پرطرفدارترین رژیم لاغری

پرطرفدارترین رژیم لاغری

فهرست مطالب

در این مقاله، سعی داریم در زمینه موضوع پرطرفدارترین رژیم لاغری اطلاعاتی را در اختیار عزیزان علاقه مند به این موضوع قرار دهیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما در تماس باشید

09120174510

چنان چه شما نیز به دنبال راهی برای تناسب اندام  و لاغری می باشید، خواندن این مقاله را به شما توصیه می کنیم. با ما تا انتهای این مبحث همراه شوید.

مقدمه

پرطرفدارترین رژیم لاغری
پرطرفدارترین رژیم لاغری

 

اینفوگرافیک پرطرفدارترین رژیم لاغری

اینفوگرافیک پرطرفدارترین رژیم لاغری
اینفوگرافیک پرطرفدارترین رژیم لاغری

عموماً به این نوع از رژیم های غذایی، رژیم پرهیزانه گفته می شود. نام دیگر رژیم پرهیزانه، رژیم درمانی می باشد. به عنوان نمونه، در مورد افرادی که به بیماری دیابت دچار می باشند، عموماً متخصصین تغذیه یک رژیم غذایی متناسب با شرایط ایشان تجویز می نمایند.

اما یکی از رایج ترین انواع رژیم های غذایی، رژیم لاغری می باشد. در بسیاری از موارد، افراد از انواع رژیم های پرهیزانه کمک می گیرند تا به تناسب اندام دست یابند. این نوع از رژیم های غذایی، می توانند به هدف لاغر شدن و یا چاق شدن گرفته شوند.

بهترین و پرطرفدارترین رژیم لاغری چیست؟

بهترین و پرطرفدارترین رژیم لاغری چیست؟
بهترین و پرطرفدارترین رژیم لاغری چیست؟

آن چه در این مقاله به آن اشاره شده است:

رژیم غذایی لاغری

انواع رژیم غذایی لاغری

نکات مهم در مورد یک رژیم غذایی مناسب

فواید یک رژیم لاغری استاندارد

رژیم های لاغری پرطرفدار در دنیا

رژیم لاغری کتوژنیک

رژیم لاغری لوکارب

رژیم لاغری اتکینز

رژیم لاغری سواحل جنوبی

رژیم لاغری وگان

رژیم لاغری پالئو

سخن پایانی

پیشنهاد می کنیم از پست لاغری در دو روز دیدن کنید.

رژیم غذایی در حقیقت از نام فرانسوی Regime Aliment ire بر گرفته شده است

رژیم غذایی در حقیقت از نام فرانسوی Regime Aliment ire بر گرفته شده است. معنای رژیم غذایی در حقیقت همان خوراک روزانه و یا غذای معمولی می باشد که فرد و یا هر موجود زنده ای به صورت روزانه مصرف می نماید.

رژیم غذایی در حقیقت از نام فرانسوی Regime Aliment ire بر گرفته شده است
رژیم غذایی در حقیقت از نام فرانسوی Regime Aliment ire بر گرفته شده است

در برخی از موارد، افراد بسته به شرایط فیزیکی و یا به هر دلیل دیگری، تصمیم می گیرند که از یک رژیم غذایی ویژه پیروی نمایند. در بسیاری از موارد، رژیم های غذایی بر مبنای توصیه های متخصصان تغذیه به افراد توصیه می گردد.

رژیم غذایی گیاه خواری

در این میان، برخی از افراد، نوعی از رژیم غذایی را که در آن تنها از گیاهان مصرف می شود، بهره می گیرند که به آن رژیم غذایی گیاه خواری گفته می شود. اما در حقیقت، یک رژیم غذایی مناسب، رژیم غذایی سالم می باشد.

یک رژیم غذایی استاندارد، نوعی از نحوه صرف غذا می باشد که در آن، مقدار و زمانی که فرد می بایست اقدام به صرف غذا کند را به درستی مشخص کرده باشد.

در این راستا می توانید با دکتر سلیمی در ارتباط باشید. دکتر سلیمی، معتبرترین متخصص در زمینه لاغری و گوارش به شمار می آید.

موضوع مورد بحث در این مقاله ” پرطرفدارترین رژیم لاغری ” می باشد. با ما همچنان همراه باشید.

رژیم غذایی لاغری

رژیم غذایی لاغری، در حقیقت نوعی شیوه مصرف غذا می باشد که در آن، هدف اصلی، تناسب اندام و کاهش وزن می باشد. این نوع از رژیم غذایی برای افرادی که چاق می باشند، بسیار ضروری می باشد.

از طرفی، گرفتن رژیم غذایی لاغری برای افرادی که دارای تناسب اندام می باشند و دارای یک فیزیک نرمال هستند، کار خطرناکی می باشد. برای تعیین این امر که آیا فرد شرایط گرفتن رژیم غذایی لاغری را دارید یا خیر، می توانید از تجربیات دکتر سلیمی بهره مند شوید.

رژیم غذایی لاغری
رژیم غذایی لاغری

فرد می بایست حتماً به یک پزشک متخصص در امر تغذیه مراجعه نموده و از وی در این زمینه مشورت بگیرد. پیروی از یک رژیم غذایی لاغری، در حقیقت حذف انواع مواد غذایی از گردونه خورد و خوراک نمی باشد، بلکه یک رژیم غذایی لاغری صحیح، یک برنامه غذایی می باشد که در آن، تمامی گروه های غذایی مختلف وجود داشته باشند.

با توجه به این امر که بدن انسان به تمامی گروه های غذایی نیازمند می باشد، کمبود یک ماده غذایی خاص و یا گروهی از مواد، می تواند آسیب های جدی به سلامتی فرد وارد نماید.

پیشنهاد می کنیم از پست پکیج درمان دیابت دیدن کنید.

نکته بسیار مهم در زمینه یک رژیم غذایی لاغری استاندارد

نکته بسیار مهم در زمینه یک رژیم غذایی لاغری استاندارد، این است که می بایست به آهستگی و به صورت پیوسته بر بدن فرد تاثیر بگذارد. هنگامی رژیم غذایی لاغری در طول مدت زمان بر بدن اثر بگذارد، به بدن، زمان کافی برای تطبیق با شرایط جدید را می دهد و بدن به این سبک جدید زندگی، رفته رفته عادت می کند.

کاهش وزن اگر به صورت رفته رفته و تدریجی انجام گیرد، به بدن فشاری وارد نمی شود. علاوه بر این، عوارض ناگواری همچون ریزش شدید مو و یا افتادگی پوست در ناحیه صورت و بدن، در یک رژیم غذایی استاندارد و ملایم دیده نخواهد شد.

نکته بسیار مهم در زمینه یک رژیم غذایی لاغری استاندارد
نکته بسیار مهم در زمینه یک رژیم غذایی لاغری استاندارد

از همین رو، پزشکان و جراحان متخصص در امر تغذیه و جراحی لاغری همچون دکتر سلیمی توصیه اکید دارند که از گرفتن رژیم های خودسرانه، به شدت خودداری نموده و همواره در این زمینه با متخصصان امر، مشورت شود.

در این مقاله سعی کرده ایم به بررسی موضوع ” پرطرفدارترین رژیم لاغری ” بپردازیم. با ما همچنان تا انتهای این مقاله همراه شوید.

انواع رژیم غذایی لاغری

رژیم های لاغری متعددی امروزه در میان مردم شایع می باشند. این رژیم های غذایی عموماً توسط متخصصان تغذیه و با توجه به شرایط فرد تجویز می شوند و هر یک تاثیرات خاص خود را بر بدن افراد دارند.

به صورت کلی، معرفی یک رژیم غذایی لاغری کلی به عنوان بهترین و پرطرفدارترین روش رژیم لاغری، کار دشواری می باشد. اما به صورت کلی می توان یک نکته را در تمامی رژیم های لاغری مشترک دانست که آن، کاهش مصرف کربوهیدرات ها و میزان اشتها می باشد.

بدون تردید با کم شدن اشتهای فرد، میزان غذای مصرفی توسط وی کاهش می یابد که این امر، تاثیر شایانی در کاهش وزن دارد. از طرف دیگر، با کم شدن میزان کربوهیدراتی که به بدن وارد می شود، عمل چربی سوزی انجام می گیرد.

رژیم لاغری استاندارد

یک رژیم لاغری استاندارد، می بایست نه تنها بر تناسب اندام و لاغری تمرکز داشته باشد، بلکه می بایست سلامتی را در درجه اول اهمیت قرار دهد. هدف گرفتن یک رژیم لاغری، رسیدن به تناسب اندام در عین حفظ سلامتی می باشد.

در این میان، رژیم های لاغری نیز وجود دارند که نه تنها تمرکز اصلی آن ها بر سلامتی می باشد، بلکه باعث درمان برخی بیماری هایی که فرد به آن مبتلا می باشد نیز می شوند. از جمله بیماری هایی که با یک رژیم غذایی صحیح می توان آن ها را درمان کرد، بیماری های مرتبط با فشار خون و قند خون می باشد.

هدف از این مقاله معرفی برخی از پرطرفدارترین رژیم های غذایی می باشد. این رژیم های غذایی، مورد تایید متخصصان تغذیه بوده و هر یک را می توان با توجه به شرایط فرد، برایش تجویز نمود.

رژیم لاغری استاندارد
رژیم لاغری استاندارد

در این زمینه، دکتر سلیمی معتبرترین و برترین متخصص در امر جراحی های لاغری و لاپاراسکوپی، گرفتن این رژیم های غذایی را زمانی جایز می داند که اضافه وزن فرد در حد کم بوده و به مرحله چاقی و چاقی مفرط نرسیده باشد.

دکتر سلیمی، بهترین گزینه برای افراد مبتلا به چاقی مفرط را انجام جراحی چاقی مانند اسلیو معده و بای پس معده ذکر می کنند.

در این مقاله سعی داریم به بررسی موضوع ” پرطرفدارترین رژیم لاغری ” بپردازیم. چنان چه شما نیز از طرفداران تناسب اندام می باشید، ما را تا انتهای این مبحث همراهی کنید.

نکات مهم در مورد یک رژیم غذایی مناسب

پیش از اقدام به انتخاب یک رژیم غذایی مناسب و استاندارد، می بایست به نکاتی در مورد یک رژیم غذایی لاغری دقت نمود. انتخاب یک رژیم لاغری نامناسب، نه تنها امکان بروز مشکلات جسمی را برای فرد دارد، بلکه از لحاظ روحی هم صدماتی را نظیر ناامیدی از ادامه گرفتن رژیم غذایی به همراه خواهد داشت.

لذا بهتر است پیش از شروع یک رژیم غذایی، ابتدا تمامی ویژگی های آن را مورد بررسی قرار داد. یک رژیم لاغری اگر به صورت استاندارد طراحی شده باشد، می بایست تمامی مواد غذایی مورد نیاز بدن را شامل گردد.

با گرفتن این نوع از رژیم لاغری، بدن دچار ضعف و کمبود ویتامین نخواهد شد. لذا یک رژیم غذایی استاندارد، می بایست دارای شرایط متنوع باشد.

شرایط پرطرفدارترین رژیم لاغری

سلامت بدن را در اولویت قرار دهد

پیش از اقدام به گرفتن یک رژیم غذایی، مهم ترین موردی که می بایست به دقت مورد بررسی و تحقیق قرار گیرد، تاثیرات رژیم غذایی لاغری بر سلامتی بدن می باشد.

یک رژیم غذایی لاغری استاندارد، می بایست به صورتی برنامه ریزی شده باشد که نه تنها سلامتی بدن را در معرض خطر قرار ندهد، بلکه ضرری نیز برای اندام های داخلی بدن نداشته باشد.

بسیاری از رژیم های لاغری، چون تنها به هدف کاهش وزن طرح ریزی شده اند، عوارض ناگواری را برای سایر اعضای بدن به همراه خواهند داشت. تعداد زیادی از انواع رژیم های غذایی لاغری، از انواع رژیم های ناسالم می باشند که هیچ توجهی به سلامتی بدن و از بین رفتن عضلات و یا اندام های بدن ندارند.

باید دقت شود که بزرگترین هدف از گرفتن یک رژیم غذایی، پیش از هر چیز، حفظ و یا بازگشت سلامتی به بدن می باشد. از همین رو، نباید تمرکز رژیم غذایی را تنها بر امر لاغری قرار داد و همیشه سلامت می بایست در اولویت یک رژیم غذایی لاغری قرار داشته باشد.

از همین رو، دکتر سلیمی، بهترین جراح متخصص در امر انواع جراحی چاقی و لاپاراسکوپی، به عزیزانی که دارای اضافه وزن کمی می باشند

و شاخص توده بدنی ایشان از 25 کمتر می باشد، توصیه می کند که پیش از گرفتن یک رژیم لاغری، حتماً با پزشکان و متخصصان در امر تغذیه مشورت نمایند و بهترین رژیم غذایی را متناسب با شرایط فیزیکی خود دریافت نمایند.

انجام عمل جراحی لاغری

حال آن که دکتر سلیمی به افرادی که دچار چاقی می باشند، یعنی شاخص توده بدنی ایشان بالاتر از 30 می باشد و یا افراد مبتلا به چاقی مفرط که شاخص توده بدنی ایشان از 35 بالاتر می باشد، توصیه می کند که برای تناسب اندام و کاهش وزن، اقدام به انجام عمل جراحی لاغری بنمایند.

به گفته دکتر سلیمی، گرفتن رژیم غذایی برای افرادی که دچار چاقی مفرط می باشند، کارآمد نبوده و عمل چربی سوزی و کاهش وزن، برای این افراد با روند بسیار کندی انجام می گیرد. این امر در مواردی که فرد دچار بیماری های مرتبط با چاقی نظیر دیابت نوع دو و یا بیماری های قلبی و عروقی می باشد، می تواند برای فرد، خطر مرگ را به همراه داشته باشد.

همچنین می توانید با مطالعه مراقبت بعد از عمل بای پس معده و هزینه جراحی معده اطلاعات خود را این زمینه کامل تر کنید.

انجام عمل جراحی لاغری
انجام عمل جراحی لاغری

انجام عمل جراحی چاقی، می تواند از بروز عواقب ناگوار ناشی از چاقی مفرط جلوگیری نماید. از دیگر فواید جراحی چاقی می توان به دائمی بودن آن اشاره کرد که این امر، توجه بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است.

موضوع مورد بحث در این مقاله ” پرطرفدارترین رژیم لاغری ” می باشد. از تمامی علاقه مندان به این موضوع، دعوت می کنیم ما را تا انتهای این مبحث همراهی نمایند.

همگام با رژیم غذایی فرد باشد

یک رژیم غذایی که به هدف لاغر شدن اندام گرفته می شود، می بایست تناسبی منطقی با عادت های غذایی فرد داشته باشد. همچنین با توجه به این امر که هر کس دارای سبک زندگی خاص خود می باشد، رژیم غذایی استاندارد، باید این مورد را نیز در نظر داشته باشد.

در صورتی که رژیم لاغری با سبک زندگی فرد و عادات غذایی اش هماهنگی لازم را نداشته باشد، فرد خیلی زود از گرفتن رژیم غذایی منصرف می شود و آن را کنار می گذارد. اما اگر موارد مطرح شده در یک رژیم لاغری، با زندگی فرد هماهنگ باشد، فرد نه تنها به آن ادامه می دهد، بلکه روز به روز به انجام آن مشتاق تر می گردد.

بدون شک، مردمان در هر منطقه جغرافیایی، دارای سبک و عادات غذایی مخصوص به خود می باشند که این امر می بایست در یک رژیم غذایی صحیح، مد نظر قرار گیرد.

تمامی مواد مورد نیاز بدن را داشته باشد

بدون تردید، بدن انسان به بسیاری از انواع گروه های غذایی و مواد مغذی نیازمند می باشد. کمبود یکی از این موارد، می تواند ضررهای جبران ناپذیری را برای بدن به همراه داشته باشد. هر قسمت از بدن انسان، به انواع ویتامین ها و مواد معدنی محتاج می باشد.

از همین رو باید در یک رژیم غذایی استاندارد، تمامی این موارد مد نظر قرار گیرد. یک رژیم لاغری استاندارد، می بایست حاوی انواع ویتامین ها، اسیدهای چرب، کربوهیدرات ها و پروتئین ها و نیز مواد معدنی و کالری روزانه مورد نیاز بدن باشد.

عدم وجود هر یک از این موارد در رژیم لاغری می تواند سبب تحلیل عضلات و حالات ضعف و بی حالی در فرد شود. گرفتن یک رژیم لاغری غیر استاندارد برای مدت طولانی، می تواند تاثیرات جبران ناپذیری را بر بدن داشته باشد.

احساس سیری طولانی مدت را به وجود آورد

یک رژیم غذایی لاغری، باید به گونه ای باشد که در فرد، حس سیری را به وجود آورده و این احساس می بایست برای مدت طولانی در فرد باقی بماند. اگر رژیم لاغری به گونه ای باشد که فرد دائما احساس گرسنگی داشته باشد، بدون تردید نمی تواند به مدت طولانی، آن رژیم غذایی را تحمل کند.

در این مقاله سعی داریم به بررسی موضوع ” پرطرفدارترین رژیم لاغری ” بپردازیم. اگر شما نیز به این موضوع علاقه مند می باشید، ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

احساس سیری طولانی مدت را به وجود آورد
احساس سیری طولانی مدت را به وجود آورد

به مصرف میوه ها و سبزیجات تاکید نماید

یک رژیم لاغری مناسب باید شامل مقدار قابل توجهی از سبزیجات و میوه ها باشد. سیبزیجات و میوه ها دارای میزان قابل توجهی فیبر می باشند. فیبر خاصیت سیر کنندگی داشته و این خاصیت را برای طولانی مدت، در بدن حفظ می نماید.

از همین رو پس از مصرف این مواد، فرد به صورت طولانی مدت احساس سیری کرده و تمایلی به مصرف مواد غذایی از خود نشان نمی دهد. مهم ترین هدف گرفتن یک رژیم لاغری، پس از حفظ سلامتی، کاهش وزن می باشد.

یکی از مهم ترین راه های کاهش وزن، کاهش اشتها می باشد که با خوردن میزان کافی از سبزیجات و میوه ها، این مشکل برطرف می گردد. لذا در یک رژیم لاغری متعادل، می بایست به این نکته توجه گردد و در آن از انواع میوه ها و سبزیجات استفاده نمود.

بر مصرف آب تاکید بسیار کند

آب را می توان یک عامل کاهش وزن به شمار آورد. از طرفی بدن به مصرف میزان کافی آب به صورت روزانه نیازمند می باشد. از همین رو، یک رژیم لاغری مطلوب می بایست به خوردن آب کافی و مورد نیاز بدن در طول روز توجه کافی بنماید.

این امر حائز اهمیت می باشد که در طول روز، حتماً می بایست حداقل 8 لیوان آب نوشیده شود. در غیر این صورت، بدن دچار مشکلات ناگواری می گردد.

بر مصرف آب تاکید بسیار کند
بر مصرف آب تاکید بسیار کند

برای فرد محدودیت ایجاد نکند

یک رژیم غذایی لاغری خوب و متعادل، رژیم غذایی می باشد که در آن، فرد احساس محدودیت و محرومیت زیاد نکند. چنان چه در رژیم غذایی تنها به موارد خاصی اشاره شده باشد، این امر سبب می شود که فرد در زمینه مصرف این مواد غذایی بسیار حساس شود و تنها تمرکز خود را به میزان کالری که هر روز مصرف می کند بدهد، نه به هدف اصلی که سلامتی و کاهش وزن می باشد.

هر فرد غذاهای مورد علاقه ای دارد که اگر در رژیم لاغری به طور کلی از مصرف آن غذاها محروم گردد، احساس محدودیت می کند. این امر سبب می شود که فرد نتواند و یا نخواهد که به مدت طولانی و تا زمانی که به لاغری می رسد، رژیم لاغری خود را حفظ کند و از ادامه آن منصرف می گردد.

راحت باشد

امروزه به دلیل دغدغه های فراوان زندگی، امکان گذاشتن زمان بسیار به هدف درست کردن غذاهای ذکر شده در رژیم های لاغری وجود ندارد. از همین رو، می بایست رژیم غذایی لاغری به صورتی باشد که برای فرد دردسرهای فراهم کردن مواد غذایی و گذاشتن زمان زیاد برای پخت و پز را نداشته باشد.

اگر در یک رژیم لاغری، از مواد غذایی غیر معمول که امکان تهیه آن ها به آسانی وجود ندارد، باشد، فرد به تدریج از ادامه گرفتن رژیم غذایی منصرف می گردد. از همین رو، بسیار مهم است که فرد پیش از انتخاب یک رژیم لاغری، ابتدا به امکان ذیری آن توجه کافی داشته باشد.

راحت باشد
راحت باشد

برای کسب اطلاعات بیشتر، با دکتر سلیمی در ارتباط باشید. موضوع مورد بحث در این مقاله ” پرطرفدارترین رژیم لاغری ” می باشد. با ما همچنان همراه باشید.

وعده های اصلی غذایی را در خود داشته باشد

تمامی رژیم های لاغری استاندارد، دارای تمامی وعده های غذایی می باشند و حذف یکی از وعده های غذایی، به هیچ عنوان جایز نمی باشد. این در حالیست که در یک رژیم لاغری صحیح، حتی میان وعده نیز به وعده های غذایی اضافه می شود.

حذف یکی از وعده های غذایی، می تواند عواقب جبران ناپذیری را برای بدن به همراه داشته باشد. از آن جمله می توان به بروز مشکل دیابت اشاره کرد. زیرا در نتیجه حذف یک وعده غذایی، احتمال مقاومت سلول های بدن در برابر انسولین افزایش می یابد.

همچنین این امر سبب می گردد که سیستم ایمنی بدن با اختلال مواجه شود. این امر، احتمال بروز انواع بیماری ها را در فرد افزایش می دهد. به صورت کلی، در یک رژیم غذایی متعادل لاغری، می بایست حتماً سه وعده غذایی و حداقل دو میان وعده وجود داشته باشد.

حتماً میان وعده در آن وجود داشته باشد

رژیم غذایی لاغری، رژیم گرسنگی نیست! گرسنگی نه تنها کمکی به لاغر شدن نمی کند، بلکه سبب می گردد که فرد در وعده غذایی بعدی، ولع بیشتری به خوردن داشته باشد و پرخوری کند. پرخوری کردن، خود عامل اصلی اضافه وزن می باشد.

در یک رژیم لاغری مناسب، فرد نباید در طول روز احساس گرسنگی داشته باشد. از همین رو در یک رژیم غذایی مناسب که به هدف کاهش اندام تنظیم می گردد، می بایست حتماً میان وعده وجود داشته باشد.

میان وعده باعث می شود که فرد در وعده غذایی بعد از آن، اشتهای کمتری به خوردن از خود نشان دهد. در بیشتر رژیم های غذایی، خوردن میوه ها و سبزیجات به عنوان میان وعده بسیار توصیه می شود. این امر باعث می شود که ویتامین و آب کافی به بدن انتقال یابد و همچنین به سبب وجود فیبر در این مواد غذایی، فرد دیرتر احساس گرسنگی نماید.

اقتصادی باشد

یکی از مهم ترین خصایص یک رژیم لاغری پرطرفدار، این است که از لحاظ مالی، فشاری بر فرد نداشته باشد.

این رژیم غذایی، عموماً قرص های گران قیمت لاغری را در خود جای نمی دهد و به هیچ عنوان غذاهایی را که بسیار گران قیمت می باشند را در خود ندارد. همچنین، رژیم غذایی باید به صورتی باشد که نیاز مراجعه هر روزه به پزشک تغذیه نداشته باشد.

زیرا هزینه ویزیت، آن هم به دفعات زیاد، خود یک عامل غیر اقتصادی به شمار می رود.

در این مقاله سعی کرده ایم به بررسی موضوع ” پرطرفدارترین رژیم لاغری ” بپردازیم. اگر شما نیز به این موضوع علاقه مند می باشید، با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید.

اقتصادی باشد
اقتصادی باشد

از غذاهای رژیمی آماده در آن استفاده نشده باشد

غذاهای رژیمی موجود در بازار، همگی به نوعی جنبه تبلیغاتی داشته و عموماً تنها به هدف فروش بیشتر و سوء استفاده از تمایل افراد جامعه به داشتن تناسب اندام و لاغری عرضه می گردد.

این محصولات عموماً به عناوین چربی سوزی و کاهش چربی ارائه می گردند. حال آنک ه در بیشتر این مواد غذایی، از انواع مواد افزودنی و نگهدارنده ها و نیز شکر، بسیار استفاده می گردد تا بی مزگی آن ها را جبران نماید. حال آنک ه همین مواد، خود سبب از دست دادن تناسب اندام شده و علاوه بر این، سلامت فرد را به خطر می اندازد.

به خواب کافی تاکید کرده باشد

یکی از مهم ترین علل چاقی، خواب نادرست می باشد. خواب کم و بی کیفیت، تاثیر مستقیم بر چاقی و چاقی مفرط دارد. در یک رژیم لاغری متعادل، می بایست خواب خوب به عنوان عاملی اصلی گنجانده شود.

کم خوابی و بی خوابی، باعث بیشتر کردن اشتها می گردد. افزایش اشتها، خود سبب ایجاد اضافه وزن و در پی آن ابتلای به چاقی می گردد.

از طرفی، کم خوابی می تواند اثرات بسیار منفی روی سیستم ایمنی بدن داشته باشد که این امر در هنگامی که فرد در حال رعایت یک رژیم غذایی لاغری می باشد، می تواند اثرات بسیار نامطلوبی را بر بدن گذاشته و سبب گردد که فرد در برابر ابتلا به انواع بیماری ها، بسیار ضعیف تر عمل کند.

به خواب کافی تاکید کرده باشد
به خواب کافی تاکید کرده باشد

به همین دلیل، داشتن خواب کافی به همراه یک رژیم لاغری استاندارد، می تواند تاثیر شایانی بر کاهش وزن داشته باشد.

در این مقاله، موضوع ” پرطرفدارترین رژیم لاغری ” مورد بررسی قرار گرفته است. با ما همچنان همراه باشید.

فواید یک رژیم لاغری استاندارد

بدون تردید، یک رژیم لاغری اگر به صورت اصولی طرح ریزی شده باشد و به صورت درست اجرا گردد، می تواند در حفظ سلامتی فرد، اثرات بسیار مثبتی را داشته باشد. تاثیرات مثبت جسمی و روحی که یک رژیم لاغری می تواند در پی داشته باشد، بسیار فراوان می باشد.

فواید یک رژیم لاغری استاندارد
فواید یک رژیم لاغری استاندارد
از جمله، می توان به کاهش احتمال ابتلا به انواع بیماری های مرتبط با چاقی اشاره نمود. از جمله این بیماری ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • انواع بیماری های قلبی – عروقی
 • دیابت نوع دو
 • آپنه خواب
 • فشار خون
 • احتمال سکته قلبی و مغزی

همچنین با رعایت یک رژیم غذایی متعادل، سیستم ایمنی بدن در برابر انواع بیماری ها مقاوم می گردد. هدف اصلی یک رژیم لاغری، رسیدن به تناسب اندام به همراه حفظ سلامتی می باشد که این هدف تنها به کمک یک رژیم لاغری استاندارد، امکان پذیر می باشد.

بالا بردن کیفیت خواب و داشتن انرژی بیشتر برای انجام فعالیت های روزانه، از دیگر فواید یک رژیم لاغری صحیح می باشد. از دیگر فواید آن، می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • بالا بردن اعتماد به نفس و کیفیت ارتباطات اجتماعی
 • بالا بردن تمرکز و عملکرد مغز
 • حفظ سلامت ناخن و پوست و مو
 • بالا بردن کیفیت عملکرد سیستم گوارشی بدن

این موارد، تنها بخشی از هزاران فواید تناسب اندام و لاغری با بهره گیری از یک رژیم غذایی مناسب توسط دکتر سلیمی می باشد.

در مقاله ای که پیش روی شماست، به بررسی موضوع ” پرطرفدارترین رژیم لاغری ” پرداخته ایم. از تمامی علاقه مندان به این موضوع، دعوت می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه شوند.

رژیم های لاغری پرطرفدار در دنیا

رژیم ها لاغری بسیار در سرتاسر جهان وجود دارد. اما تنها برخی از این رژیم ها به پرطرفدارترین آن ها تبدیل می گردند. برخی از انواع رژیم های لاغری بر کم کردن میزان اشتها تمرکز دارند و برخی دیگر بر میزان کالری مصرفی در طول روز و کاهش مصرف کربوهیدرات ها و چربی ها متمرکزند.

اما ذکر یک نوع رژیم غذایی به عنوان بهترین و پرطرفدارترین رژیم لاغری، کاری دشوار می باشد. با توجه به متفاوت بودن سلایق افراد و شرایط زندگی و جسمانی و بسیاری از موارد دیگر آن ها در سرتاسر جهان، برخی از انواع رژیم های لاغری بسیار پرطرفدارتر از سایر رژیم ها می باشند.

در این قسمت، به برخی از معروف ترین و پرطرفدارترین انواع رژیم لاغری خواهیم پرداخت. هر فرد، با توجه به شرایط و سبک زندگی فردی خود، می تواند یکی از انواع این رژیم های لاغری را برای کاهش وزن انتخاب نماید.

رژیم های لاغری پرطرفدار در دنیا
رژیم های لاغری پرطرفدار در دنیا

اما در این زمینه، ذکر این نکته خالی از لطف نمی باشد که انتخاب و رعایت یک رژیم لاغری بدون مشورت یک متخصص تغذیه به هیچ عنوان توصیه نمی شود. علاوه بر این امر، رعایت یک رژیم لاغری، برای بسیاری از افرادی که چاق و یا چاق مفرط می باشند، تاثیرگذاری خاصی نخواهد داشت و تنها فرد را از ادامه راه مایوس می نماید.

دکتر سلیمی، متخصص در امر انواع جراحی های لاغری و لاپاراسکوپی، به افرادی که دچار چاقی مفرط می باشند و یا از بیماری های جانبی مرتبط با چاقی رنج می برند و نمی توانند زمان زیادی را برای گرفتن رژیم غذایی صبر کنند، انجام عمل جراحی چاقی را توصیه می نماید.

جراحی چاقی، می تواند فواید بیشماری برای این افراد به همراه داشته باشد

جراحی چاقی، می تواند فواید بیشماری برای این افراد به همراه داشته باشد که از آن جمله می توان به سرعت بخشیدن به عمل چربی سوزی و رسیدن به تناسب اندام در کوتاه ترین زمان ممکن اشاره کرد.

همچنین به سبب سرعت بخشیدن به کاهش وزن، انواع بیماری های مرتبط با چاقی، با سرعت بیشتری بهبود می یابند. علاوه بر این موارد، کاهش وزنی که توسط جراحی چاقی انجام می گیرد، بازگشت پذیر نمی باشد و فرد چنان چه به توصیه های دکتر سلیمی به دقت عمل نماید، می تواند این کاهش وزن را برای همیشه حفظ نماید.

جراحی چاقی، می تواند فواید بیشماری برای این افراد به همراه داشته باشد
جراحی چاقی، می تواند فواید بیشماری برای این افراد به همراه داشته باشد

از همین رو، دکتر سلیمی به افرادی که با انواع رژیم های غذایی نتوانسته اند به تناسب اندام دست یابند، انجام عمل جراحی چاقی را توصیه می نماید.

موضوع مورد بحث در این مقاله ” پرطرفدارترین رژیم لاغری ” می باشد. با ما همچنان همراه باشید.

همچنین توصیه می کنیم نگاهی به مقاله پر بازدید قهوه و لیمو برای لاغری بیاندازید

در ادامه نوشتار، به برخی از پرطرفدارترین رژیم های لاغری در دنیا اشاره کرده ایم:

رژیم لاغری کتوژنیک

این رژیم غذایی را می توان یکی از پرطرفدارترین انواع رژیم لاغری در سرتاسر جهان به شمار آورد. در رژیم کتوژنیک، سوزاندن چربی ها بدون هیچ گونه احساس گرسنگی انجام می گیرد. در این رژیم غذایی، فرد کالری لازم برای بدن خود را توسط استفاده از پروتئین و چربی به دست می آورد.

اما در مقابل، میزان مصرف کربوهیدرات را به حداقل می رساند. در این رژیم لاغری، مصرف شکر، نوشابه، انواع شیرینی ها و حتی نان سفید به صورت کامل حذف می گردد. در حالت نرمال، عموماً این کربوهیدرات ها هستند که انرژی بدن را برای انجام فعالیت های روزانه مهیا می سازند.

اما در رژیم کتوژنیک، انرژی بدن از سوزاندن چربی ها و پروتئین تامین می گردد. در این روش، از بافت های چربی در بدن به عنوان سوخت و ایجاد انرژی برای بدن استفاده می گردد که این امر، سبب کاهش وزن و در نتیجه آن، رسیدن به تناسب اندام می گردد.

در رژیم لاغری کتوژنیک، مصرف کربوهیدرات ها در طول شبانه روز می بایست کمتر از 50 گرم باشد. پس از چند روز از شروع گرفتن رژیم لاغری کتوژنیک، میزان انرژی بدن تحلیل رفته و از آن پس بدن برای کسب انرژی، شروع به شکستن توده های چربی و پروتئین موجود در آن می نماید.

رژیم لاغری کتوژنیک
رژیم لاغری کتوژنیک

این امر، باعث چربی سوزی و در پی آن، کاهش وزن می گردد. این رژیم غذایی، در مدل های مختلفی بسته به شرایط فرد، متفاوت می باشد.

انواع مختلف رژیم کتوژنیک، به صورت زیر دسته بندی شده اند:

 • رژیم لاغری کتوژنیک استاندارد
 • رژیم لاغری کتوژنیک دوره ای
 • رژیم لاغری کتوژنیک هدفمند
 • رژیم لاغری کتوژنیک با بهره گیری از پروتئین زیاد

این رژیم غذایی، در میان ورزشکاران و بدنسازان محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. یکی از دلایل این علاقه مندی را می توان سرعت بالای کاهش وزن در این رژیم غذایی بیان نمود.

انواع مختلف رژیم کتوژنیک، به صورت زیر دسته بندی شده اند:
انواع مختلف رژیم کتوژنیک، به صورت زیر دسته بندی شده اند:

البته این رژیم غذایی ممکن است مضراتی را نیز برای بدن داشته باشد که دلیل آن، کاهش مصرف کربوهیدرات و مصرف چربی می باشد.

اما این رژیم لاغری می تواند تاثیرات مثبتی را بر افراد مبتلا به دیابت و یا افرادی که به دنبال بالا بردن سوخت و ساز بدن خود می باشند، داشته باشد. اما این رژیم غذایی به ورزشکارانی که به دنبال حجم گیری و عضله سازی می باشند، به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

در این مقاله، موضوع ” پرطرفدارترین رژیم غذایی ” مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. از تمامی افراد علاقه مند به تناسب اندام، دعوت می کنیم تا با ما تا انتهای این مبحث همراه باشند.

از فواید رژیم غذایی کتوژنیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بالا بردن مقاومت بدن در برابر انواع سرطان
 • مقابله با مشکل آکنه
 • کنترل کردن بیماری دیابت
 • درمان بیماری صرع
 • از بین بردن انواع اختلالات عصبی
 • بهبود سندرم تخمدان پلی کیستیک

از عوارض جانبی نامطلوب رژیم غذایی کتوژنیک، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • احساس تشنگی بیش از اندازه در طی شبانه روز
 • خستگی و سردرد
 • احساس ضعف، سبکی سر و لرزش
 • احساس اضطراب و سر در گمی
 • تکرر ادرار و یبوست
 • کم شدن توانایی جسمانی
 • بوی بدن دهان
 • ریزش موی سر و بدن

شما در حال خواندن مقاله ” پرطرفدارترین رژیم لاغری ” می باشید. ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

از عوارض جانبی نامطلوب رژیم غذایی کتوژنیک، می توان به موارد زیر اشاره کرد:
از عوارض جانبی نامطلوب رژیم غذایی کتوژنیک، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آن چه باید در رژیم لاغری کتوژنیک مصرف گردد، عبارتند از:

 • گوشت
 • سبزیجات
 • میوه های حاوی کربوهیدرات بسیار ناچیز
 • لبنیات پر چرب
 • آجیل و دانه ها
 • انواع توت
 • آواکادو
 • شیرین کننده ها
 • ادویه جات
 • چربی های طبیعی و سالم

آن چه نباید در رژیم لاغری کتوژنیک مصرف گردد:

 • غلات و نشاسته
 • غذاهای شیرین
 • میوه های حاوی کربوهیدرات بالا
 • گندم، سیب زمینی، هویج و …
 • حبوبات
 • لبنیات کم چرب و بدون چربی
 • چربی های ناسالم

همچنین در این رژیم لاغری از انواع میان وعده ها می توان استفاده نمود. به شرط آن که دارای کربوهیدرات پایین باشند.

رژیم کتوژنیک، در گذشته به عنوان درمان بیماری صرع در کودکان، بسیار مورد استفاده قرار می گرفته است. همچنین برای بهبود انواع اختلالات عصبی و بیماری های متابولیکی همچون دیابت نوع دو، بسیار مفید می باشد.

آن چه نباید در رژیم لاغری کتوژنیک مصرف گردد:
آن چه نباید در رژیم لاغری کتوژنیک مصرف گردد:

در مقاله ای که پیش روی شماست، موضوع ” پرطرفدارترین رژیم لاغری ” مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. از تمامی علاقه مندان به لاغری و تناسب اندام، دعوت می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه شوند.

رژیم لاغری لوکارب

این رژیم غذایی یکی از پرطرفدارترین انواع رژیم لاغری در جهان به شمار می رود. این رژیم غذایی یک رژیم لاغری علمی می باشد. در رژیم لوکارب، می توان در طول شبانه روز از 20 تا 150 گرم کربوهیدرات مصرف نمود.

در این رژیم غذایی، به جای استفاده از کربوهیدرات ها، از چربی برای سوخت و ساز بدن استفاده می شود. رژیم لوکارب کمی از رژیم غذایی کتوژنیک راحت تر می باشد. در این رژیم غذایی، مصرف انواع کربوهیدرات های سالم مجاز می باشد.

از جمله کربوهیدرات های سالم، می توان به برنج قهوه ای و میوه ها و سبزیجات اشاره کرد. در این رژیم لاغری، تمرکز اصلی بر مصرف بالای پروتئین و چربی می باشد. این در حالی است که مصرف کربوهیدرات ها را به حداقل، کاهش می دهد.

با کم کردن مصرف کربوهیدرات ها، اسیدهای چرب وارد جریان خون شده و بدن از این چربی ها برای سوخت و ساز خود استفاده می کند. از آنجا که رژیم لاغری لوکارب منجر به چربی سوزی، به خصوص در نواحی شکم و پهلو می شود، می توان آن را به عنوان یک رژیم لاغری محبوب معرفی کرد.

رژیم لاغری لوکارب
رژیم لاغری لوکارب

این رژیم غذایی، یک رژیم غذایی پر پروتئین می باشد

این رژیم غذایی، یک رژیم غذایی پر پروتئین می باشد. از آنجا که پروتئین در کاهش اشتها تاثیر به سزایی دارد، سبب کاهش احساس گرسنگی در فرد می گردد. از همین رو، میزان کالری مصرفی بدن بسیار کاهش می یابد.

در این مقاله به بررسی موضوع ” پرطرفدارترین رژیم لاغری ” پرداخته ایم.

با ما همچنان همراه باشید.

از سوی دیگر، انواع رژیم های غذایی که از کربوهیدرات کمی در آن ها استفاده می شود، تاثیرات بسیار مفیدی بر سلامت فردی می گذارند. از جمله این موارد می توان به کنترل میزان کلسترول و قند خون اشاره کرد.

این رژیم غذایی می تواند یک رژیم غذایی مناسب برای افرادی باشد که دارای اضافه وزن کمی بوده و هنوز به مرحله چاقی مفرط نرسیده اند

این رژیم غذایی می تواند یک رژیم غذایی مناسب برای افرادی باشد که دارای اضافه وزن کمی بوده و هنوز به مرحله چاقی مفرط نرسیده اند. زیرا این رژیم غذایی، شامل بیشتر گروه های غذایی می شود و پیروی از آن، به نسبت بسیار یاز انواع رژیم های لاغری، آسانتر می باشد.

دکتر سلیمی، در مورد افرادی که شاخص توده بدنی ایشان از 30 بالاتر می باشد و به انواع بیماری های جانبی چاقی دچار می باشند و یا آنان که شاخص توده بدنی ایشان از 35 بالاتر می باشد، پیروی از یک رژیم غذایی را توصیه نمی کنند.

برای این افراد؛ گرفتن یک رژیم غذایی علاوه بر سرعت کمی که در کاهش وزن دارد، می تواند عواقب ناگواری را بر سلامت فرد بگذارد.

از این رو، دکتر سلیمی به عنوان معتبرترین متخصص در امر انواع جراحی چاقی و لاپاراسکوپی، بهترین گزینه برای رسیدن به تناسب اندام و لاغری را برای افراد مبتلا به چاقی مفرط، انجام عمل جراحی لاغری بیان می کنند.

جراحی چاقی علاوه بر سرعت بالایی که در کاهش وزن دارد، می تواند این کاهش وزن را به صورت دائمی برای فرد حفظ نماید

جراحی چاقی علاوه بر سرعت بالایی که در کاهش وزن دارد، می تواند این کاهش وزن را به صورت دائمی برای فرد حفظ نماید. همچنین بسیاری از بیماری های مرتبط با چاقی، پس از انجام جراحی چاقی، به تدریج بهبود می یابند و دیگر خطر ابتلا به آن ها فرد را تهدید نمی کند.

در این مقاله، موضوع ” پرطرفدارترین رژیم لاغری ” مورد بررسی قرار گرفته است. از تمامی علاقه مندان به این موضوع، دعوت می کنیم تا پایان این مطلب، با ما همراه شوند.

رژیم لاغری اتکینز

این رژیم غذایی نیز یکی از پرطرفدارترین رژیم های لاغری می باشد که در آن نیز به مصرف کم کربوهیدرات توصیه شده است. طرفداران این رژیم لاغری، مدعی هستند که این رژیم لاغری، سریعترین راه کاهش وزن، بدون هیچ گونه احساس لاغری می باشد.

رژیم لاغری اتکینز دارای چهار فاز می باشد. در فاز اول این رژیم لاغری، در ابتدا مصرف کربوهیدرات تا 20 گرم در روز کاهش می یابد. به فاز اول رژیم لاغری اتکینز، فاز القاء گفته می شود. در این زمان، اجازه مصرف نامحدود چربی و پروتئین داده می شود.

این فاز، چربی های بدن به عنوان منبع عمده ایجاد انرژی برای بدن مورد استفاده قرار می گیرد. در فاز بعدی، به صورت تدریجی تا 5 گرم کربوهیدرات به میزان کربوهیدرات مصرفی روزانه اضافه می شود تا رفته رفته فرد به هدف تناسب اندام دست یابد.

این کار به این دلیل انجام می گیرد که کاهش وزنی که در فاز اول به وجود آمده است، در این فاز حفظ شده و وزنی اضافه نگردد. این روند تا فاز آخر ادامه می یابد.

تحقیقات روی رژیم لاغری اتکینز نشان داده است که پس از گذشت یک سال، به نسبت بسیاری از انواع رژیم های لاغری، همچون رژیم لاغری اورنیش و یا زون، تاثیر بسیار بیشتری بر کاهش وزن دارد.

رژیم لاغری اتکینز
رژیم لاغری اتکینز

درمان بسیاری از انواع بیماری های قلبی

از آنجا که در این رژیم لاغری، تاکید بر کاهش مصرف کربوهیدرات مصرفی بدن می باشد، در درمان بسیاری از انواع بیماری های قلبی مفید می باشد. همچنین در رژیم لاغری اتکینز، پروتئین بسیار و کربوهیدرات پایین مجاز به مصرف می باشند که این امر در چربی سوزی در ناحیه شکم و پهلوها بسیار مفید می باشند و به این روند، سرعت می بخشد.

علاوه بر این موارد، رژیم لاغری اتکینز در درمان بسیاری از بیماری ها نظیر تری گلیسیرید خون، قند خون، کلسترول و فشار خون، بسیار مفید می باشد.

شما در حال خواندن مقاله ای با عنوان ” پرطرفدارترین رژیم لاغری ” می باشید. اگر شما نیز از طرفداران تناسب اندام می باشید، با ما تا انتهای این مقاله همراه شوید.

رژیم لاغری سواحل جنوبی

در این رژیم غذایی، از کربوهیدرات و چربی کم و پروتئین بالا استفاده می شود. این رژیم لاغری نیز شامل چندین فاز می باشد. فاز اول که کمی سختگیرانه تر از فازهای بعدی می باشد، تاکید بر مصرف بسیار کم کربوهیدرات و چربی دارد. این رژیم لاغری، در فازهای بعدی کمی آزادانه تر می باشد.

در فازهای بعدی، به فرد اجازه داده می شود که به میزان بسیار محدودی از انواع مواد خوراکی فرآوری نشده مصرف نماید. به شرط آنک ه به همراه آن از پروتئین بسیار بالایی استفاده کند. در این رژیم لاغری پرطرفدار، تاکید بر مصرف بالای پروتئین می باشد.

یکی از دلایل آن، می تواند سوزاندن میزان بسیار زیادی از کالری باشد که در هنگام گوارش مواد پروتئینی در دستگاه گوارش است. همچنین مصرف پروتئین، سبب آزادسازی هورمون های سرکوب کننده احساس گرسنگی می شود.

رژیم لاغری سواحل جنوبی
رژیم لاغری سواحل جنوبی

این امر، باعث می شود که فرد، برای مدت طولانی احساس سیری داشته باشد. با رژیم لاغری سواحل جنوبی، کاهش وزن به سرعت انجام می گیرد و در حفاظت از توده های عضلانی بدن نیز بسیار مفید می باشد.

در این رژیم غذایی، بسیاری از انواع مغذی و مفید برای بدن گنجانده شده است

در این رژیم غذایی، بسیاری از انواع مغذی و مفید برای بدن گنجانده شده است. اما در مقابل، مصرف انواع چربی های اشباع شده در آن بسیار محدود می باشد.

مقاله ای که پیش روی شماست به بررسی موضوع ” پرطرفدارترین رژیم لاغری ” پرداخته است. اگر شما نیز به این موضوع علاقه مند می باشید،

ما را تا پایان این مبحث همراهی نمایید.

رژیم لاغری وگان

در این رژیم غذایی، هیچ گونه محصولات حیوانی وجود ندارد. این رژیم غذایی بسیار مورد پسند گیاهخواران می باشد. اما رژیم های غذایی گیاهخواری، بسته به سالم و یا ناسالم بودن آن، می تواند تاثیرات مثبت و یا منفی بر بدن داشته باشد. این رژیم غذایی، در کاهش وزن و کاهش خطر ابتلا به انواع بیماری های قلبی و عروقی، بسیار محبوب می باشد.

رژیم لاغری وگان، در مقایسه با بسیاری از رژیم های غذایی، تاثیری دو چندان در کاهش وزن دارد. این رژیم لاغری، تاثیر بسیار زیادی در کاهش وزن دارد. در رژیم وگان، هیچ نیازی به شمارش میزان کالری مصرفی وجود ندارد.

این رژیم غذایی حاوی چربی بسیار پایین و فیبر بالا می باشد. وجود فیبر در این رژیم لاغری، سبب می گردد که فرد به مدت طولانی احساس سیری داشته باشد و تمایلی به خوردن برای طولانی مدت از خود نشان ندهد. از این رو، میزان کالری مصرفی فرد، بسیار کاهش می یابد.

رژیم لاغری وگان
رژیم لاغری وگان

جلوگیری از ابتلا به انواع بیماری ها

عموماً رژیم های لاغری که بر پایه مصرف میوه ها و سبزیجات می باشند، علاوه بر تاثیری که بر کاهش وزن دارند، باعث جلوگیری از ابتلا به انواع بیماری ها نیز می شوند. از جمله این بیماری ها می توان به انواع بیماری های قلبی، دیابت نوع دو و حتی مرگ زودرس اشاره کرد.

علاوه بر این امر، با کاهش میزان مصرف گوشت فرآوری شده، می توان از بروز انواع بیماری هایی نظیر آلزایمر و حتی انواع سرطان و بیماری های قلبی جلوگیری نمود. اما از طرفی با حذف محصولات حیوانی از رژیم لاغری وگان، بدن دچار انواع کمبودها می شود.

از جمله این نقصان ها، می توان به کاهش ویتامین B12، ویتامین D، آهن، کلسیم، ید و همچنین اسیدهای چرب امگا 3 اشاره کرد.

رژیم لاغری پالئو

رژیم لاغری پالئو یا همان رژیم غذایی غارنشینی نیز امروزه بسیار طرفدار پیدا کرده است. در این رژیم غذایی، مصرف حبوبات و غلات و لبنیات کاهش می یابد. همچنین در این رژیم غذایی، مصرف انواع مواد غذایی فرآوری شده، مجاز نمی باشد.

رژیم پالئو، افراد را دعوت به مصرف انواع خوراکی های گیاهی و حیوانی می کند. این رژیم غذایی نه تنها باعث کاهش وزن می گردد، بلکه در حفظ و به دست آوردن سلامتی جسمی و روحی نیز بسیار مفید می باشد. با پیروی از این رژیم غذایی، چربی های میان تنه به خصوص در ناحیه شکم و پهلو آب شده و نیز میزان گلیسیرید خون پایین می آید.

در این مقاله، به بررسی موضوع ” پرطرفدارترین رژیم لاغری ” پرداخته ایم. با ما همچنان تا انتهای این مقاله همراه باشید.

چربی های ناحیه میان تنه، سبب بالا بردن مقاومت انسولین شده و احتمال ابتلا به دیابت نوع دو را افزایش می دهند. همچنین این رژیم لاغری در پاکسازی چربی کبد نیز بسیار مؤثر می باشد.

رژیم لاغری پالئو
رژیم لاغری پالئو

درمان فشار خون و قند خون و کلسترول

همچنین با کمک رژیم لاغری پالئو، مشکلاتی نظیر فشار خون و قند خون و کلسترول از بین رفته و یا بهبود می یابد. در این رژیم لاغری، تاکید اصلی بر مصرف انواع غذاهای طبیعی، پروتئین بدون چربی و انواع میوه ها و سبزیجات می باشد.

علاوه بر این، مصرف آجیل ها و دانه ها را توصیه کرده است. از طرفی، رژیم لاغری پالئو، مصرف انواع غذاهای فرآوری شده نظیر قند و لبنیات و غلات را ممنوع می کند. البته رژیم پالئو انواع مختلفی دارد که برخی از آن ها، کمتر سختگیرانه بوده و فرد می تواند در آن از برخی از انواع لبنیات، نظیر کره و پنیر نیز استفاده کند.

رژیم لاغری پالئو تاثیر بسیار زیادی بر کاهش سایز دارد. همچنین تاثیر بسیار زیادی بر کاهش وزن دارد. رژیم پالئو، یک رژیم غذایی کاملاً سالم می باشد و تاثیرات بسیار مثبتی بر سلامتی فرد، از خود به جای می گذارد.

سخن پایانی

به صورت کلی رژیم های لاغری بسیار یدر سرتاسر جهان وجود دارند که برخی از این رژیم های لاغری، بسیار پرطرفدار می باشند. در این مقاله سعی کردیم به برخی از پرطرفدارترین رژیم های غذایی اشاره کنیم.

اما ذکر این امر که کدام یک از این رژیم های لاغری پرطرفدارتر می باشند، کاری بسیار دشوار است. با توجه به این که افراد دارای سلایق و شرایط زندگی متفاوتی می باشند، بدون تردید، انتخابات متفاوتی نیز خواهند داشت.

بدون شک، تمامی رژیم های ذکر شده، تاثیر بسیار زیادی بر کاهش وزن دارند. اما، گرفتن یک رژیم غذایی، تنها در مواردی امکانپذیر می باشد که فرد به چاقی مفرط مبتلا نباشد و یا به بیماری های مرتبط با چاقی گرفتار نشده باشد.

برای این افراد، رژیم غذایی نمی تواند کمک شایانی به کاهش وزن و بهبود شرایطشان کند. به همین سبب، دکتر سلیمی، جراح متخصص در امر انجام جراحی چاقی و لاپاراسکوپی، بهترین گزینه برای لاغری و تناسب اندام را برای این افراد، جراحی چاقی ذکر می کنند.

کاهش وزنی که این افراد پس از انجام جراحی چاقی تجربه می کنند، با سرعت بالایی انجام می گیرد

کاهش وزنی که این افراد پس از انجام جراحی چاقی تجربه می کنند، با سرعت بالایی انجام می گیرد و چنان چه به تمامی توصیه های پزشک و جراح خود عمل نمایند، می توانند این کاهش وزن را به صورت دائمی حفظ کنند.

از سوی دیگر، چنان چه فرد به انواع بیماری های مرتبط با چاقی مبتلا باشد، پس از انجام عمل جراحی چاقی، بهبود سریع حاصل می گردد.

لذا، توصیه ما به دوستانی که تمایل به گرفتن رژیم غذایی به منظور تناسب اندام و لاغر شدن دارند، این است که پیش از انجام هر اقدامی به یک متخصص تغذیه با تجربه مراجعه نموده و از این که رژیم غذایی انتخابی ایشان مؤثر خواهد بود یا خیر، اطمینان حاصل نمایند.

همچنین در شرایطی که فرد، چاق مفرط محسوب می گردد، اقدام به مشورت با یک جراح متخصص باتجربه در امر انجام جراحی چاقی همچون دکتر سلیمی بنماید.

در این مقاله سعی کردیم به بررسی موضوع ” پرطرفدارترین رژیم لاغری ” بپردازیم. در این راستا به بررسی چند نمونه از انواع رژیم لاغری بسنده کردیم.

امید است که اطلاعات ارائه شده در این مقاله برای عزیزان علاقه مند به تناسب اندام، مفید واقع شده باشد.

در پایان توصیه می کنیم مقالات رژیم لاغری برای 25 کیلو اضافه وزن و نمونه رژیم غذایی برای دیابتی ها را مطالعه نمایید.

 

https://bit.ly/3wTSBsa

 

https://cutt.ly/hCfBNi9

drsalimi

drsalimi

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

تو اینستاگرام منتظرتونیم.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید