پرسش و پاسخ جراحی اسلیو

پرسش و پاسخ جراحی اسلیو

فهرست مطالب

در این مقاله تصمیم داریم تا در رابطه با پرسش و پاسخ جراحی اسلیو معده برای شما صحبت کنیم. به ‌جهت این ‌که اغلب افراد در راستای جراحی اسلیو سوالات متعددی دارند و علاقه ‌مندند تا بتوانند پاسخ پرسش‌ های خود را در رابطه با این موضوع بدانند.

پرسش و پاسخ جراحی اسلیو
پرسش و پاسخ جراحی اسلیو

حتماً آگاه هستید که راهکار اصولی که سبب کوچک ‌تر شدن اندازه معده می شود، اسلیو معده است که بعد از انجام این عمل جراحی، فرد مورد نظر به اندازه قابل‌ توجهی کاهش وزن دارد و می ‌تواند به تناسب اندام برسد. اما در این راستا امکان دارد که اشخاص، نیازمند کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با عمل اسلیو معده باشند.

استفاده از تجربیات اشخاصی که قبل از آن از این عمل استفاده کرده‌اند

قبل از این ‌که از هر گونه جراحی استفاده کنید، نیاز است تا از تجربیات اشخاصی که قبل از آن از این عمل استفاده کرده‌اند، آگاه باشید. نکات مهمی که پرسش و پاسخ جراحی اسلیو معده برای افراد می ‌تواند داشته باشد، بسیار مؤثر است.

به همین سبب لازم می ‌دانیم که در ادامه این مطلب بیشتر در رابطه با پرسش و پاسخ جراحی اسلیو معده صحبت کنیم و تمامی نکات مهم که در راستای عمل جراحی اسلیو معده برای افراد در نظر گرفته می ‌شود را عنوان کنیم تا اگر شخصی قصد استفاده از عمل اسلیو معده به جهت کاهش وزن را دارد، هیچ گونه ابهامی در ذهن او وجود نداشته باشد.

همین طور با استفاده از پرسش و پاسخ جراحی اسلیو معده بتواند تا آگاهی لازم را در این زمینه کسب کند. اگر شما نیز از دسته افرادی هستید که در زمینه عمل جراحی اسلیو معده ناآگاهی دارید و قصد دارید تا با جست و جو در اینترنت به جواب ‌های خود برسید، بهتر است که در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به پرسش و پاسخ جراحی اسلیو معده بپردازیم.

پرسش و پاسخ جراحی اسلیو

سوالات مهم درباره اسلیو معده عبارتند از:

بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده ریزش مو پیدا خواهیم کرد؟

در راستای جواب این سوال بهتر است بگوییم که برخی از افراد ممکن است با ریزش مو مواجه شوند. البته در نظر گرفتن این امر تا ۶ ماه بعد از عمل امری طبیعی می باشد. به جهت این ‌که استرس‌های فیزیکی در راستای انجام جراحی و تغییرات وزن می‌ تواند سبب این امر شود.

اما برای پیشگیری از ریزش مو پزشک مد نظر اقدامات مؤثری را برای شما صورت می دهد که با در نظر گرفتن نکات ذکر شده می ‌توانید از ریزش مو جلوگیری کنید.

اشخاصی که ناتوان یا معلول هستند و نمی‌ توانند راه بروند، در هنگام انجام اسلیو معده باید چه کاری انجام بدهند؟

بعد از انجام عمل اسلیو افرادی که شرایط راه رفتن ندارند، نیاز نیست که پیاده‌روی کنند. می ‌توانند از ورزش ‌هایی که نیازمند راه رفتن نمی ‌باشد، استفاده کنند. به جهت این ‌که امروزه تکنولوژی بسیار پیشرفت کرده است و دستگاه‌ های متعددی وجود دارند که این دسته از اشخاص با توجه به شرایط بدنی خود می ‌توانند از آن ‌ها استفاده کنند تا سلامت خود را بهبود ببخشد.

آیا بعد از عمل اسلیو معده می‌ توان روزه گرفت؟

عموماً بیمار بعد از انجام عمل اسلیو معده نباید روزه‌داری کند. ‌به خصوص بعد از گذشت 1 سال از عمل جراحی اسلیو لازم است که این نکته را در نظر بگیرد. اما با توجه به صلاحدید پزشک می ‌تواند در زمان تعیین شده روزه بگیرد.

هزینه اسلیو معده چه میزان می‌ باشد؟

قوانین متعددی برای هزینه ‌های اسلیو معده وجود دارد و پارامترها و عوامل مؤثری می تواند بر روی هزینه اسلیو معده مؤثر باشند. با توجه به شرایط ذکر شده شما، می ‌توان تشخیص داد که هزینه ‌های عمل اسلیو معده چه میزان می باشد.

بعد از انجام عمل اسلیو کاهش وزن تا چه زمانی ادامه دارد؟

کاهش وزن بعد از انجام عمل اسلیو معده تا زمانی ادامه دار خواهد بود که شاخص توده بدنی شخص به عدد ۲۵ برسد.

بعد از انجام عمل اسلیو کاهش وزن تا چه زمانی ادامه دارد؟
بعد از انجام عمل اسلیو کاهش وزن تا چه زمانی ادامه دارد؟

پیشنهاد می کنیم مقاله پرسش و پاسخ بای پس معده را مطالعه کنید.

در ادامه این مطلب در رابطه با موضوع پرسش و پاسخ جراحی اسلیو می ‌توانید، عنوان ‌های زیر را مطالعه کنید:

چه عواملی در اضافه ‌وزن و چاقی افراد تاثیرگذار می باشد؟

عمل اسلیو معده چگونه عملی می باشد؟

معده بعد از انجام عمل اسلیو به چه شکلی تبدیل می‌ شود؟

عمل اسلیو معده به چند صورت انجام می ‌گیرد؟

عمل اسلیو معده برای چه افرادی می ‌تواند، پرکاربرد باشد؟

شاخص توده بدنی یا BMI چگونه اندازه ‌گیری می‌ شود؟

جراحی اسلیو معده چه مزایایی را به‌ همراه خواهد داشت؟

آیا تجربیات افرادی که عمل اسلیو معده انجام داده‌اند، می ‌تواند کمکی برای دیگران باشد؟

چه تجربیات خوشایندی در جراحی اسلیو معده تجربه شده است؟

جراحی اسلیو معده می تواند برای چه افرادی با موفقیت همراه باشد؟

آیا جراحی اسلیو معده جزو عمل‌ های دائمی به حساب می ‌آید؟

دوران نقاهت در نظر گرفته شده، بعد از جراحی اسلیو معده چه مدت می باشد؟

عموماً در جراحی اسلیو معده چه میزان از وزن افراد کاهش داده می شود؟

حالت تهوع بعد از جراحی اسلیو معده تا چه زمانی به طول می ‌انجامد؟

آیا بعد از انجام جراحی اسلیو معده می ‌توان باردار شد؟

آیا جراحی اسلیو معده باعث کاهش میل جنسی می ‌گردد؟

آیا بعد از انجام جراحی اسلیو معده نیاز به جراحی پلاستیک نیز می باشد؟

آیا خطر مرگ در عمل اسلیو معده وجود دارد؟

مشاوره چه تأثیری در فرآیند عمل اسلیو معده خواهد داشت؟

بعد از انجام جراحی اسلیو معده برای مرخص شدن چه مدت زمانی نیاز است؟

بعد از گذشت چه مدتی از جراحی اسلیو معده می توان دوباره رانندگی کرد؟

چه شایعاتی در رابطه با عمل اسلیو معده و دیگر جراحی‌های لاغری شنیده می شود؟

انجام جراحی اسلیو معده در چه سنینی مناسب‌تر است؟

بیهوشی در عمل اسلیو معده چه مقدار طول می‌کشد؟

انجام عمل اسلیو معده برای برطرف کردن کدام یک از بیماری‌ها مؤثر واقع می‌شود؟

برای بهبود سریع‌ تر و ماندگاری عمل اسلیو چه ورزش‌ هایی به بیمار کمک می کند؟

در ۶ تا ۱۲ ماه بعد از عمل اسلیو به چه ورزش هایی پیشنهاد می شود؟

بعد از انجام عمل اسلیو معده چه مواد غذایی نمی ‌توانند استفاده شوند؟

جمع ‌بندی مطالب

 

چه عواملی در اضافه ‌وزن و چاقی افراد تاثیرگذار می باشد؟

مهم ‌ترین عنوانی که قصد داریم تا در ادامه این مطلب به آن بپردازیم، در رابطه با پرسش و پاسخ جراحی اسلیو معده می باشد. اما قبل از آن لازم است تا موارد مؤثری که سبب چاق شدن افراد می ‌گردد و نیاز است که از عمل اسلیو معده استفاده کنند و در رابطه با آن پرسش و پاسخ هایی داشته باشند را عنوان کنیم. در ادامه بیشتر به این عوامل می ‌پردازیم.

 • پرخوری

برای این ‌که بتوانیم به پرسش و پاسخ جراحی اسلیو برسیم، بهتر است بدانید که یکی از مهم ‌ترین عواملی که سبب اضافه ‌وزن و چاقی می ‌شود، پرخوری می ‌باشد.

به جهت این ‌که هنگامی‌ که افراد غذای بیشتر از حد معمول معده ی خود استفاده می کنند، قابلیت ارتجاعی معده سبب می‌ شود که گشادتر از حد معمول شود و این گشادی معده باعث می ‌شود تا در وعده‌ های بعدی، فرد احساس گرسنگی بیشتری کند و در نتیجه معده حجم بیشتری از غذاها را در خود می‌ گنجاند. به همین جهت اگر شما قصد دارید که از چاقی پرهیز کنید، لازم است که پرخوری بیش از اندازه را کنار بگذارید.

