وسایل عمل اسلیو

فهرست مطالب

در این مقاله ی علمی و پزشکی قصد داریم وسایل عمل اسلیو معده را مورد بحث و بررسی قرار دهیم و توضیحات کامل و مفصلی را در این زمینه ارائه نماییم. از شما عزیزان خواننده درخواست می شود تا انتهای این نوشتار کاربردی با ما همراه باشید.

مقدمه

وسایل عمل اسلیو
وسایل عمل اسلیو

اسلیو معده یکی از عمل های مخصوص لاغری افراد می باشد که اشخاصی که به مرحله ی خاصی از چاقی و اضافه وزن وارد می شوند، می توانند از این عمل جراحی برای بهبودی و کاهش وزن خویش استفاده نمایند.

ما در بخش های مختلف این مقاله با عنوان وسایل عمل اسلیو، موضوعات متنوعی را مورد بررسی قرار خواهیم داد. این مضوعات در بخش های جداگانه ای به شما عزیزان خواننده ارائه می شوند.

در بخش های ابتدایی به صورت مختصر و خلاصه با موارد مربوط به چاقی و اضافه وزن و راه هایی که برای درمان این عارضه وجود دارند، آشنا خواهیم شد و در قسمت های اصلی و انتهایی این نوشتار مجموعه تجهیزات و وسایلی که در عمل اسلیو معده مورد کاربرد قرار می گیرند، را مورد بحث و بررسی قرار خواهیم داد.

در ادامه و برای بسط و تفهیم بهتر موضوع وسایل عمل اسلیو معده موضوعات مهم و کاربردی این مقاله را در قالب چند عنوان و تیتر بیان می کنیم و در هر قسمت از نوشتار خود تیترها و عنوان ها را مورد تشریح قرار خواهیم داد.

لیست وسایل عمل اسلیو 

 • سوزن های ورس
 • تروکارها
 • قیچی
 • تلسکوپ ها
 • کابل های نوری
 • دوربین مخصوص عمل جراحی لاپاراسکوپی
 • تروکار دوقلو تیغ دار– TWIN BLADED TROCAR
 • تروکار دوقلو تیغ دارلاپاراسکوپی
 • تروکار – TROCAR
 • تروکارهای یکبارمصرف
 • تروکار اتوماتیک
 • انواع گرسپر و قیچی ها
 • ابزارهای Single Action
 • گرسپر دابل اکشن
 • کاور دوربین لاپاراسکوپی -CAMERA SLEEVE
 • ردیوسر
 • الکترودهای مونوپلار
 • انواعی از الکترودهای بای پولار
 • کلیپ اپلایر

مهم ترین تیترها و عناوین مقاله ی وسایل عمل اسلیو معده به شرح ذیل می باشند:

آیا در زمینه ی مهم ترین علت های افزایش وزن و چاقی اطلاعاتی دارید؟

عدم تحرک کافی در زندگی روزمره:

مصرف بیش از اندازه ی مواد غذایی:

آیا در خصوص مهم ترین شیوه های درمانی مربوط به چاقی و اضافه وزن اطلاعاتی دارید؟

آیا در خصوص انواع عمل های جراحی لاغری اطلاعاتی دارید؟

آیا با چگونگی انجام عمل جراحی اسلیو معده آشنایی دارید؟

آیا با مهم ترین مزیت های عمل جراحی اسلیو معده آشنایی دارید؟

آیا در خصوص هزینه های مربوط به عمل جراحی اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟

مکان انجام عمل جراحی اسلیو معده:

میزان تجربه، تبحر و تخصص پزشک معالج و فرد جراح:

آیا در زمینه ی مهم ترین وسایل و تجهیزات مورد کاربرد در عمل جراحی اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟

آیا در زمینه ی چگونگی شستشو و استریل نمودن تجهیزات مورد کاربرد در عمل جراحی اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟

توجه به نکته های بیان شده در دفترچه های راهنما

استریل نمودن تلسکوپ ها و کابل های نوری

آیا در زمینه ی شیوه ی جدید به کارگیری پلاسما برای استریلیزاسیون تجهیزات لاپاراسکوپی و وسایل عمل اسلیو اطلاعاتی دارید؟

آیا در خصوص تروکار دوقلو تیغ دار TWIN BLADED TROCAR اطلاعاتی دارید؟

آیا در خصوص تروکارهای به کار رفته در عمل جراحی اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟

آیا در زمینه ی دسته بندی انواع تروکارها و همچنین نوک تروکارها اطلاعاتی دارید؟

آیا در زمینه ی مهم ترین مشخصه های ابزار مورد کاربرد در عمل های لاپاراسکوپی و جراحی اسلیو معدهاطلاعاتی دارید؟

مغزی ها

آیا در زمینه ی مهم ترین علت های افزایش وزن و چاقی اطلاعاتی دارید؟

در بخش ابتدایی از مقاله ی خود با عنوان وسایل عمل اسلیو، قصد داریم اصلی ترین علت های مربوط به افزایش وزن و چاق شدن افراد را مورد بررسی قرار دهیم. از شما عزیزان خواننده دعوت می کنیم، در این بخش با ما همراه باشید.

هر یک از افراد چاق جامعه بر اساس شرایطی که در زندگی خود دارند، به علت های متنوع و مختلفی به چاقی و اضافه وزن دچار شده اند. اصلی ترین علت ها در زمینه ی چاق شدن افراد به شرح ذیل می باشند:

لطفا از پست لیگاشور چیست دیدن کنید.

آیا در زمینه ی مهم ترین علت های افزایش وزن و چاقی اطلاعاتی دارید؟
آیا در زمینه ی مهم ترین علت های افزایش وزن و چاقی اطلاعاتی دارید؟

عدم تحرک کافی در زندگی روزمره:

برخی از افراد ساده ترین کارهای خود را نیز می خواهند با کمک لوازم و تجهیزات موجود از جمله امکانات برقی و الکترونیکی انجام دهند و تحرک چندانی در طول برنامه ی روزانه و یا هفتگی خویش ندارند.

از طرفی این افراد اهل انجام ورزش و فعالیت های بدنی نیز نمی باشند. در این شرایط بالانس انرژی و کالری در بدن ایشان به هم خورده و میزان مواد دریافتی آن ها بیشتر می شود. که این امر نیز خود یکی از علت های مهم در زمینه ی چاق شدن می باشد.

عدم تحرک کافی در زندگی روزمره:
عدم تحرک کافی در زندگی روزمره:

مصرف بیش از اندازه ی مواد غذایی:

برخی از افراد نیز بیشتر از آن چه بدنشان نیاز دارد و یا بالاتر از میزان طبیعی، از مواد غذایی مصرف می نمایند و به این صورت ایشان نیز دچار چاقی و یا اضافه وزن های شدید می شوند.

از دیگر موارد مهم در زمینه اضافه وزن و چاق شدن افراد می توانیم به گزینه های ذیل اشاره داشته باشیم:

شرایط ژنتیکی و ارثی

برخی از بیماری های خاص

و…

بر اساس این موارد مهم که در زمینه ی علت های چاق شدن افراد برای شما عزیزان مطرح شد و با توجه به اهمیت این موضوع، قصد داریم یکی از بهترین پزشک های حال حاضر ایران که در زمینه ی درمان مشکلات چاقی و اضافه وزن دارای سوابق درخشانی می باشد، را حضور شما معرفی نماییم.

ایشان دکتر سلیمی می باشند که یکی از بهترین ها در انجام عمل های حوزه ی لاغزی می باشند. یکی از این عمل ها که برای درمان سریع و بدون عارضه ی انواع چاقی ها مورد کاربرد می باشد، عمل جراحی اسلیو معده اسد که جناب دکتر سلیمی در این زمینه تجربه و سابقه های فراوانی را دارد.

از شما خوانندگان عزیز درخواست می شود در بخش های بعدی این مقاله در زمینه ی وسایل عمل اسلیو با همراه باشید تا موارد مهم و کاربردی را خدمت شما بیان نماییم.

لطفا از پست هزینه عمل اسلیو معده در سال ۱۴۰۰ دیدن کنید.

مصرف بیش از اندازه ی مواد غذایی:
مصرف بیش از اندازه ی مواد غذایی:

آیا در خصوص مهم ترین شیوه های درمانی مربوط به چاقی و اضافه وزن اطلاعاتی دارید؟

در بخش دیگری از متن خود با عنوان وسایل عمل اسلیو می خواهیم وارد بحث شیوه های درمانی چاقی و اضافه وزن های شدید شویم، برای این که افراد بتوانند مشکل چاقی و اضافه وزن خویش را مورد درمان قرار دهند، راه هایی را پیش روی خود دارند که ایشان باید بر حسب شرایطی که دارند، یکی از این شیوه ها را مورد انتخاب قرار دهند.

مهم ترین شیوه های درمانی برای رفع مشکلات چاقی به شرح ذیل می باشند:

ورزش و داشتن تحرک و فعالیت های مناسب بدنی

استفاده از رژیم های مناسب غذایی

به کار گیری انواع جراحی های لاغری

و…

که در بین این شیوه ها، بسیاری از افراد بر حسب شدت چاقی خود، راه های مربوط به عمل های جراحی را مورد انتخاب خود قرار می دهند، زیرا بسیاری از افراد هستند که حوصله و طاقت اجرای دقیق برنامه های ورزشی و یا رژیم های منظم تغذیه ای را ندارند و از طرفی ممکن است، شدت چاقی و اضافه وزن آن ها به حدی باشد که با به کار گرفتن این شیوه ها، به این زودی ها شاهد کاهش وزن مناسبی در بدن خویش نباشند.

مهم ترین شیوه های درمانی برای رفع مشکلات چاقی به شرح ذیل می باشند:
مهم ترین شیوه های درمانی برای رفع مشکلات چاقی به شرح ذیل می باشند:

یکی از مناسب ترین این شیوه های عمل های جراحی لاغری می باشند.

جناب دکتر سلیمی یکی از با تجربه ترین دکترها و جراح ها در حوزه ی اجرای انواع عمل های جراحی و از جمنله عمل جراحی اسلیو معده می باشند. شما می توانید برای به دست آوردن اطلاعات بیستری در زمینه ی انواع شیوه های درمانی چاقی، به جناب دکتر سلیمی مراجعه نموده و با ایشان به مشورت بپردازید.

شما مخاطب گرامی در حال مطالعه ی نوشتاری علمی پزشکی در خصوص وسایل عمل اسلیو هستید. لطفا در بخش های بعدی این مقاله نیز با ما همراه باشید. در ادامه قصد داریم موارد مهم و مفیدی را برای شما عزیزان توضیح دهیم.

آیا در خصوص انواع عمل های جراحی لاغری اطلاعاتی دارید؟

همان گونه که ملاحظه فرمودید، در بخش قبلی از نوشتار خود با عنوان وسایل عمل اسلیو، به اواع روش ها برای درمان و بهبودی وضعیت چاقی و اضافه وزن افراد پرداختیم و خدمت شما عزیزان عرض کردیم که یکی از این شیوه های درمانی، به کار بردن عمل های جراحی لاغری می باشد. در این بخش از مقاله ی خود می خواهیم این عمل های جراحی را برای شما عزیزان نام ببریم. لطفا در این قصمت نیز با ما همراه باشید.

مهم ترین انواع عمل های جراحی لاغری به شرح ذیل می باشند:

عمل جراحی حلقه گذاری اطراف معده ی فرد

عمل جراحی گذاشتن بالن درون معده ی فرد

عمل جراحی بای پس معده

عمل جراحی ساسی بای پس معده

عمل جراحی اسلیو معده

عمل های موسوم به پیکرتراشی

عمل جراحی لیپوساکشن و….

مهم ترین انواع عمل های جراحی لاغری به شرح ذیل می باشند:
مهم ترین انواع عمل های جراحی لاغری به شرح ذیل می باشند:

در عمده ی این عمل های جراحی شرایط به گونه ای تغییر می کند که حجم معده ی فرد مورد نظر کم شده و به این ترتیب ایشان اشتها و از طرفی ظرفیت زیادی برای دریافت مواد غذایی را ندارد،

البته باید به این نکته نیز توجه نماییم که کاهش حجم معده در برخی از این عمل های لاغری موقتی بوده و بعد از مدتی قابل بازگشت می باشد. مثلا عمل های حلقه گذاری و یا قراردادن بالن درون معده، از این نوع عمل ها می باشند.

حجم معده به صورت دائمی کاهش پیدا می کند

هم چنین در برخی از این عمل های جراحی از جمله عمل جراحی اسلیو معده، حجم معده به صورت دائمی کاهش پیدا می کند. برخی از این عمل های جراحی در زمان کمی فرد را به نتیجه های مناسبی می رسانند و شخصی که قبلا از چاقی و اضافه وزن شدیدی رنج می برده است، می تواند در مدت زمانی کوتاهی، حجم قابل توجهی از وزن خود را کم نماید.

یکی از این عمل های مناسب، عمل جراحی اسلیو معده می باشد و همان طور که از عنوان مقاله ی وسایل عمل اسلیو مشخص است، ما در بخش های مهمی از این نوشتار در خصوص عمل جراحی اسلیو معده صحبت خواهیم نمود.

یکی از بهترین پزشک هایی که در خصوص اجرای عمل جراحی اسلیو معده دارای تجربه های فراوانی می باشد، جناب دکتر سلیمی است که شما عزیزان خواننده می توانید برای کسب آگاهی های بیشتر در زمینه ی انواع عمل های لاغری به ایشان مراجعه و از تجربیات ایشان نهایت استفاده را ببرید.

انتخاب بهترین شیوه

جناب دکتر سلیمی بر اساس شرایطی که افراد مراجعه کننده دارند، بهترین شیوه های درمانی و مناسب ترین روش های جراحی لاغری را برای ایشان در نظر خواهد گرفت.

از شما همراهان عزیز درخواست می شود قسمت های بعدی این نوشتار را در زمینه ی وسایل عمل اسلیو از دست ندهید. در ادامه تصمیم داریم موارد مهمی را با شما خواننده ی گرامی به اشتراک بگذاریم. این موارد در هنگامی که افراد قصد داشته باشند مشکلات چاقی و اضافه وزن خود را از طریق عمل های جراحی مورد درمان قرار دهند بسیار مفید و کابردی می باشند. البته توصیه می شود قبل از هر اقدامی با فردی متخصص و با تجربه مشورت نمایند.

انتخاب بهترین شیوه
انتخاب بهترین شیوه

آیا با چگونگی انجام عمل جراحی اسلیو معده آشنایی دارید؟

همان طور که دقت فرمودید در قسمت قبلی از نوشتار وسایل عمل اسلیو، برخی از انواع شیوه های جراحی لاغری را برای شما بیان نموده و به اختصار توضیحاتی را در این زمینه خدمت شما عزیزان مخاطب ارائه کردیم. در این بخش از مقاله خود تصمیم داریم به ارائه توضیحاتی در زمینه ی انجام عمل جراحی اسلیو معده بپردازیم و از شما درخواست می نماییم که در این بخش نیز با ما همراه باشید.

عمل جراحی اسلیو معده امروزه یکی از محبوب ترین و جدیدترین شیوه های جراحی برای درمان چاقی و اضافه وزن های مفرط می باشد. مهم ترین نکته و مزیت در این عمل جراحی، شیوه ی اجرای آن می باشد که در این عمل جراحی از روش مرسوم لاپاراسکوپی استفاده می شود.

در این عمل جراحی نیازی نیست که از جراحی باز با شکاف ها و برش های بزرگ استفاده شود. در شیوه ی لاپاراسکوپی، تنها تعداد بسیار کمی برش و آن هم با سایزهای کوچ در ناحیه ی شکم فرد ایجاد می شوند.

در واقع از این برش ها برای وارد کردن برخی از تجهیزات عمل جراحی استفاده می شود. روش انجام عمل جراحی اسلیو معده به این صورت می باشد که تعداد کمی برش با اندازه های حدودا سه سانتی متری در ناحیه شکم فرد ایجاد می شوند.

تجهیزات مربوط به این عمل جراحی که با شیوه ی لاپاراسکوپی صورت می گیرد

تجهیزات مربوط به این عمل جراحی که با شیوه ی لاپاراسکوپی صورت می گیرد، از طریق یک لوله با عنوان کانولا به درون شکم فرد وارد می شوند.

در ابتدای امر از طریق همین لوله ب کانولا درون معده ی فرد را با گاز دی اکسید کربن پر می کنند. این اقدام سبب می شود که فرد پزشک و جراح به راحتی بتواند بر روی بخش های درونی شکم تسلط داشته و عمل جراحی اسلیو معده را راحت تر انجام دهد.

تجهیزات لاپاراسکوپی از طریق لوله ی موسوم به کانولا وارد شکم فرد می شوند. مهم ترین تجهیزات وارد شده شامل دوربین کوچکی می باشد که به یک چراغ روشنایی کوچک نیز مجهز است. از این طریق تصاویر دریافتی از درون شکم و معده ی فرد بر روی یک پرده و یا مانیتور قابل مشاهده می باشند و به این ترتیب پزشک به راحتی می تواند کارهای مربوط به عمل جراحی اسلیو معده را مورد کنترل قرار دهد.

تجهیزات مربوط به این عمل جراحی که با شیوه ی لاپاراسکوپی صورت می گیرد
تجهیزات مربوط به این عمل جراحی که با شیوه ی لاپاراسکوپی صورت می گیرد

یکی از شاخص ترین اقدام ها در عمل جراحی اسلیو معده این می باشد که بخش عمده ای از معده ی فرد مورد نظر از شکم ایشان خارج و از سیستم دستگاه گوارش ایشان حذف می شود.

این قسمت حذف شده مربوط به هورمون گرسنگی فرد می باشد

این قسمت حذف شده مربوط به هورمون گرسنگی فرد می باشد که با عنوان گرلین شناخته می شود.

به این ترتیب زمانی که عمل جراحی اسلیو معده روی یک فرد چاق صورت می گیرد، ایشان در هر یک از وعده ی غذایی خود گنجایش زیادی برای دریافت مواد غذایی ندارد و از طرفی با حذف بخش مربوط به هورمون گرلین، میزان اشتهای او نیز کم تر می باشد.

همه ی این موارد باعث می شوند که فرد خیلی زودتر از حالت عادی خود سیر شده و دست از غذا بکشد. در مجموع و با گذشت مدت زمانی بعد از عمل جراحی اسلیو معده، میزان اشتهای ایشان در هر وعده کم تر شده و از طرفی معده ی جدید او نیز ظرفیت خوردن مقدار زیادی از مواد غذایی را ندارد. در نهایت و بعد از چند ماه فرد کاهش وزن قابل توجهی را تجربه می نماید و به شرایط ایده آل وزنی خود می رسد.

این قسمت حذف شده مربوط به هورمون گرسنگی فرد می باشد
این قسمت حذف شده مربوط به هورمون گرسنگی فرد می باشد

جناب دکتر سلیمی

در حال حاضر یکی از برترین پزشک ها و متخصصین جراح در حوزه ی انجام عمل جراحی اسلیو معده جناب دکتر سلیمی می باشد که در خصوص انواع عمل های جراحی لاغری و از جمله عمل جراحی اسلیو معده دارای تجربه و تخصص بسیار بالایی می باشد.

ایشان برای هر فرد مراجعه کننده، بر اساس شرایطی که ایشان دارا می باشد، بهترین شیوه های درمانی و مناسب ترین عمل های جراحی را مورد تجویز قرار می دهد.

از شما عزیزان خواننده نیز درخواست می شود، برای دریافت مناسب ترین و بهترین اطلاعات در زمینه ی انجام جراحی اسلیو معده و یا مشاوره در خصوص درمان مشکلات چاقی و اضافه وزن، به جناب دکتر سلیمی مراجعه نموده و از تخصص و تجربه های ایشان بهره مند شوید.

لطفا در بخش های باقی مانده از این مقاله ی علمی با عنوان وسایل عمل اسلیو با ما همراه باشید.

آیا با مهم ترین مزیت های عمل جراحی اسلیو معده آشنایی دارید؟

همان گونه که ملاحظه فرمودید در قسمت بالا از مقاله ی وسایل عمل اسلیو، چگونگی انجام عمل جراحی اسلیو معده را براس شما عزیزان توضیح دادیم و متوجه شدید که دو اتفاق مهم در این عمل جراحی صورت می گیرد که هر دو دست به دست هم می دهند تا فرد چاق در زمانی کوتاه، کاهش وزن مناسبی را داشته باشد و به وزن دلخواه خود نزدیک شود.

اکنون و در این بخش از نوشتار خود بنا داریم اصلی ترین مزیت های این عمل را مورد بررسی قرار دهیم. از شما عزیزان می خواهیم که در این قسمت نیز با ما همراه باشید.

آیا با مهم ترین مزیت های عمل جراحی اسلیو معده آشنایی دارید؟
آیا با مهم ترین مزیت های عمل جراحی اسلیو معده آشنایی دارید؟

از اصلی ترین مزیت های این عمل جراحی می توانیم موارد ذیل را نام ببریم:

تعداد برش های این عمل جراحی بر روی ناحیه ی شکم فرد بسیار کم می باشد و از طرفی این برش ها دارای سایز کوچکی می باشند، بنابراین فرد مورد نظر در مدت زمان کوتاه تری بهبودی یافته و این عمل جراحی دارای دوره ی نقاهت کوتاهی می باشد.

دومین مزیت این عمل جراحی نیز به همان موضوع تعداد برش ها و سایز آن ها مربوط می شود. به این صورت که با کم بودن و کوچک بودن برش های ایجاد بر روی ناحیه ی شکم فرد، احتمال بروز هر گونه عفونت در نواحی مورد عمل بسیار کم و در حد صفر می باشد، لذا افراد متقاضی می توانند بدون هیچ گونه و نگرانی از بابت ایجاد انواع عفونت های این عمل جراحی را انجام دهند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله جراحی لاغری در رشت را مطالعه کنید.

بعد از اتمام عمل و با گذشت مدت زمانی نسبتا کوتاه و چند ماهه، فرد می تواند شاهد کاهش وزن بسیار مناسبی در بدن خود باشد

یکی دیگر از مزیت های بسیار خوب این عمل جراحی این می باشد که بعد از اتمام عمل و با گذشت مدت زمانی نسبتا کوتاه و چند ماهه، فرد می تواند شاهد کاهش وزن بسیار مناسبی در بدن خود باشد و خیلی زود به شرایط ایده آل وزنی خود می رسد.

بر طبق این مزیت ها که در زمینه ی عمل جراحی اسلیو معده خدمت شما عزیزان ارائه دادیم، شما مخاطبین گرامی می توانید به جناب دکتر سلیمی مراجعه نموده و اطلاعات دقیق تر را همراه با جزئیاتی کامل از ایشان دریافت نمایید. جناب دکتر سلیمی یکی از برترین جراحان حال حاضر کشور در شاخه جراحی های مربوط به لاغری می باشد. ایشان در زمینه انجام عمل جراحی اسلیو معده دارای تجارب فراوان و سابقه های درخشانی می باشد.

شما خواننده ی عزیز در حال خواندن یک متن علمی پزشکی با موضوع وسایل عمل اسلیو هستید. لطفا بخش های بعدی این متن را از دست ندهید. در بخش های بعدی موضوعات متنوع و جالب دیگری را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

بعد از اتمام عمل و با گذشت مدت زمانی نسبتا کوتاه و چند ماهه، فرد می تواند شاهد کاهش وزن بسیار مناسبی در بدن خود باشد
بعد از اتمام عمل و با گذشت مدت زمانی نسبتا کوتاه و چند ماهه، فرد می تواند شاهد کاهش وزن بسیار مناسبی در بدن خود باشد

آیا در خصوص هزینه های مربوط به عمل جراحی اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟

در قسمت های قبلی از متن خود تحت عنوان وسایل عمل اسلیو، با اصلی ترین مزیت های این عمل لاغری آشنا شدید و خدمت شما عزیزان عرض کردیم که فردی که تحت عمل جراحی اسلیو معده قرار می گیرد، می تواند در زمان کوتاهی به شرایط مناسب وزنی خود دست پیدا کند.

در این بخش از مقاله ی خود قصد داریم راجع به موارد مربوط به هزینه ی عمل جراحی اسلیو معده صحبت نماییم و شما را با این موضوع نیز آشنا نماییم.

در ابتدای این قسمت باید خدمت شما عزیزان عرض نماییم که بیان دقیق هزینه ها و مخارج مربوط به این عمل جراحی و همچنین دیگر عمل های جراحی امکان پذیر نمی باشد و بهتر است، در زمینه ی عواملی که بر میزان هزینه ها و مخارج این گونه عمل های جراحی اثر می گذارند صحبت نماییم.

از مهم ترین عامل هایی که می توانند در بحث هزینه های مربوط به عمل جراحی اسلیو معده اثر گذار باشند، می توانیم موارد ذیل را مورد اشاره قرار دهیم:

مکان انجام عمل جراحی اسلیو معده:

این موضوع که فرد مورد نظر قصد دارد، عمل جراحی اسلیو معده را در چه شهر و همچنین چه مکان درمانی انجام دهد، می تواند در مجموع هزینه های ایشان اثر گذار باشد. همه ی ما می دانیم که عموم هزینه ها در شهرهای بزرگ، کلان شهرها و همچنین پایتخت بیشتر از دیگر شهرهای کوچک و کم جمعیت کشور می باشند،

همچنین میزان هزینه ها و مخارج مربوط به هر یک از عمل های جراحی در مرکزهای درمانی بالا شهر و بیمارستان های خصوصی بالاتر از دیگر مراکز درمانی می باشند.

بر ایتن اساس و بر طبق ماکن درمانی که فرد برای انجام عمل جراحی اسلیو معده انتخاب می نماید می تواند یک برآورد نسبی از هزینه های خود داشته باشد و بهتر در این زمینه تصمیم گیری نماید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله چه کسانی عمل اسلیو انجام دادن را مطالعه کنید.

مکان انجام عمل جراحی اسلیو معده:
مکان انجام عمل جراحی اسلیو معده:

میزان تجربه، تبحر و تخصص پزشک معالج و فرد جراح:

این موضوع که فرد جراح دارای تبحر و تجربه های فراوانی در زمینه ی انجام عمل جراحی اسلیو معده باشد، یا خیر می تواند در جمع هزینه های این عمل جراحی اثر گذار باشد.

مطمئنا آن دسته از متخصص هایی که دراین زمینه بسیار مشهور بوده و در بین دیگر پزشک ها و مردم از محبوبیت خوبی برخوردار می باشند، دارای هزینه های بالاتری در خصوص انجام عمل جراحی اسلیو معده می باشند. پس هر متقاضی و مراجعه کننده می تواند برای برآورد مناسبی از هزینه های خود، این موضوع را نیز در نظر داشته باشد.

میزان تجربه، تبحر و تخصص پزشک معالج و فرد جراح:
میزان تجربه، تبحر و تخصص پزشک معالج و فرد جراح:

ازدیگر موضوعاتی که می توانند در بحث هزینه های مربوط به عمل جراحی اسلیو معده دارای تاثیراتی باشند، می توانیم موارد ذیل را نام ببریم:

تجهیزاتی که در عمل جراحی اسلیو معده مورد استفاده قرار می گیرند.

داروهایی که ممکن است، برای برخی از افراد بعد از انجام عمل جراحی اسلیو معده مورد تجویز قرار گیرند.

برنامه های ورزشی تجویز شده برای فردی که مورد عمل جراحی اسلیو معده قرار گرفته است.

مصرف برخی از مولتی ویتامین ها و مکمل های دارویی برای شخصی که عمل جراحی اسلیو معده را انجام داده است.

و….

ازدیگر موضوعاتی که می توانند در بحث هزینه های مربوط به عمل جراحی اسلیو معده دارای تاثیراتی باشند، می توانیم موارد ذیل را نام ببریم:
ازدیگر موضوعاتی که می توانند در بحث هزینه های مربوط به عمل جراحی اسلیو معده دارای تاثیراتی باشند، می توانیم موارد ذیل را نام ببریم:

شما می توانید برای دریافت مناسب ترین و تازه ترین اطلاعات در خصوص هزینه های مربوط به عمل جراحی اسلیو معده با جناب دکرت سلیمی مشورت نموده و از نظرات تخصصی ایشان در این زمینه بهره مند شوید. جناب دکتر سلیمی دارای تجربه و سابقه های بسیار مناسبی در زمینه ی انجام عمل های متنوع لاغری و از جمله عمل جراحی اسلیو معده می باشند.

از شما مخاطبین گرامی می خواهیم که در قسمت های آتی این نوشتار با عنوان وسایل عمل اسلیو نیز همراه ما باشید تا موضوعات جالب دیگری را خدمت شما عزیزان ارائه نماییم.

این موضوعات برای درک بهتری از شیوه های درمانی مشکلات چاقی و همچنین تجهیزات مورد کاربرد در عمل اسلیو معده بسیار مفید و کاربردی می باشند.

آیا در زمینه ی مهم ترین وسایل و تجهیزات مورد کاربرد در عمل جراحی اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟

در بخش های قبلی از مقاله ی خود با عنوان وسایل عمل اسلیو، بیشتر به موضوعات مرتبط با چاقی، انجام عمل جراحی اسلیو معده و همچنین مزیت ها و هزینه های مربوط به آن پرداختیم.

در این بخش قصد داریم وارد بحث در زمینه ی تجهیزات و وسایل عمل اسلیو شویم و به شما عزیزان بگوییم که مهم ترین وسایل مورد کاربرد در این عمل لاغری چه مواردی می باشند. از شما همراهان گرامی درخواست می شود، در این قسمت نیز با ما همراه باشید.

آیا در زمینه ی مهم ترین وسایل و تجهیزات مورد کاربرد در عمل جراحی اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟
آیا در زمینه ی مهم ترین وسایل و تجهیزات مورد کاربرد در عمل جراحی اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟

مهم ترین تجهیزاتی که در عمل جراحی اسلیو معده مورد استفاده قرار می گیرند:

سوزن گیر:

نکته ی مهمی که در همه ی این تجهیزات مورد توجه می باشد، این است که عمده ی این وسایلی که خدمت شما نام بردیم در خصوص اجرای عمل جراحی اسلیو معده با شیوه ی لاپاراسکوپی می باشند و از آن جایی که این عمل جراحی با روش لاپاراسکوپی اجرا می شود، بیشترین تجهیزات به کار رفته در این جراحی نیز مربوط به این شیوه از جراحی می باشد.

دکتر سلیمی یکی از با تجربه ترین پزشک ها در حوزه انجام عمل های لاپاراسکوپی و به ویژه عمل جراحی اسلیو معده می باشد و شما خوانندگان گرامی می توانید تازه ترین اطلاعات را در زمینه ی انواع تجهیزات مورد کاربرد در عمل جراحی اسلیو معده را از ایشان دریافت نمایید.

در ادامه ی همین مقاله در خصوص تجهیزات نام برده شده ی فوق بیشتر صحبت خواهیم نمود و شما عزیزان را با این وسایل عمل اسلیو آشنا خواهیم کرد.

لفزا قسمت های بعدی نوشتار وسایل عمل اسلیو را از دست ندهید. در بخش های دیگری از این مقاله قصد داریم موضوعات کاربردی و جذاب دیگری را با شما همراهان عزیز به اشتراک بگذاریم.

آیا در زمینه ی چگونگی شستشو و استریل نمودن تجهیزات مورد کاربرد در عمل جراحی اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟

همان گونه که ملاحظه فرمودید در قسمت پیشین از متن وسایل عمل اسلیو، برخی از این تجهیزات مورد کاربرد در عمل جراحی اسلیو معده را برای شما عزیزان معرفی نمودیم. در این قسمت از مقاله قصد داریم مناسب ترین شیوه ها و بهترین اقدام ها برای استریل نمودن این وسایل را براسی شما بیان نماییم. از شما عزیزان درخواست می شود، در این قسمت از مقاله نیز با ما همراه باشید.

آیا در زمینه ی چگونگی شستشو و استریل نمودن تجهیزات مورد کاربرد در عمل جراحی اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟
آیا در زمینه ی چگونگی شستشو و استریل نمودن تجهیزات مورد کاربرد در عمل جراحی اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟

یکی از مفید ترین شیوه ها برای استریل نمودن و شستن این تجهیزات این می باشد که بعد از به کار گیری، آن ها وارد آب سرد نموده و به کمک مقداری صابون و یک برس مخصوص شستشو آن را تمیز نماییم. آن دسته از وسایلی که دارای چند تکه می باشند، را باید از هم جدا نموده و هر کدام از آن ها به صورت جداگانه موارد شستشو قرار گیرند.

در زمانی که قصد دارید، ابزارها و تجهیزات تیز و برنده ای مانند سوزن ورس، تروکارها و قیچی ها مورد شستشو قرار دهید، احتیاط بیشتری را به خرج دهید تا از هرگونه آسیب جلوگیری شود.

زمانی که قصد دارید، ابزارهای مورد نظر را استریل نمایید می توانید از انواع استریل کننده های شیمیایی که در حالت های مایع، گاز یا بخار وجود دارند، استفاده نمایید. برای استریل کردن انواع تجهیزات فلزی می توانید شبیه به استریل نمودن تجهیزات مربوط به جراحی های باز، از وسایلی مانند اتوکلا استفاده نمایید.

جهت استریل نمودن وسیله های پلاستیکی نیز می توانید از اتیلن اکساید استفاده نمایید.

توجه به نکته های بیان شده در دفترچه های راهنما

یکی از مواردی که باید در زمان استریل نمودن این تجهیزات مورد رعایت قرار دهید، این می باشد که قبل از اقدام به این کار، موارد بیان شده در دفترچه ی راهنمای هر کدام از این تجهیزات را مورد مطالعه قرار دهید و بر حسب نکته های بیان شده در دفترچه های مربوطه اقدام نمایید. در این دفترچه ها توصیه هایی مهم از سوی کمپانی های سازنده ارائه شده است که باید شما نیز آن ها را مورد رعایت قرار دهید.

معمولا یکی از شیوه های معمول برای استریل نمودن این تجهیزات این می باشد که آن ها را در محلول گلوتارالدئید دو درصد غوطه ور نماییم. محلول نام برده را باید حداقل هر 4 هفته یک بار عوض نماییم و دیگر از آن استفاده نکنیم.

توجه به نکته های بیان شده در دفترچه های راهنما
توجه به نکته های بیان شده در دفترچه های راهنما

استریل نمودن تلسکوپ ها و کابل های نوری

برای تمیز نمودن تلسکوپ ها و کابل های نوری باید آن ها برای مدت 2 الی 3 ساعت در اتیلن اکساید نهایتا 60 درجه قرار داد و یا این که انواع محلول های شیمیایی را به کار ببریم.

به این نکته نیز در این خصص توجه نمایید که بخار آب حاصل شده از دستگاه اتوکلاو قادر است، به سیستم مربوط به دوربین لاپاراسکوپی صدمه وارد نماید. پس شما می توانید برای تمیز نمودن هد آن از محلول اتیلن اکساید یا محلول های شیمیایی استفاده نمایید و به این صورت آن را نیز استریل نمایید.

یک شیوه ی مرسوم برای تمیز نمودن هد دوربین این می باشد که از روکش هایی پلاستیکی که البته 1 بار مصرف هستند، استفاده نماییم. استفاده از این شیوه مقرون به صرفه نیز می باشد و سبب می شود، دستگاه دارای طول عمر بیشتری نیز باشد.

شما مخاطب گرامی برای اقدام در خصوص عمل جراحی اسلیو معده و یا کسب اطلاعاتی مفید و جدید در این زمینه، می توانید به جناب دکتر سلیمی مراجعه نمایید. دکتر سلیمی سالیان سال است که در حوزه ی عمل جراجی اسلیو معده و به کارگیری تجهیزات مربوط به انواع جراحی ها به شیوه ی لاپاراسکوپی مشغول به خدمت می باشد و سابقه ی درخشانی در این زمینه دارد.

از شما همراهان گرامی درخواست می شود در ادامه ی موضوعات مقاله ی وسایل عمل اسلیو نیز با ما همراه باشید.

آیا در زمینه ی شیوه ی جدید به کارگیری پلاسما برای استریلیزاسیون تجهیزات لاپاراسکوپی و وسایل عمل اسلیو اطلاعاتی دارید؟

همان گونه که ملاحظه فرمودید در قسمت قبل از نوشتار وسایل عمل اسلیو مهم ترین نکته ها برای تمیز نمودن و استریل کردن تجهیزات عمل اسلیو معده را برای شما عزیزان بیان نمودیم. اینک و در این بخش از مقاله ی خود بنا داریم شما مخاطبین گرامی را با شیوه ای جدید برای استریلیزاسیون تجهیزات لاپاراسکوپی آشنا نماییم و مهم ترین نکته ها را در این زمینه بیان نماییم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

آیا در زمینه ی شیوه ی جدید به کارگیری پلاسما برای استریلیزاسیون تجهیزات لاپاراسکوپی و وسایل عمل اسلیو اطلاعاتی دارید؟
آیا در زمینه ی شیوه ی جدید به کارگیری پلاسما برای استریلیزاسیون تجهیزات لاپاراسکوپی و وسایل عمل اسلیو اطلاعاتی دارید؟

یک شیوه ی نوین برای استریل نمودن این تجهیزات به کارگیری پلاسما می باشد. در حقیقت پلاسما حاصل ترکیب نمودن پراکسید هیدروژن و موج های رادیویی می باشد. در نهایت از این ترکیب، گاز پلاسما به وجود می آید که در امر استریل نمودن می توانیم از آن استفاده نماییم.

برخی از رادیکال هایی که در پلاسما و به صورت آزاد هستند، می توانند با غشاء سلول ها، آنزم ها و اسیدهای نوکلئیک وارد یک واکنش شده و به این ترتیب موفق به از بین بردن میکروارگانیسم ها می شوند. معمولا این عملیات چیزی حدود 60 دقیقه زمان می برد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله بهترین جراح اسلیو معده در اهواز را مطالعه کنید.

عمده تجهیزات را می توان استریل و پاکیزه نمود

با کمک گرفتن از این شیوه، عمده تجهیزات را می توان استریل و پاکیزه نمود، البته این شیوه، روش مناسبی برای استریل پارچه ها و یا مواد مایع نمی باشد. به عنوان یکی از ساده ترین شیوه ها برای استریل نمودن تجهیزات عمل لاپاراسکوپی می توانیم استفاده از قرص های فرمالدئید را نام ببریم که در محفظه ها و جعبه های ویژه ای قرار داده می شوند.

عمده تجهیزات را می توان استریل و پاکیزه نمود
عمده تجهیزات را می توان استریل و پاکیزه نمود

قبل از اقدام به این کار و استفاده از این شیوه، بهتر است، تجهیزات مربوطه را مورد شستشو قرار داده و آن ها را از هرگونه جرم و یا لخته های خونی تمیز نماییم، سپس می توانیم برای استریل نمودن آن ها اقدام نماییم.

در کل، مقدار انواع عفونت ها در جراحی های به شیوه ی لاپاروسکوپی و از جمله جراحی اسلیو معده با رعایت شرایط آسپسی، در مقایسه با لاپاروتومی کمتر بوده و مهم ترین دلیل آن نیز زمان کوتاه انجام عمل جراحی، تعداد کم برش ها و مقدار آسیب بافتی کمتر می باشد.

اگر مایل هستید، در خصوص این شیوه ی نوین اطلاعات مفیدتری را کسب نمایید و یا جزء افراد متقاضی برای عمل جراحی اسلیو معده می باشید، می توانید به جناب دکتر سلیمی مراجعه نمایید و از تجربیات فراوان ایشان بهره لازم را ببرید. جناب دکتر سلیمی در حال حاضر یکی از حاذق ترین پزشک های جراحی در حوزه انجام عمل های لاغری و از جمله عمل جراحی اسلیو معده می باشد.

لطفا در ادامه ی مقاله ی وسایل عمل اسلیو که قصد داریم موارد کاربردی و مفیدی را خدمت شما توضیح دهیم، با ما همراه باشید.

آیا در خصوص تروکار دوقلو تیغ دار TWIN BLADED TROCAR اطلاعاتی دارید؟

همان گونه که مشاهده فرمودید در قسمت پیشین از مقاله ی وسایل عمل اسلیو، یکی از شیوه های نوین برای استریل نمودن این تجهیزات که عموما در جراحی های لاپراسکوپی مورد کاربرد قرار می گیرند، را برای شما عزیزان توضیح دادیم. در این قسمت نیز قصد داریم شما را با تروکارهای دوقلوی تیغ دار آشنا نماییم که در این گونه عمل های جراحی مورد کاربرد قرار می گیرند. لطفا در ادامه این نوشتار نیز با ما همراه باشید.

در این نوع ست یا کیت تروکار، از آن جایی که دو عدد کانولا در بسته بندی مربوطه قرار داده شده است، قیمت و بهای آن از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر می باشد و این موضوع به سود فرد بیمار و همچنین مرکزهای مختلف درمانی است، بنابراین معمولا از این ست به جای دو عدد تروکار جداگانه استفاده می شود.

آیا در خصوص تروکار دوقلو تیغ دار TWIN BLADED TROCAR اطلاعاتی دارید؟
آیا در خصوص تروکار دوقلو تیغ دار TWIN BLADED TROCAR اطلاعاتی دارید؟

مهم ترین خصوصیت های این تروکارها به شرح ذیل می باشند:

این تروکارها تیغه هایی دو الماسه دارند که برای سادگی و سهولت در امر برش بسیار موثر بوده و کم ترین میزان آسیب را به منطقه مورد برش وارد می کنند.

بر روی بدنه ی کانولای مربوط به این گروه از تروکارها، شیارهای متعددی وجود دارد.

این گروه از تروکارها از ثبات و پایداری مناسبی در محیط مربوط به عمل جراحی لاپاراسکوپی و از جمله عمل اسلیو معده برخوردار می باشند. این موضوع در زمان تعویض تجهیزات مختلف مربوط به عمل جراحی بیشتر به چشم می آید.

در این دسته از تروکار ها یک دکمه قرمز رنگ وجود دارد. از این دکمه برای مسلح نمودن این تروکار و یا خروج آن از حالت مسلح استفاده می شود. به این ترتیب امین بیشتری برای فرد جراح و همچنین فردی مورد عمل جراحی تامین می شود.

با توجه به این موضوع که دو پره ی پلاستیکی بر روی کانولای مربوط به این گروه تروکارها وجود دارد، امکان نشتی گاز در زمانی که عمل جراحی در حال انجام می باشد، وجود ندارد.

در این سبک از تروکارها یک شیر دریچه گاز وجود دارد

در این سبک از تروکارها یک شیر دریچه گاز وجود دارد و به این ترتیب شرایط مناسبی برای کنترل بهتر ورود و خروج گازها از شکم فرد بیمار در حین عمل جراحی وجود دارد. در این شرایط و زمانی که شیر مربوطه در حالت بسته قرار دارد، امکان خارج شدن دی اکسید کربن از شکم فرد به صفر می رسد.

ای دسته از تروکارها دارای طراحی ویژه منحصر به فردی می باشند. یکی از این موارد خاص همان موضوع دو پره پلاستیکی می باشد. این پره های پلاستیکی از قابلیت انعطافی بسیار خوبی برخوردار می باشند. به این صورت انواع و اقسام تجهیزات و وسایل عمل اسلیو و دیگر عمل های لاپاراسکوپی که دارای قطرهایی از 4. 5 الی 12. 5 میلی متر می باشند، امکان عبور دارند. این امکان بدون هیچ گونه نشتی در گاز می باشد.

در این سبک از تروکارها یک شیر دریچه گاز وجود دارد
در این سبک از تروکارها یک شیر دریچه گاز وجود دارد

جناب دکتر سلیمی سال های سال است که با انواع این تجهیزات مربوط به عمل های لاپاراسکوپی، عمل جراحی اسلیو معده را انجام می دهد و شما خواننده ی عزیز می توانید برای کسب اطلاعاتی مفید تر در خصوص انجام این عمل جراحی و تجهیزات مربوط به آن با ایشان مشورت نمایید و از نظرات دکتر سلیمی بهره مند شوید.

شما مخاطب عزیز در حال مطالعه ی متنی علمی در حوزه ی وسایل عمل اسلیو و تجهیزات مورد کاربرد در انواع عمل های لاپاراسکوپی می باشید. لطفا در ادامه ی این نوشتار نیز با ما همراه باشید.

آیا در خصوص تروکارهای به کار رفته در عمل جراحی اسلیو معده اطلاعاتی دارید؟

در بخش گذشته از مقاله ی وسایل عمل اسلیو، با نوعی خاصی از تروکارها با عنوان تروکارهای دوقلوی تیغ دار آشنا شدید و مهم ترین خصوصیت های آن ها را برای شما عزیزان خواننده مورد توضیح قرار دادیم. در این قسمت از نوشتار خود بنا داریم به بیان جزئیات مربوط به تجهیزات تروکار بپردازیم. از شما عزیزان درخواست می کنیم که در این بخش از مقاله نیز ما را همراهی نمایید.

هر کدام از تروکارهایی که در عمل جراحی اسلیو معده مورد کاربرد قرار می گیرند، از دو قسمت تشکیل می شوند که این قسمت ها با عنوان های کانولا و ماندرن شناخته می شوند. اغلب این ماندرن ها دارای یک طرف تیز هستند که کاربرد این سمت تیز برای عبور از فاسیا، ماهیچه ها و یا صفاق می باشد. هر کدام از انواع ماندرن ها دارای سرهایی هستند که اغلب به شکل های مخروط، هرم، تیز و یا کند ساخته می شوند.

نکته ای که باید در این جا به آن توجه نمایید این می باشد که در عمل های جراحی لاپاراسکوپی عموما از ماندرن هایی استفاده می شود که دارای سر مخروطی می باشند. سر برنده در این نوع از ماندرن ها به صورت 6 وجهی ساخته می شود. ماندرن هایی که دارای سرهای کند می باشند، عمدتا در مواردی مانند توراکوسکوپی استفاده می شوند.

برخی از انواع ماندرن ها نیز دارای پوشش هایی محافظتی می باشند

برخی از انواع ماندرن ها نیز دارای پوشش هایی محافظتی می باشند. که پس از این که ماندرن مسلح شد و به محض این که از لایه های ابتدایی دیواره ی شکم فرد عبور کرد، بخش پوشش حفاظتی آن در جلوی بخش تیز و برنده ی آن واقع می شود، لذا به این صورت احتمال این که صدمه ای به احشاء درونی بدن وارد شود، بسیار کم می شود.

بعد از این که تروکار وارد شد، ماندرن بیرون آمده و پوشش بیرونی آن باقی می ماند. به این صورت تجهیزاتی مانند تلسکوپ و دیگر ابزارها از آن عبور می نمایند. تروکارها بر حسب این که برای چه مواردی استفاده می شوند، دارای طول های متنوع و همچنین قطرهای مختلفی می باشند. این تروکار ها در طول هایی بین 5 الی 20 و همچنین قطرهایی بین 2 الی 30 میلی متر وجود دارند.

برخی از انواع ماندرن ها نیز دارای پوشش هایی محافظتی می باشند
برخی از انواع ماندرن ها نیز دارای پوشش هایی محافظتی می باشند

در عما های جراحی که از شیوه ی لاپاراسکوپی استفاده می نمایند عمدتا از تروکارهای 10 سانتی که قطری بین 5 الی 10 میلی متر دارند، استفاده می شود.

همچنین تروکار ها دارای دو نوع کلی یک بار مصرف و یا همیشگی (دائمی) می باشند.

هر کدام از انواع تروکارها دارای دریچه هایی 1 طرفه هستند

هر کدام از انواع تروکارها دارای دریچه هایی 1 طرفه هستند که زمانی که ابزار های مختلف وارد می شوند، این دریچه ها به کنار حرکت می کنند و در این شرایط اجازه ی خارج شدن گاز دی اکسید کربن از شکم فرد مورد جراحی داده نمی شود.

در اغلب اوقات و در بیشتر تروکارها نیز دریچه ای به منظور اتصال لوله ی گاز دی اکسید کربن موجود می باشد که از این راه، گاز مربوطه به درون شکم فرد مورد نظر منتقل می شود.

عمل جراحی اسلیو معده یکی از عمل های حوزه ی کاهش وزن و لاغری می باشد که در این عمل جراحی از شیوه ی نوین لاپاراسکوپی نیز استفاده می شود. یکی از برترین جراحان حال حاضر کشور در این حوزه، جناب دکرت سلیمی می باشد که تجربه های فراوانی را در خصوص عمل اسلیو معده و تجهیزات مورد کاربرد در عمل های لاپاراسکوپی دارد.

ایشان سالیان سال است که با شیوه لاپاراسکوپی، عمل جراحی اسلیو معده را برای مراجعه کنندگان خویش انجام می دهد. شما مخاطب گرامی می توانید برای مشورت در خصوص درمان مشکل چاقی و اضافه وزن شدید خود به ایشان مراجعه نمایید تا بهترین راه حل ها را به شما پیشنهاد نماید.

لطفا بخش های باقی مانده از نوشتار وسایل عمل اسلیو را از دست ندهید. در بخش های بعدی در خصوص موارد جالب دیگری بحث خواهیم نمود.

آیا در زمینه ی دسته بندی انواع تروکارها و همچنین نوک تروکارها اطلاعاتی دارید؟

همان گونه که دقت فرمودید، در بخش قبلی از متن خود با موضوع وسایل عمل اسلیو با یکی از تجهیزات مهم به کار رفته در عمل های لاپاراسکوپی با عنوان تروکار آشنا شدیم. در این بخش از نوشتار خود قصد داریم در زمینه ی انواع این تروکار ها و دسته بندی نوک تروکار ها صحبت نماییم و موضوعات جالب را با شما عزیزان خواننده به اشتراک بگذاریم. از شما درخواست می نماییم تا انتهای این مقاله ی کاربردی با ما همراه باشید.

در بخش قبلی از نمونه ای از تروکارها با عنوان هرمی نام بردیم. برخی از این تروکارهای هرمی نوک هایی زاویه دار دارند. تروکارهایی که به شکل مخروط می باشند، صدمه کمتری را به بافت های فرد بیمار وارد می کنند.

آیا در زمینه ی دسته بندی انواع تروکارها و همچنین نوک تروکارها اطلاعاتی دارید؟
آیا در زمینه ی دسته بندی انواع تروکارها و همچنین نوک تروکارها اطلاعاتی دارید؟

معمولا تروکارهای تیز دارای خطر بیشتری نسبت به انواع کند می باشند، اما با این حال برای وارد شدن به بدن فرد به نیروی کم تری احتیاج دارند.

از دیگر انواع تروکارها می توانیم مدل تروکارهای یک بار مصرف را اشاره نماییم و همان گونه که از عنوان آن ها مشخص است، امکان مصرف آن ها برای 1 بار وجود دارد.

یکی دیگر از انواع تروکارها، تروکارهای خودکار یا اتوماتیک می باشند

یکی دیگر از انواع تروکارها، تروکارهای خودکار یا اتوماتیک می باشند. این ها معمولا به عنوان نخستین پورت به بدن فرد وارد می شوند و قبل از این که به بدن شخص وارد شوند، نوک تیز آن ها فعال می گردد، البته بعد از این که به بدن شخص وارد شدند نوک تیز آن ها غیر فعال می شود و شرایط به وضعیت قبلی تغییر پیدا می کند. با این شرایط ایمنی کار در زمان ورود این تروکارهای اتوماتیک بیشتر می شود.

جناب دکتر سلیمی یکی از پزشک های حاذق و با تجربه در انجام انواع عمل های جراحی لاغری می باشد. ایشان با تسلطی که بر انواع تجهیزات و وسایل عمل های لاپاراسکوپی دارند، قادر هستند، بهترین عمل های لاغری و از جمله عمل جراحی اسلیو معده را انجام دهند.

یکی دیگر از انواع تروکارها، تروکارهای خودکار یا اتوماتیک می باشند
یکی دیگر از انواع تروکارها، تروکارهای خودکار یا اتوماتیک می باشند

کافی است، افرادی که از مشکلات اضافه وزن و چاقی های شدید رنج می برند، به ایشان مراجعه و با دکتر سلیمی در این زمینه مشورت نمایند. ایشان مناسب ترین راه حل ها را بر حسب شرایطی که یک فرد دارد، به آن ها ارائه می نماید.

از شما خواننده ی عزیز درخواست می شود در بخش های بعدی این متن با عنوان وسایل عمل اسلیو نیز همراه ما باشید.

آیا در زمینه ی مهم ترین مشخصه های ابزار مورد کاربرد در عمل های لاپاراسکوپی و جراحی اسلیو معدهاطلاعاتی دارید؟

در بخش قبلی از نوشتار وسایل عمل اسلیو با انواع تروکارها آشنا شدیم و برخی از نمونه های آن را مورد توضیح قرار دادیم. در این قسمت از مت خود تصمیم داریم در زمینه ی مهم ترین مشخصه این تجهیزات توضیحاتی را خدمت شما عزیزان مخاطب ارائه نماییم. از شما مخاطب گرامی درخواست می نماییم در این قسمت از مقاله ی وسایل عمل اسلیو نیز با ما همراه باشید.

معمولا تجهیزاتی که در عمل اسلیو معده و شیوه لاپاراسکوپی مورد استفاده قرار می گیرند، در انواع دائمی و یا یک بار مصرف ساخته می شوند و مطمئنا شما عزیزان خواننده منظور این دو عبارت را به خوبی می دانید.

وسایل عمل اسلیو در طول ها و قطرهای متنوعی ساخته شده و مورد کاربرد قرار می گیرند. معمولا در این گونه از عمل های جراحی از ابزارهایی که دارای طول 30 و قطرهایی بین 5 الی 10 میلی متر هستند، استفاده می نمایند، همچنین در مواردی از جراحی لاپاراسکوپی که برای درمان افراد چاق انجام می شود، از تجهیزاتی با طول 40 سانتی متر نیز استفاده می شود.

افرادی که دارای جثه های ریزتر و سایز کوچک تری می باشند

در افرادی که دارای جثه های ریزتر و سایز کوچک تری می باشند، از تجهیزات بین 7 الی 10 سانتی متری استفاده می شود. برخی از انواعه تجهیزات به کار رفته در عمل های لاپاراسکوپی به شکل یک پارچه بوده و برخی دیگر از این وسایل دارای چند تکه می باشند که این قسمت ها قابلیت جداسازی را دارند.

معمولا ابزارهایی که دارای چند تکه می باشند، از قسمت های دسته، پوشش و مغزی تشکیل شده اند.

در برخی از انواع تجهیزات به کار رفته در این نوع عمل ها، دسته ها در 2 نوع قفل دار و یا بدون قفل ساخته می شوند. در این ابزار امکان گردش 360 درجه ای نیز وجود دارد، همچنین در برخی از این دسته ها امکانی برای وصل شدن الکتروکوتر در نظر گرفته شده است.

منظور از پوشش بیرونی

منظور از پوشش بیرونی، تعدادی لوله می باشند که به بخش دسته متصل می شوند و مغزی نیز درون این ها قرار می گیرد. عمده ی این پوشش ها عایق بوده و جنس آن ها نیز از ماده ی سیلیگون می باشد، بنابراین امکان عبور جریان برق و همچنین گرما در این ابزار وجود ندارد و لذا خطر برق گرفتگی و یا سوختگی بافت های بدن فرد را تهدید نمی کند.

هر زمان که در بخش عایق این پوشش ها خدشه و یا آسیبی وارد شود، احتمال خطر وجود دارد. پس افراد باید در زمان تمیز نمودن، شستشو و استریل کردن انواع تجهیزات مورد کاربرد در عمل جراحی اسلیو معده به این نکته ی مهم نیز توجه داشته باشند. زمانی که این بخش پوشش و عایق الکتریکی از بین می رود، امکان ادامه ی استفاده از آن وسیله وجود نداشته و می بایست در اسرع وقت جایگزینی را برای آن در نظر گرفت.

منظور از پوشش بیرونی
منظور از پوشش بیرونی

در هر مرحله که قرار است، از این گونه تجهیزات استفاده شود، باید وسیله های مورد نظر با دقت مورد بررسی و کنترل به ویژه به لحاظ عایث برقی قرار گیرند.

مغزی ها

یکی از مواردی که استفاده های زیادی از آن ها در عمل های لاپاراسکوپی می شود، ابزار مغزی ها می باشند که این وسیله ها بر حسب سکلی که در سر خود دارند، دارای موارد استفاده ی متنوعی می باشند. ابزارهای مورد استفاده در عمل اسلیو و دیگر جراحی ها به شیوه لاپاراسکوپی را می توانیم بر حسب پارامترهای مختلفی مورد تقسیم بندی قرار دهیم.

در یک دسته بندی کلی می توانیم این تجهیزات را در گروه های ذیل تقسیم بندی نماییم:

تروماتیک

آتروماتیک

Single Action یا Double Action

گرسپرفورسپس یا دایسکتینگ فورسپس

و…

همچنین انواعی از این وسیله ها بر حسب این که توسط چه شرکت و یا کمپانی مورد ساخت قرار گرفته باشند، دارای عنوان های متنوعی می باشند.

ابزارهای گروه اول یعنی تروماتیک دارای لبه هایی تیز می باشند. این ابزارها از قدرت بالاتری برای گرفتن و نگه داشتن برخوردار می باشند و ما تنها می توانیم از این گونه تجهیزات برای گرفتن برخی از ارگان های بیرونی بدن افراد استفاده نماییم.

مثلا از این گونه تجهیزات می توانیم در جراحی کوله سیستکتومی که با هدف خارج نمودن کیسه صفرا انجام می شود، استفاده نماییم.

پیشنهاد می کنیم از پست اسلیو معده برای چه وزنی مناسب است دیدن کنید.

تجهیزات آکروماتیک

بر عکس این ابزارها، تجهیزات آکروماتیک را داریم که این گونه تجهیزات از لبه هایی کند برخوردار می باشند. از این وسیله ها می توانیم در اغلب عمل های جراحی استفاده نماییم و از این ها در نگه داشتن و یا جابجا نمودن ارگان های مختلف بدن استفاده می شود.

ابزارهای Single Action نیز به گونه مورد طرح ریزی قرار گرفته اند که تنها در یکی از فک های آن ها امکان تحرک و جابجایی وجود دارد و موارد استفاده این گونه تجهیزات، عمدتا مربوط به زمانی می باشد که فرد جراح، در عمق کار تسلط و کنترل کافی را ندارد. مورد دیگری که از این تجهیزات استفاده می شود، مربوط به زمانی می باشد که بخواهیم انواع چسبندگی ها را از هم جدا نماییم.

تجهیزات آکروماتیک
تجهیزات آکروماتیک

همچنین ابزارهایی با عنوان ابزارهای Double Action به گونه مورد طرح ریزی واقع شده اند که هر دو فک آن ها قابلیت حرکت آزادانه را دارد.

در یک نمونه دیگر از تقسیم بندی ها، گرسپرفورسپس ها را به منظور نگه داشتن و جابجا نمودن برخی از ارگان ها و دایسگتینگ فورسپس ها را به منظور کندکاری و باز نمودن بافت ها و جداکردن چسبندگی ها مورد کاربرد قرار می دهند.

همچنین برخی از تجهیزاتی که در عمل های لاپاراسکوپی و به ویژه عمل جراحی اسلیو مورد کاربرد قرار می گیرند، از عنوان های خاصی برخوردار می باشند.

از این قبیل تجهیزات می توانیم موردهای ذیل را مورد اشاره قرار دهیم:

مری لند

بابکوک

دلفین

رایت انگل (میکستر)

انویل

آلیس

و…

جناب دکتر سلیمی که یکی از با تجربه ترین پزشک ها و جراحان در انجام عمل های جراحی لاغری و از جمله عمل جراحی اسلیو معده می باشد، با کمک گرفتن از انواع تجهیزاتی که در بخش های مختلف این نوشتار به آن ها اشاره داشتیم، قادر است، انواع عمل های جراحی لاغری را به شیوه ی لاپاراسکوپی انجام دهد.

در سالیان اخیر تعداد زیادی از افرادی که از مشکلات مربوط به چاقی و یا اضافه وزن های شدید در رنج بوده اند به ایشان مراجعه نموده و بعد از انجام عمل های جراحی لاغری و به خصوص عمل جراحی اسلیو معده، نتیجه های مناسب و بسیار خوبی را به دست آورده اند.

از این قبیل تجهیزات می توانیم موردهای ذیل را مورد اشاره قرار دهیم:
از این قبیل تجهیزات می توانیم موردهای ذیل را مورد اشاره قرار دهیم:

کاهش وزن در مدت کوتاه

ایشان توانسته اند در مدت زمانی کوتاه، کاهش وزن خیلی مناسبی را تجربه نموده و به شرایط ایده آل خود برسند. کافی است، ما مخاطب گرامی نیز برای مشورت و دریافت بهترین راهنمایی ها به جناب دکتر سلیمی مراجعه و از مجموعه تخصص، تجربه و مهارت ایشان در این زمینه بهره ببرید.

در این جا مجموعه توضیحات ما در زمینه ی وسایل عمل اسلیو به پایان رسید. امیدوار هستیم موضوعات بیان شده در این مقاله ی کاربردی برای شما عزیزان مفید بوده باشند و به خوبی با وسایل عمل اسلیو آشنا شده باشید.

کاهش وزن در مدت کوتاه
کاهش وزن در مدت کوتاه

همان گونه که در بخش های متنوع این نوشتار خدمت شما عزیزان عرض نمودیم، بهتر است برای مشاوره و دریافت مناسب ترین اطلاعات در حوزه ی عمل های جراحی و به ویژه عمل جراحی اسلیو معده به یک متخصص با تجربه و با سابقه مراجعه نمایید و با ایشان به مشورت بپردازید. در حال جناب دکرت سلیمی بکی از ماهرترین و با تجربه ترین پزشک ها در حوزه ی عمل جراحی اسلیو معده می باشند.

شما عزیزان نیز می توانید برای درمان مشکلات چاقی و اضافه وزن خود با جناب دکتر سلیمی مراجعه نمایید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Shahid
Shahid
2 سال قبل

قطعا سایت شما بهترین سایت در زمینه اسلیو هست که تا حالا دیدم.

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید