هزینه عمل روده برای لاغری

هزینه عمل روده برای لاغری

فهرست مطالب

با موضوع هزینه عمل روده برای لاغری در خدمت شما هستیم.

امروزه به دلیل گسترش زندگی شهرنشینی و گسترش تکنولوژی، سبک زندگی همه ما انسان ها تحت تاثیر چنین شرایطی قرار گرفته است. همین امر می تواند باعث بروز بیماری ها و عارضه های مختلفی شود و سلامتی انسان را تحت شعاع قرار دهد.

یکی از بیماری ها  و عارضه های بسیار شایع در بین عموم مردم، بیماری چاقی می باشد. بیماری چاقی یکی از فراگیرترین انواع بیماری ها در جهان میباشد که عوامل مختلفی نیز وجود دارد که باعث بروز چنین عارضه ای می شود.

سبک زندگی نادرست، استفاده از غذاهای ناسالم، عدم تحرک و ورزش، استرس و اضطراب و …، از جمله عوامل کلیدی در بوجود آمدن بیماری چاقی و اضافه وزن می باشد.

هزینه عمل روده برای لاغری در ایران بسته به نوع جراحی، تجربه جراح و بیمارستان یا کلینیکی که در آن جراحی انجام می شود متفاوت است. به طور کلی می توان انتظار پرداخت بین 50 تا 100 میلیون تومان برای جراحی کاهش وزن را داشت.

 

هزینه عمل روده برای لاغری چقدر است؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه عمل روده برای لاغری با ما در تماس باشید.

09120174510

مقدمه

هزینه عمل روده برای لاغری
هزینه عمل روده برای لاغری

چاقی می تواند زمینه ساز بروز بیماری های مختلفی مانند بیماری های قلبی و عروقی، بیماری دیابت، سرطان، فشار خون بالا و … شود. به همین دلیل چنین افرادی باید به فکر چاره ای برای حل مشکل چاقی خود باشند و اقدامات درمانی لازم را انجام دهند.

روش های مختلف درمانی ای وجود دارد که می توان از آن برای کاهش وزن و لاغری استفاده کرد

روش های مختلف درمانی ای وجود دارد که می توان از آن برای کاهش وزن و لاغری استفاده کرد. یکی از بهترین روش های درمانی بیماری چاقی، مخصوصا برای افرادی که از چاقی شدید رنج می برند، جراحی چاقی می باشد.

جراحی چاقی از جدیدترین و بهترین روش های درمانی برای کاهش وزن به حساب می آید که از روش های مختلفی تشکیل شده است. یکی از بهترین روش های جراحی چاقی، عمل بای پس معده می باشد که در این جراحی روده بیمار به همراه معده، تغییراتی در آن صورت میگیرد.

ما در این مقاله در ابتدا به بررسی بیماری چاقی و خطرات آن خواهیم پرداخت و سپس به بررسی جراحی چاقی و مزیت های آن می پردازیم و در نهایت به بررسی عمل بای پس روده و معده خواهیم پرداخت و همچنین در مورد هزینه عمل روده برای لاغری و عوامل موثر بر آن، نکات بسیار مهمی را اشاره خواهیم کرد.

همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی چاقی و عمل بای پس و همچنین اطلاع از هزینه عمل روده برای لاغری، با یکی از بهترین متخصصین این حوزه یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید.

ما در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

چاقی چیست؟

معایب چاقی و عوارض آن کدامند؟

شاخص توده بدنی چیست؟

جراحی چاقی چیست؟

هدف از جراحی چاقی چیست؟

مزیت های جراحی چاقی چیست؟

جراحی بای پس معده و روده از محبوب ترین جراحی های چاقی چیست؟

موارد جالب در خصوص جراحی بای پس معده و عمل روده برای لاغری چیست؟

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای عمل بای پس روده هستند؟

جراحی بای پس معده و عمل روده برای لاغری، تا چه اندازه ای به کاهش وزن افراد کمک خواهد کرد؟

انتظارات بعد از جراحی بای پس معده و روده چیست؟

نرخ موفقیت جراحی بای ‌پس معده و روده چقدر است؟

مزایای جراحی بای‌ پس معده چیست؟

نکات لازم در خصوص آمادگی قبل از جراحی بای پس معده و روده چیست؟

هزینه عمل روده برای لاغری چقدر است؟

چاقی چیست؟

همانطور که گفته شد، چاقی یکی از عارضه های شایع و بیماری فراگیر در جهان می باشد که بیشتر مردم به دلایل مختلفی ممکن است درگیر این موضوع شوند. حال می خواهیم بدانیم که چاقی چیست و چه تعریفی از چاقی می توان عنوان نمود.

پیشنهاد می کنیم از پست چرا چاق می شویم دیدن کنید.

چاقی چیست؟
چاقی چیست؟

چاقی نوعی بیماری محسوب می شود و تعاریف متعددی را شامل می گردد که هر کدام از انها می تواند زوایای خاصی از موضوع چاقی را نشان دهد.

اما بر اساس یک تعریف کلی و واحد که سازمان بهدشت جهانی هم به آن اذعان دارد این است که بیماری چاقی به تجمع غیر طبیعی و مازاد چربی ها در بدن اطلاق می شود که این چربی ها می تواند از نوع ناسالم و مضر باشد و در تمامی اعضای بدن و قسمت های مختلف بدن پخش شود.

پیشنهاد می کنیم از پست بهترین دکتر جراحی لاغری در خرم آباد دیدن کنید.

تجمع چربی ها در بدن می تواند باعث بروز اختلالات مختلفی شود که مهمترین آن اضافه وزن بصورت خفیف یا شدید می باشد

تجمع چربی ها در بدن می تواند باعث بروز اختلالات مختلفی شود که مهمترین آن اضافه وزن بصورت خفیف یا شدید می باشد. چربی های اشباع شده در بدن می تواند در تمامی بافت ها و سلول های بدن نفوذ کند و باعث بروز اختلالات متعددی در بدن شود و عملا زمینه ساز بوجود آمدن برخی از بیماری ها شود.

بیماری های مختلفی از چاقی و اضافه وزن نشات می گیرد که از جمله آن می توان به بیماری های قلبی و عروقی، انسداد رگ های خونی، دیابت نوع دوم، انواع سرطان ها، بیماری فشار خون، کلسترول بالا، کبد چرب، بیماری مفاصل و استخوان ها و … اشاره کرد که هر کدام از آنها بصورت جداگانه دارای مباحثی می باشد.

چنین بیماری هایی می تواند ناشی از اضافه وزن و چاقی باشد که سلامتی بیمار را تحت تاثیر خود قرار دهد. در جهان طبق بررسی های انجام شده، یکی از عوامل مهم مرگ و میر را بیماری چاقی دانسته اند و همین موضوع اهمیت لاغری و کاهش وزن را دو چندان خواهد کرد.

چاقی می تواند از عوامل مختلفی بوجود بیاید از عوامل ژنتیکی و وراثت گرفته تا عواملی مانند مصرف مواد غذایی مختلف و پرخوری و … . در بدن همه ما انسان هورمون های مختلفی وجود دارد که هر کدام از آنها وظیفه خاصی را بر عهده دارد.

یکی از هورمون های موجود در بدن انسان که وظیفه کنترل اشتها را دارد، هورمون گرسنگی نام دارد

یکی از هورمون های موجود در بدن انسان که وظیفه کنترل اشتها را دارد، هورمون گرسنگی نام دارد. هورمون گرسنگی باعث کنترل اشتها می شود و ترشح آن باعث ایجاد اشتها شده و فرد را مایل به مصرف مواد غذایی می سازد.

بعد از مصرف مواد غذایی، این هورمون ترشح کمتری خواهد نمود و به فرد احساس سیری القا خواهد کرد. حال اگر در ترشح هورمون گرسنگی اختلالاتی ایجاد شود، می تواند باعث بروز پرخوری شود و فرد با مصرف مواد غذایی، احساس سیری پیدا نکند و همین امر می تواند باعث دریافت کالری های اضافی و چربی های ناسالم در بدن شود و افزایش وزن و انباشتگی چربی ها در بدن رخ خواهد داد.

یکی از هورمون های موجود در بدن انسان که وظیفه کنترل اشتها را دارد، هورمون گرسنگی نام دارد
یکی از هورمون های موجود در بدن انسان که وظیفه کنترل اشتها را دارد، هورمون گرسنگی نام دارد

خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی و علوم پزشکی، می توان گفت که بیماری چاقی قابل درمان است و می توان بر اساس شرایط جسمی و تشخیص پزشک، روش های مختلفی را برای درمان بیماری چاقی استفاده کرد و از کاهش وزن و لاغری بهره مند شد.

اقدامات درمانی به موقع می تواند راهی موثر برای جلوگیری از بروز بسیاری های بیماری های مرتبط با چاقی شود

اقدامات درمانی به موقع می تواند راهی موثر برای جلوگیری از بروز بسیاری های بیماری های مرتبط با چاقی شود. از جمله بهترین روش های درمانی بیماری چاقی می توان به جراحی چاقی اشاره کرد که این روش درمانی، روشی تضمینی و بدون دردسر می باشد که می توان از مزیت های آن بهره برد.

با پیشرفت تجهیزات پزشکی، امروزه استفاده از روش های نوین لاغری مانند جراحی چاقی، رونق زیادی یافته است و محبوبیت زیادی را بدست آورده است.

جراحی چاقی که از روش های مختلفی تشکیل شده است می تواند در جهت کاهش وزن و حتی بهبود بیماری های مرتبط با چاقی که در موارد بالا ذکر شد، کمک فراوانی کند.

عمل بای پس که با جراحی معده و روده همراه است از جمله بهترین روش های جراحی چاقی برای کاهش وزن و لاغری میباشد که در این مقاله به چنین موضوعاتی پرداخته خواهد شد و حتی در مورد دغدغه مهم بیماران یعنی هزینه عمل روده برای لاغری، نکات مهمی گفته می شود.

از طرفی دیگر شما می توانید برای بهره مندی از اطلاعات کامل تر در خصوص بیماری چاقی و جراحی چاقی از جمله عمل بای پس، با یکی از بهترین متخصصین این حوزه یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را در خصوص این روش درمانی دریافت کنید.

معایب چاقی و عوارض آن

بیماری چاقی یکی از بیماری های خطرناک می باشد که در صورت عدم رسیدگی به موقع می تواند مشکلات زیادی را برای فرد بوجود اورد. ما در ادامه به برخی از عوارض چاقی و مشکلات آن خواهیم پرداخت:

معایب چاقی و عوارض آن
معایب چاقی و عوارض آن

بیماری فشار خون بالا

از عوارض چاقی و مشکلات آن می توان به عارضه فشار خون اشاره کرد. تجمع چربی ها در بدن، مخصوصا چربی های ناسالم و مضر می تواند باعث تخریب بافت های مختلف بدن شود و حتی می تواند به سلول های خونی نفوذ نماید و همچنین در رگ های خونی باعث بروز انسداد شود.

از طرفی تجمع چربی ها در بدن می تواند باعث کمبود اکسیژن در بافت های مختلف بدن شود و در این صورت بدن نیاز خواهد داشت که اکسیژن بیشتری را به بافت های بدن برساند و همین امر باعث پمپاژ بیش از حد خون و اکسیژن می گردد و به دیواره رگ ها فشار وارد می کند. بیماری فشار خون از چنین عارضه ای بوجود می آید که می تواند باعث بروز بیماری های عروقی و قلبی و شود و ضربان قلب فرد را افزایش دهد.

بیماری دیابت نوع دوم

یکی از مشکلات و عارضه های مربوط به بیماری چاقی، دیابت نوع دوم می باشد که بسیاری از افراد به آن دچار هستند.

بیماری دیابت نوع دوم
بیماری دیابت نوع دوم

افزایش چربی ها در بدن می تواند مقاومت بدن را در ترشح هورمون انسولین افزایش دهد و همین امر باعث افزایش قند خون خواهد شد و بیماری دیابت نوع دوم را برای فرد بوجود می آورد.

اختلال در چربی خون

از عوارض چاقی و مشکلات آن می توان به افزایش میزان چربی خون اشاره کرد. کلسترول بالا یکی از عارضه های شایع در بین افراد دارای اضافه وزن می باشد که می تواند باعث بروز مشکلات مختلفی برای فرد شود.

اختلال در چربی خون
اختلال در چربی خون

از طرفی دیگر شاخص تری گلیسرید خون با افزایش میزان چربی های بدن افزایش پیدا خواهد کرد و همین می تواند باعث انسداد رگهای خونی شود و بیماری هایی نظیر سکته قلبی، سکته مغزی و … را به وجود می آورد.

افرادی که از چاقی شدیدی رنج میبرند، بیشتر در معرض چنین مشکلاتی قرار دارند و لازم است اقدامات لازم را برای کاهش وزن خود انجام دهند که عمل جراحی بای پس یکی از بهترین روش های درمانی برای لاغری محسوب می شود که شما می توانید برای اطلاع از شرایط جراحی و میزان هزینه عمل روده برای لاغری، با یکی از بهترین متخصصین این حوزه یعنی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید.

بیماری عروق کرونر

همانطور که در مورد قبلی گفته شد، بیماری چاقی می تواند باعث انسداد رگ های خونی ناشی از کلسترول بالا شود و تجمع چربی های مضر در بدن می تواند به دیواره رگ های بدن برای خونرسانی فشار زیادی آورد و همین موضوع می تواند بیماری های عروقی را بوجود اورد.

چنین عارضه ای می تواند باعث کاهش خون رسانی به بافت ها  و عضلات قلب شود و همین امر باعث ایجاد انواع سکته های قلبی خواهد شد که می تواند صدمات جبران ناپذیری را به بدن وارد کند.

ایجاد سکته‌ی مغزی

چاقی می تواند باعث تصلب شرائین حیاتی بدن شود و رسوب نمودن چربی ها در رگ های بدن می تواند باعث شود که خونرسانی به سلول های مغزی به درستی انجام نشود.

ایجاد سکته‌ی مغزی
ایجاد سکته‌ی مغزی

از طرفی وجود چربی های مضر در رگ های موجود در مغز می تواند باعث بروز انواع سکته های مغزی شود و حتی منجر به مرگ مغزی بیمار گردد. چنین افرادی باید سریعا به فکر درمان بیماری چاقی خود باشند.

بیماری های استخوانی و مفاصل

افرادی که به اضافه وزن شدید دچار می شوند، دچار مشکلاتی از ناحیه مفاصل خواهند شد. زیرا استخوان ها  و مفاصل برای تحمل وزن فرد، باید فشار بیشتری را تحمل کنند که همین امر باعث بروز بیماری هایی نظیر سایش مفاصل، آرتروز، دیسک کمر و … خواهد شد.

مشکلات تنفسی و مشکلات خواب شبانه

مشکلات تنفسی از دیگر مشکلات رایج در بین افراد چاق می باشد. زیرا تجمع چربی ها در بافت های مختلف بدن از جمله ناحیه ریه می تواند باعث بروز عارضه هایی نظیر تنگی نفس شود و مشکلات تنفسی را به وجود بیاورد.

این موضوع می تواند در هنگام خواب شبانه هم آزار دهنده باشد و باعث ایجاد خواب نامنظم و ناکافی در فرد شود. خر و پف کردن در هنگام خواب از مشکلات رایج تنفسی در هنگام خواب برای افراد چاق می باشد.

به چنین بیماری ای آپنه خواب گفته می شود که می تواند برای فرد بسیار آزار دهنده باشد و عدم خواب درست و اصولی می تواند باعث بروز بیماری های مختلفی نیز شود.

انواع سرطان ها

چربی های اشباع شده در بدن می تواند باعث بروز انواع تورمور های مختلف در بدن شود و مشکلات زیادی را برای فرد به ارمغان بیاورد. سرطان سینه، سرطان پروستات، سرطان روده، سرطان رحم، از عارضه های شایع در بین افراد چاق می باشد که می تواند منجر به مرگ انسان شود.

چنین افرادی لازم است حتما از جراحی چاقی برای کاهش وزن و درمان سرطان خود استفاده کنند که جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند راهنمایی های مفیدی را انجام دهد.

عارضه کبد چرب

همانطور که به مکرر گفته شد، چربی های انباشته شده زیادی در بدن فرد دارای اضافه وزن وجود دارد که در قسمت های مختلف بدن نفوذ پیدا می کند. یکی از نقاط حیاتی بدن کبد است که نقش مهمی در تنظیم سیستم ایمنی بدن و سلامتی بدن خواهد داشت.

افرادی که به نارسایی کبدی و چنین امراضی دچار می شوند، از چاقی شدید هم رنج می برند. زیرا چربی های زیادی در ناحیه کبد تجمع یافته است که مانع عملکرد درست کبد خواهد شد.

عارضه کبد چرب
عارضه کبد چرب

حال که با بیماری چاقی و عوارض آن اشنا شدیم در مقاله هزینه عمل روده برای لاغری به بررسی یکی از مهمترین معیارهای اندازه چاقی خواهیم پرداخت.

شاخص توده بدنی چیست؟

در این مقاله از جراحی چاقی بصورت مکرر گفته شد و حال لازم است بدانیم که یک فرد در چه مرحله ای چاقی قرار دارد و آیا جراحی چاقی برای چنین فردی می تواند گزینه مناسبی باشد یا خیر.

چنین موضوعی توسط شاخصی مشخص خواهد شد که نوعی معیار و ارزیابی کلی از وضعیت بدنی فرد را نشان می دهد که شاخص توده بدنی نام دارد. شاخص توده بدنی در واقع یک نوع معیار و سنجش کلی برای اندازه میزان چربی های موجو دربدن است.

این معیار بصورت کلی به ارزیابی انباشتگی چربی ها در بدن خواهد پرداخت و به فرد نشان خواهد داد که در چه مرحله وزنی قرار دارد. شاخص توده بدنی به اختصار BMI گفته میشود که این شاخص می تواند به فرد بگوید که کدام روش درمانی برای چاقی و اضافه وزن خود موثر و کارآمدتر است.

شاخص توده بدنی از نسبت وزن به قد بدست می آید و این عدد هرچه رو به بالا باشد، یعنی فرد در معرض خطر بیشتری قرار دارد و از چاقی شدیدتری برخوردار است. شاخص توده بدنی و اعداد تعریف شده در آن بصورت بازه ای بوده و معیاری ثابت محسوب می شود هر فردی با محاسبه نسبت وزن به قد خود می تواند با بازه های مشخص شده و ثابت مورد مقایسه قرار دهد و متوجه شود در چه مرحله ای از وزنی قرار دارد.

حال در ادامه مبحث به بررسی شاخص توده بدنی خواهیم پرداخت و از بازه های عددی آن نکاتی را اشاره خواهیم کرد:

اگر فردی دارای شاخص توده بدنی زیر عدد 18.5 باشد، این موضوع نشان دهنده این است که فرد از لاغری شدید برخوردار است و لازم اقدامات لازم را برای افزایش وزن خود انجام دهد.

اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در بازه عددی 18.5 تا 24.9 باشد، این موضوع بدان معنی است که فرد در محدوده وزنی و محدوده چربی ایده آلی قرار دارد و صرفا می تواند با رعایت نکات غذایی و داشتن تحرک بدنی در جهت تثبیت وضعیت خود اقدامات لازم را انجام دهد.

حال اگر فردی دارای شاخص توده بدنی در بازه عددی بین 25 تا 29.9 باشد، این موضوع نشان دهنده این است که فرد در محدوده چاقی قرار دارد که البته می تواند با استفاده از روش هایی مانند رژیم غذایی، اقدام به کنترل وزن و کاهش وزن خود نماید.

اگر فردی دارای شاخص توده بدنی 30 تا 34.9 باشد

حال اگر فردی دارای شاخص توده بدنی 30 تا 34.9 باشد این موضوع می تواند هشداری باشد که فرد در معرض چاقی شدیدی قرار دارد و بهترین و موثرترین راه برای درمان چاقی خود، استفاده از جراحی چاقی از جمله عمل بای پس روده و معده می باشد که جناب آقای دکتر مهدی سلیمی میتواند راهنمایی های لازم را در این خصوص انجام دهد.

اگر فردی دارای شاخص توده بدنی 30 تا 34.9 باشد
اگر فردی دارای شاخص توده بدنی 30 تا 34.9 باشد

اما خطرناک ترین نوع شاخص توده بدنی، مربوط به افرادی می باشد که نسبت وزن به قد آنان بالای 35 است و این موضوع نشان دهنده وضعیت بسیار خطرناک خواهد بود و فرد دچار چاقی مفرط شده است. چنین افرادی هیچ راهی جز جراحی چاقی برای کاهش وزن خود نخواهند داشت و لازم است اقدام به جراحی چاقی از جمله جراحی بای پس نمایند تا بتوانند به کاهش وزن برسند.

همانطور که مشاهده کردید، شاخص توده بدنی نشان خواهد داد که فرد در چه مرحله ای وزن و چربی قرار دارد و راه حل موثر برای درمان چاقی آنان چیست. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انجام جراحی چاقی از جمله جراحی بای پس روده و معده و همچنین اطلاع از هزینه عمل روده برای لاغری، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان متخصص جراحی چاقی تماس حاصل فرمایید.

جراحی چاقی چیست؟

حال نوبت به آن رسیده است که در مورد یکی از بهترین روش های لاغری و کاهش وزن، مباحث مهمی را ارائه نماییم.

جراحی چاقی یکی از بهترین و موثرترین روش های کاهش وزن و لاغری در بین افراد چاق مخصوصا افراد دارای چاقی مفرط می باشد.

جراحی چاقی نوعی روش نوین و کارآمد برای درمان بیماری چاقی به حساب می آید که می تواند برای افرادی که نتوانسته اند از روش های رژیم غذایی و ورزش به نتیجه دلخواه برسند، مناسب و ایده آل باشد.

جراحی چاقی با هدف ایجاد تغییرات اساسی در سیستم گوارش انسان بوجود آمده است

جراحی چاقی با هدف ایجاد تغییرات اساسی در سیستم گوارش انسان بوجود آمده است و هدف اصلی چنین تغییراتی، محدود نمودن مصرف مواد غذایی و به مراتب محدود نمودن کالری های دریافتی از مواد غذایی می باشد که عاملی موثر در کاهش وزن افراد به حساب می آید.

جراحی چاقی نوعی روش کم تهاجم و کم عارضه به حساب می آید که با کمترین جراحت و خونریزی همراه است و تغییرات اساسی را در سیستم گوارش انسان بوجود می آورد. جراحی گاقی به وسیله دستگاهی به نام دستگاه لاپاراسکوپی انجام می شود که این دستگاه به عنوان عاملی مهم در کم عارضه بودن آن ایفا می کند. جراحی چاقی از انواع مختلفی می باشد که هر کدام از آنها می تواند کاربردهای مربوط به خود را داشته باشد.

لطفا از پست لاپاراسکوپی روده بزرگ چیست و سندروم روده تحریک پذیر دیدن کنید.

<yoastmark class=

یکی از بهترین انواع جراحی چاقی، عمل بای پس می باشد که با تغییرات اساسی در سیستم روده و معده همراه است و نقش موثری در کاهش وزن افراد ایفا می کند. یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی جناب آقای دکتر سلیمی می باشد که می تواند راهنمایی های لازم در خصوص جراحی چاقی از جمله جراحی بای پس انجام دهد.

هدف از جراحی چاقی چیست؟

همانطور که در مورد قبل گفته شد، جراحی چاقی با هدف ایجاد تغییرات ساختاری در سیستم گوارش انسان شده است که مهمترین هدف آن، کاهش وزن افراد و رسیدن به وزن ایده آل می باشد.

جراحی چاقی می تواند هدف های متعددی را به همراه داشته باشد که یکی از مهمترین آن، کاهش وزن در کوتاه ترین زمان می باشد که برخلاف سایر روش ها لاغری، که از زمان زیادی برخوردار است، جراحی چاقی می تواند در طی مدت زمان کوتاه، به افراد کمک کند که به کاهش وزن دست پیدا کنند. جراحی چاقی را می توان به عنوان یک روشی اصولی و تضمینی برای کاهش وزن در طی مدت زمان کوتاه دانست که می توان از مزیت های متعدد آن بهره برد.

هدف از جراحی چاقی چیست؟
هدف از جراحی چاقی چیست؟

از دیگر هدف های جراحی چاقی می توان به درمان بیماری های مرتبط با چاقی اشاره کرد. بیماری های قلبی و عروقی، بیماری سرطان، دیابت نوع دوم، کلسترول بالا و فشار خون بالا، از جمله مشکلات و بیماری های مرتبط با چاقی است که می تواند هر فردی را درگیر چنین مواردی کند. جراحی چاقی به کمک این موضوع آمده و می تواند باعث درمان بیماری های مرتبط با چاقی شود.

از دیگر اهداف مهم جراحی چاقی می توان به ایجاد تناسب اندام و موزون بودن اندام اشاره کرد

همچنین از دیگر اهداف مهم جراحی چاقی می توان به ایجاد تناسب اندام و موزون بودن اندام اشاره کرد. افرادی که از چاقی شدید رنج می برند، با مشکل عدم تناس اندام روبرو هستند و همین امر می تواند باعث کاهش اعتماد به نفس شود و بیماری هایی نظیر افسردگی را بوجود آورد.

بنابراین جراحی چاقی می تواند علاوه بر تاثیرات جسمی بر روح و روان فرد هم تاثیرات مثبتی داشته باشد و به بهبود حالا روحی فرد کمک کند و اعتماد به نفس از دست رفته را به او بازگرداند.

یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی که می تواند در زمینه کاهش وزن و لاغری افراد کمک فراوانی کند و همچنین اطلاعات درستی در خصوص عمل بای پس و هزینه عمل روده برای لاغری در اختیار شما عزیزان قرار دهد، جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می باشد که می توانید نزد ایشان مراجعه و از راهنمایی های ایشان استفاده نمایید.

مزیت های جراحی چاقی

حال که با جراحی چاقی و اهداف آن اشنا شدیم، می خواهیم بدانیم که مزیت های جراحی چاقی شامل چه مواردی می باشد و ایا انجام چنین روش درمانی ای برای فرد می تواند مفید باشد یا خیر. سوالات زیادی در ذهن بسیاری افراد در خصوص مزیت های جراحی چاقی وجود دارد که ما در ادامه مقاله به بررسی برخی از مزیت های آن خواهیم پرداخت:

کاهش وزن سریع و در مدت زمان کوتاه

جراحی چاقی می تواند به فرد کمک نماید در طی مدت زمانی کوتاه به کاهش وزن ایده آل و دلخواه خود دست پیدا کند.

لازم به گفتن است که کاهش وزن بصورت آنی و یکباره نخواهد بود، بلکه به مرور زمان رخ خواهد داد و جراحی چاقی به نسبت سایر روش های لاغری، مدت زمان کوتاهی را طی خواهد کرد تا فرد بتواند کاهش وزن را تجربه کند.

بسیاری از افراد با استفاده از روش های رژیم غذایی و ورزش اقدام به کاهش وزن نموده اند که این روش ها، بسیار طولانی مدت بوده و گاهی می تواند نتیجه بخش نباشد.

جراحی چاقی علاوه بر روشی صددرصد و تضمینی در لاغری می تواند در مدت زمانی کوتاه تر به افراد کمک کند تا به کاهش وزن اصولی و دلخواه خود دست پیدا کند. مهمترین نکته در این امر، رعایت نکات و دستورات پزشک متخصص است که جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند در این زمینه راهنمایی های مفیدی را انجام دهد.

بهبود بیماری های مرتبط با چاقی

بیماری چاقی می تواند زمینه ساز بروز بسیاری از بیماری هایی نظیر بیماری های قلبی و عروقی، بیماری دیابت، چربی خون بالا، کلسترول بالا، فشار خون بالا، انواع سرطان ها و سکته های مغزی و سایر موارد شود.

جراحی چاقی می تواند علاوه بر کاهش وزن، به افراد کمک نماید تا بتوانند اقدام به درمان بیماری های فوق نمایند و سلامتی خود را به حالت طبیعی بازگرداند. میزان رضایت مندی افرادی که از جراحی چاقی استفاده کرده اند، بسیار بالا بوده و یکی از دلایل رضایتمندی آنان همین مسئله درمان بیماری های مرتبط با چاقی می باشد.

از طرفی جراحی چاقی قابلیت پیشگیری از بروز بیماری های مرتبط با چاقی دارد که همین امر یک مزیت اساسی محسوب می شود.

بالا بردن سطح کیفیت زندگی

جراح چاقی می تواند در عملکرد کیفیت زندگی تاثیر زیادی داشته باشد. سبک زندگی نادرست و عدم رعایت موارد غذایی و ورزشی و سایر موارد می تواند باعث بروز بیماری چاقی شود. هر فردی بعد از جراحی چاقی موظف خواهد بود که سبک زندگی خود را تغییر دهد.

بالا بردن سطح کیفیت زندگی
بالا بردن سطح کیفیت زندگی

به اندازه غذا بخورد و پرخوری نکند، از مصرف مواد غذایی مضر دوری کند، ورزش و تحرک کافی داشته باشد، از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی دوری کند و سایر مواردی که نشان می دهد بعد از جراحی چاقی، سبک زندگی فرد به طور چشمگیری بهتر خواهد شد و عملا بهبود کیفیت زندگی را می تواند مشاهده کند.

چنین امری می تواند علاوه بر کاهش وزن و کنترل وزن، سلامتی عمومی بدن را تضمین نماید و حتی در زندگی روزمره فرد می تواند تاثیرات مثبتی را داشته باشد.

بهبود مشکلات روحی و روانی

در بخشی از مقاله در مورد هدف جراحی چاقی گفته شد که جراحی چاقی می تواند به بهبود حالات روحی افراد کمک کند. زمانی که جراحی چاقی انجام می شود، فرد به تناسب اندام دست پیدا می کند و می تواند به راحتی از پس تمامی امور روزمره خود بربیاید.

بهبود مشکلات روحی و روانی
بهبود مشکلات روحی و روانی

چنین امری می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس در فرد شود و حضور بیشتری در جامعه داشته باشد. همین امر تاثیر زیادی در جلوگیری از بیماری های روحی و روانی خواهد داشت.

صرفه جویی در هزینه های زندگی

یکی از مشکلات چاقی و اضافه وزن، مصرف بیش از اندازه مواد غذایی می باشد که همین امر می تواند باعث ایجاد مشکلات مالی در تهیه مواد غذایی نماید. جراحی چاقی می تواند کمک کند که فرد میل کمتری به غذا داشته باشد و در نتیجه، هزینه های کمتری برای صرف مواد غذایی خواهد کرد.

از طرف دیگر، بیماری چاقی باعث بروز بیماری های متعددی می شود که هر کدام از این بیماری ها می تواند هزینه های زیادی را از نظر درمانی، هزینه های دارویی و مراقبتی و … داشته باشد.

صرفه جویی در هزینه های زندگی
صرفه جویی در هزینه های زندگی

جراحی چاقی می تواند به فرد کمک کند علاوه بر پیشگیری از بروز بیماری های مختلف، در صرف هزینه های درمانی صرفه جویی نماید.

شاید در ابتدای امر هزینه عمل روده برای لاغری، برای فرد کمی دشوار بنظر برسد

شاید در ابتدای امر هزینه عمل روده برای لاغری، برای فرد کمی دشوار بنظر برسد، اما ارزش این موضوع را دارد که می تواند در زمینه های مختلفی صرفه جویی شود و به نوعی جبران هزینه های مربوط به جراحی چاقی شود.

بنابراین می توان گفت که یکی از مهمترین مزیت های جراحی چاقی، صرفه جویی در هزینه های مختلف می باشد. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین این حوزه می تواند راهنمایی های لازم را انجام دهد.

شاید در ابتدای امر هزینه عمل روده برای لاغری، برای فرد کمی دشوار بنظر برسد
شاید در ابتدای امر هزینه عمل روده برای لاغری، برای فرد کمی دشوار بنظر برسد

حال در ادامه مقاله به بررسی یکی از بهترین و پرکاربردترین روش های جراحی چاقی یعنی عمل بای پس روده و معده خواهیم پرداخت و از هزینه عمل روده برای لاغری، نکات مهمی را اشاره خواهیم کرد.

پیشنهاد می کنیم از پست پرسش و پاسخ بای پس معده و ساسی بای پس دیدن کنید.

جراحی بای پس معده و روده از محبوب ترین جراحی های چاقی

جراحی بای پس یکی از روش های مدرن و بسیار پرکاربرد در جراحی چاقی می باشد که بسیار مورد محبوب عموم مردم و پزشکان متخصص قرار دارد. این جراحی چاقی، تغییرات زیادی را در ناحیه معده و روده ایجاد می کند و هدف آن هم کاهش وزن و لاغری برای افراد ابتلا به بیماری چاقی میباشد.

جراح بای پس یکی از روش های کم تهاجم به حساب می آید که می تواند برای فرد بسیار مفید باشد. جراحی های چاقی از جمله جراحی بای پس نیازمند بیهوشی کامل می باشد و بعد از فرایند بیهوشی، جراحی آغاز خواهد شد. جراحی بای پس معده و روده از مراحل متعددی تشکیل شده است که عبارتند از:

در ابتدای جراحی، فعل و انفعالاتی در قسمت معده فرد ایجاد می شود. در واقع، معده بیمار به دو بخش بزرگ و کوچک تقسیم میگردد و سپس بخش بزرگی از معده از شکم بیمار خارج خواهد شد.

تقسیم بندی و برش معده به وسیله دستگاهی به نام منگنه انجام می شود

همین امر باعث کاهش حجم معده خواهد شد. تقسیم بندی و برش معده به وسیله دستگاهی به نام منگنه انجام می شود که بعد از خروج قسمت اعظمی از معده، وارد فاز بعدی جراحی خواهیم شد:

در قسمت بعدی جراحی، تغییرات عمده ای در قسمت روده کوچک بیمار انجام شد و در واقع عمل روده برای لاغری در این قسمت انجام می شود. در این قسمت از جراحی، سوراخ کوچکی در ناحیه روده کوچک ایجاد می شود و سپس همین سوراخ به قسمت باقی مانده معده متصل خواهد شد.

اینکار باعث خواهد شد که فرد با مصرف مواد غذایی، این مواد وارد قسمت جدید دهانه ایجاد شده خواهد شد و مستقیما وارد روده می شود. هدف از این کار، کاهش جذب مواد غذایی توسط بدن می باشد و کالری دریافتی کاهش خواهد یافت.

دستگاه لاپاراسکوپی

ساز و کار جراحی بای پس به شکلی بوده که گفته شد. جراحی بای پس به مانند سایر جراحی های چاقی، به وسیله دستگاهی به نام دستگاه لاپاراسکوپی انجام می شود

دستگاه لاپاراسکوپی
دستگاه لاپاراسکوپی

و در این روش جراحی با استفاده لوله کوچکی که یکی از این لوله ها دارای دوربین می باشد، به داخل شکم بیمار نفوذ خواهد کرد و پزشک متخصص در حین جراحی، تسلط کامل بر سیستم گوارش انسان خواهد داشت. جراحی لاپاراسکوپی با ایجاد چندید حفره کوچک در ناحیه شکم انجام میشود و جای زخم بسیار کمی را بر جای خواهد گذاشت.

به همین دلیل است که جراحی چاقی از جمله جراحی بای پس معده و روده، جز روش های درمانی کم تهاجم و کم عارضه می باشد که با کمترین جراحت و خونریزی همراه است.

جراحی بای پس به روش لاپاراسکوپی مزیت های مختلفی دارد که این مزیت ها می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • مدت زمان جراحی کوتاه تر از جراحی باز می باشد که حدود 2 الی 4 ساعت میباشد
 • میزان درد ناشی از جراحی به مراتب کمتر از روش جراحی باز می باشد
 • دوران نقاهت بسیار کمی را بیمار متحمل خواهد شد و سریعا می تواند به روال عادی زندگی خود بازگردد
 • جای زخم بسیار کوچکی بر جای خواهد ماند که به مرور زمان هم از بین خواهد رفت.

همانطور که می‌دانید کاهش دریافت کالری روزانه برای کاهش وزن ضروری است. به همین دلیل در این روش جراحی، هدف کاهش حجم معده و هدایت مواد غذایی به روده است. به همین دلیل با کاهش حجم مواد غذایی دریافتی و در نتیجه جذب کالری کمتر، رسیدن به تناسب اندام سرعت پیدا می‌کند.

جراحی بای پس به روش لاپاراسکوپی مزیت های مختلفی دارد که این مزیت ها می تواند شامل موارد زیر باشد:
جراحی بای پس به روش لاپاراسکوپی مزیت های مختلفی دارد که این مزیت ها می تواند شامل موارد زیر باشد:

کاهش کالری دریافتی از مواد غذایی، مهمترین هدف جراحی بای پس معده می باشد که علاوه بر آن از میزان مصرف مواد غذایی خواهد کاست. زیرا حجم بسیار کمی از معده در بدن بیمار باقی مانده است و با مصرف مقدار کمی از غذا، فرد احساس سیری پیدا خواهد کرد.

یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می باشد که می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص انجام عمل بای پس معده و روده انجام دهد و همچنین اطلاعات مهمی در خصوص هزینه عمل روده برای لاغری در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

موارد جالب در خصوص جراحی بای پس معده و عمل روده برای لاغری

 • در این نوع از جراحی، فرد مقدار زیادی وزن خود را از دست خواهد داد.
 • بعد از جراحی ممکن است میل به غذایی مخصوص نداشته باشید و ممکن است تا اخر عمر اقدام به مصرف آن ننمایید.
 • در عمل بای پس، میزان گرسنگی فرد به طرز چشمگیری کاهش خواهد یافت.
 • مدت زمان جراحی بای پس بین 2 الی 4 ساعت می باشد و به وسیله دستگاه لاپاراسکوپی انجام می شود.
 • انجام جراحی بای پس نیازمند شرایطی می باشد که ممکن است یک فرد واجد شرایط آن نباشد.
 • جراحی بای پس، با تغییرات گسترده در سبک زندگی فرد همراه است که این مورد یک مزیت محسوب می شود.
 • روشی تضمینی و بدون بازگشت محسوب شده و فرد می تواند اقدام به درمان چاقی مفرط خود نماید.
 • میزان دوران نقاهت بیمار بعد از جراحی بای پس، بستگی به شرایط جسمی بیمار دارد که در صورت مراقبت منظم، سریعا می تواند به حالت عادی زندگی خود بازگردد
موارد جالب در خصوص جراحی بای پس معده و عمل روده برای لاغری
موارد جالب در خصوص جراحی بای پس معده و عمل روده برای لاغری

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای عمل بای پس روده هستند؟

انجام جراحی بای پس معده و روده نیازمند داشتن شرایطی می باشد که ممکن است برای بعضی از افراد مناسب نباشد. این جراحی می تواند برای افرادی بکار برود که از چاقی بسیار شدیدی رنج می برند، یعنی دارای شاخص توده بدنی بسیار بالایی میباشند و راهی جز جراحی بای پس ندارند.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای عمل بای پس روده هستند؟
چه کسانی کاندیدای مناسبی برای عمل بای پس روده هستند؟

تشخیص پزشک مهمترین نکته در انجام عمل بای پس می باشد. از طرفی دیگر افرادی که به بیماری های قلبی و عروقی دچار هستند و یا سایر بیماری های مرتبط با چاقی را دارند، می توانند اقدام به جراحی بای پس نمایند و از مزیت های آن برخوردار شوند.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می تواند مشاوره و راهنمایی های لازم را در خصوص جراحی بای پس و همچنین راهنمایی های مفیدی در خصوص هزینه عمل روده برای لاغری انجام دهد.

جراحی بای پس معده و عمل روده برای لاغری، تا چه اندازه ای به کاهش وزن افراد کمک خواهد کرد؟

در این نوع از جراحی، حجم وسیعی از معده از بدن بیمار خارج خواهد شد و صرفا نزدیک به 30 درصد معده فرد باقی خواهد ماند.

این جراحی با هدف تغییرات عمده در سیستم معده و روده به وجود امده است که در قسمت روده نیز تغییراتی ایجاد می شود و حفره ای دیگر در روده ایجاد می شود که باعث کوتاه تر شدن مسیر ورود و خروج مواد غذایی از بدن خواهد شد. این جراحی می تواند باعث کاهش کالری جذب شده توسط بدن شود و در فرایند چربی سوزی بسیار موثر است.

جراحی بای پس معده و عمل روده برای لاغری، تا چه اندازه ای به کاهش وزن افراد کمک خواهد کرد؟
جراحی بای پس معده و عمل روده برای لاغری، تا چه اندازه ای به کاهش وزن افراد کمک خواهد کرد؟

این جراحی صرفا 20 درصد چربی های موجود در غذا را جذب بدن می نماید. با این اوصاف می توان گفت که بعد جراحی بای پس، میزان قابل توجهی از اضافه وزن بیمار به مرور زمان از بین خواهد رفت و فرد می تواند به کاهش وزن دلخواه خود دست پیدا کند.

انتظارات بعد از جراحی بای پس معده و روده

 • بعد از جراحی ممکن است دردهایی در ناحیه شکم احساس شود که امری طبیعی بوده و جز دوران نقاهت بعد از جراحی به حساب می آید که در این مواقع پزشک اقدام به تجویز مسکن برای تسکین درد خواهد نمود.
 • برش های ایجاد شده در نواحی شکم بسیار کوچک بوده و عملا خطری به وجود نخواهد آورد. اما لازم است جوانب احتیاط را در خصوص مراقبت از جای زخم انجام دهید.
 • رعایت موارد غذایی و رژیم غذایی بعد از جراحی بای پس بسیار مهم بوده و لازم است در این خصوص مشورت های لازم را با پزشک متخصص خود انجام دهید و از برنامه غذایی مشخص استفاده کنید.
 • از آنجا که این جراحی بخشی از روده کوچک را از بین می‌برد، بیماران باید برای باقی عمر خود به طور منظم ویتامین و مکمل‌های معدنی دریافت کنند. متخصص تغذیه می‌تواند به بیماران کمک کند تا یک برنامه برای غذا و مکمل‌هایشان داشته باشند.
 • بعد از جراحی لازم است از انجام فعالیت های بدنی شدید و ورزش های سنگین خودداری کنید و تا مدتی از بلند کردن اجسام سنگین خودداری نمایید.
 • هر جراحی ای دارای طول دوره نقاهت می باشد و امر اجتناب ناپذیر است. جراحی بای پس معده و روده هم دوران نقاهت متغیری دارد که بستگی به شرایط جسمی بیمار و موارد مراقبتی وی دارد و عموما بین 1 الی 2 هفته طول خواهد کشید که فرد بتواند به روند عادی زندگی خود بازگردد.
انتظارات بعد از جراحی بای پس معده و روده
انتظارات بعد از جراحی بای پس معده و روده

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان متخصص جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص انجام عمل بای پس و همچنین اطلاع از هزینه عمل روده برای لاغری انجام دهد.

نرخ موفقیت جراحی بای ‌پس معده و روده

میزان موفقیت آمیز بودن جراحی بای پس معده و روده بسیار بالا بوده و طی تحقیقات و بررسی های انجام شده میزان نتجیه بخش بودن آن بین 80 الی 85 درصد بوده است و همین امر باعث محبوبیت بالای این نوع از روش درمانی شده است.

طی بررسی های انجام شده، بعد از جراحی بای پس، بعد از گذشت چندین ماه از آن به میزان 80 درصد اضافه وزن خود را از دست داده اند و همین امر می تواند نشان دهنده موفقیت آمیز بودن جراحی بای پس معده و روده باشد.

نرخ موفقیت جراحی بای ‌پس معده و روده
نرخ موفقیت جراحی بای ‌پس معده و روده

مزایای جراحی بای‌ پس معده

جراحی بای پس معده و روده از جمله بهترین روش های جراحی چاقی به حساب می آید که باعث محبوبیت بسیار بالای آن شده است. زیرا این جراحی از مزیت های بسیار زیادی برخوردار است.

در طی سالهای اخیر امار قابل توجهی نیز از انجام عمل بای پس در دنیا مشاهده شده است و توانسته است جز محبوب ترین و بهترین روش های کاهش وزن به حساب آید. ما در موارد زیر به بررسی برخی از مزیت های جراح بای پس معده و عمل روده برای لاغری خواهیم پرداخت که این موارد عبارتند از:

مزایای جراحی بای‌ پس معده
مزایای جراحی بای‌ پس معده

یکی از مزیت های عمل بای پس، از دست دادن وزن اضافی بدن در طی مدت زمانی کوتاه میباشد. بر طبق بررسی های صورت گرفته، افرادی که از جراحی بای پس استفاده کرده اند توانسته در بازه زمانی یکساله حدود 80 درصد وزن اضافی خود را از دست بدهند.

از دیگر مزیت های جراحی بای پس، کاهش مصرف مواد غذایی به دلیل کاهش حجم معده میباشد.

میزان جذب کالری از مواد غذایی در روده بسیار کمتر از حالت سابق می باشد

میزان جذب کالری از مواد غذایی در روده بسیار کمتر از حالت سابق می باشد و همین مورد یک مزیت محسوب می شود.

باعث درمان بیماری های مرتبط با چاقی از جمله دیابت نوع دوم و بیماری های فشار خون خواهد شد.

بدست آوردن تناسب اندام از دیگر مزیت های عمل بای پس معده و روده میباشد.

تنظیم در هورمون های مختلف بدن یکی از مزیت های عمل بای پس می باشد. بعد از عمل بای پس میزان ترشح هورمون هایی مانند هورمون تستسترون در بدن افزایش می یابد و همین امر باعث بهبود عملکرد سوخت و ساز بدن و عملکرد جنسی افراد خواهد شد.

میزان موفقیت آمیز بودن این روش درمانی

میزان موفقیت آمیز بودن این روش درمانی به مراتب بیشتر در بهتر از سایر روش های لاغری مانند رژیم غذایی و ورزش میباشد.

به دلیل داشتن طول دوران نقاهت بسیار کم جراحی بای پس، می توان بعد از گذشت مدت زمانی به انجام فعالیت های روزمه و حتی ورزش های سبک و سنگین پرداخت و حتی می توان فعالیت های شدید بدنی را بدون مشکل انجام داد.

این عمل باعث افزایش اعتماد به نفس و احساس بهتر در فرد می‌شود. مطالعات نشان می‌دهد ۹۵ درصد از بیماران طی ۱ سال پس از عمل گزارشی از بهبود کیفیت زندگی خود داشته‌اند.

از مهمترین مزیت های جراحی بای پس، افزایش اعتماد به نفس در افراد می شود که می تواند در روند زندگی شخصی و زندگی کاری افراد تاثیرات زیادی بر جای بگذارد و از بروز بیماری های روحی و روانی جلوگیری کند.

میزان موفقیت آمیز بودن این روش درمانی
میزان موفقیت آمیز بودن این روش درمانی

نکات لازم در خصوص آمادگی قبل از جراحی بای پس معده و روده

یکی از مهمترین فرایند های جراحی بای پس، مربوط به اقدامات قبل از جراحی می باشد که لازم است با مشورت پزشک انجام شود. قبل از عمل ممکن است محدودیت های مختلفی از نظر غذایی، دارویی و … ایجاد شود که پزشک متخصص چنین نکاتی را به فرد گوشزد خواهد کرد. همچنین در صورت مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین، باید از مدت های قبل از مصرف آن خودداری کرد تا در حین عمل دچار خونریزی شدید نشود.

انجام آزمایشات کلی برای چک کردن شرایط جسمی بیمار بسیار الزامی بوده و پزشک متخصص اقدامات مهمی را در این خصوص انجام خواهد داد. همچنین از مصرف دخانیات، مشروبات الکلی و … باید خودداری شود تا باعث بروز عفونت در حین جراحی نشود.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر در خصوص آمادگی های لازم برای جراحی بای پس معده و روده، با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین این حوزه تماس حاصل فرمایید.

نکات لازم در خصوص آمادگی قبل از جراحی بای پس معده و روده
نکات لازم در خصوص آمادگی قبل از جراحی بای پس معده و روده

حال در ادامه مقاله به بررسی هزینه عمل روده برای لاغری و عوامل موثر بر آن خواهیم پرداخت:

هزینه عمل روده برای لاغری

حتما در ذهن بسیاری از افراد این سوال پیش خواهد آمد که جراحی بای پس معده و روده از چه هزینه هایی برخوردار است و بطور کلی هزینه عمل روده برای لاغری چیست؟

چنین سوالی می تواند یکی از مهمترین دغدغه های بسیار از افراد باشد تا بتوانند شرایط مالی خود را برای انجام چنین روش درمانی ای بسنجند و سپس اقدامات لازم را انجام دهند.

در خصوص هزینه عمل روده برای لاغری که همان عمل بای پس گفته می شود، باید گفت که شرایط و معیارهای زیادی نیز در هزینه نهایی جراحی موثر است که می تواند برای هر فردی متفاوت باشد. از هزینه های مربوط به تجهیزات جراحی گرفته تا هزینه های بیمارستان، دستمزد پزشک و … .

هزینه عمل روده برای لاغری
هزینه عمل روده برای لاغری

ما در ادامه مقاله به بررسی برخی از معیارها و فاکتورهای اساسی بر هزینه عمل روده برای لاغری خواهیم پرداخت و متوجه خواهیم شد که چه عواملی می تواند در این زمینه موثر باشد:

تاثیر قیمت تجهیزات استفاده شده در جراحی بر هزینه عمل روده برای لاغری

در جراحی های چاقی از جمله جراحی بای پس، برای انجام اموری مانند بخیه و اتصال بین دستگاه گوارش از دستگاه های خاصی به نام استیپلر استفاده می شود که به نوعی شبیه به منگنه می باشد.

چنین تجهیزاتی که عموما خارجی هستند و از کشورهای دیگری تامین می شود، به همین دلیل ممکن است بر هزینه های مرتبط با جراحی چاقی تاثیرگذار باشد.

با این اوصاف می توان گفت که هر چقدر استفاده از چنین وسیله ای در جراحی بیشتر باشد، هزینه جراحی افزایش پیدا خواهد کرد. تجهیزاتی مانند منگنه جراحی می تواند برای جدا نمودن قسمت گوارش بدن از جمله معده مورد استفاده قرار گیرد و میزان حساسیت و دقت این دستگاه بسیار بالا بوده و تخصص و مهارت پزشک در این زمینه موثر خواهد بود.

همچنین نوع برند منگنه مورد استفاده در جراحی هم می تواند در هزینه های جراحی موثر باشد. از آنجایی که چنین تجهیزاتی از خارج کشور تامین می شود، نوع برند خریداری شده بسیار موثر در هزینه های جراحی خواهد بود.

جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین جراحی چاقی سعی خواهد کرد میزان هزینه عمل روده برای لاغری را تا حد امکان کاهش دهد و تیم جراحی ایشان تمام تلاش خود را در این زمینه خواهد نمود.

پس متوجه شدیم که هزینه های مربوط به منگنه جراحی و سایر تجهیزات استفاده شده در جراحی می تواند تا حدود نیمی از هزینه های جراحی را شامل شود.

تاثیر هزینه های مربوط به بیهوشی و وسایل مربوط به کاهش درد بیمار بر هزینه عمل روده برای لاغری

از جمله هزینه های مرتبط با جراحی چاقی از جمله جراحی بای پس، استفاده از وسایلی مانند پمپ درد می باشد که این وسیله تاثیر مهمی در کاهش درد بیمار در حین جراحی و بعد جراحی خواهد داشت.

از طرفی میزان دستمزد پزشک متخصص بیهوشی که مسئولیت بیهوشی بیمار را دارد، می تواند بر هزینه های جراحی تاثیر زیادی داشته باشد. هر چقدر توانایی و تخصص و مهارت پزشک بیهوشی بالا تر باشد، طبیعتا هزینه دستمزد وی بیشتر خواهد بود.

تاثیر هزینه های مربوط به بیهوشی و وسایل مربوط به کاهش درد بیمار بر هزینه عمل روده برای لاغری
تاثیر هزینه های مربوط به بیهوشی و وسایل مربوط به کاهش درد بیمار بر هزینه عمل روده برای لاغری

از طرفی استفاده از وسایلی مانند پمپ درد می تواند بر هزینه نهایی جراحی تاثیر گذار باشد. این وسیله نقش مهمی در کاهش درد بیمار خواهد داشت و می تواند از میزان درد ناشی از جراحی بعد از فرایند جراحی بای پس موثر باشد. جناب آقای دکتر مهدی سلیمی به عنوان یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی می تواند راهنمایی های لازم را در خصوص جراحی چاقی و دیگر عوامل موثر بر هزینه جراحی انجام دهد.

تاثیر هزینه های مربوط به بیمارستان بر هزینه عمل روده برای لاغری

از دیگر فاکتورهای تاثیرگذار بر هزینه های مربوط به جراحی بای پس، هزینه بیمارستان مورد استفاده برای جراحی می باشد که این هزینه ها می تواند شامل موارد متعددی شود و از شرایط مختلفی تشکیل شده است.

هزینه های بیمارستان می تواند شامل هزینه های بستری، هزینه های مشاوره های قبل عمل و هزینه های مراقبتی و … باشد. از طرفی هزینه های بیمارستان می تواند برای هر فردی متفاوت باشد و قیمت ثابتی نخواهد داشت و از عوامل مختلفی مانند شرایط جسمی بیمار، وخامت حال وی و … بستگی دارد.

همچنین هزینه های هر بیمارستانی با بیمارستان دیگر تفاوت دارد و بیمارستان دولتی بودن یا خصوصی بودن هم از دیگر موارد تاثیرگذار بر هزینه عمل روده برای لاغری خواهد بود.

طبیعتا هزینه های بیمارستان خصوصی بیشتر از بیمارستان های دولتی میباشد

طبیعتا هزینه های بیمارستان خصوصی بیشتر از بیمارستان های دولتی میباشد. حتی نوع اتاق بستری هم می تواند در هزینه ها موثر باشد. بسیاری از افراد تمایل دارند در اتاق تک نفره بستری شوند که به مراتب هزینه های مربوط به آن بیشتر از حالت عادی می باشد.

هزینه هایی شامل هزینه سرم، هزینه داروهای استفاده شده در حین بستری، هزینه همراه بیمار و حتی هزینه های مواد غذایی و وعده های نهار و شام برای بیمار و همراه بیمار، از جمله عوامل تاثیرگذار در هزینه نهایی بیمارستان و به مراتب هزینه عمل روده برای لاغری خواهد بود.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه های هر یک از بیمارستان های تهران با جناب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

تاثیر میزان دستمزد پزشک متخصص بر هزینه عمل روده برای لاغری

یکی از مهمترین عوامل موثر بر هزینه های جراحی بای پس معده و روده، میزان هزینه و دستمزدی است که به باید به پزشک متخصص جراح و تیم جراحی او پرداخت شود و شاید عمده ترین مسئله و دغدغه بسیاری از بیماران موضوع دستمزد پزشک باشد که هر پزشکی نرخ مربوط به خود را دارد.

در برخی از بیمارستان ها ممکن است میزان هزینه های جراحی بای پس کمتر باشد و از طرفی میزان دستمزد پزشک بسیار زیاد باشد و به همین دلیل نمی توان بصورت قطعی، عددی را اشاره کرد.

از طرفی میزان مهارت و تخصص و تجربه پزشک می تواند بر میزان دستمزد او موثر باشد و هرچه میزان توانایی و تجربه پزشک بیشتر باشد، ارزش این را دارد که با صرف هزینه ای بیشتر، موفقیت آمیز بودن جراحی را افزایش داد.

زیرا عدم توانایی و عدم تخصص کافی در جراحی چاقی می تواند صدمات جدی ای را به فرد وارد کند و عملا فرد را دچار عوارض و مشکلات زیادی خواهد کرد.

تنها راه برای متوجه شدن این موضوع که پزشک متخصص مورد نظر از چه توانایی و مهارتی برخوردار است، بدست آوردن اطلاعات از افرادی است که سابقه جراحی نزد پزشک مورد نظر را دارند و یا با جستجو در اینترنت اطلاعات کافی بدست آورند.

دکتر مهدی سلیمی

یکی از بهترین و ماهرترین پزشکان حوزه جراحی چاقی که می تواند جراحی بای پس را با موفقیت برای شما عزیزان انجام دهد، جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می باشد.

موارد بالا از جمله موارد بسیار مهم و کلیدی و تاثیرگذار بر هزینه عمل روده برای لاغری به حساب می آید. چنین هزینه هایی می تواند برای هر فردی متغیر باشد.

شرایط جسمی بیمار، وخامت اوضاع او، میزان اضافه وزن وی، نوع جراحی و میزان تغییرات در ساختار گوارش وی، می تواند بر هزینه های جراحی بای پس معده و روده تاثیرگذار باشد.

هزینه های مربوط به جراحی بای پس معده و روده، بصورت متغیر بوده و نمی توان بصورت کاملا دقیق، عددی را عنوان کرد

بنابراین هزینه های مربوط به جراحی بای پس معده و روده، بصورت متغیر بوده و نمی توان بصورت کاملا دقیق، عددی را عنوان کرد. هر فردی می تواند برای اطلاعات بیشتر از پزشکان متعدد و مراکز درمانی متعدد، اطلاعاتی بدست آورد تا بتواند میزان هزینه عمل روده برای لاغری را تخمین بزند. عوامل گفته شده تنها بخشی از هزینه های مربوط به جراحی چاقی می باشد که لازم است از میزان دقیق بودن آن اطلاعات درست تری بدست آورد.

یکی از بهترین و ماهرترین پزشکان حوزه جراحی چاقی که تخصص بسیار بالایی در زمینه جراحی چاقی از جمله جراحی بای پس معده و روده دارد، جناب آقای دکتر مهدی سلیمی می باشد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انجام جراحی چاقی از جمله جراحی بای پس معده و روده و اطلاع دقیق از میزان هزینه های مربوط به جراحی بای پس، نزد ایشان مراجعه نموده و اطلاعات کاملی را بدست آورید.

نتیجه گیری

ما در این مقاله نیز به بررسی یکی از شایع ترین عارضه ها و بیماری های موجود در جهان یعنی بیماری چاقی پرداختیم. این بیماری یکی از شایع ترین و فراگیرترین انواع بیماری ها در جهان است که نرخ مرگ و میر بالایی را به خود اختصاص داده و می تواند باعث بروز بیماری های مختلفی شود.

ما در این مقاله به بررسی عوارض چاقی پرداختیم و در ادامه مقاله به بررسی یکی از بهترین روش های درمانی بیمای چاقی یعنی جراحی چاقی پرداختیم. جراحی چاقی یکی از بهترین روش های درمانی برای کاهش وزن و لاغری در افراد دارای اضافه وزن شدید می باشد.

جراحی چاقی نوعی روش درمانی کم تهاجم و کم عارضه می باشد که می تواند مورد استفاده عموم مردم قرار گیرد. یکی از مهمترین عوامل محبوبیت بسیار بالای جراحی چاقی، همین مسئله کم عارضه بودن و کم تهاجم بودن آن می باشد که می تواند ظرف مدت زمان کوتاهی به افراد کمک نماید تا به کاهش وزن درست و ایده آل خود دست پیدا کنند.

جراحی چاقی از انواع مختلفی تشکیل شده است

عمل چاقی از انواع مختلفی تشکیل شده است که یکی از بهترین آنها، جراحی بای پس معده و عمل روده برای لاغری است که در این مقاله به بررسی این روش جراحی پرداختیم و از مزیت های آن نکات مهمی را اشاره کردیم.

عمل بای پس معده و روده می تواند تغییرات اساسی و مهمی را در ساختار سیستم گوارش اعم از معده و روده ایجاد کند و در نهایت منجر به این قضیه خواهد شد که فرد بتواند به کاهش وزن برسد.

همچنین در خصوص موضوع اصلی مقاله یعنی هزینه عمل روده برای لاغری، نکات مهمی را اشاره کردیم و از فاکتورهای موثر در هزینه جراحی، مباحثی را اشاره کردیم.

اما شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انجام جراحی چاقی، مخصوصا جراحی بای پس معده و روده و همچنین اطلاع از هزینه عمل روده برای لاغری، با یکی از بهترین متخصصین حوزه جراحی چاقی یعنی جنب آقای دکتر مهدی سلیمی تماس حاصل فرمایید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید