هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان

فهرست مطالب

همراه ما باشید تا بیشتر با هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان آشنا شوید.

هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان در سال 2023 حدود 100 تا 150 میلیون تومان است. این هزینه ممکن است با توجه به عوامل مختلفی مانند دستمزد جراح، نوع بیمه تکمیلی و هزینه های بیمارستان متغیر باشد.

 

مقدمه

هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان
هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان

در این مقاله سعی داریم در مورد هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان توضیحات جامع و کاملی را برای شما ارائه دهیم. همچنین در مورد علت چاقی ، عمل اسلیو معده و همچنین هزینه ی جراحی توضیحات کاملی را برای شما عنوان می کنیم.

هزینه جراحی بای پس معده در بیمارستان نیکان مانند سایر بیمارستان ها بستگی به پوشش بیمه ای اضافی قرارداد با بیمارستان نیکان دارد.

در مورد هزینه جراحی بای پس معده در بیمارستان نیکان موارد دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر داشت: آیا پزشک شما برای عمل رایگان است یا تحت بیمه قراردادی کار می کند؟

جراح شما می تواند تمامی هزینه های جراحی را به صورت رایگان و بدون پوشش بیمه ای پوشش دهد که از 40 تا 52 میلیون هزینه خواهد داشت.

عوامل موثر در هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان

 1. پذیرش و هزینه بستری در بیمارستان؛ بستگی به این دارد که آیا می خواهید به اتاق جداگانه، خوابگاه یا اتاق VIP اجازه دهید، بنابراین برخی از هزینه های شما شامل مدت اقامت و نوع اتاقی است که در روز دارید.
 2. دستمزد دکتر
 3.     تجهیزات پزشکی؛ این تجهیزات شامل تجهیزات آمریکا و یا تجهیزات چینی خواهد بود.

لیست بیمه های طرف قرارداد بیمارستان نیکان

طبق اطلاعات ما این بیمارستان با بیمه هایی مثل سرمد، کمک رسان خانواده، sos  حافظ، sos  آسماری، بیمه آسیا، ایران، پارسیان، البرز، کارآفرین و .. قرارداد دارد.

هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان

?لطفا جهت اطلاعات دقیق تر با ما تماس بگیرید.?

09120174510 ?

فهرست:

چاقی چیست و چه عواملی سبب چاقی در افراد می شود؟

عوامل تاثیرگذار در اضافه وزن بیماران را نام ببرید؟

انواع بیماری های شایع که در اثر اضافه وزن بالا در افراد ایجاد می شود را بیان کنید؟

جراحی اسلیو معده چیست؟

مراحل انجام جراحی اسلیو معده را به ترتیب نام ببرید؟

چه افرادی کاندیدای مناسب برای انجام جراحی اسلیو معده هستند؟

آیا جراحی اسلیو معده در نوجوانان هم انجام می گیرد؟

هدف از انجام جراحی اسلیو معده در بیماران چیست؟

مزیت های جراحی اسلیو معده را نام ببرید؟

در صورت بروز چه علائمی بعد از جراحی بیماران باید به جراح متخصص مراجعه نمایند؟

عوامل تاثیرگذار در هزینه ی جراحی اسلیو معده را نام ببرید؟

هزینه های بعد از جراحی اسلیو شامل چه مواردی می شود توضیح دهید؟

هزینه های جانبی افراد براثراضافه وزن زیاد شامل چه مواردی است بیان کنید؟

نکات مهم در مورد خوردن و آشامیدن افراد بعد از جراحی اسلیو معده را ذکر کنید؟

رژیم غذایی بعد از جراحی اسلیو معده را توضیح دهید؟

بعد از جراحی اسلیو بیماران باید از چه ویتامین و مکمل های استفاده نمایند توضیح دهید؟

کاهش وزن بیماران بعد از انجام جراحی و همچنین اثرگذاری آن به چه صورت است؟

چه افرادی کاندیدای مناسب برای انجام جراحی اسلیو معده نیستند توضیح دهید؟

 

چاقی و یا اضافه وزن

طبق نظر پزشکان متخصص علت چاقی و اضافه وزن در افراد بیشتر در اثر عدم تعادل انرژی در دریافت کالری های بیش از اندازه موجود در مواد غذایی سبب بروز اضافه وزن و یا چاقی مفرط می گردد.

منظور از تعادل انرژی به این معنی است که افراد با توجه به میزان انرژی که وارد بدن می نمایند و آن را با انجام حرکات ورزشی از بدن حذف می نمایند را تعادل می گویند که افراد برای داشتن وزن ایده آل و مناسب بین انرژی که دریافت می نمایند و انرژی که از بدن حذف می نمایند تعادل برقرار نمایند وگرنه به مرور زمان دچار اضافه وزن و یا چاقی مفرط می گردند که عوارض و بیماری های متعددی را به همراه دارد.

همانطور که توضیح دادیم در پی مصرف بیش از حد انرژی دریافتی نسبت به انرژی که افراد در طی روز آنها را مصرف می نمایند سبب نمایان شدن اضافه وزن در افراد می گردد. از عواملی که امروزه در چاقی افراد تاثیر بسزایی داشته است را میتوان به کم تحرکی افراد اشاره کرد

زیرا نداشتن تحرک و یا پیاده روی روزانه بتدریج در بالا رفتن وزن افراد تاثیرگذار است و علت این امر هم به دلیل مصرف غذاهای پرچرب و همچنین مصرف نوشیدنی های که دارای کالری بالای هستند که به تدریج سبب شده این کالری های دریافتی در بدن افراد به صورت چربی ذخیره و در نتیجه منجر به چاقی مفرط در افراد گردد.

چاقی و یا اضافه وزن
چاقی و یا اضافه وزن

عوامل موثر در چاقی افراد

یکی از عواملی که سبب شده امروزه بیشتر افراد به چاقی مفرط مبتلا شوند وجود مراکز بزرگ به مواد غذایی است یا به عبارتی به دلیل وجود 1) رستوران های مدرن 2) فست فودهای جدید 3) هایپرمارکت ها که بیشتر در سطح شهر گسترش پیدا کرده اند و دسترسی آنها برای افراد نیز به راحتی انجام می گیرد باعث ایجاد چاقی افراد شده است.

بعضی از افراد به دلیل عدم دسترسی به مواد غذایی سالم مانند میوه جات و یا سبزیجات ترجیحاً به منظور رفع گرسنگی از غذاهای نیمه جامد که خیلی سریع پخت می شوند مانند ناگت مرغ و یا سوسیس استفاده می کنند که در پی استفاده ی مکرر چربی ها در بخش های مختلف بدن آنها انباشته شده و به صورت چاقی مفرط در آنها نمایان می شود.

پیشنهاد می کنیم از پست عمل اسلیو معده و کبد چرب دیدن کنید.

ژن و یا وراثت

یکی از عوامل اصلی و تاثیرگذار در چاقی افراد را میتوان به ژن و یا وراثت اشاره کرد یا به عبارتی افرادی که دارای والدین چاق هستند در صورت مصرف ناصحیح مواد غذایی و همچنین شیوه ی نادرست در استفاده از مواد غذایی فرزندان هم به تدریج به این عارضه مبتلا می شوند زیرا ژن ها بر میزان انرژی که به بدن وارد می شود نیز تاثیر میگذارد و در اثر کم تحرکی به اضافه وزن این افراد نیز افزوده می گردد.

طبق تحقیقات انجام شده توسط پزشکان متخصص تغذیه به این نتیجه رسیده اند که بعضی از بیماران چاق در اثر مشکلات هورمونی نظیر: 1) کم کاری تیروئید 2) سندرم کوشینگ 3) سندرم تخمدان پلی کیستیک 4) PCOS عواملی هستند که در چاقی افراد دخیل هستند.

ژن و یا وراثت
ژن و یا وراثت

عوامل دیگر

1)شرایط روحی افراد که سبب بروز پرخوری در آنها می گردد.

2) افرادی که سیگار کشیدن را ترک می کنند به مرور دچار اضافه وزن می شوند و علت آن هم این است که مواد غذایی مصرفی بعد از ترک سیگار طعم و همچنین بوی دلپذیرتری را به همراه دارند.

3) افزایش سن در افراد یکی دیگر از عواملی است که سبب بروز چاقی می گردد مخصوصاً در افرادی که فعالیت های بدنی کمتری نیاز دارند. بهتر است بدانید که اضافه وزن در بانوان میانسال به دلیل تغییر مسیر زندگی در میانسالی و همچنین پشت سر گذراندن یائسگی در آنها سبب بالا رفتن وزن می شود که چربی های انباشته شده بیشتر در نواحی کمر آنها تجمع پیدا می کند.

4) بارداری ، بانوان به دلیل اینکه از رشد جنین بیشتر حمایت کنند دچار اضافه وزن می شوند که این چربی های انباشته شده به سختی حذف می گردد و در نهایت منجر به چاقی مفرط در این گروه می شود.

5) طبق تحقیقاتی که متخصصین تغذیه برای افراد چاق انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که کمبود خواب در افراد در بروز چاقی و اضافه وزن نیز موثر است همچنین آنها با تحقیقاتی که برروی تعداد از نوجوانان انجام داده اند به این نتیجه رسیدند که در صورت یکساعت کم خوابیدن این رده سنی احتمال اینکه به وزن آنها افزوده شود نیز بسیار زیاد است.

موارد ذکر شده از عواملی هستند که امروزه سبب بروز چاقی در افراد شده است که متخصصین تغذیه با انجام جراحی اسلیو معده و بیان هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان به این گروه از بیماران راهنمایی های لازم را انجام می دهند و مراحل درمان را نیز متذکر می شوند.

بیماری های شایع در اثر اضافه وزن

با بالا رفتن شاخص توده ی بدنی یا همان BMI به تدریج افراد دچار اضافه وزن و تجمع چربی در بخش های مختلف بدن می شوند که منجر به بروز بیماری های متعددی نظیر:

 •   یکی از بیماری های شایع در افرادی که دارای اضافه وزن بالا هستند را میتوان به بیماری قلبی و عروقی اشاره کرد که طبق تحقیقات انجام شده در سال دو هزار و دو میلادی علت اصلی مرگ و میرها بر اثر این عارضه در بیماران چاق بوده است.
 •   یکی دیگر از بیماری های که بر اثر انباشته شدن چربی های اضافه در افراد ایجاد می شود را میتوان به بیماری دیابت نوع دو اشاره کرد.
 •   اضافه وزن سبب بروز مشکلات عضلانی در بخش های مختلف بدن بیماران به خصوص بروز آرتروز در افراد می گردد.
 •   بروز انواع سرطان ها مانند 1) آندومتر 2) سرطان سینه 3) سرطان تخمدان 4) سرطان پروستات 5) سرطان کبد 6) کیسه صفرا 7) کلیه 8) سرطان روده  که جزء بیماری های غیرواگیردار محسوب می شوند در اثر افزایش شاخص توده ی بدنی در افراد چاق ایجاد می شود.

کلیه ی موارد ذکر شده از عواملی هستند که سبب بروز بیماری در افراد بر اثر چاقی مفرط نیز می گردد.

بیماری های شایع در اثر اضافه وزن
بیماری های شایع در اثر اضافه وزن

جراحی اسلیو معده

افرادی که به منظور رسیدن به وزن ایده آل و مناسب خود تمامی مراحل درمانی مانند : ورزش ، پیاده روی منظم ، استفاده ی صحیح از یک رژیم غذایی مناسب ، مصرف داروهای که در کاهش اشتها در افراد تاثیر دارد را پشت سر گذاشته اند و به یک نتیجه مطلوب و مناسبی دست پیدا نکرده اند جراحان متخصص تغذیه به این گروه از بیماران انجام جراحی معده را پیشنهاد می نمایند که یکی از بهترین و سریع ترین جراحی های اثرگذار را میتوان به عمل اسلیو معده اشاره کرد.

جراح متخصص با انجام این جراحی با حذف بخشی از معده به کاهش وزن بیماران کمک زیادی می نمایند زیرا این افراد بعد از جراحی با خوردن مقدار کمی از غذا احساس سیری می کنند و بعد از جراحی پرخوری بیش از اندازه ی خود را رفع می نمایند

باید از یک رژیم غذایی مناسبی پیروی نمایند

این گروه از بیماران بعد از انجام جراحی باید از یک رژیم غذایی مناسبی پیروی نمایند تا از این طریق به سایز معده ی جدید خود بیشتر عادت کنند زیرا این شخص باید مواد غذایی را در حجم بسیار کم و همچنین پیوسته مصرف نماید.

جراح متخصص قبل از انجام این جراحی بیماران را در مورد نوع عمل اسلیو و همچنین هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان توضیحات جامع و کاملی را ارائه می دهند و آنها را با تمامی مراحل درمانی کاملاً آشنا می سازند. بهتر است بدانید که اسلیو در زبان انگلیسی به معنی آستین است

و همین دلیل سبب شده که جراحان نام این جراحی را اسلیو معده نامگذاری کنند. در این عمل جراح متخصص بخشی اعظمی از معده را برش می دهد و بخش باقیمانده از معده بیشتر شباهت به یک آستین دارد و با انجام این جراحی حدود هفتاد درصد از حجم معده ی را بیماران از دست می دهند.

نکته ی حائز اهمیت در مورد عمل اسلیو معده این است که زمانی این جراحی موفقیت آمیزتر است که فرد در شیوه ی زندگی خود تغییرات کلی را ایجاد نماید که بسته به اراده ی قدرت فردی دارد زیرا این عمل جراحی به درمان اضافه وزن در افراد کمک بسزایی می نماید.

باید از یک رژیم غذایی مناسبی پیروی نمایند
باید از یک رژیم غذایی مناسبی پیروی نمایند

مراحل عمل اسلیو معده

جراحان متخصص قبل از انجام جراحی اسلیو به بیماران در مورد مراحل جراحی و همچنین هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان توضیحات کاملی را ارائه می دهند. این جراحی مستلزم پیروی از چند مرحله است که به ترتیب شرح می دهیم.

مرحله ی نخست بررسی و ارزیابی اولیه

اولین اقدام قبل از انجام تصمیم نهایی و پیروی از انجام مراحل جراحی اسلیو این است که آیا شخص کاندیدای مناسب برای انجام جراحی اسلیو است یا خیر، زیرا سازمان جهانی سلامت فقط افرادی که صلاحدید این جراحی هستند را برای انجام این عمل مناسب می دانند و با انجام آزمایش های لازم برای وی بررسی و ارزیابی های کلی را انجام می دهند تا از این طریق بیمار را برای انجام جراحی آماده کنند.

مرحله ی نخست بررسی و ارزیابی اولیه
مرحله ی نخست بررسی و ارزیابی اولیه

مرحله ی دوم جست و جو در مورد جراح متخصص

بعد از گذراندن مرحله ی نخست به منظور انجام عمل اسلیو معده از جراح متخصص راهنمایی های لازم را دریافت نمایم علاوه بر این می توان از افرادی که قبلاً این جراحی را به منظور کاهش وزن انجام داده اند مشاوره نمایم.

در طی جلسات مشاوره که بین بیمار و جراح متخصص صورت می گیرد ، جراح متخصص موظف است که در مورد 1) شیوه ی جراحی اسلیومعده 2) شیوه های لازم به منظور جراحی چاقی 3) هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان 4) مزیت ها 5) تعلق گرفتن بیمه توضیحات جامع و کاملی را برای شما ارائه دهند و شما را از انجام این جراحی لاغری آگاه سازند.

مرحله ی سوم مراجعه حضوری به پزشک تغذیه

یکی از هدف های بلند مدت بیماران بعد از انجام جراحی اسلیو معده تغییر در سبک عادات غذایی است. در این مرحله متخصص تغذیه برای این گروه از بیماران یک برنامه غذایی مناسب را توصیه می نمایند که حتماً بیماران باید قبل و همچنین بعد از عمل اسلیو معده از آن پیروی نمایند.

پزشک متخصص به این گروه از بیماران توصیه می کنند که قبل از انجام جراحی بهتر است به انجام فعالیت های ورزشی مناسب بر مبنای توانایی آنها و همچنین شرایط وضعیت جسمی را کم کم آغاز نمایند.

مرحله چهارم هدف از کاهش وزن قبل از عمل چاقی

در جلسه ی مشاوره ی که بین بیمار و جراح متخصص صورت می گیرد جراحان متخصص به این گروه از بیماران توصیه می کنند که قبل از عمل چاقی از وزن خود حتی به مقدار کم بکاهند زیرا به هر میزان وزنی که بیماران از وزن خود بکاهند نشان دهنده ی یکی از علائم اراده ی بیمار در کاهش وزن است که این امر قبل از عمل اسلیو معده تا حدی خطرات ناشی از جراحی را نیز به مراتب کاهش می دهد.

مرحله چهارم هدف از کاهش وزن قبل از عمل چاقی
مرحله چهارم هدف از کاهش وزن قبل از عمل چاقی

مرحله پنجم زمان عمل اسلیو

بهتر است بدانید که جراحی اسلیو معده به شیوه ی لاپاراسکوپی و با انجام چند برش کوچک بر روی شکم بیمار انجام می گیرد که دارای مزیت های متعددی است که شامل :

1) بهبود سریع

2) کاهش درد

3) کاهش خونریزی

4) کاهش زخم

5) کاهش دوران نقاهت بیماری است.

جراح متخصص با ایجاد دو یا پنج برش کوچک بر روی سطح شکم بیماران دستگاه لاپاراسکوپ و همچنین سایر ابزارهای مورد نیاز جراحی را از طریق این برش ها وارد شکم بیمار می کنند تا از این طریق جراحی را آغاز نمایند. در علم پزشکی لاپاراسکوپ لوله باریکی است که برروی آنها از چراغ و همچنین دوربین تشکیل شده است و از بخش بیرونی به یک مانیتور متصل است.

 قابلیت دستگاه

این دستگاه قابلیت این را دارد که عکس های بخش داخلی معده را به طور دقیق گرفته و از این طریق بر روی مانیتور نمایش دهد سپس جراح متخصص می تواند از روند جراحی آگاهی بیشتری را بدست آورد و اقدام به حذف بخش اعظمی از معده بیماران می نمایند و بخش باقیمانده را بوسیله ی منگنه های جراحی می بندند.

شکل باقیمانده از معده بیشتر شبیه یک آستین باریک است که قابلیت حجم مقدار کمی از مواد غذایی را دارد. بعد از اینکه جراحی با موفقیت انجام شد جراح متخصص لاپاراسکوپ و همچنین سایرابزارهای دیگری را که وارد بدن بیماران کردند را بیرون می آورند و سپس برش های کوچک ایجاد شده را بخیه می زنند.

 قابلیت دستگاه
قابلیت دستگاه

نکته در مورد زمان جراحی اسلیو معده

بیمارانی که به منظور کاهش وزن جراحی اسلیو معده را انجام می دهند این جراحی یک ساعت بیشتر زمانبر نیست و جراح متخصص در یک بازه ی زمانی کوتاه می تواند این عمل را بر روی بیماران انجام دهند.

مرحله پایانی بعد از جراحی

بعد از اینکه جراحی اسلیو معده با موفقیت انجام شد جراح متخصص برای این گروه از بیماران مدت یک یا دو روز بستری در بیمارستان را به منظور مراقبت های بیشتر توصیه می نمایند زیرا معده ی این بیماران تا چند روز اول بعد از جراحی کمی التهاب و درد دارد که جراح متخصص برای تسکین درد این بیماران داروهای مسکن را تجویز می نمایند تا از این طریق از شدت درد آنها بکاهند.

این گروه از بیماران بعد از یک روز از عمل جراحی با اجازه ی جراح متخصص می توانند مصرف مایعات رقیق را شروع کنند البته جراح متخصص برای بیماران رژیم غذایی مناسبی را توصیه می کنند که رعایت کردن آنها در وعده های غذایی امری ضروری است. نکته ی مهم این است که این گروه از بیماران زمان مصرف جامدات با معده ی جدید کمی سخت است و نیاز به کمی زمان است که به این شرایط فعلی  معده بیماران عادت کند.

چهارده روز اول بعد از عمل اسلیو معده

بهتر است بدانید که در چهارده روز اول بعد از عمل اسلیو معده جراحان متخصص فقط اجازه ی مصرف مایعات را به بیماران متذکر می شوند و بعد از این مدت می توانند با اجازه و تشخیص پزشک متخصص غذاهای نیمه جامد و همچنین پوره ای و سپس مواد غذایی جامد آن هم به مقدار کم بر اساس رژیم غذایی بعد از جراحی اسلیو را به این گروه از بیماران توصیه می نمایند نکته ی مهم این است که موارد ذکر شده برروی هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان تاثیرگذار است.

جراحان متخصص فعالیت های ورزشی مناسب برای این گروه از بیماران را 1) در پیاده روی سریع 2) دوچرخه سواری 3) تنیس 4) شنا می دانند که بیماران در این زمینه باید ورزشی را انتخاب نمایند که علاقه ی خاصی به آن داشته باشند. نکته ی مهم این است که بیماران در انجام فعالیت های ورزشی زیاده روی نمایند بلکه باید در ابتدا از زمان های کم برای انجام ورزش شروع کنند و بعد از مدتی به تدریج به زمان ورزش خود بیفزایند.

چهارده روز اول بعد از عمل اسلیو معده
چهارده روز اول بعد از عمل اسلیو معده

نکته در مورد جراحی اسلیو معده

بیمارانی که برای درمان چاقی مفرط خود از جراحی اسلیو معده استفاده کرده اند بعد از دوسال به صورت میانگین حدود پنجاه تا هفتاد درصد از وزن اضافی خود را از دست می دهند که در ابتدا این کاهش وزن خیلی سریع صورت می گیرد و چشم گیراست. به منظور اینکه کاهش وزن این بیماران به صورت ماندگار و پایدار باشد باید در برنامه روزانه ی خود از ورزش مداوم نیز استفاده نمایند.

این بیماران با کاهش وزنی که داشته اند انجام فعالیت های روزانه برای آنها به آسانی صورت گرفته و از این رو ورزشهای که انجام آنها برای این گروه از بیماران مقدور نبوده است را بعد از جراحی به راحتی می توانند انجام دهند.

افراد کاندیدای مناسب عمل اسلیو معده

انجام هر جراحی برای درمان افرادی که دارای چاقی مفرط هستند مناسب نیست زیرا جراحان متخصص قبل از انجام جراحی معده 1) شرایط روحی 2) شرایط جسمی 3) انجام رفتارهای روزمرگی 4) شیوه ی عادت غذایی 5) انواع بیماری های که به آنها مبتلا هستند و خیلی از موارد دیگر که توسط جراح متخصص مورد ارزیابی و بررسی قرار می گیرد و بعد از انجام تمامی این مراحل پزشک مربوطه جراحی لاغری مناسب را به بیمار توصیه می کند.اما در مجموع افرادی که صلاحیت انجام جراحی اسلیو معده را دارند عبارتند از :

بیمارانی که به مدت شش ماه تمامی فعالیت های ورزشی را به صورت مداوم انجام داده اند 2) پیروی از برنامه ی غذایی مناسب 3) رعایت تمامی نکات طبق نظر پزشک متخصص تغذیه به منظور کاهش وزن 4) شیوه تغییر عادات غذایی 5) مصرف داروهای که به کاهش وزن آنها کمک بسزایی می کند

تمامی این موارد از نکاتی است که بیماران نتوانسته اند با انجام آنها به کاهش وزن مناسبی برسند جراح متخصص تغذیه به این افراد انجام جراحی اسلیو معده را توصیه می نمایند که البته رعایت تمامی این نکات توسط بیماران بر هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان نیز می افزاید.

بیمارانی که دارای شاخص توده ی بدنی بالای چهل کیلوگرم هستند

بیمارانی که دارای شاخص توده ی بدنی بالای چهل کیلوگرم هستند و یا به عبارت دیگر دچار چاقی مفرط نیز شده اند برای کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل می توانند از جراحی اسلیو معده برای درمان خود استفاده نمایند.

افرادی که بالغ بر پنج سال به چاقی مفرط و یا چربی های انباشته شده در بخش های مختلف بدن مبتلا شده اند انجام جراحی اسلیو گزینه ی مناسبی برای درمان این بیماران است.

بیمارانی که بیش از حد پرخوری می کنند و خوردن انواع مواد غذایی و پرفیبر از کنترل آنها خارج است جراح متخصص تغذیه به این بیماران جراحی اسلیو معده را توصیه می کنند زیرا کاندیدای مناسب برای حذف بخش اعظمی از معده هستند.

بیمارانی که در اثر مصرف داروهایی خوراکی دچار گرسنگی مفرط می شوند برای کاهش وزن خود می توانند این جراحی لاغری را انجام دهند.

افرادی که BMI آنها بین سی و پنج تا چهل کیلوگرم است

افرادی که BMI آنها بین سی و پنج تا چهل کیلوگرم است و انجام فعالیت های روزانه برای آنها مقدور نیست و به بیماری های نظیر : 1) فشارخون بالا 2) دیابت نوع دو 3) آپنه خواب 4) کبد چرب 5) کلسترول بالا و همچنین سایر بیماری های که بر اثر چربی های انباشته شده در بخش های مختلف بدن مبتلا شده اند کاندیدای مناسب برای انجام جراحی اسلیو معده هستند زیرا به کاهش وزن سریع آنها کمک بسزایی می نماید.

گروه دیگری از افرادی که می توانند از این جراحی برای کاهش وزن زیاد خود استفاده نمایند تا بتوانند از این طریق بیماری های ایجاد شده را درمان نمایند افرادی هستند که شاخص توده ی بدنی آنها بالا ی چهل و پنج کیلوگرم است زیرا این افراد دیگر به تنهای قادر به انجام کارهای روزمره ی خود نیستند و انجام این امور برای آنها غیر ممکن شده است می توانند با جراحی اسلیومعده بخش اعظمی از معده را حذف نمایند.

بهترین سن

بهترین سنی که می توانند برای درمان خود از این جراحی استفاده نمایند افراد بین هجده تا شصت و پنج ساله هستند.

در بین افراد بیمارانی که از نظر وضعیت روحی و همچنین ذهنی آمادگی تغییر در سبک عادات غذایی خود را دارند کاندیدای مناسب برای انجام جراحی اسلیو معده هستند.

افرادی که مواد مخدر و همچنین نوشیدنی های الکلی مصرف نمی کنند نیز میتوانند برای درمان اضافه وزن خود این جراحی را انتخاب نمایند.

کلیه ی موارد ذکر شده از بیمارانی هستند که با تشخیص جراح متخصص و انجام مراحل ذکر شده و آزمایشات لازم کاندیدای مناسب برای انجام جراحی اسلیو معده را شامل می شوند که تمامی این موارد قبل از انجام عمل بر هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان اثرگذار است.

نکته ی مهم این است که طبق نظر جراحان متخصص بیمارانی که از نظر سلامتی روانی در شرایط مطلوبی هستند می توانند از این عمل جراحی چاقی برای کاهش وزن خود نیز استفاده نمایند.

بهترین سن
بهترین سن

عمل اسلیو در نوجوانان

طبق تحقیقاتی که جراحان متخصص انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که نوجوانانی که به دلیل عادات نادرست مصرف مواد غذایی و دریافت کالری بیش از حد در بدن در سن بلوغ دچار چاقی مفرط و یا انباشته شدن چربی در بخش های مختلف بدن شده اند جراح متخصص برای کاهش وزن شدید آنها عمل جراحی اسلیو را توصیه می کنند که :

1) نوجوانانی که شاخص توده ی بدنی آنها بیش از سی و پنج کیلوگرم است و به بیماری های که ارتباط مستقیم با چاقی دارد نظیر آپنه خواب و همچنین دیابت نوع دو در این سن مبتلا شده اند کاندیدای مناسب برای انجام جراحی اسلیو هستند تا از این طریق از بروز بیماریهای دیگر با توجه به سن کم آنها نیز جلوگیری شود.

2) نوجوانانی که BMI آنها بیشتر از چهل کیلوگرم است و انجام فعالیت های روزانه برای آنها غیر ممکن شده است و مانند همسالان خود دیگر قادر به فعالیت های ورزشی نیستند و به بیماری کلسترول بالا در اثر انباشته شدن چربی ها در بخش های مختلف بدن مبتلا شده اند می توانند به منظور کاهش حجم زیادی از معده از جراحی اسلیو معده استفاده نمایند.

موارد ذکر شده به منظور کاهش وزن برای نوجوانانی است که دارای اضافه وزن بالای هستند زیرا طبق تحقیقات انجام شده انجام این عمل برای این رده سنی کاملاً بی خطر بوده است و آنها تا مدت سه سال بعد از عمل بیماری دیابت نوع دو به طور کامل درمان می شوند.

عمل اسلیو در نوجوانان
عمل اسلیو در نوجوانان

هدف از عمل اسلیو معده

این جراحی چاقی به عنوان یکی از پرطرفدارترین و همچنین محبوب ترین جراحی ها در بین افرادی که به چاقی مفرط مبتلا شده اند شناخته شده است که برای کاهش وزن خود این جراحی را انتخاب نموده اند.

در این مرحله از جراحی معده که به عنوان یک عمل ساده و برمبنای بهترین شرایط عالی به منظور کاهش وزن شخص صورت می گیرد که حذف چربی های اضافه در این بیماران برای مدت طولانی است.

جراحان متخصص این عمل لاغری را یکی از جراحی های کاهش وزن می دانند که با محدودیت های لحاظ شده در بخش معده ی بیماران توانسته اند که مصرف مواد غذایی را در این گروه از بیماران تا حدی زیادی کاهش دهند.

این عمل جراحی توسط متخصصین با ابزارهای پزشکی بنام لاپاراسکوپی صورت می گیرد که از طریق این لوله های لاپاراسکوپ حدود هفتاد و پنج درصد از بخش اعظم معده را توسط این جراحی خارج می نمایند. بکارگیری از لاپاراسکوپ در این جراحی چاقی که توسط جراحان ماهر و متخصص صورت می گیرد بر هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان نیز تاثیرگذار است.

هدف از عمل اسلیو معده
هدف از عمل اسلیو معده

مزیت های جراحی اسلیو معده

انجام این جراحی معده که به منظور کاهش وزن در بیماران دارای اضافه وزن بالا انجام می گیرد دارای مزیت های متعددی است که عبارتند از :

جراحان متخصص با انجام این عمل سعی می کنند که به بیمارانی که اراده ی قوی برای کاهش وزن ندارند و همچنین نمی توانند بر گرسنگی خود غلبه نمایند این جراحی لاغری را انجام می دهند که این امر سبب شده در کوتاهترین زمان بیماران با بی اشتهای همراه شوند و دیگر تمایل به خوردن بیش از حد مواد غذایی چرب و همچنین نوشیدنی های که دارای کالری و قند بالای هستند را تا حد زیادی کاهش دهند.

بیمارانی که برای کاهش وزن خود جراحی اسلیو معده را انتخاب کرده اند نسبت به جراحی بای پس معده در یک بازه ی زمانی کوتاه به نتیجه ی مطلوب تری می رسند.

حفظ مسیر گوارشی در روده

یکی از مزیت های این جراحی در حفظ مسیر گوارشی در روده است که متخصصین این امر را با دقت انجام می دهند تا بعد از جراحی برای بیماران مشکلی ایجاد نشود.

یکی دیگر از مزیت های جراحی اسلیو را میتوان به این مورد اشاره کرد بیمارانی که دارای مشکلات گوارشی هستند این عارضه در اثر نبود قسمتی از روده است که بعد از جراحی دیگر در این بیماران نمایان نمی شود.

جراحان متخصص در زمان جراحی اسلیو به طور کامل بخش پیلور معده را کاملاً حفظ می نمایند.

یکی از مزیت های این جراحی چاقی را میتوان به قرار دادن جسم خارجی بر روی معده اشاره کرد.

بیمارانی که جراحی اسلیو را انجام داده اند بعد از حدود یک و سال و نیم با کاهش وزن شدیدی همراه می شوند که از مزیت های این جراحی به حساب می آید.

موارد ذکر شده از مزیت های جراحی اسلیو معده است که جراحان متخصص برای کاهش وزن بیمارانی که دارای شاخص توده ی بدنی بالای هستند استفاده می نمایند زیرا این جراحی نسبت به سایر جراحی های که برای کاهش وزن توسط جراحان متخصص انجام می گیرد غیرقابل برگشت است و باید توجه داشته باشید که این مزیت ها نیز بر هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان نیز اثرگذار است.

حفظ مسیر گوارشی در روده
حفظ مسیر گوارشی در روده

نشانه های که بعد از عمل اسلیو باید سریعاً به پزشک مراجعه کرد

هر بیمار بعد از انجام جراحی ممکن است با علائمی همراه باشد که باید سریعاً به پزشک جراح متخصص مراجعه نماید که این نشانه های مهم عبارتند از:

بیمارانی که بعد از انجام جراحی با تب و لرز شدید همراه می شوند یکی از علائمی است که باید سریعاً به جراح متخصص خود مراجعه کرده و این موضوع را با وی مطرح نمایند.

افرادی که بعد از عمل درد بیشتری را احساس میکنند باید سریعاً برای این وضعیت به جراح متخصص مراجعه کرده و وی را در مورد این نشانه آگاه سازند.

بیمارانی که محل بخیه آنها بیش از حد قرمز شده است و یا احساس گرمای زیادی دارند و همچنین از محل بخیه های ایجاد شده چرک بیرون می آید باید سریع به جراح متخصص این موضوع را مطرح نمایند تا در کوتاهترین زمان پزشک این مشکل را برطرف نماید.

احساس تهوع

گروهی از بیمارانی که بعد از جراحی اسلیو به صورت مداوم احساس تهوع دارند باید برای بهبود وضعیت جسمی خود به جراح مراجعه نمایند.

بیمارانی که در دو هفته ی نخست بعد از جراحی اسلیو باید مایعات مصرف نمایند و زمان نوشیدن با درد و یا مشکل همراه هستند باید این مشکل را با جراح خود نیز مطرح نمایند.

موارد ذکر شده از نشانه های است که بیماران بعد از جراحی اسلیو با آن همراه هستند که باید در صورت هر یک از این علائم سریعاً به جراح متخصص مراجعه کرده و در مورد وضعیت فعلی خود با وی مشورت نمایند. بهتر است بدانید که بعد از جراحی علاوه بر هزینه ی جراحی هریک از این علائم که نیاز مبرم به مراجعه به جراح متخصص دارد هزینه های را در برمی گیرد که بر هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان نیز تاثیر می گذارد.

احساس تهوع
احساس تهوع

عوامل تاثیرگذار در هزینه ی جراحی اسلیو

بیمارانی که به منظور کاهش وزن خود برای درمان چاقی از جراحی اسلیو معده استفاده می نمایند باید بدانند که هزینه این جراحی به عوامل متعددی بستگی دارد که شامل :

نوع جراحی اسلیو

یکی از عوامل مهم در تاثیر جراحی اسلیو معده را میتوان به نوع عمل جراحی اسلیو اشاره کرد زیرا این عمل انواع مختلفی دارد مانند 1) جراحی اسلیو با قرار گذاری سوئیچ بر روی اثنی عشری 2) بالون معده 3) قرار دادن دستگاه الکتریکی در بخش معده مواردی هستند که جراح متخصص با توجه به وضعیت جسمی بیمار حین جراحی را بر روی وی انجام می دهد که هر کدام از این عمل ها دارای هزینه های متعددی هستند که بر روی هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان نیز تاثیرگذار است.

دستمزد جراح متخصص

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در هزینه ی جراحی را میتوان به دستمزد جراح متخصص اشاره کرد که این موضوع هم به نوبه ی خود به عوامل دیگری نیز بستگی دارد نظیر:

1)    جراحی اسلیو به شهری که بیمار این عمل را انجام می دهند نیز بستگی دارد مثلاً انجام این جراحی در شهر تهران و همچنین در بالاترین منطقه نسبت به جراحی در شهرهای مختلف نیز هزینه های بیشتری را در برمی گیرد که بیماران قبل از عمل باید به تمامی این نکات توجه نمایند.

2)    محل انجام عمل بر هزینه ی جراحی نیز می افزاید مثلاً انجام عمل در بیمارستان های مدرن و پیشرفته به مراتب نسبت به بیمارستان های عمومی هزینه های بیشتری را در بر دارد زیرا این بیمارستانها برای انجام جراحی از پیشرفته ترین و مدرن ترین دستگاه برای انجام جراحی استفاده می نمایند که این عوامل برروی هزینه ی جراحی نیز می افزاید.

شرایط جسمی و همچنین وضعیت بیمار

3)    شرایط جسمی و همچنین وضعیت بیمار از عوامل دیگری است که باعث افزایش هزینه های می شود.

4)    یکی از عوامل مهم در تاثیر هزینه ها را میتوان به تجربه و مهارت جراح متخصص اشاره کرد زیرا هر چه جراح متخصص در این عمل متبحر و کارآموزیده باشد و در انجام جراحی های مکرر تجربه های زیادی را کسب کرده باشد این تخصص بر هزینه ی جراحی نیز می افزاید.

5)    عوامل دیگر در حین عمل مانند سختی و دشواری جراحی و یا اینکه راحتی در انجام عمل از عوامل دیگر در جراحی هزینه اسلیو معده است.

تمامی این موارد بر هزینه ی دستمزد جراح متخصص تاثیرگذار است که از هزینه های اصلی جراحی برآورد می شود که بیماران قبل از انجام جراحی باید به آن توجه نمایند تا بعد از عمل به مشکلی برنخورند.

شرایط جسمی و همچنین وضعیت بیمار
شرایط جسمی و همچنین وضعیت بیمار

هزینه بیمارستان و محل جراحی

یکی از عوامل مهم و اثرگذار در هزینه جراحی را میتوان به بیمارستان و ارائه ی خدماتی که بیمارستان برای بیماران خود در نظر میگیرند اشاره کرد که شامل :

 •   یکی از این هزینه ها به دستمزد متخصص بیهوشی در بیمارستان اختصاص دارد که بر هزینه ی جراحی تاثیرگذار است.
 •   بیمارانی که نیاز به مشاوره دارند این جلسات مشاوره بین جراح متخصص و بیمار بر هزینه ی جراحی تاثیر می گذارد.
 •   دستمزد دستیاران جراح متخصص یکی دیگر از هزینه های جراحی اسلیو است که بر روی قیمت عمل نیز افزوده می شود.
 •   استفاده از وسایل ویژه برای انجام جراحی مثلاً به دلیل اینکه جراح متخصص از شیوه ی لاپاراسکوپی برای انجام عمل استفاده می نمایند این ابزارهای جراحی که در حین عمل استفاده میشود بر روی هزینه جراحی نیز افزوده می شود.
 •   یکی دیگر از هزینه ها را میتوان به 1) تعداد جلسات مراجعه به جراح متخصص 2) ویزیت های قبل از عمل که بیماران باید بپردازد اشاره کرد.

کلیه ی موارد ذکر شده از عوامل تاثیرگذار بر هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان است که بر روی قیمت تمام شده ی جراحی اثرگذار است.

هزینه بیمارستان و محل جراحی
هزینه بیمارستان و محل جراحی

هزینه های بعد از جراحی

هزینه ی جراحی اسلیو تنها به هزینه های که در بالا اشاره کردیم ختم نمی شود بلکه هزینه های دیگری را هم نیز در بر میگیرد که این هزینه ها عبارتند از :

بیماران بعد از جراحی باید از یک رژیم غذایی مناسب و صحیح پیروی نمایند تا مجدداً به افزایش وزن دچار نشوند که این امر مستلزم به یک برنامه ی غذایی مناسب است یکی از هزینه های که بعد از جراحی اسلیو باید بیماران در نظر بگیرند ویزیت متخصص تغذیه است که بر روی قیمت عمل جراحی نیز تاثیر می گذارد زیرا فرد باید هر ماه بصورت جداگانه این هزینه ها را پرداخت نماید.

بیمارانی که تحت حمایت بیمه هستند بعضی از ویزیت های که بیماران باید برای جراح متخصص و همچنین پزشک تغذیه بپردازند را متقبل می شود.

بعد از جراحی ممکن است که این عمل برای افراد عوارضی را به دنبال داشته باشد که این مشکلات هزینه های را در برمی گیرد که فرد باید خود متقبل گردد فقط در شرایطی که از محل بخیه چرک بیرون آید و یا این بخش دچار عفونت شود بیمارستان از بیماران هیچ هزینه ی را دریافت نمی نمایند و کلیه ی هزینه ها بر عهده ی خود بیمارستان است.

تمامی موارد ذکر شده از هزینه های است که در هفته های نخست بیماران باید برای بهبود وضعیت جسمی خود به پزشک متخصص مراجعه نمایند که برروی هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان تاثیرگذار است.

هزینه های بعد از جراحی
هزینه های بعد از جراحی

هزینه های بلند مدت جراحی اسلیو

بیمارانی که به منظور کاهش وزن با تشخیص جراح متخصص این جراحی را برای درمان خود استفاده می نمایند در بلند مدت هزینه های را برای بیماران در برمی گیرد که شامل :

 • مکمل غذایی

تمامی بیمارانی که به دلیل اضافه وزن بالا از جراحی اسلیو استفاده کرده اند باید در تمام طول زندگی خود از یک رژیم غذایی مناسب پیروی نمایند که علاوه بر برنامه ی غذایی که پزشک تغذیه برای این بیماران در نظر میگیرند مصرف 1) ویتامین ها 2) پروتئین ها یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر هزینه ی جراحی است

زیرا مصرف این داروها برای جبران کمبودهای ویتامین به بدن بیماران امری ضروری است تا از بروز مشکلات احتمالی که در آینده ممکن است برای بیماران ایجاد شود جلوگیری نماید.

 • ثبت نام در باشگاه

این مرحله برای بیماران اجباری نیست ولی به منظور بهبودی بیشتر وضعیت جسمی و همچنین پشت سر گذراندن مراحل درمانی نیاز است که بیماران در طی روز فعالیت های ورزشی را داشته باشند. بیمارانی که اراده ی قوی در انجام فعالیت های ورزشی ندارند حتماً باید به باشگاه مراجعه کرده و از این طریق به صورت مداوم حرکات مناسب که با وضعیت جسمی خود را انجام دهند تا به وزن ایده آل و مناسب خود برسند.

ثبت نام در باشگاه
ثبت نام در باشگاه
 • انجام تفریحات

بیمارانی که بعد از جراحی با کاهش وزن چشمگیری همراه هستند و به دلیل این کاهش وزن بیشتر به سمت تفریحاتی می روند که قبلاً به دلیل اضافه وزن بالا قادر به انجام آنها نبوده اند زیرا این زمان را بهترین فرصت برای جبران گذشته می دانند از عواملی هستند که بعد از جراحی به هزینه های عمل می افزاید.

یکی دیگر از هزینه های بعد از جراحی را میتوان به خرید مجدد لباس برای این گروه از بیماران اشاره کرد زیرا این بیماران در مدت کوتاهی حجم زیادی از وزن خود را از دست می دهند و استفاده لباسهای قبلاً دیگر برای آنها مقدور نیست به همین دلیل است که باید به فکر لباسهای مناسب برای شرایط فعلی خود باشند که این عامل بر هزینه ی بعد از عمل بر روی قیمت تمام شده ی جراحی معده نیز اثرگذار است.

موارد ذکر شده از هزینه های بعد از عمل اسلیو است که جراح متخصص موظف است قبل از انجام جراحی بر روی بیماران به طور کلی تمامی این موارد را متذکر شود. بنابراین این هزینه های بر روی هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان نیز اثرگذار است.

انجام تفریحات
انجام تفریحات

هزینه های جانبی افراد براثرچاقی

بهتر است بدانید که هزینه های چاقی مفرط در بیماران از هزینه ی جراحی اسلیو به مراتب بیشتر است زیرا امروزه روند چاقی و اضافه وزن در تمام دنیا به صورت صعودی افزایش پیدا کرده است که این عارضه مشکلات زیادی را در بردارد.

بیماران به دلیل اضافه وزن بالا به بیماریهای متعددی مبتلا می شوند که باید در طول زندگی هزینه های گزافی را برای انجام خدمات درمانی و همچنین پزشکی متقبل شوند.

این گروه از بیماران به دلیل اضافه وزن باید زیان های مالی را هم متقبل شوند مثلاً به دلیل درمان خود باید مبلغی از حقوق ماهیانه ی خود را برای این مشکل بپردازند که جراحان متخصص به این گروه از بیماران بهترین روش را انجام جراحی اسلیو می دانند زیرا این عمل علاوه بر کاهش وزن به منظور بهبود وضعیت جسمی برای بالا بردن کیفیت زندگی افراد نیز صورت می گیرد.

بیمارانی که شاخص توده ی بدنی آنها بالای سی و پنج کیلوگرم است و انجام فعالیت های روزانه برای آنها غیر ممکن شده است برای کاهش وزن خود به مصرف قرص های خوراکی و یا رژیم های لاغری روی می آورند که هر دوی آنها هزینه های را برای بیماران متقبل می شود که این رژیم ها ماندگاری کمتری بر روی وضعیت جسمی فرد دارد و سبب می گردد که فرد دوباره به وضعیت قبلی خود برگردد که این امر به جزء اتلاف در زمان و همچنین هزینه برای بیماران هیچ نتیجه ی مثبتی را نیز ندارد که در این شرایط بهترین کاری که بیماران می توانند انجام دهند انجام جراحی اسلیو است.

هزینه های جانبی افراد براثرچاقی
هزینه های جانبی افراد براثرچاقی

نکات مهم در مورد خوردن و آشامیدن بعد از جراحی

بیمارانی که برای کاهش تجمع چربی های انباشته در بدن از جراحی اسلیو معده استفاده کرده اند بعد از جراحی باید نکاتی را در مورد خوردن و آشامیدن مواد غذایی رعایت نمایند تا به مشکل خاصی برنخورند که عبارتند از :

بیمارانی که جراحی اسلیو را انجام داده اند بعد از عمل باید خیلی آرام غذا میل نمایند و هر لقمه را بیش از سی بار بجوند زیرا این عمل از درد معده در افراد نیز جلوگیری می نماید و یکی از نکات مهم بعد از عمل جراحی محسوب می شود.

وعده های غذایی ( صبحانه ، ناهار ، شام) باید به مقدار کم و بدون مصرف آب در بین غذا باشد.

مواد غذایی که سرشار از ویتامین و یا مواد مغذی است باید بعد از جراحی به صورت میان وعده های کم و کوچک میل شود.

این گروه از بیماران باید پروتئین را با همراه مواد غذایی دیگر مثل سبزیجات و همچنین میوه ها مصرف نمایند زیرا تمامی آنها به مقدار کم به صورت میان وعده که پزشک تغذیه به آنها توصیه کرده است برای بدن این بیماران ضروری است.

یک ساعت قبل و بعد از وعده های غذایی از خوردن نوشیدنی بپرهیزید

بهتر است که یک ساعت قبل و بعد از وعده های غذایی از خوردن آب و یا نوشیدنی های گاز دار بپرهیزند زیرا به حجم معده می افزاید و باعث درد و ناراحتی در بیماران می شود.

این گروه از بیماران به هیچ عنوان نباید از نوشیدنی های گازدار مانند : نوشابه و یا دوغ های گازدار در حین مصرف غذا استفاده نمایند.

از مصرف بیش از حد شیرینی جات و مواد قندی نیز بعد از جراحی بپرهیزند زیرا سبب چاقی مجدد این افراد می شود.

پیروی از این نکات سبب بهبود وضعیت جسمی بیماران بعد از انجام جراحی اسلیو می گردد.

رژیم غذایی بعد از جراحی اسلیو

بیمارانی که جراحی اسلیو را انجام داده اند بعد از عمل باید از یک رژیم غذایی مناسب که با وضعیت جسمی آنها همخوانی بیشتری دارد را استفاده نمایند که شامل :

4) این گروه از بیماران در روزهای نخست بعد از جراحی فقط باید مایعات رقیق شده مانند: سوپ  و همچنین آب گوشتی که هیچ چربی ندارد را مصرف نمایند زیرا معده ی این بیماران در روزهای ابتدای ملتهب است.

5) از هفته ی دوم به بعد این بیماران می توانند با اجازه ی پزشک متخصص از مواد غذایی مایع بدون میکس را که حاوی پروتئین های لازم است را مصرف نمایند.

6) بعد از بیست و یک روز این گروه از بیماران با اجازه و تشخیص جراح متخصص می توانند اقدام به خوردن غذاهای نرم و پوره شده مانند : 1) سوپر2) تخم مرغ 3) نیمرو را مصرف نمایند.

7) بعد از حدود بیست و هشت روز یا چهار هفته بیماران می توانند از مواد غذایی نرم نذیر: 1) مرغ آب پز 2) ماهی 3) غلات 4) پوره سیب زمینی البته با تشخیص جراح متخصص و وضعیت جسمی بدن آنها را مصرف نمایند.

8)  مرحله ی پایانی رژیم غذایی این بیماران اختصاص به این مورد دارد که زمان شروع وعده های غذایی باید هر مقدار مواد غذایی که مصرف می کنند را به مقدار خیلی کم و یک روز درمیان مصرف نمایند.

تمامی موارد ذکر شده از رژیم غذایی بیمارانی است که برای درمان خود از جراحی اسلیو معده استفاده کرده اند و در صورت پیروی نکردن از هر کدام از این موارد ممکن است مجدداً این افراد با افزایش وزن همراه شوند.

رژیم غذایی بعد از جراحی اسلیو
رژیم غذایی بعد از جراحی اسلیو

ویتامین های لازم بعد از عمل

بعد از جراحی به دلیل کاهش وزن ناگهانی این گروه از افراد با کمبود ویتامین و همچنین مواد معدنی همراه هستند که به منظور جلوگیری از این کمبودها جراح متخصص مصرف 1) مکمل 2) ویتامین ها را تجویز می نماید تا بیماران در اثر کمبود مواد مغذی به مشکل خاصی برنخورند.

ویتامین های لازم بعد از عمل
ویتامین های لازم بعد از عمل

جراح متخصص برای بعضی از این بیماران مصرف دوبار در روز این مواد مغذی را الزامی می دانند که این ویتامین ها شامل :

 •   یکی از ویتامین های مورد نیاز برای این گروه از بیماران اختصاص به مصرف آهن دارد که زمان شروع این مکمل را باید جراح متخصص برای بیماران تشخیص دهد.
 •   یکی دیگر از ویتامین های مورد نیاز بدن این بیماران اختصاص به مصرف سه بار در طی روز سیترات کلسیم است که شروع مصرف این دارو تقریباً یکماه بعد از جراحی اسلیو است که مصرف این دارو به صورت جویدنی است و یا اینکه به صورت مایع است که پزشک متخصص به بیماران توصیه می نمایند. نکته ی مهم این است که مصرف قرص سیترات کلسیم باید دو ساعت بعد از مصرف مکمل آهن باشد.
 •   بیماران بعد از انجام جراحی با تشخیص جراح متخصص می توانند مصرف ویتامین B12 را نیز شروع نمایند که مصرف آن یا به صورت 1) زیرزبانی در طی مصرف روزانه  2) تزریقی به صورت هفتگی است.
 •   مصرف حداقل شصت گرم مکمل های پروتئینی در طی روز با تشخیص جراح متخصص که بیماران بعد از عمل باید به صورت مداوم استفاده نمایند.

کلیه ی موارد ذکر شده از مکمل های مغزی هستند که بیماران بعد از انجام جراحی اسلیو معده به منظور بهبود وضعیت جسمی باید آنها را با تشخیص پزشک متخصص مصرف نمایند که بهتر است بدانید مصرف ویتامین ها و همچنین پروتئین ها بصورت منظم بر هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان نیز تاثیرگذار است.

پیشنهاد می کنیم از پست های زیر دیدن کنید:

 1. جراحی لاغری در رشت
 2. بهترین جراح معده در تهران

کم شدن وزن بعد از جراحی اسلیو

بیمارانی که به منظور کاهش وزن خود و با تشخیص جراح متخصص این روش درمانی را انجام داده اند دیگر مانند گذشته قادر به مصرف مواد غذایی در حجم بالا نیستند که این امر منجر به کاهش وزن آنها می گردد.

این جراحی در بیماران سبب شده که حس گرسنگی در آنها به مراتب کاهش یافته و این علت بر روی کاهش وزن آنها تاثیرگذار است زیرا ترشح هورمون گرلین ( همان هورمون گرسنگی ) در بیماران سبب بروز این حس می شود که بعد از یک مدت کوتاه این بیماران با کاهش وزن چشمگیری همراه می شوند.

بطور کلی بیمارانی که شاخص توده ی بدنی آنها بالای چهل کیلوگرم است بعد از این جراحی بین پنجاه تا هشتاد درصد از وزن اضافی خود را از دست میدهند که بر روی کاهش وزن آنها بسیار تاثیرگذار است.

پیروی از یک برنامه ی ورزشی مناسب

بعد از جراحی بیمارانی که تمامی نکات رژیم غذایی و همچنین پیروی از یک برنامه ی ورزشی مناسب را سرلوحه ی کار خود قرار می دهند به مراتب در کوتاهترین زمان به کاهش وزن زیادی دست پیدا می کنند.

البته شایان ذکر است که انجام این عمل جراحی باید توسط یک جراح متخصص که در این حیطه تجربیات کاملی را بدست آورده است صورت بگیرد.

جراح متخصص باید این توانایی را داشته باشد که بیماران را بعد از جراحی به منظور مراقبت های بیشتر با یک کادر درمانی باتجربه و متبحر همراه سازد تا از این طریق وسایل مورد نیاز بیماران را بعد از عمل به راحتی در دسترس آنها قرار دهند.

این گروه درمانی به بیمارانی که برای کاهش وزن خود این جراحی را انتخاب کرده اند آموزش های لازم در مورد شیوه ی جراحی و مراحل درمانی و همچنین از همه مهمتر در مورد هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان توضیحات جامع و کاملی را ارائه می دهند.

میزان کاهش وزن در بیماران بعد از عمل اسلیو

طبق تحقیقاتی که جراحان متخصص برای بیماران انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند بیمارانی که به دلیل تجمع چربی های انباشته شده در بدن جراحی اسلیو معده را انتخاب کرده اند تقریباً حدود شصت درصد از وزن خود را بعد از جراحی از دست می دهند البته باید بدانید که این میزان برای افرادی است که کمتر به نکات پزشکی و همچنین رژیم های غذایی توجه می نمایند.

اما بیمارانی که تمامی دستورالعمل های پزشک جراح متخصص را رعایت می نمایند و همچنین از یک برنامه ی غذایی مناسب با وضعیت جسمی خود استفاده می نمایند و به تمامی این قوانین پایبند هستند طبق تحقیقات به دست آمده بین شصت تا هفتاد درصد از وزن خود را از دست می دهند و به وزن ایده آلی که سالها آرزو داشتند دست پیدا می کنند.

بهتر است بدانید که کاهش وزن این بیماران خیلی آرام و همچنین با سرعت کمی صورت می گیرد که این امر منجر شده بیمارانی که جراحی اسلیو را انجام داده اند کمتر دچار افتادگی و یا اینکه شل شدگی پوست بعد از جراحی مبتلا شوند که یکی دیگر از مزیت های این عمل چاقی به حساب می آید. پیروی از تمامی نکات ذکر شده بعد از جراحی به مراتب بر روی هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان نیز اثرگذار است.

اثرگذاری مثبت جراحی اسلیو

در بین تمامی بیماران گروهی از افرادی که جراحی اسلیو را برای درمان خود انتخاب کرده اند در کوتاهترین زمان نسبت به سایر جراحی های دیگر با کاهش وزن چشمگیری همراه میشوند  که به دلیل این کاهش وزن به انتظارات واقعی تری دست پیدا می کنند

و علاوه بر این تمامی شیوه های که جراح متخصص به آنها متذکر شده است را به شکل متعهدانه ی پیروی می نمایند. همانطور که توضیح دادیم به منظور اثرگذاری بیشتر این جراحی بیماران حتماً باید با یک اراده ی قوی شیوه و سبک زندگی خود را تغییر دهند تا از این طریق اثرگذاری مثبت این جراحی دست پیدا نمایند.

در مجموع بیمارانی که از نظر فیزیکی و یا فعالیت های ورزشی بیشتری را انجام می دهند و همچنین از برنامه ی غذایی که جراح متخصص برای آنها متذکر شده اند پیروی می نمایند به یک نتیجه ی مطلوب تر و همچنین ماندگار تری بعد از عمل دست پیدا می کنند.

بهتر است بدانید که این بیماران به منظور اثرگذاری بیشتر باید ملاقات های مکرری را با جراح متخصص برای دستیابی بهتر از وضعیت جسمی بدن خود انجام دهند که در این بین جراح برای این گروه از بیماران 1) چکاپ ماهیانه 2) معاینه و بررسی وضعیت معده 3) وضعیت روحی و روانی بیمار بعد از انجام جراحی را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد که در نتیجه ی اثرگذاری جراحی مناسب تر و کارآمدتر است

زیرا با انجام این پیگیری ها جراح متخصص می توانند تاثیر جراحی را بر روی بیماران مشاهده نماید. انجام این جلسات که بیماران به منظور اثرگذاری و انجام چکاپ ماهیانه انجام می دهند از عوامل دیگری است که بر روی هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان تاثیرگذار است.

افرادی که کاندیدای مناسب جراحی نیستند

همانطور که توضیح دادیم در بین افراد گروهی از بیماران هستند که با تشخیص و بررسی های لازم توسط جراح متخصص کاندیدای مناسب برای انجام جراحی اسلیو را ندارند که این گروه از بیماران شامل :

1) بیمارانی که به بیماری صرع مبتلا هستند انجام این جراحی معده برای آنها مناسب نبوده است و باید از شیوه های درمانی دیگر برای کاهش وزن خود استفاده نمایند.

2) افرادی که بیماری زمینه ای اعصاب و روان دارند و یا اینکه با مشکلات روانی همراه هستند گزینه ی مناسبی برای انجام این جراحی نیستند.

بیمارانی که دارای اضافه وزن نیستند

3) بیمارانی که دارای اضافه وزن نیستند و شاخص توده ی بدنی آنها در وضعیت نرمالی است و از این طریق می خواهند وزن قابل توجهی را از دست دهند جراحان متخصصین جراحی معده را برای آنها مناسب نمی دانند.

4) افراد زیر هشت سال و همچنین افرادی که سن آنها بالای شصت و پنج سال است گزینه ی مناسب برای انجام این عمل نیستند.

5) بیمارانی که براثر مصرف بیش از حد الکل و همچنین نوشابه های انرژی زا به این افزایش وزن مبتلا شده اند و قادر به ترک این مواد نیستند نمی توانند برای کاهش وزن خود از این جراحی برای درمان خود استفاده نمایند.

موارد ذکر شده از بیمارانی هستند که با بررسی ها و ارزیابی های انجام شده جراح متخصص برروی آنها اجازه ی انجام جراحی اسلیو معده را نداده اند بلکه باید برای رسیدن به وزن ایده آل راههای درمانی دیگری را انجام دهند تا به وزن ایده آل و مناسب خود برسند.

بیمارانی که دارای اضافه وزن نیستند
بیمارانی که دارای اضافه وزن نیستند

نتیجه گیری

امروزه معضل چاقی و اضافه وزن یکی از مواردی است که تمامی افراد به آن مبتلا هستند که جراحان متخصص برای درمان این عارضه جراحی اسلیو معده را به بیماران توصیه می نمایند و در مورد هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان توضیحات کامل را به شما ارائه می دهند.

نتیجه گیری
نتیجه گیری

بیماران با انجام این جراحی و پیروی از تمامی نکات پزشکی در مورد رژیم غذایی و همچنین فعالیت های ورزشی می توانند در یک بازه ی زمانی کوتاه به وزن ایده آل و مناسب خود دست پیدا کنند.

در انتهای این مقاله دعوت می کنیم از پست های زیر دیدن کنید:

 1. دکتر متخصص دیابت در کرج
 2. هزینه عمل اسلیو در بیمارستان بقیه الله
 3. بهترین جراح اسلیو معده در اهواز
دکتر مهدی سلیمی

دکتر مهدی سلیمی

دکتر سلیمی متخصص جراحی عمومی و فوق تخصص لاپاروسکوپی پیشرفته و جراحی چاقی و متابولیک. عضو انجمن بین المللی جراحان چاقی(IFSO) شماره نظام پزشکی 100674 دکتر مهدی سلیمی جراح چاقی با سال ها تجربه در کنار شماست تا به راحتی به وزن دلخواه خود برسید. توجه داشته باشید تلاش شما در جراحی های چاقی نیز بسیار موثر است.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
213 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ایمان
ایمان
3 سال قبل

این عمل دوران نقاهتش چند روزه دقیقا؟

طهماسبی
طهماسبی
3 سال قبل

فدایی داری داداش سایتت عالیه خدا وکیلی

حسام معماری
حسام معماری
3 سال قبل

ممنون میشم خیلی بیشتر از اینگونه مطالب بذاری

حسام
حسام
3 سال قبل

واقعا سایت شما بهترینه

رضا
رضا
3 سال قبل

احسنت مقاله خوبی بود

کلباسی
کلباسی
3 سال قبل

با بیمه اجتماعی میشه عمل کرد؟

توسلی
توسلی
3 سال قبل

سلام میشه توضیح بدید چجوری کاهش وزن پس از عمل اسلیو معده صورت میگیره

ساعی
ساعی
3 سال قبل

سلام میشه راجب هزینه ها توضیح بدید

فرزاد
فرزاد
3 سال قبل

سلام دکتر فقط در بیمارستان نیکام عمل میکنن؟

نوری
نوری
3 سال قبل

بیمارستان نیکان واقعا عالیه

کامرانی
کامرانی
3 سال قبل

هزینه ی عمل و بیمارستان با توجه به نتیجه ی بعدش کاملا می ارزه

فلاحی
فلاحی
3 سال قبل

سلام برای نوبت دهی باید تماس بگیریم؟یا حضوری بیایم؟

ظریف
ظریف
3 سال قبل

سلام هزینه عمل در بیمارستان نیکان تخفیف داره؟شامل بیمه میشه؟

طالب زاده
طالب زاده
3 سال قبل

خدمات بیمارستان نیکان واقعا فوق العاده بود

کرمی
کرمی
3 سال قبل

سلام بیمارستان نیکان بیمه قبول میکنن؟

چگنی
چگنی
3 سال قبل

قبل از انجام عمل چند نوع تست باید انجام بدیم؟

توسلی
توسلی
3 سال قبل

سلام هزینه عمل در بیمارستان نیکان با بقیه بیمارستان ها خیلی فرق داره؟

رضایی تبار
رضایی تبار
3 سال قبل

مطالب فوق العاده و کاملی بودند با تشکر

بیرانوند
بیرانوند
3 سال قبل

روز خوش هزینه عمل در بیمارستان نیکان شامل بیمه تامین اجتماعی میشه؟

مخبری
مخبری
3 سال قبل

عمل اسلیو چند ساعته ؟هزینه ش چجوریه ؟

آرینا
آرینا
3 سال قبل

با تشکر از دکتر سلیمی و خدمات بیمارستان نیکان

یدالهی
یدالهی
3 سال قبل

مزیت خاصی داره بیمارستان نیکان نسبت به بقیه بیمارستان ها؟

آرامش پناهی
آرامش پناهی
3 سال قبل

سلام هزینه عمل در بیمارستان نیکان با بقیه بیمارستان ها فرقی میکنه؟

آذر
آذر
3 سال قبل

سلام بیمارستان نیکان واقعا بیمارستان با کیفیت و عالیی هستش

اذین
اذین
3 سال قبل

کسی راجب هزینه های عمل در بیمارستان نیکان چیزی میدونه؟

بهزادی
بهزادی
3 سال قبل

با تشکر از اقای دکتر سلیمی و کادر درمان بیمارستان نیکان

محمد
محمد
3 سال قبل

بسیار عالی بود

بهروز
بهروز
3 سال قبل

سلام هزینه های عمل در بیمارستان نیکان زیاده؟

سارا
سارا
3 سال قبل

سلام ممنونم از اطلاعات بالا. لطفا هزینه عمل در بیمارستان نیکان را بفرمایید؟

مهرابی فر
مهرابی فر
3 سال قبل

سلام هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان چجوریه شامل بیمه میشه؟

بهروز
بهروز
3 سال قبل

سلام هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان زیاده یا کم؟

برزو
برزو
3 سال قبل

عمل اسلیو در بیمارستان نیکان انجام میشه؟هزینه ش چطوریه؟

بامداد
بامداد
3 سال قبل

سلام در بیمارستان نیکان هزینه عمل اسلیو را بفرمایید

امید
امید
3 سال قبل

سلام هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان چجوریه؟ شامل بیمه میشه؟

افشین صمدی
افشین صمدی
3 سال قبل

سلام هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان چقدر می باشد؟

زهرا
زهرا
3 سال قبل

سلام هزینه عمل اسلیو در بیمارستان نیکان چقدر است؟

دانیال غلامی
دانیال غلامی
3 سال قبل

یکم اطلاعات بیشتری در مورد هزینه های این بیمارستان بگید تشکر

خلیلی
خلیلی
3 سال قبل

اقای دکتر واقعا سایت خوبی دارید 🌷🌷🌷

معدنچی
معدنچی
2 سال قبل

خیلی سایت خوبی دارید ✔✔

لیلی وحیدی
لیلی وحیدی
2 سال قبل

یکی از دوستانم که اهل تهرانه هست گفت این بیمارستان خیلی مجهز و خوبه

خدا رحم پور
خدا رحم پور
2 سال قبل

مقالات سایتتون عالیه 💛💛💛

محمدعلی
محمدعلی
2 سال قبل

بیمارستان هزینه ش چقدر میشه؟

همایون
همایون
2 سال قبل

خیلی عالی

نوید
نوید
2 سال قبل

بسیار دقیق و کامل توضیح دادید تشکر

حبیب
حبیب
2 سال قبل

بسیار عالی بود

قاسمی
قاسمی
2 سال قبل

دمتون گرم واقعا مقاله خوبی بود

یوسف
یوسف
2 سال قبل

انصافا سایتتون خیلی پر محتواست

محمدرضا
محمدرضا
2 سال قبل

سایت شما خیلی خوبه 👌

جواد خدادادی
جواد خدادادی
2 سال قبل

تشکر میکنم از اقای دکتر

وحید کارزاری
وحید کارزاری
2 سال قبل

ممنون 🙂

لطفا جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید

٠٩١٢٠١٧٤٥١٠

آخرین مقالات

به اشتراک بگذارید

پشتیبانی و سئو سایت توسط آلمانت

با یک کلیک تماس بگیرید