پرخوری
پرخوری
 • سبک غذا

یکی دیگر از عواملی که می ‌تواند سبب اضافه وزن در افکار افراد گردد، نوع سبک غذای استفاده شده آن‌ ها می باشد. به‌ جهت این‌ که اغلب افراد غذاهای مملو از چربی، برنج و غذاهای سنگین را می ‌پسندند و این عوامل می تواند در بزرگ‌تر شدن معده اثربخش باشد. به همین جهت بهتر است بدانید که غذاهای کم‌ چرب برای بدن مفیدتر هستند و می ‌تواند تناسب اندام بدن را حفظ کند.

 • عدم فعالیت

نکته حائز اهمیت دیگری که می ‌تواند نقش مؤثری بر روی چاقی و اضافه ‌وزن داشته باشد، تحرک نداشتن افراد می باشد. به جهت این ‌که عدم فعالیت امروزه در دنیای مدرنیته و استفاده از گوشی، رایانه، تلویزیون و دیگر بازی‌ های رایانه‌ای می ‌تواند یک عامل مؤثر برای به وجود آمدن اضافه‌ وزن و چاقی باشد.

پیشنهاد می کنیم از پست عمل اسلیو معده و کبد چرب دیدن کنید.

 • وراثت

نکته‌ای که همیشه اغلب افراد چاق از آن گله می کنند، بحث وراثت می باشد که اهمیت ویژه‌ای در اضافه‌ وزن و چاقی دارد. اشخاصی که پدر و مادر و یا خانواده چاق دارند، باید مراقب این موضوع باشند.

به جهت این‌ که وراثت می تواند تاثیر بسیاری بر روی اضافه وزن آن ‌ها داشته باشد. همین طور این دسته از افراد لازم است تا قبل از این‌ که باردار شوند، وزن خود را در حالت ایده‌آل نگه دارند. سپس با در نظر گرفتن شرایط می ‌توانند، اقدامات لازم را برای بارداری انجام دهند.

 • بیماری کم‌ کاری تیروئید

بیماری کم ‌کاری تیروئید نیز می ‌تواند یکی از پارامترهای مهم چاقی و اضافه ‌وزن به حساب آید. به‌ جهت این ‌که هنگامی ‌که شخصی بیماری کم ‌کاری تیروئید دارند، غدد تیروئید سبب ساختن هورمون تیروئید می ‌شود و این امر میزان سوخت ‌و ساز بدن را کمتر خواهد کرد و به مرور افزایش وزن چشمگیری برای افراد رخ می دهد.

بیماری کم‌ کاری تیروئید
بیماری کم‌ کاری تیروئید
 • بیماری PCOS

بانوانی که به سن باروری رسیده اند، حدوداً بین ۵ تا ۱۰ درصد می ‌توانند اختلالاتی همانند رشد موهای زائد، مشکلات تناسلی و همین‌ طور چاقی را تجربه کنند. اما اصولاً این موارد در اثر وجود هورمون آندروژن رخ می دهد که افزایش این اختلالات می ‌تواند بر روی چاقی زیاد مؤثر باشد.

 • سندرم کوچینگ

در نظر داشته باشید، هنگامی ‌که میزان هورمون کورتیزول در غدد فوق کلیوی بدن بیشتر می ‌شود، فرد درگیر مشکلی به نام سندرم کوچینگ می شود. استفاده از برخی از ‌داروهایی که برای سندرم کوچینگ وجود دارد، می ‌تواند سبب چاق شدن افراد گردد و اغلب این چاقی در قسمت بالا تنه همانند بازو و گردن اتفاق می افتد.

 • سن

اغلب بانوانی که فعالیت کافی بدنی ندارند و همین طور روش غذایی آن ‌ها نادرست می باشد، به جهت بالا رفتن سن می‌ توانند چاقی را تجربه کنند. اغلب دیده شده که بانوان بعد از یائسه شدن وزنشان بسیار زیاد شده و در قسمت کمر آن ‌ها چاقی بیش از حدی دیده شده است.

سن
سن
 • بارداری

افزایش وزنی که به هنگام دوران بارداری برای بانوان رخ می دهد، می‌ تواند یک معضل برای چاقی افراد در نظر گرفته شود. به همین جهت، مادر موظف است که بعد از زایمان پشتکار داشته باشد و وزن خود را به حالت قبلی برگرداند در غیر این صورت چاقی ممکن است تا تأثیرات مخربی بر روی بدن او بگذارد.

 • کاهش خواب

استراحت و خواب به ‌عنوان یک مسئله حائز اهمیت شمرده می شود و لازم است که حتماً آن را مهم بدانیم. در تمام رده‌های سنی کم شدن میزان استراحت و خواب افراد می ‌تواند سبب چاقی شود. به همین جهت است که همه پزشکان توصیه می ‌کنند، برای این ‌که بتواند از چاقی پرهیز کنید، لازم است که حتماً تنظیم خواب خود را مهم بشمارید و در حد استاندارد استراحت کنید.

با توجه به تمامی مطالب، اگر شما هیچکدام از موارد بالا را نداشتید، ولی دارای اضافه وزن بسیاری هستید، لازم است که حتماً تحت نظارت یک متخصص جراح باشید. او به شما پیشنهاد می ‌کند که از عمل اسلیو معده استفاده کنید.

حال اگر لازم است، قبل از این ‌که عمل اسلیو معده انجام دهید، راجع به آن اطلاعات کافی داشته باشید و نکاتی را رعایت کنید. در نظر گرفتن مزایای عمل اسلیو معده می ‌تواند در عمل شما تاثیرگذار باشد و رعایت رژیم غذایی قبل و بعد از عمل اسلیو معده بسیار مهم شمرده می شود.

کاهش خواب
کاهش خواب

حال ممکن است که بسیاری از افراد اقدام به استفاده از عمل اسلیو معده کنند، اما در باره آن پرسش و پاسخ جراحی اسلیو داشته باشند و در تلاش باشند تا بتوانند جواب سوالات خود را بگیرند.

در ادامه تلاش ما بر این است تا بتوانیم در رابطه با پرسش و پاسخ جراحی اسلیو بیشتر بگوییم تا اطلاعات افراد در این زمینه کامل ‌تر گردد.

عمل اسلیو معده چگونه عملی می باشد؟

همان ‌طور که می ‌دانید، چاقی به ‌عنوان یک معضل بزرگ در کل دنیا شناخته ‌شده است و اغلب افراد با این مشکل دست ‌و پنجه نرم می‌ کنند.

اما می ‌توان از اسلیو معده به ‌عنوان یک راهکار مناسب برای درمان چاقی های مفرط استفاده کرد و نام برد. به جهت این‌ که در چند سال اخیر استفاده از عمل اسلیو معده با استقبال بسیاری از طرفداران مواجه شده است.

حال در تلاشیم تا برای این ‌که به پرسش و پاسخ جراحی اسلیو بپردازیم، اول در رابطه با انجام عمل اسلیو معده توضیحات متعددی بدهیم و چگونگی عمل اسلیو را برای شما شرح دهیم.

در راستای انجام عمل اسلیو معده می ‌توان حدوداً ۸۰ درصد از بخش اصلی معده که فندونس نام دارد و اتصال مری را برش زد. با در نظر گرفتن این امر و برش این نواحی اشتهای بیمار به شدت کم می‌ شود و علت اصلی کم شدن این اشتها برش حجم عظیمی از معده می باشد و بیمار از این طریق می ‌تواند کنترل مصرف غذای خود را در دست بگیرد.

تناسب اندام

حال اگر اشخاص بعد از انجام عمل اسلیو معده مراقبت‌ های بعد از آن و همین طور رژیم بعد از آن را مراعات کنند، نه تنها دیگر اضافه وزن نخواهند داشت، بلکه از تناسب اندام خود بسیار لذت خواهند برد.

با توجه به این مطالب، هنگامی ‌که قسمت فندونس بریده می شود، بخش مهمی است که باعث می ‌شود تا هورمون گریل که در آن ‌جا تولید می شود نیز از بین خواهد رفت.

شاید این سوال برای شما در ذهنتان شکل بگیرد که هورمون گریل چیست؟ برای این ‌که بتوانید شناخت بهتری از هورمون گریل داشته باشید، لازم است تا عنوان کنیم که این هورمون می ‌تواند دستور گرسنگی را به مغز صادر کند.

حال با برش قسمت فندونس بخش عمده‌ای از هورمون گریل  حذف می گردد و فرد، دیگر احساس گرسنگی نخواهد کرد و مغز نمی ‌تواند دستور خوردن غذا را بدهد. به همین جهت است که عمل اسلیو معده برای تناسب اندام و لاغری بسیار مفید و مؤثر می ‌باشد.

تناسب اندام
تناسب اندام

حقایقی در رابطه با جراحی اسلیو معده

یکی دیگر از پرسش و پاسخ های جراحی اسلیو این است که اغلب افراد، می ‌خواهند بدانند که به چه دلیل نام این جراحی اسلیو معده عنوان شده است. بهتر است بدانید که اسلیو در انگلیسی معنی آستین می دهد و هنگامی که عمل جراحی اسلیو معده برای اشخاص صورت گرفته می شود، شکل نهایی معده به صورت آستین می باشد که این امر می ‌تواند علت مهم نام‌گذاری عمل اسلیو در نظر گرفته شود.

یکی دیگر از پرسش و پاسخ جراحی اسلیو این است که اغلب افراد درصددند تا بدانند که چگونه با استفاده از عمل اسلیو معده کاهش وزن صورت گرفته می شود. هنگامی که معده به جهت جراحی اسلیو کاهش داده می شود، این امر می ‌تواند میل غذا خوردن افراد را بسیار کم کند. اما در نظر داشته باشید که اگر افراد بیشتر از حد ممکن غذا بخورند، ممکن است که مجدداً افزایش وزن برای آن ‌ها رخ دهد.

اغلب افراد نیز در رابطه با موفقیت‌ آمیز بودن جراحی اسلیو پرسش و پاسخی دارند. اگر قرار باشد تا به این پرسش، پاسخ درستی بدهیم، لازم است تا بگوییم که اراده افراد در این زمینه می ‌تواند تعیین ‌کننده موفقیت جراحی اسلیو معده باشد.

در حال حاضر شما نوشتار پرسش و پاسخ جراحی اسلیو معده را مطالعه می نمایید. برای این ‌که بتوانید بیشتر با این عمل آشنایی داشته باشید، لازم است که تا انتها این مطلب را مطالعه کنید و از پرسش و پاسخ جراحی اسلیو که در ادامه برای شما ذکر می کنیم، بهره مند شوید.

حقایقی در رابطه با جراحی اسلیو معده
حقایقی در رابطه با جراحی اسلیو معده

معده بعد از انجام عمل اسلیو به چه شکلی تبدیل می‌ شود؟

بهتر است بدانید  تا یکی از پرسش و پاسخ جراحی اسلیو معده این بوده که افراد کنجکاو بوده بدانند، بعد از عمل اسلیو معده،  معده چه شکلی به خود می‌گیرد؟

برای این ‌که بتوانیم پاسخ این پرسش از افراد را بدهیم، لازم است بگوییم تا برشی که با استفاده از عمل اسلیو در معده صورت گرفته می شود، عملکرد این را دارد تا جذب مواد خارجی در معده کمتر اتفاق بیفتد.

همین امر باعث شده که معده به شکل یک لوله باریک یا به شکلی که به موز بسیار شباهت داشته باشد، در بیاید. البته برخی از پزشکان عمل اسلیو را به عمل آستین نیز تشابه کرده‌اند. به‌ جهت این ‌که بعد از انجام این عمل کاهش جذب مواد غذایی بسیار زیاد می باشد، نگرانی برای حذف قسمت ‌های بریده شده معده وجود نخواهد داشت.

معده بعد از انجام عمل اسلیو به چه شکلی تبدیل می‌ شود؟
معده بعد از انجام عمل اسلیو به چه شکلی تبدیل می‌ شود؟

عمل اسلیو معده به چند صورت انجام می ‌گیرد؟

یکی دیگر از پرسش و پاسخ جراحی اسلیو بدین صورت است که اغلب افراد لازم است بدانند که انواع متفاوتی از عمل اسلیو صورت گرفته می ‌شود. در ادامه بیشتر به انواع عمل اسلیو می ‌پردازیم.

انجام جراحی اسلیو معده به صورت گشاد

اگر بخواهیم در رابطه با این نوع عمل اسلیو صحبت کنیم، بهتر است بدانید که این عمل می تواند حدود ۶۰ درصد از معده را حذف کند. اغلب، پزشکان این نوع از عمل اسلیو معده را برای اشخاصی پیشنهاد می‌ دهند که شاخص توده بدنی آن ‌ها ۳۰ تا ۳۵ می باشد و هنگامی که ۶۰ درصد از معده آن‌ ها حذف می ‌گردد، می ‌تواند کاهش وزن چشمگیری را به همراه داشته باشد.

جراحی اسلیو معده به صورت تنگ

یکی دیگر از انواع انجام جراحی اسلیو معده به صورت تنگ می باشد. در این روش میزان برش زده معده ۸۰ درصد می باشد و پزشک مد نظر استفاده از این نوع عمل اسلیو را اغلب برای افرادی مناسب می داند که شاخص توده بدنی آن‌ها ۳۵ تا ۴۵ می باشد و از این طریق می ‌توانند چاقی خود را درمان کنند.

جراحی اسلیو معده به صورت تنگ
جراحی اسلیو معده به صورت تنگ

عمل اسلیو معده برای چه افرادی می ‌تواند، پرکاربرد باشد؟

در راستای آگاهی دادن در رابطه با جراحی اسلیو افراد بسیاری مشتاق هستند تا بتوانند بدانند که چه افرادی می ‌توانند بهترین کاربرد را از عمل اسلیو معده ببرند. حال برای پرسش و پاسخ جراحی اسلیو لازم می‌ دانیم که درباره این نکته پراهمیت نیز صحبت کنیم.

بهتر است بدانید که ممکن است جراحی اسلیو برای تمامی اشخاص یک کاربرد مفید و مؤثر نداشته باشد و جراحی اسلیو فقط برای افرادی می تواند کاربرد مؤثری داشته باشد که چاقی مفرط بالایی دارند.

به خصوص آن دسته از افرادی که بعد از گذشت ۵ سال تلاش ‌های متعدد و امتحان کردن راهکارهای مختلف نتوانسته اند، کاهش وزن خود را به دنبال داشته باشند و در این امر موفق نبوده‌اند، می‌ توانند یک کاندید مناسب برای استفاده از عمل اسلیو معده باشند.

در راستای موارد ذکر شده بهتر است بگوییم که بانوان و آقایان می ‌توانند از عمل اسلیو مهم‌ترین کاربرد را دریافت کنند که شاخص توده بدنی آن ‌ها یعنی BMI بسیار بالا باشد و عددی بالاتر از 35 را نشان بدهد. با در نظر گرفتن این شرایط عمل اسلیو معده می ‌تواند برای آن شخص ایده‌آل در نظر گرفته شود.

به طور کلی شخصی که شاخص توده بدنی بالای ۳۰ دارد، حدوداً وزنی نزدیک ۱۵۰ یا بالاتر از آن دارد که به واسطه عمل اسلیو معده می تواند کاهش وزن چشمگیری را تجربه کند.

عمل اسلیو معده برای چه افرادی می ‌تواند، پرکاربرد باشد؟
عمل اسلیو معده برای چه افرادی می ‌تواند، پرکاربرد باشد؟

تجربه افسردگی

یکی دیگر از نکات مهمی که می ‌تواند اشخاص را یک فرد و کاندید مناسب برای انجام عمل اسلیو معده نشان دهد، این است که برخی از افراد به دلیل بیماری ‌های متعدد همانند استفاده از دخانیات و بیماری ‌های افسردگی، چاقی های شدیدی را تجربه می‌ کنند. این دسته از افراد نیز می‌ توانند به واسطه عمل اسلیو کاهش وزن داشته باشند.

تشخیص پزشک

به طور کلی اگر بخواهیم تا در رابطه با پرسش و پاسخ جراحی اسلیو معده و همین ‌طور کاربرد آن برای افراد متفاوت صحبت کنیم، بهتر است بگوییم که تصمیم ‌گیری و نظر نهایی به واسطه پزشک مد نظر شما صورت گرفته می شود. به جهت این‌ که پزشکان و جراحان حرفه‌ای در زمینه عمل اسلیو معده فعالیت دارند، می ‌توانند با توجه به در نظر گرفتن شرایط افراد بهترین تصمیم ‌گیری را برای آن ‌ها به دنبال داشته باشند.

بیماری های زمینه­ای چاقی

عموماً اشخاصی که دارای اضافه‌ وزن بسیار هستند و شاخص توده بدنی آن‌ ها عددی بالای ۳۵ را نشان می‌دهد، دچار بیماری ‌های مختلف زمینه‌ای همانند دیابت نوع ۲، فشار خون بالا، بیماری ‌های قلبی و عروقی، کلسترول بالا و دیگر موارد هستند.

این دسته از افراد برای این‌ که بتوانند تا کنترل بیماری ‌های زمینه‌ای خود را در کنار چاقی به همراه داشته باشند، می توانند از جراحی اسلیو معده به ‌عنوان یک گزینه مؤثر استفاده کنند. هنگامی که این دسته از افراد از جراحی اسلیو استفاده می ‌کنند، به تدریج مشکلات آن ‌ها در زمینه بیماری ‌های متعدد رفع می ‌گردد.

همین‌ طور اشخاصی که اضافه وزن بسیار دارند، از مشکلات زانو درد و کمردرد نیز رنج می‌ برند و وزن بالای آن ‌ها فشار بسیاری را بر روی زانوها و کمر آن ‌ها وارد می ‌کند. استفاده از عمل اسلیو می ‌تواند یک انتخاب مؤثر برای این دسته از افراد باشد تا بتواند فشار وارد بر روی کمر و زانوی خود را کم کنند و به وزن ایده‌آل خود برسند.

در این مطلب تلاش ما بر این است که در رابطه با پرسش و پاسخ جراحی اسلیو بیشتر برای شما صحبت کنیم. حال برای این‌ که بتوانید درک درستی از جراحی اسلیو داشته باشید، در ادامه بیشتر به پرسش و پاسخ جراحی اسلیو می ‌پردازیم و تمامی نکات مؤثری که در این زمینه برای آگاهی افراد لازم است را عنوان خواهیم کرد.

بیماری های زمینه­ای چاقی
بیماری های زمینه­ای چاقی

شاخص توده بدنی یا BMI چگونه اندازه‌گیری می‌ شود؟

ممکن است در راستای این موضوع سوال بسیاری از افرادی باشد که چگونه می توان محاسبه شاخص توده بدنی یا BMI را داشت. برای درک بهتر موضوع لازم است تا عنوان کنیم که معرفی کلمه BMI و شاخص توده بدنی برگرفته از کلمه خارجی body mass index می باشد. شاخص توده بدنی می ‌تواند میزان حجم در افراد متفاوت را نشان دهد.

حال قبل از این‌ که جراحی اسلیو معده برای شخصی صورت گرفته شود، لازم است که به نزد پزشک مراجعه کند تا بتواند شاخص توده بدنی او را اندازه‌ گیری کند.

هنگامی که یک شخص از  BMI اطلاع پیدا می ‌کند، می ‌تواند از چاقی بیش از اندازه خود اطمینان حاصل کند و این امر او را مشتاق می‌ کند تا از عمل جراحی استفاده کند و اندام ایده‌آل خود را کسب کنند.

البته لازم به ذکر است، بدانید که برخی از افراد برای این‌ که بتوانند محاسبه‌ی دقیق شاخص توده بدنی را به ‌همراه داشته باشند، موضوع جنسیت و سن را مهم می‌ شمارند.

البته بدون مهم شمردن سن و جنسیت نیز می توان محاسبه دقیقی از شاخص توده بدنی داشت. برای این که محاسبه شاخص توده بدنی را داشته باشید، لازم است که فرمول آن را در نظر بگیرید. فرمول ارائه ‌شده برای شاخص توده بدنی همانند زیر می ‌باشد:

شاخص توده بدن ={وزن بر اساس کیلوگرم} تقسیم بر {قد بر اساس متر و به توان 2}

در حال حاضر شما در حال مطالعه مقاله پرسش و پاسخ جراحی اسلیو هستید. در ادامه پرسش و پاسخ ‌های بیشتری در رابطه با جراحی اسلیو را خواهیم داشت و از این طریق به سوالات خود در این زمینه می ‌رسید و دسترسی خواهید داشت.

جراحی اسلیو معده چه مزایایی را به‌ همراه خواهد داشت؟

اغلب افراد برای این ‌که بتوانند از جراحی اسلیو معده استفاده کنند، لازم است که حتماً مزایا و ویژگی ‌های آن را بدانند تا بتوانند از این طریق تصمیم‌ گیری درستی را برای انجام عمل جراحی اسلیو معده داشته باشند. در ادامه می ‌توانیم به ویژگی ‌ها و مزایایی که بعد از انجام جراحی اسلیو برای افراد اتفاق می‌افتد، دسترسی داشته باشید.

جراحی اسلیو معده چه مزایایی را به‌ همراه خواهد داشت؟
جراحی اسلیو معده چه مزایایی را به‌ همراه خواهد داشت؟

افرادی که از جراحی اسلیو معده استفاده کرده اند، میزان زیادی کاهش اشتها داشته اند. به همین سبب این کمبود اشتها یک نکته مؤثر برای کاهش وزن این دسته از افراد در نظر گرفته می ‌شود و یک مانع مناسب برای افزایش وزن آن‌ها می باشد و می ‌تواند تناسب اندام آن ‌ها را حفظ کند.

انجام جراحی اسلیو معده هیچ‌ گونه آسیبی در مسیر گوارشی روده وارد نمی‌ کند و بدون مشکل مسیر گوارشی به فعالیت خود ادامه می دهد.

بهتر است بدانید که در جراحی اسلیو معده بخشی از روده وجود نخواهد داشت. اما با این‌ وجود حذف بخشی از روده نمی ‌تواند، هیچ ‌گونه مشکل گوارشی در بدن فرد بیمار به وجود بیاورد.

بعد از این ‌که جراحی اسلیو معده انجام شد، پلیور معده بدون آسیب باقی می ‌ماند.

استفاده از جراحی اسلیو معده نمی ‌تواند شی‌ء خارجی را در داخل بدن تعبیه کند

استفاده از جراحی اسلیو معده نمی ‌تواند شی‌ء خارجی را در داخل بدن تعبیه کند و هیچ گونه شیئی وجود نخواهد داشت و بعد از جراحی اسلیو معده، عملکرد آن بسیار طبیعی خواهد بود.

مدت زمان نقاهت و استراحت بیمار بعد از انجام جراحی اسلیو بسیار کوتاه می ‌باشد و بیمار می ‌تواند به فعالیت ‌های روزمره خود بپردازد.

به ‌جهت این‌ که بعد از جراحی اسلیو معده فرد میزان قابل ‌توجهی کاهش وزن دارد، سبب افزایش اعتماد به نفس در او خواهد شد و بهبود ظاهر او را به دنبال خواهد داشت.

استفاده از جراحی اسلیو معده نمی ‌تواند شی‌ء خارجی را در داخل بدن تعبیه کند
استفاده از جراحی اسلیو معده نمی ‌تواند شی‌ء خارجی را در داخل بدن تعبیه کند

آیا تجربیات افرادی که عمل اسلیو به معده انجام داده‌اند، می ‌تواند کمکی برای دیگران باشد؟

یک نکته مهم در رابطه با هر موضوعی که قصد انجام دادن آن را دارید، تحقیق و کسب کردن اطلاعات بیشتر در این زمینه می باشد. حال اگر موضوع مد نظر در رابطه با جراحی اسلیو معده باشد، قبل از این ‌که به این عمل بپردازید، لازم است که تحقیقات بسیاری در رابطه با آن انجام دهید.

در این زمینه تجربیات افرادی که قبلاً از شما از عمل اسلیو استفاده کرده‌اند، می‌ تواند کمک بسیاری برای این دسته از افراد باشد. اگر بخواهید دسترسی لازم را به تجربیات افراد در زمینه جراحی اسلیو معده داشته باشید، لازم است که در سایت‌ های مختلف پرسش و پاسخ جراحی اسلیو را مطالعه کنید تا از همه جانب بتوانید از عملکرد این جراحی آگاهی کامل را کسب کنید. تجربیات این دسته از افراد می ‌تواند کمک مؤثری برای شما واقع شود.

پزشک از تمامی لحاظ می‌ تواند شرایط مد نظر شما را بسنجد

نکته دیگری که می ‌توانید از طریق آن اطلاعات بیشتری در زمینه جراحی اسلیو معده کسب کنید، پزشک مد نظر شما می باشد. پزشک از تمامی لحاظ می‌ تواند شرایط مد نظر شما را بسنجد و با در نظر گرفتن آن بهترین راهکار یعنی جراحی اسلیو را به شما پیشنهاد دهد.

بعد از انجام جراحی اسلیو نکات مهمی لازم است صورت گرفته شود که در این زمینه پزشک معالج شما می ‌تواند اطلاعات کاربردی در اختیارتان قرار دهد و تمامی موارد ذکر شده را به افرادی که از جراحی اسلیو استفاده می ‌کنند، گوشزد کند. هنگامی که این دسته از افراد مراقبت ‌های بعد از جراحی اسلیو را مهم می‌ شمارند، این امر می ‌تواند در روند بهبود آن‌ ها بسیار مؤثر واقع شود.

شما در حال حاضر در حال مطالعه مقاله پرسش و پاسخ جراحی اسلیو معده هستید. اگر در این زمینه سوالات متعدد دیگری دارید، لازم است که ادامه این مطلب را مطالعه کنید تا با سوالات ذکر شده و پاسخ‌ های آن‌ ها بتوانید اطلاعات بیشتری کسب کنید.

پزشک از تمامی لحاظ می‌ تواند شرایط مد نظر شما را بسنجد
پزشک از تمامی لحاظ می‌ تواند شرایط مد نظر شما را بسنجد

چه تجربیات خوشایندی در جراحی اسلیو تجربه شده است؟

یک نکته مهم که بعد از جراحی اسلیو معده صورت گرفته می ‌شود، این است که افراد به جهت این ‌که راهکارهای متعددی را برای کاهش وزن تجربه کرده‌اند و نتوانستند به وزن دلخواه خود برسند، از این طریق فوراً می ‌توانند اندام ایده‌آل خود را کسب کنند و کاهش وزن چشمگیری را تجربه کنند.

این احساس مهم‌ترین احساسی است که اغلب افرادی که از جراحی اسلیو استفاده کرده‌اند، برای دیگران عنوان می کنند. همین امر سبب شده که این دسته از افراد از نتیجه جراحی اسلیو بسیار راضی و خشنود بوده اند و اغلب به افرادی که دارای اضافه وزن بسیار و چاقی ‌های مفرط هستند، پیشنهاد می کنند تا با استفاده از جراحی اسلیو بتوانند کاهش وزن خود را به دنبال داشته باشند و به تناسب اندام دلخواه خود برسند.

چه تجربیات خوشایندی در جراحی اسلیو تجربه شده است؟
چه تجربیات خوشایندی در جراحی اسلیو تجربه شده است؟

جراحی اسلیو معده می تواند برای چه افرادی با موفقیت همراه باشد؟

بهتر است بدانید که با توجه به مطالعات و تحقیقات نشان داده شده، اغلب افرادی که از عمل اسلیو معده استفاده کرده اند، از نتیجه آن راضی و خشنود بوده‌اند و با موفقیت توانستند میزان قابل ‌توجهی از وزن خود را کاهش دهند.

اما در این زمینه این نکته حائز اهمیت بسیاری است که افرادی می توانند تجربه موفقیتی از جراحی اسلیو معده را داشته باشند که واقع ‌بین باشند و تمامی نکات و مراقبت ‌هایی که پزشک قبل و بعد از جراحی برای آن‌ ها تعیین می‌ کند را انجام دهند تا بتوانند نتیجه موفقی را تجربه کند.

به ‌عنوان نمونه در راستای جراحی اسلیو معده افرادی که فعالیت و تحرک بدنی بیشتری دارند و ورزش می ‌کنند و همین طور رژیم غذایی سالمی که پزشک برای آن‌ ها در نظر می ‌گیرد را به بهترین نحو ممکن رعایت می کنند، قطعاً نتیجه مؤثرتری از کاهش وزن خواهند گرفت و می ‌توانند تداوم تناسب اندام خود را بیشتر کنند.

بنابراین برای این ‌که بتوان به این پرسش، پاسخ درستی داد، بهتر است بگوییم که این خود شخص است که می ‌تواند در موفقیت جراحی اسلیو معده نقش بسیار مؤثری را ایفا کند و در این زمینه بتواند کاهش وزن قابل ‌توجهی را داشته باشد.

جراحی اسلیو معده می تواند برای چه افرادی با موفقیت همراه باشد؟
جراحی اسلیو معده می تواند برای چه افرادی با موفقیت همراه باشد؟

آیا جراحی اسلیو معده جزو عمل‌ های دائمی به حساب می ‌آید؟

بهتر است بدانید، یکی از پرسش و پاسخ‌ های جراحی اسلیو معده این است که آیا می ‌توان از عمل اسلیو معده به‌ عنوان یک عمل دائمی نام برد؟ در رابطه با این موضوع لازم است بگوییم که بله؛ جراحی اسلیو معده یک عمل دائمی به حساب می‌آید و غیر قابل بازگشت است. به همین جهت است که طرفداران بسیاری دارد و اغلب افراد از این روش استقبال می کنند.

برای این ‌که از غیر قابل بازگشت بودن عمل اسلیو معده اطمینان حاصل کنید، می ‌توانید از تجربیات افرادی که از جراحی اسلیو استفاده کرده اند، استفاده کنید.

همین طور این دسته از افراد با گذشت چندین سال از جراحی خود همچنان تناسب اندام خود را حفظ کردند و بازگشتی به حالت قبل خود و چاقی بیش از حد نداشته‌اند.

البته در مطالب بالا برای شما گفتیم که مهم‌ترین نکته‌ای که می ‌تواند سبب حفظ تناسب اندام در جراحی اسلیو معده گردد، رعایت تمامی نکات مد نظر است که پزشک برای شما در نظر می‌ گیرد.

مراقبت ‌های غذایی و فعالیت ‌های بدنی

در این راستا مراقبت ‌های غذایی و مصرف آن‌ ها و فعالیت ‌های بدنی شما تاثیر بسیاری بر روی روند دائمی بودن عمل اسلیو معده خواهد گذاشت. به جهت این ‌که اگر شما از دسته افرادی باشید که بدون تحرک باشد و مجدداً از تمامی غذاهای چاق ‌کننده چرب و قندی استفاده کنید، دوباره دچار چاقی مفرط می شوید و اضافه وزن به شما بازخواهد گشت.

با در نظر گرفتن این مطلب بازگشت عمل اسلیو معده و دائمی بودن آن تا حدود بسیاری به سبک زندگی شما و اراده شما بستگی خواهد داشت.

در حال حاضر شما در حال مطالعه مقاله پرسش و پاسخ جراحی اسلیو معده هستید. تمامی تلاش ما در ادامه این مطلب این است که تمامی پرسش ‌ها و پاسخ‌ هایی که در رابطه با جراحی اسلیو معده مهم شمرده می‌ شود و می ‌تواند آگاهی لازم را برای افراد به همراه داشته باشد، در این مطلب عنوان کنیم. در ادامه می ‌توانید بیشتر درباره موضوع پرسش و پاسخ جراحی اسلیو بخوانید و در رابطه با آن آگاهی کسب کنید.

مراقبت ‌های غذایی و فعالیت ‌های بدنی
مراقبت ‌های غذایی و فعالیت ‌های بدنی

دوران نقاهت در نظر گرفته شده، بعد از جراحی اسلیو معده چه مدت می باشد؟

با در نظر گرفتن تحقیقات و مطالعات نشان داده و همین‌ طور استفاده از تجربیات افرادی که از جراحی اسلیو معده استفاده کرده اند و همین طوراطلاعات منحصر به ‌فردی که پزشکان و جراحان اسلیو معده در اختیار بیماران قرار می دهند، بعد از گذشت ۲ الی ۳ هفته دوران نقاهت بیمارانی که تحت درمان جراحی اسلیو معده بوده اند، به پایان می رسد و می ‌توانند به فعالیت های روزانه خود بازگردند.

اگر این شخص شغلی کم تحرک دارد، می ‌تواند تمامی فعالیت ‌های قبلی خود را مجدداً انجام دهد. اما اگر شغلی سنگین دارد، لازم است که با صلاحدید پزشک خود بعد از گذشت ۳ هفته به فعالیت خود بپردازد.

نکته حائز اهمیتی که در دوران نقاهت جراحی اسلیو معده وجود دارد این است که بین ۴ تا ۶ ماه بعد از انجام جراحی لازم است که هیچ ‌گونه وسیله سنگین بلند نکنید. همین‌ طور از انجام ورزش‌ های سنگین خودداری کنید.

در نظر گرفتن این نکته نیز می ‌تواند برای تناسب اندام شما بسیار مفید باشد که پزشک مد نظر دوره رژیم غذایی بعد از جراحی اسلیو برای شما خواهد داشت که این روند می ‌تواند در بهبودی زودتر شما بسیار مؤثر واقع شود و کمکی بسیار مفید می کند.

لطفا برای آشنایی بیشتر از دوران نقاهت عمل اسلیو مقاله قلیون کشیدن بعد از عمل اسلیو را مطالعه کنید.

دوران نقاهت در نظر گرفته شده، بعد از جراحی اسلیو معده چه مدت می باشد؟
دوران نقاهت در نظر گرفته شده، بعد از جراحی اسلیو معده چه مدت می باشد؟

عموماً در جراحی اسلیو معده چه میزان از وزن افراد کاهش داده می شود؟

یکی دیگر از پرسش و پاسخ جراحی اسلیو معده این است که فرد بعد از انجام جراحی اسلیو می ‌تواند تا چه میزان کاهش وزن داشته باشد؟ با در نظر گرفتن مطالب بالا دریافتید که جراحی اسلیو می ‌تواند یک عمل لاغری باشد که از این طریق میزان زیادی از وزن افراد را کاهش می‌ دهد.

عموماً صلاحدید پزشک بعد از عمل با توجه به تجربیات خود بر این است که یک شخص بعد از انجام عمل اسلیو می‌ تواند حدوداً ۷۰ تا ۹۰ درصد از وزن خود را کاهش دهد و این وزن تا یک‌ سال و نیم بعد از عمل می‌ تواند کاهش بیابد.

اگر بخواهیم به عبارت دیگر میزان دقیقی از کاهش وزن افراد را بگوییم، حدوداً هر شخص می ‌تواند بیشتر از ۴۵ کیلوگرم کاهش وزن داشته باشد.

درحال حاضر شما از مطالعه مقاله پرسش و پاسخ جراحی اسلیو بهره مند می شوید. در ادامه در تلاشیم تا پرسش و پاسخ های بیشتری از جراحی اسلیو برای شما داشته باشیم تا در این امر آگاهی بیشتری کسب کنید.

عموماً در جراحی اسلیو معده چه میزان از وزن افراد کاهش داده می شود؟
عموماً در جراحی اسلیو معده چه میزان از وزن افراد کاهش داده می شود؟

حالت تهوع بعد از جراحی اسلیو معده تا چه زمانی به طول می ‌انجامد؟

بهتر است بدانید که بعد از جراحی اسلیو معده ممکن است برخی از افراد به دلیل این‌ که حجم معده آن ‌ها بسیار کاهش یافته است، تا مدت ‌زمانی حالاتی همانند تهوع، استفراغ، سوزش و درد معده را تجربه کنند. این حالات بعد از گذشت ۱ تا ۳ ماه از جراحی اسلیو معده به طور کامل برطرف خواهند شد.

البته لازم است بدانید که شدت و اندازه و ماندگاری حالات در نظر گرفته‌ شده بعد از جراحی اسلیو برای تمامی اشخاص به صورت یکسان در نظر گرفته نمی ‌شود.

برخی از افراد فوراً می ‌توانند با معده جدید تطبیق داده شوند و تمامی حالات فوری برای آن ‌ها برطرف می گردد. اما برخی دیگر در مدت زمان طولانی‌ تری به معده جدید عادت می ‌کنند و این حالت ممکن است که برای آن‌ها بیشتر به طول بینجامد.

حالت تهوع بعد از جراحی اسلیو معده تا چه زمانی به طول می ‌انجامد؟
حالت تهوع بعد از جراحی اسلیو معده تا چه زمانی به طول می ‌انجامد؟

آیا بعد از انجام جراحی اسلیو معده می‌توان باردار شد؟

یکی از سوالات متعددی که اغلب بانوان برای استفاده از جراحی اسلیو دارند و به‌ عنوان پرسش و پاسخ جراحی اسلیو پرکاربرد می باشد، این است که آیا بعد از انجام جراحی اسلیو می ‌توان روند بارداری را ادامه داد؟ برای این‌ که بتوانیم پاسخ درستی به این دسته از بانوان بدهیم، می توانیم بگوییم که بعد از انجام جراحی اسلیو با خیال راحت می ‌توانند باردار شوند و جراحی اسلیو نمی‌ تواند یک مانع برای بارداری افراد در نظر گرفته شود.

اما شرایط لازمی برای این امر وجود دارد. شرایط در نظر گرفته شده برای بارداری بعد از جراحی اسلیو معده به گونه ای است که لازم است ۱۸ ماه صبر کنید.

سپس می‌ توانید اقدامات لازم را برای بارداری انجام دهید تا از این طریق هیچ ‌گونه مشکلی برای شما رخ ندهد. حال اگر شما یک بانوی باردار هستید و قصد دارید تا از جراحی اسلیو معده استفاده کنید، لازم است که بعد از یک ‌سال و نیم به فکر جراحی اسلیو معده باشید و بعد از این مدت اقدام کنید.

آیا بعد از انجام جراحی اسلیو معده می‌توان باردار شد؟
آیا بعد از انجام جراحی اسلیو معده می‌توان باردار شد؟

آیا جراحی اسلیو معده باعث کاهش میل جنسی می ‌گردد؟

نکته حائز اهمیتی که در راستای انجام جراحی اسلیو معده صورت گرفته می‌ شود، این است که جراحی اسلیو معده نه تنها کاهش میل جنسی افراد را به دنبال نخواهد داشت، بلکه می‌ تواند یک عامل مؤثر برای افزایش میل جنسی افراد در نظر گرفته شود.

اشخاصی که از چاقی مفرط رنج می ‌برند، به جهت این ‌که هورمون لپتین نمی ‌تواند سازنده چرب سلول‌ های چربی بیشتری در بدن آن ‌ها باشد، باعث می ‌شود که میل جنسی آن ‌ها بسیار کاهش یابد.

حال هنگامی ‌که این دسته از افراد از جراحی اسلیو معده استفاده می کنند، هورمون لپتین در بدن آن‌ ها کمتر ترشح می‌شود و این امر می ‌تواند در بالا رفتن میل جنسی افراد بسیار مؤثر واقع شود.

یک نکته دیگر که در راستای رابطه مستقیم جهت انجام جراحی اسلیو معده و افزایش میل جنسی وجود دارد، این است که اشخاصی که اضافه وزن بسیار زیادی دارند، ممکن است به ‌جهت ظاهر خود احساس بدی در برقرار کردن روابط جنسی داشته باشند.

کاهش مقاربت جنسی

همین امر می ‌تواند مقاربت جنسی آن‌ ها را بسیار کاهش دهد. اما بعد از انجام جراحی اسلیو به ‌جهت این ‌که تناسب دلخواه خود را کسب می ‌کنند، انگیزه آن‌ ها برای انجام روابط جنسی بیشتر می ‌شود.

یک موضوع دیگر که در راستای جراحی اسلیو معده لازم است تا حتماً به آن اهمیت بدهید، انتخاب پزشک و متخصص مورد نظر برای انجام جراحی اسلیو می ‌باشد. به جهت این‌ که جراحی دارای حساسیت ‌های بسیار بالایی می باشد و لازم است که در این امر از باتجربه ترین متخصصین استفاده کنید.

در نظر داشته باشید، هنگامی که یک پزشک در این زمینه تخصص کافی نداشته باشد، می‌ تواند نتیجه عمل اسلیو معده را برای شما با موفقیت به پایان نرساند و این امر می‌ تواند شما را بسیار ضعیف کرده و میل جنسی افراد نیز بسیار کاهش می ‌یابد. پس انتخاب پزشک مورد نظر بسیار مهم می باشد.

کاهش مقاربت جنسی
کاهش مقاربت جنسی

آیا بعد از انجام جراحی اسلیو معده نیاز به جراحی پلاستیک نیز می باشد؟

یکی دیگر از پرسش و پاسخ جراحی اسلیو معده این است که اغلب افراد تصور می ‌کنند که نیاز است تا بعد از انجام عمل اسلیو حتماً جراحی پلاستیک داشته باشند.

دانستن این نکته خالی از لطف نمی ‌باشد که اگر شما به واسطه یک تیم حرفه‌ای اقدامات لازم برای عمل اسلیو معده را انجام داده باشید، این تیم ورزش ‌های منحصر به‌ فردی را برای شما در نظر خواهند گرفت که این ورزش ‌ها می‌ توانند یک عامل بسیار مؤثر بر روی ظاهر شکم شما باشند و از افتادگی های بیش از حد پوست جلوگیری می کنند.

به جهت این‌ که در عمل اسلیو با کاهش وزن چشمگیری رو به رو خواهید شد، شل شدگی و افتادگی پوست شکم امری طبیعی به نظر می ‌رسد. اما با استفاده از تغذیه مناسب و ورزش کافی می‌ توانید این روند را کنترل کنید.

جلوگیری از ظاهر ناخوشایند در شکم و عدم استفاده از جراحی پلاستیک

ضمناً برای جلوگیری از ظاهری ناخوشایند در شکم و عدم استفاده از جراحی پلاستیک لازم است که قبل از عمل و بعد از عمل میزان زیادی مایعات مصرف کنید. در این راستا باید مصرف آب و مایعات خود را به ‌عنوان یک عادت و سبک جدید زندگی خود مهم بشمارید تا هیچ‌ گاه افتادگی پوست برای شما اتفاق نیفتد.

حال در برخی مواقع ممکن است مشاهده شود که افتادگی های پوست شکم و دیگر نواحی بدن افراد به جهت کاهش وزن بسیار زیاد می ‌باشد و این امر سبب به وجود آمدن احساس بد در افراد می ‌گردد.

این دسته از افراد به سادگی می ‌توانند با استفاده از جراحی پلاستیک بهبود به ظاهر خود را فراهم کنند. عموماً افتادگی و پوست‌های اضافه با استفاده از تکنیکی به نام آر اف می تواند برطرف گردد.

جلوگیری از ظاهر ناخوشایند در شکم و عدم استفاده از جراحی پلاستیک
جلوگیری از ظاهر ناخوشایند در شکم و عدم استفاده از جراحی پلاستیک

آیا خطر مرگ در عمل اسلیو معده وجود دارد؟

ممکن است برخی از افراد به اشتباه شنیده باشند که عمل اسلیو معده ممکن است منجر به مرگ شود. این دسته از افراد اطلاعات اشتباهی در این زمینه دارند.

برای این‌ که بتوانید بهتر عمل اسلیو معده را بشناسید، لازم است که حتماً مقاله پرسش و پاسخ جراحی اسلیو را مطالعه کنید تا بتوانید در این زمینه اطلاعات بهتری کسب کنید.

مرگ در انجام عمل اسلیو یک امر بسیار نادر می باشد و ممکن است زیر نیم درصد اتفاق بیفتد که در تمامی عمل های موجود در بخش ‌های متعدد بدن ممکن است نیم درصد احتمال خطر وجود داشته باشد و یک ریسک طبیعی در نظر گرفته می شود.

اما لازم است برای این ‌که بتوانید اطمینان بهتری در راستای انجام عمل اسلیو معده داشته باشید، حتماً به جراح و پزشک با تخصص و مهارتی در این زمینه مراجعه کنید تا با خیالی آسوده بتوانید فرآیند کاهش وزن خود را به پیش ببرید.

نکته حائز اهمیتی که به شما پیشنهاد می‌ کنیم این است که به خاطر هزینه‌ های کمتری که پزشکان ناوارد و بدون مهارت در نظر می ‌گیرند، این اشتباه را مرتکب نشوید و از تجربیات پزشکانی که در این زمینه مهارت کافی را دارند، استفاده کنید.

آیا خطر مرگ در عمل اسلیو معده وجود دارد؟
آیا خطر مرگ در عمل اسلیو معده وجود دارد؟

مشاوره چه تأثیری در فرآیند عمل اسلیو معده خواهد داشت؟

اگر شما از دسته افرادی هستید که دچار چاقی مفرط هستید و با توجه به اطلاعات کسب کرده تصمیم دارید تا از جراحی اسلیو معده به جهت کاهش وزن استفاده کنید، نخستین گامی که لازم است در این امر بردارید این است که حتماً به نزد مشاور بروید.

به‌ جهت این ‌که مشاوره و صحبت کردن با اشخاصی که قبلاً از عمل اسلیو معده استفاده کرده اند، می ‌تواند نکات مهمی را برای شما بازگو کند. بهتر است که ارتباط خود را با این دسته از اشخاص برقرار کنید و از تجربیات لازم آن ‌ها در راستای انجام عمل اسلیو معده استفاده کنید و از آن ‌ها بخواهید که تمامی نکات لازم در رابطه با جراحی اسلیو را در اختیار شما قرار بدهد.

به غیر از در نظر گرفتن این موارد صحبت کردن و مشاوره گرفتن از جراح متخصص نیز می ‌تواند یک نکته مؤثر واقع شود. می توانید پرسش و پاسخ جراحی اسلیو معده را از پزشک خود بخواهید و با خیالی آسوده اقدامات لازم را برای این جراحی در نظر بگیرید.

هنگامی ‌که یک جراح تخصص کافی در حیطه شغلی خود داشته باشد، با صبر و حوصله می ‌تواند پرسش و پاسخ جراحی اسلیو را برای شما شرح دهد و از این طریق کمک بسیاری را برای شما به‌ همراه خواهد داشت. به همین جهت است که انتخاب یک پزشک جراح با مهارت، نکته حائز اهمیتی در جراحی عمل اسلیو معده خواهد بود.

مشاوره چه تأثیری در فرآیند عمل اسلیو معده خواهد داشت؟
مشاوره چه تأثیری در فرآیند عمل اسلیو معده خواهد داشت؟

بعد از انجام جراحی اسلیو معده برای مرخص شدن چه مدت زمانی نیاز است؟

با در نظر گرفتن این موارد ممکن است سوالی در راستای مدت زمان مرخص شدن افراد از بیمارستان در ذهن آن‌ ها شکل بگیرد. به طور کلی انجام عمل اسلیو معده نیاز دارد که بیمار حدوداً ۱ تا ۳ شب در بیمارستان بستری باشد. سپس به صلاحدید پزشک مد نظر بیمار می ‌تواند مرخص شود.

البته لازم است بدانید که بیمار بعد از مرخص شدن و حدوداً ۲ هفته لازم است تا برای بررسی اوضاع خود به نزد پزشک و بیمارستان برود تا چکاپ لازم برای او صورت گرفته شود. سپس پزشک با صلاحدید خود می ‌تواند تشخیص دهد که مراجعه بعدی بیمار در چه زمانی تعیین شود.

حال اگر در این مدت زمان شما مشکلات هر چند کوچک را احساس کردید، لازم است که تمامی این موارد را با پزشک مد نظر خود در میان بگذارید و مشکلات هر چند کوچک را جدی بگیرید. حال اگر درد شما بسیار شدید باشد، لازم است که حتماً به نزد پزشک خود بروید.

بعد از گذشت چه مدتی از جراحی اسلیو معده می توان دوباره رانندگی کرد؟

اشخاصی که از عمل اسلیو معده استفاده کرده‌اند، می ‌توانند در این زمینه تجربیات خود را در اختیار اغلب افراد قرار دهند و پرسش و پاسخ جراحی اسلیو را به ‌همراه داشته باشند.

برای پاسخ دادن به این سوال پزشکان توصیه می کنند، شخصی که تحت جراحی عمل اسلیو معده بوده است، لازم است تا حدوداً ۵ تا ۱۴ روز از عمل اسلیو معده هیچ گونه فعالیت سنگین به خصوص رانندگی نداشته باشد. بعد از گذشت ۱۴ روز با صلاحدید پزشک شخص مورد نظر می ‌تواند، رانندگی کند.

البته در نظر گرفتن روز دقیق رانندگی بستگی به شرایط جسمانی هر فرد دارد. به جهت این ‌که بدن هر بیمار با دیگری متفاوت است و ممکن است دوره درمان برای همه اشخاص یکی نباشد و برخی از اشخاص زودتر از برخی دیگر صورت بگیرد. به همین جهت نمی‌ توان یک زمان مشخص شده برای تمامی افراد در نظر گرفت.

نکته حائز اهمیت دیگر این است که بدانید بلافاصله بعد از انجام جراحی اسلیو نمی‌ توانید قادر به رانندگی باشید. به همین جهت هنگامی که از بیمارستان مرخص می شوید، لازم است که حتماً همراه داشته باشید تا بتواند شما را به منزل برساند.

بعد از گذشت چه مدتی از جراحی اسلیو معده می توان دوباره رانندگی کرد؟
بعد از گذشت چه مدتی از جراحی اسلیو معده می توان دوباره رانندگی کرد؟

چه شایعاتی در رابطه با عمل اسلیو معده و دیگر جراحی ‌های لاغری شنیده می شود؟

ممکن است شما نیز شایعات متعددی در راستای جراحی لاغری و اسلیو معده شنیده باشید. اما با توجه به تجربیات متعددی که اشخاص در این زمینه کسب کرده اند، تمامی این شایعات رد می شود.

حال در ادامه در رابطه با شایعاتی که ممکن است در رابطه با جراحی لاغری بشنوید، بیشتر صحبت می‌ کنیم و پرسش و پاسخ جراحی اسلیو و شایعات آن را برای شما عنوان خواهیم کرد.

شایعات در مورد جراحی ‌های لاغری

اغلب افراد تصور می ‌کنند که جراحی‌ های لاغری بسیار خطرناک می باشند و این شایعات مهم ‌ترین چیزهایی است که بیان می‌ گردد. تصور برخی از افراد این است که جراحی ‌های لاغری همانند اسلیو معده و دیگر موارد آن به دلیل این که زیر تیغ جراحی انجام می شود، خطرناک هستند. این تصور کاملاً اشتباه می باشد.

انجام عمل اسلیو معده ریسک بسیار بالایی به دنبال نخواهد داشت و تمامی جراحانی که در این زمینه فعالیت دارند، بر این اعتقاد دارند که این ریسک در نظر گرفته‌ شده برای جراحی اسلیو معده همانند جراحی کیسه صفرا می باشد.

بهتر است بدانید که جراحی‌ های لاغری در انواع متعددی به غیر از جراحی اسلیو معده انجام می ‌شود. اما برای برطرف نمودن چاقی های مفرط عمل اسلیو می‌ تواند یک گزینه بسیار مؤثر باشد.

برگشت‌ پذیری عمل اسلیو معده

نکته حائز اهمیت دیگری که در راستای جراحی اسلیو معده عنوان می‌شود، این است که عمل معده برگشت ‌پذیری ندارد. ممکن است که برگشت ‌پذیری اشخاص چاق را از انجام عمل جراحی منصرف کند.

به دلیل این که درصدی از افراد بر این باورند که اگر قرار است هزینه زیادی صرف عمل جراحی اسلیو معده کنند و وقت خود را به هدر بدهند، برگشت‌ پذیر بودن آن می تواند تمامی زحمات آن‌ ها را به باد بدهد.

اما همان‌ طور که ذکر کردیم، با عوض کردن سبک زندگی خود و انجام رژیم غذایی و ورزش برگشت ‌پذیری عمل اسلیو معده جزو محالات می ‌باشد.

تصور غلط برخی از افراد

برخی دیگر از افراد بر این باورند که لاغری فقط به واسطه رژیم‌ های غذایی و ورزش صورت گرفته می ‌شود که این تصور نادرست می باشد. به جهت این ‌که برخی از افراد چاقی های بسیار شدیدی را دارند که این دسته از افراد به واسطه ورزش ‌های مختلف و رژیم نمی ‌توانند کاهش وزن داشته باشند و پزشک مد نظر برای این دسته از افراد عمل جراحی اسلیو معده را پیشنهاد می دهد.

بعد از انجام عمل اسلیو معده نیاز نیست که سبک زندگی خاصی داشته باشید و این شایعات بی‌اساس می ‌باشد. لازم است که فقط شما زمانبندی مناسبی برای خواب کافی، ورزش و رژیم غذایی خود داشته باشید و از سبک زندگی سالمی پیروی کنید.

شایعه عدم جذب ویتامین بعد از عمل اسلیو معده

یک شایعه‌ که در راستای انجام عمل اسلیو معده عنوان می ‌شود، این است که اغلب افراد می ‌گویند، هنگامی که تحت درمان به واسطه جراحی اسلیو معده هستید، دیگر بدن شما قادر به جذب ویتامین‌ ها نمی‌ باشد که این شایعه نیز غیر علمی می باشد. ممکن است در دیگر جراحی ‌های لاغری این اتفاق بیفتد.

اما همچنان با استفاده از روش ‌های دیگر می‌ توان ویتامین ‌های موجود بدن را تامین کرد. اما در روش جراحی اسلیو معده هیچ مشکلی از لحاظ جذب ویتامین‌ ها در بدن فرد رخ نخواهد داد.

در حال حاضر شما مقاله پرسش و پاسخ جراحی اسلیو معده را مطالعه می کنید. تمامی تلاشمان بر این است تا بتوانیم با استفاده از این مطلب نکات متعدد و پرسش ‌های اغلب افراد را عنوان کنیم و پاسخ مناسبی را برای آن ‌ها داشته باشیم تا افراد به واسطه مطالعه این مطلب بتوانند در زمینه پرسش ‌های خود پاسخ مناسبی را بیابند.

شایعه عدم جذب ویتامین بعد از عمل اسلیو معده
شایعه عدم جذب ویتامین بعد از عمل اسلیو معده

انجام جراحی اسلیو معده در چه سنینی مناسب‌ تر است؟

برای این ‌که شخصی بتواند از جراحی اسلیو معده به‌ جهت کاهش وزن استفاده کند، لازم است که سن مناسبی بین ۸ تا ۶۵ سال را داشته باشد.

پزشکان توصیه می‌ کنند جوابدهی عمل جراحی معده در این سنین مناسب می‌ باشد و الزامات لازم در این زمینه با توجه به شرایط افراد صورت گرفته می ‌شود و عمل اسلیو معده برای آن ‌ها انجام می‌گیرد.

بیهوشی در عمل اسلیو معده چه مقدار طول می‌ کشد؟

به ‌طور کلی برای انجام عمل اسلیو معده پزشک موظف است که بیمار را بیهوش کند و به واسطه روش لاپاراسکوپی عمل اسلیو معده را انجام دهد. بیهوشی در نظر گرفته ‌شده برای بیمار به جهت انجام عمل اسلیو معده ۱ ساعت می باشد و همین طور بعد از به‌ هوش آمدن ۱ تا ۲ ساعت برای ریکاوری زمان نیاز دارد.

انجام عمل اسلیو معده برای برطرف کردن کدام یک از بیماری ‌ها مؤثر واقع می‌شود؟

اصولاً بیماری ‌های متعددی در کنار چاقی‌ های مفرط به وجود می‌آید. بیماری ‌هایی مانند دیابت نوع ۲، کبد چرب، کلسترول بالا، فشار خون بالا و چربی خون بالا در افراد با اضافه وزن بسیار دیده می‌ شود.

اما بعد از انجام عمل اسلیو معده به مرور زمان این مشکلات نیز برطرف می ‌گردند و امکان دارد که برخی از افراد دیگر نیاز نباشد به داروهایی که مربوط به این بیماری‌ ها می‌شوند، رجوع کنند. البته در برخی از موارد میزان دوز استفاده از این داروها بسیار کاهش می‌ یابد.

انجام عمل اسلیو معده برای برطرف کردن کدام یک از بیماری ‌ها مؤثر واقع می‌شود؟
انجام عمل اسلیو معده برای برطرف کردن کدام یک از بیماری ‌ها مؤثر واقع می‌شود؟

برای بهبود سریع‌ تر و ماندگاری عمل اسلیو چه ورزش‌ هایی به بیمار کمک می کند؟

در راستای عمل اسلیو معده، پزشک توصیه می ‌کند ورزش ‌های متعددی را جدی بگیرید. در ادامه تعدادی از این ورزش‌ها که بعد از انجام عمل اسلیو می ‌توانند اثربخش باشند را برای شما ذکر خواهیم کرد.

 • پیاده‌روی

در روزهای اولیه بعد از عمل اسلیو پیاده‌روی ورزش ایده‌آل به نظر می ‌رسد و لازم است که به آرامی صورت گرفته شود تا فشاری برای بیمار صورت نگیرد. با توجه به تشخیص پزشک بعد از گذشت چند ماه می‌ توان مدت زمان پیاده‌ روی و سرعت آن را بیشتر کرد و کم‌کم شروع به دویدن کرد تا از این طریق مزایای بسیاری که پیاده‌روی به همراه دارد، بتواند نتیجه اثربخشی در راستای عمل اسلیو معده بگذارد.

 • یوگا

همان‌ طور که می‌ دانید، یوگا ورزش آرام‌بخش می باشد که می ‌تواند باعث بالا بردن متابولیسم بدن شود و بالا بردن متابولیسم بدن سبب کاهش وزن می گردد.

 • رقص

رقص می تواند سبب شادی افراد گردد و همین طور مزیت‌ های مهم رقصیدن قوی شدن استخوان‌ها، عضلات بدن، تقویت قلب، افزایش روحیه و چربی سوزی بالا می باشد.

 • شنا

شنا می ‌تواند چربی سوزی بالایی به ‌همراه داشته باشد و با توجه به تشخیص پزشک بعد از به اتمام رساندن دوره نقاهت اسلیو معده می ‌توانید شنا کنید. البته لازم است بدانید که حرکات شنا لازم است تا به آرامی صورت بگیرد.

 • ورزش استقامتی

با کمک مربی حرفه‌ای می ‌توان از ورزش ‌های استقامتی نیز استفاده کرد تا از این طریق استقامت بدن بالاتر برود.

در ۶ تا ۱۲ ماه بعد از عمل اسلیو، چه ورزش هایی پیشنهاد می شود؟

عموماً بعد از گذشت مدت زمانی ما بین ۶ تا ۱۲ ماه بعد از عمل اسلیو معده لازم است که در طول هفته ۳ تا ۵ بار به صورت مرتب هر ۴۵ دقیقه ورزش انجام بگیرد.

علت انجام این گونه از ورزش ‌ها بعد از عمل اسلیو معده این است که تقویت بخش های شکم، پا، پهلو و بالاتنه شما صورت بگیرد. در این راستا ورزش ‌هایی همانند ایروبیک و کیک بوکسینگ می ‌توانند مزیت بسیاری را به ‌همراه داشته باشند.

در ۶ تا ۱۲ ماه بعد از عمل اسلیو، چه ورزش هایی پیشنهاد می شود؟
در ۶ تا ۱۲ ماه بعد از عمل اسلیو، چه ورزش هایی پیشنهاد می شود؟

بعد از انجام عمل اسلیو معده چه مواد غذایی نمی‌ توانند استفاده شوند؟

با توجه به تجربیات و تخصص پزشک مد نظر بعد از انجام عمل اسلیو معده لازم است که برخی از مواد غذایی استفاده نشوند. در ادامه تعدادی از مواد غذائی که لازم است در این روند مورد استفاده قرار نگیرند را برای شما ذکر خواهیم کرد.

 • آجیل

به جهت این ‌که آجیل هضم سختی را به‌ همراه دارد، افرادی که تحت درمان عمل اسلیو معده بوده‌اند، نمی‌ توانند از آجیل استفاده کنند. به دلیل این که ممکن است تا فشارهای بسیاری را در معده آن ‌ها به وجود بیاورد.

 • گوشت قرمز

گوشت قرمز ممکن است سبب آزارهایی برای معده گردد. بهتر است از جایگزین ‌های گوشت قرمز همانند میگو، مرغ، ماهی استفاده کنید تا به معده شما فشاری وارد نشود.

 • پاپ ‌کورن

مهم‌ترین موارد ممنوعه خوراکی بعد از انجام عمل اسلیو معده پاپ‌ کورن می باشد. به ‌جهت این‌ که پاپ کورن می ‌تواند فضای معده را فوراً پر کند. همین طور خوراکی‌های مضر دیگر همانند چیپس و پفک بهتر است که استفاده نشود.

 • الکل

اگر شما از دسته افرادی هستید که اعتیاد به الکل دارید، لازم است که تا حدود ۵ یا ۶ ماه از الکل استفاده نکنید. به ‌جهت این‌ که معده، حجم قابل ‌توجهی از خود را از دست داده است  و استفاده از الکل می ‌تواند قند خون را پایین بیاورد و این امر به‌ هیچ ‌عنوان توصیه نمی‌ گردد.

 • گوشت برشته شده

لازم است که گوشت به اندازه طبیعی پخته شود و نباید خام باشد و یا بیشتر از حد سفت شود. اگر گوشت بیش از حد پخته شود و سفت شود، ممکن است که بعد از انجام عمل اسلیو معده مشکلاتی برای هضم آن به وجود آید.

 • کرفس

بافت سخت کرفس مشکل هضم آن را در معده ای که از اسلیو استفاده کرده است، سخت می کند. به همین جهت پیشنهاد می‌ شود از کرفس استفاده نکنید. مگر این‌ که در مواردی که بسیار پخته شده و نرم می باشد. البته برای استفاده از این امر لازم است که نظر پزشک معالج خود را نیز مهم بشمارید.

 • کلم

به‌ جهت این‌ که یکی از خصوصیات مهم کلمه نفاخ بودن آن می باشد، بهتر است که بعد از انجام عمل اسلیو استفاده نشود.

 • میوه خشک

فیبر بالایی که میوه خشک با خود دارد، می ‌تواند به وجود آورنده حالت تهوع در معده گردد و با توجه به قند بسیاری که دارد، افزایش وزن را صورت می‌دهد. به همین جهت نباید استفاده شود.

 • نان

همانند پاپ‌ کورن، نان نیز می‌ تواند حجم معده را پر کند. همین طور ممکن است که باعث نفاخ بودن شود و دیگر نتوان غذای مقوی را در درون معده جای داد. همان ‌طور که می ‌دانید نان دارای مقادیر زیادی کربوهیدرات می باشد که این امر سبب افزایش وزن می ‌شود. به همین جهت لازم است که مصرف نان را به شدت کاهش دهید.

 • میوه همراه پوست

استفاده میوه ‌ها با پوست می‌ تواند سبب درد معده شود. می ‌توانید برای میان وعده ‌ها از میوه ‌های بدون پوست استفاده کنید. همین ‌طور استفاده از سبزیجات می ‌تواند مفید باشد.

 • میوه و سبزیجات خام

میوه و سبزیجاتی که خام می باشند، ممکن است معده شما را آزار دهند. برای هضم راحت‌ تر غذا لازم است که آن ها را بپزید و همین طور بهتر است بدانید که فوراً برای انجام عمل اسلیو نمی‌ توانید میوه خام استفاده کنید.

در حال حاضر شما در حال مطالعه مقاله پرسش و پاسخ جراحی اسلیو معده می باشید. در تمامی موارد بالا تلاش ما این بود تا بتوانیم سوالات رایج جراحی اسلیو معده را عنوان کنیم و به پرسش و پاسخ جراحی اسلیو بپردازیم.

میوه و سبزیجات خام
میوه و سبزیجات خام

جمع ‌بندی مطالب

در تمامی مطالب بالا قصد ما بر این بود تا پرسش و پاسخ جراحی اسلیو معده را برای شما داشته باشیم و با عنوان کردن تمامی سوالات متعددی که در راستای جراحی اسلیو معده در ذهن افراد شکل می ‌گیرد، بتوانیم ابهامات موجود برای افراد را برطرف کنیم. امیدواریم که با استفاده از این مطالب، سوالات متعدد شما را در زمینه جراحی اسلیو معده برطرف کرده باشیم.

در انتهای مطالعه این مقاله، شما را به خواندن مقالات زیر دعوت می کنیم:

 1. عمل حلقه معده در شیراز
 2. بهترین دکتر جراحی لاغری در قم
 3. بهترین جراح اسلیو معده در اهواز
drsalimi

drsalimi

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

تو اینستاگرام منتظرتونیم.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید