هفته اول بعد از عمل اسلیو

فهرست مطالب

امروز با موضوع هفته اول بعد از عمل اسلیو و همه کارهای مهم در این هفته با شما خواهیم بود.

در کلینیک دکتر سلیمی،  ما می‌دانیم که جراحی اسلیو معده می‌تواند تجربه‌ای تغییر دهنده زندگی برای بیماران ما باشد. با این حال، ما همچنین می دانیم که این یک عمل جراحی بزرگ است که نیاز به مراقبت و توجه مناسب در طول دوره بهبودی دارد. در این مقاله، راهنمای جامعی برای کمک به بیماران خود برای درک آنچه باید در هفته اول پس از عمل اسلیو داشته باشند، ارائه خواهیم کرد.

در روزهای اولیه و هفته اول بعد از عمل اسلیو، احساس خستگی، تهوع و استفراغ، مشکل در خواب، درد پس از جراحی، ضعف، سبکی سر، از دست دادن اشتها، نفخ و درد گاز، مدفوع شل و فراز و نشیب‌های احساسی طبیعی است.

مراقبت های بعد از عمل

مراقبت های بعد از عمل
مراقبت های بعد از عمل

بلافاصله پس از عمل اسلیو معده، شما را به اتاق ریکاوری منتقل می کنند که در آنجا توسط کادر پزشکی ما به دقت تحت نظر خواهید بود. احتمالاً مقداری درد و ناراحتی را تجربه خواهید کرد، اما می‌توان آن را با دارو کنترل کرد. کارکنان ما همچنین دستورالعمل هایی را در مورد نحوه مراقبت از برش ها و مدیریت هرگونه زهکشی به شما ارائه می دهند.

احتمالاً روز بعد از بیمارستان مرخص می شوید، اما باید ترتیبی دهید که یکی از دوستان یا اعضای خانواده شما را به خانه برساند. مهم است که در چند روز اول بهبودی خود استراحت کافی داشته باشید و از هرگونه فعالیت شدید خودداری کنید.

مدیریت درد و ناراحتی

مدیریت درد و ناراحتی
مدیریت درد و ناراحتی

درد و ناراحتی بعد از عمل آستین طبیعی است، اما چندین استراتژی وجود دارد که می توانید برای مدیریت این علائم استفاده کنید. کادر پزشکی ما نسخه ای برای داروهای ضد درد در اختیار شما قرار می دهد و مهم است که این دارو را طبق دستور مصرف کنید تا درد خود را به طور موثر مدیریت کنید.

علاوه بر دارو، ممکن است متوجه شوید که کیسه های یخ و پدهای گرمایشی باعث تسکین ناراحتی می شوند. همچنین توصیه می کنیم در هفته اول بهبودی خود از بلند کردن چیزهای سنگین یا انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.

حتما صفحه درد بعد از عمل اسليو معده را مطالعه کنید.

مدیریت رژیم غذایی

مدیریت رژیم غذایی
مدیریت رژیم غذایی

در هفته اول پس از عمل اسلیو، مهم است که از یک رژیم غذایی مایعات سخت پیروی کنید. این به کاهش خطر عوارض کمک می کند و به معده شما اجازه می دهد به درستی بهبود یابد. کادر پزشکی ما دستورالعمل های دقیقی را در مورد آنچه می توانید و نمی توانید در این دوره بخورید به شما ارائه می دهند.

مهم است که از نوشیدن هر گونه نوشیدنی گازدار خودداری کنید، زیرا می تواند باعث ناراحتی و نفخ شود. همچنین باید از نوشیدن هر چیزی از طریق نی پرهیز کنید، زیرا می تواند هوا را به معده شما وارد کند و باعث ناراحتی شود.

مدیریت برش های خود

مراقبت مناسب از برش برای اطمینان از بهبود مناسب زخم ها و کاهش خطر عفونت مهم است. کادر پزشکی ما دستورالعمل های دقیقی را در مورد نحوه مراقبت از برش ها به شما ارائه می دهند، اما برخی از دستورالعمل های کلی عبارتند از:

  • تمیز و خشک نگه داشتن برش ها
  • پانسمان خود را طبق دستور تعویض کنید
  • اجتناب از هر گونه فعالیتی که می تواند باعث کشش یا کشیده شدن برش های شما شود

مهم است که در صورت مشاهده هر گونه علائم عفونت مانند قرمزی، تورم یا ترشح از برش ها، فوراً با مطب ما تماس بگیرید.

مدیریت احساسات خود

مدیریت احساسات خود
مدیریت احساسات خود

تجربه طیف وسیعی از احساسات در هفته اول پس از عمل اسلیو طبیعی است. ممکن است نسبت به تصمیم خود احساس اضطراب، افسردگی یا حتی پشیمانی کنید. مهم است که به یاد داشته باشید که این احساسات طبیعی هستند و کارکنان ما برای حمایت از شما اینجا هستند.

اگر با احساسات خود دست و پنجه نرم می کنید، ما شما را تشویق می کنیم تا برای پشتیبانی بیشتر با دفتر ما تماس بگیرید. ما می توانیم شما را با منابع و گروه های پشتیبانی که می توانند به شما در عبور از این دوره چالش برانگیز کمک کنند، متصل کنیم.

همچنین در مورد بانوان توصیه می شود صفحه، پریود بعد از عمل اسلیو را مشاهده نمایند.

نکات اضافی برای بهبودی موفق

در حالی که هفته اول پس از جراحی آستین برای بهبودی شما حیاتی است، چندین نکته اضافی وجود دارد که می تواند به تضمین نتیجه موفقیت آمیز کمک کند:

  1. داروهای خود را طبق دستور مصرف کنید

مهم است که داروهای تجویز شده توسط کادر پزشکی ما را طبق دستور مصرف کنید. این شامل داروهای ضد درد، آنتی بیوتیک ها و هر دارویی است که ممکن است در طول دوره بهبودی شما لازم باشد.

  1. استراحت کافی داشته باشید

استراحت برای بهبودی شما بسیار مهم است، بنابراین مهم است که به اندازه کافی بخوابید و از هر گونه فعالیتی که می تواند باعث خستگی یا فعالیت بیش از حد شما شود اجتناب کنید. توصیه می کنیم در طول روز چرت بزنید تا احساس آرامش بیشتری داشته باشید.

  1. هیدراته بمانید

نوشیدن مایعات زیاد در طول دوره نقاهت مهم است، زیرا می تواند به کاهش خطر عوارض و بهبودی کمک کند. توصیه می کنیم حداقل 64 اونس آب در روز بنوشید و از مصرف هر گونه نوشیدنی که می تواند باعث ناراحتی یا نفخ شود خودداری کنید.

  1. در قرارهای بعدی شرکت کنید

کادر پزشکی ما در طی چند هفته اول پس از جراحی، چندین قرار ملاقات با شما تعیین خواهد کرد. مهم است که طبق برنامه در این قرار ملاقات ها شرکت کنید تا بتوانیم پیشرفت شما را زیر نظر داشته باشیم و از بهبودی شما اطمینان حاصل کنیم.

  1. از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید

پس از هفته اول، به تدریج شروع به وارد کردن مجدد غذاهای جامد به رژیم غذایی خود خواهید کرد. پیروی از یک رژیم غذایی سالم که سرشار از پروتئین، فیبر و سایر مواد مغذی ضروری است برای حمایت از بهبودی بسیار مهم است.

با پیروی از این نکات اضافی، می توانید به بهبود موفقیت آمیز عمل آستین خود کمک کنید.

هفته اول بعد از اسلیو معده چقدر وزن کم می کنید؟

اگرچه نتایج فردی بسته به عواملی از سن، سلامتی و وزن اولیه متفاوت است، مطالعات نشان می‌دهند که کاهش وزن متوسط ​​برای این نوع روش بین 5 تا 15 پوند در هفته برای دو تا سه ماه اولیه است. پس از شش ماه اول، بیماران می توانند انتظار داشته باشند که هفته ای یک تا دو پوند وزن کم کنند.

 

هفته اول بعد از جراحی اسلیو چاقی چه بخورم؟

رژیم غذایی دو هفته اول پس از جراحی
شیر بدون چربی یا 1 درصد، اگر می توانید شیر را تحمل کنید.
نوشیدنی های کم کالری بدون لاکتوز یا حاوی سویا.
پودینگ بدون شکر.
ماست بدون قند و بدون چربی.
پنیر کوتیج کم چرب.
سوپ مخلوط بر پایه آبگوشت یا سایر سوپ های کم چرب.

نتیجه

نتیجه
نتیجه

در خاتمه، هفته اول پس از جراحی اسلیو می تواند زمان چالش برانگیزی برای بیماران ما باشد، اما با حمایت و مراقبت صحیح، می توان بهبودی موفقی داشت. ما بیماران خود را تشویق می کنیم که دستورالعمل های ما را از نزدیک دنبال کنند و در صورت داشتن هر گونه سوال یا نگرانی با مطب ما تماس بگیرند. ما متعهد به ارائه بالاترین سطح مراقبت و پشتیبانی در این دوران مهم هستیم.

بعد از گذشت یک هفته بهتر است برنامه لازم برای یک ماه بعد از عمل اسلیو را نیز مشاهده کنید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید