ورزش بعد از عمل بای پس معده

ورزش بعد از عمل بای پس معده

فهرست مطالب

در این مقاله قصد داریم موضوع ورزش بعد از عمل بای پس معده را مورد بررسی قرار دهیم.

باید به این موضوع مهم اشاره داشته باشیم که عمل بای پس معده یکی از بهترین عمل های جراحی لاغری به حساب می آید که مزیت های بسیاری به همراه دارد.

در این مقاله روش انجام عمل بای پس معده و مزیت های آن را به طور مفصل توضیح خواهیم داد.

در کنار این مقاله اکیدا توصیه میکنیم مقاله تغذیه بعد از عمل بای پس معده را مطالعه نمایید.

ورزش بعد از عمل بای پس معده
ورزش بعد از عمل بای پس معده

اما توجه داشته باشید که بعد از عمل جراحی بای پس، باید اقداماتی را انجام داد که ورزش یکی از مهم ترین آن ها است.

با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی در این رابطه به شما ارائه دهیم.

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

با علت های اصلی چاقی آشنایی دارید؟

چاقی باعث چه بیماری هایی می شود؟

تناسب اندام به چه حالتی گفته می شود؟

آیا می دانید تناسب اندام و لاغری چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟

برای تناسب اندام از چه راهی باید اقدام کرد؟

برای لاغری و کاهش وزن چه راه هایی وجود دارد؟

آیا با عمل های جراحی لاغری آشنایی دارید؟

عمل جراحی بای پس معده چگونه انجام می شود؟

مزیت های عمل جراحی بای پس معده را می دانید؟

عمل اسلیو معده چه تفاوتی با عمل بای پس معده دارد؟

قبل از عمل جراحی بای پس معده چه اقداماتی باید انجام داد؟

بعد از عمل جراحی بای پس معده انجام چه اقداماتی ضروری است؟

بعد از عمل جراحی بای پس معده تغذیه باید چگونه باشد؟

بعد از عمل بای پس معده ورزش چه تاثیری بر روی حفظ نتیجه دارد؟

قبل از عمل جراحی بای پس معده شخص باید چه رژیم غذایی را رعایت کند؟

قیمت عمل جراحی بای پس معده چگونه مشخص خواهد شد؟

آیا بیمه به عمل بای پس معده تعلق می گیرد؟

در چه شرایطی بیمه به عمل جراحی بای پس معده تعلق می گیرد؟

 

با علت های اصلی چاقی آشنایی دارید؟

چاقی یکی از مشکلاتی است که در سال های اخیر بیش از پیش به چشم می خورد. اگر چه در بسیاری از موارد خود چاقی به عنوان بیماری شناخته نمی شود

اما چاقی و اضافه وزن ممکن است باعث بروز بیماری های جدی شود که در ادامه آن را به طور کامل بررسی خواهیم کرد. در این قسمت قصد داریم به این موضوع بپردازیم که چرا در سال های اخیر شاهد افزایش تعداد افراد چاق بوده ایم و علت های آن را بررسی کنیم.

با علت های اصلی چاقی آشنایی دارید؟
با علت های اصلی چاقی آشنایی دارید؟

در بسیاری از موارد شنیده ایم که زندگی ماشینی سبب چاقی شده است، اما آیا واقعا زندگی ماشینی دلیلی برای چاقی می باشد؟ ماشین آلات مختلف اگر چه سبب راحتی کار شده اند، اما همین راحتی باعث شده است که تحرک افراد کم شود.

نکته مهمی که به وجود می آید این است که آیا داشتن تحرک فقط باید برای کار باشد؟ یعنی نمی توان با استفاده از ماشین های مختلف زندگی آسان تری داشت، اما تحرک حفظ شود؟

شما در حال مطالعه مقاله ورزش بعد از عمل بای پس معده هستید

ورزش نکردن

در جواب باید بگوییم که ورزش نکردن یکی از علت های اصلی اضافه وزن و چاقی است. در زندگی های فعلی استفاده نکردن از ماشین های مختلف امکان پذیر نیست، اما با ورزش کردن می توان به میزان کافی تحرک داشت و از چاقی جلوگیری کرد. پس در اصلاح جمله فوق باید بگوییم که زندگی ماشینی ارتباطی با چاقی ندارد.

نکته دیگری که لازم است به آن اشاره کنیم مشغله فراوان روزانه می باشد. بسیاری از افراد برای امرار معاش و گذراندن زندگی مجبور به کارهای طولانی هستند. پس کاملا واضح و طبیعی است که زمان کافی برای ورزش کردن نداشته باشند و همانطور که در مطالب بالا هم به آن اشاره کردیم، عدم ورزن با اضافه وزن و چاقی همراه خواهد بود.

ورزش نکردن
ورزش نکردن

یکی دیگر از علت های چاقی و اضافه وزن را می توان تغذیه نامناسب دانست. تغذیه نامناسب مبحث بسیار گسترده ای است که نمی توان آن را در چند خط خلاصه کرد

اما باید توجه داشته باشید که مصرف غذاهای چرب و شیرین می تواند سبب چاقی شود. البته لازم به ذکر است که مصرف کربوهیدرات بیش از مقدار لازم هم می تواند یکی از علت های مهم چاقی باشد. نکته مهم در خصوص تغذیه این است که زیاد خوردن سبب چاقی نخواهد شد، بلکه مصرف غذاهای اشتباه باعث چاقی می شود.

برای چاقی علت های دیگری هم وجود دارد، به عنوان مثال خواب نامناسب می تواند یکی از علت های اضافه وزن و چاقی باشد. لازم به ذکر است که خواب نامناسب شامل کمبود خواب یا بیش از مقدار کافی خوابیدن باشد. هر کسی در شبانه روز به هشت ساعت خواب نیاز دارد، کمتر یا بیشتر از این ساعت می تواند سبب چاقی و اضافه وزن شود.

چاقی باعث چه بیماری هایی می شود؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که چاقی سبب بروز بیماری های جدی خواهد شد. در ادامه تعدادی از این بیماری ها را ذکر خواهیم کرد. البته لازم به ذکر است که چاقی تنها علت بروز این بیماری ها نیست، اما می تواند یکی از مهم ترین علت ها باشد که البته می توان به سادگی از آن جلوگیری کرد.

فشار خون بالا یکی از بیماری هایی است که به سبب اضافه وزن و چاقی به وجود می آید. فشار خون می تواند علت های دیگری هم داشته باشد، اما توجه داشته باشید که بیماری خطرناکی است و به هیچ عنوان نباید آن را نادیده گرفت. اگر فشار خون بالایی دارید، مصرف نمک را کاهش دهید و در اسرع وقت با ورزش کردن، وزن خود را کم کنید.

چاقی باعث چه بیماری هایی می شود؟
چاقی باعث چه بیماری هایی می شود؟

گرفتگی رگ ها و عروق هم می توان یکی از بیماری هایی باشد که اضافه وزن و چاقی برای افراد به وجود می آورد. مصرف بالای چربی های اشباع نشده سبب می شود که درصد زیادی از آن، در رگ ها ته نشین شود، این چربی ها سبب می شوند که جریان خون کاهش پیدا کند. همانطور که می دانید، کاهش جریان خون سبب پائین آمدن فشار خون هم می شود و فشار خون پائین می تواند خطر های فراوانی مانند رفتن به کما را به دنبال داشته باشد.

بیماری های قلبی یکی از خطرناک ترین بیماری هایی هستند که بر اثر اضافه وزن و چاقی به وجود می آید.

همه ما می دانیم که بیماری های قلبی را نمی توان نادیده گرفت، زیرا خطر های بسیاری را به دنبال دارد. گرفتگی عروق هم یکی از علت های بیماری های قلبی است که در مطالب بالا گفتیم بر اثر چاقی و اضافه وزن به وجود می آید.

دیابت و قند خون هم یکی از بیماری های دیگری است که در پی اضافه وزن و چاقی به وجود می آید. البته لازم به ذکر است که دیابت انواع مختلفی دارد و یکی از آن ها بیماری ژنتیکی است که ارثی می باشد و ارتباطی با چاقی یا اضافه وزن ندارد، اما چاقی و اضافه وزن می تواند سبب بروز قند خون و دیابت هم شود. بعضی از بیمارهای دیابتی مجبور به تزریق انسولین هستند و بعضی دیگر فقط پرهیز غذایی دارند.

در نهایت باید به این موضوع بسیار مهم اشاره کنیم که در قسمت فوق فقط تعدادی از بیماری هایی که به علت چاقی و اضافه وزن به وجود می آیند را ذکر کردیم.

لازم به ذکر است که برای درمان این بیماری ها در ابتدا باید وزن کاهش پیدا کند و سپس بیماری اصلی درمان شود. در غیر این صورت شاهد بازگشت بیماری خواهیم بود.

شما در حال مطالعه مقاله ورزش بعد از عمل بای پس معده هستید

تناسب اندام به چه حالتی گفته می شود؟

تناسب اندام حالتی است که بسیاری از افراد برای رسیدن به آن تلاش می کنند، اما واقعا تناسب اندام به چه معنا است؟ یعنی زمانی که برای توصیف کسی از صفت اندام متناسب استفاده می کنیم، چه حالتی را در نظر داریم؟ در این قسمت قصد داریم مفهوم تناسب اندام را بررسی کنیم، پس پیشنهاد می کنیم که تا انتها با ما همراه باشید.

تناسب اندام به حالتی گفته می شود که میزان قد و وزن نسبت به یکدیگر مناسب باشند. برای برای آن که بدانید اندام شما تا چه اندازه متناسب است، باید توده بدنی خود را به دست آورید.

تناسب اندام به چه حالتی گفته می شود؟
تناسب اندام به چه حالتی گفته می شود؟

برای دانستن عدد توده بدنی باید قد و وزن دقیق خود را بدانید. در ادامه این موضوع را بررسی خواهیم کرد که چگونه می توان به تناسب اندام رسید، پس اگر بعد از دیدن عدد توده بدنی متوجه شدید که تناسب اندام ندارید، نگران نباشید، کافی است با ما همراه باشید!

آیا می دانید تناسب اندام و لاغری چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟

در مطالب بالا مفهوم تناسب اندام را توضیح دادیم و گفتیم که در چه حالتی می توانید ادعا کنید که اندامی متناسب دارید، اما در این قسمت باید به سوال مهمی جواب دهیم.

تناسب اندام به معنی لاغری است؟ یا با یکدیگر تفاوت هایی دارند؟ در ابتدا باید بگوییم که هرگز تناسب اندام و لاغری به یک معنی نیستند و تفاوت های بسیار زیادی با یکدیگر دارند که در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد.

در ابتدا باید به این موضوع مهم اشاره کنیم که یک نفر می تواند لاغر باشد، اما این لاغری به معنی تضمینی برای تناسب اندام او نیست.

آیا می دانید تناسب اندام و لاغری چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟
آیا می دانید تناسب اندام و لاغری چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟

در محاسبه توده بدنی مقداری را برای افرادی در نظر گرفته اند که لاغر هستند، یعنی وزن آن ها نسبت به قد مقدار بسیار کمی است. همانطور که چاقی باعث بروز بیماری های زیادی می شود، به این موضوع مهم هم توجه کنید که لاغری هم می تواند دردسر ساز شود.

پس توجه داشته باشید که لاغری به معنی تناسب اندام نیست. اگر شما شخص لاغری هستید بدانید که باید در اسرع وقت برای رفع آن اقدام کنید، زیرا عوارضی مانند بی حالی و ضعف عضلانی را به همراه دارد. البته پیشنهاد می کنیم برای رفع لاغری خود حتما از پزشک تغذیه کمک بگیرید و تصور نکنید که مربی های ورزشی همه چیز را در رابطه با تغذیه می دانند.

شما در حال مطالعه مقاله ورزش بعد از عمل بای پس معده هستید

برای تناسب اندام از چه راهی باید اقدام کرد؟

در مطالب بالا سعی بر این داشتیم که تفاوت بین لاغری و اضافه وزن را به طور مفصل توضیح دهیم و مطالبی که با این موضوع مرتبط بودند را هم به طور کلی شرح دادیم.

در این قسمت سعی داریم این موضوع را بررسی کنیم که چگونه می توان اندامی متناسب داشت؟ یا به عبارت دیگر برای تناسب اندام باید چه کارهایی انجام داد؟ پس با ما همراه باشید.

برای تناسب اندام از چه راهی باید اقدام کرد؟
برای تناسب اندام از چه راهی باید اقدام کرد؟

در ابتدای این مقاله این موضوع را بررسی کردیم که چرا در سال های اخیر تعداد افراد چاق افزایش پیدا کرده است و گفتیم که عدم تحرک کافی، ورزش نکردن، تغذیه نا مناسب، خواب نا مناسب و در کل سبک زندگی اشتباه می تواند موجب چاقی و اضافه وزن شود. حال باید بگوییم که برای داشتن یک اندام متناسب باید کاملا بر عکس عمل کرد.

شما در حال مطالعه مقاله ورزش بعد از عمل بای پس معده هستید

اصلاح عادات غذایی

اولین راه برای داشتن اندامی متناسب این است که عادات غذایی را اصلاح کنیم. اصلاح عادت های غذایی به معنی کم خوردن نیست بلکه به این معنی است که درست غذا بخوریم.

مصرف غذاهای چرب، شیرین و شور برای سلامتی خطرناک هستند و سبب افزایش وزن می شوند. پس برای داشتن اندامی متناسب باید این مواد غذایی را با مشورت پزشک و به میزانی که متخصص می گوید در برنامه غذایی خود قرار داد.

مورد دیگری که برای داشتن اندام متناسب باید به آن توجه کنید این است که ورزش کردن هرگز فراموش نشود. مهم این است که ورزش کنید و با انجام آن سوخت و ساز بدن را بالا ببرید، پس اهمیتی ندارد که چه ورزشی انجام دهید. شما برای انتخاب ورزش مورد نظر خود می توانید از مربی های ورزشی ماهر کمک بگیرید تا بهترین نتیجه ممکن را بگیرید

توجه داشته باشید که ورزش نقش بسیار مهمی در تناسب اندام دارد. ورزش علاوه بر این که با افزایش سوخت و ساز بدن سبب کاهش وزن و سوختن چربی می شود، به بدن فرم هم می دهد.

یعنی با ورزش می توانید بدنی خوش فرم تر، زیبا تر و البته اندامی متناسب تر داشته باشید. پس اگر به دنبال داشتن اندامی زیبا و متناسب هستید نباید ورزش را فراموش کنید.

مورد دیگری که نباید فراموش کنید اصلاح ساعات خواب و سبک زندگی نا درست است. همانطور که گفتیم هر کسی در شبانه روز به هشت ساعت خواب شبانه نیاز دارد.

پیشنهاد می کنیم ساعت خواب را دوازده شب در نظر بگیرید و صبح هم ساعت هشت از خواب بیدار شوید. اگر در طول روز احساس خستگی می کنید به مدت نیم ساعت بخوابید. دانشمندان در جدیدترین تحقیقات خود به این نتیجه رسیده اند که نیم ساعت خواب در ظهر سبب می شود که ساعت های باقی مانده را سر حال باشید.

شاید برای شما جالب باشد بدانید که استفاده از تکنولوژی هایی مانند گوشی های موبایل قبل از خواب سبب می شود که خواب آرام و خوبی نداشته باشید. کاملا واضح و مشخص است، هنگامی که شب خواب خوبی نداشته اید، روز خود را سر حال شروع نخواهید کرد. پس پیشنهاد می کنیم یک ساعت قبل از خواب استفاده از گوشی را فراموش کنید.

شما در حال مطالعه مقاله ورزش بعد از عمل بای پس معده هستید

برای لاغری و کاهش وزن چه راه هایی وجود دارد؟

مطالبی که در بالا بیان کردیم برای داشتن اندامی زیبا و متناسب است، اما در بعضی از موارد شاهد این هستیم که وزن اضافه وزن بالایی دارد و قادر به انجام حرکات ورزشی نیست. البته توصیه می کنیم ورزش فراموش نشود، اما در چاقی های مزمن می توان از روش های دیگری برای کاهش وزن استفاده کرد که در ادامه آن را ذکر خواهیم کرد.

برای لاغری و کاهش وزن چه راه هایی وجود دارد؟
برای لاغری و کاهش وزن چه راه هایی وجود دارد؟

رعایت رژیم غذایی یکی از راه هایی است که برای لاغری پیشنهاد می شود. لازم به ذکر است که رژیم غذایی به معنی نخوردن نیست.

بلکه برای لاغری هم باید هر سه وعده اصلی و دو میان وعده وجود داشته باشد اما این که در هر وعده چه غذاهایی به چه میزانی خورده شود نکته مهمی است که تنها یک پزشک متخصص تغذیه می تواند برای شما تجویز کند. پس این تصور اشتباه را نداشته باشید که با حذف شام یا صبحانه می توانید وزن خود را از دست بدهید.

از دیگر راه های لاغری می توان به انجام عمل های جراحی اشاره کرد. عمل های جراحی متعددی برای لاغری وجود دارند که هر یک از آن ها مزیت های خاص خود را دارند و برای شرایطی خاص پیشنهاد می شوند. توجه داشته باشید که برای انتخاب نوع عمل جراحی، باید نهایت دقت خود را به خرج دهید تا بعد از عمل از نتیجه کار بیشترین رضایت را داشته باشید.

به شما پیشنهاد می کنیم که برای انتخاب نوع عمل جراحی لاغری حتما از پزشک متخصص مشور بگیرید. متاسفانه در ایران شاهد این موضوع هستیم که اشخاص برای انجام هر کاری از هر کسی مشورت می گیرند، جز فرد متخصصی که می تواند به آن ها کمک کند. پس لطفا برای سلامت خود ارزش قائل باشید و در این مورد با پزشک متخصص مشورت کنید.

آیا با عمل های جراحی لاغری آشنایی دارید؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که یکی از روش ها برای لاغری استفاده از عمل جراحی است. در این قسمت سعی داریم هر یک از عمل های جراحی را شرح دهیم تا اگر قصد انجام این عمل ها را دارید بدانید که هر یک از آن ها چگونه هستند و چه مزیت هایی دارند

البته باز هم به این موضوع مهم تاکید می کنیم، تنها کسی که می تواند بهترین راهنمایی را برای انتخاب عمل جراحی مورد نظر شما داشته باشد، پزشک متخصص است و کس دیگری این توانایی را نخواهد داشت.

آیا با عمل های جراحی لاغری آشنایی دارید؟
آیا با عمل های جراحی لاغری آشنایی دارید؟

عمل جراحی باندینگ شکمی:

برای پی بردن به نحوه انجام این عمل جراحی کافی است که به نام او دقت کنیم. در این روش یک باند مخصوص که قابلیت باد کردن دارد را دور معده قرار می دهند.

این باند مانند کمربندی به دور معده قرار می گیرد. با تنگ کردن این کمربند شاهد این هستیم که معده حجم کمتری دارد. کاملا واضح است که شخص با داشتن معده ای با حجم کمتر، نمی تواند حجم غذای زیادی را بخورد. این کمتر خوردن سبب کاهش وزن می شود.

عمل جراحی باندینگ شکمی:
عمل جراحی باندینگ شکمی:

عمل جراحی پلیکاسیون معده:

آیا تا به حال دامن های پلیسه ای را دیده اید؟ در عمل جراحی پلیکاسیون معده شاهد این هستیم که معده به صورت پلیسه هایی دوخته می شود، درست مانند دامن های پلیسه ای، البته این روش مزیت ها و معایبی را به دنبال دارد. یکی از مهم ترین معایبی که برای آن در نظر گرفته اند این است که دوخت های معده می تواند باز شود.

شاید برای شما جالب باشد بدانید که یکی از مزیت های این عمل هم دقیقا این است که دوخت ها باز می شود. این باز شدن سبب می شود که عمل خاصیت بازگشت داشته باشد، یعنی شخص در صورت پشیمانی می تواند به حالت قبل از عمل برگردد. این مزیت را تعداد کمی از عمل های جراحی لاغری دارند.

عمل جراحی لاغری بای پس روده:

در این عمل جراحی علاوه بر این که حجم معده را کاهش می دهند، با روش های مخصوص و بریدن قسمت خاصی از روده سبب می شوند که کالری کم تری جذب بدن شود. با کم تر شدن مقدار غذای مصرفی و همینطور کاهش جذب کالری، شاهد کاهش وزن هم خواهیم بود.

عمل جراحی لیپوماتیک:

نام دیگر عمل جراحی لیپوماتیک، پیکر تراشی است. با توجه به این نام می توان نحوه انجام عمل را دانست. البته توجه داشته باشید که نمی توان لفظ عمل جراحی را برای این روش به کار برد، زیرا شاهد جراحی نیستیم. در لیپوماتیک می بینیم که چربی ها، به صورت موضعی تخلیه می شوند.

البته برای تخلیه این چربی ها از روش های مخصوصی استفاده می شود که در این قسمت مجالی برای توضیح آن وجود ندارد. توجه داشته باشید که احتمال بازگشت چربی های تخلیه شده وجود دارد.

عمل جراحی لیپوساکشن:

در این روش هم شاهد تخلیه چربی های موضعی هستیم، اما در لیپوساکشن می بینیم که از میله ای فلزی به نام کانول برای این کار استفاده می شود. در بعضی از موارد شاهد شل شدن پوست در عمل جراحی لیپوساکشن هستیم که انتخاب پزشک متخصص ماهر این احتمال را کاهش می دهد.

نکته مهمی که باید در رابطه با عمل های جراحی لاغری به آن توجه داشته باشید این است که عمل جراحی بای پس معده و عمل جراحی اسلیو معده که به عنوان بهترین و پر طرفدار ترین عمل های جراحی لاغری شناخته می شوند را ذکر نکردیم تا در ادامه هر یک از آن ها را به طور کامل و مفصل شرح دهیم.

عمل جراحی بای پس معده چگونه انجام می شود؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که عمل جراحی بای پس معده یکی از عمل هایی است که هر ساله تعداد زیادی از افراد از آن برای کاهش وزن استفاده می کنند و دلیل اصلی این انتخاب هم مزیت های آن نسبت به روش های دیگر است. در این قسمت قصد توضیح در رابطه با مزیت های عمل بای پس معده را نداریم و فقط می خواهیم نحوه انجام عمل را شرح دهیم.

عمل جراحی بای پس معده چگونه انجام می شود؟
عمل جراحی بای پس معده چگونه انجام می شود؟

در عمل جراحی بای پس معده حجم زیادی از معده را  مورد برش قرار می دهند. البته نگران این موضوع نباشید، این قسمت بریده شده سبب عملکرد منفی معده نخواهد شد و فقط میزان غذای مصرفی را کاهش می دهد.

طرفداران زیاد عمل بای پس معده

همانطور که گفتیم عمل جراحی بای پس معده طرفداران زیادی دارد، یکی از علت های محبوبیت این عمل را می توان این مورد دانست که مقدار زیادی از معده بریده می شود و این کار باعث خواهد شد که شخص در مدت زمان کمتری، مقدار وزن بیشتری را از دست دهد و این موضوع بسیار مهمی به حساب می آید.

شاید برای شما جالب باشد بدانید که بعد از عمل جراحی بای پس معده، حجم معده به اندازه یک گردو است. کاملا واضح و مشخص است که حجم طبیعی معده از این مقدار خیلی بیشتر است. معده ای به اندازه یک گردو فقط می تواند در هر وعده غذایی بیست و هشت گرم غذا را در خود جای دارد، البته لازم به ذکر است که این مقدار، حداکثر حجم معده بعد از عمل است.

بعد از عمل بای پس معده باید اقدامات بسیار مهمی را انجام دهید که وزن کم شده دیگر به حالت قبل از عمل باز نگردد. توجه داشته باشید که در صورت بازگشت وزن با مشکلاتی جدی رو به رو خواهید شد.

پس در همین قسمت به شما توصیه می کنیم که اگر چه در هر وعده غذایی می توانید بیست و هشت گرم غذا میل کنید، اما مقداری کمتر از این حجم را در برنامه غذایی خود قرار دهید تا در ادامه خطری شما را تهدید نکند. دیگر اقدامات مربوط به بعد از عمل جراحی بای پس معده را به طور مفصل در ادامه توضیح خواهیم داد.

مزیت های عمل جراحی بای پس معده را می دانید؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کرده ایم که عمل جراحی بای پس معده مزیت های فراوانی را به دنبال دارد. در این قسمت قصد داریم این مزیت ها را بیان کنیم تا بیشتر با هر یک از آن ها آشنا شوید. توصیه می کنیم تا انتخاب با ما همراه باشید، زیرا اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

مزیت های عمل جراحی بای پس معده را می دانید؟
مزیت های عمل جراحی بای پس معده را می دانید؟

كساني كه عمل جراحي باي پس معده انجام مي دهند، در زمان كمي وزن بسياري از دست مي دهند. اين اتفاق يكي از مهم ترين مزيت هاي عمل جراحي باي پس معده به حساب مي آيد، به خصوص براي افرادي كه از بيماري هاي ناشي از چاقي رنج مي برند و براي درمان بايد در مدت كوتاهي وزن بسياري كم كنند

عمل باي بس معده مي تواند يكي از بهترين عمل هاي جراحي لاغري باشد. به همين دليل افرادي كه براي درمان بيماري به سمت عمل جراحي لاغري مي آيند، بيش از ديگران عمل جراحي باي پس معده را انتخاب مي كنند.

مشکلی براي جذب مواد معدني موجود در غذا وجود ندارد

از ديگر مزيت هاي مهم و اساسي عمل باي پس معده مي توان به اين موضوع مهم اشاره كرد كه در اين عمل قسمت اصلي معده بريده نمي شود، پس مشكلي براي جذب مواد معدني موجود در غذا، مانند ويتامين ها وجود ندارد. البته به دليل آن كه سطح معده كاهش پيدا كرده است، مقدار ويتامين هاي جذب شده هم كاهش مي يابد، اما در جذب مشكلي نيست، فقط مقدار آن كمتر است.

مشکلی براي جذب مواد معدني موجود در غذا وجود ندارد
مشکلی براي جذب مواد معدني موجود در غذا وجود ندارد

براي رفع اين مشكل پيشنهاد مي شود كه با مصرف روزانه ويتامين ها و مكمل هاي غذايي كمبود ويتامين را جبران كنيد. البته در قسمت اقدامات بعد از عمل جراحي باي پس معده اين موضوع را به طور كامل بررسي خواهيم كرد. در اين قسمت فقط به بيان اين موضوع بسنده مي كنيم كه مصرف مكمل هاي غذايي نبايد فراموش شود.

لازم به ذكر است كه در اين قسمت مهم ترين مزيت هاي عمل باي پس معده را توضيح داده ايم و مزيت هاي جزيي را بيان نكرده ايم. اما اين تصور را نداشته باشيد كه مزيت هاي عمل جراحي باي پس معده به همين موارد خلاصه مي شود.

توجه داشته باشيد كه مزيت هاي عمل جراحي باي پس معده زماني شامل حال شما مي شود كه نزد پزشك معتبر و متخصص عمل را انجام دهيد، اقدامات لازم قبل از عمل جراحي را به طور كامل پيگيري كنيد و اقدامات بعد از عمل جراحي را فراموش نكنيد تا بهترين نتيجه ممكن براي شما حاصل شود.

عمل اسلیو معده چه تفاوتی با عمل بای پس معده دارد؟

در مطالب بالا به اين موضوع اشاره كرديم كه عمل جراحي باي پس معده چگونه انجام مي شود و مزيت هاي اين عمل را هم توضيح داديم.

نكته مهمي كه بايد در نظر داشته باشيد اين است كه عمل جراحي باي پس معده به همراه عمل جراحي اسليو معده دو مورد از محبوب ترين و پر طرفدار ترين عمل هاي جراحي لاغري به حساب مي آيند، اما سوال مهم اين است كه عمل جراحي باي پس معده چه تفاوتي با عمل جراحي اسليو معده دارد.

در مطالب بالا گفتيم كه در عمل جراحي باي پس معده قسمت زيادي از معده بريده مي شود، براي درك تفاوت بين اين دو عمل جراحي، نياز است كه نحوه انجام عمل اسليو معده را هم به طور كامل شرح دهيم.

در عمل جراحي اسليو معده هم قسمت زيادي از معده بريده مي شود، اما تفاوت اصلي بين مقدار بريده شده و قسمت بريده شده است. در معده قسمتي وجود دارد كه آنزيم مربوط به احساس گرسنگي از آن جا ترشح مي شود. در عمل جراحي اسليو معده اين قسمت اهميت بالايي دارد.

در عمل جراحي اسليو معده قسمتي بريده مي شود كه آنزيم گرسنگي از آن جا ترشح مي شد.

پس معده اي كه آنزيم گرسنگي ترشح نكند، احساس گرسنگي هم نخواهد كرد. البته توجه داشته باشيد كه ترشح آنزيم تنها راه احساس گرسنگي نيست، به همين دليل شخص بعد از عمل باز هم مي تواند غذا ميل كند.

تفاوت ديگر عمل جراحي باي پس معده و اسليو معده را مي توان در شكل نهايي معده دانست. همانطور كه در مطالب بالا هم به اين موضوع اشاره كرده ايم، بعد از عمل جراحي باي پس، معده شبيه يك گردو خواهد بود.

اين در حالي است كه بعد از عمل جراحي اسليو، معده شكلي شبيه به موز دارد. لازم به ذكر است كه بعد از عمل جراحي اسليو معده حجم معده بيش از عمل جراي باي پس خواهد بود. البته اين مورد سبب مي شود كه روند كاهش وزن فرد زمان بيشتري طول بكشد.

تفاوت ديگر عمل جراي اسليو معده و عمل جراحي باي پس معده را مي توان در افرادي دانست كه اين عمل را انجام مي دهند. اجازه دهيد شما را با اعداد و ارقام سر درگم  نكنیم و به سادگي اين موضوع را شرح دهیم.

افرادي كه عمل جراحي باي پس معده را انجام مي دهند، نسبت به افرادي كه عمل جراحي اسليو معده را انجام مي دهند، توده بدني بيشتري دارند. يعني چاق تر هستند يا اضافه وزن بيشتري دارد.

کاهش وزن تا 80%

بعد از عمل جراحي باي پس معده چيزي در حدود هشتاد درصد وزن شخص كاهش پيدا مي كند. اين در حالي است كه اين عدد بعد از عمل جراحي اسليو معده شصت تا شصت و پنج درصد است.

نكته مهمي كه بايد به آن اشاره داشته باشيم اين است كه شما با توجه به توده بدني خود نمي توانيد بهترين عمل جراحي لاغري را انتخاب كنيد

اگر چه در اين قسمت تفاوت هاي اصلي دو عمل پر طرفدار اسليو معده و باي پس معده را به طور كامل شرح داده ايم، اما باز هم بهترين و تنها كسي كه مي تواند در اين زمينه تصميم نهايي را بگيرد، كسي جز پزشك متخصص و معالج شما نيست، پس به نظر او احترام بگذاريد.

کاهش وزن تا 80%
کاهش وزن تا 80%

قبل از عمل جراحی بای پس معده چه اقداماتی باید انجام داد؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که مزیت های عمل جراحی بای پس معده زمانی شامل حال شما می شود که اقدامات قبل از عمل جراحی را به طور کامل انجام دهید و آن را فراموش نکنید.

در این جا قصد داریم این اقدامات را به طور کامل بیان کنیم. توجه داشته باشید که بعضی از این اقدامات در جهت کاهش عوارض عمل جراحی می باشند.

اجازه دهید در ابتدا موضوع عوارض عمل جراحی بای پس معده را به طور کامل توضیح دهیم تا ابهامی برای خواننده وجود نداشته باشد.

عمل جراحی بای پس معده یکی از انواع مختلف عمل های جراحی به حساب می آید که با روش تهاجمی انجام می شود. در همه عمل های جراحی که با روش تهاجمی انجام می شود ممکن است عوارضی برای بیمار به وجود آید که احتمال بروز آن به عوامل گوناگونی بستگی دارد.

به همین دلیل تاکید می کنیم که برای انجام هر عمل جراحی از پزشک متخصص کمک بگیرید و عمل را در مراکز معتبر انجام دهید. توجه داشته باشید که انتخاب پزشک خوب می تواند عوارض عمل های جراحی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

به جرات می توان گفت اگر اقدامات قبل و بعد از یک عمل جراحی با دقت پیگیری شود و از پزشک متخصص هم استفاده کنید، عوارض عمل به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

کنترل وزن

یکی از مهم ترین اقداماتی که قبل از عمل جراحی بای پس معده باید انجام دهید، کنترل وزن است. کنترل وزن به این معنی نیست که وزن خود را کاهش دهید، بلکه باید آن را به یک ثبات برسانید که دیگر افزایش پیدا نکند.

کنترل وزن
کنترل وزن

برای این کار باید در ابتدا علت اصلی چاقی بررسی شود و سپس با توجه به آن اقدام کرد. لازم به ذکر است که برای یافتن علت اصلی چاقی باید از پزشک تغذیه کمک گرفت و توصیه می کنیم که با صداقت کامل به سوال های او جواب دهید تا بتواند به درستی نتیجه گیری کند.

اقدام دیگری که باید قبل از عمل جراحی بای پس معده در برنامه خود قرار دهید این است که مصرف مشروبات الکلی را به صفر برسانید. توجه داشته باشید که مصرف هر گونه نوشیدنی حاوی الکل می تواند تاثیرات منفی بر روی عمل جراحی بای پس معده داشته باشد

پس قبل از عمل، نوشیدن مشروبات الکلی را کنار بگذارید. تاریخ دقیق حذف این نوع از نوشیدنی را از پزشک معالج خود بخواهید، زیرا در افراد مختلف می تواند متفاوت باشد.

مشروبات الکلی و دخانیات

علاوه بر این که مشروبات الکلی باید از برنامه روزانه حذف شود، مصرف دخانیات را هم باید به طور کامل فراموش کنید. مصرف دخانیات می تواند کشیدن سیگار یا قلیان باشد.

البته توجه داشته باشید که مصرف مواد مخدر هم می تواند در روند عمل جراحی بای پس معده مشکل ایجاد کند، پس قبل از انجام عمل باید این مواد را کنار بگذارید تا بتوانید عمل را انجام دهید.

توجه داشته باشید که اگر دارویی خاص مصرف می کنید آن را با پزشک معالج خود در میان بگذارید تا اگر از داروهای ممنوعه به حساب می آید، قبل از عمل، آن را با نمونه مشابهی تعویض کنید. لازم به ذکر است که منظور از داروهای ممنوعه، داروی غیر قانونی نیست، بلکه قبل از عمل جراحی بای پس معده یک سری از داروها نباید استفاده شود.

مشروبات الکلی و دخانیات
مشروبات الکلی و دخانیات

نکته دیگری که قبل از عمل جراحی بای پس معده باید به آن توجه ویژه داشته باشید این است که تصمیم جدی برای کاهش وزن بگیرید. به این موضوع توجه داشته باشید که بعد از عمل جراحی بای پس معده باید سبک زندگی خود را تغییر دهید و این امر به آسانی انجام نمی شود

اگر تصمیم شما برای لاغری جدی نباشد در بین راه خسته خواهید شد، پس قبل از آن که برای عمل جراحی اقدام کنید مطمئن شوید که می خواهید لاغر شوید و البته لاغر بمانید.

بعد از عمل جراحی بای پس معده انجام چه اقداماتی ضروری است؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که بعد از عمل جراحی بای پس معده باید اقدامات مهمی را پیگیری کنید تا نتیجه عمل جراحی شما ماندگاری داشته باشد.

اگر بخواهیم با شما صادق باشیم باید بگوییم که پیگیری های بعد از عمل جراحی بای پس معده با اهمیت تر از خود هم عمل جراحی است، زیرا با عمل جراحی فقط حجم معده کاهش پیدا می کند، اما اگر خود شخص پیگیری نکند، طبیعتا وزن به همان مقدار قبل از عمل جراحی باز می گردد که یکی از خطرناک ترین کارها است.

در رابطه با تغذیه در ادامه توضیحات مفصلی را بیان خواهیم کرد، زیرا بعد از عمل جراحی بای پس، معده در حساس ترین حالت خود قرار دارد و نمی توان هر غذایی را مصرف کرد.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که مصرف غذاهای چرب، شور و شیرین را به طور کامل فراموش کنید. البته در این رابطه با پزشک تغذیه خود مشورت کنید.

غذاهای فست فود

لازم به ذکر است که منظور از غذاهای چرب، فست فود و منظور از غذاهای شیرین، شیرینی های مضر است. زیرا همانطور که می دانید بدن انسان به شیرینی و چربی هم احتیاج دارد.

نکته دیگری که بعد از عمل جراحی بای پس معده باید به آن توجه داشته باشید این است که ورزش را در برنامه روزانه خود قرار دهید. ورزش کردن می تواند کمک بسیاری کند تا بتوانید تناسب اندام خود را حفظ کنید. بعد از عمل جراحی بای پس معده، ورزش را با حرکات سبک شروع کنید و حتما مربی خود را در جریان عمل قرار دهید تا حرکات مناسبی را برای شما انتخاب کند.

غذاهای فست فود
غذاهای فست فود

توجه داشته باشید که ورزش کردن را می توانید با پیاده روی شروع کنید و سپس از حرکات دیگر در برنامه خود استفاده کنید. البته باز هم به این موضوع مهم اشاره می کنم که در این رابطه با فرد متخصص که در این جا مربی ورزشی است مشورت کنید و خود سرانه حرکتی را انجام ندهید، زیرا باعث بروز عوارض جدی خواهد شد.

نکته مهم

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که از آنجایی که قبل از عمل جراحی بای پس معده نوشیدن مشروبات الکلی و کشیدن دخانیات ممنوع می باشد، بعد از عمل جراحی هم مصرف این مواد ممنوع می باشد. البته لازم به ذکر است که این ممنوعیت دائمی نیست و بعد از مدتی (که مدت را پزشک معالج با توجه به شرایط شما تشخیص می دهید) این ممنوعیت از بین می رود.

مصرف سبزیجات و میوه ها را فراموش نکنید. توجه داشته باشید که میوه ها فیبر بالایی دارند و به تناسب اندام شما کمک بسیاری می کند. البته توصیه می کنیم که از میوه ها به جای آبمیوه استفاده کنید. زیرا هنگامی که آب میوه را می گیرید دیگر اثری از فیبرهای آن باقی نخواهد ماند، پس میوه را جایگزین آبمیوه کنید.

نکته دیگری که باید به آن توجه ویژه و خاص داشته باشید این است که مصرف مکمل های غذایی و ویتامین ها نباید فراموش شود. توجه داشته باشید که بعد از عمل جراحی بای پس معده حجم معده کاهش پیدا کرده است و این عامل سبب می شود که حجم مواد معدنی و ویتامین ها هم کاهش داشته باشد، در این حالت برای آن که بدن با کمبودی مواجه نشود، باید با مصرف قرص هایی این کمبود را جبران کرد.

بعد از عمل جراحی بای پس معده تغذیه باید چگونه باشد؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که تغذیه بعد از عمل بای پس معده تا چه اندازه می تواند مهم و با اهمیت باشد. برای درک این موضوع به این مسئله فکر کنید که معده چیزی در حدود هشتاد درصد از حجم خود را از دست داده است، پس طبیعتا بسیار حساس می باشد، این حساسیت بالا سبب می شود که نتوان هر ماده غذایی را به هر میزان که بخواهید مصرف کنید. در ادامه توضیحات کامل تری در رابطه با تغذیه ارائه خواهیم داد.

بعد از عمل جراحی بای پس معده تغذیه باید چگونه باشد؟
بعد از عمل جراحی بای پس معده تغذیه باید چگونه باشد؟

در هفته اول بعد از عمل بای پس معده فقط باید نوشیدنی میل کنید. این نوشیدنی می تواند آب گوشت رقیق یا آب سوپ باشد. توجه داشته باشید که در این هفته نباید به هیچ عنوان چیزی جز نوشیدنی مصرف شود، زیرا معده قادر به تحمل آن نخواهد بود و در بسیاری از موارد آن را پس می زند.

بعد از عمل جراحی بای پس معده تغذیه باید چگونه باشد؟
بعد از عمل جراحی بای پس معده تغذیه باید چگونه باشد؟

در هفته دوم می توان غذاهای بسیار رقیق مصرف کرد. منظور از غذاهای بسیار رقیق سوپ هایی است که مواد آن به طور کامل له شده است و هضم آن برای معده آسان می باشد.

کم شدن حساسیت معده

توجه داشته باشید که در این مرحله کمی از حساسیت معده کم شده است و باز هم در صورت رعایت نکردن، این حساسیت به اوج خود می رسد.

در هفته سوم بعد از عمل جراحی بای پس معده می توانید غذاهای پوره ای را در برنامه تغذیه خود قرار دهید. توجه داشته باشید که این غذاها باید به خوبی له شده باشند و سبک باشند تا معده بتواند آنها را هضم کند. در این هفته به طرز چشمگیری از حساسیت معده کاسته شده است، اما باز هم باید طبق برنامه پیش رفت تا در نهایت بهترین نتیجه ممکن حاصل شود.

در هفته چهارم بعد از عمل، شخص می تواند وعده های غذایی خود را طبق روال معمول مصرف کند. در این هفته معده قادر به هضم موادی مانند گوشت است، البته به شما توصیه می کنیم که در مقدار مصرف دقت داشته باشید، اگر چه بعد از عمل جراحی بای پس، حجم معده کاهش بسیاری داشته و این کاهش اجازه صرف مقدار زیاد غذا را به شخص نمی دهد.

نکته مهمی که در این قسمت باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر بعد از عمل جراحی بای پس معده همان غذاهایی را میل کنید که قبل از عمل در برنامه غذایی شما وجود داشت، باز هم به همان نتیجه ای می رسید که قبل از عمل رسیده بودید، یعنی چاقی و اضافه وزن در انتظار شما خواهد بود.

بعد از عمل بای پس معده ورزش چه تاثیری بر روی حفظ نتیجه دارد؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کرده ایم که ورزش یکی از مهم ترین مواردی است که با استفاده از آن می توان به تناسب اندام رسید. توجه داشته باشید که ورزش بعد از عمل جراحی بای پس معده هم اهمیت بالایی دارد، زیرا کمک می کند که وزن به ثبات برسد و دیگر شخص دچار اضافه وزن و چاقی نشود.

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که بعد از عمل جراحی بای پس معده وزش خود را چگونه شروع کنید، اما در رابطه با زمان شروع وزش هیچ مطلبی را بیان نکردیم. توجه داشته باشید که اگر چه ورزش اهمیت بالایی در حفظ نتیجه عمل بای پس معده دارد، اما برای شروع آن نباید عجله کرد.

به شما توصیه می کنیم که تا یک ماه بعد از عمل جراحی بای پس معده ورزش را در برنامه خود قرار ندهید. در این مدت شما به عنوان کسی که عمل جراحی انجام داده است، باید به طور کامل استراحت کنید تا بهبودی خود را به دست آورید. در این مدت انجام هر حرکت ورزشی می تواند سبب شود که دوران نقاهت و بهبودی شما طولانی تر شود.

بعد از آن که به بهبودی کامل دست پیدا کردید و پزش معالج شما تشخیص داد که قادر به انجام حرکات ورزشی هستید، باید ورزش کردن را در برنامه روزانه خود قرار دهید، زیرا ورزش کمک می کند که به وزن و اندامی متناسب دست پیدا کنید و سوخت و ساز بدن شما به طرز قابل توجهی افزایش پیدا کند.

قبل از عمل جراحی بای پس معده شخص باید چه رژیم غذایی را رعایت کند؟

یکی از مهم ترین مواردی که قبل از عمل جراحی بای پس معده باید به آن توجه شود و متاسفانه نادیده گرفته می شود، رعایت رژیم غذایی قبل از عمل جراحی بای پس معده است. توجه داشته باشید که شخص برای انجام عمل جراحی لاغری، به خصوص عمل جراحی بای پس معده باید وزن خود را به ثبات برساند و تا جایی که امکان دارد آن را کاهش دهد.

برای رعایت رژیم غذایی مناسب باید از پزشک ها تغذیه کمک گرفت و طبق نظر آن ها برنامه غذایی را دنبال کرد، اما توجه داشته باشید که مصرف سبزیجات و انواع سوپ ها می تواند کمک بسیاری به کاهش وزن قبل از عمل جراحی داشته باشد.

خوردن تنقلات مضر را فراموش کنید

خوردن تنقلات مضر را به طور کلی فراموش کنید، پفک، چیپس، بستنی و دیگر تنقلات هیچ کمکی به کاهش وزن شما نخواهد کرد و در عوض باعث اضافه وزن خواهد شد.

کاهش وزن قبل از عمل جراحی بای پس معده سبب می شود که شخص بعد از عمل وزن کمتری را از دست دهد. این موضوع بعد از عمل جراحی اهمیت به خصوصی پیدا خواهد کرد. تصور کنید کسی بعد از عمل جراحی چیزی حدود هشتاد درصد وزن خود را از دست دهد، طبیعتا دچار ضعف و گرفتگی عضلانی خواهد شد. این در حالی است که اگر قبل از عمل هم با رعایت رژیم غذایی مقداری از وزن خود را کاهش داده باشد، این ضعف کم تر خواهد شد و دیگر اذیت کننده نیست.

قیمت عمل جراحی بای پس معده چگونه مشخص خواهد شد؟

در رابطه با قیمت عمل جراحی بای پس معده نمی توان مبلغی را به طور ثابت بیان کرد و نباید تصور کنیم که این مبلغ تغییر نمی کند، زیرا اصلی ترین عامل در تعیین قیمت عمل جراحی بای پس معده شرایط شخص متقاضی عمل است و همانطور که می دانید این شرایط برای هر کسی متفاوت است.

اما در این قسمت سعی بر این داریم که دیگر عوامل موثر بر قیمت عمل جراحی بای پس معده را توضیح دهیم تا اگر قصد انجام این عمل را دارید، با عوامل موثر بر قیمت آن آشنا شوید.

در ابتدا یکی از مهم ترین عواملی که در قیمت عمل جراحی تاثیر می گذارد، پزشکی است که این عمل را برای شما انجام می دهد. کاملا واضح و طبیعی است که هر چه پزشک تخصص و تجربه بیشتری داشته باشد، مبلغ بالاتری را هم به عنوان دستمزد می خواهد. البته توجه داشته باشید که برای تعیین دستمزد پزشکان سقف مجازی وجود دارد و هر پزشک نمی تواند به میل خود دستمزدی را بخواهد.

تاثیر مرکز انجام عمل در هزینه عمل

عامل دیگری که در تعیین قیمت عمل جراحی بای پس معده نقش مهمی دارد، مرکز انجام عمل است. برای انجام عمل جراحی می توانید بیمارستان های خصوصی و دولتی را انتخاب کنید، اما توجه داشته باشید که هزینه های بیمارستان های خصوصی نسبت به بیمارستان های دولتی بالاتر است، پس قبل از رزور نوبت به این موضوع توجه داشته باشید.

نکته دیگری که باعث می شود قیمت عمل جراحی بای پس معده نسبت به هر کسی متغییر باشد، داروهایی است که در زمان بی هوشی و بعد از عمل جراحی برای او تجویز می شود.

توجه داشته باشید که بعضی از افراد به دارویی خاص حساسیت دارند یا بیماری خاصی دارند که باید در حین بی هوشی دارویی خاص به آن ها تزریق شود، این عوامل سبب می شود که قیمت عمل جراحی بای پس معده برای هر کسی با دیگری متفاوت باشد.

نکته دیگری که باید در محاسبه قیمت عمل جراحی بای پس معده به آن توجه داشته باشید این است که برای بستری شدن در بیمارستان بعد از عمل، مدت محدودی در نظر گرفته شده است، اگر هر کسی بنا به دلایلی بخواهد این مدت افزایش پیدا کند، پس طبیعتا باید هزینه بیشتری هم متقبل شود.

البته بسیاری از افراد در همان مدت محدود بهبودی نسبی به دست می آورد و می توانند بیمارستان را ترک کنند، اما گاهی موارد خاصی هم وجود دارد.

آیا بیمه به عمل بای پس معده تعلق می گیرد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که عمل های جراحی لاغری در گروه عمل های جراحی زیبایی جای می گیرند و همانطور که تصور می شود، بیمه هیچ مبلغی را برای عمل های جراحی زیبایی در نظر نمی گیرد. البته باید به این موضوع بسیار مهم توجه داشته باشید که در رابطه با عمل های جراحی لاغری استثناهایی هم وجود دارد که در ادامه آن را توضیح خواهیم داد.

آیا بیمه به عمل بای پس معده تعلق می گیرد؟
آیا بیمه به عمل بای پس معده تعلق می گیرد؟

عمل های لاغری

عمل های جراحی لاغری در حالت کلی در گروه عمل های جراحی لاغری جای می گیرند، اما در مواقعی شخص نه تنها برای زیبایی بلکه برای سلامتی خود عمل های جراحی لاغری را انتخاب می کند.

در این حالت می تواند از بیمه برای پرداخت قسمتی از هزینه های عمل کمک بگیرد، اما توجه داشته باشید که در ابتدا باید بیمه و پزشکان معتمد آن را متقاعد کنید که عمل جراحی بای پس معده ای که انجام می دهید برای سلامت شما لازم است.

برای آن که بیمه بخشی از هزینه عمل جراحی را متقبل شود، باید شرایط خاصی را پیگیری کرد که در ادامه آن را به طور کامل و مفصل بررسی خواهیم کرد

اما در این جا باید به این موضوع مهم اشاره کنیم که قبل از انجام عمل باید اقدامات لازم را انجام داد، زیرا پزشک های معتمد بیمه باید به این نتیجه برسند که شخص برای درمان بیماری های ناشی از چاقی مجبور به انجام عمل جراحی بای پس معده است و قصد او از انجام عمل، رسیدن به  زیبایی اندام نیست.

در چه شرایطی بیمه به عمل جراحی بای پس معده تعلق می گیرد؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که بیمه هزینه عمل جراحی بای پس معده را تقبل نمی کند، مگر آن که اطمینان حاصل کند که عمل جراحی بای پس معده به منظور لاغری انجام نمی شود و شخص متقاضی عمل جراحی برای حفظ سلامت خود این عمل جراحی را انتخاب کرده است، بیمه برای مطمئن شدن در این خصوص برنامه خاصی را برای متقاضیان در نظر گرفته است که در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد.

در چه شرایطی بیمه به عمل جراحی بای پس معده تعلق می گیرد؟
در چه شرایطی بیمه به عمل جراحی بای پس معده تعلق می گیرد؟

جلسه های مشاوره

در ابتدا شخص باید جلسه های مشاوره ای را طی کند. در این جلسه ها از روانپزشک های حاذق کمک می گیرند تا شخص متقاضی با آن ها صحبت کند. توجه داشته باشید که وجود این روانپزشک ها یا روانشناس ها برای اثبات صداقت فرد متقاضی نیست، بلکه بیمه با این کار می خواهد به این موضوع پی ببرد که فرد تا چه اندازه ای برای لاغری و کاهش وزن مصمم است.

لازم است به موضوع مهم اشاره داشته باشیم. در بعضی از افراد شاهد این موضوع هستیم که به علت چاقی دچار بیماری های روانی مانند افسردگی و عدم اعتماد به نفس شده اند، گذراندن این جلسه های مشاوره ای می تواند به شخص کمک بسیاری کند که این بیماری های روحی و روانی خود را درمان کند.

در مرحله بعدی از متقاضی می خواهند که رژیم غذایی خاصی را دنبال کند. رعایت این رژیم غذایی دو هدف کلی دارد.در ابتدا برای بیمه این اطمینان به وجود می آید که شخص برای لاغری مصمم است و در ادامه با این رژیم غذایی وزن شخص به ثبات خواهد رسید. در رابطه با ثبات وزن و اهمیت آن در ادامه توضیحات مفصلی را بیان کرده ایم و دیگر آن را تکرار نخواهیم کرد.

یکی از مهم ترین مراحلی که شخص متقاضی باید سپری کند تا بیمه به عمل جراحی بای پس معده او تعلق بگیرد، این است که پزشک های معتمد بیمه را متقاعد کند که چاقی و اضافه وزن بالای او برای سلامت او خطرناک است. به عنوان مثال شخصی بر اثر چاقی به بیماری قلبی دچار شده است و برای درمان نیاز دارد که عمل جراحی بای پس معده را انجام دهد.

در این حالت پزشک های معتمد بیمه باید اطمینان حاصل کنند که شخص از ناراحتی قلبی ناشی از اضافه وزن و چاقی رنج می برد.

برای اثبات این قضیه باید پرونده های پزشکی را به طور کامل نگهداری کرد تا بتوان آن ها را مورد استفاده قرار داد. البته در این مرحله شخص باید به طور کامل معاینه شود و ارائه پرونده های پزشکی کفایت نخواهد کرد. به همین دلیل در مطالب بالا گفتیم که حتما باید قبل از انجام عمل جراحی بای پس معده برای بیمه اقدام کرد.

نکته مهمی که در این قسمت باید به آن توجه داشته باشید این است که در این مطالب سعی بر این داشتیم که مراحل و شرایط ذکر شده در بالا برای شرکت های بیمه ای متفاوت است

اما مطالبی را بیان کرده ایم که در اکثر شرکت های بیمه ای وجود دارد، البته ممکن است در شرکتی خاص این شرایط کمی تغییر کند، اما اصل ماجرا  این است که بیمه مطمئن شود هدف از انجام عمل جراحی بای پس معده، زیبایی نیست و سلامت شخص در خطر می باشد.

در نهایت با توجه به مطالب گفته شده در بالا می توان به این نتیجه رسید که ورزش بعد از عمل جراحی بای پس معده چه اهمیت بالایی دارد و نباید از آن غافل شد.

در این مقاله به این موضوع اشاره کردیم که ورزش برای حفظ نتیجه حاصل از عمل جراحی بای پس معده لازم و ضروری است. البته نباید برای شروع ورزش بعد از عمل جراحی عجله کرد و در ابتدا باید با حرکات ورزشی سبک برنامه ورزشی خود را شروع کنید.

در این مقاله سعی بر این داشتیم که بیماری های ناشی از چاقی را به طور کامل توضیح دهیم و گفتیم که چرا در سال های اخیر با افزایش تعداد افراد چاق رو به رو بوده ایم. همانطور که در مطالب بالا هم به آن اشاره کردیم؛ عدم تحرک کافی، تغذیه نامناسب و خواب نامناسب می تواند از علت های اصلی چاقی و اضافه وزن باشند. در مطالب بالا به طور مفصل هر یک از این موارد را توضیح داده ایم.

در ادامه راه های تناسب اندام و لاغری را بیان کردیم، گفتیم که این دو تفاوت های اصلی با یکدیگر دارند و نباید اشتباه گرفته شوند. البته با ورزش کردن هم می توان اندامی زیبا و متناسب داشت و هم می توان وزن تقریبا زیادی را از دست داد.

توجه داشته باشید که برای لاغری و کاهش وزن سریع می توان از عمل های جراحی هم کمک گرفت.

البته به شما توصیه می کنیم برای عمل جراحی لاغری عجله ای نداشته باشید و آن را به عنوان آخرین راه ممکن انتخاب کنید.

در این مقاله سعی بر این داشتیم که انواع عمل های جراحی لاغری را توضیح دهیم و گفتیم که عمل جراحی بای پس معده به عنوان بهترین عمل جراحی لاغری مزیت های بسیاری دارد و این مزیت های فراوان سبب شده است که افراد زیادی آن را به عنوان روشی برای لاغری انتخاب کنند.

اگر چه برای انتخاب روش مناسب جراحی پزشک می تواند بهترین تصمیم را بگیرد. در این مقاله اطلاعاتی در رابطه با هزینه بیمه عمل های بای پس معده هم ارائه دادیم.

امیدوارم از مطالب گفته شده لذت برده باشید.

drsalimi

drsalimi

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

2 پاسخ

  1. درود و سلام
    چنانچه کاهش وزن مناسبی بعد از گذشت ۵ سال از مینی بای پس حاصل نیامده و خطر سیر صعودی افزایش وزن وجود داشته باشه، چه کاری می توان کرد؟ آیا می توان حجم اون قسمت از معده را کاهش داد با روش جراحی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

تو اینستاگرام منتظرتونیم.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید