واکسن ب ث ژ درمان دیابت

واکسن ب ث ژ درمان دیابت

فهرست مطالب

امروز با موضوع واکسن ب ث ژ درمان دیابت در خدمت شما هستیم.

واکسن BCG یا واکسن ب ث ج دیابت ابتدا برای درمان بیمار سل در نظر گرفته شد و در سال 1921 ارائه شد. امروزه این واکسن به یکی از پر مصرف ترین نمونه هت جهت مصارف پزشکی و آزمایشگاهی می باشد.

این دارو در لیست داروهای ضروری سازمان جهانی بهداشت  موجود است و در سال به 100 میلون کودک و یا بیشتر برای پیشگیری ابتلا به بیماری سل، تزریق می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله ب کمپلکس برای دیابت را مطالعه کنید.

مقدمه

واکسن ب ث ژ درمان دیابت
واکسن ب ث ژ درمان دیابت

واکسن ب ث ژ درمان دیابت چیست؟

واکسن ب‌ث‌ژ ماده‌ای موسوم به TNF را تقویت می‌کند که سلول‌های T مضر را از بین برده و به تولید سلول‌های مفید موسوم به سلول‌های T نظارتی (Tregs) کمک می‌کند.

واکسن ب ث ژ درمان دیابت، برای درمان دیابت نوع 1 تجویز می شود.

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

واکسن چیست؟

واکسن ب ث ج روی چه دیابتی تاثیر دارد؟

بیماری دیابت نوع 1 دقیقا چیست؟

علائم دیابت نوع 1

نحوه تشخیص بیماری دیابت نوع 1 تشخیص

اطلاعاتی درباره نوع دیابت 1

چگونه واکسن می تواند تاثیر داشته باشد؟

ایجاد واکسن مبتنی بر سلول

واکسن ب ث ژ چطور کار می کند؟

 

واکسن چیست؟

از واکسن ها معمولاً در پیشگیری از بیماری های عفونی استفاده می شود. اصل اساسی واکسیناسیون استفاده از آنتی ژن های خاص، درون زا یا برون زا برای تحریک ایمنی در برابر آنتی ژن های خاص یا سلول های تولید کننده آنها است.

واکسن ب ث ج روی چه دیابتی تاثیر دارد؟

دیابت نوع 1 یک بیماری خود ایمنی مخصوص اندام است که در اثر التهاب مزمن (انسولیت) ایجاد می شود و به سلولهای انسولین تولید شده در بخش های لانگرهانس لوزالمعده آسیب می رساند.

سلولهای دندریتیک (DCs) به طور کلی اولین سلولهای سیستم ایمنی بدن هستند که سلولهای اتو آنتی ژن سلول را پردازش می کنند و با ارتقاore واکنش خودکار، نقش اصلی را در شروع ادیابت دارند.

اگرچه در حال حاضر هیچ درمانی برای دیابت وجود ندارد، اما می توان از ابتلا به دیابت نوع 1  از طریق اتو آنتی ژن های سلول درون زا در افرادی جلوگیری کرد.

این راهکار ها شامل واکسن های تک پپتیدی انسولین، GAD65 (گلوتامیک اسید دکربوکسیلاز) و DiaPep277 (یک پپتید ایمنی زا از پروتئین شوک حرارتی 60 کیلو دالتونی) هستند. DiaPep277 تنها اتوآنتی ژن است که تاکنون نتایج مثبتی را در آزمایشات بالینی انسانی نشان داده است.

دیامید

دیامید (یک ماده کمکی + فرمولاسیون پروتئین GAD65 نوترکیب) نوید بزرگی را برای سرکوب واکنش واکنش سلولهای در آزمایشات بالینی فاز یک و دو داده است.

در حالی که دیامید ترشح باقیمانده انسولین را در بیماران مبتلا به دیابت نوع 1 در اوایل شروع حفظ کرد، اما مقدار انسولین مورد نیاز برای حفظ قند خون را کاهش نمی دهد.

اخیراً نشان داده شده است که واکسن های چند جزئی تشکیل شده از سیتوکین ضد التهاب (IL-10) و انسولین یا GAD55 مرتبط با یک مولکول تحریک کننده سیستم ایمنی بدن، بخشی از ترکیب درمان وبا، با اطمینان و به طور کامل از ابتلا به دیابت در موش هایی که روی آن ها آزمایش می شود، جلوگیری می کنند.

این نتیجه نشان می دهد که استراتژی های واکسن چند برای پیشگیری و معکوس سازی خود ایمنی دیابت امیدوار کننده هستند. در اینجا ما بر روی تولید واکسن های آنتی ژن برای دیابت نوع 1 تمرکز می کنیم و نشان می دهیم که واکسن های چند جز-نامزدهای امیدوار کننده ای برای مطالعات بالینی دیابت نوع 1 هستند.

دیامید
دیامید

بیماری دیابت نوع 1 دقیقا چیست؟

دیابت نوع 1 یک بیماری خود ایمنی است که باعث می شود سلولهای بتا تولید کننده انسولین در لوزالمعده از بین برود و از این طریق بدن قادر به تولید انسولین کافی برای تنظیم مناسب سطح گلوکز خون نیست.

دیابت نوع 1 ممکن است گاهی اوقات به عنوان دیابت نوجوانان شناخته شود ، با این حال ، این اصطلاح به طور کلی منسوخ در نظر گرفته می شود، در حالی که معمولاً در کودکان تشخیص داده می شود ، این بیماری در هر سنی ممکن است ایجاد شود.

دیابت وابسته به انسولین اصطلاح دیگری است که ممکن است گاهی اوقات برای توصیف دیابت نوع 1 استفاده شود. از آنجا که دیابت نوع 1 باعث از بین رفتن تولید انسولین می شود، بنابراین به تجویز منظم انسولین یا از طریق تزریق یا از طریق پمپ انسولین نیاز دارد.

علائم دیابت نوع 1

علائم دیابت نوع 1 باید مورد توجه قرار بگیرند، زیرا بدون درمان این نوع دیابت می تواند کشنده باشد.

این علائم شامل:

عطش بالاتر از حد متوسط، خستگی در طول روز، نیاز به کندن منظم پوست، کاهش وزن بدون دلیل وخارش دستگاه تناسلی می شوند. دیابت نوع 1 در بزرگسالان به آهستگی رشد می کند تا در کودکان و در برخی موارد دیابت نوع 1 در بزرگسالان ممکن است به عنوان دیابت نوع 2 اشتباه تشخیص داده شود. دیابت نوع 1 در بزرگسالان بالای 35 سال گاهی به عنوان دیابت خود ایمنی نهفته در بزرگسالی (LADA) شناخته می شود.

لطفا پست عمل دیابت نوع 1 را مطالعه کنید.

دیابت نوع 1 به دلیل نقص در پاسخ ایمنی بدن ایجاد می شود

دیابت نوع 1 به دلیل نقص در پاسخ ایمنی بدن ایجاد می شود که در آن سیستم ایمنی بدن سلولهای بتا ، سلولهای موجود در پانکراس را که مسئول تولید انسولین هستند ، به اشتباه هدف قرار داده و آنها را از بین می برد.

با از بین رفتن بیشتر سلول های تولید کننده انسولین در لوزالمعده ، بدن دیگر نمی تواند سطح گلوکز خون خود را کنترل کند و علائم دیابت ظاهر می شود.

علت ایجاد نقص اولیه در سیستم ایمنی هنوز کشف نشده است با این حال، تحقیقات نشان می دهد که این بیماری از ترکیبی از استعداد ژنتیکی با یک محرک محیطی ناشی می شود.

آنچه که باعث می شود سیستم ایمنی بدن چنین رفتاری داشته باشد هنوز مشخص نشده است. تا به امروز ، قوی ترین شواهد نشان می دهد که ویروس محتمل ترین عامل محرک است.

دیابت نوع 1 به دلیل نقص در پاسخ ایمنی بدن ایجاد می شود
دیابت نوع 1 به دلیل نقص در پاسخ ایمنی بدن ایجاد می شود

نحوه تشخیص بیماری دیابت نوع 1 تشخیص

در صورت مشاهده علائم دیابت، پزشک ممکن است از آزمایش خون یا ادرار برای تشخیص دیابت استفاده کند. پزشک شما باید در نظر بگیرد که شما به کدام نوع دیابت مبتلا هستید زیرا این امر می تواند بر نحوه درمان دیابت شما تأثیر بگذارد.

اگر نوع دیابت نامشخص باشد، ممکن است پزشک تصمیم بگیرد یک یا چند آزمایش زیر را انجام دهد. برخی از این آزمایش ها عبارت اند از:

تست کتون

آزمایش آنتی بادی GAD

آزمایش پپاید C

از آنجا که دیابت نوع 1 می تواند به سرعت در کودکان و بزرگسالان ایجاد شود، تشخیص دیابت نوع 1 باید توسط همان روز مراجعه به یک تیم مراقبت از دیابت کودکان در چند رشته انجام شود.

درمان دیابت نوع 1

اختلال در توانایی پانکراس در تولید انسولین در دیابت نوع 1 به این معنی است که درمان انسولین ضروری است. بیشتر افراد انسولین را با تزریق قلم انسولین مصرف می کنند. انسولین با پوشیدن پمپ انسولین نیز قابل تحویل است. استفاده از پمپ انسولین در افرادی که ابراز علاقه به داشتن پمپ می کنند و دارای برخی از معیارهای صلاحیت هستند ، مورد توجه قرار خواهد گرفت.

این مهم است که به شما آموزش داده شود که چگونه دوز انسولین را با مصرف رژیم غذایی و فعالیت بدنی متعادل کنید و چگونه می توانید از آزمایش قند خون برای کنترل دیابت خود استفاده کنید.

تحرک بدنی و ورزش منظم و داشتن یک رژیم غذایی سالم نیز برای کنترل خوب قند خون و به حداقل رساندن خطر عوارض طولانی مدت دیابت مهم است. اگرچه رژیم غذایی و ورزش در مدیریت دیابت نوع 1 نقش دارند ، اما نمی توانند بیماری را معکوس کنند و یا نیاز به انسولین را از بین ببرند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از پست درمان دیابت جدید دیدن کنید.

نوع 1 دیابت و عوارض

دیابت نوع 1 یک بیماری جدی است که می تواند خطر قابل توجهی از عوارض کوتاه مدت و بلند مدت را به همراه داشته باشد.

عوارض کوتاه مدت

اگر سطح گلوکز خون خیلی پایین بیاید یا تزریق انسولین فراموش نشود ، عوارض کوتاه مدت می تواند رخ دهد. عوارض کوتاه مدت که می تواند رخ دهد:

کاهش قند خون – سطح قند خون بسیار پایین

کتواسیدوز – که می تواند در صورت فراموش شدن دوزهای انسولین یا افزایش بیش از حد سطح گلوکز خون رخ دهد

عوارض طولانی مدت

دیابت نوع 1 می تواند منجر به ایجاد عوارض طولانی مدت دیابت زیر شود:

بیماری قلبی

سکته

رتینوپاتی

بیماری کلیوی

نوروپاتی

در حالی که لیست عوارض یک چشم انداز ترسناک است ، با کنترل خوب بر سطح گلوکز خون و اطمینان از حضور در تمام قرارهای غربالگری عوارض دیابتی، احتمال ایجاد این موارد به طور قابل توجهی کاهش می یابد

تا اینجا با مبحث درمان دیابت نوع 1 آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا انتهای پست واکسن ب ث ژ درمان دیابت با ما همراه باشید.

اطلاعاتی درباره نوع دیابت 1

محققان از سراسر جهان به دنبال روش هایی برای بهبود درمان دیابت نوع 1 و بررسی درمان های احتمالی هستند. زمینه های تحقیقاتی مهم عبارتند از:

اطلاعاتی درباره نوع دیابت 1
اطلاعاتی درباره نوع دیابت 1

پانکراس مصنوعی

سلول های جزایر محصور شده

واکسن های دیابت

نوع 1 واقعیت های دیابت

خطر ابتلا به دیابت نوع 1 می تواند تحت تأثیر ژنتیک شما باشد. اگر پدر و مادر یا خواهر و برادر شما دیابت نوع 1 دارند. از نظر ارثی دیابت نوع 1 – اگر مادر دیابت نوع 1 داشته باشد 2٪ خطر دارد ، اگر پدر دیابت نوع 1 داشته باشد 8٪ خطر وجود دارد. اگر هر 2 والدین نوع 1 باشند ، 30٪ خطر ابتلا به کودک در دیابت نوع 1 را نشان می دهد [5]

در طی بیست سال از تشخیص دیابت نوع 1 ، تقریباً تمام کسانی که تشخیص داده شده اند درجاتی از رتینوپاتی دارند [1]

همچنین نوع دیگری از دیابت نوع 1 وجود دارد که به دیابت شکننده معروف است.

پیش از مطالعه ی مقاله لازم است با مفهوم سلول B آشنا شوید. لنفوسیت B (سلول B) یکی از مهمترین سلولهای بدن است. آنها با تولید آنتی بادی و ارائه آنتی ژن به سلول های T بخشی از پاسخ ایمنی سازگار را تشکیل می دهند. پس از فعال شدن ، آنها به سلولهای پلاسما یا سلولهای حافظه B تبدیل می شوند.

دیابت گروهی از بیماری های متابولیک مزمن است

دیابت گروهی از بیماری های متابولیک مزمن است که با هیپرگلیسمی مزمن مشخص می شود. اشکال رایج دیابت دیابت نوع 1 (T1DM) و دیابت نوع 2 (T2DM) است. T1DM به دلیل تخریب عمیق سلولهای β در اثر حملات خود ایمنی علیه سلولهای β پانکراس ایجاد شده است

در حالی که T2DM به عنوان یک حالت ظاهری مقاوم به انسولین با عملکرد سلولهای β جبران شده معمولاً به دلیل سبک زندگی ناسالم و اضافه وزن / چاقی از خود نشان می دهد.

در سال 2013 ، تقریباً 382 میلیون بیمار مبتلا به دیابت وجود دارد. این تعداد ممکن است تا سال 2035 به 592 میلیون نفر افزایش یابد [43]. خود ایمنی در برابر سلول β پانکراس شامل ماشه (های) خود ایمنی ، استقرار خود ایمنی ، حمله التهابی ، تخریب سلول β ، بازسازی غریزه سلول β و تخریب دائمی است.

واکسن ها برای این فرایندها برای محافظت در برابر ماشه (ها) ، القا imm عدم تحمل ایمنی ، متوقف کردن یا بهبود حمله ایمنی و ایجاد سلولهای β و تحمل توهین های محیطی یا غریزی طراحی شده اند.

T2DM

در مورد T2DM، گرچه استعداد وراثت ژنتیکی متعددی ایجاد شده است اما فقط در حدود 15٪ برای توسعه آن قابل پاسخگویی است، به ویژه عوامل سبک زندگی 85٪ از پیشرفت آن را تشکیل می دهند.

در بین ثروتمندی غذا ، کمبود فعالیت و پیشرفت دیابت نوع 2، در حال حاضر یازده مسیر پاتولوژیک به آنها اعلام شده است، و جبران سلول β در برابر مقاومت به انسولین کلید توسعه دیابت است.

برخی از آنها مربوط به افزایش التهابی در برابر آسیب سلول های β پانکراس هستند. بنابراین ، واکسن های طراحی شده برای پیشگیری یا دارو مربوط به این مسیرها هستند.

تا اینجا با مبحث اطلاعاتی درباره نوع دیابت 1 آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا انتهای پست واکسن ب ث ژ درمان دیابت با ما همراه باشید.

واکسن دیابت

دیابت نوع 1 یک بیماری خود ایمنی است که در صورت تحریک باعث می شود سلولهای T “قاتل” خود بدن سلولهای بتا تولید انسولین لوزالمعده را از بین ببرد.

واکسن های دیابت سعی در جلوگیری از حمله سلول های T به سلول های خود بدن دارند. مطالعات قادر به درمان دیابت در موش ها بوده اند، اما هنوز واکسنی که در بدن انسان کار کند ، تاییدیه دارویی دریافت نکرده است.

واکسن دیابت
واکسن دیابت

چگونه واکسن می تواند تاثیر داشته باشد؟

بیماری متابولیک معمولاً ناشی از غیرطبیعی بودن فرآیندهای شیمیایی طبیعی است. با پیشرفت در درک مکانیسم این اختلالات متابولیکی، پیشرفت زیادی در یافتن داروهای جدید برای اصلاح پاتوفیزیولوژی بیماری حاصل شده است.

از آنجا که بیماری های متابولیک همیشه با یک سبک زندگی ناسالم همراه هستند یا در برخی از آنها با ناهنجاری های ارثی همراه هستند، داروی مادام العمر مورد نیاز است و اغلب منجر به تطابق کم دارو می شود. بنابراین  دانشمندان دریای اهداف مولکولی را در تلاش برای اصلاح روند پاتوفیزیولوژیک به روشی جدید غربال کرده اند.

اخیراً ، آزمایشات یک آنتی بادی انسانی، مهارکننده پروپروتئین کانتازاز سوبتیلیسین / ککسین نوع 9 (PCSK9) که 4 بار در طی یک ماه داده شده است، به طور قابل توجهی اثر طولانی مدت در کاهش کلسترول لیپوپروتئین با تراکم کم (LDL) و کاهش قابل توجه نشان داد.

واکسن یک آماده سازی بیولوژیکی خاص است

واکسن یک آماده سازی بیولوژیکی خاص است که ایمنی تطبیقی ​​را برای دفاع در برابر آنتی ژن های خاص ایجاد می کند. اگرچه واکسن در اصل برای جلوگیری یا بهبود بیماری عفونی طراحی شده است،

اما همچنین می تواند به عنوان ابزاری مفید برای تهیه آنتی بادی طولانی مدت با استخراج پاسخ های ایمنی سازگار مورد استفاده قرار گیرد. اخیراً واکسیناسیون بیماری متابولیک، خصوصاً در درمان بیماری چربی خون، دیابت شیرین و فشار خون بالا، پیشرفت زیادی داشته است.

وقتی سلولهای ایمنی خاصی را با ویتامین D و یک مولکول تحریک کننده بیماری مخلوط می کنید ، چه چیزی بدست می آورید؟ یک واکسن جدید و ابتکاری برای دیابت نوع 1.

بارت او.روپ ، Ph.D. ، كرسی برجسته چان سون-شیونگ شاپیرو در دیابت در شهر امید و استاد / رئیس گروه دیابت ، گفت: “ما در تلاش هستیم كه سیستم ایمنی بدن را آموزش دهیم تا به آن بیاموزد كه چه کاری نباید انجام دهد.

” ایمونولوژی ، به BioSpace گفت. “این یک رویکرد رادیکال است که شامل سرکوب سیستم ایمنی نیست – این سیستم ایمنی را درگیر می کند و باعث حساسیت زدایی می شود ، مانند درمان های آلرژی.”

واکسن معکوس

این روش “واکسن معکوس” در نظر گرفته می شود زیرا برخی از واکنشهای ایمنی بدن را معکوس می کند ، به جای اینکه سیستم ایمنی بدن را فعال کند ، مانند اکثر واکسن ها. روپ، که همچنین مدیر پروژه خانواده Wanek برای امید به دیابت نوع 1 است ، گفت:

“این رویکرد یک فکر بینایی بود – من از نحوه درمان سایر بیماریهای خود ایمنی با سرکوب سیستم ایمنی بسیار ناخوشایند بودم.” “ما می خواستیم درمانی را برای بررسی مستقیم علت دیابت نوع 1 طراحی كنیم.” اخیراً گزارش شده است که این واکسن براساس نتایج حاصل از یک آزمایش کوچک فاز I ایمن است و راه را برای ادامه رشد بالینی هموار می کند.

واکسن معکوس
واکسن معکوس

تا اینجا با مبحث چگونه واکسن می تواند تاثیر داشته باشد آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا انتهای پست واکسن ب ث ژ درمان دیابت با ما همراه باشید.

ایجاد واکسن مبتنی بر سلول

پیش از مطالعه ی این بخش نیز بهتر است توضیح مختصری راجع به سلول T دهیم.

نوعی گلبول سفید. سلول های T بخشی از سیستم ایمنی بدن هستند و از سلول های بنیادی در مغز استخوان ایجاد می شوند. آنها به محافظت از بدن در برابر عفونت کمک می کنند و ممکن است به مبارزه با سرطان کمک کنند. لنفوسیت T و تیموسیت نیز نامیده می شود.

توسعه سلول های خونی ؛ نقاشی مراحلی را که یک سلول بنیادی خون برای تبدیل شدن به یک گلبول قرمز ، پلاکت یا گلبول سفید طی می کند ، نشان می دهد. سلول بنیادی میلوئیدی به گلبول قرمز ، پلاکت یا میلوبلاست تبدیل می شود و سپس به یک گرانولوسیت تبدیل می شود (انواع گرانولوسیت ها ائوزینوفیل ها ، بازوفیل ها و نوتروفیل ها هستند).

سلول بنیادی لنفوئیدی به یک لنفوبلاست تبدیل می شود و سپس به یک سلول لنفوسیت B ، لنفوسیت T یا کشنده طبیعی تبدیل می شود. رشد سلول های خونی. یک سلول بنیادی خون چندین مرحله را طی می کند تا به یک گلبول قرمز ، پلاکت یا گلبول سفید تبدیل شود.

روند ایجاد واکسن با گرفتن خون از بیمار و جداسازی سلولهای سفید خون خاص آغاز می شود

روند ایجاد واکسن با گرفتن خون از بیمار و جداسازی سلولهای سفید خون خاص آغاز می شود. این سلولها به سلولهای ایمنی ویژه ای به نام سلولهای دندریتیك تبدیل می شوند كه تنظیم كننده های كلیدی هستند و به تربیت سلولهای ایمنی دیگر مانند سلولهای T برای شناسایی عوامل بیماری زای مهاجم كمك می كنند.

روپ توضیح داد: “سلولهای دندریتیک رهبر ارکستر ایمنی هستند.” “آنها به سایر سلولهای ایمنی بدن آموزش می دهند که چه کاری انجام دهند و چه کاری نباید انجام دهند.”

در حالی که سلولهای دندریتیک در آزمایشگاه تولید می شوند، آنها به مدت شش روز در مایع که حاوی ویتامین D3 است رشد می کنند. اگرچه ویتامین D3 به عنوان مهم در تنظیم کلسیم و سلامت استخوان شناخته شده است ، اما همچنین سیستم ایمنی بدن را تنظیم کرده و اثرات ضد التهابی ایجاد می کند.

(جالب توجه است که ، کمبود ویتامین D همچنین با خطر بیشتر ابتلا به T1D ارتباط دارد و در افراد مبتلا به T1D شیوع دارد. نوزادان و کودکانی که ویتامین D کافی دریافت می کنند خطر ابتلا به T1D کمتری دارند ؛ اما استفاده از ویتامین D برای مدیریت T1D هنوز تشخیص داده نشده است.)

سلول های دندریتیک در حضور ویتامین D3 ضد التهاب می شوند

سلول های دندریتیک در حضور ویتامین D3 ضد التهاب می شوند (در صورت عدم اضافه شدن ویتامین D3 ، التهاب می شوند). سلولهای دندریتیک ضد التهاب سایر سلولهای ایمنی ایجاد کننده T1D (مانند سلولهای T) را ترغیب می کنند تا سلولهای بتا تولید کننده انسولین را نادیده بگیرند و از تخریب آنها جلوگیری کنند.

سلول های دندریتیک در حضور ویتامین D3 ضد التهاب می شوند
سلول های دندریتیک در حضور ویتامین D3 ضد التهاب می شوند

روپ اظهار داشت: “درمان سلولها با ویتامین D3 گلوله جادویی است.” سلولهای ضد التهاب دندریتیک تا زمانی که بیمار آماده دریافت آنها نباشد ، می توانند منجمد شوند.

دو روز قبل از تزریق واکسن مبتنی بر سلول به بیمار ، سلولهای دندریتیک ذوب شده و با قطعه ای از پروینسولین ، پروتئین پیش ساز انسولین ، درمان می شوند. پروینسولین یک آنتی ژن خودکار است که سیستم ایمنی بدن را تحریک می کند تا سلولهای تولید کننده انسولین را در بیماران T1D از بین ببرد.

این سلولهای دندریتیک “آموزش دیده” با آموزش سلولهای T برای حمله به پروینسولین ، سیستم ایمنی بیمار را تنظیم می کنند. هنگامی که در بیمار قرار گرفتیم ، سلولهای دندریتیک حاصل از واکسن سلولهای T نظارتی (Tregs) را القا می کنند ، که سلولهای ایمنی دیگر را تنظیم می کند ، مانند سلولهایی که به سلولهای تولید کننده انسولین در لوزالمعده حمله می کنند.

این واکسن در دو تزریق با فاصله یک ماه و به عنوان آغازگر و تقویت کننده انجام می شود

این واکسن در دو تزریق با فاصله یک ماه و به عنوان آغازگر و تقویت کننده انجام می شود تا سلول های دندریتیک کار خود را انجام دهند. روپ افزود: “عمر سلول های T نظارتی بسیار بیشتر از سلول های دندریتیک است

بنابراین این واکسن سلول دندریتیک اصلاح شده میراثی را برای آموزش سیستم ایمنی بدن بیمار به روش صحیح ایجاد می کند.” “به همین دلیل است که واکسن فقط دو بار تجویز می شود.” تزریقات همان چیزی نیست که شما فکر می کنید – واکسن توسط تکه ای که نزدیک لوزالمعده قرار دارد (که در شکم شما است ، زیر معده شما) تزریق می شود.

وصله ای که واکسن را در زیر پوست تحویل می دهد. تصویر تهیه شده توسط دکتر روپ. وصله حاوی میکرونیدل ها است که واکسن را در زیر پوست بالای پانکراس منتقل می کند.

سلول های دندریتیک به بافت پانکراس “شنا” می کنند

سپس سلولهای دندریتیک به بافت پانکراس “شنا” می کنند (مهاجرت می کنند). ترکیبی از زایمان موضعی و سوزن های ریز این امر را برای بیمار ایمن تر و قابل تحمل می کند.

این واکسن مبتنی بر سلول ، اولین نوع در نوع خود ، از سلولهای ایمنی بدن شخص برای ایجاد واکسن مخصوص T1D استفاده می کند. روپ توضیح داد: “در حالی که روش های درمانی سلول جدید نیستند ، برنامه ریزی مجدد سلول های دندریتیک نسبتاً جدید است.

روش ما با استفاده از واکسن معکوس کاملاً جدید است. ما دانش خوبی برای پیشرفت داریم و سازوکار عمل را می فهمیم ، بنابراین اکنون ما به بیماران مراجعه می کنیم. این یک دنیای کاملا جدید است. ”

آزمایش برخی واکسن ها که برای درمان و یا پیشگیری از دیابت ساخته شده اند

آزمایش واکسن DIAMYD

Diamyd Medical یک شرکت سوئدی است که در حال انجام آزمایش بر روی انسان ها است تا ببیند آیا واکسن آنتی ژن آنها می تواند دیابت نوع 1 را در مراحل اولیه رشد کند و یا متوقف کند.

در صورت موفقیت آمیز بودن آزمایش های اروپایی ، Diamyd Medical می تواند از اواخر سال 2011 درخواست واکسن در اروپا را ارائه دهد.آزمایشات فاز سوم در اروپا نشان داد که درمان دیامید نتوانسته عملکرد سلول بتا را در طول 15 ماه حفظ کند. این شرکت در حال بررسی چگونگی ادامه تحقیق و توسعه درمان است.

واکسن نانو ذرات

دانشگاه کلگری یکی از دانشگاه هایی است که موفق به تولید واکسنی در موش ها شده است. این واکسن جدید است زیرا از نانوذرات ریز مسلح به آنتی ژن برای تحریک سلول های T “نظارتی” بدن که به پلیس “قاتل” T کمک می کند، استفاده می کند.

اساساً این از کنترل خارج شدن پاسخ سلولهای “قاتل” و از بین بردن سلولهای بتا با ارزش بدن جلوگیری می کند. خبر دستیابی به موفقیت در آوریل 2010 ظاهر شد و پروانه ساخت واکسن توسط Parvus Therapyics ، بخشی از دانشگاه کلگری برگزار شد.

تنظیم کننده های ایمنی طبیعی

همکاری بین کالج کینگ لندن و دانشگاه بریستول در اوایل سال 2010 به 10 میلیون یورو کمک مالی برای ادامه تحقیقات خود برای یافتن یک واکسن بالقوه علیه اثرات ضد ایمنی دیابت نوع 1 اعطا شد. این دو دانشگاه چندین سال است که با هم کار می کنند و از این کمک هزینه برای جلب نظر افراد برجسته برای بررسی راه حل های جدید استفاده می کنند.

دکتر کالین دایا ، مدیر واحد تحقیقات بالینی در بیمارستان سلطنتی بریستول (BRI) ، اشاره کرد که تحقیقات آنها در مورد واکسن کمتر است ، زیرا واکسنی واکسنی است که باعث تقویت سیستم ایمنی می شود ، در حالی که تحقیقات برای جلوگیری از دیابت نوع 1 بیشتر در مورد تعدیل سیستم ایمنی بدن است

تنظیم کننده های ایمنی طبیعی
تنظیم کننده های ایمنی طبیعی

تا اینجا با مبحث آزمایش برخی واکسن ها که برای درمان و یا پیشگیری از دیابت ساخته شده اند آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا انتهای پست واکسن ب ث ژ درمان دیابت با ما همراه باشید.

واکسن ب ث ژ یا BCG

محققان می گویند افراد مبتلا به دیابت نوع 1 که واکسن BCG مصرف کرده اند ، کاهش قابل توجهی در سطح قند خون را تجربه کرده اند. یک واکسن آزمایش شده برای یک بیماری باستانی دارای توانایی جذاب برای درمان دیابت است.

افراد مبتلا به دیابت نوع 1 که در یک مطالعه کوچک هشت ساله شرکت کردند و واکسن باسیل کالمت-گوئرین (BCG) را تزریق کردند – که عمدتا برای درمان سل استفاده می شود – حداقل پنج سال قند خون خود را به سطح تقریبا طبیعی کاهش دادند. .

واکسن BCG، اولین بار در سال 1908 تولید شد، متداول ترین روش درمانی برای سل است که سالانه به بیش از 100 میلیون کودک منبع معتبر در سراسر جهان داده می شود.

همچنین به طور گسترده ای برای درمان سرطان مثانه و جذام استفاده می شود. مطالعه محققان در بیمارستان عمومی ماساچوست (MGH) مقدماتی است ، اما پیامدهای احتمالی آن قابل توجه است.

دکتر دنیس فاوستمن

دکتر دنیس فاوستمن ، نویسنده ارشد مطالعه و مدیر آزمایشگاه ایمونوبیولوژی MGH ، به Healthline گفت که این واکسن از توانایی ویروس سل ضعیف شده برای فرمان دادن به سیستم ایمنی بدن برای مصرف مولکول های گلوکز بهره می برد. وی گفت این پاسخ همچنین از پاسخ خود ایمنی ناشی از بیماریهایی مانند دیابت نوع 1 ، مولتیپل اسکلروزیس و فیبرومیالژیا جلوگیری می کند.

فاوستمن گفت: “مردم معمولاً فکر می کنند اگر می خواهید سطح قند خون را کاهش دهید ، باید انسولین را بلعید.” “ما با استفاده از واکسن 100 ساله راهی دیگر برای کاهش قند خون ایجاد کردیم که بسیار ایمن است. این فاصله بین تجویز انسولین برای کنترل قند خون و بازگرداندن قند خون به یک حد طبیعی و بدون کاهش قند خون در بیماران را پر می کند ، که می تواند شما را بکشد. ”

یک آزمایش بالینی فاز II که توسط سازمان غذا و دارو (FDA) تأیید شده است در حال انجام است تا واکسن BCG را روی گروه بزرگتری از بیماران مبتلا به دیابت نوع 1 آزمایش کند. نتایج حاصل از مطالعه مرحله من ، که فاوستمن اخیراً در جلسه انجمن دیابت آمریکا ارائه داد ، در مجله VaccinesTrusted Source منتشر شد.

لطفا از پست بهترین متخصص سرطان مری دیدن کنید.

دکتر دنیس فاوستمن
دکتر دنیس فاوستمن

تا اینجا با مبحث واکسن ب ث ژ یا BCG آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا انتهای پست واکسن ب ث ژ درمان دیابت با ما همراه باشید.

واکسن ب ث ژ چطور کار می کند؟

برای دهه ها، محققان می دانستند که BCG تولید فاکتور نکروز تومور (TNF) را افزایش می ده، که سلول های T فعال را که به بافت های بدن حمله می کنند – جزایر پانکراس ، در مورد دیابت نوع 1 ، از بین می برد. همچنین تولید سلولهای T نظارتی را افزایش می دهد ، که مانع پاسخ خود ایمنی می شوند. هر دو مرحله هنگامی که ویروس سل در ریه های یک میزبان انسانی مستقر می شود ، از آن محافظت می کند.

برای اولین بار، فاوستمن و همکارانش دریافتند که تزریق واکسن BCG همچنین منجر به تغییر در روش مصرف گلوکز در بدن می شود ، و سیستم ایمنی بدن را برای “خوردن” قند و کاهش سطح گلوکز خون در طول زمان تقویت می کند.

درمان BCG که در دو واکسیناسیون با فاصله چهار هفته انجام شد ، در ابتدا نتایج کمی به همراه داشت. اما سطح گلوکز خون بیماران سه سال پس از درمان 10 درصد و پس از چهار سال بیش از 18 درصد کاهش یافت.

در هشت سال گذشته، بیماران تحت درمان میانگین قند خون (HbA1c) 6.65 ، نزدیک به 6.5 در نظر گرفته شده برای آستانه تشخیص دیابت داشتند.

برخی نکات قابل توجه عبارت اند از:

محققان هیچ موردی از افت قند خون شدید یا کاهش قند خون گزارش نکردند.

گروه مطالعه كوچك بود – نه نفر در مرحله پنج ساله و سه نفر در مرحله هشت ساله.

این واقعیت توسط انجمن دیابت آمریکا و مرکز دیابت جوزلین مورد توجه قرار گرفت.

بر اساس بیانیه مشترک سازمان های وابسته ، “به طور کلی ، یافته ها سوالات قابل تأملی را ایجاد می کنند اما پاسخ های قطعی ندارند و شواهد بالینی کافی برای حمایت از هرگونه تغییر توصیه شده در درمان در این زمان ارائه نمی دهند.”

لوری اندیکوت توماس

لوری اندیکوت توماس ، که کتاب هایی در زمینه واکسن ها و دیابت نوشته است ، به Healthline گفت: “آنچه در مورد این تحقیق BCG هیجان انگیز است این است که یک محصول ساده و ارزان با سابقه طولانی استفاده ایمن می تواند به درمان بیماری جدی کمک کند که در غیر این صورت غیرقابل درمان است.”

“با این حال ، برخی از دلایل تردید وجود دارد. اگر دو دوز واکسن BCG واقعاً دیابت نوع 1 را درمان می کند، چرا کسی قبلاً این اثر را مشاهده نکرده است؟ نزدیک به یک قرن است که از BCG به طور گسترده استفاده می شود. ”

فاوستمن به در پاسخ به سایت خط سلامتی گفت كه فقط یك دوز BCG برای تأثیر بر سطح گلوكز کافی نیست.

با این حال، وی خاطرنشان کرد که یک مطالعه ترکیه ای میزان دیابت نوع 1 را در میان کودکانی که سه واکسن BCG دریافت کرده اند در مقایسه با کسانی که تحت برنامه مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه یک یا دو واکسن دریافت کرده اند ، کاهش داده است.

طبق گفته فاوستمن ، انسان ها هزاران سال در معرض سل بوده اند – حتی شواهدی از بیماری در میان نئاندرتال ها وجود دارد. این ممکن است به شما کمک کند تا توضیح دهد که چرا این ویروس دارای چنین استراتژی دفاعی بسیار خوبی برای دفاع از خود است که ریشه در سیستم ایمنی بدن انسان دارد.

لوری اندیکوت توماس
لوری اندیکوت توماس

تا اینجا با مبحث واکسن ب ث ژ چطور کار می کند آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا انتهای پست واکسن ب ث ژ درمان دیابت با ما همراه باشید.

نگاهی به سیستم ایمنی بدن

فاوستمن گفت تا قرن بیستم، مردم به طور گسترده در معرض ویروس مواد غذایی و آب بودند، بنابراین واکسن BCG “نوعی از حالت طبیعی برمی آید – این چیزی است که در جامعه مدرن دیگر با ما نیست.”

این با نظریه های فعلی مطابقت دارد که افزایش سطح بیماری های خود ایمنی ممکن است مربوط به استفاده بیش از حد از عوامل ضد باکتری و ضد ویروسی و همچنین کاهش قرار گرفتن در معرض سموم در محیط باشد که در واقع برای یک میکروبیوم سالم در بدن انسان مفید است.

یک مطالعه موازی، جایی که محققان بیمارستان عمومی ماساچوست به طور مصنوعی دیابت نوع 2 را در موش ها القا کردند، همچنین نشان داد که BCG می تواند سطح قند خون را کاهش دهد، پیشنهاد می کند که این درمان می تواند حتی با بیماری که پاسخ خود ایمنی معیوب ندارد، کار کند. با این حال، توماس اشاره کرد که افراد مبتلا به دیابت نوع 2 نیازی به انتظار برای واکسن ندارند ، زیرا کاهش وزن به هر دلیلی می تواند بیماری را درمان کند.

“همچنین می توان با خوردن یک رژیم غذایی کم چربی و کربوهیدرات معکوس کرد. یک رژیم غذایی گیاهی حاوی کربوهیدرات بالا کمک می کند تا پیشرفت های زیادی در کنترل قند خون ایجاد شود، حتی قبل از اینکه فرد وزن زیادی از دست بدهد”.

نگاهی به سیستم ایمنی بدن
نگاهی به سیستم ایمنی بدن

نتایج امیدوار کننده

مطالعه فاز  یک در مرکز پزشکی دانشگاه لیدن در هلند انجام شد. به 9 بیمار طولانی مدت T1D (به طور متوسط ​​بیش از 12 سال پیش تشخیص داده شد) تزریق پچ پوستی انجام شد و به مدت شش ماه پیگیری شد. تمام بیماران برای مدیریت T1D در طول مطالعه از انسولین استفاده می کردند.

روپ گفت: “مطالعات پیش بالینی موش ها با هم رد شد زیرا پروینسولین مورد استفاده در ساخت واکسن یک پروتئین انسانی است و سلول های ایمنی نیز انسان هستند.” “این بسیار خطرناک بود – می توانست سیستم ایمنی بدن را بدتر کرده و اوضاع را بدتر کند.”

خوشبختانه مشخص شد که واکسن تا بالاترین دوز بی خطر و قابل تحمل است

خوشبختانه مشخص شد که واکسن تا بالاترین دوز بی خطر و قابل تحمل است. هیچ گونه عوارض جانبی شدید (فقط برخی از تحریکات پوستی خفیف در اطراف پچ) ، هیچ نشانه ای از سرکوب سیستم ایمنی عمومی و هیچ آلرژی ناشی از انسولین ، همانطور که در Lancet Diabetes & غدد درون ریز گزارش شده است ، مشاهده نشد.

همه بیماران بعد از درمان سطح قند خون سالم داشتند. از 9 بیمار ، سه بیمار دارای عملکرد کم سلولهای بتا تولید کننده انسولین بودند. هیچ یک از این بیماران از دست دادن عملکرد سلولهای بتا را تسریع نکرده اند.

روپ توضیح داد: “این واکسن با ایجاد تحمل ایمنی به مولکول پروینسولین قادر به کنترل سیستم ایمنی بدن است.” “این جام مقدس برای یک بیماری خود ایمنی است – بسیار امیدوار کننده است.”

مطالعات بالینی آینده

گروه Roep در حال برنامه ریزی برای مطالعه فاز یک برای آزمایش این واکسن در City of Hope است ، اولین باری که در ایالات متحده آزمایش می شود. آنها ایمنی این واکسن را در بیماران T1D که در پنج سال گذشته تشخیص داده شده اند ، بررسی می کنند. این بیماران هنوز باید مقداری سلول بتا تولید کننده انسولین داشته باشند و هنوز هم باید بتوانند مقداری از انسولین خودشان را بسازند.

روپ توضیح داد: “با تزریق واکسن زودتر ، می توانیم بفهمیم که آیا سلول های بتا را نجات می دهد و تولید انسولین باقی مانده را ایمن می کند” “ما باید تأیید کنیم که این واکسن در افرادی که هنوز هم می توانند انسولین خود را از طریق آزمایش فاز Ib بسازند بی خطر است.”

در صورت تأیید ایمنی ، این آزمایش فاز Ib می تواند منجر به کار فاز 2 برای ارزیابی اثر محافظت از سلولهای بتا و تولید انسولین شود. روپ نتیجه گیری کرد: “ما با احتیاط خوش بین هستیم و با احتیاط پیش می رویم ، و مراقب اقدامات لازم برای اطمینان از ایمنی بیمار هستیم.”

پیشرفت های اخیر در زمینه تولید واکسن برای دیابت

ایمنی درمانی خاص آنتی ژن

به طور سنتی، واکسیناسیون به معنای پیشگیری از یک بیماری عفونی با قرار دادن سیستم ایمنی بدن در برابر یک عامل عفونی ضعیف یا مرده است.

روش دیگر ، “واکسیناسیون معکوس” (مهار پاسخ ایمنی) با دستکاری بازوهای ذاتی و سازگار سیستم ایمنی ، خود ایمنی را متوقف می کند. گزینه های فعلی برای درمان خود ایمنی مانند داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی (به عنوان مثال ، سیکلوسپورین) و آنتی بادی های ضد سلول T (به عنوان مثال ، آنتی بادی های ضد CD3) در سرکوب خود ایمنی سلول ها در موش های آزمایش شده  موفقیت های مختلفی را نشان داده اند.

با این حال، این استراتژی ها نیاز به تجویز مکرر دارو دارند و ممکن است اثرات مضر غیر اختصاصی مانند تداخل در عملکرد طبیعی سیستم ایمنی بدن ایجاد کنند.

در مقابل ایمونوتراپی اختصاصی آنتی ژن (ASI) از واکسیناسیون معکوس برای یک آنتی ژن خاص استفاده می کند. استفاده از ASI یک مزیت عمده در مجاز بودن غیرفعال سازی انتخابی سلولهای T واکنش دهنده بدون تداخل در عملکرد ایمنی نرمال دارد.

واکسن های پپتیدی منفرد

اتوآنتی ژن های انسولین ، GAD و سلول های گلیال اولین اتو آنتی ژن های لوزالمعده هستند که در اوایل ابتدای دیابت در انسان و موش NOD یا آزمایشگاهی، تشخیص داده می شوند. با این حال  آنتی ژن سلول اصلی مسئول ایجاد خود ایمنی در دیابت نوع 1 همچنان مورد اختلاف است.

به دلیل این عدم اطمینان، چندین آنتی ژن لوزالمعده برای تولید واکسن دیابت نوع 1 انتخاب شده اند. استراتژی های اولیه واکسن با استفاده از کل اتوآنتی ژن یا قسمت های انتخاب شده (اپی توپ) از اتوآنتی ژن تعیین شده برای بیشترین ایمنی زایی متمرکز شده اند.

مطالعات بالینی اولیه روی انسان 14 نفر را با احتمال ژنتیکی بالا برای ابتلا به دیابت نوع 1 در نظر گرفتند.  نشان داده شد که تزریق وریدی انسولین باعث تاخیر در شروع دیابت در گروه درمانی می شود.

این نتایج مثبت به عنوان پایه ای برای یک آزمایش بالینی فاز 3 بزرگتر شناخته می شود

این نتایج مثبت به عنوان پایه ای برای یک آزمایش بالینی فاز 3 بزرگتر شناخته می شود ، که به عنوان آزمایش پیشگیری از دیابت نوع 1 (DPT-1) یاد می شود. بیمارانی که برای این آزمایش واجد شرایط بودند ، از بستگان بیماران دیابتی نوع 1 با آنتی بادی سلول جزایر سرمی قابل تشخیص (ICA) و تحمل گلوکز در سطح غیر دیابتی بودند.

این بیماران دیابتی نوع 1 تازه تشخیص داده شده روزانه 5/5 میلی گرم انسولین خوراکی همراه با انسولین درمانی زیر جلدی به مدت 12 ماه تجویز کردند. متأسفانه ، نتایج هم برای پیشگیری از شروع دیابت و هم برای مداخله در پیشرفت دیابت منفی بود. تفاوت معنی داری در سطح پپتید انسولین C (نشانگر ترشح انسولین) بین گروه های تحت درمان و دارونما مشاهده شد.

اگرچه مطالعات انسولین درمانی نتوانستند در جلوگیری از شروع دیابت اثربخشی نشان دهند ، اطلاعات زیادی برای استفاده در آزمایشات بالینی آینده جمع آوری شد.

مطالعات بالینی کنونی برای ارزیابی واکسن های دیابت نوع 1 اکنون به دلیل ابزار پیش بینی شده اثبات شده (به عنوان مثال ، انسولین و تیتر آنتی آنتی ژن GAD) برای ارزیابی خطر دیابت در حالت پیش بالینی ، عملی تر هستند.

تا به امروز هیچ آزمایش بالینی برای اثر انسولین موفقیت آمیز نبوده است. آزمایشات بالینی مرحله 3 اضافی با انسولین به عنوان واکسن، مانند TrialNet (گسترش DPT-1) در حال حاضر ادامه دارد، اما نتایج آزمایش هنوز مشخص نشده است.

پیشنهاد می کنیم از پست داروی دیابت زیپتین دیدن کنید.

DiaPep277

پروتئین های شوک حرارتی (Hsp) گروهی از پروتئین های بسیار محافظت شده هستند که به عنوان چاپرون های داخل سلولی عمل می کنند که تحت شرایط استرس زا القا می شوند.

تحقیقات اخیر Hsp60 را به عنوان یک اتو آنتی ژن درگیر در پاتوژنز دیابت نوع 1 نقش دارد. موش های آزمایشی پیش دیابتی نشان داده شد که دارای سلول های T هستند که در برابر اپی توپ های Hsp60 واکنش خودکار دارند. مطالعات بیشتر NOD بر روی موش، Hsp60 را به عنوان یک آنتی ژن هدف سلول β شناسایی کرد.

تا اینجا با مبحث پیشرفت های اخیر در زمینه تولید واکسن برای دیابت آشنا شدید و پیشنهاد می کنیم تا انتهای پست واکسن ب ث ژ درمان دیابت با ما همراه باشید.

شبیه سازی و تعیین توالی Hsp60 موش

شبیه سازی و تعیین توالی Hsp60 موش منجر به شناسایی بخشی از 24 آمینو اسید پروتئین شدیداً ایمنی زا می شود. هنگامی که قطعه پروتئین در موشهای طبیعی تلقیح شد ، برای القا خود ایمنی سلولB کافی بود.

شواهدی مبنی بر اینکه Hsp60 یک اتوآنتی ژن سلول B سلول دیابتی نوع 1 است نیز در انسان یافت شد. کودکان مبتلا به دیابت نوع 1 با آنتی بادی هایی نسبت به اپی توپ های مختلف Hsp60 مواجه می شوند.

بعلاوه ، نشان داده شد که سلولهای T در بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 1 با واکنش Hsp60 در ارتباط هستند و با سمیت سلولی سلولهای B ارتباط دارند.

اگرچه اجسام خودکار ضد Hsp60 هنوز به عنوان یک ابزار تشخیصی برای دیابت نوع 1 در نظر گرفته نشده اند ، اما شواهد نشان می دهد که این اتوآنتی ژن ممکن است در پیشرفت بیماری مهم باشد. بنابراین، استراتژی های واکسن مبتنی بر Hsp60 به عنوان اتو آنتی ژن دیابت برای توسعه بیشتر انتخاب شده اند.

شبیه سازی و تعیین توالی Hsp60 موش
شبیه سازی و تعیین توالی Hsp60 موش

مخاطب گرامی شما در حال مشاهده مقاله واکسن ب ث ژ درمان دیابت هستید.

دیامید

واکسنی متشکل از پروتئین GAD65 که در ترکیب با آلوم کمکی کاملاً پذیرفته شده (سوسپانسیونی از آلومینیوم و هیدروکسید منیزیم) معروف به “دیامید” (Diamyd Medical ، استکهلم ، سوئد) برای مطالعات بالینی انسانی فاز I و II ساخته شده است ، به دنبال نتایج مثبت در آزمایشات بالینی. از آنجا که نمکهای آلومینیوم ترجیحاً پاسخ ایمنی نوع 2 را ایجاد می کنند تا ایمنی ناشی از سلول ، از این ماده برای به حداقل رساندن پتانسیل تشدید تخریب سلولهای β با واسطه استفاده می شود (لودویگسون ، 2009).

اگرچه کم درک شده است ، مکانیزمی که به کمک آن مواد افزودنی آلومینیوم به طور انتخابی پاسخ ایمنی را افزایش می دهند ، به فعال سازی مکمل ، القای انتشار سیتوکین و تحریک مستقیم یا غیرمستقیم DC نسبت داده می شود (HogenEsch، 2002).

آزمایش بالینی فاز 2 مشخص کرد که دو تزریق زیر جلدی 20 میکروگرم دیامید به فاصله یک موثرترین دوز در بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 1 اخیر است. همین آزمایش نشان داد که دیامید می تواند سطح باقی مانده پپتید C را حفظ کند و عملکرد سلول B را به خطر نیندازد.

علاوه بر این ، سطح آنتی بادی علیه GAD به جز در سطح دوز 500 میکروگرم افزایش نیافته است. یک مطالعه پیگیری 5 ساله اثرات پایدار واکسن را نشان داد زیرا کاهش کلی سطح پپتید C در گروه درمان در مقایسه با تشخیص داده شده در گروه دارونما کمتر بود.

دیامید
دیامید

واکسن CTB-انسولین و CTB-GAD + IL-10

قولی که با تجویز خوراکی آنتی ژن های خودکشی مانند انسولین برای پیشگیری از دیابت خود ایمنی مشخص شده است، بدون محدودیت نبوده است. این شکل از ایمونوتراپی با این واقعیت پیچیده است که می توان با تجویز خوراکی انسولین یا GAD به موش های آزمایشی، سطح سرکوب سیستم ایمنی نسبتاً کم دیابت را ایجاد کرد .

شما در حال خواندن پست واکسن ب ث ژ درمان دیابت هستید.

سخن نهایی

در حالی که مهار ایمنی خاص اتوآنتی ژن یک استراتژی جذاب واکسیناسیون برای درمان دیابت نوع 1 است، تولید واکسن برای این بیماری خود ایمنی خاص اندام همچنان یک چالش برای محققان به شمار می رود.

موانع ایجاد استراتژی های درمانی موثر در واکسن، تا حد زیادی به دلیل عدم شناخت ما از نقشی است که آنتی ژن های سلول B در التهاب جزایر و بازیابی تحمل ایمنی دارند.

پیشرفت در ساخت واکسن با افزایش خصوصیات مکانیسم های اساسی تشخیص DC از آنتی ژن ها و مواد کمکی، به عنوان عامل خارجی یا خود به خود، و اینکه چگونه واکسن DC تلقیح می شود، توسعه سلول T را به زیرمجموعه های سلول T سرکوب کننده سیستم ایمنی یا خود واکنش نشان می دهد، همراه خواهد بود.

لطفا از پست کلینیک لاغری در سعادت آباد دیدن کنید.

سرکوب دیابت در حیوانات

واکسن های مبتنی بر اتوآنتی ژن دیابت تنها، اگرچه تا حدی در سرکوب دیابت در حیوانات موثر است، اما در آزمایشات بالینی انسانی بی اثر تشخیص داده شد. با این حال، پیشرفت های عمده در استراتژی های واکسیناسیون مبتنی بر اتوانتیژن با ارتباط اتوآنتی ژن با مواد کمکی همراه بود.

آزمایشات نشان داده است که واکسن های چند جزئی که ترکیبهای اتو آنتی ژنهای سلول B با مواد کمکی زیر واحد انتروتوکسین B را ترکیب می کنند، مکانیسم های مسئول سرکوب التهاب را افزایش می دهند.

امیدواریم تا اینجا از خواندن پست واکسن ب ث ژ درمان دیابت اطلاعات مفیدی کسب کرده باشید.

این استراتژی واکسن نوید فزاینده ای را برای سرکوب موثر، ایمن و مداوم خود ایمنی خاص سلولهای B نشان داده است

این استراتژی واکسن نوید فزاینده ای را برای سرکوب موثر، ایمن و مداوم خود ایمنی خاص سلولهای B نشان داده است. اگرچه نشان داده شده است که واکسن های چند جز-در حیوانات بسیار موثر هستند، آزمایشات بالینی برای سرکوب خود ایمنی سلولهای B در بیماران دیابتی انسانی هنوز باید انجام شود.

بنابراین ، دستیابی به سرکوب کامل شروع و پیشرفت خود ایمنی دیابت ممکن است در استفاده از استراتژی های واکسن چند جزئی باشد که مجتمع های کمکی و سیتوکین های سرکوب کننده سیستم ایمنی را تحویل می دهند.

دستیابی به این هدف به عنوان یک مدل واکسن اتوآنتی ژن درمانی برای لیست در حال رشد بیماریهای خودایمنی خاص ارگانها و همچنین ایجاد پایه ای محکم برای درمان های ترمیمی از جمله جزایر لوزالمعده و پیوند سلول های بنیادی به عنوان ابزاری برای ترمیم بیماران دیابتی به یک بیمار کمک می کند.

از اینکه تا پایان مقاله واکسن ب ث ژ درمان دیابت با ما همراه بودید متشکریم و امیدواریم از خواندن پست واکسن ب ث ژ درمان دیابت بهره لازم را برده باشید.

drsalimi

drsalimi

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

تو اینستاگرام منتظرتونیم.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید