با ما در ادامه همراه باشید.

کدام یک از روش‌های پیکرتراشی بهتر است؟

نمی‌توان به‌ صورت قطعی در رابطه با این سوال نظر داد. زیرا بنابر شرایط فیزیکی، سن، میزان چربی‌ها و دیگر موارد، امکان دارد هر یک از روش‌های پیکرتراشی برای برخی از افراد مورد استفاده قرار بگیرد.

البته نباید از نظرات پزشک در این باره غافل شد. زیرا مهم‌ترین موضوع، تشخیص پزشک برای انتخاب بهترین روش با توجه به شرایط بیمار می‌باشد.

کدام یک از اندام‌های بدن می‌تواند از پیکرتراشی استفاده کنند؟

استفاده از شیوه پیکرتراشی برای کاهش دادن چربی‌ها در ناحیه شکم، ران، پهلو، بازو و ساق پا قابل‌ استفاده خواهد بود. حال با توجه به میزان چربی‌های موجود در هر یک از اندام‌ها، امکان دارد یکی از روش‌های پیکرتراشی پیشنهاد شود.

محدودیت سنی پیکرتراشی به چه صورت است؟

در حالت کلی تمامی افراد در بازه سنی ۱۸ تا ۶۰ سال بنا بر تشخیص پزشک، قادر به استفاده از پیکرتراشی می‌باشند.

محدودیت سنی پیکرتراشی به چه صورت است؟
محدودیت سنی پیکرتراشی به چه صورت است؟

آیا پیکرتراشی روشی دائمی است؟

نمی‌توان گفت که استفاده از پیکرتراشی به ‌عنوان یک روش دائمی به حساب می‌آید. زیرا در بسیاری از مواقع دیده‌ شده افرادی که از روش پیکرتراشی استفاده کرده‌اند، مجدداً دچار چربی و چاقی بیش ‌از اندازه شده‌اند.

به ‌همین دلیل است که توصیه می‌کنیم حتما از روش‌های بهتری همچون جراحی‌های چاقی که می‌تواند یک نتیجه دائمی را برای کاهش وزن به افراد بدهد، استفاده داشته باشید.

امکان به وجود آمدن سیکس پک با پیکرتراشی وجود دارد؟

بهترین و مهم‌ترین راهی که می‌توان از طریق آن به سیکس پک رسید، ورزش می‌باشد. اما به دلیل این‌ که این روش سختی‌ها و چالش‌های بسیار زیادی دارد و پروسه زمان‌بری می‌باشد، اغلب افراد علاقه‌مند به استفاده از روش‌های دیگر هستند.

اما در برخی از مواقع به دلیل این ‌که میزان چربی‌های اضافی شکم بسیار زیاد می‌باشد، شکم در حالت آویزان قرار می‌گیرد.

استفاده از پیکر تراشی در این راه بهترین شرایط موجود برای رسیدن به سیکس پک می‌باشد. البته فقط در برخی از مواقع امکان بروز سیکس پک برای افراد وجود دارد.

آیا بانوان باردار قادر به استفاده از پیکرتراشی می‌باشند؟

مسئله مهم این است که به ‌هیچ‌ عنوان استفاده از پیکرتراشی برای بانوان باردار و شیرده مناسب نیست. نه ‌تنها استفاده از پیکر تراشی، بلکه هیچ جراحی دیگر برای این افراد پیشنهاد نخواهد شد.

زیرا امکان آسیب ‌رساندن به جنین در این موارد بسیار زیاد می‌باشد. بهترین روش این است که فرد تا پایان دوره بارداری و شیردهی خود صبر کند، سپس برای کاهش وزن و لاغری اقدام کند.

آیا بانوان باردار قادر به استفاده از پیکرتراشی می‌باشند؟
آیا بانوان باردار قادر به استفاده از پیکرتراشی می‌باشند؟

دوران نقاهت پیکرتراشی چه مدت ‌زمان است؟

همان ‌طور که می‌دانید، تکنیک‌های مختلفی برای پیکرتراشی وجود دارد. اما به‌ صورت میانگین برای تمامی روش‌های موجود، بعد از گذشت ۱ هفته فرد قادر است تا فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرد.

البته قطعا در هنگام مشاوره از پزشک خود جزئیات مربوطه در هنگام استفاده از هر کدام از شیوه‌های پیکرتراشی به شما توضیح داده خواهد شد.

آیا امکان استفاده از دو تکنیک پیکرتراشی با یکدیگر وجود دارد؟

در صورتی که پزشک شرایط شما را مساعد بداند، امکان استفاده از تکنیک لیپوماتیک و روش دیگر در کنار یکدیگر وجود خواهد داشت. البته می‌توان از روش لیپوماتیک برای ۲ ناحیه شکم و ران به‌ صورت هم‌زمان نیز استفاده کرد.

آیا پیکرتراشی با درد همراه است؟

قطعا هر کدام از روش‌های جراحی امکان ایجاد درد موقت و جزئی را برای بدن فراهم خواهند ساخت.

اما با توجه به نوع تکنیک، پزشک شما برای احساس آرامش بیشتر شما از بیهوشی یا بی‌حسی موضعی استفاده خواهد کرد و بعد از انجام عمل، داروهای مسکن برای بیمار تجویز می‌گردد. پس کنترل درد در هر دو مرحله امکان‌پذیر می‌باشد و جای هیچ‌ گونه نگرانی وجود ندارد.

سعی کردیم به برخی از سوالات پرتکرار افراد برای استفاده از روش پیکرتراشی پاسخ بدهیم. اما همچنان لازم است بدانید که استفاده از این روش به ‌عنوان بهترین و مفیدترین روش برای رسیدن به کاهش وزن و لاغری شمرده نخواهد شد.

زیرا امکان بازگشت چاقی‌ها و چربی‌های موجود در بدن افراد وجود دارد و فقط ممکن است زمان، هزینه و سلامتی افراد را درگیر کند.

آیا پیکرتراشی با درد همراه است؟
آیا پیکرتراشی با درد همراه است؟

روش‌های معقول‌تری همچون استفاده از جراحی‌های چاقی به ‌عنوان بهترین روش‌های موجود شناخته می‌شوند که می‌توانید همواره از آن‌ها به‌ عنوان روش غیر قابل ‌بازگشت دائمی برای رسیدن به کاهش وزن و لاغری استفاده داشته باشید.

جمع بندی مطالب

قطعا هنگامی ‌که صحبت از کاهش وزن و لاغری به میان می‌آید، روش‌های متفاوتی به ذهن افراد خواهد رسید. یکی از آن‌ها استفاده از روش پیکرتراشی می‌باشد که افراد در برخی از آن‌ها امکان دارد آن را با جراحی‌های چاقی اشتباه بگیرند. در صورتی ‌که این دو موضوع کاملاً با یکدیگر متفاوت می‌باشند.

هر چند که هدف اصلی آن‌ها رسیدن به اندام ایده‌آل می‌باشد، اما اهداف انجام جراحی‌های چاقی و تکنیک‌های مربوط به پیکرتراشی کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند.

مهم‌ترین نکته ای که در راستای انجام جراحی‌های چاقی تحت تاثیر قرار می‌گیرد، تغییراتی روی معده می‌باشد. این تکنیک به گونه‌ای انجام می‌گیرد که کمک بسیار زیادی برای چاقی‌های افراطی افراد خواهد کرد و به آن‌ها کمک می‌کند تا بدون بازگشت و به‌ صورت دائمی از لاغری و کاهش وزن لذت ببرند.

در صورتی‌ که استفاده از تکنیک‌های پیکرتراشی تغییر سایز را برای افراد در بر خواهد داشت و فقط قادر است که چربی‌های موجود در بدن افراد را در یک بازه زمانی مشخص‌ شده حذف کند و هیچ‌ گونه تغییری روی سیستم گوارشی نخواهد داشت.

یعنی فرد همچنان با مصرف وعده‌های غذایی بزرگ‌تر ممکن است دوباره درگیر چاقی و اضافه ‌وزن شود. در صورتی ‌که استفاده از جراحی‌های چاقی این امکان را فراهم می‌کند تا کالری‌های دریافتی در طول روز برای افراد کنترل گردد.

استفاده از انواع تکنیک‌های پیکرتراشی اغلب برای زیبایی شناخته می‌شوند

بنابراین استفاده از انواع تکنیک‌های پیکرتراشی اغلب برای زیبایی شناخته می‌شوند و جنبه‌ی درمانی نخواهند داشت.

در صورتی‌ که استفاده از جراحی‌های چاقی اغلب جنبه درمان خواهند داشت و باعث تغییر در سبک زندگی افراد خواهند شد و می‌تواند بسیاری از بیماری‌های زمینه‌ای افراد را همانند بیماری دیابت نوع ۲، بیماری‌های قلبی و عروقی، گروه کلسترول بالا و دیگر موارد را برطرف کنند.

به ‌غیر از تمامی مسائل ذکر شده، به دلیل این ‌که استفاده از روش پیکرتراشی دائمی نیست و امکان بازگشت چربی‌ها وجود دارد، همواره استفاده از روش جراحی‌های چاقی به ‌عنوان روش‌های بدون بازگشت و دائمی به افراد پیشنهاد خواهند شد.

امیدواریم که استفاده از این مطلب سطح اطلاعات شما را در زمینه انواع تکنیک‌های پیکرتراشی افزایش داده باشد تا با انتخابی درست بتوانید از جراحی‌های چاقی به‌ عنوان بهترین روش برای رسیدن به اندام ایده‌آل استفاده داشته باشید.

در پایان توصیه می کنیم از صفحه قیمت پیکر تراشی کل بدن نیز دیدن نمایید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید