هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا

فهرست مطالب

در این مقاله قصد داریم موضوع هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا مطالبی را بیان کنیم. به این موضوع توجه داشته باشید که عمل های جراحی برای برداشتن یا درمان بیماری های کیسه صفرا بسیار شایع هستند و روش های مختلفی هم برای انجام این عمل های جراحی وجود دارد که هر یک مزیت ها و معایب خاص خود را دارد.

هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا در بیمارستان های مختلف متفاوت است، اما به طور کلی بین 10 تا 20 میلیون تومان می باشد. این هزینه بسته به عوامل مختلفی مانند بیمارستان، جراح، بیمه و سایر هزینه های جانبی متغیر است.

هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا
هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا

ویدئو عمل کیسه صفرا با لیزر

ما در این مقاله قصد داریم مزیت های روش لاپاراسکوپی را بیان کنیم، البته مطالب مهمی را در رابطه با هزینه های این عمل جراحی شرح دهیم، از این رو پیشنهاد می کنیم که ادامه مطالب را از دست ندهید.

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

 1. در رابطه با عملکرد کیسه صفرا در بدن چه اطلاعاتی دارید؟
 2. آیا می دانید چه زمانی باید عمل جراحی کیسه صفرا را انجام داد؟
 3. آیا با عوامل موثر بر ایجاد سنگ کیسه صفرا آشنایی دارید؟
 4. آیا می دانید سنگ کیسه صفرا چه نشانه ها و علائمی دارد؟
 5. در رابطه با عمل لاپاراسکوپی چه اطلاعاتی دارید؟
 6. آیا می دانید عمل لاپاراسکوپی چگونه انجام می شود؟
 7. آیا می دانید در چه مواردی می توان عمل لاپاراسکوپی را انجام داد؟
 8. آیا با نکات آماده شدن قبل از انجام عمل لاپاراسکوپی آشنایی دارید؟
 9. آیا با مزیت های عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا آشنایی دارید؟
 10. آیا می دانید عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا چگونه انجام خواهد شد؟
 11. آیا می دانید قبل از انجام عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا چه آزمایش هایی از شخص گرفته می شود؟
 12. آیا می دانید قبل از انجام عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا باید چه نکاتی را رعایت کرد؟
 13. آیا می دانید بعد از انجام عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا باید به چه نکاتی توجه داشت؟
 14. آیا با هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا آشنایی دارید؟
 15. آیا می دانید انتخاب پزشک چه تاثیری بر روی هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا دارد؟
 16. آیا می دانید انتخاب مرکز درمانی چه تاثیری بر روی هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا دارد؟
 17. آیا بیمه هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا را تقبل خواهد کرد؟
 18. درصد پرداختی هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا توسط بیمه چه مقدار خواهد بود؟

 

در رابطه با عملکرد کیسه صفرا در بدن چه اطلاعاتی دارید؟

در ابتدای نوشتار خود با موضوع هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا به آشنایی و بیان مواردی در خصوص عملکرد کیسه صفرا خواهیم پرداخت.

برای شروع قصد داریم به این موضوع بپردازیم که کیسه صفرا چه عملکردی در بدن ما دارد، باید به این موضوع بسیار مهم توجه داشته باشید که کیسه صفرا عضوی است که تا به حال با وجود تحقیقات بسیاری که انجام شده است، باز هم نتوانسته اند در رابطه با عملکرد کامل آن اطلاعاتی داشته باشند، اما به هر حال ما در ادامه توضیحاتی به روز را در رابطه با عملکرد این عضو بیان خواهیم کرد.

لازم به ذکر است که در کیسه صفرا ماده ای خاص وجود دارد که از آن به نام زرد آب یا همان صفرا یاد می شود، در رابطه با محل قرار گیری کیسه صفرا در بدن باید بگوییم که این عضو کوچک و البته نه چندان مهم(، زیرا وجود آن برای زنده ماندن و ادامه زندگی بدن ضروری نیست) در کبد قرار دارد و وظیفه خاص خود را دارد؟

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر جراحی لاپاراسکوپی چیست مطالعه کنید.

وظیفه کیسه صفرا

اگر در رابطه با عملکرد و وظیفه کیسه صفرا کنجکاو شده اید، باید بگوییم که وظیفه اصلی را همان صفرایی بر عهده دارد که درون کیسه صفرا قرار گرفته است، در هنگام خوردن غذاهای بسیار چرب این ماده زرد رنگ به کمک دستگاه گوارشی می آید و چربی ها را هضم می کند،

اما باید توجه داشته باشید که این ماده در روده کوچک بر روی چربی ها ترشح خواهد شد و لازم به ذکر است که روده کوچک یکی از عضوهایی است که در قسمت های پایانی دستگاه گوارش قرار دارد.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، این است که کیسه صفرا به عنوان یک محل برای نگهداری صفرا به کار می رود، اما محلی برای ذخیره این ماده نخواهد بود، زیرا صفرا بعد از آن که از کیسه صفرا توسط مجرایی به نام سیستیک به روده کوچک وارد شد، دیگر به کیسه صفرا بر نمی گردد و کبد وظیفه دارد که باز هم صفرا تولید کند تا کیسه صفرا خالی نماند.

با توجه به این مطالب باید بگوییم که صفرا نقشی در هضم غذا دارد و برای ایفای این نقش کبد با ساختن صفرا و کیسه صفرا با نگهداری از آن هم نقش مهمی را بر عهده دارند که ضعف در عملکرد هر یک از آن ها می تواند عملکرد صفرا هم تحت تاثیر قرار دهد، البته لازم به ذکر است که بعد از جراحی کیسه صفرا دیگر محلی برای نگهداری صفرا وجود ندارد، پس دیگر در بدن ما صفرا نقشی را انجام نخواهد داد.

وظیفه کیسه صفرا
وظیفه کیسه صفرا

آیا می دانید چه زمانی باید عمل جراحی کیسه صفرا را انجام داد؟

در ادامه ی نوشتار خود با موضوع هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا به آشنایی و بیان مواردی در خصوص زمان مناسب برای عمل جراحی کیسه صفرا خواهیم پرداخت.

در قسمت مقدمه به این موضوع اشاره داشتیم که عمل جراحی کیسه صفرا یکی از شایع ترین عمل های جراحی به حساب می آید، اما این سوال برای مخاطب پیش می آید که در چه مواردی یک شخص باید عمل جراحی کیسه صفرا را انجام دهد، برای پاسخ دهی به این سوال نیاز داریم که مطالب دیگری را در رابطه با کیسه صفرا و بیماری های آن بیان کنیم.

به این موضوع مهم توجه داشته باشید که سنگ کیسه صفرا یکی از اصلی ترین و شایع ترین عواملی است که سبب می شود، شخص ناچار به جراحی کیسه صفرا شود،

در این حالت شاهد این هستیم که صفرای موجود در کیسه صفرا دیگر مایع نیست، به مرور زمان این مایع غلیظ می شود و سپس به شن های ریز و در نهایت سنگ تبدیل خواهد شد.

لازم به ذکر است که این بیماری معمولا با درد آغاز می شود، اما در مواردی هم شاهد این هستیم که شخص درد خاصی را تجربه نمی کند،

اما بعد از معاینه دکتر متوجه می شود که به سنگ کیسه صفرا دچار شده است. در هنگامی که دکتر سنگ کیسه صفرا را در شما تشخیص می دهد، باید برای عمل جراحی و در آوردن کیسه صفرا اقدامات لازم را انجام دهید.

سرطان صفرا

در صورت اتلاف وقت و انجام ندادن عمل جراحی شاهد این هستیم که سنگ کیسه صفرا به سرطان صفرا تبدیل خواهد شد، البته به این موضوع دقت داشته باشید که سرطان کیسه صفرا مانند سرطان های دیگری نیست که خطرناک و کشنده هستند، اما باز هم درد و هزینه جراحی آن بیشتر از سنگ کیسه صفرا می باشد، پس باید به این موضوع توجهی خاص داشته باشید.

بسیاری از افراد تصور می کنند که در صورت ابتلا به سنگ کیسه صفرا می توانند بدون نیاز به جراحی این بیماری را درمان کنند، در پاسخ به این دسته از افراد باید بگوییم که کیسه صفرا و همینطور مایع صفرا در بدن نقش ضروری را ایفا نمی کنند که از نبود آن در بدن خود ناراحت باشید و تصور کنید که سیستم متابولیسم و… بدن شما مختل خواهد شد.

درمان بیماری سنگ صفرا با روش های دیگری معایب بسیاری را به دنبال دارد و مهم ترین عیب آن را هم می توان این مورد دانست که شخص باید هزینه بسیاری را صرف کند، بدون آن که اطمینان به بهبودی داشته باشد، در صورت احتمال بروز سرطان کیسه صفرا هم وجود دارد و در این حالت شما ناچار به انجام عمل جراحی کیسه صفرا خواهید بود، پس از همان ابتدا با هزینه کمتر و درد کمتر این کار را انجام دهید.

سرطان صفرا
سرطان صفرا

آیا با عوامل موثر بر ایجاد سنگ کیسه صفرا آشنایی دارید؟

در ادامه ی نوشتار خود با موضوع هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا به آشنایی و بیان مواردی در خصوص زمان مناسب برای عمل جراحی کیسه صفرا خواهیم پرداخت.

موضوع بسیار مهمی که برای بسیاری از مخاطبان سوال می‌شود و قصد داریم، آن را در این قسمت به طور کامل شرح دهیم، این است که چه عواملی باعث به وجود آمدن سنگ صفرا می شود. با توجه به مطالبی که تا به حال توضیح داده‌ایم و با کمی استدلال از همین مطالب می‌توان به عوامل به وجود آورنده سنگ صفرا پی برد، اما باز هم آن را به طور کامل شرح خواهیم داد.

به این موضوع توجه داشته باشید که کیسه صفرا و صفرایی که درون آن وجود دارد، وظیفه هضم و از بین بردن چربی‌های بدن را دارد،یعنی ماده غذایی که شما مصرف می کنید، هرچه چربی بیشتری داشته باشد، به صفرای بیشتری هم نیاز دارد که این چربی‌ها را هضم کند،

حال به این موضوع توجه داشته باشید که اگر میزان چربی و کلسترول غذایی که ما مصرف می‌کنیم بیش از حد نیاز باشد و صفرا قادر به تجزیه و هضم این میزان از کلسترول و چربی نباشد، در این حال مشکل به وجود می‌آید.

فست فودها و غذاهای آماده

شاید برای شما جالب باشد که فست فودها و غذاهای آماده به دلیل آنکه میزان کالری بسیار کمی دارند و در عوض چربی و کلسترول آن‌ها نسبت به دیگر مواد غذایی بیشتر است، یکی از اصلی‌ترین عامل‌های به وجودآورنده سنگ صفرا میباشند، پس باید به این موارد توجه کافی و لازم داشته باشید.

فست فودها و غذاهای آماده
فست فودها و غذاهای آماده

علاوه بر مواردی که در بالا به آن اشاره کرده‌ایم و تغذیه نامناسب عامل های دیگری هم هستند که سبب می‌شود فرد به سنگ کیسه صفرا دچار شود،

باید بدانید که در زمان بارداری بدن مادر از لحاظ بعضی موارد ضعیف می شود و همین موضوع ممکن است، باعث بروز بعضی از بیماری‌های خاص در فرد شود، یکی از بیماری‌هایی که در دوره بارداری، به خصوص سه ماهه اول بارداری به وجود می‌آید سنگ کیسه صفرا می باشد.

لازم به ذکر است که عوامل دیگری هم بر روی ایجاد سنگ کیسه صفرا تاثیر می‌گذارند. اگر بخواهیم این موضوع را به طور خلاصه و کلی برای شما توضیح دهیم باید بگوییم که هر عاملی در بدن که باعث شود، کبد نتواند صفرای مورد نیاز را بسازد و در ترشح این ماده اختلالی به وجود آورد،

باعث ایجاد سنگ صفرا می شود، حال این عامل به ‌وجود آورنده ممکن است، قرص‌های باشد که شما مصرف می کنید یا عمل جراحی خاصی باشد که انجام داده‌اید، در مواردی حتی سوختگی هم باعث ایجاد سنگ صفرا خواهد شد.

لطفا از پست بهترین زمان بارداری بعد از عمل لاپاراسکوپی دیدن کنید.

فست فودها و غذاهای آماده
فست فودها و غذاهای آماده

آیا می دانید سنگ کیسه صفرا چه نشانه ها و علائمی دارد؟

در ادامه ی نوشتار خود با موضوع هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا به آشنایی و بیان مواردی در خصوص نشانه های سنگ کیسه ی صفرا خواهیم پرداخت.

بعد از آن که عوامل به وجود آورنده بیماری سنگ صفرا را توضیح داده ایم؛ حال این سوال پیش می آید که این بیماری چه علائم و نشانه هایی دارد. قبل از آن که علائم و نشانه های این بیماری را توضیح دهیم، باید به این نکته اشاره داشته باشید که شما باید به این نشانه ها توجهی ویژه داشته باشید،

زیرا سنگ کیسه صفرا از آن بیماری هایی است که اگر در همان ماه های ابتدای تشخیص داده شود، به سادگی و با عمل جراحی ساده ای درمان می شود، اما اگر نسبت به آن بی توجه باشید، امکان بروز خطرات جدی برای شما وجود خواهد داشت.

آیا می دانید سنگ کیسه صفرا چه نشانه ها و علائمی دارد؟
آیا می دانید سنگ کیسه صفرا چه نشانه ها و علائمی دارد؟

مهم ترین و شایع ترین نشانه بروز بیماری سنگ کیسه صفرا

مهم ترین و شایع ترین نشانه بروز بیماری سنگ کیسه صفرا احساس درد در ناحیه ای است که کیسه صفرا در آن جا قرار دارد. به این موضوع توجه داشته باشید که صفرا در دستگاه گوارش قرار دارد و همین موضوع باعث می شود که به معده نزدیک باشد، همین موضوع از مهم ترین علت هایی است که سبب می شود، بیماری سنگ کیسه صفرا به سختی تشخیص داده شود.

به این موضوع توجه کنید که متاسفانه بسیاری از آن هایی که به بیماری سنگ کیسه صفرا مبتلا می شوند، در ماه های ابتدایی این تصور را دارند که از معده درد رنج می برند و البته برای کاهش درد خود هم از قرص های معده استفاده می کنند که البته معمولا هیچ درمانی هم صورت نمی گیرد، زیرا از همان ابتدا بیماری اشتباه تشخیص داده شده است.

درد در قسمت راست شکم

معمولا دردی که به علت سنگ کیسه صفرا به وجود می آید، در قسمت راست شکم است و نشانه دیگر آن را می توان این مورد دانست که درد به سمت شانه کشیده می شود، یعنی از پائین به سمت بالا درد در حرکت است و البته قسمت راست بدن را درگیر می کند، در هنگام تشخیص بیماری سنگ کیسه صفرا باید به این موضوع توجهی ویژه داشته باشید تا بتوانید به خوبی آن را از درد شکم یا درد معده تشخیص داد.

متاسفانه بسیاری از افراد در هنگام احساس کمی درد به مصرف مسکن ها روی می آورند، اما باید به این موضوع توجه داشته باشید که درد ناشی از سنگ کیسه صفرا با مصرف مسکن کاهش پیدا نمی کند و البته در مواردی که بیماری وخیم شده باشد، با مصرف مسکن شاهد افزایش میزان درد هم خواهیم بود که در چنین مواردی شخص باید در اسرع وقت تحت عمل جراحی قرار بگیرد.

در رابطه با عمل لاپاراسکوپی چه اطلاعاتی دارید؟

لاپاراسکوپی یکی از جدیدترین متدها در دنیای پزشکی به حساب می آید و همین نوین بودن آن باعث می شود که بسیار از افراد اطلاعاتی درست و صحیح در رابطه با آن نداشته باشند، از این رو ما در این قسمت قصد داریم ابهام های موجود در رابطه با عمل لاپاراسکوپی را برطرف کنیم تا با آن بیشتر و بهتر آشنا شوید.

در ابتدا باید به این موضوع توجه داشته باشید که عمل های جراحی معمولا به صورت تهاجمی انجام می شوند، تهاجمی به این معنی است که برای درمان یک بیماری یا یک عضو خاص، دیگر اندام های بدن بریده می شود، به عنوان مثال پوست یک شخص با چاقوهای جراحی بریده می شود تا بتوان به عضو مورد نظر دسترسی داشت.

این در حالی است که در هنگام انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی شاهد این برش نیستیم، به همین دلیل معمولا از عمل جراحی لاپاراسکوپی به عنوان عمل جراحی نیمه تهاجمی یا کم تهاجمی یاد می شود، زیرا به هر حال قسمتی از بدن بریده می شود، اما درصد آن بسیار کمتر از هنگامی است که عمل های جراحی معمولی انجام می شود.

لطفا از پست جراحی چاقی لاپاراسکوپی دیدن کنید.

در رابطه با عمل لاپاراسکوپی چه اطلاعاتی دارید؟
در رابطه با عمل لاپاراسکوپی چه اطلاعاتی دارید؟

استفاده از وسیله ای به نام لاپاراسکوپ

به این موضوع توجه داشته باشید که عمل جراحی لاپاراسکوپی به عملی گفته می شود که در آن از وسیله ای به نام لاپاراسکوپ استفاده کنند، لاپاراسکوپ وسیله ای نوین است که کمک بسیار زیادی به دکترهای جراح کرده است و نه تنها کار آن ها را در هنگام انجام عمل جراحی آسان نموده، بلکه باعث می شود که شخص بیمار درد بسیار کمتری را بعد از انجام عمل جراحی تحمل کند که این موضوع اهمیت بسیار بالایی خواهد داشت.

لازم به ذکر است که لاپاراسکوپ وسیله ای است که بر روی آن یک دوربین و یک لامپ قرار دارد، جراح با استفاده از همین دوربین و لامپ می تواند عمل های جراحی مورد نظر خود را انجام دهد و موضوع دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، این است که عمل های جراحی متعددی با استفاده از همین ابزار کارایی انجام می شود و باید بگوییم که به همه این عمل ها هم عمل جراحی لاپاراسکوپی گفته می شود، اما برای قسمت های مختلف بدن انجام می شوند.

نکته بعدی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که روند انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی با دیگر عمل های جراحی معمولی متفاوت است و البته نکاتی که قبل از انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی هم باید رعایت کنید، طبیعتا متفاوت خواهد بود، به همین دلیل قصد داریم که در ادامه و در قسمت های مجزا این موضوع را بررسی کنید و پیشنهاد می دهیم که همچنان با ما همراه باشید.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر، مقاله دوران نقاهت بعد از لاپاراسکوپی را مطالعه کنید.

استفاده از وسیله ای به نام لاپاراسکوپ
استفاده از وسیله ای به نام لاپاراسکوپ

آیا می دانید عمل لاپاراسکوپی چگونه انجام می شود؟

همان طور که در قسمت قبل گفتیم، نحوه انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی با دیگر عمل ها تفاوت هایی اساسی و مهم دارد و از این رو در این قسمت قصد داریم این موضوع را بررسی کنیم. در ابتدا باید به این موضوع بسیار مهم توجه داشته باشید که در عمل جراحی لاپاراسکوپی شاهد بریدن پوست به میزان بسیار زیاد نیستیم.

در هنگام انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی فقط سه برش بسیار کوچک( لازم به ذکر است که این برش ها متناسب با نظر جراح و همچنین نوع عمل متغیر خواهند بود، اما اندازه آن از دو سانتی متر بیشتر نیست) در قسمتی ایجاد می شود که عمل جراحی مورد نظر در آن جا انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است که انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی برای قسمت های مختلفی از بدن کاربرد دارد که در ادامه این موضوع را هم شرح خواهیم داد.

سپس از قسمت برش های ایجاد شده ابزاری که همان لاپاراسکوپ نامیده می شود، به درون بدن شخص بیمار فرستاده خواهد شد. توجه داشته باشید که معمولا سه برش ایجاد می شود و از هر یک از این برش ها هم یک لاپاراسکوپ به بدن بیمار وارد خواهد شد و انجام عمل جراحی با استفاده از همین ابزار ها صورت می گیرد.

روی یکی از لاپاراسکوپ ها دوربین قرار دارد

به این موضوع توجه داشته باشید که بر روی یکی از لاپاراسکوپ ها دوربین قرار دارد و در هنگام انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی در اتاق عمل هم ال سی دی وجود خواهد داشت، در این حالت جراح تصویر یا همان اندام های درونی شخص بیمار را با استفاده از همین دوربین و ال سی دی مشاهده خواهد کرد و متناسب با مشاهدات خود اقداماتی را انجام می دهد.

توجه داشته باشید که در این حالت مزیت های بسیاری برای شخص بیمار و همچنین شخص جراح وجود خواهد داشت، در رابطه با مزیت های انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی برای بیمار در ادامه توضیحاتی را ارائه می دهیم،

اما توجه کنید که انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی برای جراح این مزیت را دارد که احتمال بروز خطا و اشتباه به میزان بسیار زیادی کاهش پیدا می کند و این در حالی است که زمان انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی هم نسبت به عمل های جراحی معمولی بسیار کمتر است و همین موضوع برای جراح مزیتی بزرگ به حساب می آید.

لازم به ذکر است که عمل جراحی لاپاراسکوپی به کمک ربات و همچنین دست هم انجام می شود که شاخه های جانبی انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی هستند، باید توجه داشته باشید که ما در این مقاله فرصتی برای شرح این موارد نخواهیم داشت، از این رو به نام بردن از همین موارد بسنده خواهیم کرد.

آیا می دانید در چه مواردی می توان عمل لاپاراسکوپی را انجام داد؟

انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی برای موارد بسیاری کاربرد دارد و برای آن که مخاطب این موضوع را هم به طور کامل بداند، در این قسمت این موارد را هم شرح خواهیم داد. در ابتدا باید به این نکته توجه داشته باشید که انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی برای جراحی هایی که در ناحیه شکمی است، کاربرد بسیاری دارد.

در ابتدا قصد داریم لیستی ارائه دهیم که در آن نام عضو هایی وجود دارد که با استفاده از عمل جراحی لاپاراسکوپی می توان بیماری های مربوط به آن ها را درمان کرد و عمل جراحی را در این اعضاء با استفاده از ابزار لاپاراسکوپ انجام داد، لازم به ذکر است که استفاده از روش لاپاراسکوپی به انتخاب پزشک جراح بستگی خواهد داشت.

آپاندیس، کبد، لوزالمعده، کیسه صفرا، لگن، اندام های تولید مثلی( مانند رحم)، معده، روده کوچک، روده بزرگ و طحال اندام هایی هستند که با استفاده از روش عمل جراحی لاپاراسکوپی و با کمک ابزار لاپاراسکوپ می توان به آن ها دسترسی داشت و عمل جراحی را بدون هیچ عوارضی انجام داد.

به این موضوع توجه داشته باشید که بیماری های خاصی هم با استفاده از عمل جراحی لاپاراسکوپی تشخیص داده می شوند و البته درمان خواهند شد و در ادامه قصد داریم در رابطه با این بیماری ها مطالبی را بیان کنیم، اما توجه داشته باشید که اگر با استفاده از لاپاراسکوپ بتوان یک بیماری خاص را تشخیص داد به این معنی نیست که با انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی می توان همان بیماری را درمان کرد، اگر چه در بسیاری از بیماری ها این اصل صادق خواهد بود.

آیا می دانید در چه مواردی می توان عمل لاپاراسکوپی را انجام داد؟
آیا می دانید در چه مواردی می توان عمل لاپاراسکوپی را انجام داد؟

کاربرد لاپاراسکوپ در تشخیص و خارج نمودن تومورها و غدد خاص

اگر تومور یا غده ای خاص در اندام های ذکر شده در بالا وجود داشته باشد، با استفاده از ابزار لاپاراسکوپ می توان این تومور یا غده را تشخیص داد و در بعضی از اندام های خاص هم می توان با استفاده از عمل جراحی لاپاراسکوپی این غده را خارج کرد و بیماری به وجود آمده را درمان کرد.

گاهی در حفره شکمی مایع هایی وجود دارد که البته وجود این مایعات می تواند عوارض بسیاری را برای شخص به دنبال داشته باشد، لازم به ذکر است که با استفاده از ابزار پیشرفته لاپاراسکوپ به سادگی می توان این مشکل را تشخیص داد و بعد از مطمئن شدن پزشک، روش های مختلفی برای درمان وجود خواهد داشت.

در هنگامی که شخص به بیماری سرطان مبتلا شده باشد، البته این سرطان باید در اندام های ذکر شده در لیست بالا باشد، با استفاده از ابزار لاپاراسکوپ به سادگی می توان در مدت زمان خاصی میزان پیشرفت یا بهبود بیماری را تشخیص داد و این موضوع در روند درمان بیماری سرطان نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.

به این موضوع توجه داشته باشید که برای بعضی از بیماری هایی که در اندام های موجود در لیست بالا به وجود می آید، روش های درمان گوناگونی هم وجود دارد، با استفاده از ابزار لاپاراسکوپی می توانید از این موضوع مطمئن شوید که روش انتخابی برای درمان بیماری مورد نظر موفق است، یا باید روش دیگری را انتخاب کنید.

لازم به ذکر است که اگر کبد دچار بیماری و مشکلی شود، با استفاده از لاپاراسکوپ می توان این بیماری را تشخیص داد و با انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی می توان این بیماری را درمان کرد.

کاربرد لاپاراسکوپ در تشخیص و خارج نمودن تومورها و غدد خاص
کاربرد لاپاراسکوپ در تشخیص و خارج نمودن تومورها و غدد خاص

آیا با نکات آماده شدن قبل از انجام عمل لاپاراسکوپی آشنایی دارید؟

به این موضوع مهم توجه داشته باشید که قبل از انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی باید یک سری نکات مهم و کاربردی رعایت شود، لازم به ذکر است که مهم نیست، عمل حراجی لاپاراسکوپی برای درمان کدام عضو به کار می رود، یا کدام بیماری با این عمل تشخیص داده می شود، رعایت این نکات برای همه این موارد به صورت عمومی وجود دارد، البته باید توجه داشته باشید که قبل از انجام هر عمل جراحی نکات اختصاصی هم وجود دارد که علاوه بر این مواد باید به آن ها هم توجه داشته باشید.

به این موضوع توجه داشته باشید که شما در سه حالت باید پزشک معالج خود یا دکتر جراح را از وضعیت خود به طور کامل مطلع کنید. حالت اول زمانی است که شما نسبت به داروی بی هوشی حساسیت دارید، در این حالت پزشک باید مطلع باشد، اگر از حساسیت خود اطلاع ندارید، یا قبلا عمل جراحی انجام نداده اید که نیاز به بی هوشی داشته باشد، باز هم به پزشک خود بگویید تا تست ها لازم را از شما بگیرید و عدم حساسیت شما اثبات شود.

زمانی که شما داروی خاص را به طور مداوم مصرف می کنید

حالت دوم زمانی است که شما داروی خاص را به طور مداوم مصرف می کنید، اگر این داروی مصرف شده خاصیت رقیق کنندگی خون را داشته باشید، به خصوص اگر داروی آسپرین یا وارفارین باشد، باید پزشک حتما از مصرف آن ها مطلع باشد تا بتواند یک داروی دیگر را برای شما جایگزین کند.

حالت سوم این است که انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی در دوران بارداری می تواند خطرات جدی را برای مادر و به خصوص جنین به همراه داشته باشد. به این موضوع توجه داشته باشید که بارداری حتی اگر در ماه های اولیه هم باشد، انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی می تواند خطرناک باشد، پس حتما این موضوع را به پزشک معالج خود اطلاع دهید.

لازم به ذکر است که اگر چه شخص متقاضی انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی از بیماری خاصی رنج می برد، باید این بیماری را به جزئیات برای پزشک معالج خود شرح دهد تا پزشک آمادگی لازم برای رو به روی با موارد خاص و حساس را داشته باشد و البته باید بگوییم که در بعضی از موارد دارویی که برای بی هوشی هم استفاده می شود، برای بیماری های خاص متفاوت خواهد بود و این افراد نمی توانند از داروهای بی هوشی معمولی استفاده کنند، زیرا برای آن ها خطرآفرین خواهد بود.

زمانی که شما داروی خاص را به طور مداوم مصرف می کنید
زمانی که شما داروی خاص را به طور مداوم مصرف می کنید

آیا با مزیت های عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا آشنایی دارید؟

همانطور که در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم، انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی نسبت به عمل های معمولی مزیت های بسیاری دارد، البته به این موضوع توجه داشته باشید که انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی برای هر اندامی مزیت های خاص خود را دارد که البته یک سری از مزیت ها عمومی و بعضی از آن ها اختصاصی هستند، ما در این قسمت قصد داریم مزیت های عمومی انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی و همچنین مزیت های اختصاصی انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا را توضیح دهیم.

یکی از مهم ترین مزیت های انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی این است که بیمار بعد از انجام عمل جراحی با تعداد کمتری از بخیه ها رو به رو خواهد شد. کسانی که عمل های جراحی را انجام داده اند، به خوبی می دانند که کنار آمدن با بخیه ها بعد از انجام عمل جراحی و مراقبت از آن ها پروسه بسیار عذاب آوری خواهد بود و با توجه به این موضوع طبیعی است که تعداد کمتر بخیه ها مزیتی بسیار مهم و البته کاربردی به حساب آید.

آیا با مزیت های عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا آشنایی دارید؟
آیا با مزیت های عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا آشنایی دارید؟

میزان درد بعد از انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی بسیار کم است

موضوع دیگری که از آن به عنوان یکی دیگر از مزیت ها مهم یاد می شود، این است که میزان درد بعد از انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی بسیار کمتر از عمل های جراحی معمولی است. لازم به ذکر است که بعد از انجام هر عمل جراحی به طور کلی در دوران نقاهت دردی احساس می شود که میزان این درد متناسب با نوع عمل تغییر می کند، اما هنگامی که عمل مورد نظر با شیوه لاپاراسکوپی انجام شود، این درد به شدت کاهش پیدا می کند.

به این موضوع توجه داشته باشید که در هر عمل جراحی علاوه بر این که پوست بدن برش می خورد که البته با بخیه ترمیم می شود، برش ها و زخم هایی هم در اندام ها درونی بدن به وجود می آید، باید توجه کنید که در هنگام انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی این برش ها و زخم های درونی بسیار کمتر خواهد شد و همین موضوع در کاهش درد هم موثر می باشد.

از دیگر مزیت های انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی می توان به این موضوع اشاره کرد که شخص در زمان کمتری بهبودی خود را به دست می آورد و البته این موضوع به علت های مختلفی می باشد، هنگامی که شخص درد کمتری را در دوران نقاهت احساس کند، بخیه های او به مقدار قابل ملاحظه ای کاهش پیدا کرده باشد و اندام های درونی هم زخم و برش کمتری داشته باشند، پس طبیعی است که سریع تر می تواند دوران نقاهت خود را سپری کند و فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرد.

میزان درد بعد از انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی بسیار کم است
میزان درد بعد از انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی بسیار کم است

آیا می دانید عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا چگونه انجام خواهد شد؟

در مطالب بالا به این موضوع اشاره داشتیم که عمل حراجی لاپاراسکوپی چگونه انجام می شود، اما در رابطه با نحوه انجام و چگونگی عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا مطلبی را بیان نکردیم و در این قسمت قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم. در ابتدا باید به این موضوع مهم توجه داشته باشید که کلیات انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی برای هر اندامی با دیگری تفاوت های چندانی ندارد و دارای شباهت های بسیاری هستند.

به این موضوع مهم توجه داشته باشید که روند انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا به دو ساعت زمان نیاز دارد، باید توجه داشته باشید که این زمان در مقایسه با زمانی که برای انجام عمل جراحی کیسه صفرا به روش باز لازم است، کمتر خواهد بود و باید بدانید که در هنگام عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا هم مانند عمل باز آن شخص بیمار بی هوشی عمومی را تجربه خواهد کرد.

سوراخ هایی بر روی قسمت مورد نظر ایجاد می شود

همانطور که گفتیم، در هنگام انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی سوراخ هایی بر روی قسمت مورد نظر ایجاد می شود، باید بگوییم که در هنگام انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا سه سوراخ در سمت راست شکم ایجاد می شود، زیرا در این حالت دسترسی به کیسه صفرا آسان تر خواهد بود و همانطور که گفتیم، کیسه صفرا در سمت راست شکم قرار گرفته است.

سوراخ هایی بر روی قسمت مورد نظر ایجاد می شود
سوراخ هایی بر روی قسمت مورد نظر ایجاد می شود

به این موضوع توجه داشته باشید که در هنگام انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی گاهی شاهد این هستیم که اندازه سوراخ های ایجاد شده با یکدیگر تفاوت دارند، اما در انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا باید بگوییم که هر سه سوراخ به اندازه 1.5 سانتی متر هستند و این موضوع اهمیت بسیاری دارد.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، این است که در روند انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا شخص بیمار به دلیل آن که به طور کامل بی هوش شده است، هیچ دردی را احساس نخواهد کرد، پس تصور نکنید که چون از روش لاپاراسکوپی استفاده می شود، پس بی هوشی به طور کامل نیست و همانطور که گفتیم، در هنگام انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا بی هوشی به طور عمومی و کامل می باشد.

آیا می دانید قبل از انجام عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا چه آزمایش هایی از شخص گرفته می شود؟

هنگامی که پزشک برای درمان بیمار خود انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا را در نظر می گیرد، بیمار باید یک سری آزمایش های خاصی را انجام دهد که این آزمایش ها اهمیت و ضرورت بسیاری دارند، از این رو در این قسمت قصد داریم اطلاعات مهمی را در رابطه با آزمایش های قبل از انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا بیان کنیم و پیشنهاد می دهیم که همچنان تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آیا می دانید قبل از انجام عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا چه آزمایش هایی از شخص گرفته می شود؟
آیا می دانید قبل از انجام عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا چه آزمایش هایی از شخص گرفته می شود؟

آزمایش خون یکی از مهم ترین آزمایش هایی است که قبل از انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا از شخص گرفته خواهد شد. به این موضوع توجه داشته باشید که پزشک معالج با توجه به نتیجه آزمایش خون به اطلاعات مهمی دست پیدا می کند که مطلع بودن از این اطلاعات برای انجام بهتر و بدون هیچ گونه عوارض و معایبی برای شخص اهمیت بسیار بالایی دارد و آزمایش خون از آن آزمایش هایی است که به هیچ عنوان نباید از آن غافل شد.

تصویر برداری از کیسه صفرا

به این موضوع توجه داشته باشید که قبل از انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا تصویر هایی از کیسه صفرا گرفته می شود که این هم یک آزمایش دیگر به حساب می آید. توجه داشته باشید که این تصاویر اهمیت بسیار بالایی دارند، زیرا پزشک معالج با توجه به همین تصاویر گرفته شده می تواند عمل جراحی را انجام دهد و در صورت فقدان آن ها انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا کمی سخت خواهد بود.

تصویر برداری از کیسه صفرا
تصویر برداری از کیسه صفرا

لازم به ذکر است که شخص برای انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا باید به طور کامل معاینه شود و باید بدانید که این معاینه هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

به عنوان مثال اگر شخصی بیماری کلیوی یا ریوی دارد، پزشک معالج با انجام این معاینات به طور کامل با بیماری، نوع بیماری و میزان وخیم بودن بیماری او آشنا می شود، همین موضوع در انتخاب داروی بی هوشی و دیگر دارو ها اهمیت بسیار بالایی خواهد داشت.

بررسی تاریخچه پزشکی بیمار

موضوع دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، این است که تاریخچه پزشکی شخص بیمار باید به طور کامل بررسی شود، گاهی شخص بیمار در گذشته بیماری خاصی داشته است که اگر چه الآن درمان شده است، اما انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا یا مصرف داروهای خاصی می تواند باعث بازگشت آن بیماری شود، پس این آزمایش را هم فراموش نکنید.

در نهایت باید به این موضوع توجه داشته باشید که خانم ها آزمایش دیگری را هم باید انجام دهند و آن آزمایش بارداری می باشد، لازم به ذکر است که انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا برای زن های باردار خطرناک می باشد، از این رو آزمایش بارداری باید در همان ابتدا انجام شود که در صورت باردار بودن، به پزشک معالج اطلاع داده شود.

بررسی تاریخچه پزشکی بیمار
بررسی تاریخچه پزشکی بیمار

آیا می دانید قبل از انجام عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا باید چه نکاتی را رعایت کرد؟

در ابتدا باید به این موضوع توجه داشته باشید که در مطالب بالا نکات مهمی را بیان کرده ایم که همگی قبل از انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا باید رعایت شوند و به آن ها توجه داشت، اما برای درک بهتر و آسانی کار مخاطب برای جمع بندی مطالب قصد داریم در این قسمت به طور کامل و اختصاصی نکاتی را شرح دهیم که قبل از انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا باید به آن ها توجه داشته باشید.

در ابتدا باید بگوییم که در صورت باردار بودن این موضوع باید در اسرع وقت به اطلاع پزشک معالج رسانده شود، زیرا در مواردی بارداری سبب می شود که به طور کامل انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا به زمان دیگری موکول شود، البته در همه موارد هم این گونه نخواهد بود، اما باز هم در صورت باردار بودن بیمار، پزشک معالج باید نکات خاصی را رعایت کند و از این رو نباید از موضوع باردار بودن بیمار بی اطلاع باشد.

انجام آزمایش ها

نکته بعدی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که آزمایش های گفته شده در بالا باید به صورت کامل انجام شوند و باید بدانید که هر یک از آن ها اهمیت بسیار بالایی در نتیجه نهایی عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا و نحوه انجام این عمل جراحی دارند، پس نباید از انجام هیچ یک از آن ها غافل شوید، زیرا می تواند برای شما عوارضی را به دنبال داشته باشد.

باز هم باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که اگر داروی خاص را مصرف می کنید، پزشک معالج شما باید در جریان استفاده از این داروها قرار بگیرد، لازم به ذکر است که داروهای رقیق کننده خون، داروهایی که خاصیت ضد التهابی دارند، ویتامین ها، داروهای مکملی و به خصوص داروی ویتامین کا از آن دسته داروهایی هستند که مصرف آن ها باید حتما به پزشک معالج اطلاع داده شود.

به این موضوع بسیار مهم توجه داشته باشید که اگر داروی گیاهی یا دمنوشی خاص را هم به طور روزمره استفاده می کنید، این داروی گیاهی را هم باید به پزشک معالج خود اطلاع دهید، زیرا در مواردی می تواند باعث ایجاد حساست ها و عوارضی برای شخص شود که نباید از آن غافل شد.

موضوع دیگری که اهمیت بسیار بالایی دارد، این است که در هنگام انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا معده و دستگاه گوارش شخص باید به طور کامل خالی باشد، از این رو توصیه می کنیم که هشت ساعت قبل از آن که عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا را انجام دهید، از خوردن و آشامیدن خودداری کنید، زیرا می توان بسیار خطرناک باشد.

انجام آزمایش ها
انجام آزمایش ها

آیا می دانید بعد از انجام عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا باید به چه نکاتی توجه داشت؟

به این موضوع مهم توجه داشته باشید؛ همانطور که قبل از انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا باید یک سری نکات خاص را رعایت کرد تا برای شما مشکلی به وجود نیاید، بعد از انجام این عمل هم رعایت یک سری نکات ضروری و الزامی است، از این رو در این قسمت قصد داریم این نکات را شرح دهیم.

اولین موضوعی که شخص بعد از انجام دادن عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا باید به آن توجه داشته باشد، این است که دوره نقاهت این عمل جراحی دو روز است، در این دو روز بهتر آن است که شخص از محل کار خود مرخصی گرفته و هیچ کار خاصی را انجام ندهد، استراحت بهترین کاری است که در این دو روز می توانید انجام دهید، دو روز استراحت مطلق داشته باشید تا بهبودی شما به زمان کمتری نیاز داشته باشد.

نکته بعدی این است که تا هنگام بهبودی بخیه ها از حمام رفتن، استخر رفتن و همینطور استفاده از سونا و جکوزی خودداری کنید، زیرا آب می تواند به بخیه های شما آسیب برساند، توجه داشته باشید که اگر چه انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا بخیه های کمی را برای شخص به دنبال دارد، اما باز هم از همان بخیه ها هم باید به خوبی مراقبت کرد تا مشکلی به وجود نیاید.

اگر پزشک برای شما دارویی خاص را تجویز کرده است

اگر پزشک برای شما دارویی خاص را تجویز کرده است، استفاده از این داروها را فراموش نکنید، داروهای خود را در زمان مقرر شده و طبق دستور پزشک مصرف کنید تا دردی را احساس نکنید، البته همانطور که گفتیم، انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا درد کمی را برای بیمار به دنبال خواهد داشت.

نکته دیگری که باید آن را در نظر داشته باشید، این است که بعد از انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا به مدت یک هفته نباید هیچ جسم سنگینی را بلند کنید، زیرا به بخیه های شما فشار وارد می شود، توجه داشته باشید که بعد از این مدت هم باید با احتیاط اجسام سنگین را بلند کنید تا فشاری را احساس نکنید.

تغذیه بعد از انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا اهمیت بسیاری دارید، از غذاهایی در برنامه غذایی خود استفاده کنید که ارزش غذایی بالایی دارند و به سادگی و در مدت زمان کوتاهی می توانند قوای از بین رفته شما بر گردانند، لازم نیست که این غذاها حتما گوشتی و با قیمت بالا باشند، به عنوان مثال شیره ها ارزش غذایی بالایی دارند و می توانند نیاز بدن را برطرف کنند.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، این است که نحوه خوابیدن شما نباید به صورتی باشد که به بخیه های شکمی آسیب وارد کند، این موضوع اهمیت بسیار بالایی دارد و به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که بر روی کمر و به صورت صاف بخوابید تا آسیبی به بخیه های شما وارد نشود.

اگر پزشک برای شما دارویی خاص را تجویز کرده است
اگر پزشک برای شما دارویی خاص را تجویز کرده است

آیا با هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا آشنایی دارید؟

یکی از اصلی تری سوال هایی که در رابطه با عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا به وجود می آید این است که هزینه های این عمل چگونه مشخص می شود، بسیاری از افراد تصور می کنند که استفاده از روش لاپاراسکوپی برای درمان بیماری کیسه صفرا هزینه ای بسیار بیشتر از روش معمولی یا همان روش باز به دنبال خواهد داشت، از این رو در این قسمت قصد داریم این ابهام را برطرف کنیم.

در ابتدا باید بگوییم که هزینه عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا در مقایسه با روش باز تغییر چندانی نمی کند، اگر کمی افزایش قیمت وجود دارد، باید بدانید که در روش باز همان هزینه ها را باید به صورت دیگری انجام دهید.

جای بخیه ها

به عنوان مثال بعد از انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا جای بخیه ها بسیار کم می باشد، این در حالی است که بعد از انجم عمل جراحی باز بخیه های زیادی بر جای می مانند و شخص باید هزینه هنگفتی برای برطرف کردن این جای بخیه ها را بپردازد، پس همان در ابتدا هزینه کمتری را برای اسایش و آرامش بیشتر بپردازید.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، این است که جراح برای انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا باید مهارت، تخصص و تجربه بالایی داشته باشد و انتخاب پزشک اهمیت بالایی در تعیین هزینه ها دارد،

از این رو در ادامه قصد داریم این موضوع مهم را به طور کامل برای مخاطب شرح دهیم و در این قسمت اشاره ای به آن نخواهیم کرد. لازم به ذکر است که انتخاب مرکز درمانی هم اهمیت بالایی دارد و این موضوع را هم در ادامه توضیح خواهیم داد.

توجه داشته باشید که شرایط بیمار هم از مهم ترین عواملی است که بر روی هزینه های انجام عمل حراجی لاپاراسکوپی کیسه صفرا تاثیر می گذارد. لازم به ذکر است که اگر شخص بیماری خاصی داشته باشد که نیاز به داروی خاص یا داروی بی هوشی منحطر به فردی باشد، در این حالت هزینه بیشتری را هم برای انجام این عمل جراحی باید بپردازد، البته توجه داشته باشید که این تفاوت قیمت فاحش و چشم گیر نخواهد بود.

جای بخیه ها
جای بخیه ها

آیا می دانید انتخاب پزشک چه تاثیری بر روی هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا دارد؟

در این قسمت قصد داریم به این موضوع بپردازیم که انتخاب پزشک چه تأثیری بر روی هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا دارد.

به این موضوع توجه داشته باشید که انتخاب پزشک یکی از مهم‌ترین عواملی است که می‌تواند بر روی هزینه و همچنین نتیجه نهایی به دست آمده بعد از عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا تأثیر بگذارد، لازم به ذکر است که پزشک برای انجام این عمل جراحی باید مهارت ویژه‌ای داشته باشد.

پزشک برای انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی کیسه صفرا نه ‌تنها باید در رشته تحصیلی خود تخصص و مهارت بالایی داشته باشد،

بلکه باید قدرت بینایی و دقت بسیار بیشتر از حد معمول هم داشته باشد تا بتواند با دستگاه لاپاراسکوپ کار کند توجه داشته باشید که در عمل جراحی لاپاراسکوپی دوربینی به شکم بیمار وارد می‌شود و پزشک باید از طریق یک مانیتور حرکت دوربین چاقو و دیگر اجزای پزشکی را بررسی کند و با توجه به فیلمی که می‌ بیند حرکات بعدی خود را در نظر داشته باشد. همین موضوع باعث می‌ شود که پزشک دقت بالایی را صرف کند.

تجربه بالا

علاوه بر دقت، مهارت، تخصص و هوش بالا پزشک برای آن که بتواند با دستگاه لاپاراسکوپی عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا را انجام دهد، باید تجربه بالایی هم داشته باشد.

لازم به ذکر است که این موارد هر یک در تعیین هزینه نهایی عمل جراحی می ‌توانند تاثیر گذار باشند، به شما توصیه می کنیم که از یک پزشک ماهر و با تجربه برای انجام عمل جراحی خود بهره ‌مند شوید و اگر چه شاید هزینه بیشتری را مجبور باشید که پرداخت کنید، اما مطمئن باشید که نتیجه ‌ای دل ‌چسب تر و رضایت‌ بخش ‌تر پیش روی شما خواهد بود.

به این موضوع دقت داشته باشید که اگر در ابتدا هزینه کمی بیشتری را پرداخت کنید، اما ارزش آن را دارد، زیرا نتیجه نهایی عمل جراحی شما بسیار بهتر خواهد بود و دیگر شما مجبور نیستید که هزینه ‌ای را برای برطرف کردن عوارض ناشی از عمل جراحی اشتباه پرداخت کنید.

پس به شما توصیه می‌ کنیم که در هنگام انتخاب پزشک به هزینه ‌ای که قرار است، پرداخت کنید، توجه نداشته باشید و به دنبال پزشکی باشید که بتواند برای شما بهترین نتیجه ممکن را رقم بزند.

تجربه بالا
تجربه بالا

آیا می دانید انتخاب مرکز درمانی چه تاثیری بر روی هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا دارد؟

در این قسمت قصد داریم به شرح این موضوع بپردازیم که انتخاب مرکز درمانی چه تاثیر بر روی هزینه ‌های نهایی عمل جراحی لاپاراسکوپی کیسه صفرا خواهد داشت. به این موضوع توجه داشته باشید که نوع مرکز درمانی انتخاب شده تاثیر به سزایی بر روی هزینه ‌های نهایی دارد. در ادامه توضیحات تکمیلی را در رابطه با این موضوع بیان خواهیم کرد.

توجه داشته باشید که عمل جراحی لاپاراسکوپی کیسه صفرا در بیمارستان ‌ها انجام می شود و در بعضی از کلینیک های درمانی که تجهیزات مورد لازم را برای انجام این عمل جراحی را در اختیار دارند، هم می توان عمل جراحی لاپاراسکوپی کیسه صفرا را انجام داد، اما توجه داشته باشید که انجام این عمل جراحی در مرکزهای دولتی هزینه کمتری را به دنبال دارد.

هزینه بیشتر

انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی کیسه صفرا در مرکزهای خصوصی هزینه بیشتری را برای شخص به دنبال دارد، اما توجه داشته باشید که هزینه انجام این عمل‌ها در کلینیک های خصوصی بیشتر از بیمارستان‌ های خصوصی می باشد، اما به‌ هر حال هزینه در بیمارستان‌ های خصوصی هم نسبت به بیمارستان ‌ها یا کلینیک های دولتی هم بیشتر خواهد بود.

پس اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که هزینه خاصی را برای انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی کیسه صفرا در نظر گرفته ‌اید و بودجه شما محدود است و نمی‌ خواهید از این بودجه بیشتر خرج کنید، به شما توصیه می کنیم که مرکزهای دولتی را برای این کار انتخاب کنید و بیمارستان‌ های دولتی هزینه کمتری نسبت به دیگر مرکزها از شما دریافت می‌کند.

لطفا از پست هزینه عمل لاپاراسکوپی در تهران دیدن کنید.

آیا بیمه هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا را تقبل خواهد کرد؟

یکی از مهم‌ترین سؤال ‌هایی که در رابطه با هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا برای مخاطبین پیش می‌آید این است که آیا بیمه هزینه ‌های این عمل جراحی را تقبل می‌ کند یا خیر. به این موضوع توجه داشته باشید که شرکت ‌های بیمه ‌ای معمولاً بودجه محدودی را در اختیار دارند و همین موضوع باعث می شود که نتوانند هزینه هر عمل جراحی را به بیمار پرداخت کنند.

عمل‌ های جراحی که توسط شرکت ‌های بیمه ‌ای هزینه آن ‌ها تقبل می کنند، باید هدفی صد درصد درمانی داشته باشند، یعنی اگر شما یک عمل جراحی را با هدف زیبایی انجام دهید یا در کنار کاربرد درمانی به کاربرد زیبایی آن هم توجه داشته باشید، شرکت ‌های بیمه ‌ای برای تقبل هزینه آن قوانین خاصی را دارند و معمولاً هزینه‌ ای را برای انجام این چنین عمل‌ هایی پرداخت نخواهند کرد.

عمل با هدفی صد درصد درمانی انجام می‌ شود

در رابطه با عمل جراحی لاپاراسکوپی کیسه صفرا باید به این موضوع توجه داشته باشید که این عمل با هدفی صد درصد درمانی انجام می‌ شود و به هیچ عنوان هدفی زیبایی و موضوع دیگری را به دنبال نخواهد داشت، بنابراین با توجه به این موضوع می ‌توان به این نتیجه رسید که شرکت ‌های بیمه ‌ای متناسب با قوانین و ضوابطی که هر یک از آن‌ها دارند، هزینه ‌ای برای انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی کیسه صفرا را به بیمار پرداخت خواهند کرد.

باید به این موضوع توجه داشت، باشید که قبل از انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی کیسه صفرا باید به شرکت بیمه مورد نظر خود مراجعه کنید و مدارک خود را به بیمه تحویل دهید که شرکت بیمه ای درصدی از هزینه‌ های نهایی عمل جراحی شما را تقبل کند، در غیر این صورت بعد از انجام عمل جراحی مورد نظر خود، ممکن است، برای پرداخت هزینه ها توسط بیمه شما مشکل به وجود آید.

عمل با هدفی صد درصد درمانی انجام می‌ شود
عمل با هدفی صد درصد درمانی انجام می‌ شود

درصد پرداختی هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا توسط بیمه چه مقدار خواهد بود؟

در قسمت قبلی در رابطه با موضوع مهم بیمه و شرایط آن مطالبی را بیان کردیم، اما هنوز این ابهام برای مخاطب وجود دارد که شرکت های بیمه ای چه درصدی از هزینه نهایی عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا را پرداخت می کنند، برای پاسخ به این سوال نیاز داریم که مطالب مهمی را بیان کنیم تا مخاطب با این موضوع آشنا شود.

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که شرکت های مختلفی در کشور ما مشغول به کار هستند و خدمات گوناگونی را به افراد تحت بیمه ی خود ارائه می دهند، این خدمات در هر شرکتی و متناسب با قانون های خاص آن شرکت متفاوت است و با دیگر شرکت های بیمه ای هم می تواند تفاوت های بسیاری داشته باشد.

از این رو متناسب با این مطلب می توان به این نتیجه رسید که یکی از خدماتی که شرکت های بیمه ای ارائه می دهند، خدمتی است که به ازای انجام عمل های جراحی مانند عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا هم ارائه می دهند، یکی از این خدمات ها می باشد که در هر شرکتی با دیگری تفاوت هایی دارد.

هزینه پرداختی شرکت های بیمه ای

در رابطه با هزینه پرداختی شرکت های بیمه ای باید بگوییم که شرایط، ضوابط و قوانین در هر شرکتی با دیگری تفاوت هایی دارد و همین موضوع باعث می شود که هر شرکتی مقدار مشخصی از هزینه های انجام عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا را پرداخت کند و همین موضوع متفاوت بودن باعث می شود که ما نتوانیم درصد و هزینه ای را به طور ثابت برای همه شرکت های بیمه ای در نظر بگیریم، برای درک بیشتر این موضوع در ادامه یک مثال را بیان خواهیم کرد.

به عنوان مثال باید در نظر داشته باشید که بعضی از شرکت های بیمه ای به این صورت عمل می کنند که یک بیمارستان خاص را به فرد متقاضی انجام دهنده عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا معرفی می کنند و شخص با انجام عمل جراحی خود در آن بیمارستان خاص دیگر نیازی به پرداخت هزینه های بیمارستانی نخواهد داشت، یا در مواردی هزینه بسیار کمی را پرداخت خواهد کرد.

این در حالی است که بعضی دیگر از شرکت های بیمه ای چنین رویکردی را ندارد و شخص می تواند در هر بیمارستانی که می خواهد عمل جراحی لاپاراسکوپی کیسه صفرای خود را انجام دهد،

اما بیمه مقداری از این هزینه را تقبل خواهد کرد و البته باید توجه داشته باشید که یک بیمارستان دولتی باید برای انجام عمل جراحی انتخاب شود. با توجه به همین مثال ساده می توان نتیجه گرفت که شرکت های بیمه ای چگونه و طبق چه فاکتورهایی هزینه ها را تقبل خواهند کرد.

هزینه پرداختی شرکت های بیمه ای
هزینه پرداختی شرکت های بیمه ای

نتیجه گیری

در نهایت با توجه به مطالب گفته شده در بالا می توان به این نتیجه رسید که هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا چگونه مشخص خواهد شد.

در این مقاله سعی بر این داشتیم که مطالب مهمی را در رابطه با کیسه صفرا و عملکرد آن بیان کنیم و گفتیم که مایعی زرد رنگ که درون کیسه صفرا قرار دارد، کمک می کند که چربی‌های موجود در مواد غذایی حذف شود. توجه داشته باشید که بعضی از عوامل وجود دارند که باعث می شوند، در کیسه صفرا سنگ‌هایی رسوب کند.

این سنگ‌ها می‌تواند عملکرد کیسه صفرا را تغییر داده و باعث آسیب به این عضو شوند، برای جلوگیری از این آسیب باید هرچه زودتر کیسه صفرا را از بدن خارج کرد.

روش‌های مختلفی برای خارج کردن این کیسه صفرا از بدن وجود دارد

روش‌های مختلفی برای خارج کردن این کیسه صفرا از بدن وجود دارد، اما انجام عمل جراحی لاپاراسکوپی کیسه‌ صفرا یکی از بهترین روش‌ها برای این عمل جراحی به حساب می‌آیدکه مزیت های بسیار زیادی را برای شخص به دنبال خواهد داشت.

به این موضوع توجه داشته باشید که هزینه عمل جراحی لاپاراسکوپی به عوامل مختلفی بستگی دارد که شرایط بیمار، انتخاب پزشک معالج و همینطور انتخاب مرکزی که این عمل جراحی در آن انجام شود، از مهم ترین عامل های تعیین کننده هزینه این عمل جراحی به حساب می آیند.

در این بخش به انتهای نوشتار خود در زمینه ی هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا رسیدیم.امیدواریم از خواندن مطالب ارائه شده در خصوص هزینه عمل لاپاراسکوپی کیسه صفرا لذت برده باشید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
2.7 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
9 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زهرا زند
زهرا زند
3 سال قبل

سلام
آیا یک سنگ کیسه صفرا به ابعاد زیر۲ سانتی متر را میشود با طریقه لاپاراسکوپی خارج کرد ، متشکرم

ذبیح الله
ذبیح الله
2 سال قبل
پاسخ به  زهرا زند

سلام کیسه صفرا من سنگ هم دارد بزرگترین سنگ ده میلی میباشد میشه بگویند چند هزینه دارد من بیمه ندارم میخام لاپاراسکوپی یا لیزر میگد کنم ممنون میشه اگر جواب بدهی

موسي كدخدايي
موسي كدخدايي
2 سال قبل
پاسخ به  ذبیح الله

من از جنابعالي متشكر بنه عمل سنك كيسه صفري وبزشك بس از عمل درن نصب كرد و حالا از نصب ان ١٠ روز كذشته ومايعاتي كه وارد درن ميشوند نسبت به اول خيلي كمرنك هستند ايا ميتوانم اين درن را از بزشك خود بخواهم انرا بردارد

اسداله باقرکاظمی
اسداله باقرکاظمی
3 سال قبل

با سلام از حوصله ای که به خرج دادید و توضیحات کاملی که ارائه کردید صمیمانه تشکر و قدردانی میکنم فقط نکته مهم چگونگی انتخاب دکتر جراح کاردان است که امید وارم از جراحان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی چند نفر را معرفی کنید با سپاس کاظمی

مهدی شریفی
مهدی شریفی
2 سال قبل

ممنونم از توضیحات کامی که ارائه نموددید. آگاهی بیشتر باعت انتخاب بهتر و در نهایت رضایت بیشتر و درآمد بیشت خواهد شد

فاطمه رضوان
فاطمه رضوان
1 سال قبل
پاسخ به  مهدی شریفی

سلام میخواستم بدونم برا عمل سنگ کیسه صفرا کدوم بیمارستان برم بهتره وپیش کدوم پزشک البته به روش لاپروسکوپی اگر ممکنه هزینشم بفرمایید ممنونم

مسعود
مسعود
1 سال قبل

مطلب بسیار کامل و جامعی بود.

علی
علی
1 سال قبل
پاسخ به  مسعود

سلام خسته نباشید میخواستم بدونم هزینه عمل سنگ کیسه صفرا با لاپاراسکوپی با بیمه سلامت در بیمارستان دولتی چقدر میشه

محمدرضاادبی
محمدرضاادبی
9 ماه قبل

سلام بیمه خدمات درمانی تکمیلی آتیه سازان حافظ استفاده ازروش لاپاروسکوپی برای شکستن سنگ صفرا درکدام بیمارستان انجام میدید؟هزینه چقدرمیشود؟ دروره نقاهت رادرمنزل میشه گذراند؟

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید